12 června, 2024

Recyklace politiků a vtíravá otázka „PROč“?

Již dříve jsem psal, že se považuji za představitele průměrného občana, který se vždy aktivně zajímal o dění kolem sebe. Pak ale přišlo období, kdy se něco změnilo – nebylo to, obrazně řečeno, ze středy na čtvrtek, ten zlom nelze přesně definovat, ale nastal – najednou bylo jasné, že ten rozdíl, co člověk slyší z médií a realitou, kterou vidí a se spoluobčany prožívá je prostě už neúnosný.

A tak jsem se začal zajímat více, četl vše napravo, studoval a k tomu četl vše nalevo … a začal si ty střípky informací skládat do souvislostí. A najednou ten vyskládaný obrázek byl úplně jiný, než jak ho do té doby formovala média.

Dnes tak např. vím, že dělat rychlé soudy na základě informací jedné strany je neodpustitelná hrubka, se kterou je ovšem u většiny populace počítáno a přímo kalkulováno.

Pokud bych měl dát něco na pomyslné první místo, pak je to neuvěřitelné farizejství, dvojí metr a volební lhaní. Pamatuji si, jak jednou ihned po volbách Kalousek prohlásil … volně citováno: Teď, když jsme byli demokraticky zvoleni, tak máme legitimitu konat cokoliv, klidně i pravý opak toho, co jsme před volbami slibovali … Pamatuji, jak jsem si tenkrát říkal – ty smetáku jeden, když teď děláš pravý opak toho, co jsi před volbami sliboval a na základě čeho jsi dostal hlasy od občanů, tak tvoje „legitimita mandátu“ je založena na nefalšovaném čistokrevném a ukázkovém volebním podvodu …

Myslím, že nejsem jediný, kterému vadí, jak si z nás „naše elity“ dělají šprťouchlata – naprosto cíleně nám pro své zvolení nabulíkují cokoliv a po zvolení udělají směrem k voličům ukázkový dlouhý nos … s tím, že byli demokraticky zvoleni, tedy mají legitimitu konat i v náš neprospěch. Navíc se tohle učebnicové podvodné jednání vydává za něco úžasného, hodné následování, doslova pilíř „demokratických hodnot EU“.

Proč o tom píšu – začnu zeširoka. S dnešními vědomostmi si jsem celkem jistý, že takoví pánové jako Klaus nebo Zeman a ostatní, zejména z tehdejšího Prognostického ústavu, museli vědět co ten západní kapitalismus obnáší a kam to povede – vždyť to přímo studovali. Dále si myslím, že ti dva jmenovaní jsou asi jediní, kterým nešlo o majetky, druhá věc je, jak moc chamtivými lidmi byli obklopeni, resp. se obklopili. Třetí do té naší velké trojky byl Havel – to byl v podstatě tehdejší Zelenský. Neujížděl sice na bílých lajnách, ale na chlastu a ženských, jiné rozdíly nejsou – byl to najatý (taky) herec a svou roli sehrál bravurně. Dále si myslím, že Klaus založením pravicové ODS v podstatě „vyfoukl“ Zemanovi místo na pravici, takže mu nezbylo (pro svou realizaci) nic jiného, než založit, resp. postavit na nohy levicovou stranu – ČSSD. Dle mého, těm dvěma nešlo o peníze, ale o ego – a to za jakoukoliv cenu. A opakuji – s mými dnešními znalostmi si jsem takřka jistý, že museli vědět, kam to dojde.

Před pár dny otázku recyklace politiků otevřel M. Koller. Můj osobní názor je, že se sice každý může v názorech vyvíjet, což mohu dokumentovat sám na sobě, ale ti, kteří aktivně v politice prosazovali a obhajovali „hodnoty“, které nás dostaly do dnešního stavu, tedy postavení drancované kolonie, tak ti by neměli mít v nejbližší době důvěru pro naše opětovné zastupování. Neříkám, že navždy, ale pro změnu, která nás zcela jistě čeká určitě ne. Sdělovat zkušenosti, podělit se o vědomosti, to ano, ale důvěru pro zastupování ode mne ve volbách prostě nedostanou. Tečka.

Jsem stejného názoru, jaký už delší dobu hlásá např. M. Svatoš – vyzývá mladé, aby se začali starat, že je to na nich a naše generace jim může svými zkušenostmi jen pomoci.

Takže znova – recyklace politiků … za mě NE!

Co se týče EU a NATO – já osobně jsem raději pro hrůzný konec než hrůzu bez konce. Jsem přesvědčen, že naše setrvání v těchto strukturách nás nakonec v součtu poškodí více, než okamžitá msta anglosasů, ale současně dodávám, že bych uvítal referendum na toto téma a výsledek pak jako vůli spoluobčanů respektoval.

A dostávám se k tomu, o čem jsem původně ani psát nechtěl, ale nakonec vsunul už do nadpisu – otázce proč vlastně volit stranu PRO. Tady na Litterate se již dříve diskutovalo ono první vystoupení na tiskové konferenci 1. místopředsedy strany PRO p. Vacka. Rajchl to zamluvil tím, že „šlo o nešťastné vyjádření“. Já to okomentoval, že o žádné „nešťastné vyjádření nešlo, že šlo o nefalšovaný a pravdivý postoj k zásadní otázce, zda je naše členství v NATO a EU pro nás přínosem nebo původcem hlavního zla. Jiří Havel z Paralelně se (tuším) 11.9.2023 před kamerou názorově střet s 1. místopředsedou strany PRO p. Vackem a plný záznam najdete tady, zkrácený pak zde.

A já bych tedy měl řečnickou otázku – jaký bych vlastně měl mít důvod volit stranu PRO?

Vždyť je zcela evidentní jejich hodnotové rozpoložení – vyplývá nejen z opakovaných vyjádření p. Vacka, ale dost napoví i přečtení toho, co má strana PRO na svém webu. Takže znova – proč bych měl zkusit volit stranu PRO, když v náhledu na zdroj našich problémů (EU a NATO) jsou k nerozeznání od Babišovic ANO? … navíc bych riskoval ztrátu hlasu ve prospěch (po přepočtu) ukázkových 5vlastizrádců, protože u strany PRO nemám jistotu jejich překročení volební hranice 5%, kdežto u ANO je nepropadnutí hlasu celkem slušná jistota. Takže PROč?

K té diskuzi ještě pár postřehů – pokud by mi p. Vacek tvrdil, že z východu k nám nic dobrého nepřišlo, tak bych zcela vynechal, že jde o komunistického prominentního „synáčka“ s využitou možností vycestování do „kapitalistické ciziny“, ale položil bych mu jednoduchou otázku:

Pokládá za chybu, že nás tehdejší Rudá armáda osvobodila od Němců … ano nebo ne?

A vychutnal bych si odpověď. Pokud nás RA osvobozovat neměla, pak dotyčný souhlasí v podstatě s variantou, že by komíny Osvětimi kouřily ještě dnes a po „vyčištění“ prostoru pro vyvolené Árijce od „méněcenných Židů“ by přišli podle dohody z Wannsee na řadu rovněž méněcenní Slované, tedy my, „Ti z Východu“. Část by nepochybně byla podle plánu zlikvidována, část poněmčena a část sloužila „nadřazené rase“ jako novodobí otroci … a následovala by otázka: Ve které skupině by pan Vacek chtěl být?

Pokud by byla odpověď, že bylo fajn, že za naší svobodu padly statisíce tehdejších sovětských občanů, pak by následovala neméně jednoduchá a prostá otázka, zda bychom přeci jenom neměli být minimálně zticha, když už ne zrovna vděční za záchranu našeho národa. A jako doplňující otázky bych pak měl, zda lze za dobro přicházející ze Západu považovat bombardování a vraždění těch, kteří nekonali podle vůle USA.

Podle mého – p. Vacek a jemu podobní by chtěli kapitalismus bez projevů kapitalismu … něco jako instantní vodu v prášku.

Velmi trefná byla poznámka J. Havla – na Vackovo konstatování, že podali stovky a stovky žalob, co vlastně dokázali? … co změnili? … jaký byl hmatatelný výsledek? Já bych se nespokojil s úhybnou odpovědí, ale řádně ho v tom „vykoupal“ … co a jak chce měnit v EU a NATO, když svým propagovaným postupem není schopen nic změnit ani u sebe doma, v ČR? … ale uznávám, že nervozita před kamerou je sfiňa. Nicméně, J. Havel patří k těm mladším a nepochybně z něj může vyrůst něco velkého … tedy pokud ho nesežere něco malého, že jo?

Dalo by se pokračovat, ale je to zbytečné – kdo chce vidět, ten vidí. Nikterak tím nesnižuji iniciativu Rajchla, že objíždí a burcuje lidi – tohle je pro nás přínosem. Ovšem naposledy – proč mám riskovat propadnutí svého hlasu, když identický program v rozhodujících otázkách nabízí ANO, ale tady je jistota, že hlas 5demolici nepropadne? … a nerozebírejme zbytečné – tj, že hlas ANO znamená z jistého pohledu hlas šestému členu dnešní 5demolice.

Pokud si z hlediska teorie her zvolíme za cíl způsobit co největší škodu v táboře anglosasů a jejich příznivců, pak toho dosáhneme ZATÍM jedině tak, že SPD posílí do takových počtů, že nepomůže ani spojení ANO s ODS a tito by museli k sobě přibrat ještě někoho dalšího profláknutého. Uvědomte si, že několik věcí – v současném rozložení sil ZATÍM vyhrát nemůžeme, současně ovšem platí, že nikdo nesmí vytvořit koalici s SPD – takže nám vůbec nemusí vadit, že Okamura v podstatě asi ani nechce vládnout a v opozici se mu líbí. Pokud bude na scéně (z hlediska anglosasů) někdo alespoň „trošku jsoucí“ jako partner k ANO, pak je to pro ně výhra. Ideální stav by pro ně byl, kdyby se ANO nemuselo kompromitovat s někým z dnešní 5demolice. Minulé volby pro tento účel sloužila „Přísaha“, teď je tím želízkem v ohni strana PRO – srovnejte např. jak bleskurychle byla jak PŘÍSAHA tak strana PRO zařazena do předvolebních průzkumů v mainstreamu … náhoda Máchale 🙂

V této části hry nám ovšem musí jít o maximální škodu způsobenou v táboře anglosasů, nikoliv o ZATÍM nedosažitelnou výhru. No a pokud by se po volbách muselo spojit ANO s ODS a třeba ještě s Piráty … nebo STANem, protože SPD by jim ubralo dost mandátů … dovedete si představit, co tohle udělá s jejich ne zcela pevnými voliči pro další volby?

Takže opakuji – pro loutkovodiče je zn. ideál koalice ANO buď s PRO nebo PŘÍSAHOU nebo, když hlasy odevzdané těmto menším stranám propadnou a přepočítají se.

93 thoughts on “Recyklace politiků a vtíravá otázka „PROč“?

 1. Jsem to přehlédl, že je tomu věnovaný celý článek a dal jsem na to odkaz pod Memento Mori.

  Takže vono to teda nakonec bylo jinak než to tam komentuju… Čert aby to celý vzal! Havel je mladý nadějný borec s trefnými poznámkami. Třeba, že k čemu byly ty žaloby, když on se místo pitomých žalob zabývá důležitějšími věcmi. Jen o nich nikomu zatím neřek, což vůbec ale neva. Podstatné je, že svůj zkrácený sestřih udělal netendenčně. Z těch asi 20 minut, který jsem viděl, mu tam nechává prostor nejmíň celých 3 a půl minuty a sám tam mluví ubohejch dotva sedmnáct minut. A hlavně tu nutnost nesedět na tom zadku jak tam má, to je hodně dobrý. Každý si může kliknout na „tady“ a „zde“, aby viděl, jak má Havel málominutové trefné poznámky, na které Vacek mnohasekundově mluví o ničem. A já ňouma to celý úplně vobrátil!

  Fakt jsem pane Dvořáku vděčen, že jste to celý uved na pravou míru. Zejména , jak to ten prominentní fakan tak jistě myslel, že nás správně měli fašouni kromě něj nechat i s židy vykouřit komínem!

  1. S tou netendenčností, jak se každý může přesvědčit, to vůbec není mé zlolajné podsouvání. To jako fakt ne. Právě Havel tam na to ve velmi „kratinké“ předmluvě toho sestřihu důrazně upozorňuje, takže když to říká on sám o sobě, nemůže na tom být nic zlolajného…

  2. https://m.facebook.com/groups/317632019839274/permalink/698130758456063/

   Opět, komu se to otevře, vidí i slyší, co tam je. Může proti všem těm zrádcům (včetně zrádce lidu Vidláka) postavit nadějného trefného Havla. Úplně tam z toho čiší, jak nás chtěj uvěznit v EU a NATO a jak jsou smutní, že nás fašouni nevykouřili…

   Dokážete si už ke všem čertům a Vackům konečně všichni uvědomit, jak tam na tom Václaváku ty chudáky lidí voní vošálili??!! Jak je svedli, ano, i ten Vidlák sved, z tý jediný a nadějně trefný cesty??!!

  1. novinář ☻

   Slovenský expremiér Igor Matovič tiskovou konferenci míjel právě ve chvíli, kdy předseda Směru-SD Robert Fico právě mluvil do mikrofonu,

 2. Další podobný článek pana Dvořáka, jako to bylo onehdy s „Františky“.
  Proto k tomuto článku nemusím měnit ani slovo na svých dvou komentech k „Františkům“
  https://web.litterate.cz/co-muze-delat-kazdy-aneb-o-realne-moci-frantisku/#comment-187291
  https://web.litterate.cz/co-muze-delat-kazdy-aneb-o-realne-moci-frantisku/#comment-187343

  Kvituji každou snahu o akce směřující ke změně poměrů k lepšímu /jak pro koho, samozřejmě – pro mě tj. k odstranění současné pětihlavé „žáby na prameni“, přesněji toho, co vydávají za „vládnutí“ a k tomu za zákonodárnou činnost/, leč jako velmi „zkušený“ vím své, a „já už jsem byl“.
  K tomu patří i poučka pramenící z existence „párových kategorií“ – NELZE ZMĚNIT JEV BEZ ZMĚNY JEHO PODSTATY. Co je v těchto věcech „jevem“ a co „podstatou“ si případný čtenář tohoto textu jistě snadno dovodí sám /jen napovím – „Jak dlouho už se střídají každou hodinu apoštolové na pražském orloji? A co se jim podařilo změnit?“/

  A pokud by si tohle snad přečetl i pan Dvořák, pak vězte, že nepatříte k „průměrným občanům Česka“.
  Jak je známo, matematický průměr IQ Čechů činí 98, když to rozšíříme o deset nahoru i dolů, je průměrem IQ v rozsahu 88 – 108 /hle – 107 se tam vejde, ten tam patří/.
  Do této kategorie, pane Dvořáku, Vy rozhodně nepatříte.
  L.

  1. IQ 107 je průměr. Průměrné IQ je v rozmezí 90 až 110.

   Jsou skvrny, které nelze vyčistit bez porušení podstaty látky (B.Hrabal Bambini di Praga).

   1. „Průměrné IQ je v rozmezí 90 až 110“

    Tak tak.
    Aritmeticky.
    A pak si zkuste pohledat něco o průměrném IQ národů.
    Možná, že na to přijdete.

   1. Macek:
    V Českých Budějovicích čekali žadatelé o předčasný důchod i několik hodin. Ve středu ráno bylo v pořadníku po deváté hodině asi třicet lidí.
    Tolik zpráva, ke které přidávám odstavec z dnešní glosy Václava Klause.
    Evropané už nechtějí pracovat. Líbí se jim stále prodlužované víkendy, přibývání počtu svátků, zvyšování délky dovolené, narůstající praxe „houmofisů“, stále zvyšované minimální mzdy, garantované příjmy, předčasné důchody, atd. To všechno jsou definiční charakteristiky mentality dnešních Evropanů. Jen staromilci se tomu brání. Německý, politicky angažovaný byznysmen Wolfgang Reitzle publikoval počátkem srpna široce citovaný článek s názvem „Iluse blahobytu bez výkonu a úsilí“, který by i u nás měli všichni

 3. Nic nového pod sluncem. Systém demokracie jako imitační hra. Lidé volí kádry, které jsou po slibu věrnosti organizátorovi hry vpuštěni do arény a o kterých vůbec nic neví. Ani nejbližší pomocníci většinou nic neví a o to usilovněji pomáhají. Aby lidé vybrané „kádry“ poznali, musí být jejich ksichty vypáleny do sítnic a jejich žvásty do mozků voličstva. Prezentovat opozici v televizi by bylo divné, tak je třeba je prezentovat v různých jůtubových seancích a pořádat sobotní předvolební agitace pro nespokojené cestovatele do Práglu za nákupy a hrami na demonstrace.

  Důsledné řízení ovládnuté a ovládané země se neobejde bez systematické přípravy opozice pro další kolo hry na volby. Nechat vyrůst opozici, kterou jsem sám nevytvořil a nemám pod kontrolou, to bych nebyl vladař, ale žabař. Je to dávno ověřený systém, že většina lidí sedne na lep novému mesiáši. Učebnicovým příkladem řízené přípravy mesiášských kádrů byly Charta 77 a Prognostický ústav. Funguje to proto, že naprostá většina lidí se chce vyhnout traumatu z padnutí na hubu a ozdravnému procesu vyvolanému traumatem.

  1. Re: Kopelman

   No FŮŮŮŮŮJ!!!!!!
   Takhle rozkopávat bábovičky!

   Ano, vycválaná opozice, uvyklá ohlávce a pravidelnému přísunu obroku do žlabu, to je hotový poklad.

   1. Taková pocta od vás a navíc s velkými písmeny a se šesti vykřičníky. Jsem dojat. Ovšem ne natolik, abyste si nárokoval posílat dary či jiné pozornosti 😉 Abyste neřekl, přeji vám šťastné cesty ➡

  2. Fšechno už bylo milionkrát sepsáno a bolesti z traumat už zapomenuty a přesto stádo ovcí, místo teho aby si navolilo své potřeby, k nim posadili zaměstnance, volí zase panstvo, keré je dycky okrade, zneuctí a myslí si o nich že to sou přece jen ovce.
   Typickým zastáncem ovcokracie je *eman, ten druhý pán, narcis taky až na půdu, opaskovej kowboy kchlaus, taky zrušil politickou žárovku aby ovce neviděli tu óbrganzfekáltotál rozkrádačku. O Havlovi, už sem tam něgdo si dovolí napsat, že to byl takovej a takovej komediant, že on přece o stádních záležitostech nemohl vlastně ani nic vědět, že ho vlastně nigdo neznal, jen jeho sponzoři v cizákově a stb, páč je mrtev. Klasická loutka.

   Oslavné ódy na další spolupracovníky čekají až budou do-tyční mrtvi. Jj, máme takové krásné HisTórické dějiny. Copak k nim připíšou histérici z ústavů studování totalitních režimů, archiváři marxleninských knihoven a zástupci galérky emerickoanglosasského umění. To bude mňamka do učiva posttraumatické generace.

   1. Ruský anarchista Timofej Kožuchov je na to vyškolen přímo v Londýně.

    https://stisk.online/a/iSijm/online-rozhovor-v-dalsich-prezidentskych-volbach-chcem-kandidovat-hovori-politicky-streamer-timofej-kozuchov
    Odtud:
    „Timofej Kožuchov vyštudoval na University College London politológiu, filozofiu a ekonómiu.
    Na strednej škole vyhral majstrovstvá sveta v akademickej debate.“
    ***********

    Tedy na demonstraci PROTI vládě ČR si s jasnou provokací
    a pepřákem a údajně ochrankou troufne.

    Kolik má dalších občanství, aby ho „chránila“?

    A je jasné předem, o co mu jde a co z debaty (s demonstranty) vznikne
    a obávám se, že se kde kdo bohužel nachytá a bude s ním „debatovat“…..

    Já bych tedy jakékoliv debaty s člověkem s „pepřákem a ochrankou“ jednoznačně odmítala,
    dobře si ho všichni prohlédněte.
    Ať víte, do čeho pak každý jde!

    V rozhovoru s Drtinovou Tim naznačuje,
    že z ruských seznamů branců ho „nějak“ vymazala rodina,
    že by korupce?
    Stojí za to si udělat malý obrázek:
    https://www.youtube.com/watch?v=lStDpu9ufn8

    Statečný by Tim byl,
    zajet si s tím bannerem (na PL -odkaz Jirka II. -je foto) přímo do Ruska,
    ale na to si logicky „mistr světa v akademické debatě“ netroufne!

   1. Konečně férový názor. Mladý není vůbec hloupý, vzdělaný, nikdy nepodsouvá lidem co neřekli, koukal jsem včera na YouTube na jeho rozhovory s demonstranty, je rozhodně férový a byla by hloupost mu jen nadávat.

    1. Je to složitější… když ho Rajchl pustí ke slovu, bude označen za proruského (svazák se jmenuje Kožuchov)…
     A když ho nepustí ke slovu, bude to diskriminace..

  1. Popírání, schvalování, zpochybňování, ospravedlňování.
   Vždy mě pobaví, představím li si to naráz. Inu, v právu je možné lecos.

 4. Ústava hovoří o politických stranách a jejich soutěži.
  Politická strana má program, který platí dlouhodobě a odlišuje ji od jiných stran.
  Dnešní PR projekty mají pouze volební program a ten je den po volbách zapomenut.

 5. Je hlubokým omylem nynější krizi přičítat jen nynější vládě. Příčinou nynější krize je politika více vlád, z nichž, pravda, vláda nynější jeví se jako nejhorší. Jediným řešením není hlasovat pro ty, kteří v třebaže trochu, ano, jenom trochu jiných vládních sestavách opakovaně selhali….pokud to bylo jenom selhání. Mějme tu odvahu dát hlas jiným. Z těch známých podpořme ty, kteří v parlamentních hlasováních hlasovali pro naše potřeby.

  Vím, že je příliš brzy. Ale, vzpomeňte si na to před volbami. Máte dost času, jestli jste tomu dosud nevěnovali pozornost, zjistit kdo jak hlasoval. Anebo jednodušeji, nepodpořte nikoho z minulých vlád. Ano, někdo byl dobrý. Schopný odborník. Jenže i v tomto případě platí „spolu chyceni, spolu oběšeni“.

  Kdo přijme angažmá ve vládě, nese odpovědnost za celou vládu. Nemá povinnost v ní být. Jenže když někdo šel do politiky, živí se jako politik, například místo toho aby lidem opravoval zuby, jmenovat nemusím, že, tak to láká. Anebo rozvracet EU zevnitř. V Bruselu. Účty nutno platit, manželka, manžel, přítelkyně, přítel, přítelo…jsou náročné a život je jen jeden a navíc krátký.

  1. Článek „Moje vize je na deset let. Měla být už dávno, ale to není moje chyba, prohlásil Fiala“.
   Za deset let možná lidé už ani nebudou vědět , že nám kdysi vládli pan Fiala, paní Langšádlová, pan Bek, pan Blažek a spol.

   Oni ale za deset let můžou prohlásit “ Vizi se nepodařilo zrealizovat, poněvadž nám nebylo umožněno vládnout aspoň deset let.“
   😀
   Easy on their souls….
   https://www.youtube.com/watch?v=nSQB87rzXbo

 6. Protože ideologicky zpracovaní z kazatelen, místo aby volili podle svých potřeb, volí podle potřeb těch, kterými jsou ovládáni. K tomu slouží příslušné rituály, jako na vojně pořadová cvičení.
  Nemysli. Nejsi od toho abys myslel. Od toho jsou jiní. Ty jsi od toho abys poslouchal a chcípnul podle rozkazu.

 7. Protože voliči jsou hloupí. Obelhávají sami sebe. Dávají přednost jim známému šejdíři než někomu novému, neznámému. Jsou líní myslet. Se stejnou mizérií se kterou spravují své záležitosti volí zástupce pro správu obce-státu. Tak jako podléhají rozličným obchodníkům s deštěm, jako až do posledního svého halíře půjčují podvodníkovi v naději, že vše splatí, přestože více než jen tuší, že přijdou i všechno. Podléhají stereotypům. Jsou jak opice s prackou v láhvi. Jsou jako zmanipulovaní a odíraní členové sekty. Dávají přednost mizernému známému než nejisté vyhlídce. Tak jako se chovají i v mezních situacích, kdy jsou vedeni na jistou smrt a přesto se nevzepřou aby zemřeli v boji, aby svůj život nedali zadarmo.
  Protože jsou ovce. Chované jako ovce. Vychované jako ovce. Rodiči vychovanými jako ovce. Školou.. Že budou -li se řádně chovat jako ovce, dostanou se do ovčího ráje.
  Proto s osudem jako ovce. Zemřou jako ovce a nechají po sobě zas… ovce.
  Proto je to, logicky a nutně jaké je a ne jiné.

  1. Neosvedcena osvedcenost je tak v mode.
   /Neco konkretniho, takze ,roletari , srolujte se/.
   Se nesnazim , tak je tady priklad konkretni eko komiky ,ktery si
   zadnej eko komik ,ekonomik , nevsime. Pak se vymrsti ta nespokojenost..
   Do Usa se vali miliony tsunami prchavcu. Okamzite dostanou odmenu
   2200 dolaru. Usak kterej pracoval porad dostane pensi 1400 jenom..To neva.

   V Rusku v Kremlu sedi nespokojenej Putin..
   PENIZE zadarmo.
   Takze vsude prchavci dostanou rozdavaji se jim , penize a v miliardach ,
   jich zadarmo..
   Putin rika ale , voni dostavaji penize zadarmo a ja je dostavam , ty samy penize ,
   za suroviny a za to, co vode mne potrebujou..Divny , uplne divny.
   Ukr dostane taky miliardy a stovky miliard , zadarmo.
   Cinan ale nedostane zadarmo ,ani cent. Stada ekonomu nevi nic ,vo tom.
   Neni nejlepsi na zapad utikat a dostavat penize zadarmo.
   Nez proste pracovat a obchodovat , dodavat zapadu , napr.suroviny a
   za to dostavat ty samy penize , uplne ty samy ,jako uprchlik ,
   nebo ukr a mozna min.
   Obcan zapadu by mel nejlepsi ,kdyby taky prchal a dostal vic a peci ,
   jako uprchlik. Napr. Ubytovani v nejlepsich a nejdrazsich hotelich zdarma..
   Cesi neprchaji a tak ty letadla musi zaplatit.
   Je pravidlo, za kazdej ma pobyt a stedry odmeny za prchani zadara ,
   kdyz nekde jenom hrozi valka.
   To by se mozna dalo uplatnit u nas ..
   Ze bysme opacne ,jako prchali ,za humna , jenom do Rajchu a meli se dobre..
   Neplatili nic nedreli se , neseli a prece sklizeli ..

 8. A může si 17.spolková země SRN dovolit vystoupit z EU ? Vždyť nejsme soběstační v potravinách ani energiích. Viděli jste, jaké problémy Unie dělala GB ? A to je zcela jiná váhová kategorie. Naše cesta je spíš v úzké spolupráci se zeměmi V4 a polská cesta. Tedy z EU brát to užitečné, a nesmyslům se maximálně bránit.

  1. Přesně tak. To mě právě utvrzuje v podpoře PRO: nedomáhají se nemožného, hledají funkční cestu. POkud by se V4 spojila, možná i s Rakouskem, vznikne nezanedbatelná síla.

   1. Jak říká Vidlák: přihazujte na větší hromadu.
    Na demonstraci přijďte k Rajchlovi, ve volbách to dejte Babišovi.
    Jestli tedy opravdu jde o to zbavit se 5k.

    1. To už tady bylo. A pak? Nová pětikolka ve staronovém slosení?

     Ale….budiž. Za podmínky, se Babiš vysvětlí Vrbětice.

    2. Vůbec s tím nemám problém…
     Nejdřív shodit Pětikolku a domoci se předčasných voleb. Pak bude čas na probírání rozdílů mezi stranami i lídry.

     1. Takže opakování předešlé chyby.
      Hlavně jako 5K oblepit republiku, shodit Babiše a pak už bude všechno dobrý.
      A potom, až jim Babiš předal Českou republiku, převázanou mašlí od vykašlané covidové krve, tak nikdo z nich nevěděl, co si počít.
      A nevědí to dodneška, ohlížejí se za sebe, co jim naznačuje páníček. Vidíme to na vlastní oči.
      Co si počne PRO, až bude pro rozběhnutí výroby zapotřebí levných energií, nebo nedejbože přijde fakt tuhá zima? Kdy zásobníky, které nám ani nepatří, budou za měsíc prázdné?
      Dokáže se PRO vzepřít Bruseli, jako to dokázali Maďaři – a vyjednat si s Rusem dodávky plynu, ropy a surovin? Určitě tohle PRO dokáže, když tak neochvějně stojí za současnou strukturou EU, co nás táhne do bažiny?
      Tudy fakt už ne.

   2. Takze to vypada , ze prave ted , PRO , je Strana Nestastnych Vyjadrovacu.
    Dvorak ale nema dost , /nema nikdy dost/, chce se jich este dal vyptavat vo
    vosvobozeni Rudou armadou..
    Aby z nich mel poteseni , dalsich nestastnych vyjadreni..

   1. Soběstační v palivech nejsme a nebudeme. Problém by nastal, kdybychom EU opustili, s tranzitem paliv. Německé plynovody, ropovody. Kdovijak to bude s přepravou přes Ukrajinu, tam stačí nějaký zásah kompresní nebo přečerpávající stanice a je vymalováno.

     1. Ale tady přece jde o přístup k palivům. Když budeme obklopeni , na pokyn Brusele, nepřátelsky naladěnými státy EU, tak je sem nedostaneme, nebo s velkými potížemi. Moře nemáme.
      Totéž potraviny. V mase jsme soběstační z 50%.

    1. Soběstační v palivech bychom byli, kdybychom zbytečně nejebali do Rusů. Tranzit těch paliv je věc dodavatele a jsem si jistý, že pokud by ČR měla s Gazpromem exkluzivní smlouvu, tak Gazprom sem ten plyn dostane, i kdyby čert na koze jezdil.
     Rusové své závazky vždy plnili na 100%. A když se některé období, třeba kvůli poruše nezadařilo, další období to bezplatně kompenzovali, bez zbytečných keců. Já to pamatuju, víte?
     Oni ať si vedou svoje konflikty a nám dodávají plyn, ropu a třeba titan – nám je po jejich konfliktech leda hovno.
     Tak to fungovalo tři čtvrti století – a nevidím žádný důvod, proč by fungovat nemohlo dál.
     Stačí se nejebat do nikoho a do ničeho, po čem je nám, 10M národu, leda prd.

      1. § 400Genocidium
       (1) Kdo v úmyslu zničit úplně nebo částečně některou rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou, třídní nebo jinou podobnou skupinu lidí
       a) uvede příslušníky takové skupiny do takových životních podmínek, které mají přivodit jejich úplné nebo částečné fyzické zničení,

       b) provede opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí,

       c) násilně převádí děti z jedné takové skupiny do druhé, nebo

       d) způsobí příslušníkovi takové skupiny těžkou újmu na zdraví nebo smrt,

       bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem.

       (2) Stejně bude potrestán, kdo k činu uvedeném v odstavci 1 veřejně podněcuje.

       (3) Příprava je trestná.

  2. Safra, pořád slyším že nejsme soběstační. Za toho hnusného komunisty jsme byli VÍCE NEŽ SOBĚSTAČNÍ nejen v potravinách, ale i v drtivé většině produktů od letadel (Aero, Let Kunovice) přes nákladní auta (Tatra, LIAZ, Avia), osobáky (Škoda, Tatra) i motorky (Jawa), bicykly
   (Velamos, Eska, Favorit), lokomotivy i vagóny, elektroniku (Tesla, ETA), až po produkci vlastního železa, dřeva, cementu, cihel, skla, textilu, střešních tašek a hromady dalších produktů.
   KDYŽ TO DOKÁZAL TEN NESCHOPNÝ KOMUNISTA, PROČ NE MY DNES???

   1. Ale ono nemusíme všechno vyrábět sami. Ale pokud to sami nevyrábíme, nesmíme nasírat ty, co to vyrábí (Čínu) nebo ty, co mají suroviny (Rusko).

     1. A se současným přístupem ani nebude.
      Printed Mělník má k dispozici prakticky stejné, nebo jen o málo starší technologie, jako číňan JLPCB. V Mělníku mi 2ks plošňáku podle mé specifikace, s odpovědí na poptávku až za týden, napočítali na 2.730,-Kč/kus. Bez dopravy a balného, dodání v termínu 21-30 dnů.
      Ten zatracenej číňan odpověděl na stejnou poptávku hned druhý den večer, napočítal mi stejnou specifikaci na 10,99 USD/kus, doprava byla samozřejmě zdarma a bylo to tady za 10 dnů, přivezl to DHL.
      Já bych rád dal přednost české firmě, víte? Ale až takovou velkorysost si nemůžu dovolit.
      A je dost možný, že takhle je to ve více oborech v ČR.
      Každý tady chce mít svůj první milión vydělaný co nejdříve, ale…ten přístup a očividné okrádání hejlů mi tak strašně smrdí, že už málokteré české firmě dávám vydělat.
      Jsou výjimky – třeba Alupa, Revatech, Ecom a pár dalších, kteří Vám vyhoví i hodně za rámec toho, co požadujete a v rozumné ceně. Ale moc jich není..

   2. Von ten vyvoj vypuk u nas hlavne , kdyz zametli s tim Velkym Metarem..
    Aby v tom nebyli nejaky souvislosti..Nekde je ta Nudlman ,Trosky,
    a jinde Zelenstajn a nic moc. Sou stiznosti..
    My sme meli tenkrat zase toho neschopnyho Bilaka..
    Vysvetleni …….zase nejni..

   3. PROČ NE MY DNES???
    Milý pane, protože za 30+ let jsme vybudovali naprosto dokonalé údolí dutých hlav. Vše o čem hovoříte bylo rozdáno a zlikvidováno, včetně umu. Jediné co máme je patrně jen suché v nosu a i to nám bude kovidově vyšpejlováno.

 9. Dobrý článek a také smutně konstatují to prázdno.Věřím ,že komunisté se spojí s jinými stranami a vrátí se do PS ,protože velmi chybí.

    1. Bojím se, že budou mít víc. Hodně lidí slyším říkat „Tohle za komunistů nebylo!“ Na chleba, brambory, lustěniny a vajíčka to vždy stačilo. To si pamatuji i já.

 10. Pane Dvořák, opravdu dobrý článek, pravdivý.
  Dlouho jsem na tomto sajtu tak dobrý článek nečetl, bohužel.

  1. Pane Vaclav, odpoved na vas dotaz mam rozepsanu, jenom to musim pokratit, je to dlouhe.
   Bohuzel tu byl o vikendu tajfun, a ja mam dost prace s odklizenim nasledku…
   Snad to dneska vecer zvladnu hodit na Tribunu.

 11. Jako obvykle souhlasim, hlavne ohledne toho Vacka, ktereho ve vcerejsim clanku naprosto ostudne mavnutim ruky ocistil Vidlak.

  Do dneska mocipani manipulovali volbami nejakou radoby kauzou tesne pred volbami (Pandora, Kubice),
  zaroven s tim kompletne zapomeli na predvolebni programy…
  Jak spravne pan Dvorak pise, uz to doslo tak daleko, ze to od tedka nebude stacit.
  Takze se dostaneme do dalsi faze, kterou k nam (jako spostu dalsich vymozenosti) importuji soudruzi z USA.
  A to volebni podvody.
  Kdyz tam muzou volit mrtvi, spolu s dalsimi machinacemi skrz elektronicke ci korespondencni hlasovani, neni jediny duvod, proc by to neslo v Cechach.
  Neni snad nas velky bratr ukazkova demokracie, kterou nelze nez nasledovat…

 12. Asi nejvýstižněji stav politiky popsal Ládik: Reformní komunisty jsem zažil a reformní kapitalisti budou jejich klon.
  Mám obavy, že nám zbyli již jen oni reformní kapitalisti a to tak, že na trvalo. Vzhůru na chatičky a zahrádky, jako za starého dobrého socialismu.

  1. Za starého dobrého socialismu stačilo, aby nějaký polepšený bolševik dostal zálusk na Váš stometrový, údajně nadměrně velký byt v centru města a bylo vymalováno.
   Stejně tak to bylo s těmi chatičkami. Dva tady od nás, vylepšovali své původně zahradní chatičky (fakticky až k možnosti celoroční obyvatelnosti, vč. elektřiny a v jednom případě i telefonu) tak dlouho, až se někomu vysoce postavenému zalíbily. Po převratu je nedostali zpátky, protože dotyční převlékli kabáty a byli vysoce postavenými funkcionáři OF, později ODS. Nezůstalo jim z těch luxusně vypiplaných zahrad a chat vůbec nic, jedno soudní řízení se táhlo tuším rekordních 17 let.
   Takže hovno, ale ne vnitřní emigrace. Nebo v podmínkách, kde trvale žít je na palici a kde nikdo soudný trvale žít nechce.

 13. Pane Dvořáku, jedna drobná poznámka (jinak celkem sdílím váš názor).
  Píšete:
  „…současně dodávám, že bych uvítal referendum na toto téma a výsledek pak jako vůli spoluobčanů respektoval.“
  Já bych na referendum moc nespoléhal. Vzpomeňme na vlastně jediné referendum, o vstupu do EU:
  Účast 55% oprávněných voličů
  77% Ano
  23% Ne
  Jednoduchým výpočtem dojdeme k tomu, že (vztaženo k počtu oprávněných voličů) bylo pro vstup 42%, proti vstupu 13%….. a 45% (skoro polovině „obyvatelstva“) to bylo tak nějak fuk.
  Obávám se, že by další osudové referendum mohlo dopadout obdobně.

  1. Neposuzujte tohle dnešním pohledem. Současná 5demolice nic takového nepřipustí a nejbližší volby nemáme šanci vyhrát. Já bych tedy spoléhal na výbornou „spolupráci“ ze strany zástupců Aspenu … oni zcela jistě vyhrají následující volby a zcela jistě budou opět dělat to co umí nejlépe – tedy otočit předvolební sliby o 180 stupňů a ždímat obyvatelstvo ve prospěch globalistů.
   Takže správná otázka by měla být, jak to bude vypadat po řádění v dalším volebním období … a tady bych jistou šanci cítil, nemyslím si, že bude zbývat dost příznivců např. drahých energií a jiných „lahůdek“, které ožebračují naše lidi.

   1. Obávám se že před volbami je třeba nejprve vyměnit voliče…
    Průměrný občan to raději hodí 5demolici, než aby jeho hlas propadl. Takže raději posílí svého otrokáře než by riskoval svobodnou volbu a možnost neúspěchu. Přitom právě volbou aspenské 5demo ten jeho hlas STAVÍ PROTI NĚMU. Což je horší než riziko propadnutí. Úplně zapomíná na možnost úspěchu.
    Až se objeví strana která bude prosazovat odchod z EU a NATO, hodím jí to bez ohledu na preference.

   2. Volby nestaci , miliardy lidi voli a miliardy voli spatne a nejhur na sebe,
    ale nekterejm to nevadi a nemaji tech voleb ani trochu a nikdy este dost..
    A coz si jeste zarajtovat na referendu.
    A jak ze je to s tim opakovanim a vseho??..A cekanim..
    Kazdej se rad vyrajtuje na tech 5ti.
    Klise a jeste je obvinuji , ze u nas vladnou a ze sou Ceska vlada..

  2. V životě praktickém jsem se s tím setkal několikrát. Dostával jsem dobré rady co a jak udělat, co by bylo správné a jak na to, ale rádce nikdy neobtěžovat. Jen rádi radí. 0Ovšem, když to někdy vyšlo, tak byli první, kteří výsledky využili ve svůj prospěch. Ale pracovat na udržení výsledků – to nikdy. Jejich zásluhou byly cenné rady.
   A tak jsem dnes jen poučený divák, který si přiměřeně skromně zařídil vlastní život (rodiny), pozorujíc to lidské hemžení a hamižnění. Nechválím se, jen smutně konstatuji.
   Ale chválím každý malinký či malilinkatý pokrok v morálce. Dnes jde vývoj společnosti rychle, za 500 let by mohl být pokrok viditelný.

   1. Re: strejda

    Jelikož je mým posláním DOBŘE RADIT, poradím i vám.
    Moje rada: nedoufejte. Ani za 500, ani za 1000.

    1. Pane Targus, jak si troufáte posuzovat lovecko sběračskou společnost (nic lepšího tu za 500 let asi nebude, a to jenom pokud se hodně zadaří)?
     Ono otesat dobrý pazourkový hrot na oštěp prý není žádná legrace. Zato procentově podle mě ubude politiků a ekonomů. A potíže ve finanční sféře prý taky nebudou. „Tuktá tuktá, dva sobi je dost!“

  3. Já se neobávám, já to vím. Udělat referendum o odchodu dnes, projedeme ho. Většina voličů se ještě nevymanila z fascinace Západem a pocitem, že mimo něj není spásy. Je to vidět z náhodných poznámek k Ukrajině: lidi, které znám, kteří nejsou jinak hloupí, koupení nebo vypočítaví, bezelstně věří vládní propagandě. Za rok bude možná jinak, až si to ještě víc vyžereme – a možná ne. Vyhlašme referendum – a zacementujeme se v Unii!

   1. Re: KD

    Ohledně problému víry v JEDINĚ SPRÁVNÝ postup na UA je absence ZVS, neboli základní vojenské služby, anebo alespoň nějaké REÁLNÉ zkušenosti s průmyslovým vražděním lidí.
    Co se týká členství v EU, pořád čekáme na někoho, kdo zazvoní a zařve: „BUDÍÍÍČÉÉÉÉÉÉK!

    1. Targus: Většina expertů se taky v prognózách mýlila a to na obou stranách, protože taková válka ještě nebyla. Dvě početné armády v době dronů a internetu, kdy je utajení čehokoli čím dál těžší. Kolik se mýlilo v odhadech i generálů ve výslužbě, ať kvůli politickému zadání nebo protože si nechtěli připustit, že se vojenství změnilo s vývojem techniky?

     1. Mě západní vojenští „odborníci“ připomínají Hitlera při rozhovoru s Guderianem.
      „Kdybych věděl, že ty počty ruských tanků, co jste uváděl ve své knize, odpovídají skutečnosti, nikdy bych válku se Stalinem nezačínal“
      Teď jsou všichni západní odborníci překvapení, že Rusko má suroviny, že Rusko má továrny a že dokonce se Rusko na válku připravilo.
      Ruští vojenští odborníci maximálně podcenili, nakolik jsou Ukři prolezlí banderovskou ideologií.
      A pokud vím, Vladimír Putin se vyjádřil, že jejich cílem je demilitarizace a denacifikace Ukrajiny.
      Podle mě oba cíle plní na více než 100%, demilitarizuje dokonce i západní Evropu, no a denacifikace? Podle všeho Ukři mobilizovali více než milion mužů, přesto pořád probíhají násilné odvody (dokonce i nemocných) a chtějí vydávat ty, co utekli do Evropy. Podle posledních údajů nemají Ukři ve zbrani víc než 250 000 bojeschopných mužů. Kam se podělo těch více než 750 000 mobilizovaných (250 000 mrtvých, 1/2 milionu zmrzačených?)
      A že při tom umírají i Rusové? Pro matičku Rus je třeba položit i život, děd došel až do Berlína, třeba tam budu muset dojít taky.

     2. Právě pro generály, zvlášť ve VV, je příznačné se mýlit. Bojují staré války.
      Ještě vetší děla, ještě silnější pancéře, delší bodáky a halapartny….
      Příkladmo F35 je, takticky, už nyní zastaralé harampádí. Zvlášť pro účel obrany. Nekupujeme pro obranu, ale pro plnění úkolů na severním křídle NATO. Pro obranu jsou vhodnější letadla a zvlášť protiletadlové systémy a drony. Spousta levných létajících nebezpečných věciček. Vojenská síla nespočívá ve Vunderwaffe, není-li ultimativní jako atomová bomba, ale v komplexnosti. S ohledem na strategickou pozici.

      V našem případě by základem obrany měla být kvalitní diplomacie, jak před již více sto lety nad mapou Československa poznamenal náčelník generálního štábu Pellée.

      Jenže z toho pohledu, výkon naší zvláště nynější diplomacie je na bezpodmínečnou kapitulaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *