22 února, 2024

Rozesílání knihy

Přátelé, dnes jsem na služební cestě, takže nový článek dnes nevyjde. Dnes tu mám pro vás fotky, kterak se neflákám a pilně podepisuji a balím knihy:

Připomínám všem, co mě v prosinci a lednu podpořili, aby neváhali a nechali si knihu poslat Portál pro zaslání předplacených knih je dostupný. Najdete ho přímo na Vidlákových kydech v záhlaví pod názvem „objednat knihu“

V této chvíli rozesílám knihy těm, kteří mě podpořili v prosinci 2022 a v lednu 2023. Aplikace zatím nemá zadané únorové platby, takže vás nepustí dál. Předběžně počítám, že únorové objednávky vyřídím během března, ale to bude záležet na našich balicích a odesílacích schopnostech.

Většina předplatitelů si již knihu objednala, včera už přibývaly jen jednotlivé případy. Apeluji na všechny, kteří moji knihu opravdu chtějí, aby si ji nechali zaslat. Budu se snažit objet republiku, ale všichni víte, jaká je situace. Kdo chcete knihu, nechte si ji poslat. Je to nejjistější. Vy, co jste mě podpořili v prosinci a lednu, pro vás zaručeně vystačí současná zásoba knih.

Připravuji dotisk knihy, takže kdo mě chce dále podpořit, máte možnost poslat částku alespoň 350,- Kč na mé číslo účtu: 164 883 276 / 0300. Až budou nové knihy hotové, budu je rozesílat stejným způsobem.

22 thoughts on “Rozesílání knihy

 1. Ako človek zvonka, ktory by si chcel TERAZ kupit vidlakovu knihu, mam k jeho sposobu predaja nasledujúce výhrady:
  1. nemoznost objednat knihu na dobierku
  2. ziadny ani len priblizny termin, kedy knihu (a či vôbec) dostanem
  3. ziadna garancia vratenia penazi, ak mi kniha nebude zaslana.
  Pride mi to skor take, ze najprv posli prachy, aby som sa s tebou vobec bavil, a ja ti potom za pol roka mozno zaslem knihu, ak sa mi podari dotlac. A mozno ani nie, lebo vieme, aka je doba…

  1. Poslal jsem prachy jako vyjádření podpory. Domnívám se, že Vidlákovi nešlo o peníze, ale o fakt zjištění, jak to s podporou kdo myslí vážně. Asi se toho sešlo více než očekával, problém zdanění atd, a tak to elegantně vyřešil tiskem a rozesláním knihy. V souběhu si splnil svůj sen…..
   Prezentuji jen svůj názor.
   Pokud máte problém s tím risknout 400 Kč ( 16 E) tak se na to prostě vykašlete a nestresujte se :)))

   1. Ja sa na to pozeram z pohladu cloveka, ktory ma zaujem len o knihu, nie o vyjadrenie podpory. A tam by asi nikto nenakupoval v obchode, ktory vyzaduje platbu vopred a dodanie tovaru mozno niekedy v blizsie neurcenej buducnosti. 16 € nie je tak nepodstatna suma, aby som ju rozhadzoval len tak halom balom. Za to mam 2 krabicky cigariet a 8 piv.
    Ak je kniha iba zasterka na zakrytie darovania penazi, tak potom to prilis nedava zmysel. Lebo literarna cinnost je spojena este s vacsou byroktatickou buzeraciou, ako poriadanie financnej zbierky. Tiez je po prekroceni urcitej sumy treba platit dane a navyse aj 2% prispevok do umeleckeho fondu. To vravim ako clovek, ktory si privyraba pisanim pornopoviedok.

    1. Ne … ne, prostě nevěřím, tohle už je póza. Musí být. A nebo má Gaussova křivka nenulové hodnoty i v místech, kde by už kurva kurva neměly být.

      1. Již nutnost této otázky v sobě skrývá odpověď …
       Je lépe v klamné naději žíti, než strašlivou poznati jistotu.
       Karel Jaromír Erben, Štědrý den

    2. Člověče, Vy jste to celé vůbec nepochopil.
     V prosinci a lednu lidé poslali Vidlákovi pár peněz jako podporu za jeho činnost. Vidlák několik let píše denně článek a nikdy za to od nokoho nic nechtěl. Ano, je to určitě ambice seberealizace, ale také uznejme, že několik let drží na Kydech dnes možná už desetitisíce lidí, kteří denně čekají na jeho článek.
     Teprve až po té, co se na účtu Vidláka objevilo překvapivě dost peněz, navrhl, že za ty prachy nechá vydat svou zemědělskou knihu a pak ji pošle těm, kdo ho finančně podpořili a mají o knihu zájem.

     Takže, zlokote, na počátku nebyla nabídka knihy, na počátku byly peníze.
     Pokud Vám Vidlákův režim pro zasílání knihy nevyhovuje, tak si netrhejte žíly a vykašlete se na to. Můžete si místo toho přečíst písmenka na krabičkách cigaret.

     1. Veru, na pociatkou boli peniaze, ktorymi Boh zaplatil za elektrinu a bolo svetlo.
      Asi si pockam az knihu niekto oskenuje a hodi na ulozto.

      1. Tak třeba má zlokot nějaké méně ostražité, ale jinak hodně podobně založené dvojče …
       Ale vzhledem k tomu, že všechny texty jsou už teď veřejně dostupné :-DDD

  2. Námitek proti příspěvku se jistě sejde plno, ale věcně vzato, máte vlastně pravdu.

   Proč není v objednacím portálu možnost poslat knížku na dobírku, poslat jenom ebook (stažení ebooku po zaplacení na účet nebo poslání dopisu na dobírku s kódem ke stažení ze serveru)… Plus pár větiček o garanci vrácení peněz a řešení „potíží“ by také nevadilo…

   BTW, výroba ebooku není dnes žádný problém, běžné sazečské programy – nebo i lepší textové editory – umí ukládat přímo v ebook formátech (třeba otevřeném formátu epub). Může to být i šifrované a na jméno a osobní klíč kupujícího… což se obvykle nedělá, protože coby ochrana proti pirátění knih je to stejně k ničemu: dnes v době laciných skenerů a OCR aplikací v každém smartphone je stejně jen otázkou pár dní nanejvýš pár měsíců, než se každá populárnější kniha objeví v nějaké e-formě na netu na stahovacích serverech. Svým způsobem to je pro autora i výhodné – je to vlastně „virální reklama“.

   Kupříkladu osobně nemám o papírové knihy (kromě typograficky a fotograficky výjimečných) zájem, vše čtu a držím pokud možno elektronicky. A čtu na „plackách“ nebo notesech. Nebo si nechám elektronicky předčítat (v autě nebo při sportu třeba). Je to nejen značně pohodlnější na čtení, hlavně je to bezva pro stěhování a dostupnost. Také jde v archívu knih kontextově vyhledávat, psát si k tomu osobní poznámky a rešerže, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *