22 června, 2024

Souboj o koule

Dnes se znovu vrátíme na blízký východ. O čem jiném bych měl také psát, než o událostech, díky kterým jsme na hraně třetí světové války, že? Jak vidno, zase je to jednou pupek světa. V Tel Avivu byla i za studené války třetí největší koncentrace zahraničních novinářů. Hned po Washingtonu a Moskvě. Patnáctimilionový národ (a desetimilionový stát) zase jednou ovlivňují světové dějiny přesně podle jejich biblického zaslíbení: „Budeš hlavou, ne ocasem.“ Najednou má každý vůdce na světě důvod se míchat do tamních událostí a chybí jen málo, aby se rozhořel plamen, nad kterým nebude žádná kontrola.

Ostatně… už teď je v Gaze víc civilních obětí, než kolik jich hlásí Ukrajina za 600 dní válečného konfliktu. A i když jsme na Ukrajině viděli hodně zničených měst a vesnic, výškové budovy tam nepadaly naráz od jediného devastujícího výbuchu letecké munice. Mnohokrát Rusové útočili proti panelákovým sídlištím, ve kterých se bránili Ukrajinci, ale nikdy jsme neviděli, že by Rusové naráz ničili celé bloky domů. Spíš do nich dlouhodobě stříleli dělostřelectvem a domy postupně hořely a ubývaly. Že by spadly naráz a úhledně se složily do kopečku trosek, to je až novinka z Gazy. Mráz mi běhá po zádech, jak moc se ještě může válka na Ukrajině vyeskalovat a pořád nebude nejhůř.

Hamás už také předvedl celou řadu videí, na kterých se chlubí americkými Javeliny. Má jich slušnou zásobu a určitě toho víc neukázal, jak ukázal. Přeshraniční přestřelky pokračují i v Libanonu a představitel Hizbaláhu, Hasan Nassraláh, říká, že je připraven.

Všichni se tam navzájem varují, posílají si různé nóty, telefonují si, nechávají čekat americké delegace, posmívají se Lipánkovi, určují různé červené čáry, uhlazují staré a vytvářejí nové rivality, celý region je naplněný různými nestátními milicemi (které jsou ale vyzbrojené lépe než lecjaká armáda), do toho tam poletují letadla Wagnerovců… Izrael sice zničil přistávací dráhy civilních letišť v Damašku a Allepu, ale íránské stroje začaly hned přistávat na letišti tamní ruské základny… Je zaděláno na proxy válku, ve které se jako státní moc bude angažovat vlastně jen Izrael…

Turecko stojí na straně Hamásu a je zároveň člen NATO… Francie se připojila k postoji Egypta, který varuje Izrael před pozemní operací. Británie varuje Izrael před pozemní operací. Všichni jsou členy NATO. Fiala neochvějně (a hodně mečivěa nesrozumitelně) podporuje Izrael a naše republika je členem NATO…

Jedno NATO stojí na straně Izraele a druhé NATO stojí na straně Palestiny. To nevymyslíš.

Všichni ostatní Hamásové a Hizbaláhové, Islámští džihádové, šiítští milicionáři a další, ti si s mezinárodním právem nemusejí lámat hlavu. Izrael bude muset odpovídat stejnými metodami, jinak se v takové válce bez pravidel vyhrát nedá, ale protože je stát, bude o to víc a halasněji obviňován z porušování mezinárodních norem. Bude obviňován i členy NATO.

Čím déle sleduju vyjádření jednotlivých prezidentů, králů, diktátorů, generálů, Bidena, Netanjahua i Putina, mám zato, že před sebou máme dvě budoucnosti:

Buď tento blízkovýchodní průser ukončí konflikt na Ukrajině a nebo multipolární svět začne třetí světovou válkou. Se vším, co k tomu patří.

Rusko je v kontaktu se všemi aktéry této blízkovýchodní hry a má v ní silná želízka. Se Saúdy kamarádí přes ropu, s Íránem přes obchodní vazby a Kaspické moře, Asadovi Putin zachránil život i trůn, Hamás není v Rusku uznán za teroristickou organizaci, Erdogan dostává od Putina hodně moc plynu a s ním i vliv v Evropě. Zároveň je to Rus, kterému se další fronta ohromně hodí. Číňanovy prsty jsou také hodně dlouhé a sehrají svou roli. Rus tuto válku ale potřebuje jen kvůli Ukrajině. Jinak se bez ní docela dobře obejde.

Američané nejsou schopni vést dvě války zároveň. Pomáhat Izraeli a zároveň Ukrajině (a ještě hlídat Taiwan). Evropa je odzbrojená. Už i sami ukrajinští představitelé připouštějí, že sklady zbraní jsou celosvětově vyprázdněné a koncern Rheinmetal zdvojnásobil cenu dělostřeleckých granátů pro Ukrajinu. To jsou ty zvýšené náklady za energie a nové zdanění. Poděkujte těm, kteří vypnuli německé jaderné elektrárny.

Jedna a jedna jsou dvě. Pokud mají Američané udržet blízký východ a Taiwan, nemohou udržet Ukrajinu. Pokud budou držet Ukrajinu, přijdou o blízký východ, i o Ukrajinu a nejspíš ztratí i Taiwan. Blízký východ je pro kredibilitu USA důležitější než Ukrajina… Je dokonce důležitější než celé NATO. Ruské vměšování do blízkého východu může Američanům i Izraelcům značně zasolit… Nota bene, Rusko už na válečnou ekonomiku přešlo. První a jediné.

Sledujeme souboj o koule… nikomu se moc nechce začít velké válečné dobrodružství, protože všichni si uvědomují, že jde o hodně. Zároveň ale nikdo nemůže vycouvat, protože kredibilitu má každý stát jen jednu. Hodně se to podobá časům těsně před První světovou, kdy jim také bylo jasné, že to nebude žádná sranda a ani anglický král, ani německý císař, ani car Mikuláš ani František Josef neměli klidné spaní.

Posloucháme teď různé (povětšinou fantasmagorické) nápady o tom, jak budou Palestinci vystěhováni na Sinaj a pak odvezeni do Evropy, nebo jak budou asimilováni v Egyptě či jinde. Žádný blízkovýchodní stát něco takového samozřejmě nechce dovolit a to z mnoha důvodů. Pozemní operace do Gazy se stále odkládá, pomalu pronikají na veřejnost zprávy o velmi mizerné atmosféře mezi izraelskými politiky a vojáky. To ovšem nebrání raketovému ostřelování amerických základen v Sýrii.

Pokud má Izrael zvítězit, potřebuje ruskou zdrženlivost a potřebuje, aby Rusko tuto zdrženlivost pokud možno přeneslo i na další regionální hráče. Biden si to nepřizná, ten blouzní o novém světovém řádu, ale i on potřebuje hlavně zvítězit na blízkém východě a nebo pokud možno se tam obejít bez války.

Putin teď podle mě v Kremlu přijímá nabídky… nedivil bych se, kdyby se už jednalo a někde v temných kancelářích se už kreslí nová hranice mezi Ruskem a Západem. Kličko už vypustil první balónek – Ukrajina by měla svoje čtyři východní regiony přestat považovat za své.

Paradoxně, ve stejné době u nás v poslanecké sněmovně probíhá summit o Krymu, který prý už brzy Ukrajina získá zpátky…

Paradoxně, Švédsko právě vstupuje do NATO…

Paradoxně, právě teď Leyenová chce po Ficovi další podporu Ukrajiny…

Ukrajina je cena, jejímž zaplacením Američané a Izraelci mohou (možná) zvítězit na Blízkém východě. Případně si udržet takovou dominanci, aby válka vůbec nezačala. Ale pokud ji nezaplatí, přijdou zřejmě o mnohem víc než jen o Ukrajinu. Izrael je pro americké politiky navíc dobrou záminkou, aby bylo neúspěch na Ukrajině čím zakrýt.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

352 thoughts on “Souboj o koule

 1. Drazí přátelé a nepřátele ,v jednoduchosti je síla a v“ souboji o koule „musí SV chtít či nechtíc zvitézit.
  Tady stačí kdyby naš CHEF denně doporučil a držel heslo

  SV (Společnost Volicu )už NIKDY nesmí volit poslance formace pétidemolice „a to TADY musí stàt každý den

  KDU-ČSL nikdy nevolit !
  ODS nikdy už nevolit !
  TOP 09 nikdy .
  STAN prosazující policejní stát už nikdy volit nikdo nebude !
  Pirati ,kteří mají zločin ve svém názvu a chtějí poslat všechny své mladé voliče do zákopu UK ,teprve NE.

  Budou mít zdejší lidoví komentátoři toto vypáleno v hlavě ,než jim tam vstřelí čip satanistu banksteru CBDC?

  1. Ano, mějme dvě možnosti. Možnost 1.:: Raketa přiletěla od izraelských sousedů. Možnost 2.: Raketu vystřelili mimozemští teroristé z planety obíhající kolem hvězdy Epsilon Eridani, letěla něco málo víc než deset světelných let, sto padesátkrát obletěla po oběžné dráze Země, přičemž zásadně letěla nad všemi zeměmi nepřátelskými KoZa, nakonec začala kroužit nad Jemenem, aby se v závěrečné fázi svého letu vydala přes celý arabský poloostrov a doletěla místa zásahu na v Egyptě. Já myslím, že všichni chápou, že jediná správná možnost podle Occamovy břitvy v úpravě dle P. Fialy je 2.

  2. Nikdo z nas by nemel ztratit vedomi , ze predevsim jde o nas , obyc lidi na celym svete,
   kdyz vyhraje Izr. obyc lide ,zeny a deti predevsim na druhe strane nepreziji a naopak.
   Jde o lid Izraele zaroven a soucasne . Nemusi prezit svoji dnesni vladu..
   Valka s kterou vyhrozuji na Iran , zase je valka na nas obyc lidi a kterou se hrstka
   psychopatu a sadistu ,snazi rozsirit na celej svet.
   Aby zase desitky milionu nevinnych obeti umirali
   a byly vyhlazovany ..
   Jde o nenavist k miru ,k pokojnemu zivotu nas vsech na celym svete predevsim.

 2. Dnes je tu vážně nablito. Sice chápu, že je to signál, že elfům brzy dojdou sorosovské špinavé prachy a služební pucfleci placení ze státního, třeba Koudelkovic pučmidráty, teď zvýšeně vykazují činnost, neb tuší, že rozchod pětikolky se zahraniční politikou EUhnije bude mít škaredou dohru, ale ať si to řeší na hentěch svých šmíráckých intranetech. A ne tady. Mně je fakt jedno, co si Milena, Zpátečník, Ano, 64 GB „myslí“, protože na to mi stačí otevřít libovolnou stoku mainstreamu.

 3. Vidláku, chtělo by to vykydat. Já vím, demokracie, ať má prostor každý… Už mě z toho rolování bolí prst. Nebýt k42, Targuse, Admirála, Godota, otce zakladatele, neuvěřitelného básníka a majky, jejichž perly se snažím v tom bordelu najít, už ani diskuze nečtu…

  1. Něco podobného se kdysi dávno řešilo na portálu osel.cz. Nějaká skupina zneuznalých géniů (to nemyslím pejorativně, třeba to tak opravdu bylo) tam rozvíjela své konkurenční teorie k teorii relativity, teorii strun a kvantové teorii. Spousta ostatních diskutujících tím byla znechucena a požadovala jejich zablokování. Mne napadlo jiné řešení. Dát každému uživateli možnost zablokovat je výhradně pro sebe. Čili dát si konkrétní nick nebo IP adresu do tzv. „ignoru“. Příspěvky daného uživatele (případně ani reakce na ně) se pak blokujícímu uživateli nezobrazují, nijak to ale nebrání ostatním uživatelům rozhodnout se jinak (nebo stejně).

   Případá mi to navýsost demokratické, ba dokonce i liberálně :-). Ty si říkej, co chceš, když tě někdo chce poslouchat, ale já nechci. Ničí práva nejsou omezena. Je to úplně opačný přístup, než prosazuje mainstream a bohužel i nemalá část hnutí odporu (neboli alternativy)…

   1. Až bude podobná míra svobodomyslnosti běžná v mainstreamových diskusích, tak proč ne. Nicméně proč dnes dobrovolně nastavovat druhou tvář, když všude jinde funguje nejtvrdší cenzura spojená s povinnou registrací přes občanky a udáváním policii.

   2. Něco podobného prý kdysi hodně, ale opravdu hodně dávno v nějaké testovací podobě naprogramovali v experimentální podobě na Britských listech, když ještě nebyly allbrightské.
    Pokud si to pamatuju, tak šlo o to, že příspěvky jednoho vybraného provařeného vysírače viděl jen on sám, pro ostatní byly skryté. A autor pak udělal něco jako diplomku na tom, že několik měsíců sledoval vysíračovy reakce na totální ignor.

   3. To bejvavalo… pamatuju, ze jsem se kdysi hadala se smeckou ateistu. No sprostsi partu aby i na internetu pohledal. Tak jsem zacla urcite pany blokovat. Nemel to kdysi i disqus?

 4. A jak zapadá vražda účetního do odboje?
  Bratrům patří titul zasloužiý terorista a podle toho mají být souzeni.
  .

  1. Anglii ovládají košer Chazaři, někteří křížení se Židy. Ti spolu organizovali obě světové války. Rusko/SSSR si chtěli podmanit, obyvatelstvo zotročit.

   Kecy o zločinech Němců, bolševiků jen zastírají podstatu problému. Tím je zločinecká strategie kabalistů.
   Nechci patřit na západ, ba ani na východ. A už vůbec netoužím, aby se tu roztahovali kazisvěti, páchali zločiny vždy pod falešnou vlajkou.

 5. Nejvyšší státní vyznamenání zbabělejm vrahům a zlodějům. Ano, to by byla taková pěkná tečka za tím celým případem. A ještě by si nějakou tu medaili zasloužil in memoriam Heydrich, nebo ne?

  1. Masini jsou predevsim zlocinci a za to, co provadeli by tenkrat dostali provaz v kterekoli jine zemi na svete.

   A na tom nezmeni nic ani prizdisraci, kteri si do nich projektuji sve sny o tom, co by delali, kdyby… pritom by pripazili stejne jako ostatni.

   Miluju tyhle verbalni hrdiny 🙂

   1. Myslim (a nebudu sam), ze by sis sve dusevni problemy mel resit u lekare, nikoli na internetu.

    Nebo se vzdelavat, ale tady bych rekl, ze uz je pozde.

    1. Ještě že už jsem v důchodu, takže mi nehrozí, že by mi vešel do ordinace. To bych asi nedala, a že už jsem mluvila s všelijakejma lidma.

 6. Naši němečtí přátelé – předtím než začali býti hodní – byli nacisticky zlí a vraždili židy a chtěli je vyhladit = antisemitismus; vraždili taktéž slovany a chtěli je taktéž zotročit a následně vyhladit (viz mein kampf atd.) ale žádný antislovanismus neexistuje. Hm. Mohl by nám nějaký mladý havlo-historik odpovědět proč je tomu tak? Trochu nespravedlnost nebo spiknutí?

  1. Papež byl ovládán Židy, později židy – talmudizovanými Chazary. Nasyslené peníze od věřících v život věčný spravovali košer banksteři.

   Financování Hitlera i Musoliniho zajišťovali Morgani, Warburgové, Rockefelleři…

   Co bys ještě potřeboval vědět?

  2. „V Česku je nyní trestně stíhán komunista Skála, redaktor Svobodného Rádia Kapal, amatérský historik Václavík, jen za to, že diskutovali o 👹tzv. Katyňském masakru. A přitom vláda ČR ve stejnou dobu podporuje kyjevský režim, který nezpochybnitelného pachatele největšího evropského masakru civilního obyvatelstva, který nespáchali němečtí nacisté, oslavuje jako hrdinu! 

   Klym Savur, podle dokumentu Archivu ukrajinské tajné služby SBU, oddělení Volyňský kraj, evidenční číslo 11315, sv. H, str. 16., na začátku roku 1943 podepsal jako nejvyšší velitel 🔱UPA tajný rozkaz Piwnycz, ve kterém nařídil na Ukrajině okamžitou likvidaci všeho polského obyvatelstva až do 7. generace,“

   ve válce zorganizované košer bankstery!

  3. slované? myslíte azováky z ukrajiny, což potvrzují i západní historici a spisovatelé a pamětníci

   můžete to vůbec říkat? nebude z vás chcimír a putinova filcka?

  4. Jasně, zrovna ustašovci byli Slovani jak noha. Asi proto považovali bosenské muslimy za nejčistší část chorvatského národa. Fakt typičtí Slovani. A nejsou jimi nijak zvlášť ani geneticky, emane.

 7. Spravne, Masini nas ucia, ze cesta k vlastnemu prospechu moze byt dlazdena aj vrazdou, staci to nazvat bojom proti spatnej vlade.
  A takisto nas ucia, ze zradit odkaz rodicov je spravne, pokial z toho budu nejake peniaze, penize aj penezi …. tudiz ze vychovavat deti k akemukolvek postoju, nedajboze moralke je uplne zbytocne, pac stary Masin bojoval proti Nemcom, aby jeho deti mohli byt Cesi, a jeho deti zabijali Cechov, aby mohli k Nemcom.

    1. Co tys to za košer lepšočlověka?
     Nebyli náhodou Mašíni také talmudizovaní Chazaři, že obhajuješ jejich „hrdinské“ vraždění, navíc to zdůdňuješ podle košer propagandy OSN?
     Pod🕎 OSN je i WHO, která tak milostivě přisluhovala banksterům při koronafašismu.

     1. Ty vole, novinka. Vokradu pokladníka o vejplaty a koupím si gauč a motorku a bude ze mě vodbojář. Tak tak takovejch je plnej Mírov.

  1. Lenze oni sledovali iba a len vlastny prospech … cimz nas ucia, ze ak sledujes vlastny prospech, musis si najst spravne politicke zdovodnenie, a potom sa mozes obohacovat aj vrazdou … len treba, aby si to spravne politicky podal, a dostanes za to metal … tak, deticky, staci to nazvat odbojom proti kapitalizmu (pac ten teraz tu mame), a mozete vrazdit a kradnut aby ste si zalozili krasny zivot v cudzine.

  2. Re: ano

   Soudruhům Mašínům by jejich fotr především polámal ruce a nohy, když se vydali krást peníze určené na výplaty obyčejným lidem.
   A za první vraždu by je odpráskl on sám osobně bez čekání na soud.
   A víš proč, ty hňupe?
   Protože to by československý důstojník.

  1. Jen poznámečka… všimněte si, že ve slovenčině se slovo „Brusel“ skloňuje podle stejného vzoru jako u nás.

 8. Už je tu z toho dobrý antisemitský doupě.

  Přirovnávat pobitý malý děti k esesáckému vrahounovi organizujícímu Holokaust, to už je hodně cáklý.

  Izraelci přinejmenším nejsou tak pitomý, aby ty jima pozabíjený palestinský děti ještě nafilmovali a dali na web (jestli to teda je pravda).

  Jen pro porovnání, františkánští mniši po válce zachraňovali židy i nácky. Nehledali kdo je ten první špatnej a kdo dělal horší věci.

  Kdo k nim přišel, toho se na nic neptali, dostal najíst, mohl se umýt, dostal místo ke spaní a nazítří mohl dál do Palestiny nebo Jižní Ameriky. Spravedlnost nechali bohu, sami jen zachraňovali životy.

  Každej nocující to chápal a respektoval, protože z čistě sobeckejch důvodů chtěl, aby mu františkáni pomohli i na další štaci a na ty druhý v jiným patře se vykašlal. Vlastní život je vlastní život.

  Kde jsou františkáni a kde jste vy!
  Kde jsou ti prchající náckové a židi a kde jste vy!

  Jo a pod článkem hlasatele nenásilí.

  Když je evidentní, že ani jeden z vás nezná osobně ani jednu z těch obětí a důvody k vašemu magoření nejsou osobní, ale ideologické.

  Radši řešte sebe. Máte dost svejch problémů a sem před nima jen utíkáte.

  1. ad posledni veta…

   My bysme chteli, ale porad nekdo picuje, ze mame „stand with (doplne cokoliv aktualniho). Takze placete sice hezky, ale na spatnem hrobe.

   1. židovina???
    Ne, to je špatně, protože semité jsou i Arabové. Asi nám to bude muset vysvětlit nick Milena alias Šílená.

    1. Už vím!!
     Když se „mydlí“ nosatí s ručníkářema, všichni semité, a někdo zvenku do toho zasahuje.
     To bude asi ten antisemitismus…

  2. Šmarjá, další služební blb-pometlo. Kde se tu berete? To si tak jako placený bonzák sedíš na směně u počálu, sleduješ tydlety alternativy, abys věděl, co kde hlásit, a najednou fakt něco v rozporu s tvým ideologicky svatým a jedině správným viděním světa. Takže kromě hlášení vejš chytneš svatý ujímání ve svých útrobách a jmeš se nám tu taky vyblinkat.

   Církev pomáhající náckům zdrhat na západ tu, hledám pro tebe relativně slušné pojmenování… no nic, tak tu raději vůbec nezmiňuj. Ono vůbec nešlo o žádné bohulibé konání, to je pohádka pro chabé duchem tvého ražení, ale pro utajení zvěrstev, na nichž se církev během války podílela. Oni jí byli ti nacisti tak nějak sympatičtí a pokrevně blízcí, že.

 9. I kdybys tu poskakoval po hlavě a odrážel se ušima, tak z vrahů a zlodějů hrdiny neuděláš. Tzv. „třetí odboj“ je znevážení protirakouského a protiněmeckého/protifašistického odboje. Holt bylo třeba vymyslet něco, aby ti, kteří již se nachýlili k důchodovému věku, mohli za něco přebírat ty řády a medaile a nějaké to přilepšení k důchodu.

  1. Ano, tuhle debilitu uz jsem tady od nekoho cetl. Bud je tech, co neznaji vlastni historii vic, nebo je to porad ten samy, co nezna svuj nick.

  2. Ty jo a kolik těch Čechů Čechům vypálilo celé vesnice a povraždilo všechny jejich obyvatele? Když jsou ta padesátá léta stejná jako protektorát. Lidice nic, Ležáky nic!!!??? A opravdu to nejsou jen tyto dvě obce. Vy máte dost!!!

   1. To je vhodné se vrátit k základní ideologii. Bibli SSvaté, bankstery zorganizovanému komunistickému převratu v Rusku. Oběma světovým válkám. Z toho bylo lupičství a převrat po té druhé světové.

    Současný režim je přeplněn lidskými právy, jak dokázal podvodný převrat 1989, lupičství, a množství humanitárních bombardování od druhé světové.

   2. Bolševik sebral mému dědovi statek! Týral ho, hlavně psychicky. Fyzicky také. Ale opravdu ho nemučil hůř než němčouři české odbojáře. Jak říkám, vy máte dost……

     1. Snad byste nechtěl tvrdit, že za tím stály nadnárodní banky za Velkou louží, vlastněné příslušníky „vyvoleného“ národa??
      To by byl obzvlášť odporný antisemitismus!

    1. „Paměť“ národa? Neboj, taky na ně dojde. Hlavně na všechny ty uvědomělé soudruhy, co ji tak posledních pětatřicet let účelově překrucují.

   3. Ty „lidsky prava“ u nas a na nas vedl generalni tajemnik Saltzman a jeho gang ilegalnich teroristu , po jeho uvezneni vse prestalo.
    Slansky ,zmeny jmen jsou dulezity ,vyzbrojil ilegalne izraelske teroristy a vycvicil u nas dalsich 20 tisic jich a posilal do Palestiny.
    Okupace na nas pokracovala od 48 , jinou stranou , ale podobnymi prostredky , dalsim terorem na celej narod , s dalsim gestapem a mucenim , s dalsimi ostnatymi draty zase na celej narod a s dalsimi koncentraky. Fuciku bylo taky vice nez dost.
    Zminky jsou pouze o masinech, ale cela situace u nas je totalne a demokraticky zamlcovana..Jako vzdy ve vsech podobnych pripadech .. Nebo se pise a mluvi vo rusky revoluci v 1917,
    s kterou rusove nemeli nic spolecnyho..
    Nejdrive pravda musi vyjit a cela na svetlo bozi …
    Musi se nejdrive vyrvat z paratu akademickych ,poucnych podrztasku ideologickych..historiku..

  3. Re: ano

   A hen ty „lickápráva“, to je jako co? A kdo je vymyslel a KDY je uzákonil?
   Mne by to zajímalo, protože nevím, jestli je měli i indiáni a černoši v USA.

   1. Takže je to vlastně umělý konstrukt. Typický produkt sociálního inženýrství, který dopadl jako všechny ostatní, tedy ve stylu „mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky“, takže základním lidským právem dnes není třeba mít kde bydlet a co jíst, ale právo žebrat nebo měnit pohlaví podle nálady.

    Škoda, že se souběžně s tou všeobecnou deklarací lidských práv nepřijala i všeobecná deklarace lidských povinností, třeba by to dopadlo aspoň trochu líp.

     1. Lidsky prava nejsou nic jinyho nez politicko ideologicka zbran teroru na nas.
      Snaha ovladnout celej svet../Jako pocasi, covid, multikutura ,uprchlici a jejich okupace a valky/.

    1. Samozřejmě to je umělý konstrukt. Právě proto vezmou jako první za své v jakémkoli násilném konfliktu. Kdyby to bylo něco na úrovni vrozených instinktů či pudů, tak by se lidstvo od dávných časů chovalo zcela jinak. Jinak až vás za pačesy nějací fanatičtí islamisté vytáhnou na ulici a potáhnou vás ksichtem po asfaltu, aby vás vzápětí někde alláh zakbarizovali, můžete jim mezi řečí nadhodit ta „lická práva“. Uvidíte, jak to zapůsobí. Jistě vám to připíše v jejich očích nějaké ty body k dobru.

   2. Když už se tu oháníš Všeobecnou deklarací lidských práv, tak si laskavě zjisti přesný význam pojmu „deklarace“. Bylo to pouze nezávazné vyhlášení. Tak nezávazné, že se stačí podívat například do tehdejších západních kolonií či do soudnictví a vězeňství tehdejších USA, aby bylo každému jasné, že na lidská práva se dlouhou dobu nehrálo nikde.

    Reálně se začala tzv. lidská práva řešit až v sedmdesátých letech (Helsinky), kdy už západ jejich porušování uměl mistrně krýt propagandou a tajnými službami, měl za sebou povraždění kdekoho v rozvojovém světě a podporu převratů všude možně za sebou. španělský Hitlerův přítel a diktátor Franco natáhl bačkory a nějaký ten Pinochet sem, Pinochet tam nehrál roli. Zato se z „lických práv“ stal solidní mediální klacek na zlý východ, který šel mistrně ohýbat dle potřeb KoZa. Tedy až do nedávné doby, kdy na celý ten koncept začal kašlat sám KoZa, když vypustil monstrum krimigrace a nyní odhaluje svou dvojí tvář v konfliktech na UA a v Gaze.

 10. SSoudružka Milena mě také zaujala;
  🕎👹„Není nic v izraelsko-palestinské historii, co by mohlo být omluvou toho, co provedl Hamás. Jeho zločin nelze omluvit ničím, ani historií, ani existencí „izraelských jestřábů“. Pokud by ti „jestřábi“ provedli Palestincům to, co provedl Hamás, já je nebudu omlouvat tak, jako Vy omlouváte Hamás,“

  🧐1. Hamás založili košer SSoudruzi
  2. Hamás byl vyzbrojen (v oploceném koncentráku Gaza!) zbraněmi z košer války v Banderastánu/bývalé Ukrajině a z zbraněmi, které chazarská vrchnost jakoby zapomněla v Afghánistánu (kde v osmdesátých letech vycvičila a vyzbrojila islamistické šílence proti SSSR, pak tam zase válčila a loupila, podobně v Sýrii, v Iráku)
  3.Hamás je napuštěn košer agenty
  4. Slavní všemocní čučkaři SSvaté země byli dokonce informováni egyptskou rozvědkou již 30. září 2023. Kdyby sami byli tak neschopní a nepozorovali několika měsíční vyzbrojování.

  Jak může být někdo tak moudrým jako SSoudružka Milena?
  Musí si pravidelně vymývat mozek košer moudry.

  1. A tím chcete naznačit, že ten zločin spáchali košer Židé sami na sobě?

   To je stejně „inteligentní“ , jakože Rusové si sami poškodili Nordstream, sami ostřelovali Záporožskou elektrárnu (v jejich držení) a sami cíleně vraždí proruské obyvatelstvo (ruské národnosti) na východní Ukrajině.

   Co z toho, co jste napsal, ospravedlňuje čin Hamásu? Nic.

   1. Milena.
    Když je prokázáno,že druhou světovou válku financovali Židé,tak museli vědět,že k vraždám židů dojde.
    Je také zřejmé,že to dělali Židé k vůli velkému majetku mnoha židů,který jim spadl do klína,to M.Ransdorf by mohl říci,kdyby žil.

    1. zabrousil jste na nebezpečné planiny…….

     kde pravda, tam nebezpečno

     zdravíme Rockeffelerské impérium a Rotschildovo banky

   2. „Židé v Izraeli se touží koupat v krvi arabských dětí“ – tomu vážně věříte?

    Možná ty „solidní bestie“, o kterých mluvíte, zase věří tomu, že Palestinci se touží koupat v krvi židovských dětí. A dokonce jim k této víře Hamás svým zrůdným činem teď dokonce přidal i pádný argument!

    Nedělá právě taková Vaše víra, že jedni si přejí koupat v krvi dětí těch druhých, i z Vás také tu „solidní bestii“?

    Není právě to udržování v sobě takových představ příčinou všeho zla?

    1. Příčinou zla v tomto vraždění jsou zločinecké ideologie a psychopati u moci.

     „Starý zákon, ale mluvím také o ☪️Koránu. Svatá písma obecně byla zneužívána ve prospěch moci, jako návod k vraždění, k etnickým čistkám.
     🔥 Všimli jsme si, že někdy používáte výraz sionismus a někdy organizované židovstvo. Je v tom rozdíl? Výraz „organizované židovstvo“ jsem převzal z knih židovského profesora a historika Lilienthala. On sice napsal knihu „Sionismus“, ale podle něj má pojem „organizované židovstvo“ širší význam. Dnes totiž kromě sionistů existují i židovské teologické skupiny, které zneužívají své postavení ve prospěch státu Izrael a jejich cílem je ovládnutí USA a světa. Podstata celé jejich ideologie stojí na Starém zákoně a samozřejmě na Talmudu,“
     Nidal Saleh

    2. Promiňte Mileno, ale nemáte pravdu. Přečtěte si třeba toto:

     https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/gojove-jsou-na-svete-proto-aby-slouzili-zidum-tvrdi-izraelsky-rabin.A101020_145802_zahranicni_aha

     Povšimněte si zejména informace, že se jedná o duchovního vůdce vládní strany v Izraeli. Takže ano, nepochybuji o tom, že většina občanů Izraele si nepřeje vraždění palestinkých civilistů včetně dětí, ale politický systém, který si tam vytvořili, vynesl k moci právě ty, kteří to chtějí.

   3. To nejsou Židi, ale talmudem vytunění Chazaři. V podstatě vyvražďují Palestince od doby, kdy do Palestiny přivandrovali. Na podkladě lží, podvrhů a organizovaného zločinu akce SSionismus, a obou světových válek.

    „V každé vaší knize je obrázek od Nadžiho Al Alího. Pokud si dobře vzpomínám, v jedné diskusi jste řekl, že jste ho potkal osobně. Jak na vás zapůsobil?
    🍥Já ho znal. On byl 👺zabit v Londýně 🕎👹Mossadem. Nikdy nebyl militantní, nebojoval zbraní, ale bojoval svými kresbami. Na všech jeho kresbách je malý 🧐kluk jménem Hanzala, který se obrací zády ke světu. To je symbol toho, že svět je hluchý a neposlouchá, že křik Palestinců jde do větru. On se stavěl velmi kriticky k Arafatovu vedení a 🕎Mossad toho zneužil, protože začal šířit, že ho zabil Arafat, jelikož ho kritizuje. Jenže to není pravda. Oni to dělají. Oni to monitorují a když někoho takového chtějí 🕎sionisti zabít, tak to svedou na Arafata. V tom jsou šikovní,“ Nidal Saleh

    Milena je také tak šikovná, oblbuje naprosto tupou propagandou. Ano, velení Izraele bylo včas informováno egyptskou rozvědkou (kdyby náhodou jakoby nevěděli, co se po několik měsíců připravovalo – takže se z toho těžko vylžou).

   4. Varovani o utoku Hamasu dostala vlada Izr. cetna. Z nekolika stran a z Usa .
    Mela tak vlada Izr. dost casu se pipravit a jak je videt se /nedobre/ pripravila.
    Nic jineho neni a neda se zmenit. Az potom .

  2. SSoudruhu, když už se tak titulujeme, nevidím důvod, na téhle platformě pořádat na někoho naháňku jen proto, že argumentuje jiným směrem.

 11. Hahahaha. Jsem šťasten, že alternativa hájící SVO něžně přešla k hájení té druhé strany. Doufám, že i s nadšením příjmou tisíce budoucích spoluobčanú vyhnaných ze svých domovů. A z xenofobního Česka se stane mírumilovný Čechistán.
  Třikrát vivat nad vašim vítězstvím.
  Jenom ten Fiala jim to sere, bo podporuje zase ru druhou stranu.

  1. Ty „tisíce budoucích spoluobčanů“… to myslíte koho?
   Jakože Palestince, anebo Chazary-sionisty? Dovolím si podotknout, že těch druhých už je v „Čechistánu“ dostatek. Stejně jako různých připrchlíků. Bude otázkou, kdo a kde bude přijímat to původní obyvatelstvo z Čech a Moravy.
   Docela by mě zajímalo, co to ten Fiala spěchal do bývalé Palestiny domlouvat. Fiala podporuje jenom to, co je mu nařízeno.

   1. Obávám se, že se mýlíte. Fiala se snaží plnit přání ještě nevyslovená. Být turečtější, nežli Turek, být papežštější, než papež, ..

  2. Další košer vymytý mozek.
   Krimigraci islamistů provozuje SSvatá sekta. Stejně tak válku v Sýrii, v Rujně/ bývalé Ukrajině, nebo humanitárně bombarduje koncentrák Gazu.

   Soustavné rozvracení různých států (ať už válkami, lupičstvím nebo velkolichvářstvím) umožňuje pašerákům Serešovského typu organizovat krimigraci za účelem kalergismu.

  3. měl bys být rád, takoví potracení havlisti s bohatými rodiči – jako ty – přeci dle EU jednotně hajlují: refugees welcome

 12. Z tvrďáka Fica se po návštěvě Bruselu stal miloučký Ficulínek: ani slovo kritiky vůči Bruselu, slovenské zbrojovky budou vesele pokračovat s dodávkami na Ukrajinu a za chvilku uslyšíme, že evropskou pomoc Ukrajině musíme hlavně lépe kontrolovat (ale blokovat ji nebude). Ovšem až se vrátí na Slovensko, bude to zase tvrďácký vlastenec 🙂

  Takhle se to dělá!

 13. Při vší té ujeté tragično-absurditě je pro mě královnou dnešní diskuse nick(a) Milena: připomíná nadšeně a správně morálně rozhořčenou německou nacistku z roku 1942 – která nic netuší o všeobecném „dobrodiní nacismu“ třeba v okupované RČS, Polsku nebo napadeném Sojůzu , ale příšerně ji zasáhla vražda „otce českých dělníků“, generála SS Reinharda Heydricha a vyhlazení Lidic považuje za odpovídající spravedlivý následek.

  Asi k něčemu takovému by se dalo přirovnat „morální rozhořčení z činů Hamásu“, které tady předvádí, ve své nebetyčné emotivní vyšinutosti. Politováníhodné, zkrátka.

  Že izraelské letectvo následně vysypalo – dle vlastního pyšného přiznání – cirka 12 tisíc tun bomb na Gazu, přičemž počet obětí je úplně vycucaný z prstu – dost jistě jich nebylo jen asi 6 tisíc, ale řádově více – ji netrápí.

  Také ji netrápí – protože o tom neví nebo nechce vědět – že více než 10 let je přiznanou politikou izraelských sil „sekání trávníku“ – hebrejsky habwa nebo tak nějak (přepis fonetiky přes angličtinu) – nebo-li vyhlazení kohokoliv, kdo je i jen vzdáleně spojen s čímkoliv „od Hamásu“. Celé rodiny, celé klany, celé firmy, prostě kdokoliv… Zcela v režii nacistických (původně hitlerovských) schémat 100 obětí za „jednu naši“.

  Ne, Izraelci nezabíjejí a nemučí jednotlivce, ale vraždí přímo celé klany nebo i jen společné adresy… a to už léta zpět. Bombami, drony, i jednotlivě, takříkajíc osobně: ženská třeba rozděluje pomoc OSN obětem řádění Izraelců v Gaze, no a najednou u jejich paneláku zastaví izraelské vojenské auto, vyběhne pár chlapů v izraelských uniformách a zastřelí nebohou paní i s jejími dětmi, přímo v jejich bytě. Hotovo, další teroristka byla zneškodněná…

  Nechcete-li vědět, no tak nevíte.

  1. Na nick Milena (alias Šílená) nemá valnou cenu reagovat. Proto jsem to ani nečinil.
   S fanatiky jakéhokoli druhu není možno rozumně diskutovat – mají jen tu svou „pravdu“ jakožto svatý grál a nic jiného neuznají. Vymezují se proti teroristům z jedné strany přičemž k těm teroristům z opačného břehu jsou nekriticky shovívaví. Skutečná pravda je nezajímá, jsou jako Svědci (Jehovovi).

   „Kdo nejde s námi, jde proti nám.“
   To už tu bylo a pořád se to opakuje.

   1. Přesně tak: reagoval jsem jen kvůli tomu, že její šílenosti dobře dokumentují tragiku té falešné morálky. Z hlediska „většího obrazu“ je to ale pozoruhodné. Jak jsou vražedné totality soběpodobné…

    Třeba původní myšlenka izraelských kibuců, jakožto soběstačných „komun“ – to zní „nepříjemně komunisticky“, pro dnešní fašouny – se plně transformovala v předobraz nacistického „krev a půda“ paradigmatu: tedy silně ozbrojených „kolonizačních“ osad na nepřátelském území.

    A tak to doopravdy dnes v Izraeli je: osady „osadníků“ (settlers), ilegálně na uznaně palestinském území, silně ozbrojených zcela mimo izraelské zákony, kteří mají legální právo vraždit koho chtějí, a kdyby náhodou nestíhali, pomůže jim regulérní IDF. Třeba postřílí „teroristy“ kanonem na 3 km z útočného vrtulníku AH-64; to se děje na „Západním břehu“ dnes a denně. Hitlerovcům z roku 1942 by se to straně líbilo: přesně takhle si to představovali na „východních územích“…

    1. Jj, a když na ty sionistické zločiny někdo poukáže, následuje – hádejte co?
     Samozřejmě, obvinění z antisemitismu. To už je taková hodně stará vesta, značně prodřená a zapáchající. Viz její příspěvek (reakce na Vás?) o něco níže.

     Tihle lidé nikdy nepochopí (či nechtějí pochopit), že antisemitismus je něco úplně jiného než antisionismus. A že sionismus je taková chazarská odrůda hitlerovského nacismu.
     I když je svými skutky prakticky totožný.

    2. Co do toho všechno ještě zamotáte (totalitu, Hitlera, Putina, představy hitlerovců o východních územích…), jen abyste nemusel odsoudit čin Hamásu, který Vám zřejmě nevadí, když mi tolik spíláte za to, že jsem si já dovolila označit Hamás za viníka.
     Prostě rozmlžit, rozžvanit, zamluvit , svést to na Židy…. jen hlavně proboha nepřiznat, že to bylo svinstvo, které nelze tolerovat.
     To je to pokrytectví, to je ta falešná morálka. Ale ne moje, Vaše.

     1. O Židech (a antisemitismu) tady melete pořád jenom Vy. Jste vedle jako stará jedle.
      My se tu bavíme o nacistických zločincích, co se za židovskou víru jenom zkovávají, aby mohli beztrestně páchat své zločiny. Můžeme je pro identifikaci označovat jako Sionisty či Chazary.

      Stačí to takto stručně a jednoduše?!

      1. Takže ti Hamásem zavraždění lidé v kibucech podle Vás byli nacističtí zločinci? Mohli si za to sami? Proto Vás tolik irituje, že jsem za viníka prohlásila Hamás?

       1. A co myslíte? Byli „američtí osadníci“ v předtím americkým prezidentem uznaných indiánských územích vetřelci (nebo „nacističtí zločinci“), když stříleli „barevné indiány“ jako zajíce na poli?

        A když se pak přihrnul celý indiánský kmen, 10+ tisíc bojovníků, a povraždil a upálil bělochy, byli pak pak vojáci z federální armády USA v právu, když všechny indiánské vesnice do posledního vyhladili? 100 mega jich dohromady bylo, aby bylo jasno…

        Z těchto pozic něco mluvit o „morálce“ je poněkud úchylné…
        Můj cynismus si vůbec neberte do úst, prosím.

       2. A jinak, proč Vás to tak vzrušuje? Kolektivní vinu přece plně akcentuje Západ: ruská operní pěvkyně nemůže zpívat v Praze, ruští sportovci nesmí na Olympiádu, no a tak dále. Vraždění rusky mluvících obyvatel Donbassu je v pořádku dlouhá léta…

        Takže vážně nechápu, proč se vzrušujete, když Hamás vystřílí nějaké ty zfetovance na tanečním drogovém festivalu. Izraelci přece vyvraždují Palestince léta úplně hromadně, a vůbec netají své rasově-nacistické motivy, plně používají kolektivní vinu a „alles klar“, prostě Fšecko v pohodě, klídek a pijánko. Zrovna jich vybombardovávají desítky tisíc v přímém přenosu a Vy tady pindáte o nějakých těch pár stovkách obětí… na druhé straně…

        1. Proč mi podsouváte něco, s čím já absolutně nesouhlasím? Proč si myslíte, že souhlasím s tím, co uvádíte? Ruská pěvkyně, diskriminace ruský sportovců, vraždění na Donbasu…. Vždyť právě to já kritizuji možná déle a častěji a intenzivněji, než Vy. Vysloužila jsme si za to nadávky jako ruský troll a Putinova pátá kolona.
         Víte o mně prd, jste jen nekonečně drzý a arogantní a nesnášíte, když Vám někdo v diskusi klade odpor.

         1. Ne, to jistě ne. Jen se mi prostě nelíbí, že své – správně kritické – dívání nezaměříte i na „svatý Izrael“.

          Mám totožný problém jako Vy – dlouhá letá jsem Izrael coby zemi obdivoval a lidi odtamtud měl rád – dosud obdivuji a mám rád, ale jen část z nich, samozřejmě. Protože, stejně jako oni sami odtamtud, vidím že dnešní vedení země je absolutně zločinecké a v totálním paradigmatu proti ideím, proč taková země vznikla. Kdyby minulé dvě tři generace Izraelců viděli, jak se to zvrtlo, myslíte, že by souhlasili s jediným slovem?

          Jistěže ne.

          Ariel Šaron, Netanjahu, celá ta Likud klika, nehledě na „Židovskou sílu“ (fakt v parlamentu a vládě mají stranu „Jew Power“) je v opovržení normálních lidí. Jsou to náckové, v podstatě. Zločinci jako BiBi, kteří se tímto vyhýbají odeslání do vězení za korupci, zničení státu, krádeže, …

          Ariel Šaron byl generál tankových sil, když udělali šílený výpad do Libanonu v roce 1982+, moje dávná přítelkyně tehdy mladinká sloužila v jeho osobním štábu jako radistka, takže spoustu věcí slyšela a zažila zblízka. Je to nácek, plnotučný: sám ostatně řekl přímo v televizi v přímém přenosu: „Jsem židovský nacista“. Když odpovídal, proč vyhladili palestinské utečencké tábory Šabra a Šatila… no a mnohé další tehdejší zločiny, to by byl hodně dlouhý seznam.

          Myslíte, že normální Izraelci jsou s tímto spokojení? Nejsou. Stejně tak nejsou spokojení, že jejich životní úroveň jde do totálních hoven, když se to nazve slušně. Inflace, drahé byty znemožňující založení rodiny pro mladé, drahý život; příšerné daně, zoufale nedostupné zdravotnictví a nulová bezpečnost na kdysi veřejných ulicích – a zbraně si legálně koupit nesmíte. Výsměch bezpečnosti, 50 nábojů na zbrojní povolení? Které má necelé 1% Izraelců?

          Prostě tihle náckové do dovedli do úplného zhroucení státu, politiky a společnosti. To není jenom malér s Hamásem v Gaze: je to všeobecný rozklad…

         2. Ale dobře: omlouvám se za „podsouvání“: co soudíte o „sekání trávníku“, jak jsem uváděl (jistě si to najdete pod anglickým ekvivalentem „lawn mowing“ nebo „mowing the grass“ v Gaze…). Nepřijde Vám to poněkud, ehmmmm, náckovské?

       3. Myslím, že k42 Vám to vysvětlil (v příměru k „osídlování“ amerického kontinentu i na principu Západem selektivně uznávané kolektivní viny) dostatečně jasně.

        Já jenom dodávám, že násilí, nespravedlnost a zlo plodí totéž v opačném gardu. Stále a stále dokola, nikdy se to nezastaví. Kam se podělo původní Kristovo učení…
        Jenomže, kdo ho dnes doopravdy uznává, že?

        Od těch na jihovýchodě to ani nelze očekávat, v jejich víře tohle není.

        1. Když zmiňujete to Kristovo učení, tak byste měl dát zapravdu mně, ne?
         Není moudré vyvolávat nové boje kvůli starým křivdám. Tím, netvrdím, že se nemá nikdo bránit či dokonce nastavovat druhou tvář. Jenomže jedna věc je bránit se tady a teď, jiná věc je obnovovat znovu a znovu další nový boj.

         1. Takže…

          Mají Palestinci právo bránit své životy a majetky?
          Mají právo se bránit se zbraní v ruce ozbrojeným útokům?
          Mají právo chovat se stejně jako izraelská vláda a její ozbrojené složky?
          Mají právo chovat se stejně jako židovští „osadníci“?

         2. Jenomže Vy jste se postavila jednoznačně na jednu stranu konfliktu a odmítla uznat místní historické konsekvence. Navíc asi nemáte schopnost vcítit se do postavení slabší strany, zahnané do kouta.
          Češi ani místní Chazaři by si neměli hrát na soudce či arbitry v konfliktu tak zapeklitém, jako je ten na BV. Není to naše válka, stejně jako to není ta na východě Ukrajiny. Národy střední Evropy jsou příliš malé na takové sousto a mají dostatek svých vlastních problémů.
          A k tomu to vaše nálepkování z *ismu…

    3. Kdyz fakta , pres dva tisice zmasakrovanych deti v Palestine hovori jasne ,
     a ty ma zakrejvat nejaka vira potrhy fanaticky.

  2. Mně trápí všechny oběti, i ty palestinské. Tak mi nepodsouvejte něco, co není pravda.

   A vidím viníky i v lidech jako Vy – zcela cynických, bez emocí, pojídajících popcorn a spokojeně se bavících nad tím, jak se někde lidé navzájem vraždí.

   Tu nenávist k Židům, která vede ruku Hamásu k terorismu, tady přece šíříte i Vy.

   Můžeme se pozastavovat nad tím, jestli je to či ono počínání Izraelců ještě přiměřená obrana, nebo již nepřiměřená pomsta, ale nic nezměníte na tom, že nové a nové kolo bojů otevírají palestinští teroristé – svými teroristickými útoky, svými raketami vystřelovanými z Gazy na izraelské území. Nemuseli by žít za plotem v ghetu Gazy, kdyby jejich hlavní úsilí nesměřovalo k terorismu, kdyby k tomu nevychovávali své děti, kdyby v nich neživili nenávist, kdyby neslavili a neobdivovali každý další teroristický čin,

   A mainstreamová média, dlouhodobě nadržující Palestincům, mají sklon ty teroristické činy Palestinců bagatelizovat a omlouvat, případně o nich pomlčet a zdůrazňovat jen to následné jejich utrpení. Tento případ je výjimkou právě proto, že je tak moc vybočuje právě svojí zrůdností.

   Vím, že jsem tady v tomto semeništi latentního antisemitismu v menšině, takže pohrdavé plivance jak jsem hloupá, naivní či neznalá faktů mohu očekávat. Ale já fakta znám a přesto trvám na tom, že viníkem současného utrpení Palestinců v Gaze je Hamás a nikdo jiný. On to zavinil, on to může zastavit tím, že propustí rukojmí a vydá všechny teroristy spravedlnosti. Jenže on to neudělá, protože mu nezáleží na životech ani Izraelců, ani „svých“ Palestinců.

   1. on, nemilá paní, není cynický od narození a ani že by nějak zvlášť chtěl, on je cynický, protože vidí ty hrůzy historie a to pokrytectví a uvědomil si už dávno, že s tím nic nenadělá, tak aby mu z toho nehráblo, tak reaguje takto, není divu

    vy – lepší člověk – to jistě, namísto ošklivého neekologického cynismu, vyřešíte tak, že pošlete příspěvek na zbraně pro Putina či zbraně pro Jahveho (Pinocheta……..etc)

    1. Příspěvek na zbraně pro Putina? Proč proboha? Jednak má Putin zbraní dost, druhak se já nemíním jakýkoliv způsobem účastnit války, kterou vedou USA proti Rusku prostřednictvím Ukrajiny. To není moje válka.
     Proč mi něco takového podsouváte, nemilý pane?

     1. Jako nějakej Bouška z Libně. Vosumnáctkrát za večer ho vyhodili vod Exnerů a dycky se jim tam vrátil, že si zapomněl… – No dovolte? – Takovej byl vytrvalej, že se moh stát ministrem.

       1. Ne, ne. Rozhodně zůstaňte! Vaše příspěvky jsou kouzelné. Mnohý čtenář má pak alespoň pocit, že není až takový blbec.

        1. Pak ovšem Váš předchozí příspěvek nedává žádný smysl a mnohý čtenář pak může právem za toho blbce považovat Vás.

         1. Myslím, že Vám švejk chtěl naznačit, že se stále dokola opakujete a na argumenty, které se Vám nehodí do krámu nereagujete.

     2. Paní Milčo,,
      Jsem tu jediná,která tu dává vyňatky- Sury z KORANU.Domnivam se,že se zbytečne vystavujete jako cíl při hledání vinniku.
      Co kdyby jste tady dala vyňatky ze svaté knihy KORANU třeba tyto přikàzani SURY,
      4-89,2-191,4-74,9.38 nebo odkaz na celou svatou knihu ,kde se oslavuje násilí jako ctnost.
      Nebylo by lepší požadovat změny přikázání této svaté knihy?
      Myslíte,že je to reálné ?
      Prý každý, kdo to bude požadovat má být zabít .
      TO by se měli zdejsi lidoví komentazoři dozvědět , a než sami propadnou hrdlem,podpory te ,nebo onééé strany . . .

      Tak co pane majiteli webu bude se tu ten KORAN studovat,aby byl možná prý =´hřbitovní mír po III. světové , nebo ne ,ptá se slusnym zpusobem za SV AzKSH🍋🌵🐸👩‍🎓💥

       1. Já ANO,JA doporučuji tady davat ty příkazy KORANU ,aby bylo jasno . . . .

        Vzkazuje ANNA z KSH (@u z KSH)💇No ni?

   2. @ Milena V.
    My jsme spolu kdysi vedli debatu, už ani nevím o čem; jen si pamatuju vaše jmého a to, že jsme spolu příliš nesouhlasili.
    Ale to je v této chvíli vlastně vedlejší.

    V žádném případě se odtud nedejte vyhazovat; on totiž nikdo z těch, kdo s vámi v diskusi momentálně nesouhlasí, nemá tu moc vás vyhodit. Tak, jako vy musíte v diskusi strpět názor jejich, i oni musí strpět názor váš. – Kdokoli, kdo má na myši rolovací kolečko, nemusí číst názory, které mu nejsou po srsti. Kromě toho – ze zkušenosti vím, že když čtenář s předkládaným názorem souhlasí, zpravidla do diskuse ani nevstupuje; proč taky, že? V diskusi vždy nejvíce bouří ti, kdo nesouhlasí; ty je nejvíce slyšet, ale početně klidně mohou (to znamená, že ne nutně jsou!) být ve výrazné menšině. Taky je užitečné mít na paměti, že kde docházejí silné argumenty, nastupují silná slova.

    Je to jen můj názor, a nikdo není povinen brát ho do úvahy.
    Pokud jde o vinu za izraelsko-palestinský konflikt, tu nesou obě strany dílem, který je těžko změřit, a tedy těžko rozhodnout, kdo se vůči protivníku provinil více; a to tím spíš, že technická vyspělost obou stran je neporovnatelná.

    Skutečná, primární vina je někde úplně jinde, u někoho úplně jiného: u toho, kdo založil stát Izrael tam, kde teď je. To byl čin buď mimořádně hloupý, nebo mimořádně zlovolný, a plody toho vidíme zrát dnes. Z tohoto pohledu jsou obě účastné strany konfliktu v pozici obětí.

    Ale nevidět, resp. odmítat pohlédnout na kořeny a prvopočáteční příčiny dějů je dnes moderní, protože je v módě nevzdělanost.

    Mně by se líbilo, kdyby nejlepší mozky světa na chvíli odložily pátrání po antihmotě, nových zdrojích energie či mimozemšťanech, a pokusily se nalézt způsob, jak na Zemi nastolit mír. Pak by se mohly ke svým oborům zase v klidu vrátit a bádat. – Za prachy, které shořely jen ve válkách, o kterých vím, jsme už mohli terraformovat Mars.

    Závěrem: nikam, paní Varadinková, neutíkejte, máte-li chuť tady pobývat.

    1. Podle mne každé území patří těm, kdo na něm žijí dnes, ať už v minulosti (před padesáti sedmdesáti, sto nebo tisíci lety) patřilo komukoliv jinému.
     Komu patří Krym? Tatarům? Rusům? Ukrajincům?
     Komu patří USA a Kanada? Indiánům?
     Komu patří Sudety? Němcům? Čechům?
     Prostě každý kousek země mnohokrát v historii změnil „majitele“ (jak obyvatele různých národností, tak i příslušnost k nějakému státnímu útvaru). Většinou v důsledku nějaké války. Má smysl tu válku obnovovat, udržovat a bojovat o nápravu minulých křivd?

     Když si Němci mohli zvyknout, že už jim nepatří Sudety, proč si Palestinci nemohou zvyknout ani po 70 letech, že už jim nepatří celé územní bývalé Palestiny? Proč si nebudují aspoň na tom zbylém území svůj normální, mírumilovný stát.

     Prostě fait accompli a žije se dál, tady a teď, mírumilovně, bez nenávisti a terorismu.
     Ano – je to naivní představa, na kterou válkychtiví či pomstychtiví, kteří žijí jen minulými křivdami, nikdy nepřistoupí.

     1. Kdyz pominu, ze odporujete sama sobe, zjevne tvrdite , ze vam nebude vadit kdyz arabove nazenou zidy do more a uzemi opet zmeni majitele.

      Proste fait accompli.

      1. Z toho, co jsme napsala, nijak nevyplývá, že mi to nebude vadit. Vadí mi páchaní všech nových zvěrstev omlouvaných starými křivdami.

     2. 🙂
      Musel jsem si najít na internetu, co znamená „fait accompli“. – Ne, já to vidím tak, že onen pojem je takové vzletné, až nabubřelé konstatování „to prostě nejde“. Spousta věcí, o kterých se obecně tvrdí, že nejdou změnit, ve skutečnosti změnit jdou, jen cena za tu změnu je, alespoň v očích mluvčího, neúnosně vysoká. Ani Měsíc na oběžné dráze kolem Země ve skutečnosti není fait accompli.

      Nebe a Země neznají slitování; tvorové jsou jim jen slaměnými obětními zvířaty. Jak bychom mohli říct, že kousek země někomu patří? Když Miloš Zeman řekne „tahle země je naše“, mnozí se mu vysmívají. Strana Pirátů zavádí „evropskou“ národnost. Muslimští imigranti v Německu, ve Francii, ve Švédsku – říkají už o území, kde mají většinu, že „tato země je naše“?

      Osadník přišel (záměrně nepíšu o národnosti, ta je bezvýznamná) na území, které do té chvíle užíval původní obyvatel, něco do něj investoval (zoral pole, postavil dům) bez dohody s původním uživatelem. Je ta země od té chvíle jeho? – Těžko říct; záleží to na tom, jakým smyslem naplníme slova „ta země je moje“. Ale to je jen začátek problému.

      Osadník má děti, a pro ty je místo jejich narození a dětství zcela přirozeně jejich domovem. – Ne, není! Ta země je naším domovem, řeknou děti původního obyvatele. A obě strany mají svým způsobem pravdu, a toto je nevyčerpatelný zdroj bezpočtu vzájemných křivd.

      Doposud aplikované způsoby řešení tohoto problému zjevně nefungují.

      1. Pěkné, pravdivé, ale moc smutné. Proto by mělo platit nějaké mezinárodní právo. Myslím, že byly doby kdy docela fungovalo, ale libtardi se samozvaným světovým četníkem ho poslaly do kytek.

  3. Ano. Pokrytectví – jedna z charakteristik tohohle světa a dnešní doby obzvláště. Vůbec západním strukturám se propagandistickým opakováním povedlo něco výjimečného: ze sebe sama, ač – kolonizace, NSDAP atd., učinit anděly a naopak ze slovanů učinit „legitimně“ podlidy, vrahy, imperialisty a zločince. Dobrá práce, západní strýček Goebbels by zbledl závistí.

   1. Přesně. Paní „Milenu“ by si mohli vystavit na piedestal, coby znamení úspěchu.
    Morální, že odsuzuje zločiny Hamásu – ty jsou nepopiratelné – ale zároveň je úplně slepá ke zločinům protistrany. To je pak „morálka na druhou“, co jiného k tomu říci.

    1. A celkově, to máte jako s Churchillovým „kdo seje vítr, sklidí bouři“. Náckové bombardovali Conventry a Londýn, co mohli. Následně „bomber Harris“ (v podstatě válečný zločinec) přes „Bomber Command“ vybombardoval zápalnými bombami německá města… Hamburk nebo Berlín nebo Drážďany… Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá…

     Problém nacistických Izraelců je v tom, že okolní Arabové (a Peršané a další) mají cirka 1,8 miliardy duší proti jejich 15+ a odpovídajícím způsobem větší zdroje…

     Cynicky řečeno, jsou v hajzlu…

    2. A ještě jste zapomněl dodat, že v Americe bijou černochy. I když, pravda, teď je to spíš naopak.

     Prostě jeden zločin není obhajitelný jiným minulým zločinem.

     A kdo pomáhá v lidech udržovat zlobu a nenávist, ať už byly historické křivdy v minulosti jakékoliv, je spoluviníkem nového a nového násilí.

     Je správné, že ukrajinští náckové nenávidí „Moskaly“? Omlouvá stalinský hladomor na Ukrajině oděský masakr v roce 2014?

     1. stalinský hladomor na Ukrajině ….
      velmi diskutabilni pojem, neni jiste jak „holodomor“ opravdu probehl, ani co bylo opravdovou pricinou .

      1. přesně tak!

       mimo jiné – si západ tehdá nechal od sovětů zaplatit v obilovinách (namísto dohodlého zlata), takže bych ten zločin – být škarohlídem a chcimírem – hodil na hrb možná i těm západoláskomilům

     2. Stalinský hladomor na Ukrajině neexistoval; leda v Západní propagandě. Na banderovsky „věrném“ území ani nebyl, tam byl polský hladomor, jelikož to bylo tehdy Polsko. Na sovětském území byl leda „zlato-blokádní“ hladomor, spočívající v Západní blokádě Sojůzu. I tam to reálně probíhalo jinak, třeba české či polské nebo maďarské vesnice prosperovaly, ale „Ukrajinci i voly sežrali“, tudíž neměli čím pak orat pole a umřeli další rok hlady…

      To je podobné, jako obviňovat Saddáma za smrt 500+ tisíc iráckých dětí kvůli nedostatku léků a podvýživě, když jim předtím vybombardovali továrny na léky a dětskou výživu, a totálním embargem zamezili dovozu.

      Pokud chcete diskutovat s dospělými lidmi, vynechte prosím všechny tyto žumpoidní „pravdy“…

      1. No já se na rozdíl od Vás nemíním pasovat na jediného majitele historické pravdy, nicméně vím, že ten hladomor tam existoval a bylo to v době, kdy Ukrajina byla součástí Sovětského svazu s tím pádem podřízena Moskvě. A příčinou byla komunistická kolektivizace, nehospodárnost kolchozů a nucené dodávky (takže nezbývalo na osivo). U nás to totiž s kolektivizací bylo v bleděmodrém totéž (družstva hospodařila od desíti k pěti), i když důsledky nebyly až tak drastické.
       A taky vím, že hladomor je jeden z argumentů, který používají ukrajinští náckové, když zdůvodňují svoji nenávist k „Moskalům“.
       Nevím, kde berete tu arogantní drzost sebe považovat za dospělého a mne za nedospělou?

       1. njn sověti museli těžce budovat, kdežto zápaďáci všude kradli, kolonizovali a vyžírali

        ale kdo by chtěl spravedlnost na tomhle ….. světě

       2. Ne, zcela lžete – samozřejmě „z druhé ruky“, prostě proto, že o tom sama víte úplně kulové hovno.

        „Komunistická kolektivizace“ nebyla příčinou ničeho. Stejná kolektivizace – kapitalisticky bankovní – tehdy probíhala i na Západě, například v amerických „středozápadních pláních“ (prériích) a vedla k hladomoru rovněž, ale kromě podnebí z ryze kapitalistických důvodů – z tehdejších statistik obyvatelstva v USA „záhadně vypadlo“ nejméně 6 milionů obyvatel, možná až 15 milionů.

        „Hrozny hněvu“ od Steinbecka jsou chabým odrazem tehdejších poměrů tam… Což bylo společné pro USA a Sojůz, nejen z hlediska změny zemědělství na velkovýrobu, ale také z hlediska 100+ letých cyklů podnebí… Slyšela jste někdy termín „Dust Bowl“? To bylo ono, a neomezilo se to jen na Severní Ameriku, bylo i v tehdejším Sovětském Rusku, Číně a dalších zemích.

        Víte vůbec, že třeba československá kolektivizace zemědělství byla jednoznačným super úspěchem, po kterém několikanásobně vzrostla nejen zemědělská výroba, ale i bohatství vesnic? A to že radikálně, takže třeba srovnání životní úrovně na čs. vesnici až do 90. let proti Západu bylo lepší u nás než třeba v Rakousku nebo (bez dotací) ve Francii nebo Německu? Podívejte se na vily, které si stavěli běžní „krmiči prasat“ na čs. vesnici a porovnejte to s ubohými baráčky rakouských, německých nebo francouzských vesnic té doby. Prostě jenom proti-komunisticky ujetě blábolíte, ubožačko!

        Když čtu, co píšete, považovat Vás za nedospělou – ačkoliv to si vykládáte sama aniž bych něco takového tvrdil – je samosebou. Pořád lepší, než abych Vás považoval za idiotku, no ne?

        1. Víte Vy vůbec, Vy blbe jeden arogantní s trvalou potřebou se pohrdavě povyšovat, že já jsem pracovala v JZD Slušovice? Vím, z čeho pramenila jeho úspěšnost ( měla jsem tu čest se na ní podílet), ale zároveň vím z vyprávění pamětníků, jak to tam vypadalo v počátcích. Považujete se za Brouka Pytlíka a přitom o tom víte houby.

         1. Nedopatřením jste přehlédla několik otázek, které jsem Vám položil, takže si dovolím je zopakovat:

          Mají Palestinci právo bránit své majetky a životy?
          Mají právo bránit se proti ozbrojeným útokům se zbraní v ruce?
          Mají právo chovat se stejně jako sionistická vláda a její ozbrojené složky?
          Mají právo chovat se stejně jako „osadníci“?

 14. OT
  Sankce fungujiiiiii !!!!!! 😀

  „Štátnemu inšpektorátu bezpečnosti dopravy Ministerstva vnútra Ruska pre okres Gudermes Kadyrov odovzdal 10 hliadkových áut Škoda Octavia.
  Regionálna verejná nadácia pomenovaná po Hrdinovi Ruska Axmat-Chadži Kadyrovovi dala dopravným inšpektorom takýto úžasný darček.
  t.me/RKadyrov_95/4047“

 15. Tak Pellegriny už bublinu propíchl: komerční dodávky slovenských zbrojovek pro Ukrajinu pojedou dál.

  Tož to sme klidný 🙂

   1. No ale pak je diskuze zbytečná: Slovensko jako stát už poslal na Ukrajinu co mohl v minulosti. Ficulinda tedy vystupoval jako agent s teplou vodou, jeho slib ukrajinu bolet nebude.

    Vše je v pořádku 🙂

  1. Nikde nenajdete tolik věrných čtenářů mainstreamu jako mezi hlasitými agitátory alternativy.

   K novinkám jste přilepení kanagonem.

    1. Ufff, Vy máte pravdu, to jsem v šoku. Opravdu se vždy říkalo Kanagon. Musel jsem si najít obrazek, abych uvěřil.

      1. Přesně tak: i u nás ve východních Čechách se tomu neříkalo jinak…
       Nůž byl vždy žabikuch, pistole krochna, větší kus – co se nevešel do kapsy – kvér, případně ještě větší mašinkvér. Posuvnému měřítku jsme říkali šupléra no a tak dále…

       1. Etc:
        bazmek: cokoliv se vymyká předchozím definicím;
        čudo: vyladěná soustava spolu fungujících bazmeků, převážně zázračným a neznámým způsobem.
        Sklo: dle matfyzáků, dlouhodobě pracujících v observatoři na Lomnickém štítu, vše průhledné či jinak transparentní, od sklenice na vodku, láhev vodky či borovičky nebo něčeho jiného, až po instalovaný astronomický dalekohled;
        vše spojovalo dějové sloveso/přídavné jméno jebat/zajebaný.

        Čeština ve zkratce…

 16. Strelba na hranicich davkama ??

  Tři mrtví po střelbě na srbsko-maďarské hranici. Spor převaděčů stál migranty život

  Podle srbských médií se dostala do konfliktu irácká a afghánská skupina převaděčů.
  Maďarská televize M1 podle webu 24.hu citovala obyvatele obce, který potvrdil, že střelba trvala několik hodin.

  Starosta obce Róbert Sors maďarskému deníku Blikk řekl, že střelba začala ve tři hodiny ráno. „Výstřely bylo slyšet z lesa vzdáleného od obce dva až tři kilometry. Byly to dávky, padlo přes sto výstřelů,“ řekl Sors. „Rodiče mají strach poslat dnes děti do školy,“ dodal starosta obce.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-tri-mrtvi-po-strelbe-na-srbsko-madarske-hranici-spor-prevadecu-stal-migranty-zivot-40448567

 17. Skoda, ze ani alternativne media nam neukazu to, co povedal sleepy Joe
  https://youtu.be/QCPCqlB8jps?t=1161

  Pac nielen dani dvaja pani na streame su prekvapeni, ze z POTUS nieco take vypadlo.
  Izrael asi v zakulisi dostava fajnu cocku a toto bol len vrchol ladovca.

  Nie je ironiou, ze v plote, ktory okolo pasma Gazy vybudovali izraelci, nakoniec najvacsiu dieru urobili samotni izraelci?

 18. Nějak nechápu, proč státy okolo nechtějí přijmout Palestince. Podle mne:
  Palestinci jsou Arabové
  Palestinci jsou mohamedáni
  Přicházejí podle všeho hlavně mladí muži: silní, zdraví, po školní docházce. Podle toho, co se zrobna teď v Palestině asanuje, pak jsou Palestinci i schopní a šikovní, někdo to v Palestině postavit musel a těžko to byl někdo jiný, než Palestinci…
  Tož kde je problém?

  1. Plne souhlasim a podporuji! Stejne jako Sudety – proc by cesi nemohli uvolnit uzemi pro nemce a prestehovat se odtamtud treba na Moravu – mluvi cesky, jsou pracoviti, toz kde je problem?!?

   Nebo ze by to bylo neco uplne jine Vlastimile Cechu?

  2. @Vlastimil Čech
   Z deseti ran egyptskych bych vybrat tu osmou, ta by mohla sedet na dnesni situaci s pripadnymi palestinskymi migranty:
   „Kobylky – přemnožení sarančí (chybně nazývaných kobylky) a poničení zbytku vegetace.“

  3. Podle podobné logiky pane Čechu, by měli dnešní obyvatelé Čech a Moravy uvolnit území svého státu přistěhovalcům.
   Buďto by měli odejít úplně jinam, nebo se (dočasně) sestěhovat do ghet, kde budou postupně vyhlazováni.
   A je úplně jedno, jestli těmi přistěhovalci budou Ukrajinci, bubuši z Afriky, z Palestiny vyhnané původní obyvatelstvo, anebo ž/Židé z Izraele, až jim tam bude hořet půda pod nohama.

    1. No, Čech odpoví. Ale myslel jsem tu otázku jinak. Ptal jsem se, proč arabské státy odmítají přijmout palestinské uprchlíky. Egypt je velikánská země. Irák taky. Pak je tu přece ještě Jordánsko. Libanon asi ne, tam je hodně křesťanů, ale co třeba velikánská Syrie. Turecko asi ne, tam se nemluví arabsky. Každý příklad je špatný, ale vypadá mi to, jakoby PŘÍKLADNĚ(!) Rakušáci nějak drtili Jihomoraváky. A ti by chtěli utéci do některého jiného kraje, a tam by je nechtěli vpustit. Říkám: jeden národ, jedna řeč, jedno náboženství… co máte proti jihomoravákům? Co máte proti Palestincům, ostatní Arabové?

     1. Nebuďte demagog.
      V roce 1948 tam přitáhli židi který se nepodařilo evropanům vyvraždit a jen tak si tam zřídili stát.
      Palestinci jsou tam doma.
      Co kdyby vyfičeli ti židi?
      Proč si je nevezmou evropani zpátky?

      1. Protože Žid je cizorodý element všude. Židy nikdo nechce. Jak se jmenovala ta loď naložená Židy z Německa, co před válkou obeplula půl světa a nikde její náklad nechtěli? Prý si jich několik vzala Dominikána. Ani Amerika, ani Evropa, nikdo… tož se vrátili do Německa.
       Že nikdo nechce Židy je známé. Nikde není nějaký Judenstat. Až asi na ten Birobidžan u Pacifiku. Ale mluvil jsem s bývalou obyvatelkou sovětského dálného východu, která mi vysvětlila proč se myšlenka Židónie neuplatnila, projekt fakticky ztroskotal…
       Ale Palestinci přece nejsou v arabských zemích cizí element. Pro Evropany jsou tyto národy semitské cizí. Nemohou s nimi žít.
       Každý se hodí, kde se rodí…..

     2. Ony neodmítají přijmout uprchlíky.
      Od začátku sionistické invaze do Palestiny, jejíž součástí bylo vyhnání cca 800 000 křesťanských a muslimských Palestinců, hostí vyhnance všechny sousední státy.

      Ony odmítají jakkoli se podílet na legalizaci etnických čistek a genocidy páchané sionistickým zločineckým režimem.
      Teď už jedou sionisté čistý nacismus vč. hromadného vyhlazování křesťanů a muslimů v Izraeli a okupované Palestině. Takže teď už nepřijmou okolní země ani nohu, protože opačným postupem by se na nacistických zločinech podílely nepřímo také.

      A židé by měli začít velkým fofrem hlasitě distancovat od zločineckého režimu v Izraeli.
      Protože pokud to neudělají, budou spolupachateli. A až zase budou fňukat, jak je nikdo nemá rád, je jim ubližováno a jak by se jim mělo pomoci, odpovědí jim bude jen pokrčení rameny.
      Zatím ještě lidé rozlišují mezi židy a sionisty. Ale čas se krátí, protože všichni dobře vědí, že všichni pachatelé jsou současně se sionismem také židé.

 19. Jezismarja, tohle jste uz videli ? Ctete a sdilejte dal !! Poměry v Hradní kanceláři se oproti Mynářovu šafářování opravdu „změnily k nepoznání“. Tak nějak „po bolševicku“, stejně jako se z komunistického vojenského špióna stal zuřivý liberální demokrat a přítel USA. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-hon-pro-pavlova-sponzora-za-700-000-smlouvy-se-resily-az-na-dotaz-novinaru-238825#dop_ab_variant=1180911&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

     1. Na Hradě se usadila nová loupeživá a nebezpečná banda, schopná všeho. To je ta nová politická garnitura občanského prezidenta, voliči Pávka jsou spokojeni, konečně se nemusí stydět za marketingového prezidenta, který logicky musí upokojit požadavky těch, kteří platili jeho marketingové divadlo…

 20. Za všechny mrtvé, i ty palestinské, je zodpovědný Hamás. Když teď jeho mluvčí tvrdí, že nikdo z Hamásu nevydal k rozkazy k takovému bezuzdnému surovému týrání a vraždění izraelských civilistů v jejich vlastních domech, pak ať tedy Hamás:
  A) Okamžitě propustí všechna rukojmí
  B) Vydá Izraelcům k potrestání všechny ty, co se teroristické akce zúčastnili

  Toto by měl být jednotný a neústupný postoj celého světa k dané věci. Ale bohužel není. Proto veškeré to naříkání nad současným utrpením ubohých Palestinců je jen pouhé pokrytectví. Za jejich současné utrpení může jejich Hamás, nikoliv Židé.

  1. Kdo může za mrtvé Palestince na Západním břehu Jordánu? Hamás tam není. Proč tam izraelští osadníci se souhlasem vlády zabírají další a další území?
   Kdy započaly dějiny Palestiny?

    1. Nic neomlouvá, pouze ukazuje na logickou chybu Vašeho příspěvku. Zkuste to vzít rozumově, vypněte na chvíli emoce ač je to v tomto případě těžké.

     1. Ten útok Hamásu byl veden tak, aby se na něj nedalo jinak než brutálně odpovědět. Podle mne to byl kalkul.

      Když jsme teda u toho, vzít to rozumově.

     2. Jediné, co mohu upřesnit, je to, že mám na mysli ty Palestince trpící v Gaze v současnosti, nikoliv všechny předchozí historické události. Žádná z nich totiž neomlouvá ten zrůdný čin Hamásu.

      1. Aha, to je jako ti, kteří posuzují Ukrajinu že vše začalo v březnu 2022. Zrůdné činy druhé strany prostě smažete. Já se nezastávám ani jedné strany, je to přesně jak vysvětluje pan profesor Drulák a mnozí další. Konflikt táhnoucí se věky s mnoha zvěrstvy na obou stranách, který nelze vyhrát ani řešit silou.

       1. Srovnáváte nesrovnatelné. Válka na Ukrajině začala Majdanem.
        Srovnávat s Hamásem se dá snad jedině upálení lidí v Domě odborů v Oděse ukrajinskými nácky, i když ani to, byť samo o sobě velmi zrůdné, ani zdaleka nedosahuje zrůdnosti Hamásu.

      1. Tak to si ale sama sobě odporujete. Pan profesor Drulák tam má pasáž, kde vysvětluje v historickém kontextu podobnych nepřátelství, že k řešení vede pouze otočení některého z israelských jestřábů. Dále vysvětluje jak takovýto konflikt udržují a eskalují teroristé na obou stranách.
       Ale Vy pořád píšete o čistě jednostranné vině.

       1. Není nic v izraelsko-palestinské historii, co by mohlo být omluvou toho, co provedl Hamás. Jeho zločin nelze omluvit ničím, ani historií, ani existencí „izraelských jestřábů“. Pokud by ti „jestřábi“ provedli Palestincům to, co provedl Hamás, já je nebudu omlouvat tak, jako Vy omlouváte Hamás.
        Jenže ti „jestřábi“ zatím nic srovnatelného neprovedli. Oni přece nemučí a nevraždí cíleně jednotlivé rodiny nezúčastněných civilistů včetně jejich dětí. Oni se snaží zničit teroristy z Hamásu, který dlouhodobě ostřeluje jejich území. A naopak ty civilisty varují, aby místo, které má být zasaženo, opustili. Palestinští civilisté by přece nemuseli zemřít, kdyby je Hamás nepoužíval jako živé štíty a neschovával přímo mezi nimi sebe , své rakety a jejich odpaliště.

         1. Což o to, není obtížné to ukázat:

          Zadruhé zoufalí lidé dělají zoufalé činy. (12:52)

          A lidé žijící ve stršných a bezvýchodných podmínkách Gazy mají asi práh vnímání zrůdností jinde než my (…) (ibidem)

          1. Několikrát jsem psal, že nejde o omluvu, nýbrž vysvětlení/pochopení. Pokud tomu nerozumíte, tak je to těžké.

          2. Já sice chápu, jak to myslíte, jenže se mi zdá, že i každé vysvětlení a porozumění někde má své meze; dál už pak to je (anebo nutně bude vnímáno jako) omlouvání.

           Příklad: „Sice rozumím, že jí při té své povaze zapálil auto, když jej počtvrté zaparkovala na místě, které on považoval za svoje. To však samo o sobě nevysvětlí, proč ji navíc zavraždil i s celou její rodinou.“

          3. Jo to se dostáváme někam jinam ( a navíc já teď musím na několik hodin pryč, tak nemohu včas reagovat ).

           V podstatě s Vámi souhlasím, záleží jak to kdo cítí. Proot jsem tam opakovaně psal že nejde o omluvu.

           To přirovnání s vrahem je zajímavé. Je to opravdu špatně pochopit jeho pohnutky ? Já si myslím, že čím lépe se zainteresované osoby pokusí je pochopit, tím lépe vymyslí soudce jeho trest ( neříkám že jej sníží, může i zvýšit ), tím lépe rozhodne lékař o jeho léčbě, tím lépe se rozhodne ta paní ( třeba včasné upozornění policie než to dojde k oné vraždě ).

           V případě konfliktu dvou skupin je podle mne třeba analýzy ( pochopení ) příčin, aby se začalo účinně řešit. Podle mého eskalace z jedné/kterékoli strany jen většinou přileje olej do ohně a radikalisuje lidi na druhé straně.

           Prostě podle mého pochopení ma své přínosy, ale nemá co dělat s omluvou.

        1. No vidite a nakonec to z vas vyleze… nic o tom konfliktu nevite. Pripadne… nechcte vedet.

         Uz jenom to „jejich uzemi“. Jakym zpusobem se stalo „jejich“?

         1. Samozřejmě že neví, dostala ji propaganda zaměřená na emoce. Kdyby zjistila kdo a proč inicioval založení Hamásu, tak by jí to porazilo.

          1. Nechci Vás urážet, to mi prosím věřte, pokud to tak cítíte, tak se omlouvám. Uvědomte si ale také, že já považuji za urážku výrok že obhajuji Hamás.
           Bohužel diskuse mezi člověkem vyhodnocujícím přes emoce a člověkem používajícím fakta je ze své definice mimoběžný, i kdyby ten první fakta znal. Proto to nemá takto cenu, z očí do očí by to fungovalo lépe, ale to nejde.

      1. To máte těžké. Zaprvé se k nám těžko dostávají informace o tom co se tam přesně léta děje, nevím zda lze soudit z našich informací. Zadruhé zoufalí lidé dělají zoufalé činy. Nedávno tu někdo, snad paní Kunšteková, psal o videu, kde israelští vojáci seberou palestinskému dítěti vysněnou hračku a zničí ji. Co si myslíte, že z takového dítěte potom vyroste ? To není snaha o omluvu, pouze o vysvětlení, kde se takoví lidé berou. A lidé žijící ve stršných a bezvýchodných podmínkách Gazy mají asi práh vnímání zrůdností jinde než my na pohodlném gauči bez vážných nepřátel. Opět jen snaha pochopit ne omlouvat.

       1. To je podobná argumentace, jako když sluníčka vysvětlují, že chudáček islámský terorista, který najel náklaďákem do lidí nebo vystřílel hudební klub, za to vlastně sám tak docela nemůže, protože vyrostl v chudých poměrech a cítil se zlou většinovou společností nedoceněn, utlačován a diskriminován.

        Proč jsou v Gaze podmínky bezvýchodné, když o pár kilometrů dál, ve stejné poušti, existují zelené prosperující kibucy? Proč místo kopání tunelů a výroby raket a ostřelování Izraele si Palestinci raději nebudují svůj mírumilovný stát? Proč je jejich prioritou „zničit Izrael“? Proč tamní rodiče vychovávají své děti k nenávisti a terorismu? Proč mladý terorista se chlubí do telefonu svému otci: zavraždil jsem jich deset, budeš na mne hrdý?
        Kdo s tím má něco udělat? Kdo to může změnit? Jedině sami Palestinci tím, že změní sami sebe a přestanou v sobě živit nenávist.

      2. Dráha paní, když si někdo pořizuje armádu tak ji má nejspíše na to aby povraždila co nejvíce nepřátel a ne na přehlídky. Tak to prostě je.

  2. Blablabla, blabla a blabla.

   Hamas rukojmí postupně propouští a sionistická entita je odmítá. Katar, který propouštění zprostředkuje, je z izraelského přístupu poněkud rozrůzněn.

   Zbytek Vašeho „blabla“ ponechávám bez komentáře.

   1. Kdo je „sionistická entita“? Chcete vážně tvrdit, že Hamás rukojmí propouští a Izrael propuštěná rukojmí nechce přijmout? Můžete své tvrzení doložit? Nebo je to jen takové Vaše nenávistně antisemitské blablabla?

    1. Tyto zprávy proběhly i schválenými tiskovinami, stejně jako informace o velkém rozladění některých izr. hlavounů z toho, že propuštěné stařenky mohly na tiskovce mluvit bez předchozích instrukcí, co můžou říkat.

 21. Redaktor BBC se ptá mluvčího Hamásu, Ghaziho Hamada: „Jak ospravedlňujete zabíjení spících rodin?“
  Mluvčí Hamásu si vytrhne mikroport a uteče z rozhovoru.

  Izrael v pondělí promítl vybraným novinářům nesestříhané záběry řádění teroristů Hamásu ze 7. října. Přítomen byl i reportér Novinek Jan Husár. Po zhruba pětadvaceti minutách ale kvůli přílišné brutalitě záběrů musel odejít.
  „Teroristé tam házeli batolata do plamenů, další snímky ukazovaly shořelé děti v přikrývce,“ řekl reportér Novinek. „V tu chvíli se mi chtělo plakat. Nic horšího jsem v životě neviděl,“ dodal.

  1. V jaké verzi fotoshopu a Vegas byly záběry upraveny?
   Mimochodem, byl by odkaz na ty videa? Rád bych si udělal obrázek sám.
   Pročpak to Izrael s pompou nepusti do veřejného éteru?

   Zvěrstva se dějí, ale goebbelsovština za ta desetiletí pokročila.

   1. K čemu potřebujete odkaz na vide z fotošopu? Nebo preferujete produkci z fotošopíku, která ukazuje mrtvé děti v gaze?

    Žádný důkaz o nějakém zabíjení přeci neexistuje, všechno jsou jen fejky. Nic není pravda a všechno je možné!

   1. „Hamás už také předvedl celou řadu videí, na kterých se chlubí americkými Javeliny. “

    To je samozřejmě také čistá propaganda. Daniel Goebbels Sterzik je učněm, který překonává svého učitele.

    1. Už to, že tu Vidlák nechá exhibovat idioty jako ten co se neumí ani podepsat ukazuje na jeho nestrannost. To ale idiot nepochopí a stále mele a tapetuje své bláboly.

     1. Když lže Váš milovaná Joseph Sterzik, tak je to v pořádku. Ovšem když někdo řekne něco, co nechcete slyšet, je to Goebbelsovská propaganda.

      Jste ryzí flastenecký demograt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *