24 června, 2024

Kde jsou ty peníze?

Přátelé, můj předchozí článek vzbudil natolik slabou odezvu, že se stal v podstatě zbytečným. Nezbývá mi než konstatovat, že hnutí Česko na prvním místě bude do voleb asi definitivně zapomenuto a sebepohřbeno. Dějiny jdou už jiným směrem. Omlouvám se, jste zvyklí na lepší čtení. Abych vás odškodnil za naprosto zbytný text, pouštím článek na další den s velkým předstihem.

Tak jsme se dozvěděli, že Ústavní soud posvětil vládní snížení valorizace důchodcům. Proti snížení byli tři soudci z patnácti. Ti, které nominoval ještě Miloš Zeman. Všichni ostatní souhlasili s obráním seniorů, protože přece na zvyšování důchodů není žádný nárok. Co na tom, že inflace je mnohem vyšší než ty valorizace. Co na tom, že ceny energií se v podstatě ztrojnásobily. Co na tom, že se škrtly slevy na jízdném.

Reálná výše důchodů by se díky Fialově drahotě propadla tak jako tak, ale díky skvělé práci Pětikoalice se propadne ještě víc.

Myslíte, že celé to opatření k něčemu bylo? Máme konsolidovanější finance? Podařil se vyrovnaný rozpočet? Důchodci si odtrhli od huby, vypnuli topení, nainstalovali kamna a odpad třídí na hořlavý a nehořlavý, je to těžké, ale Stanjura hospodaří s mírným přebytkem… Zlatý voči. Schodek rozpočtu za rok 2023 je nominálně tři sta miliard, ale reálně ještě o sto dvacet miliard víc. Stát zemědělcům včas nevyplatil dotace a hodně se kouzlilo s účetnictvím, aby se ten průser nějak zaretušoval.

Samozřejmě, žádný pravdomluvný intervjuk se na to nezeptal a neřešil to.

Co se stalo s těmi penězi, které si naši otcové utrhli od huby? Kde jsou? Na Ukrajině. Protože to jsou priority Fialovy vlády. A teď už konečně i víme, proč jsou to priority jeho vlády. To bylo keců o spravedlivém ukrajinském boji proti agresorovi. Sláva Ukrajině, gerojam sláva… už brzy slavně zvítězíme nad mongoloidními hordami, protože tady na Západě máme všechno nejlepší a Rusové musejí dolovat čipy z praček… a ejhle, ono je to normálně kvůli prachům.

Ve válce je vždycky bordel, ale pak se najednou dozvíte, že u nás máme takovou pěknou malou kampeličku, kde má Blyštivý Péťa uložený mizerný milionek, který „zapomněl“ uvést v daňovém přiznání a pak se začíná mluvit o tom, že se ausgerechnet přes tento velmi renomovaný finanční ústav posílají Ukrajinci peníze za munici. Nač používat banky, když máme družstevní záložny, že?

Ano, milí senioři, přesně tam skončily vaše peníze. Oni vás obrali, zemi zadlužili jako nikdo před nimi, peníze poslali na Ukrajinu, kde se jich část vystřílela proti nepříteli, který je den ode dne silnější a útočnější… a část peněz se vrátila, aby bylo z čeho platit nemravný život na vysoké noze.

Všimněte si, za ty peníze se nepostavilo nic. Normálně se prošustrovaly. Nevznikla žádná nová továrna, nevznikla žádná přehrada, žádná elektrárna. Vláda jen na zastropování cen zaplatila víc, než co by stál temelínský reaktor, ale žádný reaktor se nestaví. Ani základy nekopou. Jen už je jisté, že ho bude stavět Westinghouse. Američani mají samozřejmě rozum, takže si ten reaktor koupí u Rosatomu, ideologicky ho očistí, zdvojnásobí cenu a namontují ho u nás. Budeme asi překvapeni, kolik amerických inženýrů hovoří plynule rusky…

Takže si to shrneme… důchodci byli obráni, ústavní soud to schválil, za ty peníze se nic nepostavilo, jen se toho hodně rozstřílelo na východní frontě, všimné se vrátilo přes obskurní kampeličku… To se nám to hoduje, když nám to lidi platí. Ale nedej Bože, že se ozvete. Jen zkuste někde říct, že se vám to nelíbí. Když vyjádříte svoje emoce, vztek a frustraci, když to v Karviné řeknete ministrovi vnitra na debatě bez cenzury, tak o vás Šafr s Hovorkovou napíšou, že jste lůza se kterou se nedá bavit. Pražští liberálové z vás dostanou osypky a semknou se pod mateřská křídla naší líbodémo, protože jste hrozně zlí a nenávistní. Jeník Cemper s Romanem Mácou hned udělají analýzu vašich dezinformací a Česká televize to převezme.

A takhle si tu žijeme…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

338 thoughts on “Kde jsou ty peníze?

 1. Mediální ticho kolem toho Fialovo průseru s kampeličkou je nějak moc hlasité… Mě by zajímalo, nakolik reálné jsou informace, které o té kauze psali M&P už před pár lety – jestli je ta špína fakt tak temná, že to jde až k nájemným vraždám, podvodům, mafii:
  http://michalapetr.cz/doku.php#map_631_petr_fiala_predseda_ods_zapleten_do_soukoli_najemnych_vrazd_a_miliardovych_tunelu_na_cr_skandalni_odhaleni_temna_minulost_ods_se_vyvalila_na_svetlo_exkluzivni_informace_z_vysetrovani_ceske_tajne_sluzby

  1. Už jsem tu odkaz na MaP k téhle kauza dával včera nebo předevčírem. A ano, bavíme se přece o ODS. Kdo jiný než její voliči a členové létal už od devadesátých let v té nejhorší špíně včetně LTO, rozkrádání státu během privatizace atd.? Každému jednotlivému ať již byvšímu nebo současnému voliči a příznivci nelze než poděkovat…

   1. O to tristnější je, že čeští voli-čové si po třech blamážích s ODS (každá její vláda skončila průšvihem) si tu ODS navolili počtvrté. To už vážně musí být nějaká duševní nemoc…

    1. Ta nemoc je lenost nebo arogance. Je to nezajímá, oni si nic zjišťovat ani ověřovat nebudou, natož vzpomínat. Oni vědí, že pravicová ( ač často neznají ani definici pravice, proto jim stačí pouhá proklamace ODS, že je pravicová ) strana je pro elity, levicová pro netáhla, loosery a kobliháře. A oni jsou přeci ta elita, že jim také docházejí finance na dříve normální život nepřiznají. A jak říká Vidlák, problémy řeší ještě více pravice ( viz závorka výše ).

     1. Lidi tyhle partaje volí proto, že je jim média řeknou, že je volit mají, pokud chtějí patřit mezi ty vzdělané, mladé a pokrokové . Zkrátka mezi lepší lidi. Oni volí tyhle strany, aby splynuli se svou libtardí sociální bublinou.

   2. LTO ?
    Mogilevič pochází z Ukrajiny.
    Putin ho držel několik týdnů pod zámkem…a pak ho propustil….?!?!????.
    Je stíhán i FBI.

    1. Ještě dodatek: Tuto knihu zakázal předběžným opatřením soudní senát Městského soudu v Brně pod vedením soudce JUDr. Ondřeje Sekvarda, Ph.D.
     Jedná se o první zákaz publikování knihy od pádu komunistického režimu v bývalém Československu. Naposledy byla zakázána kniha Mein Kampf od Adolfa Hitlera, která je však nyní již veřejně dostupná. Podle pořadatelů semináře byla důvodem zákazu knihy Zločiny beze zbraní II právě kapitola věnovaná případu Pavla Buráně.

 2. Řekni , kde ty prachy jsou, co se s nima mohlo stát,
  řekni, kde ty prachy jsou, kde mohou být.
  Papaláši mnoho let, rozkrádali ostošest,
  kdo to kdy pochopí, kdo to kdy pochopí.

  Řekni , kde ti zmrdi jsou, co se s nima mohlo stát,
  řekni , kde ti zmrdi jsou, kde mohou být.
  Tady, tam i u tebe dlí, nikdo je však nevidí,
  kdo to kdy pochopí, kdo to kdy pochopí?

  Řekni, proč je neznáme, co se k čertu mohlo stát,
  řekni, proč je neznáme, kdo je stále ukrývá.
  Soudci – mají taláry, milují však dolary,
  kdo to kdy pochopí, kdo to kdy pochopí?

  A kde jsou ti z justice, vždyť je jich na tisíce,
  a kde jsou ti z justice, kde mohou být.
  Řady vilek s bazény, vše promítnuté do ceny,
  kdo to kdy pochopí, kdo to kdy pochopí?

  Řekni , kde ty vilky jsou, co se s nimi mohlo stát,
  řekni, kde ty vilky jsou, kde mohou být.
  Utajené adresy, ochranka a právní stát
  kdo to kdy pochopí, kdo to kdy pochopí.

  Řekni , jaké zákony, když jsou zcela bez ceny,
  řekni, proč je vůbec znát, k čemu nám to je.
  Uč se pravdě vyhýbat , nemůžeš tak ostrouhat,
  ani před justicí, ani před justicí.

  1. Pokus o Majdan. Sorosovy neziskovky vyslaly své užitečné idioty do ulic a brusel doufá, že když jim ten Puč vyšel jednou, vyjde jim zase.

  2. To co vždycky, když se do vlády dostane nepohodlný. Že si hulákají na Slovensku jejich věc, ale co se do toho sere Praha, Brno, Paříž, Krakov? Máte názornou ochutnávku toho, co se bude dít u nás, až se navolí nevhodní. „Největší protest se už tradičně koná na bratislavském náměstí Slovenského národního povstání. Kromě Bratislavy se lidé scházejí například na náměstích v Košicích, Nitře, Banské Bystrici, Trenčíně, Prešově, Trnavě, ale také na Náměstí Svobody v Brně, před slovenskými ambasádami v Praze a v Paříži a před slovenským generálním konzulátem v Krakově.“

   1. To se dalo čekat. Mezinarodni hydra lži a nenávisti se jen tak nedá.
    Teď začíná opravdu boj.
    Ostatně, svěřepý výraz čaputky jasně říkal, že poslední bitva teprve vzplane.
    Fico je profík, to mohl předpokládat.

  1. berkowitz napsal:
   25 ledna, 2024 (18:15)

   To je Balkán.
   U nás bude možná „Sarajevský atentát” III Václav Klaus bílé límečky v rukavičkách.

   Rekordní dar či půjčka poslanci. Záložna nabízela ODS speciální služby

   Petr Fiala a spol. Tváře současných i bývalých politiků z ODS, kteří měli co do činění s Podnikatelskou družstevní záložnou….
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-rekordni-dar-ci-pujcka-poslanci-zalozna-nabizela-ods-specialni-sluzby-244314#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    1. berkowitz napsal:
     25 ledna, 2024 (18:59)

     Možná je to
     3. civilizovaný způsob zbavení funkcí.
     Loutka je okoukaná, nefunkční.
     Kdo vlastní Windy?
     Kdo má informace z první ruky?

   1. Jsou vychytralí. Něco za něco ?
    Třeba je nějaký papaláš či nějaká papaláška budou exkluzivně spěšně informovat o tom, že mezinárodní situace se jeví tak, že je výhodné nakupovat zlato.

 3. No a teď, vzhledem k nálezu US, že úprava valorizace důchodů byla pro stát ze všech důvodů prospěšná, by na US měla doputovat stížnost na změnu valorizací v opačném gardu – proč tedy nebyla ze stejných důvodů upravena také valorizace náhrad církevních restitucí… eh?
  Opět v duchu jedné z hlavních evropských hovnot, kterou je dvojí kilometr?

  Náhrady církvím budou valorizovány v nezmenšené výši
  4.3.2023
  https://cesky.radio.cz/nahrady-cirkvim-budou-valorizovany-v-nezmensene-vysi-8776708

  Fiala nechce měnit pravidla peněžitých náhrad pro církve v tzv. restitucích
  Aktualizace: 14.09.2023 16:03
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2413557

 4. OT
  Několik návrhů, jak zvýšit rychlost růstu HDP, tento týden představil i poradní orgán vlády NERV. Ten mluví mimo jiné o snazším propouštění pracovníků, což by mimo jiné firmám dovolilo rychleji reagovat na okolnosti. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) tento návrh na tiskové konferenci podpořil.

  „Když vidíte dlouhodobě nulovou nezaměstnanost, tak není žádný důvod, abychom nerozvolnili vztahy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem,“ řekl Stanjura.

  Na otázku, jestli bude prosazovat výpovědi bez udání důvodu, uvedl, ze za ODS je to jedna z hlavních věcí, které bude chtít z návrhu NERV prosazovat. „Já jsem určitě pro, je to jedna z věcí, na které se chceme soustředit,“ řekl s tím, že debata se musí vést o tom, jak vysoké bude v takových případech odstupné.

   1. Mluví jak nějaký bůh.
    Protože ví, že jeho by nikdo – bez udání důvodů, nedokázal propustit.
    Je si tím naprosto jistý.
    Ovšem historie zná případy, kdy i ………….

   2. SSA náš vzor.
    Ještě zbývá zrušit nárok na dovolenou, nárok na penzi a nárok na nemocenskou v zaměstnání, plně zpoplatnit zdravotnictví…
    Ještě je toho hodně, co se dá dorozkrást.

    1. s tym zdravotnictvom sa na tom predsa uz pracuje…..znefunkcnia system a nez by ludia cakali x tyzdnov kym sa dostanu na rad, zaplatia si sukromnika:-(

   1. Trumpizace CR se zdá nevyhnutelnou.
    Zlý dokončil pochod institucemi, má je snad všechny v jednom hnízdě. Arogance papalášů láme rekordy. Mirku Štěpáne, to snad nešlo ani za tebe.

 5. Někdo by už měl zarazit toho Lukačeviče. Lukačevičův Seznam již klesl na úroveň nacistického propagačního denníku der Stürmer, jehož vydavatel Julius Streicher byl v Norimberském procestu za propagaci genocidy odsouzen k smrti a popraven. V diskuzích na Seznamu se také neustále nacházejí výzvy ke genocidě. Asi to má Lukačevič tak dobré u Pětikolky, jak to má Pavel Novotný, který to doslova napsal na sociální síti.
  Zaujal mě článek, který sice není výslovnou propagací genocidy, nicméně k ní nemá daleko:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-jeste-horsi-nez-se-kreml-obaval-rusko-se-riti-do-propasti-244392
  Rusko podle pisatelky je v demografické krizi. Jedná se ovšem o dovednou manipulaci. V krizi jsou totiž všechny rozvinuté země. Některé z nich vyrovnávají přirozený úbytek obyvatelstva imigrací, je ale otázka, jestli to je výhra?
  V mezinárodním srovnání je v plodnosti (počet dětí připadající na jednu matku během plodného období) na tom hůře, než Rusko např. Itálie, Španělsko, Ukrajina, Chorvatsko, Finsko, Řecko, Lucembursko, Severní Makedonie, Portugalsko, Rakousko, Kanada, Německo a Polsko. (Zdroj: https://www.unfpa.org/data/world-population-dashboard).
  Takže to asi s válkou ani ničemností režimu tolik nesouvisí. Bohužel, Lukačevičovi propagandisté se poučili u svých ideologických vzorů a skutečně si u nás mnoho lidí myslí, že se demografie Ruska nějak výjimečně odlišuje od demografie zbytku Evropy.
  Asi by stálo za to udělat nějaké stránky, kde by byl Opravník obecně oblíbených propagandistických manipulací.

  1. Jo, mají tam hnusné pivo, smradlavé záchody, každou chvíli rvačka. Proto do té hospody nelezu. Jen chodím okolo. Ale proč bych ji zakazoval? Vždyť je tolik jiných hospod.

  2. Pepa Sláma: Bohatá Jižní Korea má plodnost průměrně dokonce 0,8 dítěte na ženu. Japonsko jen o trošku víc. Vím jen o jedné vyspělé zemi s vysokou porodností – Izrael. Potom mají dost děti i v některých územích jen s pár desítkami tisíc obyvatel jako jsou Faerské ostrovy, ale to není nezávislý stát. Francie to dorovnává imigrací a vyšší porodností imigrantů. V USA doplňují počty obyvatel nově průchozí Hispánci každý rok. Pokud počet obyvatel klesne v nějaké zemi, zůstane víc místa pro přírodu a sníží se spotřeba neobnovitelných zdrojů. Hádanka je v tom, jak lidí mají zastavit desítky let trvající pokles, aby nevymřeli. Pokud budou chtít v budoucnu zase porodnost navýšit, kde na to vezmou sílu a finance, když v tu dobu bude společnost se muset starat o důchodce, kterých bude možná třetina nebo i víc?

    1. Tamější systém je tvrdý, je potřeba aby se narodil syn (chlapečků tam bylo opravdu hodně, prý využívají interupce, když zjistí nevhodné pohlaví dítěte). Dítě většinou vychovává prarodič, žena doma uklízí, ale už i pracuje a hlavní zátěž o uživení rodiny je na muži.
     Proto rodiče investují hodně peněz do studia potomků, děcko se učí od 6 hodin ráno a viděli jsme je i v 9 večer s aktovkou na zádech jet asi domů. Ještě před školou se 2 hodiny učí angličtinu, po škole má další kroužky, školy vybírají většinou rodiče a potomek se musí přizpůsobit.

     Pokud něco nevýjde, nenarodil se syn, nebo nebyly prostředky na kvalitní vzdělání, či se potomkovi něco stalo, jsou starší rodiče v nevýhodné pozici, nemá se o ně kdo starat a státní penze je nízká, tuším že říkali, že to vychází na našich 600 € a to je v Seolu málo.
     Platy operátora na lince v Hyundai tam byly okolo 2000 €.

   1. Jak to dokázali ti předchozí komunisti?
    Za Husáka dramaticky zvýšit porodnost, postavit pro ty rodiny byty a postarat se o staré lidi, kteří všechny své síly odevzdali republice?
    Děláš si prdel, nebo jsi tak blbý?

   2. Podívejte se do Izraele, ti vyháněji obyvatelstvo, které tam žilo před nimi.
    Množí se a zase přetvářeji poušť.
    My tu díky takovým jako vy likvidujeme kvalitní pole, zaplevelují se solary a jsou snad vzniklá místa plná zvěře? Není hmyz, není hnůj, kde se množí a pak chybí ptáci, pro které je potravou.
    Chrání se dravci a ti také žerou jiné tvory, proto nejsou zajíci, bažanti. Problém je i přemnožení černé zvěře, vyplení vejce ptáků hnízdících na zemi a srnčí mláďata likviduje také.
    Jak se zvyšuje porodnost ukázal názorně Husák, kupodivu se mluví jen o teroru, nesvobodě, že mám někdy dojem, kde to ti lidé vlastně byli.
    Mladí potřebují někde bydlet, potřebují školku, práci, která je uživí a nepotřebují genderismus, LGBT a dostatek financí na vlastní rozvoj. Nepotřebují hakovat na pase ve 12 hodinových směnách za minimální mzdu.

  3. Pepa Sláma napsal:
   25 ledna, 2024 (16:52)

   Já bych to tak tragicky nebral, to je povinný předlistopadový taneček.

   Možná slyším trávu růst, ale někdo to má možná za pár.

   Něco za cibuli, něco za křen, něco zaplatíme, něco zapřem, ty stará kovárno pod jabloní. Až ráno, až ráno, až bude bílý den, my domů nepůjdem, až bude bílý den, až ráno, až ráno, až bude bílý den, my domů nepůjdem, až všechno vypijem.

   Rekordní dar či půjčka poslanci. Záložna nabízela ODS speciální služby

   Petr Fiala a spol. Tváře současných i bývalých politiků z ODS, kteří měli co do činění s Podnikatelskou družstevní záložnou….
   …..„Bahbouh pere politikům ODS peníze,“ řekl Seznam Zprávám Wurst, který kvůli tomu podal i trestní oznámení a je ochoten svá podezření před úřady kdykoli zopakovat…..

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-rekordni-dar-ci-pujcka-poslanci-zalozna-nabizela-ods-specialni-sluzby-244314#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  4. nehovoriac o USA, kde ak by sa nezapocitavali migranti, tak su tiez v demografickom poklese. A ze z tych migrantov sa velmi nedari urobit pracujucich, o tom svedci rast kriminality

 6. Na českých sociálních sítích se šíří falešné video s Vítem Rakušanem. V upraveném záznamu, který byl vytvořen za pomoci umělé inteligence, domnělý ministr vnitra říká, že jede na besedu do Karviné „vydrbat s dezolátama“ a následně zcenzurovat jejich názory. Jak se později ukázalo, video má na svědomí český youtuber Vidlák, který se otevřeně hlásí k dezinformační proruské scéně.

  Zdroj: https://www.extra.cz/zpravy-vydrbu-s-dezolatama-v-karvine-falesne-video-s-rakusanem-ma-na-svedomi-prorusky-youtuber-vidlak-43e1b

  1. Homer :

   Tohle je v pořádku. Každý svéprávný člověk si informace ověřuje a nevěří všemu. Je to ironie a nadsázka, nastavení zrcadla křivé hubě.

 7. Perpettum mobile.
  Jistě znáte anabázi učitelky Bednářové. Byla u soudu druhého stupně opět osvobozena a soudruh st. zástupce se na místě odvolal.
  Podtext : to by v tom byl čert, abychom to zpropadenou učitelku nedostali do tjurmy!

   1. Přesně, dnes jsem si zase v rádiu vyslechl tu nalejvárnu, že paní učitelka je ta, která popírala genocidu. Nálepka podle v USA dávno skvěle fungujícího pravidla „jednoduché pravdy pro jednoduché lidi“.

  1. Šířila dezinformace ? Šířila.
   Např. sourozenci Schollovi také šířili dezinformace, posuzováno tehdejší byrokratickou mašinérií.
   Za éry carů v Rusku by dostala pokutu, pochybuji, že by ji odsoudili k vyhnanství.
   Rozumný byrokrat, hlásící se k evropským hodnotám, by ji měl tlačit k tomu, ať odvolá. Pokud by odvolala, měla by být propuštěna.
   Pokud ji však náš nezávislý, demokratický a prozápadní soud odsoudí do vězení, měla by dostat alespoň takový komfort jaký má ve vězení Breivik. Jiné by bylo ostudou naší justice a naší byrokracie.
   To by si měla občanská společnost umět pohlídat. Třeba prostřednictvím nějakých neziskovek nebo nezávislých médií.

    1. Zatím za 43 korun.*
     V podstatě ještě pořád cena jako za komoušů. Měřeno inflací a kupní silou průměrné (jasně, median atd atd) mzdy.
     Nebo cigarety “ ameriky“, ty jsou dokonce levnější, stály 20 + korun. Takže by měly stát kolem 200 jednotek inflační české měny.

     * V Praze ale třeba i 70 korun.
     Ono už neplatí “ za peníze v Praze dům“, realita úspěšné komoušsko-kapitalistické demokratické perestrojky hovoří jasně : “ za peníze v Praze garsonku“.

 8. Tak pokud jste náhodou už starobní důchodci, tak Novinky vám právě oznamují, že se máte ze všech důchodců na světě materiálně nejlépe.

  „Čeští důchodci jsou na tom celkově desátí nejlepší na světě, v materiálním blahobytu dokonce první“
  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-cesti-duchodci-jsou-v-kvalite-zivota-desati-nejlepsi-na-svete-40458433

  No, předpokládám, že autor článku a redakce nezapomněli statisticky mezi „důchodce“ započítat i nejrůznější rentiéry a jim podobné. Z článku by tak skrytě vyplývalo, že v Česku žije nejvíc netáhel, která si jsou schopna pohádkově nakrást na úkor ostatních a ve třiceti se stát „důchodci“.

  No a taky budeme asi jedna z mála zemí na světě, kde se důchod vypočítává dle „zásluh“, a nejde o sociální dávku víceméně rovnou částkou zajišťující důstojné dožití pokud možno všem. Pročpak si asi naši poslanci a senátoři pravidelně tak extrémně zvyšují platy.

  V čem ale budeme první na světě jisto jistě je počet novinářů, kteří mají řitní otvor místo úst.

  1. K té vámi zmíněné sociální dávce bych měl drobný podotek.
   Důchod, důchodové pojištění není sociální dávka. Je to pojištění spojené s pojistným plněním. A jako každé jiné pojištění si musí člověk celou pojistnou dobu platit.
   Sociální dávka je například příspěvek na bydlení a podobně. (mnohdy je součet oněch dávek pro entitu pobírající zajímavější než třeba práce za průměrný plat, ale to je jiný příběh)

   1. Aleš:

    Zabezpečených důchodců na stáří v USA moc není, můj kamarád ve státě New York tam má barák a stále musí chodit do práce, protože kdyby přestal, neutáhl by z důchodu ten barák. Teď mu je 68 let a furt v práci, tak si troufám říci, že Český důchodce se oproti tomu v USA zas tak špatně nemá.

    Teď ovšem začíná přituhovat i pro naše důchodce, protože Brusel a USA je náš vzor, to znamená dělat do smrti, nebo chcípnout v důchoďáku.

    1. V USA mají státem garantovaný důchod pouze zaměstnanci federálních orgánů a pošty a to po odpracování nejméně dvaceti pěti let.

    2. To bude asi tím, že v Americe nemají žádný průběžný solidární systém, stejně jako všeobecné zdravotní pojištění. Takže tady má důchod téměř každý a důchodci mohou klidně chodit k doktorovi a dokonce i ležet v nemocnici, aniž by museli nějak významně sahat na úspory, kdežto v Americe většina lidí v důchodu žije z úspor nebo z životního pojištění, které si ale ne každý mohl dovolit.

     1. Nemají, zaplatí místní daně a zbytek je jejich. Jenže se tam také zdražilo, ještě tam jsou i renty, tu dostává k důchodu nebo dostával jeden navrátilec z Maine, no pak žili v Severní Karolíně.
      U nás těch 800 dolarů stačí, ona má něco nižší.

  2. Bude asi pravda, že důchodci u nás se mají dobře.
   A skoro nejlépe se mají důchodci v Ostravě.
   Podle NUMBEO cost od living 2024, je Ostrava na 193. nejdražším místě na světě !!!
   Před Plzní, Brnem, Budapeští atd.
   Tzn. pokud jsou ostravští duchodci schopni platit tak hodně, nemůžou na tom být špatně.
   Dobře to Fiala odhadl a ÚS potvrdil.

  3. ono je to cele hlavne kvoli nehnutelnostiam. Kedze v CR a SR vacsina dochodcov vlastnia svoje byty/domy, tak vychadzaju bohati a teda ze sa maju dobre. To, ze predat dom nepredaju, kedze jednak by sa museli odstahovat niekam na koniec sveta, kde nikoho nemaju, takze to nie je ziadny pasivny prijem ale len naklad, to sa az tak nezdorazni. No a to, ze zatial funguje zdravotny system v akej takej miere, takze dochodcovia nemusia skrachovat kvoli pobytu v nemocnici.

  1. Ukrajina očekává, že letos v létě nebo na podzim zahájí výstavbu čtyř nových jaderných reaktorů. Chce kompenzovat ztrátu energetické kapacity způsobené válkou s Ruskem, řekl dnes agentuře Reuters ministr energetiky Herman Haluščenko. Dva bloky, které zahrnují reaktory a související vybavení, budou vycházet z ruské technologie. Potřebné vybavení chce Ukrajina dovézt z Bulharska. Další dva bloky budou využívat západní technologie, konkrétně od společnosti Westinghouse. Všechny čtyři reaktory by měly stát v Chmelnycké jaderné elektrárně na západě Ukrajiny (ČTK)

 9. OT, jak jsem koupil, tak prodávám. Habaďourovou kterou nám všem (skoro nám všem) nadělí v září/říjen 2025 Bill Brány.
  Do PC či notebooků starších 5 let nepůjde přimontovat TK čip (když tak mě opravte, název vyplynul z hovoru) spojený s Windows 10, Windows 10 přestanou podporovat, nepůjde s nimi ani Internet, možná za nějaký měsíční poplatek, ale i tak tam má být bezpečnostní díra.

  1. Microsoft byl, je a bude kardinálním šmejdem od svých počátků. Kdo to nepochopil ani po víc jak čtyřiceti letech, je odsouzen k tomu, aby trpěl za svou blbost. Tohle je zrovna jedna z věcí, která je poměrně snadno ve většině případů řešitelná. A za ty méně či vůbec řešitelné případy může opět většinou tatáž blbost, protože kdyby byl větší tlak na ta prosazení těch jiných řešení, dávno by žádný problém nesoucí logo MS neexistoval.

   1. Wokna pořád něco jakoby nového vymýšlí, aby si konzument jejího produktu kupoval nová tzv. vylepšení Windows XP. Mám momentálně k dispozici jeden Noťas s Windows 7 Aušus (ASUS), asi to nechám vše komplet vymazat a nechám si tam nainstalovat Linux.
    Pozn.: nahrát si něco není pro mne problém, ale vymazat se prý musí umět.

    1. To chce udělat mnoho mých přátel.
     Vyjímám z jedné diskuse :
     RobMurray400 Copper Contributor
     ‎Jan 03 2024 01:31 AM
     Microsoft’s choice to lock windows 10 extended support behind the LTSC extreme priced paywall with volume licensing and ‚channel partners‘ is destructive.
     Is there a reason that access to the critical updates couldn’t be a moderate add-on subscription to the M365 personal / SME subscription?

     Even within the wealthiest countries, there are plenty of people, organisations, schools that depend on aged and refurbished computers.

     As the Steam survey displays, there are still those trying to get by on Windows 7. I know some still running XP on their primary device.

     Out of the 6 computers that I access between work and home, only one is Win 11 capable.

     As for the TPM chip 1.2+ that Microsoft has decided is absolutely necessary.
     Implementations are still not stable enough.
     Any chance that Microsoft could use it’s influence to encourage the computer manufacturers to support a method of adding a working TPM processor to a laptop where the onboard TPM has failed?
     AMD’s fTPM is associated with causing hard crashes and unpredictability. https://www.amd.com/en/support/kb/faq/pa-410

     And the Win 11 blockage, i.e. those TPM ‚security processor‘ chips on Intel-based laptop motherboards, have been a frequent and unrepairable point of failure in our organisation.

     („Consider joining organizations like Westpac ,banking capital markets with 40,000 users“)

     The majority of Microsoft software users do not have IT consultants, volume discounts and tax discounts for capital expenditure.

     And even Microsoft is unable to keep their customer facing business software up to date with Microsoft changes and technology, so why such refusal to tolerate delay towards individuals and smaller businesses that get trapped on an old critical dependency.
     e.g. Microsoft License Advisor https://mla.microsoft.com/ tells me to download the latest version of Internet Explorer 11 when visiting with Chrome (ver 120 current). For over 6 years…

     1. Slovy pana Targuse : jsem starý, škaredý a blbý (77 let). Nikde jsem nechodil na nějaké školení pro používání PC, všechno jsem se naučil sám, i když někdy systémem pokus – omyl.

 10. K Vrábelovi, PRO atd.

  Když čtete, jakými boji, peripetiemi se potýká vznikající hnutí, je třeba ocenit množství práce, které vykonala SPD, aby se stala stabilním parlamentním prvkem na politické scéně.

  1. Je smutné, že SPD je reprezentována Okamurou a ANO je reprezentováno Babišem. Plně souhlasím s tím, co říkal Bašta, že „v diplomacii nemá nezdvořilost místo“. A vysoká politická funkce JE diplomacie. Spousta lidí nebude nikdy volit tyto strany jen proto, že je reprezentují hulváti. A tím je zazděná celá část politického spektra, jinak zcela legitimní. I Konečná by získala 30% navíc jen tím, že by stranu přejmenovala, aby nemohla být spojována s érou stalinismu, Jáchymovem a pod. A tak velká řada lidí nevolí (v parmalentních volbách) opozici jen proto, že se považuje za slušné a kultivované lidi. Tak jednoduché to je.

   1. Zkuste prosím naznačit, kdy a jak se Okamura, co by hlava své strany chová jako hulvát.
    Samotného by mě to zajímalo.

    1. No já bych to viděl třeba v jeho permanentním úsilí stran odvolatelnosti politiků.
     Navíc není schopen nekonzistentních postojů …

   2. Není to tak jednoznačné. Na Slovensku se KSS přejmenovala na „demokratickou levici“, ale stejně jí to nebylo nic platné. Ve volbách neuspěla. V Česku naopak KSČ(M) okupovala parlamentní lavice po celou dobu od převratu až do minulých voleb. Ta zkostnatělá stranická klika Dolejšů, Kováčiků a Falmerů (pardon, Filipů) se spoléhala na setrvačnost v myšlení jejich skalních voličů, a docela spokojeně si v tom 30 let žila. Taková hodná, nekonfliktní opozice – neudělala pro záchranu republiky téměř nic. A pro lidi žijící z práce svých rukou taktéž nic. Aby jí náhodou někdo něco nevyčetl – a přitom ta „opozice“ blokovala nemalé procento opozičních hlasů.
    A potom se stala ta neuvěřitelná věc – skalní voliči komunistů dosti podstatnou měrou vymřeli – a tak se muselo stranické vedení odporoučet ze sněmovny. Svou bezzubou politikou poškodili svou stranu nejvíce. Teprve pak se do vedení KSČ(M) dostali mladší (jako je K.K.) a odvážnější, kteří se snaží pozdě zachránit, co se ještě možná zachránit dá.
    Nemyslím si, že je to v názvu – dneska má ODS & spol. snad horší pověst než měla kdysi KSČ.
    Důležité je, jakou politiku ta strana dělá. A jak jsou její politici věrohodní.

   3. Kadlas :

    To je vaše vlastní animozita vůči výše zmíňeným lídrům. Je třeba podotknout , že Okamura i Babiš stáli u zrodu těchto stran a že Okamura dokázal takřka nemožné 2x.

    Podle mě je lépe mluvit od podlahy, než například ulízanej, úlisnej a upocenej Fialenko, který mluví akademickou řečí plnou hoven.

   4. Dovolím si oponovat… KSČM měla brzy po Listopadu stranické členské referendum, zda-li se přejmenovat nebo ne. Členové tehdy výraznou většinou rozhodli, že zůstanou KSČ (M). Takovou demokracii v jiných stranách přílliš nenajdete, to už o něčem svědčí.
    Navíc, přejmenování by podle mě bylo k ničemu. Pořád by to byli „ti komunisti“, navíc „překabátění“. Jakákoliv levicová strana typu KSČM je terčem (velko)kapitalistů a jimi vlastněných médií. U nás ji vytýkají název a následně program, na západě vytýkají jen ten program, ale o to více. Když je někdo schopný v argumentační nouzi Konečné vytýkat Miladu Horákovou i přesto, že se narodila v roce 1981, tak nevěřím, že problém je v nějakém názvu. Problém je v tom, že KSČM má nejpropracovanější program proti oligarchizaci společnosti. Tím je logicky trnem v oku současným mocipánům, jejich servilům (servilním obdivovatelům) a médiím. Název je jen vějička a změnil-li by se, pak se obratem kritizuje něco jiného a navrch i ta změna názvu („Podívejte, chtějí vás oblafnout novým názvem, ale jsou to pořád ti staří e-e komunisti…“).

    1. Až KSČ(M) vyhraje volby, nalezou do ní právě ti, kteří dnes Kateřině Konečné Miladu Horákovou vyčítají – a pak z Kateřiny Konečné Miladu Horákovou udělají.

     Kéž bych se mýlil.

     1. Ale to už není o komunistech, natož jejich názvu strany. Tito se vždy pokusí nalézt tam, kde mohou získat moc. Proto věřím jak spolku Svatopluk, tak Vidlákovým výrokům o nutnosti tvořit vlastní struktury.

      1. Jistě. S tím dodatkem, že komunistická ideologie je k získání moci obzváště příhodná. Diktarura proletariátu a tak, jen si vzpomeňte. O tom samozřejmě komunisté dneska mlčí a akcentují sociální témata, na která slyší skoro každý.

       Já jim nevěřím, to je celé. Ale když usoudím, že je nutno křižovat proti větru, možná je budu i účelově volit.

       Víte, to je tak: s paní Konečnou rozhovor na tohle téma klidně povedu i poté, co KSČ(M) vyhraje volby. Ale až v té straně bude Rakušan, Šlachta, Novotný a Kolář, tak s nima o ničem takovém bych nemluvil, leda z emigrace přes konferenční hovor.

       1. Rozumím i souhlasím. Bál bych se spíše jejich loutkovodičů, Vámi jmenovaní jsou příliš profláklí. Jen taková trochu provokativní otázka. Co je po dotažení do konce horší, diktatura proletariátu se všemi ostatními věcmi komunismu nebo Nový světový řád ? Jen pro jistotu nejsem komunista, nikdy jsem nebyl, za minulého režimu jsem s nimi své problémy také měl. Já pořád Stačilo beru jako kandidátku osobností a ne komunistickou, nemám tedy problém je volit. A konec konců, pokud jsme se ještě nenaučili, že kohokoli si zvolíme, je nutno jej kontrolovat a ne mu věřit, tak nás nic dobrého nečeká, protože si to ani nezasloužíme.

        1. Co je horší? Těžké srovnání, alespoň pro mne.
         O diktatuře, vedené jakoby jménem proleratiátu, jsem jenom četl a asi jsem ji už v té nejhorší podobě nezažil (padesátá léta). Osmašedesátý rok už mne zastihl na 2. stupni ZDŠ.
         NWO jsem vůbec nezažil (je někdo takový?); jak bych mohl srovnávat?

         Obecně myslím platí, že každý extrém je nezdravý. S trochou nadsázky v sektářském stylu: čtěte Tao-te-ťing, tam to všechno je :-)))

         1. Souhlasím. Mne při čtení děsí ten NWO přeci jen více. Navíc opravdu nevidím, že by u nás někdo měl zavádět komunismus, zatímco ty druhé snahy vypadají realističtěji a jejich tvůrci reálněji.

       2. Omlouvám se, napsal jsem hodně dlouhou odpověď, několikrát se ji marně pokusil poslat až jsem o text přišel. Nemůže být někde ve spamu ?

       3. Asi zhruba 40 000 000 lidí v SSA je závislých na potravinových lístcích.
        Jde o proletariát…anebo lumpenproletariát ?
        Wiki : „…proles, potomstvo, a v antickém Římě označovalo nejnižší společenskou vrstvu lidí bez majetku a bez práv, která obci přispívala jen tím, že měla děti….“

 11. Kdyby měli důchodkyně a důchodci založenu nějakou svoji Círke….eh, církev, tak by dostali přidáno o celou inflaci.
  Prostě jsou slabí.
  Dokonce ani nějakou svou politickou mafii nemají.
  Jak pak mají prosazovat nějaké zákony, nebo se podílet na vládě ?
  Ale dostane se jim Království Božího, určitě mnohem jistěji jako těm “ křesťankám“ a “ křesťanům“, kteří přijali za svou lichvu, to by jim Beránek Boží dal !!! Žít z úroků, v řádech miliard korun. Ten by je hnal, bičem zpráskal. Jaká tam ušní zpověď, jaké tam odpouštění hříchů….tu máš, a ty taky, i ty v tom imperiálním rouchu, pojď, přijdi si pro svou odměnu, tu máš, a ještě jednou….

  1. Představte si, že by církev důchodců požadovala restituční podíl a navrácení všech prostředků, které jí stát vzal prostřednictvím daní vynucených průběžným systémem, které se někam vypařily.
   Na štěstí, důchodci jsou slušní kultivovaní lidé a jako takoví očekávají, že stát se k nim, po překonání období vlády blbců, zachová slušně a vše, jak se sluší a patří, dá do pořádku.
   A jestli ne, tož nezbude než fakt založit hen tu církev, nebo jinou podobnou nátlakovou organizaci..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *