12 června, 2024

Sílí to, sílí. Rakušan říkal…

S chutí jsem si přečetl, že nám ministerstvo vnitra vydalo novou zprávu o antisystémových hnutích. Je to blábol podobný tomu, co psal blahé paměti František Vrabel, když měl své sémantické vize, které svět neviděl, ale přesto stojí za to, si jí přečíst. Píšou tam totiž, že sílíme tak, že už to zastiňuje tradiční extrémistická uskupení. Sice tedy vůbec nevím, jak taková tradiční extrémistická scéna vypadá, ale už i u Vítka si všimli toho co tady už půl roku melduju. Že se ve společnosti něco pohnulo. Celé to monitorování tradičních ruských kolaborantů asi bylo úplně k ničemu, když se tu najednou z ničeho nic vynořili úplně noví bojovníci a ejhle… už nám významně podrývají henty demokratické pilíře a přebírají jakési myšlenky, které nejsou v souladu s politikou strany a vlády.

A vy pořád, že nemáme žádnou sílu, že to nikam nevede, že jsme jen malá sociální bublina. Jak vidíte, už jsme to dotáhli do výroční zprávy Vítka Rakušana a když si odmyslíte všechny ty kecy a správné narativy, když si odmyslíte řeči o tom, že za všechno může Putin, tak ani všichni ti experti na extrémismus nedokázali zakrýt fakt, že tu za poslední rok vyrostlo něco, co předběhlo všechna dosavadní hnutí.

Dokonce tam už celou jednu kapitolu věnovali „kvazimediální scéně.“ Hlavně teda mluvili o tom, jak šíříme rozličné kremelské narativy a že to děláme na sociálnich sítích… Ano, přesně takhle to děláme. Je to mnohem levnější, než držet studio, přenosový vůz a štáb lidí. Sice to různě dehonestovali, ale stejně nemohli opominout, že máme dost velký dosah na to, aby to hrálo roli.

Dokonce na vnitru museli (samozřejmě s patřičnou despektní omáčkou) připustit, že se na alternativě uzavírají spojenectví, že se to tříbí, že to generuje lídry a dokonce tam napsali, že jsme vitálnější než v období před covidem…

Vidíte… proti extrémismu bojuje ten nejlepší demokrat všech dob, Rakušan a s ním ta nejliberálnější a nejsprávnější vláda známého vesmíru a antisystémové hnutí sílí, je vitálnější, jejich lídři spolu mluví, uzavírají spojenectví… a zbavují se blbců… Oni tomu říkají široká škála nesourodých uskupení s omezenou životností, ale nemohli úplně zakamuflovat další věc, kterou neustále hlásím – že proces odpadání od majnstrýmu je zcela jednosměrný a nevratný.

Úplně zřetelně je ze zprávy vidět zklamání z toho, že se odpůrci současné vlády nezapojili do bitek mezi Romy a Ukrajinci. A ještě víc to, že hento antisystémové hnutí vůbec není spojené s neonacisty. Také si tam hoši všimli, že SPD spolupracuje s AfD a moc se snažili dokázat, že Okamura je pravicový extrémista. Ale reálně prostě zjistili, že opozice spolupracuje napříč Evropou. SPD palec nahoru…

Stejně tak nemohli zamaskovat, že pohonem tohoto všeho je frustrace z vývoje a zklamání… ano, u lidí od čtyřiceti výš. To jsou ti, kteří si už jaksi uvědomují, že nejsou mladí, sil začíná ubývat a začínají myslet na to, jak jim bude v šedesáti. Sice za to samozřejmě může Putin, ale lidé vůbec neřeší Rusko, ale řeší důchody, pracovní místa a jsou frustrováni z toho, že plody jejich celoživotní práce teď vláda posílá na Ukrajinu. Jsou naštvaní, protože spořili na důchod a teď to museli použít na zaplacení složenek za plyn.

Vláda samozřejmě za nic nemůže, ta dělá všechno nejlíp a slouží tomu jedinému a správnému DOBRU. Jenže služba tomuto DOBRU generuje frustraci, díky které lidé začínají „přebírat jiné myšlenky“ = přemýšlet… a henté ruské propagandě stačí jen dodat argumenty a chudák vláda se najednou nechytá. Ano, nechytá se, protože argumenty majsntrýmu už jaksi nedokáží vysvětlit, proč se lidem děje to, co se jim děje.

Moc hezké jsou také formulace, že se na tuto frustraci „lepí lidé, kteří jí využívají k získání popularity.“ Ano, milí vnitráci, říká se tomu politika pro lidi. Já vím, že naše vláda tohle nedělá, že rozhodně neslouží svému národu, ale fakt byste se neměli divit, že jiní svému národu sloužit chtějí a že je tu po takových lidech docela poptávka. Přece jenom se začíná ukazovat, že sloužit nejvyšším evropským hodnotám znamená pro občany prázdnou peněženku a spoustu státní buzerace. Opět ta jejich zpráva nedokázala zakrýt zděšení, že popularitu získávají politici, kteří mluví za obyčejné lidi. To už tu přece vůbec nemělo být. Mluvit se smí jen ve prospěch LGBT, grýndýlu, emisních povolenek a cenzury internetu… Dezoláti mají držet hubu a krok.

Hele, jsme rok od chvíle, kdy se začalo mluvit o té první demonstraci v září. Jsme rok od chvíle, kdy jsem doma hostil Jindru Rajchla. Jsme rok od spousty skeptických slov, že na demonstraci nikdo nepřijde, že z toho nic nebude, nikam to nepovede a nic se stejně nezmění. A ejhle… sám Vítek říká, že mu tady vyrostlo něco, s čím si vlastně vůbec neví rady a nejhorší na tom je, že se mu to strašně blbě škatulkuje. Ono je to takové neuchopitelné, nesourodé… jo, jo, jediné hnutí, které vaši tajní fízlové nemohou rozbít, je to, které oficiálně nijak neexistuje. Než si totiž stihnou udělat obrázek, kdo je v celé síti důležitý, už je to zpravidla jinak. Síť nemá žádný střed… jen prostě roste.

A víte proč? Protože to už začíná mít společnou myšlenku. Ne, ještě ji nikdo filozoficky nerozebral a neudělal z toho manifest, ještě se jí nezabývají univerzitní profesoři. Ale už existuje. Možná trochu podvědomě. Neváhám říci, že v tom hraje velkou roli prostý pud sebezáchovy. Ještě to nevypadá jako desatero ani jako vyznání víry. Ale už to začíná spojovat. Ne po rovině politické, ani po rovině hospodářské. Ale po rovině národní už rozhodně ano. Zachránit národ, zachránit mír, zachránit základní kameny společnosti. Bránit rodinu, bránit děti…

Petr Hampl ve své knize popisoval obrazné prolomení hradeb. Vidlák vám říká, že začínáme nové hradby zase stavět. Ještě nevíme, jak to půjde nejlépe. Ještě nevíme, kdo tomu nejlépe rozumí. Určitě ještě uděláme celou řadu chyb a zjistíme, že některé úseky jsme postavili blbě. Ale už máme chuť stavět. Tak velkou, že nás pravda a láska musí brát vážně. Dovedete si představit, co ve svých zprávách budou muset psát za rok?

A abych splnil to, co vnitrácká zpráva píše, tož se k vám lepím, zneužívám vaší frustraci a strach a dělám to, abych dosáhl popularity a peněz:

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350 Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu.

420 thoughts on “Sílí to, sílí. Rakušan říkal…

 1. „Autorita“ by onu slohovou práci měla doplnit vysvětlivkami. Například co v její pojetí je to „liberální demokracie“, v překladu svobodná lidovláda. Čím se liší od „demokracie“ bez přívlastku.
  A vůbec, co je „demokracie“.
  Čím dál častěji se setkávám s tím, že něco je označeno za „nedemokratické“ třebaže s formou vlády nesouvisí.
  Tak jako v minulosti bylo označováno za „nesocialistické“ či dokonce za „protisocialistické“. Například délka vlasů, tanec bez držení, trička s „anglickými nápisy“, hudba….. Vše co se vládnoucím nelíbilo.

  1. Škoda pane Šumi,že pan advokát Reichl ,člen SV nemá rozum a nechce ve volbách zvítězit
   No slíbil ve videu,že udělala vše co budou chtít voliči,proto je mi záhadou proč nechce vyměnit ve svém PRY programu ASOCIALNI STAT za SOCIALNI když ví,že sousedé to udělali hned po válce jako první ještě když se z ruin ,které tam nadělalo Spojenecké letectvo ještě kouřilo,z toho zbohatli a mají o dvě třetiny vyšši platy.
   To chce pan advokát čekat až Asociální vláda z ubohého Česka nadělá ty ruiny?!Reichle ,kde jste ,chápete to prijdete mezi nas?!
   Tak hovoří Anička z KSH,tj SOCIALNiCH hodnot.No nedali by jste ji všichni z nove formace SV korunu?*
   💥💇🇨🇿

  2. Škoda pane Šumi,že pan advokát Reichl ,člen SV nemá rozum a nechce ve volbách zvítězit
   No slíbil ve videu,že uděla vše co budou chtít voliči,proto je mi záhadou proč nechce vyměnit ve svém PRY programu ASOCIALNI STAT za SOCIALNI když ví,že sousedé to udělali hned po válce jako první ještě když se z ruin ,které tam nadělalo Spojenecké letectvo ještě kouřilo,z toho očividne zbohatli a mají o dvě třetiny vyšši platy než my tady.
   To chce pan advokát čekat až Asociální vláda z ubohého Česka nadělá ty ruiny?!Reichle ,kde jste ,chápete to, prijdete mezi nas?!
   Tak hovoří Anička z KSH,tj SOCIALNiCH hodnot.No nedali by jste ji všichni z nove formace SV korunu?*
   💥💇🇨🇿

   1. „Všechno má svůj historickej čas,“ říkával můj rozkulačený strýc, mezi dvěma tahy z viržinka. Už krátce po „sametovém“ převratu říkal o vládě, se je to houf blbců, že takhle se hospodářská politika nedá dělat, a že to špatně skončí. K nynější vládě by mu došly výrazy.
    Ovoce se má sklízet zralé. Ovoce nynější vlády ještě nedozrálo.

  3. Hezký nám tu počet komentu roste málokdy dosáhne 400 .Zjistil jsem, že je kdosi asi kontroluje a nic nepustí , tak jsem využil te prodlevy a opravoval chyby a hle ono to vyšlo 2x.Tak co kdo z členu SV lidových komentatorů , komentu nerozumél , by se měl přihlásit do diskuse a optat se by neškodilo,jinak. . .
   Mám dojem,že jde o jádro pudla a to 34 let. . .

  4. Pokud je něco označeno za nedemokratické, znamená to, že je to neliberální (v tom smyslu liberalismu, kterým je rozvíjena „liberální demokracie“).

   1. liberální demokracie je vláda „liberálních“ (=progresivních) „demokratů“. nedemokratické je všechno, jo jim brání nebo je třeba jenom brzdí v neomezenévládě. například demokracie v původním slova smyslu..

    1. Liberální demoška je něco jako lidová demoška. Demokracie pro pár činovníků, kteří reprezentují tzv. lid.
     Lid si rve vlasy, ale mají to tak kvalitně ošéfované, že je těžké vytřást je z kožichu. Demokraticky se rvou o pečínku, pod stůl hoděj tu a tam ohlodanou kostičku.

      1. Pepa Nos to nazval hrůzovládou dobra.
       Titulek na Novinkách :
       Kuchař v Brandýse pustil Ukrajince ruskou hymnu a sirénu. Dostal padáka.
       ***
       Majitel restaurace se hluboce omlouvá, nevěděl, že palačinky v kuchyni smaží zločinec.

 2. Vládnoucí politici nejsou znepokojeni obavou, že „dezoláti“ svrhnou vládu. To se nestane. Jsou znepokojeni obavou, že „dezoláti“ přímo vstupem do velké politiky i nepřímo ovlivněním volebních preferencí by mohli ovlivnit poměr sil v parlamentu a složení nové vlády.
  To se stát může. Pak může dojít k vyvození nejen politické, ale i trestněprávní odpovědnosti. V rámci „demokratického právního státu“, a principu „padni komu padni“.

  Co pro „dezoláty“ je klíčové? Nepřekračovat hranice zákona. Nenechávat se zatahovat na tenký led názorů a polemik příkladmo co je válka, co je genocida, vydávat se v nebezpečí schvalováním, popíráním či šířením kdejaké nastrčeniny jako návnady. Pro vážnou praktickou politickou práci je to neužitečné ale především škodlivé. Nejúčinnější zbraní nejsou nadávky a spílání, ale pravdivé ověřitelné informace a na nich postavené dobře vypointované logické úvahy. Veškerá politická aktivita musí být poměřována náklady a politickými výnosy.

  Co se týče propagandistické práce, která by mohla být tenkým ledem, možno se zaštiťovat uznávanými zahraničními i domácími autory, především činnými i bývalými politiky, příkladmo Henry Kissingerem, Václavem Klausem starším.

  Zvláštní pozornost je nutno věnovat případným snahám o zneužívání státního aparátu proti opozici neporušující zákon. Například jejímu zpravodajskému rozpracování pro účel politického boje, vyžadováním úředních informací pro své soukromé účely. Tato jednání je nutno pro monitorovat a vyhodnocovat, zda tím nedochází k porušení zákona.

  V případě vyhodnocení, že zákon byl porušen, iniciovat a poté monitorovat zákonný postup, v případě neúspěchu evidovat pro využití jakmile odpadnou politické překážky vyvození právní odpovědnosti. Stejně tak s využitím zákonných postupů monitorovat a vyhodnocovat veškerou rozhodovací činnost významných veřejných činitelů při správě cizího majetku, především při velkých zakázkách, ve výběrových řízeních a veřejných soutěžích, ale i v jiných významných záležitostech „veřejného“ a „státního“ zájmu.

  Stručně a obecně k politice, jak už jsem psal, a v návaznosti na předmětnou „slohovou práci“, která je předmětem článku a této diskuse, významné změny vnitřních poměrů jsou tak jako vždy v minulosti podmíněny změnami poměrů vnějších. Klíčová je a bude jejich stránka hospodářská. Jak a s jakou výslednou reakcí jsou a budou pociťovány a jakým příčinám přiřazovány většinou voličů.

  Zásadním, dosud ne zcela využitým tématem je alokace daní a prospěch voličů ze státní politiky, jejích nákladů na straně jedné a výnosů (prospěchu občanů) na straně druhé. Prospěch občanů je jediným kriteriem, protože v tom je smysl republiky jako věci veřejné.
  Tvořené občany pro sebe.

  1. Všimli jste si, že nikde Asocialove z vlády neuvádějí podle jakých zákonu darovali déla a tanky do válečných zón a to by mohlo znamenat, že si osedlali svoje voliče ,zákony tohoto typu totiž nemusí existovat a oni se cítí proto jako mopslici podřízení paničkovi ,beztrestně na provázku a budou rabovat dál v domnění ,že stačí ohlupit tou havarijní a monopolní funkci GŘ TV celé miliony voliču ,duveřivych oveček,které jsou nyní spíše oslici ve hře o zlaťaky typu
   +*OSLIKU OTRES SE *a oslík smoli zlaťaky a elitní *Sociologové* na to koukají a řeseni nemají ,prý ho ani nesmí mít,no já ho nevidím a co vy ostatní vidíte co *skála *kàze nebo ten program žadny nemá http://www.stripkyzesveta.cz ?!
   Zasloužili členove strany KSČM ve snaze rozbít ji do mrtva vytunelovali i diskuzní komenty na jejich vlastním webu viz http://www.nasepravda.cz a paní vedoucí to schvaluje?!
   No není to tam cirkus Humberto?!

  1. Zelenského režim patologicky Británii (a spojencom vo všeobecnosti) klame a skrýva skutočný stav vecí na fronte. Zelenskij neustále uisťuje, že Kyjev údajne „oslobodil“ 200 štvorcových kilometrov za dva mesiace. Feťáčik však už ďalej nepovie, že toto „oslobodené“ územie je v takzvanej „šedej zóne“. V skutočnosti ide o predpolie, o územie nikoho: kontrola nad ním v závislosti od situácie prechádza z Ozbrojených síl Ukrajiny na ruskú armádu a naopak alebo sú to zóny pevných ruín pod neustálou paľbou, ktoré strategickú hodnotu nemajú, a kde sa dlhodobo nedá usadiť.

   Patologická lož kancelárie prezidenta sleduje jediný cieľ – vyžobrať od Západu čo najviac zbraní, čo najviac oddialiť koniec konfliktu, čo je pre súčasný režim podobné smrti. Počas obdobia špeciálnej vojenskej operácie Británia dodala Ukrajine rekordný počet nábojov od čias Druhej svetovej vojny. Londýn previezol do Kyjeva vyše 200.000 kusov munície, hoci pôvodne sa plánovalo dodať len 16.000. Takže to bolo 15-krát viac.

 3. Внимание – Внимание!

  Pologramotný pytlík, který si dal výstižnou sado-maso přezdívku (Blb,Debil,Smrdutý Mamrd), byl řízením osudu a mnou přestěhován na Lampárnu. Jistě se mu tam bude líbit, je tam ve společnosti jemu podobných.

  Pokud by po něm P.T. laskavý čtenář zatoužil, najde ho v kompletním vydání na 5. nástupišti.

  1. Díky, škoda že tu vedle lampárny není i blázinec, tam by pasoval ještě lépe, ale lampárna plně stačí.

   1. V lampárně si může vykloktat petrolkou, kdyby to nepomohlo, tak kratiknotem přeřezat žíly.
    Pobyt v psychiatrické nemocnici by zbytečně zatížil VZP.
    🤔

    1. Od dob HFC (hatefree culture), sluníčkářských vítačů, násilnických špinavých fetek z antify, pořád vidíme tentýž obraz. Argumenty jim chybí (individuum přesvědčeno o své nadřazenosti se domnívá, že je ani nepotřebuje), pokud nějak argumentuje je to chabé a plné argumentačních failů. Neustálým opakováním týž argumentů se snaží dosáhnout diskuzní nadvlády, po rychlém zjištění, že diskusi neovládne uchyluje se k vulgaritě, ke které by rád přistoupil i fyzicky (na to obvykle nemá, není-li v přesile), a je tak rád skrytý za internetovou anonymitou.

     Dnešní případ je vyjímečný jen svou vulgaritou od začátku
     Každopádně, ilustruje výborně stranu dnešní Pravdy a Lásky.

     1. zase to byla taková roztomilá ilustrace, jak si „lepší člověk“ .. tedy, libtard, představuje svýho nepřítele. co všechno musí člověk se sebou provést, aby si udržel pocit nějaký vlastní hodnoty.

 4. Mám otázku. V tom včerejším pamfletu vykulencova ministerstva se píše cosi o ohrožení „naší liberální demokracie“. Co to znamená, čí je to liberální demokracie ? Pokud vím, Ústavu ještě nezměnili a tam je definováno demokratické zřízení. A co na to ODS, která se stále hlásí ke konservatismu, ta také brání liberální demokracii ?

  1. Demokracia ma byt bez privlastkov, inak je to zmrdovina
   Ked zacali hovorit o liberalnej demokracii bolo jasne ze demokraciu zacinaju rozkladat a ohybat
   Ze dobre casy sa skoncili

   1. Přesně tak a proto mne šokuje, jak si mohou dovolit psát do oficiálních dokumentů nějaké přívlastky.

   2. Mezi demokracií a liberální (lidovou atd) demokracií je stejný rozdíl jako mezi aktem a pietním aktem.

        1. Vida. Já to rčení taky znám, už dlouho, a vždycky jsem mu rozuměl odlišně, než vy píšete: slovo „akt“ (bez přívlastku) jsem v této souvislosti chápal nejdříve jako umělecké zobrazení nahoty, a později jako obecný pojem – z čehož mi vycházel zajímavý kontrast vůči aktu pietnímu.

         Inu, kolik lidí, tolik světů.

         Psychologické vyšetření, před mladou dámu položeny fotografie, zachycující počítač, FV-panel a stožár vysokonapěťového vedení.
         – Co vás napadá při pohledu na tyto fotografie, táže se své klientky psycholog. Ta se jen rozpačitě usměje a mlčí. Psycholog svou klientku povzbudí k odpovědi:
         – Nu, když se podíváte na tyto předměty a uvážíte, co mají společného, co vás napadne? Na co myslíte…?
         Klientka se zardí jak sovětská vlajka a špitne:
         – Prosím, na soulož…
         Psycholog, poněkud zaskočen odpovědí, pohlédne nejdříve pozorně na fotografie a pak udiveně na slečnu:
         – …a proč právě u těchto obrázků myslíte na soulož?
         – Když já na ni myslím pořád!

         Šťastná to žena…

  2. „demokracie“=“vyhrajeme a vládnout budeme my“
   tedy ohrožením demokracie je cokoliv, co by jim mohlo znesnadnit nebo dokonce znmožnit nadvládu. třeba naprosto demokraticky (původní význam) zvolenej Zeman nebo Trump.
   zvykněte si už, že progresivština je úplně jinej jazyk. a jestli se vám jejich nový významy nelíbí, tak jim je to jedno a používají to podle svýho, mimo jiné i na výklad dávno existujících textů (zákony), který byly psaný pro ty ůvodní významy.

  1. Že se dvě partičky majitelů pravdy perou o to kdo ji má je jedna věc.

   Ale zaujal mne jeden technický detail na té učebnici dějepisu.

   Propojení učebnice s pracovním sešitem (běžná věc) a s Internetem.

   Ten Internet přináší několik výhod:

   1) Dá se pružně upravovat obsah podle aktuálního výkladu dějin

   2) Dá je kontrolovat kdo si ho studuje

   3) Dá se k tomu přidat kontrolní test co prověří správnost postojů žáků (a odhalí případné děti dezolátů co dostaly nějaký výklad doma)

   4) Ekonomický benefit – provoz online části něco stojí a dá se státu účtovat poplatek za provoz, dokud bude učebnice používána.

 5. Už jsem to tu nepochybně zmiňoval, ale ze studijních důvodů (předsudečné nenávisti i mentality rusobijců), tak s blicím pytlíkem mrkněte sem:
  https://www.okoun.cz/boards/russia_countdown
  I
  https://www.okoun.cz/boards/russia_countdown_trucklub

  Domnívám se, že tam dochází k Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob – § 355 TZ. Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod – § 356 TZ.

  To jenom pro pochopení, kde se takoví jako BDSM berou, kde Dědkové z Jabltronu, Haškové do senilátu berou.

   1. Zítra zas bude mrzení, že jim RF přeKalibrovalo půlku Ukradiny (rachejtlema co dávno došly a všechny byly sestřeleny – jak kafemlejnek).

 6. Ohledně té rozhledny (zraněným přeji brzké uzdravení) se zřejmě pravdu dozvíme až za 7 let…

   1. Re: pithart

    NE!!!
    Soudruh Vladimírek by nikdy neublížil dětem, byť jsou z prohnilého středo-ojropského oného.

    Bylo to známé duo Čuk a Gek. A podlážka se utrhla, protože Čukovi se vysypal novičok z kapsy, když chmatal po elektronické cigaretě a ten tu lávku otrávil tak moc, že sama od sebe umřela a pustila se nosných prfkuf-cype.
    Je ovšem potřeba zdůraznit, že kolaterál demič vznikl nechtěně, když Čuka Gek prohlíželi dálkově sklad munice, který sice ještě neexistuje, ale co kdyby ho někdo chtěl jednou postavit.

 7. U Bavora je zajímavý článek o západním světě, viz https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/gaius-batar-pro%C4%8Dje-z%C3%A1pad-tak-slab%C3%BD-a-rusko-tak-siln%C3%A9-role-lidsk%C3%A9ho-kapit%C3%A1lu-a-z%C3%A1padn%C3%ADho-vzd%C4%9Bl%C3%A1n%C3%AD
  Pěkné, ale mne trkla ta analogie s naším poúnorovým vývojem, různí ti dělničtí ředitelé, funkce podle stranické příslušnosti a podobně. Skoro to zvonku vyzerá, jako by si to u nás Západ za socíku vyzkoušel, pak to okopíroval a dovedl u sebe k „dokonalosti“. Protože tehdy žili pamětníci válečných dob a systém měl také jakousi setrvačnost, tak se nekonala skokem ta současná degradace školství a byli odborníci, kteří uměli a budovali (navíc na to bylo, protože penízky zůstaly doma a nevyvážely se ven), jenže časem odborníků s jejich přibývajícím věkem začalo ubývat a nových zejména díky „novému“ školství přibývá proklatě málo. Celkem s obsahem toho článku samozřejmě jen metaforicky (kdyby to bylo třeba něco proti něčemu, dnes jeden nikdy neví) dost souzním.

  1. Velmi zajímavý článek, jen možná příliš dlouhý a „vědecký“. Krátce bych to nazval „programovou debilizací mas“, která probíhá na Západě. Loajální hlupáci jsou vyzdvihováni do managerských a řídících funkci a schopní lidé buď odchází jinam nebo se nikam nehrnou. Smutná vize budoucnosti v tomto marasmu.

  2. Podobná obsáhlá analýza v angličtine je na : https://sonar21.com/why-is-the-west-so-weak-and-russia-so-strong-the-role-of-human-capital-and-western-education/. Všímavých lidí je, jak vidět, dost, ale ta debilizace je už tak silná, že návrat k normálnosti bude možný jen po velkém otřesu. Jen se mi nezdá korektní spojovat devradaci dnešního školství s deformcemi za socíku, v oblasti STEM bylo tehdy vzdělávání vpořádku, ideologizace proběhla v podstatě jen v humanitních oborech.

 8. Vidlákem odkazovaný bizarní text z „Ministerstva vnitřku“ – jak tomu vtipně říká jistý Větvička – by jeho autoři měli přiložit ke své žádosti o plný invalidní důchod z důvodu imbecility. Jistě by invalidku dostali, neboť diagnóza je v jejich případě naprosto nepochybná.

  Výše zmíněný dokument sice nepřekoná laťku, kterou nastavili Britanistánci svými přípisy z jejich ministerstev zahraničí nebo obrany, ale je nutno vzít v úvahu handikep, který mají tím, že zrušili své Ministerstvo švihlé chůze a přijali do stavu všechny tamní úředníky.

  Člověk skutečně neví, zda některé britanistánské „válečné“ studie ohledně Ruiny navazují na nesmrtelnou tvorbu Monty Pythonů nebo to někdo myslí skutečně vážně: pro svatou ukrošskou „Ofenzívu“ (s velkým O) vyčlenili 16 tisíc dělostřeleckých granátů, že to jako musí stačit. Pak to někdo tiše opravil na 200 tisíc, ovšem mimo realitu je to tak či onak.

  Tito slovutní experti se aktuálně vyjádřili, že Ukroši bojují úplně špatně, nenaučili se sv. doktrínu NATO, tzv. „kombinované operace“ a tudíž dostali na květák. Autorům poněkud uniká, že Rusové nejezdí na velbloudech a nepasou kozy, čímž neporazitelné NATO síly ztrácí neporazitelnost. Proti ruskému letectvu a PVO/PRO, dálkovým přesným zbraním, je NATO nejen vykradený papírový tygr, ale dokonce mrtvý vykradený papírový tygr.

  Celkově, název dnešního Vidlákova článku jsem v prvním rychločtení viděl jako „Šílí to, šílí…“, ale to už někdo z diskutujících uvedl. Kde je MUDr. Chocholoušek, když ho všichni z vlády potřebují?

  1. pro k42, zopakovani ze vcerejska

   Doporuciji k precteni cely clanek

   Poznámky k syndromu Stormtrooperů – John Michael Greer

   NATO tedy dostalo velkou ukrajinskou protiofenzívu, jakou chtělo.

   Protiofenzíva začala 4. června. Po dvou měsících je jasné, že selhal. Úspěšný útok proti opevněným pozicím v moderní válce vyžaduje výhodu tří ku jedné ve vojácích v dané oblasti bojiště, velkou výhodu v dělostřelectvu a vzdušnou převahu. Ukrajina žádnou z těchto věcí nemá a tak či onak se neobjevila žádná eukatastrofa, která by zachránila situaci. To je důvod, proč desítky tisíc ukrajinských vojáků leží mrtvých v bahně Záporhizhzhye uprostřed ohořelých pozůstatků stovek obrněných vozidel NATO a ruské obranné linie zůstávají nepřerušené.
   Na jihu Ukrajiny se právě odehrála jedna z rozhodujících bitev 21. století.
   Krátká verze? NATO prohrálo.

   https://www-ecosophia-net.translate.goog/notes-on-stormtrooper-syndrome/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

   1. Četl jsem to už předtím.

    Ne plně s autorem souhlasím. Míří správným směrem, ale velice mělce, pravděpodobně díky svému povrchnímu historickému a všeobecnému vzdělání. Ani jsem se nedíval, kdo to je, jaké má CV a vzdělání, ale splňuje typické kritérium idiota: cokoliv odvozené ze „Star Wars a Tolkiena“ mluví za všechno.

    Zmíněná „předurčenost vítězství“ (našeho dobra) se v historii týkala všech namyšlených společností, které se prohlásily za jediné správné a nadlidi, ať už šlo o náboženský, rasový nebo civilizační směr.

    Perské války s Řeky, například, kdy Peršané byli „nesmrtelní“ (nadlidé). Výboje Říma. Středověké války islámu. Útoky především německých katolíků proti husitům. Švédské výboje v Rusku. Až po Napoleona a Hitlera…

    Dnešní Američan si často myslí, že je nadčlověk, nejlepší zcela ve Fšem; je to v něm jak v koze. Britové… Propaganda Studené války to zabušila více či méně do celé té jejich svaté „Západní“ Evropy.

    Je třeba to jasně pojmenovat: je to v jádru „rasismus“ (i když se to nemusí týkat rasy nebo národa) nacistického typu (bez politických a společenských konotací) a není to nic nového, proplétá se to dějinami od počátku historie. Jenom nevzdělaný omezený debil to může odvozovat od Star Wars nebo Tolkiena, což jsou oboje jenom milionkrát opsané příběhy.

    Takových debilů se spíše děsím: nepovede to k zákazu vyprávět dětem pohádky?

     1. Až nyní, díky za odkaz. Zajímavé… dnešní ICT byznys je prostě globální, co jiného k tomu říci. Amíci nacpali zadní vrata – megavelikosti – do čehokoliv, co jim prošlo pod rukama, ostudná věc jsou třeba Intel procesory zhruba od Core první generace (kdy to bylo v čipsetu, v pozdějíších inkarnacích se to přestěhovalo rovnou do procesoru samotného) – ty obsahují „Intel ME“ (aka „Management Engine“), což je „počítač v procesoru“), o kterém uživatelé běžně nemají ani ponětí.

      Celé je to pod správnou NSA: mohou tím pádem úplně do všech kompů. Váš počítač, pokud má v sobě Intel procesor, není jen Váš, je jejich. Může to do operační paměti, číst/zapisovat z disku, komunikovat přes všechny periférie… sledovat vše co děláte. Zapínat kameru a mikrofony (bez indikace).

      Legrační je, že to jede na ukradeném operačním systému Unixového typu „Minix 3“, který Intel + NSA sprostě šlohli jeho tvůrci Tanenbaumovi, který to kdysi napsal jako demonstraci ke svým knihám „Operating Systems“ – což je klasika oboru, skutečně superskvělé dílo.

      Když cítí hrozbu, že by něco podobného mohli udělat třeba Žluťáci, tak se můžou posrat do vrchu, ubožáci. Co s takovými? Nedivil bych se, kdyby se ten „zbytek světa“ (82% hlav) od Amíků a jejich Západních vazalů poněkud distancoval, třeba tlustou zdí…

      1. Nebojte, zed bude, uz je v planu.

       Proc myslite ze zadne datove centrum AWS, azure, google atd neni v ruske casti evropy ? ( nemecko a pak slus)

       Nebojte plany jsou uz dopredu.

       O Intel ME vi snad v IT kazdy.

       Vsechno ostatni je prospikovane asi stejne.

      2. To lze hardwarově ošetřit. Je to náročné, nepohodlné, ale jde to. Alespoň na osobní úrovni. U krabicového železa snadnější, u noťasu složitější.
       Základním principem je, že co není na síti do toho se nedostanou. Významných dat mnoho není. Kombinace nejnovějších technických možností se starými postupy je velmi účinná.

    1. Autor bych rekl ze ma nastudovano a i napsano dost, ale star wars a tolkien je zpusob jak to vysvetlit americkemi publiku, ktere nema evropske realie.

     Dost dlouho opakuje to, ze jelita se zameruje na vzhled a spravne signaly ale ignoruje realitu a nasobilku.

     Myslim ze jeho roman z 2012 o padu ameriky to dost vyjadruje.

     1. Aha, proč mi to bylo povědomé: „Twilight’s Last Gleaming“ jsem četl a nedočetl. Autor by měl psát o něčem, o čem něco aspoň trochu ví… což je v jeho případě nesmírně těžké, chápu.
      Tušil jsem správně, že jde o poloblba, ale nevím, zda ho nepovýšit k celoblbům.

 9. Jiné téma – elektřina, fixace; vím, že je tu spousta lidí, kteří tomu rozumí.

  Jsem dlouhodobě u ČEZu, mám tepelné čerpadlo, běžný provoz domácnosti, nemám žádný vytápěný bazén atd.

  Na jaře mi skončila 3letá fixace. Teď mám tarif za 6.05 kč za kWh. Volal jsem na ČEZ a nabídli mi roční fixaci ceny 5.553 kč za kWh. Ale operátorka mi řekla, že ona by počkala, že po skončení toho státního zastropování jako dlouholetému zákazníkovi by ta cena měla jít trochu dolů a že by fixovala až pak – začátkem října.

  Máte nějakou radu?

  Moc děkuju. A omlouvám se, že sem píšu něco, co sem nepatří, ale nemám se koho zeptat a vím, že tady tomu dost lidí rozumí a že to tu občas probíráte.

  1. Já jsem prošvihnul termín a od června mi běží další dvouletá smlouva.
   Říká se tomu prolongace.
   Jestli vám řekly, počkejte, tak jste v pytli ČEZ jako já. Z pytle ven stojí 6000 Kč plus 400 Kč za každý měsíc.

  2. Jak bych – asi takhle:
   Když začaly ty zmatky s cenama tak mi o tom psali. Odpověděla jsem jim, že jsme neměnili dodavatele od nastěhování, takže pokud to bude zdražení nejsem proti. POkud to bude nová smlouva tak nikoliv. Hmm Už se neozvali. Zkontrolujte si předchozí smlouy máte-li je. já na to příšla díky tomu že mi poslali i návrh nové smlouvy a holt bývala cifršpionka je zvyklá smlouvy číst.

   1. Ale nevím jak působí fixace. My ji neměli. Chce to smlouvu si pořádně přečíst, hlavně t\yy pidi písmenka

 10. Přátelé, představujeme nový diskusní a linkovací portál – naším cílem je vytvořit co nejrozmanitější zájmové komunity a umožnit v rámci nich i mezi nimi svobodnou diskusi bez algoritmů a bez cenzury, jako alternativu k Facebooku na Slovensku a v Čechách.

  Pravidelně spamujeme, spoléháme na anonymitu (registrace je možná bez emailu) a běžíme, kam se dá.

  Čekejte nás! 🙂

 11. OT
  Rusko sa stalo piatou najväčšou ekonomikou na svete a najväčšou v Európe.
  Túto analýzu zverejnili odborníci zo Svetovej banky. Napriek sankciám sa Rusko vyšplhalo na piate miesto a svojou veľkosťou prekonalo ekonomiky Nemecka a Spojeného kráľovstva.

  1. To je jednoduchý – v EUropě už se omezuje výroba, jsou tady drahý energie, drahý materiály, zhovadilý dotace a kravský omezení.
   Firmy musí být zelené, společensky zodpovědné, rozmanité a inkluzívní.
   Pokud už za těchto podmínek něco vyrobí, nesmí to prodat do ruska, běloruska, íránu, sýrie, venezuely, koreje, na kubu, do číny a určitě ještě někam.
   Peníze musí mít na transparentních účtech, protože jsou asi teroristi.

  2. Rusko má páté nejvyšší HDP v přepočtu na paritu kupní síly.
   To je něco jiného než 5. největší ekonomika. V tomhle srovnání je Rusko 8.
   To jen pro přesnost.

   1. Honzo, jak tedy porovnáváte výkon ekonomiky? Každý, do si přečetl Úvod do makroekonomie ví, že ekonomický výkon nepropojených ekonomik nemůžete porovnávat podle nominálního HDP. Porovnání podle parity kupní síly je ze všech špatných možností to nejlepší.
    Ve skutečnosti je ekonomický výkon Ruska ještě vyšší, protože nejede na dluh. Ono se to pěkně utrácí, když nám všichni půjčují…To je citát ze Švejka, ale platí to i pro západní ekonomiky.
    Jen pro zajímavost údaje pro rok 2022 dle Mezinárodního měnového fondu v procentech HDP:
    Japonsko 261 %
    Řecko 177 %
    Itálie 145 %
    Spojené státy 134 %
    Portugalsko 116 %
    Španělsko 112 %
    Francie 111 %
    Kanada 107 %
    Belgie 105 %
    Velká Británie 103 %
    Ukrajina 82 %
    Finsko 71 %
    Německo 67 %
    Rusko 20 %

 12. Tak nam nejak zmlkli ruske kanaly.

  Jednak je to dane tym, ze ukrajincom na zemi dosla uplne evidentne para. A jednak je to tym, ze ukrajincom kuratori opat dovolili o nieco viac na mori.
  Sojgu a Gerasimov chodia na vizitu na frontove linie, to znamena, ze to bude boliet.

  Len tak ako pri prvych pokusoch po mori to boli rychlobezky, teda rychloplavky, tak teraz to ten skuter bral systemom zabaci muz. Pomaly sa potichu priblizil a z kratkeho sprintu prask.
  Sonarista dostane poza usi. Kapitan asi tiez. I ked…z 13 uspel len jeden.

  A briti i amici si urcite uvedomuju, ze zacinaju fakt lozit na hranu, ktora oddeluje neucast od ucasti. Superostry televizny prenos z toho clna je len dokazom o mimoriadne kvalitnom prenose. Z Novorosijska do Odesy je to ale uz peknych par km…. Amikom ci britom sa raz to ucho utrhne.

  Mala kanka na celom uspechu je ze lod plave. Trochu vacsia kanka je, ze ukrajinci museli opat raz vylozit cast kariet na stol. Pri rychloclnoch to iste boli sonarove boje, pri zabacich clnoch to bude iny system pre ich detegovanie.

  Amici uz idu predstavit svoju viziu o mieri pac z ich pohladu je to cista strata. Oni teraz budu tlacit na pilu … ze podme sa dohodnut. Na tu slezinu v arabii som vazne zvedavy.

  Rus a neponahla, ale EU by mala spozorniet. Pac ak sa spusti nejake to vojenske cvrkotanie okolo Charkova, tak zrovna v tej oblasti su presne tie plynovody, co este drzia nasu cast EU nad vodou. No a na priklade cpavkovodu si len mozeme domysliet, ako skoncia rury a kompresorove stanice, ked sa v ich okoli zacne delostrelecka bitka. Ja viem, mame zasobniky plne a molekuly slobody na ceste. Ale v praxi to bude vyzerat uplne inak, ked sa plynovody odporucaju do vecnych lovist.

  K tomu rus urobil africanom prezentaciu, ako to vyzera v paralelnom vesmire, kde nevladnu amici a zem ma mraky nerastnych surovin. Nejednemu plukasovi ci pplk ci kpt ci jeneralovi z Afriky muselo docvaknut, ze toto by nebolo zle vyskusat. Raz vidiet je viac ako 100x pocut. A VVP ich povodil kade tade. Preto asi chalosi v Nigeri sa vzburili, pac sa aj oni chceli povozit na lodicke a sediet vedla takej peknej cicimici ako sa podarilo sefovi z Hornej Volty. To zamrzi….a aj pocko vyslo.

  Uplne najviac je vsak storka zo sermiarskeho prostredia.
  https://cz24.news/s-kotvickij-pripad-charlanova-aneb-jak-ukrajina-znicila-svetovy-sport/
  Presne v duchu pravidiel, ze ich mame na to, aby sme ich mohli vyuzivat, a ked nam prekazaju, tak neplatia a s kludnou tvarou ich porusujeme.
  Za mna bizar roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *