20 července, 2024

Souboj o koule

Dnes se znovu vrátíme na blízký východ. O čem jiném bych měl také psát, než o událostech, díky kterým jsme na hraně třetí světové války, že? Jak vidno, zase je to jednou pupek světa. V Tel Avivu byla i za studené války třetí největší koncentrace zahraničních novinářů. Hned po Washingtonu a Moskvě. Patnáctimilionový národ (a desetimilionový stát) zase jednou ovlivňují světové dějiny přesně podle jejich biblického zaslíbení: „Budeš hlavou, ne ocasem.“ Najednou má každý vůdce na světě důvod se míchat do tamních událostí a chybí jen málo, aby se rozhořel plamen, nad kterým nebude žádná kontrola.

Ostatně… už teď je v Gaze víc civilních obětí, než kolik jich hlásí Ukrajina za 600 dní válečného konfliktu. A i když jsme na Ukrajině viděli hodně zničených měst a vesnic, výškové budovy tam nepadaly naráz od jediného devastujícího výbuchu letecké munice. Mnohokrát Rusové útočili proti panelákovým sídlištím, ve kterých se bránili Ukrajinci, ale nikdy jsme neviděli, že by Rusové naráz ničili celé bloky domů. Spíš do nich dlouhodobě stříleli dělostřelectvem a domy postupně hořely a ubývaly. Že by spadly naráz a úhledně se složily do kopečku trosek, to je až novinka z Gazy. Mráz mi běhá po zádech, jak moc se ještě může válka na Ukrajině vyeskalovat a pořád nebude nejhůř.

Hamás už také předvedl celou řadu videí, na kterých se chlubí americkými Javeliny. Má jich slušnou zásobu a určitě toho víc neukázal, jak ukázal. Přeshraniční přestřelky pokračují i v Libanonu a představitel Hizbaláhu, Hasan Nassraláh, říká, že je připraven.

Všichni se tam navzájem varují, posílají si různé nóty, telefonují si, nechávají čekat americké delegace, posmívají se Lipánkovi, určují různé červené čáry, uhlazují staré a vytvářejí nové rivality, celý region je naplněný různými nestátními milicemi (které jsou ale vyzbrojené lépe než lecjaká armáda), do toho tam poletují letadla Wagnerovců… Izrael sice zničil přistávací dráhy civilních letišť v Damašku a Allepu, ale íránské stroje začaly hned přistávat na letišti tamní ruské základny… Je zaděláno na proxy válku, ve které se jako státní moc bude angažovat vlastně jen Izrael…

Turecko stojí na straně Hamásu a je zároveň člen NATO… Francie se připojila k postoji Egypta, který varuje Izrael před pozemní operací. Británie varuje Izrael před pozemní operací. Všichni jsou členy NATO. Fiala neochvějně (a hodně mečivěa nesrozumitelně) podporuje Izrael a naše republika je členem NATO…

Jedno NATO stojí na straně Izraele a druhé NATO stojí na straně Palestiny. To nevymyslíš.

Všichni ostatní Hamásové a Hizbaláhové, Islámští džihádové, šiítští milicionáři a další, ti si s mezinárodním právem nemusejí lámat hlavu. Izrael bude muset odpovídat stejnými metodami, jinak se v takové válce bez pravidel vyhrát nedá, ale protože je stát, bude o to víc a halasněji obviňován z porušování mezinárodních norem. Bude obviňován i členy NATO.

Čím déle sleduju vyjádření jednotlivých prezidentů, králů, diktátorů, generálů, Bidena, Netanjahua i Putina, mám zato, že před sebou máme dvě budoucnosti:

Buď tento blízkovýchodní průser ukončí konflikt na Ukrajině a nebo multipolární svět začne třetí světovou válkou. Se vším, co k tomu patří.

Rusko je v kontaktu se všemi aktéry této blízkovýchodní hry a má v ní silná želízka. Se Saúdy kamarádí přes ropu, s Íránem přes obchodní vazby a Kaspické moře, Asadovi Putin zachránil život i trůn, Hamás není v Rusku uznán za teroristickou organizaci, Erdogan dostává od Putina hodně moc plynu a s ním i vliv v Evropě. Zároveň je to Rus, kterému se další fronta ohromně hodí. Číňanovy prsty jsou také hodně dlouhé a sehrají svou roli. Rus tuto válku ale potřebuje jen kvůli Ukrajině. Jinak se bez ní docela dobře obejde.

Američané nejsou schopni vést dvě války zároveň. Pomáhat Izraeli a zároveň Ukrajině (a ještě hlídat Taiwan). Evropa je odzbrojená. Už i sami ukrajinští představitelé připouštějí, že sklady zbraní jsou celosvětově vyprázdněné a koncern Rheinmetal zdvojnásobil cenu dělostřeleckých granátů pro Ukrajinu. To jsou ty zvýšené náklady za energie a nové zdanění. Poděkujte těm, kteří vypnuli německé jaderné elektrárny.

Jedna a jedna jsou dvě. Pokud mají Američané udržet blízký východ a Taiwan, nemohou udržet Ukrajinu. Pokud budou držet Ukrajinu, přijdou o blízký východ, i o Ukrajinu a nejspíš ztratí i Taiwan. Blízký východ je pro kredibilitu USA důležitější než Ukrajina… Je dokonce důležitější než celé NATO. Ruské vměšování do blízkého východu může Američanům i Izraelcům značně zasolit… Nota bene, Rusko už na válečnou ekonomiku přešlo. První a jediné.

Sledujeme souboj o koule… nikomu se moc nechce začít velké válečné dobrodružství, protože všichni si uvědomují, že jde o hodně. Zároveň ale nikdo nemůže vycouvat, protože kredibilitu má každý stát jen jednu. Hodně se to podobá časům těsně před První světovou, kdy jim také bylo jasné, že to nebude žádná sranda a ani anglický král, ani německý císař, ani car Mikuláš ani František Josef neměli klidné spaní.

Posloucháme teď různé (povětšinou fantasmagorické) nápady o tom, jak budou Palestinci vystěhováni na Sinaj a pak odvezeni do Evropy, nebo jak budou asimilováni v Egyptě či jinde. Žádný blízkovýchodní stát něco takového samozřejmě nechce dovolit a to z mnoha důvodů. Pozemní operace do Gazy se stále odkládá, pomalu pronikají na veřejnost zprávy o velmi mizerné atmosféře mezi izraelskými politiky a vojáky. To ovšem nebrání raketovému ostřelování amerických základen v Sýrii.

Pokud má Izrael zvítězit, potřebuje ruskou zdrženlivost a potřebuje, aby Rusko tuto zdrženlivost pokud možno přeneslo i na další regionální hráče. Biden si to nepřizná, ten blouzní o novém světovém řádu, ale i on potřebuje hlavně zvítězit na blízkém východě a nebo pokud možno se tam obejít bez války.

Putin teď podle mě v Kremlu přijímá nabídky… nedivil bych se, kdyby se už jednalo a někde v temných kancelářích se už kreslí nová hranice mezi Ruskem a Západem. Kličko už vypustil první balónek – Ukrajina by měla svoje čtyři východní regiony přestat považovat za své.

Paradoxně, ve stejné době u nás v poslanecké sněmovně probíhá summit o Krymu, který prý už brzy Ukrajina získá zpátky…

Paradoxně, Švédsko právě vstupuje do NATO…

Paradoxně, právě teď Leyenová chce po Ficovi další podporu Ukrajiny…

Ukrajina je cena, jejímž zaplacením Američané a Izraelci mohou (možná) zvítězit na Blízkém východě. Případně si udržet takovou dominanci, aby válka vůbec nezačala. Ale pokud ji nezaplatí, přijdou zřejmě o mnohem víc než jen o Ukrajinu. Izrael je pro americké politiky navíc dobrou záminkou, aby bylo neúspěch na Ukrajině čím zakrýt.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

352 thoughts on “Souboj o koule

 1. Do letoviska Taba v Egyptě spadla raketa, měla směr od Izraele. Čedok evakuuje 500 českých turistů. Teď to tam bude ještě levnější!

 2. „Hamás už také předvedl celou řadu videí, na kterých se chlubí americkými Javeliny.“

  Sice je to lež jako věž, ale moji čtenáři to slyšet chtějí, tak jsem to těm nádivům nablil.

     1. Nazor je povolen jen jeden a tim padem nemuze byt spatny. Cokoliv jineho je lez.

      Vitejte v myslenkovem svete „demokratu“.

        1. Na hnojníku platí slova klasika, který rozuměl ruské duši líp než Vidlák čuníkům: nic není pravda a všechno je možné.

         Salut!

 3. Vidlákovi se povedl hezký název článku, ale spíše než „souboj o koule“ je to japonské divadlo Kabuki. Tedy tragikomické představení, kdy průběh děje je předem určený postavením a závazky hrdinů, kteří se z této predestinace nemohou nikdy vymanit.

  Je to podobné jako remake „Pádu třetí říše“ v Ruině, kde se neodvratně blíží Götterdämmerung, i kdyby se ve Fašingtonu a Londonabádu na hlavu stavěli. Bylo to zcela jasné už před mnoha lety, nejpozději po Putinově mnichovském projevu v roce 2007 a návazných událostech s rozšiřováním NATO v roce 2008. A podobně, Anglosasové Blízký a Střední východ úplně prohráli, stejně jako světožerní a silně nacifikovaní židé/Židé prohráli „Eretz Izrael“, kde měli nadlidé na věky panovat nad podřadnými národy dle jakýchsi náměsíčných talmudických a biblických výkladů.

  Netanjahuova šílená vláda se chlubí do světa – podobně jako se náckové chlubili Lidicemi – tisíci tun bomb, které už vyházeli na Gazu; po týdnu bombardování to byly 4 tisíce tun, nyní žumpy už operují s 12-ti tisíci tun; v neustálé permanenci je přes 80 amíckých vojenských nákladních letadel, které vozí JDAM bomby na izraelské letecké základny z USA a jejich vojenských skladů po světě. Kdo ví: kapacitně je to možné a dle satelitních snímků zničení Gazy se to může i blížit pravdě.

  Pozemní operace v Gaze – jak se eufemisticky označuje Englösung palestinské otázky – zatím neprobíhá, z rozličných důvodů. Jednak je to velice nebezpečné, asi jako když SS Einsatzgruppen prováděly „pozemní operaci“ ve varšavském ghettu – ztráty byly velice vysoké.

  A jednak, na amícké straně vypukla typická operace „velení si chrání své ušlechtilé prdele“: na amícké základny musí napřed navozit všechno PVO/PRO, které kde vyškrábnou, jelikož coby důsledek vyhlazení Gazy zničení Hamásu v Gaze se dá očekávat hromadný raketový útok na cokoliv amíckého v oblasti Blízkého a Středního východu. I když všichni vědí, že amícké/Západní PVO/PRO je proti méně zastaralým raketám v podstatě nefunkční, musí si krýt zadky a poslat tam, co kde mají v evidenci – i když je předem jasné, že proti masivnímu útoku je to k ničemu.

  Přes veškerou temnou tragičnost má to vše své vysloveně komediální prvky: například amícká „projekce síly“ se svazy letadlových lodí. Jako cvičné terče tam mohli navézt cokoliv jiného, třeba bojové plachetnice z muzea. Proti vyspělým ruským, čínským či íránským protilodním raketám to má podobnou bojovou hodnotu – totiž žádnou.

  Legrační je nadšené jásání chazarských neokonů ve Fašingtonu a Londonabádu, kteří léta zuřivě slintají vzteky na Írán: „poslední dobrá příležitost, jak zničit Írán“, v jejich podání. Ale Írán je vojensky vzato velice vyspělá země, která je svým raketovým arzenálem schopná zničit cokoliv amíckého, Západního nebo izraelského v dosahu zhruba 2 000 km, aniž íránské cíle nějak významněji utrpí – jsou totiž hodně zakopaní a zabetonovaní v podzemních pevnostech, mají skvělé PVO/PRO a kromě toho je to přes 1 200 km daleko od Izraele, samé hory a k tomu skoro 90 milionů velice vzdělané populace, s mohutným mobilizačním potenciálem a místním vojenským průmyslem. To celé strategicky opřené o ruské a čínské zázemí, také o ekonomiky BRICS+ zemí. Tudíž nezbývá, než neokonům sarkasticky popřát hodně štěstí…

  Válka z toho samozřejmě nebude, protože v Pentagonu jsou i střízliví a neblázniví lidé, kteří to všemožným mašíblům u vesla včas rozmluví: válku by totiž Fašington prohrál, to je předem dané. Zbývá jim dále snít třeba o přepadení ochraně Tchaj-wanu před čínským nebezpečím nebo o dobytí Marsu (jako anál-ytik George Friedman ze STRATFORu v knize „Příštích 100 let“).

  Přeji příjemné gaučování…

  1. Englösung – prorocký překlep. Také jsme do něj zahrnuti. Po skončení filmu sledovaného z gauče vyjdeme ven přežraní popcornem a zjistíme, že žijeme v naprosto bezvýznamné zemi bez skutečných přátel.

   1. Za překlep může OneNote, jinak výborný program od Maloměku, který je přehnaně přechytralý a potměšile „opravuje“ – používám to jako „blok“, na psaní delších textů. Ale jinak ano: to je víceméně setrvalý stav, zde ve Střední Evropě – kéž to aspoň tak zůstane… dobře víme, jak funguje většina „skutečných přátel“, třeba ti zpoza oceánu jsou skutečně vypečení.

  2. 2 k42
   Souhlasím s vaší analýzou, ovšem s jistou výhradou:
   Ono stačí podívat se na historii palestinského území (a BV v okolí) za posledních 120 let, a historii sionistického státu Izrael za 75 roků nazpět. Izrael je v dnešní podobě nelegální státní útvar a nejlépe by bylo, kdyby nikdy nevznikl. Přinesl do tamních končin BV jenom nezměrné utrpení původních obyvatel (Palestinců) i nových židovských obyvatel. Ostatně, i ortodoxní židé v USA jsou o tomto přesvědčeni. Palestinci (i jiní Arabové) byli podvedeni a posléze připraveni o svou vlastní zemi. Začalo to již za I.WW nestydatými lžemi britského agenta s krycím jménem Laurence z Arábie, pokračovalo to skrz 75 let nestability a lokálními konflikty, až to vyvrcholilo současností.

   Pod tíhou oněch historických faktů i posledních událostí by si jeden mohl myslet, že záměr Adolfa Hitlera vystěhovat židovské obyvatelstvo z Evropy na ostrov Madagaskar v Indickém oceánu byl mnohem lepší, než plán britských sionistů zabrat kus bývalé Osmanské říše – Palestinu. I ten Stalinův záměr přesídlit veškeré židovské obyvatelstvo SSSR do východosibiřské gubernie Birobidžan asi nebyl od věci…
   Jenže, historie nezná KDYBY.

   Obávám se, že americký vysokostupňový zednář z devatenáctého století (Albert Pike), jenž předpověděl tři světové války (a po dvakráte se již docela „trefil“), může mít pravdu i napotřetí:
   Cituji z jeho spisu:
   “Třetí světovou válku vyvoláme konflikty mezi sionisty a islamisty. Válka bude vedena tak, že se Islám (arabský svět) a Sionismus (Stát Izrael) navzájem zničí. Všechny ostatní národy budou přitom bojovat do svého úplného psychického, fyzického, morálního, spirituálního, a hospodářského vyčerpání. …Na konci se národům světa dostane pravdivého světla skrze celého naplnění učení Luciferova…”

   Dle posledních zpráv se v USA znovu dostává k moci politická klika s bezvýhradnou podporou Izraele. V čele s D.Trumpem, jenž se napřesrok chystá k návratu do Bílého domu. Což je asi špatná zpráva pro Ukrajinu, ale výborná pro izraelské sionisty.
   https://aeronet.news/video-premier-fiala-predcital-bibimu-prohlaseni-o-ceske-podpore-izraeli-z-kusu-papiru-a-netanyahu-na-to-ziral-jako-na-bizar-z-prahy-na-rozdil-od-zelenskeho-ale-nebyla-fialova-navsteva-odmitnuta/

   Já bych na Vašem místě ohledně velké války na BV, s dopadem na celý svět, tak klidný nebyl. Až do vypuknutí I.WW bylo evropské obyvatelstvo většinově přesvědčeno, že žádná velká válka už znovu v Evropě vzniknout nemůže…

   1. Minulost nehodnotím: co by bylo, kdyby bylo a nebylo, nemá cenu pitvat – na „myšlenkové experimenty“ tohoto druhu nemám čas ani náladu.

    Ale k budoucnosti: nějaké esoterické bláboly jsou irelevantní. Sionismus ani slimákismus nemá prostředky ani sílu nic většího ovlivnit, čímž se otázka „WWIII“ dostává do téhož postavení jako předešlé hlouposti.

    Rozhoduje ekonomika, reálná exaktní věda a její praktické aplikace – třeba vojenské, produkční oblasti a logistika. Organizace světové dělby práce, spolupráce, obchodu a výměny – finanční, kulturní, zbožní, myšlenkové etc…

    V tom všem, od prvního do posledního, jsou nynější „vládnoucí USA/Západ“ včetně všelikých „pánů světa“ už jen upadající „bývalí“ a tudíž nastává čas na změnu. A ta bude – z logiky věci – postupná, evoluční a nenásilná.

    Jsou to „supersystémy“, a jejich změny mají své zákonitosti, které jsou – jak jinak – systémové.

    1. Ale nakonec proč ne? Proč tedy nebude „nová světová válka“ na Blízkém a Středním východě?

     Protože to není v zájmu dnešních upadajících „pánů světa“ – a nikdo jiný na tom ve skutečnosti zájem nemá. Co by se stalo, kdyby, řekněme USA + Izrael neokonští šílenci napadli Írán, jak vyřvávají?

     Vojensky by prohráli, i se samotným Íránem: protože by nesplnili žádné své vojenské cíle – nedošlo by k porážce státu ani „změně režimu“. Pouze by ztratili všechny své vojenské základny na Blízkém a Středním východě, plus veškeré své „předsunuté“ síly, jako třeba svazy letadlových lodí. Izrael by byl silně poškozený. Zablokovalo by to Hormuzský průliv – 20% světového obchodu s ropou, 25% světového obchodu s kapalným plynem (Katar). V horším případě by došlo k letitému zničení produkčních ropných kapacit Íránu, Saudů, Emirátů, Kuvajtu a plynových kapacit Kataru, Turecka (plynový uzel), asi také v další fázi Azerbajdžánu. Prostě celého Blízkého a Středního východu. Byl by zablokován na léta i Suez a obchodní námořní cesty přes Arabské moře, spojnice Indického oceánu s Evropou, Atlantikem.

     Co by to znamenalo? Kompletní krach EUhnije, definitivní a zrychlený krach petrodolaru. Následně konec dolaru jako záruční světové měny: pád finančních trhů a následně všech nadmíru financializovaných ekonomik – tj. ekonomik Západu. Svět by se prakticky rozpadl na izolované produkčně/spotřebitelské oblasti: v čemž má výhodu „zbytek světa“, tedy ta 82%-ní „neZápadní“ část. Ta totiž produkuje, na rozdíl od 18-ti% „světového Západu“, a tudíž „si vystačí sama“.

     Už jen z tohoto „letmého nástřelu“ je jasné, že by na tom Západ nezískal, ale ztratil velice rychle naprosto Fšecko. Tudíž, válku nespustí – no a ta, na rozdíl od žumpoidních blábolů, sama nevznikne. Jako nevznikla „náhodně“ ani WWI, ani WWII.

     Na další světové válce by vydělali Rusové nebo Číňané; ale „náklady“ by přesto byly tak vysoké, že lepší pro ně je, nechat to běžet evolučně samospádem, bez dalšího urychlení.

     Válka nebude…

  3. Vo tech vasich hojne opakovanych strizlivych a neblaznivych z Pentagonu
   a z vlady se vam k4 , zda casto.
   Mozna, ze by ste aspon jednoho moh vyjmenovat jako konkretni priklad.
   Tech vcasnych rozmluveni.
   Jinak dobry.

 4. V kterém hotelu na Krymu má Lipavský zabukovanou tu dovču??? Léto nevyšlo. Tak, má již alespoň vytištěné pozvánky na silvestrovskou oslavu???

  Máme prý na starosti rekonstrukci Luhanské oblasti. Máme na to i vládního zmocněnce. Už jednal s tamní samosprávou, do čeho se pustit??? Nefláká se???

  U Vidlákových analýz se uvidí.

  U analýz našich vládních velikánů už se vidělo.

 5. Sionisté se přepočítali už s Ruskem,celý KoZa se domníval,že se Rusko položí do půl roku,natož aby ještě vedlo válku.Jak některý píši,tento Izraelský konflikt,je důsledkem neúspěchu na Ukrajině.Ono to ani nemůže skončit mírem,příliš mnoho zla,mnoho mrtvých Palestinců.USA už hraje umiráček,ale jejich úmyslem je,když mi tak všichni.

 6. Drobna oprava vety „Putin teď podle mě v Kremlu přijímá nabídky…“

  Svetovym spolecenstvim izolovany Putin …… 😀

 7. Až se pan domácí vyspinká, nemohl by, prosím, trošku uklidit po návštěvnících, kteří zde vypouštějí své nevoňavé prdíky …..
  Děkuji

  1. PLUTO,
   Nechte prosím vás zbloudilé přijít do rány nám zdejším božím bojovnikum,ať se naučime MY z SV z nich vyrobit sračku.
   NO NO😂☀️🍯🤠

 8. Přečti si něco:

  Dne 14. května 1948 Izrael vyhlásil svou nezávislost. Během následujících necelých 24 hodin pravidelné armády Egypta, Jordánska, Sýrie, Libanonu a Iráku napadly zemi a donutily Izrael bránit suverenitu, kterou ve své historické domovině znovu nabyl.
  Následoval konflikt, který vstoupil do dějin pod názvem Válka o nezávislost a v kterém nově zformované a špatně vyzbrojené Izraelské obranné síly (Israel Defense Forces – IDF) odrazily během zuřivých bojů útoky, které trvaly 15 měsíců a vyžádaly si více jak 6 000 izraelských životů (téměř jedno procento židovské populace Izraele v té době).
  Během prvních měsíců roku 1949 probíhala na půdě OSN přímá jednání mezi Izraelem a každou z útočících stran (kromě Iráku, který odmítl s Izraelem vyjednávat), která vyústila v dohody o příměří, které odrážely situaci na konci bojů.
  V důsledku toho pobřežní pláň, Galilea a celý Negev připadly Izraeli, Judea a Samaří (Západní břeh) Jordánsku, Pásmo Gazy Egyptu a Jeruzalém byl rozdělen mezi Jordánsko, které nabylo svrchovanosti nad východní částí včetně Starého města, a Izrael, kterému připadl sektor západní.

  1. Proč palestinské Araby nikdo nechce? Zejména ne okolní arabské státy, které jich zabily o mnoho více, než Židé? Na to si odpověz sám.

   1. A na tuhle blbost jste přišel jak?
    V první fázi sionisty prováděných etnických čistek přijaly okolní státy přes 800 000 vyhnanců.

    1. V noci mi to nespalo a tak jsem četl. O Blízkém Východu. Od dávných dob – Sumerů, Babyloňanů, o jazycích, mísení kultur, o písmu, náboženstvích – zejména o judaismu. Snažil jsem se “dovzdělat” – doplnit bílá místa, kterých jsem měl hodně. Teď jich mám ještě víc. Jsem z toho rozčarovaný – informace jsou mnohdy protichůdné – vždy je asi psal vítěz. Jsou to v podstatě dějiny válek. Rezignoval jsem na zjištění pravdy (která by mě uspokojovala) a budu opravdu jen pozorovatel. Budu se dívat, komu co slouží. Tedy kdo má užitek z prodeje tamní ropy. Ten má moc, ten ji buduje dlouhodobě. I vznik státu Izrael je podivuhodný, má to daleko k evoluci, k přirozenosti. A těch názorů kolem! Raději nečíst, je to zbytečnost.

   2. Re Ládík:

    No proč? Žeby to byli geneticky podmínění podlidi? Nojo, to určitě. Navíc ten jejich strašný Islám! To Židovská nebo křesťanská víra jsou nesrovnatelně lepší! Proč? No protože proto. Každý člověk v civilizované KoZe to ví, že.
    Víte, pro mě je to všechno stejný nebo podobný blábol a těžko chápu, jak tomu může dospělý člověk věřit. A to se snažím!

    Ten rasismus! Ten je tak hluboko zarytý.
    Proč se divit, že je tam Arabové nechtěli zvenku naordinovaný stát cizinců? Já s jim nedivím, taky bych nechtěl.

    Ano, cizinců.

    Pokud chceme jít 2000 let zpátky, tak bychom měli z Česka vypadnout, protože Slované sem přišli až po Keltech a Germánech. Nebo že bychom sem pozvali Neandrtálce?
    Nebo jste taky toho názoru, že takové věci platí jenom pro VYVOLENÝ národ? Asi ano.

    Palestinci jsou normální lidi, které začali před desítkami let vyhánět z vlastní země, ožebračovat, urážet, ničit. Po několika generacích to samozřejmě nese své plody.

    Chtěl bych je u nás? No samozřejmě nechtěl. Možná po dalších 100 letech normálního života, na návštevu, ne nastálo. Teď je to prostě zničený národ, který kromě nenávisti proti všem nic jiného nezná.

    Počkejte, co se stane z Čechů po nějakých 100 letech koncentráku. Neopřete si o ně kolo.

  2. @Ládik!!! 27 října, 2023 (6:11)

   Sionisté neměli právo svévolně vyhlašovat svůj stát, protože dle rezoluce č. 181 OSN, tam měly vzniknout státy dva.

   Historická domovina Aškenazi není Palestina, kteří tvoří 90% židovstva, není Palestina, nýbrž Chazarie.

   Nic takového jako židovský národ v etnickém smyslu neexistuje a celý dějinný příběh Židů, tak jak je všichni známe, je ve skutečnosti konstruktem, který se zrodil v hlavách sionistů v druhé polovině 19. století.

   1. chucpe (podstatné jméno · rod střední · nesklonné) — mimořádně intenzivní drzost, otrlost, troufalost, cynismus, arogance; vlastnost člověka, který zavraždil své rodiče a pak u soudu žádá o shovívavost, protože je sirotek

    Zeptal se mě starý rabín – Copak si myslej o nás, o židech, pane Nováku?
    To samé, co oni o nás češích, rabi – odpověděl jsem.
    Urazil se a řek, že jsem antisemita.

 9. Rostislav Iščenko napsal (přiliš) optimistický článek o možném řešení palestinské krize.
  Nicméně Vám ho doporučuji.
  https://ukraina.ru/20231026/1050501452.html
  Vzpomněl tam totiž, jak to bylo v Čečně. Vzpomínáte? Na začátku ruský generál odmítl vést tažení proti „vlastním lidem“. Pak se to rozhořelo. Rusové rozmlátili Groznyj, Čečenci vraždili děcka (Beslan)… Vypadalo to, že jiné řešení než genocida Čečny neexistuje.
  Ale nakonec se to vyřešilo. Na obou stranách se našli autoritativní lidé, kteří to postupně zastavili, i když se to žádné ze stran ze začátku nelíbilo.
  Důležité totiž je, aby se našli slušní lidé, kteří to zastavit chtějí. V Palestině se to řeže 80 let, a možná tam začne konec lidstva. Někdo mocný asi nechce, aby to skončilo. To je ten rozdíl.

  1. Nejlepší (a nechtěně nejupřímnější) je ta část, kde to Fiala ani nedokázal správně přečíst a řekl:

   (Hamas)… is on EU terror, terrorist for years…

   Kouzlo nechtěného…

   1. Je tam ještě jedna perla, blýštivý začíná oslovením pane premiére a Netanjahu po skončení děkuje Petrovi. Prostě učitel a šplhoun.

   2. A teď si jen uvědomte, že tohle blekotající hovado je profesor politologie a bejvalej rektor Masarykovy univerzity. A nedokáže pronést pár vět v angličtině a asi ani nerozuměl, co mu Netanjahu odpověděl. „S úsměvem idiota…!“

    1. Zjevně nerozuměl, vždyť si během Netanjahuovy řeči dokonce odběhl pro noty. Myslím že si Netanjahu řekl něco ve smyslu Je to idiot, ale náš užitečný idiot.

  2. To je neuvěřitelné, taková ostuda. Koho jiného ve světě representuje idiot, který musí dvouminutovou řeč číst z papíru a ještě ani neumí anglicky.

 10. Furt stejný zelený plátno za namaskovanými herci. Odehrávají se před očima ovcí velké dějiny a přitom je to jen o sračkách.

 11. USA i sionistická entita už minimálně na BV prohrály.
  7000 povražděných (z toho víc než 2500 dětí) v Gaze, na Západním břehu 100 povražděných a 10 000 lidí vč. malých dětí odvlečeno okupační armádou neznámo kam.
  Všechny se sionistům povraždit nepodaří.
  Všichni ti povraždění a odvlečení mají rodiny a ty dostaly „díky“ zrůdnosti sionistického řádění plné právo na odvetu.
  Byly překročeny všechny „červené čáry“ a část židů si to začíná uvědomovat. I to, že cesta zpět nevede, že se to nedá odestát ani odignorovat a že to je tentokrát opravdu průser.

  EU už začala mírnit své nadšené hýkání a mrmlá cosi o „zdrženlivosti“.
  Pozdě.

  Tohle už není o koulích.
  Sionistická entita totiž sňala masku „civilizovanosti“ a potvrdila vše, co o ní muslimové a BV křesťané říkají. Její vedení si myslelo, že může beztrestně absolutně cokoli. To si nacisté mysleli také.

   1. Ve skutečnosti je to skoro určitě horší.
    – Kolikpak lidí přežije v sesypaném paneláku?
    – Jak to mají ti Palestinci sečíst?
    Spočítat můžou jenom ty mrtvoly, které nejsou zasypané.

    1. Hamásu jsou ti mrtví úplně jedno. Proč by to tedy mělo vadit Vám? Kdybych byl islamista, smál bych se naivitě lepšolidí, až by mně praskla cévka.

 12. Kdo se jeste nepodival na zaznamy z youtube s Ficem at se podiva a srovna to s tim fialovym ponozenym sluzebnicke a sedmilharem

 13. K těm padacím panelákům asi tolik.
  Za prvé – je potřeba započíst faktor stability stavby. S těmi blíž Sinaji bych si tak moc jistý nebyl.
  Za druhé – tak nějak si neumím představit, jak se střílí z plnotučného děla do paneláku tak, aby padal pomalu a po troškách. Možná tak rychlopalný kanón, ale to jsme v jiné kategorii.
  Za třetí – Co jsem viděl najisto, byly očouzené okenní díry na ukráckých sídlištích. Ty vznikly tak, že v v nejvyšších patrech Ivani grilovali Azovácké a jiné ostrostřelce.
  Když někdo fest otravoval, lupl se mu tam pozdrav s termobarickou náloží:

  https://en.wikipedia.org/wiki/RPO-A_Shmel

  a problém byl vyřešen.
  Určitě to je levnější prostředek, než letecká puma, a barák z toho nespadne.

 14. Vidlák popisuje realitu, ale – dle mého – z ní skládá nesprávné závěry.
  1. Kdo má a komu chybí čas? … Tady to je jednoznačné – anglosasům se času nedostává. Podíl USD klesá, nejenže nejsou nové kolonie k vydrancování, ale (co je horší) stávající anglosasy vyhánějí a tím je připravují o zdroje, na UA je to další debakl … atd. Velkou válku jednoznačně potřebují anglosasové, aby „přebili“ své problémy. Proto Izraelci bombardují letiště v Sýrii (snaha vyprovokovat reakci), proto Biden dává rovnítko mezi Írán a Hamás, aby si připravil mediální prostor pro jeho napadení.
  2. Podle mého se ukáže, nakolik byla pochopena strategie Putina na porážku anglosasů. Pokud někomu „rupnou nervy“ předčasně, pak dodají anglosasům to, co se snaží vyvolat pro svou záchranu, tj. velkou válku. Srovnej, jak anglosasové šíleli, že Putin nenapadl UA dříve, jak nesčetněkrát po svých provokacích ohlašovali. Teď je stejná situace. Podle mého je nyní nejdůležitější se nenechat vyprovokovat, protože se hraje o mediální obraz anglosasů ve zbytku světa, tj cca 3/4 planety. Očekával bych maximální snahu anglosasů eskalovat, přičemž ty 3/4 světa mimo KoZa uvidí skutečnou tvář a „hodnoty“ západních „demokratů“ … a až se mediální obraz o KoZe dostane k poslednímu Křovákovi, tak až pak nastane čas na poslední úder z milosti.
  Jen tak letem světem – USA pro záchranu své hegemonie potřebovaly oslabit Evropu (aby nebyla konkurencí), což se podařilo. Současně ale plánovaly, že Evropě přenechají financování války na UA, protože se sami zaměří na Čínu, resp. TW. Bohužel, oslabení Evropy má ovšem taky důsledek – není schopna financovat válku proti RF na UA. A do toho – co čert nechtěl – někdo zažehl USA koudel nikoliv u plánovaného TW, ale neplánovaného Blízkého východu, resp. Izraele … takže se rozplývá sen o druhé frontě s Čínou o TW.
  O tom, že VVP očividně ví co dělá svědčí zahájení bojových misí letadel RF s Kinžály nad Černým mořem – tohle je vzkaz USA, že napadnutí Íránu = potopení letadlových lodí. Anglosasové jsou v šílené časové nouzi – každý den znamená širší okruh lidí, kteří si uvědomí, že srovnání Gazy se zemí a vystřílení tamních civilistů jaksi není to pravé demokratické, současně každý den znamená oslabení role USD a každý den, kdy USA nezasáhnou znamená oslabení role hegemona před celým světem. Tohle vše by zakryla velká válka (anglosasy nevyprovokovaná! = očividně jimi nezahájená) a proto by neměla být cílem těch, kdo chtějí zničit anglosasy. Čas na jejich doražení přijde.
  Na UA je dle mého tímto vymalováno, na Blízkém východě si anglosasové velmi brzy uvědomí, že buď ten konflikt sami zažehnou nebo budou tímto poraženi. Čas je opravdu neúprosně proti nim. Brzdí je asi jen to, že aktivně zažehnout konflikt = jaderná výměna.
  Sledujeme poslední fáze nadvlády anglosasů – buď sami zahájí válku nebo půjdou zrychleně na smetiště dějin.

  1. USA nejsou hegemon, ale protektorát košer chazarských velkolichvářů. Evropa též. Zrujnování Evropanů skrze podvod Green Deal má sloužit k „privatizaci“ majetku. K závislosti otroků na připravované falešné měně CBDC. Nadlidé chtějí vlastnit všechno. Kéž se jim plán Great Reset rozsype.

  2. Tentokrát nechci pana Dvořáka trhat, jen nevím, jak to myslí s těmi Kinžály. Zda tak, že vystavují stopku těm americkým vojenským akcím proti Íránu. Patrně ano, nic jiného to totiž ani znamenat nemůže právě kvůli tomu řetězci americké angažmá -potopení jejich letadlové lodi – odpověď USA – odpověď Ruska na tu odpověď – jaderná válka – fatální celoplanetární kolaps. Raději bych to proto měl přeformulovat, že „nechci vědět, co myslí Kinžály…“

   Pokud se Írán otevřeně zapojí do BV konfliktu, pro USA – myslím si – nic jiného nezbude, než jít po něm, a to právě z důvodů p. Dvořákem uvedených. Považuju je za platné. Nejradši by na Írán začaly pálit už teď, tzv. preventivně, že ať jako na nějaké zapojení ani nemyslí, dokonce ani na dodávky zbraní. Ostatně, jindy to tak rády dělaly. Rozhodně k tomu pár raket mají, na Ukrajinu je zdaleka neposlaly všechny. Kdy jak zapojení toho Íránu ovšem visí na vlásku, tak ty dodávky už některé možná/nejspíš doputovaly.

   Je to pak de facto v poloze, že pokud Írán shledá důvody sám vystřelit, musí USA taky „shledat“, tím pádem i Rusko… a je hotovo. Skutečně proto záleží na Izraeli, co v Gaze dalšího udělá – viz Vidlák. Je to ta Izrael, která skutečně drží ten vlásek. Což je pro ni stejně tak neřešitelná situace, jako potom pro Írán to nezapojení, neučinění kroků USA a po nich Ruska. Jen tak se odtud stáhnout jednoduše nemůže. Vypadá to navíc, že především nechce, protože jinak by si předtím těžko nevšimla, že v Gaze se něco peče. A cokoli jiného, než to stažení, jen zkracuje čas, kdy ten Írán vystřelí. Nic jiného. Čímž spustí tu řadu, vedoucí k – hotovo. Právě nemožnost všech subjektů, aby udělaly cokoli jinak, vede k nemožnosti odvrácení toho – hotovo.

   Nerozumím taky tomu Vidlákovu – buď ten BV průser ukončí konflikt na Ukrajině, nebo bude jaderná válka. Vlastně ani tomu, jestli ukrajinský konflikt bude ukončen tím BV průserem, nebo obráceně průser tím konfliktem. Mělo by to sice vyplývat z kontextu, ale pokud by platila „teze Kinžál“, bylo by úplně jedno, jakou „nemají“ USA vojenskou kapacitu ke zvládnutí hořících dvou konfliktů a jednoho doutnajícího (Tajwanu).

   Některá z těch premis proto musí být chybná. V tomto celém „neřešitelném“ rébusu se něco buď nesmí stát, nebo stát se jinak. Ničím jiným se spuštění té fatální řady nedá zabránit.
   Jakkoli minimálně pravděpodobnou, tou „nejpravděpodobnější“ variantou by byla rezignace Ruska na BV dění, přinejmenším nerealizace teze Kinžál. Snad, kéž by, pokud by dospělo k závěru, že mu konec světa za to nestojí. Jedněm stojí (kéž by se u toho někomu pro odlehčení vytvořila jistá asociace) z důvodů primárně náboženských, druhým z primárně světovládných, tak ti třetí by to mohli udýchat. Těsně za tím, že by to nepřehnal Írán. Což je ovšem obojí velmi chabá spekulace, tou nejchabější by bylo, že „by to nestálo“ Americe nebo Izraeli. Muslimům stojí…

   Někdo by mi moh odepsat, že pánové jen teoretizují a já mám úvahu naprosto blbě z těchto a těchto (uvěřitelných, protože smysl dávajících) důvodů. Ať jsem pak díky tomu klidnější…

   1. Hmm, všichni se na to stále dívají z pohledu KoZu – jenže, vtip je v tom, že se hraje o pohled toho zbytku světa. Podívejte, role hegemona je více-méně psychologická záležitost. Nikdo, ani USA, nejsou schopny válčit s celým světem. Jediná šance získat roli hegemona (a s tím spojené výhody) je, že VĚTŠINA bude akceptovat Vaše jednání. A toho nelze docílit tím, že budete v očích většiny za jasného agresora. Role hegemona se buduje v očích ostatních tak, že svou silou (ekonomickou a vojenskou) NAPRAVUJETE křivdy nebo POMÁHÁTE nastolit právo. A pro tohle mají anglosasové perfektně šlapající mašinu – média. Jen díky jim mohli např. drancování kolonií prezentovat za „pomoc rozvojovým zemím“. V okamžiku, kdy by to drancování nazvali pravým jménem, tak se všichni spojí proti nim. Ale jak chcete napadnou „rozvojovou POMOC“, když většina lidí, kteří se o politiku nezajímají je přesvědčena, že skutečně jde o POMOC?? A na poli vojenské síly nejde o nic jiného. Anglosasové nemohou bezdůvodně napadat státy, musí k tomu být „záminka“, musí jít o „nevyprovokovaný zásah“ – jen tak mohou v očích neinformovaných vypadat jako hegemon, „který se stará o pravidla“. Vemte např. 9/11 – celý svět akceptoval, že USA byly „nevyprovokovaně“ napadeny a odplata byla prezentována jako akt spravedlivosti. Už nikdo (díky médiím) neřešil, že 90% prezentovaných útočníků mělo saúdské pasy … a proto USA napadly Afghánistán …
    Takže znova – jde v podstatě o naklonění si zbytku světa, pokud se tento zbytek postaví proti, tak nic nezmohou. Je to naprosto stejné, jako ta situace s Kinžály – RF říká světu (a USA): zaútočte na Írán a my spravedlivě zasáhneme zničením místa, odkud agrese vzešla. USA na tom jsou stejně – nemohou očividně jako první napadnout Írán. Potřebují k tomu záminku, aby mohli říct, že je to odveta za „nevyprovokovanou“ agresi. Doposud to anglosasové dělali tak, že vyrobili problém cizíma rukama a pak ho slavnostně řešili, kdy jen tak mimochodem na tom strašně vydělali a jistě jen shodou okolností rozšířili své impérium.
    Takže, Izrael se snaží vyprovokovat všechny kolem k zásahu, aby měli ospravedlnění svého spravedlivého boje proti těm, kteří chtějí zničit Izrael. USA potřebují vyprovokovat Írán, aby měly důvod ke „spravedlivému“ zásahu v roli hegemona, který se stará o spravedlnost a zničit je neposlouchající Írán. A tady jde o čas – pokud se jim nepodaří rozpoutat velkou válku, pak ta většina světa bude každým dnem jasněji poznávat, o co tady jde. A pokud sami zahájí očividnou agresi, tak to na ten zbytek světa bude mít stejný účinek … tj. konec role hegemona v jejich očích. Jsou v zoufalé situaci, kdy ani jaderná výměna neřeší jejich problém, jen by to byla pomsta za to, že končí. Pomsta, kterou by ale asi ani oni nepřežili.
    Neříkám, že k eskalaci nedojde – pravděpodobně ano, ale hraje se opravdu o čas … většina světa musí dostat čas, aby se přesvědčila o skutečné podstatě jednání anglosasů, až potom nastane čas je dorazit a ten zbytek to bude brát jako něco spravedlivého od NOVÉHO hegemona.

    1. Souhlas,
     je to boj o mediální obraz zbytku světa.
     Irán na Izrael pravděpodobně nezaútočí, ale pokud zaútočí Fatáh z Libanonu, bude se Izrael i USA tvářit jako že byl Izrael napaden Iránem.
     Pak možná budou muset přijít ke slovu i ty Kinžály.

    2. V tomto všem s Vámi souhlasím. Dokončil jsem nicméně tu Vámi uvedenou kauzalitu. A ta, mělo-li by se to podle ní dít, nevede jinam, než do toho fatálního střetu.

     Ponechme bokem, jak to začalo, jaká je role Izraele apod. USA by, jak uvádíte, nejraději všechno udělaly tak, aby pak do toho mohly vstoupit coby tzv. pozitivní hrdina. S Íránem to tak dozajista chtějí udělat stejně. Možná dokonce ani ne, tentokrát do toho půjdou rovnou sami, protože útok na Izrael je takzvaně imperativ, který se nemusí vysvětlovat. Kromě světové veřejnosti je tu ovšem to Rusko. A jeho, v té Vaší kauzalitě přítomná, výstraha – Ameriko, nesahej mi na Írán. Nijak. Ani svýma, ani cizíma rukama. V opačném případě…

     Čímž jsme u pointy – Rusko nestrpí jakýkoli otevřený americký vojenský útok na sebe, USA ruský taky ne, obzvláště takový, který by byl zblízka pečlivě sledován celým světem.
     //Pokud by šlo právě o potopení americké chlouby – letadlovky ruskou chloubou – Kinžálem, navíc by šlo o modelovou situaci, jak velký kluk nafackoval malému klukovi za to, že něco provedl. Což by americké ego nemohlo snést ani náhodou. A což je ale jen faktická poznámka, v současné vyhrocené situaci by stačila mnohem méně okázalá „metodika“.//
     Čímž je vše definováno, je naprosto jedno, co tomu v té řadě předcházelo. V takové situaci je pak taky lhostejná i ta reakce světové veřejnosti, protože myšlenka, že si USA a Rusko něco teda navzájem zničí, eventuálně si „trochu“ konvenčně zaválčí, je jen myšlenkou.

     To je důvod toho mého „nechci vědět, co myslí Kinžály…“ A důvod toho, proč chci, aby v té kauzalitě byla chyba, aby se v ní něco stalo jinak, nebo nestalo vůbec.

  1. Valka pro stesti.
   Tak to Hamas zkusil a vyslo to , nad ocekavani..General OSN vysvetlil ,proc narody nikdy nechtely , branily se a nechteji zidy a proc protestanti je umistovali do ghet.
   Zase jde o oblibenou hru , nejdrive si vytvorim nepritele , besnim na nej jako pripravu v mediich za velky prachy a pak zacnu besnit, do zgazovani populaci.
   Ale nekdy nepritel nepozorovane preroste pres hlavu. Kdyz vypukne skutecnej konflikt , ty nejvice vyzbrojeny zjistujou, ze valci jinou a zastaralou valku.
   Spatnejma, vcerejsima zbranema.
   Ze mezitim shnili do souchotin korupce ,do mega byrokracie s presidentem ,
   kterej jednou ale, postizen padavosti , nemusi uz vstat ani ze zeme.
   Hamas to zkusil v pravej cas a jde o 75 let obrany utlacovanych ,pred obzvlaste
   krutym systemem kolonizace. Ztrata orientace a staveni mega zdi ,jako kdysi Cina,
   jako berlinska zed, ale naopak zruseni zdi mastodonta na jihu emeriky.
   Ktera tak muze mit Hamasu kolik chce. Eu plne ovladli islamove a tem staci se spojit do jedine strany /na to dostavaji miliardy denne a nedotknutelnost / a budou vladnout
   jako uz ve Skotsku ../Jako u nas kdysi posvatne mensinovi sudeti/.

   Valka v zastoupeni.
   Hrozby obrancu valky litaji vzduchem jako pesti na irske svatbe. Nebo jako davky ze samopalu na ty iransky. Neustale ohrozovany stat v dusledku agresi psychopatickych vlad , odebral svym obcanum nahle zbrane a moznost sebeobrany potrebne z nasledku vladnich armadnich , teroristickych agresi a ukladnych vrazd vsude na svete.
   Jak se do lesa vola. Z lesa se ozyva ,ale nikdo neslysel, nebo nechtel , tu ozvenu.
   Rozklad statu , jako vsude kde vladnou nejchytrejsi inteligenti na svete ,
   zapocal uz davno a nejde zastavit. Hamas zmizel beze stopy , kde je ?
   Obranci vyhlasili akci Zeleznej mec , maji Zeleznej dome , fuhr mel zeleznou vuli , stalinove zase meli zelezny kostata na zradce. Hamas nikde.
   Obranci zacali letecke masivni drazdanske, hamburske , vietnamsky , korejske , hirosimske , iracke ,belehradske , lybijske bombardovani obrovskeho silenstvi niceni.
   To nazyvaji pravo na obranu. Ztratili rozum a nic jineho.Utopili rozum ve zaplavach lzi .
   Zase dokazuji , jak se od nas odlisuji.
   Taky bilym fosforem a na deti a zeny , to snad nejhorsi z nejhorsiho.
   Krici, jednaji , presvedcuji a dokazuji ze maji pravo na vsecko a svet nema prava zadna.
   A beda kdyz se vzchopi svet k sebe obrane .
   Kolik mravenci prace je treba postavit dum , vypiplat dite , kdyz obranci znici dum ,cloveka za 5 vterin. Ale reakce celeho sveta znamenaji , ze pohar nasili uz preplnili..
   Spatny pocasi zdrzelo dalsi ofensivu, ale spise se ceka na jeste dalsi posily
   vod vzdy verneho mastodonta.
   Mezitim je Hezbolah vyzbrojenej po zuby , nejsilnejsi v historii, slavnej uspesnym vyhanenim okupanta a umistenej na hranicich agresoru,
   obrancu s jedinym planem na genocidu okolo,
   2 milionu neozbrojenych zen ,deti , starych a muzu. Rostou pocty mrtvych veznu uprostred koncentraku zvaneho Gaza , ted bez vody,potravin ,leku, elektriny , bez nemocnic..Jsou urcite vsichni antisemiti. A kdo neni s nami…
   Obrance ma vsecky prava. Hamas , nepritel zase nikde.

   Valka se zarukou.
   Kde hledat , kdyz zaruka neni a svet se otocil o 180 stupnu a ohluchnul z jekotu medii.
   A zacal nazyvat udalosti pravym jmenem. Neveri , protestuje , ignoruje zaloby z antisemitismu ,podezira a usvedcuje lzi ,brani se jednim slovem reakci nesouhlasu s nasilim a humanitarnim demokratickych vyhlazovanim megatunami bomb.
   A je tedy nepritel.
   Moc a hodne nepratel , vsude a najednou.
   Obranci maji vsecka prava na sve strane , pravo nasili, vyhlazovani a nekonecnych genocidnich valek nejvyssiho humanismu vyhlasili dokonce zase svatou valku ,
   /vime jak ty dopadaji/ , prohlasili se za sily svetla a ze musi bojovat ,okupovat,
   proti tme civilni a bezbranne populace . Hrstky Hamasu nekde.
   Aby valky pribyvaly, s umyslem na Genocidu Miru…
   S valecnymi lodmi mastodontu za zady. Ktere prijely na posilu proti zhruba tisic az dva zmizelych Hamasu. Ale mnozi se utoky na cetne zakladny v cele te oblasti.
   Kdo seje nenavist , fanatismus,nasili , terorismus , korupci moralni a hmotnou
   pospicha do zaniku , snazi se zase znicit co se da.
   Valky proti miru na svete pokracuji. Vsemi prostredky , otroky nasili..
   Valka zvana zeleznej mec se od zacatku nedari. 450 tisic vojacku se samozrejme do Gazy, ani nevejde. Nevi se nic, jestli jsou tam nejaky hamasove a kde , jestli se neprosakli pryc.
   Cil valecny obrany je zmenit Gazu v poust. Dale hystericky vyrvavanej umysl je vyzmizikovat celej a neagresivni zatim Iran /asi 90mil/ ,hrozby jsou ale smesne a pravej opak se muze snadno a rychle prihodit. Pocita se s usakem ,jako zarukou ,
   aby to zaridil. Kterej taky sebevrazedne vyzbrojuje sve nepratele.
   Kdyz zase nezakopne pri uteku z dalsi oblasti ,
   kde zase jenom zasival nasili , zkazu a smrt bez konce .
   Jako vsude kam vkroci..
   A nevyhne se stejnemu ve vlastni zemi..

   1. Pawe, díky!
    To je jeden z Vašich nejlepších textů a měli by si ho přečíst všichni. Hlavně různí „experti“ a „analytici“.

  2. Re Jirka II:
   Máte pravdu. To přídavné jméno je úplně mimo. Nevím, kdo ten termín vymyslel, ale určitě se jednalo o nějakého bezbřehého optimistu. Podíl „rozumných“ lidí odhaduji kolem jednoho procenta.

    1. Drobná oprava: MY to platíme…
     Fiala to snad dává ze svého? A i kdyby – to „jeho“ jsme mu taky zaplatili MY .

 15. Když se Izraelci chystali bombardovat nějakou budovu, předem varovali osazenstvo.
  Když se Rusové chystali bombardovat nějakou budovu…s varováním se neobtěžovali.

  1. Hmm… a právě proto je civilních obětí Izraelců za tři týdny stejně jako civilních obětí Rusů za skoro dva roky…

  2. Re: volna

   Akorát Ukrové se neobtěžovali s varováním a pouštěli to do vlastních baráků z protiletadlových baterií, že?
   Co tam máš dál, soudruhu?

 16. „a nebo multipolární svět začne třetí světovou válkou“

  Nikoli, třetí světovou válkou nic nezačne, třetí světovou válkou by téměř vše skončilo. V Evropě úplně vše.

 17. Příliš stran, příliš zájmů, Těžko odhadnout, jakým směrem se to celé vyvine.

  Žádná sranda. Proti Hamasovské akci ze 7. je atentát na následníka lehké šťouchnutí.

     1. Zadnej Hamas najednou a zustava jen ta vyhlasena ofensiva,
      Zelenej mec a ze zautoci vlada Netanjahu na populaci Gazy.
      Stekaji na spatnej strom a zase placi nad falesnym hrobem.
      Proc odzbrojili svoji populaci a proc ji doted nebrani.
      Utokem na Gazu mir neporidi , povolili si jenom valecnou agresi. Kdyz.
      Populace izraele se demonstracemi za mir stala nepritelem vsech netanjahu..Nepritelem valek a agresi..
      To znamena jeden fakt , ze pravej a predem vybranej nepritel vod zacatku ,
      byla populace Izraele , po desitky let zavlikana do armady a jeste populace Gazy.
      Civilni populace Gazy ani zadnej teroristickej utok nemohla poridit.
      „Obrana“ proti ni je posledni kapka ,ktera preplnila pohar nestesti.
      Vsecko ostatni jsou jen lzi.
      Saddam mel predtim udajne obrovsky zasoby nuklearnich a jinych zbrani a za 40 minut chtel znicit celej svet. Na 9/11 ,se nezmohl . Nemel nic.
      Chtel mir a udrzet si svoji krutovladu. Ale to nevadilo.
      Dostal okamzitou spravedlnost emerickyho teroru.
      Soudce Lynche a jeho opratku.
      Co zapad chystal a chysta vod svyho vzniku pro celej svet..
      Skutecnost je jen jedna a vylhat se z pritomnosti nejde.
      Hamas bez vody, elektriny, potravin, leku, bez zasobovani zbranemi a strelivem v Gaze nezustane ani nemuze. Kdyz tak v zanedbatelnym poctu.
      Kdo by je tam zivil. Kdyz ale do Gazy z cele oblasti dodavaji hamasum
      vse potrebne /nekde informuji /na obranu , 450 tisic vojacku si nabehne
      na vidle , svoje vlastni , vidle vzajemneho vyhlazovani.
      Na vzajemne zniceni vladni moci agresoru v dusledku..
      A kde je nasili , agrese a valky tam je vzdy usak a soudce Lynch..
      Nikdy, nemuze a nesmi chybet. V dusledku sveho zotroceni ,
      moci a vlady nekonecnych hromadeni zisku .
      Vsecky snahy o mir vsude a vsech chce automaticky znicit ,co nejdriv.
      Za kazdou cenu.
      Vlada lzi , vlady fanatiku , vydirani, loupezi a nasili ale konci.
      Vycerpanim ..Sily zla jsou vsemocne v nasem svete ,ale
      selhavaji kdyz ztraci energii.
      Nic netrva vecne a jeste si do hrobu vzajemne pomahaji , kde muzou..
      Jako vysledek racionalniho , universitniho , vedeckeho vzdelani a nasledneho vyvoje jednim smerem, vzdy do zotroceni organizovaneho silenstvi.

   1. Neni to s Hamasem jednoduchy , co kdyz to zvopakuje zase jindy.
    A kde proti nemu vzit obranu a nekrast. Rozumny lidi radeji s Hamasem vyjednavat.
    To by prislo nejvic levne. A primeri a bez obeti!!!
    To znamena vyhnat toho tanyahu ,kterej vsecko svadi na jiny, jako zelinar.
    Putin vyhlasil hlidkovani s Kinzalma a poslal lodi na Kubu.
    Cinan poslal do oblasti lode , zrejme v holportu s rusem..
    Usak poslal dva tisice Marines na Hamas a celkem dohromady uz 4 namorni skupiny s letadlovejma lodema. Tedy velka namorni koncentrace na malem prostoru.
    Nevim , jestli je tohle moudry.
    Vo ponorkach se nemluvi.
    Iran prohlasil , ze bude branit Gazu po utoku izru. To znamena Hezbolah ze severu
    taky zautoci. Izr. prohlasil , ze vymaze Iran ze sveta.
    Pakistan zacal kricet , ze po napadeni Iranu znici a vymaze ze sveta Izr. ,
    atomovym utokem.
    Takhle se zatim situace vyviji. Mimo to se mnozi raketove a dronove utoky na us zakladny v oblasti, ktere zrejme nemaji a generalove jim neopatrili , dostatecnou obranu proti nim. Zakladny maji aspon tu vyhodu,ze je nikdo nepotopi.
    Jak asi nejsilnejsi armada sveta ubrani a ochrani vetsinu sveta, proti vetsine populace sveta , kvuli tomu , aby si pro sebe zajistili bezpeci ..
    Zatim ,ale nikdo nevi co vsechno , povazuji za zajisteni bezpeci pro sebe .
    Asi zakladni otazka je , prihnali se tam usaci se zamerem neco vyprovokovat.
    Kdyz kazdej v ty oblasti si do nich rad picne. Nebo tak.

 18. Ano, ano. Člověk by tak nějak hodně rád řekl, že si ten bordel v Gaze „někdo“ objednal, že ano…
  … a SBU vede proti Ivanům bezprecedentní kampaň už devátý rok, pochopitelně s tichou podporou CIA…
  tu jsou vytlučení polní velitelé opolčenců, tu zas bouchne něco málo na Kerčském mostě, to jsou mi věci…

  A zčista jasna jede Hamás pro noty do Kremlu, a to tak, aby si toho nikdo nemohl nevšimnout…

  Pro služební čtenáře – to já ne-éé, to vlk na Kose…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *