18 dubna, 2024

Stržené masky

V pondělí bylo v Praze asi osm set traktorů. Nedošlo k žádným škodám na majetku, nestrhly se žádné troleje, nikdo se nezašprajcoval pod most, každá sanitka mohla bez problémů projet, nedošlo k žádné fatální dopravní nehodě za účasti zemědělské techniky. Na Malostranském náměstí se na podporu zemědělců sešlo několik tisíc lidí. Za účasti kamer (a policie) přišli provokatéři, ale kromě bombastických titulků na Novinkách se nic nestalo. Nikdo nebyl zatčen ani předveden. Přes hlavy policie přelétla z obou stran jen trocha křiku.

Uvěříte mi, že mediální kampaň, web a sociální sítě připravovali tři lidé? Dva ajťáci a grafik. Čtrnáct dní skoro nespali, ale poprvé se nezpochybnitelně podařilo, že majnstrým zemědělské téma nemohl vymlčet. V politice nám sjednocování a spojování ještě docela hapruje, ale spolupráce alternativních médií, fejsbůkových influencerů a dalších osobností byla naprosto dokonalá, takže naše veřejnoprávní televize nemohla jinak a se skřípajícími zuby musela medializovat, že grýndýl je zlo.

V posledních čtrnácti dnech mě hřálo u srdce, že všechny ty moje zabijačky, ovocné knedlíky, ochutnávky vína a další akce, kam jsem zval každého, kdo se angažuje ve veřejném prostoru, k něčemu byly. Lidé se nespojují přes politické názory, o těch se mohou jedině pohádat. Lidé se spojují přes bůček a pohostinnost a zřejmě se dřív spojí mediálně než politicky. Prosím všimněte si, že zemědělský protest měl podporu zleva i zprava. Lidé, kteří se ve volební kampani budou do krve bít za svoje postoje a vymezovat se od druhých, tady zcela svorně podpořili zemědělce.

Když se to podařilo jednou, podaří se to znovu. Alternativní média mají stále větší dosah a jsem rád, že mají na sebe kontakty a chuť spolupracovat.

Zklamaní jsou hlavně ti, kteří se těšili na pražský kolaps dopravy, paniku ve vládních kruzích a její rychlý a potupný konec. Ale na to má majnstrým i vláda ještě příliš mnoho munice na skladě. Minule měli Mazancovou a Dobšíka, tentokrát měli modroptáckého stávkokaza Malého. Ovšem, museli nasadit značné strategické i taktické zálohy. Většina mediální a dehonestační munice je jen na jeden nebo několik málo výstřelů. Byla to bitva, kterou sice pravda a láska neprohrála, ale utrpěla v ní spoustu hlubokých šrámů.

Včera jsem zmiňoval Sašu Vondru, který ze sebe musel v přímém přenosu udělat úplného pitomce máváním dávno vyvráceného hoaxu proti Zdeňku Jandejskovi. Říct v přímém přenosu, že neumí rusky, neumí azbuku, neví, co je v dopise napsáno, ale je to jasný důkaz, že Jandejsek je kolaborant, to bylo tak debilní, že to nepřevzal na svoje FOR RUM 24 ani Šafr. Jo, čelit za to těsně před volbami žalobě a vědět, že alternativní média z toho udělají téma… nechtěl bych být ve Vondrově kůži.

Blyštivý Péťa i teologministr Marek Výborný se také vyznamenali horečnou snahou o dehonestování a nálepkování, které bylo tak okaté a hloupé, že si toho všimli i lidé, kteří se o politiku běžně nezajímají. Jejich arogance z obrazovek vysloveně stříkala. Někteří zemědělci možná ještě věří Agrární komoře, ale pochybuju, že by někdo chtěl volit Lidovce, protože je Marek Výborný dobrým ministrem zemědělství. A to nemluvím o tom, jak v přímém přenosu řekl, že si posvítí na Jandejskovo hospodaření a vůbec se za to nestyděl.

Navíc jako teolog říct, že organizátoři protestu nevědí, co je pole… Svatá prostoto! Jandejsek v Rabbitu asi vyrábí jaderné reaktory…

Zdechovský zase jasně věděl, že traktory jsou vypůjčené a že za protesty stojí Andrej Babiš.

Jan Schneider ve svém komentáři velmi jízlivě poznamenal, že vláda se odkazu Charty 77 vzdala zcela právem a většina opozičních politiků má pro veřejné debaty nabito na hodně dlouho.

Nejuměřeněji se k zemědělskému protestu vyjadřoval (a nebo skoro nevyjadřoval) Vítek Rakušan. Zdá se, že mu Řepa dobře radí a Vítek dobře naslouchá.

Firma Rohlík vyřadila výrobky Rabbitu z nabídky a leckdo vyřadil Rohlík ze svých preferencí a začal přemýšlet, že totalitní praktiky jsou zpět. Že si zrovna firma Rohlík hraje na mravnost, to je chucpe samo o sobě. Kádrováci Kladno si mohou s Čurdou, totiž s Čuprem podat ruku a sdílet společný osud.

Zdeněk Hřib se odkopal rozdílným vnímáním protestů ekoaktivistů a traktorů. To už ve veřejném prostoru také zůstane.

Strhlo se hodně masek a otevřely se další třinácté komnaty. To, co z nich vybaflo, bylo tak hnusné, že protestující udělali krok zpět, ale všichni to viděli a ať bude příští protest dělat kdokoliv, poučí se z toho, co se stalo teď v pondělí. Navíc nevěřím tomu, že po Vondrovi ještě bude fungovat strašení Ruskem a poukazování na dezinformace už také nějak nemá šťávu. Nota bene, když největší dezinformace vypouští jednička na modroptácké kandidátce do europarlamentu a ještě to dělá tak stupidně, že nad tím zvrací i největší žurnalistická žumpa.

Je to stejné i na ukrajinské frontě – dnešní války se nevyhrávají nějakým geniálním manévrem ještě geniálnějšího vojevůdce, který se zlomkem sil a s malým úsilím zvítězí pomocí vojenské lsti. Vyhrává se zaťatými zuby, mobilizací celého potenciálu a o výsledku rozhodne, komu dřív dojde munice. Nejprve je třeba zničit všechny síly nepřítele a pak teprve je možné postupovat vpřed. A i oslabený soupeř se opírá o rozsáhlé struktury, které zdědil a které hrají velkou roli.

Jsme na tom stejně. Pětikolka musí nejprve vystřílet veškerou munici a pokud se nám podaří někde průlom, musíme počítat s tím, že na něj navedou veškerou dostupnou palbu a klidně pro evropské hodnoty obětují i Vondru, který jim v jejich agendě vlastně stejně jen překážel. Nejprve musí všechno to strašení Ruskem a dezinformacemi vyčichnout, musí se strhnout veškeré masky a ukázat vše v pravé nahotě. Ještě pořád mají ve skladech dost hnusáren, které mohou použít.

Je zapotřebí jim dál strhávat masky, odhalovat jejich licoměrnost a nutit je chodit do bitev, do kterých se jim nechce, protože to příliš ukazuje jejich slabiny a hlouposti. Je třeba na sebe nechat střílet, protože to je jediný způsob, jak je donutit, aby všechno vystříleli.

Je třeba zatnout zuby a bouřit se.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

171 thoughts on “Stržené masky

 1. Podle mne,bude v Bruselu schváleny, neomezený pohyb potravinářského zboží v E U.
  Naší poslanci,h!avne ze stran a hnutí, kteří byly pro obranou smlouvu s USA,budou hlasovat pro tento volný pohyb.

  1. zemedelec napsal:
   21 února, 2024 (15:14)
   Pane zemědělče, co budete dělat zítra?
   Louskat buráky?
   Do EU voleb můžeme něco změnit, pak od nás pes nevezme ani kůrku.

 2. Něco k přemýšlení 😉

  „Tak, mal som s vami trpezlivosť.
  Základné podmienky pre život vzduch 3 min, voda 3 dni, jedlo 7-30 dní. Nevážite si poľnohohospodárov? Čo vám robia jedlo? Berte motyky a vyrobte si jedlo.“

  Vypestujem si pre seba, vám nič nezasadím, a skapte od hladu!

  Komentáře, které nebyly vyvěšeny:

  „Premýšľam, moja práca sú peniaze, nikdy nikomu nepredám paradajky, rajčiny, jablká, pretože ich cena prevyšuje náklady mojej práce. Sme naučení lacno nakúpiť. Vypestujem si pre seba, vám nič nezasadím, a skapte od hladu.

  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/02/vypestujem-si-pre-seba-vam-nic.html#more

 3. Omluva

  Omlouvám se panu Velebovi, že jsem jej nazval „bubeníkem za bukem.

  Pan Veleba bubnoval v první linii s KTV Live, za účasti
  paní Jarmily Dubravské, soukromého zemědělce Jiřího Kejře a člena rodinného hospodářství na Šumavě Františka Svobody, kterému pan ministr odmítl podat ruku!

  Tito stateční nenechali pana Jandejska na holičkách.

  Výborný přišel, neměl razítko, nepodal ruku. Veleba k „traktorům“ v Praze. Prý jen začátek
  21.02.2024 10:02 | Rozhovor
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vyborny-prisel-nemel-razitko-nepodal-ruku-Veleba-k-traktorum-v-Praze-Pry-jen-zacatek-751053

  „Nechtěl bych, aby moje vnoučata jednou říkala, že jsou sice domorodci, ale žijí v cizí zemi!“ říká v první části rozhovoru pro Parlamentní listy dlouholetý zemědělec František Svoboda. Popsal, co se děje se zemědělskou půdou na Šumavě, kdo ji kupuje…

  https://pravednes.cz/SvobodaFrantisek.profil

 4. Nemas pravdu. Co v nas zustalo je hlavne bezzuba jizda po zuby ozbrojenych zemedelcu, do kterych jsme vkladali velke nadeje. Proc? Protoze jsme se mnohokrat ucastnili obrich demonstraci a videli jsme, ze k nicemu nevedou. Cekame na zmenu strategie. Tou mela byt Vase jizda, no a nebyla. Si pis, ze kdyby dnes pred uradem vlady lezela kupa hnoje, a nedalo by se v Praze hnout v pondeli, ani v utery, byli bychom v ulicich s Vami. Nosili Vam jidlo. A vyjednavaci pozice by byla zcela jina. A kdyby doslo kvuli statni agresi k necemu francouzskemu, nabraly by veci spad.

 5. Mě nikdo s vakcínou neterorizoval, lidé tam lezli vyděšení z blízké smrti sami.
  Vakcinovaná nejsem a letos snad konečně někam vyjedu.

  1. moje sestra pracuje na místním finančním úřadu a tam jsou naočkovaní prý všichni a byl na ně obrovský tlak od vedení i kolegů v kanceláři, kteří se na ně – přinejmenším, ti „nejhodnější“ – dívali jako na malomocné a přenositele morové nákazy

   1. A dnes už obecně přiznaným faktem je, že přenašeči byli ti očkovaní, protože, ač infekční, neonemocněli resp. neměli příznaky nemoci, zatímco ti neočkovaní, na které viru „usedl“ onemocněli a byli doma nebo v nemocnici.
    Jako neočkovaný jsem nemoc prodělal v červenci 2022 a vím o čem mluvím. V neděli odpoledne v naprosté pohodě, gril, pivko, v sedm hodin večer během několika minut teplota 38+ stupňů. Druhý den ráno samotest – „a co myslíte? Měl ho tam…“ . jak říkala Jana Hlaváčová v „Básnících“ MUDr. Šafránkovi.
    L.

  2. To teda máte štěstí, že nepracujete ve zdravotnictví a řadě jiných profesí, kde očkování bylo povinné nařízením zaměstnavatele – no, přesněji, nebylo povinné, jen pokud by se ten zaměstnanec nenechal napíchat, přestal by být zaměstnancem.
   To není teror? – přesněji VYDÍRÁNÍ?
   A nebylo terorem, ehm, VYDÍRÁNÍM, že jako neočkovaná nesmíte tamhle nebo tuhle?
   A nebyl terorem, opravuji VYDÍRÁNÍM ten brutální mediální nátlak, ta dehonestace neočkovaných jako škůdců národa a budování našeho rozvíjejícího se* – upadajícího* /* nehodící se škrtněte/ oligarchického globálního kapitalismu, a nejen mediální ale i ze strany hord „lepšolidí“, kteří šli na každou dávku, kterou dostávali zadarmo?
   Svatá prostoto.
   Ano, ani já jsem nepodlehl, protože jsem, chválabohu, důchodce. Být v dřívějším zaměstnání, byl bych očkovaný nebo už bych tam nepracoval.
   L.

   1. Ovšemže šlo o teror a vydírání. Pracovala jsem v té době na částečný úvazek (psychiatr), ale pokud by na mne zaměstnavatel vyvíjel nátlak, okamžitě bych odešla, resp. počkala bych si, až budu vyhozena. Arciť mně se to mluví, v té době jsem již pobírala starobní důchod.

    1. v bankach to bolo dost natvrdo…..proste ked nie ste ockovani, tak vstup do prace len s platnym testom. Takze bud ockovat, mat stastie na HO (ak sa dalo, ale vzdy sa nedalo) alebo kazdu chvilu si nechat sparat v nose

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *