3 března, 2024

Skalický podle Vidláka

Moji dlouhodobí čtenáři vědí, že se v mých textech v dobrém mluví především o těch, kteří mě navštívili. S kým se setkám u sebe doma, ten to u mě má dobré. Píšu o tom, co vidím a kdo mě nechá nakukovat, ten se v mých textech vyskytuje. Kdo mě nakukovat nenechá a nestojí o moji přítomnost, o tom píšu jen tehdy, když se ve veřejném prostoru nějak proslaví. Což zpravidla bývá nějaký pořádný průšvih. Často o mně říkají, že kopu tu za Rajchla, tu za Babiše, tu za SPD, ale ve skutečnosti kopu za všechny, kteří jsou ochotni se se mnou bavit a kteří něco dělají. Kdo nic nedělá, o tom nemám co napsat. A kdo mě kromě mluvení ještě pozve na nějakou svojí akci, kdo mi občas zavolá a řekne mi, na čem pracuje, kdo se mě občas zeptá na názor, kdo mě nechá nakukovat do zákulisí, ten se v mých textech vyskytuje skoro furt.

Osobně si cením především pracovitosti a ochoty dělat tu nevděčnou a drobnou mravenčí práci, která není nikde moc vidět, ale na které to všechno stojí. Vždycky říkám, že můj blog se stal známým ne díky nějaké mé ženialitě, ale díky ochotě každý den napsat článek, i když nemám náladu, i když mám jiné starosti, i když mi nevycházejí plány, i když bych nejraději všeho nechal.

Kdo to dělá stejně, ten je mi sympatický, s tím sdílím společný úděl a s tím chci spolupracovat. I když je má blogerská činnost o skládání slov, mám rád přímočarost v činech. Nevysedávám na schůzích, kde se donekonečna dohadují o programu, který si pak stejně nikdo nepřečte. Nesnáším motivační žvanění a myslím si, že v člověku ten duch buď je a nebo není. Je doba lídrů, nikoliv ideí. Jestli mi nevěříte, tak mi řekněte, která politická strana u nás nestojí na konkrétních lidech, ale na dobře sepsaném manifestu. Ukažte mi takovou stranu kdekoliv na Západě. Ukažte mi volby, ve kterých lidé volili ideje a ne osobnosti.

Žijeme v době, kdy věci organizují kluci s informacemi, ale bez programu. Ale to není divné. Všechny velké programy devatenáctého století byly ve dvacátém století vyzkoušeny a v tom lepším případě dopadly jen blbě. V horším případě kvůli nim vytekly potoky krve… Liberalismus jako poslední z nich, teď právě krvácí z tepen ukrajinských a ruských vojáků…

Proto, když jsem psal pozitivně o Babišovi, vyzdvihoval jsem jeho pracovitost. Když píšu o Rajchlovi, vyzdvihuji jeho pracovitost. A hádejte co vyzdvihnu u Honzy Skalického, kterého jsem u sebe hostil o uplynulém víkendu? Ano správně, jeho pracovitost.

Honza Skalický, bývalý šéf Ředitelství vodních cest, dnes zastupitel v Děčíně jako nestraník za ANO (ale oni s ním vyběhli, protože chtěl dodržet předvolební slib o spolupráci Foldynovi), spoluzakladatel Národní rady obnovy a její největší motor, spoluzakladatel Kudy z krize a také spoluorganizátor loňských demonstrací na Václaváku, kam přivedl henten tým odborníků. Patriot Ústeckého kraje, propagátor dokončení zesplavnění Labe, dezolát, buldozer a trochu blázen.

„Vidláku, organizuju teď jednu konferenci o henté obranné smlouvě. Ty jsi také její odpůrce a vidíš v ní stejná nebezpečí jako my. Nechceš také přijet? Já to organizuju.“

„Jasně, přijedu, ale rád bych si nejprve trochu pokecal u vína…“

Slovo dalo slovo, o víkendu jsme povídali celou noc a předevčírem jsem byl v Ústí nad Labem na té jejich akci.

Přátelé, doporučuji vaší pozornosti člověka, který ví, jak to chodí ve vysokých funkcích, ministerstvech, a který se dlouhá léta snaží, abychom využívali jedinou cestu, která nás bez hranic a omezení propojuje se světovými moři. Který se snaží o poslední tři jezy, které nám znovu umožní využívat stoletou smlouvu o svobodné plavbě Labské. Člověka, který je na naší straně ohledně zahraniční politiky a který dlouhá léta obtěžuje mocipány, aby otevřeli tu jedinou cestu, která by nám zbyla, kdybychom opravdu chtěli vystoupit z EU. Labe.

Měl jsem ho doma i s manželkou, udělal jsem si na něj názor osobně a jako obvykle budu víc věřit svým očím a uším, než případným varováním z hlubin internetu od lidí, kteří s ním nikdy neprohodili ani jednu větu.

Seděli jsme a povídali si o ekoteroristech, politicích a podplacených novinářích, kteří se neúnavně starají, abychom směrem ven žádnou svobodnou cestu neměli. Povídali jsme si o děčínských loděnicích, které postavily 1200 říčních plavidel a dnes skomírají, protože není politická vůle a odvaha ke třem chybějícím hrázím. Povídali jsme si o ekologii podle mého gusta, rád jsem se nechal okouzlovat vizemi na lodní dopravu z Hamburku až do Pardubic, která by ušetřila mraky kouře z výfuků kamionů, miliardy peněz za opravy silnic od přetížených náklaďáků a umožnila by nám znovu vlastní obchod se světem. Ne přes německé prostředníky. A to nemluvím o vzpruze pro znevýhodněný region, impulsu pro turistický ruch a dalších výhodách.

A samozřejmě jsme si pokecali henté další obranné smlouvě v dlouhé řadě podobných smluv, která má chránit naší bezpečnost, když ji málo chrání obranná smlouva NATO a předtím ji málo chránila Varšavská smlouva a předtím ji málo chránil Vůdce a předtím ji málo chránila Velká Dohoda.

Diskutovalo se před plným sálem, Bureš TV byla přítomná a bude z k dispozici záznam. Hlavním hostem byla Daniela Šenarová, která zpracovala odbornou analýzu celé té smlouvy, obeslala všechny poslance i senátory a upozornila je, že její přijetí by mohlo být vlastizradou. A přidala jednu poznámku, že jeden odstaveček ve smlouvě se dá vykládat rovnou jako pozvání amerických vojsk a není už nutné předstupovat před sněmovnu s novou žádostí.

Jaroslav Foldyna k tomu řekl, jak se smlouva projednávala narychlo, jak se na ní všichni tetelili a jak byla nakonec schválena víc než ústavní většinou a jen SPD hlasovala proti.

Já k tomu dodal, že nám tato smlouva osvítila celou politickou scénu. Vyjasnily se pozice úplně všech a podle toho můžeme přistupovat k příštím volbám. A vůbec jsem to celé tak průběžně glosoval a dělal Vidlácké postřehy…

Se Skalickým jsme se pak shodli, že naší svobodu může chránit jen tento národ. Všechno ostatní je prostě placení výpalného. Koneckonců, když se podíváte na naší ekonomickou situaci, tak to sedí úplně dokonale.

Je to ještě předčasné, do krajských voleb je ještě rok a něco, ale sledujte ho. V alternativních (a kupodivu i majnstrýmových) médiích se celkem běžně vyskytuje. Dodržel své slovo, i když to znamenalo ztrátu místa prvního náměstka primátora v Děčíně. Je stejný dezolát jako my všichni, není líný přejet republiku, když si chce popovídat s Vidlákem, v jeho kraji ho všichni znají, protože si pamatují lepší časy s lodní dopravou. Ideální konkrétní člověk do konkrétního regionu, i když si myslím, že bude schopen přesahu do celorepublikové politiky. Koneckonců máme tu ještě Odru i Moravu.

Dostal jsem od něj volňáska na pokukování. Tož budu pokukovat a občas poreferuji, jak to tam vedou.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350 Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu.

185 thoughts on “Skalický podle Vidláka

  1. VŠIMLI JSTE SI JAK NAŠ ŠEF SE ZUOUFALE VYHYBA PROZRADIT TE SKUPINCE CO JE PNZ (Plán Národní Záchrany)?!

   Ten PNZ je i nástrojem na ZMENU Asociálního režimu se všemi aspekty,které teprve skupinka hledá a nic z toho nema .
   PNZ totiž obsahuje nejen formaci SV tj Společenství Voliču,ktere si bude muset změnu chtě nechtě uskutečnit,jinak holenkove uvidíte brzy všechny svate,pak to legendární PNZ obsahuje v bodě 2 i chybějící možnosti kontroly VSEMI voliči námi zvolených prý „Zastupitelu „a to dnem i nocí ,dále financování ZMENY a rozbití informačního monopolu ohlupovani voliču, kteří se chystají znovu zvolit TEMNO pétidemoliceen v bledě modrém a úsilí té skupinky která deklaruje ,že to *prý zvládne *nepomuze,protože pán naš CHEF D,D,D odmítá informovat svého oblíbence advokáta,který už nemá dávno tah na branku,nechce zvítězit ve volbách ,jeho team se mu rozpadává,lže že prý udělá vše co chtějí voliči avšak o možnostech PNZ ho toho **dristala * *nechce nikdo informovat a tak ten advokát zas pukne jak žalud,poté co chodí už dlouho od ničeho k ničemu . . ..
   To mini ANNA z KSH tj SOCIALNiCH ,anebo taky i Solidárních hodnot .Co myslíte,jak to ta Anička myslí ,nebo je to taky BLUFF?!

 1. Rusové vysoce přesnou střelou Kinžal zabili osmiletého kluka v Karpatech

  Život osmiletého chlapce si vyžádal v pátek ráno ruský raketový útok, kdy balistická raketa Kinžal vypálená ze vzduchu zasáhla rodinný domek na západě Ukrajiny. Cílem zřejmě mělo být letiště v Ivanofrankivské oblasti.

  1. Pokud je to pravda je to smutné, protože každého života je škoda, natož dětského. Také jste zaznamenával, protože náš mainstream ne, ty děti zavražděné na Donbase vašimi ukrajinskými přáteli? Pěkně jeden život po druhém, jistě dodáte nějaký důkaz že ano. Jinak je to od vás (od mainstreamu jasně) jen propaganda, na životě toho dítěte vám nezáleží ale hodí se to co?

   1. jemu nezáleží na žádných dětech – na těch donbaských vůbec a na těch azovských taky ne – jinak by je nehnal do zbytečné války – co obyčejným lidem záleží na tom jakému zločinci platí daně? jestli tento má modrý či zelený prapor?!

   2. Vypadá to, že jsem vám šlápl na kuří oko.
    Takže abych mohl napsat o smrti na jedné straně musím předtím mít zdokumentovanou každou smrt na straně druhé? Váš požadavek je komický, zkuste ho domyslet do důsledků.

    1. Nepsala jsem nic o zdokumentování, psala jsem, jestli jste také takhle litoval donbaské děti, které umírali kvůli vašim ukrajinským přátelům. Nelitoval co? Spíš jsem já vám šlápla do báboviček, je to pro vás jen vhodná propaganda, jako pro všechny gaunery kteří chtějí válku a je jim úplně jedno kolik dětí v ní zahyne. Že se nestydíte.

     1. Napsala jste tohle: „Také jste zaznamenával…“
      Zaznamenávat je pro mne totožné s dokumentovat. Tak se přestante vykrucovat.

      Já jsem jen postnul jednu zprávu, bez toho abych někoho osočoval. Co vy všechno z toho dokážete vyfabulovat, jen svědčí o tom že jsem se někam trefil.
      Stydět byste se měla vy, já bych si vás z podobných věcí nedovolil obviňovat.

      Mimochodem, o tom jak Ukrajinci střílí na Donbase do škol, psal i náš mainstream.

      1. No to je fůj !
       To Amíci když zrušili v Afghánistánu nějakou nemocnici, nebo stohlavou svatbu, tak dycinky jenom proto, že se spletli. Šlo to vedle.
       A když Izraelci v koncentráku Gaza pobijou školáky ve škole, tak jenom omylem, neměli tam teroristi skladovat zbraně.
       Ách jo

      2. Kde mas nejakej dokument ,vole. Zase mas stehovavou emoc ,prdel se ti stehuje misto ksichtu.
       Zty potom lezou ty tvoje totozny , „dokumenty“.

    2. Jene, každou smrt ne. Ale těch 40 upálených mladých kluků v Domě odborů v Oděse zdokumentováno je. Takhle nějak to začalo. Pogromem na ruskojazyčné obyvatelstvo.
     Někomu se zachtělo rozpoutat občanskou válku. V. Nulandová dokonce přesně vyčíslila, na kolik to její soukmenovce přišlo.

  2. Zapomněl jste na ty včerejší dívky, jak hrály kdesi na náměstí , pak spadla ruská raketa a zabila je. Ach můj bože!?!

  3. Myslíš, že se Novinky.cz omluví za dezinformaci?
   Opravdu rusové vystřelili raketu za 1 000 000 dolarů na druhej konec ukrajiny, jenom aby zabili malýho kluka? A co by dělali, kdyby jim utekl?
   Vystřelili by ještě jednu?
   Proč ze sebe děláš debila?

 2. K té vodní cestě
  Pamatuji si, že kauza začala hned v devadesátkách, jedním z prvních úkolů nově vzniklých „ziskovek“ byl boj proti jezům na Labi. Podle mne to byla aktivita, placená z Německa, podobně jako boj proti rozšíření dálnic (především do Německa a do Rakouska). Protože proč by nějací Čecháčci mohli plavit náklad po Labi k moři, ti mají přece chránit škeble potoční a vůbec celý říční ekosystém, ne?
  Zlatý Brontosaurus!

  1. Chráněnci naší vlády jsou vděční a tu vděčnost vyjadřují, jak nejlépe umí.
   Některé příspěvky v debatě jsou neuvěřitelné.
   Redaktor, který zveřejnil st. příslušnost toho šmejda, by měl být trestán za šíření nenávisti.
   Kolektivní vina je nepřijatelná. Ovšem u zpěvandy, tenistek a jiných je kolektivní vina záslužná.
   Naši také znásilňují. To nikdo nevyvrací, ale, kdyby sem šmejd nedotáhl, tak tahle holčina nemá po§ranej celej život.
   Mě by zajímalo, jestli si ta hradní guma pozve holčinu na hrad, jak to udělal s tou chudinkou poplivanou.
   Určitě ne, stejně jak si nepozval rodinu toho ubodaného.
   Důstojně a státnicky, to nechá vyhnít.

   1. My se vysmíváme Rusům, že si za presidenta zvolili poručíka od KGB.
    A co máme zvoleno my?
    Původně myslím plukovníka od nenáviděných kontrášů!
    Tak proč se Rusům smějeme, že mají kágébáka??
    Notabene chytrého a pracovitého, který tu širou zemi během svého presidentování pozvedl tak, že si to ani neumíme představit.
    Měli bychom se chytit za rypáky.

    Jak naši zemi pozvedli naši presidenti či premiéři, ať už původně pocházeli z jakéhokoliv bolševického hnízda?
    Včetně Havla, umírněného bolševického literárního kritika, dokurvili co mohli.
    Rozprodali co mohli, pokud někomu z nich něco káplo bokem.
    Už ani ta voda, naše vlastní voda, pod naší půdou, včetně úpraven na pitnou, nám nepatří!
    Ono nám vlastně nepatří i hodně té půdy, pod kterou ta voda je…

    1. Plukovníkem kontrášů byl Pávkův otec, údajně se ho báli všichni na velení ZVO. PePa107 to na plukovníka dotáhl až za Havla.

     1. Asi ano, protože jsem někde četla, že původně nynějšího generála Zradu nechtěli důstojníci z útvaru doporučit do toho postgraduálního kurzu organizovaného 26. oddělením Zpravodajské správy Generálního štábu, ale poté ho tam protlačili snad 3 podpisy tehdejších generálů, mezi nimi i generála Vacka, což značí, že všichni se mohou mýlit. Ale jistě ho někdo musel protlačit až k takové tlačence a kdo jiný než otec?

    2. Někdo říkal, že Češi jsou národem sluhů a služek. Je to tak. Nechají se o všechno obrat a ještě u toho hýkají blahem. Kdyby aspoň část dividend zůstala tady. Ani to si neumí prosadit. Marnej národ.

     1. Část dividend zůstává tady, asi nejvíce to bude z ČEZu.
      No a Vy sám – máte zainvestováno v nějaké společnosti, která dividendy vyvádí z ČR ven ?
      Když by takových byly miliony….tak možná by to dohromady činilo i desítky miliard, které by tržili na dividendách zdejší lidi.

      Nebo aspoň mít prachy v české bance – např. v Trinity.

      1. Za všecko může Havel a Praha.
       Obyčejní jezedáci nevěděli, kdo to je Havel a co je zač.
       To Havel pustil do republiky, tenkrát ještě celé, zdivočelé kapitalisty.
       Klaus s Ježkem, Dybou, Koženým, Dlouhým a dalšími zmrdy, ti už to jenom dorazili.
       Oplotit a nechat vychcípat, copyright Ondráček senior. Ten věděl, co je Praha zač.

       1. Ale to by Vám vychcípali ti „nejlepší“ synové a dcery Moravy. Hlavně Brňáci, minimálně vzděláním 😉 . A nebo generál Zrada a ten je ze západních Čech. Rozmyslete si svoje přání dobře, zmrdi a gauneři se rodí všude a pak se stahují do Prahy a Brna především.

       2. Ačkoliv jsem Chartu 77 četl asi v roce 1980 v Táboře u Nakonečných doma, Havla jsem si všimnul až v televizi při snídani s Mitterrandem.
        Je to taková smutná skutečnost, že většina českých politiků nezná republiku ani podle zeměpisu ze 7. třídy, jako kdysi učili nás. Ale oprávňují se zasahovat do našich životů, jako kdyby byli naši.
        A ti „naši“ regionální, se po odchodu do Prahy zprasí u koryt.
        Viděli jste prasata u koryt? Ty se nedělí a neradno strkat jim tam ruku….

      2. Ale vemte to z nejaky perspektivy.
       Komu ty prachy prinesly stesti natrvalo.
       Nebo prirodni bohatstvi.
       Usaci vykradali svet vod 45. Irak, Iran, Venezuela, Syrie ,
       maji ropu . A co este.
       Saudove museli kupovat zbrane za triliony a ted sou na hunte.
       V Nigeru maji uran a zlato.
       Co meli rusove , 20 let miru. Tri mensi valky a ted dalsi.
       My ale mame to , co se nazyva potencial.
       Kdyz se zjisti , ze mame samostatnost a delame na sebe , tak se odehravaji zazraky. Prachy umime udelat a z niceho.
       Ted se nikdo nesnazi a taky dobre.
       Penize este nikomu nic dobryho neudelali a neudelaji.
       Svajcove sou taky plny mohamedanu..

  2. To je prosté.
   Cizinci tvoří už 13 % podíl populace Plzeňského kraje, v samotném okrese Plzeň – město se jejich podíl blíží čtvrtině.
   Výrazně největší počet je Ukrajinců, tvrdí ČSÚ:
   Cizinci v Plzeňském kraji k 31. 12. 2022 | ČSÚ v Plzni (czso.cz)
   Takže uvedený už obviněný jedinec je jen a pouze špičkou ledovce.

   Proč demonstrace (nevím, zda se bude konat)?
   Protože když je nádoba skoro plná, stačí malá kapka, aby přetekla.
   Uvidíme.

 3. Ještě trošku O.T.:

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-neumi-anglicky-potize-s-vycvikem-pilotu-oddaluji-nasazeni-f-16-na-ukrajine-40440392
  Netuším, jestli jsou anglosasové blbí nebo navedení…
  Ukrajinští adepti na piloty F-16 neumějí anglicky. Kdo by to řekl, že, že v ukrajinské armádě asi nebude angličtina prioritním jazykem. Ovšem anglosas se diví.
  Boží jsou také hlášky typu „nebudou potřebovat tankování za letu“ a pod., takže výcvik bude údajně možné zkrátit. Nejspíš se ani nebudou učit přistávat, protože bez možnosti srknout si za letu benálu stejně spadnou…

   1. To máte pravdu, čtyřprocentní Rajchl by byl pro vládu požehnáním. Ale obávám se, že s politickou mrtvolou je zbytečné ztrácet čas.

    Ovšem při lepším načasování se to může podařit. Kdo další (po Vrábelovi a Rajchlovi) posvačí ovárek a popije slivovičku po Vidlákovou střechou? Ten třetí do party by mohl spálit čtyři procenta alternativě v příštích volbách. Ovšem nesmí to být někdo profláknutý jako Skalický.

    PS Samozřejmě se nabízí, aby ten třetí panák na orloji byl Vidlák sám. Ale tomu spokojeně cinkají groše z institůtu a nemá důvod riskovat dobré bydlo.

  1. LUCIE STUCHLÍKOVÁ
   Editorka ? Už se nedivím úrovni článků a komentářů velkých plácforem.
   Takový koment by kdysi sepsala třeťanda gymnázia. Dnes milé děvče editorka.
   Všude je takových milých děvčat jako štěnic.
   Ti editoři, kteří vládli slovem a myslí už vymřeli nebo někde v koutě redakci tiše očekávají svůj exitus.

 4. Patriarchální Ukrajinci, kteří zjevně opovrhují woke culture, tj. metoo, gender, feminismus, LGBT+, 67 pohlaví…multikulturně „obohacují“ submisivní Čechy. Ti si za každého politického režimu nechají dobrovolně srát na hlavu. Brutální znásilnění 15leté dívky migrantem z Východu je předzvěstí blížící se apokalypsy. Dříve či později „Speciální vojenská operace“ skončí a desítky tisíc bezprizorních mužů s válečnými traumaty se rozprchnou do zemí bývalého východního bloku. V ČR díky dvacetiletému přilivu gastarbeiterů mají silné zázemí (předpolí), nic je tedy nedonutí volit cílové destinace v Německu, Francii…Jen naivní osoby se mohou domnívat, že nechtění přivandrovalci se zapojí do výrobního procesu. Opak je pravdou…Do naší kotliny se vrátí divoká devadesátá léta s nejbrutálnějšími formami kriminality aka placení výpalného, obchod s bílým masem, loupeže, střelby za bílého dne…Není velký rozdíl mezi kozomrdy z Afghánistánu a banderovci z Ukrajiny. Havloidní svoloč čeká velké (vy)střízlivění s bolestivou kocovinou.

 5. Vidláku kam proboha na tyhle věci chodíte…. Je fajn že jste zavzpomínali na doby říční plavby ale ono se nám svět trošku změnil…..
  Splavnění Labe do Pardubic….. Jo, jako brutální byznys pro betonářské firmy OK … Koukám každý den při venčení psů na ty naše přeloučské Hrčáky … je v plánu je obejít výstavbou mohutného kanálu …. beton, beton beton. Když se to jeden čas klonilo k realizaci tak tady byla rvačka o pozemky na kterých měly stát betonàrky, budovy vhodné jako ubytovny pro dělníky … Celková realizace v miliardách…
  A co by kdo z Pardubic nebo opačně vozil??? Je to tady samý elektrotechnický průmysl a automotive … vše jede v režimu Just in Time. Kamion je sklad, výrobci nemají ani dvoudenní zásobu vyrobených produktů jen pro případ výpadku …. Už se nevozí uhlí, ruda … která může plout týden. K moři se dostaneme přes severní státy, něco přes Slováky a Dunaj … Takže celé nesmysl, sen pár lidí, kteří ustrnuli v minulosti a betonové loby.
  Podívejte se na to jak se vozí uhlí do Chvaletic, jak dopadly místní loděnice….

 6. Hele, co to vlastně bylo za masakr u Rajchla, že vyházel půlku vedení partaje? Nějaký pokus o puč nebo nepřátelské převzetí jiným investorem?

  Samé otázky …

  1. Prcal zároveň se sekretářkou a manželkou a došlo při tom na nože.
   Vtírali si kokain do konečníků, vemeno…

   1. Já jsem napoprve četl Prchal .. jsem si říkal, jestli odešel od Babiše k Rajchlovi. Jen mi ta věta nedávala gramaticky smysl bez slovesa 🙂

   2. Proto vyházel půlku těch, které s do vedení rodní strany nedávno najmenoval? No já nevím, ale byl bych trochu tolerantnější … když se dělá levoruce, tak je přeci povinnost sekretářek přiložit ruku k Rajchlově dí(ě)lu.

    1. rajchl znásilnil v plzni nějakou holku a málem jí zabil, zlí jazykové tvrdí, že to byl prý ukrajinec a nikoliv rajchl, ha! putinovi agenti

     sláva ukrajině!

   3. A nebylo to náhodou u Pirátů, jak se nemohla milenka dohodnout s manželkou, jestli pudou do trojky?
    Nakonec byly po odvážných návrzích nějaké facky a tuším se připojil i manžel té milenky.
    Kdyby měli trochu rozumu, mohli si ve čtyřech a pár lajnama užít takovou HROBESO, že by na ni vzpomínali i v domově důchodců!
    Pcha, taková úroveň!
    Na tom je vidět, co je to za sortu, tihle Piráti. Než by přiložili aspoň ty orgány k dílu a užili si stylem -stříkala krev a sperma-posypali to pilinama-a mrdali až do rána- tak se namísto toho fackujou!

 7. Ona vůbec lodní doprava je noční můra místního lokajstva a samozvaných ekologů, protože je to jeden z atributů samostatné země, která obchoduje na vlastní pěst. Již Adam Smith ve svém díle Bohatství národů pravil, že je to nejlevnější způsob přepravy v poměru objem/cena.
  Mit svoje kanály a díky v Hamburku není v souladu s doktrínou montovny a kolonie.

  1. Hele, to mi prijde cele jako hovadina… pocinaje Vidlakem. O jake jedine svobodne vodni ceste to vsichni pisete? Reka neni v tomhle o nic svobodnejsi/volnejsi nez zeleznice nebo silnice. Kdyz se Nemec rozhodne, ze odsud neodjede ani vagon, tak se uplne stejne muze rozhodnout, ze odsud neodjedou ani necky.

   1. Řeka se nedá vybombardovat, nemusí se shrnovat a každoročně servisovat. Staráte se jen o zdymadla. Další přínos spočívá v diverzifikaci dopravy, která rozšíří logistické možnosti. O přepravě velkoobjemových nákladů a možnosti rekreace a sportu na kanálech ani nemluvě. Jedná říční loď představuje dva vlaky, které třeba nemohou na trať z důvodu kapacity.
    Takže ano, rozumíme obávám o cenu a „modernitu“ lodní dopravy, ale její výhody jsou nesporné.

    1. Řeka se nedá vybombardovat, nemusí se shrnovat a každoročně servisovat. Staráte se jen o zdymadla.

     Njlepsi je, kdyz si odpovite sam. Satci si to po sobe jen precist.

   2. Ty významnější toky a průlivy bývají ošetřeny buď mezistátními dohodami nebo nějakou obecnou úmluvou o plavbě. Třeba i Dunaj.
    Jedlička si obsadil ostrov a Chorvati mu nemohli zakázat tam přistát, protože měl právo po Dunaji plout. Z pevniny jim ale dávali kapky.

    Jenže tohle je u nácků jedno .. ti nedodržují vůbec nic a ještě jsou přesvědčení, že genocidou spasí svět. Tohle jsou úplné chiméry, to by musel mít soudruh dělové čluny a vynutit si cestu přes Náckovsko silou.

    A jelikož PRO je pevně ukotvena v západních hodnotách a nikdy nic z východu nepřišlo pozitivního, tak nejspíš budou usilovat i o obnovení plnohodnotného Protektorátu.

   1. Jasně. Zemanovy určitě nešlo o stovku milionů, kterou už se z eráru podařilo vycucat jeho kamarádům.

    Takový Zeman není, jemu jde o hodnoty :-))))

    1. Zeman osobně chamtivý není. Chamraď kolem něj, je jiná kapitola. Zeman je hlavně ješitný a chce být mezi vítězi. Tím je schopen přebít i řadu pozitivních momentů.

     1. Osobně mu stačí ovar a hladinka v krvi … ale navíc se neobejde bez moci hrát si s ostatními jako s pajduláky. A k tomu potřebuje tu svou sebranku – a tu musí u eráru zaplatit. Když připlachtilo sto mega za přípravu kanálu Labe-Dunaj-Orinoko, sebranka zamlaskala blahem.

      Ale Česko je bohatá země. Slovy nebožtíka Šloufa: kapustiček je pro každého dost.

      1. Dneska cokoliv se planuje ,stavi a buduje je to pro zisky
       korporaci a bohacu.
       Nic jinyho vlady nepovoli a nesmi.

     2. Zeman uvažuje strategicky. To je pro řízení státu předpoklad, který valné většině nedorostů ze současné vládní sestavy schází.

       1. To přesně by nám měl vysvětlit, než umře. Proč s Babišem sehráli tu komedii Vrbětice.
        Když už se Srbům omlouval za bombardování, tak by nám měl vysvětlit tuhle kolaboraci. Co by se stalo, kdyby to soudruhům z ambasády odmítl sehrát. Jestli mu vyhrožovali aspoň tak, jak Hitler Háchovi.

         1. Katango, nejste trochu naivní? Tomu lháři jde jenom o moc, nic jiného ho nezajímá. Lhal už na Letné, když si vycucal z prstu počet vysokoškoláků na Pobřeží slonoviny, nebo kde. Chce zaujmout a za dobrý bonmot by prodal i vlastní babičku do hanbince.

          1. Nemyslím si. Má velmi špatný čuch na spolupracovníky, pro bonmot udělá všechno a protože je hodně chytrý, občas střelí vedle, protože ho ani nenapadne, že by se mohl mýlit.

           Za naivní bych se neoznačila. Po skoro čtyřiceti letech práce v českém zdravotnictví?

          2. Katango, omlouvám se, já totiž Zemana těžce snáším. Za jeho bezbřehý populismus, pro moc by udělal všechno. Je to naprosto nekonzistentní osoba. Kam vítr, tam plášť.
           Vás nezarazilo, kým se obklopil na Hradě? A nechal tam řádit skvadru pažravých úředničků? Normálně jsem se styděla, když opakoval desetkrát stejný bonmot. A jeho fanoušci se mohli potrhat smíchy.

       2. Strategie je treba co pise a radi ,Sun Tzu.
        Mas velkou armadu sto tisic , v Cine , predstirej nepriteli ,
        ze mas asi 150 sedlaku s vidlema jenom..
        General a jak to mam udelat ?
        Akademik Sun Tzu, to nevim .
        Ja sem inteligent a dobre poradim. Knihu sepisu.
        A vod ceho ty ses general , kdyz tohle ani nesvedes .
        Potom nemuzes ani vyhrat , kdyz nedbas na moje rady..
        Sun Tzu je dnes velmi popularni..
        Jinak korouhvicka taky ma svoji strategii..
        Strategii vrtule.
        Jinej zase ma strategii , kdyz to neni pribity, tak to ukradnu.
        Kdyz to je pribity tak taky..
        Dalsi maji strategii , co je tvoje to je moje a co je moje ,
        do toho ti nic neni..
        Rozvedcik zase ma strategii vedet , kdyz se chysta prevrat.
        Rozvedel rovnou zase hovno, v 89. Vi ted neco vic?

 8. „Nevysedávám na schůzích, kde se donekonečna dohadují o programu, který si pak stejně nikdo nepřečte. Nesnáším motivační žvanění a myslím si, že v člověku ten duch buď je a nebo není. Je doba lídrů, nikoliv ideí. Jestli mi nevěříte, tak mi řekněte, která politická strana u nás nestojí na konkrétních lidech, ale na dobře sepsaném manifestu. Ukažte mi takovou stranu kdekoliv na Západě. Ukažte mi volby, ve kterých lidé volili ideje a ne osobnosti.“

  Rád dávám Vidlákovi za pravdu. Tohle je trefa větší, než malá. Idejí je dost. Chybí jejich věrohodní představitelé, chybí osobnosti.

  Málokterý Kubánec by přesně popsal výhody socialismu, ale většina z nich bude s dojetím vzpomínat na Che Guevaru.

  Málokterý Slovák by dokázal zformulovat negativa feudálního útlaku, ale zmiňte Jánošíka a nejeden z nich ožije, i ruku sevře v pěst.

  Češi ? Koho si váží a za kým by šli ? Vždyť umí poplivat i své vlastní hrdiny a mučedníky… Kdo další bude nasazovat krk za národ gaučových žroutů a hrbatých cyklistů ?

  1. Nemyslím si, že by to dělali často přímo Češi. Jen tu máme dost ochotných lokajů plivat na přání z Němec či zpoza oceánu. To rozmělňování všeho národního tady systematicky dělali Němci za Rakouska, pak za okupace, nakonec se dost systematicky šířilo neoficiálními kanály skrze disent a exil, plus nejrůznější šeptandou účelově vytvářenou k rozvrácení všeho, čeho jsme dosáhli. A pokračuje to dodnes, viz ten nedávný článek z forum24, že je třeba zrušit Benešovy dekrety a nastěhovat do pohraničí zpátky Němce. Takový pořad historie.cs, to je taky vždycky zážitek jen pro ty nejotrlejší či úžasné dokument typu „Zabíjení po česku“ z dílny protičeské ČT, sci-fi filmy jako třeba Habermannův mlýn atd. atp.

  2. Je otázka, koho máte na mysli těmi Čechy.
   Jestli jsou to ty kolaborantské rodiny v Praze, které se za Čechy samy nepovažují, nebo ty lokajské povahy, co se zlomí v půlce, když jim hodíte pár drobných.
   Jestli jste to myslel na občany ČR obecně, nebo jen na obyvatele Čech.

   Já si nemyslím, že je nějakou výhodou být připraven „jít za někým“. Mnohem lepší je schopnost myslet vlastní hlavou a docházet k racionálním závěrům.
   Němci šli za Hitlerem, Merkelovou.. jak debilní lumíci jdou do doby eurokamenné, dokonce do doby před objevem ohně. To není zrovna dobrá vizitka.

   Jestli Čechům zůstalo něco pozitivního v národní povaze, je to kritické oko a neochota se podřizovat stoprocentně falešným prorokům a jejich vychcaným kazatelům. Schopnost je setřít vtipem, když už nemají dost síly je porazit silou.

   Našinci se sevře hrdlo u chorálu Kdož sú boží bojovníci, ale nebyl by ochoten vypalovat sousední města jen proto, že neuznávají 4 artikuly. Ani kvůli evropským hodnotám a greendealu jak Němec. Nebo pro ropu jak Američan, Brit, Francouz, Belgičan…..

   Srát do českého hnízda je velmi moderní, že?

  3. Opravdu si myslíte, že jsou Češi ti, kteří periodicky dehonestují bývalé hrdiny a adorují nějaké nové ?
   Jistě by se dohledalo, kdo byl vůdcem propagandy tzv. Svobodovy armády a kdo potom generála Svobodu zahnal do podhradí? Také československé letce z RAF znali jen někteří, oproti těm letcům z Rudé armády. Aktéry atentátu na Heydricha – start pro totální likvidaci českého odboje a tisíců poprav a vražd odbojářů a nevinných civilistů, je dnes nejslavnější čin vojáků, kteří ani nebyli v naší armádě! Ke kostelu dnes vodí zahraniční papaláše jako na Svatý kopeček.
   Nevěřím, že tohle vymýšlí a provádějí Češi. Takovéhle jednání vždycky dělaly prodejné bezpáteřní kreatury toužící po moci a prospěchu.
   Kdo strhává pomníky minulých hrdinů a staví ty nové? Sejdou se Češi z celého města a požadují peticí jeden pomník zlikvidovat a jiný tam postavit?
   Kolik se vyrojilo náměstí, ulic, škol, hlav, bolševické socialistické agentky a vlastizrádkyně, o jejíž protistátní a protinárodní činnosti se dnes pějí ódy, hrají divadla a točí filmy, kde ona je ta hrdinka?

   1. To obyčejní lidi sepisují petice na stržení Koněva, nebo kdo?
    Nebyl to nááhodou ten syn opičí děvky, jakýsi Kolář, který to udělal skoro na tajňačku a navzdory výjimečnému stavu země? Za čínské bolševické chřipečky?
    Začněme už konečně pojmenovávat věci a jevy správnými názvy.

  4. „Ukažte mi volby, ve kterých lidé volili ideje a ne osobnosti.“

   Třeba ty minulé. Osobnosti Andrej a Pitomio prohráli a partaje bez fuhrerku vyhráli.

   1. Re anonym = blb
    Blábol, nebo polední, neuspokojivá poluce. Prohlédni si volební výsledky. Pětidemolice je výsledkem křiváctví Rychetského.

  5. Nikdo nebude nasazovat krk. Leda tak z prospěchu. Ten „národ“ za to nestojí. Močál se za ním zavře a nikdo ani nevzdechne.

  6. Jestli v cloveku je „duch“ nebo neni , to je relativni a zavisi na mnoha okolnostech..
   Ideje, ideologie nikdo ani chtit nemuze..Lezou krkem uz dlouho.
   Dnesni clovek doufa v neco konkretniho , to je, neco skutecnyho..
   Nic takovyho mu ale nedaji a nikde..

   Ceho vseho je schopnej takovej , Cesi ,to by vydalo na mnohadilne knihy,
   plny pavlacovych nadavek.
   Ty sou neco jako ty MY..A muzou za vsecko..Akorat se nevi kde sou.
   Takovej zlocin , nechteji nasazovat krky. Za nejaky zrouty a cyklisty.
   Votresny.

   1. Mám dojem že na seznamu.cz uvedli ale pro jistotu zrušili diskusi. Asi to nebylo pro jejich přátele Ukrajince moc pozitivní.

    1. Vy jste skutečně k mainstreamu přilepení kanagonem. Asi proto, abyste pak mohli psát, že mainstream neustále lže.

      1. U datumu – zatím. Až jim začne vadit měřitelnost rozdílu mezi dezinformací a oficiálně, byť se skřípějícími protézami přiznanou skutečností, nebude k věření už ani to.

     1. já věřím ofiko médiím tudíž vím, že rusko už dávno padlo a putil už zemřel na 20 různých rakovin

 9. „a umožnila by nám znovu vlastní obchod se světem. Ne přes německé prostředníky.“
  A to by ste frickom neplatili nejake vyplalne za plavbu ich uzemím? Neviem, len sa pytam, pretoze to nie su medzinarodne vody. Tiez by to bolo asi tak 5x pomalsie ako kamion. A dnes chce kazdy mat tovat este ten den ako ho objedna, najneskor na druhy.

  1. A není to jinak jedno. Z kotliny se přece do jurop , krom lkétadel jinak než přes dojčland nedostanete. Leda byste jel přes maďary a Juginu. I když i tak by to bylo komplikované. Koukněte se na mapu.

 10. Vidlák správně opěvuje pracovitost, stejně jako erudici – když někdo něco umí.

  Ing. Skalický, který je vlastně můj profesní kolega – má také za sebou ČVUT FEL, také dělá či léta dělal do software, také zakládal počítačové firmy… je zajisté člověk zcela mimo libtardí tábor nefachčenků a parazitů na státní správě či neziskovkách; mimo libtardů se pseudovzděláním, kteří reálného neumí vůbec nic a pod slovem pracovitost si představují neustálé telefonování, schůzování a obtěžování druhých, kteří na rozdíl od nich samotných něco skutečného umí.

  Takový jedinec to má v dnešní veřejné správě, na jakékoliv úrovni, velice těžké, protože kromě mnohem vyšší inteligence – ČVUT FEL je skutečně těžká škola, kde odpad činil koncem 80. let nejméně 50%, i přes velice náročné přijmací zkoušky – má také nezbytné logické myšlení a často i morální integritu, danou funkční spoluprací ve svém oboru, bez které se to nedá delší čas dělat.

  Problém dnešní doby je ten, že takoví vzdělaní a kvalitní lidé jsou vytěsňováni nejen ze zmíněné veřejné správy, ale i z vyšších postů ve firmách a korporátů, jelikož říkají „nevhodné pravdy“. Nemusí jít ani o nic politického či ideologického, stačí nějaká odborná záležitost: je spousta všelijakých „buzzword“ ujetostí, jejichž nasazení do praxe je pochybné; kdo jim odporuje, bývá vymeten či upozaděn.

  Jak se říká, jsou podmínky, ve kterých býti úspěšný je ostuda a neklamná známka profesního selhání a zhovadilého charakteru. „Král Krysa“ z Clavellova románu: stačí se rozhlédnout, takových najde každý mnoho – a to věru nejsme v japonském zajateckém táboře, nicméně normální poměry nemáme, ani zdaleka. „Je-li nepřítel v zemi, urozený kariéru nedělá“ – zní morální krédo, ovšem pravdivější je, že kariéru ani dělat nemůže, jelikož každého takového hbitě rozpoznají a vyrazí.

  Ale celkově to vidím optimisticky: protože takových lidí, jako Ing. Skalický, je v naší zemi mnoho. Dočasně různým způsobem odstavených či rezignujících. Jakmile stávající věrchuška bude smetena, bude kde brát. „Národní obrození 2.0“ nebude zajisté začínat z nuly…

  Už jim zvoní hrana, napsal by Hemingway: je to slyšet všude. Ukrošská zabijačka jim brzy velkolepě „bouchne do ksichtu“, především ve Fašingtonu a Londonabádu. Zatím vše přelhávají a lakují na růžovo, ale katastrofa je to tak monumentální, že nátěr dlouho nevydrží a oloupe se. Sankcemi a krádeží ruských záručních fondů a majetku potopili dolar a dosavadní mezinárodní finanční instituce. NATO se ukázalo skutečně vykradeným papírovým tygrem – už to vidí všichni, nejenom specialisté. Západní „Wunderwaffen“ jsou k smíchu. Na Fašington či jejich Brusel nebo na Paříž si vyskakuje už kdejaká rozvojová zemička: Nigerci v klidu poslali Nulandovou-Kaganovou do prdele, přičemž nejsou zdaleka sami.

  Bude veselo, tudíž obligátně doporučuji zásoby popcornu a vyladěný gauč. Kromě toho dneska bylo hodně hub, takže chystám houbově-prasečí hody: osmažené vepřové kotlety na kmíně jsem polil houbovou sýrovou omáčkou… což je předkrm, jen tak s čerstvým chlebem.

  1. Vidím, že jsme kolegové 🙂 U nás dolezla k promoci asi třetina.

   Jen mě mate, jestli těch Janů Skalických není víc. Já znám jednoho, co dělával poradce ve vládě a zabývá se zbraněmi. A myslím, že to bude jiná osoba, i podle fotek.

  2. Mne by stacil seznam, co vsecko reditel vodnich toku ureditoval.
   Nemusi toho bejt zase moc..
   Kdyz byl zaroven vodstavenej a este rezignujici.

 11. Hele Vidlaku, jako dobry jo, ale zesplavneni Labe? Pod jednou podminkou. Z Nemci udelaji to same, jinak jsou to vyhozene miliardy. Tyhle netove diskuse se tahnou uz od dob neviditelneho psa. Tam byl bojovnikem za zesplavneni Labe (a tedy podporu sveho byznysu) pan (tusim) Sefara. A i tak bude pomer cena/vykon mizerny proti zeleznici a dalnici. A tam na tom, co jsem psal tomu panovi pred dvaceti lety se nemusi menit ani carka, cas moje argumenty potvrdil.

 12. O sporu ohledně vybudování jezů na Labi toho moc nevím. kromě toho, že jeden měl stát 5 mld. Kč v roce 2011, z toho 1 mld. Kč by stála vodní elektrárna s návratností investice 10 let. Teď asi trochu více.

  Problém sucha a povodní a zesplavnění Labe je v množství organické hmoty v půdě, což zase závisí na vybití stád hovězího po 1989.

  Nechť ale zazní i druhá strana:

  Proti jezům ovšem protestují tisíce lidí a před více než 10 lety lety vznikla petice, kterou podepsalo 15 tisíc lidí. Připravila ji společnost Přátelé přírody.
  Jak zdůraznil Marian Páleník, ředitel společnosti, nejsou proti rozvoji říční dopravy, ani proti zlepšení plavebních podmínek na Labi. „Hlavní překážkou stojící tomu v cestě je ovšem paradoxně sám státní investor. Ten totiž neustále prosazuje tu nejdražší variantu a odmítá se zabývat těmi levnějšími.“

  Přátelé přírody navrhují jako alternativu především zavedení jednosměrné plavební dráhy. Ta by podle nich, při plánované frekvenci 5 lodí za den, měla být naprosto postačující.

  Také navrhují alespoň na některých labských úsecích zrevidovat takzvanou marži, tedy množství vody pode dnem lodi. Ta je povinně stanovena na 50 cm. V sousedním Německu je marže pouze doporučená, a to na 20 cm.

  https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20110203jezylabe_petmiliard_cena_ustidecin.html

  Mít množství vody pode dnem 50 cm, když v Německu bude jen 20 cm, asi není nejekonomičtější řešení. O zesplavnění Labe a Vltavy se pokoušel již Karel IV. Nepovedlo se dosud ani jemu ani dalším.
  Protože sklon dna řeky je v ČR (mezi Střekovem a státní hranicí) oproti Německu dvojnásobný, jez v Děčína potřebný je. Jde jen o jeho podobu a typ. Jednosměrná plavební dráha by postačila pro 5 lodí za den. Rozhodující je stav řeky v Německu a tomu se musí přizpůsobit i stavby v ČR.

 13. Nejdřív bych sadil stromy a opatroval lesy, až potom bych řešil potoky. Labe bych nechal nakonec a na Moravu bych se vybod. Z té půjde voda do závlah. Odra ne krátká.

  1. Re: Ládik!!!

   Jsi zcela nevhodný kus.
   Stromy a lesy si máš objednat přes Alíka z Tchaj-wanu, prtože Ich Bin Vystrčil – totiž Berliner.
   A blbé potoky vedou i v Amazonu, tak pamatuj i na soudruhy. Taky si chtějí vydělat.

   1. V Polabí bych z Labe nadělal rybníky, jako jsou z Nežárky a Lužnice u Asfaltového holuba. Němcům bych moc vody nepouštěl. Vody mají dost v Ostsee. Já bych Labe odpařoval na našem území.

     1. Praha, Plzeň, Hrade… Hm, tak tento projekt má své osobité kouzlo. A vyřešil by spoustu domácích problémů.

  2. Stromky a lesy jsou pěkné. Když jsou lesy plné hub, borůvek a všelijaké zvěře, tak se v lese hladový člověk i nají. Když je strom obsypaný ovocem nebo ořechy , také se nají. Dřevem si navíc může zatopit, případně si z něj něco vyrobit. Tohle všechno ale nenakopne ekonomiku, která není jenom o plném hrnci.
   Je nutné obchodovat, přebytky transferovat do regionů, kde o ně mají velký zájem. Obchodní stezky provozovali už naši předkové.
   Hlavní jsou dopravní cesty, samozřejmě, i vodní.
   Čím se liší Evropa třeba od Afriky? Právě hustou sítí dopravních cest, které umožňují celoročně obchodovat, převážet zboží a suroviny z jedněch regionů do druhých. Pšenici z úrodných krajů do Skandinávie a skandinávské ryby zase tam, kde nemají moře.
   Tohle v Africe nemají. Jejich řeky jsou splavné jenom zčásti, plavba je závislá na tom , jestli je právě období dešťů, nebo je koryto pomalu vyschlé.
   Labe snad nevysychá, tak proč tomu ještě trochu nepomoct, aby se po něm dalo přepravit ještě účelněji víc všeho. A tím současně ulevit méně ekologické silniční a železniční přepravě.

    1. Ládiku, možná je to tím, že jejich IQ se pomocí našich tabulek nedá měřit.
     Realita je, že ztracený křovák v divočině přežije. Docent filosofie z Prahy těžko.
     😻

     1. Hela: Ale da se to merit podle nasich tabulek. Krovak katedralu nepostavi.
      Ovsem, to nase IQ neni zdaleka vsecko… a mozna nekdy se to i sprajcuje proti jinym formam inteligence.

      1. Daleko víc je EQ.
       Nigerijský negramot zašle dopis českému lékaři a ten mu zašle pár milionů.
       Musí se nechat, že ten vykuk měl EQ jako hrom a když narazil na chamtivého Evropana tak si ho namazal s přehledem na chleba.
       Jednou to špatně dopadlo, MUDr Jiřímu Pacovskému bouchly saze a zabil nigerijského konzula – nevinnou osobu. Shledán cvokem, ( Pacovský ) a osvobozen.
       Většinou ale paklík oběživa skončí v chaloupce u autora dopisu a je to pravé požehnání pro chytré Afričany , že Evropané jsou tak nenažraní a blbí.
       😀

    1. Někdo říká, že když roste hodně hub, bude válka. A na ČRo hlásej, že sezóna teprve začíná.
     Naštěstí nejsem pověrčivá, takže nic.

   1. Helanov. S těmi houbami a lesními plody bych tolik nepočítal. Poslední dobou sleduji, že se vypouští v médiích balonky ( regulace, monitoring, zákazy) sběru hub a lesních plodů. Dokonce i v Polsku téma sběru hub, když jsem byl na dovolené zaznívalo.

 14. Pan Skalický jisté si přečte diskusi a přes pana Vidláka odpovědět
  Já bych ho nezatracoval,něco ví,něco umi a snaží se,může se vždy uplatnit.

 15. Jsem přímo z Děčína, mezi šífáky mám docela dost známých a kamarádů (v Děčíně má v širší rodině každý nějakého). Pana Skalického znám jen z doslechu.
  Komunální politika v našem městě je dlouhý, poměrně ošklivý a zamotaný pribeh plný osobních animozit, dávných křivd a současných kšeftů.

  Labské jezy na naší části řeky opravdu nejsou spásou pro lodní dopravu. Vše předpokládá spolupráci Němců, protože až do Magdeburku není splavnost žádná hitparáda.
  Bohužel Němci na Labe opravdu zatím asi rezignovali.

  V jezech, kromě několika nadšenců do lodní dopravy, vidím spíš ty stamilióny betonových kšeftů.

 16. Sem vás poslouchal na vídeu, heč. Tam ta paní z rozhlasu vám dávala pěkný votázky, že? To by zvládl odpovědět každej, že? Deset let to poslouchám, dycky se najde něgdo, kerej má tu správnou chvilku. Něco ste říkal, na jedničku, jinde byla dvojka mínus, ale v celku dobré odpovědi na popis dnešních imbecilních křečí, ale s váma to taky nehne. Máte se dobře, vlastně proč se vyjadřovat, gdyž už je to vyjádřeno milionkrát v různých chutích a obalech? Co jako s tím? Berete kalacha?

  1. Co se dnes povazuje za pracovitost. Zvani vsichni a jeden pres druhyho
   a jinak nic, zadnej skutek.
   Nikdo neni schopen realne uskutecnit nejake zlepseni.
   Ani vypracovat nejde ,nejaky konkretni program zlepseni aspon neceho.
   Jako zaklad k realizaci vyvoje a zlepseni situace , nebo aspon nezhorsovani.
   Vladnou jen prazdny akademicky abstrakce , za nimi prazdnota ,
   tsunami a vodopady slov..Bezmoc a paralysa.

  2. Osobne si Vidlak ceni te pracovitosti , myslim , ze kazdej.
   Bych si myslel , ze potom se samozrejme ukazou vysledky . Vo.
   Primocarosti v cinech , neni zrejme nouze . Se dovidam.
   /Pes nekdy taky zuby ceni/.
   Predstavuje se nam Skalicky Honza. Pan sef reditelstvi , zastupitel ,
   spoluzakladatel a zakladatel , dezolat , buldozer a trochu blazen.
   Bych si myslel, ze predevsim nejvic , byrokrat . Vysledky pracovitosti .
   Co mam ocenit .Organizoval konferenci. A co.
   Pokecani pri vine. Vi jak to chodi. Povida si treba celou noc a obtezuje mocipany.
   Ktery mocipany a jak obtezuje /s marcipany/, nevim.
   Okouzlil vizemi. Pokecani vo smlouve.
   Diskuse na konferenci..Daniela pracovala az zpracovala analysu.
   A odeslala senatorum. Sla na postu a nebo pres internet.
   Objevila ,objevene. Foldyna informoval , jak smlouva byla schvalena.
   Pracujici ,pracuji …
   Shoda v nazorech , situaci zachrani narod. I tu svobodu.
   Rada na sledovani Skalickeho.
   Ztratil misto a kancelar prvniho namestka primatora. Se nevi jak.
   Mel asi jinej nazor .Kdo vi. Nebo pracoval neuspokojive.
   Vsechno se vi a zaroven se nejak nic nevi ,vo p.S. Vubec nic.
   Na popovidani zajede ..Neni liny. Idealni konkretni clovek..
   /Zadny abstrakce ,ale ani zadny konkretni vysledky prace nevidim a nectu/. A.
   Pracovitost? Ta se ceni.

 17. Pana Skalickeho nezam, ale za snahu o dodrzeni predvolebnich slibu si ho cenim.

  Protoze ale pochazim ze stejneho kraje, jako pan Skalicky, a reku Labe tak trochu znam, tak se to tu Vidlakovi pokusim vysvetlit.
  Tedy to, ze ho pan Skalicky tak trochu vodil za nos.

  Jestli stavet dalsi dva nebo tri jezy, to prece nic neni. Kdyby se chtelo, tak to neni problem, s ekoteroristy by zametli behem vikendu.
  Ale na splavnost Labe to vliv bude mit minimalni.

  Pamatuju si radu let po sobe, kdyz hlavne v letnich mesicich bylo vody v Labi hodne hodne malo. A to i pro lode vyletni, o nakladnich vubec nemluvim.
  I kdyby se postavilo par jezu na kritickych mistech, tak to na nizky stav vody nebude mit vliv temer zadny. To by se musela krajina v celych Cechach vratit o stoleti zpet.
  To znamena zadne meliorace, pekne mokrady u rek, ktere zadrzovaly vodu. Zadne velkoplosne parkoviste atd, odkud voda okamzite odtece, zadna vybetonovana koryta vodnich toku… a dalsi si urcite doplnite.

  Pak je tady duhy bod, na kterem se pan Skalicky tak toci, a to je nasledujici:
  „…jedinou cestu, která by nám zbyla, kdybychom opravdu chtěli vystoupit z EU…“

  Vidlaka ctu uz nejaky cas, a i kdyz s nim obcas nesouhlasim, tak neverim, ze by nohl tak snadno sednout na lep a neprohlednout tenhle naprosty nesmysl.
  Pry nejaka smlouva s Nemci na 100 let. Tak jsem se uz dlouho nezasmal.
  Oni silnejsi hraci smlouvy dodrzuji, kdyz jednaji s vyrazne slabsimi?
  Kde a kdy prosim.
  Kdyz se Nemcum zachce, tak proste zacnou „opravovat“ nejake ty hraze u nich. A bude to trvat treba cela leta, vsak jich maji dost.
  Nebo najdou v koryte Labe nejake velmi vzacne a skoro vyhynute zivocichy, takze konec s vybagrovavanim naplavenin.
  Fantazii se meze nekladou.

  Kdyz budeme chtit vystoupit z EU tak zavrena Skodovka bude jenom jeden z mnoha darku, kterymi nam to Nemecko osladi.
  Muzeme si za to ale sami.
  Muj stryc, jehoz nejvetsim konickem byla historie vzdycky rikal, ze z Nemecka nikdy nic dobreho neprislo. Tenkrat jsem byl mlady a mel jsem to to archaicke mysleni za zle.
  A my jsme jim na lopatu sedli sami a s nadsenim.
  Vsak rozbiti Rakouska-Uherska se Nemcum narame libilo.
  Dneska jsme na tom tak, ze cesky zvoleny politik – ministr (!) otevrene a na kameru klidne rekne, ze s vysokymi cenami elektriny nemuzeme nic delat, protoze bychom jinak poskodili Nemecko.

  1. Re: Třešňák

   Váš zcela nevhodný ujec by perfektně pasoval k mé babi z Práglu.
   Když její manžel – barikádník a můj děda vykopal Dojčery z Práglu, zařekla se, že už nikdy nevypustí z úst německé slovo.
   Jak dnes vidíme, bylo to hovno platné.
   A říkám si, jak je fajn, že se toho nedožila…

   Nicméně vrátím se ke ŠKODOFCE.
   Ono by postačilo udělat to, co NEUDĚLALI komunisti.
   Znárodnění v r. 1946.

   1. Spojenci utocili bombama na Skodovku a zahnali z Anglie parasutisty,
    aby delali kolem vohnovy signaly.
    Nejdrive ale predtim , na Skodovku zahnali a pustili Hitlera.
    Jak tohle muze bejt.
    Treba bylo lepsi , Skodovku Hitelerovi vubec nedavat. Nedavat.
    Asi bude neco na tom , ze jakmile se nekdo dostane ke korytu vlady ,
    nikdo nevi ,co udela.
    Kdyz neco dela.
    Kdyz mu reknou, ze to nema delat , da je zavrit, aby byli zticha.
    Na nas dokonce postvali toho Hitlera..Zkratka je to divny.
    Tolik casu meli vedci , aby to prozkoumali a nic.

  2. O zavření Škodovky se nebojte, ta bude dávno zavřená dlouho před tím, než ČR opustí EU. On je tu někdo, kromě SPD, kdo jichce opustit? Pětikolka nechce, Babiš nechce ba ani ten Jindra Rajchl z ní odejít nechce (prý ji bude transfomovat)

 18. „Koneckonců máme tu ještě Odru i Moravu.“

  K tomu bych si teda dovolil link na jednu zajímavou analýzu:

  https://casopisargument.cz/?p=31944

  Byť to podstatné zde zcela správně již zmínil Tencokida Hnuj. V linkovaném článku jsou pak ještě další pádné argumenty.

  A za sebe bych ještě doplnil, že pan Skalický zapomněl u Labe dodat, že Němci se rozhodli, že nejen že na Labi nebudou stavět žádné hráze, ale že nebudou z ekologických důvodů ani prohlubovat koryto od naplavenin … Ale to by byla asi jen taková nicotná drobnost.

  A to už vůbec nemluvím o tom, že propojení Moravy s Odrou naráží na nedostatek vody i mimo období sucha neboť zvětšená hladina by představovala takový odpar, že bez přivedení a přečerpání vody z Dunaje by vůbec nemohl kanál fungovat ani během roku natož letních měsících. Ale zase uznejte, že by to byla parádní stavební olympiáda. O tom žádná.

 19. Nedávno na netu psali, že Rýn je na minimech stavů vody.
  I loni tomu bylo po nějaký čas obdobně.
  Dále např. článek z roku 2020 “ Němci zachraňují vysychající Rýn. Říční dopravu mají spasit nové lodě i zdymadla“.

  Že by Labe na tom bylo lépe ?
  Pan Skalický asi ví co říká, nijak nerozporuji, jen se ptám…….aby se nedal převážet např. jen polystyren apod. 😀

  1. Jen aby nám neporucili zbourat vltavskou kaskádu. Máme politickou reprezentaci, že ta by byla schopná to připustit.

   1. No právě, něco málo ze zeleného šílenství:
    Evropa boří tisíce přehrad, jezů a propustí, aby řeky mohly proudit přirozeně a „ekologicky“.
    Přes 6000 přehrad, jezů i propustí již zlikvidovaly Belgie, Černá Hora, Dánsko, Anglie, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie Kypr, Litva, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Skotsko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Wales.
    Premiantem je Španělsko s likvidací 133 přehrad (ano, Španělsko, které teď trápí katastrofální sucho a vyschlé řeky viz příspěvky v diskusi).
    Česká republika se ještě nezapojila, ale tento krok ji čeká, EU připravuje nařízení, kdy je předpoklad, že několik stovek km volně tekoucích řek připadne i České republice.

    https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/evropa-reky-prehrady-likvidace-jezy-iniciativa-prirozeny-tok-dam-removal-europe.A230426_101123_eko-zahranicni_jadv

      1. jozka, Gerd:
       Vy jste chlapi samá sranda, ale jeden nikdy neví.
       Jak říká vedoucí pobočky WWF na Ukrajině, práce na východní Ukrajině probíhají i během války, zvyšují tak pěkně biodeverzitu krajiny … ach jo.

      2. Mne to nenapadlo , ale Ceska republiku a vladu bych
       do toho nemontoval , bude to stejne zprivatizovany, jako posta..
       Da se na tom vydelat, tak co.
       Nekde maji vody malo, tak si radi koupi..
       Pisou nahore ze reky kazej pocasi..

      1. Labi by to pomohlo, kdyby se voda nezadržovala v ČR a dotekla až do Německa. Určitě o to budou usilovat.A následně těch parcel, po zatopených vesnicích, developeři by jásali.

  2. Tak, teď jsem zmaten. Má větší přehled o vodě Tencokida Hnuj nebo Honza Skalický, bývalý šéf Ředitelství vodních cest?

   1. Netřeba být zmaten, stačí tlumit své vášně a umět číst tak, že textu porozumím : „…Pan Skalický asi ví co říká, nijak nerozporuji, jen se ptám….“
    Ale odpovím i na poťouchlost světoznámého zloděje psů – samozřejmě že pan Skalický.

    Dobrou noc.

    1. Nelzete , vy sirite pochybnosti „asi“ , Skalicky asi vi.
     Delate chytraka kydanim hnoje , snazite se vynikat priblblejma otazkama potouchle provokovat zbytecne diskuse. A ukajet se ,jak umite cist.
     Skalicky asi vi tedy, vy vite kulovy. Ale to vase prujmy neskonci
     Proc se Skalickyho , misto infantilniho zvatlani nezeptate rovnou a primo.
     Co vi.

     1. Bla bla bla…
      Vy nikdy ve svých nudných traktátech formy tapet nevyjadřujete pochybnosti ? Aůůůůů…..:-D
      Dále viz většina diskutujících pod tímto blogem.

      P.S. Tento Váš blábol jsem neroloval jen proto, že je krátký. Jinak všecky Vaše tapety rolovrbíthovn.

   2. mala napoveda:

    „bývalý šéf Ředitelství vodních cest“
    muze byt take osobne zahackovan v ruznych na stavbu navazanych projektech.
    Jestli ma nebo nema prehled bych sem netahal.

    1. Vsichni pisou stejne , opici se po mediich , opakuji poucky akademiku,
     nevi nic a pisou stohy nevedomosti.
     Pouci nas informaci a dozvime se, ze nekde rediteloval vodni cesty
     a ty muzou bejt klidne nejaky potoky nekde za vesnici …
     To ma ctenari uplne stacit. Vysledky reditelovaci prace a usili sou kde.

  3. Sem dnes rano cetla clanek, ze pry se potrebuje prestavet nejaka velka hraz na Temzi, ktera brani zaplaveni Londyna. Ale nikomu se do toho nechce, protoze nevi jak. Ti, kteri to umeli, jsou uz pryc… a ve vlade sami politicky korektni teoretici. Je to prehnane?

   1. Ta „hráz“ – to je takový div světa – není to totiž betonová stavba, ale systém pilířů, které mohou v případě rizika záplav zvednout ze dna stěny, které zablokují průplav mezi jednotlivými pilíři. Moc ráda bych někdy tu bariéru viděla na vlastní oči.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Thames_Barrier

      1. Žádná šelma nechodí na lov s plným žaludkem, milá Helanov. Takže napřed pěkně smilstvíčko (nejlépe aby to bylo alespoň trošku cizí) a pak teprve to obžerstvíčko. Pýcha nad strávením hezkého dne se dostaví sama.

          1. Myslím si, že ta dáma si za šulinka vodila premiéra České republiky, kudy se jí zachtělo. Zíral jsem na to s otevřenou hubou, když pustili ty odposlechy telefonů.
           Ano, slyšel jsem již mnohem dávněji, že kunda proti vodě, utáhne tři lodě. Ale v praxi, natož v novinách, jsem to nikdy neviděl. Ale teď už tomu věřím. Má ji motorovou! Nebo snad jako Tereza, co v ní má železa..?
           Přitom je to taková vydra, s hodně zlýma očima, hnáty křivé, pod plachetkou osoba…

          2. Prastaré přísloví praví, že pod škaredým xichtem pěkná pi.a zahálí.
           Má zkušenost je, že ty, co je příroda obdařila, jsou na to vesměs (až na výjimky) líné, pokud tedy nemají jinou motivaci (prachy), a spoléhají na svůj exterier. Ty méně hezké ví, že se musí více snažit, takže asi tak…

        1. Jeho pád nepředcházela aní pýcha, ani píchání.
         Spíš nepochopení vlastní role. Nečasovi bylo řečeno, že američtí soudruzi automaticky očekávají správný výsledek tendru na dostavbu jaderky. A Nečásek prý odpověděl, že to je ještě předčasné, že prostě vyhraje lepší nabídka.
         A tím ohrozil demogracii a frýdom. Tak museli soudruzi z ambasády najít demokraticky smýšlejícího ušatého traktoristu, který provedl razii a objevil ty kabelky.
         Pokračování případu známe pod značkou Vrbětice II, kdy 7 let po události Babiš se Zemanem najednou zjistii, že to udělali Čuk s Gekem a honem se muselo uzákonit, že nic v jaderné energetice ČR nesmí dostat ruská firma.
         Jelikož se jednalo o dvě jadreky a víc jich už nemáme, neočekávám další pokračování. Taky proto, že už bylo všechno zařízeno.
         Následovat bude odstavení a likvidace těch elektráren.

          1. Jinak, co mne na tom znechutilo nejvic byly aktivity nasich lokaju, byt tehdy jeste v opozicnich lavicich. Napriklad nas tehdyjesteneministr venka dokazal majstrstyk. Uz tehdy prispel k mnohamiliardovym skodam nasi zeme. Dodnes vidim tu jeho fotku na niz se s detinskym gestem raduje, ze „to dokazali“.

           Tahle figurka je ztelesnenim sracek do kterych se norime cim dal vic.

          2. Ono se to jinak než nevážně pojmout nedá. Pokud si nějaký gaučový analytik „myslí“, že by to za jakékoli politické konstelace v naší kotlince mohl tehdy vyhrát Rosatom, tak může ještě zkusit tu o Červené Karkulce, protože si myslí přesně to, co si myslet má. Tu storku může spolknout jen naprostý bloud, aneb jak řekl ten starý rabín na smrtelném loži, že „všechno je jinak“.

   1. Tak přesně takhle si zrovna lebedim na dovolený. A když koukám na sebe a kolem sebe tak mám dojem že nás nezklátí politici ale že dřiv zdechnem na hentu obézitu.

    1. Kdo to sežral celé prase
     dostal hlad a žral by zase?
     To jsem já, to jsem já,
     já, ta držka pažravá.

     Kdo si prohnal kuli hlavou
     a žral dál tou držkou žravou?
     To jsem já…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *