20 července, 2024

Strategický komunikátor v akci

Otakar Foltýn vzal tu svoji strategickou komunikaci pěkně zostra. Vysvětlil zkoprnělému národu, že Kolumbijec, který chtěl zapálit autobusy je rozhodně v ruském žoldu, protože kdybychom u nás viděli požár garáží pražské MHD, znejistěli bychom a naše důvěra ve státní instituce by klesla. A všechny nás vyzval k důvěře ve stranu a vládu.

Pominu to, že důvěra se nedá ani nařídit ani k ní vyzývat, ta se musí postupně budovat, to zelený mozek vskutku nemusí chápat, ale dovolil bych si panu Foltýnovi položit několik otázek:

Ty gumo zelená! Když v Liberty šest tisíc lidí nedostalo výplatu, všichni táhnou na pracák a nějací místní Modroptáci jim ještě nadávají, že se mají starat sami o sebe, to nepodrývá důvěru ve stát? Na to nebudeme plýtvat vzácným časem strategického komunikátora. To je marginálie, že?

Stejně tak nijak nepodrývá důvěru ve stát, že se řeporyjské prase dále producíruje po ulici a jeho prdel je tváří ODS, že? Že Čermák s Tušlem sedí za nevymáchanou hubu, která byla proti Pavlíkovi Novotnému ještě umírněná, to také nijak nesnižuje důvěru ve státní instituce, že ne? To naopak důvěru v našeho premiéra zvyšuje. Že policie stíhá ty, kteří jen pípnou nevhodně o Ukrajině, ale nekoná v případě těch, co si libují v atentátu na Fica, to je také v pořádku, že? To také nestojí za vládní strategickou komunikaci.

Stejně tak jsem tě ještě neslyšel strategicky komunikovat rozdíl v předvolebních slibech Blyštivého Péťi a jejich konfrontaci s realitou. Nebudeme zvyšovat daně, daň z nemovitosti je nemorální… Naprosto v pořádku je také to, že lidé přišli v uplynulých dvou letech minimálně o třetinu úspor. To je daň za demokracii a nijak to neovlivnilo podporu naší pětidemolice. K tomu není zapotřebí se nijak vyjadřovat.

Že se zdvojnásobily ceny energií i jídla, to také nestojí za komunikaci. To také nijak nesnižuje bojovný zápal tohoto národa. Ani šílený deficit státního rozpočtu není problém.

Samozřejmě, důvěru v Rakušana nijak nesnižují ani jeho kecy o bezchybném zásahu policie při střelbě Dejvyho Kozyho, které za půl roku ukázaly jako naprosto dokonalá lež. A když pak při veřejném projednávání maminka jedné oběti Rakušana obvinila, tak najednou měla ČT24 technické problémy a nemohla to odvysílat. Pět mrtvých Dozimetrů také důvěru v Rakušana nesnižuje, že ne? A mrtvola ve Fialově kampeličce je také v klidu, že?

Ale že jeden jihoameričan zkusí zapálit autobus, protože ho někdo naverboval přes telegram a on ani neví kdo, to je jasná ruská stopa, která stála za vládní tiskovku i za namachrované foltýnovské plácání hubou. Protože takový požár… to by mohlo lidi přesvědčit, aby měli rádi Putina. Jestliže nevíme, kdo milého Kolumbijce najal, tak to úplně klidně také mohl být náš čučkař Koudelka, že? Potřeboval nějakého Rusáka s narativem, ale protože je ze stejného těsta jako Foltýn, nic lepšího nesehnal.

Přemýšlím, jestli je ten Foltýn opravdu takhle blbej. Ale asi je. Stejně tak přemýšlím, jestli jsou stejně blbí i ostatní naši plukovníci. A úplně nejvíc přemýšlím, jak blbí musejí být ti, kteří z tohoto zeleného mozku udělají strategického komunikátora. Když promluví, tak z něj přímo stříká sebevědomá imbecilita, protože jen IQ houpacího koně by přišlo s tím, že požár prázdného autobusu je pro demokracii v této zemi nebezpečnější než pád největších železáren, krachy stovek malých podniků, ukončování provozů hospod, drahé energie, nedostatek léků i zubařů, mrtvoly kolem ministra vnitra a korespondenční volba prosazená na sílu.

A vy, libtardi, kteří Foltýnovi tuhle strategickou hovadinu žerete, vy si nic jiného než frontu u Bachmutu nezasloužíte. Ne proto, že jste liberálové, máte rádi Evropu, jste zelení a teplí…. Prostě proto, že jste kreténi. Tohle se prostě jinak nazvat nedá.

Pokud tyto otázky nedokázal Foltýnovi položit žádný majnstrýmový novinář, tak žádná majnstrýmová média nepotřebujeme. Pokud se k takovému IQ padající traverzy tulí Nora Fridrichová, tak ji také k ničemu nepotřebujeme. Naopak, potřebujeme Českou televizi ukončit, zavřít, zničit, vykastrovat… Že má i sekce, které archivují, dělají pohádky a dokumentární filmy? Myslím, že tuto oběť si naše republika může dovolit. Ale nemůžeme si dovolit takové blbštajny v úřadech. To fakt ne.

Abych neskončil tak příkře… jednu pozitivní věc musím Foltýnovi uznat. Nastavil geniálně jednoduché měřítko. Věříte Foltýnovi? Jste blb, je zbytečné se s vámi dohadovat, skutečně žádný národ nepotřebujete a vaše rozpuštění ve velké evropské rodině je přímo žádoucí. Nevěříte Foltýnovi? Vítám vás s otevřenou náručí, je jedno, jakého jste smýšlení či vyznání.

A Fialovi gratuluju. Takovou medvědí službu mu ještě nikdo neudělal. Opravuji svou předpověď. Po příštích volbách bude mít Pětikolka dohromady sotva čtyřicet poslanců. A ani korespondenční volba jim nepomůže.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

419 thoughts on “Strategický komunikátor v akci

 1. Neztrácí čas, už to rozjíždí: začínají dokonáním rozvratu důch. systému: „Dnes je obrovský povyk, že nemůžeme jít do důchodu v šedesáti, ale mně osobně tedy šedesátníci připadají jako mladí lidé plní síly. Rozhodně to nejsou lidé, kteří by měli zůstat doma a nedělat nic,“ říká Tomáš Kolář z Linetu. Obnovili mééédiální řež kolem zdravotnictví. Kolem Rajchla utahují smyčku, pár už jich zabásli. Všechny příští „volby“ už mají v kapse. Smějí se spokojeně do kamer. Dostali od USA a Londýna pochvalu. Jsou kousek od cíle. My jsme kousek od totálního rozvratu.

   1. Dr. WATSON : “ What the day is today, dear Sherlock“?
    S.Holmes : „What the question is this , Watson , it is Thursday , of course“!
    Dr. Watson “ I meant Sherlock , is it the Heroin or the Cocain day ,Sherlock?
    /Z knihy Znameni ctyr /nebo Ctyri spravedlivy /, ted nevim, stary vydani/.

 2. EU se zničí sama, západní Evropa skončí jednou pro vždy. Možná je to dobře.

  Hromadné znásilnění v hamburském Stadtparku vyvolalo značný rozruch nejen proto, že 15letá dívka byla sexuálně zneužita a znásilněna devíti pachateli ve věku 16 až 20 let, ale také proto, že zemský soud v Hamburku uložil pouze jeden trest odnětí svobody a osm podmíněných trestů.

  Nyní je tu nový skandál: Jak hlásí „Hamburger Abendblatt,“ okresní soud v Hamburku odsoudil 20letou ženu k delšímu trestu odnětí svobody než osm z devíti samotných násilníků – a to proto, že násilníka urazila jako „nečestné násilnické prase a nechutnou zrůdu.“

  1. hjkl
   https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-brutalne-zbita-a-utopena-policie-setri-zda-afghansti-rodice-dceru-hodili-do-ryna-jeste-zivou-40477354
   „Dívka musela zemřít, protože žila podle rodičů příliš „západně“. Příliš si užívala svobody, chtěla žít život jako její spolužáci a kamarádi. Dívka se normálně oblékala, líčila a nosila rozpuštěné vlasy a tím „pošpinila“ čest rodiny, píše web express.at“

   Tak proč proboha, ti Afghánci lezou do Německa??? 🙁

   1. Jak to říkal plukovník Kaddáfí? Že když bude chtít, tak snadno ovládne Evropu – dělohami jejich žen?
    On byl sice výstřední, ale vizionář a i proto musel umřít. Kdo četl jeho Zelenou knihu, tak už to ví.
    https://www.google.cz/url?esrc=s&q=&rct=j&sa=U&url=http://www.ksm.cz/zelenakniha.pdf&ved=2ahUKEwiR17_vn–GAxWYD9AFHT3CCo4QFnoECAsQAg&usg=AOvVaw2aVc-8qJ52cjSzKB2xJmx_
    V situaci, kdy je každá pátá Evropanka bezdětná a každá třetí je na rizikáči, tím spíš.
    Co je lipavský a jemu podobní? To jsou zázraky moderní medicíny!
    Uměle při životě udržené cosi, co by matka příroda, už dávno předtím, odhodila formou potratu.
    Ty primitivní opice z afghánu, budou asi odolnější..

 3. Vidláku dobré, dobré… veľký obuch predčil moje skromné očakávania. Pamätám politrukov z útvarov (1974.1976) ale taki kreteni to neboli ako tento živočích. Apropo Liberty, nebojte aj to bude Putinov zákerný čin….

  1. Zesměšnil se jenom otevřel po nástupu hubu. Kdyby aspoň počkal čtvrt roku a pak se „předvedl“. By mne zajímalo, co chytrého tam mají dál 😀

    1. Parazit, který celý život sosá z eráru bude poučovat člověka podnikajícího. Vedou to tu do kopru a svádí to na podnikatelskou neschopnost…za to by měl dostat přímo na místě přes tu jeho nevymáchanou hubu! Sakra, co za hovada si lidé zvolili?!

     1. S takovou neuspějete. Pro mnoho, příliš mnoho lidí je slovo „podnikatel“ synonymem slova „darebák“. V takovém prostředí se parazitům fialového kalibru daří nadmíru výtečně.

      1. Bohužel, v naší zemi se to v lidech pěstuje. Politickým parazitům vyhovuje zaměstnanecká společnost, páč se lidé lépe ovládají a lépe se kradou jejich těžce vydělané peníze (formou výpalného zvaného daně)!

 4. Hlavního strategického komunikátora formovalo pracovní prostředí, ve kterém se celý život pohybuje. Je to jeho sociální bublina, ve které vydá rozkaz, a podřízení s řízným “ „Jawohl, Herr Oberst!“ sklapnou podpatky. To jen hloupí dezinformátoři zjišťují, že mu v jeho hodnosti plukovník nějak přebývá písmeno u. A plkovník? Dostal rozkaz, tak plká, seč je schopen.

 5. Zavádí se politické školení mužstva (národa) :-DDD Koho jiného, než politruka si k tomu vybrat?! 😀 Chodíme furt dokolečka dokola. Politická pakáž dělá špatnou politiku, tak si musí najít ideologa, aby nám vysvětlil, že je to pro nás dobré 😀 Jenže banda fialového hnusu je asi stokrát horší, než komanči. Ti aspoň budovali, tihle ničí, a to úplně všechno. Kolik jim za to asi platí?!

 6. IQ padající traverzy :-)))

  Na druhou stranu, Vidláku, plný pohár trpělivosti se Sasinem? To myslíte vážně?

  Málokdo zde píše tak smysluplně jako Sasin. Že tomu spousta lidí nerozumí, to se dá pochopit. Ale od vás bych to nečekal.

  1. Myslím, že tomu, co píše Sasin, rozumějí všichni.
   Ale pro některé to je „fuj téma“, protože to znamená jistou míru socialismu, a někteří na něho útočí, protože jsou takoví. Tím nemyslím Vidláka, protože ten celkem vyváženě přináší témata k prodiskutování a diskuse se jako autor účastní minimálně.

   Já jsem „Sasinovy potřeby“ v uplynulých třech letech čtyřikrát docela obšírně vypsal a vysvětlil, proč jsou to základní potřeby, jejichž naplnění je nutné pro přežití společnosti a její případný rozvoj. Odezva byla NULA (plus pár posměšných poznámek). Tak jsem se na to vykašlal, neb jsem pochopil, že tady o skutečnou „alternativu“ k současnému režimu nejde. Většině na něm vadí jednotlivosti, ale obecně jim vyhovuje.

   1. Vidím to podobně, lidé nehledají skutečné řešení, vlastně vůbec nemají chuť měnit věci. Alternativa sice roste, ale k akci se nemá. Leda tak nasázet jména na kandidátky a vybičovat voliče k návštěvě volebního kolumbária.

    Sasinovy potřeby je potřeba řešit, klidně to sem dejte znovu, můžeme debatovat ve dvou. Třeba se ještě někdo prodává budeme tři 🙂

    A taky se zapomíná na to, že mezi potřeby patří mnoho věcí, které je potřeba nemít, nedělat, nevolit…

    1. Problém Sasinových potřeb je v tom, že mu je mají řešit sousedé. Postavit mu dům či byt, vypěstovat, zpracovat a dodat „kvalitní“ potraviny, dodat „kvalitní“ vodu, oblečení a obuv, …, zaopatřit levné energie, …, poskytnout „kvalitní“ zdravotnictví zdarma, …

      1. Vidlákovi se nedivím- zajišťuje rodinu, stará se o hospodářství,je společensky hyperaktivní.
       Nějaká ztracená existence mu i nám ostatním nadává do blboňů, pošklebuje se snahám něco změnit a vypisuje “ potřeby“, které by měli ostatní zajistit.
       Něco, co dříve ve velké míře zajišťoval stát.

       Pokud by se podělil s tím, co pro rodinu,sebe i ostatní dělá sám kromě pošklebování, šlo by tomu i třeba rozumět.
       Vysmívat se může jen někdo, koho se to už netýká. Ten by to asi nedělal.

        1. Vám nevadí, že vás tituluje blboňem, čímž dává najevo že on sám je intelektuálně nad vámi a vlastně vámi pohrdá?

   2. Navic zcela mimo tema a prispevku vice, nezli primerene..
    Vice, jak 9 prispevku denne je tu spamovani, mluvit mimo tema je trollovani.
    Jen pripominam: dnesnim tematem je Foltyn, nikoliv potreby, drzme se toho.
    Jinak ano, cilem lidi stranicich opozici a alternative neni neco menit. Chteji si zmeny malovat a trestat skarohlidy, pricemz skarohlid je v procesu dulezitejsi, bez nej to nejde.
    Kdyz skarohlid zmizi, smysl alternativnich obrazu se ztrati a debata utichne, demonstrace ochabnou, rozhodnost povadne.
    Ale vazme si toho, zde u Vidlaka mame moznostu videt odstrel alternativy v primem prenosu, to je vyjimecny okamzik.

  2. Hele, já nemám zapotřebí, aby mi Sasin říkal, že píšu na úrovni umělé inteligence. Jestli si z diskuse udělal pravidelné spílání Vidlákovi, tak mě to prostě jednoho dne přestane bavit. Nota bene, když je to jak kolovrátek.
   Mně nevadí, když se diskuse někdy rozjede a lidi se pohádají. To je normální. Ale když sem někdo chodí, aby mi vyčítal, že to nedělám tak, jak by to dělal on, kdyby to uměl, tak toho jedno dne budu mít dost. Sasina jsem jen přátelsky upozornil, že můj pohár trpělivosti vůči němu je už skoro plný.

    1. Nemusíte se obtěžovat je číst, nikdo vám nestojí s pistolí u hlavy. Opravdu nechápu vás a některé další, kteří mají podobné připomínky k textům, já co mě nezajímá prostě nečtu.

     1. Kdyz jeho prispevkum je tezky se vyhnout , sou vsude porad a
      porad mele tupe dokola. Zabira bezohledne prostor a pridelava Vidlakovi navic zbytecny starosti a praci..
      Zneuziva parasit usili jinych , za existenci blogu /na kterym zavisi/,
      pro nas, vsechny .

      Nemusite se vobtezovat svejma TUPE VOSKLEBENEJMA RADAMA , A POUCKAMA , NIKDO SE VAS VO NE NEPROSIL.
      Muzete si jit NECIST A NEZAJIMAT se, jinam. Pronto.
      Pridte zas , co byste tady delala a nechapala??
      To taky nemusite tady ,to muzete jinde.

      Kdyz musi mit potreby tak at jde misto zvaneni ,vyrabet ty potreby.
      Kolik jich uz vyrobil ,neschopnej zvanil..
      Do poharu uz se veslo asi tunu jeho tuposti, nez pretek.

      1. Kromě toho, že jste na tom tak špatně, že píšete jako anonym, tak jsem vůbec nepochopila co mně to píšete a proč, asi jste nějak mimo.

    2. Jak řekla kočka Šklíba, nemusíte to číst. Nemusíte sem chodit, nemusíte mi na to přispívat, nemusíte vůbec nic. Můžete si naopak založit svůj blog, provozovat ho lépe a ukázat mi, jak se to dělá.
     Jestli se Vám moje hospoda nelíbí, můžete jít kdokoliv do nějaké jiné.

     Ale upřímně – málokde najdete tolik internetové svobody jako u mě a málokde je diskuse tak málo moderovaná jako zde málokde je tak slušná jako zde. Ale nikdo Vám nebrání jít za štěstím kamkoliv jinam.

     1. Ale toz. Lide, kteri maji odvahu kritizovat, tech je malo. Tech, co mazou med okolo huby, tech je vzdy spousta. Odpovidat jim tim, ze muzou jit jinam, se mi zda tak trochu pateticke. Odmitani zpetne vazby, to bylo jednim ze slabosti minuleho rezimu, a tento, co je ted, se nestydi je napodobovat. Treba by mohla byt alternativa jina… trochu se zamyslet, nez posilat lidi nekam? Stareho kocoura jste taky posilal nekam. Presto ze je dlouhodoby a loajalni komentator….

       1. Kocour je vetsinou napise neco „mimo misu“. Leze vobcas na nervy,
        ale aspon se blbe nesklebi a nevevcuje..
        Ma svuj blog, ale tam ma slusnou uroven..

     2. Sasin je zpětná vazba, která by vám mohla chybět. Já si jeho blboně beru k srdci a snažím se dávat si pozor, abych se jedním z blboňů nestál.

      A souhlasím, váš blog je výjimečný jak hodnotou vašich textů, tak kvalitou a svobodou diskuse.

      Mimochodem, plánujete nějaké vyhodnocení vaší nedávné výzvy, co a jak dál?

      1. Presne tak, Kolemjdouci. Vidlakovy Kydy jsou skvele. Proto tu taky jsem. To neznamena, ze jsou uplne bez chybicky (podle meho nazoru). Byl by Vidlak radsi, kdyby se ze mne stal dalsi pritakavac? Yes-man?

       1. Ne, bohatě mi stačí, když budete ve svých reakcích uměřená. Tento blog je zdarma. Neobtěžují tady reklamy, dokonce tu neobtěžuju ani já. Každý den je tu nový článek tak jak umím. A tak mám pocit, že si zasloužím trochu ohledů.
        Nikdy jsem nikoho nebanoval za názory a snesl jsem víc, než by snesl kdokoliv jiný. Ale to neznamená, že si nechám dělat na hlavu.

        Starého Kocoura jsem také nijak neomezoval. Jen jsem mu řekl, že nebudu diskusi moderovat podle jeho přání a pokud je to pro něj důvod k odchodu, nebudu mu nijak bránit.

          1. Vidlak: Tak dobre. A jste ochoten taky vyjadrit obcas vdecnost za kritiku, treba rict, dik, promyslim si to?

           Myslim, ze je ferove rict, ze elementarni shovivavost vuci komentatorum prokazujete.

          2. @Vevča
           To jste tedy Vidláka moc neocenila, s tou elemele tentononc shovívavostí. Vidlákova shovívavost vůči komentátorům není elementární, nýbrž obrovsky a mimořádně nadstandardní.

    1. 18.6. Schválila zákon cizích agentech Kanada. A je hrobové ticho. Tak teď nevím schválili tam ten ruský nebo americký a co na to protestujici v Gruzii.

     1. Zajímavé bude, až Kanaďané chytí cizího agenta z USA. Ale čekal bych, že se to zakryje odhalením několika ruských, nebo vypovězením 50 diplomatů. Nedělejme si o Kanadě iluze, je to země pevně spojená s Velkou Británií a soused USA, která má už jen jediného druhého souseda Grónsko/Dánsko.

      1. Kanada uz tragicky zajimava byla.
       Kanadsky vynikajici vojaci, chrabre bojovali proti nacistum ,umirali ,proti
       vsem a vsude a za jejich zady , jejich zrudny vlady zacali do Kanady zvat , skladovat,opatrovat a zivit tisice nacistu .
       Ted maji celou vladu a padlamenty nacisticky..
       Misto svych hrdinu nacpavaji a voslavujou medajlema a penezma krvelacny nacisty. V Kanade i jinde.

 7. „Opravuji svou předpověď. Po příštích volbách bude mít Pětikolka dohromady sotva čtyřicet poslanců.“

  Kėž byste, Vidláku, měl pravdu. Já se ale obávám, že půlka voličů se na volby zas vybodne, a 5k, nebo kolika to bude, to zas na nějakou lež uhraje.

 8. Žádný mainstreamový novinář nemohl Foltýnovi položit otázky jako Vidlák. Šéfredaktor by to nepustil, seřval by ho a novinář by byl moc rád, kdyby za to nedostal padáka. Taková je situace.

  V každém národě se najdou pitomci. Může být někdo tak blbej, že věří Foltýnovi? To snad ani není možné.
  Že by byl někdo tak pitomej, že by to Foltýnovi žral tu strategickou hovadinu? Někteří libtardi opravdu vynikají v hlouposti. Před nějakým rokem jsem viděla viset na pražské filozofické fakultě nápis, že uhlí patří pod zem. Jen ti chytrolíni nevymysleli, čím ho nahradit. Tak možná se nějaký ten blb najde, co Foltýnovi tu kravinu žere. Že by si zasloužil jít na frontu u Bachmutu?

  Jenže problém je v tom, že by tam byli posláni nejen oni. Je třeba se modlit, aby nikdo z nás nebyl odvezen na frontu na Ukrajinu. Nic jiného nám nezbývá. A také se nebát. Strach opravdu nic nevyřeší. Neodvrátí žádnou pohromu, neštěstí, katastrofu, nedostane svého nositele z průseru. Strach umí jen trápit, svazovat, zatemňovat mozek a také umí člověka zlomit.

  1. Pokud se najdou lidi co věří, že Země je placatá (málem jsem napsal Zeměkoule 😊 ), tak se najdou i lidé, co uvěří Foltýnovi a že Fiala je zachránce lidu. V zemi, kde její president má IQ 107 je to normální.

 9. zmrd Foltýn se té židovské podvraťácké sebrance vskutku vydařil, podobně jako Řeporyjské prase. Kdo nehajluje za úchylismus, je takto dezinformátor.
  Sláva Ukravína!
  Haj Hit..LGBTQ!
  Haj Hit…klimatická tíseň!
  Haj Hit…krimigranti s vymytými mozky islamismem!
  Haj Hit…nebezpečí sodovkového plynu.
  Je s těmi perverzními zmetky zábava, co věta, to lež. Ovčani jim ty lži žerou i s navijákem . A ovčanů je většina. Demokracie? Nebo démonkracie?

    1. Už jsme vstávenkali? My počkáme, až vám to pomalu doběhne, mezitím nám to všechno sem postupně, pomalu jásavě vypište jako nadšený objevitel. Trošku je to infantilní, ale moc né.

 10. Turek na netu připodobnil eurounijní úsilí o snížení uhlíkových emisí v EU jak když
  plavecký bazén rozpůlíte bojkami a v jedné polovině se může čůrat a ve druhé se nesmí čůrat.

   1. Jeden hajzl jeden je pro prdel malo , tam ma dve pulky. Musi bejt dva.

    Zadrzte toho Turka , z vaznych duvodu se do bazenu nechcije , to se nedela
    i kdyz to je povoleny..
    Ani se na to nemysli ..Taky je tam este vzdycky kupa deti..
    Kde sou na tyhle ,aspon ty frakce..

 11. Když nám předložili k věření, že po šesti letech obejvili Čuka a Geka, jak prolezli dírou v plotě aby odpálili Vrbětice a za čtvrt roku se tam ještě vrátili, aby zkázu dokonali, tak jsem si myslel, že větší hovadinu už nevymyslí.
  Mýlili jsem se!
  Nejnebezpečnější tajná služba (kromě Židů), ta současná ruská KGB, umí ovlivnit i americké volby, jak už jsme dávno dozvěděli. A k nám pošle blba, který neumí ani zapálit autobus (to bych zvládl i já, kdyby se mi chtělo – metafora)……
  Celé to, co tu sepsal dnes Vidlák, vytváří úplně nový segment pro tvorbu politických vtipů.
  Mě osobně to z dálky všechno splývá a činí dojem, že vlak vjíždí do nádraží. Lepší přirovnání nemám……

  1. Kdyby se Konečná spojila se Svatým Petrem, bylo by jí to houby platné, po nějakém Turkovi neštěkne pes. Fialovodozimetrová mafie zůstala v eumafii na svých postech. Ze lžidotv obrazovek se vám všem chechtají do ksichtů – jen si všimněte jak se spokojeně usmívají.
   Všechny hlasy pidistranám před 14 dny, PROPADLY. Tak jste to chtěli, tak to máte. Finito.

   1. Já jsem psala o krajských volbách, tak na to nereagujte kravinami o europarlamentu.
    A Turek možná posílí novou frakci Orbána, Andyho a Fica, když ho Vrecionová nechce v ECR.

    1. Na krajské volby už bude s.ját Bílý Tesák. Krajské volby už do té doby, než budou-jestli budou, pozbydou smyslu a důležitosti. Konečná, Turek i všichni ostatní nemají absolutně žádnou šanci na nic, nic. Šance něco změnit je pryč. Definitivně.

       1. Tomu se říkává „stahovat kalhoty když je brod ještě daleko“.
        Nesledujte jen na ČR – to není celý svět.
        V tom „zbytku světa“ 🙂 se začínají rychle měnit poměry sil.

        1. A ČEZko jako obvykle, trpělivě čeká až ho někdo vytáhne ze sraček do nich se dostalo vlastním přičiněným.

        2. Albi: ten „zbytek světa“ dostal od amíků pěkně na p.del. Máme známého Srba, který při napadení svojí země NATem, přišel o rodinu, o všechno – američani mu zabili ženu i syna. Byl poměrně bohatý, je zlatník, přišel o svoji dílnu, dům, o všechno. Nějaký čas byl v Chorvatsku, pak tady-má tu přízeň. Byl zrovna tak naivní jak jsou vovce tady-nikdy nevěřil, že se něco takového u nich může stát. Když vypráví-a že se mu vyprávět vůbec nechce – co se tam dělo, mrazí z toho – to si nikdo tady neumí představit. Ale jedna jeho věta mi stále zní v uších: nejsme pro ně absolutně nic, nic, ani ten smradlavý, špinavý, plesnivý hadr na podlahu-a podle toho s lidmi zachází. Je jim jedno, jestli zabijí malé děti, nebo staré lidi, jestli lidem zničí jejich celoživotní práci, domov… proto nějaké krajské volby jsou pro ně nepodstatné-ti krajští představitelé se jim musí podřídit stejně jako my.

       2. Helena:
        Mně osobně je to fuk – a vám bude taky. Jestli v rakvičce, nebo bez. Kdyby mě sežrali vlci a medvědi, bylo by mi to rovněž naprosto jedno.

     1. No já bych, že ty krajské jsou o něčem jiném. Tam místní lépe své delikventy znají a tak až tak moc čarovat nemohou. Ten omyl na jižní moravě už mnozí olitovali. A taky mnozí se proti zavávění pražských zvyků docela slušně ozvali. Tož uvidíme.

     2. Běžte do lesa, radujte se z ptáčků zpěváčků, broučků, hříbečků, … Budete svět kolem sebe vidět v lepších barvách. A hlavně se vyhněte antidepresivům.

  2. Hm, to bude služebního mrzeníčka o slučovacích sjezdech. Kadet biegler to jistě stihne spíchnout přes víkend, že jo, grcálek?

 12. Z mouder našeho oslavovaného:
  „Čím dříve admirál Sokolov zemře, tím lépe“, pronesl náš plukovník, když zjistil, že Ukrajinci dotyčného nezabili, ač to radostně oznámili.
  Lze se domnívat, že ho jeho neblahá karma dožene a že sklidí své shnilé ovoce.
  Běda národu, co do významných funkcí dosazuje takové exempláře.

 13. Když už podesáté slyšeli „podívej, Vítku, za tyhle prachy jsem ochoten za tebe v těch sračkách i plavat, ale předstírat, že se mi to líbí, tak na to se ti můžu vysrat“, dostal náhle někdo spásný nápad: A co Foltýn? Všem se rozjasnily tváře. No jasně – jak to, že na to nepřišli hned! Personálně je to zcela v souladu s Prázdnuší, Redlem, Hlubučkem, studentem na čubku ( (c) Ládik) a kolínskými praktikami. A prezident už u Pávka zařídí, aby ho formálně uvolnil.

 14. Teď jde jen o to, zda tam není proto, aby brzy zaváděl válečnou cenzuru. Na tyhle věci budou mít gumy učebnice minimálně od dob císaře pána. A to že v této přechodné době plácá podivnosti je jen „colateral damage“.

  Zda ti co mu dali funkci nevěděli co dělají, nebo zda naopak věděli moc dobře co dělají.

  Kolik že předpovídá srbský prezident Vučic že máme času do velkého konfliktu? Tři až čtyři měsíce?

    1. Lidí? Materiálu.
     Lidi ve smyslu „vycvičení vojáciL už dávno došli. A ten zbytek si schovávají asi pro tu svou pořád ohlašovanou velkou vítěznou ofenzívu.
     https://www.michalapetr.com/map-2024-valecne-umeni-generala-gerasimova-privadi-ukrajinske-generaly-do-stavu-silenstvi-nejnovejsi-obet-general-sodol-podobne-jako-slavnejsi-ritter-von-herbert-nekolika-naprosto-silenymi-rozk/
     „Včera těsně před půlnocí se z nejvyšších míst kyjevského režimu ozval zuřivý ryk: Zrada generála Sodola! Ruský průlom na Toreck! Bez boje ztracena opevnění budovaná od roku 2014! Generál Sodol není sám, kdo v nejvyšším velení začal pracovat pro nepřítele! Generál Syrskyj je buď Sodolův kriminální komplic, nebo úplně ztratil kontrolu nad našimi vojsky!
     …. generál Sodol, úmyslně a přes varování ukrajinských tajných služeb den před ruským útokem stáhnul všechny své zkušené a bojeschopné brigády z Torecké fronty, a do zákopů místo nich nakomandoval náhradní, ale zdecimované, slabě vyzbrojené a demoralizované jednotky. “ atd.

 15. Já nechcu frontu u Bachmutu, já chcu pravou socialistickou frontu na banány, vložky a hajzlpapír. A proto volím Kačenku Konečnou. Mít plné obchody? STAČILO!

   1. To není lobotomie. To jsou vzpomínky z osmdesátek. To si zapamatujte, Vidláku. Lidi se nebouří kvůli hlubokým myšlénkám, ale kvůli tomu že si nemají čím vytřít řiť. Pak jim dojde trpělivost.

    1. Blbej ale ke vsemu ochotne snazivej….
     Jednou Vrabel zorganizoval a usporadal protestni demonstraci..
     Vysledek praktickej nemela.Jinej dopak , nevim..
     Nova strana vyskocila ,co vyskocila vyritila se , v cele se vsude spechajicim Rajchlem a dostala za ukol demonstrace Vrabelovi ukrast, aby /nebezpecnyho vlade a opozici/ , Vrabela pomluvala a spinila s dostatecnym uspechem u ochotne, jak vrchnost chce a potrebuje , stebetavych ovci .

     Nasledovaly tezky reci strany,poucne slibovaci , Rajch vsecko hubou vyresil ,ze napravi , ze strany se pronto procpat , jenom zvastama kazdej den, na predni misto fronty na koryta ,vsude velka zvanivost
     tekla z podii, straniku a stranicek , ale vseho moc skodi, az se totalne
     prozvanili a totalne vodpopularizovali…
     Mozna tohle taky meli za ukol snazive ochotny predaci ty strany , aby neprekazeli….Kdo vi…

    2. Kolik Vám je let?
     Nejvíce mne fascinuje, jak dnes čtyřicetiletí nadávají na komunisty a potom je volí za prezidenta.

     1. Nikdo z těch, kdo volili Rozvědčíka prezidentem, nemá nárok stěžovat si na komunisty. Dalším logickým krokem Pavlových voličů by měla být podpora Kateřiny Konečné.

  1. Jooo, teď už si nezavolíte. Brzy vám rozkážou: už to STAČILO! sbalit bágl a marš. Možná si ani ten hajzlpapír nestačíte zabalit.

     1. Za mnou stály 2 důchodkyně a jedna povídá té druhé: no my jsme zvyklé na fronty, co jsme se nastály na banány. A druhá odvětila: to jsme ale musely, na kvalitu já si dnes ráda vystojím. A pak za 3 růže a loubkový košík jahod prodavač vyštěkl 531, a ona, já bych toho měla moc, vezmu jen vaničku jahod a jednu růži, i tak to měla za 231

    1. Kvuli bucku , plni ukoly i kdyz nadeje uz nezije….
     Jednou a nedavno ,nekdo vyskocil s informaci , ze cernokosteleckej bucek je plnej vody i s vobrazkem .
     Nasledovaly velky mnozstvi negativnich reakci /vzhledem k mensimu jednomu bucku, prehnanych , nemaj ho radi a moc/, zadna positivni…

     Na dalsiho nam vod 89 ,pridelenyho a dodanyho “ janosika i s hornima chlapeckama“ z Tater , nazvanych a hodne slavenych soudruhama inteligentama , aby se zatajila hola skutecnost ..Loupili ty huorny ,porad loupili a s nasilim..
     A nic jinyho..
     Chamtivcu je vzdycky dost , ted pro zmenu loupicich v miliardach a
     zase vod Tater…..Predtim.
     Potom jako od 45, huorny chlapci hlinkovci, vod zase Tater ,
     bleskem prevleceny blyskajici na nas ovsem a zase , za nejvyssi komunisty,
     pronto prevratem nad nas umisteny, na zhnusakovani…
     A zase bleskem dodany vod Tater.
     Volibavani taterskyho zase Husaka, pro Brezneva /obrneny valasky a tisice
     jich a zase na Cechy , jako Hitler /, nejdrazsiho…
     Za co soudruzi?? Zadny Tatry , zadny lupici..Dobre vam tak..
     Potom dalsiho nad nas prednostne hlavniho a zase nejvyssiho ,
     ted pro zmenu demokrata a zase vod Tater ..
     Zase se blyskalo ,na nas umistenyho /za co soudruzi/, ale nejdriv predtim soudruha Babajse.
     Kdyz z demokratovani do 89, nic nekoukalo.

     Suhaje nikolu ,dalsiho lupice , velky slavy taky a zase kupodivu ne Konecne komunisticky..
     Komunisty voslavovany lupice a propagovany lupice spolu s komunisty
     a za co voslavovany byli ty , janosohajove lupicove, vubec zadny mistni soudruzi ,na prikaz, vzdycky a jenom ty dovazeny zahranicni , jak to de dohromady po unoru 48/, ktery nam ty vnucovany Sohaje po valce a nezodpovedne ukrad, soudruh ,Stalin..
     Zadny starosti , tech do nas sbratrenych , je vzdycky nejvic..
     Retezova kleptokracie vod SohaJanosiku,nikolu a huornych udesne nenazranych chlapecku , zase vod Tater, nasledovala…
     Co neukrad Stalin ,ukrad Slansky, potom Husak a potom zase miliardova Babiska.

     Kdo nekrade, at zvedne ruku , protoze muze…
     /Zvedaji ,kdyz muzou obcankove rucicky a radi , pro ty, co nemuzou/..
     Babisek nema uz sanci ani s valaskou na vodsekavani politicky konkurence v zadnejch volbach, ani na korespondak .
     /Valasky a bucky maji ted jiny i na nej/..
     Plni teda jiny ukoly , tim ze se bez priciny se zjevuje v mediich, aspon zaclani a jako vobvykle vzdycky vod Tater a mluvi zbytecny kecy..Ktery..
     Nikdo neposloucha../Bad luck, beda nam/.
     Kdyz mame pro ne koryto plny, laska zbehu ,k milovanym a rodnym Tatram zadna, neni..

 16. Už píšete jako umělá inteligence. Hodí do textu nějaká vybraná podstatná jména a zaobalí to přízvučnými citoslovci a zájmeny co se pohoní trocha slovesností. Kdybych musel každý den pro kroasány a nacucané důchodce, kteří nikdy nic zlého neudělali, jen zavazeli nebo brali co to šlo, a jen sebrali, privatizovali a čekali až se to unaví, psát k jejich ranní kávě a vypečenému pečivu, co už normálně nejde zaplatit, tak mi jebne.
  To vám zatím, nevadí. Ale bude to hustější. Jak člověk pobírá rozumu, je to jako chůze blátem. Pár metrů je lážo, pár desítek metrů, je plážo, pár kilometrů je smrt.

   1. A co jsem napsal zle, proti vůli?

    Chci jen aby jste se přimknul k obyčejným lidem, né k systémovými marionetám.

    Co je na to špatně?

    1. Sasin: Nic. Jen zbytecne tlacite na pilu. Vidlak se rozhodl vest zbytecne reci o zbytecnych lidech tam nahore, kdyz nejsou volby za rohem. S tim asi nic nenadelame.

     1. Vaši přízeň bych nečekal. Děkuji.
      Myslíte, že bych byl užitečnější, kdybych nadával na turka a jeho přátele?

      1. Sasin: Haha. Nevim. Ale aspon bych se dovedela neco noveho. Ten Turek aspon vybocuje z cesty „prtavych zmen v mezi zakona.“ Aspon teda tak keca. Jako u vsech politiku, skutek pak utek.

     2. Volby jsou za rohem a pokud považujete Vidlákovy řeči za zbytečné, nikdo Vás nenutí je číst . Ale viditelně je čtete. Nakonec si může Sasin založit blog a tam si můžete povídat o potřebách do aleluja.

   2. A ještě. Lidi by měli rozhodovat o mnohem větších sektorech,územích které přesahují hranice a mají mít strach že je někdo, nějaký mravenec vykopne na primitivní úrovni z nějaké diskuse. A ještě tomu říkají demokracie. Promiňte, to je opravdu o ničem. Bída pár pár exeláns.

    1. Budes aspon zachranenej Sisi ne , z utopeni vod z vlastnich tun sracek ,
     kdyz zahnanej do klatby. A kdyz vlada je bidne pozadu..
     Klapnul sem jinde nahodne , dve jenom slovicka jen klidne
     a uz svobodokrauti s plamenym krizem, pod praporem svobody,
     rovnosti a bratrstvi a vsi nicivosti, anonymne i bez bagru , tvrde zasahli.
     A kdo si podava zadost vo jistej lagr, na takovy vlitne este s posilou, aeroBagr.

   3. Jak se pozna troll ?

    Nema nikdy nic k tematu
    Siri jen (negativni) emoce a vykriky
    Ani nema podstatne informace, nebo napady mimo tema

    1. Vod potapenych a potapejicich bych neco lepsiho optimisticky necekal.
     Nez iracionalni a nesmyslny ,hystericky negativne este ,zatrolleny ,
     netematicky upozorneni, na sebe zachranu.
     Budovani statu a spolecnosti s teoreticky s positivnim postojem nekolika nepotapejicich, to asi nezabere..Pres podstatne vyobrazeni vseho ,
     spolu s rozumnou snahou..Potapejici siri…mimo tema..

  1. Sasin,
   osmatřicátej panák na mejdanu, to už nedám. Zahlaš prázdnej demijon, dopřej játrům pijáků detox, až přijdeš časem včas s dalším panákem uvidíš, že ti lidi budou trhat ruce.

 17. Foltýn plukovníkem dlouho nebude. Už teď si vysloužil generálské hvězdy.
  A co je s Foltýnkem, že se ztratil?

  1. Ve skutečnosti půjde jen o dalšího nadplukovníka. Budou se nám tu nějakou dobu množit. Po revoluci navrhuji degradovat na podvojína.

   1. To je dobrá parta příživnických zmrdů!
    Pro necelých 10.000 vojáků, nebo kolik jich to máme – potřebujeme takovouhle mašinérii?
    Vojenské chlupaté, druhé zástupce náčelníků a zástupce zástupců vojenských kanceláří?
    Čeho vojenského vlastně, když nebyli ani schopni, nějak účinně pomoct po tornádu na Moravě?
    Pamatuju si, že „vojenské“ za mého mládí, zpravidla znamenalo „lepší, než dobré“ a vždy lepší, než cokoliv civilního. Tahle „armáda“ je ale víc, než směšná. Je to parodie.
    Opravdu potřebujeme tolik generálů a dalších podobných kokůtků s lampasama – pro necelou desítku tisíc chlapů, pro které nemají ani odpovídající techniku?
    I to minimální „armádní vybavení“ stejně mají podle přísloví každý pes jiná ves.
    Mají například radiostanice, ke kterým nemají nabíječky akumulátorů, schopné je nabít z jakéhokoliv zdroje. Jako šašci tam měnili akumulátory kus za kus, vyjmuté z jiné stanice, která se ještě nepoužila – namísto dobití přes noc. Radioamatéři se jim tam dobrácky vysmívali a vzápětí půjčovali téhle „armádě“ svoje vlastní nabíjecí zdroje. Amatéři – armádním profesionálům.
    Než se tahle zatracená „armáda“ tenkrát rozhýbala, tak tam tisíce dobrovolníků navozily všecko potřebné a už týden tam makali! Kdybych to neviděl, tak tomu ani neuvěřím.
    Vojáci přijeli „pomáhat“ až týden po pojišťovákách!

    1. Jak se porazi rus. Na hlavu,porazi..
     Recni se nejdriv vsude nahlas , ze sou potreba miliardy , za ty ze se
     vybudujou poradny pevnosti na jistou porazku rusa.
     Miliardy na pevnosti hned potom sou…
     Kdyz se rus vobjevi , chce pevnosti dobejvat , cumi a cumi vsude ,jako vul a
     pevnosti nikde, zadny a nikde. Vsecky penize v prdeli.
     Vojacek je zvyklej, kdyz batuska slibi deset tanku , deset tanku dostane ,pronto.
     A este prida prachy , medajle a vodku..
     Zacne dal pevnosti hledat, nerozumi ,pevnosti furt nikde, hleda a nenachazi .
     Vojacek dostal rozkaz, pevnosti dobejt a voni nikde.
     Jak ma beda ,valcit.
     Kdyz nedobyde ty pevnosti , tak nemuze porazit nepritele..
     V soku, je na hlavu !!!….porazenej.

 18. Nejsme pro ně ale absolutní NIC, NIC, ani ten špinavý smradlavý, plesnivý hadr na podlahu. A podle toho s námi zachází a zacházet budou. Mají nad sebou tvrdou ruku CIA a Londýna. Během cca 30 let se k moci dostala vojenská chunta, mafie se vším všudy, kterou dosadili k moci bosové té mafie – ti, kteří se topí v krvi zavražděných nevinných lidí po celém světě: USA a Londýn a jejich západní poskoci. A to jen proto, aby mohli vykrádat země, které proto záměrně uvrhli do válek. A teď jedem do cílové rovinky. Jestli si někdo myslí, že zrovna čecháčky nebo slováčky či poláčky ušetří, tak snad už každý vidí, že se sakra plete. Železná opona nikdy nepadla. Na smrt v ukrválce poženou ty od Aše na východ. Nedopadne to tady dobře. Pyjalodozimetři jsou schopni úplně všecho, i za cenu sebezničení.

  1. …“sinu si to cernym zapadakem , tohle si nam Maaano, delat nemela ,
   ze si lanarila , spolcila se s fiiizly , ted to vidis Maaano , ted dostanes velkou
   raaanu ,rovnou do tela…“. /Z Ruska/. Foltyna patra.

   Mne to nekdy svadi , abych napsal strucny a prehledny aspon vysvetleni ,takovej
   let casem , vod dyz nebylo az do bylo.. A jak to vsichni vodsvindlovali a zpitvorili….
   Ale ja nerad a linej , vobcas este sklouznu z vysvetleni na srackach do poucek..
   Treba vobjasneni na tema , jako byla Sodoma Gomora, je lehky, jako tezka facka
   pres celou hubu. Byli ty sodomove tenkrat, neco jako dnesni rusove, cort znajet…
   „Tak to vidis Maano“…

 19. Nekdo v tomto opravdu extremnim kadrovem omylu pro tento post (verim ze treba jako velitel nakeho zabijackeho utocneho oddilu s jednoduchym a primym ukolem by se Foldyna osvedcil) hleda nake sprisahani, nakou léčku od naseho „deep state“. Ale ono je to opravdu jen blbounstvi, az tak velke, ze ho normalni clovek vytěsnuje, brani se to prijmout jako vysvetlení… Priklady podobneho neuveritelneho, pro rezim sebeposkozujiciho blbounstvi, existuji. Treba starsi si vzpomenou na jedovate zelenou stokorunonovou bankovku s portrétem Klementa Gottwalda -ktera vyšla v rijnu 1989 ! Lidi ji volali „vrahovka“ budila doslova masovy odpor a hnus, a byla jednou z poslednich kapek svedcicich o tom ze vedeni KSC nema zadnou zpetnou vazbu k lidem. Foldynova osoba je takovou soudobou „chodici bankovkou“…

  1. Vyhlédněte ostražitě z okna. Nevidíte někde blízko Čepigu s Myškinem?
   Dalším viníkem by mohl být Bystroň. Způsobil výpadek elektřiny, aby se mohl načerno ubytovat a tak uniknout naší policii, které samozřejmě všichni důvěřujeme.

 20. No jo no, že lampasák nebude zrovna nejostřejší tužka v penálu se dalo čekat, ale že to bude až takovej mazec… 😀
  Takzvaná Pravda a Láska jsou vesměs ubozí leč nafoukaní hlupáci a nenávistníci co si spolu s ČTV založili “Havlovský kartel”, a z toho budou týt rozkrádat a i když už jim ani nejtěžší kalibr propagandy nedokáže zakrýt lži, tak s láskou zbudou zavírat oponenty…

 21. Já tomu fakt nerozumím a cítím se poněkud bezradně: někdo Foltýna na tuto „práci“ angažoval, do funkce dosadil, teď vidíme první výsledky. Co od toho původce onoho skvělého nápadu očekával? Potvrzení pořekadla „dej oslovi zlaté sedlo – oslem zůstane“?

  1. Foltýna vyloupli z té party na Hradě. Kdo k tomu dal rozkaz není těžké domyslet – ten kdo tu doopravdy vládne: USA, Londýn. A co očekávají? Slepou poslušnost, bez ptaní vyplnit všechny rozkazy. A k tomu potřebují pořádnou zbraň: MÉÉÉÉÉDIA a prostředníka mezi méédii a jimi !! To je jejich hlavní zbraň-méédia. Zatím. Brzy dojde na těžší kalibr než jsou méédia. A Foltýn bude právě tím komunikátorem, bude v méédiích zastrašovat a varovat vovce před tím, aby kladli odpor, až brzy půjde opravdu do tuhého.

  1. Faultyn, Faketyn a nebo Fooltyn. Lid si muze vybrat.
   Siri dezinformace nejvic , aby s nima moh krute bojovat , dle vzoru vsech dnesnich expertu..
   Kozel , jde expert a taky dneska nesezene jinej flek , nez zamestnani zahradnika.

   „V pristavnim baru U peti doku , kde k smrti mas jenom par kroku a mala Mabel nevine , smaci si vlasy ve vine…zapraskaly kolty , ma mala Mabel , vzdyt to sam dabel…“…/Trampska/.

   Dnes je vsecko k smichu ,ale neni mozny se smat..
   General a expert na valky je presidentem ,protoze ma hlavni ukol bojovat za mir..
   /A sbira a nakupuje zbrane, na valky aby treba rozstrilely celej svet/.
   Jako zadnej Kozel , expert na zeleninu nesezene…/Mozna flek ministra zemedelstvi…/.

   Experti, treba ty psaci. Ha,ha ,laughed the ……a zapraskaly ty kolty…
   /Jenom ted mentalni joga/.

   Jednou takhle si po svym zvolenim potreboval JFK vybrat a jmenovat svobodne svyho mistopresidenta..Z a nad jine povysenych rodin Vychodniho pobrezi , ktery zvysoka a povysene pohrdali primitivnima , nasilnyma olejarema, pistolnickejma barbarama , velkofarmarema nevotesanejma buranama ,rychlobohacema z korupce, usilujici
   do zkorumpovani cely spolecnost a bez predstirani , texaskyho zapadu , ani trochu spolecensky nekultivovanyma..

   Kdyz se novinari samozrejme se zajmem ,ptali proc si JFK a rodina a dalsi poradci,experti na vsecko , kolem nej , vybrali presto bezvohlednyho diktatora celyho zapadu us, Johnsona za vicepresidenta , zacal koktat a mumlat nezretelne , ze jako navrhy a….
   Tedy nekdo moc chtel , aby tendle byl tim vicepresidentem.

   Aby si tak JFK podepsal a co ??
   Kdyz JFK nebyl ,byl u toho… A stal se Johnson ihned a nejdriv ze vseho presidentem.
   To spechalo tak ,ze bez prisahy, ani nemoh dolitnout do W.
   Vdova po JFK ,pred chvili jeste sbirajici o hrsti casti mozku manzela z kapoty auta ,pred nemocnici drzela mtveho manzela a nechtela vydat, ani trochu tim neotresena , ihned po vrazde manzela ,mela nejvetsi zajem a zamer ze , J. k prisaze donutila.

   Slon a jiny zvirata napr. by po takovy zkusenosti byl psychicky hluboce votreseny..
   Pes nekdy zahyne na hrobe svyho pana.Nebo trpi hodne dlouho a nemuze dlouho zapomenout.
   Ale to sou jen zvirata a ne treba manzelky ,z nejvyssi spolecnosti, tak co..

   Tisice tun bylo vod ty doby napsano publikaci, tisice dnu prokecali v radiu a v TV, tisice bylo podezrelych , tisice, zase nebylo , tisice moznosti a tisice nemoznosti , velkokomise a desitky komisaru , dodnes resi vsecko a este vsecko vic. Zakrejvaji tak neco ?

   Nikoho nezajima , kdo treba toho J. , cpal az nacpal ,za kazdou cenu na tu funkci ,
   kdyz vedel, a nebo nevedel /kdyz se nikdo nezepta , se nedovi/, ze brzy bude ten J.
   presidentem a ze treba nejaka zvedavost tim smerem, by mohla neco ….
   a kdo vi co…..A lid si muze a zase nemuze vybrat..Nebo asi tak i jinak..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *