18 dubna, 2024

Stále to platí

Když jsem se v roce 2022 zvednul z domácího gauče a rozhodl se, že nebudu jen blogersky nadávat na poměry, ale pokusím se k jejich změně přispět skutečnou aktivitou, záhy mi život začal formulovat teze a strategie, podle kterých se snažím pracovat. Dnes si je zopakujeme. Už proto, že na zítra svolává Jindra Rajchl demonstraci, na kterou přijedou lidé z celé republiky a já u všech předchozích byl a dost jsem se snažil, aby účast byla co nejhojnější.

Vždycky jsem říkal, že nezáleží, kdo nás svolává. O úspěchu demonstrace nerozhodují slova z pódia, ale prostý počet účastníků. Současní mocipáni se stejně nevyznají ani v tom, co nás spojuje, ani v tom, co nás rozděluje. Pro ně buď počet nespokojených roste a to je průser a nebo klesá a to je pohoda. Na Václaváku všichni ze Strakovky koukají na tu tramvajovou trať v dolní třetině. Pokud lidé zaplní náměstí víc než k té trati, nespokojenost roste. Pokud míň, mohou si utřít pot z čela a dál škodit této zemi a zavlékat nás do války proti Rusku.

Na demonstraci chodíme, aby se libtardi lekli. Aby se dělo něco, co se normálně neděje. Demonstrace sama o sobě nezmění poměry, ale přispívá k nervozitě vládní věrchušky, která pak může začít dělat chyby. Demonstrace Fialu nenahradí novým premiérem. To udělají až volby, ale pokud chceme, aby dopadly alespoň trochu podle našich představ, je třeba Pětikolce hulákat pod okny, je třeba místo do ZOO chodit na demonstrace a je třeba se bouřit.

Stále to platí.

Stejně tak jsem vždycky říkal, že bojujeme proti něčemu, co vznikalo dlouhá desetiletí a až se zvolením Gumy na Hrad to dokončilo svůj pochod institucemi. Až teď získala liberální demokracie všechny mocenské posty v zemi. Chtěli to už dlouho, ale vždycky tam byl nějaký Klaus, Zeman, Babiš, Paroubek a další, kteří jim do jejich představ o sluníčkové budoucnosti sypali písek. I dnes se ukazuje (třeba s Istanbulskou úmluvou), že v senátu ještě nejsou všichni na jejich vlně. Zatím ještě ne.

Zároveň liberálové udělali chybu, že příliš brzy sundali své demokratické masky. Příliš brzy začali vypínat nepohodlné weby, příliš brzy se rozhodli vyhrát válku na Ukrajině čistě pomocí propagandy, příliš brzy spustili grýndýl, příliš brzy začali lid zbídačovat. Ano, ovládli mocenský aparát, ale neovládli ho do hloubky. Ještě je u nás příliš mnoho nepodvolených, ještě pořád se dá ve škole něco naučit, ještě nejsou všichni vymaštění a ještě pořád nemají všichni levé ruce.

Náš odpor proti takové struktuře bude náročný a neexistuje pro něj žádná zkratka. V dnešní době se nevyhrává geniálními manévry ještě geniálnějších vůdců, ale prostou houževnatostí. Vyhrává se zatnutými zuby, ochotou k prohrám, vyhrává se osobní angažovaností, trpělivou a dlouhodobou prací, vyhrává se schopností snášet větší nepohodlí než soupeř. Tam, kde mají liberálové zlaté hodinky, tam my musíme mít čas. Neexistuje žádný milník, za kterým se to už zaručeně zlomí a pak budou následovat samá pozitiva a sociální jistoty.

Stále to platí.

Od posledních parlamentních voleb, kde propadlo milion hlasů, říkám, že propadlo milion hlasů voličů malých stran. Tedy těch stran, které nemají přístup do televize, nemohou si dovolit velkou kampaň a nemají bohaté či mafiánské sponzory, viď, Vítku? Tito voliči chodí spolehlivě k volbám a sledují alternativní média, protože jinak by se o hentěch Trikolorách, Přísahách, Volných blocích, Svobodných, KSČM a dalších stranách vlastně neměli šanci dozvědět.

Říkal jsem, že zaměřit se na tyto voliče, je nejsnazší strategií pro jakéhokoliv politického lídra. Jsou snadno oslovitelní, protože prakticky všichni mají fejsbůky, čtou Vidlákovy kydy, či Parlamentní listy, sledují Rádio Universum, apod, apod. Vždycky jsem volal po jednotě, ale od začátku mi bylo jasné, že z toho nic nebude. Alternativa není pětikoalice a voliči Alternativy svým lídrům neodpustí zradu ideálů ve jménu společných kandidátek. Koneckonců, ať napíšu jakékoliv politické jméno, okamžitě se najde velké množství mých čtenářů, kteří k němu mají výhrady. Z toho vznikly všechny ty jistoty, že kopu za Babiše, Okamuru, Rajchla, Konečnou a další. Stačilo o zmíněných politicích napsat cokoliv pozitivního a rázem mě měli přečteného a viděli mi až do žaludku.

Jde o to, aby v příštích volbách ty hlasy nepropadly. Tečka. Aby je dostali především ti, kteří se do sněmovny dostanou. Před minulými volbami jsem varoval před volbou kterýchkoliv jiných stran než ANO a SPD. Bohužel se mi to tenkrát vyplnilo. Tentokrát bych chtěl, aby to dopadlo lépe. A ne, nebude jeden nový vítězný lídr, který všechny sjednotil. Bude jich zřejmě víc a budou mezi nii i ti, kteří zase jen odčerpají hlasy. Je třeba doufat, že se tito slibovači v politice zdiskreditují ještě dřív, než na sněmovní volby dojde. V tomto ohledu se celá řada pozitivních i diskreditujících počinů už odehrála a na dalších se usilovně pracuje. Vzniklo nám pravicové PRO, levicové STAČILO!, koalice SPD a Trikolory, Přísahy a Motoristů… ale také třeba Láďa Vrabel nebyl schopen ani splnit zákonné náležitosti, které vyžaduje zákon o politických stranách. Nemusí mu to být líto, nebude v tom sám.

Lidský život je prostě nedokonalý. Jedna velká spojená kandidátka z toho není a ani nemůže být. Ale mějme na paměti, že to neděláme kvůli výběrovému řízení na toho nejlepšího, echt dokonalého, osvíceného a nejlepšího vůdce, ale naším zájmem primárně je, ABY NEPROPADALY HLASY.

Tohle také stále platí.

Už dva roky říkám, že je zapotřebí vrážet hlavou do zdi a když se nezboří, je třeba na ni dlouhodobě močit. Je zapotřebí s ní viklat, protože nikdy nevíme, kdy se ji podaří vyviklat. Nevíme, jaká strategie bude úspěšná, nevíme, co se honí Fialovi v lebce. Každopádně je třeba bojovat tak, aby bylo možné bojovat i zítra. Nevydat se ze všech sil ani ze všech peněz, nevsázet všechno na jednu kartu, vždycky stát rozkročeni na více pilířích, vždycky mít i plán B a nejlépe i plán C.

A tohle také platí.

Mimochodem… už před první demonstrací v září 2022 jsem řekl, že Jindra Rajchl spojil s demonstracemi svou politickou budoucnost. Buďto na nich vyroste a nebo na ně dojede.

A to také pořád platí.

Kdo můžete, běžte v sobotu zase zaviklat fialovou vládou. Kdo se nebouří, ten nic nedostane, kdo se nedomáhá, ten nebude nic mít, kdo fandí z gauče, jako by nefandil. Nezáleží na tom, kdo svolává, ale sakra záleží na tom, kolik lidí přijde. Vítězství nebude dosaženo nějakým geniálním proslovem nebo manévrem při průvodu, ale prostou houževnatostí a četností. Voda rozhlodá i kámen. Nikoliv silou a mocí, ale vytrvalým působením.

Já se tentokrát omlouvám. Byl jsem na všech velkých demonstracích, ale právě tuto sobotu se budu (krom jiného) na jisté schůzce snažit o plán B a C.

Přeji vám dobré počasí a hojnou účast.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

163 thoughts on “Stále to platí

  1. Jeden by neřekl, že když se bude chtít něco dovědět, tak se pro informace bude muset obracet na premiéra sousedního státu.

 1. Ruský prezident Vladimir Putin koncom februára 2024 varoval Západ pred tragickými následkami vyslania vojakov NATO na Ukrajinu. Nepriateľov svojej krajiny upozornil, že Rusko je v prípade svojho ohrozenia pripravené na jadrovú vojnu.
  Rusko je na Ukrajine vo „vojnovom stave“, vyhlásil v piatok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Správu priniesla agentúra AFP a označila to za veľkú zmenu v oficiálnom jazyku Moskvy. Vojnu na Ukrajine, ktorá trvá už viac ako dva roky, doteraz označovala ako „špeciálnu vojenskú operáciu“.

  „Sme vo vojnovom stave. Áno, začalo to ako špeciálna vojenská operácia, ale len čo sa tam vytvorila táto skupina, keď sa kolektívny Západ stal účastníkom na strane Ukrajiny, sa to pre nás už stalo vojnou,“ uviedol Peskov v rozhovore pre prokremeľský denník.

  https://www.infovojna.bz/article/specialna-operacia-sa-zmenila-rusko-je-uz-na-ukrajine-vo-vojnovom-stave-dovodom-je-ucast-zapadu-v-tomto-konflikte-oznamil-hovorca-kremla-dmitrij-peskov

  1. Nebojte, zapad jede dal podle americkych/britskych noticek.
   Po te, co Rusum dosly chipy, bomby, naboje, rakety… Tak nejnoveji jim dochazi hlavne k delum.

   „Britský týdeník The Economist tento týden zveřejnil odhad, že do roku 2025 dojdou ruské armádě hlavně dělostřeleckých baterií. A to na základě informace think-tanku Centre for European Policy Analysis, který sdělil, že Rusko vyrábí jen 50 dělostřeleckých hlavní ročně.“

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Rusum-dojdou-hlavne-na-delech-Expert-se-podival-A-rekl-Ne-752665

   Tak jeste chvili a Rusove budou na lopate, bez tech hlavni.

 2. 👊 Ruská armáda uskutočnila rozsiahly útok na ukrajinské energetické zariadenia
  Minister energetiky Galuščenko oznámil, že ide o najväčší útok na ukrajinský energetický sektor za posledné obdobie [lepšie povedaní, ešte taký nebol]. Útoky boli na elektrárne a prenosové a distribučné sústavy v rôznych oblastiach.
  ➕ Bola poškodená hydro-elektráreň Dneper. Doprava po hrádzi je zablokovaná. Nehrozí jej prelomenie. Jedno z elektrických vedení zásobujúcich Záporožskú jadrovú elektráreň je bez prúdu.
  ➕Charkov bez elektriky. Viac ako 15 príletov rakiet do energetických zariadení. Problémy s vodou.
  ➕Útoky na objekty kritickej infraštruktúry v Poltave, Vinnici, Ivano-Frankovskej oblasti a Chmeľnickom a Krivom Rogu.
  ➕V oblasti Ľvova horí les.
  ➕ Boli zavedené plány núdzových odstávok v regiónoch Dnepropetrovsk, Sumy, Poltava, Kropivnickij a Krivoj Rog.
  Na Ukrajine je masívny výpadok internetu.
  https://t.me/ksbspravy/89355

  1. Opět se přitvrdilo na Ukrajině.

   Chochli úplne stratili kontakt s realitou a rozhodli sa, že môžu všetko a nič sa im nestane?!
   Ruský prezident si to nemyslí.
   Takže útoky na Dnepropetrovskú, Ladyženskú, Zmievskú elektráreň vyradili energetické zariadenia aj v regióne Ľvov! Prvýkrát bola zasiahnutá sieť 750 kV!
   Viaceré západné oblasti sú teraz bez elektriny a vody. Ide o najväčší útok na zariadenia energetickej infraštruktúry za posledné dva roky. Ukrajina už prechádza z elektrických vlakov na dieselové. Diesel však netrvá večne…
   Kľudne to bolo možné urobiť v zime, no aj tu sa prejavil humanizmus.‘
   https://t.me/ksbspravy/89361

 3. Tomáš padl na Ukrajině, působil v elitní jednotce. Spolubojovníci chtějí zaopatřit jeho syna.

  https://cnn.iprima.cz/byl-nejstatecnejsim-z-nas-cech-padl-pri-obrane-avdijivky-na-pomoc-rodine-vznikla-sbirka-432302?utm-source=echo24-article-box&utm-campaign=rss-homepage

  PS. Další zbytečný pracovní úraz…Tom si už „svého Russáčka“ nezastřelí. Měl syna, konflikt mimo teritorium Aliance se ho vůbec netýkal, přesto šel dobrovolně na ukrajinské bojiště. Některým lidem není zkrátka pomoci…Pokud jeho smrt odradila od aktivní účasti ve válečném konfliktu byť jen jednoho jediného blázna, nezemřel nadarmo.

  1. Jeden by si v první chvíli pomyslel, že se jednalo o na východní frontě sešrotovaný tank TOMÁŠ, na který se čeští libtardi taktéž ve sbírce loni skládali.
   Tak je to správně a tak to má byť. Kdo si chce jít zaválčit do nesmyslné války, nechť jde sám za sebe a za své poctivě vydělané – tj. daněmi z ostatních nevydřené – prostředky. Jsem zvědav, kolik by těch válečníků nakonec zůstalo.

 4. Tady je dobrý rozhovor s ministrem zahraničních věcí Maďarska. Kdo je ochotný překousnout ty jejich zparchantělé reklamy. Jedná se o čas od 8:20.
  Jen by mě zajímalo, co nutí toho novináře k tomu lhaní, že staví opoceného Péťu do role disidenta. Proč ti šmejdi mají potřebu neustále lhát a podvádět? Nebo mi něco uniklo?
  Nebo si myslí, že ač Maďar, tak si nezjistí, s kým má tu čest. Ministr dobře ví, jak je opocený v kotlince „oblíbený“ a proto to novinářskému jelitu hezky DIPLOMATICKY nandal.
  https://cnn.iprima.cz/porady/360deg/21032024-cyril-svoboda-lubomir-zaoralek

  1. Shledla jsem. Maďar je diplomat se zájmem o blaho svého státu . Fiala se Škrlovou navedení ukrajinští aktivisti.

 5. Dobra zprava. SVO na Ukrajine skoncila. Ta spatna… uz je to valka.

  (podle mne to byla valka vzdy, ale co je po mem nazoru, ze…)

 6. Jak je definováno vítězství?

  Na střídačce sedí Babiš. Vše nasvědčuje tomu, že příště bude vládnout on [buď sám (existuje i možnost menšinové vlády, která získá podporu/důvěru v parlamentu), nebo s někým v koalici]. Nejpozději po řádných volbách do Sněmovny na podzim 2025

  Co je cílem „boje“ ?
  Urychlit to? Nebo potom bojovat proti Babišovi?

  1. Babiš nikdy už vládnout nebude. 51% nikdy nezíská a do koalice s ním nikdo nepůjde, protože není dostatečně čitelný jak pro SPD , tak i pro některého satelita z Pětidemolice. I kdyby se spojili všechny alternativy z opozičních stran, nebude to stačit. Babiš není Orbán, protože je až příliš svázán majetkem, který vlastní v EU, bohužel.

   Ty koryta, které si Pětidemolice vybudovala se těžko opouštějí a vůbec bych se nedivil, kdyby i u nich přistál další satelit třeba z ČSSDé, kdyby hrozilo nějaké nebezpečí od Babiše.

   Pro Okamuru zase platí, že mu až příliš vyhovuje dobře zaplacená opoziční role, jinak by už dávno přibral další opoziční satelity a důrazně se postavil proti válce na Ukrajině, kde lavíruje na pojmech „Rusko začalo válku a je agresor.

   Opoziční strany málo zdůrazňují především rozpínavost NATO, které obkličuje Rusko a v konečném důsledku vedlo k započetí války na Ukrajině.

   I my občané jsme málo slyšet, hlavně při volbách a volíme si pod rouškou pochybných principů vládu, která nás svým jednáním v Senátu a parlamentu životně ohrožuje.

 7. Dávej si, Vidláku, pozor, co si moc přeješ – může se Ti to splnit.

  Třeba to o nepropadlých hlasech. Co když se stane zázrak a žádné hlasy v Parlamentkách nepropadnou. Menšinu bude mít Pětikolka, o něco méně Babiš a potom třeba až čtvrtinu hlasů ostatní SPD+Trikolóra, PRO, Konečná+, … až po nějaké ČSSD+. A začne se hlasovat o setrvání v EU či NATO, Green Dealu, zemědělské politice, zdravotnictví a školství, o důchodcích, daních, státní moci a místech v dozorčích radách, …

  Třeba o vyhrané Revoluci a pádu vlády. Franta v domku pod lesem nebo makač ve fabrice si nějak polepší? Jak? Nepřevlečou se jen kabáty a ti stejní si jen neprohodí místa u lizu? Vždyť vše je jen o kontaktech a ochotě plnit příkazy.

  1. Nechcete sobe i nam usetrit praci? Udelejte si „univerzalni prispevek“:

   Nic nejde zmenit. Stav veci je jasne dany a nic s tim neudelate.

   a ten poslete vzdycky, kdyz budete mit nutkani se vyjadrit.

   1. Kdyz mate strany , ktery se zajimaji, aby byly pomoci propagandy , zvoleny do parlamentu , se dal zajimaji jenom vo politiku a tak vo dalsi politicky strany,
    s politikou na programu , se kterejma by se daly do koalice a potom
    s nima se dohadovali, jakou politiku maji delat , aby dalsim politickym stranam
    zabranii zase v koalici proniknout do vlady , tak potom pro veci velkey politicky
    dulezitosti nezbyde ani cas na nic jinyho…Musi si jenom vymejslet sliby a saskovat kolem na podiu, aby si jich kazdej vsim..

  2. Cílem je, aby to dopadlo asi jako v Maďarsku.

   Sjednotit lze na minimu základních požadavku. Po jejich splnění další balíček se shodou.

   1. Na balíčky tu máme už přes 30 let ODS. Jakmile se, díky volům co je zvolí dostanou k veslu, okamžitě vyhlásí balíčkové hospodářství.

   2. V Maďarsku? A sjednotit se na minimu požadavků?
    Na první dobrou okamžitě podepíši třeba zrušení Green Dealu. Jenže ani Maďarsko neruší a plní, protože ví, že by takový stát byl obratem vykrven, (a to zcela logicky), neb těžko můžete na společném trhu levně vyrábět a tím likvidovat svoji přímou konkurenci.
    (Ano, Ukrajina je výjimka z tohoto pravidla, ale to je politika a Loutkaři).

    1. Souhlas s Green Dealem.

     Pokud bude víc odpůrců, podaří se to provalit. Jako důsledek jeho pádu přijdou další bonusy.

  3. Problém je STRACH občanů 30let kývajících hlavou pro současnou taky demokracii. Mají strach ,že může přijít něco nového ,co jim sebere to malé rozkradaní jejich podnikaní viz.např.EET atd.Strach zbůsobuje to ,že volí strany které ničí ČR.Strach z komunistů z nich udělal fašisty ,ba i nacisty.

 8. je potreba se domluvit na volbe STAČILO!

  porad brecite ze tu neni autenticka levice, tak ted ji mate a podle pruzkumu ma az 9% samci ve volbach, tak prestante blbnout. az se tma dostanou tak k nim vstoupi i ostatni abudeme mit konecne levicovou stranu.

 9. Poté co americké NATO vyvolalo válku na Ukrajině a nyní od ní dává pryč své pazoury, zase nelení a snaží se dál rozfoukávat vojenský ohníček (nyní už v Evropské režii) vydáváním podobných zpráv jako je tato:

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/neni-pochyb-o-ruskem-planu-valky-s-nato-data-jsou-jasna-rika/r~e3cd0dd6e77411eeb689ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

  1. Naštěstí už za chvíli Trump tuhle bandu proválečných spin doktorů vypráská od koryt. Ideálně včetně nějakých nepodmíněných trestů, abychom se mohli na náš velký vzor za oceánem odvolat, až to samé budeme se zpožděním řešit u nás.

   Mezitím by bylo fajn, kdyby Putin jasně řekl, že zapojení jakékoli země NATO do bojů na Ukrajině bude chápat jako útok celého NATO (včetně USA) na Rusko s cílem jej zničit, aby si ve Washingtonu uvědomili, že oni se prvnímu odvetnému úderu nevyhnou, a umravnili ty svoje zuřivě štěkající mopslíky rozeseté po Evropě…

   1. Zas jako si ho moc nemalujte. Tak jako jsem tvrdil, ze vkladat nadeje sveta do zvoleni Obamy jsou blahove, protoze to porad bude AMERICKY prezident, tak to same plati i pro Trumpa. Mozna ukonci valku na Ukrajine, ale jen pro to, ze naklady nenesou vynosy. Jakykoliv jiny duvod bude mit kdesi.

    Ostatne, vzpomente na zabiti iranskeho generala v Iraku. Podle jakehokoliv meritka teroristicky cin a naprosta ignorace prava.

   2. Ale gosudar už jasně řekl, že v případě napadení Ruska KoZou budou odvetné údery nejdřív nasměrovány tam, odkud se to řídí, a jmenoval Londýn a Washington. Bohužel si KoZa neuvědomila, že od do větru nemluví.

   3. Putin by měl taky jedním dechem dodat, že Ukrajina bez NATO je cíl snažení Ruska a dál nepůjde.
    Tady nás pořád straší , že se Putin na Ukrajině nezastaví a to by mělo Rusko jasně dementovat.

    1. Proč by něco takového jedním dechem dodával? Ruská armáda se bude chovat podle okolností, které mají pod palcem evropští blbci.

    2. vsak to uz povedal niekolkokrat…..ale interpretacia je vzdy na sprostredkovatelovi. Ved aj posledne povedal, ze NATO strasi Ruskom Europu a ze nie je dovod…..ale proste nech povie cokolvek nikd to nie je dost, nidky to nie je tak, ako by niekto chcel.
     Pritom je uplne jedno, bud mu verite alebo nie. Ak nie, tak proste nech povie cokolvek, tak je klamstvo alebo mu verite a chapete, ze na zapad sa pohnu Rusi len vtedy, ak ich budu drazdit….a ze to robia uz teraz vidi kazdy

    3. ikdyby putin zopakoval záměr nepostupovat za ukrajinské hranice stokrát, tady už to jede jako mantra a hlavní mobilizační heslo, kterého se libtardi drží jako ho8no košile.

     1. Libtardi ovšem nikdy, zdůrazňuji to slovo nikdy, nepůjdou do zákopů. Oni budou „burcovat svědomí“ a tak dále a další slinty, ale gvér do ruky nikdy nevezmou – oni se totiž mají mooooc rádi a docela dobře ve statusu quo.Kolik takových kolem sebe vidím. Vzdělaní, chytří….libtardí.
      Už jsem psal. Řekl jsem, ať vezmou gvér a fičí na Ukrajinu, když tak chtějí bojovat. Všichni do jednoho ruce nahoru – oni nikam nepůjdou, oni mají modré. Ale russáka by bili rukama jiných do krve. Protože Putler užuž je na hranicích a m yve válce. Prostě – magořina z Novinek. Funguje ten výplach mozků výborně. S takovým matrošem se nic vybudovat nedá.
      Chudáci Ukrajinci. Oni za demošku umírat můžou, libtardi by rádi, ale ty modré knížky…… .
      Správně to říká Předseda, má plán B i C a možná i více – ale nemluvit, protože to už nebude pro všechny. To už asi bude pro to, co přijde. Protože tady, vážení, tady s tím matrošem pravdy a lásky moc neuhraje. Puch euro-atlantického havlismu se vznáší nad kotlinkou a ne a ne být vyfoukán. Pořád se staví, pořád se vozí košíky se žrádlem.
      Jde teď o to, nestat se součástí Prohry – součástí Západu, ale zůstat tím, kým stále jsme – Střední Evropou. Nestát se „Západem“, který bude tvrdě bit. Ale, stát s vítězi, na svém. Maďaři pochopili, Slováci začínají chápat, Poláci, no…..doleva-doprava, jen česká vláda stojí pevně na pricipech socialismu – vlastně dnes liberalismu. Česká vláda tedy není vláda česká, ale euro-atlantická a panevropská s lokálními kořeny a působností. Oni jsou Evropané! Ne Češi. Jak to sám řekl Rycheckejch.
      A jak to řekl můj jeden kolega s modrou, on je Západ. Já jsem Čech a bojuji za Čechy, ale on je Západ. Bravo, Vítku! Takoví ti zůstanou a nepomůžou ti.

       1. Mobilizace ozbrojených sil se vztahuje na vojáky v záloze
        https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-585#p23

        rozhodně ne na „osoby s modrou“
        „modrá“ je (byla) Průkaz o trvalé neschopnosti k vojenské činné službě

        Dnem nabytí právní moci rozhodnutí, kterým se občan stává neschopným vykonávat vojenskou činnou službu, zaniká branná povinnost
        https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-585#p7

        Když někdo není voják v záloze a ještě navíc není schopen vykonávat vojenskou činnou službu, mobilizace se ho netýká.

          1. Kdepak, nezanika, muze byt prezkoumana.
           „Branný zákon, tedy zákon č. 585/2004 Sb. o branné povinnosti a jejím zajišťování, celkem jasně. Branná povinnost je povinnost státního občana České republiky. Týká se občanů ve věku od 18 do 60 let, přičemž od roku 2005 i žen.“
           V pripade mobilizace zacnou byt modre knizky prezkoumavany a vetsina z nich bude zrevidovana. Zalezi na komisi a politickem zadani.

     1. V této souvislosti by myslím bylo vhodné aktualizovat výrok o uhašení žízně koně nesoucího jistého nejmenovaného na „nebude v Čechách dobře, dokud se kůň výše nejmenovaného nenapije z Rýna“ a možná ještě spíše “ … dokud nebude hasit žízeň už výhradně vodou z Rýna“.

      1. Moje babicka rikala: „nebude v Čechách dobře, dokud se kůň výše nejmenovaného nenapije z Vltavy“, ale s Rynem nemam problem 😀

       1. Se vzrůstajícím režimním tlakem je opozice vytlačována stále dál, k radikálnějším krokům.
        Jestli na počátku stačilo se prostě jen bavit spolu, poslouchat, tak po vynálezu občana Dezoláta se to posunulo k výměně vlády a dnes jsme u výměny režimu. Ještě před rokem by mě nenapadlo, že toto úsloví se znovu objeví a bude získávat širší a širší podporu.
        Tak jen ať tlačí, ať je to rychlejší. Jj, metody „48“ se přibližují.

        1. Presne tak. Vzdycky jsem mel problem pochopit co vedlo lidi k tomu, aby podporovali revoluce. Poslednich deset let uz jsem chapat zacal. Prosty zakon akce a reakce.

         1. Staci jen ve vhodny cas, za vhodnych podminek „naslehat“ naladu spolecnosti.
          Viz Nemecko ve 30-tych letech minuleho stoleti.
          A nemozne se stalo skutecnosti. 🙁

       2. Něco podobného jsem slyšela ve verzi s tankem a tankistou výše nejmenovaného, akorát tu vodu s Vltavy bych asi nepila.

    4. V prosinci 2021 Kreml navrhl jednání o bezpečnostní smlouvě. Už tehdy tam toho bylo víc, než jen Ukrajina bez NATO. Konkrétně – žádné další NATO na území bývalého SSSR (tedy Gruzie, Arménie), základny NATO vrátit do stavu před květnem 1997 (to by se týkalo i Camp Bondsteel v Kosovu). Rusku je šumák nějaká Ukrajina kromě té s většinou ruského obyvatelstva. Ovšem za podmínky, že to bude a zůstane demilitarizované. Proč, to celkem srozumitelně píše Tim Marshall v knize V zajetí geografie.
     Teď bude dost delikátní otázka, jak s Finskem a Švédskem. Jestli si Rusko vystačí s tím, že rozmístí vojska na hranici s Finskem a dají najevo, že odpověď na případný útok z této strany by hodně bolela a možná i svítila. Na každý pád budou trvat na tom, aby se tam nebudovaly další kapacity NATO.

   4. OT
    Bernie Sanders říká Američanům, že příštích několik měsíců bude nejdůležitějších v moderní americké historii a proč byste neměli volit Trumpa.

    Stručně:
    – Trump je patologický lhář, rasista, sexista, xenofob, homofob a náboženský fanatik.
    – Trump popírá, že by volby prohrál, každý den podkopává americkou demokracii, šíří konspirační teorie a vytvořil kult osobnosti.
    – Trump pohrdá svobodnými médii, podporuje násilí a použití armády a federálních agentů proti občanům USA.
    – Pokud Trump v listopadu zvítězí, boj proti změně klimatu skončí. Je to konec všeho, lidé na této planetě prohrají.

    1. Pokud by Trump byl sexista, xenofob, homofob a pohrdal svobodnými médii, musel by to být naveskrz sympatický člověk a odpustil bych mu toho hodně.
     Pokud by opravdu dokázal ukončit boj proti změně klimatu, měli by ho prohlásit za svatého a spasitele.

     1. Amen.
      Hlavně jim leží v žaludku to pohrdání „svobodnými“ médii. No jen si představte tu neskutečnou drzost a přezíravost, komunikovat s voliči napřímo přes Twitter a mít na párku jejich ekvivalent bakalhářů, kteří s každou sestříhanou a překroucenou větou pro jistotu dvakrát dodají, co si o tom mají čtenáři/posluchači/diváci správně myslet.

  2. moderovaný konflikt:

   Přestaňte s útoky na ruské rafinérie, tlačí USA na Ukrajinu
   Dnes 9:36
   Vojtěch Bauer
   Spojené státy americké vyzvaly Ukrajinu, aby zastavila útoky na ruskou energetickou infrastrukturu, protože údery bezpilotních letounů mohou způsobit zvýšení světových cen ropy a vyvolání odvetných reakcí ze strany Ruska. S odvoláním na tři osoby obeznámené s věcí o tom informuje list The Financial Times (FT).

   z novinky cz

   a v diskuzích libtardům trochu padají brady stran americké pomoci Ukrajině

     1. V každé vesnici měli takového honzejka.
      Přes týden byl zavřený ve chlívku, aby nedělal ostudu
      V sobotu ho ženské vykoupaly, oblékly do čistého a v neděli mohl sedět na lavičce před chalupou. Když začal pokřikovat na kolemjdoucí jako tenhle, zavřely ho zase do chlívka.

      © Karel Šedivý

 10. VIDLÁKU ‼️ TÉMA NA STÁVKU :

  
https://www.pokec24.cz/blog/evropska-komise-hleda-zpusob-jak-z-hnojiv-udelat-nedostatkove-zbozi/
  Evropská komise hledá způsob, jak z hnojiv udělat nedostatkové zboží
  scipio. 18. 3. 2024
MUDr. Ivan David – fb

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zle-prekvapeni-pro-Okamuru-Krome-SPD-nikdo-proti-Od-konfliktu-pritom-jen-krucek-752363

  Ve sněmovně jste předsedou petičního výboru. Probírala se tam v poslední době nějaká zajímavá petice?
  Právě tento týden jsme projednávali petici občanů ZA ZÁCHRANU A ZACHOVÁNÍ HŘEBČÍNA NAPAJEDLA A CHOVU KONÍ V NĚM, kterou podepsalo více než 40 tisíc občanů. ‼️‼️
  Převzal jsem i další podpisové archy. Hnutí SPD plně podporuje tuto petici a budeme požadavky petentů aktivně prosazovat.

  Také v Evropském parlamentu byl europoslanec SPD Ivan David jediným českým poslancem, který před dvěma týdny hlasoval proti usnesení na podporu Ukrajiny, tedy zasílání dalších peněz a zbraní.
  Paní KONEČNÁ z KSČM v takto zásadním hlasování nehlasovala a europoslanci za ANO hlasovali 2 na podporu Ukrajiny a 3 se při hlasování zdrželi… ‼️
  Čili SPD je jedinou stranou, která hlasuje proti válce. A znovu zopakuji, chceme mír, ne válku. Prosím podpořte nás v červnu ve volbách do Evropského parlamentu, ať je náš hlas za mír co nejsilnější.
  Premiér Petr Fiala z ODS na začátku týdne navíc oznámil, že vedle závazně potvrzeného nákupu 300 tisíc kusů dělostřelecké munice pro Ukrajinu má česká vládní iniciativa shánějící munici nezávazně přislíbeno dalších zhruba 200 tisíc kusů. Takže premiér Fiala se může přetrhnout, aby sehnal a zaplatil munici pro Ukrajinu, ale na české občany kašle…. No aspoň že nenechá tu munici vybuchovat na české občany 😡

 11. Makronovi roste helma
  pozor na něj, je to šelma,
  žádný motýl Emanuel.
  I s medvědem volí duel.

  Před sebou má pluk pěšáků
  oblečených na blešáku.
  Už vidí, jak Moskva hoří,
  Spasská věž se k zemi boří,
  z mauzolea běží Lenin,
  ruskou banku plnou cenin.
  Dá si další bombardino:
  Vzhůru na to Borodino!
  ——
  Ač měl polštář načechraný
  probudil se počuraný.

 12. Idnes:
  “Letecký poplach je v platnosti i v metropoli Kyjevě, kde úřady obyvatele vyzvaly, aby šli do krytů. Další ruské rakety jsou podle agentury Reuters stále ještě ve vzduchu.”
  Tak má vypadat čerstvá zpráva.

  1. Ejchuchu, ejchuchu
   rakety jsou ve vzduchu.
   Ať si kdo chce, co chce krafe
   uvařím si ještě kafe.
   Pořádného turka
   bo životní šňůrka
   drží jak luterská víra.
   Vedle v zemi vznikla díra!
   Zas mám něco s uchem.
   Hlavně s plným břuchem
   jít za svatým Petrem;
   a s tím druhým svetrem.
   Bo v nebi je kosa,
   ráno tam je rosa.

 13. Proč se alternativa nemůže spojit?

  Vidlák má pravdu, spojení alternativních malých stran není možné, protože vždy dojde na neřešitelný problém, jak seřadit volební kandidátku. Výrazných osobností je mnoho a volitelných míst na kandidátce málo.

  Přesto existuje prosté a velmi elegantní řešení. Volební zákon je třeba změnit tak, aby pořadí na kandidátce o ničem nerozhodovalo a počítaly by se preferenční hlasy jako jediné kritérium. V tu chvíli už by nebránilo celé alternativě nic, aby vytvořili jednu společnou kandidátku a obsadili celý sektor sněmovny. Současně by do lavic usedli jen ti, kteří byli vybráni svými skutečnými voliči a nikoli na základě zákulisních dohod kamarádů, lobbistů a politických podnikatelů.

  1. VIDLAKUUUUUU ☝️☝️☝️☝️
   Šlo by je spojit.
   Někde na západě ( možná Švycarsko, Nizozemí, Dánsko … už nepamatuji) vládne taková koalice nějakých 5-7 stran a každá strana řídí vládu asi 6 měsíců a nastoluje témata a zákony! Tim pádem všechny strany se vystřídají a je na nich, aby schválili co nejvíc svých zákonů co slíbili voličům. Psal to Čech co tam bydlí.

   A spojuje je jediné: ZACHRAŇME NÁŠ STÁT A NÁŠ PRÚMYSL A ZEMĚDĚLSTVÍ ,. …. NE MIGRACI A LGBT+

   Copak toto nejde udělat i u nás?
   At se zemědělci ( nebo jejich otcové-zemědělci a dnes důchodci, kteří předali své statky dětem + Veleba, Dufek, Vyvadil, Kotrba, Štefec, .. ti by mohli zaučit mladé zemědělce jak to chodí v politice a přinést hlasy navíc .) spojí a jdou už do nějaké strany, třeba k té Dermelové, která nabízí značku.
   100 tisíc zemědělců, jejich rodičů, dospělých dětí, sousedů a přátel by už přece mělo šanci protlačit u volební urny své vlastence a zemědělce do vlády ‼️‼️‼️🤔
   musejí se ale domluvit že je budou všichni volit, jako to udělali na alternativě u posledních voleb do EU a zvolili si Ivana Davida a Blaška do EU.

   A domluvte se ještě s vlastenci jako je strana Patrioti v Praze a Orbtelem, který ma také malou stranu. Každá tisícovka hlasů navíc zvyšuje šanci na vládu vlastenců a politiku co bude pracovat pro Čechy a ne pro Ukrajince. Heslo které je spojuje je nahoře!!!!

   Vidlákuuuuu Co vy na to?????

  2. Re Kolemjdoucí:
   A nemohlo by se to aplikovat i třeba ve fotbale či hokeji? Že by fanoušci navolili sami hráče?
   Třeba 9 brankářů?

   MOC NÁČELNÍKŮ, MÁLO INDIÁNŮ.

    1. Tak ať je po Vašem. Třeba na křesťanské střediskové vesnici na jih od Brna:
     – babky to daj místnímu faráři
     – dědci hospodskýmu
     – chlapi majiteli firmy, co je zaměstnává
     – náctiletí frontmanovi místní kapely
     Naberou se dotace a úvěry, opraví se kostel a hospoda, před hospodou ještě zahrádka s pódiem na zábavy, a pro firmu přípojka na dálnici. Dluhy na 20 let a nefunkční osvětlení k tomu.

     1. Sice jste to (zase) překroutil, ale dám tomu šanci:
      1) Když teda hloupí voliči jsou schopni navolit akorát tak „devět brankářů“, kdo je v tomto případě „trenér“ (který moudře brání hloupé voliče před tím, aby si zvolili někoho, kdo by aspoň částečně zastupoval jejich zájmy) ?
      2) Opravdu je místní farář, hospodskej a primáš horší volbou než to, co je tam teď? A nemusíte se držet při zdi, opravdu by to byla horší volba než to, co je tam teď hodně hodně hodně vysoko?
      Jo, jistě, nevěděli by vůbec, jak „se to správně dělá“ a dělali by „strašnou mezinárodní ostudu“, o čemž by nejvíc ječely odstřihnuté parazitní ziskovky – nehledě už vůbec na to, že by podobně hloupé nápady mohli pak mít i za hranicemi.

      1. Jen bych připomněl, že předsedkyně sněmovny Pekarová je prodavačka mobilů.
       Ministr Dvořák pracoval na jatkách ve stáčírně sádla.

  1. Secese ,jeden nejkrasnejsich slohu architektury..Je zalozenej na odhozeni vseho nashromazdenyho haraburdi , co neni treba a este tizi na ceste dal..
   Fopakovani je matka moudrosti ,moudrousti tehotnych akademiku
   a narazeni hlavou poradne a porad a rovnou ,
   do ty samy zdi..A pak porodej ty fialovy a nebo hnedy hromady atd..
   A modrosti porad ty vodpadky shromazdovat na jednu smradlavou hromadu.

   Co mame dnes z ty demokracie proslulych filosofu, statnickych velikanu neskutecnyho a nekonecnyho zvaneni..Popsany miliony tun se nehodi, ani jako hajzl papir.
   University sou priklady toho opakovani zpameti, az do monstra silenstvi..
   Hlava mysli, ze silnejsi a tvrdsi zdi , ze prorazi..
   Zed furt stoji a pokracuji nekonecny masturbace. A zase dalsi demokastrace..
   Az se hlavy rozmlati..
   Picnou do zdi hlavou ,jednou dvakrat a …..nejdouvodtoho.
   Automaticka reakce, napovida tady je nekdo vul ,s hlavu pekne nakraplou..
   Udelej neco jinyho. Cili nejdrive to zakladni, vymenim hlavu za neco solidnejsiho..

   1. Automaticky opakovani mlaceni hlavou do zdi ,nevede zarucene nikam ,
    ale muze inspirovat.
    Napriklad k secesi a odchodu , k zahozeni vseho co tizi , od nynejsi rasputitsy
    bezednyho bahna …Ktere jinak kazdyho obali a pohlti jako svou obet.
    Ktery to,uz davno mrtvy bahno marne predstira nejakou opozici..
    A kdyz , co jinyho taky zbejva ….

  1. Hodně zajímavý názor ale hlavně absolutní demagogie. Přejet chodce na vozovce – dobro, nabourat vedle něj – menší zlo. Hmmmm

   1. Zřejmě jste neunesl implicitní obvinění dr. Staňka – že jste zodpovědný za fialovou lůzu, která nám vládne.

  2. Problém autonomního řízení automobilů si pán hodně zjednodušil. Zabít nebo pomačkat plechy? Takhle otázka není, ona je: Zabít chodce nebo sebe? Dva chodce nebo sebe? Chodce nebo celou posádku auta?
   Dále rozlišovat důchodce a dítě?
   Koupí si vůbec někdo auto, které vždy zabije majitele a ušetří matku s kočárkem? (Co když to nakonec bude ale nafetovanej bezdomovec s trochou šrotu? Nebo se děcka naučí skákat před auta, která budou zabíjet svou posádku?)

   1. To byl jenom příměr. Jestli chcete, dám vám jiný. Zajmu vašeho manžela a pak vám zavolám s otázkou: „Mám ho střelit do hlavy nebo do nohy? Mlčení znamená střelba do hlavy“.

    Že je to moc drsný příměr? No tak se podívejte na ty statisíce roztrhaných mladých kluků na Ukrajině. Nebo na Izraelskou genocidu žen a dětí v pásmu Gazy.

 14. děkuji Vidláku, do Prahy zítra jedu a Vám přeji úspěšnou schůzku. I když vlastně Vaše úspěšná schůzka je vlastně i naše výhra.

 15. Ani ne tak moc OT článek z ACZ

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/nastvani-venkovane-rozhodli-volby-postsedlaci-vynesli-k-moci/r~629bf8a6e5f511eebf960cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-5&utm_campaign=Aktualne

  Jakýsi „odborník na Rusko“ – pardon – „odborník na Slovensko“ jménem Buzalka zde vysvětluje, jak si vlastně mohl dovolit vyhrát Fico – fuj je to!

  Prostě banda slovenských idiotů a vidláků z venkova (venkov začíná přesně 7 metrů za tabulí s přeškrtnutým nápisem Bratislava) je frustrovaná z toho, že není dostatečně chytrá, mladá a krásná.
  Pochopitelně na rozdíl od Čechistánu, kde je takových idiotů v rozmezí 55 – 65 let mnohem méně.

   1. „Svita na vychode svita , brzy bude den , nekam pojedem ,
    nez se rozedni….chvili jeste malou chvili , nez bude den bily..“/V+W/.

    Moceni porad na jednou zed …
    Kdy ten hlavni chcije porad a nejdriv a z podia dolu ,
    /Vrabel ma pokazdy opakovanej a prisnej zakaz chcat /, vsechno je pak
    pochcany a brzy zacne zapachat..Smrad zadrzuji, otali ..
    A smrdi furt dal.
    Vlada nedemonstruje ani trochu a je to videt. Je tam furt.
    Inflace slov , vyrazu a pojmu sou jen dalsi vyhybky , zuby a nehty,
    snahy zadrzet ty vcerejsi matky , vod potratu ,opakovanych moudrosti.
    Zadny stada dutych velikonocnich kraslic , nezaplni novej prostor,
    prostor novych a svezich zejtrku ,kde je samozrejmy se nadejchnout zhluboka
    a vyrazit na cestu prave tam …prave tam,
    kde zase svita …. /A jina cesta pred nami , neni/…

   2. Soudruh věří jen těm průzkumům, které si on sám zfalšoval, nebo je zfalšovali ti, kterým on věří. Musí to být fakt výživné čtení, ta jeho kniha, stručný obsah vidím asi takto:

    Neúspěšní staří, hloupí a oškliví postsedláci nenávidí úspěšné, mladé, chytré a krásné městské liberály. Řešení je těžké, ale existuje. Je třeba ty postsedláky převychovat, aby byli taky tak mladí, chytří a krásní jako objekty jejich závisti, takže pak už jim nebudou mít důvod závidět. Buď to půjde po dobrém, nebo …jinak. Češi jsou na tom daleko líp, oni už postsedláky vyhubili, ale nějaké zbytky špatného myšlení, které oni vydávají za zdravý rozum, pár pomýleným jedincům ještě někde vlevo dole zůstaly. A těch spodních, kalných proudů obratně využívá mistr temné strany Babiš. Pak je tam ještě pár dalších, jejichž jména se nevyslovují, abychom nedostali kopřivku, ale naštěstí mají záporáci v „Česku“ – na rozdíl od Slovenska a Maďarska – jen marginální vliv, takže o nich nemá smysl uvažovat. Až na těch pár pomýlenců by Češi prostě volili Progresívné Slovensko, kdyby mohli. Jsou holt víc hodnotově, prozápadně orientovaní a my musíme udělat všechno pro to, abychom na Slovensku vybudovali taky takový ráj na Zemi. (A když to nepůjde, víme, kde leží naše země zaslíbená, správně hlasujícím tam budou za rok dávat občanství ve zkráceném řízení…)

    1. Úspěšní, mladí, chytří a krásní městští liberálové si neuvědomují, že zestárnou a stanou se starými, hloupými a ošklivými. A jimi vychovaná generace úspěšných, mladých, chytrých a krásných městských liberálů s nimi zatočí v duchu těch jejich nejlepších liberálních tradic.

   3. SANEP není důvěryhodný.

    „Spor se týkal otevřeného dopisu, který na podněty veřejnosti a odborníků působících ve výzkumu trhu uveřejnilo Sdružení SIMAR v roce 2011. Dopis vybízel společnost SANEP, aby provedla nezávislou kontrolu způsobu sběru dat svých veřejně publikovaných online šetření. Společnost SANEP na tuto výzvu reagovala žalobou, ve které se domáhala omluvy za otevřený dopis a zaplacení částky 500 000 Kč.“

    https://simar.cz/zpravy-simar/nejvyssi-soud-zamitl-dovolani-sanep.html

    Mimochodem jde o událost z roku 2017. Tedy se současnou vládou to nemá nic společného.

    1. Možná, ale rozhodně není o nic méně důvěryhodný než ostatní agentury, zejména nechvalně známý Kantar09.

     1. Nesouhlasím. Například Kantar je členem SIMAR a je také kontrolován ze strany SIMARu právě kvůli dodržování standardu ICC/ESOMAR.

      SANEP není kontrolován nikým. A na upozornění o nedostatcích reaguje žalobou.

       1. Sancta simplicitas.

        Na konkrétní výtky reagovat scénkou ze sitcomu …

        Prosím reagujete jenom když máte co říct.

        1. Když dovolíte, budu reagovat kdy budu chtít a jak budu chtít já, nechte si svoje liberálně fašistické manýry od cesty.

         Já vím, že vy tam u vás tenhle polodokument o fungování politiky a cirkusu kolem ní, do kterého patří i agentury na ovlivňováníprůzkum veřejného mínění, upřímně nesnášíte a snažíte se jej všemožně bagatelizovat, ale zrovna v tomhle se dokonale trefuje do černého.

         Ale z jného konce, můžete například odpovědět na otázku, proč se v průzkumech pravidelně nestřídají barvy, pod kterými jsou jednotlivé strany prezentovány, respektive zda je jejich trvalé přiřazení (a jeho podprahový vliv) ve shodě s těmi vašimi slavnými euronormami?

         1. Upozornit na off topic nesmysly není nic špatného. Nemusíte se hned urážet jako malé dítě.

          K věci: nic ve Vašem příspěvku nepopírá moje tvrzení o SANEPu.

          1. Já jsem taky žádné vaše tvrzení o SANEPu nijak nepopíral ani nerozporoval, to by mělo poznat i chytřejší malé dítě. Takže pokud se vám nelíbí off-topic nesmysly, zkuste se jich napříště vyvarovat.

    2. O důvěryhodnosti zrovna tohoto průzkumu se přesvědčíme zrovna o tomto víkendu. Prezidentské volby v SR ukáží, zda mají sběr dat v pořádku.

     Vyčkejme 🙂

      1. ??? porovnat výsledky průzkumu s jejich dopady v konkrétním případě nefunguje?

       Buď ve SR volbách s přehledem zvítězí Pellegrini nebo Harabin a výsledky průzkumu ukazují realitu nebo zvítězí Korčok a SANEP mele hamotiny.

       Pro posouzení důvěryhodnosti v praxi dobrá metoda.

       1. „Pro posouzení důvěryhodnosti v praxi dobrá metoda.“

        Není to dobrá metoda pokud jde jen o jeden případ …Navíc na absenci jakékoliv kontroly to nic nemění.

        Tohle by snad nemělo být nutné vysvětlovat.

       1. Trefa přesně komoru. Od 24. února 2022 to je kontinuálně dokazováno prakticky v přímém přenosu ve všech jimi kontrolovaných médiích.

  1. Univerzita Komenského má dve fakulty, ktoré jej už zopárkrát vyniesli neskutočnú hanbu – Fakultu menežmentu a Fakultu ekonomických a sociálnych vied. Hneď som tipoval na jednu z nich, keď som v článku videl pri mene toho nešťastníka prívlastok Univerzita Komenského. A ajhľa, nemýlil som sa! Je to tá druhá. Ako ináč. Stajňa tých najlepších koní (a aby sme boli genderovo vyvážení, aj kráv) cválajúcich po jazdeckej dráhe bojovného neoliberalizmu do análu globálneho kapitálu. Tu sídli aj aj jasné slnko humanitných vied na Slovensku – profesorka Radičová (pre tých, čo ste už zabudli – vlastná sestra prof. Danuše Nerudovej). My, slovenskí postsedliaci, môžeme len tak s očami plnými obdivu a hlbokom úklone sledovať týchto veľkomožných pánov a panie, ktoré nás z temna ficovského stredoveku snáď konečne vyvedú na svetlo západného pokroku a blahobytu.

   1. Zázrivec plne súhlasím, Radičová, Vasaryova, Gyarfasova to tety čo kocikovali nášho „Masaryka“ Simečko… 😁😁😂

 16. Co se honí Fialovi v lebce
  Pozná občan brzo lehce
  Meluzína pofičí mu z uší
  Až si čert přijde pro jeho duši.

 17. O sjednoceni neslo, o demisi neslo a po selhani mlaceni hlavou o zed prijde na radu plan B.
  Zato vzniklo hodne malych stran, odmitajicich spolecnou kandidatku.
  Premyslim tedy, kde liberalove udelali nejakou chybu.

   1. Já tady některé lidi nepoznávám…
    Básnická úderka? Už nejen Ládík!!!?

    Na demošku bych přišel, jen kdyby byla v místě. Štrapáce do Stověžaté a zpět – to je celý den v háji.

      1. Klid na práci je důležitá věc.
       Teď jsem si v klidu udělal ranní omeletku se šunkou a hráškem, k tomu malý prazdroj (export!).
       Asi si půjdu ještě v klidu lehnout, je to dřina.

      2. Ať Fiallah neburácí!
       Potřebuji klid na práci.
       Tichá voda břehy mele,
       dělám radši osaměle.
       Marná snaha Quijotova!
       Dělám nápoj Molotova.
       Nechci z větrů mlýny!
       Pořád jenom nýny!
       Pořád jenom plané kecy
       i když jsou furt k téže věci.
       V TV vidím kreaturu
       co jí voda teče vzhůru,
       každý večer, každé ráno.
       Prý má navždy vystaráno!

    1. Já bych do prahy nejel ani za zlaté prase. Vysoké riziko ukradení auta policajtem (osobní zkušenost), drahota, plno lidí (epidemie), samý exot, všude dlažba a asfalt, nikde lesíky a louky, k tomu řev z amplionů, povýšené chování domorodců, každý je tam herec nebo rodina ministra, samá profláknutá památka, křivé domy (tančící), tramvaje, mumraj, špína a mastnota, bacily na každém rohu, zaprodanec na hradě, lež na hradní vlajce… no nepojedu tam nikdy. Nikdy!

     1. Kdysi jsem jezdíval do Matičky několikrát týdně, řadu let jen jednou, letos 5.4. – důležitá věc, každoroční degustace bordeaux na Hradě. Od příštího roku asi vůbec.
      Nechybí mi.

        1. to co oznacujes za Prahu co ti chcije na hlavu je suita naplav z Brna a jinych drnu jako je Pekarova. Neplest si s rodilymi prazaky.

         1. O tom zde již byla diskuse pod jiným článkem, Praha v tomto kontextu není myšlena jako geografické místo, ale jako symbol režimu, jeho srdce, neopevněnější a zároveň nejzranitelnější místo, kam se stahují pretoriáni režimu a kde bude muset být vybojována konečná bitva. Jako při každé změně režimu.

          Rodilé Pražáky bych si ale taky nijak neidealizoval, byť vím, že jsou mezi nimi i ostrovy pozitivní deviace. Obecně totiž 3 ze 4 obyvatel Prahy volili rozvědčíka a kdyby se volby do PsP konaly jen v Praze, měla by 5K pohodlnou ústavní většinu…

      1. jako rodily prazak se vam vykrupan jen smeju 🙂 nemyslete si ze nepozname ze vam couha slama z bot, staci videt jak ridite, u vas mate jednu svetelnou krizovatku na okres a v praze jste zmateny jak Biden 🙂

       1. Krupani sou , kdyby se jenom zminili ,ale voni sou zase posedly,
        ze se muzou masturbovat na prazcich ,
        /pres ktery ani vlak nejede ,pac by vykolejil/ ,ktery do Prahy
        pribehli na hyenich tlapach. Kde co vohlodat , akorat ..
        My z Prahy umime ,rozhodujeme a delame a voni jenom zdalky cuuumiii..A chteji jenom vochcavat zdi../Nahore je to napsany/.
        A to se nedela..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *