27 května, 2024

Spacáky a květiny

Tak co, jste připravení? Za necelých čtrnáct dní je tu demonstrace, která má vyústit v nátlakovou akci. Blokování vládních budov. Já už o tom vím i nějaké podrobnosti, ale nemohu je zatím ventilovat, protože soupeř je bdělý a připravil by se na to. Každopádně tentokrát už nejde jen o objednání místa v autobusu. Už nejde jen o to, dojet do Práglu a pod ocasem si zahulákat, byť to naposledy bylo velmi působivé. Tentokrát nestačí jen svačina na cestu tam a zase zpátky. Tentokrát se od statečných chce, aby neodešli.

Už od první demonstrace v září se mi v komentářích i mailech objevoval velmi častý názor, že samotná demonstrace nic nezmění. Podívej Vidláku, Chvilkaři měli na Letné 300 tisíc lidí a s Babišovými preferencemi to vůbec nehnulo. Demonstrovali proti Zemanovi a on stejně dokončil mandát. A to měli tihle dva proti sobě velká média i celou pražskou kavárnu se všemi strukturami, které si už dávno vybudovala. Co může změnit demonstrace dezolátů, kteří se sejdou, zakřičí si… a zase se rozejdou?

Diskutéři samozřejmě nezůstali jen u kritiky poklidné demonstrace a navrhovali různá řešení. Od hentěch nátlakových akcí, až po generální stávku či ozbrojený odpor. „Takhle se vás vláda nelekne,“ říkali… Mnohdy to byla velmi emotivní vyjádření plná odvahy a vzdoru. Mnohdy sebou takový diskutér strhl desítky dalších, kteří potvrzovali jeho slova a mluvili o nutnosti použít sílu, protože mírumilovnost je v dnešním světě spíš na obtíž.

Tak jo, je to tu, přátelé! Za čtrnáct dní by si měli přijít na své ti, kteří tvrdili, že samotná demonstrace je bezzubé gesto, které nic nezmění. Za čtrnáct dní bude možné udělat víc. Bude to trvat déle než jeden den, bude to mnohem nebezpečnější než anonymita stotisícového davu. Čeká vás nepohodlí a je dost možné, že dostanete přes držku standartizovaným policejním pendrekem značky VUML (vulkanizovaný učitel marxismu leninismu). Čeká se od vás, že projevíte odvahu a disciplínu, čeká se od vás, že rady, které jste doteď dávali z gauče, budete ztělesňovat i ve skutečnosti. Je dost možné, že zažijete, jaké to je, když na vás na služebně nastoupí hodný a zlý vyšetřovatel. Je dost možné, že budete mít oplétačky s úřady a je dost možné, že si vlastní horkokrevností a nedisciplinovaností můžete zhoršit osobní situaci.

Samozřejmě můžete zase přijet na Václavák, zahulákat si, pak zamávat těm statečnějším a jet domů.

Spacáky a květiny. To budete potřebovat, to budou vaše zbraně. Žádní Popelkové, žádné výzvy k násilí. Bojujeme i za budoucnost policajtů a jejich rodin. Bojujeme nikoliv proti těm klukům, kteří dostanou rozkaz se do vás pustit, ale proti těm, kteří jim ty rozkazy vydávají. Bojujeme za poslední zbytky našeho světa, který nám ještě nevzali.

Jezdíme na demonstrace, aby z naší země nebylo spáleniště. Takže nebudeme zapalovat další ohně. Jezdíme na demonstrace, aby bylo líp, takže nebudeme ničit majetek těm, kteří teď také přicházejí na řadu, aby je obrali. Jezdíme na demonstrace, aby tahle vláda odtáhla na smetiště dějin, nechceme dělat smetiště z naší země. Bráníme se vládní zvůli, bráníme se dvojímu metru, bráníme se cenzuře a mediální manipulaci. Nebudeme bojovat vlastní zvůlí, vlastní cenzurou a vlastním dvojím metrem.

Říkají o nás, že jsme ruská pátá kolona. Říkají o nás, že jsme lež a nenávist. Říkají o nás, že jsme nenávistní a nebezpeční. Říkají o nás, že jsme podplacení. Dokonce i někteří moji blízcí mají po shlédnutí zpráv v České televizi problém uvěřit mému tvrzení, že na demonstrace jezdí úplně normální lidi, kteří chtějí žít v míru a podržet si to, co si prací nahospodařili. Naším nepřítelem nejsou policajti, ale ti, kteří o nás v přímém přenosu bezotyšně lžou. Proto musíme pořád ukazovat, jací jsme doopravdy. I tehdy, když bojujeme.

Nechceme tuto zemi zničit. Nechceme dělat Majdan. Nechceme za demokracii, svobodu a za obyčejné lidi bojovat pomocí hořících ulic. Nechceme bojovat za mír pomocí projektilů. Je lepší se nechat zastřelit, než aby o událostech v Praze informoval nějaký další Štětina jako o zaručených Berkutech, co střílejí do lidí. Je lepší dostat nakládačku, než aby nějaký pravdomluvný intervjuk o nás mluvil jako o náccích. Neposlouchejte hlupáky, co vyzývají k násilí. Rok kritizujeme vládu, že na Ukrajině chce dělat mír pomocí dodávek granátů. Tak neudělejme stejnou blbost mezi sebou.

Oni po nás kamenem, my po nich chlebem. Pokud chceme vyhrát, tak jedině tím, že jsme lepší než oni. Krev může téct jen na naší straně. Hodnoty se nebudují tím, že je druhým otloukáme o hlavu, ale že je sami dobrovolně dodržujeme.

Těžkooděncům se dávají květiny a ukazují holé ruce. Ale také se jim ukazuje odhodlání, že lidský řetěz spojený vzájemností je silnější než dupot vojenských bot a je silnější než vodní dělo. Ukazuje se jim, že bojujeme za skutečné hodnoty, pro které stojí za to trpět. Vyšetřovatel na policejní služebně musí vyslýchat člověka, který ví, proč na Václavák přijel a ví, proč se připojil k nátlakové akci. Musí se stydět, že má vyplnit rozkaz, aby našel něco na obyčejného otce rodiny, který chce, aby se jeho děti měly lépe. Těžkooděnci se musejí stydět, že mají mlátit mámy, které mají v rukou květiny.

Když Vítek Rakušan říká, že s námi nebude mít slitování, tak to musí znít jak od Hitlera, ne jak od de Gaula. Kdo dovede pochopit ten rozdíl, ten je vítán a potřebujeme ho.

V této zemi na nějakou větší nátlakovou akci zdola asi nikdy nedošlo. Jen odboráři párkrát udělali to, co mají dovoleno zákonem – stávku. Sto tisíc lidí z Václaváku žádná práva nemá. Slyšeli jsme to od ministra vnitra, slyšeli jsme to od premiéra, slyšeli jsme to od prezidenta a denně si to můžeme přečíst na Twitteru od celé pražské kavárny. Chcimírové si zaslouží jen zostřenou přísnost. Musíme tomuto národu ukázat, jací Chcimírové doopravdy jsou.

Tak přijďte a ukažte spolu s ostatními tím nejnázornějším příkladem, co tato vláda chystá těm, kteří s ní nesouhlasí a mají jiný názor. To jediné je víc, než jednotná mediální fronta. Ukažte této republice, jak moc média lžou, když nás nálepkují a dehonestují. Ukažte této republice, že skuteční vlastenci si v boji za budoucnost neničí vlastní zem a nevyrábějí si další nepřátele. Ukažte to holýma rukama a květinami. Ale také odhodláním vydržet s námi. V dobrém i ve zlém. Přijeďte a ukažte na svém vlastním těle, jak se vláda stará o vlastní obyvatele.

Nechte je, aby se prostě odkopali. Aby ukázali, jak vypadají jejich evropské hodnoty. Všichni víme, jací jsou. Sledujeme to dnes a denně na sociálních sítích. Pojďme se postarat, aby to zjistili i ti, co se o politiku nezajímají. Potřebujete spacák, květiny a odhodlání vydržet co nejdéle.

241 thoughts on “Spacáky a květiny

 1. Koukam, ze Vidlak svoji metodu generovani nahodnych politickych cisel dotahl temer k dokonalosti.
  Namisto poskytovani rozhovoru a psani clanku by bylo jednodussi si sednout pred lavor a vypoustet do vody tybakovy dym. Vysledek stejny, uspora casu velika.

 2. Vážení a milí, a zejména ti, co si myslí, že ještě neuzrál čas na ráznější vystoupení, chtěl bych vás upozornit na jednu věc. Včera vystoupily v televizi dvě jedubaby, Drábová a Černochová s tvrzením, že taktická jaderná bomba je v pohodě, že jadernou válku v Česku ani nepocítíme. Jinak řečeno, už nás propagandisticky připravují na jadernou válku. Tady už jde do tuhého, jaderně ozářený nebo na popel spálený člověk nedemonstruje. Opravdu ne.

  1. Nadšení je chvályhodné, ale většinové přízně se takové akci ještě nedostane.

   Černochová sklapne v okamžiku, kdy strýček Joe vycouvá z ukrajinské války.

  2. Vědecky a technicky vzato, v tomhle mají pravdu: když začne taktická jaderná válka, účinek bude jen místní, na dané oblasti bojiště. Radioaktivní zamoření je z toho malé, časově omezené – už jen proto, že jsou to „bojišťové“ zbraně, a zasaženou oblastí obvykle dost brzy projdou vlastní vojáci, takže si je nikdo nechce pozabíjet.

   Kromě toho, jde o malé výkony, do 150 kt (cirka 10x Hirošima) – většinou mnohem menší, v řádu kilotun – a hřib tím pádem nevyroste až do stratosféry, radioaktivní spad je místně omezený na stovku kilometrů, většinou o dost méně; prostě je to jen lokální.

   Na druhou stranu, obyvatelstvo by mělo dostat předběžně nějaké informace, aby v takovém případě nevypukla šílená hysterie, která by mohla mít řádově mnohem více obětí, než samotné jaderné výbuchy. Za bolševika byla ve školách branná výchova a všude byla i v míru plošně přichystaná Civilní obrana, takže lidé byli dobře informováni. Což dneska už 30+ let není – a v případě potřeby to bude značně chybět.

   Například, průmyslová katastrofa v Černobylu měla málo obětí mezi bezprostředními účastníky, ale rozpoutané následné šílenství a hysterie poškodilo na zdraví a životech miliony.

   Nějaké minimální oběti mezi lidmi, i tisíce kilometrů daleko, samozřejmě po Černobylu byly; v tom je radiace vážně hrozná, protože sumárně je třeba nulová (neměřitelně malá, klidně i menší než přirozené radioaktivní pozadí), dokud nevdechnete mikročástici, která obsahuje nějaký zářič: pak umřete. Ale statisticky je takových lidí velice málo, takže se to svede třeba na zplodiny z výfuků nebo kouření.

   Do spuštění jaderných testů v atmosféře v roce 1945 byla rakovina plic velice raritní, ale jakmile začaly bouchat mnoha-megatunové bomby, byla z toho lavina… Než si toho všimli a zakázali to. Načež nastalo tažení proti tabáku, protože ten za to může. Aha.

   Ale i tak: celkově než ty jaderné pokusy a Černobyl za tohle všechno mohou i další věci – a je otázka, který vliv je silnější. Třeba průmyslové pálení obřích množství hnědého uhlí v elektrárnách. Protože to je, třeba u nás v českém kráteru, kontaminováno radionuklidy. Je u nás prostě hodně uranu a dalších takových lahůdek. Proto máme všude i velice silné radioaktivní pozadí… a ze země prýští radon na mnoha místech.

   Když si lidé a firmy vyráběli v 70. letech z elektrárenského popílku a škváry tvárnice, musely se pak jejich domy všechny zbourat… jakmile to někdo prolezl s dozimetrem. Kolika lidem umřely ženy a děti na leukémie a rakoviny, no málo jich nebylo.

   1. K42: To ještě neznamená, že tabák za nic nemůže. Lidé si jim ničili zdraví i dřív, ale masové rozšířené kouření bylo až od začátku 20. století. To začaly i reklamy na cigarety pro ženy atd. Navíc při kratší průměrné délce života v první půlce století taky dost lidí zemřelo dřív na něco jiného než je dostala rakovina plic. Nebyly antibiotika a řádila i tubera. Zákaz testů jaderných bomb v atmosféře byl rozumný, ale teď rozumu moc v politice není. On je vlastně zázrak, že nikdo ještě nezačal tu omezenou jadernou válku. Zabránilo se tomu v Koreji i Vietnamu nebo v Afghánistánu v 80. letech, i když pokušení muselo být v USA i SSSR mezi generály hlavně tam, kde by mohli použít několik menších hlavic proti zemi, která nemohla odpovědět stejně.

    1. Tabák je svinstvo, o tom není pochyb – cévní a srdeční choroby, plicní choroby, …
     Ale faktem prostě je, že zamoření z jaderných pokusů v atmosféře a jaderných nehod bylo připsáno kouření, aby vlády nemusely přiznat barvu.

     Všechno je ale relativní, například ve srovnání s tabákem jsou mnohem horší věci, třeba falšované průmyslově vyráběné jídlo, bez reálné zdravotní kontroly a funkčních norem. Stačí se podívat na Amíky, jak vypadají a jak jsou nemocní… když se živí těmito hnusy už od školky.

     Kdybyste viděli, co dostávají americké děti ve škole jako svačiny a obědy, tak byste se hodně divili. V ČR je v tomto situace proti tomu přímo nebeská. Něco tak kvalitního a zdravého, jako průměrná školní jídelna v ČR, nemají v USA většinou ani ty nejdražší soukromé školy.

     A podle toho vypadá zdravotní situace obyvatelstva… kouření už je tam léta skoro tabu, a přesto situace vypadá, jak vypadá.

     1. Rika se, ze castecne je to ten kukuricny syrup, ktery je dnes skoro ve vsem. A kdyz to aspon cast lidi prestala kupovat, tak to prejmenovali. Svine.

      A taky je velky problem to, ze Amici neumi varit, a zerou vselijake „vyrobky“ co se jidlu jenom podobaji. Ovsem to je dnes i v Cesku. Koupila jsem si tam tresne v likeru v cokolade. Pak jsem na to zapmnela, a nasla to az po case. Ty vselijake chemicke prichuti vysumely, a cokolada chutnala jako papundekl.

     2. Musím potvrdit to, co říká K42 i to, co říká Vevča. Zaskakovala jsem teď asi 3 měsíce za uklízečku v jedné škole zkombinované s mateřskou školkou. Jídelníček je navržen na 2 týdny, poté se opakuje od začátku. Ke svačině dostávají děti krekry nebo ohavně obarvené cereálie, k obědu velice často smažené – a to i ti nejmenší. Občas dostanou i pizzu z pizzerie.

      S kukuřičným sirupem má Vevča pravdu. Když jsem sem poprvé přijela, jedla jsem všechno, jak to přišlo na stůl. A začala jsem neskutečně kynout. Vzhledem k tomu, že do té doby jsem s váho problémy neměla, hledala jsem vysvětlení a skutečně, ve většině pokrmů byl přítomen buď kukuřičný sirup, kukuřičná mouka nebo kukuřičná zrna. Od okamžiku, kdy jsem kukuřici výrazně omezila tím, že vařím ze základních surovin, váha se ustálila.

      1. Jj. Kukuřičný sirup a palmový olej, to je snad ve všem. Fruktóza místo glukózy, protože je levnější a více sladí; případně umělá sladidla. Samá „zdravá“ chuťovka.

       Školní výživa, to byl jeden z důvodů, proč jsme se vrátili, už v 90. letech. To bylo hrozné už tehdy, a to jsem viděl jen ve škole, kde tvrdili, že dětičky mají „organic food“ (BIO)…
       Školní výuka byl další nepřekročitelný problém, a to tehdy ještě necvokatili s „woke“ a CRT, genderem a LGBTQ+, jako dneska.

       Od té doby nevím, leda z doslechu. Bývalka se tam vdala, na Floridě u Miami, a dokud se nepřestěhovali do Evropy – protože už toho měli dost, tak mě občas zásobovala různými kuriózními zprávami. Třeba mě dostala série fotek, co její holčička vyfotila tajně při obědech… to bych nedal ani psovi, no stejně by to nežral. Krmit s tím chemickým továrním žrádlem děti v ČR, sebrala by je sociálka a rodiče by zavřeli.

       Nebo že jejich drahá soukromá základní škola vypadala jak kriminál pro úchylné sériové vrahy: ploty, mříže, ostnatý drát, samá kamera – aspoň si děti zvyknou, až budou velké, asi to takhle nějak podobně bude v USA vypadat všude… jeden velký kriminál.

       Tak samozřejmě, USA jsou obří země a každý kout je jiný, někde mimo velká města to je pořád fajn. A je to jejich věc, koncekonců, do toho je nám prd.

   2. Především asi nutno vzít v úvahu, že místní taktická jaderná válka je teoretický konstrukt. Tedy, v tomto konkrétním případě, protože jakkoli „jen“ taktický úder by byl proveden proti tomu, kdo na něj má odpověď. Ať už by to bylo NATO či Rusko. A bez odpovědí by to nezůstalo, což je jistý jako smrt sama.

    Pokud tedy Černochová či kdo ved chytrý řeči, že nám by to mohlo být jedno, místopřísežně prohlašuji, že je blbá jak troky. Z toho pohledu dosahu účinků jednoho lokálního výbuchu někde u Doněcka sice ano, to by se našeho území asi nějak zaznamenatelněji nedotklo, ale on by jedním nezůstal. Nehledě, že je to na dohled do Ruska, tak to by pak musela být přímo ukrutná náhoda, kdyby ani kousíček jim tam nebyl zasažen. Což ke všemu může být stejně jedno, protože zrovna Doněck (se značným kusem východní Ukrajiny) už je Ruskem přinejmenším z tohoto pohledu brán jako jejich území. Dopustili by snad, aby to tam někdo jen tak střelil? Nebo kam jinam by se to střílelo? Ke Kyjevu?

    Už použití špinavý munice by byl průšvih, natožpak nějaká „malá“ stokilotunka. Můj odhad, který je nepřesný maximálně v minutách, je hodina. Od chvíle dopadu první atomovky do rozpoutání fatálního pekla.

  3. Humphrey
   Když jsem před pár dny vystoupil s náznakem, že hlavní evropské železniční spoje se zcela obejdou bez kolejí ČR, měl jsem štěstí, že internetem nemůže přiletět boxerka. Akorát ty dvě atomdámy se na tom shodnou.

 3. Blokování úřadů je časově náročné řešení. Tento lokajsky režim potřebujeme omezit hlavně informačně, proto by stálo za to zamyslet se, jak usednout chapadla petihydre jinak.
  Možná by mohl právník Rajchl vymyslet a sepsat návod, jak sepsat výpověď a odstrihnout se od placení ČT poplatků? ČT už dávno neslouží lidem, je to vládní hnojomet a uz dlouho neslouží obcanum této země.
  Pokud by tato vláda nemohla dezinformovat své občany, dostala by pořádný direkt v rámci zákonů ČR.

  1. Pristroj, ktery je schopny prijmu TV signalu, odvest do sberneho dvora, zajit na postu a vyplnit formular, pracovnice posty pri vyplnovani pomuze.
   Zadna raketova veda, na kterou je treba ucast pravnika.

    1. Já jsem zo udělala a mám navíc neuvěřitelně velké množství času.
     A moji mladí nikdy televizi neměli. Dětem pouštěl zeťák pečlivě vybrané pořady na compjůtru s velkou obrazovkou. A všichni žijou.
     ( Fakt je, že když jsou u spolutchýně, tak se hned sápou po ovladači. )
     😀

 4. No, i kdyby se stal zázrak a vláda padla, podala demisi anebo byla defenestrována (metafora).
  Co pak? Asi volby, a jak by dopadly? 14 dní starý průzkum viz odkaz:

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volebni-model-median-volby-do-poslanecke-snemovny.A230314_061740_ekonomika_pukk

  SPD a ANO by měli přes 40 %, ale deklarují, že spolu nikdy nepůjdou. Tak asi nic.
  ANO a ODS, pragmatický svazek, který by se nám zřejmě také nelíbil by měl necelých 50 %.
  Ostatní kombinace si neumím dobře představit.
  Beztak by ještě nějakou dobu fungovala vláda v demisi, a vláda bez důvěry navržená tímhle prezidentem je asi také něco nestravitelného.

  Musí se ještě stát něco významného a hodně nepěkného, aby voliči začali uvažovat jinak. A strana PRO se musí ještě etablovat, je příliš málo známá. A nejsem si jistý, zda demonstrace s blokádou je optimální forma uvedení „značky na trh“. Pan Rajchl nyní potřebuje nějakého novodobého Hilsnera…

  1. Jan z Polovidlakova: Co když bude nějaký kompromis jako třeba menšinová vláda ANO podporována politicky spřízněnými silami, se stejným záměrem zastavit pětikoalice, jako je SPD? Vlk se nažere a koza zůstane celá.

   1. Možná později. Zatím je pořád „příliš dobře“. Ještě chvíli bude pětikolka huntovat zemi a zatahovat ji do války (možná i úspěšně zatáhne) a pak ANO hravě dosáhne na víc hlasů, možná do té doby zesílí i PRO.
    Současná vláda se musí historicky znemožnit, pracuje na tom intenzivně, ale média ji kryjí (od „podnikatelské“ mise na Taiwan s úchylem Jandou a manželem Pekary, Markem Bendou a dalšími slizouny) po Jurečkovo korupční jednání při odvolávaní nějakých ředitelů…

   2. Mooooc bych se divil, kdyby se časem neukázalo, že 5K byla jištěna dalším uskupením (2. vidlemi, na které je třeba naběhnout a vše zabetonovat).
    Já bych je nepodceňoval. Jak říkám: měli fůru času.
    Že jsem paranoidní?
    Ale třeba mě (staro)noví uchazeči přesvědčí … Jak? Je, to na nich – soryjako … !!!

 5. Pokud blokáda, pak navrhuji blokovat velvyslanectví Ruska, Ukrajiny a USA.
  A transparenty v ruštině a angličtině.
  Zaslat z demonstrace zdravici na ambasády všech zemí, které mají v ČR zastoupení s tím, že je žádáme ať se zasadí o jednání o míru.
  Trvalá demonstrace před vchodem do České televize, aby všichni zaměstnanci museli procházet uličkou demonstrantů, kteří budou požadovat pravdivé informace.
  To samé před ministerstvem obrany s požadavky na nedodávání zbraní do konfliktu s odkazam na příslušná ustanovení OSN.
  A bilbord s Černochovou a nápisem: ,,kdo přemýšlí o jaderných zbraních z politiky ven“

  Publicita bude i mimo ČR, případně napsat naše stanoviska do redakcí celosvětově sledovaných médií.

 6. á, druhá fáze plánu – co s lidma, kteří si v potu tváře vydřeli svůj půlmetr čtvereční na demonstaci. Čekal jsem teda spíš stávku nebo dopisní akci, ale nastydnout před úřadem zní taky dobře.

  Malá doporučení:
  1. Hnědé kalhoty a bílé košile, popř. kalhoty z francouzského týdne v lídlu…
  2. Před akcí si zajít na poštu, ťupnout si číslo a jít – na dotaz „co tu sakra děláte“ odpovědět „čekám až zavolaj osmatřicítku.“
  3. Oba prapory Alzheimer radši nechat v týlu. Budou stačit prapory „Parkinson“ (budou se klepat zimou, i kdyby bylo náhodou teplo) a „Dementia“. Podpůrné dětské prapory a kojné prapory použít v plném nasazení.
  4. Květiny vzít takové, které se v případě nutnosti dají sežrat. Jako jó, ony ty šeříky, růže a tulipány jsou takové poetické, ale mrkev je mrkev.
  5. Spacáky sehnat nejlépe černé a karimatku nabarvit jako českou/československou/rakousko-uherskou vlajku. A při spaní se tvářit fotogenicky.
  6. Estli ňákej pitomec zase bude chtít ukrást ukrajinskou vlajku, mějte pár připravených vlajek, jednu mu dejte, on si s ní bude moct hrát a bude pokoj.

  Nu nic, držím pěsti, ať máte štěstí.

 7. Pokud je účelem mediální zviditelnění a ohřívání polívčičky v rámci přípravy na budoucí volby, tak akce ve spacácích splní takový účel. Vážně to budí dojem, že tohle má být hlavní cíl, zamést někomu cestičku k lidové pozornosti a k vytvoření nového Okamury, tedy falešného hráče a žvanila. Jaký může být výsledek? Média a většina lidu si všimnou, že je tu další extrémistická strana. Nic víc z toho nebude a nemůže být. Nikoho to o ničem NEPŘESVĚDČÍ, nikoho to k ničemu NEPROBUDÍ, a pokud to v někom snad vzbudí sympatie, bude se jednat řádově o promile lidí. Jak vidno, ani v téhle malé sociální vidlákovské bublině nepanuje shoda názorů. Riziko zneužití takové akce je z obou stran velké, a ještě více to roztříští opozici, než aby ji to sjednotilo.
  Padají tu často slova o Gándhím, o pasivní rezistenci. Doporučuji podívat se na ten film o něm z roku 1982. Gándhí nedělal nic destruktivního, snažil se být nenásilný a pozitivní. Spacáky jsou na úrovni aktivistů, co v galeriích patlají bramborovou kaši na slavné obrazy. Také ničeho nedosáhnou, 99 procent lidí si jen zaťuká na čelo. Má-li nějaká akce na něco upozornit, měla by to být taková, která umožní lidem se s ní ztotožnit. Příklad: sbírka s názvem Stokoruna pro oběti vlády s podtextem pomoci osamělým důchodcům nebo samoživitelkám – samozřejmě plně transparentní účet, aby režim nemohl argumentovat zneužitím. Dá se tím najevo nespokojenost, ukáže se na viníka a zamyslí se i ti, kdo by se jinak nepřidali. Případně jiná sbírka na konkrétní pomoc nemocnému dítěti, rodině v nouzi s poukázáním, že stát (vláda) se o to není schopna postarat – a my se spojujeme a pomáháme. Jedné věci je ale třeba se VŽDY vyhnout: jakémukoliv poukazování na Ukrajinu a Ukrajince, to je nabíhání si na vidle, automaticky to devalvuje každou akci na „proruskou“.

  1. Přečtěte si o tom Ghándím něco serióznějšího.

   Vymyslel třeba bojkot anglické soli nebo textilu. Vedle toho je válení se před úřady nic.

   Navíc mohl hlásat nenásilí, protože Indové byli i tak násilní dost a dost.

   1. Indů bylo mnoho miliony a miliony. Britové nemohli všechny vyhodit z práce nebo věznit. Přes všechen svůj imperialismus a excesy Britové pořád tíhli k dodržování zákonů. Proto Gandhi mohl působit v Britské Indii, ale žádný Gándhí se neobjevil v SSSR nebo třeba v Itálii té doby. Nakonec ale stejně k dekolonizaci Indie došlo až po válce po roce 1945 spolu s ostatní vlnou stažení z kolonií a ne dřív, když v Indii po tom volali mnozí už ve 20. letech. Argumentovali i tím, že mají nárok na odměnu za to, že jejich dobrovolníci bojovali a pracovali za Trojdohodu za 1. světové války a taky slavnými body prezidenta Wilsona o sebeurčení národů.

    1. Britové tíhli k ledasčemu. Koncentrační tábory, teror Východoindické společnosti (např. zakazovala lidem vyrábět si vlastní sůl), přivazování a masové popravy zajatců u ústí děl (během povstání Spahiů) – tohle jsou britské praktiky a zákony!

  2. Oni SAMOZŘEJMĚ devalvujou jakoukoliv akci za proruskou, k tomu žádnou záminku nepotřebujou. Prostě to Rakušan nebo nějaký další z prasat řekne a ČT a ČRo to budou do zblbnutí opakovat.
   Žádnej důvod ani záminku nepotřebujou.
   Mimochodem, tuhle dovednost je nutné si taky osvojit…

 8. okej – Okjupaj Praga Strit ma svojho nadseneho hovorcu Vidlaka.

  Ked vynechame technicku stranku vykonavania veci okupacie by som bol strasne zvedavy, z akych predpokladov senor Vidlak vychadza.

  Predpoklad prvy – kolkoze vas bude? – teda – kolko chces by vas bolo z diskusii a nadsenych prihlasok ucastnikov zajazdu mus byt jasne, kolkozevasbude asimoznosnad

  Predpoklad druhy – po kolkych tyzdnoch si myslis, ze to zacne na fialovu vladu ucinkovat?
  Koncept realizovatelnosti musi mat organizator k dispozicii, by vedel, ci treba pridat, ci ubrat, ci vystriedat.

  Kto bude viest – v pripade uspechu rozhovory s fialovymi zastupicmi?
  Ja viem – som otravny – ale znovu – kto je sef???? 🙂 🙂 🙂 Bo zatial to tak vypatra, ze ste si rovni bratri a sestrove a ti garantujem, ze ak bude mat Fiala zmysel pre humor, tak k rokovaniam vyzvu najvacsieho debila z vas, by mal narod kabaret. Bo ked nemate sefa tak je to jedno.

 9. Tak co se stařík V.Čech dozvěděl? Ptal se: „Tož kudy?“
  A dozvěděl se: „Tož tudyma né!“
  „Ale teda kudy jo?“
  A dozvěděl jsem se: „Tož tudyma rozhodně né!“
  A tak vám, milí vidláci, moc děkuju za osvětu, poučení a vůbec všeobecnou konstruktivní kritiku.

  1. Pane Čechu, v demokracii se rozhoduje ve volbách a zde je nutno dodat, že poslední příležitost jsme prohospodařili. A jak jsem přesvědčen za vydatného přičinění Rajchla ale také Vidláka…
   U toho prvního jsem si jist, že cíleně a u druhého nevím. Chce se mi věřit, že nedopatřením, ale když vidím, jak stále hraje Rajchlovu čučkařskou hru, tak začínám mít pochybnosti.
   Při poslední Rajchlově demonstraci se podařilo poslat do šaten 18 nebojácných občanů.

   Kolik to bude Tentokrát?! Budou to jednotky, desítky, stovky, či dokonce tisíce?

   A to se ještě zas tolik neděje. Nebudou nám pak tito jedinci chybět až skutečně bude potřeba se postavit na odpor?

   Aneb jako to již před léty formuloval Karel Havlíček Borovský:

   Za pravdu je různá sazba,
   někdy metál jindy vazba.
   Kdo ji řekne dřív než v čas,
   tomu pravda zláme vaz!

   A stejné je to i s těmi blokádami.
   Přemýšlejte o tom.

   (PS: S kolemjdoucím níže se jedná jen o shodu nicků.)

   1. V demokracii se rozhoduje v ROVNÝCH volbách.

    To znamená, že každý hlast musí mít stejnou váhu, to znamená, že volby musí být podle stejných pravidel pro všechny a ne, že půlka stran bude kandidovat jako koalice.

    To skončilo, když Rychetský vymyslel svůj podvod.

    1. Rovne volby u nas nejsou od novych kraju uz jenom diky rozdilum v poctech poslancu za jednotlive obvody…

     1. Asi nemůže, Manueli, dyť to vidíte sám na tý dnešní Vidlákově výzvě. Místo, aby Rajchl houževnatě pracoval na odstranění bariér v táboře tzv. opozice, což pokládám skoro za nemožnou, obtížnou a po všech stránkách vyčerpávající makačku, tak Rajchl se svejma přívržencema organizujou blokování úřadů, což podle mě bude mít úplně opačnej efekt, než to Vaše zcela správný a potřebný „udělání koalice“ po vzoru pětiblevajzu dle Rychetskýho itineráře.

   2. To je stále dokola a já už doufal, že máme tuhle dezinformaci a urban legend na Kydech vyřešenou. Ten epigram není Karel Havlíček Borovský, ale je to Jiří Žáček, kniha Rýmy pro kočku a pod psa, tuším snad z roku 1986? V té samé knize pak najdeme nadčasové:

    Pučí,
    pučí,
    pučí puč,
    svobody jsou zase fuč.
    Lid se hodí na práci,
    velet budou vojáci.
    A ten, kdo chce z kola ven,
    bude popra-
    napraven.

 10. Národ, společnost nebo chcete-li dav může zaujmout a udržet na cestě ke svobodě jedině silný vůdce. Nepřehlédnutelný, odhodlaný, uvěřitelný, někdo jako Ježíš nebo Ghándí. Ghándí byl skutečný a měl úspěch. Jeho příklad je nedávný a zřetelný. Takového potřebujeme najít a podpořit. Potom se přidá spící a mlčící většina, bez níž se z místa nepohneme.

  Poděkování Vidlákovi, že hledá.

 11. Ne, nejsme připraveni. Proč ne, docela dobře popsal Martin V. Přidám ještě jeden bod. Nátlaková akce má v současné chvíli smysl pouze u konkrétní věci. Např.korespondenční volba. Pro obecné odstavení pětikolky je prostě podpora malá. Vsadím se, že pokud by byly dnes volby, nic by se v mocenských poměrech nezměnilo.
  Je to, bohužel, výstřel do prázdna. Až budeme munici potřebovat, bude chybět. A to říkám jako účastník všech čtyř demonstrací na Vaclaváku od září 22. Na demonstraci přijdu, ale pak nikam nepůjdu.
  Nevím, zda nežijete v nějaké sociální bublině. Já jsem z Prahy, a kolem mě se to jen hemží libtardama různého věku. Ti si opravdu myslí, že jsme dezoláti. Zatím k politování kterým by prospělo nějaké to školeníčko. Až bude stát doprava v centru, tak se posunou klidně k nějaké té šatlavě.

  1. „Pro obecné odstavení pětikolky je prostě podpora malá. Vsadím se, že pokud by byly dnes volby, nic by se v mocenských poměrech nezměnilo.“
   Je to (bohužel) přesně tak!

   A když si někdo lehne ve spacákách před nějaký úřad, tak docílí čeho?

   Už jsem to tu psal před časem. Představte si to obráceně. Volby vyhrál někdo, koho jste chtěli. Kroky vlády vám vyhovují, nebo aspoň nevadí. Jak se budete dívat na partu řvoucí na náměstí a pak blokující státní instituce? Přidáte se na jejich stranu? Asi ne, spíš vás to utvrdí v tom, že jsou to hovada. Buď se jim blahosklonně vysmějete, nebo se k té protistraně zvýší vaše nenávist.

  2. Ač nerad, musím s vámi souhlasit. Opravdu žijeme ve své bublině a obávám se (stejně jako vy), že volby by dopadly zhruba obdobně jako minule. Je třeba si přiznat, že lidí s jiným názorem je prostě také hodně (+/- půlka). Podstatnou úlohu sehrávají bohužel „masmedia“ – na nás, starší generaci vliv nemají (pokud ano, tak přesně opačný), ale u těch mladších to je jiné.
   Já bohužel jiné řešení než tzv. „pád na hubu“ nevidím. A ten pád může vypadat různě: totální rozvrat finančního sektoru (run na banky a zhroucení toho letadla), vstup do války (až se nám začnou vracet z Ukrajiny děti a příbuzní v černých pytlích) atd.
   Demonstrace snad mají smysl v tom, že vládě ukáží, že ne všichni jsou s nimi spokojeni – to je jim ovšem u zadele. Samozřejmě pokud revoluční kvas nedospěje do stavu, kdy se demonstrace překlopí do stadia typu „majdan“ a skončí (většinou krvavým) státním převratem, což si předpokládám nikdo nepřejeme (byť si s představou, jak „lůza“ některé krvežíznivé soudružky (nebudu jmenovat) pěkně dle tradičních zvyků oholí, pomaže medem či dehtem a vyválí v peří, lehce pohrávám 😀 )
   Závěr – jiný konec než obrovský průser, který odskáčeme všichni, nečekám.

 12. Blokovaní úřadů je hloupost. Státní správa a samospráva je velké množství voličů a tohle se jim nebude líbit.
  Mluvím z vlastní zkušenosti . Překvapivě velké množství kolegů a kolegyň sice s Fialy a spol. unešeni nejsou, ale protože se ještě masivně neproouštělo a protože je Putin fuj, tak jsou misky vah pořád na stejném místě.
  To je snad lepší zahltit podatelny úřadů žádostmi podle zákona 106 např. s dotazy na válku. Stošestky zpravidla vyřizuje jen jedno oddělení, nenasere to tolik lidí a dá na ní procesně rajtovat.

  1. Ano, jenže právě státní úředníci by se propouštět měli, protože jsou drazí a neefektivní, státní správa potřebuje zeštíhlit. Jestli jsou tak účinní jak si myslí, tak jistě najdou práci i v soukromém sektoru.

   Jako vysoce efektivní člověk jistě sám dobře víte, jak jsou na tom v porovnání s podobnými zeměmi, co se týká počtů a platů.

   Státní úředníci by měli bejt nasráváni co nejvíce, protože se jim kolaborace nesmí vyplácet. Až budou vědět, že jim jde kvůli fialově vládě o všechno, tak ho opustí jak krysy loď.

 13. Negativ. To se říká v letecké radiokomunikaci místo „ne“ (případně anglického „nou“), které je moc krátké a mohlo by být přeslechnuto v rušení a poruchách spojení.

  Jednak je blokování úřadů debilní, jednak neúčinné – jak přesvědčivě prokázaly všechny tyto „blokace“ a „okupace“. Ať už to provádí kterákoliv strana, vede to jen ke kriminalizaci opozice, lidským neštěstím a zbytečným obětem.

  Takže pokud oběti nejsou právě to, o co organizátorům v první řadě jde, je to ukázková demence. Pracovat s obětmi se musí umět, je na to nutná praxe. Nejlépe to zvládají tradičně černoprdelníci, kteří svými svatými mučedníky svrhli nejeden režim a na nesvržených úspěšně parazitují. Jenže to je plán na roky, kolikrát na celá staletí – než to začne fungovat. Navíc je to absolutně zvrhlá, úplně amorální metoda. Inu, černoprdelníci.

  Legrační je slepota, s jakou se popírá úspěch Chvilkařů s jejich 300 tisícovou Letnou. Ti totiž se svými demonstracemi uspěli: pražáky zblbli tak, že většina z nich to hodila 5-ti demolici, dost pravděpodobně pod vlivem davových zážitků z opakovaných performancí. I když je vedl umělý „pan Nikdo“, navíc navlečený do náckovské hnědi.

  Nakonec, jak lakonicky poznamenal Godot, je to předčasné. Což je další hlavní námitka: předčasnost je vždy tragická. I vhodné akce a kroky, učiněné předčasně, vedou k selhání a katastrofě.

  Jsou dvě možnosti: buď si z nás Vidlák dělá blázny uplatněním své výzkumné metody „advocatus diaboli“ – předkládáním hovadin a co my jako na to. Nebo utrpěl měknutí mozku, někdo mu provedl lobotomii.

  1. V bojové radiokomunikaci bych tu použil
   ABORT ABORT ABORT
   To je, pro ty, co nevědí, urgentní pokyn, používaný ve chvíli, kdy předtím už byl dán souhlas k ostré palbě z letadla, a najednou je to z nějaké nouzové potřeby nutné zrušit.

  2. Blokovani uradu ci instituce muze zapracovat, jde li o uzce specifickou vec. Cetla jsem pred casem, jak rodice geneticky postizenych deti udelali ve fojeru velke nemocnice demosku, kde na doktory kriceli a strkali jim ty chudaky kojence do ksichtu — vse na kamerach. Podarilo se — okamzite se rozjel program, na ktery ti rodice dlouho marne cekali.

   A je jeste jedna moznost — Vidlakovi cosi lakaveho slibili (nebo ho plati) za radne hecovani.

   1. Souhlas s tím prvním, ale ne s tím druhým: však Vidlák několikrát popsal, jak se snaží „tříbit myšlenky“ – že zaujímá protichůdná stanoviska, a pak čeká, co mu z toho vyleze. Možná také, že dnešní pamflet sepsal, aby ukázal Rajchlovi a dalším, jak blbé mají nápady. Co na to „hlas lidu“.

    1. „Jak já nenávidím ty odporný neutrály. U nepřítele víš na čem jsi, ale u neutrála… kdo ví?“

  3. Zapoměl jste na dívky v bílých blůzkách s květinami v rukou v první řadě proti těžkooděncům.
   Ale možná je to scénář na květen, až se oteplí.

  4. K42: s těmi Chvilkari myslím, že příčina a následek jsou naopak. Lidé nebyli přesvědčeni k volbě určitých stran až na demonstraci Chvilkaru žádným mluvčím te iniciativy, ale voliči určitých stran šli podpořit Chvilkare, ale už předtím měli jasno koho volit.

   1. S tím úplně nesouhlasím. Každé takové setkání má davový efekt, už na podvědomé úrovni. Postupné rozšiřování víry, je to taková konfirmace v až náboženském významu. Rozšiřuje se tím „naše pravda“, protože veřejně a nahlas zazní, co se jinak moc říkat nehodí nebo dokonce nesmí. Funguje to na úrovni stádních pudů.

    Chvilkaři tohle měli vymakané: je úplně jisté, že to nebylo z jejich hlavy, byl za tím větší tým poradců z Fašingtonu, od Soroše, ze všemožných neziskovek – v rámci jejich programů barevných revolucí. Behaviorální vědy, psychologické studie… Hlavního vejlupka vybrali v konkursu podle přesných kritérií. I ty jeho nacisticky sračkovitě hnědé hadry měly význam – jako překonání určitého tabu.

    Nestačí jedna demonstrace, je nutné to mnohokrát zopakovat. Jako to udělali Chvilkaři.

    Přesně takové věci by měla „Alternativa“ akcentovat. Postupně budovat sdílené myšlenky, otevřené informace, neprolhanou publicistiku, a křičet z tisíců hrdel na náměstích to, za co by jinak byli vyhození z práce nebo dokonce zavření.

    Tím by se nakonec uvolnila stavidla. Protože hlavní problém dneška jsou žumpoidní média a neustálé lhaní, plus lakování situace v ČR na růžovo – a přitom jdeme přímou cestou ke zkáze.

    A ne blbnout s „blokováním úřadů“. To je úplná hovadina – a nebo účelové hrozné svinstvo, vyberte si. Chtějí organizátoři vytvořit oběti represí? Aby měli nějaké ty mučedníky a mučednice?

    Opravdoví hajzlové to tak dělávají. Třeba Charta 77, ti dostali do kriminálu účelově mnoho lidí, třeba jakéhosi Jirku Wolfa. A na ně pak „spravovali“ dary z celého Západního světa… A oháněli se jimi coby trpícími, zatímco se měli dobře – když si Havel a dalších pár špiček prošlo pár lety fešáckého kriminálu, zatímco Wolf seděl mezi vrahy. Za to, že měl ve sklepě cyklostyl na množení letáků.

    To je pořád stejné. A jestli to míří tímto směrem, no tak Pá Pá, zmrdi.

      1. Tak nějak doufám že to dopadne – cca 200 kusů zabalených ve spacácích, budou tam na sebe s policajtama čumět, hecaři se nebudou mít kde schovat, tak se nato vybodnou, ve dvě ráno začne mrznout, ve tři sněžit (bo půlka dubna, žejo) a tak se všici seberou a půjdou dom.

  5. Mnohem jednodušší předpoklad je, že je za to vše placen, aby tzv. opozici co nejvíce rozesral. Zatím se mu to daří. (viz třeba to referování o „akci u muzea“).

 14. Ad „Potřebujete spacák, květiny a odhodlání vydržet co nejdéle. „:
  Účastníkům této formy protestu se nezávazně doporučuje .vysrat se do spacáku a prdel si vytřít karafiátem.

 15. Pane Vidlák, diskuse vyznívá dost jasně, že?
  Opravdu doporučuji přečíst si nějaké historické knížky o tom, jak se dělá revoluce. Opravdu ne tak, jak to navrhujete.

  1. Nijak mě diskuse nepřekvapuje. Loni před první demonstrací vypadala velmi podobně – nikdo nepřijde, nemá to žádnou cenu. Když pak přišlo 100 tis. lidí, tak ti stejní začali radit, jak této situace využít. Pak ti stejní říkali, že samotná demonstrace nestačí, že je třeba přitvrdit. A teď, když má být přitvrzeno, tak ti stejní říkají, že je to špatně.
   Před rokem mi spousta diskutérů říkala, že je třeba něco udělat. A když jsem se zvedl a začal jsem se seznamovat s influencery i politiky a začal si cíleně zvedat dosah, tak to bylo zase špatně.
   Hromada diskutérů pak před volbami napíše, že volby taky nic nevyřeší a nemá cenu k nim chodit.

   Vždycky je všechno špatně.

   Ti, kteří na demonstraci nakonec přijeli (a kteří přijedou i teď) ti moc nediskutují. Mezi zdejšími diskutéry je asi pět lidí, se kterými jsem se v Praze potkal. A pak jsem se tam potkal se stovkami čtenářů, kteří čtou, ale nediskutují.
   Dnešní článek není pro ty, kteří doma od gauče nejlépe vědí, jak to dělat správně, ale nikdy nic neudělají. Dnešní článek je pro ty, kteří se už z gauče zvedli.
   Ale neříkám to s hořkostí. To už mě přešlo. Prostě to tak je. Naštěstí je hodně těch, kteří se do práce pustili a kteří přijdou. Co to udělá dál, to se teprve ukáže.

   Ale moc se mi líbí sledovat reakce mnoha těch, kteří vyzývali k aktivitě, že demonstrace nestačí a teď, když na ni má dojít, tak couvají. Z toho budu mít náměty na celou řadu dalších článků.

   1. myslím si, Vidláku, že tak to není.
    Děláte toho hodně, burcujete, organizujete- a za to Vám patří díky.
    Ale aby Vaše úsilí mělo smysl, musí odpor vůči vládnoucí kastě získat opravdu zásadní počet příznivců a i o tom, kolik lidí nyní podporuje Alternativu, to se všichni pouze dohadují.
    A především : musí mít vždycky vizi několika kroků dopředu a naději na úspěch. Bez příkras Vám tu mnoho diskutujících píše, že vidí mnohá úskalí a že blokáda vládních budov neoslabí vládu, ale pravděpodobněji zdiskredituje příznivce PRO a odpůrce pětikolky. Logicky argumentují.
    Takže to neberte zhrzeně, cože je to za nevděk, ale otázky, které zde byly položeny v diskuzi, předložte panu Rajchlovi.
    Nikdo z nás není profesionální revolucionář, tedy univerzální návod, jak vést úspěšný odpor a dosáhnout kýženého cíle, zde nenajdeme. Bohužel.
    Ale ne vždy to, co člověk nechce slyšet, je míněno špatně.

    1. Já to neberu jako nevděk… Ale je to trochu štěkání na nepravý strom. Já nejsem organizátor a nejsem ani v PRO. Nekecám Rajchlovi do jeho představy, jak dělat politiku. Naopak je to pro mě nebetyčně zajímavé, sledovat reakce veřejnosti na pokus o nátlakové akce.

      1. On jen tak trochu agituje, má jinak hovno co na práci, že? Viz Pratchett – Zajímavé časy:
       „„Dvě ohnivé byliny říká, že za to všechno může systém,“ ozvala se Lotosový květ.
       „Vsadil bych se, že už má ten lepší systém vymyšlenej,“ ušklíbl se Mrakoplaš a podíval se na skupinu vězňů. „To oni většinou mívají. Ostatně, kde vlastně je?“
       Dívky se ohlédly.
       „Nevidím ho,“ řekla Lotosový květ. „Ale myslím, že když se na nás vrhli vojáci, položil život za naši věc.“
       „Proč?“
       „Protože vždycky říkal, že to bychom měli udělat. Stydím se, že jsem to také neudělala, ale zdálo se, že nás chtějí jen zajmout, ne zabít.“
       „No, já ho neviděla ani tam,“ řekla Půvabný motýl. Vyměnila si pohled s Mrakoplašem. „Myslím…, že tam vůbec nebyl.“

       „Poslouchejte mě chvilku, jo?“ řekl a trochu se uklidnil. „Znám lidi, kteří mluví o strádání a obětování se v zájmu všeobecnýho blaha. Ale ať mě čert vezme, jestli jsou to někdy oni! Když uslyšíte někoho křičet ,kupředu, odvážní soudruzi!‘, stačí se rozhlídnout a zjistíte, že je schovanej za pořádně velkým kamenem a na hlavě má jedinou zaručeně šípovzdornou helmu. Rozumíte?““

   2. Zúčastnil jsem se velké republikánské demonstrace a 2-denní blokády ČT na Kavčích Horách v roce 1992. Proti totalitním praktikám Kantůrkovsko-české televize, která diskriminovala značnou část tehdejší opozice a bojkotovala jejich představitele. Už tehdy!
    A co se změnilo za těch více než 30 let? V ČT jsou dnes ještě větší haj*lové než tehdy a televize lže jako nikdy – tak, že by se i Josef Goebbels červenal. Ne, osamocené blokády nic nezmohou, to už je vyzkoušené.
    Vládu 5-demolice a její režim by mohl shodit jedině koordinovaný postup CELÉ široké opozice. Ono by stačilo, pokud by se domluvili 4 pánové – Babiš, Okamura, Rajchl a předseda odborových svazů Středula. Zablokovali by Sněmovnu, vyvolali by demonstrace (i ty blokády) a vyhlásili generální stávku za odstoupení vlády a za předčasné volby.
    Nestane se tak, ani jeden z výše jmenovaných to neudělá. Nejenom že jim v tom brání jejich abnormální EGO, ale dobře vědí, že by tím ohrozili především svoje luxusní posty a koryta. A asi i oni cítí, že na takovou akci je ještě příliš brzy, není podpora široké veřejnosti – pořád ještě jezdí kolony aut na parkoviště hitlermarketů a ovčani tlačí své nákupní vozíky. Byť už nejsou tak vrchovaté nýbrž o něco prázdnější. Ale ještě nejsou na dně – a až tam budou, tak už bude na nenásilné protesty příliš pozdě.
    Když se národ nechá zdebilizovat korporátními médii a konzumem, u voleb se pak chová jako to ovladatelné stádo a reaguje podle mainstreamových debilizátorů na první signální. Nevidí dopředu a v důsledku pak volí v rozporu se svými skutečnými zájmy. Když tento stav trvá přes 30 let a stupňuje se, není šance na rychlou nápravu. Jedině snad za cenu totálního kataklyzmatu. Pak ovšem hrozí, že už nebude co a koho napravovat…

 16. Blbíš a Šmíd aneb metafora.

  Vím kulovaný, ale mám podezření, že ten Václavák zmešugovává! Von Rajchlovi ten Popelka u Muzea dal asi malou lekci, vono mu to zřejmě nestačilo, von snad chce těch Popelkovců mít na úřadech přehršel … a že se najdou … si buďte jistí! Pozor, metafora = von třeba takovej náhodně píchnutej chudák vrátnej při strkanici s „popekorachlovýma“na vrátnici blokovanýho úřadu = to bude minimálně tak výživný, jako Uhlův student Šmíd v tom podloubí blahý paměti. Hodně blbej nápad a ještě k tomu ta dnešní hovězí výzva, fakt neskutečný.

  Touhle cestou ztratíte/me to, co politologové nazývaj „nerozhodnutí voliči“ a taky i část z tradičních “nevoličů“, který by asi tentokrát k nadcházejícím parlamentkám volit přišli, protože konečně dochází na jejich peněženky, tedy na to, na co jediný myslí a slyší. To by je snad k urnám tentokrát mohlo dokopat, co říkáte? Bez nich se totiž příští volby těžko nevyhrajou!

  A to vůbec nemluvím o skutečných a aktivních přívržencích strany PRO, tady tuším, že dojde k velkýmu tření až odlivům jinam.

  A co možný tajní sympatizanti strany PRO, který s ní pojí velice vachrlatý vazby? Ty podle mě budou s největší pravděpodobností ihned přerušeny, pokud dojde k Vidlákem tady propagovanýmu blokování úřadů!

  Mně to spíš příde směšný, protože tuším, co bych jako úředník blokovanýho úřadu udělal. Uvítal bych to! Pokud bych uviděl Vidláka se mi válet ve spacáku ve vrátnici či před úřadem, úplně s klidným svědomím bych ostentativně prohlásil, že se tady necítím bezpečně, že se bojím, odpíchl bych si a šel domů po svejch, jenom každej večer bych mrkl na telku, a pokud bych se dozvěděl, že se mi Vidlák dál válí na mým úřadu, tak bych do úřadu zkrátka nešel, sedl do auta a kliďánko odjel si dáchnout na chatu (nebo = každej si dosadí to svoje). Erár to přece zacáluje, myslím, že se tomu § říká “ překážka v práci na straně zaměstnavatele“. Von už tu celkovou národohospodářskou škodu Fiala a spol. Rajchlovi spočítá, nafoukne a omlátí patřičným způsobem vo hlavu. A vemte jed, že to bude mít velkej dosah, protože TVvolič bude bednou řádně opracováván, aby u parlamentek volil pětiblevajz, kterej to přece s ním myslí úplně nejlíp. A chudáci úředníci, který už tak dělaj pro občana jak hlemýždi? … budou úplně z obliga a … a co si budem povídat, počítá se především to volno, žejo?

  Čili platí: víc Vidláků na vrátnici = víc se bojím = víc volna! … A ředitel úřadu? … pro mě za mě ať se před Vidlákem hrdinně schová třeba celej za policejníma mlátičkama, mě/nám úředníkům je to u prd@le!

  Takhle se příznivci nezískávaj a už vůbec nevyhrávaj volby. Asi má Rajchl času habaděj a pod palcem zřejmě celou opozici, že má čas se zabejvat takovejma neskutečnejma, nebezpečnejma a riskantníma zhovadilostma. Fakt to nechápu.

  Ale jak sem předeslal, vím kulovaný, třeba se mýlím.

  1. Za mne se rikalo „vim kulovy.“ I to uz se zmenilo. Nestacim se divit.

   A za co se zde riskuje? Par lidi pozaviraji. Vidlak urguje, aby se lidi chovali mirumilovne. Jenze kdyz po cloveku jdou, tak prvni instinkt je se branit. A uz maji duvod cloveka odrovnat. V Americe se lidi skoli, jak „zhroutit“ a odnest, jakmile se na nej vrhnou poldove. Nekomu rikat, aby byli mirumilovni, to taky nefachci, protoze staci poslat do davu partu lidi „se stejnyma botama.“ Ti uz se o vytrznost postaraji.

  2. Osobám ve spacáku se bude chtít čůrat (a časem i kakat).
   Za jak dlouho? (hodina, dvě, čtyři?)
   Kolik hodin tedy takový protest vydrží (i bez zkrvavení bílých košil?).

   Čili jak napsal blbíš: „Takhle se příznivci nezískávaj a už vůbec nevyhrávaj volby.“ Je to tak, a je zvláštní, že to dotyčné pány a dámy nenapadne. Slepá, blbá cesta.

   1. jasně … řekl bych, že hajzly budou ty nejokupovanější, nejstřeženější a nejblokovanější místa těch úřadů. Tam bych čistě metaforicky očekával, že vzejde ta jiskra násilí od kdo z koho udolá ve frontě na záchodovou mísu, která zapálí celý ty úřady a jedno, jestli Vidlák s Rajchlem budou mít v klopách zastrčený voňavý růže, rudý karafiáty či už jarní narcisky.

   2. Policajt s okovanejma botama miluje lezici lidi..
    Ani plivnout si na nej nemuzou. A co udela,kdyz mu zacne lezici spilat?
    V uradech bejvaji uklizecky s kyblema. Z tech kyblu z vokna dolu na lezici „bloky“ ,nemuseji lejt jenom cistou, pitnou vodu…
    Nektery mohli studovat boje husitu s krizakama..To smrdi.
    Vidlak pise, ze neni clen Pro, ani niceho vorganizator , ale dotedka to tak z jeho velmi presvedcivych clanku vypadalo..
    KYDY.
    Neco se zmenilo? Nevim ted ,co si mam vo tom myslet……
    ………..Radsi se zamyslim na neco jinyho , treba jak sofistikovane ,
    /vychytrale , promyslene / shodit vladu../Na napady sem bedna/.
    Kdyz teda napad , jak stvat na vladu..A udelat jim vostudu vsude..
    Ja bych organizoval a protestoval v mirnym poctu lidi ,pred budovou vlady s velkejma transparentama, aspon tejden , aby vlada prestala bejt proruska a prestala ihned podporovat Putina , SANKCEMA..
    Dukazu je dost , ze se tam maji rusaci v Rusku jako prasata v zite.
    /Vodebiral bych vod nej ten plyn tolik ,az by mu nezbyl zadnej/..
    Moznosti je opravdu hodne. Pravej opak sankci. A v Rusku je… zima..
    A.
    To neni zdaleka , zesiroka ani zvysoka , vsecko.
    Ani Putin beda nekrade svejm duchody. Ale beda.
    /Kdyby dobyl Cesko, urcite by jako prvni rozhodl , ukrast nam taky duchody/.
    Takhleto vlada urcite dela za nej..
    Tedy usvedcit vladu ze ne demonstranti, ale vlada je hodne pro Ruska a pro Putina a konspiruje ,dezinformuje /pretvaruje neco uplne jinyho/a vede propagandu a zpusobuje upadek statu ve prospech Ruska.
    Putin by urcite u nas vsecko zdrazoval ,zapricinil by nedostatky a menu inflacoval ,odzbrojil armadu ,nasekal astronomicky dluhy , reci a psani cenzuroval a mirne protestujici krute trestal vezenim..
    /Vidlakovi jitrnice by taky zakazal/. Moc pise.
    Dale jednanim , chovanim a rozhodnutimi vlada neustale presvedcuje dalsi lidi .
    Ze chce presne to ,co chce nejvetsi nepritel Ceska ,Putin..
    Ten by to lepsi nesved.
    Poskodit co nejvice republiku..
    Posledni Vidlakovi vidle, by taky konfiskoval..Potom by si Vidlak ani Nekyd.
    Kydy.

 17. Bude to. Kdo tam bude chtít, bude tam. Kdo ne, nebude tam. Co k tomu je nutno dál říkat? Že jde o tuhle zemi, to už bych si připadal jako duševně postižený mezi duševně vyspělými, takže mě nenapadá nic jiného, než co už tu zní tolik týdnů. 3J.
  Pokud někdo neví, znamená to s jiným, jindy a jinak. Je to samozřejmě míněno ve prospěch věci! Pomoci týhle zemi ne takto pitomě, ale tak, jak by to asi pak správně mělo možná bejt! Copak nikdo nechápe, že možná se to eventuálně pak má popřípadě celý kdyžtak udělat nějak jinak? A už vůbec ne teď a s tamtím fotbalistou? Prostě někdy potom? Nějak?

  Nechci to pořád pitvořit, ale s kým, kdy a jak? Tahle vláda je učiněný neštěstí, každým dnem jejího „usilovného řešení věcí ve prospěch země“ tu zemí ničí. Musí skončit co nejdřív. A jestli si vymyslí, že stejně bude vládnout v demisi až do konce se všemi pravomocemi, tak se prostě v tom odporu bude pokračovat.

  Samozřejmě musí být co nejdřív nové volby. Zní to blbě, páč by to pak zase bylo stejně to samý? A navíc by stejně EU? Takže nutno to 3J? Jenže žádný takový není. A jestli ty volby dopadnou jinak, než „se chce“, tak je hotovo. Nevyšlo to. Ale s tím se už nedá nic dělat, protože budou volit lidi. Každý bude vědět, co volí.

  S lidmi už to tak je, že jeden volil podle mínění druhého blbě a druhý zas blbě podle prvního. A spousta si jich bude volit svý straničky, protože zaujmou postoj. Ten je pro ně totiž přednější, než tahle země, tak raději svůj hlas spláchnou do kanálu. Jestli ale pak zase spustí o tom, že přece ty principy, že od samýho začátku to má bejt jinak, tak hurá do toho. Svobodně pak může tvrdit, že von vůbec nesplách svůj hlas do kanálu, přesněji, že se vůbec ani docela málo vlastnoručně nepodepsal pod kolaps země. To ty druhý za všecko můžou, protože prej jsem se měl k nim přidat, jenže správně každej rozumnej ví, že se měli přidat oni ke mně!
  Což vše se stane narozdíl od např. topkařů apod, který se k tomu kolapsu aspoň veřejně hlásí.

  Ale to předbíhám, protože nejprve je potřeba přece jen nějak ty blbý lidi přesvědčit, aby do tý Prahy nejlíp ani nejezdili. Aspoň pak se tu nebude nic dít, natož nějaký volby. Pěkně je nechat dohnat a předehnat EU.
  Takže tedy znovu, kdo tam nechce být, ať tam není.

  Ještě mě napadá, že se ale nakonec stejně znemožním, protože tu opět bude vysvětleno, že by to stejně bylo k ničemu i kdyby tam byl milion lidí. A který tam především stejně nebudou. Ale nejspíš mi trochu bude chybět dovětek – například mě tam ty blbečku nikdo nedostane. A to ti říkám, že do poslední chvíle všem budu vysvětlovat, že je to k ničemu. To jestli se podaří, tak to já ti pak povím, kam máš s tím milionem jít…

   1. Ano, někde jsem tu napsal, že dělat Mahátmu je hodně na pytel. Ale taky, že tentokrát nedá se svítit. Silně pochybuju, že byste si tý druhý části nevšiml.

    Jistě, tohle je diskusní fórum, lidi sem píšou svý názory. Každý názor nicméně má svý vyznění. A jaký vyznění mají slova, že je to celý blbost? Jen jedno.
    Neutuchající výzvy typu 3J se mi rozebírat skutečně nechce. Jestli někdo má „názor“, že přece na všechno času dost, tak přece pak se kdyžtak uvidí, jestli by možná s tím něco šlo dělat, a jestli má potřebu jej prosadit, ať jej sem tedy napíše klidně posedmnáctý…

 18. Bivakovat před budovami úřadů (s květinami a v bílých košilích) je v současné situaci (kdy legitimní, z voleb vzešlou většinu mají „ti druzí“) nápad dětinský, naivní a hlavně kontraproduktivní.
  Opakovaně tvrdím, třebaže z toho nemám radost, že Rajchl a PRO jsou slepá vývojová větev, znemožní se sami.

  Jak už, byť jinými slovy, napsali někteří přispěvatelé níže, dosud nenastala revoluční situace.

  1. Přečetl jsem článek a část diskuze nade mnou.
   Metaforicky spacáky, ale květiny na co? Tyhle gesta jsou jen připravené divadlo pro cvakající objektivy fotoaparátů aby se pak dalo pracovat s takovými gesty. Tentokráte žádné fotoaparáty cvakat nebudou.
   Skutečně nechci být nějak demotivačně naladěný, opravdu si přeju změnu.
   Ale jak to jako proboha má průměrný člověk jako já udělat? To se jako ve 4 ráno rozloučím s ženou, řeknu uvidíme, kdy se opět uvidíme, vezmu si v práci půlku své dovolené( už je nás tak málo, že prakticky to není možné protože i jiní si vybírají své volna a tak si může vzít dovolenou jen jeden člověk z 5ti co dělají daných 24 hodin) a půjdu dělat gesta před vybraný úřad?
   Jak se seknou popeláři, dopraváci, energetici, nemusí se vůbec nikam chodit. Sesype se to samo.
   A jak tu píšou někteří okolo mně. Skutečně ještě neryje držkou v zemi dostatečné procento voličského elektorátu.

 19. „Bojujeme i za budoucnost policajtů a jejich rodin.“
  To jako vážně? Čím asi to lidem ti policajti oplatí?

 20. Hele … já nevím.
  Zaprvé: Dejme tomu, že za každého demonstranta jsou 4 další, kteří zrovna nemůžou/nechtějí/neodvažujou se. To je bratru půl milionu „aktivně nespokojených“, z nichž pětině stojí za to dojet až do centra Mordoru a zahulákat dřímajícím Sauronům pěkně přímo do oušek a zbývajícím čtyřem pětinám alespoň se dostavit k volbám. To je ale pořád málo. Většina, a je nutné říct, že velká většina, se prostě ještě nemá dost zle na to, aby ztratila celý volný den a harcovala se k pekelným branám, natož tam tahala čerta za ocas.
  Zadruhé: Pozimní katastrofické předpovědi se ve velké většině prostě nepotvrdily. Je asi jedno, jestli to bylo tím, že proroci zkázy se strašně sekli nebo tím, že vláda i její vodiči potichu dělali to, co proroci radili nahlas. Zima prostě byla dost mírná na to, aby se idiotská politika vlády projevila s plnými důsledky (navíc zanášených kotlů nebylo tak moc, takže podle všeho někde cestou k českým spotřebitelům dochází k zázračné demokratizaci původně krvavých propanových molekul) a tak například nadále fungují obchody s naprosto, ale naprosto zbytnými věcmi. Dále věci nezbytné (máslo, olej, cukr) jsou teď cca o třetinu levnější než okolo Vánoc – sice „v akci“, ale ty jsou víceméně trvalé. Kartelových 2,90 za rohlík začíná narušovat Lidl (zatím rovněž „v akci“) kaiserkou sice rozmraženou, ale za 2,20. Začíná sezónní zlevňování zeleniny. Rajčata už nejsou za 100, ale za lidových 85, paprika ze 140 klesla na 110 (oboje bez akce). Jablka se dají sehnat okolo 20, údajně česká. (Neodvažuju se dopočítávat, kolik za ně dostali sadaři. Nejpíš v létě bude na trhu přebytek tvrdého jabloňového dřeva.) Spolu se začínajícím (konečně) jarem to vede k pocitu „ono zase nějak bude“.
  Zatřetí: Ministr Austropythlekus a jeho suita budou přesně vědět, jak na to. Nebude-li ani tentokrát žádný rozbitý koš, okno, auto ani ohnutý policejní pendrek, tak si nějaký vyrobí (a pro sichr už přinesou předem) a hlavně zblízka detailně natočí. Nezjeví-li se tentokrát po skončení plesu nějaká ta Popelka, princ si ji osobně přiveze třeba z Rakouska i s hnědou bundou, rovněž před pozoruhodně pohotovými kamerami. (Tato metaforická vyjádření pochopitelně platí pro hlavní akci, o způsobu informování lze mít jasno už dlouho dopředu.)
  Začtvrté: Cokoliv po skončení demonstrace je jedinečnou šancí ztratit kredit, morální převahu i sympatie prozatím mlčící většiny. Ke „ztroskotacům a zaprodancům“ se plynule přidá i kojzarovská „hrstka proruských výtržníků“ a chlapci v hnědých bundách se už aktivně postarají o to, aby profesionální zásah ochránců pořádku byl vnímán jako „razantní a naprosto přiměřený“. Budou koordinovaní a nebude síly jim zabránit v zavdání příčiny. Navíc už je ověřeno, že slovo ministra je pravda, zatímco autentické video je proruská dezinformace.
  Zapáté: Do voleb je daleko a k jejímu přiblížení mě nenapadá jiná cesta, než je stávka. Generální stávka. A jakkoliv se mi to píše blbě, tak se vzhledem ke všemu výše uvedenému domnívám, že tenhle kvaziplebiscit by dopadl tragicky, neřkuli komicky směšně.
  Nemám žádné interní informace, vysoké známosti, kontakty do výzkumných natož jiných agentur (s výjimkou zde sloužících dohlížejících pochopitelně – že zdravím), jen se dívám kolem sebe a obávám se, že cokoliv jako blokáda teď není přiměřený nástroj. Prostě ještě ne.

 21. Priznam se, ze jsem zmatena. Co se tim ma docilit? Chlapci od PRO, jaky je cil? Tedy krom zviditelneni PRO —
  coz samo o sobe neni spatne, jak tady leckdo vykrikoval. Jen to nestaci.

  Jinak pluska za to, ze se premysli o natlaku. Ja jsem doufala, ze z toho vyjde bojkot CT. To by mohlo dosahnout hodne… a leckoho sikovne vydesit. „Predstavte si, oni nas uplne ignoruji!“

  1. No jo ale za chvíli bude MS v hokeji, takže zase nic, to zas bude lidiček přilepených ku obrazovce ČT…, nehledě na poslední průzkumy kdy sledovanost České televize stále stoupá.

 22. Si myslím, že nejlepší v téhle pojebané době je, si pořídit motorku, a jet někam do prdele (daleko).

  1. Se stanem, spacákem, vařičem, konzervama, pár kačákama, nebo těma debilníma ejrama, bez mobilu a beze zpráv.

 23. Mńo, nespěchat, zbytečné, nezapomeňte, že deklarovali, že „výjezdní zasedání“ budou dělat častěji. Takže bych doporučovala, nachystat/objednat/ autobusy a když zjuisíte kde to je tak třam lidi dovézt.

  1. Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterénně nebo není v dobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant!

 24. V Bulharsku vyhrála volby strana Kirila Petkova, Pokračujeme ve změně, kterou ruští švábi vyštvali, ale on se vrátil v demokratických volbách, takže proti-ruská politika v Bulharsku bude pokračovat, občané Bulharska vyslali jasný signál…
  Ve Finsku vyhrála volby pravice, ale tam jsou proti-ruští úplně všichni… takže je to stejně fuk.

  Důležitější je to Bulharsko a velký návrat liberálního reformisty Petkova a jeho strany Pokračujeme ve změně.
  Velmi dobré zprávy od našich slovanských bratrů v Bulharsku.
  Nutno ještě dodat, že strana Pokračujeme ve změně kandidovala společně v koalici se stranou Liberálně-konzervativní demokratické Bulharsko, u nás máme pětikolku, v Bulharsku nyní dvojkolku…

  Ale prorusáci zase ostrouhali , nedávno jasné vítězství liberálů v Estonsku…

  1. Museli vyhrát, kdopak by jinak Ukrajincům tu válku financoval. Stačí zadat klíčové slovo Bulharsko Ukrajina a vysype se zajímavých článků, jak socky podporují socky

 25. Nechci vám do toho kecat, na spacákovou revoluci č. 2 už nemám fyzické síly, ale opakuji:
  Kdo není v mainstreamu jako by nebyl! Nechají to prostě celé vyhnít a budou se zabývat výstavou králíků někde v Kroměříži a podobnými věcmi. Jurečka veřejně přislíbí, že redukce valorizace nebude 50% ale jenom 25% a najde se hlouček důchodců, kteří mu budou na kameru za to ještě děkovat.
  Prostě TV a rozhlas si najdou „klamné cíle“ a na celou blokádu hodí bobek. Ne, že by o vás neinformovali.
  V každých zprávách se o vás zmíní. Na konci, před počasím, stylem „Okupační stávka trvá. Zítra bude oblačno, denní teploty 10°-15°….
  A tím to taky skončí.
  Člověk si navíc bude muset tu a tam odskočit – a zpátky na schody už ho prostě nepustí. Po jednom budete podávat vysvětlení… Žádné brachiální násilí. Vlídně a otcovsky. „Matinko, co nám to tu děáte! Pojďte na služebnu, uvaříme vám čaj a vy nám řeknete…“
  Pokud se pletu, budu jenom rád!

 26. Nesouhlasím.
  Mým programem je pozitivní program. Osvěta. Využívání všech zákonných možností k výměně vlády parlamentní cestou. Podpora opozice. Netříštění sil. Nehrabání se v podružnostech. Nikdo není dokonalý. Nehledání spasitele. Podporovat toho kdo má šanci. Čas a vývoj pracuje pro opozici. Ta musí trpělivě čekat až se vláda znemožní. Připravovat se aby přirozenému spontánnímu neorganizovanému pohybu způsobeného objektivními podmínkami postavila do čela schopného a pro většinu přinejmenším přijatelného politika. Do té doby nutno usilovat o každý voličský hlas trpělivostí a drobnou politickou prací.
  Třeba vyčkat až se rezervoár naplní. Pak teprve zatáhnout za splachovadlo. Ne dříve.

  1. A počítejte s tím, že každá i úspěšná revoluce požírá své děti.
   Ti, kteří byli v druhé řadě se najednou proderou dopředu a překážky (ty z první řady) prostě odstraní. Spartakus, Velká francouzská revoluce, velká Říjnová revoluce atd.
   Spartakovci třeba dojeli na děvky zdarma..

   1. V Kyjevě t.č. řeší nenásilnou okupaci Kyjevské Lávry pomocí skupinek provokatétů, kteří u stovek modlících se Ukrajinek pouští hlasitou hudbu a křepčí. Policie přihlíží.

   2. Na pozirani deti ,bych pozval Gretu , na pomoc. Proti vlade.
    Vlada je malo zelena a ty zeleny se nesnazi neco zavest..Nejradsi maji Zeli.

  1. Podívejte se do OR, zadejte „platné i neplatné“ a přestanete se ptát.

   Koncem 90. let jedna šikovná parta vymyslela bezva dotační podvod – pořídila si putovní stádo, které převážela z „farmy“ na „farmu“ a na všechny ty firmy brala dotace; mj. i na „biochov“. Pak jim na to přišli, ale kromě vyškrtnutí z registru biozemědělců se nestalo vůbec nic.
   Ani nenaznačuji, jen si tak metamor…for…prostě plácám.

   1. Díky za tip. Justice CZ teď zrovna jak na potvoru nejede , ale jinde jsem zjistil že ten Krogman bude pravděpodobně pěkný ptáček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *