27 května, 2024

Státní zástupce Aleš Cimbala – novodobý Urválek?

Jde o státního zástupce, který zažaloval učitelku Martinu Bednářovou za popírání genocidy, když se loni na jaře provinila vyjádřením názoru, že v Kyjevě se nic zvláštního neděje. V první instanci byla osvobozena s tím, že nikdo nesmí být souzen za názor. Ale pan státní zástupce Cimbala to míní dobře, chce dokonce Martinu Bednářovou „dovychovat“.

Novinářka Cecílie Jílková zaznamenala pro web Nová republika:

„Státní zastupitelství pro učitelku českého jazyka původně žádalo podmíněný trest a pětiletý zákaz práce s dětmi. Nyní se domáhá vyslovení viny s tím, že od uložení trestu by bylo možné upustit, pokud by žena projevila nad svým skutkem lítost.

„Vybočila z řádného výkonu učitelství, relativizovala válečnou agresi a nepravdivé informace vydávala za pravdivé,“ shrnul státní zástupce Aleš Cimbala, podle nějž poslední dva důvody spadají pod trestní řízení. Dodal, že výrok o vině by měl výchovný efekt.“

“Požadování vyjádření lítosti je inkviziční praktika ze středověku,” vyjádřila se serveru Reportéři on-line spisovatelka a členka společenství PRAK Lenka Procházková, která kauzu monitoruje od samého počátku. “Obžaloba k této praktice sahá pravděpodobně z důvodu nedostatku důkazů.”

A nedostatek důkazů – ten tu tedy je. Kdyby „Kyjev hořel“, jak se loni v březnu psalo v našich pravdomluvných médiích, vypadal by dneska jako Gaza po náletech izraelských letadel či Berlín po konci války. Ale to nevypadá, dokonce reportérka Markéta Kutilová napsala na začátku léta, v době prázdnin, že vlaky do Kyjeva jsou plné rodin s dětmi a v Kyjevě se krásně sedí venku v kavárnách. Po mediálním lynči musela smazat nejen tento status, ale rovnou celý profil na Facebooku. Kyjev prostě shořel a basta.

Loni v dubnu, v inkriminované době, kdy tam prý probíhala genocida, byl Kyjev plný západních politiků, kteří se předváděli u pytlů s mrtvými, údajně z Buči. A následně besedovali se Zelenským. Kromě našeho Péti a pár dalších neměli ani neprůstřelnou vestu, dokonce ani helmu. Německá ministryně vnitra Nancy Faeserová pila na balkóně německého zastupitelství v Kyjevě s Kličkem rozjuchaně šampaňské. Ta budova tam v té době podle státního zástupce Cimbaly už ale neměla být. Genocida se šampaňským neslaví. (Viz obr.)

ARCHIV – Ein Foto, das für Empörung sorgte: Nancy Faeser (l) und Hubertus Heil (r) stehen auf einem Balkon der Residenz der deutschen Botschafterin in der Ukraine und trinken Sekt. Foto: Christophe Gateau/dpa/Archiv

Učitelka Bednářová tedy nelhala. Ten, kdo zjevně lže, je státní zástupce. Není to náhodou zneužití funkce, tvrdit nepravdu, a ještě za popírání této nepravdy požadovat odsouzení?

„Předsedkyně odvolacího senátu Městského soudu v Praze Hana Chaloupková v odůvodnění zrušení předchozího osvobozujícího rozsudku uvedla, že sice nesouhlasí ve všem s odvoláním státního zástupce proti původnímu verdiktu, avšak první instance by se měla některými souvislostmi případu znovu zabývat.

Mgr. Hana Chaloupková v červnu tohoto roku také pravomocně odsoudila za “popírání genocidia” PhDr. Josefa Skálu, Vladimíra Kapala a Ing. Juraje Václavíka v rozhlasové debatě o Katyňském masakru,“ píše opět Cecílie Jílková.

Zdá se tedy, že soudkyně Chaloupková je už odzkoušená a rozhoduje tak, jak se má a neargumentuje trapně nějakým právem na vyjádření názoru. Uvidíme, jak odolná bude prvoinstanční soudkyně pro Prahu 6 Klára Jantošová vůči nátlaku odvolacího soudu, že tzv. „musí něco najít, za co se dá napařit trest“. Asi obrázek vyhořelého Kyjeva. Lze použít fotografie libovolného rozbombardovaného města, jako to udělala na začátku „ruské speciální operace“ západní média, když z nedostatku katastrofických snímků používala fotografie Ukrajinci rozstřílených domů na Donbase.

“Já jsem všechna svá tvrzení u soudu nevyvratitelně a nezpochybnitelně doložila,” vyjádřila se dnes serveru Reportéři on-line Martina Bednářová. Kromě oficiálních stanovisek soudu prý předložila i závěry mezinárodních institucí a organizací, záznamy z dobových konferencí a dobovou popsanou fotodokumentaci.

Žalující strana pak dle vyjádření Bednářové nepředložila kromě nahrávky z vyučovací hodiny žádné protidůkazy ani fakta. Nahrávku, která posloužila jako důkaz obžaloby, pak označila učitelka Bednářová za upravenou střihem.

“A právě na těch částech nahrávky, které byly upraveny, dodatečně ozvučeny či naopak vystříhány, postavila obžaloba své dva odborné posudky,” sdělila Martina Bednářová.

Podle ustálené judikatury Nejvyššího soudu i Ústavního soudu přitom nelze použít jako důkaz v trestním řízení před soudem nahrávku, která nebyla pořízena na základě soudního příkazu úředně zapečetěným záznamovým zařízením, které znemožňuje manipulaci se záznamem. Právní doktrína to nazývá otráveným ovocem z jedovatého stromu.

Pan státní zástupce Aleš Cimbala je ten, kterého naše vláda potřebuje. Nějaká spravedlnost ho nezajímá, fakta ho také nezajímají, má své zadání a jde za ním neochvějně spolu s rodinami Kolářů a Kroupů, kteří Martinu Bednářovou pilně udávali a nařizovali propuštění z práce. Rozsudek má být odstrašující pro další učitele, kteří by si troufli, a nejen pro učitele, ale má také Martině Bednářové zabránit v požadování odškodného za neoprávněné propuštění z práce a způsobení i další újmy, protože je prostě nezaměstnatelná a vláčená bahnem.

„Právní zástupce Martiny Bednářové se vyjádřil, že věc nepatří před trestní soud. ‚Trestní právo není lék, kterým lze léčit neduhy této společnosti,‘ sdělil.

‚Když jsem přesně před 30 lety promovala na Filozofické fakultě UK, složila jsem akademický slib, přísahala jsem při něm na žezlo, že se cituji ‘budu s neúnavnou pílí věnovat humanitním studiím ne pro špinavý zisk, ale proto, aby byla šířena pravda’,‘ doplnila pro server Reportéři on-line Martina Bednářová.

‚Dnes z úst pana státního zástupce opakovaně zaznívala slova dezinformace a lež. /…/ Dezinformace neexistují. Existuje pouze jakési sdělení a toto sdělení lze za předložení relevantních důkazů buď potvrdit, a pak je to pravda, nebo vyvrátit, a potom je to lež,‘ sdělila učitelka Bednářová.“

Společenství PRAK – Proti Represi A Kriminalizaci, jehož zakládající členkou je i Lenka Procházková, založilo na podporu nyní nezaměstnané učitelky v květnu tohoto roku transparentní účet, kam lidé poslali již stovky tisíc korun a podpůrné vzkazy.

Dodávám ještě, že žádný učitelský spolek ani kolega se Martiny Bednářové nezastal, pouze předseda Pedagogické komory Radek Sárközi v rozhovoru s Janou Bobošíkovou.

31 thoughts on “Státní zástupce Aleš Cimbala – novodobý Urválek?

 1. Vsadím sandál, že je to žiďák… Kdopak si pamatuje na UA hrdinku N. Ševčenkovou, která byla zajata RF na Donbase, vyměněna a poté kooptována do UA Parlamentu? Když pak jako poslankyně v televizi řekla, že UA řídí žiďáci, kterých je na UA jen 0,1%, ale v nejdůležitějších funkcích a postech je jich si 75%, upadla v nemilost, bylo zahájeno její trestní stíhání za vycucané zločiny, a následně rychle zmizena ze světel „demokracie“… Kdybychom se pídili i u nás, jak je to s poměrem žiďáků v populaci a jejich rozptýlení na klíčových postech, možná bychom dospěli k podobnému šokujícímu výsledku, ale na fdruhou stranu bychom znali důvod, proč je tato rozkradená, zadlužená, zotročená a zdevastovaná kolonie v takovém srabu…

 2. Všechny tyto zločiny režimu je třeba důkladně a důsledně dokumentovat. Aby je bylo možno stíhat a potrestat, až se k nám právo vrátí. Podle jejich vlastních zákonů, nic nebude třeba měnit. Jen při jejich uplatňování měřit stejným metrem.

  Aby tito Urválci nedožili vysmátí jako jejich slavný předchůdce.

 3. Také se přidám a paní učitelce přispěji.
  Protože stát proti jednotlivci má všechny páky a může se soudit do nekonečna. Pro paní Bednářovou je to trpké zakončení učitelské profese.

  1. Je smutné, že z příspěvků lidí na její boj proti státní šikaně,musí paní Bednářová odvést státu daň.

 4. Blbeček Cimbál je okouzlující. Zažaloval učitelku, která poctivě vyučovala. Na udání košer chazarských lepšolidí, škůdců Krupkařů. Vraždění koronafašismem tomu samému blbečkovi nevadilo. Střízlivé hodnocení války v košer v protektorátu BlackRock Banderastánu – ano. Takovéto kolaboranty platíme z daní.

  Řádný výkon učitelství je vlát podle košer fašistické zlořádu, který lstivě vydávají za prozápadní směřování nebo liberální demokracii. Uvědoměle hát od rána do odpoledne je „správné a odvážné“.

  S Cimbály, s agenty Fialovými hnusy a Bureši až ke kapitalismu zúčastněných stran. 🕎👹

  🕎 V Plzni užiteční idioti stejného vyznání terorizují nějakého kebabáře Turka za názor na sionistickou entitu. Že prý nenávist, asi k humanitárnímu bombardování. Tak jistě, košer tyrany musíme milovat, až do transhumanismu a euthanázie ‼️

 5. Kubice, Šaroch, Cimbala – jak se to rýmuje.
  A ten transparentní účet je hustej. Doporučuju kouknout aspoň na pár vzkazů. Není to s Čechama ještě úplně marný.

 6. Toto je naprosto nestabilní stav, který nemůže dlouho vydržet. Otázka jen je, kam to spadne, zda do naprosté orwellovské totality nebo do nějaké svobodnější spravedlivější formy společnosti.

  1. Bude orwelovská totalita, televizní obrazovku, která zároveň i nahrává už nosí skoro všichni v kapse. Mám pocit, že už jsme prostě za bodem zvratu, alespoň tady v ČR. Až příliš mnoho lidí zde naprosto morálně zdenegerovalo, nechá se vodit mainstreamovou propagandou za ručičku až k extrémním postojům typu přání smrti svým pol. oponentům apod. Tohle nemůže dobře dopadnout. Kdo uteče, vyhraje.

 7. Na břehu Moldau zametli popel
  pirátské plačky utřely snopel.
  Živá duše učitelky
  kouká z rynku, leze z telky.
  To je průser jako s Husem!
  Lidi se otřásli hnusem
  berou cepy, berou vidle
  opustili teplé židle
  běží hore Nerudovkou,
  podpořeni zásahovkou.

 8. A přece se točí!
  Vítkovi vylezly oči
  už je měl na kraji důlků
  hodil do sebe půlku.

  Chlastali tam na balkoně
  a my tady dřem jak koně
  vyrábíme obraz boží
  a oni tam řežou noži
  pečené sele!
  No doprdele!
  Tak ta úča pravdu děla
  všude tam nemají děla,
  veselí se, radují,
  smějí se nám “vy chuji!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *