18 dubna, 2024

Slováci a prezidentské volby. Co říct před druhým kolem. Slováci se nepoučili a v tom 1. kole se chytli do nablýskané pasti. Opět a stejně, jako my.

Že Vám to něco připomíná? No jasně. Občanský nezávislý kandidát Ivan Korčok, který má plná ústa toho, jak je „nezávislý“, přitom je ale jeho každá druhá věta uvědomělou kritikou Fica a jeho vlády, a každá třetí věta je útokem proti vládnímu kandidátovi Pellegrinimu.

Stejně ideologicky uvědoměle. Svoji roli hrála také velmi nízká účast, která nahrála právě kandidátu opozice a stála za tímto „překvapením“ prvního kola. Proto říkám, choďte k volbám sakra! Nebudete potom divně koukat. 🙂

A kdo že je Ivan Korčok? Bývalý velvyslanec Slovenska v USA, který přesně zapadá do americké představy, jak by měl vypadat typický „středoevropský“ prezident. Jakoby hlavní a největší kvalifikací pro roli prezidenta byla samozřejmě „stáž“ (nalejvárna) na americkém velvyslanectví. Je nemožné, aby člověk v průběhu této své pracovní a také životní zkušenosti nepodlehl těm jediným „správným“ demokratickým názorům a tlaku na „černobílé vidění světa“, se kterými se za oceánem každodenně setkával. Koneckonců, proto tam byl. Navíc jako velvyslanec se všemi privilegii a poctami je člověk na této diplomatické pozici naprosto odtržen od reality běžného amerického života.

Pochybuji, že v průběhu svého diplomatického období pravidelně opouštěl Washington, aby viděl neustále rostoucí stanová „zombie“ městečka, jejichž obyvatelé jsou zdevastováni užíváním nových typů drog. Asi těžko navštívil mexickou hranici, aby viděl, proč na ni Donald Trump postavil kontraverzní plot a snažil se zabránil nové migrační vlně z Latinské Ameriky. Pochybuji, že se setkal z někým z desítek miliónů občanů USA, kteří žijí z potravinových lístků, nebo se osobně dostal do problémů se zdravotním systémem USA (bez pojištění, nebo přímé platby absolutně nikoho váš zdravotní stav nezajímá). A tak se pak tito lidé, plní „sluníčka a duhy“ a na očích růžové brýle, vrací po skončení své diplomatické mise vrací do své vlasti, aby zde šířili tu jedinou správnou a pravou „pravdu“ o skvělém životě za oceánem a ujišťovali nás o jediném správném partnerství se strýčkem Samem. Samozřejmě kromě ideologické roviny, jsou také především ekonomickými a projektovými posly a lobbisty svého „GURU“. Jinak řečeno, udělají cokoliv, aby se zaoceánskému stvořiteli zalíbili.

Své o tom ví také současný český prezident Petr Kolář (pardon, vlastně Petr Pavel). Ale každý znalý přeci ví, že původním kandidátem na českého prezidenta měl být Petr Kolář, který ale při společných cestách s Petrem Pavlem po vlastech českých zjistil, že bývalý generál NATO je pro lidi přeci jenom ještě více „frikulín“ (z amerického FREE-COOL-IN pozn. autora), tedy z hlediska PR ještě vhodnějším kandidátem, navíc s hrdinskou minulostí (chrabrá záchrana francouzských vojáků). A stejně bude dělat jen to, jak se bude on pískat. Takže si pánové vyměnili role, a od této chvíle už Kolář tahá za nitky, jasně a přesně instruován z USA.

Pečlivému oku pozorovatele jistě neušlo, že Korčok je (s trochou fantazie) fyzickou kombinací právě Petra Pavla a Petra Koláře – jak symbolické. Věřím, že se Slováci z naší chybí „poučí“ a ve druhém kole vyhraje kandidát, který bude bojovat za lidi a hájit především slovenské zájmy a ne kandidát, který je jen prodlouženou rukou Washinghtonu. A právě zde je nejvíce vysledovatelný onen paradox, protože právě světové velmoci (USA, Rusko) dělají aktuálně vše ve svém zájmu, v zájmu svých zemí, aby ovlivnili světovou politiku a udrželi si mocenský vliv v Evropě. A konkrétně my, státy střední Evropy zase děláme vše proto, abychom svoji samostatnost a vliv ztratily, a zcela po hlavě se vrháme po slepu na Západ (Česko, Polsko), nebo na Východ (Maďarsko, Slovensko).

A to i za cenu rozpadu našich sousedských vztahů a přátelství, a ztrácíme tak svůj politický vliv a půdu pod nohama, místo abychom cíleně budovali vlastní budoucnost a snažili se být co nejvíce samostatní, nezávislí a schopní. Bez ohledu na zájmy a hrátky velmocí. Alespoň tak, jak to jen jde.

14 thoughts on “Slováci a prezidentské volby. Co říct před druhým kolem. Slováci se nepoučili a v tom 1. kole se chytli do nablýskané pasti. Opět a stejně, jako my.

 1. „A konkrétně my, státy střední Evropy zase děláme vše proto, abychom svoji samostatnost a vliv ztratily, a zcela po hlavě se vrháme po slepu na Západ (Česko, Polsko), nebo na Východ (Maďarsko, Slovensko).“ Cože ??? Adeptka na nesmysl roku ???

 2. Jen poznámečka k autorčině tvrzení, jak „strašná“ je zdravotní péče v Jůů Es Ej.
  V Čechistánu to je snad ještě horší.

  Ve čtvrtek se starý a protivný dědek (to jsem jako já) rozhodl napojit se něčím teplým. Za tím účelem jsem vytáhl ze skřínky pod kabinou plynový vařič a zhotovil k bohaté snídani ranní čaj.
  Jelikož se mi nepodařilo podpálit kabinu ani napodruhé při následujícím kafíčku (to víte, milionářský rozmar), hodlal jsem vařič opět uklidit (mít vařič v kabině je zakázáno).
  Jakmile jsem otevřel dveře kabiny, vařič se rozhodl spáchat sebvevraždu a hupsl z výše půldruha metru po hlavě dolů.
  Když jsem se mu snažil překazit jeho úmysly, zlomyslně mi plechovým roštem nad hořákem rozetnul dlaň. Co vám budu povídat, krve jak z vola, obvaz nepomáhal, neboli chcalo to furt pryč. Takže obvaz dolů, pak obyč izolepa, zamotat ránu a blízké okolí a hybaj do práce.
  Odpoledne po stočení 32 tun syrovátky jsem se odebral na místní ambulanci, kde byla dokonce i doktorka, která mi neváhala ránu sešít. Ovšem zadáčo ani kuře nehrabe, takže kešovica, protože smlouva s tou jedině správnou zdravotní pojišťovnou neexistuje.
  Se skřípajícími zuby jsem vytáhl litřík a zalepil finanční ďouru soudružky doktorky.
  Soudružka sestřička vystavila fakturu a já včera naklusal po předchozí konzultaci na pojišťovnu (18 km autem).
  Jen co jsem se vloupal do kanclu, mladá a chytrá (a tlustá) soudružka po mně ječela, že mi nic nezaplatí. Hleděl jsem na ni, jak to pověstné tele na nová vrata. Nejdřív jsem ji uctivě upozornil, že jsem řádně pojištěn a že se jednalo o úraz, pak jsem se jí zeptal, za co bere peníze, abych další – starší – soudružce ihned poté sdělil, ať laskavě drží hubu, jestli po ní nechce nafasovat.
  Zkrátím to – soudružky pochopily, že OPRAVDU neodejdu, až když jsem potřetí na ně zařval slovo „kurva“. Následně mne nutily, abych podepsal ochotu přijmout peníze na účet a vůbec nechtěly poslouchat, že chci prachy tak, jak jsem je vydal, to jest z ručky do ručky, žádný pohyb na účtu.
  Nakonec jsem se udělal dobrým a platbu převodem jsem podepsal, nicméně věřím, že minimálně polovina tzv. „klientů“ by odkráčela se staženým ocasem a bez peněz.

  Takže tak se žije u nás v Čechistánu s platným zdravotním pojištěním.

  1. 1) pro podobné účely mám v lékárničce “tkáňové lepidlo”, takový vteřinák co jde použít místo šití. Funguje, a nemusíte umět s jehelcem a nití, ono bez umrtvení je šití beztak dost zážitek.
   https://www.tejpy.cz/leukosan-adhesive-tkanove-lepidlo/
   a na menší rány a děti:
   https://www.drmax.cz/dr-max-suture-strips-6-4-x-108-mm-naplastove-stehy-10-ks

   2) rozdíl mezi soukromými a veřejnými zdravotnickými zařízeními v ČR je již nyní propastný. Bez známostí nebo úplatku to v (snad jen v některých některých?) veřejných nemocnicích už ani nejde, čekací doby jsou “in memoriam”, použité materiály hrazené pojišťovnou jsou snad jen pro veterinu. Pacient je spotřební materiál a celý systém drží jakš-takš pohromadě snad jen dík entuziazmu některých doktorů.

   Ovšem soukromém zařízení s nabitou kreditkou jste PÁN. Od ortopedie po stomatologii. Příkladem může být trhání zubu – na pojištovnu ”zadarmo”, ale šití hala-bala, stomatolog zápasník se s tím nemaže, rozláme alveolus, pohmoždí krční páteř a hotovo: zub venku a: “ Vy tu čekáte ještě na co?” venku jsou další pacienti.

   V soukromém zařízení, tatáž procedura ovšem za cca 2000 Kč, dostanete na výběr anestezie (napřed znecitlivující mastička až po tom injekce aby bebíčo opravdu nebolelo), vstřebatelné niti, želatinové výplně s ATB, od recepce Vás odvádí sestřička jak z reklamy s Dr. Uzlem, konverzace se zubtrhačem na úrovni.
   Rozdíl – týden hojení vs několik měsíců s komplikacemi.

  2. Ano, české zdravotnictví není zadarmo, vše se pěkně platí. Když čtu jak hrozné je to zdravotnictví v Anglii, nikdy se nedočtu kolik dotyční tam platí pojišťovně. Několikrát jsem se brblalů ptala, kolik platí v Británii a buď neodpoví, ale většinou mě demokraticky zablokují.
   Takže jsem hledala, bo nikde nic a ejhle, ve Velké Británii se NEPLATÍ zdravotní pojištění!
   Je tam opravdu zadarmo. Nějaké placené služby tam jsou, ale o tom se málokdy dočtete.
   A teď co s tím?

   1. co platis? ja neplatim nic, jen sem tam doplatek za leky, zubarka nic, plomby mam sice cerny ale nepotrebuju fesakovat, kdybych chtel bily mam na ne ale proste proc.

    Lidi nemelte tu dezinfo kraviny, delate nam vsem ostudu.

    1. Co to meleš? Nebudeš platit zdravotní pojištění, tak ti vyměření penále, troubo!
     Kdyby se nic neplatilo, nemusela jsem platit za mrtvého muže sociální a zdravotní pojištění. Jo jenže, když je někdo socka, neplatí nic.

 3. Slováci ( v prvním kole) vyvažují. Vláda něco, kandidát na prezidenta protiněco. Kéž bychom my takto vyvažovali

  1. Hyperintoš len vyvažovanie stojí za veľké gulové. Tchorčokom nevyvážime nič. Je to proamerická filcka čo nás bude hnať do vojny ……. 🙁

   1. Tak hlavně, aby mu to nedovolil Fico a spol. Když mu neodhlasují stav ohrožení státu tak může maximálně vyhlásit mobilizaci a už vidím, jak se 40ti letí (a starší) chlapi ženou na Rusa. Kdo ví, jestli by spíš netáhli na Prešpurk (tím spíš pokud by jim do rukou dali zbraně).
    To u nás to mají jednodušší. Vláda navrhne a Parlament vyhlásí stav ohrožení státu (ANO to podpoří stejně jako branný zákon, ale ani není potřeba, stačí 108), Senát to schválí a okamžitě mohou začít odvody. Na starý dědky, co mají vlastní rozum, se můžou vykašlat, budou povolávat mladý, do kterých 30 let hustí propagandu. A oni nadšeně půjdou. Pepa107 nemusí hnout prstem a může jim milostivě kynout z hradního balkonu.

    1. Na starý dědky se budou muset vykašlat. Branná povinnost končí 60. rokem věku. A i kdyby to zvýšili, tak by jim na povoláváky přicházeli povolanci o holi a s pytlem prášků. Brejle a naslouchátka a mszáni na bolavý kolena by taky doma nezapomněli.
     Před takovou armádou by nepřítel prchal v děsu. 😁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *