28 května, 2024

Stejný modus operandi

Tak se nám Írán nenechal vyprovokovat k nevyprovokované agresi… V noci ze soboty na neděli sice „šílení ajatoláhové“ vyslali na Izrael celou řadu dronů i raket, ale pojali to nikoliv jako útok v momentu překvapení, ale spíš jako televizní show, kdy v podstatě hned po startu vše oficiálně oznámili a dali tak Izraelcům dost času, aby se připravili a celému světu dost prostoru, aby se pohodlně usadil před televize s popcornem a coca- colou.

Ti stejní „šílení ajatoláhové,“ kteří kdyby měli atomovku, tak se ji nebudou rozpakovat použít, zároveň oznámili, že se jedná o odvetu za vybombardované velvyslanectví v Damašku, tímto považují skóre za srovnané a pokud Izrael nebude dělat odvetu za odvetu, tak to tímhle skončilo. My už dnes víme, že většina dronů i raket byla sestřelena, nějaký zásah zřejmě byl, ale nijak podstatný. Nebyl zabit ani jeden voják, ale zato bylo zraněno několik nezúčastněných (beduínských) dětí, protože každá sranda něco stojí.

Izraelská vláda ústy svého premiéra ovšem už dopředu řekla, že na každý útok odpoví ještě větším útokem… Teď všichni čekají, jestli to Izraelci doopravdy udělají, i když jim to Biden moc nedoporučuje.

Pro dokreslení ještě jeden zajímavý detail… Írán za zbraně pro útok na Izrael zaplatil asi tak šedesát milionů dolarů. Izrael zaplatil za obranu proti těmto střelám asi miliardu dolarů…

V dnešní době začínají dějiny včera… nebo ještě možná předevčírem, ale minulý týden, to už je středověk. Proto mohlo Rusko „nevyprovokovaně“ zaútočit na Ukrajinu. Nebylo žádné ostřelování Doněcku. Nebylo žádné násilné rozhánění demonstrací ostrou střelbou. Nebyl žádný jazykový zákon, nebyl žádný násilný majdan, nebyla žádná dohoda mezi Janukovyčem a opozicí, kterou garantovaly státy Západu. Nebyly žádné oranžové revoluce a nebyla ani žádná pozvánka Ukrajiny do NATO v roce 2008. Byl jen ruský zábor Krymu a pak invaze na Ukrajinu.

Tady na blízkém východě je to úplně stejné. Dějiny začnou, kdy se to propagandisticky hodí. Írán zaútočil na Izrael vlastně zcela bezdůvodně… Žádné bombardování íránského velvyslanectví v Sýrii nebylo. Předtím nebylo žádné prohlášení Hizballáhu, že svým sunitským bratrům z Hamásu sice fandí a nelíbí se jim, že Izraelci je tam v Gaze bombardují ostošest, ale válku kvůli tomu začínat nebudou. Předtím byl jen zcela nevyprovokovaný útok Hamásu = útok Arabů = útok Íránu = určitě za tím vším stojí Moskva. Nic jiného se nestalo. Osmdesát let vzájemného zabíjení můžeme škrtnout.

Když se na to budu dívat trochu střízlivě, tak vidím stejný modus operandi jako v případě Ukrajiny. Prostě se to postupně rozhořívá a rozjíždí, protože někdo potřebuje, aby se to rozjelo. Je zapotřebí tu nevyprovokovanou agresi něčím vyprovokovat. Je zapotřebí udělat kroky, které nemají jiný smysl, než vyhrotit situaci. Jako obvykle, vždycky se najde někdo, komu se válka hodí a považuje ji za jediné správné politické řešení.

Stejně tak není žádný problém, najít dostatek užitečných idiotů, kteří tomu zatleskají a rádi se přidají.

Říká se (a já tomu věřím), že Hizballáh jakožto prodloužená ruka Íránu má k dispozici desítky tisíc raket a raketek, kterými je schopen vážně ostřelovat nejhustěji osídlený severní Izrael. Ano, občas tamodtud nějaké rakety letí, ale zdaleka to zatím neodpovídá možnostem Hizballáhu. Skutečný úder Íránu ještě nepřišel. Současný noční nálet byl spíš pro efekt u vlastního íránského obyvatelstva, které si z Chameneího už poměrně nepokrytě začalo dělat srandu.

Já osobně to čtu tak, že Írán o plnotučnou válku (zatím) nestojí. Ale stále více se obávám, že jsem měl pravdu a Netanjahu (nebo někdo jiný v izraelské administrativě) naopak válku s Íránem potřebuje, protože „speciální vojenská operace“ v Gaze se nějak moc nedaří. Je to už nejdelší izraelská válka, mají proti sobě maličkou enklávu a stále tamodtud lítají rakety na Izrael. I přes desetitisíce mrtvých. Včera už se někteří izraelští představitelé mluvili o tom, že íránský útok je vyhlášením války.

Je to příliš podobné situaci na Ukrajině. Potřebujeme vyprovokovat další nevyprovokovanou agresi, to otevře srdce i peněženky daňových poplatníků a pak zvítězíme… V Afghanistánu se to sice nepovedlo, na Ukrajině se to nepovedlo, ale tady na blízkém východě se to určitě podaří. Není nad to, když desetimilionový Izrael bude bojovat proti devadesátimilionovému Íránu… Co by se na tom mohlo pokazit, že?

Samozřejmě Izraelci mají super hyper mega clever zbraně. Třeba ty F-35ky. Všechna moderní technika sice selhala na Ukrajině, takže se tam bojuje pomocí primitivních dronů a primitivního dělostřelectva a primitivních pěšáků, ale v Izraeli to bude určitě jiné. Tam malé množství vyspělých zbraní rozhodně porazí násobně větší množství zastaralých raket, i když všude jinde to bylo spíš naopak.

Teď je to konečně to pravé. Konečně jsme si tady na Západě našli toho správného soupeře na kterém budeme demonstrovat naši velikost, sílu a vyspělost. S Íránem by se mohlo podařit to, co se nepodařilo ani na Ukrajině ani v Afghanistánu. Jsme velcí a silní, jen jsme teď měli několikrát smůlu. Vůbec to neznamená, že už velcí a silní ani zdaleka nejsme…

Ne, netušil jsem, že ten konec Západu bude až taková sranda…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

345 thoughts on “Stejný modus operandi

 1. OT, ale…

  🙄 🇩🇪 🇨🇳 Pri prílete do Číny na trojdňovú návštevu Scholza privítal zástupca starostu mestečka Chongqing.
  https://t.me/ksbspravy/90107

  🤷‍♂️ Aký politik, taká úroveň vítania zo strany domácich.
  🤡 Číňania majú vynikajúce spôsoby politického trollingu.

  A to jsou ty symboly.

    1. 32 milionu neni zrovna priklad nejvetsiho velkomesta v cinskych realiich. Tezko se nam to chape kdy Praha nema ani desetinu.

   1. Člověče, to je velmi legrační, porovnávání Česko/Čína.
    Byl jsem v roce (tuším) 1994 poprvé v Číně, v Kantonu. Tehdy 5,5 milionu obyvatel, „provinční městečko“. Jejich plány rozvoje byly až legrační…. ale nebyly, jak se ukázalo. Dnes podle wiki na rozloze necelých 4000 kilometrů čtverečních 15 milionů obyvatel.
    Foto na wikině také mají vypovídací hodnotu.

    1. Re: Godot, Člověk

     Problém není v „městečku“ problém spočívá v osobě. Soudruha TÉ JEDINĚ NEJEVROPŠTĚJOVATĚJŠÍ země v Německé Uhnyji vítá obyč starosta…

     To je stejné, jako by českého ministra průmyslu vítala na hlavní bráně Třineckých železáren paní uklízečka…
     … teda ne že by si to nezasloužil…

     1. Vidím tu uklizečku s usměvavou, přívětivou lící v čisté zástěře odkládá kyblík a koště, vychází vstříc panu ministrovi a potřásá mu rukou.

      Vítejte! Na počátku Vaší návštěvy si prohlédneme záchodky.

     1. Re: Luboš, Godot, Švejk

      Celé to posral ten šofér limuzíny. Ten měl stát a držet před signalistou VÉÉÉLKÉÉÉ zrcadlo.
      A Signalista se měl uklonit, mírně se pousmát a nahlas říci (jako kdysi jistý nejmenovaný slovenský komik):
      ZOZNÁMTE SA, PROSÍM…

      P. S.: Ten komik se jmenoval Milan Markovič, ale nikde to neříkejte…

  1. Nikdy jsem si nemyslel, že budu s odstupem času mít příležitost sledovat opakování ideologické servility. Naposledy to bylo k vidění někdy v 70. letech.

   Holt blbost vykvete vždy, když má dostatek živné půdy.

   1. Re: Admirál

    Jsem na tom úplně stejně.
    Asi to bude tím, že vy jste hnusnééj Admirál a já jsem blbééj Targus, ale úplně ganc.
    Člověk by si řekl, že snad musejí mít alespoň maličké zbytečky rozumu, ale ono NE-ÉÉÉÉÉ.

   2. Přesně. Pamatuji se, jak při jedné návštěvě naložili celý vyzkumák do autobusů a odvezli nás na trasu, kde nás vybavili jásátky a hlidali nás tam orgáni. Když přijel mix s betonem, nechtěli ho pustit, ale když jim řidič řekl „Jak chcete, šefe, ale ten betón nesmi ztuhnout. Takže vám ho tady vyklopím a otočim to“, tak uznali vedoucí úlohu dělnické třídy a pustili ho. Nás ne 🙂 🙂

    1. ach jo – návštěvě Brežněva.

     pak přefrnklo pár limuzín a jeli jsme zase zkoumat. Jeden kolega pak na dotaz, jestli viděl Brežněva, odpověděl „Jo, několik. Jen nevím, kterej byl ten pravej a kterej jenom nafukovací“. Od té doby jsem ho pak už neviděl …

  1. Bidet a signalista, klábos u jednoho stolu.
   Z toho nemůže nevzniknout nic menšího, než cos absurdně , ale opravdu absurdně dramatického.

    1. Veškeré klábosy těchto a podobných mluvících hlav se vždy týkají mé peněženky.
     Člověk se s tím holt musí naučit žít.
     Možná na nějaké jiné planetě je tomu jinak.

 2. Cituji: Jak pan Svatoš píše v závěru, „Analýzu jsem tvořil neuvěřitelných 18. hodin, tak mi dejte vědět, jestli to stálo za tu námahu.“

  To určitě.
  Pan Svatoš minule došel k závěru, že válku na Ukrajině vyvolala Evropská unie a USA s tím nechtělo mít nic společného, ale pak se nechalo do toho zatáhnout.

  Je vidět, že pan Svatoš je veliký znalec a hodně se namáhá.

   1. povedala by som, ze aj v EU aj v USA sa urcite skupiny, ktore chceli vojnu a urcite skupiny, ktore ju nechceli. Ja som si tiez myslela, ze EU je podriadena USA a cele je to americky vyplod, hlavne kvoli ziskom uSA ci uz z plynu alebo zo zbrani, ale ked sa pozriem na to, ako pomaly vsetci europski politici su ochotni pokracovat vo financovani vojny na UA, hoci vidia, ze to nema cenu,hoci riskuju zapojenim vojakov do vojny aj politicke znicenie doma, ked sa budu vracat tela, mozne vojenske znicenie Europy, hoci vidia, ze im to doma skodi a hoci vidia, ze to nici celu buducnost EU, tak uz si hovorim, ze to asi nebude len nejakymi proamerickymi europolitikmi, asi tam budu nejake mocne kruhy, ktore z tej EU tu vojnu podporuju. Pretoze ked vidia, ze USA sa pomaly stahuju z UA, tak by to mohli vyuzit a pomaly hadzat skusobne baloniky a postupne by vycuvali. Ale oni nie, skor to eskaluju

    1. Nebude v NATO, nebo nebude – to mi pripomnelo stary vtip/radu ruznym dyzydentum na kazde vyroci pokusu o prevrat ’68: lepsi sedet doma, nez jenom sedet.

   1. A vite z ceho jsou problemy v dnesnim svete ? Putin rekl : „Gaza nebudet.“ a Zide to pochopili tak, ze maji utocit.

   2. Vzhledem k tomu,kde všude jsou Ukrajinci rozlezlí a kolík jich je, dá se říci, že Ukrajina je v EU a tím pádem i v NATO

    1. Ten hlavni v obrane si nedavno stezoval , ze ukrove dostavali miliardy nejdriv a potom bojovali a bojujou porad za zakoupeni tech nejlepsich a nejdrazsich
     nemovitosti v Euuuu a v Usaaaa…President ukru v tom vede a je vsem vzorem.
     Jsou chudy a este musi dostavat mesicni vyplaty v tisicich euro a dolarech.
     To sou pomery a chteji porad vic miliard , na obranu proti rusovi..
     Zjistilo se este , kdyz se nikdo nekouka a nebo nesmi , ze vexlujou
     s darovanyma tankama a se vsim co dostanou..
     Vetchost ,predsedujici nad darama v milionech by to mela vodjet zkontrolovat..
     Ale problem, mohli by si ho tam nechat..Je tak snazivej a ke vsemu ochotnej….
     Urcite by nad medvedem snadno zvitezil….

  1. No já se nestačím divit jak směr ještě furt proti němu jede.zrejme jim stopky prémie. Jinak to nedává smysl. Teda jestli by nechtěli něco rozpoutat

   1. Zřejmě chtějí něco rozpoutat, jen zatím není jasné jestli stopky, nebo prémie. Já se kloním k názoru, že prémie. Ty se dají namazat na chleba, zatímco stopky podstatně hůře.

   2. Gentleman zásadně nepije před polednem.
    Jedině Valaši ráno jednu odlívku slivovice a Slováci borovičky. Ale to není „pití“, to je léčebná kůra.
    L.

  1. O českých ženistech něco málo ví Laco G. Mlynář. Od jaktěživa čeští sapéři sídlili v Litoměřicích pod horou Radobýl. Mlynář tam trávil své poslední vojenské cvičení v roce 1993. Autopark mají stále u Labe, jenže jakýsi géňa rozhodl, že sídlo budou mít nově v Bechyni, kterou protéká říčka s vodou po kolena a tak jezdí z Bechyně asi tak 3 x do roka stavět mosty na Labe. Že ty pontóny neunesou skvělé Leopardy? No jó to víme tak asi rok. A kdo že o té Bechyni rozhodl? No Metnar to nebyl. V Bechyni bydlí jiná politická hvězda.

   1. Re: ema, Laco

    Ženijní technika stála za hovno už v době, kdy jsem čs. armádu ztrapňoval já osobně, tedy v polovině osmdesátek.
    Už tenkrát nebyly děngy na nové KOMPLEXNÍ vybavení pontonovek, nedostatečné vybavení techniky k přesunu hmot se nahrazovalo lopatami v rukou vojáčků základní služby.
    Vycvičenost katastrofální – dělat velitele pontonové roty se dávalo za trest.

    Dnes takové starosti nemáme – mostaři a pontonovkáři odevdali zbytky ještě fungující techniky soudruhům z KOZ-y, kteřížto ji pak posunuli na Donbass.

    1. Kdyz jsem byl maly, sledoval jsem obcas v Polabi cviceni, kdy CSLA prihrcela k rece a cvicne pres ni postavili pontonovy most. Pak to zmizelo v propasti casu a na povrch to pro mne vyplulo az kdyz jsem zadal o stavebi povoleni a zjistil, ze se dane misto nachazi v ochrannem pasmu vojenskeho brodu. Abych mel jistotu, zeptal jsem se urednic na stavebnim urade co s tim a kam se mam obratit pro podminky. Nasledovaly tri faze:

     Faze 1) – udiv
     Kde jste na to prisel?

     Faze 2) – zdeseni
     Jezismarja, ono to fakt v UAP existuje a my to po nikom nechtely!

     Faze 3) – rychle reseni
     Nikam nepiste a hlavne to nikomu nerikejte!

     1. Re: jozka

      Nučničky?
      Ty najdete na mapě ještě dnes. Ale jen na gůglu, je tam přes řeku čárka, jakože brod.
      Pak ještě Počaply, Liběchov a dál bych musel vzpomínat a prohlížet mapu.
      Ty Nučničky byly parádní, jak řidič „maringotky“ jsem byl týden zakopaný v lese, všude teplý písek, civilové k nám běhali pro benál a nosili prachy a bufet…
      … a neskutečná kvanta hub, smaženici jsem už nemohl ani vidět…

     2. Neschopnost urednictva je rozsirena a znama a pak bydlej v panelaku ..
      Kseftech s vojenskym materialem a zbranema vyssi hodnoty , porad vic kvete..
      To se do rukou vojaku nedava. Este by to poskodili..
      Doma cvici manzely ,ze jim musi kazdou nedeli koupit kytku..Upadek.
      Na co si myslej sou valky…
      Pravda, ve skole se to neuci..

   2. A také v Horních Počáplech.

    Bechyní protéká Lužnice, což je na konci středního toku už docela slušná řeka. Po kolena má možná v Táboře, pokud je sucho. V Bechyni má stabilně kolem metru-metru a půl.

    1. Re: Občan

     Jak chcete trénovat v metru a půl brody s tankem, který je vysoký 3 metry a jak v něm chcete učit plavby řidiče s obojživelnými BVP?
     Jóó, já zapomněl, takové blbosti naši vojáci už dávno nepotřebují…, rozbijeme hubu Ivanovi dvaceti chytrými a krásnými letadly, jestli je někdy možná jednou dostanem…

      1. Re: Markýza

       Jediný rozdíl – na tehdejší modifikaci byl jen jeden „komín“. Ten zadnější slouží dnes pro odvod výfukových plynů, tehdy se to řešilo montáží zpětných klapek, které měly zadržet vodu v případě vypnutí motoru pod vodou.
       Komín je méně nákladný a blbuvzdornější…
       A samozřejmě tam kluci neměli okolo věže ty „bazmeky na drátkách“, které bych tipoval jako kamery nebo snad nějaké vyzařovače něčeho, co prosvítí vodu a řidič v případě ne moc kalné vody nejede úplně naslepo. Ale to plácám…

       1. Targus:
        Tak hezky kážete, Targusi, jen mně je to teda ganzegál, já jsem holka 😀 Mně se to prostě líbilo a přišlo mi to vtipný.

    2. Jenže pontonový most na Lužnici v Bechyni nepostavíte. Ale fajn, dá se tam nacvičovat mělké brodění. Jestli to ale k něčemu bude u Dněpru a Volhy, to fakt nevím.

     1. Pořád mi nedochází, jak by naše vojsko muselo ustupovat, aby se dostalo k Volze. Za mne Lužnice plně pokrývá naše potřeby.

      1. Re: Tymák…

       TVL, co v tom FURT hledáte?
       Admirál domluví autobus a oni pojedou v jeho stopách!
       Vy jste nečetl jeho pokec o splutí Volhy na vylepšeném voru?

     2. Vodaci, kanoisti a dalsi ricni ludry , kazdej postavenej most na Bechyni stejne zbori. Kdyz dou z hospody sou schopny vseho..
      Most nad Sazavou ,meli taky spadeno , vopatrenej retezama ,
      chrastil sice ,ale jen tak tak ,ze
      se nezatocil 360 stupnu ,jako v cirkusu..Do reky dolu zase nikdo nespad..
      Potom je tady utajena Vltavska ponorkova flotila ,kotvici,
      na Maly strane.
      Sem vo tom driv neco napsal v povidce Posledni upir v Cechach..
      Poznamka. Medvedi plavou neradi..Takze zbytecnej poplach…

  2. Caponeho dostali kvůli krácení daní. V ČR by patrně dodnes běhal po svobodě a dělal dlouhý nos na policisty, protože daně jsou v ČR fujkyfuj.

   Ad armáda – v Kostelci nad Labem hnije už 30 let kompletní vybavení ženijního praporu za mnoho set milionů Kč. V 90. letech bylo moderní a úplně nové. Naprostá většina z toho nikdy neopustila kasárna – jak to tam navezli z fabrik, tak to tam zůstalo. I s tahači a náklaďáky.
   Takže by mě docela zajímalo, co za vybavení vlastně to ženijní vojsko vůbec má. Pokud vůbec nějaké.

  3. Lojza Kapoun nebyl bohuzel dost vzdelanej , kdyby si koupil politickou funkci ve spenatu ,
   byl by tady dodnes.Uctivanej ,vomedajlovanej bez starosti vo pensi a daleko , daleko bohatsi../funkce presidenta taky nebyla vylouceny v demokracii neni/.
   Dale misto gangsteru , pratele ….. vsude na tech spravnych mistech..

 3. Kdysi jsem po cestě na západ
  mohl jen marně zalapat.
  Dnes zase nesmím do Ruska;
  stačí domácí obchůzka.

  1. Na stránce IDOS zkouším najít
   kam pro lístek na výlet do Moskvy zajít.

   Moskvu to našlo u Vsetína kdesi,
   Petrohrad někde u Loun mezi lesy.

   Hledal jsem vlaky co jezdí z Prahy,
   možná je lepší jet z Bratislavy.

   1. Re: adx

    Obec Petrohrad e nachází na silnici č. 6, to je trasa Praha – Karlovy Vary.
    Z větších měst poblíž jsou Podbořany a Rakovník.

 4. „Tam malé množství vyspělých zbraní rozhodně porazí násobně větší množství zastaralých raket, i když všude jinde to bylo spíš naopak. “

  Tak to je na Kydech blabol roku.

  Je videt, proc byl k42 odejit. Jeho nazory byly v prikrem rozporu s timhle, a neni to poprve, co to tu zaznelo.

  Rus pouziva velmi moderni zbrane vsude, kde to jenom trochu jde.
  Seznam raket by byl dlouhy. Ty rakety manevruji, vypousteji klamne cile, leti nizko…
  Hypersonic i supersonic. Skoda, ze vetsina lidi nepozna rozdil :/
  Zdaleka se nejedna jenom Kinzaly a Zirkony.
  Ony i ty jejich TOS raketomety jsou vlasne novinkou, ke ktere nema zapad ekvivalent.

  Taky me mrzi, ze tak malo lidem dochazi, ze pouziti levnych a ucinnych zbrani (FAB) je mozne JENOM diky rozsahlemu pouziti zbrani uplne novych, ve kterych je Rusko nejenom na spici, ke kterym nema protivnik (zapad) ekvivalent, ale ani obranu.
  Ukrajinci totiz meli velke mnozstvi PVO hned na zacatku valky, a to jim Rus okamzite rozmlatil.
  Dostali radu novych a modernich systemu z celeho sveta, zdaleka to nebyly jenom Patrioty, s tim, ze tohle uz Rus hned tak neznici, jako ty stare sovetske krapy. Samozrejme ze taky dostali navrch spoustu starych sovetskych krapu od zemi jako Slovensko, Cechy, Bulhari…
  Jenon diky pouziti nejnovejsich raket Rus znicil ukrajinskou PVO, a ted si na nebi tedy muze delat temer co chce a pouzivat levno bomby, ktere vazi tunu.

  Pohadku o „zastaralych zbranich a raketach“, kterou tu Vidlak razi, propaguji hlavne media a pak jisti genialni matematici.
  Ti si totiz vyberou treba rusky tank T-72, napisou kdy se zacal vyrabet , a pak uz se jenom smejou.
  Kdyby ale napsali, kdy se zacal vyrabet Leo nebo Abrams, tak by se urcite smalo mnohem vic lidi, i kdyz novinari asi mene.
  Se stihackami je to podobne. Vsichni se modli k F-16 a jak zatoci se zastaralymi Sovetskymi i novymi Ruskymi krapy.
  Trva 2 sekundy si najit, ze F-16 se vyrabi od roku 1976. Pak zalezi na morednizacich, ktere tam byt muzou a nemuseji…

  Rusove trochu zaspali u dronu, a Iran jim pomohl to srovnat. Ale schvalne, kdy jste naposledy slyseli o Tureckem (zapadnim) zazraku Bayraktar?
  Ja hodne davno. Naposledy, kdyz Rusove zebrali aby jim jich Turek par prodal. Jednak by jich bylo mene pro Ukrajince a jednak by mel Rus taky nejake ty vlastni drony. Ergogan hrde odmitnul, pry musi podporovat utlacovane Turky na Krymu. No, ne nadarno se rika turecke hospodarstvi.

  1. K 42 nebyl odejít. Nikdo ho nezablokoval a nevyháněl. Kdykoliv může diskutovat dál. Já osobně jsem s ním dokonce snad ani jednou nediskutoval a několikrát jsem se ho zastával s tím, že si může psát co chce, protože se to možná někomu nelíbí, ale on píše svůj názor a nikomu nenadává.
   Ale také jsem nevyslyšel žádné výzvy, „že si tu mám udělat pořádek“ a blokovat a blokovat. K 42 odešel, protože se nechtěl dohadovat s těmi, kteří s ním nesouhlasili.
   A Vám, Sakuro, vzkazuji, že jestli budete pokračovat tímto tónem, tak se toho banu dočkáte. Už jste mi řekl víckrát, že to dělám blbě, já jsem si to přečetl, takže by to stačilo. Jestli vám to tu není dost dobré, přesuňte se za K 42 a diskutujte si někde jinde. Pořád jste u mě na dvorku a budete se chovat slušně.
   Já vydržím hodně a chápu, že je někdy dobré, svést o názor nějakou tu rétorickou bitvu, ale i já mám svůj strop a Vy se k němu přibližujete.
   To, že málokdy odpovídám, neznamená, že to tady nečtu.

   1. Sakuro, kdyby bylo nejhůř, doraž na Kydy. Tam jsme banda zhýralých zatracenců, které nikdo nebere vážně, takže tam i když mnohdy s majitelem nesouhlasím, ještě se mi za ty roky ani jednou nestalo, že by mě zabanoval.
    A je tam prča. Mám tam například jednoho, který prohlásil, že na mé kreténské posty už nebude reagovat, ale bude mě ignorovat. Před dvěma dny jsem zase nahodil jeden ze svých přiblblých komentů a on oznámil, že jelikož prohlásil, že na mě reagovat nebude, musí svojí odpověď přilepit k jinému postu. Tím ale, když zmínil můj nick, jak mnou opovrhuje, vlastně sejmul celou svou strategii na nereakci na mě, protože mě konkrétně zmínil, tudíž reagoval.
    Hele, já už tam zase tak často nechodím, poněkud mě poslední dobou nuděj, ale občas tam zaskočím, nahodím udičku a vždy někdo zabere. Taky se stav. Ať se práší za kočárem.

   2. Oh, hulvaty a lhare tu trpite, a me za pravdu vyhrozuje banem?
    Nic co bych neznal odjinud.

    Fakt: nick Hulvath byl pro opakovane hulvatstvi a lhani zabanovan. Zridil si novy nick Bandida, kde po kratke prestavce ve svem chovane nezmenene pokracoval.
    Jako cil si vybral poularniho k42, kdyz na nej utocil naproto nesmyslnymi a lzivymi sahodlouhymi litaniemi. Casto i AI a zbranich. Jeden z tech oboru je velmi blizky me profesi, takze si tu dovolim rici, ze Hulvath/Bandida hodne vari z vody a ma jako hlavni zdorj informaci pouziva TikTok.
    On sam tu jako zdroje uvadel vetsinou obskurni linky, nebo na amatery zamerene zive.cz…
    Kdyz k42 ihned neodpovidal, tak se tu od Hulvatha dockal opakovanych reakci, ze je zbabelec, jak stahnul ocas, kdyz byl pristizem pri lhani a podobne. Jako by tu k42 musel sedet 24/7.
    Po jednom takovem zvlaste vypecenem nedelnim dni od nicku Bandida se k42 odmlcel.
    A svete div se, hned par dni nato uz mu zase bylo umozneno psat i ze sveho stareho nicku Hulvath!

    Ja jsem to tu inhed napsal, protoze to na prvni pohled vypadalo, jako odmena za DOBROU PRACI.
    Vy sice pisete, jak to tu ctete, ale nijak jste nereadoval. Vim, reagovat neni vase povinnost.
    Ale reagovat na hulvatsvi a lhani oblokovanim zabanovaneho nicku, proc ne.

    Hulvath se tu po k42 lzive vozi do dneska, kdykoli ho tu nekdo pripomene.
    Oba sproste nicky jsou odblokovane, hulvatstvi a lzim se tedy meze nekladou.

    Kdyz neco chodi jako kachna, kejha jako kachna, tak to nejpis bude kachna.

    Dnes je to poprve, co reagujete, ale ani dneska jste se ani sluvkem nezminil jestli a proc jste Hulvathovi odblokoval nick, ihned po tom, co vystval k42.
    Pritom je to to hlavni, co jsem napsal. To je ta jedina informace, o kterou jsem stal.
    Misto toho mi vyhrozujete banem a dozadujete se „slusneho chovani“.
    Pokud je vam pravda a rozdilne nazory tolik proti srsti, smele do toho, ban je zadarmo. Je to tu konec koncu vase.
    Ja vyficim za k42 a uz me tu nikdy neuvidite.

    Budete tu zase o kousek blize sekte, kde vudce je odpravdovym vudcem.

    1. Co se týká nicku Bandita a Hulvát (ano ten samý diskutér, vím) máte pravdu. Ale myslim, že Vidlákovi šlo o to, že nazýváte část jeho textů blábolem roku. Myslím, že šlo text, se kterým nesouhlasíte, zhodnotit jiným způsobem. Ale mozna se mýlím, je to jen můj názor.
     Já osobně bych byla nerada, kdybyste odsud zmizel, i když s Vámi také občas nesouhlasím, ale to je přece úplně normální.

     1. To, že Vidlák je zdejším majitelem tohoto webu mu ještě nedává právo mít ve všem pravdu a jiným diskutérům některé jeho názory nazvat blábolem.
      Nedávno na Kydech napsal, že před válkou byl on jediný, kdo sdělil, že byly splněny všechny podmínky pro válku. Já si pamatuji, jak před válkou vznikl pamflet, kde se signatáři vyjádřili, že nevěří tomu, že Ruská federace zaútočí na Ukrajinu. Pan Vidlák se tam sám nabídl, že tento canc dodá na ruskou ambasádu. Dva dny na to rusák zaútočil. Evidentně se ó pan svatý Vidlák zmýlil.
      Když byl covid, tak pan Vidlák, ještě se osobně neznající s Láďou Větvičkou, který byl zapřísáhlý antivaxer, ho kritizoval za jeho přístup a tvrdil, že to dělá kvůli své hospodě. Následně se nechal opíchat a i svoje děti. Pak se s Láďou skámošili, takže dnes obrážejí republiku se svým cirkusovým programem a Vidlák brojí proti vakcinaci, ktere se sám zúčastnil.
      Což neznamená, že bych neměl Vidláka rád. Mám ho rád, ale zároveň vím, že není neomylný a občas plácá bláboly. A když ho někdy načapu při nějakém jeho blábolení, hned se to dozví.

      1. Pokud s někým nesouhlasím, a není to troll či blb, což Vidlák samozřejmě není, tak svůj nesouhlas s jeho tvrzeními umím a chci vyjádřit slušně. Blábol, podle mého, je urážlivé označení.

      2. To, že Vidlák je zdejším majitelem tohoto webu mu ještě nedává právo mít ve všem pravdu a jiným diskutérům některé jeho názory nazvat blábolem.
       :)))
       Špatně.

      3. Nejde nedělat chyby. Chyby jsou to, na čem se učíme, díky čemu rosteme. Pokud si je ovšem dokážeme přiznat. Tj. vyrosteme z adolescentní sebeidolizace.

    2. Já být tebou, tak raději mlčím, než abych mistroval jiné.
     Zdá se mi totiž , že jsi tak trochu narcista – jen ať se ostatní tu méně, jindy více potrápí. Tím, aby rozpoznali jestli jde o zebru nebo o žebrání; o semletí nebo o smělost; o vari vari či o vaření atd atd atd.
     Nic ve zlém, ale je to tak.
     😀

  2. Tam malé množství vyspělých zbraní rozhodně porazí násobně větší množství zastaralých raket, i když všude jinde to bylo spíš naopak…..ja som to chapala ako ironiu:-)

   1. to je zvláštní. předminulej článek nějaká paní (a na pokecu taky .. jestlipak se zašla rozhořčit i na kydy?), dneska .. nějakej pán.
    fakt by autoři měli pod nadpis přidávat nějakej disclaimer.
    Tento článek obsahuje ironii a sarkasmus.
    Nejste-li si jisti, zeptejte se autora nebo ostatních čtenářů.
    Jste-li Češi,
    zeptejte se v každém případě.

  3. „Tam malé množství vyspělých zbraní rozhodně porazí násobně větší množství zastaralých raket, i když všude jinde to bylo spíš naopak. “
   míněno, a také pochopeno, jako ironie!!!

   1. ad Luboš, Janka, kočka šklíba…
    souhlas – dle kontextu lze chápat jako ironii vůči ofiko narativu o ruské zaostalosti.
    Je to obecnější obtíž psané komunikace. Zoči voči by se to patrně nestalo, nonverbální komunikace by to sdělení patřičně doprovodila.

    ad Sakura:
    Fundované pojednání o zbraních bylo přínosné, díky.
    Jenom škoda, že jste se třeba nejdříve nezeptal, jak byla myšlena ta formulace se zastaralými raketami… Emotivní urážlivá rychlopalba typu „blábol“ je opravdu nepříjemná každému…
    Útok ad hominem, že „K42 byl zabanován“ je ze stejného soudku…

  4. Ach jo.
   „Tam malé množství vyspělých zbraní rozhodně porazí násobně větší množství zastaralých raket, i když všude jinde to bylo spíš naopak. “
   To jaksi není blábol roku. Jen to chce trochu o řečeném přemýšlet, než člověk začne vztekle mlátit do klávesnice. Technicky vyspělejší zbraně vám sice zajišťují určitou převahu, ale ta nikdy nebude absolutní. Bude záležet jednak na rozdílu v technické úrovni, ale také na počtech nasazených zbraní. Jedna – i ta nejpokročilejší – zbraň může bojovat vždy jen na jednom místě. Technologicky nejpokročilejší tanky 2. světové byly německé Pantery a Tygry. V souboji jeden na jednoho a se stejně vycvičenými posádkami by si snadno daly k svačině většinu protivníků z vlastní kategorie ať už z USA, VB nebo SSSR. Jenomže technický pokrok přináší kromě výhod i nevýhody. Například komplikovanější výrobu a údržbu, včetně frontových oprav. Pak se může vyplatit, když proti několika Tygrům nasadíte dostatečně velký počet individuálně horších tanků – pokud je budete schopen vyrábět rychleji, ve větších počtech, základní údržbu a jednodušší frontové opravy zvládnou posádky a pojízdná autodílna, aniž by k tomu potřebovala speciálně vybavenou dílnu, mostový jeřáb a vagón všelijakých speciálních přípravků.
   A když mluvíme o PVO: Je víceméně jedno, jak pokročilou PVO máte a co všechno (teoreticky) dokážete sestřelovat.. Vždy jsou dva způsoby, jak se přes obranu lze dostat. Ten první vyžaduje technicky pokročilejší střely, než má k dispozici obránce. Ty pak obranou často proniknou. Druhý způsob spočívá v tom, že prostě odpálíte tolik hloupých (a levných) střel, abyste zahltil sledovací nebo palebnou kapacitu obránce. Prostě toho vystřelíte najednou tolik, že obránce fyzicky nestihne všechno zaměřit a sestřelit. A všechno, co nesestřelí, pronikne k chráněným cílům. Oba způsoby fungují. A navíc se dají i zkombinovat.

 5. OT
  🇪🇺Vysoký představitel Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell připustil, že neúspěšná zahraniční politika EU obrátila „celý svět proti Západu“.

  Zásadně odlišná reakce Evropské unie na konflikt kolem Ukrajiny a válku v Pásmu Gazy „vyšla EU draho“ ve vztazích s arabskými zeměmi, Afrikou a dalšími regiony nezápadního světa, připustil šéf evropské diplomacie Borrell.

  1. Takze 2 roky izolovali Rusa a ted zjistili, ze jsou v izolaci.
   Borel si ale starosti delat nemusi, ted je v baliku na dozivoti a na ten jeho chlast mu to staci.

 6. Fiallah jede na hokej:
  “Večer má také navštívit hokejové utkání Washingtonu Capitals s Bostonem Bruins.”(Echo24)

  1. Bidet mu koupil vstupenku, aby se s tím pitomcem nemusel bavit, nebo je už natolik mimo a přehlédl příjezd velkého státníka?

   1. On (fyjala) bude fandit PROTI Oveckinovi takze je to ok, ti debilove ve vlade stejne vsechno delaj proti, a ne za/ve prospech

 7. Fiallah je v Bílé chýši
  nejspíš už i sedí v plyši.
  Něco do něj ale sákne.
  Kdoví, zda mu cvakne?
  Na tom místě seděl Bidet
  ochranka už se šla stydět;
  nechali mu noční plínu
  jenom mu otřeli slinu.
  Pohovka je na odpis.
  Holt – Bidetův rukopis.

 8. Vidím bankrot impéria
  budu svědkem deliria
  kopající kobyly,
  je tu konec idyly.
  Blbé je, že jsem moc blízko
  můžu vlézt jen za křovisko
  to je moje šance.
  To, co jsem měl v bance,
  to jsou prachy její.
  Peníze se nejí.
  Zasaď kobzol, zasaď řepu,
  přikurtuj si štanglu k cepu.

 9. To vám bylo raket!
  Celý roční paket.
  Asi je to velký prúser
  už to ví i celý Bruser,
  zdali to ví český petr?
  Ten už má na zádech kletr
  nabalí mu do něj plíny.
  Nám to budou gobelíny.

 10. Írán tím úderem provedl něco mnohem horšího, kromě již známých faktů, že nehodlá konflikt hrotit:

  1. Ukázal Ukrajincům skutečné možnosti USA a Velké Británie, a jejich ochotu je nasadit. Ukrajinci nyní jen smutně koukají, kolik raket mohli dostat. A to zrovna ve chvíli, kdy se nedostávají pro ukrajinskou frontu.

  2. Ukázal, že nejen Putin si může troufnout otestovat sílu a odhodlání Západu. USA teď musí nějak reagovat.

  3. Demonstrativním oznámením útoku předem posadil celý svět do role diváků dramatu konfliktu Izrael Írán.

  4. Írán získal mnoho podpory mezi obyvateli arabských států právě útokem na Izrael. S ohledem na domácí mínění se Izrael opět stává osamocen v nenávisti arabských států. Zničit dosavadní diplomatické sbližování mezi Izraelem a některými státy už nebylo možné, to obstaral útok z Gazy a na Gazy.

  Vidíme další dění dramatu lidského konfliktu. Jestli má Elon Musk s AI pravdu, pak můžeme jen čekat, že AI s lidstvem zatočí a populaci razantně sníží kvůli produkci CO2 (každý člověk vydýchá 0,9 kg CO2/den), dosáhne klimatických cílů a omezí války.
  V každém případě nyní dochází ke změně moci hospodářské a politické, nastupující nový hegemon testuje hegemona dosavadního. A to až válkou. Thúkididova past sklapla.

  1. Elon Musk je jednim z propagatoru tzv Carbon tax…
   A slibuje, ze jeho rakety budou platit taky. A jeho elektrickych autech nejak mlci.

  2. Obsah CO2 ve vzduchu je 0,04%, jednoduchou trojčlenkou zjistíme o kolik se sníží jeho obsah, když si „grýndilisté“ závazek, že onen obsah ponížíme o 1%.

  3. Pane Gerd.
   Jak se často píše o historii,že se mnoho události opakuje,tak teď dochází k zbourání Babylonu, přesněji Izraele.Izraelem můžeme nazvat celý KoZa.

 11. Vidlák jako již tradičně čtivý, jen si dovolím malé upřesnění:

  „Pro dokreslení ještě jeden zajímavý detail… Írán za zbraně pro útok na Izrael zaplatil asi tak šedesát milionů dolarů. Izrael zaplatil za obranu proti těmto střelám asi miliardu dolarů…“

  Nejspíš to bude několikrát více, a výroba toho, co Izraelci za pár hodin vystříleli, potrvá měsíce…

  K tématu mimořádně zdařilá analýza MAP 1966 na

  https://www.michalapetr.com/map-1966-zelenskyj-place-usa-francie-a-britanie-vystrilely-za-jedinou-noc-na-ochranu-izraele-vice-protivzdusnych-raket-nez-ukrajina-za-celou-valku-dostala-pulrocni-vyroba-celeho-zapadu-byla-spotre/

  Najděte si chvilku, nebo raději dvě, vřele doporučuji. Jak pan Svatoš píše v závěru, „Analýzu jsem tvořil neuvěřitelných 18. hodin, tak mi dejte vědět, jestli to stálo za tu námahu.“

  Stálo. Rozhodně stálo.

  1. Re: C – r

   Jen takové lehoučké nakopnutí.
   Jakože jsem furt stejná sfííííně, jako zamlada.

   TEČKA za číslovkou (18.) znamená, že se má tato čísti jako řadová, tzn. „osmnáctý, osmnáctá, osmnácté, blablabla….
   Číslovka základní (osmnáct) vždy zásadně bez teček.

   Teda jestli Pětikolka neodhlasovala nový zákon o psaní číslovek…

   1. Žádná sfííííně, správná připomínka.
    Viděl jsem to, ale nechtěl jsem opravovat cizí text, zkopíroval jsem to, jak to leželo a běželo.

   2. Dobré rady:
    Když nevíš či si nejsi jist, vynechej číslovky a napiš „osmnáct hodin“.
    Pokud čteš nahlas, nemusíš vyslovovat trochu krkolomné/jazykolamné „osmnáct“, klidně vyslov „osumnáct“ – to výslovnost češtiny povoluje (platí i pro „sedumnáct“). Ti, kdo předvádějí na TV obrazovce (cinknuté) losování sportky, to ovšem většinou nevědí. Podobně jsou na to někdy i meteorologové, ale těm to není třeba vyčítat, protože jsou to odborníci na jiné vědy, nikoliv moderátoři.

  2. Nevim, co pisi v tom linku, ale vim co rikaji US veterani.

   Cena je vsem uplne ukradena, penize si tiskneme.

   USA maji ihned skladem k pouzite nejmene 15 tisic raket do Patriotu – to rikaji lide, kteri u tech jednotek slouzili.
   Ja se tomu nedivim, protoze USA jsou velka zeme, a potrebuji tedy velkou a vybavenou armadu. Uplne stejne na tom je Rusko, Cina a Indie – vzpominate jak se Putin hrozne smal, kdyz na CNN zasvedcene tvrdili, ze Rusku dochazi rakety?
   Ani jednu z tech raket ale Zelenski v zivote neuvidi. Ty jsou urceny pro obranu hlavne USA a pak spojencu. A to je jenom Izrael a mozna GB spolecne s dominiemi.
   To, ze EU je plna debilu, kteri se dobrovolne odzbrojili je moc pekne, ale to neznamena, ze je USA budou nasledovat.

   Michalapetr doporucuji brat v rezervou.

   1. Doporučuji brát s rezervou úplně všechno, i vojenské vzpomínky válečných veteránů. Když se posadíte v hospodě, budete se divit, kolik bylo nejlepších střelců u roty, praporu, pluku….. V tomto směru to bude obdobné s raketamy jako s mušketami.

   2. keby to, ze si peniaze tlacia, by im stacilo, tak by nepotrebovali jednak tie tanecky v kongrese a jednak by nemali vsetkych tych nahnevanych obcanov strednej triedy, ktora to cele plati….ved by si natlacili. Ale ekonomika nie je tak jednoducha, ako si niektori myslia, aj ked ide o stat so svetovou rezervnou menou a matematiku este nikto neocural. Plechovka sa moze odkopavat dlhsie ako inde, ale to neznamena, ze to bude stacit. Koniec koncov ak by to tak bolo, tak ten utok na Rusko by nemal zmysel, keby neslo o ruske zdroje, tak by sa to cele neoplatilo. A kvoli tomu, aby Rusi nemali zamienku na utok, stacilo prikazat UA, aby dodrziavala Minske dohody. Ale o peniaze vzdy ide az na prvom mieste

  1. Zvonku to tak vyzerá… a zblízka je to nepochybně pravda.
   Kokešem poháněný ukrajinský prezident bude zjevně silně omezen na dodávkách západní vojenské techniky, militantní tetka Černochová možná dodá sudlice a cepy.

   K tématu moc prima video:

   Танцуй Россия и плачь Европа с видео TREND (Tancuj Rusíja i plač Evropa),
   https://www.youtube.com/watch?v=0btlk63mC6w&list=RD0btlk63mC6w&start_radio=1&rv=JwFovqVoy_0

   Ty korejské berušky si to opravdu náramně užívají (i když jde o mix, a písničku zpívala jiná, ruská skupina)

   1. Zpívá to skupina Glukóza. Originál doporučuju. Je to popík, ale dobrý. Myslím, že to vzniklo dost dlouho před válkou, když vítězili na Europopu z ideových důvodů Ukrajinci.

     1. Tak jenom ziram, kde vsude jsou posluchaci K-Popu…

      Je to samozrejme raketovy uspech, protoze zacali nedavno od nuly. Na druhou stranu to pojali po Korejsku a je to tam az udesne profesionalni.
      Agentury, konkurzy, dril, perfekcionalismus…
      V porovnani s tim, co znam z Cech, tak v Koreji je to spis podobne boji o zivot.

    1. Myslel jsem, ze nemuze byt nic horsiho nez je Michal David a jeho hudebni skupina Kroky…. dokud jsem neslysel Glukozu a jeji hit Jura
     https://youtu.be/SUZZgOtt2VU

     Poustet pouze na vlastni nebezpeci, jak se Vam dostane refren do hlavy, tak ho z hlavy nedostanete 😀

       1. Výslovnost s tvrdym kratkym“y“ ypsilonem se mi jeví jako záležitost lokálně ostravská a celostátně cygánská.
        V Čechách si potrpíme na „í“.

        1. Vnímám to stejně, nicméně jsem tolerantní i k jiným výslovnostem. Zpěvačka má ovšem evidentně českou výslovnost.

 12. Nevazeny pane Vidlaku.

  Zaprve nebylo vybombardovane velvyslanectví, ale předsunuté velitelství Íránských teroristických gard.

  To ze si jej zřídí blízko velvyslanectví, nebo jiných civilních cílů, je uchylkou podobných režimu.

  Záměrně neříkám Peršanů !

  Zadruhe: už přestante prudit a

  Konec

   1. NnOH nelže. Podobné režimy tyto metody skutečně používají. Vzpomeňte například na obranou Mariupolu.

     1. Bezobsazne vykrikove invektivy takovehoto typu by se meli mazat, at nezasiraji diskuzi. Polemicke prispevky, ktere se tvari ze obsahuji uchopitelna tvrzeni a argumenty, naopak ponechat a vyvratit je. Tak by mel byt veden spravny diskuzni web. To je dobra politicka prace.

   1. Kdepak ožralej. Ve tři ráno už ve službě. 🙂
    Modruh referent se tady namáhá, abychom nepodléhali nezodpovědným dezinformacím, celý noce nespí.. a vy to ani neoceníte a nařknete ho z alkoholismu. Styďme se! 😀 😀 😀

    1. Jasne, rikejme tomu Investicni sluzba 🙂
     Kde ted resime presne tu situaci,
     o ktere se tu Mr. Vidlak tak pekne rozhovoril.

     To jsou mi paradoxy ze Svejklandu.

  1. Pravda, pohádky o mírumilovných Arabech se blbě poslouchají. Na druhé straně, ten opačný libtardí příběh o arabských vrazích může průměrného českého plebejce odradit od nadměrné konzumace kebabů.

  2. Budova prilehla Velvyslanectvi by Konzulat. To jenom pro poradek.

   Jinak by se vase kriteria dala aplikovat na jakekoli Velvyslanectvi USA po celem svete…

   A proc se vlastne namahat?
   Proste staci ukazat ne kohokoli a rict, ze planoval neco zleho proti nam. Pak tedy mam svate pravo ho zavrazdit.
   Tot „rules-based world order“ o kterem casto tolik slysime.

   Proti Rusku a treba Cine planuji zle veci americti generalove denne. Je to jejich prace. Takze Rusko/Cina je maji pravy vyhladit kdekoli a kdykoli.

   Vitejte ve svete (Zidovskych) psychopatu.

  3. Pane domácí, přimlouvám se, nechte tady křiváka viset na ukázku, co už je pro režim nutností, aby se udržel. Díky.

 13. To se zdá jako pravděpodobném že Írán zatím velkou válku nechce, ale do budoucna je všeko možné s jeho zbrojením a posilováním Hizballáhu i Husiů. Netanjahu může teď získat větší pomoc z USA, když do konfliktu Izrael vs. Paslestina se někteří kongresmani zapojit nechtěli, ale jen myšlenka na Írán je dráždí jak býky. Útok na konzulát může krátkodobě Izraeli pomoct nebo spíš Netanjahuovi ve vztahu k americké podpoře, ale dlouhodobě takové věci škodí, když to oslabí ochranu diplomatických misí viz nedávný vnik ekvádorských jednotek na mexické velvylanectví. Izraelští komentátoři to už prohlašují za vítězství, že sestřelili 99 %, reálně tak asi odhadem 80 až 90 %, ale i tak je vysoký podíl úspěšnosti PVO včetně zapojení letectva na Jordánskem. Horší už je ta mnohonásobná cena PVO oproti dronům a taky to, že Íránu tím ukázali schopnosti své PVO. To je něco podobného jako když v 1. půlce 20. století nějaký stát pro jistoru částečně mobilizoval, větší válka nebyla, ale prozradily se tím plány krytu hranice, nástupní cesty, prostory, případné nedostatky v manévrech, výcviku atd. Biden teď bude chtít radši uklidnění, když se volby blíží a v Kongresu budou soupeřit o to kolik antiraket půjde do Izraele a kolik na Ukrajinu.

  1. „Izraelci sestřelili“?
   USA a UK sestřelily. Jordánská a izraelská PVO MOŽNÁ sestřelily.
   USA a UK tím jen veřejně lokalizovaly svoje vojenská zařízení na území Jordánska.

 14. Opice, primáti, se mezi sebou rvou vlastně pořád.
  My jsme stejní. Ukázat tomu druhému (nebo druhým), že jsme silnější a máme právo na les plný banánů, na zdroj vody…

  Ta nenávist je vidět i jinde. Asi je to přírodní zákon – silnější vyhrává.
  Někdy se ale přihodí, že levhart ochraňuje mládě gazely před ostatními. Ne proto, aby si ho sežral sám, ale proto, že toho zabíjení je i na levharta nějak moc. I když sám musí zabíjet, aby přežil.
  Nedá se to změnit, je to příroda. Ale i tak je mi z toho smutno.

  Naše lidské války jsou vlastně stejné. Jenom máme možnost někoho poňoukat k zabíjení, abychom na tom bratrovražedném boji vydělali. Tohle je lidský způsob. Gladiátorské hry, kdy se zabíjejí dva, kteří proti sobě vlastně ani nic nemají – ale jen jeden smí přežít.

  I když i tady se občas najde „nenormální gepard.“ Ukrajinec, uvězněný se zraněným Rusem v území nikoho, odkud se nedostanou, protože by je našel a zabil dron jedné nebo druhé strany. Ukrajinec Rusa ošetřuje a nosí mu vodu, dokud se fronta neposune. A ten Rus pak toho Ukrajince hájí před svými a vyžaduje, aby se s ním zacházelo slušněji, než je zvykem. I když pár dní předtím na sebe stříleli a chtěli se vzájemně zabít.

  A ti mocnější na tu podívanou vybírají vstupné.

  1. Já z toho svého sloupu u vrátek nevidím, nechci vidět podrobnosti ani o nich diskutovat, stejně se to pořád mění. Princip zůstává a bojím se, že jakékoliv války změní jenom ty podrobnosti. Žabomyší války.

    1. Re: AM

     Souhlasím s větou O stamiliónech, aniž bych cokoli rozklikával. Na všecko je dnes potřeba poradce a experta. Normální dvounožec má zřejmě zakázáno využívání své mozkové kapacity.

     1. Pokud tu kapacitu vůbec má.
      S panem Duškem jsem měl před několika lety dlouhý rozhovor v jednom českém městě, v parku, byl naboso a mluvil docela rozumně. I když jsme se spolu neshodli (nejsem esoterik) pak jsme se zvedli a šli spolu do místního divadla, kde pan Dušek uváděl hru, kterou sám napsal – „L4“ o zázračném uzdravení člověka se zlomenou páteří. Příjemný člověk.

   1. Ze zivota zvirat…..
    Prave tady dopodrobna informujes so svete zvirat ,Kocoure , levy harty ,
    /rozdali si karty/, co delaji a co nedelaji a gazely /nekam neco hazeli , potom zae zmizeli/,ted gladiatori /az se zmatori /a geepardiii /visi za kuzi na zerdi/
    a predstiras ,ze ze sloupku nevidis..
    A nediskutujesssss, ani trochu , na tema zabomysi valky /zblizka nebo zdalky/..
    Ses zoologista /zvirata na sva mista/..Ale co takhle povsim ….. clanek je beedaaa ,
    uuuuplne jina voooopera..Z Vidlakova peera..

  2. Zapomínáte ovšem, že vedle stránky zvířecí má člověk – vesměs na rozdíl od zvířat – i stránku duchovní.
   Proto se nemusíme vždy chovat jako zvířata.

   (Buddha cosi takového říkal, i Ježíš Nazaretský kvůli tomu vstoupil do jámy lvové.)

      1. Dovolte otázku mně neznalému: proč by pan Zdeněk pozdě jdoucí nemohl být buddhista? Vy ho nějak blíže znáte?

       1. ELEJ:
        Ale mohl, jen by mi to bylo divné, protože mám za to, že buddhisté neupírají duši ničemu živému. Mluvila jsem ovšem déle jen s jedním buddhistou, takže třeba byl buddhistická výjimka a já se pletu.

    1. To máte Vlastimile jistě pravdu, dovolil jsem si však užíti termín jáma lvová v poněkud nadhmotném, avšak o nic méně nebezpečném, smyslu: „nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může i duši i tělo zahubit v pekle“ (Mat 10:28).
     🙂

 15. Že v dnešní době začínají dějiny včera, a tudíž útok byl nevyprovokován, je jen jedna, a to pozdější část modus operandi. První částí je kontrolovaný, orchestrovaný útok protivníka.

  Ovšemže Osama Bin Laden byl terorista toužící se USA pomstít. Ale pokud si někdo myslí, že se 47mi podlažní železobetonový mrakodrap WT7 zřítí do svých základů rychlostí volného pádu v důsledku toliko a jen a pouze kancelářského požáru, měl by si osvojit základy fyziky.
  Ovšemže ISIS byli muslimští teroristé nejhrubšího zrna. Pokud se však někdo domnívá, že předmětem nenávisti muslimských fanatiků nejsou Izraelci, neboť dokonce se Izraeli za jeden nechtěný útok omluvili, měl by si dát hadr na hlavu (o řemeslně kvalitním scénáři, kameře, ozvučení a osvětlení zastrašovacích YT videí těchto primitivních magorů ani nemluvě).
  Ovšemže Hamás chce zničit Izrael. Pokud se ale někdo domnívá, že Mossad, jehož umělá inteligence nyní každého podezřelého sledovala a po příchodu do jeho domu ho bombou i s celou rodinou zabila, že tato nejúspěšnější zpravodajská služba na světě 7. října nejen že záhadně zaspala, ale dokonce neodhalila ani dlouhodobou přípravu k útoku, měl by zvážit návštěvu psychiatrického lékaře.

 16. Jinak včera byl dost dobrý rozhovor Gargamela se Skálou na Petr Bureš TV. Svatoš byl očividně v dobré náladě, protože to co se děje je fakt na záchvaty smíchu … třeba Zelenský ostrou prosbou požádal o třicetiletou produkci wunderwaffe Patriot vč. raket – samozřejmě hned a najednou, bo jinak prohrajou.
  Prostě komedie … vše v duchu: na válku se připravíme tak, že zavřeme hutě.
  Na Rádio Jerevan byl dotaz, kterak zjistit největšího blba ve vládě – odpověď: náhodným výběrem :-).
  Jak to říká klasik? … se podívejte blbec, blbec, blbec … a támhle světlá výjimka – debil :-).

  1. Já si myslím, že náhodný výběr za účelem výběru blbů by takový úspěch neměl. Přece jen ta Gaussova křivka stále platí. Blbec se musí vyhledat a ještě pěstovat.

   1. Gaussova křivka platí pouze za normálních podmínek, což ve vládě splněno není. Blbec, blbec, blbec … je tak nejpřesnější možný popis.

   1. V škole: Žiaci, dnes si napíšeme slohovú prácu o vedúcich predstaviteľoch našich spojencov – veľkých západných liberálnych demokracií. A dbajte aj na správnu gramatiku! Pripomínam, že v slove úplní je v 1. páde množného čísla mäkké i a v slove debili sú všetky i mäkké!

    1. Re: GZ

     Uděluji vám titul VIDLÁK DNE.

     A zárověň vám sděluji, že jste dezolátní hovado a posílám vám účet za vyčištění klávesnice od kávy nevalné kvality, plus účet za zakoupení čistidla monitoru za účelem odstranění zbyků snídaně.

   2. Jestlize ve svete nezavladne The truth serum ,nic se nezlepsi a naopak.
    Kdyz napriklad Fi a co ,co ted podepsal /uverejnujou /, ze chce a podepsal dohodu ,
    ukra do Nato , ale predtim strasne kricel , ze to nedovoli.
    Pred volbama komunistickej andel s rajem na obcana a po volbach….
    Takovyho politika jim musime jen tise zavidet a na takovyho se myyy Cesi,
    nikdy nezmuzeme..
    Kdyz strileni a zabijeni v desitkach tisisic bezbrannych je zoufala obrana a na hamas nikdo neutoci. Kdyz nutna obrana zautocit na obcany jinyho statu v jinym statu v nemuze bejt prikladnej a opakovanej Al Qaeda ,terorismus.
    Opakovana detailni pozornost napr. na Fijauhrera a Lipicistu, je posedlost a popularizace , jejich lzi…Kdyz Okamura, Babis a Konecna a spol ,
    sou zitrejsi vcerejsky..Proc. Protoze nemaji a nikdy nemeli co dat narodu..

  2. Též se říká: zleva doprava je každý druhý blbec a zprava doleva je zase každý druhý blbec.

   Matematik možná namítne, že při sudém počtu počitaných jsou to vždy ti samí, ale lidová moudrost holt není exaktní věda 🙂

    1. ??
     Kdyz jsou tři, tak zleva prní -blb- tretí, zprava třetí-blb-první. A tři je liché číslo, ptal jsem se pana ucitele 🙂

 17. Doprčic, Káčtyřicetdvojko = K42, už konečně přestaňte dělat Zagorku a napište nám svůj názor aspoň na tohle téma!
  Díky.

     1. Prosím adminy, aby takovéto provokace tohoto hulváta sofort mazali.
      Tahle zamindrákovaná osoba vytlačila svými pindy K42 ze zdejších diskuzí.

       1. K42 se nevrati.
        Nema proc.
        Jako odmenu za vystvani k42 totiz Vidlak odblokoval nick Hulvath, misto aby mu za lziva obvineni zablokoval i jeho novy nick Bandita.

        K42 tedy urcite vi, ze tu nebyl vitan, a to predevsim panem doacim.
        Konkurence se netrpi ani na alternative, jak je zrejme z poctu ruznych pidistranicek.

        Jedine, co muze mistni osazestvo delat, je ingnorovat oba vyse zminene nicky, protoze se jedna o obyc trolla.

        1. I pana domaciho lze obcas prichytit u volneho zachazeni s fakty, ktere padnou za obet udernosti a ctivosti 🙂 , ale u k42 to byla jeho zakladni pracovni metoda. Nikdo mu nebere jeho „psaci charisma“ – ale komu staci toto, ta at se klidne kouka treba na serial Muz na radnici. Herec Buchvaldek byl taky charismaticky – ale jeho socialisticke metody vystavby mesta bychom dneska asi neradi videli v praxi 🙂 Kdo pise o vojensko-technickych realiich a je schopen napsat treba ze s beznou dnesni pechotni zbrani se da vest mirena palba (coz je neco jineho nez hromadna palba organicke jednotky) treba na 800 m – to je neklamni znamka diletantismu. A podobnych uletu mel k42 ve svych textech prostrkano jako cesnek v pecenem bucku 🙂 V mikro ci nano meritku jeho fanclub ukazuje – aniz by si to uvedomoval – moralne intelektualni bidu takovych pomeru, kde „imidz je vsim“ a skutecnost az druhorada.

         1. Prožidovský a proruský nacista dobře radí soplivému slovenskému trolovi, aby nejmíň na týden zajel do nory a radši si honil péro tam, než tady.
          Nacista je toho názoru, že v této diskusi jsou názory mladých dynamických soplů směšné víc, než kde jinde.
          Jestli to soplivcovi žerou na jiných internetech, tak budiž.
          Nacista si ale myslí, že kilokokota, nebo megakokota, může soplivec ze sebe dělat i jinde – a mnohem efektivněji, než tady.

        2. ad Sakura

         „K42 se nevrati.
         Nema proc.
         Jako odmenu za vystvani k42 totiz Vidlak odblokoval nick Hulvath, misto aby mu za lziva obvineni zablokoval i jeho novy nick Bandita.“
         ***
         Vidím to taky tak…
         Že za odchod kchodla je odpovědný Vidlák a jeho neochota nastavit „hulvátovi banditovi“ nějaké mantinely… jakože vocamcaď pocamcaď…

         To následné hulvátovo jásání a vychloubání, jak odtud vypudil K42, bylo dost na blití… a zase bez jakékoliv reakce „pana domácího“.

         1. J8 bych to tak nebrala. To, že odešel je jeho osobní rozhodnutí. Nedávala bych to Vidlákovi za vinu. Taky se tu popereme a docela ostře, ale jedeme dál. Ono to chce taky osobní odolnost.

         2. Prožidovský a proruský nacista má strach, abyste se z toho k42 neposrali.
          Úplně každý člověk je omylný. Dokonce i nacista a k42 jsou omylní, byť to neradi přiznávají.
          Nacista doporučuje, vyhledat si některé starší komentáře k42 a ohodnotit je znovu, v kontextu k uplynulému času.
          Nacista teď očekává komentáře ve stylu „no ty jseš taky na ránu pěstí“.
          To je možné, ale nacista si z toho nic nedělá.
          Jde totiž o hovno, jen o internetovou žvanírnu, o jejíž obsah za týden nikdo ani nezakopne.

   1. Bože, jen doufám, že je jen na místní hnidopichy nasranej. Že se mu nic zlého nepřihodilo. A že sem občas koukne.

    1. Také se bojím, zda za tím nemůže být něco vážného. Kvůli páru závistivých idiotů by nezmizel na tak dlouhou dobu.

   1. Seance. /Interier. Vecer . 6 osob. Sero .Svicka hori v pozadi.
    /Titulky tvurcu krvave rudym ,hororovym gotickym pismem,
    na svetle sedivem podkladu/. Dialog.

    Hlavni osoba porouci : „Duchu k41, zjev se „!
    Duch : „Nezjevim se“!
    Osoby unisono: „Duchu k35, zjev se, nebo uvidis“!
    Duch: „Ani napad“. /Plamen svicky se nepohne/.
    Osoby /mirneji , procitene/: „Duchu k42, vobjev se , to nam nemuzes udelat“!
    Duch:“ Nejdriv ted duchcat ,do dveri oznacenych OO , kde to je??“.
    Osoby /plactive/: „Duchu k42 nebo k43 , my nezapominame , vylez“.
    Duch : „Nektery osoby mezi vama se vodvazili . Ted musite pikat za trest,
    odpovedi utrhovali na mne a bez myho svoleni . Uz neduchuju.“..
    Osoby /uz placou/: „Duchu , kakaka 42999, , smiluj se , bez,bez,bez tebe
    neni zivota na zemi ani na vidlneby. Nemuzeme diskutovat na clanek ted .
    Duchu…. k OO, my uz to nikdy ,nikdy neudelame“..
    Duch/stale do hloubi duse urazen a nedba/ : „Ale udelate“!!
    „Mate to marny ,forezafatka
    zadate , prosite furt ,ale ani se po zemi na koulenou neplazite“..
    Plac hromadnej a kvileni zni ozvenou ,kolem stolku ani zaves se nepohne, aby upozornil ,na milou pritomnost :
    „Duchu …..k OOOOO , sme ted vsichni jenom ucha, bezducha „..
    Duch /stroze , nekompromisne /: Dobre vam tak“!!!
    Nastava atmosfera zklamaneho sera , svicka zhasina sam vod sebe,
    a do hloubi dusi hrobove pronikajici ,rozhosti se ,
    mirne vykloubene , tragicke , ticho. Osoby se rozchazeji jako bez ducha,
    jako oslepeny , porad do nabytku a navzajem do sebe vrazejici a nenachazeji
    dveri k uniku,z mista sel hani ,zklam ani..Zatmit. Titulky.Konec.

 18. Chazaři, jakoby iSSraHellci, by také mohli umírat na opich covid-19 Pfizer (BlackRock®), proto SSoudruh Netáhlo vytáhl možnost SSpásy. Slávy možnou goebbelsovskou propagandu o mučednických strastech Übermensch/ vyvolených, SSvatých svého neviditelného Boha (Hospodina, Adonaje, Alláha…)
  Žijeme v převratné době, ve které šílenství Róčildů, Rockefellerů a jejich Serešů roste do nebes.

  1. tak v Izraeli sa povinne ockovalo tusim az piatimi davkami a tazko sa z toho vraj vyvliekalo…..ale ze by Izrael bol prave z tych, ktori, ktori by sa nechali obetovat pre vacsie blaho, to sa mi nejak nezda

 19. ze všeho jak sláma z bot čouhá enormní snaha anglosasů rozpoutat něco velkého. Už jsem to psal dříve – správná taktika je ZATÍM se nenechat vyprovokovat … a že se snažili. Nutno uznat, že nejvyšší vedení Íránu zareagovalo tak, aby se Íránský vlk nažral, ale KoZa zůstala celá.
  Vidlák to pěkně shrnul – s velkým humbukem a dopředným upozorněním udělali „odvetu“ za napadení svého zastupitelského úřadu. To, že ihned ohlásili, že tímto je věc vyřízená znamená, že naprosto přesně chápou vo-co-gou.
  Loptička je opět na straně anglosasů … a jsem zvědav s čím přijdou. Jsou totiž opravdu v zoufalé situaci a jediné řešení pro ně je jen velký konflikt. A jak na potvoru, ten se ne a ne podařit nevyprovokovat.
  Jinak jedno doplnění – to divadlo mělo i jednu zajímavou vložku, přesněji vzkaz anglosasům … v rámci ´toku bylo napadena letecká základna Navatim, kde jednak parkují wunderwaffe F-35 a druhák tam odsud snad měly startovat k tomu bombardování zastupitelského úřadu. A pozóóóór – drobné překvapení … tak na tohle místo měly být použity nejnovější hypersonické střely, kdy se Izraelcům nepodařilo sestřelit ani jednu, údajně je 66 mrtvých a letiště na chvilku out.
  Takže, dle mého, vzkaz je celkem čitelný: museli jsme udělat odvetu, aby se nám lidi nebouřili, zároveň nemáme zájem o rozpoutání většího konfliktu, proto jsme vám vše dostatečně dopředu vyjevili. Ale současně jsme vám poslali hypersonický vzkaz pro případ, kdyby jste měli nějaké další choutky…

  https://ceske-narodni-listy.estranky.cz/clanky/prispevky/iran-napadol-zakladnu-navatim-hypersonickymi-raketami–ani-jednu-nedokazal-izrael-zachytit.html

  1. Bohužel na našem ministerstvu zahraničí sedí pirátské dítě, které asi do konce života takovouto diplomacii nepochopí.

    1. Kam jsme to dopracovali, vždyť snad i ten Jakeš měl větší soudnost než tito idioti. A jak jsme se mu smáli.

     1. Smát se Jakešovi byla hrubá chyba. Pán buch vydal trest a Česko dostalo do vedení skutečné blbce. Lidé si tak in natura mohou zafixovat do makovic, jak vypadají skuteční, nefalšovaní blbci.

      1. lidi (obzvláště čeští) si nic nezafixujou do makovic a i kdyby, tak jejich děti opět zapomenou a pojede se to znovu…..

       za první republiky se obyčejní lidé nijak suprově neměli, ale dnešní mladí (nejen) si myslí, že se měli úžasně, protože to bylo ve filmu pro pamětníky

      2. Kdyz to utichlo , zjistilo se ,ze Jakes si nakrad na pomensi chaloupku ,
       spis nevopravenou pastousku a jinak nic.
       Zjisteni , ze ani jako politik se nechoval a skoro nekrad , vyustilo v masovy nespokojenosti a zapricinilo vyhnani Jakese z vlady..
       Ten novej nez se jeden stacil votocit si bleskurychle nakrad a votocil stamiliovy majetky…Hlavne do zahranici ,aby to nebylo videt..
       Znovu zadam , nechte nas Cechy na pokoji..Nezneuzivejte zdejsich pomeru ,kde jenom uboze ponizene parasitujete, ze mezi nami byste dostali poradne nakopano ,do vasich proradnych ksichtu.

      3. Jak že to tenkrat v ČKD řikal Štěpán? Něco o dětech. Ale ti dělnici to tenkrat špatně pochopili …

     2. zachovejte klídek … myšlenkový trust ODS byl právě rozšířen o Evu DeCroix, zvolili si ji jako místopředsedkyni … vtipně to okomentoval tuším Stoniš z Deníku TO.
      Bylo to něco v tom smyslu, že satirici jsou tímto bez práce, protože Evička je všechny zastoupí a hlavně trumfne.

      1. Někdy, bohužel dost často, mi to přijde, že v ODS hrají nějakou zvrhlou hru a sázejí se, co jim jejich debilní voliči ještě sežerou. Po 30+ letech ještě nenašli co by nesežrali.

      2. Dvořák:
       Nojo. česká soda se nám realizuje. Eviččino výroky jsem někde shlédla překopírované ze všech těch tvitrů a může se směle postavit po bok MPA, jedna snop, druhá srp. Akorát Evička nemá ten zanícený pohled, upřený v dál, jako Markét.

   1. Na našem Zamini sedí Anička Barbora Škrlová, která se dodnes se svou identitou nesrovnala. Dříve Adam, teď zase Jan , kdo ví, kdo ví na jak dlouho Jan? Složitá osobnost, pro Piráty charakteristické.

   2. Venovani se poctivy praci a udrit se k smrti si taky do smrti poctive , nevodpustim.
    Mrtvej, slepej , nekolikrat vybouchnutej ,bombardovanej 100kg zeleznejma vikama z nebe ,a rozpustenej v kyseline byly vysledkyy poctivy prace ,ale jinejch..

  2. Snad ještě – jsme svědky zajímavého zápasu: anglosasové nutně potřebují velký konflikt, aby vyřešili své neřešitelné ekonomické problémy a haj*l Putin se svými bratry v boji se chtějí dívat, jak se KoZa pomalu ekonomicky vaří ve vlastní šťávě a všichni jsou asi zajedno v tom, že konfliktem nerušený pohled slibuje šťavnatější podívanou …
   Ušák, arašidy, dobré vínko …

   1. „..cekal sem marne , az dobry pritel se mi zjevi , nejde a nejde , asi v tom nevi
    a tak sem se zved a sel sem do kina ….. pulnocni vlak vod mestskych jatek ,
    mel ukoncit me trapeni , byl vsedni den a prece svatek, dobytci vlak mel zpozdeni ……
    /J.Suchy/.

    „Retsky Jerry mel rad svou Mary a proto mel usmev na rtu, Retsky Jerry ,
    vzpomnel na Mary , v rukavu skryl derringery … cernej kral v pesti , znaci nestesti
    a proto Jerry , pri sklence sherry““…/Trampska ze Severnich Cech/.

    Vypada to zdalky ,ze zapad nenasel a nenachazi nikoho , kdo by se aspon trochu
    choval a jednal jako obyc a prumernej clovek.
    Kazdej ceka ,kdyz nich vypadne neco normalniho , aspon na jednu vetu, pravdivou..Nedprumernej narod sveta ,
    si koleduje vo to nejhorsi..Ani si k tomu neporidil vetsi uzemi..
    Sklad atomovek je na dosah ruky ,vsech ted rozmnozenych vlastnim
    usilim, nepratel.
    Za vsechny tsunami prachu zadarmo ,vod vzdy ochotnych ke vsemu ,
    vopravdu ke vsemu usaku..
    /Vitezu ve valce na terror, na drogy , na nelidsky prava , na Afgance , Irak,Jugoslavii , atd..zaprisahly odpurci v nenavisti ,bez priciny na mir a rusa, atd
    Vod unora 22 nastalo velky masovy pobihani z Ruska a z Ukr. ,potom vypuk
    konflikt a zase se prchalo do Ruska. /Vsichni kolektivne zapomneli ihned na zurivy nadavky na rusa a doprosovali se zpet/…
    Ted se samozrejme este rozsirilo prchani z Izraele ,
    kdyz hamas je furt ve sklepe…A nechce pryc a nikdo s nim nehne..
    Ani nedovoli , aby si izr zabil svoje rukojmi na ktery ma spadeno.
    Chrani je porad. Pomery sou nezvykle divny..
    Jemen a Iran kradou lode. Zadna snaha ani jim nadavat, protestne aspon demonstrovat , nic nejde. Trochu litaji kolem.
    Valka se ale beda a bez povsimnuti cvicicich armad a pod vedenim zmnozenych a vselijak zmenenych k nepoznani generalu ,/..a kterej vy ste , nebyl vy ste driv , ta…/ ,taky zmenila mezitim k nepoznani ..
    Ale snaha se snazit vzrostla neumerne..

  3. Na celou íránskou akci je možné se dívat jako na velký rusko-íránský průzkum bojem. Na sestřelení většího množství dronů a raket starší výroby na trase z Íránu k Iron Domu bylo použito vše, co byl schopen Izrael aktivovat. Satelity jistě zaznamenaly, odkud bylo co vypáleno.
   Jinak poškozené letiště leží mimo oblast, kterou kryje Iron Dome. Bude třeba počkat na satelitní snímky, protože zprávy kolik střel doletělo a co bylo poškozeno jsou zmatečné a protichůdné.
   Akce má i nepříjemné ohlasy na Ukrajině. Řada ukrajinských příspěvků na netu poukazuje na to, že na obranu Izraele aktivně zasáhli Američani, a na obranu Ukrajiny nejsou Američani ochotni už ani finančně přispívat. K tomu se na frontě organizovaně vzdalo 200 vojáků, celá ukrajinská jednotka VSU po té, co velení zdrhlo a podřízené odmítlo evakuovat.

  4. Jo, základna Nevatim je asi 30km západně id Aradu, takže teď dává smysl že bylo zraněné dítě z okolí Aradu…

  5. 66 mertvych bude aso dost nesmysl.
   Je jeste malo fotek, ale z toho co je k dispozici je videt, ze jsou nejake male materialni skody, jinak nic.

 20. Celkem souhlas.

  Útok na zastupitelský úřad je svinstvo, na které se nedá neodpovědět.

  Otázka zní – PROČ.

  Za mne:

  Zaůtočímež takto na Irán – Irán musí odpovědět.¨

  Američané díky nepopularitě drcení Palestinců budou ochotnější přijmout větší podporu Izraele. Zaútočil přece zloduch Irán.

  1. Vyjádření Íránské strany:
   Íránské odvetné útoky se zaměřily pouze na izraelská vojenská místa: Amir-Abdollahian
   Propaganda je z obou stran současného konfliktu „Izrahell vs Perzie“.
   Viz třeba : https://www.presstv.ir/Detail/2024/04/14/723678/Iran-retaliation-limited-non-military-sites

   Náš geniální Signalista letí do Bílého Baráku poradit dědovi Bidetovi, jak se má zachovat za současné situace, a to nejen k Ukradině, ale i k Peršanům, když ještě slyší dozvuky mohutné podpory od „kammaraten“ z rodné strany.

   1. Strašně bych si přála být zlatou muškou a být přítomná u toho posezení Bidena a Fialy u kávičky.
    Ať moje představivost pracuje sebevíc, tak mi z toho pořád vychází „rozhovor“ dementního dědka s úlisným kašparem, který je ještě teple hnědý, jak vylezl na chvíli z pohodlí americké zadnice.
    Každopádně by se to zřejmě mohlo vysílat vedle Felixe Holzmana jako silvestrovské číslo.

    1. Maneco, nemusíš… já ti řeknu přesně, co bude Fiala říkat:

     Ájem sakcefl.

     S tím si u Bidena vystačí. Bude to rozhovor dementa s debilem.

      1. Na to má nějakého ceremoniáře, spíše se na něj bude dívat a zapomene, kdo to je. Pěkné video jako nutellína s Netanjahuem asi ale do světa nepustí. Leda Dan Vávra že by zase pomohl.

      2. To ne, to jméno ještě udrží, ale pak…
       „Vítejte Mistře Fialo, jsem rád, že mohu vypít kávičku s představitelem Čečnie..“.

     1. Já bych byl rád, kdyby Biden říkal něco vážného a Tyranosaurus se u toho začal hihňat, jak když Netanjahu mluvil o darkest hour.

     2. Ale no tak. Posmívat se postiženým/nemocným duchem není etycké. (Y je tam schválně, protože … stojí jako tvrdé I).
      Ale teď od věci vážně. Viděl jsem fotku Vidláka s Katkou K. v kuchyni při zabíjačce. Byla i při této činnosti užitečná?
      A ještě dodávám. Sleduji videa celého ansámblu Stačilo! a velmi oceňuji, že Ondra Dostál už ve svém projevu zvolnil a nechrlí slova jako kulomet. Popularizuji Stačilo!

     1. Gottwald mel jasne stesti , ze byl jenom proletar a tesar , v politice se utnul , vlastne byl utnutej, do kresla bezmocnyho presidenta
      a vsechno delnicky vzal do rukou burzoust , nedelnickyho puvodu
      z bohaty rodiny a chranenej poslaneckou velmi kapitalisticky nepratelskou vladou. Zaved zpatky s Masarykem /porad ve vlade / nacisticky pomery , krutovladu , stat byl zase heydrich ghetto a koncentrak.
      Strilelo se bez vyzvani.
      G. vyvaz , ale vsecko na nej potom aspon svedli..
      Umrel aspon trochu normalni smrti, az potom, dozil se, kdo by
      se nadal, kdyz ale bozi mlyny semleli jeho soudruhy , nejdriv burzousta i Masaryka..

       1. Věže WTS taky spadly po narazu letadel, a dva motoru vedle sebe udělaly do zdi Pentagonu jednu díru 🙂 🙂

    2. Logicky by jste došla k výsledku,že dialog dvou polointeligentů je roven monologu
     jednoho čtvrtinteligenta.

   2. Fialový hnus pobytem v tryskáči ohrožuje klima. Příkazy si mohl vyzvednout jeho náčelník Pojar na SSA ambasádě a v Aspen prostitutu.

   3. Biden pisou ,ze vyhlasil castecnou vojenskou povinnost , usak pude a
    uprchlik si polepsi a Fiaskuhrer dostane prikazy. Lipsknecht to zajisti, eklhaft echt.
    Dostaneme krutelu dietu a nebo horsi a co?
    Svet nejdriv potrebuje ze vseho ….. The truth serum…Vopravdu .
    Utok Iranu byl ze vseho nejvic vopatrnicky dyplomatyckej, /hypokritickej , tedy predstiranej / ty ty a ty uvidis , ze s tebou budeme opatrne a porad ujednavat..
    Aby se vlk nazral a koza zustala cela..
    A tak dlouho az kazdej zahorkne a prestane se vo to zajimat..
    Nebo se vymrsti neco na vodvedeni pozornosti jinam…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *