27 května, 2024

Rok a půl po dvanácté

Přátelé, od neděle se ke mně už asi tisíckrát dostalo video, ve kterém Láďa Vrabel oznamuje, že koalice STAČILO! se rozšíří o jeho hnutí, Česko na prvním místě a on sám bude na volitelném druhém nebo třetím místě kandidátky. Nejčastější věta pod tímto videem je, že se asi všichni zbláznili. Když se mě na to zeptali i v mém pravidelném rozhovoru na Parlamentních listech, tož jsem si řekl, že bych k tomu asi měl říct pár slov. Ono to totiž vypadalo skoro jako šíření poplašné zprávy.

U jednání jsem nebyl a nemám ve zvyku strkat nos do stranických věcí, do kterých mi nic není, ale v tomto případě jsem si stoprocentně jistý, že se žádné spojení Ládi Vrabela a koalice STAČILO! nikdy neuskuteční. I kdyby peklo zamrzlo a v létě se sáňkovalo. Kamkoliv totiž Láďa Vrabel šlápl, tam tráva dodnes neroste a jen naprostý blázen a sebevrah by s ním šel do jakéhokoliv holportu. Nevěřil bych ani tomu, kdyby přišel, že mu nabídli poslední místo na kandidátce.

Historie průserů Česka na prvním místě začíná tři dny po oznámení tohoto projektu. V září 2022 se konala první velká demonstrace, kde se národ dozvěděl, že všichni řečníci z demonstrace se spojili v jednom projektu, všichni jej schvalují a všichni jsou pro. Za tři dny se národ dozvěděl, že všichni úplně pro nejsou (například Jirka Havel), že se organizátoři hádají o zásluhy, peníze i o velení. Vzápětí začal dlouhý postupný odchod všech, kteří s Láďou Vrabelem spojili své naděje.

Téměř všichni, kteří odešli, dostali od Ládi Vrabela na odchodnou cejch agenta BIS a přisluhovače globálních struktur. Často to byla jediná odměna za jejich nezištnou práci i nezištné peníze. Jako houby po dešti vznikaly další projekty, zakládaly se spolky, zřizovaly se transparentní účty… tedy kromě Česka na prvním místě. To nemělo ani IČO, ani účet, ani zákonné náležitosti. Národ měl povstat tak nějak samospádem a takové ty blbosti, jako platné zákony, to už nemělo být důležité. Všichni ostatní začali objíždět republiku, budovat stranické struktury, představovat lidem kandidáty i politický program, dávat dohromady mediální projekty… Kromě Ládi Vrabela. Ten prostě čekal, až národ povstane.

Nestalo se… Jen Česko na prvním místě pozvolna skomíralo a čím více skomíralo, tím více bylo uvnitř odhaleno zrádců. Žijeme samozřejmě v liberální demokracii a tak ani ti nejzjevnější špióni a přisluhovači globálních struktur nebyli popraveni, ale celkem přirozeně uplatnili své organizační schopnosti někde jinde. Místo aby z demonstrací politicky těžilo Česko na prvním místě, těžili z toho všichni ostatní. Aktivisté i politici. Výsledky jejich práce teď budou prověřeny supervolebním rokem a trojími volbami.

Chce to vskutku talent, promarnit přízeň sta tisíc lidí na Václaváku a nechat si je protéct mezi prsty. A pak… jako výsměch… rok a půl po dvanácté, poté, co byli odejíti všichni, kteří Láďu upozorňovali na potřebu stanov a ustavujícího sněmu… bylo ustaveno politické hnutí včetně IČa i stanov. Takřka bez členů, bez peněz a bez příznivců. Když si představím, že v září 2022 to mohlo být rázem nejpočetnější hnutí v České republice… Ta první demonstrace byla tak opojná, že by polovina účastníků bez přemýšlení vstoupila.

Víš Láďo, spousta těch, které jsi označil za agenty, nakonec zakotvilo u Kačky Konečné. Barvitě si představuji, jak se tváří na spojování zrovna s tebou. Rozhodně se jim chce, to celé absolvovat ještě jednou. Rozhodně touží po tom, aby ses nejprve nechal napsat na kandidátku a pak začal vyhrožovat odchodem, pokud nebude po tvém. Klidně i týden před volbami… Rozhodně se jim chce znovu pracovat a dívat se, jak se ta práce maří ve tvých živých videích a nesplnitelných požadavcích.

Ale ani ty to vlastně nechceš. Nechceš odpovídat na uštěpačné dotazy, jestli jsou ještě pořád agenti liberálních mocností, nebo ti už dokázali, že jsou na té správné straně, protože tě napsali na kandidátku. Byl jsem teď na debatě v Táboře, kde tvých pár posledních příznivců hučelo na Kačku Konečnou a tvrdili, že ona musí prosit u tebe, protože jedině ty jsi řešení, O pár dní později už chceš ty na kandidátku u Kačky. Ano, poté, co si vyslechla v Táboře, bude k tomu mít hodně chuti,

Kateřina Konečná je v politice už hodně dlouho. Dokázala uspět ve vícero volbách s ocejchovanou stranou, která byla všude na indexu. Byla ve sněmovně a dostala se do europarlamentu. Stala se předsedkyní strany v konkurenci zkušenějších straníků, kteří mají tituly před jménem i za jménem. Ona tě nikdy, nikdy, nikdy na kandidátku nenapíše, protože by mohla peníze na kampaň rovnou spláchnout do kanálu. Nikdo nebude riskovat neřízenou střelu jako jsi ty a pokud ano, tak si volební katastrofu zaslouží. Nikdo nevezme dvacet let práce a celoživotní politickou reputaci, aby ti ji dal na hraní.

Nota bene, když si včera ráno ještě Kačka vyslechla z tvého vysílání, že STAČILO! pro tebe znamená hlavně peníze na kampaň a rovnou říkáš dopředu, že s ní vlastně nijak spolupracovat nebudeš.

Nechci mluvit za Kateřinu, ale jsem si celkem jistý, že její jednání byla prostě elementární zdvořilost a ohled k tomu, co si přáli lidé pod tvým pódiem. Určitě ti i naprosto zdvořile, slušně (a zřejmě i písemně) odpoví. Ale místo na kandidátce z toho nebude. Na to jsi pozurážel příliš mnoho lidí, promarnil příliš mnoho příležitostí a zničil příliš mnoho nadějí.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

115 thoughts on “Rok a půl po dvanácté

 1. Já se v tom nevyznám. Možná mi někdo osvětlí.
  Je v pravomoci ÚS drbat opozici za to, že dělá svoji práci?
  Alespoň něco pozitivního pro tento den „Soud opět nepravomocně osvobodil učitelku viněnou z popírání válečných zločinů“
  Státní zástupce chce ovšem krev.

 2. KK mě příliš nezajímá, komouše jsem nevolil ani tehdy, kdy to bylo takřka povinné, nebudu je volit ani dnes.
  Jiná by byla, kdyby KK spolu s některými lidmi (vůbec, ale vůbec, by nemusili být členkami či členy strany se slovem „komunistická“ v názvu) založila (po roce 1989 jí v tom nikdo nebránil….to je už přes jednu generaci) nějakou lokální nebo sektorovou, oborovou komunitu, ve které by se žilo “ po komunisticku“ (ani Marx toho moc o tom, jak má vypadat komunismus, nenapsal….ale žije se docela dobře těm, kteří neustále melou tu chabou konstrukci, že za Stalina nebo za Husáka tu byl komunismus – možná, v některých družstvech), tedy po vzoru Pythagorejců, Esejských, prvních křesťanských církví, Hutteritů, Amishhů a nikolivěk posledních u nás žijících https://www.psfarm.cz/cs/home-2/….před několika roky byl mluvčím komunity pan Soroš, Anebo Sorosz ?

  Prostě ať už konečně odpářou ze své vlajky to slovo “ komunistická“, je to nevěrohodné a díky pitomcům rozprostřeným po celé republice (viz řádky nahoře) i odpuzující.

 3. Řekněme si to narovinu – ten rozesírač alternativy je Vrábel.

  Mimochodem, když někdo zveřejmí nějaké takové chvástavé video kde že bude na jaké kandidátce a na jakém místě, aniž by to byla pravda, dá se žalovat pro pomluvu?

  1. To je nejspíš trojský kůň, kterého alternativě podstrčili loutkovodiči 5koalice. Zadlužený se nechá snadno koupit.
   Ten člověk sice svého času přitáhl na Václavák dost lidí, jenže, když vyplavalo, co je to zač, na další už dost lidí chodit přestalo. Kdyby mu opravdu šlo o úspěch alternativy, tak někam zaleze, a zmizí lidem z očí.

 4. Kdych měl akceptovat volby jako takové, rozhodně bych trval na změně principu volebních kandidátek. Protože pořadí na kandidátkách je zdrojem trvalého neřešitelného problému a sporu. Správně by to mělo být tak, že pořadí na kandidátkách nerozhoduje o ničem a rozhodující jsou jen a pouze preferenční hlasy. A bylo by po všech potížích, kdo se napíše na které místo!

  Samozřejmě, volby spolu s celou zastupitelskou demokracií jsou „second best“. Správné řešení je demokracie přímá, bez prostředníků. Donedávna nebyla technicky proveditelná, ale to už se změnilo.

 5. Politici se dělí na idealisty a prospěcháře. Idealistů je jako šafránu, prospěchářů je plný parlament.

  Kateřina Konečná je príma holka, ale je trochu podezřelá. Proč nikdy nevystoupí společně s dalším komunistickým guru Josefem Skálou? A kam se poděli všichni činovníci KSČM, a že jich nebylo málo, co byli donedávna zvolení ve sněmovně…

  Když jsem tento týden poslouchal zmíněné video Vrabela a taky Vidláka s Konečnou v Ústí, došlo mi, kam to celé směřuje. K politické straně nalevo, za peníze KSČM, ale bez hlavičky komunistů. Jenže ono se to stejně provalí. A skončí to špatně. Protože komunisti (kromě Pepy107, ten má výjimku, protože je přeběhlík) jsou pro většinovou společnost jednou provždy nepřijatelní.

  Ale pro financování dalšího bezvýznamného politického družstva to bude stačit. Koneckonců, Babiš je do holportu vezme. Dokonce i do vlády, když už se zbavili toho zaneřáděného jména. A pojede se dál, kočárem černým kolem bílých skal.

  Ach, jak rád bych se mýlil…

  1. Pro Kolemjdoucí:
   Jen faktická: paní Konečná s panem Skálou vystupovala několikrát na různých akcích – příkladmo i na jedné z demonstrací organizovaných právě Vrabelem a Havlem před tím, než se definitivně rozkmotřili. Stejně tak na dalších akcích pořádaných stranou KSČM, např. k různým významným výročím naší země. A mimochodem, Petr Bureš, který má pravidelné pořady rozhovorů právě s p. Skálou, je rovněž na kandidátce STAČILO!.

  2. V prosinci jsem se zúčastnil veřejné debaty v Brně v restauraci Baroko, kde byl i Josef Skála. Na můj dotaz, zda-li bude kandidovat v euro volbách za Stačilo odpověděl: Nebudu, mám proti směřování tohoto bloku určitém výhrady, ale slíbil jsem Konečné, že jim nebudu v žádném případě mydlit schody, nebo jinak proti nim vystupovat, takže si svoje výhrady nechávám pro sebe, ale nekandiduji.
   Skála prostě nechce tříštit síly a vyvolávat spory, takže se do určité míry stáhnul.

   1. Ano, to je možné. Nevidím vše. Nicméně ten hlavní problém zůstává – neviditelné finanční a vlivové pozadí KSČM.

  3. Taky jsem si v 89 říkal že komanče už NIKDY! Nikdy neříkej nikdy, odříkaného chleba největší krajíc, atd, atd.
   Slovy bývalého prezidenta, „jen blbec nemění názory“ začínam ve světle věku, zkušeností a okolní reality zkoumat zda nebudou komáři nakonec tou volbou menšího zla.

 6. Takže už neplatí, že každý, kdo je proti 5k, je dobrý?
  Pak se nedivme, že povolební smetanu slízne Babiš.

 7. Vrábel projebal potenciál stovky tisíc lidí, na které se mohly nabalit další statisícovky, jen u toho trochu přemýšlet.
  Nepochybuju o tom, že pan domácí má s Vrábelem osobní zkušenost.
  Pokud mu tato osobní zkušenost říká to, co píše v článku a dokáže to v diskusi obhájit, tak kde je problém?

  Například:
  Spousta lidí v ČR nemůže ani cítit pana Paroubka, z důvodů často směšných. Ale byl to poslední předseda vlády s koulema jako kopačáky – a proto jsme ho volili!
  Měl odvahu rozehnat bandu feťáků, kteří si mysleli, že demokracie=možnost dělat bordel a že v ČR mohou ztrpčovat lidem život kdekoliv, kdykoliv a komukoliv.
  Paroubek ukázal, že to tak není a tím se odstřelil mezi mladšími voliči.
  Pozitiva ale u Paroubka převažují, ale nikdo to nechce vidět, protože Paroubek je pod masírkou soplů z médií prostě zloduch – něco jako Daniel Landa.

  Jak byste komentovali článek, ve kterém nějaký techno-soploš, pokud by ho vůbec dokázal sesmolit, kritizuje Paroubka, protože na CZT 2005 holt dostal od fízlů nařezáno?
  Lidi nad 50 se budou Paroubka zastávat, protože vidí za Paroubkem práci.
  Lidi pod 30 nenechají na Paroubkovi nit suchou, aniž by reflektovali množství práce, které pro ČR Paroubek vykonal. Čí názor má potom platnost?

  Pan domácí má nějakou osobní negativní zkušenost s panem Vrábelem, plus pozorování jeho osoby a poslech jeho výroků.
  To pana domácího kvalifikuje k tomu, napsat podobný článek.
  Pan Vrábel má úplně stejnou možnost, může zkritizovat pana domácího – pokud by ovšem panu Vrábelovi ještě někde dali nějaký prostor k vyjádření.

  1. Paroubek doplatil na špínu bulváru tvářícího se jako seriózní média a na hloupé ovčany, pro které bylo podstatné co píše bulvár a ne to, že se státu ekonomicky daří.

   1. Mám podobný pocit. Za Paroubka prvně si pamatuji angažovanou nenávist v médiích. Od ty doby jsme se ve všem zlepšili…. Byl to chlap, co šel svou cestou. A to na něm podle mě vadilo. Doba si žádá ovladatelné gumáky.

    1. Ale kdepak, to už si prožil vedle zmiňovaný Josef Lux, profesor Matějka hned na začátku, republikán Sládek a spousta dalších. Paroubek byl první premiér, kterého mééédia tak ostouzela.

    2. A protože vůči těm pisálkům se nikdo neodvážil zakročit a trvat na tom aby nesli zodpovědnost za to co píší, tak se to vyvinulo až do takových obludných rozměrů, že kdejaký nevzdělaný pisálek rozhoduje o existenci lidí tím, že o někom napíše nenávistný záměrně zkreslený článek.

     1. Tak oni jen Topolánkovci a média s gustem využili situace – Rok dva před tím se v médiích mlelo o tom, jak stát není schopen zakročit… a když zakročí, okamžitě se jelo na „mlátí naše děti“. To byl prostě vtip celé situace – nemohla pro Paroubka dopadnout dobře.

  2. zase na 2. straně – jsem 2 nebo 3 videa z toho czechtechu viděl a [některý] ty policajti byli fakt úplně nepříčetný. na to, že se jim tam nikdo doopravdy nebránil, se, zřejmě samovytočením a vrozeným sadismem, dokázali rozběsnit docela dost slušně. not nice.

   1. Jj, to znám, tohle fízlové fakticky uměj. Sadisti v uniformách. Samozřejmě, ne všichni. Ovšem ta slušnější část jaksi není tolik vidět.

   2. Na to, ze se jim nikdo nebranil zapomente. Mel jsem tehdy kolegu, co se toho zucastnil. Ten mi rekl natvrdo, ze se tam nekteri naspeedovanci s gustem porvali, jemu dokonce vrazili nejkej delbuch do pazoury a mazej jim ho tam hodit, mladej, kdyz odmitl, malem dostal do drzky i od „vlastnich“.

    1. doopravdy nebránil X s gustem porvali
     ano. o tom mluvím. víte, obrana proti bandě běsnících magorů v brnění, co vás na zemi kopou do hlavy a rvou vám pistole do držky, se provádí kalašnikovem.

     1. No… co delat s bandou, co dela bordel, kde nema, odmita odejit a jeste s vama pere?

      Sorry, nemel jsem pochopeni tenkrat, nemam ho ani ted.

      1. co? postřílet, zlámat ruce a rozšlapat lebky. protože policajt je zároveň soudce i kat. taková normální „liberální“ „demokracie“. eufemismus pro „fašismus“.

       pochopení pro bordel taky nemám, ale pochopení pro policajta, kterej rovnou na místě trestá podle vlastního uvážení, mám ještě mnohem míň.

 8. Vyráběl?! Kdo to je? 😃😃. Škoda článku pro někoho takového. Vzít ho do strany by bylo něco, jako když se ve hře dostihy a sázky dostanete na políčko „distance bez 4 tisíc“ a nemůžete pak pár tahů hrát. Což se ostatně už jednou stalo po těch demonstracích.

  1. Když Kain zabil Abela
   byla plná kabela
   Abelových ostatků.
   Pohřbili je na statku.
   Postavili kapličku
   navrch dali zvoničku
   dovnitř dali obrázek
   tahali za provázek.

  2. Jak se asi Vrábel cítí?
   Určitě teď hledá pití
   nejspíš vodu nebo chlast,
   nebude to žádná slast.

   Vendeta s ním uvnitř cloumá
   každý závit mozku koumá
   co by vytáh na svět boží,
   bude bodat meči, noži.

  1. …zrovna včera, poté, co ÚS rozhodl, jak rozhodl, sem říkal ženě:
   počkej, až balíčky pětiblevajze dopadnou do soudcovských platů, to teprve uslyšíme a uvidíme čoromoro“

   … a vono neuběhne ani pár hodin a prej:
   „Tato situace je tak nehorázná, že poprvé podám žalobu i já,“ řekl Novinkám soudce Vávra.“

   Sem zvědavej na to soudcovský panoptikum včele s Baxou s tím jeho důchodcovským zpravodajem Šimíčkem, kterak protentokrát zdůvodní tu „nehoráznost“ pětiblevajze.

   To bude zase šou, něco jako … točte se pardálové.

   1. 2015 : Ústavní soud opakovaně formuloval názor, že materiální zabezpečení je jednou z garancí soudcovské nezávislosti a vláda by neměla s platy soudců zacházet podle aktuálních rozpočtových potřeb.

    1. Re: Jirka II.

     Z čehož plyne, že všichni jsme si rovni a páni soudci ještě rovnější, protože důchodcovská chátra může chcípat hladem a zimou, zatímco novodobí soudruzi MUSEJÍ NEMÍT nedostatek blahobytu.

     A tak tu žijem…

   1. též na Lidovkách – kdo by to řekl??
    ——————————————-
    Mocenský kartel
    Ústavní soud včera zamítl stížnost opozičního hnutí ANO takovým způsobem, že až do konce volebního období si vláda bude dělat, co chce. Koaliční
    většina ovládá Poslaneckou sněmovnu, Senát, úřad prezidenta republiky i Ústavní soud. To je v polistopadové historii unikum.
    Čistě formální, či spíš formalistický postoj Ústavního soudu dovoluje Fialově koalici vše. Pokud nechá opoziční strany určitý, Ústavním soudem stanovený počet hodin „vykecat“, může po této „lhůtě“ veškerou diskusi utnout a svou vůli prosadit. Tento formalistický přístup jistě vyvolává uspokojení v řadách vlády a jejích příznivců, avšak pro budoucnost nevěstí nic dobrého.
    Vládní většina se může změnit, a změní se již příští rok – a tento konstitučním tribunálem aprobovaný postup též uplatní, už jen pro své pohodlí. Jednací řád sněmovny je pak již jen trhacím kalendářem, ze kterého si žádná většina nemusí nic dělat. Pokud se nehodlá Ústavní soud od příštího volebního období ujmout politické moci jako třetí parlamentní komora a každý zákon na žádost „své“ strany rušit, pak jsou příští vlády téměř všemocné.
    MARTIN ZVĚŘINA 25.1.2024

    1. Vypadá to, že loutkáři zaveleli k odstřelu Fialy a ods a nahoru se pokusí vecpat zrůdy jako je Rakušan, a nějaký piráti.

 9. Ozzy v největší slávě dostal pokárání, ty ty ty, musíš se rozpadnout, hrej si jinak, stejně tě zdaníme, ale mesiáše nám tady dělat nebudeš. A stejně, igdyž se téměř pomátl, jede, je to Slovan kerému změnili celej rodokmen aby se na cti ulhané demosgrácie nepohnul lístek. Proto se nic nehýbe , nežije , umírá.
  Marná sláva, vy, keří se snažíte, nechte toho, nechte to umřít.
  Ozzy gdyby po koncertě řekl deme na hrad, tak by hrad lehl popelem, To nigdo z měšťáků nechce, z čeho by brali apanáž. Z čeho by žili, všichni ti.

  Vidláci skončili u Chlumce, pochopili, že to není cesta. Nedá se hnout s režimem, prorežimními žvásty a prorežimními diškutacemi.
  Musí něgdo vystoupit z blboňské řady a říct pravdu. Žít pravdu, říkat pravdu, ať je to dnes hodně nepohodlné a bránit pravdu.

  BLACK SABBATH – „War Pigs“ from ‚The End‘
  https://www.youtube.com/watch?v=zY5nYmTUfnQ

  Né názory, ty nás neživí. Živí nás píle, rozum a svěřepost.
  To je potřeba dát na hromadu, zhodnotit, zvážit, změřit a vyvodit důsledky, jak dále.

 10. Výtka Vidlákovi.

  Hmm, dnes se úspěch nekoná.
  Můj maličký šťouchanec – pokud chceš na někoho útočit tímto způsobem a jít proti tomu, co zde hlásáš (spojovat a zasypávat příkopy), musíš na to kapánek jinak.
  Vytáhnout z kapsy u saka bonzblok a z něj přepsat na sklo list věnovaný kritizovanému soudruhovi.
  S přesným výčtem jeho hříchů a jeho následným chováním, když se případně ten který hříšek provalil.
  A musí to obsahovat datum, čas, místo průseru, další zúčastněné osoby, coby svědky.
  Takovýto popis hrůz sice nasere ještě větší počet čtenářů, ale v podstatě znemožní jakoukoli kritiku z jejich strany.

  Dnešní článek je útočný, ale příliš nekonkrétní, obsahuje jen obecné nekonkrétní fráze a výčitky.

  1. To je naprosto skvělá zpráva! Je to něco jako odražení útoku Turků u Vídně, když už se ta úmluva jmenuje po nich…

   Ale oni se nevzdají, budou to zkoušet znovu…

   1. o pár hlasů. bezvýznamný. příští dejden nejpozdějc se hlasuje znova a o ty 2 hlasy to slavným vítězstvím projde. a když ne, tak přespříští zase.

 11. OT – na dnešní Skálově simultánce řekl Petr Bureš ( Bureš TV ), že jej z politických důvodů odmítla nějaká vysoká škola. Zaměstnavatel po něm chtěl zvýšení kvalifikace, zaměstnavatel má odmítnutí písemně a jde se soudit. Jenže u našich soudů …

 12. Na vesnici je pravda, ve městě je jen lež.
  Na vesnici ví každý o každém fšechno igdyž se tváří měšťácky a ve městě neví nigdo nic ani o sousedovi na patře v činžáku. A ti chtějí volit někoho, kerej vycítí, pochopí nebo prožije jeho potřeby, strasti, tužby, ideály.
  No to prostě nigdy nemůže vyjít.

  Lze si najít vcelku regulérně, že všichni alternativci jsou ve skutečnosti poměrně slušně zaboření u nějakého penězovodu. Nigdo z nich netlačí na pilu, že by neměl na nájem příští měsíc, jejich dětičky taky netrpí, pracují pro režim a vůbec …

 13. Vidlák z Moravy moralizuje, ale Moravu je mu ukradená. Jezdí na srazy do Tábora, ale na moravské setkání opozičních stran či straniček – v Hranicích na Moravě, dne 4. ledna 2024 – se dostaviti neráčil. I když byl napsán na seznamu hlavních pozvaných hostů. Asi je mu Morava ukradená. Kačenka Konečná stejně jako Vidlák.
  Hlavně, že se Vidlák naváží do Vrábela.

  1. Vidlák má nejspíše s Vrábelem nevyřízené účty. Buď mu kdysi přebral holky nebo obehrál Vidláka v kuličkách.

   Nemám s Vrábelem nic společného, ani nejsem jeho příznivce.

   Ostatně na Vidlákovy kydy chodím max. jednou týdně, protože Vidlákovy články jsou první odstavce občas o něčem – a pak zbytek článků je bez výjimky grafomansky dlouhá sebechvála, jak je Vidlák skvělý.

   Tak jo, ať si fluše. Prostě nezvládnutá nenávist Vidláka k Vrábelovi už je do očí bijící. Zřejmě mu úplně zatemnila mozek a všechno.

   1. Jj, vidím to podobně. Taktéž ještě nejsem nějaký Vrábelovec, ale tohle je od Vidláka těžká podpásovka.
    Přitom, když tady Vidlák před cca půlrokem horoval pro Rajchla, tak jsem jej upřímně decentně varoval, aby se připravil na těžké zklamání a rozčarování. Tak nějak mám od přírody čuch na lidi, a Rajchl na mě téměř od počátku působil falešným a vypočítavým dojmem. Čili mě nepřekvapil. Stejně jako ten japonsko-moravský samuraj.
    Na rozdíl od Rajchla mě Vrábel zajímá. Asi se mu budu věnovat. Buďto je Vrábel mistr přetvářky, anebo je to fakt čistá duše. Vidlákovy ataky na Vrábela jsou tudíž pro mne doporučením. Tož uvidíme.

    1. Vole, co jsou to za vyrazy „cista duse“ ?! Dulezity je jen a jen vysledek ! Jednim z piliru Vrabela bylo naprosto debilni antivaxerstvi, ve stylu generala po bitve (a to s nim ma spolecne dalsi vyhasla hvezda, Rajchl) O ostatnim ani nemluve. „Cista duse“ byl ve smyslu nacistickeho snazeni a cilu i ten dustojnik v Schindlerove seznamu, co nejdrive zidovskou stavarku odstrelil, a pak naridil aby se dal stavelo podle jejich pokynu 🙂

     1. Jsem taktéž antivaxer, proto k němu mám asi nějaké ty podvědomé sympatie.
      A co Vy, dal jste si tři tečky, vole…?

      1. Blbý je tahat „očkování“ proti Covidu všude, i když to není momentálně číslo jedna. A tehdy nebylo a ani dnes není, možná proto, že jsou informace zatajovány a lidi umlčováni, ale prostě není. A fanatickým antivaxerstvím si to polepí u lidí, co podlehli, „očkovat“ se nechali a teď z toho třeba nemaj dobrej pocit. Nebo nemaj žádnej pocit. Vrábel jim těma svějma řečma dost konkrétně adresně naznačuje, že jsou blbí. A todle chce, aby ho ti samí volili?

       Pro pořádek, „očkovat“ jsem se nedala, byla jsem připravena i odejít z práce, kdyby se to po mně požadovalo, a z apartheidu jsem byla spíše pobavená.

    2. Charon napsal:24 ledna, 2024 (23:27)
     „Vidlákovy ataky na Vrábela jsou tudíž pro mne doporučením“

     Nikoliv, Vidlákovy ataky na Vrabela jsou jen důsledkem Vrabelovy neschopnosti „udržet koně zapřažené“, fňukavé sebelítosti, jak ho všichni podrazili a zničili mu jeho vize a nekorektním útokům vůči těm, co si dovolili jít další cestou po svém a bez Vrabela.

     (můj názor, souhlasit s ním nemusíte)

 14. Vidlák dělá reklamu Rajchlovi a mydlí schody Vrábelovi.

  Kdykoli může flusnout jedovatou slinu po Vrábelovi, nevynechá Vidlák jedinou příležitost.

  Kdykoli mohl lézt do zadele Rajchlovi, nevynechal ani jedinou příležitost – až do zklamání.

  Když mu jednou řekli ne v jeho sboru, málem se Vidlák stěhoval.

  Objektivita vysokého stupně. Většina článků je stejně jen z 80 % vidlákova sebechvála jak je skvělej a jiné narcicistní řeči.

  1. Mne to uz dlouho neprekvapuje. Uz sem se zminil , vo boji vo koryta ..
   Este na to prispivejte.
   Clanky sou flasinet slov. Porad stejny , zadnej myslenkovej vyvoj.
   Porad stejna marmelada. Nedulezitejsi je vopakovat , vnucovat , vsugerovat ,ze vlada je spatna ,ale nezminuje
   se kdo , ktery vytecnici by meli tu vladu nahradit. Zadny nejsou.
   A nevi so co chteji,jenom svrhavat..
   Bombardovani civilni populace a medialni bombardovani ,ktery zacina na
   deti ve skole ,ma
   podobny dopad na detskou a lidskou psychiku.

  2. no, ještě, že jsou tu fiala, rakušan, adamová, bartoš, pekarová. že se máme ke komu upnout jako k majáku, když nás naši lidoví vůdci tak těžce zklamali.

   1. Fico je fakt borec.
    Roste z něho velký státník a věřím, že spolu s Orbánem nakonec zprostředkuje mírová jednání na Ukrajině, protože oni dva (chcimírové) jsou schopni pragmaticky mluvit i s Putinem.

 15. „Zdá se, že Kate byla vybrána pro úlohu princezny, protože se jí nedalo naprosto nic vytknout: tak štíhlá, jak si jen kdo může přát, bez výstřelků, bez zvláštností, bez rizika vzniku osobnosti.“ — Hilary Mantelová, britská spisovatelka

  „Zdá se, že Kate byla vybrána pro úlohu princezny, protože se jí nedalo naprosto nic vytknout: tak štíhlá, jak si jen kdo může přát, bez výstřelků, bez zvláštností, bez rizika vzniku osobnosti.“ — Hilary Mantelová britská spisovatelka

  Takoví jsou dnes v kurzu, u nás je vzorem PePa. Vrábel, Konečná a Vidlák jsou naopak samý výstřelek a hrocení. Ti se davu nikdy líbit nebudou. Čím dřív to pochopí, tím lépe pro ně.

      1. Existuje syndrom polycystických ovarií, kde vousy u ženy nejsou vzácností. Proč by jím nemohla trpět perská princezna? No a ty údajné sebevraždy, pí ár byl vždycky, ne že ne.

 16. Nebyl to zbytečný článek.
  Vrábela sleduju dlouho, krom té mega demonstrace se mi moc líbí jeho životopis (krachy, drogy, dluhy … mám slabost pro takovýhle týpky) a předvídavost (jeden z mála, který postuloval myšlenku, že po odchodu z EU bychom měli usilovat o vstup do BRICS, například). Ano, Vidlák má pravdu, Vrábelovo místo je, bohužel, někde v jeskyni, ze které bude vyřvávat svá, často zajímavá moudra. Na spolupráci, na politiku, na volby není připraven a jak naznačil Vidlák, akorát by rozmrdal projekt, který má šanci na úspěch.
  Navíc se mi moc líbí jak Vidlák (i tímhle článkem) propaguje Konečnou a Stačilo! Stačilo je taky Drulák a Dostál. Tohle je levicová země, ať si blbouni v pražškých redakcích píšou co chtěj…. tohle vždycky byla a je levicová země!

 17. Ted je nejdulezitejsi se spojovat a nevyvolavat stare krivdy!
  A namisto toho Vidlak vrazi pacidlo mezi Vrabela a Konecnou. To neni pekne.

   1. Podle „tetky“ se většina jeho podvodů datuje od roku 2022 (?)….“nelegálně provozoval kemp pro vodáky…“. 🙂

   1. Re: Charon

    Z vás zase čiší absence společného prožitku.
    Neboli nesdílíte Vidlákovu zkušenost s tímto pánem.

    1. Vy ano? Či ne? Jestliže ne, jak víte, že pravda je na straně Vidláka a ne Vrábela?
     Když někdo na někoho tímto způsobem útočí, pak mě vždycky začne zajímat názor či stanovisko té druhé strany. Protože se mi vnucuje otázka, co je za tím vším doopravdy…

     1. Re: Charon

      Nejsem soudce, ani rozhodce, abych měl povinnost stavět se do jejich rolí.
      Přečtu, případně vyslechnu a pokud mne téma zaujme, hledám jiné zdroje. Jinak vymažu z operační paměti svého mozku a funguju dál.

   2. Podívejte se na záznam zmíněné diskuze v Táboře… To nafoukané hulákání Vráblovců, kteří musí mít vždy po svém a všichni aby k nim lezli pomalu po kolenou je odprosit… Vidlák napsal pravdu a ta se samozřejmě mnohým nelíbí.

  1. Re: Godot

   Potenciálně by to mělo zajímat všechny, kteří uvažují o odevzdání volebního hlasu komukoli, kdo nená v doposud zajetých strukturách (polit. stranách).
   Pokud je to nezajímá, mohou se po volbách divit.

   1. Je spousta odpočinkových témat…
    Jak je teď nasněžíno a v půdě dost vlhkosti. Jak mrazy vyhubily zbytek hrabošů a spálily plevele.
    Jak ozimy pěkně odnožily… ☺
    Myslím, že i pro pana Vrábela jste vy sám věnoval spoustu času a energie a že se tím budete jen vnitřně užírat.
    Dejte si žejdlík, nebo máz něčeho dobrého, snězte srůtku uzeného, podívejte se s dětmi na nějakou číčovinu v telce, nebo z online archivu.
    Doporučuji Muž z Hongkongu, to snad ještě pár dní v online archivu bude.
    Nebo, kdybyste našel třeba Stepující stonožku nebo Velký flám…
    Iniciativě se meze nekladou.

    1. Ne, Horcice mi stoupa do nosu. To je vydareny film, smysluplny, temer uveritelny dej a na nej polozena dada vrstva, tak by meli dobre scenare vypadat.

    2. Já bych doporučila některého „hraběte Monte christa“. Mi se líbí ten předposlední čtyřdílný> Když bylo ouvej, vžfycky taknějak správně nabudil.

    3. S Belmondem mám nejradši tu trojici Profesionál, Dobrodruh a Samotář. Tyhle filmy si občas pouštím už desítky let a furt mě baví.

     1. Já mám raději ty odpočinkovější – Zvíře, Muž z Acapulca.

      Jinak se ovšem v souvislosti s Belmondem musím pochlubit, neb můj muž mu býval hodně podobný, až na ten zlomenej nos. Na mou nabídku úpravy zevnějšku, aby podoba byla dokonalá, nereagoval zrovna vstřícně. Takže nic.

   2. To všichni chápeme, ale raději vynechte den než toto, to vážně není proč sem chodíme. Ať je Vrábel jakýkoli ( ten začátek mne vyděsil, Stačilo má téměř jistě můj hlas ), Vy jste vždy nad věcí, rozumný, spojující. Dnes ne. I mistr tesař se někdy utne.

    1. Re: Tymák…

     Ne pokaždé se podaří spojit dva nespojitelné živly.
     Třeba oheň a voda, že ano.
     Hodnotný pokus se podařil s ohnivou vodou, to ano, ale v tomto stádiu se to zaseklo a dál už nic…, a nic…, a nic…

     1. Nemyslel jsem spojovat Vrábela s někým, ale spíše volit jiné téma. Ale včerejší den byl asi pro nás všechny těžký, v takovém afektu míchaném s pocity bezpráví, beznaděje a bezvýchodnosti téměř každý občas udělá chybu.

    2. Nadavat medialne na nekoho na dalku ,udelat z nej strasaka , na to je potreba mit povahu. Nedelaji to jiny media taky a hodne..
     Kdyz ani cil nadavek ,manzelce neublizoval nijak.
     Coz si to s nim /s Vrabelem/,vyrikat osobne.

     Na druhy strane , je velmi kuriozni zalezitost toho Fica ..
     Sem zvedavej , jestli se VUBEC nekdy zacne vubec starat vo slovaky a Slovensko..
     Nevypada to , ze by si nasel trochu casu ..
     Na co asi byl tendle kasparek uprchlej z nejaky souteze ve zvanivosti
     s tim vokamurou a jinejma zrudamam ,zvolenej..
     Dela dojem , ze byl zvolenej na Ukrajine a samejma starostma vo ukry ani nemuze spat.
     Politik posluha ,sou vzdycky dva , se to zase potvrdilo ,
     jeden pred a druhej po volbach..
     A jak nezadrzitelne furt keca a furt krici ty jeho kecy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *