Tak nám soudruh PePa definitivně nepojede do Ankary na summit NATO. Ani tu neformální večeři si tam nedá, nepotká se s „odpornou lidskou bytostí,“ Trumpem, nebude mu muset podávat ruku a nebude u stolu, kde se budou veřejné peníze přerozdělovat zbrojařům, protože zbrojit je dneska jediný způsob, jak zařídit, aby nám bylo líp. Hradní úKolář bude tentokrát se svým Nývltem poněkud nespokojený a já jsem rád, že to takhle dopadlo, protože, jak známo, Babiš nerad chodí do rizkových zápasů a tohle byla navíc další zkouška soudržnosti vládní koalice.
A právě proto, že se Babiš nerad „pouští do nějakých větších akcí“ (obzvlášť, když má za krkem Koudelku), dovolím si v dnešním článku poněkud spekulovat. Jisté světodějné střípky se začínají skládat dohromady a tak se mi chce číst z politické kávové sedliny posledních dnů.
Jestliže se Andrejko definitivně rozhodl, že Rozvědčíka sebou do Ankary nevezme ani na neformální část a riskne i kompetenční žalobu, řekl bych, že se tím vysvětluje nedávné hemžení na americké ambasádě, kam se Petr Pavel dostavil a vyfotil se s velvyslancem Merrickem v kovbojském klobouku. Podle mě pan velvyslanec Pávkovi dobrácky vysvětlil, že Spojené státy to mají s Andrejem domluvené, peníze potečou, jak Trump káže a dalších zprostředkovatelů netřeba. Obzvlášť ne těch., kteří si Donalda berou do huby a nejsou řádně uctiví k jeho olbřímímu odkazu ve světových dějinách, kam se hrabe Abraham Lincoln nebo J.K. Polk, et cetera, et cetera.
Součástí této přátelské debaty zcela určitě byly i zmínky o tom, co by se mohlo stát, kdyby herr dojče europrotektor opravdu chtěl narušovat klid a řád v Kotlince pomocí kompetenční žaloby. Mění se nám světové pořádky a Spojené státy se postarají, aby se měnily směrem, který jim vyhovuje a nějaký prezidentčík, který kamarádí s těmi, kteří nemají rádi Donalda, jim nebude sahat na kormidlo dějin. A kdyby to Nývlt náhodou nepochopil, Baxa to pochopí dřív než řekneš „Keir Starmer…“ Jak zastupující americký Reinhard řekne, tak bude… Jasné? Pávek!
Ano, ve stejný den, kdy se PePa dozvěděl, že nikam nepojede, odstoupil z funkce premiéra i předsedy „Lejbrpárty“ Keir Starmer. Bylo mu to důrazně doporučeno členy vlastní strany a ještě důrazněji mu to doporučil sám Trump, který jeho rezignaci ohlásil už o uplynulém víkendu. Jinými slovy, Trump možná nedokáže změnit vládu u íránského nepřítele, ale celkem bez problémů dokáže změnit vládu u svého…. sakra, co to ta Británie ještě je? Je to americký spojenec? Vazal? Lokaj? Filcka? Chalífát? Nedokážu se rozhodnout.
Nový britský premiér prý bude jmenován devátého července… Uvidíme, jestli ho Trump také ohlásí dopředu. Byla by to docela dobrá prča a celý svět by věděl, že americký prezident zná základní poučku vorů v zakoně…. ty, které máš nejblíž u těla, ty bij nejvíc! Připraví se Macron, Merz, zřejmě i Melloniová… a Zelenský.
Totiž, že si Poláci právě teď vzpomněli, že na Ukrajině je nacismus, ačkoliv jim to meldujeme už od roku 2014, to není žádný záchvat inteligence. Najednou jim začalo vadit ocenění „hrdinové UPA.“ Předtím Zelenský pojmenoval jednotku Edelwais a proběhl bambilion pochodňových průvodů na počest Stěpana Bandery. Že Nawrocki najednou ukázal kuráž a sebral Zelenátorovi nejvyšší vyznamenání, to znamená, že i polský prezident slyší trávu růst a je mu jasné, že jeho další politická kariéra má větší šanci proti Ukrajině než s Ukrajinou.
Ono vlastně není ani tak zajímavé, že Polák nadává na Banderovce a začíná se proti nim stavět. Mnohem zajímavější je to ohlušující ticho všech evropských lídrů, evropských mééédií a dokonce i evropského generálního tajemníka NATO. Česká televize, Šafrplátek a Lukačevičovy presstitutky se to sice snaží okecávat, ale nemá to žádnou evropsky jednotnou koordinační linku. Prostě jen nechtějí vypadat za debily, tak něco žvaní. Ale každý na to jde jinak. Brusel tentokrát žádnou evropsky směroplatnou komunikační kartu nevydala. Asi už také vědí, co se v té Ankaře bude dít.
Mimochodem… když začal americký útok na Írán, byli Poláci jediní evropští spojenci, kteří se o něm dozvěděli s předstihem. Všichni Merzové, Macronové i Starmerové se o něm dozvěděli z Trumpových tweetů, jen Polákům někdo z USA zatelefonoval předem. Když teď Nawrocki hrotí situaci s Ukrajinou, buďte si jisti, že to není žádný osobní truc, ale domluvená strategie. Záminka se vždycky najde. Obzvlášť v Banderistánu. Tento princip byl Spojenými státy použit už mnohokrát.
A asi ta strategie funguje, protože Zelenský, věren ukrajinské nátuře, začíná na svého největšího spojence nadávat a vyhrožuje mu už skoro jako Lukašenkovi. Podle toho poznáte Ukrajince – Lukašenko se Zelenskému omluvil za běloruský podíl na válce, ujistil ho, že Bělorusové chtějí s Ukrajinou mír a Kyrylo Budanov se hned postaral o zásah běloruského autobusu se školáky ukrajinským dronem… oni se na té Bankové totiž strašně nudí…
Ve vysoké politice se prakticky nic neděje náhodně. Tam není moc prostoru pro osobní emoce nebo osobní letoru (tedy pokud zrovna nejste Trump). Podívejte se na kteréhokoliv bývalého politika, jak se zpravidla na důchod rozpovídá, jak je najednou radikální, osobní a jak by to dělal jinak. Ale když seděl v premiérské sesli, tak kolaboroval, vyvažoval a zachraňoval si tvář, jak jen mohl. Premiéra ve funkci víc formují různé Vrbětice než osobní přesvědčení. To si může dovolit, až bude psát paměti.
A protože se nic neděje náhodně, dovoluji si tvrdit, že odstoupení Keira Starmera, potupení Zelenského a odstavení Petra Pavla spolu souvisí. Vš Trump si prostě čistí prostor. Když nemohl porazit perského nepřítele, může to vytmavit alespoň svým lokajům. Když nemohl porazit Čínu, může porazit alespoň Evropu. Když nemohl vydrancovat Perský záliv, může vydrancovat alespoň Německo…
Stejně tak není náhoda, že právě teď Ukrajinci celkem zoufale útočí na ruské vnitrozemí podobně jako kdysi Dolfi se svými raketami „Fau cvaj.“
Někde v pozadí se cosi pohnulo a začalo to ve chvíli, kdy Trumpovi došlo, že z Íránu žádný geopolitický vejvar nekápne a Sitting Ping se neklaní z podřízenosti, ale jen zdvořilosti. Po summitu G7 všichni evropští lídři vypadali, jako Babiš, když musel říct, že za všechno může Čepiga s Myškinem… Možná slyším trávu růst, ale v pozadí se něco dalo do pohybu.
PS. Asi jste si nevšimli, že Česká televize stávkovala… Źádné informace vám nechybějí a na žádný oblíbený investigativní pořad nečekáte. Smůla České televize navíc spočívá v tom, že ani její příznivci na žádnou informaci nečekali. Ani jim Česká televize nechybí a k ničemu jim není. V České televizi není nic, co by kdokoliv ke svému liberálně demokratickému životu potřeboval.
Jde jen o ty prachy…
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600
A k té trávě …
Spíš mi to připomíná onu známou definici úchylkáře coby straníka, který jde rovně, neboť nezpozoroval, že strana zahla. Ale jsou i všímaví …. 😀
A teď se všichni papaláši rozletí k mořím a až se v září vrátí, bude všechno jinak.
Tak té stávky jsem si všiml.
Minuta ticha za chcípající ČT a ČRo, hodiny ukazující za 5 minut dvanáct, personál ve smutečním. A teď jestě to zcenzurování hymny k tomu, to prostě nemá chybu. Pojali ten svůj pohřeb fakt velkolepě 😀😀
Na webu drigon.blog vyšel článek Pravda a společnost.
Kde je též popsán rozdíl mezi partnery a protivníky z hlediska dodržování dohod a jejich případných změn. Europapaláši by si ho měli přečíst. Jenerál samozřejmě taky.
Ještě se to může pořádně zkomplikovat.
Ukrajinský Zelený sionista dal Bělorusku ultimátum do příštího pátku! Minsk musí vypnout ruské navigační věže, jinak je Ukrajina zlikviduje sama! Zelenský požaduje i ukončení dodávek paliv z Běloruska ruské armádě a ukončení dodávek zbraní a techniky z běloruských zbrojovek! Zelinář pohrozil, že na ně také zaútočí! Lukašenko ještě i v neděli mlčel – což nebývá jeho zvykem.
Korunu tomu pak zelený skřet nasadil, když ještě přitvrdil a chce po Lukašenkovi, aby umožnil Ukrajincům přístup a zkontrolování zničených vysílačů. Tohle Luky nemůže zkousnout, byla by to jeho totální politická blamáž.
Blízkovýchodní válečný štváč a vrchní sionista z Tel-Avivu také ještě neřekl poslední slovo a znovu brousí vidle, aby je hodil do mírového procesu s Íránem.
Jsou zprávy, které se z ČT nedozvíte, i když tam právě nestávkují.
Koho zajímá Zelensky. Nemá karty.
Má drony a nemá zábrany. Průšvih pro průmysl a civilisty okolo.
Možná Zeleného Petra?
Přesně Chárone. Moc se o tom nemluví, ale jde o eskalaci o cassus beli .V pobaltí už mají jednotky nacvičený šturm, a ty útoky na Krym a další oblasti mají za cíl vyprovokovat opravdu silnou odvetu a právě ten důvod proč nahnat vojska NATO do mlýnku.Jinak, jestliže ukrajinci používají vzdušný prostor sousedů na útoky v okolí Petersburgu, proč by Rusko nemohlo lítat přes prostor svazového státu. Jestli vyzbrojují státy kozy ukrajince proč by nemohl menší svazový stát pomoci většímu.
Do mezinárodní (velké) politiky moc nevidím a dost se mi hnusí její licoměrnost. Tak jsem si aspoň ujasnil, jak ám zdůvodnili stávku ČTV a ČRo. Opravdu jde o prachy a o monopol. Protože když nebude monopol, nebude velký vliv a když nebude vliv, nebudou ty prachy. A je jedno, jestli z poplatků nebo z eráru. A z reklam. Ten vliv, řízený podle mě hodně ze zahraničí skrze neziskovky a nevládky je pro cizinu dost důležitý. A pro rozhlasáky a televizáky jsou důležité zase ty prachy.
Pokud by někdo chtěl vědět, co si o tom všem myslí starý zvukař, tak tady je odkaz.
Protože do téhle sféry vidím daleko líp.
https://stary-kocour.blogspot.com/2026/06/a-je-to-tady.html
Ano, ano.
O peníze jde vždy AŽ v první řadě.
Britského premiéra neurčuje Trump. Jméno už předem známé.
Re: Fan…
Ano, americký Donaldek je totéž, co náš PePa 107. Základní umění pro výkon prezidentské funkce je slabikování ze čtecího zařízení.
A nesmí se porouchat! Pepa by musel přejít do módu šustění papíry ve stylu pepky.
A Bundeskancler z Helmutova podepisuje tzv. „Kancléřský akt“.
Ano, ale Trump je informován první 😀