18 července, 2024

Stále stejná chyba

Můj včerejší článek o zákonu padajícího komouše měl docela slušný ohlas. Ale upřímně… každý, kdo něco napsal o tom, kterak agent Pávek jmenuje do Ústavního soudu člověka, který se podílel na justičním zločinu, ten musel mít ohlas. Příběh je dobrý sám o sobě. Málokdy se tolik papalášů odvaří na podpoře člověka, který podle tehdejšího práva soudil emigranty, kterým se nelíbilo v totalitě. A když takovou věc uslyšíte z ústa našeho prezidenta, který ještě nedávno tvrdil, že svou mladickou nerozvážnost překonal a už je z něj ukázkový demokrat, tak najednou víte přesně, jaký přerod se v něm ve skutečnosti odehrál. Prostě jen pochopil, odkud vítr fouká. Oni prostě říkají pravdu, jen když nedávají pozor.

Takže už víte, jak náš prezident vnímá dobový kontext – Fremr sice odsuzoval emigranty za opuštění republiky, ale dělal to podle práva… I Havla odsoudili podle práva, dokonce si matně pamatuju nějakou Brožovou Polednovou, která se také postarala, aby Horákovou odsoudili podle tehdejšího práva. Nyní už přesně víte, čeho se od našeho prezidenta můžete dočkat.

A zároveň tu máme úplně nový level výkonu prezidentského úřadu. Víme, že senát dělal Zemanovi problémy s jeho kandidáty na ÚS. Víme, že Zeman odmítl jmenovat senátní kandidáty. Ale Petr Pavel se rozhodl (zatím) nejmenovat kandidáta, kterého si navrhl sám a senát mu ho schválil. Připomíná mi to naší bývalou starostku (nepřekvapivě ze STAN), která dokázala sesadit sama sebe.

Já se dneska chci zaměřit na jeden aspekt celé této věci, který je podle mě nejvíc vypovídající o celém Západu a podle mě je jednou z jeho největších chyb a stále více si myslím, že je to zákonitost. Všimněte si prosím, jak to libtardi udělali, aby se dostali do křesel a ke korytům… spustili primitivní antikomunismus. Na tom se profilovali.

Josef Skála byl stalinista, ČSSD měla svoje bohumínské usnesení, že s komunisty nikdy ani ránu, protože jinak by média spustila strašný řev, Babiš měl ze stejných důvodů menšinovou vládu a stejně mu to média dávala sežrat. K tomu ještě měl (a ještě mít bude) soudy o tom, jestli byl spolupracovník STB. Na každého trochu viditelnějšího člověka za minulého režimu nějaká ta složka u tajnejch existovala a tak propírali třeba i Nohavicu a spoustu dalších.

Komunimus měl morový puch ďábla, komunisti přece mohli za všechno špatné, hlavně aby už konečně přišla liberální demokracie a zvítězila.

Takhle přesně vyrostla ta řvoucí bojůvka na Twitteru. Takhle vznikly všechny ty Pulse of Europe, takhle přesně vzniknul Pavel Novotný. Řvoucí antikomunismus nesený militantně naladěnou mládeží, která házela vajíčka na Paroubka, rušila mítingy Zemanovi, ale která měla vždycky zastání u velkých médií, protože v demokracii si každý může říkat, co chce.

Dotáhli to i do justice – Josefa Skálu soudí za diskusi o Katyni, Tušla s Čermákem zavírají za mnohem méně, než co řekl Řeporyjec, naučili svoje učedníky mluvit o dezolátech, naučili je nenávidět a naučili je křičet na povel, kdykoliv se ozvalo slovo komunismus.

A pak vyhráli… Jenže, ty antikomunstické bojůvky nikam nezmizely. Ty jsou tady pořád. To nejsou žádní inteligenti, kteří chápou mocenské hrátky a intriky. To je prostě jen jejich užitečná lůza. Jejich verbální bijci na sociálních sítích, kteří jim prorazili cestu k moci. Vyzbrojili je, vychovali, vyšlechtili a nasměrovali je…

Jenže ono to funguje i dál. Když tady třicet let vychováváte lidi, aby se štítil všeho komunistického, tak to bude fungovat i na Pávka i na Fremra a nejspíš i na Baxu. Už s generálprezidentem to bylo o chlup a on musel hodně vysvětlovat, že byl fakt kdysi jen hloupej. Teď ale dokázal, že je pořád stejný komouš, jak vždycky býval. Ti, kteří třicet let inkvizitorsky pátrali po jakémkoliv znamení komunismu, kteří se naučili nenávidět všechno, o čem jim řekli, že je komunistické, ti s tím teď prostě nepřestanou. Nemůžete prostě říct, že jste vyhráli, ať se militantní mládež rozpustí a přestane si všímat, jak komouši postupně obsazují státní pozice.

Takhle to bylo i s Hitlerem, ne? Západ mu dal prachy, protože si přečetli v tom jeho Majn Kampfu, že nesnáší komunisty a bude s nimi bojovat. Dokonce mu dali i Československo, nechali ho spojit s Rakouskem, nechali ho znovu militarizovat Porýní… Chtěli z něj mít antikomunistickou bojůvku. Jaké pak bylo jejich překvapení, když se nejdřív pustil do nich samotných. A jak se pak museli klanět před Stalinem a museli se s ním spojit, aby se té nacistické bojůvky zase zbavili.

To samé dělá Západ na Ukrajině. Prostě zavírá oči před tím, že tam vyrůstá dávný démon. Vyhovuje jim, že Banderovci mají ve stanovách boj proti Rusku. Vyzbrojují je, cvičí je a je dost pravděpodobné, že démon se nakonec obrátí proti nim a jako lusknutím prstem se spojí s těmi, proti kterým ho vyzbrojili. Fórum 24 to teď řekli otevřeně. Před rokem ještě tvrdili, že Banderovci na Ukrajině jsou dezinformace a ruská propaganda. Od včerejška už ho vyzývají přesně stejným způsobem, jakým tady budovali antikomunistické bijce. Je to sice na paragraf, který použili proti učitelce Bednářové, ale vsadím se, že nikdo konat nebude.

Primitivní antikomunismus. To Pávka vyneslo nahoru a to ho teď potápí, protože ti, kteří mu dělali pěchotu, jaksi nechápou výhody, mít komouše na Ústavním soudu. Ti jen vidí, že se tam dostává někdo, koho měli za úkol lynčovat, pomlouvat a řvát jak na lesy. Třicet let se libtardi starali, aby byl antikomunismus stále živý a obhajovaný. Třicet let se starali, aby nedošlo k žádnému smíření s minulostí, aby se z ní nedalo poučit, aby to prostě nemělo žádný konec, protože se to hodilo na politickou likvidaci soupeřů.

Blahopřeji, povedlo se jim to. Akorát, kdo mohl čekat, že na Hradě bude komouš, který si bude dosazovat další komouše, že? Který se tam dostal proto, aby se tam nedostal Babiš, který podle našich militantních libtardů, byl víc komouš než agent Pávek. Akorát Pávek se prořekl. Nahlas a v přímém přenosu řekl, jak vnímá dobový kontext.

Tak či tak, pro nás je to dobré. Buď se libtardi budou držet svého antikomunismu a pak si Pávka z fukce odřvou sami a nebo to začnou okecávat podobně, jako jsme si kdysi museli okecat Mnichovskou zradu. Buď prostě zůstanou liberálními demokraty, budou se držet svého výcviku a komouše si sami zaříznou, nebo se budou muset smířit s tím, že jsou také komouši. Budou se muset smířit s tím, že se Pávkem pěkně ušpiní, pěkně přijmou jeho komoušskou argumentaci a přijmou jeho komoušské kámoše v nejvyšších funkcích. Přijmou, že jejich antikomunismus vedl k tomu, že jsou komouši silnější, než kdy dřív. Také tak dlouho podporovali Hitlera proti Stalinovi, až museli akceptovat, že Sovětský svaz končí na Labi. Plus dvacet sedm milionů argumentů, proč Rusové bojují proti čemukoliv, co se jen vzdáleně podobá nacismu a překračují ukrajinské hranice rychleji, než bys řekl Stěpan Bandera.

Pořád stejná chyba. Místo aby podporovali dialog, usmíření a vyrovnání s minulostí, podporovali řvoucí bojůvky. Teď je mají. Se všemi důsledky z toho plynoucími. I na Ukrajině to tak bude. I všude v okolních zemích to tak bude.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350 Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu.

340 thoughts on “Stále stejná chyba

 1. Každý stát má třídní represivní aparát ( soudy, bezpečnostní orgány, včetně tajných služeb), o jejich demokratičnosti a nezávislosti se vedou jenom pokrytecké kecy …
  Zářný příklad toho největšího pokrytectví a lidské ubohosti demokratických šmejdů je současná efera Fremr ….
  Kdyby ten případ co soudil jako třídně politicky motivovaný odstrašující případ pro debily ( aby se ani náhodou debilové nepokoušeli něco podobného opakovat) byl spáchán na židovském hřbitově, byl by dnes oslavovaným hrdinou …
  Ale že se jednalo o hřbitov sovětských vojáků, osvoboditelů od fašismu, je dnešními demokratickými debily hanoben jako ten největší nemorální lump …
  Hamba všem, co jsou a i pomateně se chovají jako třídně vyšinutí debilové ….

  1. To je atmosféra… Čekám, kdy se začnou kolektivy vyjadřovat k vině soudce Fremra.
   Na ČRo sdělili, že posudek vystaví ředitel ÚSTRu. Až prostudují soudruchové historici spisy.

   1. Zatím by stačila nějaká anketa mezi občany. Vím jak se to dělá, aby byl výsledek podle přání.
    Ale bacha – nikdy na 100 % !! Max. 80 nebo spíš 75, aby to bylo uvěřitelné.

 2. „Nezávazná politická proklamace doporučujícího charakteru.“ Tak soud označil pokyn blokovat weby.

  Čili vláda je z obliga. Stejně tak vláda nemůže za protiprávní štvanice na sportovce a umělce. Hodí se to na někoho jiného. A ten měl by si to uvědomit.

 3. Jak tak pozoruji cvrkot v tom našem bordelistánu, vane tu necelé dva roky, svěží větřík. Přesně, jak bylo slibováno.
  Co všechno se událo během těch dvou roků, nemá smysl připomínat. Von si člověk ty prasárny nemá šanci zapamatovat.
  Při každé prasárně je nejdůležitější najít viníka. A v tom hledání se velice angažují novinářské prodejné děvy.
  Lajna Vaňková. Viníkem je ten kdo fotil a ten kdo zveřejnil.
  Gumídek na motorce. Viníkem je ten práskač, který to poslal do Tv.
  Soudce. Tam viníka ještě neznáme, ale aby gumídek a senát zůstal bez poskvrnky, předpokládám zákulisní tlaky, aby soudce sám vycouval. Věřím, že se na tom intenzivně pracuje.

 4. Tohle už je vrchol.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-tiskova-konference-primatorky-vankove-ke-kauze-s-bilym-praskem-40440190
  Už mohou úplně všecko. Nejen nominovat bolševiky na presidenty, či ústavní soudce.
  Ta fotka je stará například půl roku – a ona jde na drogový test. A ještě tam pisálci napíší, že po užití to lze detekovat v řádu hodin, nejvýše dnů.
  Jestli lze něco nazvat sviňáckým alibismem, tak přesně tohle.
  Příště, až nachytají někoho v bordelu a s ukrajinskou štětkou, bude to vypadat podobně.
  Dotyčný bude nejspíš tvrdit, že podporuje vetřelce odtamtud. Tím, že dává jejich štětkám vydělat.

  1. Tecočamp napsal:9 srpna, 2023 (16:58)

   Kdo chce, najde.

   Ve vlasech se může najít.

   Dlouhý vlas roste dlouho.

  2. Az ma niekedy zastavia fizli a budem trocha nadrbany, tak im poviem, že fukat som ochotný, bez problemov, ale až tak za pol roka, presný den si sam vyberiem a dam im vediet.

 5. Je úplně fuck, kdo kde sedí, komouš, nekomouš. V kolonii se nepohne ani lístek na stromě bez požehnání vrátného v ul. Tržiště. Gustáv s Vasilem, „co ho neměli púšťat na saka“ netrpěli takovým lokajským syndromem k Leonidovi, jako dnešní věrchuška k zámořskému pánovi. Úloha nemá řešení. A stran soudce v socíku snad jen tolik, že on zákony nevymýšlí. Absolutně nejhorší je v dnešní době okatě propagovaný dvojí metr, kdy elita může vše, viz řeporyjské čuně a občan z neprivilegované vrstvy jde za totéž sedět. Tak se nám ta naše vrchnost směje do ksichtu. A to nemluvím o jedné velmoci, co skoro půl zeměkoule rozbombardovala do Doby kamenné a svět se tváří, že se vlastně nic neděje. Žádné sankce, bojkot sportovců, umělců, zatykače na vůdce. Inu vítejte v Absurdistánu.

  1. Musím Vás opravit. Vasil Bil‘ak se po základní škole vyučil krejčím v Hradci Králové u Františka Rouska, tedy ona poznámka na výučním listě musela být v češtině. Za první republiky byla běžná praxe, že děti z Podkarpatské Rusi nebo východního Slovenska získávali vzdělání a/nebo praxi v Čechách. Bylo to součástí rozvojové pomoci. Po roce 1945 mnoho Rusínů zůstalo v Čechách natrvalo.

 6. ad Vidlák

  To je moc pěkný článek a úvaha o vychování antikomunistických svazáků. Vidím to stejně a jsem fakt zvědavá, jak toto bude dál pokračovat. Možná se požerou navzájem, je to trochu bizár. Co se týká banderovců, mám jakýsi pocit, že oni se cítí být nadřazenou entitou nad všemi, co nejsou Ukrajinci. Pohrdají tedy všemi Slovany. Tady se obávám, aby se nám neutrhli ze řetězu a svou frustraci z nevýhry a okleštěné Ukrajiny neobrátili proti nám. Zdá se mi, že jsem někde i četla, že tím jaksi trochu vyhrožují.
  Co se týká Fremra, myslím, že Pavel by ho rád nejmenoval, jako že neměl všechny informace, ale protože by byli za idioty jeho poradci, ten jakýsi panel a Kysela, tak si nejsem jistá. Jestli pojede s Fremrem druhé kolo, tak mu ho shodí náhle přozřevší senát a bude vymalováno. Senát se tedy taky odkopal, stal se směšným.
  A jen poznámka, mě fakt moc netrápí, co kdo dělal před 50 lety a zdá se, že si Klára Samková pana Fremra dost odborně cení, předpokládám, že ne jen za tu Rwandu. Navíc současní liberálně demokratičtí soudci ,také odsuzují , a to jen za pocit, názor, myšlenku. A to patrně ještě zde přituhne, pokud budeme jen přihlížet.

 7. Já, pane pitharte „bojuji“
  za rozum a proti hysterii, nemám to jako osobní věc obecně.

  Osobní je to jen v té rovině „štvanice“, tu fakt nemám hluboce osobně ráda proti nikomu
  a v tomto smyslu je to i „můj boj“.

  Nemám nic třeba proti doktorce Formánkové a také ji neznám osobně,
  ale podstatné k současnosti je,
  že BYLA jmenována soudkyní Ústavního soudu a šlo to.

  Nikdo týdny „nevyšiloval“, i když jí kritici také vyčítali…
  A to ani nebyla údajně komunistka a udělala (prokazatelně) již před jmenováním v minulosti chybu.

  A tam dokonce už bylo přitom pravomocně rozhodnuto v rehabilitačním rozsudku,
  že ani podle tehdejších komunistických zákonů údajně NEBYLO počínání hostinského trestným činem,
  což u Fremra fakt „štváči“ dosud žádné oficiální potvrzení o JEHO VINĚ nemají.

  A mravní ikona mnohých dnešních štváčů – kníže
  se jí rozumně zastala a nakonec byla hodna býti ústavní soudkyní,
  protože prostě vyhověla demokratickým procedurám a Senát vyslovil rovněž souhlas.

  A……DNES už to má být jinak, PROČ?!
  ******************************
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-formankova-se-stane-ustavni-soudkyni-40103990
  Odtud rok 2005:
  „Formánková v roce 1980 odsoudila vedoucího jedné z plzeňských restaurací na deset měsíců.
  Muž výkřiky narušoval ustavující schůzi občanského výboru a členům KSČ řekl,
  že není zvědav na komunistické šplechty….

  Hospodský, který v roce 1987 zemřel, byl pak v 90. letech plně rehabilitován.
  V rehabilitačním rozsudku soudce uvedl, že ani podle tehdejších komunistických zákonů nebylo počínání hostinského trestným činem……“

  (MAJKA a ani už mu nemohla vyjádřit lítost nad chybou vlastní a Fremr ji dokonce vyjádřil i nad chybou jiných)

  „Mejstřík dnes (2005) také uvedl, že mluvil s člověkem, který tvrdí, že Formánková odsoudila jeho bratra za nedovolené opuštění republiky.
  Formánková řekla, že před listopadem 1989 byla jediný bezpartijní trestní soudce u okresního soudu Plzeň-město a politické případy jí nikdy nepřidělovali.“

  (MAJKA a ten rozsudek nad hospodským celkem „politicky“ zní
  a taky by někdo mohl vřískat, že tedy paní soudkyně- nekomunistka- určitě lhala“)

  „Zastal se jí například Karel Schwarzenberg (ODA), který uvedl,
  že i soudce má právo na politický názor.
  K odsouzení hostinského poznamenal, že každý mladý člověk se může mýlit.
  Důležité je pro něj to, JAK se Formánková chovala ve zralejším věku, a to, JAKÉ má odborné znalosti.“
  *******tak děl kníže v 2005 a má to i logiku************

  1. Vašemu příspěvku Majko, vůbec nerozumím.
   Co jste tím špalkem, s odstavci roztahanými na celou výšku obrazovky, vlastně chtěla říci?

   1. Psala jsem nicku „pithartovi odpověď
    a skočilo mi to samostatně sem, moje chyba.

    Chtěla jsem v podstatě v návaznosti na „pitharta“ říct,
    že už jsme měli i ústavní soudkyni
    s prokazatelně „shozeným“ problematickým (nejspíš prorežimním) rozsudkem před 1989
    (a ani to nebyla považte komunistka) a tehdy se tak nevyvádělo.
    A dokonce i kníže měl pochopení.

    Přečtěte si odkaz a pochopíte souvislost s dneškem…..

    Omlouvám se všem i za délku a slibuji, že už budu opět mlčet.

 8. Pokud se budeme držet furt horké kaše kolem keré se budeme stále motat jako slepí a hluší, tak do ní nakonec spadneme. Nekonečným popisováním odéru, že něco tady smrdí, se podstata nezmění. Měnit není co, neví se co, proč, gdy, jak a ták.

  Francouzi taky z Nigerské demográtické kolonie nechtějí vypadnout. Na Ukrajinu chcou dál budou vozit plechovky, keré rusové rozbijou. Biden dál bude mluvit do zdi a bavit svět a gumovej baron na hradě dál bude žvanit a vysílat fialové sííg nááály. Dokud budou mít blboni peníze, a nezastaví je účet v restauraci, u pumpy nebo v trafice jedou dál. Zásluhy o protektorát kapitalistickofašistické federativně demosgráticky zkolonizované čekolandie jim nigdo upírat nebude. Gdo vaří tu vodu?

  1. Já, Sasine. Dělám to pro svoje děcka a vnuky. Trochu, ale enom trochu mě mrzí, že už u teho nebudu, až to moje vaření budou oceňovat.
   Eště na to furt mám.
   Ale jiní, v tech drahých nájmech, s tímto drahým plynem a elektrikou, s inflací, s hypoškama na krku do faktického konce života, s trvalou nejistotou toho, jesli bude zítra pro ně práce – ti už neuvaří ani sobě vodu na kafe. A kvůli temu předešlému menovanému, ani tu vodu na svině vařit nechcou.
   To byl mimochodem majstrštyk, takto zavřít lidem huby. Stačí jim zdražit všecko do bezvědomí, uvázat lidi na řetazy banksterů a oni eště rádi budou držet huby.
   Jednu místní óbr-sviňu, jsem spařil hned na jaro 1990, mám s tím teda už zkušenost. A to byla nejaká sviňa! Byl to dlouholetý předseda místního SBD, kerý leta letoucí bral takové brutus úplatky, o jakých se řezníkům či doktorům ani nesnilo. K tomu dvě chalupy z kradeného družstevního, dva Fordy k temu – a to všecko za směšnou měsíční mzdu předsedy SBD!
   Když na ně chcete uvařit vodu, tak než dosáhnete varu a sviňa bude nachystaná u vody, musíte být přechodně ještě větší sviňa, než na kterou tu vodu vaříte.
   S přístupem místního pana domácího to ale nepůjde.
   Je moc křesťan, moc člověk, moc fér a neumím si představit, že by byl krátkodobě o neco větší sviňa než ti, proti kterým píše.

 9. Podívejte se na věci z té veselejší stránky … V USA nejvyšší představitel mluví se zdí, podává ruce duchovi, na Slovensku měli ještě donedávna premiéra, který bych schopen se pohádat sám se sebou. My jsme do tohoto klání nasadili napřed slabší váhu v podobě vysílače signálů, ale po uvědomění si, že to nebylo nic moc nastoupil lepší borec, který v zahřívacím úvodním kole sám napadl svůj podpis pod zákonem u ÚS jako protizákonný a nyní přitvrdil, když dočasně vetoval osobně navrženého ( a jemu schváleného) kandidáta … mimochodem, myslím si, že nakonec ho stejně jmenuje.
  A podotýkám, že při sledování těchto taškařic nabývá placení daní úplně jiný rozměr – taky Vás nepustí do divadla na nejlepší kusy zadara, že jo …?
  Co se týče problému se soudcem – je to hlava XXII, ono totiž nelze tvrdit, že soudil podle tehdejšího práva a tudíž za nic nemůže a SOUČASNĚ tvrdit, že Havel a pod. byli oběti politického režimu. Tohle současně prostě říkat nelze – buď se soudilo podle práva … ale pak i Havel byl odsuzovaný správně podle tehdejšího práva nebo pro oba případy platí opak … ale pro OBA případy.
  Jinak – Vidlák má opravdu vynikající rozhovor na RU:

  https://www.radiouniversum.cz/vidlak-2d-soucasna-vlada-je-prvni-ktera-se-hrde-hlasi-k-tomu-ze-neslouzi-svemu-narodu/

  1. Lze a uplne jednoduse. Doublethink se tomu rika a je to lety otestovano.

   Na Slovaci to ted predvadi nejaka Monika „mam pravo na soukromi“ Todova.

   1. jen tak
    Doublethink je proces indoktrinace , ve kterém se od subjektů očekává, že současně přijmou dvě protichůdná přesvědčení jako pravdu, často v rozporu s jejich vlastní pamětí nebo smyslem pro realitu. [1] Doublethink souvisí s pokrytectvím, ale
    liší se od něj

   1. No, minimálně ale ten první odkaz stojí za zhlédnutí – anonym – neanonym – tentokrát pobavil 😀

 10. Vidláku, teď jste se rozjel na Fremrovi, ale jak asi tak soudili všichni soudci, dnes již starší pánové a dámy, kteří před ´89 byli již aktivní? Čest výjimkám. Vystudoval práva, odmakal si pozici soudce a měl říct, že na to sere?
  Ti emigranti věděli do čeho jdou a se zabavením majetku jaksi počítali.

  A pro zdejší levičáky: Pokud chcete rovnostářský stát (kde platy a důchody budou podobné) a zároveň zdarma od státu opečovávání od narození po VŠ, tak jaksi Vám budou utíkat odborníci, kteří si jinde vydělají násobky. Takže jim to budete muset znepříjemnit.

   1. Zákony navrhli a odsouhlasili, jako vždy, politici. Všichni soudci podle platných zákonů soudili, všichni doktoři podle platných zákonů léčili, všichni učitelé podle platných zákonů učili, …

    Ale máte pravdu, všichni se mohli na to vysrat. Co Vy?

    1. Ve svem svatem nadseni Zapominate na dulezitou vec:
     u lidi, jako jsou napr soudci, se predpoklada sjita moralni vyse, nebo taky rovna pater.
     Blaboleni, ze vsichni Joudove se na to mohli vysrat sem vubec nepatri.

      1. Eta napsal:9 srpna, 2023 (18:08)

       Soudci byli vyšší level, než doktoři a učitelé.

       Že nevíte kdo patřil do nejvyššího?

       Jde pouze o metaforické vyjádření..

   2. A ti migranti taky nebyli Mirkové Dušínové. Sportovci, např. hokejisté vše dostali zdarma a když to někteří mohli státu vrátit, tak šli za prachama. Odborníci, třeba doktoři, také zdarma vystudovali a když to měli státu vrátit tak šli za prachama. Proto ty zákony a proto soudci takto soudili. Mělo to svoji logiku.

    1. Tehdy to bylo ilegální, teď je to legální. Zadara vystudovat, popř. nabrat zkušenosti a jít vydělávat jinde, kde dají víc. Na společnost, která jim to umožnila a zaplatila z daní občanů hodit bobek. Doktoři, hokejisti, fotbalisti, řemeslníci …. . Něco je v nepořádku.

  1. Ale o tom to není. Nepochopil jste myšlenku článku. Jde o to, že jestli 30 let říkám, že nenávidím zelenou barvu,a celému světu říkám, že zelená je fuj, nemůžu si pak koupit zelenou bundu a všem tvrdit, jak je zelená barva fajn. To pak jsem minimálně za troubu. O tom to je. Komunistobijec Zdenek Svěrák od revoluce vykrikuje, jak byli komousi zlo, aby pak na ramenou vynesl na hrad Pavla? A to je jako CO? O tomhle Vidlak mluví. Jinak samozřejmě každý v dané době dělal to, co bylo poplatne dané době. Jde spíš o tu chybějící morálku, že nezůstanou radši zalezlí a derou se na vrchol.

   1. Jenom technická:
    „NORMALIZAČNÍ KOMUNISTA, později komunistobijec Zdeněk Svěrák od revoluce vykřikuje, jak byli komouši zlo, aby pak na ramenou vynesl na hrad Pavla?“
    Nestyďte se používat celé tituly.

    1. Mně by se líbilo, kdyby komunista Petr Pavel, z božího dopuštění t.č. prezident ČR, vyznamenal Mašíny – kteří by ho za jiných okolností podřízli jak podsvinče, žádné cavyky.
     Představuju si, jak jim předává vyznamenání a oni mu podávají ruku, děkují a třesou pravicí.

     Abych to viděl, to bych si snad koupil i televizor a zaplatil koncesi.

     1. No byla by to asi nejsledovanejsi video vsech dob

      Masinove pri vyznamenani pepovi107 podrazeji nohy a s vykrikem ty zasranej komouskej rozvedciku mu podrezavaji krk

      Muzete si ostatne natocit nejakou parodii, kde se potom omluvi a reknou tak promin, my si te jen spletli

      I tak to bude pekne trapna chvilka

    2. Svěrač je charakterově fuj fuj. Ale jinak, jako umělec, jeho dílo jsem vnímala pozitivně a nic na tom nemění ani to, že na stará kolena úplně zblbnul. Že dneska provozuje přesně to, proti čemu se kdysi vymezoval. Přitroublou propagandu.

  2. Ahááááá, takže komunistické zločiny teda nebyly zločiny, protěže byly souzeny podle tehdejšího práva.
   A máme v tom konečně jasno. Díky PEPO.

   1. Za 50 let budou nejspíš i některé naše dnešní zákony připadat našim potomkům jako zločinné nebo alespoň nepochopitelné.
    Třeba že za mého života (do roku 1968) platil zákon v USA, Británii, Austrálii, … o zákazu držení zlata. Tresty drakonické. V ČSSR jste zlato mít mohli.

  3. Závidím vám vaše jednoduché vidění světa.
   Rovnostářského státu netřeba, ale to by vláda nesměla rajtovat na inflaci a tím znehodnocovat úspory, třeba i těch vámi nemilovaných důchodců, kteří jsou povinně solidární s výrobci stíhaček. Mrkněte třeba, až vám vyjde chvilka při vašem pracovním nasazení, jak vypadá poměr platy/důchody jinde v EU.
   Zatím je to tak, že vystudovaní odborníci utíkají, když vystudovali právě díky tomu opečování ze strany státu.
   Z deště pod okap.

   1. 1) Inflace obírá v přímé úměře ty co vlastní dluhopisy vedené v CZK, účty a hotovost v CZK. Je rozdíl jestli máte na účtu 5 Mega nebo 500 tisíc.
    2) V ČR důchodci mají nadprůměrný důchod vzhledem k průměrné mzdě. Nezapomeňte, že důchody se v ČR nedaní, kdežto ve většině zemí EU se důchody daní. Lepší poměr je i vzhledem k USA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *