18 dubna, 2024

Sedláci u Prahy

Naše historie zná příběh (a hlavně výsledek) akce sedláků u Chlumce a jako ateista volám: „Dej nám Ty nahoře, aby se výsledek neopakoval“. Ostatně, po shlédnutí tiskové konference jsem začal mít takový neurčitý pocit, že někteří začínají chápat, že práce s mediálním prostorem je řemeslo jako každé jiné a zkrátka i tady se musí pracovat nikoliv s emocemi, ale vědomostmi a s „otevřenou hlavou“.

Podle článků, které Vidlák píše lze usoudit, že je naprosto v obraze a ví „vo-co-gou“. Na té tiskové konferenci jsem měl pocit, že i Jandýsek začíná tušit, že vybudovat úspěšnou firmu, být úspěšným odborníkem není to samé, jako být úspěšný ve snaze změnit současné nasměrování ČR do propasti. Je to jak psal P. Hampl – nestačí nadšení, pokud nechceme další výsledek od Chlumce.

 • Nejde o to něco ukazovat či sdělovat premiéru Fialovi či členům vlády. Ti o vás moc dobře věcí a kašlou na vás.
 • Nejde o to něco ukazovat těch přibližně 800 tisícům lidí, co si říkají „alternativa“. Ti už to vidí stejně jako vy a jsou dostatečně přesvědčení.
 • Bojujete o mínění přibližně 5 milionů dalších spoluobčanů. Budete pro ně dost důvěryhodní? Budete dost sympatičtí? Dokážete vysvětlit svoje argumenty tak, aby jim rozuměli? O to jediné se hraje.

Podle mého soudu existují pro akci zemědělců v teoretické rovině 3 scénáře, každý s různou mírou intenzity.

1. Zemědělci budou protestovat a nebudou mít podporu většinové společnosti, přesněji většina spoluobčanů bude proti. V tomto případě se vláda asi uklidí na nezávislý statek zemědělského bratra Jurečky, kde si uspořádají trachtaci, budou si vyprávět vtipy a počkají až se zemědělci vyřvou a vydovádí v Pepíkově. A až se vrátí do úřadu, tak tak trošku utáhnou šrouby totality s odkazem, aby příště už nemohla být „obtěžována“ ta většina „konstruktivních“ občanů. Elita si polepší, naprosté většině se opět o kousek znepříjemní život.

2. Zemědělci budou protestovat a většinové společnosti to nebude ani vadit, ale ani to nebude podporovat, zkrátka zaujmou postoj nezúčastněného. I v tomto případě může vláda odjet na trachtaci k Jurečkovic dotačnímu čerpači, ožrat se tam jak slívy a jen přečkat bouři. Následné utahování šroubů v nadvládě bude ovšem už problematičtější.

Pro oba výše uvedené scénáře pak platí, že z pohledu vládní smečky protestuje menšina nespokojených proruských trollů, dokonce menší počet než opozice získala ve volbách. Zkrátka, protestuje nepočetné extrémní křídlo z řad opozice a to se musí jen a jen přečkat a vysedět.

Ovšem máme tady i 3. scénář, kdy se vládnoucí elity mohou začít třást strachem.

3. Zemědělci budou protestovat a aktivně je bude podporovat většina společnosti. Jen a jen v tomto případě členové vládní smečky ztratí glanc a začnou uvažovat nad důsledky svého konání. Pokud navíc zazní, za všeobecného souhlasu, že se protinárodní kroky budou v budoucnu vyšetřovat a patřičně ohodnocovat, tak je vymalováno … začnou mít strach, začnou se hádat, první krysy začnou drolit jednotu a začne otáčení korouhviček. Nikdo nemůže čekat, že vláda na nejbližším zasedání odsouhlasí vystoupení z Green dealu – ale požadavek je to perfektní, přímo zničující. Strach ze ztráty přízně USA a Bruselu jim nedovolí něco takového, ale setrvávání na pozicích výhodnosti GD spolehlivě zradikalizuje občany proti nim. Tento VEŘEJNĚ pronesený požadavek fakt nemá chybu.

Ze všeho výše uvedeného tedy platí, že se ve skutečnosti nehraje o názor vlády nebo jednání s vládou, ale o získání sympatií většiny spoluobčanů, tedy o jejich naklonění na naši stranu. Všechny výstupy a snažení tedy musí být zaměřeny tímto směrem. Současně platí, že neúspěch bude znamenat zhoršení situace všech mimo nejvyšších elit.

Ostatně co udělal Výborný? … zachraňuje svoji situaci výborně, v podstatě jedině jak může … mluví a snaží se odradit právě tu většinu. Ten očividně taky chápe o co se tady hraje, že to není o žádných požadavcích proruských sedláků, ale o přízni, resp. z jeho pohledu neúčasti většiny spoluobčanů.

Pro příslušníky silových složek bych měl následující – historie se může opakovat i ve Vašem případě. Jen si vzpomeňte na období po r. 1989 – příslušníci STB byli okamžitě vyhozeni bez jakékoliv náhrady, řadoví členové Veřejné bezpečnosti pak před komisemi dokládali své každodenní konání, když se zkoumala úroveň jejich horlivosti. Samozřejmě špičky STB i VB mohly zůstat v klidu, ale ruku na srdce … vy co budete stát na „place“, patříte k těm nedotknutelným špičkám? … bude pro Vás místo v odlétajícím vrtulníku? … nebo jste na palubě stejné lodi se zemědělci a zhoršení životních podmínek se dotkne i Vás i Vašich rodin?

K samotným mediálním výstupům bych pak měl následující – těm pár bodům (jejichž autorem je asi Vidlák) nelze vytknout nic. Opravdu se týkají každého, každé domácnosti. Netýká se jen těch, kteří mají bezedné příjmy nejlépe napojené na cecek státního rozpočtu nebo prostřednictvím ambasády USA na tiskařský lis USD … ale těch opravdu není mnoho.

Naprostá většina se určitě neorientuje v redistribučních platbách a mechanismech, takže šermovat tímto je kontraproduktivní. Zrovna tak je nešťastné argumentovat absolutní výší dotací v miliardách Kč – miliarda Kč je pro většinu nepředstavitelná a jedna z lidských konstant je závist, což miliarda sem, miliarda tam zajisté vyvolá. Trošku lepší je argumentace, kterou použil Jandejsek, když srovnal ziskovost – tuším to byly 3% … tedy 3,- Kč na stokoruně a současně to přirovnat k ziskovosti Hytlermarketů (násobky 100%) nebo energetických baronů, kteří nás aktuálně sdírají z kůže, přestože výrobní cena 1 kWh je stále v desítkách haléřů.

Ovšem pomyslné „best-of“ je srovnání s dotacemi v jiných státech a současně poukázat na fakt že i tady nás západní elity OPĚT podvedly. Součástí dohod našeho přístupu totiž bylo, že se zemědělské dotace srovnají, ale skutečnost je jiná … zkrátka poukazovat na podvod EU a prezentovat KOLIKRÁT vyšší dotace dostávají zemědělci např. v Německu nebo ve Francii – a nelze přeci konkurovat cenou někomu, kdo je násobně více dotován ve své činnosti.

Tož tak, zítřejší události ukážou, zda jsme se za těch 30 let, kdy jsme byli zkolonizováni a doslova vykradeni, poučili a pochopili pravidla hry, kterou s námi, resp. s naším státem sehráli.

Jako ateista jsem začal i končím zvoláním: „Nechť Bůh a štěstěna stojí na naší straně“

64 thoughts on “Sedláci u Prahy

 1. Konstatování po večerním vymývání mozků pomocí TV:¨
  Mají opravdu dost nahnáno. Objevují se „zvací dopisy“, prý od nějakého Jandejska, ke kterým se nikdo nezná. Dopis od Jandejska taky neukázali – je prý v ruštině.
  Jurečka slibuje nějaký malý ústupek – nebudou se snad danit dotace. Ale rozhodne se později.
  Asi podle toho, jak dopadne demonstrace.

  Pražáci jsou pravidelně varováni v TV i Ro před velkými dopravními potížemi, způsobenými „neodpovědnými demonstranty.“ Připravují se nejen policisté, ale hlavně záchranáři, Koho budou zachraňovat nevíme.
  Inzeruje se ale kontra -protest v)na čtvrtek. Bude daleko odpovědnější, nikdo nebude nic blokovat. Jenom velké zemědělské podniky řeknou, že nechtějí Green Deal a chtějí rovné dotace v celém EU. A jsou ochotny o tom jednat. Už vidím, jak na to kývnou Francouzi…Hodní chlapci!

  Vypadá to jako večer před rozhodující bitvou – a asi to tak bude.
  Rozhodující bude – ale myslím, že ne poslední.

  Nemám přesné informace, ale ledacos vyvodím z formulací prohlášení věrchušky via média.
  Je to stejné jako v divadle. V pondělí kolem poledne budeme chytřejší. ¨

  (P.S.: Jsem zvědav, kdo si bude sypat na hlavu popel v případě, že úspěch bude „větší než malý“!)

  1. Kolik že je těch příjezdových tras? Šest? A co když zrovinka dojde k šesti nehodám třeba kamionů nebo k něčemu podobnému? Ajťaci si to povalí po dálnicích a budou se potutelně usmívat… Asi by se měly zvážit i takovéto možnosti. Vláda už ukázala jakých podlostí je schopna. Každopádně držím palce!!

   1. Budou , bude atd. , to se v clanku opakuje , budou a zase budou a to se vi napred..
    Bude podporovat vetsina aktivni spolecosti..
    Kde ste aktivni spolecnici. Co ste delali doted?
    Proc ste nepracovali s otevrenou hlavou ,proc ji zavirate. Kde sou sakra vedomosti.

    „VOCO GOUGOUGOU…Jandysek zacina…A jak napsal ,vrchni rada ,p.Hampl.
    Vytahujou Chlumec , experti. Zadna vzpoura gladitoru , ste /pro ne/ ,vy
    vsichni tam dole jen nejaky pohunkove z pole..Opozisti vas maji secteny.
    A predem umisteny…Abyste zustali tam ,kde vas chteji mit..
    Vyhodnost GD nemaji chybu. Zradikalizujou vas a jak. A jak?
    Nemaji chybu.. A budou radkalizovat , autor vi Fsecko a uplne dopredu.
    A dela z toho mega konstukce a co este vi. Medialni postupy schvaleny.

    Uvidi se se holomci , jestli ste, sme /sme a ste ,co sehodi/,pouceny a nebo ne..
    Kdo to asi je..
    A z ceho se ma kdo poucit , vysplhavat na podia a kazat v jednom kuse.

    „Necht vladne laska a pratelstvi k SSSR na vecne casy“. To bylo driv, taky z podia..
    Z podia vzdycky tsunami ,pokazdy jiny ,ale v principu stejny.Urvat co se da..

    Na druhou stranu a bez poucek , je videt, ze problemu je hodne a zamerne nashromazdenych , je treba vybrat z nich ty konkretni a opravdu nejdulezitejsi.
    A stale je prosazovat ..Na zacatek.

    Ale z maglajzu pojmu a prujmu a jako z hovna ,
    /hojne doporucovanyho pro zemedelce na ostatni , virtuozama na smrdutych klavesnicovych odpadnich fekalii a jejich hoven /, bic nikdo neuplete..
    Vlastne uplete , na nas..!!!!

 2. Nádherná diskuse kde je rabat(marže) zaměňován za zisk. Je uváděna malá ziskovost obchodů , asi jako zdanění nadměrných příjmů u bank a energofirem. Ohlášeno řádně rok předem a pak se chytrý hlavy drbou jak je možný , že nikdo nevidělal a predikce šli k čertu. Někdo optimalizaci zisku nezná, neviděl,nepochopil a vůbec je to konspirace.

  1. Bez ohledu na to, kolikrát provozovatelé webu tuto informaci zcenzurují se stačí podívat do účetní uzávěrky.

   Konkrétně na to, kolik procent obratu tvoří náklady na pořízení zboží (cca 76%), kolik provozní a jiné náklady a kolik zbývá zisku.

   Pak je jasné, že tvrzení o ziskovosti v násobcích 100% je nesmysl.

 3. Pěkný článek.
  Má to smysl. Třídění lidí a myšlenek začíná mít výsledky. Jde se ustavit systém v práci. Ano, bude to práce. Na emocich pouze nelze postavit strategii.
  Poslouchal jse Kosúth rádio z Budapešti. A vyhlašuji výběrové řízení na českého Orbána. To je projev! Z toho musí v bruseli mít vlhko v trenách.

  1. ….na českého Orbána….
   Odpověď je v odpovědi na otázku, proč Uhři si vymohli lepší pozici v Rakousku na R-U, než Češi.

  1. Potlaceni a persekuce ale probehly a stale probihaji..Prave temi soudy.
   A oslavy clenu Waffen SS a jejich vsemozna podpora , se tez odehraly i v minulosti,
   od 45.. V Kanade.
   Kam az, je jejich bezbreha nenavist na rusa , zavede.
   Kdyz nemuzou a nesmi tu povinnost a hlavne zavislost vubec skoncit.
   Pripominaji situaci alkoholiku , kteri stale potrebuji vic davek alkoholu
   a denne ,nemaji nikdy dost , az do konce….
   Bez ohledu, jak skonci..Jak skonci dobre vi..
   Nic netrva vecne..
   A kdyz celkova situace vyusti zase a do dalsi revoluce /to chteji/, vzdycky daleko horsi
   a nepredstavitelny ,vzdycky nasleduje.

 4. Zemědělci – a nejen oni – by hlavně měli dostat z Česka zlodějské Hytlermarkety. Jestli zemědělci dostanou nějaké nové dotace, cena zem. produktů tím určitě neklesne. Stejně se výsledek nakonec projeví v nákupech obyvatelstva v obchodech, jejichž nekřesťanské zisky štvou už kdekoho. A že by všelijaké ty „Jednoty“ něco zlevnily? O tom si taky – jako zákazníci – můžeme nechat leda zdát. Takže jediní, kdo na traktorovém protestu něco získají, budou samotní zemědělci.

  1. KarelDar.
   Také to může dopadnout tak,zemědělci dostanou vice dotací, pak budou nuceni,levněji dodávat marketum,velký otaznik merkety možná něco zpěvní.

   1. Zemědělec dodává základní komodity za tržní ceny… Obilí mléko maso…atd. Jsou to světové ceny které neovlivní. Marketům dodávají zpracovatelé.. mlékárny, masokombináty, pekárny za ceny , které si diktují Markety.

     1. Re: JŠ

      Správně tam má být:

      na něm v pytlech bílá mouka.

      To si pamatuju přesně, páč jsem měl 2 spolužačky Aleny.

      A jelikož jsem měl pokřivený charakter od narození, občas jsem na ně pořvával:
      Alenko!!!
      Stůj!!!
      (obě se zastavily a čuměly na mě).
      PYTEL houká!
      A z něj řádné hovno kouká!

      Než jsem to stíhal dopovědět, už na mě letěly sešity, sklabikář (později co nejtlustší učebnice), penály, občas i celé tašky.

  2. Na Lidl mi našahaj! Doplňkový prodej vercajku, Parkside pro domácího kutila většinou dobrý.
   A když je Alpský týden, tak Knodeln. Do knodeln suppe… Prima klasa. Játrové i žemlové.
   A Bau….cokoli.

   1. Vercajk – jak kdy a jak co. Třeba ta lídlovská mánie prodávat akumulátorové nářadí bez akumulátoru (musí se koupit zvlášť, plus ještě nabíječka) je snad světově unikátní.

     1. Trambus-Targus:
      Prožidovský, proruský nácek to potvrzuje. Lidl prodává přeznačené shity.
      Soused, typický domácí kutil, si tam „výhodně“ koupil svářecí invertor Parkside. To je obchodní „značka“ Lidlu, podobně jako měl Conrad „svoji“ značku Schneider.
      Bylo to se vším vybavením i s jedním balíkem 2,0 elektrod, to vše za 1.990.
      Velikostně téměř o třetinu menší, než stejně výkonný, švýcarský Migatronic a dokonce o celou polovinu menší, než brumovské invertory TARA.
      Stejný invertory, ale bez nálepky Parkside, též s celým a stejným příslušenstvím, se tenkrát daly objednat u číňana, dokonce jen za 990,-Kč v přepočtu, doprava gratis.
      Našel jsem to jen podle fotky, když jsem si udělal fotku toho sousedova a hledal, co je to zač. Přeznačenej, největší čínský šunt, jaký dokáže ten bývalý agrobolševik splácat tak, aby to „nějak“ fungovalo, bez nároku na životnost.
      Ale byl krásný, citrónově žlutá hliníková kastle, napohled bytelná, dokonce s kovovým knoflíkem regulace proudu a kovovou hřídelkou potenciometru (což se nesmí!) a napohled jakože měděnými rychlosvorkami na kabely. Svorky jsou u tohoto „výrobku“ poměděná mosaz, kabely jsou CCA – poměděný hliník.
      Vidíš, Targusi? Takhle se to dělá ! Takhle se dělá Velký skok !

      Jako první se rozpadla kukla – vypadlo sklíčko a od okénka se táhla prasklina až za ucho.
      Za měsíc občasného prsknutí tuhle a támhle, ruplo péro v kostřicích kleštích, svářecí kleště držely elektrodu jen taktak – a za dalšího půl roku, ten slavný invertor, se 130A napsanými na kastli, shořel. Doslova, uvnitř byly (přes větrák) vidět malé plamínky z plošňáku.
      Já mu říkal, už když to bylo nový :
      „Tobě není divný, že se větrák rozběhne hned po zapojení do sítě, ale bez zapnutí vypínače svářečky? Ještě nesvařuješ – a už to potřebuje chladit?“

      Peníze zpět, dostával z Lidlu dalšího půl roku, neuvěřitelné papírové vykrucovačky, jakože to musí na „expertizu“, jestli to nebylo „nadměrně používáno“ a takový nesmysly.
      Mezitím samozřejmě nucení do nákupu jiných shitů ve stejné ceně. Klasika.
      V obchodě, kde jsou vrtačky a vercajky hned vedle triček a psího žrádla, bych si vercajk nekoupil ani nouzově, jsou to vyhozené peníze.
      Ale nabízejí to furt a pitomí Češi jim na to pořád skáčou.

     2. Jak co. Vrtací kladivo na sebe vydělalo, sada na jemnou mechaniku výborná, modelářský kompresor na airbrush výborný, horkovzdušná pistole také, akumikrovrtačka slouží, ruční bruska také, malé aku pracovní světlo s magnetickým úchytem, dvě sady klíčů, invertor sice na drobné věci, ale funguje. Aku úhlová leštička zatím funguje, nepřetěžuju. Aku mikropájka také. Plynová jen pro případ nouze. Jinak používám Portasol.
      U vrtačky za necelých pět stovek se po záruce začalo protáčet vřeteno. Své si odvrtala. Autoleštička přestala točit. Přetěžoval, nenechal odpočinout. Rozeberu, jestli půjde opravit. Není to nářadí pro velkou zátěž. Pro domácí použití nepotřebuju kupovat nářadí za mnohonásobek.
      Takže Parkside ano, ale jak co a jak pro co.

 5. Jak už jsem jednou psal,není to jen o zemědělcich,ale a dalších navazujících odvětvích které by zkrachovali také. Ono i ty dovozy,budou čím dal dražší a občané musí na ně mít peníze, když budou na soc.dávkách, tak nevím.Zemědělství není jako výrobní hala,zavřít vrata a padla,než něco vypěstuje, než se něco vykrmi,to trvá delší dobu.

 6. Nějak si to malujete.

  Pamatujete si na řev proti Babišovi nebo teď proti Rusku?

  Tam nějaká rozumná argumentace nehraje vůbec žádnou roli.

 7. Ano. Zaříznutí zeleného úúdělu je rána na komoru. A má podle mne 80% podporu populusu u nás.
  Ať se bavím s desolátem nebo s pětikolkařem, tohle máme stejně.

  1. Pětikolkař říká o grýndýlových nařízeních – ono se to nějak upraví, zatím to neplatí, do té doby se to změní.
   Ale myslí si totéž, co nahlas říká dezolát – je to kokotina.

   1. Ale oni už si přestali říkat “ ono se to nějak upraví, zatím to neplatí, do té doby se to změní.“

    Z Brusele leze jedna další kokotina za druhou, začíná se to zavádět do praxe a má to reální dopady.

    Když se řekne úúděl, už jim taky jde pěna od huby.

    Požadavek odstoupení od údělu s vysokou podporou veřejnosti přetikolku spolehlivě rozvalí.

    1. Už loni bylo upraveno.Roční náklady na topení ČEZ z důvodu sociálních ohledů rozpočítal
     (necelých 11000 kč měsíčně zimní teplota 7°C, garsoniéra)

     na 16 měsíců, takže v květnu mohu na demonstraci. Do té doby vám budu držet palce, bude-li to stačit…

 8. Já jsem z toho zmatený. Nedezinformační média informovala, že blokáda je Vidlácká dezinformace, nyní informují, že je to informace, že blokáda bude.
  Jak se v tom mám vyznat? Dopravit se pěškobusem, tramvají, metrem, vzít si kyblík na hnůj…..

  1. Pokud máte za sebou základní studia na ZDŠ, můžete si to sám matematicky vyhodnotit:
   Nákupní cena kila brambor – 12 kč.
   Prodejní cena kila brambor – 30 kč.

   1. Zisk je rozdíl mezi výnosy a náklady. Náklady ale nejsou jenom nákupní cena zboží.

    Stačí si najít účetní uzávěrku napříkladu lidlu a uvidíte, že ziskovost „násobky 100%“ jednoduše nemá.

    1. Pokud mezi náklady započítáte některé přemrštěné ceny, pak samozřejmě ziskovost srazíte. Jenže .. naprosto běžná praxe např. je, že budova patří jinému subjektu a obchod druhému, ovšem zisky z obou se sbíhají do jednoho bodu.
     Takže pokud přemrštíte nájem, tak obchod bude mít vysoké náklady … bo vysoký nájem. Pro konečného příjemce se ovšem jedná jen o „optimalizace“ nákladů a daní. To samé mzdy … zkrátka fíglů je povícero.

     1. Přesně tak, navíc je zcela běžné, že zisky se přesouvají do mateřských firem také prostřednictvím vnitřních nákladů (centrále se platí za každý sebenepatrnější úkon). Zkoumat ziskovost dceřiných firem je úplně zcestné.

     2. Přihlaste se do vládního ekonomického poradního orgánu, jako špičkový ekonom a přestěhujte se do Prahy.

     3. Jednoduchy je /a misto poucek bez konce /,zacit obchodovat s potravinami jinou cestou a poctive .
      Beze svindlu a podvodu a nerozpatlavat zbytecnymi radami a nekonecne ty nekonecny metody a taktiky s nasledky chamtivosti.
      Tohle ale pouckarum nikdy nedojde a nemuze ,nemohli by bejt chytry…
      Tak sou vzdycky ,optimalizacem atd. ,na jejich strane.

    2. Neviem ako to má Lidl, ale už aj vrabce v najzapadlejšom kúte ašského výbežku čvirikajú, že náklady sa dajú šikovne ošetriť platbami za školenia, know-how a iné tvorivo vymyslené kraviny do materskej firmy v zahraničí.

    3. Pomocí pár účetních triků a šikovných ojebávaček udělám ztrátovou firmu i s ČEZu (ale to nejde, neb burza Fiala a američtí minoritní akcionáři).
     Náklady – toť pole připravené pro kreativitu ….

    4. Ony to dělají pro lásku boží v českým Vaškům a Natašám.
     Stejně jako z lásky boží sypou se tisíce direktiv a diktátů.
     Bez toho by se nedalo přece přežít to Intersucho a Interklima!

  2. Dělám jako skladník v supermarketu jednoho zahraničního řetězce.
   Můj zaměstnavatel měl za rok 2023 zisk 1,8 miliard korun.
   Když toto číslo podělím počtem prodejen toho řetězce v České republice, tak mě vychází čistý zisk na jednu prodejnu cca 5 milionu korun.
   Prodejna je otevřena 7 dnů v týdnu od 7 – 21. hod.
   To se Vám zdá moc? To není moc velký „vejvar“
   Z obratu to činí u supermarketu okolo 4%.
   V jiných oborech je ziskovost z obratu daleko vyšší, třeba ve stavebnictví, kde jsme pracoval 34 roků.

   1. Re: JJ

    Lehce jste vynechal rizikovost. Market bere denodenně kešovicu. Stavbař dělá na fdakturu a zhusta se stává, že prostě zaplaceno nedostane.
    Jinak mně by se také líbilo, kdyby mi dvacet lidí za rok vyvařilo pět mega.

   2. Zisk za rok 5 milionu ???

    Tak to bude asi jinak, provozovat takovej ztratovej podnik

    Kdyz je to prumer, tak jeste tretinu tech prodejen musi dotovat a provozuji jen z ciste kapitalisticke lasky.
    Take zahranicni matka jim dodava vetsinu vyrobku se ztratou.

    A ted tu o karkulce prosim

 9. Je to jednoduché: pokud traktory odjedou z Prahy dříve, než odteře fijalovej hnus, byla to zbytečná cesta. Také záleží na tom, zda zůstane u tisícovky traktorů, nebo zda nastane dominový efekt směrem ke kamiónové a kolejové přepravě.

  1. Neprestavejte skvele dekovat a porad dekovat ..Ani nevite za co. Jako obvykle.
   Skvelosti vod rana, az do vecera , nutno chvalit a klanet se .
   Ktery zatim sou ve fantaziich a teprve skvele a pravdive, budou .
   Kazdej den..

 10. Ano, autor má pravdu.
  A dopustil se jediné chyby. Poslední myšlenku, to jest nevyrovnání výše dotací v tzv. nových zemích EU do stejné výše, jakou dostávají země „staré“, resp. dříve přijaté, měl nějak šikovně vmáčknout do nadpisu.

  Jinak je jeho úvaha správná. Když slyší mladý idiot z Práglu s mozkem vymytým působením neziskovek a soudruhů z Karlovy fildy slovo miliarda, ihned mu v pozůstatcích mysli vzplane myšlenka – „TVL, ti farmáři jsou pracháči“.
  Proč?
  Protože dobře ví, že miliardy v Práglu se nevydělávají, nýbrž rozkrádají, tudíž si bude myslet, že ty ZFÍNĚ z venkova jsou těžce za vodou.

  Btw. podle mého názoru by zítra měli přijet někdejší jézedáci ve starých Crystalech a nikoli v těžce zánovních zelených křápech z Holandska.

  1. Proboha nemotivujte ke staré technice psaní celého článku do nadpisu, to už tu bylo 😉

   Ten poslední odstavec je super, bohužel asi již pozdě.

  2. Nééé, umisťování celého článku do nadpisu už tu bylo, to vážně prosím ne.

   Ten poslední odstavec je bohužel asi pozdě, pokud již vyjeli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *