13 června, 2024

Protitlak

Po včerejším pochmurném článku je vysloveně zapotřebí nějakých dobrých zpráv. A já je mám. Původně měly vyjít už včera, ale Rasmussenův pokusný balónek bylo zapotřebí okomentovat. Dnes ale chci říct, že se nic z toho ještě nestalo a nikde není řečeno, že se tyto pochmurné vize vyplnit musí. Nikde není řečeno, že všichni ti Fialové, Rakušanové, Černochové, Pojarové a Klímové skutečně najdou odvahu, pustit se natvrdo do válečného dobrodružství. Dělat válku, to totiž není žádná sranda. Z toho se pak vyvozují odpovědnosti. Když posíláte lidi na smrt, může taky jednou někdo poslat na smrt vás.

Jak to ve Vilniusu dopadne, o tom se teď rozhoduje na bojišti kdesi v Záporoží. A stále více diplomatických hlasů říká, že Ukrajina hraje vabank. Pokud nebudou se svou ofenzívou úspěšní, budou naši političtí jenerálové sakra opatrní v tom, aby svůj osud svázali s prohrávající Ukrajinou. Rok sledujeme tetelení médií, jak je Putin izolovaný a zahnaný do kouta, ale ono to stále více vypadá, že se do izolace a do kouta zahnal henten kolektivní Západ. Zoufalí lidé samozřejmě dělají zoufalé věci a umírající kobyla nejvíc kope, ale když pak vidíte, jak se rozpadá všechno kolem vás, tak musíte být sakra silná osobnost, abyste si troufli vyzvat na souboj Rusko s Čínou a ještě i své vlastní nesouhlasící obyvatelstvo.

A já se ptám… Je Fiala silná osobnost? Je Černochová silná osobnost? Je Petr Pavel dost silná osobnost, aby se odvážil v této situaci převzít moc nad životem i smrtí? Tohle není žádná sranda.

Víte, já už delší dobu píšu o tom, že každý tlak přináší protitlak. Vidím, jak se mění poměry ve společnosti. Vidím probouzení tohoto národa. Vidím trendy. Vláda je jak buldozer, který je sice silný, stavěli ho třicet let, udělali mu spoustu podpůrných struktur, ale radlici spustili příliš hluboko. Nahrnuli si toho před sebe příliš. Ano, jejich loutkovodiči to po nich chtěli, ale prostě to přehnali. Přiliš tlačili a ta hromada před nimi, ta se nepokládá a oni nepřejíždějí překážky. Před nimi se to kupí a kupí. Buldozer stále zpomaluje a zpomaluje a jen ještě nevíme, kdy se jeho pásy začnou prohrabávat na místě. A navíc ještě vidíme, že používají univerzální libtardské řešení. Ještě více spouštějí radlici.

Ve čtvrtek jsem se zúčastnil konference Společnosti na obranu svobody projevu. Pozvali si politiky napříč spektrem, aby se jich zeptali, proč zavádějí cenzuru. Samozřejmě žádný Rakušan se tam neobjevil. Ani Pojar, ani Klíma ani nikdo z výboru pro henty hybridní hrozby. Byl tam Zahradil, který řekl, že vlastně už ani neví, jak velkou část ODS svým názorem reprezentuje… Nemyslím si, že by byl u modroptáků jediný a nemyslím si, že by to neviděli i voliči ODS.

Za Pětikolku tam byla i Nina Nováková z KDU a Zdeněk Hraba za STAN. Samozřejmě se zaklínali tím, že není důvod k obavám, ale moc přesvědčiví nebyli. Nováková pak natvrdo řekla: „zaplatňpámbu, že mám imunitu.“ Hraba se zaklínal nálezy Ústavního soudu, ale nikoho v sále nepřesvědčil, že o nic nejde. Ani organizátory o tom nepřesvědčil. Za opozici tam byli Nacher a Kobza… a také kroutili hlavou. Ale všichni viděli, že omezování svobody slova je průser, který se Pětikolce jednou vymstí. Nevěřte mi, celá konference byla snímána celou řadou kamer, pusťte si to sami a přesvědčte se sami.

Já chci ale podotknout něco jiného. Do čela odporu proti plíživému zavádění totality se začínají stavět lidé, kteří ve svém životě už něco dokázali. Už to není jen neuspořádaný lidový odpor, stále více se v tom českém nesouhlasu začínají objevovat lidé, kteří mají představu, jak by se to dalo udělat. Už není jen touha po změně, už tu není jen Peterková a Zítko. Už to není jen napůl recese a napůl zoufalství. Společnost pro obranu svobody slova byla schopná uspořádat konferenci v Kaiserštenjsekém paláci a to naprosto profesionálně od první do poslední minuty. Byli schopni tam sezvat zástupce víceméně všech sociálních bublin, včetně mé maličkosti. Jiná věc je, že ti, kterých se to nejvíc týkalo, ti nepřišli.

Byli schopni zvolit strategii, která je dostala mezi poslance, byli schopni přivést pod jednu střechu takřka všechny, kdo mluví za Alternativu a vypadali, že teprve začínají a rozhodně nemíní touto iniciativou skončit.

Jindra Rajchl ve stejný den „vyprodal“ Ostravu. Naplnil sál pro devět set lidí. V lednu jsem doma hostil Ládíka Větvičku, který mi řekl, že Rajchla v Ostravě nikdo nezná… Tak už to není pravda. Včera naplnili ještě sál v Petřvaldě… Už jsem tu psal, že PRO je strana, která přišla s úplně novým konceptem svého fungování. Je to takové americky trumpovské. Všechno se dělá mezi lidmi, netřeba přesvědčovat předsedu, ale je nutné přesvědčit publikum, rychle se vychovávají řečníci a celé je to laciné na provoz. A to prosím ještě není žádná převolební kampaň. Až to nastane, tu bude smršť, jakou tato země ještě neviděla. Jestli to takhle půjde dál, tak před volbami bude Jindra řečnit na stadionech stejně jako Trump. Nikam jinam se to publikum nevejde. A po celé republice budou na menších akcích naráz řečnit lidé z PRO.

Budu pokračovat… Parlamentní listy koupil Marek Španěl a hned se nechal slyšet, že bude raději dezolát, než pokrytec. Už před několika měsíci jsem psal, že na straně tohoto národa je mnohem více lidí, než si myslíme. Další skupina schopných lidí, která se rozhodla odkrýt hledí a postavit se za naší vlast.

Přidejte si k tomu ještě výrazné jednotlivce. Třeba Jana Fulína a jeho První zprávy, nebo Petra Bohuše s Modrým Jelenem, skupinu kolem Rádia Universum, časopis Argument, Šifru od Milana Vidláka… a mohl bych pokračovat dál a dál, tato země je najednou plná projektů a nápadů, lidi začala zajímat jejich budoucnost a stále více našich spoluobčanů chápe, že celá ta občanská společnost postavená kolem velkých médií, politických neziskovek a České televize, nebyla stavěná pro nás, ale pro henty nadnárodní korporace a jejich mocenské struktury. A tak jsou ochotní platit nové podpůrné struktury a hledají cesty, jak neplatit veřejnoprávní hyeny.

Dnes už člověk musí být poměrně velký břídil, aby svojí veřejnou činnost neufinancoval. Jasně, stojí to na výjimečných osobnostech, ale upřímně… na nich to stojí vždycky. Na osobnosti lídra prostě záleží ve všech časech. Poptávka po takových lidech je dnes obrovská a čím více se vládní buldozer snaží hrnout svojí agendu, tím víc napomáhají tomu, aby tu rostla nová občanská společnost.

Teď je ta chvíle, kdy to začíná být vidět a začíná se to lámat. A pokud mohu soudit, Petikolka dělá všechno pro to, aby stávající trendy ještě urychlila. Oni nezačali být opatrní, šikovní, úskoční a nezačali dělat správné kroky. Nedali rozpočet do pořádku. Nedali do pořádku zahraniční politiku, nenastartovali ekonomiku. Neudělali nic pro to, aby si lidi řekli, že je svět v pořádku. Naopak. Denně od nich odpadají jejich věrní. Denně.

Fiala to maskuje tím, že halasně prohlašuje, že se demonstrací nebojí. Ale on se bojí. Počet jeho věrných klesá a klesá. A žádný K.R.I.T. na tom nic nezměnil. Ani vypnutí dezinformačních webů nic nezměnilo. Jen se vytříbily. Ezoterické blbosti jsou pryč, zůstali ti, kteří dokázali tento tlak překonat. A navíc jim vláda udělala reklamu. Seznam dává upozornění na dezinformační weby a má tam ikonku: „zpátky do bezpečí,“ ale funguje to spíš obráceně. Vládní boj proti dezinformacím dokázal jediné – posílit všechny ty „dezinformátory,“ kteří se mnohem víc semkli a naučili se nové postupy.

Na závěr už mám jen jednu zprávu pro ty, kteří stále ještě vědí, že to všichni dělají špatně, že se stejně nic nezmění a že všechno, na co upozorňuju, je jen marginální sociální bublina. Ne, není. Roste den ode dne. Jen jde jiným směrem, než jste si vysnili, protože celá společnost je jiná, než byste jí chtěli mít. Buď se přidáte k tomu, co funguje a nebo zůstanete stát opodál. Máte hodně možností, čemu pomoci. Ale řeči už nestačí. Musí se pracovat.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

312 thoughts on “Protitlak

 1. Jenže na druhou stranu, jak silná je poptávka po „svobodě slova? Nakolik silným tématem je pro většinu voličů, nejen žvanivců v salónu „sociálních sítí“?

  1. Pan Wagner bojuje jak může. Můžete se zaregistrovat na wagner.exanpro@gmail.com a bude vám zasílat informace. Jinak na PČR zaslal Trestné oznámení číslo 001/2022 a Trestné oznámení č.002/2022. Jsou to přímo studijní materiály. Jinak k Vrběticím byla po roce výbuch vypracována diplomová práce, někdo něco předvídal.

 2. Video: veterán Bačinský – bývalý člen mierových síl v Kosove.
  Vynikající projev! Je starší, ale stále aktuální.

  Hovorí o Ukrajine, o súvislosti s Kosovom, pripomína zrady slovenských elít (hlavne Osuského, ktorí sníva svoj zvrátený sen o „cvrlikaní stroncia 17 na Krásnom námestí“).

  PS: naturálny prejav „vyšperkováva“ obsah.

  https://www.facebook.com/povstaleckavladaSR/videos/512949503896893/?extid=NS-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&mibextid=2Rb1fB&ref=sharing

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *