28 května, 2024

Stejný modus operandi

Tak se nám Írán nenechal vyprovokovat k nevyprovokované agresi… V noci ze soboty na neděli sice „šílení ajatoláhové“ vyslali na Izrael celou řadu dronů i raket, ale pojali to nikoliv jako útok v momentu překvapení, ale spíš jako televizní show, kdy v podstatě hned po startu vše oficiálně oznámili a dali tak Izraelcům dost času, aby se připravili a celému světu dost prostoru, aby se pohodlně usadil před televize s popcornem a coca- colou.

Ti stejní „šílení ajatoláhové,“ kteří kdyby měli atomovku, tak se ji nebudou rozpakovat použít, zároveň oznámili, že se jedná o odvetu za vybombardované velvyslanectví v Damašku, tímto považují skóre za srovnané a pokud Izrael nebude dělat odvetu za odvetu, tak to tímhle skončilo. My už dnes víme, že většina dronů i raket byla sestřelena, nějaký zásah zřejmě byl, ale nijak podstatný. Nebyl zabit ani jeden voják, ale zato bylo zraněno několik nezúčastněných (beduínských) dětí, protože každá sranda něco stojí.

Izraelská vláda ústy svého premiéra ovšem už dopředu řekla, že na každý útok odpoví ještě větším útokem… Teď všichni čekají, jestli to Izraelci doopravdy udělají, i když jim to Biden moc nedoporučuje.

Pro dokreslení ještě jeden zajímavý detail… Írán za zbraně pro útok na Izrael zaplatil asi tak šedesát milionů dolarů. Izrael zaplatil za obranu proti těmto střelám asi miliardu dolarů…

V dnešní době začínají dějiny včera… nebo ještě možná předevčírem, ale minulý týden, to už je středověk. Proto mohlo Rusko „nevyprovokovaně“ zaútočit na Ukrajinu. Nebylo žádné ostřelování Doněcku. Nebylo žádné násilné rozhánění demonstrací ostrou střelbou. Nebyl žádný jazykový zákon, nebyl žádný násilný majdan, nebyla žádná dohoda mezi Janukovyčem a opozicí, kterou garantovaly státy Západu. Nebyly žádné oranžové revoluce a nebyla ani žádná pozvánka Ukrajiny do NATO v roce 2008. Byl jen ruský zábor Krymu a pak invaze na Ukrajinu.

Tady na blízkém východě je to úplně stejné. Dějiny začnou, kdy se to propagandisticky hodí. Írán zaútočil na Izrael vlastně zcela bezdůvodně… Žádné bombardování íránského velvyslanectví v Sýrii nebylo. Předtím nebylo žádné prohlášení Hizballáhu, že svým sunitským bratrům z Hamásu sice fandí a nelíbí se jim, že Izraelci je tam v Gaze bombardují ostošest, ale válku kvůli tomu začínat nebudou. Předtím byl jen zcela nevyprovokovaný útok Hamásu = útok Arabů = útok Íránu = určitě za tím vším stojí Moskva. Nic jiného se nestalo. Osmdesát let vzájemného zabíjení můžeme škrtnout.

Když se na to budu dívat trochu střízlivě, tak vidím stejný modus operandi jako v případě Ukrajiny. Prostě se to postupně rozhořívá a rozjíždí, protože někdo potřebuje, aby se to rozjelo. Je zapotřebí tu nevyprovokovanou agresi něčím vyprovokovat. Je zapotřebí udělat kroky, které nemají jiný smysl, než vyhrotit situaci. Jako obvykle, vždycky se najde někdo, komu se válka hodí a považuje ji za jediné správné politické řešení.

Stejně tak není žádný problém, najít dostatek užitečných idiotů, kteří tomu zatleskají a rádi se přidají.

Říká se (a já tomu věřím), že Hizballáh jakožto prodloužená ruka Íránu má k dispozici desítky tisíc raket a raketek, kterými je schopen vážně ostřelovat nejhustěji osídlený severní Izrael. Ano, občas tamodtud nějaké rakety letí, ale zdaleka to zatím neodpovídá možnostem Hizballáhu. Skutečný úder Íránu ještě nepřišel. Současný noční nálet byl spíš pro efekt u vlastního íránského obyvatelstva, které si z Chameneího už poměrně nepokrytě začalo dělat srandu.

Já osobně to čtu tak, že Írán o plnotučnou válku (zatím) nestojí. Ale stále více se obávám, že jsem měl pravdu a Netanjahu (nebo někdo jiný v izraelské administrativě) naopak válku s Íránem potřebuje, protože „speciální vojenská operace“ v Gaze se nějak moc nedaří. Je to už nejdelší izraelská válka, mají proti sobě maličkou enklávu a stále tamodtud lítají rakety na Izrael. I přes desetitisíce mrtvých. Včera už se někteří izraelští představitelé mluvili o tom, že íránský útok je vyhlášením války.

Je to příliš podobné situaci na Ukrajině. Potřebujeme vyprovokovat další nevyprovokovanou agresi, to otevře srdce i peněženky daňových poplatníků a pak zvítězíme… V Afghanistánu se to sice nepovedlo, na Ukrajině se to nepovedlo, ale tady na blízkém východě se to určitě podaří. Není nad to, když desetimilionový Izrael bude bojovat proti devadesátimilionovému Íránu… Co by se na tom mohlo pokazit, že?

Samozřejmě Izraelci mají super hyper mega clever zbraně. Třeba ty F-35ky. Všechna moderní technika sice selhala na Ukrajině, takže se tam bojuje pomocí primitivních dronů a primitivního dělostřelectva a primitivních pěšáků, ale v Izraeli to bude určitě jiné. Tam malé množství vyspělých zbraní rozhodně porazí násobně větší množství zastaralých raket, i když všude jinde to bylo spíš naopak.

Teď je to konečně to pravé. Konečně jsme si tady na Západě našli toho správného soupeře na kterém budeme demonstrovat naši velikost, sílu a vyspělost. S Íránem by se mohlo podařit to, co se nepodařilo ani na Ukrajině ani v Afghanistánu. Jsme velcí a silní, jen jsme teď měli několikrát smůlu. Vůbec to neznamená, že už velcí a silní ani zdaleka nejsme…

Ne, netušil jsem, že ten konec Západu bude až taková sranda…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

345 thoughts on “Stejný modus operandi

 1. Přece USA nebudou válčit s Iránem. Potřebujou jen užitečného idiota který bude krvácet za ně a bude si kupovat jejich zbraně. Jako na Ukrajině. Tentokrát do posledního Izraelce.

 2. Jen OT: doletěl vůbec nuteliér do USA? Že nejsou nikde nadšené články o velkolepém přijetí. Nebo jsem je aspoň nenašla.

   1. PLS, nešlo by sem dávat něco jiného než odkazy na sociálni sítě? Nehodlám si tam na stará kolena zřizovat účty ….

    1. Také nemám zřízený účet. Po dvou výkopech na ně kálím. Když některé informace nikde jinde, než tam, neseženete

    2. K prohlížení té stránky účet nepotřebujete. Když vyskočí stránka Přihlásit nebo Vytvořit nový účet, tak ji shoďte křížkem vpravo nahoře a uvidíte tu zprávu i s fotkou. Pod tím pak komentáře, které stojí za to.

 3. Moderní konflikt na Ukrajině ukázal, že některé dosud přijímané přístupy k vedení boje se při takto technologicky vyrovnaných protistranách stávají neefektivními. Masivní využití fpv dronů, pozorovacích dronů, PTŘS, dělostřelecké palby, minových polí a silné PVO poblíž velmi ztížilo vedení útočných akcí mechanizovanými brigádami obou stran a dosud nikdo na tuto výzvu nenašel lék. Vidlák má pravdu, když říká, že z moderních zbraní je na frontě brzy šrot. Tento konflikt je opravdu nejvíce podobný 1. světové válce. Ovšem pokud by tam ty moderní zbraně nebyly (zejména PVO prostředky), tak by si vyspělejší strana brzy dělala, co chce (viz Izrael x Sýrie, Libanon apod.). Letectvo Ruské federace v posledních měsících zintenzivnilo použití klouzavých pum + nově ty se zvýšeným doletem, což jí přineslo jisté výhody v útočných operacích (Avdeevka a v okolí Bachmutu), ale z hlediska celkového posunu frontové linie se jedná o posuny zanedbatelné. Masivní použití klouzavých pum letectem RF je za celou dobu konfliktu jejím prvním úspěšným nasazením k přímé podpoře útočících jednotek, tedy pokud za úspěch nepočítáme odpalování neřízených střel z vrtulníků a Su-25 v nízkých výškách s diskutabilní bojovou efektivitou (pozn. – za úspěšné lze považovat snad jen noční obranné nasazení vrtulníků proti útočícím jednokám UKRA loni v létě, příp. využití Mig-31K a Tu-95, ale to je jiná kapitola). K použití klouzavých pum donutily letectvo RF podmínky konfliktu (PVO UKRA, včetně MANPADS) a hlavně katastrofální zkušenosti z počátku konfliktu. Letectvo RF před konfliktem opovrhovalo použitím klouzavých pum a spoléhalo na modernost svých Su-34 (sladké zkušenosti ze Sýrie), což vedlo k trpkému vystřízlivění a k inspiraci v Íránu, kde jejich stařičké F-4 Fantom a Su-22 klouzavými pumami normálně disponují. Takže, aby díky různým Sakurům a dříve K42 nedošlo k mýlce lidí na alternativě – Letectvo RF se v současné době stále nemůže bez nebezpečí přiblížit k frontové linii a jeho působení nad hlubším územím protistrany je pořád zcela vyloučené!!! PVO UKRA je přes cílené útoky stále funkční a pro letectvo RF nebezpečné. Jen v lednu a v únoru ztratilo letectvo RF svoje 3 nejcenější letouny (2x modernizovaný AWACS A-50U a 1x Il-22M11) a to cca 250 km od fronty, o ztrátách moderních Su-34,35 nemluvě. Já osobně jsem rád, že K42 zdejší diskuze opustil, protože dával naději, která se nezakládala na faktech a reálném stavu a tento přístup bych raději přenechal libtardům na mainstreamu. Ať jsou oni překvapeni, až je realita dožene a ne my. Pro doplněni UKRA je již ve fázi na brzké použití vlastních klouzavých pum (modulů k „hloupým“ pumám, nezaměňovat se Storm Shadow apod.)
  K další Sakurovým „informacím“, že UKRA (NATO) nemá ekvivalent, či obranu na určité zbraně ARF.
  ARF omezila použití Kinžálů proti Kyjevu, neboť se nedosáhlo zamýšlené efektivity a nově již několikrát testovaný Zirkon (pravděpodobně) zatím zlepšení nepřinesl. V Kyjevě je systém Patriot s raketami PAC-3, který zde opakovaně tuto raketu sestřelil (loni v přímé konfrontaci mělo dojít i k poškození dvou odpalovacích zařízení Patriot, ale systém se vícečetnému útoku Kinžálů ubránil, což ti za mořem řádně oslavovali) a proto je Kinžál nyní užíván převážně na jiné cíle (bez, či se slabší PVO), jako je např. B-V-U uložiště plynu (blíže viz můj komentář k čl. „Ještě chvilku“ – Fysis 15 dubna, 2024 (0:08)) nebo proti letišti u Starokostiantynivu (zde základna Su-24 UKRA s raketami Storm Shadow).
  Úspěchy nejmodernějších křídlatých raket různých typů jsou snižovány PVO UKRA ještě více, než v případě Kinžálů. Ač zejména v posledním půlroce došlo k výraznému zlepšení přesnosti těchto prostředků (vedle PVO UKRA byla nepřesnost jedním z hlavních důvodů, proč ARF nebyla schopna výrazně omezit energetiku Ukr. v zimě 2022/2023) a tedy i k fatálnějším zásahům Ukr. infrastruktury, tak tyto úspěchy jsou nepřímo úměrné kvalitě a počtu přítomné PVO UKRA v daném místě. Opět se tedy nejedná o zázračné zbraně, proti kterým nemá UKRA obranu. ARF na kvalitu PVO v rukou UKRA reaguje modernizací (např. použitím nových Ch-69, které lítají extrémně nízko a lze je vypouštět i z menších letounů, než např. Ch-101/102), či taktikou útoku (zahlcení PVO více prostředky, výběr cílů bez PVO apod.), ale zatím se nejedná o žádnou dominanci. Spíše jde o systematické dlouhodobé podkopávání schopností protivníka a možná i čekání na vyčerpání jeho PVO prostředků, které však díky podpoře západu zatím není na pořadu dne.
  K Bayraktarům. Ty samozřejmě úplně nezmizely, ale jsou využívány k trochu jiným účelům, než na počátku konfliktu (ano, díky zlepšenému přístupu PVO ARF) a tím je pozorování.
  Nevěřte prosím zejména těm názorům, které jsou v souladu s tím, co by jste chtěli slyšet a vždy sami hledejte a zjišťujte odpovědi (pravdu, fakta). Doba je v tomto směru zlá a pokud nebojujeme s ideologií, tak jí často zastoupí zbytnělé lidské ego (viz reakce Sakury i K42 na jejich oprávněnou kritiku). Děkuji Vidlákovi, že vzbuzuje v lidech naději a když to u mě uzraje, tak se možná někdy stavím na kus řeči se svým pohledem na aktuální stav a možná i vývoj konfliktu na Ukrajině. Pěkný den přeji.

    1. Ja myslim ze pekny clanek, je tam kinzal.
     Prosim Vas, se vsim respektem ale kinzal je jedna z mnoha vrstev. Nasleduje obecny nastin a na konci darecek.
     Kh-55, Kh-101, Kh-555,
     Kh-22, Kh-32, 3M14
     9M728, 9M729,
     Kh-80, Kh-90
     Kh-41
     9K79, 9K720, 9M723, 9K79 a 9-S-7760 Kinzhal ze vzduchu odpalovana 9M723

   1. Nacista musí dodat, že podobnou propagandistickou sračku a na tomto webu, už dlouho nečetl.
    Himmler Herrgott !
    Odkazovat ve vlastním komentáři na sebe samotného, to je ale řádná nálož!
    Čeho, to ať si každý kolega nacista domyslí sám.
    Origoš nácek na závěr už jenom konstatuje, že podobných sebevědomých sračkometníků, je plný internet a fesjbůky zvlášť. Odkud samozřejmě pochází i to závěrečné „pěkný den přeji“.
    To se takhle napíše špalek, plný propagandistických sraček, kterými zrovna tady nasereš polovinu diskutujících – a na závěr jim popřeješ pěkný den.

    Emo, poděkovat a uložit! Tohle už neuvidíte!

    1. Teco, až ti opadnou emoce a přestaneš hodnotit mé sebevědomí, tak zkus něco z toho, co jsem napsal výše zpochybnit relevantními fakty. Nemyslím si, že účelem alternativy má být slepá víra nereflektující realitu a doufám tedy, že výše uvedený text vzbudil negativní emoce jen u menšiny z nás. Ano Teco, kupodivu se považuji za jednoho z alternativy a nepodporuji aktuální přístup ČR ke konfliktu na Ukrajině, ale chodit po světě se zavázanýma očima nebudu. Zvlášť, když se to týká oblasti, o které něco málo vím.
     Pro MAlbi: Kaganův ISW (understandingwar.org) nelze považovat za věrohodný zdroj. Byl vytvořen za účelem ovlivnění veřejnosti ve prospěch zájmů kliky, která stojí za válkami v Libyi, Sýrii i na Ukrajině. Najdi si zakladatele a jejich příbuzné a něco si o nich přečti.

     1. Mám pane Fysis jen drobnou poznámku
      a rozhodně nemám v úmyslu Vás urážet.

      Ale pokud připustíme (a to se fakt jako obyčejná MAJKA nepřu),
      píšete:
      „takto technologicky vyrovnané protistrany“,
      pak mi moje logika nepřijímá Vaše:
      „by si VYSPĚLEJŠÍ strana brzy dělala, co chce“….

      Co myslíte tedy pak „vyspělostí“, když zřejmě ne technologickou NEvyrovnanost?

  1. „V Kyjevě je systém Patriot s raketami PAC-3, který zde opakovaně tuto raketu sestřelil“
   nejake dukazy? nebo je to vycucane z 21-teho prstu

  2. Re Fysis

   Opravdu by jsme se měli držet faktů. Zprávy o sestřelováni hypersonických raket pomocí „Patriotů“ jsou jen čistá propaganda, fyzikální zákony nepustí. Taktéž o údajném sestřelení ruských letadel a la „AWACS“ a letadel SU-34 neexistují žádné důkazy, jde nejspíše také jen o ukroBSpropagandu. A bylo by toho asi mnohem více, co by se dalo tvrzením v příspěvku vytknout. Autorovi bych si dovolil doporučit, v zájmu zvýšení objektivity jeho soudů, naslouchat také názorům skutečných vojenských odborníků (viz např.blog p. Martyanova). Sebevědomé navážení se do „různých Sakurů a K42“ se mi v této souvislosti jeví poněkud dětinské, navíc nejen dle mého názoru se většinou moc nemýlili.

   1. O sestřelení dvou letadel A-50 mluví i ruská strana, to není žádná propaganda. Stejně tak i o několika SU-34.
    O sestřelení Ch-47 Kinžal ovšem žádné důkazy nejsou, jediným „důkazem“ je zveřejněné foto s Kličkem.

    1. Co se tech Su-34, zrejme melo jit o tech dvanact, co udajne dali nedavno dolu v jednom kratkem casovem useku. Fakt jsou na to dukazy? Protoze jedine, co jsem videl, bylo video s horici travou, ktere par dni predtim zverejnil nejaky mistni a prezentoval to jen jako horici travu, sestreleny litak z toho zacali delat az hlavouni.

    2. Co míníte ruskou stranou ? MO RF žádné vyjádření nedodalo. Obskurní telegramové kanály bych moc vážně nebral.

   2. 1. A-50 (č.43) poškozen 26.2.2023 diverzanty (fpv útok na radarovou kopuli letounu) na letišti Machulishchy v BLR (existuje video, jak fpv dron přistává na radarové kopuli A-50ky a opět odlétá). Dle UKRA se jednalo o průzkum a když zjistili laxní ostrahu, tak se za několik dní vrátili a provedli útok. Letadlo 2.3.2023 odletělo do Taganrogu v RF k opravě.
    A-50U (kódové ozn. Sergey Atayants, č. 37) byl sestřelen 14.1.2024 nad Azovským mořem. Současně s ním bylo ve stejných místech a podobnou dobu (10 min rozdíl) vážně poškozeno velitelské vzdušné stanoviště Il-22M11, které přistálo v Anapě (existují fota poškozené ocasní plochy).
    2. A-50U (č. 42) byl sestřelen před 20:00 23.2.2024 poblíž vesnice Trudovaja Armenia v Kanevsky okrese, Krasnodarský kraj. Z tohoto sestřelu existuje několik videí z poslední fáze letu, kdy A-50ka vypouští klamné cíle ve snaze se zachránit, ale neúspěšně, je zasažena a v plamenech padá. Ve videu je patrný o pár sekund dříve výbuch cca 500 m od letadla (dle mého názoru se jedná o sestřelení první útočící střely pomocí PVO ARF – jiné video zachycuje odpal PVO ARF a následně pohled do dálky na letoun vypouštějící klamné cíle). Pak ještě existují videa z místa dopadu a komentáře prominentních vojenských blogerů RF, zdrojů UKRA, USA a dalších účastníků konfliktu a fotografie trosek.
    Info zdroje obou stran nepopírají, že k výše uvedeným událostem došlo. Liší se pouze v tom, jak k sestřelům došlo. A-50ky se od 23.2.2024 v místech, kde se dřív pohybovaly, dosud neukázaly.

    Ze sestřelů Su-34/35 je tolik videí a fotografií trosek po pádu, tolik komentářů i na ruské straně (záchrana pilotů apod.), že jejich zpochybňování značí opravdovou neinformovanost. Jen pro ilustraci napíšu pár případů, kdy ruské zdroje psaly o sestřelech svých strojů – 07/2022 Su-34 u Alčevska, 03/2023 Su-34 u Enakievo, 13.05.2023 Su-35 + Su-34 + 2x Mi-8 v Brjanské obl. (veřejně známá „Brjanská past“ – existuje video sestřelu jednoho z vrtulníků – komplet potvrzeno ruskou stranou), 09/2023 Su-35C u Novonikolajevky, 02/2024 Su-35C u Avdeevky. Kdo chce, může si snadno dohledat sám. Je toho mraky.

    S Kh-47M2 Kinžál je to složitější. K prvnímu zachycení mělo dojít 4.5.2023 (první baterie Patriotu je v Kyjevě od 21.4.2023, druhá od 25.4.2023) a z něj je opravdu jen video, o kterém se spekuluje, zda to je, či není část Kinžálu. Od té doby se ovšem objevilo více fotogracií se stejným dílem (včetně situacích, kdy měl Kinžál selhat v RF) a i ruské zdroje někdy tento díl přisuzují Kinžálu. Následně ARF 16.5.2023 komplexně (více prostředky – včetne 6x Kinžál) zaútočila na Kyjev. Pravd. cílem Kinžálů byly baterie Patriot, ale podařilo se jen lehce poškodit dvě jeho součásti (Dle mého názoru záchyt v poslední chvíli nebo dopad poblíž – existuje video, kdy do místa odpalu PVO dopadá raketa a detonuje. Vše je ovšem velmi z dálky a tak nelze verifikovat zásah – ovšem představitelé UKRA i US zprvu poškození Patriotu popírali, ale po několika dnech ho potvrdili.). Systém však zůstal funkční dál. Další komplexní útoky byly 29.12.2023 5xKinžál a 2.1.2024 10xKinžál (podle času a podmínek ve videu 4-5x dopad Kinžálu – časy příletu mezi 7:53 a 8:10 + 1x v 8:29, ostatní prostředky se nad Kyjevem nepohybovaly v okně mezi 7:30 – 9:14).
    Tak a z čeho usuzuji, že Kinžály lze sestřelovat a to i vícečetně v jednu chvíli. Zaprvé dnes jsou již více známy jeho charakteristiky (částí vychází z 9M723 Iskander) a to včetně slabin (nízká manévrovatelnost, zpomalení v závěrečné fázi letu). Patriot v Kyjevě stále funguje, ač byl opakovaně cílem. Menší počet dopadů v Kyjevě, proti počtu použitých Kinžálů proti němu v danou chvíli (připouští i ruské inf. zdroje). Změny taktiky ARF při jejich použití proti Kyjevu: Jeden, pak více proti Patriotu, …, pak opravdu masový útok, ale žádný extra výsledek – zasaženy 2 až 3 výrobní objekty a pak už jen jejich použití mimo Kyjev a místo toho zkoušení Zirkonů?? zde. A hlavně jisté připuštění toho, co píšu mezi prominentními vojenskými blogery RF (nedá se to sem vtěsnat, ale něco jako, že jimi lze stále efektivně zasahovat Kyjev, pokud je správně zvolena taktika útoku). Pořád je to velmi efektivní zbraň, ale dle mého názoru již demystifikovaná. Ano v bodě o Kinžálech se mohu mýlit, ale z výše uvedených důvodů jsem jiného názoru.

    Tento konflikt stále není selanka ani pro jednu stranu. RF opravdu bojuje na Ukr. proti vojensko-technologickému potenciálu NATO a za chyby, bohorovnost a někdy i laxní přístup tvrdě platí.

    PS: pro Vaňka – Mně kritika nevadí, ale buďte stejně kritický i ke svým „skutečným vojenským odborníkům“.

 4. Vééééliká událost. Mimořádná vysílání. Co pět minut nové informace. Dráma jako sFiňa. A co na tu slávu americký tisk? No nic, ani to nezaznamenal ‼

  1. F35 jsme si jiz koupili, ted zbyva ta fotecka v bilem dome pro PRko lol
   a uz bude vyroci konce 2 svetove valky, schvalne kdo si mysli ze (tak hadam) ze to bratri fialove pracky pojedou oslavit do rajchu

  2. skor kolko ho preda…..zlato stupa na cene a vy ste tusim uz na tom, co ste nakupili, zarobili. Ci ale celych tych 80 ton, co sa planovalo, uz mate, neviem

    1. Iste, to je druhá vec. Ak by ale kupovala CNB fyzické zlato aj s dopravou do Prahy, tak by na tom nebola až tak zle

  1. Kreten nezná základní pravidla diplomacie. Nemůže si předvolat velvyslance za něco, co se nás netýká. Pro Boha jak může dělat ministra zahraniří ?

  2. No, a íránský velvyslanec mu oplácá o tu odulou mordu seznam aktů státního terorismu provedených sionistickou entitou proti území, majetku, osobám a zájmům Íránu a půjde domů.
   Možná toho pitomce ještě na rozloučenou cvrnkne do nosu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *