17 července, 2024

Shrnuto a podtrženo

Přátelé, v neděli proběhla poslední koordinační schůzka organizátorů dnešního zemědělského protestu, na které se všichni už jen shodli, že vše je připraveno, zařízeno a nahlášeno. Stejně tak jsou připraveny mediální kanály, které budou především na sociální sítě chrlit videjka i fotografie. Velká média jsou rovněž pozvaná, ale myslím, že ta alternativní tentokrát nebudou hrát druhé housle.

Protest začne najetím traktorů před ministerstvo zemědělství. Na místě zemědělci přečtou dopis s požadavky a odnesou ho ministrovi. Následovat bude přesun směrem ke Strakovce a na Malostranské náměstí, kde bude od dvanácti hodin program pro veřejnost. Ve tři odpoledne zazní projevy organizátorů. Za zemědělce se bude akcentovat grýndýl, grýndýl a zase grýndýl. Za odbory se bude mluvit o výpovědi bez udání důvodu, což je prasárna prvního kalibru a také se bude mluvit o důchodovém věku pro náročné profese.

Na pódiu nevystoupí žádní politici ani kandidáti politických stran, ale organizátoři děkují všem politikům napříč spektrem, kteří protest podpořili. Chtěli jsme spojování, tady ho máme. Protest má podporu zleva i zprava, ze sněmovny i mimo ni, nikomu není lhostejný, takřka každý se k němu už vyjádřil a nebo se ještě vyjádří a leckdo se na něm i řádně odkopal. Zemědělský protest strhnul a ještě strhne spoustu masek. Již brzy ve vašich kinech

Znovu musím poděkovat Marku Výbornému, Petru Fialovi i Tomáši Zdechovskému. Nezklamali jste, kluci. Ale popravdě jsme čekali, že se neudržíte a kváknete nějakou neuvěřitelnou pitomost, která zvedne ze židle spoustu lidí a zemědělce povzbudí ve svém odhodlání. Ale že se neudrží ani Saša Vondra a vytáhne na Zdeňka Jandejska smyšlený dopis do Ruska, to včera hnulo žlučí tolika lidem (a otevřelo jim to oči), že jsem měl problém, najít si čas, napsat tento článek. Jinak jsem byl jak vlaštovka – pořád na drátě.

Saša nám stárne… A nebo je to další hřebíček do rakve jeho kandidatury. Je ve straně, kde premiér pokazil, na co sáhnul, pak se mu tam ještě rozhodli, že budou kandidovat SPOLU s Nýdrmajerem a Zdechym, což bude pro spoustu voličů naprosto nezkousnutelné, sice je lídr kandidátky, ale lídra málokdo křížkuje nahoru, teď si ještě naběhne s ukázkovou dezinformací… No, nebude to mít v kampani jednoduché… prý silné Česko…

Stejně tak musím poděkovat Agrární komoře a Zemědělskému svazu, že už dopředu ohlásili, jak bezzubý a symbolický bude jejich protest. To také hodně lidem otevřelo oči a řekli si, že členství není povinné a možná by to chtělo nějakou jinou organizaci, která by za ně bojovala lépe a radostněji.

Znovu chci ještě jednou zopakovat, že zemědělci nejsou nepřátelé. Neblokují Prahu, aby dělali problémy obyčejným lidem, ale už prostě nemohou jinak. Stejně tak prosím všechny policisty, kteří budou mít ten den službu, aby mysleli na to, co všechno musejí kvůli grýndýlu poplatit na složenkách a má být podstatně hůř. Všichni jsme na jedné lodi, jen máme zrovna mizerného kapitána a ještě blbějšího kormidelníka.

Uvidíme se na Malostranském. Po většinu času budu v blízkosti platanu, který tam roste.

Dnes se rozloučím básní, kterou pohotově napsal Marek Řezanka, kterému za to děkuji. Marku, pokud se potkáme na Malostranském, budu pro Tebe mít talián.


Na traktory

Tak dlouho se voda káže,
přitom víno pije,
až stát pozná, na dno sražen,
co je dystopie.

Tak dlouho zní plno řečí,
jak se žije skvěle.
Až ti, kteří v trusu klečí,
nesnesou to déle.

Tak dlouho zde vláda kálí
na ty, kterým vládne,
až strhne snad všechny škály.
Nemá body kladné.

Tak dlouho zní pohrdání
vlády ke všem dole.
Až ti všichni vezmou na ni
hrábě, když ne hole.

Tak dlouho jsou jedni svatí,
a ti druzí biti.
Až ti zbití ostych ztratí,
protože jsou v řiti.

Tak dlouho prý signál stačí,
až je systém chorý.
Ten, kdo nechce setbu dračí,
sedá na traktory…


Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

368 thoughts on “Shrnuto a podtrženo

 1. Nakonec si myslím, že by zrežíroval lépe povstání zemědělců Troška. A mohli bychom se na to dívat jako na pohádku. Vystrčil by do děje slet traktoristů do císařského města, kde belzebub jde pro razítko. To by byla taškařice ještě mnoho sezón. Nějaký písmák to zaznamená a je-li možná, stane se to motivem pro sepsání další národní pohádky.

 2. No vida, tak Daniel Pitek, „sedlák z rodinné farmy“, který na poslední Rakušanově debatě oznámil, že ON na dnešní demonstraci nepojede, protože „ten protest není za nás zemědělce“ a následně byl libtwitrem oslavován,
  https://twitter.com/Vit_Rakusan/status/1759519016253587494

  tak ten „sedlák“ je neúspěšný politik, snažící se mj. dostat do sněmovny i senátu za Zelené a Piráty. Ať mně nikdo neříká, že to všechno není z dílny marketéra Repy.
  https://twitter.com/HerrHomolka/status/1759571607826117062

  Docela by mě zajímalo, kdo je ten dnešní hrdina Miloš Malý, kterému byla demonstrace ukradena, a proto odjel se svou skupinou zpátky na Ústecko. Samozřejmě až poté, co se se svým zklamáním svěřil ČT.

  1. to stejné „Učitelská platforma“ – šéfka je členkou TOP09

   jak říká Gój, tito ovládají celý systém – mají své lidi ve všech segmentech veřejné i „soukromé – korporátně mediální“ struktuře moci

   my máme pouze pravdu, lidskost a soudnost – což se sice moc krásně vyjímá v životopise katolického světce, ale v reálném životě, když jdete proti mediálním domům a puškám ozbrojených složek, je to úplně k hovnu

   1. „Učitelská platforma“ není žádná oficiální organizace zastupující učitele, stejně jako dementi typu Kartous a Štefl nikdy nebyli odborníky na oblast vzdělávání, ale je to pouhá facebooková skupina sdružující maximálně pár stovek libtardích zoufalců. Jsou ale samozřejmě záměrně mediálně a politicky protežováni, právě kvůli těm politickým vazbám. Jsou to často jen nejrůznější truc podniky, které jsou účelově vytahovány a prezentovány tak, aby to vypadalo, že mluví jménem určité profesní skupiny, byť jsou ve skutečnosti pouhou hlásnou troubou vládní propagandy.

  2. Příjmení toho zmrda má být fakt ve formě maskulina?
   Femininum by mu slušelo víc. I k tomu ochlupení na xichtu.
   L.

 3. Vidlák několikrát prohlásil, že nepotřebujeme velká média. Potřebujeme. Dnešek to ukázal. Kdo chtěl něco zjistit o aktuálním dění, tak musel prolézat net a jako ohař čmuchat, kde co kdo utrousil. Tam kousek, tam kousek, tam větší kousek. Média se dneškem sviňsky promlčela, jen sem tam něco zachrochtala a to ve smyslu, že se od protestu ti hodní distancují a dnes se sešla proruská verbež.
  Je zajímavé, že na preVítův exhibicionismus, vyslala pravdatelevize dvě kamery. Točil to tam Franta Kubásek.

    1. Ano!
     Skuteční zemědělci by chtěli zrušení kompletně všech regulací, dotací a šikan. Možná obrovské zemědělské koncerny to nechtějí, ale to jsou přesně ti, kteří ty malé likvidují.

     1. No a která organizace našich „skutečných zemědělců“ chce zrušení všech regulací a dotací ?
      Otázka je jednoduchá, odpověď zřejmě bude žádná nebo vyhýbavá, že ano…..

     2. Toto napíše jen debil. Pokud není žádná ochrana těch malých, koncerny je zlikvidují jakmile se jim zachce. Nejen v zemědělství.

      1. Právě proto je to, co provádí vláda tak úchylný. Na jednu stranu blábolí o „deagrofertizaci“ a na stranu druhou dělá všechno proto, aby střední zemědělci zkrachovali a mohl si je koupit….. a pozor….. právě takový Agrofert.

       1. Agrofert asi ne – spíš n ěkdo nový, na kterého se tak honem v nejbližším čase nic nenajde.
        Myslím, že Báb a něco čuje, proto se drží zpátky

        1. No, ten se těší na ty nákupy. Vždyť celej život nedělá nic jinýho. Jeho kšeft je založenej na tom, že tlačí na menší firmu nevybíravými způsoby tak dlouho, až ji zničí a koupí za babku. A teď dělá Grýndýl a vláda tu špinavou práci vlastně za něj.

        2. Přesně, teď říkal pan Dufek na Primě, že ti zástupci, se kterými vláda jedná, mají pár měsíců nové firmy.

  1. Já je nepotřebuju a stále víc lidí je taky nepotřebuje. Už dávno jsem si zvyknul, že pro informace se musí na weby v zahraničí. Hlavně v souvislosti s válkou na Ukrajině to začalo být vidět. Zatímco na zdejších velkých webech vládnul jenom fanatismus, tak na těch amerických byly prostě informace plus názory různých osobností.

   1. To je dobře, že je nepotřebujete, ale že páchají škody, to snad nepopřete.
    Jak píšu někde dole. Po celém dnu v práci, si lidé pustí zprávy a zjistí, že se dnes vůbec nic zajímavého nedělo. Zpráva dne, na magistrátu v Praze už rok vládne koalice a opozičník z Ruska.
    Berte to tak, že jsou to naši zaměstnanci a za takovou práci nakopat pérdel. Tady by se hodila ta výpověď bez udání důvodu. Jenže zrovna na tyhle, ta výpověď, není chystaná.

    1. Ve skutečnosti se taky nic nedělo. Žádná dopravní kalamita, žádné krávy v ulicích Prahy…
     Žádný traktor na Malostranském náměstí…

     Mediálně se to prostě nepovedlo. I když záměr byl dobrý.
     Paradoxně bude mít větší publicitu čtvrteční akce hodných zemědělců.

  1. To už tu někdo linkoval dřív.
   Pokud se pokusím o nestrannost – orel much nelapá. Pokud bych se o nestrannost nepokoušel, jestliže s Rajchlem vym*dává i uhrovitý puberťák, nečekal bych víc, než 1,5% volebních hlasů.

   1. ten puberťak říká: „proč švýcarsko v 2.sv.v. nebojovalo?“, rajchl na to opáčí: „proč ty teda nejdeš bojovat za ukrajinu“ a puberťák čumí a že on přispěl penězi……

    1. „proč švýcarsko v 2.sv.v. nebojovalo?“ Že by proto, že tam měli němečtí nacisté, římskokatolická církev a americká mafie uložené nakradené miliardy, zlato a cenná umělecká díla?

       1. Církev za války zachraňovala židy. Obrovské množství kněžích bylo umučeno v koncentračních táborech. O nějaké „záchraně nacistických pohlavárů“ nemůže být ani řeči, protože je to nesmysl. Vatikán s Německem nekolaboroval, narozdíl od jiných.

        1. ???

         Nezlobte se, ale katolíci mají máslo na hlavě. Byli ti, co zachraňovali židy a byli ti, co pomáhali nacistům.

         1. Církev nacistům nepomáhala. Ne oficiálně, ani nijak jinak. Židé se skrývali mimo jiné přímo v katakombách pod Vatikánem. Pravda je, že Pius XII. uzavřel s Německem konkordát v roce 1933 (To by ještě kardinálem), stejně jako třeba s předválečným Rakouskem. Některý lidi mu vyčítaji, že tím „usnadnil nástup Hitlera k moci“. Je to blbost, toho by nějaký nesouhlas Vatikánu nezastavil. Nechápu, co si ti dnešní vědátoři představujou, že měl dělat? Z jedný strany Hitler a z druhý Mussollini. Už nebyl středověk a neměl armádu Křižáků k dispozici. Rozhodně neznamená, že Papež a jeho garda lifrovali esesáky do Tramtárie spolu se zlatem a obrazama, jak to vypodobnili soudruzi v majorovi Zemanovi.

          1. Víte, já nevím, jak to bylo tenkrát, a celkem ani nemám prostor se v tom dloubat. Ale církev je společenství lidí, a protože lidé jsou různí, i zkušenosti lidí s lidmi jsou rozmanité.
           Já například znám pana faráře, který mne naváděl k pojistnému podvodu. To asi nebylo úplně podle přikázání, že.

           Církev je neosobní; vždy, když máme co činit s organizací, jednáme s ní prostřednictvím konkrétních osob s člověčími slabostmi, které ji zastupují a konají jejím jménem.

         2. Nj, a taky byli katolíci jako Maximilian Kolbe, že? Zkuste si probrat, od března 1936 do června 1941, kdo všechno pomohl Hitlerovi. ČSR bude mezi poměrně řídkými výjimkami.
          Zato bude hodně těch, kdo pomohli a pak ho zase brzdili.

          1. Jo. Maxmilian Kolbe ukrýval uprchlíky v klášteře a pomáhal jim zdrhnout na falešný papíry. Dokud ho nezatkli a nepopravili v Osvětimi, kde se nabídnull jít na smrt místo chlapa, co měl rodinu.
           To byl ale hajzl. Hanba mu!

         1. To je všechno jenom dehonestační kampaň a na věci to nic nemění. Že si nějaké libtardí médium natočí reportáž má cenu asi jako pořad 168 Nory Fridrichové.

          1. Jasně 😂 A máte kromě té dojmologie i nějaké důkazy? Tady se jedná o oficiálně zveřejněné dokumenty, které se dají dohledat online. Jako Fridrichová teď vystupujete vy: není to pravda, protože jsem přesvědčený na základě svých iracionálních pocitů, že to není pravda.

          2. Něco jiného jsou dokumenty a něco jiného je jejich výklad. Chápu ale že v zemi, kde působilo 40 let komunistické školství a jeho euronástupci na něj plynule navázali jsem za mimoně. Ale to nevadí. jinej už nebudu.

         2. PBS???
          To si děláte srandu?

          PBS je financována nadací Corporation for Public Broadcasting, kterou zřídil Kongres Spojených států.

          S libtardí propagandou můžeš uspět tak leda na Novinkách, hodně štěstí.

 4. Ale staženou prdel asi vrchnost měla.
  Jdeme si takhle kolem Valdštejnského paláce (sídlo Seníku).
  Venku dva kukláči se samopaly.
  Každý dva zásobníky s ostrými (viděno na vlastní bulvy). Žádné gumové projektily.
  Normálně sedí nebo stojí ochrančíci uvnitř za dveřmi, u recepce.

  1. No klasika, jako obvykle horší než v šedesátém osmém. Kdyby měla naše armáda ještě nějaký zbývající pojízdný tank nebo BVP, určitě by blokovaly vstup.

 5. Speciálně pro nick „Gój“:
  Jdeme si takhle Letenskou ulicí kolem minifin.
  A co nevidíme?
  https://postimg.cc/gallery/Nc4JWTj

  Vlajka cizího státu se na území jiného státu dává jen na dobytém (i dobitém může být správně) území.
  Je tedy pravda, že vlajka v barvách FK Teplice už je poněkud omšelá a opršelá. Ale po Avdejevce už to asi nebude nutné moc aktualizovat-

 6. Shrnuto a podtrženo: neklesat na mysli. V jisté nejmenované zemi před nějakým časem taky tančili vítězoslavné tanečky a ve svých představách už se viděli procházet na jistém blíže neurčeném velkém náměstí na východě. Už dnes je vidět, jak to dopadlo. Časem i u nás začne valem ubývat juchajících podporovatelů, neboť jim začnou hrozit reálné dopady jejich vyjadřované podpory. Je to úplně stejné jak za druhé republiky a okupace, kdy se tu prostě našla část lidí, která se najednou cítila být příslušníky vyšší rasy. Ale válka jednoho dne skončila a došlo na lámání chleba. Tohle nedopadne jinak. Zatím se pořád cítí silní v kramflecích, protože pořád ještě dostávají peníze odněkud ze západu. Ale už v tuhle chvíli ne tolik jako dřív. A i to východní „dobrodružství“ bude poučením, jak končí ona nerozborná podpora KoZa.

  1. A oproti těm ksindlům ze 40. let minulého století mají ti dnešní nevýhodu. Je tady internet. A internet je věčný. Co se tam jednou objevilo, to už nezapřou.

  2. Vítězné tanečky jste tady ještě před demonstrací předváděl vy.
   Silná slova o blokádě a podobně. A výsledek? Proč si něco nalhávat?

     1. Takže opět lež, že 😁 Žádný důkaz není, protože jsem nic takového tu nepsal. Takže tolik asi k věrohodnosti jakýchkoli příspěvků trolla, který si dnes vybral nick „martin“.

 7. Průjezdnost Prahou se v poledne a kolem 15 hodiny, kdy jsem jí projížděl, ZLEPŠILA proti obvyklému pondělí. Patrně proto, že hodně lidí nechalo auta doma.

  1. Jjo potvrzuji. Jako spravnej korporátní pražskej vepř jsem ráno radši 2x jel MHD. Odpo už mi otrnulo a projel jsem Prahou jak nůž máslem 🙂

  2. 14:30 Leninova, pardon Evropská úplně v poho.
   Asi že většina liberastů pracujících v Práglu zústala doma na houm ofiz.
   Je vidět, že jejich práce není až tak potřeba.
   Jo před hlavním nádrem to bylo očekávatelně hustší a oceňuji, že tam byla volná ulička pro busy a záchranáře a viditelně ji nikdo z osobáků nezneužíval.

   1. Spíš jeli metrem.
    Což je ok, příval aut s jednou osobou kolem 8. ráno to je podobný plýtvání, jako sjezdovka v Dubaji

    1. Metrem jsem jel také dvakrát a nevypadalo to hustěji, než jindy.
     Naopak.
     I ve špičce poloprázdné.
     Takže si myslím, že liberasti opravdu nebyli k ničemu potřeba.
     Co jsem na ulicích několikrát viděl v plné práci, byli v oranžových vestách pracovníci nějakých technických služeb.
     Vývoz popelnic, odpadkových košů ani zametení ulic zřejmě zatím z houm ofizu udělat nejde.

 8. Držím pěsti zemědělcům

  Podívejte se do Nizozemska, kde padla vláda, protože chtěla vybíjet stáda jen proto, že krávy produkují CO2. Podívejte se do Belgie, kde visí na venkově vlajky vzhůru nohama. Podívejte se do všech těch zemí, kde zemědělci musí natolik omezovat hnojiva a pesticidy ve jménu údajné ekologie, až zemědělství stává nemožným a jejich půda bezcenná.

  Intelektuálům ve městech a úředníkům a politikům zcela uniká podstata toho, co se děje. To, čeho jsme napříč Evropou svědky, je obrovské vzepětí těch, kteří jsou pomalu likvidováni, tentokrát ne jako třídní nepřátelé, ale tentokrát jako ti, kdo ničí klima.
  —-

  A tohle řeší místo toho, aby řešil fakt, že Brusel chce do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality. Evropský průmysl už ztratil konkurenceschopnost. A to samé se děje i zemědělcům. Děje se to v přímém přenosu. Proč myslíte, že jsou dneska traktory v Praze? Proč myslíte, že jsou či byly zemědělci na ulicích v Česku, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku, Bulharsku, Německu, Belgii, Francii, Španělsku, Dánsku…? Přeci proto, že šílenství zvané Green Deal zemědělcům živobytí ničí pod rukama. Vždyť Evropa se s tímhle šíleným plánem vrací o 100 let zpět!

  Do toho z celé záležitosti dělá pro většinu lidí nepřehledný guláš stěžování zemědělců na dovoz zemědělské produkce ze zemí mimo Evropskou unii. Ti, kdo brání volný trh, protestují: Proč v tržním hospodářství konkurenci bránit?

  Nenajdete většího obránce volného trhu než Šichtařovou. A Šichtařová odpovídá: Jenomže tohle přeci už dávno není žádné tržní hospodářství! Samozřejmě že tržní hospodářství je žádoucí a samozřejmě že je jediné fungující, ale co je tržního na stavu, kdy se k nám valí levňounká ukrajinská produkce a zregulovaní evropští zemědělci, kteří mají nesmyslně drahé energie, nezvladatelné požadavky od státu, nejsou té levné ukrajinské produkci schopní konkurovat ani omylem a jejich, evropské, obilí pak má být páleno v bioplynkách a mléko vyléváno do kanálu, aby dostali dotace?! Tohle je snad nějaká konkurence?

  https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=813336

 9. Vidláku!
  Vím, že si to při všem tom shonu asi nepřečtete, ale třeba si to přečtou jiní a pro ty to píši také.
  Chtěl bych Vám vyjádřit co největší a upřímné uznání za práci, kterou jste věnoval organizaci dnešní demonstrace. I když to zkouším, nedovedu si asi plně představit, co za zápřah to musel být. Obvolávat lidi, rozdělovat práci, jezdit z místa na místo a hlavně, neříct nikomu NE. Na každého si najít čas, vyvracet sebevětší bláboly, diskutovat všude tam, kde Vás pozvou. Upřímně, já bych to nedal, ani kdybych se rozdvojil.
  Uznání patří všem, kteří se na tom organizačně podíleli. Paní moderátorce, která navařila guláš, lidem, co postavili pódium a zapojili repráky, výrobcům placek… Petru Burešovi, KTV, Raptoru a všem, kteří o této akci reportovali a my, kteří jsme se nemohli z rozličných důvodů dostavit, jsme díky nim byli v obraze.
  Jako nezdolný optimista vnímám akci jako zdařilou, ač se tady třeba ocitnu v menšině.
  Ranní „návoz“ traktorů byl fenomenální. Požadavky byly předány, ministr se ztrapnil. Sice jedovatou slinou, ale přeci jen o akci celý den informovala i korporátní dezinformační média. Projevy na Malostranském náměstí šly k věci, i když některé mohly být kratší. Co naděláte.
  Ten pan traktorista, co sebral nějaké své příznivce a odjel dříve… Není možnost, že by byl „ovlivněn“ Rakušanem? Já si celkem často říkám, na co máme ty tajné služby, když každá demonstrace proběhne relativně v klidu. V jiných státech nasazují provokatéry, různými způsoby se snaží olivňovat organizátory… A tady nic. Nebo přeci jen něco?
  Něco mi říká, že odložení tiskovky na zítra je z taktických důvodů, neb si zřejmě potřebujete přehodnotit určité postupy. S kým je možno příště počítat, čeho se vyvarovat, co udělat lépe?
  Věřím, že stále máte za zády stovky potencionálních řidičů do slibované následné akce a bude-li to akce avizovaných parametrů, přidají se mnozí další. Další, kteří hravě nahradí ty, kteří z neznámých (známých?) důvodů dnes odjeli dříve.
  A věřte, že nasraných lidí jsou mraky. Jen zatím mlčí.

  1. Souhlasím. A taky Vidlákovi vyjadřuju obdiv a poděkování za to, že dokázali uspořádat něco takového zrovna tady a proti všem mediálním dehonestacím a sviňárnám. Myslím, že je to úspěch.

   1. Ono je důležité zjistit před dalším postupem, kdo je kdo a kdo kde stojí. Jinak by mohla přijít ještě mnohem nepříjemnější překvapení.

 10. Sečteno a podtrženo:
  „Opozici opozice“ se povedlo rozdělit akci a tím ji „opanovat“. Divide et impera!
  Fakta:
  Kdo má drahý traktor, není úplný ubožák, ale zemědělský malopodnikatel. Má co ztratit. Bude přemýšlet, jestli má smysl riskovat a zjistí, že sice má ztráty, ale mohl by najednou ztratit víc. Takže raději odjede nebo vůbec nepřijede.
  Další krok v experimentu největších oligarchů světa a jejich služebníků zvaném „vaření žáby“.

  Jediné, co mě uspokojuje je, že mladí, kteří jsou tak neuvěřitelně hloupí si to v budoucnu vyžerou. Ale po pravdě nastalo to, co jsem od obyvatel české kotlinky očekával.
  Ale do už já budu prdět do hlíny a bude mi to jedno.

  1. Tady i starší kusy :
   https://www.mascus.cz/zemedelske-stroje/traktory/john_deere

   Mně dotace zrovna do zemědělství až tak nevadí. Pokud jsou výsledné produkty skutečně potravinou nebo krmivem.
   Co mi vadí, je když se laciné (díky dotacím) potraviny nebo krmiva pálí v peci, aby zdražil chleba.
   Dotují se různé zbytné pitomosti – od pochybných spolků až po ohavné sochy….tak proč bychom ausgerechnet nezadotovali traktor malozemědělci. A určitě by tady někdo uměl spočítat, jak se amortizuje takový traktor v jednotkách produkce, při HOSPODAŘENÍ dejme tomu že na 20 ha.
   ————————–
   Vím o jednom, co mu erár zadotoval 2 malé pivovary a chystal se na třetí. Ale ouvej – něco se ve stroji na (euro)dotace pokazilo a do procesu vstoupila kriminálka…
   No a tak mi nepište, že se nedá zkontrolovat i zemědělec – zda má traktor dejme tomu za 3 mega k tomu, aby dodával na trh kvalitní potraviny či krmiva, za rozumnou cenu…..anebo ho má k tomu, aby si o víkendech připadal jako živitel národa.

  2. Re: SK – I když mám ráda svoje děti i vnoučata, říkám si to samé. pěkně si to užijte, mě už z toho hlava bolet nebude.

 11. V okamžiku, kdy se objevil Vrábel a jemu podobní šlo o prohranou záležitost. Vrábel uvozuje v nerozhodnuté části populace nelibost a do nosů jim vnese zatuchlý pach, který je znechutí. Je jako smrdutý céčkový gothaj s cibulí z toho nejhoršího separátu, který se náhodou dostal do luxusní restaurace a díky tomu ji opustili normální hosté.
  V okamžiku, kdy se objevil se u nerozhodnuté části veřejnosti spustil v mozku dobře vštípený informační panel, který naše média a premiér tak rádi zneužívají a to je: VRÁBEL = RUSKO=PUTIN=DIKTATURA=KOMUNISTÉ=FRONTY NA BANÁNY +KONEC OTEVŘENÝCH HRANIC.
  Sorry jako, ale s takovými lidmi nelze oslovit nerozhodnutou elitu, o které tak rád mluví pan Hampl. 🤷‍♂️🫣

   1. ano, nejhorsi je, ze oni ovladaji cely system moci vcetne medii

    takze takovouto akci si klidne pripravi a nafinguji ji pro media a vetsina obycejnych lidi tomu veri

    …..s matrixem se bojuje tezko

 12. Dopadlo docela dobře, podobný průběh jsem očekával.
  Na velkou demonstraci byl založen základ.
  Je nutno v klidu vyhodnotit celou situací a neklesat na mysli.
  Také bych uvítal zveřejnit všechny pobirače dotaci a ne jen ti,které je potrebe pošpinit.Někde se psalo,ze těch dotací stát rozdá přes 40 mld.

 13. Protesty farmářů se valí celou Evropou a jen u nás byly překrouceny křiváckou zaprodanou vládou a jejími sdělovadly. I lidé jsou nejvíce zblblí a na zemědělce nadávají. Do prahy bych už žrádlo nevozil.

  1. fašismus jako vyšitý

   u nás do Rabbitu p. Jandejska chodíme, rohlik.cz prestanu kupovat a prejdu na kosik.cz

   svine fasounsky

   cesky sporitelne jsem taky pohrozil tehdy kolem sevcika a odesel od nich

   1. Měli problémy s vydíráním vlastních zaměstnanců včetně nucení řidičů k porušování předpisů, ale pokuty neplatili.

  2. Jednání odpůrců organizátorů protestů, zejména jejich rozhodnutí brát organizátora Zdeňka Jandejska jako rukojmí v politickém boji, považuji za nepřijatelné ze strany Rohlík.cz a na protest blokace Zdeňka Jandejska budu blokovat služby Rohlik.cz.

 14. Vidláku,
  ode mě to možná nevezmete, ale zásadní chyba je míchat dohromady dvě skupiny lidí:

  1) zemědělce, kterým vadí nerovnost v dotacích, byrokracie a Green Deal. Tahle skupina je docela velká a má šanci na získání ohlasu v médiích. Má šanci na veřejnou podporu. Má šanci na spolupráci s nějakou politickou stranou a na prosazení části cílů i v širší politické shodě.

  2) odpůrce pomoci Ukrajině (pro-ruské i neutrální) a antiamerikanisty. Velké části z první skupiny a valné většině potenciálních podporovatelů z řad veřejnosti jsou tihle lidé odpornější než Fiala a Pekarová dohromady.

  1. V bode 2 ponekud prehanite, nejsou jim „odporni“ ale mnozi sedlaci si hledi jen sveho a nemysli v dostatecne sirokych souvislostech. Ostatne nejen oni. Mozna mate ale pravdu v tom, ze i silne prosazovane striktne profesni zajmy maji nevyhnutelne nakonec politicky dopad, jako ostatne vsechno – a melo se zacit s nima. Ale jak rekl klasik, reziser muzikalu (Smoljak) ve filmu Trhak : Psat o tom, to je lehko, ale delat to… ! 🙂

  2. Nóóó, když myslíte velké části první skupiny a velké části veřejnosti, tak si to myslete. Možná to tak i je… Ono ale cítit nevděk nebo nenávist k národu, jehož 150 000 vojáků tady položilo svoje životy, od 6.října 1944 do 9.května 1945, je zvláštní druh uvažování. Nemluvím o zmrzačených, o kterých se ve statistikách moc nemluví. Určitě jich byl minimálně stejný počet… Ano, o tom všem se veřejně nemluví. Musel jsem to napsat.
   Podepisuji se nově Karel.

   1. Vždyť i ten traktor máte z Ameriky (John Deere) a ne z Ruska. 🙂

    Ne, vážně. WW2 je stará vesta, to už nikoho pod 50 (60?) nezajímá. Rusko bylo hybnou silou východního bloku a jelikož ten byl přímou příčinou zaostávání ČR a toho, proč jsme si těsně po roce 1989 nemohli venku z klece koupit ani zmrzku, zůstane nenáviděn tak dlouho, jako generace vašich předků a vaše nenáviděla Němce.

    Kdybych pánové před vás postavil dvě krabičky od sirek, ale dvě naprosto stejný krabičky, a o jedný z nich vám řekl, že je z USA, tak která by pro vás byla lepší, co?“ zeptal se svého bratra a souseda. Dvakrát uslyšel, že „samozřejmě ta americká“, a obličej mu zkřivil škleb.

    Tak to prostě je. A nemá smysl si nabíhat na vidle, když požadavky zemědělců jsou veskrze rozumné a oprávněné.

    1. To jsou zase hovadiny. Rusko je nenáviděno kvůli cílené propagandě, která prostě šedesátý osmý, kdy se fakticky celkem nic nestalo při srovnání s obdobnými akcemi Made in USA, zužitkovává už téměř šedesát let. Je to prostě propagandistické simulakrum silné jen „díky“ moci globálního amerického vlivu.

     Kdyby před vás dnes někdo takhle postavil dvě krabičky sirek, tak lidi naprosto neideologicky vezmou tu levnější v akci a je jim úplně jedno, že ji vyráběly děti v Indii. A mimochodem, dnes byste nejspíš žádné sirky vyráběné v USA už nenašel. Všechny se budou vyrábět v jihovýchodní Asii. Tohle dilema dávno zmizelo v prachu, udržuje se leda mezi vyznavači ajfounu. A i tam nejde o to, že jde o americkou firmu, ale statusotvorný symbol. Tolik k vašim přirovnáním.

     Jestli se něco hodně vyčpělo, tak tahle „symbolika“ osmašedesátého. Dnešní protiruská nenávist už s ní souvisí jen velmi volně. Mladí ani nevědí, co to byla „sametová revoluce“, natož že by je tankoval nějaký příjezd vojsk Varšavské smlouvy.

     1. Nejstrašnější ovšem bylo 21 leté zdržení rozkrádání. Přemístění republiky do kapes různých spolků (jako ODS ap.) muselo celých 21 let čekat. I velký odborník přes Kožené a propisovačky, musel odložit o 21 let své prohlášení – „5 000 000 kč je pod mou rozlišovací schopností.“

      1. V tomhle jsem vcelku nestranný; za komančů jsem nic neměl a moji rodiče taky ne (ať už „republika“ měla cokoliv), zkrátka sídlištní chudina.
       Po revoluci jsem nic nedostal a nic neukradl.

       Ale byla a je svoboda příležitost si slušně vydělat, nezávisle na rozkrádačích, kterým nic dobrého nepřeju.

       1. Když jsem psal nač reagujete neměl jsem na mysli právě Vás. Ovšem to že jste se ozval mi přijde takové přinejmenším zajímavé.

        1. Když reagujete (slušně) na mě, cítím se povinen (stejně slušně) odpovědět. Nic jiného v tom nehledejte. 🙂

 15. Napíšu to takto. Kdo odešel ráno do práce a právě se vrátil domů, tak neměl vůbec šanci zaregistrovat, že se konal nějaký protest.

  1. Je to pořád stejný jako v tom roce 1989. Většina lidí kouká, aby se do něčeho nenamočila a hrdinně vyleze do průvodu, až jim v televizi řeknou, že už se může.

   1. Nemůžete očekávat v kotlině dutých hlav jinou reakci. Doby kdy Čech pojedl selátko, zapil je mázem piva a pěstí přerazil dubový stůl už dávno minuly.

    1. Ne, že by to tedy bylo v okolních zemích jiné. V každý společnosti prostě většina lidí jde cestou nejmenšího odporu a když tak se sveze s těma, kdo tu odvahu našli.

   2. A dneškem počínaje protesty jen ty, které milostivě schválí vládní a mediální klaka.
    Uvidíme jaká informovanost bude u těch správných, schválených, 19,2. Občané tohoto státu jsou totálně v pérdeli.

   3. Tak v tom 89 sme sa my v Kosiciach dozvedeli, ze sa daco deje az z vecernych sprav, a nieco sa rozhybalo tak do tyzdna, az sa aktivisti az na ten daleky vychod dotrepali …

    Ale videla by som trochu rozdiel v tom, ze 89 bol prazska zalezitost, dnes sa unuvali vidlaci z kazdeho prdelakova, takze by to malo byt ‚masovejsie‘ … ale vyzera, ze ciste prazska akcia ked narod len cumi ma lepsie vysledky, ako akcia, ked sa pozbiera cely narod, ale prazaci na tom nemaju zaujem.

  1. Vydrzel jsem psychicky se na to koukat 2 minuty. V 16 uz ma kluk zivotni (pseudo)nazory temer sformovane a za 2 roky bude uz volit – petikolku. Tady to fakt bude jako vzdy v dejinach – Cesi budou posledni…

 16. Nemohu se zbavit dojmu, že všechny protesty se uskutečnily jen proto aby si funkcionáři si mohli ponechat funkce a peníze. Proto to vždy dopadlo jak to dopadlo. Vystřídají se na tribuně jako na orloji, poděkují lidem že přišli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *