30 května, 2024

Remíza je také výhra

Je to pár dní, kdy se ve veřejném prostoru objevila zpráva, že Čína přichází s mírovým plánem pro Ukrajinu. Od té doby se o tom docela mluví, ale mimo velmi krátké hlášky z oficiálních čínských kruhů o tom prakticky vůbec nic nevíme. Jen se pořád čeká, až to Sitting Ping (podle vzoru Sitting Bull) představí. Zdá se, že to Číňani mají nějak předjednané s Putinem, protože Rusko je jediná země, odkud už dopředu nezní proti tomuto plánu odsudky.

Jinak mám pocit, že tu snad nikdy nebyl tak špatný mírový plán a tedy tak špatný mír. Ještě o tom nic nevíme, ale už předem je všem těm Lipavským, Scholzům, Macronům, Bidenům i Zelenským jasné, že je zapotřebí tento plán odmítnout. Je to vlastně úplně stejné, jako před prezidentskými volbami. To Babiš mluvil o míru, ale jen tím strašil lidi a bylo zapotřebí ho řádně zepsout a morálně odsoudit. Vůbec… kdykoliv někdo promluví o míru, tak je to Putinovec, protože voláním po skončení bojů jen nahrává Rusku. Pokud by se přestalo válčit, tak by Rusko VYHRÁLO. Každý libtard to chápe a dezoláti jsou tím pádem pátá kolona. Pokud se totiž přestane střílet, tak Rus vyhrál. Takhle to je, ne?

Všimněte si – tohle je první ruský strategický úspěch této války. Od prvního dne války jakékoliv volání po míru nahrává Rusku. A ano, nahrává. Rusko je na Ukrajině, nikoliv Ukrajina v Rusku. Jak dlouho Rusové energicky postupovali? Tři dny? Tři týdny? Šest týdnů? Jak dlouho tenkrát před rokem trvalo, než se vytvořil současný stav, kdy mír a přerušení palby za všech okolností znamená ruské vítězství?

Nemyslete si, tohle znamená víc, než to vypadá. Hned první den války Rusové vytvořili předpoklad, kvůli kterému je nezbytné dobýt celou Ukrajinu zpátky, Krym nevyjímaje, aby to bylo Ukrajinské vítězství. Všechno ostatní je ukrajinská a západní prohra. Nic jiného není možné, než za jakýchkoliv obětí a jakýchkoliv nákladů dobýt na Rusku zpátky všechno a vlastně i něco navíc, protože pokud Rusákovi zůstane byť jen metr čtvereční, tak prostě vyhrál.

Od prvního dne války je mír prohrou Západu a ruským vítězstvím. Takhle jednoduché to vlastně je.

Prosím všimněte si druhé věci – válka je věc nepřirozená, krvavá, strašná, nákladná, obludná a příšerná po všech stránkách. Ale přesto ji Západ musí udržovat a musí do ní investovat nejen dolary a tanky, ale i toleranci vůči Banderovi a dalším ukrajinským démonům. Jak čas plyne, je třeba stále více západní shovívavosti a zároveň se objevuje stále více hajlování a dalších důkazů o tom, že je něco shnilého ve státě dánském.

Stejně tak musí Západ zůstat shovívavý vůči korupci. Musí nějak překousnout, že peníze netečou jen na válku, ale i na pohodlný život vyvolených. Západ musí překousnout, že se Rusko nezhroutilo a že většina západních firem z Ruska neodešla. Západ musí překousnout, že se s ruského plynu dělá na moři plyn americký. Jinak to prostě nejde, protože… jakýkoliv mír by byl ruským vítězstvím a prohrou Západu.

Proto ti, co mluví o míru, jsou míroví štváči. Proto se proti nám tak strašně brojí. Proto jsme tak nepřijatelní. Proto se tak pustili do Babiše… Rus si totiž od prvního dne zajistil, že remíza je také výhra.

Zbytek je pak už jen železná logika války. Pokud Ukrajina prohraje, prohrají všichni. Pokud Ukrajina neosvobodí celé své území, vždycky prohraje. Je úplně jedno, jestli mezi tím osvobodí nějaké město, nebo postoupí o dvacet kilometrů. Musí získat všechno všecičko, jinak prohrála a my všichni s ní.

Rus si na Ukrajině v podstatě vyrobil manévrovací prostor. Od Chersonu po Kupjansk. A nic jiného vlastně nepotřebuje. Teď stačí jen střílet a střílet, ničit a ničit. Chvíli postupovat, chvíli ustupovat… a čekat. Ve válce se nakonec všechno projeví. Korupce, Bandera, dvojí metry… všechno. I ty ztráty se nakonec profláknou. A jen úplné kompletní osvobození ukrajinského území to může ospravedlnit. Jinak je to ZA VŠECH OKOLNOSTÍ prohra Ukrajiny i Západu.

Samozřejmě je zapotřebí volat po míru. Je zapotřebí to ukončit. Protože prohra Ukrajiny a Západu je s každým dalším mrtvým Ukrajincem stále větší a větší a vytlačení Rusů stále nemožnější a nemožnější. Tak nemožné, že o tom mluví dokonce i Petr Pavel. Každým dnem je těžší a těžší dosáhnout západního vítězství. Každým dnem je riziko zavlečení do ještě většího průšvihu reálnější a reálnější. A to všechno kvůli tomu, co se stalo během prvních dní války. Bojuje se na ukrajinském území. Na ničem jiném vlastně nezáleží.

PS.

Přátelé… žádosti o zaslání knihy jsou už skoro kompletní. Zbývá pár posledních, kteří si zaslání ještě neobjednali. Poslední várku knih prosincových a lednových předplatitelů budu rozesílat příští pondělí. Kdo si požádal o zaslání knihy a neobdrží jí do konce příštího týdne, ať mi napíše na vidlácký mail. Přijímám reklamace.

Začátkem března spustím zasílací aplikaci i pro ty, kteří si předplatili knihu v únoru a do konce března chci mít všechno vypořádané. Zároveň vám chci říci, že předplatby za knihy budu přijímat jen do konce února. Kdo si chcete knihu ještě objednat, pošlete mi nejméně 350,- Kč na účet č. 164 883 276 / 0300. Poslední platby přijmu 28.2.2023 do 23:59 hodin. Pak prodej knihy touto cestou skončí.

Pokud mi ještě nějaké knihy zbydou, vezmu je na demonstraci. Předpokládám, že se tam zase potkáme a kdo bude chtít knihu či placku, ten bude mít ještě možnost. Vše se včas dozvíte.

Nekončí samozřejmě kniha. Dotisk je v plném proudu a od dubna budu plánovat postupné setkávání s vámi, vždycky ve vašem kraji. Budu pro vás mít jisté překvapení, ale teď o něm ještě nechci mluvit. Kdo bude mít o knihu ještě zájem, pro toho pak bude k dispozici. Zbytek nákladu se nakonec (v létě) dostane i do běžné knižní distribuce.

Kdo nechce na knihu čekat do dubna a déle, ten má posledních několik dní na předplacení a pak celý březen na zadání adresy k zaslání. Poslední příležitost bude 11.3. 2023 na demonstraci. Pak až osobní předání při mém „turné“ po republice.

374 thoughts on “Remíza je také výhra

 1. V Berlíně nainstalovali zničený ruský tank přímo před velvyslanectví RF
  http://imgway.cz/s/ddMW
  nehledě na to, že tam mají několik jiných již od roku 1945.
  Myslím, že zanedlouho před jejich ambasádou v Moskvě bude výstava Leoprdů 1 a 2

  1. Myslím, že od toho roku 1945 mají i několik desítek plně pojízdných.
   Ale od událostí v Maďarsku 2006, z nich preventivně vymontovali motory. Navždy. 😀
   Aby nějakého echt Němce nenapadlo, některé z nich bez problémů nastartovat a vyvádět s nimi nějaké skopičiny, jako ten maďarský bývalý tankista. 😀
   26. října 2006 to bylo. Protivládní demonstrace při příležitosti 50. výročí protibolševického povstání to byla.

  1. Takže vás napadají jenom ty dvě možnosti?!? Nemáte příliš omezený pohled na svět? Je to zapříčiněné úrazem hlavy v mladosti?

   1. Normální možnost je diskuse o věci. To ale se tady nekoná a není to moje chyba.

    Není to povinnost, musí být zájem, chuť a schopnost …

    1. já tomu nerozumím ,tak ten pán ..tečka ..19:45 je ovlivněn úrazem hlavy v mladosti ?
     Proč mu tedy nedají léky ?Chudák,cítím s ním ,je mi ho líto.

     1. Já nikdy neohrnuju nos nad lidmi, kteří mají snahu se dobrat nějakého poznání. Když jsou schopni v tom se mnou spolupracovat (tím že mi budou vysvětlovat svoje a vyvracet moje .. a naopak), mají můj respekt a mají pro mě obrovskou cenu.

        1. Člověče, nebuďte blázen. Čekáte, že vám předložím seznam odkazů, kde se s despektem vyjadrujete k odlišným názorům? Myslíte, že když čtu celou diskusi, která je ze 4/5 hádka a blábol, mám na něco takového čas?

         Berte mé sdělení jako zpětnou vazbu, nebo jako mé soukromé hodnocení za umělecký dojem vašeho expozé zde. Jak s tím naložíte, je mi jedno.

        2. Šmankote, gogo, vy to fakt nevidíte? Já si rád přečtu vaše názory a považuju vás za velmi chytrého člověka a analytika, ale měl byste trochu zapracovat na zkrocení své ješitnosti. Neříkám, že jste v tom sám, máme to v sobě do jisté míry všichni, ale vy opravdu neopomenete v každém druhém příspěvku urazit a zaútočit na lidi, se kterými máte zjevně dlouhodobě nevyřízené účty. Jmenovat netřeba.

         Zkuste se víc soustředit na věcnou podstatu toho, co píšete, a smířit se s tím, že ne vždy s tím budou všichni souhlasit (koneckonců přece si nemyslíte, že máte patent na pravdu, že ne?), a rázem bude veseleji. Není nic jednoduššího než stylizovat svá vyjádření jako teze předkládané k zamyšlení, a nic otravnějšího než předkládat je jako zjevené pravdy. Pokud tedy nemáte charisma biblického proroka nebo apokalyptického diktátora. Což (naštěstí) nemáte…

 2. gogo napsal:24 února, 2023 (13:09)
  To, čí interpretace je víc odpovídající realitě, se dá probrat v diskusi, která tady neprobíhá. Konstatovat se dá takhle i to, že svou pravdu má Pavel, Bartoš, Černochová…. to k ničemu nevede.

  Tak naposled, víte problém je že Vy svůj názor prezentujete jako jedině správný dobře to se ještě dá pochopit. Ale nemůžete třeba o těch druhých psát ve smyslu že jsou vlastně idioti

   1. Jen doplním, že řada z vás se dožaduje nějaké komunikace a diskuse a mrzí vás, když vaše názory potlačují, zesměšňují a nejsou ochotni diskutovat věcně.
    Jste toho schopni vy?
    Vždyť se podívejte do zdejších diskusí… až se z lesa ozve, abyste se nedivili.

    1. Kdyz napisete svuj nazor, ktery vybocuje z mistni koledy (dekuji za termin), je to brano jako urazka.
     Uz od zakladni skoly slysite, ze se nesmite bat myslet, ovsem beda, kdyz to opravdu udelate. Jako prvni vas ztrestaji ti, kteri vas k tomu vedli.

     1. Nemáte pravdu. Názor nikomu nevadí. Vadí názor, kde je hned více či méně otevřeně čtenáři sděleno, že pokud si myslí něco jiného, je nesvéprávný idiot…

   2. Normálně na tento nick nereaguju, ale teď mi to nedá, protože to je vrchol stupidity.
    Jak – odhaduje se věrohodnost?
    Zrovna propagandisti by měli líp, než kdo jiný vědět, že věrohodnost se ověřuje!

    1. Ne, ověřují se data, porovnávají se předpovědi s realitou.

     Věrohodnost toho, co nemůžeme ověřit na datech se odhaduje. Od toho je to věrohodnost.

  1. Když budu parafrázovat známé rčení, tak po chvilce diskuze s blbcem už diskutují dva blbci. Možná i proto a také protože blbec urputně neví že je blbec ta diskuze jaxi neprobíhá.

   1. potrefená husa se vždycky ozve… můžou si říci zdejší namistrovaní …
    Víte,já když čtu,že někteří tady o druhém ,druhých píšou to je blb ,blbec atd…jsou tady i takové trubičky ,kteří dělají blbce z jiného pod rouškou slušnosti…
    vždy si říkám jakým právem takto hodnotí písemný projev člověka,leckdy i gramatiku,který ho vidí svým pohledem a ze svého úhlu,na základě svého vzdělání,rozhledu ,informovanosti.
    Jednou se mi líbil článek v Rudém právu asi v roce 1972,byl přes celou stranu a že to byla plocha.K článku byla přiložena veliká fotografie ,která záměrně zachycovala za zády starého pána,který seděl za starožitným,pracovním stolem, obrovskou knihovnu od zdi ke zdi,od podlahy ke stropu a ten pán sedmdesát pět let stár,ověnčen vysoškolskými tituly/asi pět /v nadpisu říkal : ,,Vím ,že nic nevím.“Dojemná pokora na sklonku života a sklonění před tím ,čím jsme za života obklopováni.
    A tak si u podobných projevů popisovaných výše říkám ,že by neškodilo přečíst si něco málo o pokoře,altruismu ,empatii.

     1. přesněji turovitého fejka,líbí se mi ,že mi připadá vaše jméno ws zde jako nové …to bude asi pecka ,tak do toho …

 3. Čínské body návrhu k jednání konfliktu Moskvy s Ukrajinou mne potěšily,palec nahoru.
  Od 1.3.2023 začíná 12.-tá mobilizační vlna Ukrajiny,přičemž byla k této mobilizaci navýšena věková hranice na 62 let.

  1. No… https://twitter.com/Podolyak_M/status/1629079699207880705: „Jakýkoli „mírový plán“, který počítá pouze s příměřím a v důsledku toho s novou delimitační linií a pokračující okupací území Ukrajiny, není o míru, ale o zmrazení války, porážce, dalších fázích ruské genocidy. Ukrajinská pozice je známá – stažení ruských vojsk k hranicím z roku 1991.“

   Až do posledního Ukrajince…

   1. Já dávám bodům čínského návrhu palec nahoru za to ,že Rusku nic nenařizují a nechávají tak na něm volnost volby dle vlastního uvážení,moc se mi to líbí.
    Nedivím se ,Borell prskal a nebyl spokojen.

 4. Ukrokonflikt má zřejmou a jasnou pouze příčinu: rozvrat, zničení, oslabení , vyprovokování Ruska dle rady jistého Bismarcka prostřednictvím téměř 3 desetiletí hýčkaných, sponzorovaných a cvičených ukronácků v zájmu objednavatele, tedy kolektivního ZÁPADU.
  Co je nejasné, je pojetí oné speciální operace, té války-neválky, ze strany RF. Čistě z vojenského hlediska by při použití svého skutečného zbrojního a vojenského potenciálu , a při použití klasické západní agresivní celoplošné útočné strategie bez ohledu na cíle ( ohled na civilní obyvatelstvo ) zhruba do měsíce, ale spíše dříve, ukronáckov neexistoval …
  Jde skutečně o válku-neválku, která velmi rychle přešla do opotřebovávací formy, přičemž jde o reálný konflikt Západu ( jenž se fyzicky účastní vojáky, zpravodaji, technicky, informačně, dodávkou zbraní, finančně, ideologicky, záškodnicky, politicky, atd. ) prostřednictvím ukro vojclů, a mnoha žoldáků z celého světa, včetně ČR, s RF , jež oficiálně na rozdíl od protivníka vystupuje jako solitér ( samozřejmě, že své příznivce v zahraničí má, ale ti se nechovají jako arogantní idioti kousnutí tarantulí ) .
  Pro vnějšího, nota bene nezavěceného a laického pozorovatele, se některé vojenské skutky jeví velmi diskutabilně, prapodivně, a nechápe je – vcelku oprávněně.
  Nicméně tou akcí byla rozehrána velmi komplikovaná, a mnohem širší, ekonomická, politická, hospodářská, vojenská, mocenská partie s možnými nedozírnými následky, kdy ve vyústění by umístěný ukro konflikt byl selankou proti rozpoutanému skutečnému válečném šílenství v kontinentálních rozměrech.
  Čechistán, ten prd na mapě, v koalici ochotných ratlíků okopává kotníky a poštěkává z povzdálí na jadernou mocnost, a snaží se co to jde stát se přímým účastníkem konfliktu.
  Jediné, co jde nějak útlumit, je díky výměně Pol.representace vycouvat z agresivní pozice vůči RF…
  Jak vše dopadne, je otázkou, ale myslím, že i RF opotřebovávací zakonzervovaný konflikt vyhovuje, neb tím v důsledcích ničí západní šašky účinněji, než na bojišti. Co však vykostit musí, jsou ukronáckové …

   1. To je více než přesné, Alefe Nulo.
    Do první linie jistě nedou, jsou šetřeni k tomu, stát se rozhodující vyčišťovací silou v zemi, jejíž loutková vláda z celé planety nejvíc usiluje o rozvrat celé budoucí Evropy.

    Co se týče násilně mobilizovaných a na smrt posílných Ukrajinců – zaoceánským autorům je úplně jedno, jestli zahyne milión Rusů či milión Ukrajinců.
    Dokonce bych se odvážil odhadnout, že mrtvý Ukrajinec má dvojnásobnou hodnotu než mrtvý Rus.
    Už jen proto, že každý druhý Ukrajinec je vlastně Rus .

   2. Vidíte Aleše, a mně-při vší účtě- spíše než situace ukrajinců, kterých se tady v Bohemii toulá několik set tisíc, děsí to, co v souvislosti s oním konfliktem čeká českou mládež ( a nejen mládež ). I přes to, že si ten průser sama přeje, volí, nebo jí je to fuč – v každém případě to pro ni i společnost , vysoce pravděpodobně, bude mít echt destruktivní následky.
    Měli bychom si rychle uvědomit, že nejde o náš konflikt, nejsme jeho přímými účastníky, a svoji solidaritu s civilním Ukrajinci jsme projevili v historicky nejen rozsahem NAPROSTO OJEDINĚLÉ, LUXUSNÍ FORMĚ, samozřejmě na účet vlastního obyvatelstva, kdy byl údajným válečným uprchlíkům povrch stránkách poskytnut NEBÝVALÝ KOMFORT PO VSECH STRÁNKÁCH, připomínající svým rozsahem a komplexností LUXUSNÍ DOVOLENOU NA RIVIÉŘE s dietách k tomu, a možností čerpat VŠECHNY VÝHODY ZDARMA, DOKONCE SI JE VYNUCOVAT Z DOMOVA, A LIBOVOLNĚ PENTLOVAT mezi ukronáckovem a Čechistánem třeba jen kvůli drahé léčbě, nebo tomu kapesnému. SKANDÁLNÍ, A o to více ZVRHLÉ A DEVIANTNÍ, že na drtivou většinu zdarma poskytovaných bonusů běžný občan buď nedosáhne, nebo za ně tvrdě zaplatí, popřípadě mnoho let počká…
    Uvědomme si jednu věc – nejsme tu od toho, abychom řešili jejich vnitřní problémy. Každý stát, obyvatelstvo, nese za sebe a své uspořádání odpovědnost. Tam existuje samostatnost 30 let…
    Máme dost problémů vlastních-jen za poslední necelé 2 roky došlo k tak masívní fašizaci a nacifikaci společnosti pod praporem té demokracie až přechází zrak…
    Demokracie, respektive to, co se za ni pokládá, koná, je cesta do pekel, a je dost možné, že jednoho dne za to, co vše má na svědomí, stane před pomyslným tribunálem.
    Rozhodně bych byl pro zákaz nadužívání a používání toho slova vůbec, páč kdejaký moralně-mentální mrzák, idiot, fanatik, kripl, zloděj, hromadný vrah, dement, úchyl, a jinak deviantní jedinec či skupina jej používají jako omluvenku, důvod, motivaci, palcát, kladivo, etc. pro prezentaci svinstev a nehorázností všeho druhu. Všichni jí mají plnou hubu, klávesnice, prapory a kdo ví co, jen nikdo neví, jak vypadá, a i její fata morgány v dáli se bojí jako čert kříže…

 5. odjinud

  Generálovi asi nikdo neřekl, že volební kampaň už dávno skončila a že není důvod se předvádět na polském tržišti. Budoucího prezidenta České republiky není hodna jeho fotografie s nákupní taškou, je jedno zda je viděn u ošatky vajec nebo u staženého králíka. Role prezidenta to prostě nedovoluje. Spořivý pan již brzy prezident, jinak generál nic neušetřil, ba právě naopak. Z ostudy má teď kabát.
  https://www.vasevec.info/blogy/general-vi-kde-dobre-nakoupi

  1. Nejen on, se mi zdá, že jsou všichni zmateni, jak lesní včely nad pasekou. Poradce matláka Péti, se včera vyjádřil jasně „Nakupujte v Polsku, třeba se řetězce chytí za nos, říká vládní poradce.“
   https://www.youtube.com/watch?v=SawuhrIwt6o
   A to je ten stejný, který radil, když lidé padají na hubu, najít si druhou práci. Slyšeno na vlastní ucho.

  2. „Budoucího prezidenta České republiky není hodna jeho fotografie s nákupní taškou …“

   Přesně. Neuvědomuje si, že představuje STÁT. Ještě strašnější je Čaputová: nechala si udělat fotky, jak se válí v presidentské kanceláři po podlaze!

   1. To je zcela v pořádku. První fotografie obsahují a přinášejí hlubokou symboliku.
    Kdybych já měl být prezidentem, což je naštěstí zcela vyloučeno, mé první fotografie by byly ze stavby, z továrny, z JZD, ze škol. Podobně jako někteří asijští despotové oblékal bych montérky – právě proto, že prezident je mimo jiné i symbol.

    1. Dobrého prezidenta poznáme podle toho, že se přihlásí k zásadě „Nezáleží na tom, jakou barvu má kočka – hlavní je, že chytá myši.“ Připomene, že i lump jako Klement Gottwald může vyslovit nadčasovou a nosnou myšlenku: „Republika potřebuje lidi, kteří něco umějí. Být dobrým pracovníkem, dobrým vlastencem, to znamená být i dobrým žákem.“

     1. Prezident, který tuto zemi povede ke stabilitě a prosperitě, musí být především prezidentem lidí práce. A nepropadejme omylu – člověk práce je u soustruhu, u míchačky, na poli, v managementu i za katedrou – když jeho konání přináší obecně prospěšné výsledky.

     2. Já s výrokem Nezáleží, jakou barvu má kočka – hlavní je, že chytá myši zcela souhlasím.

      Ale pokud bych byl ČESKÝM prezidentem, oblékl bych si pro jistotu mnohobarevný, tj. duhový obleček a před kamerami ČT předvedl, jak zuby chytám myši. Aby bylo jasno i mladší vzdělané generaci.

      Byl by to krásný příklad i pro kočky – dnes se na televizi dívá i spousta koček, které v životě myš neviděly.

      Pokud by se prokázalo, že měla agitka úspěch, prosadil bych do ústavy korespondenční volbu i pro kočky – nejlepší přítelkyně člověků. (Psům bych volební právo nedával, jsou přehnaně inteligentní a chybí jim kritické myšlení.)

      V Rakousku teď podávají ústavní stížnost už i pětileté děti, mohli bychom je trumfnout.

       1. Ne, Alefe, v téhle společnosti se presidentem nestanete.

        Vypadá to, že vy a já máme odlišný názor, ale jádro věci je asi jinde: dříve se na veřejnosti nemohl objevit neoholený chlap. A zedníci často měli nejen sako, ale i vestu (první republika, Anglie). To, že se dnes v televizi prezentují neoholení chlapi, pociťuji jako úpadek společnosti.

 6. „Na Daszaka už všechno prasklo a na Hoteze to vyplouvá na povrch.“ (

  https://dfens-cz.com/predbezna-zprava-vyboru-verejneho-zdravi-americkeho-senatu-o-puvodu-covid-19/

  ).

  A profesionál Mrcasík se tím marně snaží odvrátit pozornost od toho, co zjistila Sášenka Latypova (

  https://otevrisvoumysl.cz/sasha-latypova-covidova-protiopatreni-dukazy-o-umyslu-poskodit/

  https://otevrisvoumysl.cz/nove-dokumenty-odhaluji-ze-covid-bylo-od-zacatku-politicke-divadlo-planovane-roky-dopredu/

  ).

  Klasická snaha sejmout hlavní vinu za zločiny ze šéfů (o hodně pater výše i Mrcasíkových) a svalit ji celou na (o něco málo méně vinné) podšéfy (např. prodejné „akademiky“).

  1. No hlavně že když si člověk dovolil něco takového jen naznačit na začátku celé té šaškárny, tak byl ihned všude banován a málem v ohrožení. Ono si přitom stačilo dát dohromady informace, které se tu a tam objevovaly na internetu (třeba některé Gatesovy výroky, patenty virů atd.), aby mu došlo, odkud vítr vane.

   Americká propagandistická strategie je pořád stejná. Když nastane průšvih, všichni, kdo se jen pokusí naznačit možné souvislosti a viníka jsou ukřičeni do zapomnění. Proběhne mediální bouře, kdy jsou všichni ujišťováni o čínských a ruských vlivech/agentech atd., no a pak s odstupem let, když už to veřejnost v podstatě nezajímá a nikdo nebude volat po krvi, to tak nějak postupně vyplave na povrch. Americká demogrcie se opět opět poklepe po rameni, že je nejlepší na světě, protože pravdu neumlčuje, no a jede se dál.

 7. Vsichni pisou o mirovem planu, ktery predstavila Cina, je to i u Vlka.
  Zapadni media to ztrhaji, to je prece jejich prace. Jeste aby Cina zajistovala mir. To by si pak nekdo mohl myslet, ze je to zapad, ktery rozpoutava valky.

  Muj osobni nazor je, ze ani Cina si ted nejaky rychly mir nepreje. Je moc a moc brzy.
  Anglicani se priznali, ze na Ukrajine operovaly jejich specialni sily a zkousely tam nove zbranove systemy. O USA to snad psat nemusim.
  I Rus tam urcite mel par prototypu, ktere doladuje.

  Do hlavy Cinanum nevidim, ale vsadim se, ze jsou taky celi zhavi si vyzkouset svuj vercajk.
  Wunderwaffen uz tam jsou, tak proc si nevyzkouset, jestli cinska PVO sestreli americke rakety.
  Jeste ty Abramsy a stihacky, a Cinan bude na Donbase nato tata. Stejne maji vsichni masky.
  USA prodava ty same rakety Tajwanu. Neumim si predstavit lepsi misto pro generalni zkousku.
  Byli by moc hloupi, kdyby tuhle sanci promeskali a o Cinanech si muzete myslet leccos, ale urcite ne, ze jsou hloupi.

  S Putinem jsou diky laskavemu zapadu ted nejvetsi kamosi, Putin by urcite neodmitnul.
  Zvlast kdyz po pul roce masaze, jak Cina a Indie berou Rusko na hul na rope a vyzaduji vyssi a vyssi slevy, tak Bloomberg vydal zpravu, ze Rusko prodavalo ropu za podstatne vyssi ceny, nez „se predpokladalo“.
  To jenom jak to slavne zastropovani ruske ropy funguje v praxi.

  USA se podarilo oddelit Evropu od Ruska, cimz zasadily mozna smrtelnou ranu Evrope.
  Ale na druhou stranu k sobe nahnaly do naruce Rusko a Cinu, Indie je taky blizko…
  Co je horsi/lepsi ukaze cas, ale podnecovat najednou valku na Ukrajine a zasovem chrestit zbranema na Tajwanu, to protste budto poradnou odvahu a sebevedomi, nebo poradnou davku imbecility.

   1. Uz se nedivim, ze Cesi v poslednich letech zadnou diru do sveta neudelali, kdyz pracovnici kdysi elitnych vyzkumnych ustavu maji v pracovni dobe cas na navstevy dezinformacnich webu, a navic tam jeste neuveritelne hloupe prispivaji…

   2. Ing. Šulc z AV ČR místo zkoumání struktury chemických prvků, věnuje část pracovní doby politologii.
    Za to bych ho neodsuzoval…Ruku na srdce, kolik z nás tak činilo, nebo doposud činí? Smutné, jak reprezentant intelektuálních elit smýšlí. Nevidím mu ale do hlavy, buď je pitomý nebo navedený. Vzhledem k faktu, jak často a rádi tzv. inteligenti kolaborují s vládnoucím establishmentem, tipuji, že „b“ je správně…

     1. 2. Alef Nula, zakladatel napsal:
      24 února, 2023 (15:15)

      Pane Zakladateli, není to náhodou tak, že ryba smrdí od hlavy, případně jaký(á) pán(í), taký krám?
      U Vás by takovým pšenka nekvetla.

      1. Nekvetla, ale to není má zásluha. Víte, ono se sbíječkou v ruce, s natlakovanou injektážní tryskou, s odporně mastným a upatlaným monostrandem v gumových rukavicích, atd., – to se fakt špatně brouzdá internetem. – Ale zase to není každý den.

   3. Jde o onoho ochotného „dopisovatele“ , jenž si splnil svoji občanskou povinnost, i nutkání, odesláním upozorňujícího traktátu zaměstnavateli Vidlákova bratra ?

  1. Od vědeckého pracovníka bych tedy čekal lepší argumentaci… Není na čase změnit práci? Přesně takhle se pracuje u Šafra na jeho fóru…
   Vždycky když se opět ukáže nějaká další olbřímí inteligence a noblesa naší vědecké elity, tak jsem rád, že jsem jen středoškolák.

   1. To je poněkud ukvapený odsudek, Vidláku. Já akademické prostředí trochu znám a tak vím, že není málo vědců (a jsou to fakt nabití sokoli), kteří mají názory rovnoběžné, ba co dím – stejnolehlé s tvými, a koeficient stejnolehlosti je nezřídka větší než 1. Ale v akademickém prostředí je půda nejistá a povětří nezdravé, a tak jsou často nuceni v zájmu zachování rodu a kontinuity oboru mlčet. – To samozřejmě není obhajoba Felixe Edmundoviče.

    Zase jsme tam, kde jsme byli. To je ta pověstná otočka o 360°.

   2. Dnes je na Novinkách článek „V Rusku se na výročí invaze konají protestní akce. Už se zatýká.“
    Stojí za to se na to podívat. 4 holky s transparentem brány hezky ze spoda, aby nebylo vidět, že za nimi už nikdo není.🤣
    To bude rychlý zatýkání. Ta inteligence z pravdomluvných novinářů jen stříká.

  2. Pane inženýre, je to taková blond otázka, ale proč si na stránku Akademie věd necháte placnout fotku v triku s orvanym lemem u krku?
   Proto možná ta neurvalost v příspěvku , mate problém v sebeprezentaci.

   1. K Marie P 24 února, 2023 (16:40:

    Blond otázka to opravdu je, také bych se raději nechal vyfotit s orvaným límcem než v prvotřídním kvádru.

    Smutné na tom je, že i ženy, kterých si opravdu vážím, se nakonec vykáží podobným blond smýšlením.

    1. Strávil jsem teď několik málo minut nad podobenkou Felixe Edmundoviče. Tvář často (ne vždy!!) řekne o člověku mnohé. A ta jeho mi vyprávěla o člověku, který je nešťastný, zapomenutý rozvedený a asi ho nikdo nemá rád. On taky nemá nikoho rád. Tak si ulevuje na netu.

     Identifikovat své trolly jsem kdysi zkoušel na svém blogu. Měl jsem tam dva a jednu trollici. Tak jsem oželel diskuzi a dal jsem jen redigovaný vstup. Příspěvky klesly snad na jedno procento původních. Když jsem bránu odstranil, za pár dnů se situace vrátila zpět. Hádali se nesmyslně s ostatními a mezi sebou. Původní článek byl vlastně zbytečný. Tak mi příspěvky jdou přes mail.
     Málokdo má trpělivost čekat, až ho vpustím na sklo. Ale když má něco k věci, tak si klidně počká.

     1. K Starý kocour 24 února, 2023 (19:19):

      To jste (záměrně?) špatně pochopil.

      Nepsal jsem o podobence „Felixe Edmundoviče“, nikdy jsem ji neviděl.

 8. Off topic
  Diskutér (elf?) s nickem „Anonym“ mi syntaxí a stylem „rozesírání“ připomíná nechvalně známého Scallopa.
  Toto individuum má mnoho tváří a jedna z nich, nepozvána, se opět vetřela k Vidlákovi, aby škodila…

    1. Kuriozita:
     Scallop, zvaný též škeble, je prastarý „elf.“ Nejen já, ale i nám všem známý veršotepec Ládík, jsme s ním sváděli urputné boji v dnes již neexistujících debatách na platformě „Blog.aktuálne.cz“ Tento mořský plž spolehlivě zničí jakoukoliv smysluplnou diskusi, obrana neexistuje. Osvědčila se jeho úplná ignorace…pak hřebenatka reagovala zuřivě, jednovětými údery do prázdna. Ovšem přehlížet tuto entitu dokáže málokdo. Vyžaduje to pevnou vůli a sebezapření…

     1. Jo, tak toho také pamatuji. A ještě tam byl jeden, na nick si už nepamatuji a ten se v zápalu debaty proflákl, že on a jeho elfí smečka jedou v kanceláři na plné kule. Předpokládám, že dnes na jdou sofistikovaněji a pracují na home office.

     2. Obrana existuje, ale jen částečná. Několikrát se mi v minulosti podařilo v diskusích toho zmetka zlikvidovat, nicméně on se po nějakém čase zase vrátil a mlel dokolečka to své. Stojí to vždy příliš mnoho času a energie a hlavně, člověk se začne chovat dost šíleně sám. Dodnes mám jisté výčitky ohledně diskusí na Kydech před rokem těsně před zavřením.

 9. Ted dám,, absurditu,, co mě napadla…….vemte si že by přepokládali že USA budou tak blbí a tlačit Čínu ,Indii, Irán do náruče Ruska a ono se to v podstatě děje a to hlavně zdlouhavým konfliktem

  1. Já kdybych měl postavit sebe na místo Číny, tak bych měl podstatně větší radost a důvěru v Rusko, které nekmpromisně ovládne 3/4 Ukrajiny do prázdnin, než tohle, které protahuje konflikt na rok, mobilizuje jak křovák a vypadá, že je vojensky na hraně porážky.
   K jasnému vítězi bych se jako Írán nebo Ind obracel s větší jistotou i z hlediska očekávatelných nepřátelských akcí ze strany USA.

   V čem vidíte ty výhody natahování a buzení dojmu země v rozvratu a vojensky neschopné?

   1. „Rusko, které nekmpromisně ovládne 3/4 Ukrajiny do prázdnin“

    Vas guru take nekompromisne zorganizoval povstani na Donbase.
    Smirte se s tim, ze vas rozhled je smesne maly, a misto abyste se aspon trochu pokusil o celkovou analyzu, tak se tupe soustredite na jeden jediny dilek mozaiky.

  1. To už jsem tu z jiného zdroje dával k dobru včera. Clinton body count se to jmenuje a počátky sahají někam do poloviny osmdesátých let.

 10. gogo napsal:24 února, 2023 (7:50)

  Názor Váš ale i Vidláka je naprosto rovnocenný navíc oba jsou možné ,nebo to klidně muře byt úplně jinak….s tím rozdílem že Vy ten svůj prezentujete jako jedině správný, život nás naučil že tolik věcí co vypadali naprosto absurdně,, viz. kolik lidí je přesvědčeno že Fiala je bůh,, se stali skutečností.

  1. Navíc pro mě je dost pravděpodobné, že se ze začátku Rusové přepočítali stou bleskovkou ale správný generál má plén B,C, atd. A jak píše i Vidlák když nevyšla bleskovka toto vyčerpávaní západních zdrojů válečného materiálu jim klidně vyhovovat muže. Rusům nikdy moc nezáleželo na lidských strátách. Navíc
   si zkoušejí jak se bránit západní technice. Za absurdní bych to tedy nepovažoval

   1. To, čí interpretace je víc odpovídající realitě, se dá probrat v diskusi, která tady neprobíhá. Konstatovat se dá takhle i to, že svou pravdu má Pavel, Bartoš, Černochová…. to k ničemu nevede.

     1. Předpokládám, že znáte na Západní frontě klid. Do Vánoc (či jiného svátku) doma je taková oblíbená rychle se šířící zpráva na začátku mezi vojáky, nicméně to nic nevypovídá o informacích v nejvyšším velení. Takže pokud to neprohlásil alespoň jeden z těch propuštěných generálů, tak je věrohodnost této informace téměř nulová.

      1. Stačí sledovat diskuse s lidmi, na které dávám tu a tam odkaz. Jsou mezi nimi i generálové a lidé, kteří měli informace o plánovaném rozsahu.

       Zdejší odborníci samozřejmě tvrdí, že operace je přesně taková, jakou ji plánovali a když se to orbrátí, tak to bylo zase plánované.

       Ale realita byla a je jiná.

       1. Gogo, víte, kdy bych tomu uvěřil? Kdybyste mi dal odkaz na jediný rozhovor s Putinem, Šojguem nebo Gerasimovem, kde mluví o krátké operaci. Všechno ostatní je mlha války.
        Kdyby Putin před rokem vystoupil a řekl, že začala speciální vojenská operace, která do týdne skončí dobytím Kyjeva, tak to by byla jiná. Ale jediný, kdo tohle říká, jsou západní novináři, kteří se odvolávají na rozhovory s různými Rusy, o jejichž identitě a záměrech nevíme vůbec nic.
        Nevím, co si mysleli ruští plukovníci, nevím, co si mysleli generálové, nevím, co si doopravdy myslí Strelkov nebo Prigožin, ale Putin jakožto nejvyšší představitel země si dal sakra pozor, aby nic určitého neřekl. Nebo je to jinak? Máte nějaký Putinův rozhovor, kde by řekl něco, čím je naplněný náš éter? Jako že do konce roku bude po válce, brzy už zvítězíme, každou chvíli to bude hotové…

        Já mám jen jednu indícii, že Putin s krátkou válkou nepočítal… A tou je připojení čtyř ukrajinských regionů k Rusku. Udělal to až v září. Ne v dubnu, ne v květnu, ne v červnu. Dlouho čekal a váhal, jestli si to už může dovolit…

        1. Diky Vidlaku, na dobrou noc jste me pobavil.
         Pokouset se diskutovat s gogo 🙂
         A dokonce si myslet, ze nejake vyjadreni z Kremlu, od Putina nebo Gerasimova muze mit nejakou vahu?
         To nevite, ze Kreml je plny matlalu a vlastizradcu? To prece vi kazde dite. (patricne odhackovane tim spravnym guru)

         Podle mistni sekty guru Jary jsou jedine spravne informace z ruskych anonymich chat roomu, kde v zadnem pripade nehrozi infiltrace z trollich farem z Polska, a kdyby nahodou, tak vsichni odhackovani disponuji sedmym smyslem, ktery trolly odhali.
         Jo, a jeste pak od velmi uspesnych vojevudcu typu Strelkov. Jenom on ma totiz za sebou na Donbase uspechy, ktere z nej delaji verohodny zdroj informaci a analyz 🙂

         Schvalne, kdy se namisto cinskeho miroveho planu na Ukrajine objevi nejake cisnske rusicky, ci PVO.
         Mozna Cinan ceka az tam budou ty tanky 🙂

         ps. tim v zadnem pripade nechci rict, ze me ta valka tesi, nebo ze z toho snad mam srandu. je to pruser, na ktery se zadelavalo hodne hodne dlouho a podle jednani hlavnich akteru to tak jeste dlouho zustane.

        2. A sotva se pro to rozhodl, hned se rozhodl prenechat Cherson, hlavni mesto nove oblasti RF, Zelenskemu.

         Dovedl byste logicky vysvetlit prubeh v pocatku operace, pokud by to mela byt nekolikaleta operace?

         Mne rika jak logika, tak i rada ucastniku, ze operace mela byt rychla a nemely probihat ani velke boje. Ocekavali vitani nebo akceptaci.
         Opet, jak jinak vysvetlite postup v Charkove?

         Svuj pozadavek na mistopresezne potvrzeni od Putina si dobre pamatujte a timto napred pomerujte vsechny svoje texty.

         1. Ještě že „Všichni jsme Gogo!“ (Čtyří vraždy stačí, drahoušku!)
          Ty zdejší „nevyvratitelné pravdy“ mě baví. Hlavně když na sebe narazí. Barevný svět!
          [;>D)

         2. Abych dovedl průběh války logisky vysvětlit, musel bych mít spolehlivé informace. A já nic takového nemám. Dozvídám se jen to, co obě strany chtějí, abych se dozvěděl.
          Víte Gogo, mně na vás nejvíc vadí to, jak mi pořád vkládáte do úst, že jsem o něčem pevně přesvědčen. Ale já nejsem. Jen poukazuju na některé nesrovnalosti. Ale pro Vás je to znak mé tvrdošíjnosti.
          Já NEVÍM, jak to mají Rusové namyšlené. Jen koukám na stejné události jako Vy a snažím se v tom najít nějakou posloupnost a logiku. A beru do úvah něco, co Vy nemáte – moji rodinu na obou stranách fronty. Jejich informace jsou subjektivní, ale mají svou váhu.
          Mně zatím stále největší logiku dává Dominik Ticháček – tři fáze. V první fázi vpadnout a dostat se co nejdál to půjde (a ano, klidně i vyhrát, když se to podaří) Ve druhé fázi zkonsolidovat bojiště a ve třetí fázi dlouhodobě likvidovat nepřítele. Tohle nevymyslel ani Ticháček – to si přečetl na stránkách ruského ministerstva obrany. Tato esej tam visela mezi celou řadou jiných esejí několik let. Někdy pár týdnů před válkou tohle všechno odstranili.
          Mně to logiku dává a tak o tom mluvím. Vy si klidně mluvte o Strelkovovi, ale neberte si do huby mě.

        3. Vidlák: Ono i čeští experti psali, že to považují za chybu Kremlu, že plány tajil do poslední chvíle skoro před všemi svými vojáky i civilisty. Potom ti vojáci, kteří byli obětováni někde na odvrácení pozornosti, mohli věřit, že je to jen na týden tažení. O tajnůstkářském vrchním velení nevíme skoro nic. Plánování dlouhé války už předem je sice ještě ošklivější a cyničtější, ale možné to je. S tím že samozřejmě riziko je ohromné, když žádný plán plně nevydrží v realitě. USA a NATO to mohly v lednu 2022 slibovat vládě UA, že když necouvne během posledních týdnů napětí, sankcemi Západ zajistí rychlou výhru. To nevyšlo a teď ti samí cynicky odměřují dodávky zbraní, aby válku udržovaly co nejdéle. Je to spletité. Možná časem lidé jako Danilov ukáží důkazy, že byly americkým establishmentem sami taky oklamáni různými sliby. Takto už to několikrát v historii bylo, že stát, který dodával zbraně si neznepřátelil jen očekvaně nepřítele svého nepřítele, ale nakonec vyvolal hněv i obdarovaného státu, kde byli přesvědčeni, že pomoc byla nedostatečná a že byla následně zrádně zeslabena.

         Komu věřit? Vojáci v zajetí řekli cokoli, co se po nich chtělo, aby byli zařazeni do výměny. Zachycené odposlechy telefonů mohly být uměle vytvořené těmi, kteří je dali do médií. Od chvíle kdy podle médií tajný zdroj blízký Kremlu zvaný generál SVR tvrdil, že Putin si připravil plán útěku do Středoafrické republiky i s hromadou zlata a dolarů. aby tam žil v exilu zbytek života, to chce všecko brát s rezervou. Nakonec i každý expert v českých médiích tvrdí něco jiného.

         Biden ve válečné zoně…další téma a spousta teorií. Realistické je že velmoci si nebudou vzájmemně cílit na nejvyšší představitele, aby nevyvolaly odvetu. Podraz se může vyplatit jen při jednom kole hry podle teorie her. Tihle vědí, že budou proti sobě hrát ještě mnohokrát o svět.

 11. Přátelé,
  právě jsem dočetl celkové obsáhlé hodnocení rusko-ukrajinské války, které dnes přetiskl Vlk.
  Je to ze západního, leč překvapivě nestranného pramene.
  Vypadá to velmi objektivně a informovaně.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/02/24/vyroci-valky-na-ukrajine/

  Domnívám se, že i pro ty informovanější tam bude přinejmenším pár překvapivých a dobře zdokumentovaných faktů a pohledů.

  Jinak se, myslím, jedná o objektivní ukázku novinářské práce, které jsme si už úplně odvykli, ať už fandíme tomu či onomu. a nenávidíme toho či onoho….právě proto, že tam chybí ono fandění.

  Mrkněte na to, prosím.

   1. Zvláště „buřičsky“ jsou tam hodnoceny ruské válečné zločiny…

    To by si elfové neměli nechat líbit a měli by si na ty drzé Švýcary došlápnout. Takhle narušovat jednotnou propagandistickou frontu.

 12. Při plánování akcí s rizikem se musí vždy promýšlet všechny pravděpodobné alternativy, které mohou nastat, protože nikdy nevíte, jak to dopadne. Nemůžete se soustředit jen na jeden plánovaný scénář a když ten nevyjde, tak zůstanete nepřipravení jako nahej v trní. Ovládnutí Kyjeva byla jedna alternativa, která se u Hostomel rozplynula. To ale neznamená, že ty další alternativy nebyly promyšlené a nebyly na ně připravené scénáře. Kreml nevyhrál o parník, ale taky neprohrál o všechno. Stávající nevýhra je asi pro Kreml výhodnější než kdyby se o SVO vůbec nepokusili a jen trpně přihlíželi snaze o rozbití Ruské federace zevbnitř a budování NATO základny v Sevastopolu. A pro USA je z dlouhodobého hlediska asi taky stávající cituace také výhodnější než kdyby do majdanu neinvestovali. Nahej v trní je Ukrajina a EU je podle mě taky ve scénáři, se kterým nepočítala, protože je prostě hloupá. Pro nás poučení, že mezinárodní vztahy prostě nejsou manželství a je neustále nutno zvažovat, s kým je ještě výhodné být za přítele s kým už ne.

  1. Ukrajina je nahej v trní, Evropa zaujala místo největšího politického a ekonomického pitomce na světě, zelené papírky jdou čím dál méně na odbyt. A Vy tvrdíte, že Rusko má nevýhru????

 13. Jsem rád, že jsou britské tajné služby tak bystré. Se všemi těmi svými agenty konečně zjistily to, o čem si běžní lidé povídají a píšou už tak čtvrt roku: „Rusko v posledních týdnech změnilo taktiku, uvedla v pátek britská rozvědka. Podle ní se nyní operace na Ukrajině soustředí na oslabení ukrajinské armády, ne na územní zisky.“

  A ta další „překvapivá“ zjištění:
  „Ruské vedení zřejmě usiluje o dlouhodobou operaci, kdy sází na to, že ruská převaha v početnosti populace a zdrojů nakonec Ukrajinu vyčerpá,“ stojí ve zprávě.“
  „Z informací britské rozvědky jasně plyne, že Rusko přešlo k opotřebovávací válce, kdy se snaží vyčerpat protivníka a sazí na to, že má větší zdroje, ať už lidské, nebo přírodní. Po vyčerpání Ukrajinců by pak mohlo opět přejít do ofenzivy proti oslabenému protivníkovi.“

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-rusko-opet-meni-pristup-soustredi-se-na-oslabeni-ukrajinske-armady-40423849

   1. Strategic culture nie je z druhej strany, tí sú na našej strane. Mnohí z tých, čo spolupracovali so Strategic culture sa pod tlakom svojich domácich tajných služieb vzdali tejto spolupráce, napr. Patrick Armstrong. Ten sa po začiatku otvorenej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou stiahol úplne.

  1. Zdá se, že britské tajné služby objevily nový kontinent… Po britských vědcích se i britské tajné služby stávají mezinárodně uznávaným pojmem… To je holt ta britská říše, nad kterou slunce nezapadá…

   1. Úroveň informací, které je schopna sesbírat PRO SEBE britská tajná služba bych nepodceńoval!
    Něco jiného jsou její propagandistické a s veřejným míněním manipulující výstupy.

    Ale sám fakt, že dokkázali „prodat ů i naprosté nehoráznosti – a museli si být vědomi, že i sebevětší nehoráznost správně zmasírované evropské obyvatelstvo spolkne , ukazuje, že se vyznají ve své práci.

    Podceňovat jejich profesionalitu je podobně pošetilé, jako podceńovat profesionalitu takového Fialy!
    Koneckonců – výsledky dokonale provedeného fialového mozkového klystýru jsme čerstvě viděli i při poslední volbě a přesvědčuji se o nich i ve svém nejbližším okolí.

    A ujišťuji vás, že čistota mozkového výplachu a míra podlehnutí profesionálně provedené propagandě nikterak nesouvisí s výší inteligence a počtem vysokoškolských titulů.
    —————————-
    Vidlák, kterého nepředstíraně (NEKECÁM !!!) obdivuji a velmi rád bych viděl výsledky jeho IQ testu (naprosto nepochybně je jeho IQ vyšší než mé či Fialy) má proti většině populace obrovskou výhodu v tom, že je sice nepříliš složité opít ho rohlíkem, NICMÉNĚ ONY ROHLÍKY K VLASTNÍMU OPÍJENÍ si peče sám a opakovaně. Má k tomuto účelu dostatečné zásoby intelektuálního tuku i mouky.
    Pokud jeden sebeopojný rohlík ztvrdne, Vidlák upeče další.

    1. Souhlasim, co se tyka britskych tajnych sluzeb.
     Uz jsem to tu pred casem psal ohledne RANDU. To same plati pro MI6, CIA, FSB a dalsi.

     Je treba rozlisovat dve zasadni veci:
     1/ informace unikle, zpravidla po nejakem case.
     2/ oficialni vystupy

     V posledni dobe jsou velmi popularni zpravy z americkeho think tanku RAND, a to hlavne kvuli jeho prvni zprave, ktera ovsem unikla (byla uniknuta) s velkym zpozdenim.
     Dalsi zpravy byly OFICIALNI, a tedy urcene pro verejnost.
     K memu prekvapeni tyto dva druhy vystupu vsichni berou vazne a nerozlisuji.
     Naprosto to nechapu.

     Oficialni vystupy muzou byt stejne dobre kourove clony, ci pokusne balonky. Koudelka taky mel poznamku pod carou.
     Takze tem oficialnim zpravam bych velkou vahu neprikladal.
     Unikle zpravy jsou mnohem zajimavejsi, ale bohuzel byvaji k dispozici pozde.

     1. Velmi dobře viditelné to bylo u „aféry“ Skřípal.
      Týden po údajném incidentu s flakónem údajného novičoku, byli v salisburském parku nafoceni specialisté ve žlutých protichemických kombinézách, měli tam stan a něco tam důležitě zkoumali. A ten stan, ze vzdálenosti asi 2m, jim hlídali tradiční bobíci, oblečení ve svých uniformách..:D
      Flakón od parfému, plný toho údajného nejvíc smrtícího nervového jedu na planetě, by prý dokázal vytrávit celé Salisbury.
      A aby doopravdy umřela jedna jediná houmlesačka (na selhání jater z alkoholismu), tak ten nalezený flakón musela rovnou vymlasknout.
      Tak strašně smrtící, je ten nejstrašlivější nervový jed na planetě.
      Takže nejen ukravínci a český mainstream, ale i ti zasraní, namyšlení Angláni, nás mají za úplné pitomce.
      Což jim následně potvrzujeme instalací takových pitomců, jako je Lipavský a Síkela, do vlády.

 14. Ultimatum RF bylo předáno 17.12.2021 na dvě místa,USA a NATO.
  Text ultimata bude do písmene splněn a postojem RF bude překročen,píše se.
  Úsměvné: Nuland říká ,jsme připraveni jednat o smlouvě START třeba zítra.
  Zde je proč pozastavila RF smlouvu START III:
  „Spojené státy a NATO přímo říkají , že jejich cílem je uštědřit strategickou porážku Rusku, a zároveň budou jezdit kolem našich obranných zařízení? Podepsal jsem dekret o uvedení nových pozemních strategických systémů do bojové služby. Pustíme je tam?“ říká Putin.

  Přihlaste se k odběru turovitý fejk ,josef švejk
  t.me/svejkfuj_ru
  /71248

  1. Hlavně, není možné jednat s někým, kdo nedodržuje žádné smlouvy.
   Velmi složitě vyjednaná MULTILATERÁRNÍ smlouva s Íránem neměla moc dlouhé trvání.
   Náčelník Velká Huba se probudil s rukou v nočníku a Obamovu smlouvu zrušil.
   Evropské mocnosti jen potichu kvíkaly, ale nic víc.
   Jenom naprostý idiot může usilovat o nějakou dohodu se Spojenými státy.

 15. „Všimněte si – tohle je první ruský strategický úspěch této války.“
  Великое стратегическое преимущество – víte, koho tak před pár roky v Rusku označovali?

  Já to vidím trošku jinak, trošku jednodušeji.
  USA odmítá pomyšlení na mír z prostého důvodu – nepotrebuje jej. Všechno jde dobře. Evropanům zlikvidovali plynovou infrastrukturu a teď jim dodávají ruský plyn oni. Fabriky v Evropě krachují, oni nakupují, nebo přesouvají k sobě. Sankce proti Evropě s nálepkou Ruské Evropa musí zavádět – a většina to dělá radostně.
  A Ukrajina? Ta oproti všem očekáváním, že se rozsype po dvou měsících, po roce drží. Ne jako místo k životu, ale to nikdo přece neplánoval. Drží jako rezevý nůž a Evropa to platí.

  Takže dokud bude Kyjev ovládat západní břeh, Rusko nebude schopné se posunout a bude pokračovat v masakrování ruskojazyčné populace, USA stačí už jden doutník a whiskey. Když bude docházet maso, naženou tam Moldavany, Rumuny a dají zelenou Polákům. Anebo i Čechům a Slovákům, jejichž kompletní mocenskou strukturu plně ovládají.

  TAKHLE jednoduché to je.

  Jó kdyby bývalo Rusko začalo vyhrávat a zabírat území, nedej bože aby je na něm obyvatelstvo i vítalo, to by samozřejmě byly západní sračkomety plné mírových iniciativ a nabízely by se Minsky 3-10.
  Ale není to potřeba.

  A Vidlák se svojí suitou si zopakuje svoji mantru, že rychlé vítězství by pro Rusko bylo nevýhodné, že Rusko potřebuje předstírat prohru a že je v zájmu Ruska, aby na Ukrajinu proudily zbraně z NATO nerušeně a čím víc, tím líp.

  Čím absurdněji to po roce zní, tím pevnější je toto přesvědčení v tomto segmentu gaučových analytiků.

  Tak začínínám další rok Speciální vojenské operace, která jde přesně podle plánu, s drobnými korekcemi a občas i s předstihem.
  Jen jako atheista prosím Pána, aby mě nevystavoval situaci, aby o mém osudu rozhodovali lidi jako Vidlák s jeho suitou, zejména pokud by šlo o strategická rozhodování, a už vůbec ne vedení vojenských operací.

  1. Nebojte, bude o vás rozhodovat „člověk roku“ společně s tou nejúžasnější ministryní války Černochovou.
   Nicméně tato speciální operace musí jednou skončit. A předpokládám, že v té době už budeme jen obláček páry, protože západ se rozhodl spáchat kolektivní sebevraždu. Po tančících dodají letadýlka a pak dalekonosné rakety a tím bude vymalováno.
   A Vidlák má opět pravdu – západ NESMÍ prohrát a půjde přes mrtvoly – moji, vaši, našich dětí……………

   1. Zapad se nerozhodl spachat kolektivni sebevrazdu, tak blbi nejsou. Akorat nektere staty toho zapadu se rozhodly chytat hady rukama stredo/vychodoevropanu a ti jim na to ochotne kyvli. Tam bych hledal blbce.

    1. Ti, co rozhodli o konečném řešení, do něj zahrnuli i nás, a to v roli nástroje a spotřebního materiálu.
     Některé to přivádí ke zmatení, protože nějak mají v hlavě zakotveno, že Západ s velkým Z je například Německo a Francie, kde (spolu)rozhodují.

     Čím dřív pochopí rozložení sil, motivace, zájmy a role, tím větší šanci budou mít s tím něco dělat a hlavně přestat konat proti vlastním zájmům, nebo dnes již v podstatě přímo existenci.

     1. Konkrétně v Česku to pochopí jenom minimum občanů. V tomhle ohledu jsme ještě daleko papežštější, než papež.
      Výrazně jsme se podíleli i na rozpoutání Majdanu, prostřednictvím pana Schwarzenberga a Štětináče / Plavce a dalších rusobijců.
      Senátor Štětina se konečně zaradoval. S jeho Memoriálem ho VVP z Ruska vypakoval. Svou nenávist ke všemu ruskému konečně uspokojil aspoň na Ukrajině.

     2. Bohužel, v Čechách, v samotných Čechách bez vnějšího vlivu, pouze prostřednictvím rozhodnutí zdejšího elektorátu, zhola nemožné. Nejen poslední troje volby ( ty ovšem o to více transparentně ), ale i realita jednoznačně demonstrují silné „liberálně-konzervativní“ , česky fašisticko-nacistické mentální podhoubí se slabostí pro feudální pořádky.
      Je děsivé, jak pár ohlodaných kostí předhozených smečce v podobě mixu nového politického náboženství, ničím neomezené individuality, a naleštěné fata morgány bohatství vymlela i zbytek toho, co připomínalo mozkovou tkáň …
      Lokajství, nemilosrdnost, hladovost, křupanství, podlost, nulovou solidaritu máme prostě jako to, co si samo říká národ, v krvi . Táhneme si nejen zjevné – KAŽDÝ SÁM ZA SEBE – za sebou mnohá staletí, především z dob mocnářství, které dle ( to si do mne kopne lidí ) mne bylo tím skutečným, pravým, ideovým rodiště, inkubátorem, líhní nacismu.
      Česká veřejnost je – jak správně postřehl jistý RH – spolek smějících se bestií, což je fakt. A navíc si svoji „nemilosrdnost, tvrdost, bezcitnost“ díky svojí připosranosti plus lokajství umí vybít pouze na vlastních.
      A páč jsme v Čechách, plebs nejen že drží pysk, ale dotyčné volí, podporuje, obhajuje, platí, brání…
      To je UNIKÁTNÍ ŠIROKO DALEKO …
      Opravdu je sázka na 13 v podobě české veřejnosti to správné ?

   2. „A Vidlák má opět pravdu – západ NESMÍ prohrát a půjde přes mrtvoly – moji, vaši, našich dětí……………“
    Ano, pravdu má (možná) Vidlák pár týdnů, pravdu jsem měl já 7 let a Girkin od začátku.
    Je to tak, bylo rozhodnuto o konečném řešení. Buď se Rusko rozloží, nebo Rusko mohlo rychlou výhrou tuhle válku ukončit.
    Teď vidíme, že Rusko se zmítá v neschopnosti (nebo je to podle Vidláka geniální plán) Ukrajinu porazit.
    Co to znamená? Že až dojdou ti Ukrajinci, půjdeme i my. A to je podle Vidláka výhodné pro Rusko. Je to asi výhodné i pro něj, když to vydává za geniální plán. Na druhé straně píše patetické články o tom, že svoje děti nedá … nezdá se vám, že si protiřečí?

    Já si proto nemyslím, že by Vidlák měl pravdu, podle mě je spíš velmi zmaten a neschopen racionální analýzy. Pokud by někdy byl v situaci, kdy by on nebo jemu podobní rozhodovali o tom, kdy vyrazit do útoku nebo jak vést nějaký odboj (ne nutně ozbrojený), tak takový člověk je extrémně nebezpečný pro ty, kteří ho poslouchají.

    A to je ten důvod, proč jsem prosil Pána

    U Fialy a těch kolaborantů a agentů je to jiné – to jsou nepřátelé, od nich si je člověk nebezpečí vědom.

    Prostě od Heydricha a Moravce člověk nic dobrého nečekal, ale mít v odboji ve vedení někoho, kdo vás okamžitě dekonspiruje a pošle na jistou smrt, to je skutečné nebezpečí.

    Naštěstí ještě nejsme TAK daleko. Ale blížíme se a je dobré sledovat, s kým ano a s kým raději ne. A komu nesvěřovat zásoby střelného prachu.

    1. Ne, neměl. Nevím, jestli jste zkoušel někdy domýšlet důsledky své představy o „Blitzkriegu“. Uvědomte si, že v tom případě by na území Ukrajiny zůstali vojáci téměř nedotčené největší armády v Evropě a spousta nacionalistů ochotných a hlavně připravených k čemukoliv. A veškerá západní finanční i jiná pomoc, která teď jde na zbraně, munici atd. by šla na podporu diverzních akcí a partyzánů. Při rozloze Ukrajiny by to bylo neudržitelné a neuhlídatelné.

     1. Východní břeh by byl poražený patrně v boji, kdy by se zoufale držely ty nejdivočejší skupiny typu Azov. Zbytek by se vzdal nebo byl zničen. Oděsa by se asi bohužel musela dobývat taky. Tam se opevňovali jako na Donbase.
      Na území Novoruska a Maloruska by tedy byly vojenské jednotky buď zlikvidované, nebo v zajetí a místní obyvatelstvo by téměř jistě hlasovalo pro připojení k Rusku dobrovolně a část s úlevou.

      Západ Ukrajiny by se dobývat nevyplatilo, tam by skutečně hrozili ti partyzáni. Ne že by to nešlo, ale bylo by to nepříjemné.
      Sice ta nepříjemnost by byla asi setinová ve srovnání s podmínkami na Donbase, ale i tak.
      Oblas Kyjev a kus na J/JZ – tam by to bylo tak půl napůl, předpokládám, že po půl roce by prostě někde v těch místech byla hranice, která nyní vede skrz Donbas.
      Rusko by mělo komplet klíčovou infrastrukturu a zdroje, obyvatelstvo z poloviny loyální, z třetiny váhající a z šestiny naštvané, ale rozjel by se život a nějaké infrastrukturní a průmyslové projekty a bylo by to OK.
      Ve skutečnosti by nic z toho, co tady naznačujete, nebylo. Naopak, dnes se tyhle diverze z Ukrajiny šíří do Ruska, přičemž tím myslím to předválečné.

      Západ Ukrajiny by buď obsadilo Polsko, které by nevydrželo s nervy – a pak by si Rusové o Banderovce nemuselí víc dělat starosti.
      Anebo by tam USA držely nějakou formu čehosi jako Islámský stát – což dnes provozují na celém svém území, tedy s násobným počtem obyvatel atd.

      Měl byste si uvědomit, že Ukrajinci byli formálně i Krymčané a jsou jimi i lidé v Doněcku a Mariupolu. Pozorujete tam nějaké partyzánské boje a spousty nacionalistů ochotných ke všemu? Nepozorujete. Nebyli před 8 roky ani v Charkově, Oděse … a před 15 roky ani v Kyjevě.

      1. Zase stare dobre Kydy.
       gogo vsechno vi, je vzdycky spravne. Jak to dela? Jo, chodi na telegramy a posloucha Strelkova 🙂 🙂

       To je mimochodem ten vudce, ktery zaridil uspesne povstani v Luhansku. Jeste dneska jeho podelany spodary nejsou schopny vyprat.

       A ted si pripomeneme nekolik momentu, kdy mel gogo vzdycky pravdu:
       Rus uz prohral nevratne
       Rus nema chipy
       Rus nema rakery
       Rus nema drony
       Rus zaspal ve zbranich o nekolik desetileti
       Rus netrefi ani vlak
       Rus promeskal moznost bombardovat ukrajinsou infrastrukturu, uz tam jsou wunderwaffen
       Rus vozi suroviny a zbozi pred Ukrajinu na zapad, kde to nakladaji na lode a vozi dal do USA
       Wunderwaffen znicily Rusum mosty, takze se ted Rus pres ty mosty musi stahnout a pak je za sebou vyhodit do vzduchu…

       Bonbonek: na zapade jsou zakonzervovane vyrobni linky na zbrane, ktere staci jenom rozkonzervovat a spustit 🙂

       A po tom vsem, on ma jeste tu drzost sem prijit, a napsat, ze uz mel pravdu 7 let 🙂
       Jestli on nebude chatbot made in Ukraina. Tupy a sebevedomy je na to dost.

    2. gogo: Jo, možná by jsi tím (asi ) vyhrál vojensky bitvu na Ruině, ale prohrál válku.
     Jak ti určitě neuniklo, tak Putin NIKDY nemluvil o jeho KONEČNÝM cíli zvítězit nad Ruinou,
     ale že vstupem začíná nastolování novýho světovýho řádu. Hned na začátku to hlavně
     pro uši třetího světa opakoval několikrát. No a do jaký míry se mu to daří už nechám
     na Tvejch rozhledech.

     1. To nem cenu.
      gogo a guru Jara jsou gaucaci s jedinou myslenkou: vpred, nas mnogo!
      Ze mu za zady Rusko zkolobuje je prece uplne jedno. On chce vyhrat svou slavnou bitvu a zapichnout vlajku na Donbase.

      O uspesnosti strategu vetsinou vypovida jejich minulost.
      Guru Jara zorganizoval tak uspesne povstani na Dondasu, ze tam odsud mazal jak namydlenej.

      Kazdy, kdo by chtel videt podobne uspechy, at nasleduje toho pomatence.

      Ja si v zivote radsi vybiram vzory, kteri maji za sebou nejake opravdove uspechy.

  2. Rychlé vítězství výhodné… bylo. Jenže padlo s neúspěchem o obsazení Kyjeva a s neúspěchem náhradní improvizované operace. Blitzkrieg skončil přetlačovanou, a zákopovou válkou. Vše začalo tím, že Putinovi do dobře hrané šachové partie se získáním Krymu, hodila vidle Duma. Šachovo
   u partii změnila v zápas v bahně.
   Nyní rozhoduje převaha ve zdrojích,a…klíče od ringu má Čína. Zdejší vládní pučmidráti na to nemají sebemenší vliv.

  3. Ano, USA brání tomu, aby putin obnovil sovětský svaz a udělal z mnoha evropských států opět své gubernie.

   Kdo má nezávislý názor, ten chce žít pod vládou Kremlu. Kdo nechce, je jenom něčí loutkou.

   1. Pro ten příklad rozveďte jaké poměry lze očekávat, jaké důsledky by to mělo pro naše životy řadových občanů. Ve všech oblastech života.
    Máte slovo…

    1. Také by mě to zajímalo, jak by mě ta zkáza zasáhla.

     Už jsem to psal, pokud by nás V.V.P. zbavil zeleného úúúdělu, 10+1 pohlaví (stačí mi 2), půjdu ho vítat.

     1. No, já si o dobrých úmyslech běžného Rusa nedělám žádné přehnané iluze. V běžném Rusovi jsou imperiální choutky jako v koze. Úplně stejně, jako v běžném Britovi, Frantíkovi, dneska je všechny dalece předčí běžný Američan.
      VVP se chová velmi rozumně, impérium obnovit určité nechce, jde mu jen o prosperitu Ruska v dnešních hranicích. Bohužel, ani to nemůže kolektivní Západ překousnout.
      Prosperovat smí jenom impérium USA, trochu i jeho vazalové, zbytek Zeměkoule zadupat do země. Po Rusku by přišli na řadu další.

      1. Samozřejmě, není na místě si o Rusech dělat přehnané iluze. Chovají se předvídatelně, když se pustí/jsou dotlačeni k silovému řešení, dokáží být brutální. Minimálně jako jiní.

 16. Rusko ,podle toho co se píše ví, že špatný mír je cesta v blízké budoucnosti k větší a připravenější válce.

 17. Třeskutou idiocií Západu v čele s USA je to všechno trochu jinak: pro Západ je cokoliv kromě 100%-ního vítězství Ruiny v hranicích z roku 1991 fatální prohra. A naopak, Západem indukovaný a 30+ let vyživovaný ukrošský banderonacismus, od roku 2014 otevřeně protirusky genocidní a přímé záměry a všemožné akce USA/Západu ke zničení Ruska utvořily situaci, kdy další existence Ruiny je pro Rusko prohrou.

  USA a NATO vše tak zběsile vystupňovaly, že kompromis a nějaká ta „remíza“ jsou pro Rusko nemožné. Už jen z důvodu, že USA a Západ, stejně jako náckové z Ruiny, žádné dohody nechtějí a nejsou schopní je dodržet.

  Rusko nemůže zůstat na půl cestě. Je to stejně nesmyslné, jako by Sovětčíci zastavili postup, sotva vyhnali armády Třetí říše z území Sojůzu. Jako bylo nesmyslné dělat mírové dohody s hitlerovským Německem v roce 1944, není to možné ani s Ruinou a fašistickým a čím dál více protirusky nacifikovaným Západem. Nemohou nechat banderonacistický režim v Ruině v chodu, i kdyby jen na části území Ruiny: okamžitě by tam USA a NATO instalovaly své rakety a další výzbroj; Ukroši by odtamtud ostřelovali všechno ruské v dostřelu. Konflikt by to nezastavilo, ale posílilo a prodloužilo do další fáze.

  Ruské požadavky na mír jsou jasné od začátku: „demilitarizace“ a „denacifikace“ Ruiny, likvidace banderonacistického režimu, konec protiruského rasismu. Minimálně neutralita post-Ruinové Ukrajiny
  – nebo jak se bude jmenovat, co z Ruiny zbyde. Hranice Ruiny byly potvrzeny Ruskem v post-1991 dohodách a memorandech pouze za předpokladu a závazku neutrální Ukrajiny, což akcemi USA a Západu, instalací a podporou banderonacismu a záměrem vstupu do NATO definitivně padlo. Sama Ukrajina hodila vše do kanálu, když porušila „Budapešťské memorandum“ i následující dohody v rámci všech jednání Rusko-NATO a OBSE: místo neutrality deklarovali vstup do NATO… přímo do Ústavy.

  Požadavek, ze kterého Rusko nesleví a slevit nemůže – z důvodů strategické bezpečnosti – je ve skutečnosti ještě širší: onen požadovaný návrat vojenských struktur NATO do stavu před rok 1997. Na to Západ přistoupí nebo k tomu bude silově donucen.

  NATO je vykradený papírový tygr – což píši od začátku a je to každým dnem zřejmější každému, přes prolhanou a zešílenou propagandu. USA ani s celým NATO nemají kapacity na konvenční válku proti Rusku, v dosahu ruského A2/AD, tedy asi <2000 km od hranic Ruska: byla by to pro ně velice rychlá a fatální prohra. Přechod na jadernou úroveň konfliktu, byť omezenou na taktické jaderné zbraně, je pro USA a Západ zrovna tak nemožný, jelikož i v tom jsou jednoznačně o hodně slabší strana – a prohra by byla přímo katastrofická.

  Fundamentální problém je totiž v oblasti zbrojních technologií – kdy přesnost naváděných zbraní a úsvit hypersonického věku, spolu s miniaturizací elektroniky a čidel dovolující masové použití levných dronů, znamená absolutní důležitost operační hloubky, a jakékoliv přibližování NATO základen a výzbroje k Rusku je nepřípustné.

  Platí to pro Rusko jako pro kteroukoliv supervelmoc, stačí si vzpomenout, co pro USA znamenala instalace sovětských raket středního doletu na Kubě; prvotním hybatelem ovšem nebyl "imperiální Sojůz", ale zhovadile bláznivá instalace amerických raket středního doletu Jupiter v Turecku a Itálii, stejně fatálně ohrožujících SSSR. USA/Západ budou k respektování takových zásadních bezpečnostních požadavků Ruska silově přinuceny, pokud dosavadní šílenství Fašingtonu/Londoabádu a celého Západu přetrvá.

  Ohledně Číny, ta není v pozici, aby Rusku cokoliv schvalovala či dokonce zakazovala, jak blábolí žumpoidní prolhaní idioti. Ve strategickém spojenectví Ruska a Číny je totiž Čína tou slabší stranou. Jednoznačně vojensky, a také svou závislostí na Západu – je velice silně provázána do Západní imperiální "globalizace", což ji nutí obezřetně vyvažovat své kroky v obraně své suverenity a bezpečnosti.

  V zásadě, jak to vše dopadne je jasné předem: Rusko nikdy nedovolí instalace USA/NATO sil v rámci své A2/AD zóny, oněch cirka 2000 km od svých hranic. Nikdy nedovolí Západní síly v oblasti Černého moře a Baltu nebo Severního moře. Raketové základny a strategická letiště tamtéž; ani námořní základny a přístavy.

  Krym, Nikolajev, Oděsa jsou stejně zásadní jako Kaliningrad nebo nebezpečí omezování v oblasti severských a baltských úžin nebo Finského zálivu. Či ohrožení ruských strategických železnic do Murmansku, Archangelsku a ponorkových základen na ruském severu, jako je třeba Zapadnaja Lyca.

  Pokud USA/Západ "vstoupí Švédsko a Finsko", a nepůjde jen o zcela formální politické členství bez jakéhokoliv vojenského obsahu, přestanou existovat nejen samostatné státečky Pobaltí, ale i samostatné Finsko – pokus se nepovedl, budou z toho všeho znovu podřízené gubernie ruského státu, jako před rokem 1918. A Švédsko bude zničeno: je to dávný ruský nepřítel, který nedokázal zachovávat dohody… O šíleně protiruských Norech ani nemluvě. Takhle jednoduché a absolutní to je.

  Přes to nejede vlak: jsou to stejně absurdní a šílené kroky USA/Západu, jako by Rusko a Čína chtěly zabrat třeba Havaj nebo instalovaly raketové základny na Kubě a v Mexiku. Rusko má dost sil k tomu, aby bylo po jejich, a udělají to – je to absolutní jistota.

  Bude z toho "Třetí světová válka"? Ne, samozřejmě, protože Západ na to nemá. Vojensky, ekonomicky, politicky, … kromě toho je víceméně v monumentálním krachu v mnoha oblastech. Jiná odpověď je, že Třetí světová válka už léta probíhá, ale díky ruské/čínské převaze se drží a bude držet na velice nízké úrovni.

  1. K, víte co, ale proč o tomto co vy nepíší novináři, proč tento názor nezazní co by alternativní v ČT?Tím největším opravdu problémem je mediální zaprodanost, proradnost. Nejsou to politici, kteří by se měli nejvíce stydět, že selhávají. Jsou to novináři, kteří jsou hodni pohrdání toho největšího kalibru.
   Netuším, jak by dokázalo Rusko uchránit sklad v Podněstří. Netuším proč se to celé natahuje, je to únavné, jeden by chtěl aby už tomu všemu byl konec, aby se vše vrátilo k normálu. Taky máte ten pocit beznaděje? Že se vlastně nic nezmění? Že nám tady vesele spoluvládnou senátoři zvolení jen zlomečkem populace? Nebo podobně jako na Slovensku vláda v demisi nedemisi, nové volby v nedohlednu a jedeme dál? Hlavně že je odstavený Fico?

   1. Žumpálisté jsou sice vskutku bytostně prolhaná veleodporná verbež, ale kladné na tom všem je, že celkově zcela bezmocná, nedůležitá a zbytečná. Jakmile se konflikt přehoupne přes „jenom samá slova a prolhanosti“, tedy nad zónu propagandy a PR „reklamního“ šílenství, vůbec na tom, jak moc a kde lžou a mystifikují, nezáleží.

    Ukázaná platí, jak se říká. A ukazují se, úplně nezpochybnitelně, hrozné věci.

    Výsledek neurčuje, jak v Západní zcela zešílené žumpě a politických kruzích bláznů je něco prezentováno, ale jak to fakticky je. Ukroši ztratili dvě instance svých armádních sil a nyní jsou na hraně likvidace třetí verze. Jejich ztráty jsou jedním slovem otřesné a nenahraditelné. Politika USA a NATO udělal ze státu s 52 miliony obyvatel totálně zkrachovalou entitu s 20+ miliony otroků, kde prchá každý kdo ještě může na nohy. Své vojcly na „obranu státnosti“ loví po ulicích a nákupních centrech nebo kulturních akcích jak divou zvěř, vrhají je do masomlýnu jak postradatelný a zbytečný dobytek k utracení.

    Londonabád blázni jako Boris Johnson hlásí, jak je nutné porazit Rusko. Přitom skvělá Británie – v mnoha věcech ano – se změnila v Britanistán a totální bažinu; v tragickou parafrázi kultury a společnosti. Což trvá již mnoho let, ale nyní v posledních časech to vzalo vrtuli.

    USA na tom jsou jenom o něco lépe: kde je Ronyho (Reagana) úžasné a obdivuhodné „Zářící město na kopci“? Zmizelo. Zaházené exkrementy, zdrogované do bezvědomí, a ve finále ho pro jistotu vyhodili do povětří. Aby nebylo vidět, co udělali…

    Donald Trump, obskurní postavička v mnoha ohledech, je „vizionářem nápravy“: směšnější a absurdnější tvrzení je obtížné pohledat. „MAGA“. 70+ let vizionář, není to směšné a šílené samo o sobě? Je to svědectví o mrtvé společnosti, kde nefungují ani zcela fundamentální mechanismy. Třeba meritokracie z hlediska úspěchu a mladších borců…

    Kdo a co vyhraje, je předem jasné. Člověk nemusí být zrovna expert ve vojenských otázkách, aby poznal, kde a kdy ryba strašně smrdí… nejen od hlavy, ale v USA a Západě jaksi všeobecně, ve všech úrovních.

    1. Když „ministryně obrany“ takové ekonomicky a vědecky a kulturně, vzdělanecky významné země jako kdysi bylo Německo, očekává „obrat Putina o 360°“, je prostě hotovo. Konec všech nadějí…

      1. k42: Trump by mohl ustoupit do pozadí a doporučit kandidaturu někoho mladšího. Nějakého svého ministra, poradce nebo i svého syna. Sám jen radit a burcovat voliče. Svůj věk už má. V téhle době začíná být gerontokracie rozšířeným problémem v hodně státech, že ti nejstarší místo jen poradních a čestných funkcí, se snaží dostat do těch nejnáročnějších funkcí a lpí na nich.

     1. Obrat o 360° dokáže zajistit jedině krotitel žízně BRAWNDO!!! Neodolatelné a energií nadupané elektrolyty zajistí, že i když se ke krotiteli žízně otočíš zády, tak stále seš k němu čelem! Není to magie – je to věda! A ne trapná věda, ale hustá věda! A elektrolyty! !!!BRAWNDO!!!

      Zkroť svou žížu dobytku!

     2. Neviděl bych to tak tragicky. Vždyť je to předzvěst budoucího porozumění! Obrat o 2kπ, k∈N, může VVP německé ministryni obrny (nejde o překlep) splnit okamžitě, dokonce i dříve, než na to dotyčná pomyslí.

      Všechno je na dobré cestě.

      1. Ale nesmí se takové (o 2kπ, k∈N) obraty dělat moc rychle, jinak se zavrtáte do země. Zejména pak na dámských podpadcích.

      2. Kdyby nebyla ona ministerská osoba očividně tupá nána, dalo by se zažertovat o tom, že zhlediska kvantových symetrií je rotace o 2pi neúplná a že až teprve 4pi je nerozlišitelná od stavu bez rotace.
       A že tedy mohla považovat dotyčného za objekt s lichou paritou.. atd… ale to nemá cenu.

  2. Ale hovno, západu je Rusko u prdele – úplně stačí, když přestane furt obsazovat sve sousedy a bude klid.

    1. Kde jste byl posledních dvacet let? Rusko si previ bere sousedy postupně. Teď kus ujrajiny, za deset let Pobaltí. Až pak Slovensko a pak Česko.

     Dělá to tak, aby mu pitomci věřili a kdákali: mupy mup.

     1. Myslíš, že to letos nestihne? Škoda, nemusel bych stavět kotelnu.
      Od Putina bych měl levný plyn, ropu a normální svět bez pedofilů a grýndýlu. Od Fialy mám signály, od Pekarové návod na dva svetry a od tebe jen blbé kecy.

      1. Musíte chvilku počkat. Dokud bude existovat ukrajinský národ, bude překážkou příchodu Vašeho páníčka.

       Do te doby musíte snaživě hájit každou imperiální válku. Dostanete cukříček.

       1. „Dokud bude existovat ukrajinský národ“

        Vypadá to, že tak dlouho čekat nebude.

        Mmj. – Počítáte mezi ukrajinský národ Rusy žijící na Ukrajině?

       2. Ukrajinský „národ“ je konstrukt. A ještě k tomu poměrně nedávný. No je něco, jako by se za národ prohlásili Pražští Pepíci.
        Okrajina by se měla být stlačena do svých historických mezí – tj. Kyjev + cca 150 km okolo. Dokud se tak nestane, tak tam klid nebude.
        Stačí se podívat na historické mapy. Východ a jih Ukro-Ruiny si převezmou Rusové, západ Poláci, jihozápad Maďaři a Rumuni. Česko-Slovensko utře, protože svou historickou šanci prošvihlo v roce 1991, a s rozbitím Československa už ztratilo jakýkoliv nárok…

        1. Doprčic, dneska je vlnobití…
         „To je něco…“
         „Ukrajina by měla…“

         Že je to vždycky vidět až po odeslání komentu(?)
         Existují diskuze, kde se dají příspěvky autorsky editovat…

        2. Jesteze tak… pokud si Polaci chteji poridit svou fakirskou podlozku kombinovanou s bezednou zumpou, jejich vec. Ne kazdej si musi tu ruku spalit opakovane, aby pochopil, ze to je blbost.

        3. Narod je to uskupeni, ktere se jako narod citi a jako narod chova.
         Jestlize operace zacala rozpacite, po roce chaosu se Rusum ukrajinsky narod opravdu podarilo stvorit. Rozdil oproti lonskemu jaru je v tom, ze zatimco se tehdy Ukrajinci pouze branili na frontove linii, dnes vedou celoplosny narodne osvobozenecky boj.

         1. A taky ti „Ukrajinci“, kteří by buď hlasovali pro připojení, nebo někteří i bojovali proti Kyjevu, jsou Ruskem namotivovaní, zrazení, opuštění, následně potrestaní za zradu a jako odstrašující příklad třeba uvázaní ke sloupu.
          Zbytek nahnaný do zákopů na Donbas a tam demilitarizovaní a denacifikovaní pod názvem Ukroši, tak tady s oblibou píše k42

          Pokud by se takhle ke mně choval „osvoboditel“, asi bych měl velké nutkání mu atomovkou rozhodit jeho hlavní město.

          1. Tam se to samozrejme strada jedno k druhemu, 200 tisic rodin s mrtvym clenem, dvojnasobek s valecnym invalidou, k tomu az 80% bez elektriky, leku, s inflaci atd. To uz na osvobozeni Rusove opravdu neuhraji. A musi pocitat s tim, ze vlna prvotniho iracionalniho, medii vyprovokovaneho antirusismu se na Zapade etabluje trvale a v ostatnim svete se zacne pomalu sirit. Protoze kdo by chtel mit tohle za spojence a kdo by si casem nerekl, ze na zapadnich pomluvach Ruska neni zrnko pravdy?
           Jsme svedky grandiozni prohry obrazu ruskeho sveta, ale nebudeme rikat, co Striz nerad slysi.

         2. Nad tim premyslim uz od zacatku… jestli by motivaci UA vedeni (ne nutne veleni) nemohla byt i nova narodni idea. Idea ukrajinskeho naroda obrancu Evropy. Je jedno kolik jich zarve. Cim vic, tim hur se pak bude oponovat tomu „ja jsem Ukrajinec, kdo je vic“.

          Neco ve stylu SSSR (a pozdeji i RF) a Velka vlastenecka.

          1. Především je dobré se podívat, co přesně se skrývá za názvem Ukrajinec. A pak si dávat pozor, o kom píšete a pokud možno je přesně rozlišovat. Je to naprosto klíčové zejména v případech typu občanská válka.

          2. Ukrajinci diky Rusum samozrejme prozivaji sve zrozeni naroda, bez soucasne „denacifikace“ by se jejich narodovectvi omezilo jen na sikanu a teror. Rusko jim dodalo pozitivni moment martyria, ted je duvod k usilovani.
           Jak to ovsem dopadne, nikdo nevi, rozhodne ale Rusko samo sobe stvorilo protivnika, jakeho by si nepralo ani ve snu.
           Odted bude hrdinstvi ukrajinskych bojovniku prezivat v mysli lidi cele generace, pricemz samotna ztrata Ukrajiny (obsazeni Ruskem) to vyresit nedokaze.
           Jasne nejlip jsou na tom ted Americane, tech se momentalne dotyka Ukrajina jen ideove a pokud tvrdi, ze nejsou ucastnici konfliktu, maji svym zpusobem opodstatnenou pravdu.

          3. Jistě, bez „současné denacifikace“ by Ukroši vyhnali pro-ruské obyvatele Donbassu – část by jim „zmizelo“ a bylo lehce povyhlazeno, a Fšecko by bylo v ažůru, že.

           Můžou za to prostě ti Rusáci, že se brání a RF dle čl. 51 Charty OSN uplatňuje svou verzi „Responsibility to Protect“, jako před nimi mnohokrát Amíci. Tehdy to bylo super, dneska je to „nevyprovokovaná ruská invaze“.

           To je stejné „stvoření národa“ jako z nacistické propagandy, doporučoval bych si pustit „Triumf vůle“ od Leni Reiffenstahlové.

           S Ukroši to dost jistě dopadne jako s Němci. 8. května 1945 všichni nacisté kamsi záhadně zmizeli a objevily se desítky milionů úplně nevinných Němců. Klasika…

           Z národnostně českých/slovenských jednotek R-U armády na ruské frontě utekly desítky tisíc mužů, přes veškeré drakonické represe a vraždění, i když podmínky byly ještě mnohem více nepříhodné. Kolik utíká Ukrošů, tj. kolik mají „dezertérů“, ochotných navíc bojovat proti tomu strašnému zločineckému režimu v Ruině?

           Rodný jazyk v Ruině není rozhodující, většina pravověrných ukronácků umí jenom rusky, maximálně tak suržikem. Umí Zelenský ukrajinsky? Umí Porošenko ukrajinsky?

          4. Nejen nevinných, ale kromě války i brutálně a naprosto odporně poznamenaných též nelidskou ruskou agresí. Případně ještě českou u nás.

          5. thx:

           Přesně. Nakonec jak píše nick Stridor „Rozdil oproti lonskemu jaru je v tom, ze zatimco se tehdy Ukrajinci pouze branili na frontove linii, dnes vedou celoplosny narodne osvobozenecky boj.“

           To není u Ukrošů nic nového, stejně „celoplošný národně-osvobozenecký boj“ vedli za Druhé světové. Třeba v Babím Jaru, Českém Malíně a dalších asi 5-ti tisících sídlech a vesnicích. Osvobodili se také od nejméně 100 tisíc Poláku, včetně mladých žen, dětí a miminek. „Osvobození od Rusů“ probíhalo vskutku celoplošně také, to Stridor nekecá v nejmenším.

           Dnešní „celoplošný národně-osvobozenecký boj“ už není to pravé ořechové, jelikož většina Rusů, Poláků, Maďarů, Rumunů a jiných okupantů pravé svidomité „Sláma u kravína“ Ruiny vzala včas kramle jaksi sama…

         3. Pravda zjevená, zjevně součást národně-nacistického šílenství…
          Jojo. Stvořený ukrošský národ prchá z toho národně-osvobozeneckého je už za 10 000 dolarů na jatečně zralého Ukroše, zatímco ještě před pár měsíci to stálo jen čtyřku.

          Obdivovat je nutné ukrošskou verzi integrální korupce: protože tyto peníze inkasovali celníci a pohraničníci, Ukroši to legalizovali a udílejí oficiální povolení k výjezdu a „svidomité“ Ruiny, za těch cca 4-10 tisíc doláčů, coby „jistinu“ návratu kanonenfutteru.

          Ukrošská verze institucionální geniality, jak jinak to nazvat.

          1. Já nevím, jestli to píšete úmyslně nebo z neznalosti reálií – ale ještě v roce 2014 bylo to nacistické šílenství k vidění jen u cca 2 procent populace, koncentrované v Haliči a Kyjevských NGO.
           Po převratu se to stalo vynucovaným kultem, někde vyznávanám, někde vysmívaným, ale postupně během těch 8 let sílícím.
           Ti, co se tomu vysmívali a kteří by se tomu i postavili, kdyby cítili podporu, byli postupně likvidovaní a poslední půlrok skoro průmyslově za polupráce RF a k vaší vělké potěše.
           Upozorňoval jsem na to od září, odezva standardní, ale přece jen je to dost závažné téma a bude se možná týkat nejen Ukrajinců.

           Uvědomte si prostě, že kluk z Charkova nebo Dněpropetrovska či Záporoží nemá v podstatě moc šanci tomu uniknout, že ho odloví a pošlou ať chce nebo ne. Není sebemenší důvod se chovat jak hyena, přát mu smrt a ještě s perverzním uspokojením psát v takovém případě o denacifikaci Ukrošů, jak tady předvádíte.

           Skutečně si neuvědomujete stav věcí?

          2. Hehehe. To je Gogo podobná „pravda“, asi jako že v Ruině přece žádný nacismus vůbec není, protože ve volbách dostala „extrémistická“ Svoboda jen 2%. A Zelenský je přece Žid, takže „nemůže být nacista“…

           Nevím jestli lžete záměrně nebo jen z neznalosti, ovlivněn vylhanými Západními žumpami, ale už v roce 2014 byl protiruský nacismus ve stylu pravých banderonacistických nadlidí plně rozjetý – jen se tím většina Ukrošů veřejně nechlubila, bylo to považováno za poněkud předčasné a neslušné. Stavidla se uvolnila hned potom.

           Nebylo to tam a není součástí jakýchsi 2%, ale přímo masový jev, prostě obecný názor většiny obyvatelstva. Plně to doutnalo už na počátku 90. let, třeba ve Lvově nebo Ivano-Frankovsku to byla „norma“. Jak to říkali? Vatniky na nože… po pátém panáku to říkali běžně.

          3. Prostě Gogo, neznáte reálie.

           Byl jsem tam často v první polovině 90. let, kvůli obchodu kolem UNIXových serverů, internetu prvních PC kompů a dalším takovým expertním věcem. Třeba jsem kupoval od „ukrajinských“ (původně ruských, jen po-ukrajinštěných) kosmických firem – napojených na kosmickou fabriku Južnoje (Dniprožidovsk se tomu říkalo už tehdy a panoval tam původně ředitel Kučma – v té době prezident a pak jakýsi Kolomojský, hahahah) 64 kbps kanály na původně sovětských satelitech standardu NAVSTAR, pro internetové záložní propoje různých velkých projektů, třeba bank. Sovětčíci/tehdy nově „ukrajinci“ toho měli hafo.

           No a už tehdy Ukroši řvali, že Fšecko je tam jejich a Rusáci, Poláci, Rumuni, Maďaři a další patří pod zem, že jim budou krájet hlavy a tak. Masově! Málem mě zbili, když jsem zmínil že Oděsa je bytostně ruské město, že ho postavil markýz du Plesijé de Rišelí a že Krym je ruský asi jako pelmeně a matrjoška, Špagin a T-34. A že tu ruskou svoloč vyženou odevšad. Chytří a vysoce vzdělaní lidé od IT a matematiky… nebo elektroinženýrství, žádní primitivové.

          4. To neni slozite na vysvetleni, k42. Jel jste tam za byznysem, kteri partneri chteli take uskutecnit, tudiz se k vam chovali obchodne. Videli nacka, rikali mu to, co chtel nacek slyset.
           Doufam, ze jste dobre pochodil.

          5. Dněprožidovsk je trefné jméno.

           Nevyvracím vám vaše pozorování, to město je specifické přesně tím, co naznačuje přezdívka.

           Jen pochopte, že kdyby byli Ukrajinci ukronacisty už tehdy a v roce 2014, nebyl by Krym, nebyl by Slavjansk, Oděsa, Charkov a nakonec i Doněck.
           Nedávalo by smysl ty lidi „osvobozovat“.

           Překvapivě dodnes jsou oblasti, kde by hlasovali pro Rusko, ale oproti stavu před rokem je jich zlomek a oproti roku 2014 sotva procento.

          6. Pro k42, aby se v tý nudli dalo vyznat.

           Ona se občas taková náhoda přihodí, takže – jde doufám o Dněpropetrovsk, nebydlel jste na tomto počátku 90. tam jednou v hotelu tuším Razcvět? Nečórli vám tam z kufru auta video? Dva chlapi jste tam byli?
           Jestli jo, byli jsme pak spolu dvěmi auty přes most pro pěší na takovým ostrůvku v Dněpru. Plážový mejdan s hosteskami, který jsme si vybrali na „veletrhu“ z houfu dívek.
           Ale jestli ne, tak se náhoda nepřihodila… Každopádně nezapomenu, jak jsme v restauraci hotelu navazovali drůžbu s místními, jedna ženstina přinesla meloun, rozbila jej hlavou a jeho kusy nás gastíla…

          7. Ano.
           Stvořený, hrdý ukravínský národ, co vede plnotučný osvobozenecký boj, hrdě zdrhá po miliónech do států bývalého sovětského bloku, makat za pár šušňů. Ženský i mladí atletičtí muži okolo dvacítky, s pevným úmyslem ulovit hejla příslušného kompatibilního pohlaví, vdát/oženit se tady, získat občanství a množit se tu, jako kobylky.
           Údajně jsou životaschopnější, adaptabilnější, zvyklí na mnohem horší podmínky, mají čtvrt století dlouho trvající výcvik v přežití a neštítí se vůbec ničeho – bez dalšího upřesnění.

          8. piccolomini:

           Možné to je, ale už je to tak dávno, že si konkrétně nepamatuji. V Dněpropetrovsku jsme byli velice často, jak jsem psal v souvislosti s těmi družicovými spoji, Južnoje je kousek vedle. V jakých hotelech jsme bydleli, fakt už nepamatuji. Také v Kyjevě, Lvově, Oděse, … prostě jsme to dost objížděli. Technické vysoké školy ve Vinici, také. Dokonce jsme tam páchali česko-ukrajinské vědecko-technické a obchodní výstavy, otevíral nám to třeba i Kučma a další takoví vrcholoví hlavouni.

           Obchody a cokoliv dalšího tam byly „poněkud rázovité“ a bylo spíše pravidlem, že alkoholu bylo více než méně, takže platí „kdo si to celé pamatuje, tak to neprožil“. Ukradli nám toho tolik, že výjimkou bylo spíše že neukradli… to bylo furt něco.

           Krásných, mladých „hostesek“ tam vždy bylo mraky. Jen to nebylo bez nebezpečí, protože tam byla hrozná epidemie SPIDu (po rusky AIDS).

           30 let, to je fakt dávno…

         4. Dnešní cenu za potrhlost, hodnou pojmenování po nejzářivějších projevech poručíka Duba ze Švejka, rozhodně získává nick Stridor.

          Zrozený ukrajinský národ se „poněkud zmenšil“ z 52 mega na dnešních stěží 20 mega, a to není zdaleka konečná cifra. Opuštění Faterlandu už stojí 10 tisíc dolarů, zatímco ještě dost nedávno to byly jen 4 tisíce.

          Óóó, to plnotučné ukrajinství je fakt ku*evsky cenná náležitost… hlavně tedy vzít odtamtud kramle a raději pak zbytek života předstírat, je člověk pochází z planety Fň. Býti Ukrošem je vskutku neštěstí, asi následek strašné karmy z minulých zločineckých a zpackaných životů – jinak si to nelze racionálně vysvětlit.

          1. Cenu s radosti prebiram. Me se casto smeji a kdyz se ukaze, ze jsem mel pravdu, coz je skoro pokazde, tak jsou navic urazeni, protoze jim dojde, ze sve obzory nedokazi rozsirit, ani kdyby se rozkrajeli.
           A ano, Rusum se diky sve neschopnosti podarilo dostat Ukrajince na prah zrozeni naroda. Jak to dopadne se nevi, to jsem ale jiz psal vyse.

          2. IMHO je vrcholem neštěstí – a pro Ruinu totální katastrofou – že ono „zrození národa“ plně vychází z banderonacismu. Ukrajinskost jako taková byla už ve 30. letech 20. století definovaná negativně, nenávistí k Polákům a Židům, v tehdejším „polském záboru“, tedy Haliči a okolí. Nenávist k Rusům přišla ve velkém až za hitlerovské okupace.

           Dneska je to stejné, obávám se. Národní idea, založená na nenávisti ke všemu ruskému, to nic dobrého přinést nemůže. Až dojdou Rusové, otočí se to proti Polákům, Židům, Rumunům a Maďarům, jako ostatně už před cirka 100+++ lety, ještě za časů R-U a ruské carské říše.

           O budoucnosti Ruiny vypovídá úbytek obyvatelstva – které „hlasuje nohama“.

          3. Že to je vrcholem neštěstí, naprosto souhlasím.
           Je to zároveň nevyhnutelným a přímým důsledkem toho, co označujete za výhodné pro Rusko, a proto v tom vidím totálně absurdní a nekompatibilní kombinaci.

          4. Ta premena z vahajicich skupin na narod snad musi byt kazdemu, kdo to alespon trochu sleduje, zrejma. A ze to bylo Rusko, kdo je sjednotil a dodal jim narodni energii, je snad take jasne.
           Dejiny v tomhle smeru nejsou soudcem a spravedlnost ani vinu nehledaji. Proc, jak, za co a dalsi otazky tu jsou tak trochu navic.

          5. Bylo to tam tak vždycky, a Rusko/Sojůz to jen na čas zmírnil a zmrazil. Místní se vzájemně vraždili a okrádali tak úspěšně, že se to tam jmenovalo „divoká pole“ nebo také „krvavá pole“. Civilizaci tam přinesli zvenčí, ať už Poláci za polsko-litevské unie, pak Rakousko (-Uhersko), do dalších částí carské Rusko. A pak po roce 1918-21 po polsko-sovětské válce znovu Poláci.

           Všechny tyto vládnoucí státy byly nenáviděny, protože Ukrošům zabraňovaly fungovat, jak byli zvyklí – drželi pod ochranou Židy a další místní etnika/národy.

           Proč bolševici připojili k Ukrajině (nově založené) všechna ta ruská území? Protože chtěli Ukroše kultivovat a civilizovat – stejně jako Poláci v polském záboru.

           Takže se to na cirka 100 let postupně polepšovalo, až to znova vyhřezlo, v původní podobě. A jak to dopadne? Zase z toho budou liduprázdná „krvavá pole“. Když není vnější správa ku prospěchu obyvatelstva, dopadne to opět navýsost „ukrajinsky“.

           Dnes má Ruina z 52 mega lidí z roku 1991 méně než polovinu obyvatel – sčítání se léta neprovádí, odhady jsou od necelých 20 mega po 25 mega. Což asi nejfaktičtěji vypovídá o úspěchu ukrajinského projektu.

           „Zrození národa“? To už tady bylo. Za polsko-litevců, za carského ruska, za bolševiků, no teď to vzalo teda vrtuli…

          6. Nevím jak Stridor, ale já to „zrození národa“ chápu jako převálcování zbytku banderovštinou.

        1. Ty jsi ale trouba. Fakt tam nemá tvůj řídící důstojník nikoho chytřejšího? Proč si myslíš, že jsem tě ještě nesmazal? – Zkus na to přijít, a nepřijdeš-li, u vás na služebně ti možná někdo napoví. Nebo trkne.

         1. Nemá, Alefe, nemá. Bylo to nedávno i v režimním tisku, že nejsou lidi, tak musejí brát každýho. Pro mód kolovrátek s max. třemi odrhovačkami za den (to je první stupeň projevů zájmu a znepokojení režimu) stačí i šest tříd základky. A ani s kvalitou celé služebny to nebude valné.

          1. Co s temi tisici studenty genderovych studii?
           Normalni vedomosti se ve skole neuci, takze pak jsou na diskuzich k smichu.
           A Janda pro vsechny misto nema.
           Cast se jich nacpe k Cemperovi a ruznym elfum, cast jich to tu bude rozesirat za penize z Jablotronu, a cast to bude delat z nudy.
           Vsichni maji spolecne to, ze jsou dobre ideove ukotveni a agrumentacne velmi prizemni.
           To je ale dan za nasilim zvysene procento „vzdelanych“ lidi v populaci.

  3. K42 trepete nezmysli, USA je uz 30 rokov pevne instalovane v pobalti, odkial do Leningradu dostrelia aj prakom a Rusku to nijako nevadi.

   1. To samozřejmě není pravda.

    NATO v Pobaltí nesmí mít a nemá stálé základny, všechny NATO síly jsou tam jenom na „rotaci“, bez stálého umístění. V minimálních počtech vojclů, bez ofenzivních zbraní, dokonce ani raketové PVO/PRO tam nesmí být a není. Přístavy nejsou militarizované, lodě NATO tam mohou jen dočasně na „návštěvu“. Letectva NATO tam zajišťují jen „air-policing“, nesmí a nenacvičují žádné protilodní nebo protizemní útoky – nic ofenzivního. Jsou tam jako „tripwire“ (tj. „poplachové“ či „nástražné“) síly, politicky řečeno jako osina v zadku, aby v případě ruského obsazení mohli mávat „čl. 5“ – ovšem je předem jasné, že tyto země jsou nebránitelné v případě ruských akcí, stejně jako přístavy a přilehlé mořské cesty. Žádné zbraně, schopné dostřelit do st. Petěrburgu tam nejsou. I do těch pár houfnic – které už ani nemají, protože je věnovali Ukrošům – nemají dálkovější munici.

    Zkrátka, nasazení NATO v Pobaltí je velice omezené, víceméně ryze formální. Přesně dle Rusko-NATO a OBSE dohod z konce 90. let. V tomhle si USA/Západ dosud nedovolily žádné větší výstřelky, protože pro Rusko by to byl důvod k okamžité vojenské akci – což dokonce i Fašington respektuje.

    Rusko by to tam mohlo obsadit kdykoliv, nejsou k tomu potřeba žádné velké síly a je absolutní jistota, že Fašington a NATO by v takovém případě udělaly leda jedno velké NIC, mimo povyku v žumpách, samozřejmě. Protože nic většího ani udělat nemohou, z vojenského hlediska je to stejně beznadějné, nebránitelné a navíc k ničemu.

  4. V tom začátku se po věcné stránce shodujeme – takže jak potom jde dohromady nutnost Ukrajinu jednoznačně porazit s tím natahováním války co nejdéle?
   Dovedete si představit, že v roce 1944 Stalin provede deeskalaci, přeskupení, nelehké rozhodnutí a přejde do modu, když Říši zásobuje celá Evropa a SSSR přes Dněpr prostě nepůjde a vy to budete pokládat za geniální plán, který jistě Říši denacifikuje a demilitarizuje?
   Nezdá se vám to absurdní jak tehdy tak dnes?

   1. Jednak ta analogie je z hlediska sil nepřesná – protože těžko srovnávat tehdejší obří průmyslovou kapacitu III. říše s dnešním deindustrializovaným Západem bez energetických a surovinových zdrojů – který lze vyčerpat poměrně snadno a rychle; jednak právě tohle Stalin a STAVKA mnohokrát za VVV udělali.

    Třeba pozastavení útočných operací po Stalingradu nebo celá ta bitva u Kurska byly operace právě takového druhu. Nebo pozastavení postupu na Visle a na Odře. Před těmito operacemi dlouhé měsíce probíhaly „vyčerpávací“ střety na „vykrvení“ Wermachtu a teprve potom nastaly sovětské ofenzivní operace. Sovětské armády rovněž „deeskalovaly“, „stahovaly se na bránitelnější pozice“, „zkracovaly fronty“ a místo územních postupů byla prioritou likvidace výzbroje a vojclů nacistů.

    Absurdní to nebylo tehdy, stejně jako to není absurdní nyní. Pozdravujte všechny gaučáky, a Strelkova/Girkina také…

    1. Tam byl základní rozdíl – cilem bylo dobytí Berlína a likvidace Říše.

     Taktické manévry a potřeba nakupení síly k prorvání frony (tam, kde to nepřítel nečeká nebo je tam slabý) za války je něco jiného, než likvidace vlastní armády na betonových bunkrech zepředu, místo jejich obejití.

     Cílem SVO po roce je naplnění cílů SVO. To je ukázková absurdita jak z učebnic logiky.
     Už ani demilitarizace a denacifikace Ukrajiny moc nejsou slyšet.

     Vy si ta dvě slova představujete jak? Myslíte, že jse toho dá dosáhnout takříkajích z Home office? Že celá Ukrajina bude demilitarizovaná a denacifikovaná aniž by se na tom území objevil ruský voják?
     To mi napište, jak by to podle vás mělo proběhnout.

     1. Stále stejný kolovrátek…

      Demilitarizace probíhá velmi úspěšně: zničeno již bylo 7 800 tanků a těžké techniky, asi 4 000 houfnic a MLRS, desítky tisíc dalších vojenských vozidel. K tomu celé ukrošské letectvo. Valná většina PVO/PRO. Námořnictvo. Vojenské továrny, opravny. Energetika pro chod válečného průmyslu. Napájecí soustavy elektrifikovaných železnic…

      Denacifikace je rovněž veleúspěšná: odhady ukrošských ztrát vojclů 250-500 tisíc, k tomu několik se tisíc zraněných a vyřazených z dalších bojů.

      Dokud Ukroši sami přijíždějí až na ruská obranná postavení a přivážejí techniku k likvidaci, není třeba se za nimi honit až někam do Tramtárie, třeba na Halič. Na jatka přilezou sami…

      Takže ano, Ruina je úspěšně demilitarizovaná a denacifikovaná, „aniž by se na tom území objevil ruský voják“, jak píšete.

      1. S tímto pojetím bude veleúspěšně probíhat i denacifikace Česka.
       Jen musím konstatovat, že takové scénáře jsou ostře proti mým existenčním zájmům.

      2. Stejně tak ČR. Cernochova přiznala,že ve skladech už nemáme vůbec nic a vše bude potřeba znova nakoupit.2% HDP na obranu bude málo

      3. „Denacifikace je rovněž veleúspěšná: odhady ukrošských ztrát vojclů 250-500 tisíc“
       Zrejme jste si nedokazal zjistit, kdo je odvaden a kdo je zabijen. Vas prispevek je nechutny.

       1. Je to kolovrátek, nereagující na podněty jinak, než zopakováním mantry.

        Od podzimu se tady snažím upozornit na to, že Kyjev do masomlýnku láduje typicky ruskojazyčné. Jestli někdo pomýšlel na lidi, co se postaví proti Zelenskému, tak ti přávě jsou masakrovaní ruským dělostřelectvem a místní hyeny je označují za ukronácky, resp. je hážou do jednoho pytle s Azovci.
        Ti stejní, co píšou patetické věty, že vlastní děti jim nedají. Vlastní čechonácky? To už nebudou jásat, jak se daří denacifikace a demilitarizace sešrotováním jejich dětí?

        1. Rikal jsem si, ten vyplaceny Vidlakuv pribuzny byl taky nacek? Kydari zachranuji nacky? Podle prispevku k42 to nemuze byt jinak.
         Nepochybuji, ze se dovim, ze je to jinak, nebot nelze srovnavat.

         1. A co se denacifikace vlastnich deti tyce, pak ono jim to vubec nedochazi. Maji omezene, povrchni, hloupe a zle mysleni. Do role Ukrajincu se preci nikdy nemuzou dostat, to jsou podlidi.
          Zapad rozpoutal velmi kritickou hru na vlastnim hristi, tohle muze skoncit opravdu zle.

          1. Ono je asi jasné, jak se kdo dostal k tomu, co píše, ale nemá cenu to pitvat, protože nechci zabředávat v nějaké osobní spory a invektivy.

           Každopádně to evidentně brání normální věcně debatě a nějakému elementárnímu chápání věcí a role aktérů.

           Je na druhé straně dobré, když se lidi a skupiny projeví na něčem dostatečně ověřitelném, důležitém .. než bude nutnost se nějak fatálně rozhodovat что делать.

          2. Cto delat se priblizit opravdu muze, vsak ja celou tuhle debatu beru jako zdroj informaci pro mozne blizici se existencni rozhodovani.
           Kudy chodim, tudy se ucim a tohle tady je poucna lekce, navic zabavna 🙂

      4. Dokazuje to i významné mlčení mainstreamu ohledně Azovů, Ajdarů, Dniprů a cojávím, jak se všecky ty ukronáckovské bandy jmenovaly.
       Po kompletní likvidaci Azovstalu a zbytků Azova pod ním, už ani prd.
       Hrdí bojovníci…

     2. A dyť už to probíhá… Zelenskij pilně dodává další a další materiál k Bachmutu, kde je za cca 4 hodiny denacifikován… Tak proč mu v této činnosti bránit? Jak lépe zajistit denacifikaci? A nejen Ukrajiny… I žoldáci se rádi nechávají denacifikovat…

      1. Máte představu, koho tam posílají? Píšu to sem od podzimu, ale ideologická koleda jeden furt dokola.
       Až tam pošlou vás a vaše děti, budete taky jásat, jak se daří nenacifikace?

      2. Kdyz jsem videl, jak nekde blizko Madarska na Ukrajine lovi vojaky…
       Lvovske matky uz ponekolikte protestuji proti nazaseni jejich synu na fronte…
       Rekl bych, ze ta denacifikace uz docela pokrocila.

       A to vsechno proto, ze se zapad (USA) rozhodly „nenechat Ukrajinu padnout“ a nacpat tam veskere zbrane, ktere mame. Tedy hlavne Evropa.

       10 let pred druhym napadenim Iraku pozadaly USA Rusko, aby dodrzovalo zbrojni embargo a Iraku nenodaly munici a zbrane.
       Rus to dodrzoval.
       Saddam mel tedy jenom zastarale americke a ruske zbrane a neco malo munice. Domaci vyroba byla, ale zadna slava.
       Predtavte si, ze by Rus to embrago nedodrzoval a jeste k tomu Irak zasoboval behem valky…

 18. Novinky vydaly článek o Čínskem mírovém plánu

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-konec-sankci-primeri-a-zahajeni-jednani-to-je-cinsky-plan-na-ukonceni-valky-40423844

  Oceňuji, že ho tam citovali (doufám že přesně), ale ze své propagandistické role nevypadli.

  * respektování suverenity všech zemí
  * opuštění mentality studené války
  * ukončení nepřátelských akcí
  * obnovení mírových rozhovorů
  * řešení humanitární krize
  * ochrana civilistů a válečných zajatců
  * zajištění bezpečnosti jaderných elektráren
  * snižování strategických rizik
  * podpora vývozu obilí
  * ukončení jednostranných sankcí
  * zachování stability průmyslových a dodavatelských řetězců
  * podpora poválečné obnovy

  Zajímavé je, že pod článkem vypnuli diskusi. Že by se báli výlevů gaučových válečníků prahnoucích po krvi, to si nemyslím. Ty jinde nijak neregulují. Spíš se obávají „mírových štváčů“.

   1. Respektování suverenity znamená, ze rusko si vezme tolik území, které dobude a za deset let bude v expanzi pokračovat?

    1. To samé platí pro Američany. Budou moci bombardovat pod falešnými záminkami libovolný počet zemí., jak to dělají doposud.

     Reciprocita.

    2. Respektování suverenity znamená provádět tam invaze, demokratizaci, denacifikaci, demilititarizaci, operace proti rozšiřování ZHN, operace pro ochranu lidských práv a samozřejmě zejména humanitární bombardování. Také krádež zlata a převzetí kontroly nad zemí a přírodním bohatstvím.

 19. ono bude stačit když vzniknou ty asistenční mise na ukrajině a je vymalováno….jenom žasnu že lidi to nevidí…místo aby si to vyřídili s válečnými zrmdy tak se chystají jako ovce na porážku…..no stad se pletu….

 20. Jen tak pro zajímavost, koukal jsem na ukrajinštinu, duben se tam řekne kviteň. Třeba takový listopad, ten by se tím pádem měl jmenovat prisinec, ale kdepak, překvapivě se to řekne listopad. Ale ono když na věc přijde, slovensky by se takovej březen taky správně měl jmenovat dromedár, ale jmenuje se jinak…

   1. Zajímavé je, že rusky se listopad řekne nojábr, podobně jako to je německy a anglicky. Já zkoumala,jak moc se liší ukrajinstina od ruštiny, zadala jsem 10 slov a 6 bylo stejných, lišily se 4 a ty byly spíše k češtině.

    1. Hej, rusi aj slovaci rovnako ako cely zapad pouzivaju „metricky system“ nazvov mesiacov – januar, februar v roznych skomoleninach. Cesi, poliaci si ponechali povodne slovanske nazvy, za co maju u mna bod k dobru

    2. Najábr, stejně jako akťábr pocházejí přece z latíny. I děkábr.
     Taky si můžete povšimnout, že sept/oct/nov/dec jsou v podstatě zkomolenné počátky latinských číslovek 7-10.
     Tedy prosinec/december je podle jména desátým měsícem. To je, co?
     Tajemství července/srpna – Julius/Augustus předpokládám znáte.

     1. Jo a když už měl Julius (červenec 31 dní), tak Augustus (srpen) přece nemohl mít jen 30. Tak se jeden den sebral únoru, ten stejně nikdo neměl rád.

    3. Latinské číslovky septima – sedm – september -září
     octava – osm – october- září
     a analogicky november (9) a december (10)

       1. Skutečně?
        A vychází vám to? Jestli by jich bylo deset a měly dnešní délku (mimochodem přibližně danou oběhem měsíce), tak vám bude zacházet asi 60 dní.
        Nebo myslíte, že měli jinou délku dne, nezávislou na rotaci Země?

        Nebude to spíš tak, že kdysi dávno v té oblasti, jako asi ve všech ostatních, se bral počátek roku nikoliv pár dní po slunovratu, nýbrž příchodem jara?

        Tedy já bych řekl, že prosinec byl desátým měsícem nikoliv proto, že měli jen deset měsíců, ale proto, že následovaly ještě dva a jednička, tedy počátek nového roku nebyl na Silvestra.

  1. To je objev, co? Poláci to mají taky tak.
   A kdy byste si tak tipoval, že kvetou stromy? Schválně, přijdete na to? Můžete si to letos zkusit zapisovat do deníčku.

    1. Takže podle vás před sto lety kvetly u nás třešně v květnu?
     A to je zajímavé, že v Polsku už v dubnu, že?

     Raným třešním se u nás tradičně říkalo májovky – bývaly k jídlu v půlce května. Asi se dá předpokládat, že kvetly předtím.

     Kam tím mířím – polština i ukrajinština s květnem v dubnu jsou prostě blíž přírodní realitě. Proč je květen u nás až pátý měsíc, nevím. Možná to rozhodl nějaký obrozenec od stolu někdy na podzim.

     1. Jestli to v těch ukrajinských a polských nížinách nekvetlo o měsíc dřív než v té naší pahorkatině.

     2. Ještě za Máchy byl květen Máj a změnili to až potom
      Výraz květen použil poprvé roku 1805 Josef Jungmann ve svém překladu Chateaubriandovy novely Atala, kterým chtěl dokázat, že i čeština umí být moderním uměleckým jazykem. Při tvorbě názvu měsíce vycházel ze staročeského přídavného jména květný a inspiroval se i jinými slovanskými jazyky. Název květen nenahradil máj hned, prosazoval se postupně, ale dnes už je pro nás jediným neutrálním pojmenováním. Opět v souvislosti s různými klimatickými podmínkami najdeme v jiných slovanských jazycích výrazy podobné květnu, které však neoznačují pátý, ale čtvrtý měsíc v roce, tedy náš duben – kwiecień v polštině nebo kvitenʹ (квітень) v ukrajinštině.

      1. Takže jak jsem psal – podle přírody je logické tak pojmenovat duben, ale holt obrozenec byl estét a zvolil měsíc pátý.

       Tj. pokud se vrátíme k původnímu komentáři, není vůbec důvod pohlížet spatra na polštinu a ukrajinštinu – to my máme květen špatně.

       1. Gogo, to je jen zase taková vaše vejvrtka – „všichni kecaj jenom já jsem ten chytrej“.
        a) přiznám se, že jsem nikde nenalezl v komentářích „pohled spatra“.
        b) Tvrzení, že „my máme květen špatně“ mě docela uzemnilo. To „ŠPATNĚ“ je neodolatelné, protože jsem se dosud nesetkal s žádnou autoritou, která by stanovovala správnost názvů měsíců. Ani přírodním zákonem. Prostě máme. Tečka.

        Každopádně: nešlo ani tak o estetiku zpovykaného národovce. I když zpovykaný být mohl, protože podstatou změny byla snaha nahradit jediný neslovanský název (máj) nějakým slovanským. Duben už byl obsazen měsícem, v němž raší dubové listí. Takže po gogovsku – proč něco jednoduše, když jde složitě. Existující duben tedy nahradíme nově vytvořeným květnem a pro pátý měsíc… No, ať tak nebo onak: v květnu kvete: https://www.magazinzahrada.cz/co-vsechno-kvete-v-kvetnu/ Takže stačí si jen vybrat.

        Mimochodem, listopad v listopadu máme taky špatně, když ho Chorvaté mají v říjnu?

         1. Ten hrdý národ, kterého je v bývalé východní Evropě nalezlého už k deseti miliónům, dojebal i azbukovou ruštinu písmeny z latinky. Prostě odlišit se za jakoukoliv cenu – i za tu, že to i napohled bude vypadat, jako spatlanina.
          Ale jinak je to jejich věc, jak a čím se chtějí dorozumívat.
          My východní Moraváci taky nikomu nevnucujeme to naše „skamasi“, Brňáci nikomu nevnucují hantec, ale všichni zásadně píšeme češtinou.
          A pořád dokola vysvětlujeme náplavě, že je to náš místní ekvivalent „odkud jsi“. 😀

         1. Jak nepochopil? Január, február, tak po něm logicky nastupuje dromedár. Vůbec se u toho neohlížejte na přírodní bujení ani na národovce, samo se to přece nabízí. U vás, známého elitního analytika, mne to nepochopení přímo zaráží…

          1. Správně bych neměl doporučovat, protože to v diskusích zní povýšenecky. Ale pro jednou, oni to ti marxisti s tím přerůstáním kvantity do kvality možná mysleli správně.
           Proč třeba nedbáte na to, že ve starém Římě skutečně měli nejprve jen deset měsíců? Že skutečně neměli stejně dlouhé dny, roky, měsíce, dokonce ani hodiny? A divíte se, co to lidi tím valí za blbosti? Proč nedbáte na tolik jiných věcí, který shodíte ze stolu a nahradíte natolik neočekávanými, pohříchu neočekávaně zvláštními (eufemismus) myšlenkově informativními (eufemismus) situacemi?

          2. Změnu kvantity v kvalitu neměli marxisté z vlastní hlavy. Převzali to ze starých asijských filosofií – například z taoismu. A taoisté to měli z přírody odkoukáno velmi dobře.

          3. Tak dobrej nejsem, abych znal prazačátek, tohle si pamatuju z PEku, protože jsem na cvikách předstíral aktivitu. Tehdy jsem okázale (jak bylo mezi námi moderní) ani nevěděl, tak jsem se přihlásil, co že v co vůbec přechází, nechal si to vysvětlit, přikývl a zapsal si k ~ k !!. Vedle sedící kámoš Kečup nejprve zhnuseně hleděl, že šplhám, pak kouk na můj zápisek a děsně nahlas se začal chechtat. Čímž jsem sklidil podezření, v důsledku čehož jsem dal zkoušku až na druhý opravný termín.
           To není studentská latina, patří to do takových těch střípků, co si lidí pamatují z dávných studií

          4. Nebo to byla MaFie? To už si přesně nevybavím, nicméně stalo se.

        1. Ale vy ten listopad špatně vysvětlujete. V Chorvatsku mají listopad v říjnu, protože padá listí, my ho máme o měsíc později, protože list opad 😁

     3. Karel Čapek napsal v Zahradníkově roku, že není revoluce, která by donutila kvést šeřík dřív než v květnu. Už řadu let to sleduji a už dlouho navkétá či kvete šeřík v dubnu. Nemluvím o Syringa microphylla, ta mi kvete v květináči u jižní stěny domu ještě dřív.

   1. Hned jsem si pro něj běžel. I pro tužku. Kromě pozorování stromů si budu zapisovat i jiný rostliny. Pošlu pak výsledky i s fotografiemi na statistický úřad, aby se všechny měsíce, kdy něco kvete, přejmenovaly na květen. Požádám taky o vysvětlení, proč je u nás duben, když kvetou stromy.
    Využiji jej ale i hodnotněji, budu si do něj taky zapisovat všechny vaše lakonické a věci znalé postřehy.

  2. Bez zastírání, ten komentář jsem napsal jen z rozpustilosti. O to jsem ale raději, že zaujal natolik, že se pod ním udělalo vlákno (když jindy napíšu něco, co považuju za děsně důležitý, můžu se s tím jít vycpat 😉 ).

   Slovanská pojmenování dnů v týdnu i měsíců jsou tvaroslovně velmi zajímavá, třeba únor se často jmenuje ve smyslu, že takový aby nejradši nebyl. Třeba zrovna zase v ukrajinštině ljutij. Tzn. lítý čili divoký, taky nelítostný, kde to -lít- ale buď není ten stejný kořen, nebo…, vlastně není nevím.
   A hlavně se mi líbí, že ta jejich etymologie vede ke slovům, kterými spontánně mluvím i spontánně myslím. Jestli ono totiž to nebude tím, že ta naše řeč patří do slovanských jazyků…(míněno nevážně, to uvádím, kdyby pan gogo na to chtěl napsat nějakou filipku).
   A decimální názvy jsou teritoriálně přijaty naprosto rozházeně, to je taky dost zvláštní. Sednu do auta, jedu a bez ladu a skladu se ocitám tu v listopadu, tu v novembru, tu zase v listopadu a tu v dalším tvaru toho slova november…

 21. RF si prostor manévrování na vojenské úrovni vytvořila, ale na diplomatické naopak uzavřela. Tou anexí čtyř oblastí. Ve vnitřní politice to dalo záminku mobilizaci, ale v té zahraniční je to velké omezení. Sami si tím ústupky zakázali a spálili mosty, aby vedli dlouhou válku. Vypadají, že chtějí zhltnout co nejvíc území a to jim těžko i Čína bude schvalovat. Jakýkoliv územní kompromis by vyžadoval změnu ústavy UA i RF. Tu nemůže udělat prezident bez parlamentu ani v jednom případě. Zastavení bojů bez vyjednání tohoto bude jen dočasným příměřím. Pokud by Čína navrhla, že RF se stáhne že Záporožské a Chersonske oblasti a za to získá uznání Krymu a Donbasu. Odmítne to, aby nemusela měnit ústavu. UA taky nebude chtít kšeftovat se svým územím. Vojenskou porážku za tu nese odpovědnost vláda a generalita, pokud k ní v nějakém státě dojde, ale za změnu ústavy zříkajíci se nějakého území by nesl odpovědnost parlament. Poslanci do toho proto nepůjdou. Zeman před několika let asi roku 2016 navrhl, že by RF mohla od UA nárok na Krym koupit. Silné ho zkritizovali politici obou států. Dávní monarchové prodávali a kupovali území, práva k nim i feudální hodnosti jako tu knížecí nebo královskou. Ještě USA po porážce Mexika anektovaly část jeho území Kalifornii, Nové Mexiko a potom odkoupily mexický nárok na ně. Dnes OSN předpokládá neměnnost hranic, tohle už dělat nemůže. Nemůže uznat anexi. V horším případě nedokáže dělat nic. V lepším případě dokáže konflikt zamrazit na de facto desítky let trvající příměří. Jako Golany nebo Kypr. Trump uznal anexi Golan. Bylo to kritizováno jako nebezpečný precedent. Izrael v 70. letech obsaženy Sinaj vrátil, ale obsadil ho předtím jen jako bezpečnostní pásmo. Neanektoval ho. Nemuseli měnit ústavu a anexi rušit.

  1. Jo, dobrý komentář … ale na jednu variantu jste zapomněl.
   Napřed co si (já!) myslím, že bylo cílem Putina – dle mého cílil na to, že ty dvě vzbouřenecké republiky se stanou legální vládou legální Ukrajiny, resp. pokračovatel dle práva po Majdanu. Vzato dle práva, pak ten Majdan byl protiústavní puč a ten kdo ho neuznal v podstatě zachoval kontinuitu v legalitě vedení země. Ale do toho mu hodili vidle poslanci, kteří odhlasovali připojení těch území k RF. To už je asi neměnné.
   Nicméně zbývá ještě jedno řešení, kdy se vše srovná dle práva – v Kyjevě se ustaví vláda, která sama požádá o připojení k RF … a tím by to bylo jednou pro vždy vyřešeno.
   Že je to dnes nemožné? … no, s tamními současnými zastupiteli to nemožné je, ale oni tam nebudou věčně. Anglosasové se postarají, aby ždímali zbylé Ukrajince až na kost a hodně rychle, protože chápou, že čas se jim krátí a na druhé straně stačí, aby RF nasměrovala zdroje na ty své nové území (stejně jako na Krym) a garantuji Vám, že za pár let ti zbylí Ukrajinci si to s těmi svými zastupiteli sami vyřídí a budou sami chtít mít klid a taky znovu budovat klidný život. Dejte tomu min. 5 let …

   1. Těžko věštit budoucnost. V právní kontinuitu lidových republik nevěřím a nevěřím, že by politici věřili. Je to ale taková teoretická úvaha, co by se stalo, kdyby tam tehdy politicky v Doněcku na jaře 2014 začal organizovat Janukovyč, že by jim snažil se dát tu kontinuitu. Protože pro vojáky byl pořád vrchním velitelem z právního pohledu. Trochu jako v revoluční Francii ve Vendée, kde republikáni vytáhli proti sedlákům, kteří stále věřili v krále jako představitele ancient regime. Nevěděli, proč by je měl zavazovat revoluční boj mas v Paříži. Oni si nijak revolucionáře nezvolili. I Vendée měla zástupce v generálních stavech, ale původní jejich smysl byl reforma monarchie a žádná republika a kroky proti králi. Paříž potom rozhodla za celou zemi. To je problém většiny revolucí, že kvůli krizi legitimity musejí potlačovat svou novou opozici víc než kdy dělal starý režim.

    1. Pro příklad právní kontinuity nemusíme v historii chodit daleko – viz. naše exilová vláda během a hlavně po okupaci našimi přáteli Němci. Tohle mohli uhrát dokud ty území nepřipojili.
     Teď, dle mého, zbývá jen připojit celou UA … ale sám jsem zvědavý. A celkem jsem si jistý, že se řešení dožiju.

     1. Exilová vláda v Londýně měla právní kontinuitu jen proto, že Velká Británie byla ve válečném stavu s Německem. Jak dlouho trvalo, než anulovali mnichovskou dohodu?
      Situace se navíc začala měnit až po porážce Francie.
      Protektorát byl de facto všemi třemi západními mocnostmi (Francie, VB, USA) uznán, měly v Praze generální konzuláty.
      Navíc s tou právní kontunuitou to bylo ošidné, po vyhlášení Slovenského státu Československo už neexistovalo, právně se rozpadlo. Kdyby Slovensko zachovalo přísnou neutralitu (jako Španělsko) a posílalo jen dobrovolnické jednotky, nikdy by se Československo neobnovilo.
      https://9pdf.info/article/exilov%C3%A1-vl%C3%A1da-proces-jej%C3%ADho-uzn%C3%A1n%C3%AD-mnichovsk%C3%A1-dohoda-exilov%C3%A1.yr3dw23v

     2. Osobně si myslím, že se ten postoj RF vyvíjel (a Krym nechejme stranou, tam byl ve hře Sevastopol). Prvních pár let po 2014 by mu stačila Federalizace Ukrajiny s tím, že by Doněck i Luhansk sehrály roli těch, kdo budou (spolu se zbytkem ruskojazyčného obyvatelstva) ovlivňovat politiku Ukrajiny ve prospěch RF (i kdyby jen hrozbou „odtržení se“ – tentokrát podle krymského modelu). Každopádně dával Ukrajině prostor vybalancovat své vztahy s RF a západem, aniž by ztrácela území (s výjimkou Krymu).
      Jenže se ukázalo, že současný ukrajinský režim, opitý neutuchající podporou Západu, uvěřil, že může vyhrát vše. Že i tento kompromis by byl prohrou. A tak se rozhovořila děla a přešlo se, opět čistě dle mého názoru, na model „Kosovo“ s otevřenou možností vrátit se k původnímu modelu (v podstatě princip Minských dohod).
      Jenže to by soukčasnému ukrajinskému režimu s neutuchající podporou Západu a Anglosasů především, stále nezavánělo výhrou – a tak pikročila RF k bezprecedentnímu koku – „SVO ve snaze si požadavky dle Minsku vynutit silou (asi jako když Francouzi obsadili Porýní). Jenže ukrajinský režim, vědom si neutuchající podpory západu odolal (vojensky i ekonomicky) a „SVO“ se proměnilo v regulérní válku, během níž se vyjasnilo, jak věrný a pomáhající Západ vnímal Minské dohody. Že v rámci Ukrajiny nedojde u obou republik nikdy k akceptaci jejich (kon)federálního statusu Ukrajinou, že se ztrátou Krymu se současný ukrajinský režim nikdy nesmíří, že dá-li se současnému ukrajinskému režimu dost času, už nikdy nebude moci vniknout „jiný“ ukrajinský režim. Kerčský most je příliš zranitelný. V Mariupolu umřelo příliš mnoho lidí. SVO se příliš proměnilo ve válku a bylo příliš třeba zdůvodnit mobilizaci.
      A tak Rusko vyhlásilo čtyři regiony za své a remíza se stala ještě větší prohrou Ukrajiny.

      Přijde mi jednoduše tragické sledovat to dění od začátku. Kdy stačilo vyřešit přístupové podmínky vstupu Ukrajiny do EU. Pak stačilo říct „OK, počkáme na vás a vaši novou demokraticky zvolenou vládu.“ Pak stačilo vyčkat voleb předčasných, garantovaných vládami západních mocností. Pak stačilo odpustit si revoluční zvěrstva, pak neposlat na Donbas místo vyjednávačů tanky a neprohlásit i nemluvňata za teroristy. Pak dodržet západem garantovaný minský proces…

      Je to, trochu paradoxně, právě ten pocit neochvějné podpory Západu a Anglosasů zvlášť, co dostalo Ukrajinu tam, kde je dnes. A nás všechny k tomu, že je remíza její prohrou. Dost velká podpora na to, aby Ukrajina nepodlehla prosté převaze Ruska a nezahájila jednání o míru pod hrozbou kolapsu státu. Ale příliš malá na to, aby něco pro Ukrajinu skutečně znamenala. Aby mohla skutečně vyhrát.

      Protože západu, a Anglosasům zvlášť, nikdy nešlo byť jen o jediného ukrajince. Leda by byl ochoten zahynout v jejich zástupném boji proti RF. A tak jsme se z doby, kdy se hledala cesta racionálního vyvážení postavení jedné země a ta se dala nalézt cestou mírovou, dostali pod přátelským vedením Západu a Anglosasů obzvlášť do situace, v níž je i remíza prohra, země krvácí a zcelená nebude nejspíš nikdy.

      Ale dost už dezolátního dezinformování. Všichni víme, že dějiny začaly zítra před rokem, kdy si šílený Putin ráno řekl: „Tak koho bychom mohli obsadit dneska?“

      1. ad Je to, trochu paradoxně, právě ten pocit neochvějné podpory Západu a Anglosasů zvlášť, co dostalo Ukrajinu tam, kde je dnes.

       To nebyl pocit, to byl jasne definovany ukol. „Vy vysirejte Rusa, my vas podrzime“. Staci si vzpomenout, jak mistrovali kohokoliv (krome svych zadavatelu) pro jakokoliv blbost.

      2. Velmi pekne napsano.
       Situace se proste vyvije, a je debilni cekat, ze vsechno pujde podle planu, ktery byl vytazen ze suplinu nekdy pred dokem.
       Jenteri jedinci proste hraji sachy tak, ze si celou partii nalinkuji predem, a tahaji pak figurkami bez ohledu na protitahy soupere.
       Ostatne, rika se ze lidska hloupost nezna mezi 🙂

     3. Československo v exilu mělo Beneše, kde i jeho legitimita byla problematická, když nejdřív odstoupil a potom se v exilu znovu prezidentem sám prohlásil, ale aspoň to byl fakticky bývalý prezident známý ve světě. Bez Beneše by nějaký československý generál politické uznání Spojenců získával mnohem obtížněji. De Gaulle to dokázal, ale to byla stále velká Francie, kde měl páky na Anglosasy. Potřebovali základny ve francouzských koloniích a jeho vojáky shromažďující se v koloniích. Pro Den D byla spolupráce francouzského odboje nutná.

    2. Rusové stihli udělat ve 4 republikách referendum. Žijí tam především Rusové a referenda dopadla podle očekávání.
     Mělo by se respektovat přání většiny.

   2. Aby zabránil sjednocení, Západ je strůjcem krvavého příkopu mezi Ukrajinou a Ruskem. Na generace.
    Jako součást USA iniciovaného příkopu mezi EU a Ruskem. Aby nedošlo k propojení průmyslu EU s ruskými zdroji, a k posílení propojení s Čínou a…s Indií. Toto začalo už před anexí Krymu, před Majdanem. Součástí toho je Brexit a antioteplovací ideologie jejímž účelem je deindustrializace EU. A co v USA, namítnete. Tam to není? Je. Jenže má reálný jiný účel. Šetření vlastních nenahraditelných strategických zdrojů.
    Jenže co zdejší protioteplovací aktivismus? Prozkoumejte ho. Jaké přírodovědné vzdělání, formální či neformální, má ona zblouzněná masa vzyvatelů svaté Gréty? Kým je financovaný? A právě nyní, co dětská environmentalistická „křížová výprava“ v Rakousku?
    Do čeho zašťouráte, tam narazíte na jedno jméno. Söros. Jen špička ledovce. Bilderberg. Davos. Hlasatelé světového řádu, hlásající chudobu, sami vyznávající luxus. Aby ně, vyvolené, zbylo více zdrojů. Jako i Václav Havel toužící aby cestou z Hradu na Hrádeček mu výhled do bukolické krajiny nehyzdily „králíkárny“ a jiné stavby. Což nepatřil do tohoto klubu vyvolených?
    To je známá spiklenecká teorie,namítnete. Jenže, je možné aby taková globálně se odsud rozrůstající záplava idiocie a zhovadilosti byla součástí spontánního řádu? Asi tak spontánní jako dosavadní velká náboženství a ideologie s centry a organizační strukturou. Opravdu si myslíte, že hrůzy z toho vzešlé hrůzy minulosti jsou spontánním projevem mas prosťáčků? Ne. Ti byli a jsou jen kanonenfutrem. Jestliže v běžném životě bývá užitečné řídit se „Hanlonovou břitvou“, nepřičítat úmysl v případech vysvětlitelných hloupostí, v tomto je užitečné, dokonce sebezáchovné nahlížet opačně. Přičítat úmysl a spiknutí ve všech případech, které nelze snadno vysvětlit hloupostí. To co pozorujeme zde v malém například korupční případy s aktéry z okruhu funkcionářů politických stran i napříč politickým spektrem, platí i ve velkém, globálně. Nejsou to nahodilosti, nejsou to jednotlivosti. Jsou a je to spiknutí lidí spojených stejnými zájmy.
    Jak je rozkrýt? Tak jako když hledáte mraveniště, sledujete mravenčí cesty. Sledujte cestu peněz. „Za vším hledej peníze“ a „Není oběd zdarma“.

    Bylo převedeno také jako samostatný článek do rubriky Hlas lidu.
    Zakladatel

  2. „Dnes OSN předpokládá neměnnost hranic, tohle už udělat nemůže“. Zapomínáte na Kosovo. V čem je jiné než Donbas? Že Srbsku nikdo nepomohl (Rusko bylo slabé) a Ukrajině pomáhají libtardi z celého Západu (i za cenu zničení či ožebračení vlastních národů – jo já vlastně zapomněl, to nejsou jejich národy, oni jsou jen dosazení protektoři)

   1. Crusader: Uznání nezávislosti Kosova pokládám za problematický precedent, protože se tím uznalo, že jeden národ se může sebeurcit vyhlášením dvou států. Albánci už mají dva státy. Teď si každý národ může vyhlašovat libovolné množství států. Kosovo proto mohli zůstat pod správou OSN, které na to i instituce má, jako je Poručenská řada. Albánci by protestovali, ale pořád by se tím bránilo erozi řadu v Evropě. Jenže Kosovo přes americkou základnu nikdo přímo neanektoval ani USA a zatím ani Albánie. Arménie si to taky netroufla s Karabachem ho oficiálně anektovat ani před lety, když měla víc díl než dnes. Na Kypru Turecko udržuje svoji obdobu lidových republik, kde má vliv i armádu, ale anexi se vyhnulo. Pokrytecky během toho odsuzuje Arménii za podobné chování v Karabachu. Kde je anexe? Vzpomenu si na Golany, ale tam to Izraeli uznal jen Trump. Potom už jen na Západní Saharu, kde ji ovládá skoro celou Maroko. Maročani běžně zobrazuji Maroko včetně Sahary jako jednu zemi. Svět to skoro neřeší. Možná protože Západní Sahara byla chudá a kromě fosfátů tam nic nebylo. Vláda Západní Sahary skoro nikde slyšet není. Pokud by stále protestovala, mohlo by to být jiné. Ruské počínání musí právě odsuzovat i Srbsko kvůli Kosovu. Politika je plná paradoxů a pokrytectví. Nejpodivnejsi nóta 21. století bylo asi vyjádření vlády Kosova do Abchazie o tom, že Abchazove mají respektovat celistvost Gruzie. Albánci mají dva státy. Abchazove žádný většinové mezinárodně uznany.

  3. Manuel napsal:
   24 února, 2023 (0:31)

   Manueli, máte pravdu, RF si prostor manévrování na vojenské úrovni vytvořila, ale na diplomatické naopak uzavřela.

   Je ovšem otázkou, jestli „diplomacie“ se Západem má význam, když „ diplomatický“ Západ hraje cinknutými kartami?

   Nevíme, jak to bylo –nebylo od sjednocení Německa, až po Minské dohody.

   Má cenu taková „diplomacie“?

   Na první pohled Rusko takovou „ diplomacií“ více ztratilo, než získalo.
   Podle mého názoru je opak pravdou, protože Západ takovou diplomacií ztratil
   „TVÁŘ“.
   U nás ve vidlákově, když někdo ztratí tvář, je podvodník, od kterého si ani pes nevezme kůrku.
   Však to vidíme nejen na BRICS+.

   Perfektně to popsal pan Vlk
   Výročí války na Ukrajině
   Publikováno 24 února, 2023 | Autor: vlkp

   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/02/24/vyroci-valky-na-ukrajine/

   O Číně si nedělám žádné iluze, i roztomilý medvídek panda dovede seknout drápky.

   Čína je v klidu, protože nepřítel mého nepřítele, je můj přítel.
   Winston Churchill

   Nejsem odborníkem na Ukrajinu, ale asi největší podíl v privatizaci Ukrajiny asi mají naší největší spojenci.
   Když to zabere Rusko, bude to platit?

   Může Čína něco ztratit?

   Čína již má ruské suroviny, a může mít i území, nejen ruské.
   No neberte to, když je sleva.
   Může v tom Číně někdo zabránit?

   Všechno výše uvedené je metaforické vyjádření, i tenhle citát:
   „Válka je způsob, jak rozbít na kousky anebo vystřelit do stratosféry či potopit do hlubin moře hmotné statky, které by se jinak daly použít k dosažení nadměrného pohodlí mas a v důsledku toho nakonec i k jejich nadměrné inteligenci.“ — George Orwell

   1. Ono když se to začne zjišťovat, udiví jak se podcenil rozpad SSS, myslím zajištění budoucích vztahů mezinárodními dohodami. Všecko se zbrkle uspěchalo. Gorbačov a Jelcin o budoucnosti Krymu a Sevastopolu asi nepřemýšleli. Budapešťské memorandum je slavný dokument, ale nebylo ratifikováno parlamentem nejen RF ale překvapivě ani UA. Zůstalo tam i ve střední Asii mezi nastunickymi státy spousta sporů o území a vodu. Ponechání horské části Karabachu Ázerbájdžánu vede ke kolotoči válek pořád znovu a znovu. RSFSR si ani nezajistila Bajkonur. Jak to dělali Britové? Ti při dekolonizaci Kypru, domluvili s Kypřany, že dvě vojenské základny zůstanou britské, žádný pronájem, ale přímo britské zámořské území. Nejdřív to Řekům asi vadilo, potom za turecké invaze byli za Brity rádi. V budoucnu teoreticky by mohlo dojít k tomu, že bude změna režimu v Kazachstánu a nová vláda vypoví pronájem Bajkonuru. Nájemce území má právně slabší postavení než vlastník. On tam vlastně pokud o převrat už nedávno vlastně byl…byla to nespokojenost opozice nebo i plán USA a Británie v pozadí?

 22. Fakt mě zajímá, jak toto jednou dopadne. A nějak to dopadnout musí. Už mi leze krkem, jak televize informují a rvou to lidem pod tlakem, do palic. Jen to člověk pustí, tak slyší Ukrajina. Kdyby ten konflikt probíhal u nás, tak ta informovanost nemůže být větší, protože to už není ani možné. Nejhorší je, že před tou masáží není úniku. Je to jak ti trpaslíci, co vlezou všude………
  Čína moc dobře ví, co jsou ti zaoceánští zač a že jsou po Rusku na řadě. Ovšem, co nedovedu vůbec pochopit, že ta velmoc vysílá do světa něco tak hrozného , něco, co by měla držet doma pod zámkem. Vždyť je to ostuda, jako pra@se. A musejí být pro smích většině světa.
  Na co tam mají tu viceprezidentku, aby za něj zaskočila.

  1. Harrisova na nejake zaskakovani nema.

   „Nejhorší je, že před tou masáží není úniku. “

   Ale je. Vyhodte televizi. Prestante sledovat MSM. A je to. Ulevi se vam…

   1. Nevím, proč vyhazovat televizi. Člověk na to nemusí čučet a při přepínání kanálů se to na něj valí.
    „Harrisova na nejake zaskakovani nema.“ Tak co si to tam navolili? To je neuvěřitelné, člověk by řekl, že alespoň jeden bude schopný reprezentovat tak, aby nebyl světu pro smích.
    To náš, médii zesměšňovaný Zeman, je nemocný na nohy, ale palice mu šlape na 100%

    1. Když po sedmdesáti letech v lihu vystřízlivěl, palice mu šlape. Ale stejně už není schopen vymyslet další názorovou piruetku, kterou by mu někdo uvěřil.

     1. Problém je, agente Anonyme, že my jsme naprosto bezvýznamný státeček, drobounká kolonie, takže klidně můžeme mít za prezidenta alkoholika Zemana nebo agenta Pávka (nejste vy nakonec kolegové, když jste oba agenti?). Ale tu podivnou trosku, která ani pořádně neví, jestli je na Ukrajině nebo v Kansasu, léto nebo zima, noc či den, vysílá do světa supervelmoc, slunce naše jasné, strážce všeho dobra v celé galaxii a přilehlém okolí, vlastník jaderných hlavic, hlavní protektor a spojenec, ochránce hodnot a strážce práv. Vládce vesmíru, který smí kdykoli napadnout kohokoli a vždy to bude po právu.

      O tu velmoc Jaslovi primárně šlo. Mohl byste se tedy vyjádřit raději k ní? Rádi bychom znali stanovisko BIS k pokročilé demenci jejího prezidenta…

      1. Stane, úplně bezvýznamný státeček nejsme, pěkně platíme desátky, vyrábíme levně elektřinu a levně ji prodáváme, stáváme se laboratoří, odbytištěm nekvalitních potravin, každý rok od nás odtečou velké sumy z dividend a zisků. Kdo by si takovou kravičku dojnou nenechal pod palcem.

    2. No navolili si uplne kreteny. Toz tak.
     Harrisove se bezne rika Kamel Toe… (slovo toe se rymuje se slovem ho — zkracenina pro whore).
     Pry se do vysoke politiky dosoulozila. (Jen, pochopitelne, opakuju, co jsem slysela.)

     Kazdopadne se tam nedopracovala inteligenci.

     1. A potom se divíme, že ten svět vypadá tak, jak vypadá. Vládnou nám blázni a šílenci a lidé si je dobrovolně volí. To nemůže dobře dopadnout. Asi by bylo nejlepší všechno srovnat se zemí a začít ten svět budovat znovu, od začátku.

      1. Ne, nejlepší by bylo planetu u rozdělit na dvě části. První, klidně tu lepší, ať si zaberou lepšolidi. Druhou ať nechají nám. A neserou se do nás.

     2. Camel Toe je slangový výraz pro pohled na stydké pysky přes kalhotky (UTFG). Každopádně toho, že se to rýmuje s whore (hou), je vtipné a došlo mi to až tady

     3. Camel toe se říká takovému tomu obrazci, co se dámám rýsuje pod přiléhavými legínami či dokonce pod kalhotami. Zejména pak macatějším dámám v hodně přiléhavých legínách. Běžně se používá už řadu let.

    3. asl napsal:
     24 února, 2023 (0:30)

     Naprosto souhlasím, ta bedna za to nemůže zejména, když budeme muset za bednu platit, i když bednu nebudeme vlastnit.

     Nemusíme čučet na ČT, ale na komerční, které si hlídají sledovanost, to znamená, dávají tam to, co diváci chtějí vidět.

     Je to smutné, ale je to tak, že komerční televize mají lepší diskuzní programy, než ČT.

     Je tam pachuť vlastníka, ale je to stravitelnější, než styl ČSM, SSM na ČT.

     Ty dřívější německé nechci uvádět, aby mě pan Zakladatel neposlal do Lampárny.

     Nevíte, kdo řekl, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou?

     Všechno výše uvedené je metaforické vyjádření.

   2. Ale kdepak. Je to přece tak prosté. Já bláznivou bednu zapínám až po 20 hodině a naprosto se vyhýbám ČT24. Dělám to tak už nějakých 6 let v zájmu zachování svého duševního zdraví. Doporučuji.

    1. Jjo my podobně, koukáme už na ČT jen na déčko pro děti. Zprávy a vůbec celý ct24 si můžou nabouchat do špic a lhát třeba od rána do večera. Koukal jsem na to asi do konce února 2022 a pak jsem to dál nedal. Takže si teď pro mě za mě můžou kvákat co chtěj, sleduju už výlučně jiný zdroje a v nich mainstreem tak nějak v zrcadle. Čili v průměru vzato info nějaký mám a ty s prominutím blitky co zahlídnu náhodou při přepínání TV tím většinově odfiltrovávám.

     1. Pro mne byl definitivni zlom Majdan a udalosti bezprostredne potom. Tam jsem nad nimi definitivne zlomil hul. Od te doby je uz jenom platim :-/

   3. Ziskal jsem taky ten dojem. Puvodne jsem myslel, ze bude tahat za nitky z pozadi ona a odstavi senila. Ale parkrat jsem ji videl mluvit, a ono to taky neni zadny zazrak.
    Jenom kdyz placa senil, tak stoji za nim a tvari se jako by nic.

    Kdo vam to tam vlastne vladne? Bidenuv syn?
    Nebo nejake to kolektivni vedomi deep state, ktere chtel Trump cistit?
    Nebo opravdu Zidovsti bankeri, jak o tom mluvi spiklenci?

   4. To není jen televize. Vlajky U A v Praze stále vlaji, ukrajinštinu slyšíte všude kolem.
    Dnes startuje v Praze ukrajinsky měsíc v divadlech.
    Na Hlavním nadrazi ode dneska můžete nafasovat sluchátka, která prehravaji osobní příběhy uprchlíků z UA….
    Ta masáž je opravdu šilená…

     1. Komunisti dělali propagandu blbě. Báli jsme se otevřít konzervu, že vyskočí Lenin, u Ukrajiny se konzerv nebojíme.

      1. já bych to nazvala masově živená proaktivní až animozní nenávist, zasívaná medii, udržovaná mezi lidmi.
       A snad nejintenzivněji na světě.
       Stále osobní tragedie Ukrajinců, jak se nedaří Rusku, jak se skládáme na zbraně… a všude, všude, není úniku. Aby stříkaly emoce, aby kvetla nenávist, aby se lidi udržovali v tom protiruském modu.
       Vím, že srovnávám nesrovnatelné, ale zemětřešení v Turecku a Sýrii má zatím kolem 50 tisíc obětí, civilní oběti na Ukrajině představují asi 7 tisíc, ale media se nenamáhala nějak blíže informovat, zapojit lidi do humanitární pomoci, zveřejňovat čísla účtů…
       tohle je ta jejich lepšolidní humanita

    1. Když na sebe pustím české rádio, na 90% se ozve anglická písnička. Nakonec mi tu řeč zhnusí tak, že budu mít se sebou problém při poslechu Beatles, Bee Gees, Armstronga, Porgy a Bess, Toma Jonese atd. TV nekonzumuji, tu jenom platím. Rádio – jen po dobu snídaně. Takže rozhlasové poplatky pokryjí můj poslech dokonale, je to dražší než jízda taxíkem.

  2. Tak teďkom mně dorazil na iděsu Hadamczik. Má v Kravařích svoji Bully arénu, areál s kluzištěm, hotelem a sportovním areálem. Svého času ubytoval na MS ruský národní tým. Ve vstupní hale jsou hokejové dresy, i podepsané a je tam i dres sborné. To jej jako budou sundávat? Protože morálka je víc než sport? Jakože kdo hraje KHL má dveře do repre zavřené? Kousek od Kravař je památník v Hrabyni. V jeho hale je mimo jiné i věnec který tam položila právě ta ruská sborná. Snad jej nebudou vyhazovat…To je neuvěřitelné to pokrytectví, slepota, dvojí metr. Tak Rusáci nás okupovali? A co to potom bylo ze strany Německa? Nějak si nepamatuju, že bychom se učili o nějakých vesnicích, které nám tu rusové vypálili. O těch masových popravách zde vykonávaných rusy….Dojče Kravarn. Tak se jim tam říká. Jednomu se chce grcat. A fakt bych byl rád, kdyby se jednou těm krysám pokryteckým otevřely oči.

   1. Ale obdivuji tu US propagandu,jak dokáží zpracovat čecháčky,ano tady je to slovo vhodné, že štěkají jak jedna smečka. Používat sport v politice je nechutné,bohužel ostrakizací ruských sportovců to začalo.

    1. Současně s tím
     začalo potlačování všeho ruského v kultuře. A tam, v tzv. klasice je to už tak, že ruský odkaz je nedílnou součástí odkazu našeho, německého, ukrajinského, slovenského atd..
     Vypreparování by se asi stejně nepovedlo, po ruské kultuře by zůstaly díry, kaverny, které nelze zaplnit bez obrovské ztráty kvality všeho kulturního dědictví.
     Nedělo se to u nás ani po II. světové – německá kultura tady zůstala. Literatura, hudba, malířství.
     ===
     Na jaře roku 2022 jsem rozeslal dopis všem Rusům, které znám s omluvou za naši pohůnkovskou vládu. Nebyla přijata jen v jednom případě. Daná „Ruska“ totiž byla Ukrajinka s nově pociťovanou identitou. Vzal jsem to na vědomí…

     1. Primitivum bude stačit Santa Klaus.
      A vzdělání zaručuje kontinuitu lidského vědění,když se to škrtne ve škole,po čase jakoby to nebylo

  3. Jasl napsal:
   24 února, 2023 (0:08)

   Jak to dopadne?
   Když se nebudeme bránit, tak asi takhle:

   Písničky jihočeských vojáků v 1. světové válce – K.u.K. IR 91
   ir91.cz
   https://www.ir91.cz › clanky › z-historie-nejen-ir-91

   22. 8. 2016 — Červený šátečku, kolem se toč,. my táhnem na Rusy, nevíme proč. A místo německy halasného „Gloria, gloria …

   Všechno výše uvedené je metaforické vyjádření

 23. Mír je prohrou USA a Západu?
  Tak proč američtí experti doporučují vládě, aby šla na nějaký druh míru?
  Prý náklady na válku jsou vyšší než zisk z této. Informace jsou tedy protiběžné.
  Svým způsobem už Západ prohrál. Rusko se, i když s nemalými obtížemi, vyrovnalo jak se sankcemi, tak s válkou na Ukrajině a sblížilo se s dalším cílem amerického snažení o hegemonii, s Čínou. USA se asi moc nechce do vojenského nátlaku na Čínu, je to riskantní štěpení sil.
  Rusko bylo donuceno rozvinout obory, kdy nevyrábělo, ale obchodovalo se Západem. Teď bude daleko soběstačnější. To znamená, že Západ ztratí možnost RF vydírat a že obchod s RF nebude pro Západ tak výhodný. Spoustu věcí si bude umět Rusko vyrobit doma. Navíc válka, zdá se ´, „provětrala ruskou věrchušku a oligarchové ztratili část moci.
  Sen Západu o rozebrání Ruska na části se asi nepodvede. Být kamarád s někým za mořem nebo na konci světadílu bude riskantnější, než být kamarád se sousedem, novodobým SSSR. Blokování ruského internetu je známkou toho, že se Západ bojí.
  ===
  Zahrál jsem si tady na prognostika, neberte mě vážně. Berte to jako humor. Jsem jenom stařičký kapitán PVO ve výslužbě a na prognostiku jsou tu daleko erudovanější experti.

  1. Já myslím, že jste si nezahrál na prognostika … Po roce začíná být čím dál více zřetelnější to, co někteří viděli na začátku. Stále si myslím, že tohle nemůže skončit remízou, skončí to doslova kapitulací a vytlačení anglosasů jen do jejich zemí. Cokoliv jiného znamená jen poskytnout oddychový čas, aby se znova zkonsolidovali a pokusili se o totéž znova
   Chvíli to bude trvat, ale na konci budou Američané jen na teritoriu Severní Ameriky … buďto dobrovolně nebo nedobrovolně. Oni si tam, např. 30+ let ničí školství a dnes tam chtějí přesunout sofistikovanou výrobu? … a kde vezmou schopné dělníky? … je toho více, proč nemohou vyhrát. To co jim zoufalé chybí je čas – a ten se nedá na tiskárně USD natisknout ani za ty papírky koupit.

    1. Všechny asi ne. Je tu nabídka a poptávka. Když je poptávka, rostou ceny.
     Těch mozků bude třeba hodně. On se totiž zpátky rozdělí svět, už nebude jen jeden hegemon a každý z těch světů bude potřebovat chytré a vzdělané.
     To všechno v případě, že nebude III. světová, jaderná. Pak by to bylo úplně jinak.
     Bude třeba lidi fyzicky odolné, bojovné a plodné.

    2. Tak za prvé – mozky si kupovali, to je pravda. Nicméně přísun vysychá, pomalu, ale jistě. Za chvíli bude vyřazena pro světové použití i tiskárna USD a to bude definitivní konec pro přesun mozků …
     Za druhé – v těch továrnách potřebujete ale hlavně dělníky, technicky zručné a technicky vzdělané. Co se týče „mozků“ a „dělníků“ pak platí analogicky pořekadlo o mnoha náčelnících a málo indiánech :-). Mnoho let budovali tzv. znalostní ekonomiku a ekonomiku služeb … tohle nejde opravit z úterka na středu.

     1. To máte pravdu že vysychá. Starý kontinent je na tom, co produkují školy, na stejné katastrofální úrovni, jako ti za oceánem. Vysokou laťku ve vzdělanosti mají asijské země.

  2. Copak byl snad mnichovský mír prohrou? Podle moderního výkladu české alternativy to byl přeci mir, který zabránil válce.

 24. Politika appeasmentu nikdy neměla větší podporu než od české alternativy. Je úplně jedno, že vidlák netuší nic o tom, co říká Lipavský na čínský mírový plán. Vidláka to ani nezajímá a do blogu si jako vždy něco vybájí. Podstatný je výsledek, který u appeasmentu všichni známe: mistrovství hnojníku v míru je jen krytím příští – ještě krvavější – války. Putin takový byl, je a bude, to vidlák dobře ví. A snaží se mu svým drobným dílem pomoci.

  Go east! Ale moje děti samozřejmě stay west.

    1. Názor? Když na konci napíšeš, aŤ tahnout na východ a ty zůstáváš na západě, tak neříkáš názor…

     Ale je to jednoduché, když chceš aby tvoje děti zůstali na západě, kup si dovolenou a odjeď ze střední evropy, my co zde zůstaneme nebudeme brečet nad někým kdo lže 😉 A budeš mít bonus co chceš tak hodně, tvoje děti budou na západě, sice mezi kolonizátory, tedy se stanou podřadnýma občanama, ale budou na západě a to se počítá ne 😉

  1. To anonym…
   Víte co je milý Anonyme zajímavé? … my Vám Vaše nadšení pro americký způsob života nebráníme žít, dá se říct, že Vám ho i přejeme. Buďte taky tak tolerantní a nechte na nás, jak chceme žít.
   Chcete žít na úkor ostatních? … no proč ne, ale musíte najít někoho, kdo si to nechá líbit. Líbí se Vám politika, kdy USA napadají státy? … nám ne, myslíte si, že appeasment je, když chceme aby anglosasové dodržely veřejně pronesený slib, že NATO ani o píď na východ? … my si to nemyslíme, naopak si myslíme, že je to nedodržení daného slova … je to jednoduché, myslete si co uznáte za vhodné a stejnou toleranci mějte pro nás. Pokud chcete studovat všech 96+ pohlaví, tak klidně studujte a využívejte těch znalostí … my si myslíme, že to je o ničem, ale necháme Vás to studovat … jenom to pak praktikujte na sebe a stejně smýšlející. A pokud budete chtít směnit něco z toho co máte nebo umíte za něco, co je skutečně potřeba k životu, tak přijďte … pokud to budeme potřebovat, tak se dohodneme, pokud ne, pak se běžte klidně i přejíst např. všemi genderovými příručkami … my si dáme obyčejné brambory a budeme se na Vás dívat a tiše závidět…

   1. Proč na ty srač-y vůbec reagujete? V každém normálním „debatním klubu“ takové individum buď jenom vyhodí nebo nakopnou a vyhodí. A příště ho do diskuze nepustí a znovu vyhodí, pokud se snaží znovu otravovat. Ignorovat, dokud ho zakladatel nevyhodí.

    1. Klid, cenzor rano udělá pořádek a ty špatné názory odstraní.

     V dalším blogu pak Vidlák procítěně zadeklamuje o omezování svobody slova

   2. Je to převelice zajímavé. Sice jsem o americkém způsobu života nic nepsal, z mého pohledu to není nic lákavého a netuším, co si pod tím představujete Vy, ale what about cokoliv?

    1. Bush : V nasich mediich : „Americky zpusob zivota neni na prodej !“
     Originál zní:
     „The American way of life is not up for negotiation. Period.“
     Což by se asi dalo nejlépe přeložit jako „o americkém způsobu života se prostě nediskutuje“, tedy americký sen nejenže je jen pro Američany, ale oni na něj navíc mají posvátné právo. Je to vrcholná hodnota pro celé lidstvo. Tedy nejenže ostatní na něj nemají nárok, ale ostatní jsou povinni ho Američanům zajišťovat. I kdyby při tom měli pochcípat.

     1. Presnejsi preklad je „O americkem zpusobu zivota nevyjednavame. Tecka.

      O nejake povinnosti jinych ho zarucit, tam nic neni. Ani o posvatnem pravu. Slysela jsem to uplatnovat v Kalifornii, ze pry mit zeleny travnik (treba uprostred pouste), o tom se nevyjednava. No, a pak prislo velke sucho, a nechali zhynou velke plochy sadu v cele jizni Kalifornii. Je to jedna z oblibenych frazi americkych jelit. Aby si stredni trida myslela, ze maji jeste na neco narok…

      1. Co to spletas, ze tam o necem „nic neni“. To ze to neni explictne, prvoplanove zmineno, neznamena ze o to nejde. Nebo ja nevim, ty by si sla s nakym chlapem na vylet, s tim ze budete bydlet v jednom pokoji a spat v jedne posteli – a pak se divila ze pravem predpokladal a ocekaval ze bude sex ? 🙂 Amici jsou vychovani v duchu naproste vylizane indoktrinace svou „vedouci ulohou“. Zacina to uz od mladi. Stacilo mi, kdyz americti stredoskolaci na vymennem pobytu na Slovensku videli v mikrobusu ze silnice na Sliaci zaparkovane MIG-29. Ti z toho nevedeli chytis slinu. Uzasli, nechapali, dyt takova letadla muze mit jen USA !! 😀

     2. Ano, jak nám zde na rovinu řekl pan Obama: „Buď to bude všude po našem a pokud se to některým nelíbí, zkroutíme jim ruce a donutíme je.“

    1. Vidlák tady není od toho, aby ti tlumočil lipavský názor. A pokud jde o čínský názor na lipavský názor, ten si můžeš přečíst i sám, i bez znalosti putong hua. Až půjdeš na velkou, na použitém toaletním papíru ho najdeš jasně otištěný.

      1. Povšimněte si, jak ta debilní propaganda drží dvě antiteze pohromadě
       1. Rusko je zaostalé a neschopné čehokoliv
       2. Rusko je superschopné a může ohrozit kohokoliv na světě. Například dovedli snadno zfalšovat US volby a dosadit tam Trumpa tak, že nezůstaly důkazy.
       (naproti tomu následující volby byly nezfalšovatelné a kdo by tvrdil opak, je proruský šváb)

       Je překvapivé, jak to populace nejen přijala, ale že s tím pracují aniž by to vzbuzovalo nějaké vnitřní pnutí.

      2. Bať, pěšky jak za vozem.
       Tohle už jsem zažil a dokázal bych v tom opět žít. Liší se to od dneška/zítřka jen nepatrně. Jazykem a směrem, kterým se ukláníme.

  2. Vidlák (teď pomíjím jeho ukrajinskou „analytiku“) naopak psal článek o tom, že jim svoje děti nedá. Tedy jeho děti stay here.
   Go east – to bude platit pro vás a vaše děti, až vám zatroubí do polnice a zamávají euroatlantickými závazky.

    1. A jak souvisí americké základny s ruskou likvidací ukrajinského národa?

     Že se ptám, americkými základnami omluvíte i podříznutí manželky.

     1. Máte to nějaké pomotané … americké základny a americká armáda přece souvisí s napadáním států bez mandátu RB OSN – jmenujme např. napadení Srbska, Iráku, Libye, Sýrie … atd. výčet je dlouhý, počet civilistů zabitých US Army velmi vysoký …

     2. Kdyby chtěli Rusové zlikvidovat ukrajinský národ, zvládli by to plus mínus během týdne. Jaderných zbraní na to mají dost. Zatím zahynulo během speciální vojenské operace na Ukrajině rukou Rusů míň ukrajinských civilistů než rukou kyjevského režimu od převratu v roce 2014. Vaše teze tedy jaksi pokulhává v základní logice…

      1. Jenže Rusko to chce udělat bez jaderných zbraní. Vždyť Petr Veliký dokázal zvětšit imperium také bez nich .

     1. Netuším co … No a to je ten problém … zkuste se předem připravit na diskuzi. Ono se velmi špatně věcně diskutuje s někým, kdo nemá základní přehled. A když budete u studia termínu „Alej andělů“ tak rovnou přiberte zprávy OBSE … ať se nedohadujeme, zda hrdinná ukrajinská armáda vraždila nebo nevraždila Ukrajinské obyvatele na východě Ukrajiny.

      1. Odpovím vám za Anonyma, jak by to asi řekl on: to bylo humanitární vraždění. Ti civilisti a děti byli přece teroristé (říká to totiž kyjevský režim vzniklý na základě převratu, tak to je z definice pravda) a na rozdíl od dětí z Mariupolu (které vůbec nemusely zemřít nebýt humanitárního vraždění kyjevským režimem) si tu smrt přece zasloužili. To je takzvaná „elfská dialektika“.

       1. Takže proto MUSEL putin povraždit ruskojazyčné obyvatelstvo v mariupolu a stát se tak největší zabijákem rusů v tomto století!

       2. Ono to má ale víc rovin. Rusko mohlo Mariupol v roce 2022 prostě blokovat a nedobývat. Je pak otázka, co by Azov prováděl s civilisty – oni je masakrovali i tak.
        Nebo mohlo Rusko Mariupol Azovu nedávat do správy – stačilo dokonce nebránit povstalcům v něm zůstat, kdo zná záběry a historii vstupu Azova do toho města, ví o čem hovořím.

        Když vpustíte do ovčína vlky a pak po sedmi letech ty vlky zkoušíte odsud vystřílet minomety, tak holt se bude špatně předstírat, že část té ovčí krve nemáte na vlastních rukách.

        To je asi jako když se Británie s Francií spojily s Říší a prosadily anexi Česka. A pak si to rozmysleli a Němce z našich zemí likvidovali kobercovým bombardováním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *