18 července, 2024

Půl miliardy z Národního plánu obnovy do kanálu. Tedy pardon, prý na podporu kultury grafiků firemních log nebo co.

Tak tohle je skutečně fascinující. Tady malí živnostníci padají jako mouchy kvůli drahým energiím a vládou zvyšovaným daním z nemovitosti, a ta udělá co? Vyčlení půl miliardy na jejich nová loga. Kterej lumen tohle zase vymyslel? Mám pocit, že tohle se mi snad už musí jen zdát.

Až 150 milionů korun vyplatilo ministerstvo kultury na dotacích, které podporují spolupráci živnostníků s umělci. Kvůli velkému zájmu dokonce resort snížil dotační strop z 200 na 150 tisíc korun. V lednu otevřená výzva je již vyčerpaná a další zájemci musí počkat na další, kterou resort chystá. Aha. Vy jste o tom věděli? Psali o tom někde? Bylo by dost zajímavé, kdo že těch 150 milionů čerpal, a čí teta a strýček to byli. Samozřejmě lze využít služeb jen certifikovaných kreativců. Aha. Jo a celkem hodlá ministerstvo rozdělit 560 milionů korun.

Mám sto chutí nechat si vytvořit logo R.I.P. zdravý rozume za sto tisíc, a těm úředníkům ho poslat. Protože oni se ani netváří, že to cokoliv skutečného má těm živnostníkům přinést, ono to má jen líbivý „podnikatelský“ název, ale ve skutečnosti je to prý podpora těm, kteří trpěli za pandemie covidu nejvíce. A to jsou, světe div se, právě umělci. Pokud by to bylo ještě třeba hercům, dala by se tahle výmluva ještě jakž takž akceptovat, ale někomu, kdo mohl v klidu doma u kompu tvořit a rozjímat nad nesmrtelností loga a obalu ? To jako vážně?

A jak to asi pomůže těm živnostníkům, kteří obracejí každou korunu? Kdybyste jim vy idioti nedali nic a místo té vyhozené půl miliardy jim raději nebrali tou nejnechutnější daní ze všech (z nemovitosti) to, co už předtím stokrát zdanili. Jo a nezapomeňte si vytisknout svý vlastní logo a velkým písmem tam napsat PRAVICE. Možná spíš dotační přerozdělovací pijavice by bylo lepší.

Takže NE! Tím, že někomu komu podnikání ještě funguje, vezmete něco, co dáte jinému, komu nefunguje na lepší předražený logo, ekonomiku opravdu, ale opravdu nenakopnete. To spíš ta ekonomika nakopne vás a bohužel nás všechny s váma. Nevím, proč mě na konci napadá slovo defenestrace, ale asi to budou nějaké historické konsekvence……

12 thoughts on “Půl miliardy z Národního plánu obnovy do kanálu. Tedy pardon, prý na podporu kultury grafiků firemních log nebo co.

 1. Náhodou jsem právě koukal na „Případy 1. oddělení „, na díl o loupeži století. Kterak padouši ukradli půl miliardy.

 2. Dobrý den,

  děkuji za článek, ale jeví se to tak neuvěřitelné, že bych, pokud je to možné, požádal o uvedení zdroje – nepodařilo se mi nic dohledat. Jsem z oboru a vynaložení částky v této výši se jeví jako naprosto absurdní, pokud si tedy všichni autoři nové firemní identity neúčtují honoráře jako „umělec“ Najbrt ve statisících…

  Díky a ať se daří,

  Psohlavec

 3. OT
  „CNN: Rusko přešlo na válečnou ekonomiku a měsíčně vyrobí třikrát více nábojů než Evropa a USA dohromady.“

 4. Paní Marková.
  Naprosto trefný článek.
  Jinak řečeno mafiánské nakládání ze svěřeným majetkem státu.
  Na tohle peníze jsou a klidně jde napsat,já ti dám,ty mne dáš.
  Ještě rychle si nakrást,tu šanci už nikdy nebudu mít.
  Jen povzdech,slyšel někdo,že existuje NKÚ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *