22 června, 2024

Proruský Chcimír

Je to několik let zpátky, ve šťastnějších časech, to jsem tak jednou přinesl domů čínské lampiony štěstí, které jsem sehnal ve výprodeji za úplný pakatel. Večer jsem svolal všechny svoje děti, ten den u nás bylo i několik jejich kamarádů, rozdal jsem jim ty lampiony, zapálil a vysvětlil jsem jim, že Číňané je vypouštějí s nějakým přáním, které lampiony vynesou k nebi. Byla to taková hezká chvilka, když si děti přály nové lego, novou panenku, nové kolo, brusle… a jako poslední pouštěla svůj lampion jedna holčička ze sousedství a ta si přála, aby se její tatínek s maminkou zase k sobě vrátili.

Tenkrát jsem div nezamáčkl slzu. Moje děti měly banální přání věciček, které viděly u kamarádů a také je chtěly. Ale této holčičce doopravdy něco chybělo. Ona doopravdy o něco přišla, byť jsem věděl, že její rodiče jsou rozumní a svůj rozvod zvládli bez dramatických scén. Ale i přes veškerou snahu, přes veškerou snahu dítě ušetřit trápení, stejně si ta holčička nejvíc přála právě tohle.

Právě tato scéna mi proletěla hlavou, když jsem si řekl, že nějak musíme prokydat, co to vlastně je, být proruský a z čeho nás libtardi vlastně obviňují. Musíme si trochu rozebrat, kde se to chcimírství bere. A zjistil jsem, že jsme všichni v situaci šíleného rozvodu našich rodičů.

Takhle to je, ne? Naše státnost byla porozena v USA na sklonku První světové války. Tam to Masaryk zaonačil, že jsme byli touto nastupující velmocí zmíněni v jejích dohodách se kterými prezident Wilson mířil na jednání do Evropy. S trochou nadsázky je Amerika tak trochu naše matka.

Sovětský svaz nás zase osvobodil od nacismu. Provedl to velmi důrazným a řinčivým způsobem. Zaplatil za to životy sto padesáti tisíc svých vojáků, pak bouchl pěstí do stolu a zavedl tady svoje pořádky. Z jedné strany USA, z druhé strany Sovětský svaz… v Jaltě to byl takový sňatek z rozumu a je to už sedmdesát let, co jsou evropské státy tak trochu jejich děti. Oni byli ti nejsilnější, oni tady vnucovali svojí velmocenskou vůli. USA více mateřsky pomocí soft power a Sovětský svaz se s tím příliš nemazal.

Ne, nebylo to vůbec ideální soužití. Hromovalo se, vyhrožovalo se, naopak se zase i sbližovalo, ale už za studené války se stavěly produktovody z východu na západ. Už za studené války se také čile obchodovalo, vyměňovalo. Zbrojilo se, dělaly se špionážní lety, diverzní akce, vedly se války v zastoupení, ale také se dělaly smlouvy o jaderném odzbrojení, dohody o nepoužívání raket středního doletu, atd, atd.

Pak se ukázalo, že máma má dobrou práci a spoustu peněz a táta začal chlastat.

A tak USA ovládly prostor, ze Sovětského svazu zbylo Rusko, které mělo co dělat samo se sebou, v evropském domě začala rozkazovat máma a přestala se ohlížet na fotra, protože neměla důvod. Fotr byl rád, že je rád.

Jenže… po pár letech se táta vzpamatoval. Omezil pití, začal zase pracovat a i když ještě pořád nedosahuje svých bývalých schopností a možností, začal zase všem kecat do života. Máma si mezitím zvykla, že ona je tu pánem, tož se začali řádně štengrovat, začali se rozcházet, rozvádět, začali si dělat naschvály, stupňovalo se to, až se to vystupňovalo do současné války na Ukrajině.

A najednou jsme my všichni přesně v situaci té holčičky, která především chtěla mít svojí rodinu, na kterou byla zvyklá, která možná nebyla ideální, ale ona v ní uměla žít. Najednou po nás máma chce, abychom plivali na tátu. Ne, on nebyl ideální. Ale plyn a ropu dodával levně a přesně jak hodinky. Dodával ji tak dobře, že stálo za to stavět jeden plynovod a ropovod za druhým. Dodával ocel, uhlí, vzácné kovy, dřevo, uran… Měl buranskou náturu, nebylo jednoduché s ním vyjít, ale nakonec to šlo. Nakonec to bylo oboustranně výhodné.

Stojíme tu mezi soubojem dvou velmocí, který bychom sami neustáli ani pět minut. Díváme se, jak si velcí hráči navzájem dávají do držky tak, že se celá Evropa třese. Stejně jako když doma v kuchyní lítají talíře a trhají se záclony, protože rodiče jsou vzteklí a stupňují agresitvitu, stejně tak koukáme, jak už vzala za své naše životní úroveň, postupně se nám vypařují úspory, propadáme se do recese a přicházíme o jistoty, které jsme považovali za samozřejmé.

Máma po nás chce, abychom byli na její straně. To jsou přece ti zlí Rusové, copak to nechápete, copak to nevidíte? Rus v této chvíli spíš mlčí, ale také si všímá, jestli je někdo na jeho straně. Vždyť ta hysterka mě už dvacet let chce zničit! Já vám dával ropu a plyn skoro zadarmo a vy jste jí šli ještě na ruku… haranti!

Když dojde na dramatický rozvod, tak právníci i rozvodové soudy především pracují na tom, aby oběma znepřáteleným stranám vysvětlili, že rozvodovým rozsudkem ten druhý nezmizí ze světa. Pořád tu bude. A pořád tu budou ty děti a další věci, které stále zůstanou společné. Když prostě žili v jedné domácnosti, tak se sice mohou rozejít, ale nikdy už to nebude jako dřív. Určité třecí plochy tu pořád zůstanou. A jako nikam nezmizí ty skutečné i domnělé křivdy, které si udělali, tak také nezmizí nezbytnost se domluvit. Děti taky nikam nezmizí.

Jsem jako ta holčička u nás na dvoře, která si přeje, aby se táta s mámou domluvili. Tu fakt nezajímaly žádné hodnoty v jejichž jménu se ti dva rozešli. Fakt jí nezajímalo, co si ti dva řekli, že už nemohli žít spolu. Neměla pochopení pro jejich tužby a cíle. Jen věděla, že její svět je ohrožený. Věděla, že nevratně přichází o něco, co potřebovala tak moc, že jí nezajímalo ani lego ani mobil. Věděla, že její rodiče spolu nevycházejí moc dobře. Věděla, že se hádají, že si nerozumějí. Ale stejně pro ni nebylo nic důležitějšího, než aby se přestali hádat a nebořili jí její svět. Ona nechtěla s mámou nadávat na tátu. Ona chtěla aby její svět dával smysl. Ona nechtěla aby táta maminku zadupal do země.

Rusko tady zůstane i po této válce. Nikam nezmizí. Protože pokud by mělo zmizet, tak vezme sebou celý svět. Jaderných hlavic na to má dost. Ani USA po této válce nikam nezmizí. Nikam nezmizí ani celá Evropa a všechny její státy. Geografie bude pořád stejná. Řeky potečou stejným směrem, přístavy budou stát na těch stejných místech a překážky budou také tam, kde byly doteď.

Já chci mír, protože je úplně jedno, jaké jsou důvody k rozvodu. Nás, děti velmocí, to vždycky poškodí nejvíc. Velmoci se otřepou… To my přicházíme o naše životy. My nejvíc přicházíme o naše jistoty, protože ať chceme nebo ne, jsme na velmocích závislí. Byla to kombinace amerických peněz a ruských surovin, která posledních třicet let určovala, jaké budeme mít výplaty a co si za to budeme moci koupit. Byla to přítulnost k tátovi i mámě, která nám určila výši kapesného, na které nikdy nebyla žádná záruka.

V této válce není žádná spravedlnost. Nezačala loni. Nezačala ani v roce 2014. Táhne se s námi už desítky let. Určující se stala někde na Jaltě či v Postupimi, ale ani to není začátek. Velmoci už jsou prostě takové. V hysterických rozvodových válkách mají obě strany přání, aby se ta druhá propadla do horoucích pekel. Ale ono se to nestane. Často obě strany jednají podle hesla, že už přece nemůže být hůř, ale zpravidla se ukáže, že může být mnohem hůř. Na konci každé takové války jsou citově zmrzačené děti.

Viděl jsem rozvody, kdy se z dobře situovaného páru stali dva chudáci v exekucích, protože všechno to, co za svůj život nashromáždili, to pak použili ve vzájemné válce, kterou nedokázal ukončit ani právník, ani soudce, ani psycholog. Teď mám naprosto stejný pocit i z války na Ukrajině. Důvody jsou stejně malicherné. Vůbec nezáleží, kdo je víc v právu. Oba mají dost sil, aby při vzájemném měření zničili široké okolí vzali sebou i ty, kteří si to nevybrali a nemohou s tím nic dělat.

Koneckonců, co nám říkají o této válce naši představitelé? Slibují nám budoucí prosperitu? Slibují nám, že až porazíme Rusko, tak všichni zbohatneme? Slibují nám větší domy, lepší životy, kratší pracovní dobu, dřívější odchod do důchodu? Ne, nic takového nikdo neřekl. Prostě se jen máme přidat k hysterické mámě, které dal otec do držky, protože se neuchlastal, ale naopak začal znovu zvedat hlavu. A když se nepřidáme k mámě, tak jsme automaticky na straně táty. Jo, přesně takhle to chodí, když už není žádná soudnost, jen touha po pomstě.

To je také jediné, co vidím, když sleduju Fialu nebo Černochovou. Touhu po pomstě za každou cenu. Mráz mi běhá po zádech, že už nejsem milované dítě, ale jen laciný frontový materiál, protože pro vítězství není žádná oběť dost velká. Jsem jen položka ve hře. Dobrá k tomu, aby soud dal zapravdu mámě… nebo tátovi.

Já chci mír, protože bych byl rád, aby mi alespoň kousek pokojíčku zůstal pohromadě. Já chci mír, protože nejsem velmoc a ty talíře a židle co po sobě házejí, ty zasahují především nás děti. Podívejte se na Ukrajinu. Tu už nikdo nedá dohromady a je úplně jedno, kdo vyhraje.

Ta malá holčička u mě tohle chápala naprosto instinktivně. Přesně věděla, komu válka mezi tátou a mámou nejvíc škodí. A vůbec ji nezajímalo, kdo z rodičů je víc v právu. Věděla, co si má přát. Ale také věděla, že s tím nic nenadělá.

Já to mám stejně. Chci mír, protože přesně vím, koho válka na Ukrajině nejvíc poškozuje a kdo na ni doplatí, bez ohledu na to, jestli nakonec zvítězí USA nebo Rusko. A úplně stejně vím, že s tím nic nenaděláme. Jsem chcimír, protože válka rodičů vždycky zničí především děti. Je úplně jedno, na jakou stranu se děti postaví.

523 thoughts on “Proruský Chcimír

 1. trefné
  ani rodičovské bitvy o sebe i o děti
  ani ty na bitevních polích tohoto světa
  k ničemu dobrému nevedou
  na tolik pokojíčků světa dopadaly a dopadají bomby
  ze strany různých aktérů
  z nichž někteří jsou prý dobří a někteří špatní
  ač oba dělají to samé zlo
  a nikdo nehledá cestu, jak to zastavit
  jen houšť:-(, více granátů a bomb
  dodejte
  dodáme
  proč?
  Da pace, Signore, da pace…

 2. aby nezapadlo

  ………. jestli se něco nezměnilo a – nezměnilo. Nárok na přilepšení o 1. 000,- Kč mají senioři AŽ OD 85 LET VĚKU. Uff, a ministr práce a sociálních věcí to neví a dává to jako příklad, jak se mají i ti nejchudší osmdesátníci od státu dobře. Smutné na tom je hlavně to, že nešlo o přeřek, který se může stát každému, ale o opakované tvrzení.

  Zdroj: https://zdenkaortova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=800075

 3. Psychopatka Černochová dostává na Seznamu v diskuzi za prohlášení o jaderných zbraních neskutečnou čočku. Ani jeden obhajující názor. Evidentně tak někdo nahnal své trolly. Vypadá to že překročila červenou lajnu svých loutkářů a potáhne z vlády. Kéž by …..

 4. Jako z Orwella: obrat o 180° (o 360° dle německé ministryně zahraničí). Z opuchlé odbarvené hydry, kabelkové tankistky se náhle stala „proruská chcimírka“ – evidentně přišly z Fašingtonu nové noty…

  Takže nyní, mír je důležitý, ba nejdůležitější. A zprostředkovat ho může … držte se: Čína. Tchaj-wan už nějak nevadí nebo co… ani šuškání Si Ťin-pchinga s Putinem…

  https://cesky.radio.cz/cernochovapokusy-o-diplomaticke-ukonceni-valky-jsou-potreba-prostrednikem-muze-8779227

  1. Začíná vykazovat výraznou názorovou nekonzistenci.
   Zavařily se obvody? Otevřela špatné obálky?

   Každopádně pochybuju, ze ji Fiala odvolá, už se ani nenamaha lidu ty fuckupy své vlády nějak vylepšovat.
   Lepšolidi jedou nadšení z podstaty a na ostatních nezáleží.

 5. Pro hopa:

  Jak vypada „zachrana obcanu“, podle demokratickych USA:

  Pro ženy to byl obzvlášť krutý zážitek. Komise uvádí, že téměř každá vězeňkyně se stala obětí opakovaného znásilnění. Páchání tohoto zločinu mělo mnoho podob, od znásilňování žen samotnými vojáky až po používání cizích předmětů na obětech. Řada žen (a mužů) uvádí, že jim do otvorů byli implantováni pavouci nebo živé krysy. Jedna žena napsala: „Byla jsem znásilněna a sexuálně napadena cvičenými psy a živými krysami. Nutili mě k sexu s mým otcem a bratrem, kteří byli také zadrženi. Musela jsem také poslouchat, jak otce a bratra mučí.“ Její zkušenosti se odrážejí v zážitcích mnoha dalších žen, které komisi vyprávěly své příběhy.

  Translated with http://www.DeepL.com/Translator (free version)
  https://www.thecrimson.com/article/2007/2/7/torture-under-pinochet-we-were-peeling/

  Ten Pinochett byl uplny dobrodej, jeste dneska si z nej berou kluci z Azova vzor 🙂

  1. Mě by zajímalo, co by se stalo, kdyby se u nás po únoru 1948 objevil nějaký náš Pinochet, co by se dělo ?
   Občanská válka ? A za kým by občané Československa více stáli, za českým Pinochetem nebo za vidlákem Gottwaldem ?

   1. Nikoho, ale absolutně nikoho nezajímá, co tebe by zajímalo. Respektive co by zajímalo idioty, kteří tady pod tím nickem píšou.

  1. Pravda pravda.
   Uz toho necham, jenom jsem nakouknul, a vidim, ze se oproti minule dost zhorsil, proste jsem neodolal udelat z nej debila jeho vlastnimi prispevky.
   Takovymhle sermovanim se do te politiky nedostane.

 6. Pinochet zabránil násilnému ruskému puči ve své zemi.

  Kdo vládl v Chile před Pinochetem, kdo financoval tamní vládu, kdo financoval tamní proruské bojůvky, kdo jim dodával zbraně a další prostředky ?
  Odpovím za Vás, bylo to Sovětské Rusko.

  Allende ten co vládl v Chile před Pinochetem, to bylo klasické pro-ruské koště, jak by řekl starosta obce Řeporyje Pavka Novotný, a toto proruské koště chystalo přechod Chile do „ruského světa“…
  A všichni víme jak to v „ruském světě“ vypadá…

  Pinochet jen zabránil tomu, aby se z Chile stala ruská kolonie a aby Chile nedopadlo jako Kuba a Venezuela…
  Sovětské Rusko chystalo v Chile násilný puč, Pinochet tomu zabránil.
  Plně respektuji Váš názor, že s tím nesouhlasíte.
  Je ovšem otazníkem, zda je možné Pinochetovi vyčítat, že svou zemi vyčistil od ruských švábů, že ve své zemi zašlápl ruské šváby, koneckonců Pinocheta podporovala i část českého disentu, např. Vašek Benda.

  Vy ale asi budete zlý člověk, když jste přál občanůn Chile aby žili pod tyranií ruských barbarů.
  Všechno má dvě strany mince.

  Pro Sakuru…

  1. „V této době se dostává do popředí Augusto Pinochet, vůdce pravicové vojenské junty. V atmosféře studené války je nutno vnímat také kontext rozděleného světa, kdy si USA, respektive CIA rozhodně nepřály, aby se z Chile stala druhá Kuba (Henry Kissinger). Proto USA budoucí vojenský puč podporovaly. Jak však odhalily nově odhalené dokumenty, s destabilizací politické situace v Chile aktivně pomáhaly také australské zpravodajské služby, jež spolupracovaly se CIA. Zvolení Allendeho představovalo pro USA rozčarování a také překvapení, protože byl zvolen v demokratických volbách, nikoliv komunistickým převratem, proto čile podporovaly opozici proti Allendemu.“

   „Národní stadion blízko prezidentského paláce se tak proměnil v improvizovaný koncentrační tábor, kde vojáci mučili socialisty, komunisty a další síly, které nesouhlasily s převratem. Mučení podlehl například známý folkový zpěvák Víctor Jara, podporovatel nyní již mrtvého Allendeho. Z Chile tak začaly utíkat dřívější Allendeho spolupracovníci, nové útočiště nacházeli například i v Československu.

   Nový chilský režim se však nespokojil s potlačením opozice, ale ve spojení s ostatními pravicovými diktaturami v Jižní Americe a také podporou CIA zahájili operaci Kondor, tedy likvidaci levicových či komunistických politiků, aktivistů, příslušníků inteligence, v nichž viděl možný zárodek opozice. Chilský režim operoval i v zahraničí a byl v řadě případů také úspěšný. Mezi nejznámější oběti těchto akcí patří např. již zmíněný chilský generál Prats, který byl šéfem armády před Pinochetem, bývalý bolivijský prezident José Juan Torres nebo chilský exministr zahraničí Orlando Letelier.“

   https://www.securitymagazin.cz/historie/pinochetuv-puc-vytvoril-s-podporou-cia-z-chile-zemi-strachu-jeho-predchudce-spachal-sebevrazdu-kalasnikovem-od-fidela-castra-1404069344.html

 7. Jen pro představu, jak válku na Ukrajině vidí i jiní. Třeba pan Votápek, Matesová, Foltýn a Jelen.

  Votápek, „Ukrajinci bojují i za nás“
  Co znamená Ukrajinci bojují za nás? Může to někdo vysvětlit prosím?
  Za koho vlastně Ukrajinci bojují? Za 30 let doslova z Ukrajiny uteklo 15 milionů občanů. Z toho nejvíce do Ruska.

  GEO pondělí – Válka na Ukrajině – rok poté (27.2.2023)
  Místo: Přírodovědecká fakulta UK, Albertov 6, Praha 2, Velká geologická posluchárna
  https://www.youtube.com/watch?v=SyaNDgYzIyg

  Jen mám takové neblahé tušení, že jim odjíždí vlak z peronu a za nedlouho jen uvidí červená vzdalující se světla…

  A teď už zprávy z Ameriky. Velcí kluci se dohodli?

  USA Mark A. Miley
  Predseda zboru náčelníkov štábov USA Mark A. Miley včera povedal, že USA nepošlú rakety ATACMS na Ukrajinu z dôvodu „politických rozhodnutí“ a že zásoby rakiet v USA sú extrémne nízke.
  https://t.me/ksbspravy/67006

   1. A plukovník Votapka Ukrajině pomáhá kulometnym staccatem své klávesnice.
    To “naši” chrabří trollové dokonce pronikají do týla russké páté kolony . Ikdyz si nejsem jistá, jestli ve snaze presvedcit nas o své pravdě nebo spíše ukojit své patologické osobnostní rysy a zabít nudu.

 8. Proslavil se zejména v loňském roce, kdy zveřejnil video natočené uvnitř Kremlu, v němž řekl: „Všechny porazíme, všechny zabijeme, všechny okrademe, jak bude třeba. Tak, jak se nám to líbí.“

  No jo kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, pane Tatarskij…
  Ale toto vyjádření jasně ukazuje mentalitu Moskalů, přesně jako kdyby to napsal nějaký nacistický ideolog před 90 lety, my jsme ti vyvolení, my můžeme všechno a když se vám to nelíbí, tak vás uvězníme, umučíme, znásilníme a zabijeme… prostě rusák no…

  1. To ale rekl jako prvni Bush.
   Obama to trochu zmelcil, ale rekl skoro to same.

   A ted dej link na toho Rusaka, jinak jsi jenom bolsevicky lhar.

    1. Aha, takze z hopa se tu vyklubal soukmenovec z Azova.
     Tam vubec nemaji s nacky a mucenim nic spolecneho.
     Takze ted je uz vsechno jasne 🙂

 9. Jinak nevím, od kdy je odboj proti zločinnému režimu a jeho sluhům, považován za „terorismus“ asi od doby ruského švába prvního…, dle logiky zdejších proruských byli těmi největšími „teroristy“ Gabčík s Kubišem ty vole… to je fór 🙂

  1. Nojo, tak to asi ten rusky svab prvni byl cernoch s nobelovkou miru, a predtim i beloch z Texasu.
   Oba totiz svorne tvrdili, ze v Iraku a Afghanistanu je spousta teroristu, kteri zakerne utoci na mirumilovne okupacni vojaky.
   To je for 🙂

    1. A tobe guru Jara zatajil, jak Cesi v Afghanistanu chytli jednoho domaciho odbojare, rekli, ze je to terorista, a pak ho humanitarni vyslychali tak dlouho, ze sel rovnou do marnice?
     Pribuzni i zubar ho nemohli poznat.

     A porad mi dluzite odpoved na toho cernocha s nobelovkou, coby ruskeho svaba.
     Kdyztak se poradte se svym guru na telegramu 🙂

     1. Takové činy vyspělé země vyšetřují a viníky následně trestají.

      Zatímco v putinovském Rusku jsou ti největší zločinci a vrazi dosazováni na piedestál a jsou oslavování… viz. případ kdy Putin vyznamenal ruskou zvěř, zodpovědnou za masakr v Buči.
      To je ten rozdíl mezi civilizací a barbary.
      Už si rozumíme ?

      Představte si situaci, že by třeba nějaký Čech Američan v cizí zemi zavraždil 100 Židů Vietnamců a dostal by za to od naše prezidenta vyznamenání, že je to zvrácené ?
      V Rusku USA je to běžná realita…

      1. Vidite, sam jste to priznal.
       Cesi, kteri v Afghu umucili odbojare, dostali doma v Cechach vyznamenani.
       Top je v Cechach bezna realita.

       A Ukrajinci, kteri v Buce zmasakrovali proruske obyvatele, tak ty zase vyznamenal Zelensky.
       To je na Ukrajine bezna realita.

       Jsem rad, ze se mnou o tech lidskych zrudach souhlasite.

   1. Sakuro, jste odporný dezinformátor. Ten držitel Nobelovy ceny míru nebyl černoch, ale afroameričan. Vlastně nebyl ani afroameričan. Byl mulat, maminčiny kořeny byly anglické, velšské, skotské, irské, německé a švýcarské…
    Ale vlastně nedezinformujete, protože prý pečlivou analýzou historických dokumentů a DNA zjistili, že jeden z maminčiných předků ve 12 generaci (cca 1640) byl zotročený Afričan, takže je vlastně úplný Afroameričan a žádný mulat…
    A vlastně rasy neexistují a jsou jen sociální konstrukt…
    Takže už je to jasnější? 😉

  2. Za napsání těch dvou jmen hrdinů, tvýma prasečíma prackama, se ti celý rok nepostaví.
   Večer to dohodnu, ale s tím dole. Tam už mám dohodnutý příští pobyt, to bude snadné.
   A to bude stát za to, to si piš. Poleze ti to i ušima. Dorota Máchalová proti tobě neutrpěla ani škrábaneček.
   S tím nahoře jsem teďka nějak pohádaný, protože je moc velký lidumil.

     1. Ne, to je fiktivní hrdina vyznavačů fašistických diktátorů, jakým byl třeba Pinochet. Mají k němu takový ambivalentní vztah. Skrytě ho obdivují, ale veřejně se ho snaží dehonestovat. Je to pro ně vlastně forma psychické obrany, spočívající v objektivaci svého oidipovského komplexu. Postava nenáviděného otce, kterému se nedokáží postavit, je zpředmětněna v postavě silného a rozhodného muže a úspěšného politického vůdce.

 10. A ruský nacista Tatarskij už to má taky za sebou, vybouchl v kavárně patřící Wagnerovcům, když tam přišel kvůli „vlasteneckému večeru“…
  Pan Tatarskij ruský válečný štváč, který schvaloval ruskou agresi proti Ukrajině a vyzýval „k léčbě Ukrajinců před nacismem“
  Tak už frajer doléčil…

  Hrdinský čin ruského odboje, jako když naši hrdinové odpravili se světa nacistickou bestii Heydricha.
  Sláva svobodnému Rusku

  1. hop:
   Mezi tyto trestné činy patří i Podpora a propagace terorismu (§ 312e trestního zákoníku). Znaky skutkové podstaty tohoto trestného činu naplňuje osoba, která „veřejně podněcuje ke spáchání trestného činu, nebo veřejně schvaluje teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele“

   1. Tak to buďte ráda, že nečtete novinky nebo Idnes… 🙂
    Ale chápu je Vám strašně líto toho putinovce, tak jistě , mnoho „pseudovlasteneckých Čechů také oplákávalo smrt Heydricha…

    Nebojte, diktátor a válečný zločinec Putin je Vám vděčný.

     1. Teta, tihle nic nemají. To málo, co mají vlastního, tak mají zabaleno razdva, do jedné igelitky.

      Znám jednoho takového kokůtka, je mu okolo třicítky.
      Kvartýr firemní, jeho vybavení firemní. O kávovar, nebo opravu čehokoliv, musí poníženě žádat firmu. Veškeré prachy, co vydělá, rozhází za super-předražené hipsterské krámy, které po měsíci vyhodí, protože už nefrčí a začaly frčet nějaké jiné, ještě dražší.
      I ty dva laptopy a velká plazma, co používá při „práci“, mají všechno evidenční štítky té firmy. Štítky měly i velká a docela drahá AV sestava, s hipsterským gramofonem za 85k, co připomíná víc UFO, než gramofon a má mnohem horší parametry, než můj Technics SL-1210Mk.III., koupený jako měsíc vystavovaný (jen lehce zaprášený) a jen za 22k, v roce 1999.
      Tipnul bych si, že osobní věci by se mu vešly do dvou igelitek a tu trochu hipsterského oblečení i s koloběžkou, to by mu odvezl i Aixam, nebo maluch. Kdyby něco takového ovšem měl.
      Nebezpečná je na těchto lidech ne jejich hloupost a naivita, ale výsledky jejich „práce“. Vidíme je denně na všemožných sračkometech. On tvrdí, že je mu to jedno, co a jak píše, hlavní je, že má kde bydlet a dostane výplatu. A už prý ho to po třech letech začíná nudit, tak přemýšlí, kam jinam by se upíchl. Tohle je v jeho cca 30 letech už čtvrtá štace.

  2. To nemělo politický motiv. Ten Tatar jebal Hrihorijovu majku, zatím co právoplatný majitel majky šířil věhlas a slávu Khakimana!

    1. A četls ty detailní popisy výslechových metod, které CIA outsourcovala do tajných věznic mimo území USA (třeba do Polska), protože na území USA by to bylo nelegální? To se soustruzi v CIA na základě podezření, ale bez důkazů, rozhodli, že ten či onen maník je terorista, a tak ho zavřeli do klece, lechtali ho a lechtali a pouštěli mu BoneyM, dokud se nepřiznal.

     To jsou tvoji „kamarádi“, těm ty lezeš do řitě a máš hnědo za ušima. – Tohle se děje dnes a nyní už po desítky let a tobě to nevadí…
     Ty až se ze sebe pozvracíš, budeš obrácenej naruby třikrát.

     1. To jste se nezmohl na nic lepšího než na „argument“ , A vy zase bijete černochy… ?
      Bašár Asád je arabský Hitler, v míře krutosti a brutality ho nejspíš i předčil a s touto zrůdou se kámoší Putin… a možná i Vy ne… dle vaší reakce.

      1. Nikoliv. To si s něčím pleteš; že tys byl ten blbeček, co chodí na demonstrace proti vládě poučovat o „whataboutismu“?

       To, co děláš ty, je klasický dvojí metr. Argumentace „vy zase bijete černochy“ je o tom, že někdo odvádí jádro sporu k jinému tématu. Ale my tady hovoříme – tedy, tys začal – o porušování lidských práv, to je pořád jedno téma. Není možné brát vážně někoho, kdo protistranu kritizuje za něco, čeho se jeho strana dopouští v míře přinejmenším stejné nebo větší.

       O Bašárovi Assadovi, stejně jako o V. Putinovi víš jen dvě věci:
       1. úplné hovno
       2. polopravdy, které si přečteš na Seznamu

       Ty „arabský hitlere“.

       1. No tak mě stačí výpovědi těch, co Asadovy mučírny přežili, stejně tak nezpochybňuji výpovědí těch co přežili nacistické koncentráky.

          1. A ty si fakt myslíš, že mě trápí, jaké závady zrovna ty nalezneš na mém charakteru? Hochu! Apríl byl už včera!
           Jestli se ti chce, klidně mi polib prdel.

    2. Milý hope, zkuste si něco zjistit, o údajném chemickém útoku v Dúmě.
     Bílé přilby jsou chlapíci placení Bílým domem, místo později navštívili nezávislí pozorovatelé.
     Našla se láhev od Sava , mrtvoly zázračně obživly a ta dáma mohla těžko očekávat, že jí za pomluvy režimu někdo dá metál.

     1. Jasně a těch 65 000 umučených opozičníků ti také „nebyli“ že…

      Vy mi připomínáte, ty pseudovlastenecké Čechy co před válkou věřili, že Hitler byl lidumil a že Židům,Romům a dalším se v nacistickém Německu nic neděje, a že ty koncentráky jsou jen výmysl „pomatených liberálů“ co nemají rádi vládu pevné ruky…
      Tito Češi pak uvěřili, že ty koncentráky existují až když se do nich sami dostali…nebo když museli absolvovat výslech na Gestapu…

      1. Jojo, jsou to prasata tihle mucitele.
       Souhlasim s hopem, ze by se meli usmazit v pekle.
       Zacal bych s Americany, kteri ve Vietnamu a zvlaste pak v Koreji delaly takove prasarny, ze by se z toho Nemcum zvednul kufr.
       Srovnatelni jsou snad jenom Litevci, Ukrajinci a pak samozrejme Pol Pot – velky kamos USA.
       Proste neni divu, ze do dneska spolu tihle drzi.

       ps detailni seznam chutovek USA a jejich kamosu by vydal na knihu, tohle je maly blog.
       Takze pokud to hopovi jeho guru Jara dovoli, tak si muze najit treba takoveho Pinochetta, dosazeneho a podporovaneho USA, jak zajistoval veznum zabavu s domacimi mazlicky. Krysami.

       1. Pinochet zabránil násilnému ruskému puči ve své zemi.

        Kdo vládl v Chile před Pinochetem, kdo financoval tamní vládu, kdo financoval tamní proruské bojůvky, kdo jim dodával zbraně a další prostředky ?
        Odpovím za Vás, bylo to Sovětské Rusko.

        Allende ten co vládl v Chile před Pinochetem, to bylo klasické pro-ruské koště, jak by řekl starosta obce Řeporyje Pavka Novotný, a toto proruské koště chystalo přechod Chile do „ruského světa“…
        A všichni víme jak to v „ruském světě“ vypadá…

        Pinochet jen zabránil tomu, aby se z Chile stala ruská kolonie a aby Chile nedopadlo jako Kuba a Venezuela…
        Sovětské Rusko chystalo v Chile násilný puč, Pinochet tomu zabránil.
        Plně respektuji Váš názor, že s tím nesouhlasíte.
        Je ovšem otazníkem, zda je možné Pinochetovi vyčítat, že svou zemi vyčistil od ruských švábů, že ve své zemi zašlápl ruské šváby, koneckonců Pinocheta podporovala i část českého disentu, např. Vašek Benda.

        Vy ale asi budete zlý člověk, když jste přál občanůn Chile aby žili pod tyranií ruských barbarů.
        Všechno má dvě strany mince.

        1. Sakura napsal:
         2 dubna, 2023 (20:41)

         Pro hopa:

         Jak vypada „zachrana obcanu“, podle demokratickych USA:

         Pro ženy to byl obzvlášť krutý zážitek. Komise uvádí, že téměř každá vězeňkyně se stala obětí opakovaného znásilnění. Páchání tohoto zločinu mělo mnoho podob, od znásilňování žen samotnými vojáky až po používání cizích předmětů na obětech. Řada žen (a mužů) uvádí, že jim do otvorů byli implantováni pavouci nebo živé krysy. Jedna žena napsala: „Byla jsem znásilněna a sexuálně napadena cvičenými psy a živými krysami. Nutili mě k sexu s mým otcem a bratrem, kteří byli také zadrženi. Musela jsem také poslouchat, jak otce a bratra mučí.“ Její zkušenosti se odrážejí v zážitcích mnoha dalších žen, které komisi vyprávěly své příběhy.

         Translated with http://www.DeepL.com/Translator (free version)
         https://www.thecrimson.com/article/2007/2/7/torture-under-pinochet-we-were-peeling/

         Ten Pinochett byl uplny dobrodej, jeste dneska si z nej berou kluci z Azova vzor 🙂

        2. Dezinformujete, hope. V době Pinochetova převratu žádné „Sovětské Rusko“ neexistovalo. Rozhodně ne jako samostatný mezinárodně vystupující subjekt, ale pouze jako jedna ze svazových republik Svazu sovětských socialistických republik, a to od 30.12.1922.
         Mezi zakladatelskými svazovými republikami byla vedle RSFSR též Ukrajinská SSR, Běloruská SSR a Zakavkazská SSR. V době Pinochetova puče pak „Zakavkavzká SSR“ už nebyla, zato byly součástí SSSR též dnešní Litva, Lotyšsko, Estonsko, Arménie, Azerbajdžán, Gruzie, Turkmenistán, Uzbekistán, Kazachstán, Tádžikistán a Moldávie.

         Dopouštíte se buď vědomé manipulace, nebo prokazujete vlastní neznalost. Vyberte si.

         1. Zabránil tomu, aby Chile spadlo do ruské tehdy sovětské sféry vlivu.
          Takže na tom byli lépe než my, páč my jsme tehdy žili pod ruským nemytým, smradlavým primitivem a dodnes to na česku zanechalo obrovské následky, hlavně morální a ekonomické.

          1. Ve jménu čeho? Chceš snad tvrdit, že existuje nějaká ideologie, jejímž jménem jde páchat ty nejhorší zločiny, ale to vůbec nevadí, protože je vše konáno ve jménu té jediné nejvyšší pravdy?

          2. Takže vraždy tisíců politických odpůrců jsou OK? Na padesátá léta u nás asi takto shovívavě nehledíte.

  1. Přesně!
   Zavanul nějaký vítr či co z USA a NATO…..
   Bude třeba nějak upravit minulá prohlášení, Copyright 1984.

   1. Stejně by mě zajímalo, jestli ta „paměťová díra“ na Oddělení záznamů Ministerstva pravdy, co do ní Winston Smith házel papíry k likvidaci, opravdu končily v ohni, navždy zničeny.
    A jestli speakwrite, do kterého diktoval ty „nové pravdy“, měl jen svůj druhý konec a ne nějaký další, který jeho práci kontroloval.
    Taky mě zaráží, kolik se okolo nás motá přesně těch údajných vetešníků, jakému naletěl Winston, ale i v obcházení pravidel poměrně zkušená Julie.

 11. Zisky a ztráty sněmovních politických stran za rok 2022…

  Piráti +56 miliónů
  KDU-ČSL + 33 miliónů
  STAN + 28 miliónů
  TOP 09 + 12,5 miliónů

  A teď ty mínusové…
  SPD – 17,3 miliónů
  ODS -69 miliónů
  ANO – 301 miliónů…

  Takže ANO za rok přišlo o 300 mega, ale chtěli by vládnout zajímavé…
  To by tahle naše zemička byla už dávno na huntě…, zlatá současná vláda, ať se to někomu líbí nebo ne…

  Zajímalo by mě co k tomu napíše největší babišova vlezdoprdelka Vidlák Daniel…, který minule oslavoval Babiše, že na jakési demonstraci mával s čísly a ekonomicky řečnil…, a vidlák z toho měl přímo orgasmus, jako tomu Babišek krásně rozumí a že nikdo se mu v tomto nevyrovná, no to je pravda… sekeru 300 mega, to je tak někdo neudělá, na to už musí bejt „ekonomický expert“ Babiš alias brouk pytlík co všemu rozumí, tedy alespoň podle Vidláka…

  1. Milý hope…
   To bys nevěřil, ale Babiš prostě utratil 300 mega, protože je má. Hnutí ANO není v mínusu. Hnutí ANO má prostě nahospodařeno a když má nahospodařeno, tak si může dovolit utrácet. 300 mega je maličkost. Babiš měl 20 miliard na zakoupení Borealisu… Pořád platí, že Babiš na politiku utrácí asi tak 2% svých peněz. Zbytek utrácí na byznys.
   Nejsem si ovšem jistý, jestli je to případ ODS. Nevím, jestli sis toho všiml… oni taky dost utráceli. Mocinky se snažíš dehonestovat, mocinky. Ale nejde ti to.

   1. Tak jistě přesně tuhle reakci jsem čekal…
    Babiš měl jo ?
    Proč teda žádal o evropské dotace ? např. 100 mega na jakousi tostouvací linku…, proč žádal o dotace na pěstovaní řepky apod.
    Když teda Babiš má…

     1. Tím chcete říci, že ty jeho předražené šizené chemické uzeniny už nikdo nekupuje ?
      přijdu do Billy, Albertu ale i Kauflandu… a všude vodňanské kuře, kostelecké uzeniny, kmotr atd. a pořád to tam zůstává asi to vážně už nikdo nekupuje, raději si lidi koupí poctivou šunku nebo salám za 350 kč za kilo než babišovinu za 150 za kilo…
      Nebo že by pro babišovy voliče byly drahé už i babišovy výrobky… ?

      1. Na trhu, kde dotace využívají všichni, by takový, který by řekl já budu bez dotaci, aby hop neřekl, zákonitě zkrachoval. Takto je to nastavené z Bruselu , jsou to dotace i pro udržení zaměstnanosti, rozvoj venkova na záchranu opylovačů, to je snad chvályhodné využít, ne?

 12. Podívejme, už i OECD doporučuje Fialovi progresivní zdanění, zdanit víc vysoké příjmy.

  To nebudou mít posedlí šetřílkové z TOP a ODS radost. Zatím se jako ideologičtí zblblíci snažili valit všechno na středně a nízko přííjmové

  1. Re: XY

   Dnes v poledne u Venduly si konečně někdo z NERV-u dovolil plknout, že zdanění lopat v Čechistánu je DEgresivní.
   Úžasný počin: „Voni jsou hlava, pane vachmajstr…“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *