16 dubna, 2024

Tak nám to právo veta chce Evropský parlament opravdu zrušit.

A nejen to. Opravdu si ještě někdo myslí, že toto se dá reformovat? A jak asi? Nikdy k tomu nebude vůle a už ani možnost. Budeme to, co z nás staří dobří Němci chtěli vždycky mít.

Tedy zatím jen Výbor pro ústavní záležitosti Evropského parlamentu (AFCO). Ten včera tento Němci a Francouzi připravený dokument odhlasoval. A víte co nám v něm připravili? Faktické otroctví k čemukoliv, pro co se oni rozhodnou. K čemukoliv, co bude výhodné pro Němce a Francouze. Tyhle „smlouvy“ výslovně navrhují zrušit členským státům právo veta a předat jejich další kompetence do Bruselu. A to zcela základní a životně důležité věci jako jsou hranice, obrana, zahraniční politika, měnová politika, energetika a další. Ještě vám přijde srovnání se Sovětským svazem na věčné časy přehnané?

Němci na tom makali už od podzimu 2021 spolu s Belgičanem Verhofstadtem, ano to je ten, co dořval Fialu. Tím tak fakticky naplnili sen o takzvané Velkoněmecké říši (ne, ani toto srovnání mi nepřijde přehnané), protože v rámci těchto změn budou moct v EU činit téměř jakékoli rozhodnutí sami, v lepším, a oni doufají že minimálním, případě po konzultaci se starými zeměmi EU. A to až v 65 oblastech unijního práva.

Takže jestli vám teď přijde směšné, že byste měli přijít o džungarské křečky, tak vám všem garantuju, že tady zcela reálně a legálně přijdete o všechno. O všechno, co naši předci budovali, platili krví na německé frontě i v ruských zákopech 1. světové války. A to v podstatě v předvečer výročí vzniku samostatného Československa. Jak příznačné. Ještě se chcete vy všichni liberálové pošklebovat těm, kdo mluví už dlouho o takzvaném superstátu, kde nebudete mít právo na nic, než přežívat a makat? Jak dlouho trval přerod téhle dezinformace v jeho regulérní právní ukotvování?

Budou řídit úplně všechno. Zdravotnictví, školství, průmysl, cokoliv na co si vzpomenete, nebo si vzpomenou oni. Budou nám vnucovat, co máme dělat a jak máme myslet. Pamatujete na rok 68 a bratrskou pomoc? Budou ovládat represivní složky, které už nebudou naše. Proč myslíte, že to chtějí? Co se asi stane? Máme být levná pracovní síla, nic víc. A ne, to není fikce. A nevěřte nikomu, kdo bude plácat v televizi, že se to nestane. Ono se to totiž už děje.

A víte, kdo tohle zvěrstvo na úrovni vypořádání se s Čechy v rámci „Konečného řešení české otázky“, kdy jsme nic jiného než poněmčená nebo levná pracovní síla bez práv být neměli hrdě podporuje? No váš nejslušnější prezident soudruh agent Pávek. Dokonce si k odůvodnění „přizval“ krvavou Madlu (Madeleine Albrightovou), protože ona si prý křehkost demokracie uvědomovala a určitě by byla pro takové „zdemokratizování“ rozhodování. No né asi…. Asi jako v Kosovu, když se líbala s masovým vrahem Thacim.

Tak si na to vzpomeňte, až se tahle pokrytecká modla půjde hladce oholená na výročí 28. října klanět Masarykovi nebo všem těm, kteří za samostatné Československo prolévali krev. A taky se pořádně podívejte, kdo bude z „našich“ europoslanců v tom listopadu jak hlasovat. A uvědomte si, že tohle je nereformovatelné. A jediné možné řešení je buď tohle všechno přijmout a nebo z toho spolku jako východní Evropa spolu s Poláky, Slováky a Maďary co nejdříve zmizet. A hlídat si záda.

51 thoughts on “Tak nám to právo veta chce Evropský parlament opravdu zrušit.

 1. Dobré info před Euro volbami

  Strom poznáš po ovoci
  Matouš 7:16-20 B21

  Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce.

  Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce, stejně jako špatný strom nemůže nést dobré ovoce.
  Každý strom, který nenese dobré ovoce, bývá vyťat a vhozen do ohně.
  A tak tedy: poznáte je po jejich ovoci.

  Buď odevzdáte veto, nebo fandíte Kremlu.

  Zle mezi koaličními politiky. Kvůli EU

  ….„Zrušení práva veta, které navrhuje Výbor pro ústavní záležitosti Evropského parlamentu je z mého pohledu naprosto nepřijatelné,“ konstatovala poslankyně Evropského parlamentu Veronika Vrecionová…..

  …… Ing. Veronika Vrecionová
  Poslankyně Evropského parlamentu a předsedkyně Spolku pro obnovu venkova. Členka předsednictva ODS a Evropských konzervativců a reformistů. Obhájkyně svobody a ochránkyně opuštěných zvířat…..

  Kalousek:
  „Zrušení práva veta pokládám za zcela nezbytné, nemá-li být Evropa vydírána politiky, jako je Orbán nebo Fico.
  Svět se globalizuje, musíme si vybrat: Buď Kreml, nebo západ. Střední cesty, o jakých snili ‚osmašedesátníci‘, jsou slepé.
  Konec legrace a bezpohlavních kompromisů,“ uvádí Kalousek ve své reakci na varování Vrecionové před tímto krokem.

  KDU ČSL
  …. Zrušení veta a odebrání kompetencí evropským státům ústavním výborem Evropského parlamentu by uvítal také předseda pražské organizace KDU-ČSL a zastupitel Prahy 4 Tomáš Kaplan.

  „Trvání na právu veta znamená Evropu neakceschopnou, slabou a hlavně neschopnou se bránit, až se v po volbách někdo probudí a řekne, že NATO je příliš drahá legrace…“ zvedá výstražný ukazováček…….

  TOP 09
  Podobně na návrh zrušení práva veta nahlíží člen TOP 09 Kdyštof Eckhardt, pod příspěvkem Vrecionové vyjádřil názor, že zrušení práva veta je krok dobrým směrem, který znemožní blokování celé EU například „maďarským autoritářem Orbánem, který je Putinův poslušný pejsek“……

  Piráti
  ….Ozval se i pirátský europoslanec Mikuláš Peksa.

  Slovům Vrecionové kontroval s tím, že veto je pochopitelně třeba zrušit.

  „Jinak bude Putin dál různým fašounkům platit za blokování Rady EU,“ zdůraznil.

  A neodpustil si ani rýpnutí: „A už jste se alespoň dohodli, jestli bude za vás z toho SPOLU sedět do budoucna v Ústavním výboru Luděk Niedermeyer nebo naopak nějaký Orbánofyl? Třeba by voliče zajímalo, jakou máte vlastně pozici.“…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bud-odevzdate-veto-nebo-fandite-Kremlu-Zle-mezi-koalicnimi-politiky-Kvuli-EU-745104

  1. Možná o tom nevíte.

   Usnesení č. 2/1993 Sb.Usnesení předsednictva České národní rady o vyhlášení LISTINY ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD jako součástí ústavního pořádku České republiky
   Částka 1/1993

   Platnost od 28.12.1992

   ….Čl. 23
   Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny…….

   https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-2

   1. Česká Republika byla vybrána jako náhradní iniciátor velkého výbuchu v Evropě. Už třetí rok to máme všichni před očima, ale stále to vidět nechceme. Nepřesvědčily nás události jako kauza Vrbětice, volební manipulace mínění (kdy asi budou publikována další jména z Pandora Papers?), nepřesvedčily nás ani nepřístojné legislativní změny Ústavního soudu.
    Nechceme to vidět, nechceme si nic pamatovat.
    Aktuálně máme vládu, která s nadšením převezme startovní pozici ničivé války místo již dvakrát ne zcela úspěšného Německa.

    Nemáme osobnosti, nemáme vize, nemáme paměť. Lidi z ČR nespojuje žádná jiná spojující myšlenka, než všeobecně společenské utápění se ve vlastní bezmoci.

    V této konstelaci jakákoli sebelepší myšlenka nemá naději přejít do realizační fáze. Máme již 35 let před očima vnitřní rozbroje vedené z okolí tak, aby toto naše okolí bylo pro nás určujícím prvkem.
    Jsme jen přesně vedení ke splnění úkolu zažehnout požár, a naše představy o jakékoli svéprávnosti občana České Republiky, byť zapsané v ústavních dokumentech jsou ihned, v zárodku možnosti realizace, z vnějšku anulovány.

 2. Rozjela se kampan „Uz aby to bylo, aspon nebude jeden Orban vydirat celou Evropu…“ Plati za to Moje Evropa…

  Napadlo ty lidi, ze za par letr muze Orban s Ficem, Wagenknechtovou, le Pennovou a podobnymi zaslapnout ty s nepohodlnymi nazory jako stenice?

 3. Medvěděv měl dobrou filipiku.

  Proběhlo v Pze setkání nepřátel Ruska, pod vedením kadeta Bieglera Lipavského, který pravil, že Krym musí patřit Ukradině.

  Medvěděv : je to možné, až po tom co vrátíte Sudety Německu.

  1. Re: berkowitz

   To jako fakt? Máte nějaký zdroj?
   Abych tu zas tak moc nepobuřoval, napíšu slušně, že „TA ALE MLASKLA!“

  2. Neodolám, tuhle zábavu je třeba šířit;

   „Český ministr zahraničí Jan Lipavský (Aspen institut, Piráti) již dříve na summitu Krymské platformy v Praze řekl, že politikou EU a všech (🕎) „demokratických zemí“ by mělo být obnovení územní celistvosti Ukrajiny k hranicím z roku 1991, včetně Krymu. podle Lipavského je Krym klíčem k ukončení ruských ambicí v Evropě.

   Ministerstvo zahraničních věcí si kvůli padělkům o Groze předvolalo chargé d’affaires ČR

   21. října 23

   „To si myslí takzvaný ministr zahraničních věcí ČR a přesně tento názor vyjádřil na démonickém (🕎) banderovském sabatu, který se konal v jeho zemi. Jsou to skutečně stateční, ale bezmozci. To znamená, chcete spravedlnost podle nacistických vzorů? Pak se tam, v České republice, rozhodněte vyčlenit Sudety a vrátit je Němcům,“ napsal Medveděv na sociální síti X.

   Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který vznikl z iniciativy Kyjeva a poprvé se konal v roce 2021, na kterém mimo jiné diskutovali o způsobech, jak vrátit Kyjevu kontrolu nad Krymem, nazval sabat, kde Západ vychovává „neonacisty“. Rasistické nálady moderní ukrajinské vlády. Podle tiskového tajemníka ruského prezidenta Dmitrije Peskova je toto setkání krajně nevlídnou událostí vůči Rusku.

   Krym a Donbas už nebudou vráceny Ukrajině. Západ začal něco tušit
   https://ria.ru/20231025/chekhiya-1905138844.html

  3. To přirovnání Lipavského s Bieglerem sedí, jak prdel na nočník. Kdo čet Švejka a pochopil. ví proč.

   Medvěděv asi četl i pochopil.

 4. To je důsledek toho, že se počet členů EU stále zvyšuje. Něco jiného je veto u 12 členů a a veto u téměř 30 členů a časem možná skoro 40 států. Potom jsou možnosti, že organizace veto zruší a státy tím ztratí suverenitu nebo zůstane malá jen s pár členy a fungujícím vetem nebo bude mít členů mnoho a vždy to někdo zablokuje vetem, jak nefunkční polský Sejm v 17. století, kdy jediný poslanec mohl zabránit projednání návrhu vetem nebo organizace bude mít v působnosti tak málo věcí, aby nebylo skoro co vetovat, i když bude členů hodně, něco jen jako Zóna volného obchodu bez další byrokracie a touhy řídit celou společnost.

   1. Josef Švejk: Chtělo by to poslední 4. možnost. Více členů, ponechat veto a udělat z toho zónu volného obchodu místo snahy vytvořit federaci nebo superstát. Čím méně regulací a dotací se bude projednávat, tím méně potřeby něco vetovat.

  1. sebrat veto každému „plebsákovi“, to jest ta správná havlo-demokracie za kterou takoví debilové jako ty cinkali

 5. Otroctví, ale košer. Obraz s Krvavou Madlou SSoudruzi vystavili správně.

  Zajímá mě, proč někdo obviňuje z košer fašismu Němce nebo Francouze. Konečné řešení české otázky? Hm! Silou nezměrnou je pak srovnávání marasmu otevřené společnosti (liberální demokracie, korporátního fašismu, kapitalismu zúčastněných stran…dosaďte si, co chcete) se SSSR. S tím už oblbuje i Orbán. Proč?
  🧐
  EUhnii nelze reformovat, protože byla založena kazisvěty, rozvinuta kazisvěty a je kazisvěty řízena. Neoblbujte prosím s Němci nebo Francouzi, když zhouba je řízena bankstery a přisluhována talmudistickou sektou. Možná lze hrát komedii na nevědomé nebo jinak švejkovat, ale i při tom neodvádějte pozornost na Němce, Francouze nebo mimozemšťany. Aspen institut je reálný, Madla tam možná visí dodnes. Vystaven je i preVít Rakušan, SSoudružka Nuland a další lepšolidé.

 6. A safra porte, to nám to uběhlo, hen ten Ojro-zázrak.
  Takže už si ani nepřidržujte kloboučky, protože po závěrečném nárazu, coby zakončení jízdy z kopečka – KONČÍME!!!
  Už žádný Čechistán, už jen nevýznamná provincie na horním toku Labe – totiž ELBE. Něco jako Lausitzer Serben, – pardon – Lužičtí Srbové. Jedenkrát za rok povinné juchání v krojích a slova písničky, kterým už nikdo nerozumí und dann zurück zur Arbeit.

  Nezbývá, než dodat

  !!! AMEN !!!

  P. S. A tak nám tu bylo hezky…

  1. Kdyby tu nic nebylo
   nežli rorýs pod oblaky,
   než ten bodlák pro čmeláky,
   mně by se tu líbilo.
   Kdyby jen ten potůček,
   kdyby u mých nohou tek
   a nic víc tu nebylo,
   mně by se tu líbilo.
   Kdyby bylo kolkolem
   jen to pole za polem
   a jen slunce svítilo,
   mně by se tu líbilo.
   [Jan Čarek]

  2. Drobná oprava – Lužičtí Srbové mají lidový festival povolený jednou za dva roky.

   Bývalé NDR se vylidňuje strašlivě rychle. Lužičtí Srbové o něco pomaleji (mají více dětí), takže opticky se zvětšují, ale ke dnu jdou všichni.

 7. Jako v blbých horrorech, gdy každej vidí, cítí, říká si nechoď tam , néé nééé a šmik fik.
  Po skončení příběhu… , dyk to bylo tak jasný, nad slunce jasný, proč ?
  Proč?
  No přece aby ses mohl dál na to dívat…

 8. Inu, zdá se, že právo veta zbytečně zdržuje naši cestu do pérdéle.
  Bez tohoto práva tam budeme mnohem rychleji.
  A vo to liberálně demokraticky jde.

 9. No, jestli to opravdu bude tak žhavé, tak mi přijde, že to může mít přesně opačný efekt. Místo zglajchšaltování to vyvolá akorát odstředivé tendence. A třeba to zrovna bude pořádně hřebík do rakve týhle podoby EU smlouvy nesmlouvy….

  1. a právě proto to mainstream nevytahuje na titulky, to jen dezolátní média (např. Echo24, cz24, litterate).
   Fijala to pak jen přepapouškuje poddaným jako největší dobro na světě a mnozí ještě zatleskají. Určitě zatleskají všichni ti co dnes na hOvinkach.cz tak navážejí do Fica.

 10. 1. krok – Ein Volk, ein Reich, ein Führer.
  2.krok – Drang nach Osten.
  3.krok – Generalplan Ost
  4.krok – Lebensraum

 11. Nakonec ať si strčí někam i šengen. Součástky do jejich celků si mohou nechat dělat jinde. Lepší je vyvážet investiční celky, než dělat za babku subky. To není volný trh, ale nátlak, vydírání. A kolik nám vyvraždili lidí!

 12. Pan Vidlák na to právo veta spoléhá.
  Sice vítám vítězství Fica,ale nezávidím mu ty klacky,co mu budou házet pod nohy.
  Už to nejde přejít mlčením,rok od roku je to horší,takže také nelze čekat nějaké změny,jen zůstat chvíli stát, pozdržet pád. Jak už se ukázalo,několik rozumnějších poslanců v Bruselu s převahou přehlasují poslanci větších států EU a přesně tak dopadne i schvalování,odnětí práva veta.

  1. Jen aby bylo ještě CO zachraňovat, viz včera moje poznámka k dohodě s Lichtenštejny….

   K VETU:
   Kandidátka na cokoliv Nerudová naprosto bezelstně odkryla,
   že bez zrušení práva veta neprojde údajně vůbec Ukrajina do EU ….
   Nebo se snad „soudruzi v EU“ bojí (na souhlas se vším zvyklé) Ukrajiny pak také s vetem….?

   Prostě je třeba, aby si lidí ve východní části „Západu“ ( EU) vzpomněli na náš vstup v 2004
   jak se nám lhalo o sjednocení příjmů
   a jak jsme nesměli pak ohrožovat jejich trh a naopak museli otevřít a liberalizovat
   a privatizovat ten náš a jak si dlouho hlídali pracovní místa západních „soudruhů“
   a kam tekly a tečou zisky a ještě už nezdaněné pro cizí příjemce, emisní povolenky….různé pomoci teroristům, kryté za humanitu…., nákupy pokusných „vakcín“ a kdo si kde prosadil obsazení 90% maloobchodu s potravinami a ceny ne platy vyšší a o hodně vyšší….
   a bohužel kolik kolaborantů tu to okrádání obyvatelstva má a rostou, jak houby po dešti.

   A taky zemědělci v Česku si jistě uvědomují slova Fica pro Slovensko:
   „Případné členství Ukrajiny v unii však znamená minus dvacet procent pro naše zemědělce a znamená to, že Slovensko se stane čistým plátcem, co se týče Evropské unie, nikoliv čistým příjemcem,“ upozornil Fico.“
   ******************
   A ono by se i o tom „čistém“ příjemci,
   kdyby se započetlo opravdu poctivě vše dalo i dnes diskutovat….
   a už vůbec na co se ty „příjmy“ z EU čerpají,
   jinak by přece Fiala prodával, že čím více díky jeho politice v ČR chudneme,
   tím více nám hodná a hodnotová EU zaplatí…..a říkají tomu „politika soudržnosti“.

   EU možná měla naději být ekonomicky i politicky obrovskou silou „Od Lisabonu po Vladivostok“,
   ale hry s Německem a Anglosasy a hry politruků namísto politiků bohužel dopadnou jako vždycky…..

   1. A to načasování je také prima. V Palestině se nejspíš zvedá uprchlická tsunami lidí, které nechcou ani souvěrci v okolních státech, přičemž Egypt je chce rovnou posílat do EU.
    Budeme asi obohaceni co se do nás vejde!
    Rakušan podepsal migrační povinou solidaritu bez vlnky odporu, pak proč bychom po půl milionu Ukrů nemohli vzít ještě miliónek přátel Hamasu?

    1. Jene, proč by měly blízkovýchodní země jakkoli podporovat a legalizovat etnickou čistku, již provádí zločinecký sionistický režim? Zejména ve světle strašlivého masakru, jehož se sionistický režim dopouští v Gaze a který EU nadšeně schvaluje a všemožně podporuje.
     EU prostě jen ponese následky své idiotské zahraniční politiky, pokrytectví a svého dvojmetrnictví.
     Ano, patrně pro ni budou zničující; její (naše) volba…

     1. To je zrovna kus země, kde víc než 2000 let platí ono “kdos bez viny, hoď kamenem”.
      Izraelci mordují Palestínce, Palestínci zase Židy. Tak nějak tradičně, občas víc a občas míň. Muslimům nefandíme, protože víme co je islám zač, ale také tak nějak ta ropa, bez ní to nejde. Izrael je výspa západní civilizace mezi ropnými barbary. Západní civilizace, která je nám bližší, ale která degeneruje a upadá a možná už brzy ani žádnou civilizací nebude.
      Obě strany mají dost svých fanatických hrdlořezů.
      Nemusíme jim fandit, vystačí si sami.
      A už vůbec se v tom jejich vraždění nemusíme angažovat finančně nebo nedejBože přijímáním nějakých dalších uprchlíků, kteří nám jen tamní zvyky přinesou až na práh našich domů…

     2. A Fiala letěl do Izraele, aby ten migrační proces ještě urychlil.
      Jako bonus nám Katar a arabské země zastaví dodávky ropy, protože podporujeme Izrael, jejich nepřítele.

  2. Zatim kazda vlada zarucila clenstvim v EU a NATO a novy stranicky , ktery chteji nahradit vladu ,sou pro EU vsema deseti.
   Aby volby nemohly nic zmenit.Plnou parou,pracuji marnice , kam se takovej
   stat zmrazi zavre a potom to prevezmou pohrebni ustavy.. ….
   Pohrbivani narodu uz davno zacalo..Nova pravidla vse jen urychli.
   „Dedici“ uz se zacali davno prat mezi sebou jako hyeny , vohlodavaji kosti na naroky
   na vlastnictvi a posledni zbytek nerozkradeny pozustalosti , neboztika.

   1. Re: Halef

    Mýlíte se. WWIII. už dávno probíhá. Akorát že v jiném formátu, než na který jsme přivykli z předchozího děje.
    Ano, je to tanec mezi vejci…

    Kchárl má pravdu v mnohém, byť ne ve všem. Tedy „ne ve všem“ podle mého náhledu. Samozřejmě že se mohu mýliti i já, přesto že jsem tak moc chytrý a krásný.

    Abych vám dokázal, že se zas tak moc nemýlím, uvedu následující.
    Mrkněte třeba do wikiny, kolikže válek se překrývá, či těsně předchází datum 28. 7. 1914.
    A mrkněte tamtéž, kolikže válek se překrývá, či těsně předchází datum 1. 9. 1939.

    To jen nafrnění soudruzi v archivech a školních katedrách nám určili, co si jakože máme myslet a co se máme nadrtit.

    Btw. už jsem to nevydržel a stáhl jsem si z netu knížku Ve stínu padišaha. Dojel jsem po obědě knížku V lese visí anděl (Samuel Bjørk) a v Litvajsu je na asfaltu fronta jako kráva.

    1. Targus: Na přelomu 19. a 20. století bylo v Evropě a v koloniích tolik krizí, které se ukončily vyjednáváním a několik válek na Balkáně, že roku 1914 si většina lidí myslela, že velká válka nebude. Ze dvou marockých krizí předtím taky hřmělo, ale nic víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *