18 července, 2024

Selská vzpoura se z Německa šíří do dalších evropských zemí

Dnes obnovili němečtí zemědělci traktorové blokády. Od půlnoci z úterý na středu stojí v Německu kvůli stávce železnice i městská hromadná doprava. Formou blokády dálnic a křižovatek stávkují i kamioňáci. Výroba je kvůli přerušenému přísunu dílů zastavena i v továrnách. Protesty rozšířily i za  hranice Německa. Dálnice nyní blokují i sedláci z Francie, Itálie a Rumunska. Společená, německo – francouzsko – belgická traktorová kolona dnes dorazila až do Bruselu, kde farmáři demonstrovali před Evropským parlamentem, jehož zemědělských výbor právě jednal o zvýšení dovozů potravin z Keni.

Zatímco evropský mainstream o protestech nejen zemědělců a nejen v Německu statečně mlčí, na ruských webech lze informace najít. RIA Novosti píší:

„Asi 200 farmářů z Francie zorganizovalo protest poblíž budovy Evropského parlamentu v centru Bruselu kvůli celoevropské politice, která podle farmářů dělá práci malých farem čím dál více nerentabilní.

‚Vzhledem k neustále se zvyšujícím omezením spojeným s nařízeními EU a neustálým poklesem příjmů se zemědělci ocitli na pokraji propasti,‘ uvedli v prohlášení organizátoři akce, Rural Coordination Center.

Zemědělci tvrdí, že mají potíže konkurovat levnějším zahraničním dovozům přicházejícím do EU ze zemí, se kterými EU uzavřela dohody o volném obchodu.

Jak zdůraznila francouzská opoziční politička Marion Marechalová, Green deal EU, který znamená zavedení velkého množství nových restriktivních opatření na legislativní úrovni, staví evropské zemědělce do tragicky nevýhodných podmínek ve srovnání s jejich zahraničními konkurenty. ‚Nemůžete zvyšovat nároky na své vlastní zemědělské výrobce a pak dovážet produkty ze zemí, kde tak přísná opatření neplatí,‘ řekla politička novinářům v Bruselu. Pro změnu situace je podle ní potřeba změnit parlamentní většinu v EP, která podporuje politiku současné šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové.

Ve Francii v posledních týdnech nabírají na síle protesty farmářů. Od čtvrtka blokují traktory, kupkami sena a hromadami hnoje dopravu na klíčových dálnicích. Blokády jsou v oblasti velkých měst, jako je Toulouse, Štrasburk, Lyon, Bordeaux, ale i Calais, Beauvais a další. Demonstranti varovali, že protesty brzy dorazí do Paříže.

Zemědělci také vyhazují hnůj na budovy prefektury a místních správ. Přední zemědělský odborový svaz FNSEA dnes oznámil prodloužení akcí na dobu neurčitou. V tomto týdnu sedláci protestují v 85 z 96 departementů.

I polští farmáři ve středu uspořádali po celé zemi masivní protest. Mají dva hlavní postuláty. Prvním je protest proti dovozu zboží z Ukrajiny a dalších zemí mimo EU. Druhým je revize Společné zemědělské politiky – norem a strategie EU v oblasti rozvoje zemědělství.“, napsala dnes RIA Novosti.

Naše spící Růženka, tedy Agrární komora, se možná prý probudí na přelomu února a března. To už, doufejme, budou traktory i u nás na zpáteční cestě na pole poté, co vyklopily přebytečný hnůj na patřičných místech.

Dnes před Evropským parlamentem

7 thoughts on “Selská vzpoura se z Německa šíří do dalších evropských zemí

 1. Si mozem tak akurat opakovat, ze som tenkrat ako prvovolic volila nevstupovat do EU, a v skole o tom radsej nehovorila, pac som bola skrze tu volbu rozumove nedostatocnou …. potom som viac k volbam uz nesla …

 2. V Agrární komoře zasedá banda šašků, kteří se skrz ni lépe protlačí k dotacím. Nic jiného v tom nehledejte.

 3. EU je zločineckà organizace ovládaná skrze úplatkářský a souvěrecký podvraťácký systém vrchností mezinárodního parazita. Jinými slovy Evropskou komisi a mnohé poslance EU ovládají nadnárodní korporace, jako BlackRock.
  Tento ničivý ksindl ve velkém provozuje i své jedovaté geneticky šméčkové hospodářství v mnoha protektorátech i mimo EU.

  Cíle Globálního Parazita jsou shodné s jeho ismem. Nekonečný bezohledný růst moci skrze lest, klam, podvraťáctví a ničivost.

  🧐 „EU je zločineckà organizace ovládaná skrze úplatkářský a souvěrecký podvraťácký systém vrchností mezinárodního parazita. Jinými slovy Evropskou komisi a mnohé poslance EU ovládají nadnárodní korporace, jako BlackRock.
  Tento ničivý ksindl ve velkém provozuje i své jedovaté geneticky šméčkové hospodářství v mnoha protektorátech i mimo EU.

  Cíle Globálního Parazita jsou shodné s jeho ismem. Nekonečný bezohledný růst moci skrze lest, klam, podvraťáctví a ničivost.

  🧐 „Velké Ekologické Dobro dnes musí páchat všichni idioti a psychopaté, pokud se chtějí zalíbit Globálnímu Parazitovi a jeho bezedné peněžence. Zelené Šílenství tedy propagují média hlavního proudu, „vědci“ škemrající o granty, vedení nadnárodních organizací i šéfové oligopolních korporátů a jejich obchodní zástupci ve vládách jednotlivých zemí. Dokonce i dobrodinci z filantropických organizací, jako je třeba
  Světové Ekonomické Fórum, se pravidelně slétají z celé planety svými soukromými tryskáči, aby se dobře nažrali hovězího a vepřového a pak dělali nesmírně zajímavé přednášky o tom, že by běžní lidé neměli být sobci a měli by žrát jen ekologické červy s GMO sójou a přestat lítat letadly i jezdit auty se zlými motory na zlá fosilní paliva.

  Tryskáče psychopatů z WEF zásadně dělají jen humanitární a ekologické zplodiny!

  0% oxidu uhličitého = 100% Dobro

  1. EU pomalu končí. Příznaky rozpadu jsou již zřejmé a proces dávno překročil bod návratu. Už pouze vláda ČR věří na nějaká celoevropská řešení. Nehledejme za tím snahu prospět ČR, ale osobní snahu jednotlivců ve vládě předvést se jako největší a nejzásadovější Evropané s nárokem na příslušné křeslo eurokomisaře v Bruselu po vzoru Věry Jourové. Jde o ten plat eurokomisaře, beztrestnost za činy předtím spáchané v ČR a doživotní výsluhy.
   Stran pojídání červů si dovolím doporučit, že červi a brouci jsou čistý protein, a při jeho pojídání je zapotřebí dostatek vody na odvod dusíkatých sloučenin z těla.
   Co se týká sóji, ta obsahuje fytoestrogeny(izoflavony), neboli rostlinné hormony velmi podobné ženskému hormonu estrogen. Zase pozitivní vliv equolu, fytoestrogenu sóji, coby sójového izoflavonu daidzeinu vznikajícího enzymatickou činností specifického střevního mikrobiomu (jen S- equol, R-equol lidský střevní mikrobiom nezpracuje), je v antioxidačních účincích podobných vitaminům C a E.

   1. Kdyby alespoň ta soja byla přírodní.

    Kolaborantská sebranka je dědičně postižená a ještě vytuněná košer debilizací. Poslechněte si Prezidentuši Nerudovou nebo blbečka Skopečka. Jedou agendu kazisvětů. Melou stejnou propagandu jako libtardi v jiných banksterských protektorátech.

    Vliv skrz korporace ovládané BlackRockem je velmi dobře patrný v EU, přímo ovlivněné jejich lobbingem a přizpůsobující politiku jejich potřebám, jdou proti plebejcům.

    Podívejte se tedy na video, kde se dozvíte trošku víc o dynastii Rockefellerů, ale také o jejich vlivu na politiku či podílu na
    🕎covidové plandemii…

    https://necenzurovanapravda.cz/2024/01/dynastie-rockefelleru-jsou-to-prave-oni-kdo-ovladaji-svet-video/

    1. Korupci jsme, po vzoru západních soudruhů, pojmenovali jako lobbing. A najednou jsou z korupčníků a defraudantů docela vážení a obávaní lobbisté. Tak to vidím já.
     Tady někde začíná problém: záměna slov ajejich obsahů. Lobbista je a zůstane jen kriminálníkem, které tajně ovlivňuje politiku a ohýbá zákony proti vůli lidu, která dotyčné politiky přivedla k moci.
     To je můj maličkatý dovětek ke komentáři Alexandra V. u předchozího článku. Proti korporativizaci života společnosti, proti „zmrdizmu“, do kterého jsme se nechali vtlačit a vmanévrovat mrkvičkou.

   2. Při pojídání červů a brouků je zapotřebí si uvědomit z čeho se skládá obal čili kutikula tohoto tvora. Na rozdíl od obratlovců, kteří mají páteř obalenou svalovinou a ta drží pomocí šlach a vazů a celé tělo je pokryté kůží.
    Červíci, brouci mají tělíčko pokryté chitinem a ten není pro člověka zrovna vhodný vyživovací pokrm.
    Chitin používají i rostliny na ochranu před škůdci.
    Chitin může způsobovat alergické reakce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *