18 července, 2024

Spacáky a květiny

Tak co, jste připravení? Za necelých čtrnáct dní je tu demonstrace, která má vyústit v nátlakovou akci. Blokování vládních budov. Já už o tom vím i nějaké podrobnosti, ale nemohu je zatím ventilovat, protože soupeř je bdělý a připravil by se na to. Každopádně tentokrát už nejde jen o objednání místa v autobusu. Už nejde jen o to, dojet do Práglu a pod ocasem si zahulákat, byť to naposledy bylo velmi působivé. Tentokrát nestačí jen svačina na cestu tam a zase zpátky. Tentokrát se od statečných chce, aby neodešli.

Už od první demonstrace v září se mi v komentářích i mailech objevoval velmi častý názor, že samotná demonstrace nic nezmění. Podívej Vidláku, Chvilkaři měli na Letné 300 tisíc lidí a s Babišovými preferencemi to vůbec nehnulo. Demonstrovali proti Zemanovi a on stejně dokončil mandát. A to měli tihle dva proti sobě velká média i celou pražskou kavárnu se všemi strukturami, které si už dávno vybudovala. Co může změnit demonstrace dezolátů, kteří se sejdou, zakřičí si… a zase se rozejdou?

Diskutéři samozřejmě nezůstali jen u kritiky poklidné demonstrace a navrhovali různá řešení. Od hentěch nátlakových akcí, až po generální stávku či ozbrojený odpor. „Takhle se vás vláda nelekne,“ říkali… Mnohdy to byla velmi emotivní vyjádření plná odvahy a vzdoru. Mnohdy sebou takový diskutér strhl desítky dalších, kteří potvrzovali jeho slova a mluvili o nutnosti použít sílu, protože mírumilovnost je v dnešním světě spíš na obtíž.

Tak jo, je to tu, přátelé! Za čtrnáct dní by si měli přijít na své ti, kteří tvrdili, že samotná demonstrace je bezzubé gesto, které nic nezmění. Za čtrnáct dní bude možné udělat víc. Bude to trvat déle než jeden den, bude to mnohem nebezpečnější než anonymita stotisícového davu. Čeká vás nepohodlí a je dost možné, že dostanete přes držku standartizovaným policejním pendrekem značky VUML (vulkanizovaný učitel marxismu leninismu). Čeká se od vás, že projevíte odvahu a disciplínu, čeká se od vás, že rady, které jste doteď dávali z gauče, budete ztělesňovat i ve skutečnosti. Je dost možné, že zažijete, jaké to je, když na vás na služebně nastoupí hodný a zlý vyšetřovatel. Je dost možné, že budete mít oplétačky s úřady a je dost možné, že si vlastní horkokrevností a nedisciplinovaností můžete zhoršit osobní situaci.

Samozřejmě můžete zase přijet na Václavák, zahulákat si, pak zamávat těm statečnějším a jet domů.

Spacáky a květiny. To budete potřebovat, to budou vaše zbraně. Žádní Popelkové, žádné výzvy k násilí. Bojujeme i za budoucnost policajtů a jejich rodin. Bojujeme nikoliv proti těm klukům, kteří dostanou rozkaz se do vás pustit, ale proti těm, kteří jim ty rozkazy vydávají. Bojujeme za poslední zbytky našeho světa, který nám ještě nevzali.

Jezdíme na demonstrace, aby z naší země nebylo spáleniště. Takže nebudeme zapalovat další ohně. Jezdíme na demonstrace, aby bylo líp, takže nebudeme ničit majetek těm, kteří teď také přicházejí na řadu, aby je obrali. Jezdíme na demonstrace, aby tahle vláda odtáhla na smetiště dějin, nechceme dělat smetiště z naší země. Bráníme se vládní zvůli, bráníme se dvojímu metru, bráníme se cenzuře a mediální manipulaci. Nebudeme bojovat vlastní zvůlí, vlastní cenzurou a vlastním dvojím metrem.

Říkají o nás, že jsme ruská pátá kolona. Říkají o nás, že jsme lež a nenávist. Říkají o nás, že jsme nenávistní a nebezpeční. Říkají o nás, že jsme podplacení. Dokonce i někteří moji blízcí mají po shlédnutí zpráv v České televizi problém uvěřit mému tvrzení, že na demonstrace jezdí úplně normální lidi, kteří chtějí žít v míru a podržet si to, co si prací nahospodařili. Naším nepřítelem nejsou policajti, ale ti, kteří o nás v přímém přenosu bezotyšně lžou. Proto musíme pořád ukazovat, jací jsme doopravdy. I tehdy, když bojujeme.

Nechceme tuto zemi zničit. Nechceme dělat Majdan. Nechceme za demokracii, svobodu a za obyčejné lidi bojovat pomocí hořících ulic. Nechceme bojovat za mír pomocí projektilů. Je lepší se nechat zastřelit, než aby o událostech v Praze informoval nějaký další Štětina jako o zaručených Berkutech, co střílejí do lidí. Je lepší dostat nakládačku, než aby nějaký pravdomluvný intervjuk o nás mluvil jako o náccích. Neposlouchejte hlupáky, co vyzývají k násilí. Rok kritizujeme vládu, že na Ukrajině chce dělat mír pomocí dodávek granátů. Tak neudělejme stejnou blbost mezi sebou.

Oni po nás kamenem, my po nich chlebem. Pokud chceme vyhrát, tak jedině tím, že jsme lepší než oni. Krev může téct jen na naší straně. Hodnoty se nebudují tím, že je druhým otloukáme o hlavu, ale že je sami dobrovolně dodržujeme.

Těžkooděncům se dávají květiny a ukazují holé ruce. Ale také se jim ukazuje odhodlání, že lidský řetěz spojený vzájemností je silnější než dupot vojenských bot a je silnější než vodní dělo. Ukazuje se jim, že bojujeme za skutečné hodnoty, pro které stojí za to trpět. Vyšetřovatel na policejní služebně musí vyslýchat člověka, který ví, proč na Václavák přijel a ví, proč se připojil k nátlakové akci. Musí se stydět, že má vyplnit rozkaz, aby našel něco na obyčejného otce rodiny, který chce, aby se jeho děti měly lépe. Těžkooděnci se musejí stydět, že mají mlátit mámy, které mají v rukou květiny.

Když Vítek Rakušan říká, že s námi nebude mít slitování, tak to musí znít jak od Hitlera, ne jak od de Gaula. Kdo dovede pochopit ten rozdíl, ten je vítán a potřebujeme ho.

V této zemi na nějakou větší nátlakovou akci zdola asi nikdy nedošlo. Jen odboráři párkrát udělali to, co mají dovoleno zákonem – stávku. Sto tisíc lidí z Václaváku žádná práva nemá. Slyšeli jsme to od ministra vnitra, slyšeli jsme to od premiéra, slyšeli jsme to od prezidenta a denně si to můžeme přečíst na Twitteru od celé pražské kavárny. Chcimírové si zaslouží jen zostřenou přísnost. Musíme tomuto národu ukázat, jací Chcimírové doopravdy jsou.

Tak přijďte a ukažte spolu s ostatními tím nejnázornějším příkladem, co tato vláda chystá těm, kteří s ní nesouhlasí a mají jiný názor. To jediné je víc, než jednotná mediální fronta. Ukažte této republice, jak moc média lžou, když nás nálepkují a dehonestují. Ukažte této republice, že skuteční vlastenci si v boji za budoucnost neničí vlastní zem a nevyrábějí si další nepřátele. Ukažte to holýma rukama a květinami. Ale také odhodláním vydržet s námi. V dobrém i ve zlém. Přijeďte a ukažte na svém vlastním těle, jak se vláda stará o vlastní obyvatele.

Nechte je, aby se prostě odkopali. Aby ukázali, jak vypadají jejich evropské hodnoty. Všichni víme, jací jsou. Sledujeme to dnes a denně na sociálních sítích. Pojďme se postarat, aby to zjistili i ti, co se o politiku nezajímají. Potřebujete spacák, květiny a odhodlání vydržet co nejdéle.

241 thoughts on “Spacáky a květiny

 1. děkuji
  za krásný článek
  kéž se nesplní ty předtuchy
  kéž policisté jednají podle svého svědomí
  nikoli podle diktátu mocných

  kéž se nesplní to, že by z pokojné pražské demonstrace byl zásahem zvenku druhý Amsterodam či Kanada (convoy of freedom), kéž stačí květiny, ne vaše krev – k míru, k lásce, k pokoji… Nechceme policejní stát, totalitu, šikanu. Milujeme tuto zemi. Milujeme to dnes nevyslovitelně sprosté slovo PACE

  „ať mír zůstává s touto krajinou…zloba, závist, zášť, ty ať pominou, ať už pominou“

 2. Krásný den vidláku,
  mám pro tebe tip na zemědělský článek, jak je dnes těžké sehnat oplodněné véca od slepic. Pracuji v zemědělské budově v Brně a mám pocit, že slepice s kohoutem mám jenom já …..Plnej barák lidí co mají co dočinění ze zemědělci a doslová pár jich chová slepice, ale bez kouhouta. Jenom jedna kolegyně má kohouta ale už je mu 7 let….. Jsem z malého města na Blanensku a nemám si od koho vzít vejce. Buď si lidi koupili kuřata a jednoho kouhouta si nechali na okrasu a kokrhání, ale prakticky z toho nic není.
  Mám pocit že republika je v rozkladu nejen ohledně naší vlády, ale i schopnosti odchovu drůbeže. Navíc lidé co mají co dočinění ze zemědělskou politikou většinou bydlí ve městě v bytech a pokud něco chovají tak jsou to psy a kočky ze kterých ani vejce nevypadne………och jaký splín dnes mám.
  Ani včelaři nechovají slepice s kohouty. Dnes je schůze a nesehnala jsem nikoho s kým bych si večer vyměnila vejce….. och jaký mám dnes splín.

   1. Sibylo, nevidím důvod zabíjet kvalitního a mladého kohouta který na 100% plní svoji funkci. Véca jsem sehnala ale dalo to hodně úsilí.

 3. Pane Vidláku, cituji Vás:

  „Bojujeme i za budoucnost policajtů a jejich rodin. Bojujeme nikoliv proti těm klukům, kteří dostanou rozkaz se do vás pustit, ale proti těm, kteří jim ty rozkazy vydávají.“

  Proč nechcete pochopit, že ti policajti NIKDY nebudou na naší straně? Oni totiž dostanou své platy vždycky a včas i v dobách, kdy ostatní už dávno ne!
  Oni mají za úkol chránit režim a dokud jim potečou peníze, budou to dělat, budou lidi mlátit, stříkat na ně ledovou vodu a vůbec jim to nepřijde blbé!
  Nezastydí se! Proberte se už konečně!
  Někdy si říkám, že jestli by nebylo lepší, abyste od nich sám dostal na budku, aby Vám došlo, že oni budou bránit režim do poslední chvíle, dokud jim budou platit.
  Pak se někteří oddělí, ale loajální a psychopatické jádro stejně zůstane.
  Je to náplň jejich práce, člověče nešťastná!

  1. Přesně tak. Nenásilí neznamená nechat se zmrzačit nějakým prychopatickým fízlem co „jen plní rozkazy“. On ty rozkazy plnit nemusí, ale chce, za prachy. Je vrahem ten, kdo si vraždu objedná, nebo ten kdy ji vykoná? Odpověď je: vrahy jsou OBA! Sebeobrana není násilí. A není-li vyhnutí boje, zaútoč jako první. Tohle vám poví každý, kdo kdy dělal nějaké bojové umění. Nejlepší obrana je útok. Sorry, ale tak to prostě je. Chtěl jsem přijet, ale nebudu vám kazit to vaše sebemskačství. Možná by bylo lepší, kdyby jste se rovnou demonstrativně upálili.

 4. @Vidlák
  ———–
  Dobrých rad, i „hraběcích“, jsi už jistě dostal a ještě dostaneš neúrekom. Takže toto nebude rada, na to si netroufám, ale napíšu, co by se na plánované akci líbilo mně.

  Blokování vládních budov dlouho nevydrží, policie účastníky blokády nakonec rozežene tak či onak, tím spíš, že blokáda bude mírumilovně pasivní. Co by ale mohlo mít trvalejší charakter, je ulička hanby.

  Ulička hanby nebude bránit vstupu do budov, nebude snadné nalézt záminku k její likvidaci. Ať si příchozí Fiala, Pekarová, Vystrčil, Rakušan a další vyslechnou/přečtou, co o nich soudí národ dezolátů. Markéta by mohla být obdarována několika svetry, Rakušan pytlem na mrtvoly, Fiala konfrontován se svými předvolebními sliby („… a na to se spolehněte!), Vystrčil s hospodářským výsledkem Škodovky v Číně…

  To by se mně líbilo, třeba by to ocenila i tuzemská věrchuška.

  1. Konečně rozumný návrh, ale oni do uličky hanby nepůjdou, jejich vládní limuzíny je dovezou až ke vchodu.

 5. Sjíždím debatu a nestačím čučet, co se tu slezlo provládních krtků. Jak i tady, tu negaci a agresivitu lifrují ve velkém. Plnou hubu pravdy, lásky a z huby jim ukapává jed.
  Nebylo by pro ně lepší, než si tady užírat zdraví, aby si ty svoje krtiny šli budovat na Fórum, nebo pod články pravdatelevize? Jo, von to má háček, tam jim demokraticky zavřeli huby. Nějaké debaty jsou nežádoucí.

  1. Pravdu díte.
   Jak tady někdo napsal , lepší vrabec v hrsti, než h@vno v srsti.
   Aspoň hlasité remcat. Že jim to vadí, to je jisté. Minimálně to špatně vysvětluje na koberečky v Bruseli. Pokaždé spustí hromadný kvikot jako vepříci v tombole.
   🐷🐷🐷

   1. pro Helanov

    Jestli tady z toho chcete mít sektu přikyvovačů, tak asi máte pravdu, ale demokracie je hlavně o diskusi. Mě taky vadí vládní Pětikolka a spol.. Docela by mě zajímalo co budete dělat Vy? Zatím jste se vymezila proti kvičícím čuníkům, ale sama nemáte žádnou vizi co dál, nebo máte návrh ? Necháte se taky zmydlit a vyhodit z práce, nebo čekáte že to za vás vezme Vidlák s Rajchlem a vy budete doma držet palečky?

    1. Nic mě nenapadá. Asi změna vypukne někde jinde, než u nás. My zase budeme mezi posledními.
     Tihle lidé, kteří se o něco snaží, aspoň ukazují, že ne každý Čech je Švejk a zbabělý kývač.

 6. Třeba nás Rajchl s Vidlákem něčím překvapí? Možná mají kompro na Pětikolku, nebo něco podobného , ale fakt nevím, co by zvedlo lidi ze židle a šli si dobrovolně pohoršit svojí ekonomickou situaci? Jenom doufám, že to nebude sebeupálení, nebo hladovka, protože sebevrahy nemám rád a žádný důvod takového odchodu ze života neuznávám.

  Jinak si stále myslím, že pan Rajchl a pan Vidlák dělají záslužnou činnost a my jsme s nimi v jednom šiku, ale teď není ta správná chvíle na marný boj.

  1. Milan44 napsal:
   3 dubna, 2023 (18:12)

   Kdo je připraven, není překvapen.

   To se dějí věci,

   Cheap Oil Is Fueling Economic Development In Asia
   podle překladače

   Levná ropa podporuje ekonomický rozvoj v Asii

    Rozvíjející se ekonomiky v Asii jsou do značné míry izolovány od dopadů bankovní krize na Západě.
    Centrální banky v Asii signalizovaly konec své politiky kvantitativního zpřísňování.
    Levná ruská ropa podporuje ekonomický růst v asijských rozvojových ekonomikách.

   Kolaps Silicon Valley Bank a Signature Bank otřásl americkým bankovním systémem, možná silněji, než jak to znělo ve zprávách a vládních představitelích.

   Útok na banky se jen stěží vyhnul klasickému bankovnímu runu a zdaleka ne všichni věřili ministryni
   financí Janet Yellenové, když říkala, že systém je bezpečný a zdravý.
   A ceny ropy prudce klesly….

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/04/03/998214/

   Myslíte, že to nynější elity ustojí?

   Myslíte, že Vystrčil s Pekarovou pojedou do Číny?

   Fiala do Moskvy?

   Není to šance pro mladé s čistým štítem?

   1. Pro Josef Původní

    „Myslíte, že Vystrčil s Pekarovou pojedou do Číny?
    Fiala do Moskvy?
    Není to šance pro mladé s čistým štítem?“
    ———————–
    Tak ti dva do Číny jistě nepojedou a mladí s čistým štítem si už taky vybrali, ale všichni dohromady nám to ještě stačí pěkně pohnojit. Zatím neexistuje způsob, jak je zbavit vlivu na ČR, leda by ta změna přišla z USA, ale hned to nebude.

 7. Nasměrovat vášněmi naspeedovanej dav k nějaké i drsnější akci není takový problém ….
  Ale fakt by mě zajímal profil lidí, kteří si vezmou volno, budou v tomhle počasí někde mrznout, nechají se zanést do policejních databází, vyfotit a dehonestovat v médiích pro aktivitu, které je úplně k ničemu. …
  Všichni voliči demolice kolem mne nadávají ale volili by stejně – prostě sociální na bublina co volí s úspěšnými a ne dezolàty.
  Nenastal čas

  1. Souhlas. Žumpám se za ta léta povedlo stratifikovat ovčany do sociálních bublin.

   Jako jsem se smál Němčourům v 90. letech v Mnichově v lepší „inženýrské/střední manažerské“ čtvrti, kde bydleli všichni ve zhruba stejně drahých domech, měli stejně drahé Mercedesy nebo Audiny, a volili CSU. Když jeli nakupovat do laciného obchoďáku, půjčovali si menší auto od manželky, aby je tam s tím jejich nikdo náhodou neviděl – protože jinak by se ihned šířila šeptanda, že nemají peníze a krachují.

   Mít BMW bylo už příliš hogo-fogo, Porsche bylo mimo jejich příjmovou skupinu a Volvo se považovalo za zradu německého průmyslu; že by si koupili něco italského nebo amerického, či dokonce nedej Bože japonského, to ani omylem, to by je sousedé vyloučili ze spolku zahrádkářů etc. Totální uniformita.

   No a dneska máme to samé v bleděmodrém, i když ne tak hloubkově, holt Němci jsou Němci. Ale co se týče volebních preferencí, tak to je platné a „vyžadované“.

   1. k42
    Podobnou otázku řešil i Petr Kubáč, já jsem se z rovnostáře stal distancovaným technikem, který se přestal bavit s některými lidmi a dal jsem segregaci zapravdu, když jsem zjistil, že mi primitivní národ ukradl postupně tři jízdní kola, čtyři sekery a osciloskopy nabízel v hospodě za tři piva. Kubáčův názor lze vyvolat:
    petr kubáč blog záloga
    úvaha je ze samého počátku, druhá v pořadí – nalistujte v levém sloupci ročník 2011

    1. Vidím posun, záznamy z kamer s čórkaři z obchoďáků a v diskusích, kde převládaly cikorky černé huby kofoly apd. se zvyšuje frekvence Ukáčka Ukrajinci

 8. Čaute, kolik to je? Vyhráváme? Doufám, že ano, protože já sám blokátory nepřeperu, ještě když si na mě vezmou vidláka… (to už budou dva)

  1. to je prý tajné… nepřítel, spojenci a účastníci by se mohli dozvědět konkrétní věci o plánu , a byl by z toho strašný průser, bo by se na to mohli připravit.

   A vidlák prý stejně nic neorganizuje, v PRO není, nikde nebyl, s nikým nemluvil a nic tam nejedl a nepil (což prý bylo nejhorší, bo to trvalo tři hodiny).

   1. Naopak, byl jsem všude a u všeho a se všemi jsem mluvil. Ale také jsem slíbil, že neprozradím nic předčasně.
    Rajchl všechno řekne včas a s předstihem. Já s ještě větším předstihem říkám, že tentokrát je zapotřebí víc než jen přijet do Prahy.

    1. jj já vím, bílý triko, hnědý gatě, fíkusem proti pendreku, hubou proti plexisklu… bude aspoň klíčenka?

     1. Lepší než čekat doma než inflace sežere prachy a krach bank sežere zbytek. Lepší než čekat, až nejlepší vláda všech dob zase vyrobí nějaký negativní rekord. Lepší než čekat, až bude zakázáno psát i zpívat. Lepší než doma nadávat, že je všechno v prdeli. Ať libtardi vidí, že každý se z nich neposere.

      1. Ta inflace je krutá, žere nám celoživotní úspory, ale voliči si zvolili Pětikolku a my ostatní s tím nic neuděláme. Všechnu moc drží vláda, která má k ruce policii, vojsko, hasiče a media, spolu s armádou loajálních úředníků s dobrým platem. Oni mají v rukou veškeré trumfy a pokud se ta vzpoura uspíší ublíží to všemu. Na smeč je třeba počkat.

      2. V Nemecku prej rikaji ,mysli hodinu a pracuj 5 minut.
       Nekdy se ukvapenym cinem veci zhorsi vic, nez byly predtim..
       Napr. se muze stat zaminkou k urychlenym opatrenim ..
       Nechut sjednotit narod, nechut pribrat pracujici s jejich nizkymi platy , mlady ,protoze je budoucnost jejich , organizovat predem obranu postizenych , vypada to jako , hej ,vy ostatni nekam jdete a tam neco delejte..
       Lepsi je promyslet veci a demonstrovat , protestovat efektivne proti presile moci ,pouzit duvtip napr. ,tak aby vlada nemela prilezitost na konkretni zasahy ..
       Paralysovat predem akce vlady. Aby zustala bez moznosti protiakce /proti bezbrannym jednotlivcum/ a s prazdnyma rukama..
       Tomu se rika hledat a najit reseni mimo ramec beznyho uvazovani..
       /Out of box/.
       Navhovat za kazdou cenu neco udelat a oduvodnovat to ,ze vlada urcite neco chysta , nekdy a nevi se ani co konkretne , je zalezitost malovani certu na zed.
       Tedy chcete poradat protesty Proti Budoucnosti?
       Pomoci prehnanych a abstraktnich vyhruzek ,ze bude urcite vsechno v prdeli ..
       Jinak co se tyka inflace , je treba demonstrovat a urcite prijit s konkretnim protinavrhem na boj proti inflaci.
       Konkretnim , tedy urcite lepsim nez ma vlada..
       Jinak se zacnou smat , vy jste proti inflaci , ale nevite co chcete , ani jak ji resit ani jak inflaci snizovat….
       Navrh ,ze je lepsi neco delat nez nic nezarucuje nic, zalezi na situaci, napr. vypnout a zrusit televizi , najit /kdo hleda najde/ treba metodou nezajmu , citlive zranitelne misto v centru moci /trefit se do cernyho/, k protestu za zlepseni situace, misto aktivniho pobihani nekde ….
       V neposledni rade uvazovat , vzit v uvahu co nejvice moznosti , kdyz ta jedna je obvykla a zatim i kdyz vyzkousena ,malo ucinna , uvazovat asi i timhle smerem..

       1. Uz se protestuje asi sto let a coz se nejdrive poohledout , ktery ty druhy a formy protestu v minulosti , byly nejlepsi..
        Ktery zkratka mely positivni vysledky.
        Jinak muze jit o prazdne protestni demonstrace , pro zase prazdne protestni demonstrace. Nekde. Napr.
        Nejakeho prostoru zaplneneho pasivnimi a stojicimi lidmi s taskama…
        Ktere je snadno mozny si splest s frontou na vokurky.
        Nebo frontu na predstaveni znameho komika.
        Rozum je lepsi v hrsti, nez potom na ulici.

 9. Ono to blokování budov má spíše psychologický charakter. Představte si, že každé ráno před dveřmi do vaší práce stojí skupinka obejdů a pokřikuje na vás. Denně vám dávají najevo, že jste jen obyčejná špína. V pondělí se jim budete smát, v úterý přidáte nějaký ten bonmot, ve středu už budete tiše trpět, ve čtvrtek budete už nasraní a v pátek budete mít pokažený celý víkend. A v pondělí znovu.
  Krásná to představa.

  1. Ano, krásná představa, že taková skupina vobejdů (zvlášť v tomhle počasí) a pokud tam má vydržet tejden (???) se bude taky potřebovat někde vyspat, nažrat, napít, ale hlavně vysrat a vychcat! Zorganizovat tohle stálo Nulandovou v Kyjevě 5 miliard dolarů (přiznanejch).
   Tak si tak nějak představuju u každého takto blokovaného ouřadu stánek nebo lépe autobus s občerstvením, elektrocentrálou, polní kuchyní a hned vedle skupinu tak pěti až deseti Toitoiek… K tomu pravidelné zásobování a svoz odpadu…
   Úžasná představa…
   Ne nadarmo je týlové zabezpečení jedna z nejdůležitějších složek armády…
   Jako děti jsme říkaly – ten vůl si to představuje jak Hurvínek válku! Takže asi tak…
   Nejsem psycholog, takže neocením průběžné zblbnutí a zfanatizování kdysi celkem inteligentního pisatele, pokud tedy za to zblbnutí a zfanatizování není placen. Což se mi zdá čím dál více pravděpodobnější…
   Jako zemědělec by měl vědět, že dobytek musí pravidelně dostat nažrat a napít a že hnůj se taky musí denně vykydat.

   1. Nez ,pes zacnete vykrikovat ty vase spekulacni a velmi laciny kritiky, fantasmagorie ,jak zarucene vite, co bude a co nebude dopredu , je dulezite a nezbytne ,abyste mel a navrh lepsi.
    Aspon se pokusil o lepsi a seriosni reseni..

 10. Jo a ještě … je mi fakt líto některejch z vás, který se tady vyznali ze svých stesků, že jejich krev=mladý volí pětihnus a že se do nich snažíte mluvit horem-dolem, ale stejnak ste doma za debily… prostě všechno marný. Třeba jim vykládáte, co sou Pávek s jeho plukovnicí zač, líčíte svým mladým časy, který ste sami zažili … a vono hovno, protože váš mladej s převahou ukáže na telku na Vidláka s Rajchlem a řekne:

  … „podívej se na ty tvý debily, táto, co na těch úřadech vyváděj, dneska sem se nedostal vůbec do práce, protože ten tvůj Rajchl s celým tím jeho zasra@ým PRO zabralo celej vestibul mýho úřadu a policajti nás nepustili do práce. Kdo asi si tak myslíš, že mi zaplatí neodpracovanou dobu, vždyť víš jak žijeme s Máňou a dětmi z ruky do huby? …“

  …a bude vymalováno … a nejhorší na tom je, že bude mít pravdu a táta bude v jeho očích zase za vosla!!!

  Děte s takovou agitkou, Vidláku, do háje.

  1. Chudáček úředníček se nedostal do své kanceláře………………….chce se mi brečet.
   Nicméně pokud mladej volil pětihnus, nic jiného si nezaslouží.

   1. opět svatá prostoto, ale vo tohle přece nejde, de přece získávání lidí=přívrženců=voličů pro danou věc

     1. A jak získáš mladého blbíška s vymytým mozkem? Teplý kancl, státní prachy, žádná práce ….žádný důvod něco měnit.

   2. Kdyz ma zena z uradu jit vyzvednout dite z matersky skolky , nebo ze skoly ma navstivit svoji prestarlou matku , nebo ji prinest neco leku atd..Tech veci je milion..
    Takhle blokujou zablokovany mozky.

  2. Kluk (i kdyby byl 30+) ma dostat od fotra par pohlavku a nakazano, at si najde OPRAVDOVOU praci a ne flakarnu na urade.

   Jeste mate jiny „neresitelny“ problem?

   1. CJG & Jarek

    … no jo, no … oba moudří hoši, vyhráli ste!

    P.S.
    jen ještě … mohl byste tady všem prozradit, jakou OPRAVDOVOU prací se živíte a kolika asi tak kily svalový hmoty na ty pohlavky disponujete (tu v hlavě započítávat nemusíte, tu už ste prozradil)?

    1. pondělní glosa Macek. Pobavil.

     Mluvčí Bílého domu John Kirby uvedl, že američtí novináři se v Rusku necítí bezpečně, neboť by se mohli dostat do vězení.
     Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová mu odpověděla:
     „Johne, ve Spojených státech se necítí bezpečně ani američtí prezidenti, protože jim může hrozit vězení.“

    1. Já měla kolegu, který se v říjnu cpal dokonce do stranického výboru. : )))) No, ale protože se mu to nepovedlo, tak se v listopadu cpal do OF a cítil se ublíženě, protože tam ho taky nechtěli.

 11. Mrkněte prosím na fotku, třeba je ještě šance mu zachránit život, ačkoliv člověk s flintou….
  Je údajně z Českých Budějovic.

  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pohresovany-martin-kosobud-reditel-csob-sebevrazda-patrani.A230403_112726_praha-zpravy_juan

  „Pohřešovaný muž je ředitel ČSOB Private Banking Martin Kosobud“
  ******************************************************************

  Zvláštní svět, kde se lze léčit asi ne chvilku na duševní nemoc a nepřijít o legální licenci na zbraň….,
  tak ještěže ten hledaný ředitel údajně nechce ublížit jiným….

  Soucit nyní jeho rodině a jen doufám,
  že ty potíže nemá z práce, pak by ten soucit asi pouze rodině zřejmě nestačil……

 12. Zdejší debatní kroužek už opravdu nelze brát vážně. Informace neposkytuje, rozumné návrhy řešení nepříjemné situace taky ne. Nemám už žádnou motivaci tohle číst.

  Ale abyste si nemysleli že jsem nějak rozladěn, tak dávám k dispozici odkazy na jeden rozhovor a jeden monolog. Připadají mi docela rozumné. O stavu konfliktu na Ukrajině a o tom, kdo je „nejvrchnější věrchuška“ na třetí planetě.

  https://youtu.be/V0Ph-ZzEclQ
  https://youtu.be/ZdAGZ4IjioM?list=TLPQMDMwNDIwMjNEhNkjlsj_bA

   1. Nevyžádaná rada pro Vidláka vyjde pravděpodobně v neděli. Vidlák prokázal, že umí každodenní mravenčí práci … a umí ji dobře a vytrvale. Potíž je v nasměrování. Je třeba racionální rozbor a úvaha, na jakých pilířích stojí současná moc anglosasů.
    S USD nic neudělá ani Vidlák, nicméně těch pilířů je více. Další pilíř, na kterém stojí jejich moc jsou média – a tady by Vidlák při správném nasměrování něco zmohl. Zatím si myslí, že když zavaří vstupní dveře autogenem, tak se systém rozloží. No, každý musí asi vyzkoušet metodu slepých uliček, aby došel k poznání, že lidé ho mohou i nemusí mít rádi, ale měli by ho potřebovat. Rajchl ho k blokaci budov rád využije, ale bezpodmínečně nepotřebuje.

    1. K otoceni kormidla…
     Vidlak prokazal ,ze umi kazdodenni mravenci praci ,umi ji dobre a vytrvale“…
     „Potiz je v nasmerovani“.. Tedy neumi nasmerovat tu dobrou praci.
     Dale. Pane D.D. Jedna se o nejake nasmerovani Vidlaka.
     Na tohle ja nemam. Zkousim sem tam trochu vlivu zdalky.
     „Je treba racionalni rozbor a uvaha na jakych pilirich stoji soucasna moc anglosasu“…Vidlak tedy dobrou praci zase tohle neposkytuje.
     Tedy neni treba zduraznovat, co Vidlaka prace neobsahuje.
     Mezi nami neni to ani treba , vrabci vo tom na strese, kazdej den a hodne..
     Tedy ty pilire. Coz je zalezitost zahranicnich piliru a tim se Vidlak zhusta nezabyva.
     Piliru je hodne ,nejsou ale aspon zmineny, dalsi pilir jsou media.
     To je prekvapeni , dneska a dlouho uz media ,bohacu snadno s pomoci hysterie ,obvini a odsoudi, kdyz je treba.
     Problem a potiz je v tom , ze velke prilezitosti ,ktere oficialni media poskytuji nejsou /parochial/oponenty patricne vyuzity..
     K aspon omezeni jejch dopadu a vlivu na verejnost..
     Napr. jsou jen nahodile stiznosti a kritiky na CT , ale nejaka systematicka ,promyslena kazdodenni prace a snaha vlivu CT se aspon branit , pralysovat, neni.
     Dale.
     …Vyzkouset , opakovanim metody slepych ulicek ,slepe hlavou proti zdi tak dlouho az se ucho utrhne, nastesti neni treba , to se resi jednoduchou metodou myslet a domyslet veci. Az do konce.
     /Ja sam takovou navrhovanou metodu slepych ulicek nepouzivam a tak ani nemohu doporucit jinym , nerikam jinym aby delali ,co ja nedelam a kupodivu metoda v prispevku navrhovana, dokonce selhava i u deti ,
     dite si na horkou plotnu sahne je jen jednou !!!!/..
     Aby doslo k vytouzenemu poznani..
     Tady je asi mnohem lepsi …
     Treba promyslenou taktikou a s pouzitim neco improvizace , kdyz neni vzdy vse ,jak se planuje, je zcela pravdepodobne se dobrat se rovnou, taktikou jednoduchych a promyslenych efektu k serioznim vysledkum ..
     Potrebnym k otoceni kormidla..

 13. na idnes aktuálně snad po roce na úvodní stránce není jediná zpráva o ukrajině, zelenském a ruské bídě..

  1. Bachmut padl. Je třeba vyčkat na probuzení Bideta a jeho instrukce popsat toto vítězství demokratické Ukrajiny. Kadet Biegler už vznesl dotaz z Černínského paláce a čeká na odpověď.

    1. “Legally speaking, Bakhmut is taken. The enemy is concentrated in the western districts,” Evgeny Prigozhin.

     1. To mi připomíná vousatý vtip. V pondělí vyhnali partizáni Němce z lesa. V úterý vyhnali Němci partizány. Ve středu z lesa vyhnali partizáni Němce. Ve čtvrtek to bylo zase opačně. A v pátek se hajný na*ral a vyhnal je všechny.

 14. Na vidlacke milice je zatím brzo a vidlaci mají též krátkou paměť viz. Covid. Tady se nic nedotahuje do konce, přitom každý poslanec z Petikolky má svuj prohresek, který se smazava s každým dalším.

 15. Co se radši chystat na příští volby do sněmovny? Připravovat půdu pro nějakou změnu. A pokud chcete volby hned, jestli myslíte, že je vhodný čas a není potřeba se víc připravit, proti většině stojící za vládou jsou možnosti malé. Snad jen ta generální stávka…jak si zkusit předčasné volby prosadit. Pořád se opakuje inflace, drahota, energetika důchody atd. Jenže pořád druhý tábor má ohromnou podporu, jak naposled ukázala volba prezidenta.

  1. Každá vláda má před volbami těšínská jablíčka, zatím co my vidlaci jenom příslib VUMLU (vulkanizovanym učitelem marxismem leninismem) do hole vidlacke hlavy.
   Není těžké určit, kolik vidlaku to zvládne a to zatím ještě nic moc nehrozí.

   1. Pokud do příštích voleb schválí korespondenční volbu, tak je jakákoliv příprava zbytečná. Hlasy budou dopočítány na správný poměr pomocí koresponďáků a celé to bude prezentováno jako správný krok, protože to jen dokládá obrovský zájem ze strany Čechů pobývajících v cizině …

    1. Já už k tomu nechtěl dál psát. Ale vy jste to trefil. Jestli stihnou ty korespondenční volby…, jestli stihnou taky další věci, tak bude vymalováno.
     Nicméně je ovšem bezpodmínečně nutný počkat, to je ze všeho nejpodstatnější. Žádný vyhnání vlády, to nepřichází v úvahu, jelikož voni by se nechtěli dát vyhnat..

     Nechci být vyloženě protivnej, ale počkat teda, až bude to vymalováno? Až bude všechno ještě mnohem horší, než je teď? Nebo „využít toho času k přípravě“? K přípravě čeho??
     Nebo co teda? Co teda? Anebo je celá diskuse směřována k tomu, že prostě Vidlák je praštěnej, Rajchl dvakrát tolik, páč my to víme? Důležitý je dělat naprosto nekonkrétní „něco jiného“, páč tohle je blbost, je to k ničemu?

     Nechce se mi nikoho urážet, ale uniká mi aspoň částečný smysl všech komentářů, že brzy to může sice bejt ještě víc v prdeli, což s nepříjemnou pravděpodobností taky bude. Ale musí se počkat a vymyslet něco jinýho. Proč se teda zatím toho „jinýho“ žádnej nechopil? Všichni tolik bezpečně vědí, jak je tohleto celý špatně. Tak proč to dávno nevzali místo Rajchla do ruky?? Proč??

     1. Nejsou lidi , kteri maji talent a schopnosti vest..
      Takze , kde je vzit a nekrast. Tak se nikdo nechopil..
      Na svete je vo ne bida.
      Ani v nebi , ani v pekle.
      Asi je ted nejlepsi a nejdulezitejsi , neukvapene odhadnout, kde vlastne stojime.
      Potreba na urceni toho co chceme , co potom udelat a kam se pohnout..
      Mimo to jsme na zacatku neceho , jak to nazvat , semi diktatorismus..?
      Kterej se na nas rozviji a nevime poradne kudy a kam se ubira..
      Dobrym potvrzenim je priklad zhorsujici se hospodarske situace , skoro kazdej diktator na to dojede a skonci.
      Tak ani neni mozne videt dopredu , jestli rezim brzy a sam , vlastni setrvacnosti na spatnym smeru , nezaklepe backorama..
      Treba tim domino efektem, odjinud..
      Odkud dostava plnou podporu ,ale nikoliv na zlepseni ,kriticke a krizove situace..
      Naopak, zhorseni….Zhorsovanim se zacnou vyskytovat dalsi a dalsi treci plochy ,mezi vladou a populaci samozrejme..
      Kde pravdepodobne sme se ted octli??
      Se to nazyva krestansky a vystizne , treba ,Limbo.
      Tedy ani v nebi, ale ani v pekle..

  2. Máte rozum, v tento zlomový okamžit přestat s demonstracemi.

   Alternativa má dostatek odborníků jak řešit ony neduhy naší společnosti. Inflace, drahota, energetika důchody, to jsou jen drobnosti, tím je zbytečné se zabývat. A taky ten čas. Již včera bylo pozdě na převzetí moci. Alternativa u moci předá Rusku a Ukrajině již třicátou sedmou petici za mírové řešní konfliktu a bude vše jednou pro vždy vyřešeno.

  3. Generální stávka a předčasné volby by dávaly smysl. Pětikolka své volební sliby plní úplně obráceně – prý se změnily reálie. Souhlas, ale potom se musí navolit jiná vláda pro jiné reálie.

  4. Bingo, Manueli, tohle sem měl dole na mysli, když sem psal, že Rajchl má zřejmě habaděj času a opozici pod palcem!

 16. Jak je to dlouho, co zmlátili Bulíře?
  Jak dlouho trvá, než se z dezinformace stane informace?

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dobrovolnici-sbirka-kradez-policie-ukrajina-valka.A230331_211006_domaci_javu?zdroj=otvirak

  „Situace je nepřehledná. Dobrovolníci se obviňují navzájem. Jejich „boj“ ale sleduje policie. Ta se jednotlivců po jejich návratu ptá právě na financování jejich cesty a na další okolnosti sbírky.

  Pět z bojovníků z mezinárodní jednotky Charlie vystoupilo a natočilo video, ve kterém obviňují svého kolegu Martina F. Ten podle nich odstartoval celou sbírku.

  Mluví i o druhém dobrovolníkovi, parťákovi Martina F., který odjel z fronty zpátky do Česka, a všichni si myslí, že utekl s penězi“

  Hele, a kdo by teď měl koho zmlátit?
  Určitě Zdechovskýho.
  Černochovou.
  Tu twitterovou bojovnici Barboru.
  A určitě i ty novináře, kteří teď o tom drze píšou.
  Vlastně ne, ti pojedou za trest někam na výlet s Černochovou, třeba za ukrajincema nebo za jinejma strašidlama.
  A co na to Cemper?
  Spáchá harakiri?

  1. Pithart

   Když nebudou zbraně, nebude ani zabíjení nevinných lidí. Já bych tomu defraudantovi ještě dál medaily za záchranu životů, ono vlastně vzal za správný konec. Co kdyby ty záchranné peníze dál na nebohé české obyvatele? Něco na způsob Robin Hood.

  2. Jo, to mi připomíná hrdinné bratry Mašíny, co po těch loupežích a vraždách (na útěku) v Česku ještě asi půl roku žili a za ukradené peníze na odboj si koupili motorku… Tato stránka hrdinných loupežných vrahů se dnes příliš nezdůrazňuje…

 17. K tomu nápadu blokády státních budov jsem skeptická od začátku.
  poslední demonstrace odborářů před prázdnou budovou vlády a dohra poslední demo na václaváku…
  Velkou neznámou je i podpora lidí napříč republikou, i to jsou jenom dohady.
  Ikdyž to by se dalo cca zjistit odesláním koresponďáku nebo pohlednice na adresu třeba PRO, kde můžou být jednoduché odpovědi ohledně volebních preferencí, počet hlasů v rodině, podpora americkým základnám. Otázky zveřejnit na webu a na YT.

   1. jistě i takto je to možné. Ale budou chybět geografické údaje, možnost nějakého dotazníku. Na stranu druhou vyžaduje dobrovolníky na počítání .

 18. „Blokování vládních budov“
  Může mi někdo objasnit, co je tím myšleno?
  Blokování – To jako nebude nikdo vpuštěn dovnitř, ani ven?
  Vládní budova – Je třeba v Olomouci nějaká vládní budova? Nebo jen v Praze? A která?

  1. 16.4 -den demonstrace je neděle, demoška skončí v cca 16-17.hod. skutečně geniální plán jít blokovat vládní budovy v neděli navečer. Jak jsem pochopil tak spácáky sebou znamenají blokaci do rána a dál tak vyvstanou vzpomínky na frontu na barevnou televizi a člověk hnedle omládne.

   1. Dělají si z nás srandu a doufají že jim to zbaštíme. I když jít si zahulákat v neděli na prázdné domy, kdy se jim nemůže nic stát je tyypicky pražské, co jinak dělat. Vážně myslíte že tohle by mělo nějaký efekt, šmárjá. i když k těm kvítím
    Nevím ,kdo to Vidlákovi nasunul do hlavy, ale je to taknějak. No, tím nákupemvítí, naposledy něco podobného udělali socani – rozdávali růže a kde jsou. Pak tím při tom potřebném množství aby to mělo efekt – dobře podpoříme v nynějším počasí holanďany aby nemuseli nekoupené zásoby likvidovat, nebo na africkém kontinentě výrobce, ale tam nevím, jestli to neobhospdařují číňani.
    A při tom množstevním /aby to mělo efekt by na tom mohl někdo setsakramentsky vydělat. A zahrát si na bezdomovce se spacáky tak na to už moje vstřebávání nestačí.
    Vidláku, vidláku, vážně si myslíš, že …… a vůbec, KAM KRÁČÍŠ???

    Domýšlet do konce je třeba

   2. Pamatuju. Jako bych to viděl.

    Účelem blokády je opatřit dezolátskému hnutí mediálně využitelné mučedníky.

    1. ale pouze pro okruh dezolátů.
     V mediích k tomu vytvoří historku o proruském bezzubém asociálovi, který dluží na alimentech a je vedený na Úřadu práce. Zetko mu domalují na bundu policajti…

   3. Hlas lidu ,hlas bozi.
    Navrhy nekterych co delat by se meli pruzkumem co nejvetsi casti verejnosti overit , jestli ostatni neco podobneho chteji a podporuji a nebo aspon s tim souhlasi.
    S ucasti vsecko stoji a pada..
    Nekdo kazdymu viditelnej a neanonymni je taky potreba, jinak vas nejakej vtipalek zavede k verejnym zachodkum namisto mista urceni..
    Ne vsichni znaji Prahu a umi se orientovat..
    Porad mam na mysli , vytvorit neco atraktivniho pro kazdeho, vytvorit na miste ,
    kdyz uz vyvine znacne usili se zucastnit a kdyz nejaky suchy dvouhodinovy reci z podia , mezi nami , kdo uz jich nema dost..
    lidi navrhuji neco muziky k naladeni nalady , coz pouzivaji zpevaci jako tzv. „rosti“. Ktery pomuze obecenstvo naladit na toho hlavniho..

  2. Odpovím stručně:
   Zatím nemůže.
   Vpuštěn nevpuštěn je příliš kategorické. Ale například partička aktivistů „blokovala“ celkem úspěšně Nuselák. Za laskavé asistence Policie ČR, aby jim někdo nerozbil hubu. Takže možnosti jsou.
   Mluví snad někdo kromě Vás o vládních budovách v Olomouci?

   1. Nic ve zlém, já vážně nevím, jestli se nebude třeba blokovat radnice v Olomouci. Každopádně by to bylo pro mě daleko jednodušší. Lidi by se domluvili a někteří by blokoval přes noc, jiní přes den, atd.
    Lepší než jet do Prahy a tam strávit týden před Parlamentem v jedněch trenckách.

    Ale obecně nechápu, co bych měl blokovat. Jako že nikoho nevpustit dovnitř nebo ven. Vždyť to bez použití násilí nejde.

    Může mi tedy kdokoliv objasnit jak je to míněno?

    1. Říká se: „dočkej času jako husa klasu“. Jinými slovy – zkuste, prosím, ještě chvíli se svými odsudky počkat – zatím je kolem toho stále ještě málo informací. Po právu, naši ojrosoudruzi by to okamžitě poblili a zdiskreditovali. Je dobře i je udržovat trochu v napětí a dohadech, co vlastně bude 😃…

 19. Kdo drží v rukou média, drží i moc. Rady, abych si našel pravdivé médium jsou na nic, protože 90% občanů ČR tohle nezvládá, takže bych volil spíše koncentrovaný tlak tímto směrem.

  1. V tom případě tomu odpovídající nynější stav je stavem nutným, a zbylých deset procent se podle toho musí zařídit. Anebo zbylých deset horních procent? Kolik dvouciferných a více multimilionářů bývá pod pódiem? Kolik jich je z demonstrací odváděno na policejní služebny? Kolik jich je stíháno a odsouzeno za ideozločin spáchaný tím, že se kdesi nevhodně vykecávali?
   Že by to všechno navzájem nějak souviselo?

 20. Odhlásit televizi.
  Přistoupit na jejich hru – oni se tváří, že nám poskytujou veřejnoprávní službu, my se tedy tvařme, že ty jejich sračky stejně nemáme na čem sledovat…

  1. Pithart

   Přesně tak, tímhle směrem by se to mělo směřovat a na to by se měl pan Rajchl zaměřit. Lži už bylo dost!

  2. No já nevím, já jedu bez už dva roky a nemůžu říct, že by mi chyběla. Vážně ne. A to býv ávaly doby kdy jela od ranného otevření očí až do večera. No a taky ta spotřeba EE se podstatně snížila. Klidné spaní, hodněěěěěě tištěné klasiky a obnovení dávnějších znalostí taky není marné…. hmm

 21. U ČT není problém měsíčního výpalného 150 Kč za vlastnictví aparátu umožňujícího příjem i jiných programů. Za možnost i do jiných hospod
  Problém je konzumace ČT. Jakoby dobrovolná konzumace piva z panského pivovaru. To výpalné nepředstavuje praktický problém. Praktickým řešením není dělat randál před hospodou kde čepují sračky, ale nechodit do ní.

   1. To je soft verze. Hard verze je poslat jim vyžadované kydy, ale džbánek si ponechat a hrát hru na neviditelného. Na zprocesování milionů vymahač výpalného nemá.
    Obdoba solného pochodu. Jenže většina lidí je s výpalným smířena. Bylo – li by desetinásobné, vzbouřili by se. To je princip výpalného. Jeho placení se musí jevit výhodnější než potenciální riziko. My takové dilema nemáme, přijímač nemáme. Přesto nám znovu přišel paličský dopis, přesto že už jsme před několika lety odpověděli požadovanými kydy. Potřetí to už budu řešit JINAK.

  1. Schumacher

   A co takhle chodit a neplatit ? Stačí odstrihnout CT od financí a a vládní hnojomet se sám zhroutí.

   1. Jenže to by musela udělat většina stáda. Jenže babka si přečte o pokutě 10 tis Kč, zatmí se jí před očima a platí a platí. Jako by jí bylo zjeveno Lože vyvrhelovo. Já jsem peklu poslal opovědní list a jestliže si dovolí mě prudit znovu, budu ZLÝ.

   2. Stačí odstrihnout CT od financí …?
    No, já bych si tipnul, že pokud by chyběly peníze, tak klidně zruší důchody celé včetně zdravotní péče placené z pojištění pro všechny, než aby si zařízli nástroj, kterým nás ovládají … ale jsem jen takovej vidláckej buran.

 22. Tak jsem přemýšlel o tom, jaký typ člověka může napadnout přirovnání Ruska k otci, a pak mi to došlo: křesťan. Modlící se k Otci nebeskému, který nařizuje: „Připaš jeden každý meč svůj k boku svému a zabí jeden každý bratra svého, a každý přítele svého i bližního svého.“

   1. Ano, „čtěte Bibli, tam to všechno je“. Kniha Pátá Mojžíšova, Ezechiel.
    Nyní se tomu říká genocida. Jenže, jak mi říkával dědeček, „to je už tak dávno, že to už ani není pravda.
    Jak dávno to musí být, však nejvyšším exkvizitorem ani jinou vládní autoritou zjeveno není. Udržování v nejistotě nejasnými pravidly je součástí moci.

   2. Také trefa. Bylo to první, co jsem v Mein Kampf hledal. Marně. Zato kritika praktického fungování politiků, stran a parlamentu je výstižná, od „bystrého pozorovatele“. Zvláště pro nynějšek. Někde okolo str. 65 až 67 Zítkova vydání, jestli se nepletu.

  1. ZŽ 8:24 – Děkuji – přesně jste vystihl křesťanskou schízu motající dohromady pomstychtivou osobnost starozákonního Jahveho s osobností Ježíšova Otce. Ježíš to zásadně nemíchá – a křesťanům je to šumák. Není přeci povinné věřit do očí bijícím nelogičnostem jakýchkoliv ideologií. V tomto případě stačí použít mozek a Ježíšovy výroky nemíchat se zbytkem Bible.

   1. Výborně Bratře …
    I po dvou tisících letech dezinformací ve věci křesťanství si někteří lidé dokáží z toho informačního pole nesmyslů vybrat to zásadní, co je skutečným smyslem a základem křesťanské víry a světonázoru …
    Lidé by uvedeným „detektivním zkoumáním“ v dezinformacemi zprzněném myšlenkovém světě „moderní společnosti“ také mohli najít co je základem a smyslem jejich normálního života v současném zdegenerovaném Světě …

   2. maxim: presne!

    Bud v tu knizku, Tvuj bratre, veris a pak plati vsechno sakum prask a nebo v ni neveris.

    Paklize v ni veris, je treba v ni verit slovo od slova, presne tak jak stoji psano. Buh je prece dokonaly a nekonecne dobrotivy a svoje pismo prorokovi vyjevil presne tak, jak to chtel! Myslis, ze potreboval fousatyho podrztasku v sandalech, aby mu s vykladem nejak pomahal? Myslis ze by pripustil, aby si myslici bytosti vyzobavali jen to, co se jim hodi a co se jim zda logucke?! Kdepak, bratre, plati vsechno do puntiku, tak jak je psano! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *