19 června, 2024

Průkopník

Slovensko má novou vládu. Fico se stal počtvrté premiérem a hned v prvním projevu konstatoval, že žádná vláda na Slovensku nikdy nepřebírala zemi v horším stavu…

Vlastně to šlo hodně rychle. Jak jsem už mnohokrát napsal, Fico získal třiadvacet procent hlasů. Vyhrál volby, ale SMER rozhodně není hegemonem politické scény. Přesto dokázal splnit šibeniční termín Zuzany Čaputové, dohodl se s Pellegrinim, který by se vedle nebinárního Šimečko mohl stát premiérem a vládu upekli. (mimochodem, svým úslovím o nebinárním Šimečkovi strašně vytáčím Jindřicha Šídla, což mě těší a hodlám v tom pokračovat). Od Andreje Danka se tak nějak spolupráce se SMERem čekala.

Byl jsem napjatý, jak bude vláda vypadat a o to víc jsem překvapený, že se Pellegriniho HLAS v požadavcích vlastně držel celkem při zemi. Budoucí vláda víceméně odráží volební výsledky. Za mě rozhodně palec nahoru. Pellegrini se stal předsedou Národného shromáždění a byl zvolen dokonce i hlasy opozice. Vláda má zelenou. Jak řekl Fico, jeho zvolením skončila na Slovensku vláda neziskovek. Teorie skončila, teď uvidíme praxi.

Bude to naozaj zajímavé. Fico se svými předvolebními sliby v podstatě přihlásil k Orbánovi (a Orbán se přihlásil k němu). Teď se ukáže, nakolik je možné Orbánovu politiku vykonávat, když nemáte k dispozici orbánovskou většinu a ani nemáte za sebou ta dlouhá šťastnější orbánovská léta. Na druhou stranu, Fico nemusí vymýšlet vymyšlené. Cestu už mu někdo prošlapal.

Přeji SMERu úspěch. Pokud to Ficovi půjde, znamená to konec všech škarohlídských řečí u nás, že se nedá nic udělat, že všechno drží v rukou loutkovodiči za scénou, že volby stejně nic nezmění, globální kapitál to stejně nedovolí… a vůbec, pokud Fico hned a okamžitě nevystoupí z EU a z NATO, tak je také zrádce! Pokud Fico dokáže vypráskat ze Slovenska politické neziskovky, poradí si s LGBT propagandou na školách, dupne si na evropské struktury, nezhroutí se mu hospodářství a politicky to přežije, není žádný důvod, aby se to nepovedlo i u nás.

Mimochodem… Fico se k členství v EU a NATO staví přesně jako u nás Jindra Rajchl. Nemíní západní struktury opouštět, hodlá je používat jako nástroj pro zvýšení slovenské bezpečnosti a prosperity. Orbán to má stejné. Nemusíme vůbec spekulovat a argumentovat, jestli to je a nebo není dobrý nápad. Uvidíme to v praxi. Maďarsko je pro nás trochu problematické, protože neumíme maďarsky a bez insidera nikdy nepochopíme jemné finesy Orbánovy politiky. Ale slovensky umíme všichni. Všichni uvidíme, uslyšíme, pochopíme a zhodnotíme. Ostatně… Rajchl a Fico se brzy potkají, takže si vymění zkušenosti.

Ficovi prošlapával cestu Orbán, nám ji prošlapává Orbán i Fico. Menší slovenský brácha jde jednou před námi a můžeme se od něj poučit. Pokud to Ficovi půjde dobře a rychle, nám by to pak mělo jít ještě lépe a ještě rychleji. Překážky, se kterými se Fico potká, s těmi se potkáme i my.

Já bych chtěl upozornit ještě na jeden moment ustavování slovenské vlády. Zasloužila se o něj Zuzana Čaputová, která odmítla jmenovat na post ministra životního prostředí Rudolfa Huliaka. Když jsem se seznámil s jejím zdůvodněním, stal jsem se opět větším optimistou, že to i u nás dobře dopadne.

Ona ho nechtěla jmenovat, protože prý popírá klimatickou změnu!

To je totiž dneska úplně nejdůležitější. Boj za klima. Chápete to? Ona neměla žádný problém s „tím zlým Kaliňákem,“ který podle pravdomluvných médií vlastně Kuciaka skoro zabil sám a teď bude šéfovat silovému ministerstvu obrany. Ona neměla problém s tím, že nejdůležitější ministr financí je také ze SMERu. Vůbec se nepokusila vnést mezi koaliční partnery rozkol, že by neschválila nějaké jméno, o které by se pak Fico s Pellegrinim hádali. Jí vadil ministr životního prostředí. Největší hřích je popírání globálního oteplení. Skoro si říkám, jestli tam Huliaka nestrčili Čaputce proto, aby si nevšimla skutečných center moci. Huliak se pak své nominace velkoryse vzdal… škodný určitě nebude a Čaputová nedokázala pro svoje progresivce udělat vůbec nic. Ti nakonec ještě houfně hlasovali pro Pellegriniho, jako svého poslaneckého šéfa.

A ještě na jednu ironii dějin bych rád poukázal. V den, kdy na Slovensku jmenovali premiéra, který zvítězil navzdory manipulacím a lžím velkých médií, vyhrál navzdory pokusům o kriminalizaci verbálních projevů, vyhrál navzdory mediální cenzuře a jednotného ryku libtardů, u nás odvolací soud znovu spustil proces s učitelkou Bednářovou za to, že řekla dezinformaci, která se nekontrolovatelně stala pravdou. Mladý Urválek Cimbala dostane ještě jednu šanci dostat učitelku do vězení za názor.

Přeji Ficovi hodně štěstí. Bude ho potřebovat. I na Slovensku mají podobně nadšené prokurátory. Ostatní potřebné vlastnosti už Fico má.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

159 thoughts on “Průkopník

  1. A plukovník shrnul svá pozorování v otázku, kterou dal šikovateli z plukovní kanceláře: „Blb?“
   A tu viděl plukovník, jak ústa toho dobráckého obličeje před ním se otevírají.
   „Poslušně hlásím, pane obrst, blb,“ odpověděl za šikovatele……

   Dotáhl jsem to jen na záložního kapitána, ale zeptám se také jako plukovník: „Blb?“. Třeba mi taky odpoví…

  1. To je sráč. Nosíval jsem nějakou pistoli do školy (střední) skoro každý den a pak jsem pokračoval na střelnici na trénink.
   Ovšem nikomu jsem nevyhrožoval.

 1. Obávám se, že až to Fico rozjede, bude slovenská hradní slépka kdákat ještě dost vydatně.
  Snad i zakokrhá (což v dnešní době není nemožné).

  1. Fico zatím drží. Na každou další sankci chce mít analýzu o jejích dopadech na Slovensko. A bakalháři a grcálci ječí o „najetí na proruskou notu“, čímž potvrzují, že Fico dělá správně jako státník a ne jako loutka, jak by ječouni chtěli.

   1. Sranda na tom je, že vlastně tak nějak zahájil mírný pokrok v mezích zákona a tak ti, co ječí, ječí jaksi mimo, páč ječet konkrétně proti konkrétním krokům zatím dost dobře nejde. Čili je to ječení obecné.
    Nebude to asi trvat dlouho a začnou kopat nožičkama.

 2. “Pokud žebrající osoba nemá jiný způsob obživy než tento, je žebrání její právo. Ale pokud má, tak je to její rozmar a ten můžeme pokutovat.” (Idnes)
  Zatím vyhláška o žebrání platí ve Vejprtech.

   1. Velikost žebrané částky je určena požadavky žebrajícího + DPH a pravidelně podléhá navýšení dle inflace. Placení daně – ideálně i za příští rok.

        1. Po opakovaném přečtení upřesňuji že geniální je celé vlákno. S chutí bych to zdramatizoval a vzhledem k jeho účasti nazval Čekání na Godota 2 aneb co se stalo, když konečně přišel…

  1. Jednou jsem viděl v Madridu sedět na ulici roztomilého staršího žebráka. Měl před sebou mističky opatřené cedulkami:
   – Na chleba
   – Na víno
   – Na pivo
   – Na whisky
   – atd.
   Tak jsem mu dal po půl euru na chleba a na víno, abych ho zase tak moc nerozmazlil.

  2. O Franzi Kafkovi , který byl úzkostlivým úředníkem, se vypráví historka, jak jednou chtěl dát žebrákovi korunu, ale měl jen dvoukorunu, tak požadoval aby mu ten žebrák jednu korunu vrátil. Bylo z toho tenkrát dosti trapné nedorozumění. Zkrátka, Kafka.

   1. Z dnešního pohledu mu dával skoro dvě stovky, celkem chápu, že se mu do toho moc nechtělo. Ještě jsem neviděl, že by někdo dal dnešnímu žebrákovi víc než stovku. Kafka byl docela štědrý dárce, ale když chtěl dělat charitu, měl si předem rozměnit, to je fakt. Zažil jsem něco podobného kdysi v Egyptě, když nám průvodkyně zapomněla říct, že si na výlet k Nilu máme vzít spoustu drobných.

 3. Možná trochu OT, i když asi ani ne. Nechtěl by se Vidlák díky svému dosahu nějak podílet na propagaci této užitečné iniciativy, o které píše Petr Hampl:

  Není to tak dlouho, co se místní pobočky nadnárodních korporací pokusily nadiktovat české vládě, jak má změnit rodinné zákonodárství. A doprovodily to komickou pseudostudií, podle jim snižuje zisky o desítky miliard, že tu nejsou homomanželství.

  Před pár dny následovala silná a odvážná reakce. Jeden středočeský živnostník organizuje drobné podnikatele, aby vládě poslali dopis s opačným stanoviskem. Jeden statečný muž proti obrům.

  Jenže on to není rozdíl jen ve velikosti. Stanovisko korporace je stanoviskem nikoho. Pod dopisem je podepsán nějaký vystrašený manažer, který doufá, že se tak zavděčí svým šéfům. Nikde není řečeno, že ho ta věc jakkoliv zajímá. Až ho převelí do saudské pobočky, bude tam podepisovat petice za shazování homosexuálů ze střech.

  Český podnikatel, tak je to konkrétní člověk se jménem a obličejem, který má nějaké životní stanovisko, stojí si za ním a nese riziko.

  Truhláři Miroslavu Novákovi můžete napsat na milhostice6@gmail.com

  1. Jinému bych žebřík půjčil snad i kliknul, ale parazitu grcálkovi naser!
   V žumpě, kam blije to, co mu neotisknou už ani v probangovaném iděsu (a to je co říct), se bude čvachtat sám. Možná ještě s mnohokrát usvědčeným lhářem kadetem Bieglerem.

 4. Úřadující premiér Fiala včera opět zaprodával Česko sionistům. Hned na letišti v Izraeli nasliboval, že Česká republika bude neochvějně stát na straně Izraele, tak dlouho, jak bude třeba, a že bude pokračovat v dodávkách základního vojenského vybavení, které už do Izraele začala dodávat! Hlouběji do izraelského rekta se snad zanořit ani nelze. Češi připravte se, budete opět platit!

  https://www.michalapetr.com/map-1816-fiala-v-jeruzaleme-hykal-cehy-macron-v-kahire-kdakal-hot-totalni-rozpad-vychvalovane-jednoty-eu-nastal-driv-nez-se-rekne-svec-dusledek-besneni-na-blizkem-vychode-miliony-u/

  1. Charon

   Fiala je šašek. Velmi nebezpečný šašek, ale velmi dobře plní úkoly Brusele. Bohužel se s tím šaškem nedá nic dělat, neb má velmi silnou podporu hlavně u Pražáků a dalších pomatenců, kteří se sdružují okolo Pětidemolice.

  2. Opět nás zaplétá do cizích problémů, sporů a válek, které jsme nezpůsobili.
   Nic dobrého nám to nepřinese.
   Jednou by za to ten chlap měl nést osobní následky.

   1. To je ono.
    Jeden z podstatných důvodů, proč si tak (nejen on) dovoluje, je beztrestnost.
    Osobně nejsem moc mstivý, ale měli bychom je, až se to (pokud se to) otočí nechat zavřít. A nenechat sedět, ale pracovat. Třeba na šachtě (až se vrátíme k uhlí). Parchanty.
    Ty další parchanty, kteří budou zkoušet něco podobného (třeba v opačném gardu) by to mohlo trochu přibrzdit.

     1. Hmotná a trestní odpovědnost politiků za úmyslné činy, poškozující vlastní národ a stát.
      I to bylo v programu Republikánů již před 30 lety…

  3. Panevropan Fialový hnus nemůže jinak. Jeho stranická uvědomělost vlaje přesně podle větru. Signály a rozhodnutí jsou tedy odvážné a správné. Že se podílí na vraždění, ničení? Na rozvratu hospodaření a zadlužování protektorátu ČR? No a co? Jedná jen podle notiček od majitelů penězokazectví. Jako špatně připravený školáček předčítal na tiskovce v té údajně svaté zemi.

   Politici jsou různí. Mnozí eurohujersky pevní. Vždy na straně Izraele, USA, fon der Lejno, islamistické krimigrace jako obohacení, LGBTQ, gender a manželství pro všechny, veřejného zdraví v podobě opichů košer sajrajty.
   👹💰
   Cinklou měnu euro oslavoval Fico a k zotročení Slovenska zavedl od ledna 2009. Se současným tragickým stavem hospodaření Slovenska euro nesouvisí, to ví každý libtard. Co na tom, že bájné banksterské € vedlo k nesplatitelnému zadlužení (u košer banksterů) Řecka, Itálie nebo Španělska? Že Evropská komise rozdává peníze na úchylnosti a války?

   Setrvání v EU a v „prozápadním směřování“ je fajn. Které jiné uskupení pod vládou SSvatých by nás tak humanitárně pomalu ale jistě dovedlo až na sráz propasti? EU je reformovatelná, protože jí založili a provozují samí SSvatí nadlidé.

   Ještě víc mě baví naděje některých vkládané do lstivého Aspen agenta Babiše a „jeho“ ANOfertu, zvlášť po té, co předvedl za koronafašismu nebo zaklekáváním nebo při okupační smlouvě.

   S Izraelem, s EU a s NATO na věčné časy a nikdy jinak. A to se vyplatí! Nebudeme nic vlastnit a budeme šťastní. Na dálkové ovládání k tomu.

 5. Pelerina to nedal jen tak zadarmo. Bude totiz dalsim slovenskym prezidentem, to je to za co Ficovi nechal tolik ministerstev a kejvnul mu na vladu. Uvidite.

  1. Mimochodem, v titulku uvedení „lidé, kterým hnul dezopomník žlučí“, to jsou v článku citovaný starosta městské části z ODS a místostarosta z hnutí Dozimetr. Potrefené husy…

   A autorka, která se podle vlastních slov v celostátních i regionálních médiích pohybuje už skoro deset let a vysmívá se kováři, že v textech na pomníku udělal pár drobných pravopisných chyb, jich ve vlastním článku udělala víc než on. Jak příznačné pro dnešní „elity“…

  2. Starosta Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner (přezdívka Lem) je dobrý a dlouholetý starosta obvodu, ale jako senátor mě dost sere.
   Teď se chová, jako by mu ten obvod i s radnicí patřil.
   Tvrdím jako místní občan.

 6. Klimatismus je jedním ze základních kamenů libtardí víry. To gesto od Čaputové s nejmenováním ministra bylo spiritulální prokázání pevnosti víry směrem k vlastním „věřícím“.

  V další fázi očekávám že si prezidentka pořídí manželku.

 7. Jedna veselá historka z natáčení.
  24 lítacích wunderwaffen z USÁkova je málo. Ještě si musíme trest koupit 48 raket k jejich sestřelení.
  Odkud?
  No přece od našich přátel nejvěrnějších – z Izraele.
  Jestli jsem nepopletl nuly, jeden kousek vyjde na 70 mega. No neber to…

 8. OT: terorismus je vyloučen.
  Při střelbě na několika místech amerického města Lewiston ve státě Maine přišlo o život nejméně 22 lidí a počet se může dál zvýšit, uvedl server NBC News. Zatím podle něj nic neukazuje na to, že by šlo o terorismus. Zraněných je až 60. (Idnes)

   1. Pozor, pachatel je pravděpodobně bílý heterosexuální muž středního věku, takže to nejspíš na „pravicový terorismus“ bude dodatečně překlasifikováno, přestože se jedná o duševně nemocného člověka, který byl nějakou dobu dokonce v ústavním léčení.

    Vsaďte se, že se u něj doma určitě najdou texty oslavující bělošskou nadřazenost a vyjadřující nenávist k LGBT…ATD menšinám…

 9. Oni ti globální oteplovači změnili rétoriku když zjistili, že ta jejich lživá agenda je neudržitelná. A tak se z globálního oteplování stala globální klimatická změna…
  Ta GKZ samozřejmě probíhá na Zeměkouli neustále, od počátku věků. Takže nelze popřít, že ji tady máme i teď. Akorát, že vliv člověka a lidské činnosti na ni je naprosto marginální. A to green-dealoví svazáci a jejich pasáci nechtějí slyšet – tady jde o nepředstavitelný byznys.

 10. Ze zde nepříliš známého:) zdroje – PL (který to má od ještě neznámější Bobošíkové) jsem vyšpionoval, že Babiš pravil, že by se i kamarádil s Okamurou, ale ten nechce. A že bude potřebovat koaličního partnera, takže mimoparlamentní strany by měly najít společnou řeč. Jako, že by se měly nějak uskupit. Takže je to venku, už žádný láry fáry…!

  Snad to nebude polibek smrti už takto několikrát políbenému (avšak stále žijícímu, pokud si teda po Putinově vzoru nepořídil dva až tři dvojníky) Vidlákovi, který možná je tajný Babišův agent. Kdo čte situaci, pochopí, vlastně už dávno přišel na to, že s tou tajností je moula, vždyť se už tolikrát prořek. Hlavně s tím Rajchlem. Ten se přilepí k Babišovi a pojede se dál postaru.
  A těm stranám taky polibek smrti, protože kdo se baví s Babišem a Rajchlem, vlastně je dopředu mrtvej. Okamura ví, proč odmítá kamarádit se. Oni totiž nechtěj hned, což se přitom chtít musí.
  Teda, to celé, pokud bych měl vycházet ze skupiny komentujících, považujících cokoli s Babišem a Rajchlem za čiré zlo.

  Myslel jsem, že už ne, pořád to ale žije. Totiž, že z EU a NATO se musí vystoupit hned teď. Včilka okamžitě. Takže Fico s Orbánem to stejně dělají blbě, to je Vidláku jedna věc, nevím, co to tam zas píšete. A kdo se spojí s Rajchlem a Babišem, je mrtvej Homolka. To je druhá. Pořád vycházím z té skupiny.
  Tak, a odteď nevycházím. Jednou se možná dočkám odpovědi na tolikrát nevyslyšenou moji otázku, jak se ten výstup technicky provede, aby byl hned teď. Nevěřím totiž, že by se někdo spokojil jen s deklarací úmyslu. Ta slova musí být naplněna, skutečně se pro uspokojení požadavků skupiny (a ostatních, kdo to mají jako princip) okamžitě hned teď vystoupit. Musí proto existovat k tomu i způsob. To není má „obvyklá“ ironie, jestli někdo na plná ústa praví, že se to musí stát, je bezpodmínečně nutno stejně tak na plná ústa dodat, jak se to provede.

  Samozřejmě vím, že vědí. Že vědí o neproveditelnosti toho hned. Že skutečně jde jen o tu deklaraci. O postoj. U čehož je zajímavé, že argument – přineslo by nám to z těchto a těchto (viz mnohokrát mnohými uvedeno) důvodů víc škody, než užitku, je prohlašován za neplatný. Proto, že se naopak neví, kolik škody by to přineslo. Je to tedy v poloze – uvedené důvody versus neví se. Je tedy silnější argument, že sice se neví, ale musí se? Ke všemu se tedy musí, i když je všeobecně známo, že fyzicky je to v kratším, než několikaletém časovém úseku neproveditelné a jde jen o ten postoj?

  Už to bylo ze všech stran probíráno tolikrát. Chce se mi proto přece jen věřit, že opakování je aspoň možná nevlastní, ale i tak matka té moudrosti, v tomto případě akceptace reality. Ve smyslu – něco nejde, já to sice od začátku vím, ale přesto jsem na tom něčem trval. Tak si postupně začnu připouštět, že to opravdu nejde. Že i jen něco málo je pořád lepší, než vůbec nic.
  Třeba se i přes doporučení Babiše a přítomnost Rajchla pohnou ledy nejen u představitelů té stále značně řevnivé mimoparlamentní opozice, ale i u jejich „strážců víry“. A I když to skutečně nemyslím přezíravě, nakonec si stejně myslím, že to není unisono hlas propadlého milionu. Ten spíš chce, aby jedno jak, ale prostě nějak, to tu začalo mít tendenci být lepší, takže se nezabývá výrobou toho, co nejde proto, aby to pak skutečně nešlo…

  1. A to je ono, proč tvrdím, že Okamura hraje jen na to své jisté ve sněmovně. Jeho prioritou je vystoupení a která strana to má ještě v programu? Jeho neustále opakovaná mantra kvůli které s ním nikdo nepůjde do holportu. On sám, ale nemůže ucuknout, protože lidé, kteří ho volí tohle chtějí. nebo si myslí, že Babiš cukne a naskočí na jeho úprk z EU?
   Když už lidé poukazují na to, že jsou mu dobrá opoziční křesílka pěkně v závětří, tak spustil další hru a chtěl by se pářit, ale sám musí vědět, že je to vyloučené.

   1. Což příznivci výstupu ihned kategoricky popřou. Žádná trafika!! Samozřejmě, že s tím požadováním výstupu je nulově koaliční. Samozřejmě by ztratil voliče, kdyby to změnil, a to proto, že prakticky všichni vystupovači pochází z jeho elektorátu. A samozřejmě, že ta situace je sice naprosto zřejmá, ale tzv. „nedokazatelná“. I přesto, že ten přístup Okamury samotný to velmi důsledně dokazuje. Pokud by neměl takto ostře řezaný, navíc svojí formulací nesplnitelný parametr, mohl by SPD pověsit na hřebík. Takže jím samotným pregnantně doložená trafika, rádoby jištěná. Tím, že tzv. navrhuje hru bez brankáře od poloviny druhé třetiny, aby v případě její nutnosti na konci té třetí mohl ukázat lidu, že vidíte, celou dobu to říkám. Se „skvěle vypočítanou“ kalkulací, že se „neví“, kolik bychom kvůli tomu dostali gólů. To je jeho pointa. Neví se a vědět nebude, protože se naopak ví, že se v půlce zápasu ten gólman neodvolá. Takže kryté záda tím „nedokazatelná“.

    Mmch, ona se skutečně převážná část vystupovačů rekrutuje z toho elektorátu. Viz ty programy stran, co taky připomínáte. Prezentují to sice jako hlas velké části lidu, nicméně stejně tak nedokazatelně, jako to Okamurovo „kdyby se, tak by se“. Ten milion propadlých rozhodně nemá svůj hlavní požadavek výstup, protože kdyby měl, dávno jsou prakticky všichni u SPD, které to jediné prosazuje. Může se proto říct, že počet vystupovačů je zhruba rovný počtu voličů SPD. Ti, co jsou voliči, ale nejsou vystupovači, jsou do toho počtu doplnění nevoliči, ale vystupovači. A tak žhavá je tedy ta žhavost výstupu.
    Sice jen má spekulace, ale plus mínus tak si to myslím.

    1. Vy jste údajně bez odkazu
     „vyšpionoval, že Babiš pravil, že by se i kamarádil s Okamurou, ale ten nechce“

     A já jsem zaznamenala 17.10.2023 na schůzi o vyslovení nedůvěry vládě
     zápis vlastních slov Okamury, kde to teda nesedí:
     https://www.psp.cz/eknih/2021ps/stenprot/079schuz/s079029.htm
     „ZNOVU a OPAKOVANĚ tedy vyzývám Andreje Babiše ke spolupráci na výměně Fialovy vlády. Teď není čas politikařit a hrát si na svém písečku.
     Je potřeba, abychom nyní táhli za jeden provaz s cílem ukončení Fialovy vlády v zájmu většiny občanů.
     Nechápu, proč vy v hnutí ANO pořád odmítáte v tomto spolupráci, proč jste solitéři?“
     *****************konec ukázky stenozáznamu ze sněmovny*********

     Kde kdo tu dlouhodobě tvrdí jako fakt, že Okamura nechce do vlády,
     ale ono to může být a často je vše jinak…
     Viz Jourová v 2021 k vládě ANO a SPD,
     „Vláda ANO s SPD je nepřijatelná“, dala do médií eurokomisařka,
     viz nato prezident k NEjmenování případně ministrem kohokoliv z SPD…..

     A pokud někdo tvrdí, že strana, požadující k důležitým otázkám pro občany a voliče
     MOŽNOST REFERENDA (a proč ne i REFERENDUM o vystoupení z EU)
     nemá „volební, či vládní, či koaliční potenciál“, nemůže být skutečný demokrat.
     Volič (a zákon) přece bude rozhodovat a ne SPD!

     Vždyť nakonec i zde by kde kdo byl demokraticky PROTI vystoupení.

     A kdyby měl Fiala a jeho poradci trošku filipa a koule,
     klidně by ten zákon o referendu aktivně prosadili.
     I Polsko a Slovensko umí demokraticky referenda umožnit a ……a NIC!

     Samozřejmě nemám rovněž NIC ani proti svobodné volbě PRO,
     ani proti Vaší propagandě (jen mi nesedí, to se stává),
     ale co když nejsem jediná, že….

     P.S.
     Vidlákovi jsem více rozuměla, když horoval „strategicky“ pro ANO (SPD)
     a varoval před rizikem stran, nejistě 5%……v boji s 5K.
     A skutečně upřímně doufám, že strana PRO jen neodebere hlasy současné opozici
     s veškerými důsledky, zejména kdyby ani pak sama těch 5 % nedala.

     1. Díky za tento příspěvek, Majko.
      Už se stalo klišé i zde na litterate, že SPD je business projekt a že Okamura do vlády nechce.
      Okamura ale mnohokrát řekl, že je připravený jednat s kýmkoli o účasti ve vládě.
      Pamatuju si, že i Babiš byl po volbách v roce 2017 ochotný jednat s SPD, ale otočil o 180 st. ponávštěvě u Merkelové.

      1. Babiš tvrdí, že ho Okamura nechce. Okamura tvrdí, že ho Babiš nechce. Někdo (nebo oba) tu lže.
       Hlasování o důvěře vlády je spojilo. A dál?

       1. Myslím, že Babiš se zasekl po té, co na něho udělali bububu z Brusele a SPD začal odmítat.

        Ale teď, po volbách na Slovensku, po vítězství Fica a vstupu SNS do vlády, se situace mění i pro Babiše. SPD je tak trochu podobná SNS a spojení ANO a SPD by byla obdoba spojení SMER a SNS.

       2. Včera na „Aby bylo jasno“ měla Bobošíková rozhovor s Babišem. Možná vám odpoví, co dál. Dala bych link, ale už nemám čas. Dá se to najít snadno.

     2. Já úplně bez odkazu napsal, že to bylo na PL, je tam článek, jak byl Babiš u Bobošíkový. Že to tam o tom Okamurovi řek. A to s tím vyšpionováním znamená, že jsem si to tam přečet. Samozřejmě ale každý může taky špionovat. Buď si to taky přečte, nebo si rovnou to Aby bylo jasno poslechne 🙂 . Ten smajlík není posměšný, jen tím zlehčuju situaci, ve který jsem neuved zdroj a špionoval…

      To Babišovo prohlášení samo o sobě není pro mě ale popud k přesvědčení, že Okamura je trafika. Myslím si to o něm už dlouho a důvody – totiž jeho chování, k tomu mám.
      A samozřejmě, tuhle Babiš vyzve ke spolupráci Okamuru, támhle Okamura Babiše a pak jsou nespokojení, že ten druhej nechce. Asi jeden s folklorních tanců naší politiky… Kdo vlastně s tou nedůvěrou vlády teď přišel, nebyl to Babiš? A Okamura jej na zasedání o ní vyzve, ať s ním konečně na tom sundání začne spolupracovat…

      To referendum jsem uvedl právě proto, že výstup z EU by minimálně podle mě nutně musel jím být podložen. V kontextu s tím heslem „nevisealemusise“, nejlépe hned dnes, když to přeženu, ráno teda to referendum, přes poledne nějaký papírování a večer finální razítko. A konečně se bude moct svobodně dejchat…
      Jistě, je to ironie, pro někoho urážlivá, protože tím z něj jako dělám hlupáka, co neví, že takto to přirozeně nejde. Ale já se přece tolikrát ptal, že když okamžitě (to ironické není, takto to totiž je formulováno), tak jak se to okamžité udělá. Ono to přece jakési zádrhele má.
      (Pozn. Proti takovému referendu osobně nemám ani popel. A Fialu bych v jeho souvislosti raději nezmiňoval.)

      Kdy nejprve musí někým to referendum k výstupu být odhlasováno a formálně vyhlášeno. Toho „někoho“ k tomu nemáme, což je první zádrhel.
      Pak by muselo proběhnout. Dopadlo by jak? To bychom věděli až po něm, což je druhý zádrhel.
      Pak ta papírová válka a tahanice, kdo komu za co musí zaplatit. Třetí zádrhel.
      S jistotou očekávatelná pomsta EU, a to velmi široce a hluboce koncipovaná, a to počínající dnem už i jen vyhlášení toho referenda, kdy při výsledku – vystoupit rostoucí a po prvním oficiálním kroku vůči ní ještě víc rostoucí a ten výstup dál a dál komplikující. Na ten třetí zádrhel navazující čtvrtý, skládající se z dlouhé řady podzádrhelů…

      Ale stejně, nevisealemusise, na nějaký zádrhele Bílej Tesák…

      Já nemám nic proti svobodné volbě nejen PRO, ale jakékoli strany, včetně SPD. Protože ale právě ono je praporečníkem toho výstupu, mělo by ke svým voličům být poctivé. Kromě „jsou na nás zlý, proto musíme pryč“, což asi jedné jejich části stačí, by těm, kdo se na to ptají (a to oprávněně) mělo poskytnout vhled do konsekvencí. Právě ty zádrhele, jak je řešit, v jakém časovém horizontu a co z nich pro tuto zemi může/bude plynout.
      Ten výstup je natolik zásadní věc, že toto by zaznít mělo, aby si to každý mohl porovnat třeba zrovna s tím Rajchlem a jeho „sypáním písku a těžbou výhod“.

      P.S. Je tu teď ten článek o návrhu Francie a Německa konečně zrušit to veto. Což by skokově měnilo situaci, patrně nejen pro ČR….

      1. Potvrdil jste mi jen to,
       že si virtuálně nerozumíme, to se i zde tak snadno stává…,
       odkaz jste nedal a o tom jsem psala,
       ne o tom že netuším, kde můžu hledat a hledat a jistě slova Babišova najdu…
       já poctivě odkaz dala, zda lže Babiš, Okamura – nebo oba, také netvrdím.

       Ono „přikradení si“ veškerých možných pravomocí (veto po VETU)…..
       je dle mne od počátku plán EU
       a někdo prostě stále věří, že si ještě lze vybrat mezi „hanbou a válkou“
       tedy po Vašemu „sypáním písku a těžbou výhod“….., já už ani ne,
       možná moje chyba, unesu jí – ponesu si jí…

       Není třeba se pro to přít a dohadovat se,
       o nás to bude stejně zase víceméně bez nás…
       aneb vnější (viz Kája42) okolnosti,
       nebo to bude vše úplně jinak…

       Vše dobré přeji každému člověku i bytosti dobré vůle,
       ale realisticky zbraň mám a budu bránit ty své jako lvice.

       1. Už tedy bez těch politiků, jen k té mé úvodní formě sdělení.

        Parlamentní Listy a Bobošíkovou jsem nazval „zde nepříliš známými zdroji“, u kterých jsem „vyšpionoval“, co pravil Babiš. A pak dodal že „takže je to venku“.

        Jde o sdělovací „figuru“, protože oba zdroje jsou zde známy naopak velmi dobře. Což vím a stejně tak i většina čtenářů. Jen těžko bych tam proto mohl cokoliv takzvaně špionovat, když ve chvíli mého psaní už to velká část lidí měla přečteno. Proto mi ani nepřišlo nutné přidávat k tomu rovnou i proklikávací odkaz.
        V té „figuře“, tzn. velmi nadneseně a se záměrným přeháněním, jsem pak i pokračoval, že je to venku, Okamura se nechce kámošit, tak Babiš verbuje (ve smyslu – nabádá), aby se mimoparlamentní strany dohodly a on pak měl koho do koalice. Což…, tedy to o tom mimoparlamentním hledání společné řeči, psal a dokola píše i Vidlák , čímž… jsem jej odhalil jako Babišova agenta. Tedy, v očích těch, kdo to celé měří právě podle přístupu subjektů ke kauze výstup. Atd atd.

        Celá ta část, znovu opakuju, byla mnou podána sice k věci, ale příslušně „figurálně“ nadneseně. Pak jsem pokračoval ve stylu vážném, i jsem uvedl, že v tu chvíli už tam není ironie.

        Tolik k tomu virtuálnímu porozumění. Příčina jistě může být na mé straně, ostatně, neupozorňujete mě na to jediná. Ale lepší už asi nebudu…

  2. Nebudu komentovat vidlákovo a vaše „hned je pozdě“, vynechám komentář k tvrzení „Babiš nabízel Okamura nechtěl“ neb jsou to jen vaše názory. Ale celkem bych rozebral větu“Nevěřím totiž, že by se někdo spokojil jen s deklarací úmyslu.“ Je celkem zřejmé, že rajchl deklaroval své cíle co se týče EU. Takže jako podporovatel rajchla vlastně píšete, že deklarované(opravy eu) musí být podpořeny tvrdou prací na splnění těchto cílů.
   Místo solidní debaty o plusech a minusech setrvání v eu se opět díváte co můžem a bude nám z bruselu dovoleno a co nemůžem. Pokud si neuděláte audit přínosů a ztrát tak veškeré řeči o nemožnosti či sarkasmech o tady a teď, o nabídkách okamurovi, o jediném velikánovi na alternativě jsou prostě blábolem politruka PRO.

   1. Až teď jsem si to přečetl. Má chyba. Nicméně má odpověď pro Majku myslím pokrývá i to, co píšete.

    Jak jsem komentoval Babišova slova jinak, než tak, že je on vyslovil? Nezaměňovat laskavě s tím, že jsem Jaslovi napsal svůj názor na Okamuru a mám jej i jinde.

    Hned je pozdě je či heslo? Skutečně mé? Z úst vystupovačů jsem je slyšel tisíckrát. Prakticky vůbec ale to, jak by se to udělalo a co by to přineslo.
    Na jedné straně lze s jistotou očekávat všemožné obstrukce, finanční nároky, nesplnitelné požadavky, politické a ekonomické naschvály. Zdržte se proto konotací a vlastních „vysvětlení“, že co nám kdo dovolí či nedovolí a co Rajchl deklaroval. O mstu by stran EU šlo. O nepokrytou mstu.

    Chcete-li tu debatu, na její jedné straně je právě technika výstupu a konsekvence výstupu. Technika je řešitelná co do referenda a oznámení EU. Dál jsou očekávatelné značné komplikace při jednání (pokud by je chtěl někdo bagatelizovat, nechť nahlédne na činnost EU i tehdy, kdy z ní vystupovat nikdo nechce). Konsekvence jsou špatně konkretizovatelné, ovšem jistotou je téměř doslovná byrokratická, politická a ekonomická válka, protože by šlo o precedens. Šlo by o prudké narušení té evropské „jednotnosti“, což je pro EU politicky neúnosné, nehledě k tomu, že by ihned na nás začalo být nazíráno jako na přeběhlíky k Rusku. Ne proto, že by to tak bylo, prostě by se to tak bralo a hotovo. Stačí pohled na Slovensko. A vzhledem k tomu, jaké máme karty do hry, je nesložité si dovodit, jak by ta hra vypadala.
    To vše vícekrát uvedeno na více místech, dokonce i vyvrhel Rajchl a tuším taky vyvrhel Vidlák to zmiňovali.

    Co bližšího naopak uvedli vystupovači o svém výstupu? Kromě toho hned je pozdě? Debatujte tedy. Předkládejte politické a ekonomické argumenty pro něj. Nebo vyzvěte zrovna Okamuru, aby je předložil a obhájil. Aby porovnal ty plusy a mínusy. Aspoň se konečně o něčem dozvím.
    Debatujte, abych se já pak stal blábolícím politrukem a vy naopak měl řazení dějů a jejich souvislostí ve stavu, které se dá nazvat uspořádaným…

 11. „Dnes se objevují věci, které nám připomínají sovětské časy. Ano, stává se, že se historie opakuje,“ řekl premiér Maďarska. „Naštěstí to, co bylo kdysi tragédií, je dnes přinejlepším komedie. Naštěstí Brusel není Moskva. Moskva byla tragédie. Brusel je jen špatná současná parodie,“ poznamenal.

  „Museli jsme tančit na melodii, kterou pískala Moskva, Brusel píská také, ale tančíme, jak chceme, a když nechceme, tak netancujeme,“ dodal Orbán. Projev odráží Orbánova slova z loňského roku, kdy naznačil, že EU dopadne jako Sovětský svaz. (košer tlampač Děs)
  👹
  Orbán trochu oblbuje. SSSR ani s tím košer materiálem ve vedení neusiloval kalergismus a transhumanismus. Sedí to tedy spíš obráceně. EU pod velením banksterstva jest tragedií!

 12. Také Evropa a také ticho.
  „Pravicově-konzervativní Švýcarská lidová strana (SNP), která prosazuje omezení imigrace, přísné dodržování neutrality, neúčast země v EU a NATO a zachování zákazu reexportu zbraní do konfliktních zón včetně Ukrajiny, zvítězila v parlamentních volbách, které se ve Švýcarsku konaly 22. října, a upevnila tak své postavení největší politické síly v zemi. Získala 62 křesel v Národní radě (velká dvousetčlenná komora parlamentu), což je o devět více než ve volbách v roce 2019, uvedla švýcarská národní vysílací společnost (SSR).“

 13. Hovado zůstane hovadem. Když už naše hovada dokázala ignorovat Ficovo vítězství ve volbách, tak člověk trochu doufal, že se demokratická hovada pochlapí a tu gratulaci zašlou alespoň k jeho jmenování premiérem. Ticho. Slovensko bylo vymazáno. Milí sousedé nesuďte nás podle toho, co ti inteligentnější a vzdělanější navolili do čela našeho státu.

   1. A ví pan Fico, kdo je pan Rajchl?
    V kontextu velké politiky je to něco, jako bych Ficovi přál já sám, nebo Maneca 😀

 14. OT
  Exminister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) sa stal poradcom českej ministerky obrany Jany Černochovej. Informuje o tom na sociálnej sieti

  “Dovolím si povedať, že poznám procesy, ľudí a myslím, že som preukázal, že namiesto prázdnych sľubov dávam prednosť tvrdej práci a výsledkom.
  Navyše, v zahraničí oceňujú môj prínos do oblasti obrany a s ďalšími kolegami z fachu mám vynikajúce vzťahy. Vážim si ponuku Jany Černochovej, zužitkovať moje skúsenosti a odbornosť na pozícii poradcu ministerky obrany ČR pre zahraničné vzťahy a oblasť československej obrannej a priemyselnej spolupráce. A aby ste to mali kompletné dodám, že pôsobiť budem v rámci Agentúry pre medzivládnu obrannú spoluprácu (AMOS) MO ČR,” informuje Naď na sociálnej sieti.

  Slovenský exminister dostal ponuku už krátko po parlamentných voľbách, v ktorých pohoreli.

  1. BABIŠ ZAS BLBNE.NEDA MALYM STRANAM PRIKLAD A NEPREVEZME DO SVEHO „PROGRAMU“ PNZ. členu SV

   Namísto ,aby se dělal jako sám i on člen SV dnes nemehlo,že jsou on je jen muzikant ,ať přijde tady mezi nás,anebo tu pošle svého zástupce,abychom mu vysvětlili kde hraje opravdovà muzika.
   Minule to nezvládl s tou televizí nezrušil funkci GŘ ,dělal se hloupý, že byl prý nezkušený KING a dostal ránu do kedlubny a teď leží jak placka a zase nechce VSECHNY SV voliče, aby vyhrál programem PNZ té formace SV..
   No politický se kroutit to umí ,ale fakticky zase múze vybuchnout jak meloun, bo SV voliče nepofporujr a jeho priorita je prý drzet si ten Asocilni režim.
   Nikdy nedal najevo ,že ho chce změnit ,má plno továren prý v Německu a tam musí platit o dvě třetiny více než tady a tak dobře ví jaký tam je režim a nenápadne ho dát i nám ,aby jsme postoupili do vyšši kategorie podle VIZE pana Ing.Blahyňky. to se mu nechce .
   Že ji tu VIZI ten miglanc nezná !
   Kde je ,abychom mu ji podali a tak mu pomohli zvítězit včetně jeho starych londýnskych bank,které mu prý nejen pujčily ale třepou se na to ,aby to tady řídil jako podnik a instaloval CBDC.

   Lamentuje ANNA z KSH.

  2. Paní Bobošíkové, jakkoli se snaží zviditelnit, nevěřím ani slovo.
   To máte tak, když je Vám už hromada let a máte dobrou paměť, takže si pamatujete, nebo máte vystřiženy z novin všecky ty televizní krize a tamní průsery. Průsery a krize, ve kterých mladá, bývalá proaktivní svazačka Jana, hrála aktivní roli.
   Například, za jejího krátkého působení ve funkci ředitelky zpravodajství a publicistiky, nařídila vedoucímu technického úseku, aby sebral 20% ze základu platu studiových osvětlovačů.
   Důvod: Prý se většinu času natáčení flákají, posedávají na osvětlovacích lávkách a jinak nic nedělají..

   1. Co se přihodilo, že se ze svazácké Doroty stala nyní hlasatelkou odsuzujících činů, kterých se sama dopouštěla? Nějaký zlomový životní příběh?

    1. No tak když se z předsedy stranické organizace rozvědčíků Pávka může stát navýsost demokratický prezident schválený takovými morálními majáky jako Holubová a Tabery, tak bych se v zlomových životních příbězích až tak nepatlal…

 15. Rajchl v Kozojídkách
  http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/politika/kozojidky-zrusili-mu-sal-rajchl-se-rozjel-pod-sirym-nebem/
  „…Indoktrinace, která je přítomná, tak opravdu ničí mozky našich dětí. Ale my musíme opravdu ukončit všechny tyhlety propagandy! Duhová inkvizice, zelená inkvizice, která se tady na nás valí ze Západu, tak to je prostě něco, co musííme zastavit za každou cenu.
  Zejména v těch školách. Je to pro mě nesmírně silné téma. Musíme zrušit plošnou inkluzi, musíme zabezpečit to, aby vzdělávání našich dětí nebrzdily jiné děti, které neumí česky, ale zejména musíme zakázat jakoukoliv politickou indoktrinaci, včetně LGBTQ indoktrinace ze strany neziskových organizací. V den, kdy PRO usedne ve vládě, tak politické neziskové organizace už nedostanou z veřejných rozpočtů ani korunu,“ slíbil Rajchl. “
  Ano, indoktrinace našich dětí a vnoučat, vymývání mozků neziskovkami – to musí přestat!
  Jak to chce zařídit? A jak to udělá Fico? A jak to dělá Orbán?
  Prostě když se chce, tak to jde!

 16. Dezinformace, kerého blba to eště zajímá. Papaláši sou odsunuti, dáváni stranou nebo přesunování na jiná koryta a gdyž se vrátí podmínky, zas ho pošlou na provázku do dívadla blboňům na očích. Tím se zaplacená opozice nezabývá, počítá s tím jako druhý, třetí a další tah k totálnímu ožebračení blboňů, keří i v poslední chvíli budou čekat na záchranu od jim navolené vlády zaprodanců a sviní do guláše.

  V každé kolonii je pár figurek, vychovaných ku prospěchu moci a jen blboni to nevidí. Mají chytré řeči vyčtené ze zaprodané HisTórie, kerou přenášejí do našich dnů stále další a další generace zaprodanců, válejíchcísi koule ve fšech nahowno, pro lidi, ouřadech. Už tady máme šlechtu a panoše a zaprodané děfky a penězoměnce. Už i čarodějnictví a fšelijakých mystických krávovin je plno a platí je. A zaplatí si i vás, ale nebude vám to stačit na poplatky a na normální život. Je mi vás líto.

  1. Sebe vám líto není ? Žijete na Love Islandu, obklopen svolnými,inteligentními krasavicemi a vtulník s personálem k dispozici 24/7?

 17. To by mě zajímalo, jak členství v EU a NATO zvyšuje prosperitu a bezpečnost? V tomhle bodě by se mohl Vidlák rozepsat podrobněji. Co by vymyslel za fantasmagorii.

  1. Členství v NATO umožňuje Maďarsku vetovat vstup Ukrajiny. To je slušný bezpečnostní důvod, nicht wahr? Členství v NATO naopak Maďatsko nijak nezavázalo, dodat na Ukrajinu zbraně.

   Členství v EU umožnilo Polákům levně postavit dálniční síť. Také jsme mohli.. ale stavěli jsme raději cyklostezky nebo jsme nestavěli vůbec.. Naopak členství v EU Polákům nijak nebránilo, aby si vyjednali výjimky ohledně uhlí. Tak dlouhé výjimky, že přežijí zřejmě celou EU.

   Právo veta v Unii i NATO je nástroj, který je možné obchodovat a Orbán i Poláci to dělají imrvére. Skoro každý návrh vetují a pak smlouvají, co EU dá za zrušení tohoto veta.

   atd, atd, atd.

   1. Re: Vidlák

    Právě proto chtějí soudruzi z Bruslogradu vetovací klauzuli zrušit. Aby polský Antek, potažmo feferónský Šándor – ne, Šaňo je blbej – feferónský Attila (čti Otylo), anebo Béla – nevyrušovali a nesmlouvali.

    1. At Brusel okupantu udela proti nam a na nas cokoliv a NATO nas dodela ,
     vzdy politici dnesni i ty budouci musi stat jednotne po jejich boku.
     Nikdy jinak , at se treba kazdej zficne a zavorbanuje.
     Otroci zadnou zmenu nepripusti. Jenom pres jejich mrtvoly.
     Podvratnou cinnost proti narodu a statu neomezi.
     At treba Cechy zgermanizuji , korporace voberou vo vsecko nic nevadi.
     Zadnou zmenu zadny koalici ,politici nepovoli. Zadny volby nic nezmeni.

     1. Bohuzel svetova informacni revoluce este se sem nedostavila pres hradby ,beze zmencu. Jsou opravnene nadeje ,ze se jen tak nedostavi.
      Fico 4x zvolenej a zadna zmena. Vubec zadna .
      To je hodny velky pozornosti , 4x hovno. Nadeje rostou.Velkej uspech.
      Vzor pro vsechny budouci vlady u nas.
      Kolikrat asi este bude must bejt zvolenej . Aby zadna zmena nenastala..
      Nektery nemaji dost .
      Kdyz se neco opotrebuje a uz to neslouzi a nefunguje a je snaha to pouzivat dal , kam asi takove osvedcene snahy povedou..
      Vsecky cesty vedou do EU. Aby EU u nas vsecko zrusila,potom zrusi i ceeechie , hijee , az do konce. EU , tam vedou vsechny cesty ,
      rovnou do zarucenyho nekonecne zvolenyho konce..

   2. Re: Vidlák

    Kdes přišel na to, že Pšonci postavili LEVNĚ dálnice?
    Co já vím, tak to byly úplně stejné rozkrádačky, jako všude jinde. Jediný rozdíl oproti Čechistánu – menší počet stavebních firem – dcer a filiálek západních mateřských firem.
    A samozřejmě naprosto jiné stavební podmínky, než u nás.
    Nejlepší pak byl tějátr, jak jim to měl stavět Číňan. Místo stavění přes den hlídal v noci staveniště, ze kterého mu Pšonci – stavbaři kradli matroš, který tam přivezli přes den.

   3. To je blábol. Na takové kecy dnes lidi už neslyší. Ukrajina se do této agresivní společnosti zvrácené morálky nikdy nedostane a vy to Vidláku víte stejně jako já. Ukrajina to má takzvaně za pár a poté se bude budovat nová bezpečnostní architektura Evropy, v to tedy doufám. Takže Rajchl a celá strana PRO jde z mého pohledu mimo voličskou základnu
    Co myslíte Vidláku , věří tyto keci Rajchlovi většina jeho voličů? Já už dnes ne a nejsem sám, takhle to bude mít Jindra fakt těžké dostat se do parlamentu. NATO je hnus.

    1. EU a NATO jsou děs a hrůza, ALE! Když už tam jednou jsme, v EU po vůli většinových blbců, co to odkývali v referendu, a v NATO rozhodnutím hrstky zrádců, kteří nám v té souvislosti vysvětlili, že k něčemu takovému se občané nemají co vyjadřovat a bude to tak, jak rozhodnou oni sami, tak jednostranně vystoupit z těch organizací by znamenalo zopakovat si srpen 68, jen z jiné světové strany a v podstatně víc devastující podobě. Zatímco být v těch organizacím umožňuje, pokud bychom si jako Maďaři a teď i Slováci zvolili pronárodní vládu, sypat písek do soukolí a rozkládat to zevnitř, přičemž riziko postihu je v takovém případě marginální.
     Otázka je, jestli má podobnou ideu Rajchl; to by měl vědět Vidlák.

     1. Ovšemže má, mnohokrát to říkal sám a Vidlák jej citoval. Proto se taky stal zrádcem lidstva. Míněno českého lidstva. Je to totiž blábol, na který lidi neslyší. Rajchl není na základně, jak máte uvedeno nad sebou. Asi 80 lidí na základně jsou a neslyší? 80 000? 6 000 000? Kolik je na základně neslyšících? Na to není odpověď, protože lidi jsou stejně tak dva, jako deset a půl milionu. Každopádně nějací neslyšící jsou, víc se k tomu říct nedá. Možná to, že jsou hlavně v balíku voličů SPD, někteří u sympatizantů Kollera.
      Nebudu opakovat ten svůj komentář výše, aspoň ale neslyšícím připomenu svoji otázku, že jestli se musí vystoupit, tak jak, aby to skutečně bylo hnedka včilka teďka. A ještě teda, jestli to musí někdo nařídit, bude referendum…, taky, v čem to bude jiné, když se „ví“, že se neví, jaké budou z toho pro nás důsledky. „Ví“ se, že by se to „nějak“ zvládlo, to je jedno jak, hlavně, aby se bylo pryč. Prostě se proto musí, kdo nechce slyšet na nevisealemusise (to je tajné rozpoznávací heslo, podle kterého se vybarví, kdo je ničič) ničí tím to české lidstvo…

   4. Pane CHEFE právo VETA chce lejno z EK ZRUŠIT a návrh jak to udělat už leží tomu nikdy nevolenemu politbyru EK na stole.Polsko ho odsouhlasi a hned se mužou všichni dát vycpat jako političti panáci.
    To je třeba kritizovat a ne připravovat a zmanipulovat o tom prý referendum a pak tvrdit, že se metodou C-hUcpe střelili voliči do vlastní nohy

    No ni ?ptá se AzKSH…🙋🔔💥🇨🇿♥️

   5. Milý Vidláku,
    pokud by hlavním důvodem našeho setrvání ve válkyvyvolávající organizaci NATO mělo být to, že můžeme vetovat vstup jiného státu (Ukrajiny např.), je to důvod po výtce lichý. Mnohem raději bych byl mimo NATO a tedy bez možnosti veta. Každý (stát) svého štěstí strůjcem. Když tam někdo chce, ať se tam hlásí (nechá se pozvat). Ukrajina v NATO by mi jako nečlenu NATO byla fakt ukradená. To by byl problém Ruska a předpokládám, že to by si to dovedlo vyřešit samo i bez nás. Jak? To vidíme v přímém přenosu nyní.

 18. Jezisi Vidlaku, to nevite ze jednim ze zpusobu demagogicke kontrapropagandy je najit v clanku byt malou chybu a ucinit z ni bojove pole ? Jdete tomu v ustrety. Jake „Narodni shromazdeni“ probuh ??! jeste dobre ze jste nenapsal Velky Statni Chural 😀 Как-то так ?!

  1. Hulvathe, vy mě čtete už dlouho, ne? Copak nevíte, že je to Zemanova metoda? Drobné nepřesnosti na kterých rajtují novinářští ratlíci, z toho spolehlivě udělají téma a rozšíří to mnohem dál, než bych to dokázal já.
   Dělám to pravidelně a pořád.

  2. Chural byl nejen Velký, ale hlavně Lidový.
   Říkali jsme tak pravidelným poradám při konkurzu Chemapolu, byla to nejen podle názvu nehorázná legrace až třeskutého formátu.

     1. Díky za podporu, ale ten Calvera má recht. Zmíněný konkurs začal v lednu 1999, a to už i u Mongolů bylo dávno po jejich plyšáku a neměli už Chural Velký, ale Státní, jak je uvedeno v Banditově odkazu.
      Takže už i v jurtách zažehli světlo demokracie a co bylo Lidové stalo se Státním. Jak jsou na tom s privatizací Státního netuším, možná by to bylo zajímavé zjistit. Kupóny na ovce?
      🙂

      1. Re: Godot

       Zlaté doly.
       Nedělám si prdel, kopou zlato jak zbláznění.
       A taky mají fůru uhlí. To přijde na řadu posléze.
       Idioti nechápou, že jim je v jurtách nejlíp…
       Až to pochopí, nezbydou jim ani jurty, ani země pod jurtami.

 19. doplnam fakticku poznamku
  Fico dal navyse ministrov aj Hlasu aj SNS, cize ma Fico o o dvoch ministrov menej ak by mal mat podla vysledkov volieb – urobil to v mene stability koalicie
  a Pelegrini dostal predsedu parlamentu (a podporu v buducej kandidatke za prezidenta)

  1. inak ludia Fica naozaj nemusia, ale Progresivci su taka hrozba ze sa premohli a isli volit Fica napriek vsetkym jeho chybam – dostal takmer 24% (povodne mal 8% v roku 2020)
   a podla prieskumov si 66% volicov na Slovensku praje vladu na cele s Ficom (lebo nechcu Simecku)

   1. Fica zväčša nemusia gaučoví politológovia, a to hlavne preto, lebo im to povedala Puškárová na TV Markíza a myslenie bolí všade na svete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *