18 července, 2024

Hlas Ameriky obrací o 180 stupňů

Hlas Ameriky je hlásnou troubou amerického státu, jeho vlády a politického vedení. Sleduju na youtube celkem pravidelně jeho vysílání v ruštině, abych byla v obraze, co hustí Američané rusky do publika v Rusku a také ve všech osamostatněných nových státech bývalého SSSR, v Ukrajině, Bělorusku, Pobaltí, Moldávii, Zakavkazsku a střední Asii, kam je toto vysílání směrováno.

Už delší dobu provádí Hlas Ameriky při informování o Ukrajině opatrný obrat a připravují svoje diváky a posluchače na „nevítězství“ ukrajinské armády.

Ale dnes Hlas Ameriky přitvrdil a udělal obrat o 180 stupňů. Zařadili hodnocení vzdušných útoků ukrajinské a ruské armády na nepřítele. Zajímavé povídání vojenského odborníka. Podle něho ukrajinské útoky na Krym a Donbas jsou účinné a opravdu působí ruské armádě významné škody. Ale útoky na Moskvu jsou podle něj jenom „public relations“, propagační akce, která se sice objeví ve všech médiích, navíc po celém světě, ale škody nejsou nijak významné. Až do Moskvy totiž může doletět jenom malý dron, který nese pár kilo výbušniny, větší objekt by byl objevený protileteckou obranou kolem Moskvy a byl by sestřelen. Takže to jedno nebo dvě kila výbušniny způsobí v Moskvě jenom malé poškození, které je sice mediálně vděčným tématem, a proběhne na obrazovkách kolkolem celým světem, ale z vojenského hlediska je to jenom, „kosmetická odřenina“, to cituji promlouvajícího odborníka. Nikoliv náhodou si tyhle malé drony vysloužily mezi vojáky přezdívky velociped nebo moped.

Popravdě, stejný závěr jsem si udělala i já o den dříve. V ruské veřejnoprávní televizi byla totiž tato zpráva zařazena mezi dvěma jinými.

Předtím TV informovala o skutečném neštěstí v Rusku, v podkavkazí, kde při lokálním uragánu zemřelo více než deset lidí, uragán porazil několik stromů, které spadly na budovu, kde se zrovna konala nějaká akce, které se účastnilo více než stovka lidí. Více než deset mrtvých a mnoho dalších s těžkými zraněními v nemocnici.

Pak byla zpráva o dronovém útoku se záběry na poškozenou fasádu mrakodrapu v Moscow City.

No a potom byla zařazená zpráva o tajfunu a záplavách v hlavním městě Číny Pekingu. Záplavy vody se valí ulicemi, působí nepředstavitelné škody, několik mrtvých a stovky pohřešovaných.

Nevím, jestli ten kontrast vyrobili v ruské TV úmyslně, ale v tom srovnání s opravdovými tragédiemi pár vysklených oken od ukrajinského dronu v Moscow City vypadalo fakticky úsměvně.

Může jít o obrázek mrakodrap
Mrakodrap po útoku ukrajinského dronu

34 thoughts on “Hlas Ameriky obrací o 180 stupňů

 1. Nevím zda Amerika otáčí, ale co když sledují kde je PVO, aby poslali cosyk většího.
  Pranic se mi tohle cvičení nelíbí. Včera jsem poslouchala Štefce na Petr Bureš TV a on říkal, že Moskva klidně nechá zničit střední Evropu, jsme zařazení mezi nepřátele a Rus jak známo, jak se nas*re tak jede. USA budou rády, jim stačí západní Evropa a západní Evropě je střední část u něčeho.

  1. teoreticky mozno ano, ale prakticky zije zapadna Europa aj vdaka strednej……trhy na vyvoz potravin s dotaciami, montovne na ktore sa nasledne prilepi zapadna nalepka a skoci to o 20%, lacna pracovna sila (teda v porovnani so zapadnou) ochotna pracovat a nestrajkovat len tak

   1. No západní Evropa žije ze střední, banky nás vysávají a přitom ty jejich jsou často v mínusu. Jenže oni si to dokáží zdůvodnit. Teď sice nevím jak s tou Afrikou dopadnou, tam se jim to podělalo slušně, díky Japoncům Samoseto.
    By mě zajímalo, zda ty pindy jak nás roboti připraví o práci, platí i na Kongo. Tam to furt kopou ručně a hlavně děti, tam západní humanitní oko nevidí.
    Kerýsi Afričan říkal Putinovi, že sklízí kávu a mají z toho 6,5x nižší výdělek než Německo, které žádnou kávu nepěstovalo a ani nesklízi.

   2. Proto nás všechny postkomunistické země tak ochotně a rychle vzali pod svá ochranná křídla do EU, aby nás mohli kolonizovat po novém ojrohodnotném způsobu. To co nám EU dá jsou drobné proti tomu, co od nás do německa a ostatních západních zemí odchází. Ty dotace, to je jen jiná forma úplatků. Nikdy nás mezi sebe skutečně nevezmou, nikdy nebudeme jako oni, vždycky budeme jen osteuropa.

  2. Praha je velmi významným mystickým centrem Židů i židů. Vídeň je sídlem asi druhé nejvyšší zednářské lóže. Zničení těchto měst asi nebude v plánu. No ale i mistr tesař se utne, raketa zabloudí……….

   1. Jo četla jsem to a slyšela od Putina, tyhle centra se v dějinách přesouvaly, patrně z bezpečnostních důvodů.
    Krym a Ukrajina asi už definitivně padla a v té Číně to taky zatím nevypadá na lepší podmínky.
    Prý existuje nějaká předpověď nějaké vědmy, že se Praha propadne. Občas se země rozevře, že. Naposledy v Turecku, se olivový háj rozestoupil a pěstitel měl místo oliv kaňon. Zda byl rád nikdo nepsal. Ale v té propadlině byl hezký asi mramor, měl modrou barvu.

   2. Pavle, neutne, není to možné, vždyť je to pár rodin, které se na jednom setkání domluví a řeknou STOP! sem ne nebo bude zle… Ani Praha jako okultní centrum světového židovstva i Židovstva, ani Vídeň, jako ochranitelka „Habsburské knihovny“ nemohou a nebudou zničeny…

  3. Nemám obavy o české i moravské země.
   Kdysi dávno byla kasárna v každém městě. Muničáky, palposty, rakety v lesích. Tisíce kusů vojenské techniky, miliony zbraní…. Dnes?
   Deset zásahů a je po válce. Ani ty klacky a vidle nikdo ve městech nemá.
   Co by nám vzali? Kdo by nás hlídal kromě tradičních kolaborantů?

 2. Faktická pozn.: mopedom nazývajú Geraň-2 aka Šáhid-136, tento dron (je dlouhý 3,5 m s rozpětím křídel 2,5 m, letí rychlostí přes 185 km/h a váží asi 200 kg – wiki) bych malým nenazýval

 3. Poslouchal jsem HA a Svobodnou za socíků kvůli Voskovcovi a Krylovi, po 89 už to bylo o ničem. Ony i ty běžné propagační kydy před tím byly k ničemu. Názory a proklamace na těchto mééédiích, zrovna tak jako v našich veřejnoprávních bych bral s rezervou. Lžou stejně účelově jako protistrana. Utvářejí jen názor veřejnosti jako přípravu pro další postup vlády, pokud vláda vůbec svůj postup plánuje. Naše asi ne, tady se čeká až co v Bruseli.

 4. Hlas Ameriky možná obrací, ale ministerstvo vnitra to vidí jinak.

  Že prý „Myšlení části české společnosti také hluboce ovlivnilo dlouholeté skryté podkopávání demokracie ze strany ruského hybridního působení.“

  To jsme teda dopadli.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/antisystemove-hnuti-zastinilo-tradicni-extremistickou-scenu.A230803_093217_domaci_maku

  „V Česku operují proruské dezinformace“ Jestli operují slepé střevo, nebo si trofnou i na kýlu nepíší.

  Je třeba zvýšit ostražitost. A jak už říkal závodčí, když vedl Švejka do Písku: Panika se šířit nesmí.

  A prý také zastrašujeme Scallopy.

  1. pán Admirál a najväčšia sranda je, že oni kopú hrob tejto tzv. „demokracii“ a hádžu to na rusa 🙂

  2. A vraj chybaju dochtori….. 🙂
   Uz aj dezinformacie operuju.

   Ja to vidim ako svetlu buducnost.
   BIS a policia vysetruje.
   Dezinformacia operuje.

   Ceske zdravotnictvo je zachranene. A lud v kotlinke tyz. Este treba doplnit stredny zdravotnicky personal a bude vymalovane.

   Lieky nebude treba pac lehce alternativni Brno zbavi vsechny ovcany vsech potizi. 🙂

  3. Dovoluji si podotknout, k tomu údajnému zastrašování Scallopů, že nelze zastrašit nezastrašitelné.
   Navíc škebla ta vykazuje všechny typické znaky zaměstnance nechvalně známé jisté východní zpravodajské služby, kdy pomocí provokací a debilních poznámek k aktuální globální situaci zkoumá a vyhodnocuje náladu zdejšího populu.
   Dle dlouhodobého neměnného škeblího působení ve virtuálním prostoru, ke kterému se přichytila jako slávka k pobřežnímu útesu, lze konstatovat, že doposud si mlž není jist co se vlastně děje a vo co vlastně go.

   1. A co když je scallop identita užívaná skupinou lidí s jedním počítačem a jednou IP adresou? Prostě trollí farma na směny.

    1. Podle způsobu vyjadřování to tak nevypadá.

     Scallopa poznám. Dávná známost od Stejskala rok 2008.

  4. Hlas ameriky na strane jedne a kecy z Ruska na strane druhe.
   A vlada se do toho plete..
   Aby aspon trapne ,brala vsecky kecy vazne a tak predstirala, ze vladne.

 5. Problemikom je , ze rusi si vsimli istu disproporciu.

  Ked v 2001 do dvoch americkych obchodnych vezi v NY narazili dva vacsie pilotovane drony, USA vyhlasili vojnu terorizmu a vleteli na Irak a Afganistan. I ked to cele spiskali obcania Saudksej arabie. A cely svet im tlieskal.
  Ked v 2023 narazaju do ruskych obchodnych vezi v Moskve pravidelne ukrajinske drony, kupodivu cely svet tlieska Ukrajine a ziada Moskvu o toleranciu a neeskalovanie. A Ukrajina sa k tomu hrdo hlasi.

  A dam krk na to, ze rus tieto utoky zobchoduje. Neskor. A bude to drahy spas.

  1. U vás se otepluje? Šmarja, to ta Morava je asi hodně na severu (polární kruh) když tu furt prší a když je 22°C, tož jsme rádi, že nemusíme mít svetr.
   V bazéně děcka už nebyly bezmála 2 týdny a jak to vypadá, asi tak brzy ani nebudou.

 6. Mám pocit, že názor HA je závislý na tom, kdo se právě dostane k mikrofonu.
  Ale neposlouchám ho. Hodil by se mi nějaký odkaz, abych mohl rozšířit své portfolio.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *