27 května, 2024

Protiruská sankce na dnešní den

Server Kosa zostra, vydávaný blogerem Petrem Vlkem, na němž kdysi začínal i Vidlák, dnes vydavatel Vidlákových kydů a i Litterate, občas dává do rubriky „vtip na dnešní den“ nebo „obrázek na dnešní den“ něco pro pobavení čtenářů. Přesně do této kategorie by se hodila odpověď kazašského prezidenta Kasyma Tokajeva na výzvu předsedkyně Evropské komise Uršule von der Leyenové, aby se Kazachstán připojil k protiruským sankcím. „Od firem, které obchodují s Ruskou federací budeme nově požadovat, aby vystavovaly faktury.“, řekl Tokajev von der Leyenové.

Tokajev navštívil Brusel minulý týden. Kromě jiných jednal i s předsedkyní Evropské komise. Jednat přijel o rozšíření dodávek zejména energetických surovin, v nichž EU kvůli protiruským sankcím dost „tlačí bota“. Kazachstán se ukázal jak zdatný obchodník a už před touto cestou zvýšil dodávky zejména ropy do EU. Část ropy je sice označována jako „kazašská směs“, což je ruská ropa Ural říznutá kazašskou ropou. Polovina Evropy z ní ráda vyrábí pohonné hmoty a některé země právě na tuto komoditu spoléhají po nabytí účinnosti protiruských sankcí zakazujících dovoz ruské ropy do EU.

Maďarsko z této sankce získalo trvalou výjimku. ČR bohužel jen dočasnou, což se odráží v cenách paliv, které jsou na českých totemech vyšší než na čerpacích stanicích v okolních zemích.

Tokajev před nástupem do prezidentské funkce strávil mnoho let v diplomacii. Takže drzý požadavek předsedkyně Komise jej nijak nezaskočil. Sice není logické, když po nějaké zemi EU požaduje zvýšení dodávek energetických surovin, aby ji zároveň nutila k připojení se k protiruským sankcím, které EU do energetických problém dostaly. Kazašský prezident ji jako zkušený diplomat s jejím požadavkem neposlal někam, ale s vážnou tváří jí nabídl nejvtipnější protiruskou sankci. Von der Leyenová se na tento výsměch do očí podle probruselského serveru Politico nezmohla na jakoukoli odpověď. Až takovou vstřícnost od kazašského vládce zřejmě nečekala.

Kazachstán na protiruských sankcích slušně vydělává. Od ruské invaze na Ukrajinu a vyhlášení jedenácti balíčků unijních sankcí, bylo v Kazachstánu nově registrováno přes 200 tisíc podniků se zahraničními vlastníky. Polovina z nich patří ruským firmám a občanům. Druhá polovina jsou dceřinky západních firem. Obě skupiny kazašské pobočky využívají právě k tomu, aby mohly bez problémů obcházet unijní protiruské sankce. Kazachstán díky tomu zaznamenal růst daňového inkasa o 12 %.

4 thoughts on “Protiruská sankce na dnešní den

 1. Pane K+1

  Jak jistě dobře víte bylo Česko vybráno k totálnímu vyloupení záměrně.Jeho SV tj Společnost Volicu , je cílem posměchu a voliči se stali známí jako mistři světa ve skoku na ŠPEK.
  Kapitalismus bez přivlastkú používá na zubožovane domorodce taktiku CHUCPE a voliči formace SV to nedokázali doposud rozpoznat a odhalit .
  Uvedu některé do očí bijici priklady.
  Tzv úsilí prý SJEDNOTIT voliče jim ve skutečnosti není.Elita národa 34 let selhává a její protagoniste naoko vyvíjejí úsilí najít jakýsi tzv „společný program“😭🇨🇿☠️.
  Je to samozřejmě BLUFF a lid problé a zabejčené volá *DEMISI* což je v překladu souhlas s režimem,který je rabuje a rabovat dále bude ,dokud se nenajdou kontraelity,ktere svým programem odhalí podvody ,lež a špinu ,kdy dav je řízen jen 6 prioritami jeho ohlupovani !
  ,První je
  KDYŽ CHCEŠ ZVITEZIT NAD SVYM NEPRiTELEM (to jsme my voliči z SV) MUSIS INDOKTRINOVAT JEHO DETI.
  6 priorita je jejich ničení a zabíjení volicu ve válce !

  Další ovšem méně známý je manévr CBDC,tj giga digi koncentrák s Digi identifikačními čisly ,ne vytetovanými na ruce jako za SS ,ale přilepenými na čele a rozhodováním kapitalistu bez skrupulí „O NAS A BEZ NASS“ ,kdy toto banksteři rozhodli už dne 29.3.2019 ,mělo se to uskutečnit IHNED,ale nešlo to a tak zabejčené to šinou před sebou a je to i neviditelný duvod k vyprovokované válce na UK,kdy rozhodnutí banksteru zná nejen V V P ,ale i pan bývalý president TRUMPF.
  Je toho více a domnívám se že se pane K+1 svými članky chcete účastnit odhalovani těch gigantických seminářem o kterých nesmí mít nikdo z občanu ani ponětí jinak vláda SATANISTU ztratí jeho ochranu a kopi zla pana Satana se zabodne namísto nám do zadku jim do prdele.

  Tak to píše ta prý swindura ANNA z KSH a ptá se jak dalece se chcete připojit v situaci ,kdy naše elity totálně selhávají a dělají si z občanu vrtuli.

 2. No jo pane Targus,
  SV Společnost Volicu nesmí být informována a pak je tady désny bordel😭💥🇨🇿!.Naštesti už jsou připravovaný miliony ,které umožní naše osliky,kteří si zvolili neomarxistickou vládní špičku a nyní prý budou na demonstracích řvat misto „DEMISE „PNZ,PNZ což splyne na volání Peníze,peníze jinak vyvěsí heslo

  UŽ NIKDY ANI JEDEN VOLEBNI HLAS ODS,

  kde přeceda vyhrál prý svoje tituly v tombole,KDU,které zvolily kostelní babičky a nyní jim ti satanisté ukradli peníze,aby neměli brzy ani na svičky,Piráty no ti mají zločin na své vlajce a chtějí prý ten neomarxismus nejvíce a nyní se do toho spolku tlačí i *ANO bude mi líp,*kdy do EU nominovali JOURY všemu lidu a ta zácpava pilně všemu míru pusu cenzurou a celé to uzavírá propagátor mocnářství v podobě PRO.
  Fuj,fuj fuj to je hnujj!💥🛠️🚴?!

  Tak soudí to děvčátko Anička a chce propagovat pro mladé lidi odstěhování do U.S.A jak to udělal pan David Drobik ,který publikuje své videa,jak mladí lidé právě tam zbohatnout a ne,že ne ANO $$$🇨🇿🇨🇿🇨🇿

 3. Vzkaz autorovi.
  Již delší čas pozoruji, že jste zcela nevhodný kus. Odmítáte býti oslem a rovněž i poslem dobrých zpráv.
  Od zítřka vám začnu nadávat, tupit, urážet a tak všelijak podobně, protože s oblibou hrabete ve zcela nevhodných koutech hnojníku.

  1. Ukrsula zajima jen vopravdu ty nejvytrvalejsi zajemce..
   Co nemaj porad dost.
   Rusove , vypravela den dva zpet , hodili atomovky na Hirosimu a Nagasaki.
   Asi , mozny je dnes vsecko , asi na ty lEUno ubohosti, muze vzniknout zavislost ,
   jako na drogach. Nebo co.
   A najdou se takovy, ze ji vodpovi ..
   V konkurenci /habeck,burbock,stolenberg a spol/, vzdycky a nekonecne trapny..
   Az na hranice Ruska je vsecko ted , jen spatnej podpultovej vtip.
   Vyjevy trapnych parodii na nacisty , tomu taky nemuze nikdo odolat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *