18 dubna, 2024

Lidovecké okénko předvolební sebelítosti.

Jejich preference se limitně blíží nule, a tak nastává takové to klasické předvolební fňukáníčko typu to né my, to oni. Ať už jsou oni kdokoliv.

Tentokrát prý je to proto, že ubozí lidovci dělají černou práci za ODS a nikoliv proto, že zradili svůj stranický program a poslali do háje svou poměrně stabilní, leč konzervativní voličskou základnu. A světe div se, probrali se z agónie, jak už to bývá, právě krátce před volbami.

Ještě, že ty volby máme, jinak bychom ty sliby, o kterých už nikdy jindy neslyšíme, neviděli ani z rychlíku, že? Lidovci proplouvají českou politikou jako slizké ryby snad od nepaměti, ale to, co předvedli nyní, to je moc i na ně samé. A to je co říct. Povídali, že se chtěli po křesťansku zastávat slabších a být sociálním svědomím vlády. Jenže tam jako ministra poslali zcela asociálního Jurečku, který by ve své vlezlosti a funcionální udržitelnosti ve vládě sebral důchod i vlastní mamince, a ideálně ji poslal znovu do práce, pokud by to šlo. A ještě by si to pěkně zdůvodnil.

Mimochodem, to zaříznutí důchodů kritizoval i jeho stranický kolega Bělobrádek. Ovšem ne proto, že to bylo blbě a byla to zlodějna. Proto, že to prý měl Jurečka přehrát na ODS a sám si neumazat ruce. Jak lidovecké. Ve stejném duchu se vyjádřil i o likvidačním úsporném balíčku, který sice původně nechtěli, nicméně finálně chtěli, protože funkce je funkce. Nakonec Bělobrádek objevně pronesl, že jediná šance, jak zvrátit nepříjemný trend, je podle něj víc hájit zájmy voličů. No gratulujeme a posíláme Nobelovu cenu za prozřetelnost.

Možná, kdyby se nesnažili udržet jako klíšťata ve vládě, mohlo to být jinak. Možná ten výsledek průzkumu nemusel být úplně dvouprocentní. Jediné, co má tahle koalí smečka stabilně společného je totiž program Antibabiš. To se potom dělají kompromisy v jiných věcech dost špatně. A navíc je to trapný.

Možná, kdyby jako europoslance neměli chorobného, polonahého narcise Zdechovského, mohlo i to být jinak. Potom, co jste babičkám sebrali důchody, to už fotkou „Pošlete mi tisíc lajků a otočím se zepředu“ nezachráníte. A kalit, když na Fildě umírali studenti, taky nebylo zrovna křesťanské.

Jurečka ovšem před volbami prozřel a hodlá to celý otočit. Prý do podzimu, kdy bude škemrat o znovuzvolení předsedou. Já myslím, že je to zbytečný. Neotočí nic, protože buď vysmahne z místa předsedy, nebo nejspíš z vlády. A dobře mu tak. A doufám, že sebou vezme nejen našeho Adonise evropského, ale rovnou celou tuhle pokryteckou partaj, která má ke křesťanským hodnotám asi tak daleko, jako Danuše Neruduše k ekonomii.

15 thoughts on “Lidovecké okénko předvolební sebelítosti.

  1. Smutný pohled, obzvlášť uvědomíme li si, že pokud nezlikvidujeme pravdoláskařskou havlokliku se sídlem v Praze,dopadne to tady stejně.

 1. Je tady spousta politiků
  Z nich žádnej nečeká na elektriku
  Je tady spousta zbytečnejch lidí
  A žádnej se za to nestydí

  Hlavou mi duní blues nasírací
  V kapse ruka drží nůž zavírací
  Mozek mi z toho tiše zvrací
  A halucinuje další demonstraci

  Čtyři piva v hlavě
  Nalitý mám právě
  Na víc chlastu už nemám
  Přepínám na další program

  Pořád stejný kydy
  Že s Ruskem bude válka
  Čekám účet za plyn
  To zase bude pálka

  Venku voní jaro
  Přišel výpis z banky
  Na něm velká nula
  Čí budem vítat tanky…

 2. Jen bych rád připomněl, že když volby vyhrávala ODS s programem Antiparoubek s vydatnou pomocí prodejných médií, tak to moc nevadilo.
  A teď sklízíme ovoce toho, kam až se politická (ne)kultura dostala. Díky neobjektivním, nekritickým závislým médiím.

 3. Hodně zajímavých a nosných podnětů najdete u Kotrby, který má svůj text dobře ozdrojován a jsou jeho úvahy logické a doložitelné. Je velikou otázkou , kdy dostane pětidemolice rozum a přestane lhát a začne se chovat k prospěchu občanů a nikoliv opačně. O Ukrajině je již vojensky rozhodnuto a mohl bych tady citovat některé generály z USA , kdy je jasné, že Ukrajina byla poražena a dnes zažívá pouze agonii. Pokud většina mladých Ukrajinců nechce bojovat, také proč by se nechali zabíjet , jenom v EU je jich cca 700 až 800 tisíc a domů se jim nechce a na Ukrajině jsou „loveni“ branci jako divá zvěř , tak je zbytečné se vůbec bavit. Prostě Ukrajinci už válčit nechtějí a je to možné jednoduše doložit. K čemu jsou zbraně , když lidé na Ukrajině už mají války plné zuby a nikoho mocensky nedonutíte , aby bojoval. To by mohlo být Fialovi a dalším“válečníkům“ jasné. Pravdu má Fico a další lidé, kteří říkají jasně, jediná možnost je okamžité zastavení bojů , protože další válčení nikam nevede. Na Ukrajině dnes „bojují“ staří dědkové a násilím zavlečení branci na frontu a takový voják má hodně malou bojovou cenu.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Rusum-uz-staci-jen-100-km-Co-Snemovna-vcera-neslysela-752553?fbclid=IwAR2VhsFwrmaroEXQ4TKGic1vSYebKHCkUiiFJMa2XZrx9lIoeViPR4n-d0o

  1. „Je velikou otázkou , kdy dostane pětidemolice rozum a přestane lhát…“ v okamžiku, kdy jí uberete kyslík.

   1. Přesně tak, to je jen a pouze o tlaku a strachu. Rozum zůstal dávno za dveřmi a je nadavkou. Svědomí se fackuje někde před Strakovkou.
    Je pozdě na nápravy. Přichází čas záměny.

    1. Kdyby letos byly volby, vážně bych uvažoval o podpoře nynější vlády. Většině lidí, které znám. nea cecku ČT…to nedochází. Tak do dna…
     Z pozice opoziční bych o vládu neusiloval. Důsledky teprve přijdou. Většina lidí „myslí“ souřadně.
     Je nutno aby dno nastalo za této vlády. Ovšem….jak hluboké. V SPD to nejspíš vidí také tak.
     ANO o vládu usilovat bude na plné východňárské gule. Pokud ANO, tak SPD v roli….konstruktivní opozice. Jestli se nenechá ovládnout hladem.

 4. Asi je to pravda.
  Ale ta fakta o lidovcích můžete klidně použít i na ostatní politické strany v české Kotlince. To je důvod, proč tyhle (ale i jiné články) neberu zas tak vážně. Musel bych si hodit mašli, kdybych to tak nepraktikoval. Není tu nikdo, komu by se dalo věřit nebo aspoň „dost věřit“.
  Prostě náš svět je naprosto nepřehledná houština lží a polopravd.
  Ale děkuji za slušnou typografickou úpravu článku.
  [;>D)

   1. Kdyz se hodi zpatecka a kousek se couvne , je mozny potom videt veci ,
    ze sirsiho uhlu..
    Nekdy zahlidnete i truhlu..Z toho uhlu..
    Muzeme treba zahlidnout , ten odehravajici se nam pred vocima ,
    proces odlidstovani cloveka..
    Ten proces neni stejnomernej ,je individualni a nekdo a cely skupiny ,
    uz sou vodlidsteny vic , jiny, zase min…
    Proces dehumanizace pokracuje vsemi moznymi i nemoznymi dokonce
    prostredky a vyjmenovat je vsechny by dalo praci , prochazime tim ,talkem i nasilim,
    na kazdym kroku . Jsme obklopeni a obkliceni , bez moznosti uniku
    a pocet nepratel na zniceni nas a nasi lidskosti, denne vzrusta a sili….
    Na konci pak uz najdeme ty uz hotovy, unhuman..
    Ty co vypadaji jako my, ale nejsou a nemuzou bejt a co slysime vod nich,
    napriklad ,co chteji zpachat , neni mozny ani pochopit , ani nicemu z toho
    porozumet …/Mluvi a usiluji ,co je pro nas nesrozumitelny/.
    Kazda diskuse , hledani dialogu s nimi jsou vylouceny, uz davno..

    1. Pawe opravdu si myslíte, že je vhodné abyste psal do vlákna, v němž se mluví o slušné typografické úpravě ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *