18 července, 2024

Stalo se toho ještě víc…

Dnes budeme pokračovat ve výčtu událostí, které jsem v posledních čtrnácti dnech neměl čas komentovat, ale které budou mít na naši Kotlinku větší dopad, než politika naší Pětikolky i prezidenta. Běh dějin se jaksi odmítá zastavit a realita bere stále menší ohled na přání našich pravdomluvných mééédií i našich ještě pravdomluvnějších elit, za které se konečně nemusíme stydět. Koneckonců, inflace klesla, už je třikrát menší, než ji měl Babiš, takže všechno je v pořádku a na těch předchozích třicet procent zapomeňte. Kdo by řešil, že jsme byli okradeni o třetinu úspor, že? Správný liberál má stejně hlavně dluhy.

Začnu ještě událostmi, které souvisejí s ukrajinskou frontou. Včera jsem zmínil, že Petr Pavel na Mnichovské konferenci přišel s tím, že Česká republika vytipovala ve světě ještě milion kusů dělostřelecké munice, která by se dala dodat na Ukrajinu, pokud to někdo zaplatí. Konkrétně mělo jít o munici z Jihoafrické republiky, Turecka a Ekvádoru. Všechny tři země to vzápětí dementovaly. Ekvádor o tom zřejmě skutečně uvažoval, ale Rusko vzápětí zakázalo dovoz ekvádorských banánů a tak z granátů nebude nic, protože rubly za banány jsou pro Ekvádor důležitější.

Přemýšlím, jestli jsou naši vládní a prezdentští činitelé tak blbí a nebo to prostě říct museli, podobně jako Vondra musel přijít se svým ubohým komprem na Jandejska.

Jemenští Hútiové si dál střílejí na vybrané lodě v Rudém moři. Akorát už nikdo neděla henty tvrdé a důrazné odvety americkými stíhačkami. Asi se zjistilo, že důrazné údery rozmetaly tři chýše z vepřovic, deset výcvikových prolejzaček a dvě otřískané toyoty Hillux, které navíc zůstaly i po útoku použitelné a někdo spočítal, že to jaksi postrádá smysl. V Jemenu je víc raket než obyvatel, jeskyní a skrýší také a lidí je v Jemenu jako sra… fakt hodně, Kefalín.

Izraelci stále vedou svoji nejdelší válku v dějinách proti pásmu Gazy a Hamásu. Konec je stále v nedohlednu a řešení tamních problémů rovněž. Velká válka z toho asi nebude, ale takhle se to dneska už vlastně nedělá. Zdá se, že účinnější je pomalé erodování. Ani v Izraeli nevidíte žádný geniální vojenský manévr, protože zdá se, ani není možný. Současné hraní na vojáčky je přehlídkou přímočarého střílení ve velkém, dokud se tam něco hýbe. Pěšák je opět nejlacinějším frontovým materiálem. Bez něj to nejde, ale je určen v podstatě k zachytávání střel, šrapnelů a dronů.

Když si představím, že v roce 2001 si Američané troufali na dvě války současně v Iráku a Afghanistánu, plus plnění spojeneckých závazků v Evropě i na Taiwanu a teď jsou nuceni si vybírat mezi Ukrajinou a Izraelem, navíc za cenu oslabení své přítomnosti jinde ve světě, tak si říkám, že už jim opravdu nezbývá nic jiného, než si stáhnout ze zbytku světa svoje investice domů a probudit v sobě zase izolacionalismus. Írán klidně zabavuje tankery, chudičký Jemen zařídil pokles vytíženosti Suezského průplavu asi o 70%, mluví se o stažení amerických sil ze Sýrie… sákryš, jak jsme se posunuli za blbých dvacet let.

Pamatujete, jak prezident Zeman vyzval armádu, aby přemýšlela o dronech? Jak se mu rádoby odborníci posmívali? Starý ještěr z Hradu věděl o armádě víc než Řehka i Petr Pavel dohromady… Ale uznávám, vyniknout nad těmito dvěma pány není zase tak obtížné.

Pojďme dál…

Arménský premiér Pašinjan na jedné straně ukončuje vazby na Rusko a na druhé straně mluví o tom, že Azerbajdžán už brzy Arménii napadne, protože to, co Azerové dělají, není nic jiného než příprava na konečné řešení arménské otázky. Markéta Pekarová Adamová to navíc Azerbajdžánu odsouhlasila, takže už nic nebrání tomu, aby se za výmluvného mlčení Západu (i Ruska – to má teď poněkud jiné starosti) dokončilo to, co nezvládli Turci za první světové války.

Z Náhorního Karabachu uprchlo do Arménie několik set tisíc lidí… Zájem světa? Nula. Malá a chudá Arménie má na svém území v přepočtu víc uprchlíků než Německo, ale CNN nevysílá prakticky nic o jejich osudu. Být Pašinjanem, už to by mě varovalo, že to se mnou Západ nemyslí moc dobře, když ani není ochoten poslat tu svoji soft power aby budila lítost nad zkroušeným národem, aby se po světě alespoň udělaly nějaké humanitární sbírky na rozkradení…

Ale Lipavský teď jede na jakousi zahraniční cestu po Asii… tak to určitě zachrání a dobude nám tam uznání, aby se nám za čas nestalo totéž, co Arménům. Vlastně jsem skoro rád, že jsme to uhlí pod Ostravou už vytěžili, tamní ocelářství jsme přivedli ke krachu a prodali ho Indům, kteří si teď za evropské peníze staví nové provozy ve Španělsku a chceme tam americkou základnu. Poláci už nemají důvod pošilhávat po „svém historickém území,“ protože už je vyrabované. Kde nic není, ani čert nebere.

Až budete sledovat záběry ze včerejší demonstrace hodných zemědělců a jejich protestu proti… ničemu (protože nejdůležitější je, aby to nikdo nezneužil, viď Martine Pýcho), vzpomeňte si, co se děje všude okolo. To víte, správná demonstrace se pozná tak, že není ani protiunijní, ani protivládní, ani proruská ani protiukrajinská. Doufám, že jste kolegům Polákům dali nějaký pěkný prezent za to, že vás doopravdy brání před ukrajinským dovozem, což je samozřejmě proruské.

Už předevčírem totiž v Bruseli schválili prodloužení bezcelního dovozu z Ukrajiny. Jako políček protestujícím zemědělcům. Schváleno vyslanci z Itálie, Francie a Německa. Ještě to musí schválit europarlament. Nejprve zemědělský výbor a pak plénum. Do konce funkčního období už není moc času a myslím, že před ojrobudovami zase budou uličky hanby, aby europoslanci věděli, jak mají hlasovat.

Včerejší zemědělská družba s bojovnějšími kolegy ze sousedních zemí rozhodně dodá sílu ministru Výbornému, aby se na Evropské radě ministrů postavil proti grýndýlu a bezcelnímu dovozu z Ukrajiny. Tak pěkně si liboval, že protesty Agrární komory bere jako podporu pro jednání v Bruseli. Ale důležité bude ne to, s čím tam jede, ale s čím se vrátí zpátky…

Díky, Zdeňku Jandejsku, Adame Láde a ostatní, že jste si troufli to v Praze alespoň zkusit a riskovali jste pokuty i mediální hnojomety. Až se Výborný vrátí z Brusele s dokonalou kapitulací, jako obvykle, všichni zjistí, kolik uhodilo. Stejně jako to teď zjišťují starostové, kteří mají propustit kuchařky a uklízečky ze škol, díky předem připodělanému Dobšíkovi a stávkokazce Mazancové.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

287 thoughts on “Stalo se toho ještě víc…

 1. Přemýšlení ne to pěkné. Jenže, jak je to ve vtipu….
  Kohn si stěžuje rabimu, že Silberštajnovi, který má naproti také krám s galanterií se tak daří, spousta zákazníků, že to pořád sleduje, zatím co on sám, no jen tak tak.
  Co mu rabi vyložil?

  No a to je jeden z příkladů, příkladmo pro zdejšího štamgasta Góje, proč Židi jsou ve světě tak úspěšní.
  A co v Izraeli?

  O tom je jiný vtip. Jak sovětský občan Gideon Solomoncev konečně na základě smlouvy s Izraelem dostane povolení k emigraci. „Tak se vám splnilo přání, letíte domů, do Izraele.“ „Jenže já letím do Ameriky.“ „Proč do Ameriky, proč ne do Izraele?“ „Co tam bych dělal, vždyť……“

  Tak i tady. U nás, a v celé EU. Což není lepší tady pomáhat budovat svobodnou demokratickou lidskoprávní multikulturní bezuhlíkovou bezfosilní bezjadernou multipohlavní plně elektrifikovanou vegetariánskou společnost, příkladmo příkladně podporující hrdinný uvědomělý a stmelený svobodný, demokratický lidskoprávní multikulturní…..ukrajinský národ statečně bojující proti otrokářskému nelidskému nacionalistickému uhelnému fosilnímu nukleárnímu dvoupohlavnímu čmoudícímu carnivornímu nacionalistickému Rusku? Které navíc a především odmítá se dělit o o své zdroje podle potřeb svobodného, demokratického, lidskoprávního……světa?
  Razdvatři, tfuj ho!

  Ovšem na druhou stranu, že to chápu, nemusím pro to mít pochopení. Anebo že to došlo tak daleko, že….?

 2. Jistě jste si toho už na YouTube všimli. Je to tam v poslední době (asi 6 měs. zpět) zaplaveno krátkými videošoty zpravidla z ulice (říkají jim shorts) našich fízlů v okamžicích, kdy opravdu někomu pomohou, nebo ho ochrání. Možná – protože jak to pokračovalo po konci záznamu, se už nedozvíte.
  Je toho tam, jako máku.
  Videa se objevují pod jednotným označením „Miluji Českou policii“.
  To všechno proto, abyste jako občané lépe poslouchali, neodporovali, nechali se poslušně buzerovat, pokutovat a ještě za to poděkovali. Někteří.
  Prožidovský, proruský nacista na to kliknul jen z čiré zvědavosti (nácek původně hledal 29 Palms od Roberta Planta) a zděsil se.
  Ani Kunšteková nevyděsí prožidovského, proruského nacistu tak, jako tahle videa PČR.
  Hnus a tfuj a úplavice a cholera a polské neštovice, jako třešně.
  Reputaci, respekt a úctu, kterých PČR vlastně nikdy moc neměla, za 30 roků žádné nezískala a zbytky stihla prošustrovat za covidteroru, se budou horko-těžko získávat zpět.
  Myslím, že to nepůjde ani s pomocí sebekrásnějších slečen, v typicky nepadnoucích mundúrech ala montérky, ani toho modrého, seriálového porna skoro v každé televizi, za pomoci héreček.
  Tady jedna ukázka:
  https://www.youtube.com/shorts/HMICbvhS-S8
  Pokud si tam vyhledáte tohle, budete překvapeni, kolik Vám toho YT nabídne.
  Na ptákoviny, lhaní, podvody a reklamu, je času dost.
  Na honění vetřelců z UA a už zcela bez papírů, bývalých vrahů z Majdanu, z Oděsy a momentálně i většiny zběhů, pašovaných sem k nám, na východní Moravu, v posledních týdnech po tisících, není pak čas.
  A ještě by se u toho slečna mohla umazat.
  Na silnici je téměř nepotkáte, bývají zašití v bočních uličkách i celé hodiny, s běžícím motorem a se sedáky, vyvrácenými dozadu. Policie České republiky, Vondrášek, Rakušan a STAN.

  1. Nevšiml. Na Vaší Rouře hledám odlišná témata, ke svým „hobby“. Nejčerstvěji elektroakustické měniče a jejich konstrukce….

 3. Nebylo to tak těžké, čítávalo se kde se dalo, tedy kdo chtěl. Člověřče s ukradnutíým jménem, aby si vylepšil to oné. Asi byste se divil, kolik a jak zajímavých a těžkých/na myšlení/ zdejší domácí přečetli, nebo kolik jich mají doma. . Čítávalo se v šalině, vlaku, autobuse prostě každá chvilka se využila. Ty fronty před knižních prodejnách v den kdy vvycházely bych Vám přála vidět. Ono je to pak vidět v diskuzi., jestli jen papouškuje předepsané, nebo jestli je to z vlastní hlavy. Ono se to opravdu lehko pozná.

   1. Výborně, mně opravdu chyběl. Ne vždy jsem s ním souhlasil, ale to není důležité. Jeho příspěvky byly velmi vítané a přinášely kvalitní podněty.
    VLKU BUĎ VÍTÁN

  1. Prý přečetl 30 000 knížek.
   Nevím kde na to bral čas, peníze. Ostatní mezi tím museli muklovat v práci a platit vrchnosti daně.

   1. Nebylo to tak těžké, čítávalo se kde se dalo, tedy kdo chtěl. Člověřče s ukradnutíým jménem, aby si vylepšil to oné. Asi byste se divil, kolik a jak zajímavých a těžkých/na myšlení/ zdejší domácí přečetli, nebo kolik jich mají doma. . Čítávalo se v šalině, vlaku, autobuse prostě každá chvilka se využila. Ty fronty před knižních prodejnách v den kdy vvycházely bych Vám přála vidět. Ono je to pak vidět v diskuzi., jestli jen papouškuje předepsané, nebo jestli je to z vlastní hlavy. Ono se to opravdu lehko pozná.

    1. Problem precpani zbytecnych prevzdelanosti do zvotroceni a ztraty individualniho mysleni dle vzoru akademiku , kdyz akademik zavisi,
     pise neustale vo jinejch ,ktery nekde neco zapsali , behem 2 tisice let…
     Ztrata vlastniho normalniho pohledu na svet ,bez predsudku a prevzatych vod yntelygentu ,pak ma nasledky.
     Jedna se o vnucenou a totalni okupaci vedomi. Pouckama.
     Diskuse se vodehravaji mezi zastanci toho, co si kde a kdo precetl a to
     prectene a prevzate ,obhajuji. Jine odsuzuji dle vyctenych rad.
     A v tom v tech propagandach , pedagogove , akademici a media sou neunavny.
     A vsudy pritomny.
     Vi ze musi zacit od deti.
     Nejvic popularni jsou autori , kteri pisi z pozice nadrazeneho vseveda ,kterej vsecko precet a proto z ucebnic poucujicicho ucitele,to je oblibene ,vsichni uz s tim predem pocitaji , prozivaji , automaticky uznavaji za jedine spravne ,
     navykly od ucitele ve skole. Diktat a ovladani vsech .
     To nelze zmenit a ty co tohle chteji to vi.
     Pohled jinej napr. zdola nahoru neuznavaji , nejsou na to navykly.

     1. docela srandovní, jak přiznávát neschopnost myšlení a papouškování předepsaného. Starší generace se takhle sama shazovat nenaučila. Bravo

 4. Kreativně i dronech přemýšlím ode dne kdy jsem si koupil PicooZ. To je let…
  Všechny předpovědi vycházejí.
  Drony proti tankům… I na letadlovku se něco vymyslí. Jsou to jen velké necky, a operační svaz nemá neomezenou kapacitu obrany. Někdo vymyslí něco velmi kreativního. Třeba….ani naznačovat. Tůdle. Zadarmo.

 5. Ten hradní šantala, který pro vlastní lidi lautr nic neudělal, vlastně udělal zatím jim jen škodí. Tak tento tvor vybízí k akci, pojmenovat ulici po opozičníkovi z Ruska.

 6. Prezent pro Poláky

  Poláci se od EU dočkají obřího balíku peněz. Miliardy dostanou i tamní zemědělci

  ….Von der Leyenová také slíbila 1,4 miliardy eur (35,5 miliard korun) pro polské zemědělce z Evropského plánu na podporu oživení NextGeneration EU (NGEU). „Evropa podporuje polské zemědělce. NGEU dá k dispozici 1,4 miliardy eur přímo místním pěstitelům v Polsku …….
  https://www.newstream.cz/money/polaci-se-od-eu-dockaji-obriho-baliku-penez-miliardy-dostanou-i-tamni-zemedelci?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   1. Re: Sk

    Jí to je tak nějak jedno, čí jsou…

    Když se plavíte v neckách přes rybník a vypadne vám v polovině trasy ze spodního prkna suk, vrazíte do díry „něco, já nevím co“. Důležité je, ža díra je zacpaná. Aspoň trochu a aspoň na chvíli…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *