26 května, 2024

104 thoughts on “Podpora Vladimíra Putina

 1. Tak to je mazec , ale co se divíme, Putin zachránil Rusko před rozpadem a lidé to v Rusku ví a proto budou Putina velebit a podporovat až za hrob.

 2. Zajímavé. Když jsem si tenhle graf přehrál v audioeditoru, znělo to jako Alexandrovci. „Vstaváj strana agrómnaja…“

  1. Za mě je to projev totální neúcty k české státnosti. Začalo to lhaním přímo na kameru v předvolebních debatách, pokračovala přijetím ukradené a zneuctěné standarty od spolku s názvem Ztohoven a pokračuje projížďkou po fakticky posvátných prostorách na koloběžce. Doporučuji v dalším kroku nasadit si Svatováclavskou korunu, nejlépe na silvestrovský maškarní bál. Ta zkouška koruny by byla v nejlepších tradicích zastupujících protektorů…

   1. Co je to „česká státnost“?
    Kdyby bylo řečeno „středoevropský oligarchiát“, to už bych rozklíčoval.

    1. Od někoho s německy znějící přezdívkou jsem ani nic jiného nečekal. Podobná arogance bude stát SSA jejich velmocenské postavení a postupný úpadek a rozpad.

  2. Hezký detail jsou ty čtyři generálské hvězdičky na té koloběžce. V am. filmu „Periskop nahoru a dolů“ měli tamní admirálové své hvězdičky v příslušném počtu vylepeny na registračních značkách svých limuzín.

   1. To je běžné označení US generálů a admirálů (nejen ve filmu). Naše trapná armáda to přebrala spolu se změnou označení hodností někdy v 90. letech.
    Jestli jste viděl fotky z plesu AČR, který se konal minulý měsíc na Pražském hradě, tak tehdy je měl agent Pávek na rukávu generálské společenské uniformy
    https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/737733/pavel-s-motylkem-a-prvni-dama-v-robe-prezidentsky-par-ocenil-vojaky-na-plesu-ceske-armady.html
    Na fotce s Afroameričanovou je to dobře vidět.
    Jinak ten ples byla ještě větší šaškárna než Pávek na koloběžce na Hradě. Hlavně to schodiště s prapory jednotek AČR.

 3. OT: O čem se asi domluvili Putin a Si?
  Já si myslím, že dedolarizace se rozeběhla a valí se jako sněhová koule dolů z kopce a už na ní budou jen z povzdálí dohlížet.
  Jako následující krok očekávám stopnutí plateb a poté odchod z mezinárodních organizací jako je WTO, WHO, Unesco a na konci seznamu OSN (ze SWIFTu byly ruské banky vykopnuty a zdá se, že jim to prospělo). A postupně budou zavedené instituce nahrazeny jinými. Příklad vidím v burze zlata. Zatím se obchoduje jen na londýnské burze a jen omezený počet hráčů, tj. firmy dobývající zlato si musí najmout prostředníka, aby ho mohly prodat na burze to, co vytěží. RF založila v Moskvě další burzu zlata a všem světovým těžařům, zvláště těm africkým, nabídla přímý prodej na burze bez prostředníků Dle ruských informací, se Lavrovovi podařilo přesvědčit největší těžaře zlata k účasti na moslevské burze. Uvidíme jaké budou objemy.

   1. Já to vidím tak, že se oba hráči domluvili, že to zkusí. A časem se uvidí, která burza bude životaschopnější.
    Je fakt, že se psalo a mluvilo jen o nabídkách účasti na moskevské burze pro africké státy. že by se dohodly, jak si rozdělí sféry vlivu?

 4. Ochucený líh?
  Štelovka?
  A s procenty sníženými na číslo 65?
  Tady u nás se říká, že tam u vás vypijó i mrtvýmu z ucha.
  Myslel jsem původně, že je to vtip.

  1. Hlavně jde o líh a jak ho dostat do mozku. Chuť je jen pro zvýšení průtočnosti přes požerák. Doprovázeno vzletnými kecy o ušlechtilosti, které mají jediný účel. Zakrýt jediný smysl toho, ožrat se jako prase.

   1. Re: Schumacher

    Samozřejmě, že NEMÁTE pravdu.

    Ožrat se jako DVĚ prasata. A najednou!

    No prostě jste hloupý Šumachr uplně-ganc!

 5. Předtím míval Putin i k 60 %, takže tou válkou na Ukrajině si evidentně pomohl. Co jen dělá Fiala špatně, že jemu to „jsme ve válce“ nepomáhá? 🙂

  1. Ono nejde jen úderná hesla či signály, ale hlavně o osobní schopnosti a skutečnou inteligenci. Naopak lokajstvií a loajalita k velmocem bývá na obtíž. V tomto ohledu má Fiala asi tak milion hendikepů.

   1. Nío teda, takhle pochybovat o jeho excelenci. s tituly v předku i zadku. I když vlastně, jak se to říkalo o vrchnosti… hmm

     1. Pokud máte na mysli náš český penál, tak je nejlepší. Znáte někoho lepšího? Langšádlovou? Černochovou? Sikelu? Rakušana?
      Já ne!

      1. Jako vtip dobré. Mluvil jsem o státnickém penálu, ne klaunském. Proč proboha lovit v takové žumpě a doufat, že jednou vytáhnu broušený diamant?

 6. Pročetl jsem názory tady velmi pozorně, ale jedna věc tady chybí … no přece, když „podpora ide dolu vodou“ … tak to je na demisi, no ni?
  … aby mohl nastoupit nějaký lepšočlověk, který bude mainstreamem oslavován za úžasnou a velkolepou podporu +-20%

  1. „“ … velkolepou podporu +-20% … není to moc?! „“
   Přeci stačí tomu Demogratickýmu Západu +- 10 %; … nebo i jen, když se ten „tou dobou správný/á“ prohlásí vítězem voleb (nebudem přeci koukat na podvržené výsledky) …

  2. Kdysi se mi dostala do ruky kniha kolektivu německých autorů, kde analyzovali vlády nejrůznějších typů od řecké demokracie přes římská císařství, benátské dóžectví, hanzovní města po evropské demokracie.
   Autoři se v podstatě shodli, že to, zda je způsob vlády dobrý či ne, obvykle závisí na osobnosti toho, kdo urve největší podíl moci, nikoliv na tom, zda jde o demokracii nebo diktaturu či dědičnou monarchii. Ze všech těch analýz vyplynulo, že nejlepší způsob vlády je „osvícený “ diktátor – pod jeho vedením se zvyšuje životní úroveň i nejnižší sociální skupiny, změny probíhají rychle, pro většinu společnosti téměř bezbolestně.
   A kdo je Putin? Osvícený diktátor, alespoň tak ho chápe většina Rusů. Dokonce je tak osvícený, že si nechává okopávat kotníky a občas i plebs vyslechne. Nebo se tváří, že vyslechl. Tak proč ho nepodpořit?
   Většina si pamatuje hrůzy jelcinovského období a nechce, aby se „strašné nulové“ vrátilo.
   A podpora? Vždycky jde o cinknuté průzkumy. Jen je musíte ohnout tak, aby vám většina uvěřila. Podporu 82% Bidenovi nesežere ani Cemper, že?

   1. Králík1962: To se říká, ale je riziko, že se zblázní a nezůstane osvícený. A nebude možnost ho odvolat bez boje. Nevýhodou taky je, pokud je mocný jedinec příliš vyzdvižen na úkor širšího vládního systému. Potom systém nemusí ustát výměnu vládců. Problém s tím měli právě i carové Ruského impéria v 18. století. I carevny v tu dobu. Car si tenkrát mohl měnit ukazy svých předchůdců a nemusel ani dodržet to, co o něco dřív přikázal i sám sobě jako zákon. Petr I. Veliký stanovil, že každý car má právo i povinnost za svého života určit svého následníka, ale potom se to předání moci zrovna nepovedlo. Jak dopadl carevič Alexej Petrovič? Pokud je vládce o něco slabší a dělí se o moc s kolektivním orgánem, můžou být tlumeny nestability během výměny vládců. Jako když v jakési zárodečné podobě takové kontroly v Anglii krále potvrzoval parlament se tim se dalo někdy zabránit uzurpaci trůnu, i když není dokonale. Uzurpátor mohl parlament podplatit nebo donutit k poslušnosti. Je spousta zemi i dnes, kde monarchie funguje líp než pokusy o republiku. Je mnoho zemí, kde svržení monarchy vedlo k zavedení mnohem horší tyranie hlavně v muslimských zemích. S nejen tam. Monarcha sedí na trůnu pevněji než diktátor. Nemusí tolik se opírat o holou dílů, když za ním stojí zákon, tradice, celá legitimita. Celá historie jeho rodu, pokud se nejedná o novou monarchii. Jako rozumný kompromis mezi absolutismem a monarchii s bezmocný m monarchou, který dělá jen loutku vládě a poslancům, může být konstituční monarchie se silnou roli monarchie ve výkonné moci. Něco jako je v Maroku, Jordánsku nebo Bhútánu. V Evropě v Lichtenštejnsku a Monaku. Monarcha je jakýsi vrchní rozhodčí hry nad politickými stranami. Nedovolí nastolení samovlády jedné strany a v případě vojenského puče je svržena vláda, ale generál v čele junty se může stát jen hlavou nové vlády ale ne hlavou státu. Problém monarchie může být, když bude popularita královské rodiny zakrývat vykořisťování nižších tříd. Možná se mýlím, ale takový dojem na mě dělá Británie, že monarcha tam poměrně malé pravomoci, ale kvůli němu lidé zapomínají na nerovnosti, kdy různí lordi v pozadí vlastní snad třetinu půdy. Není to ale nevyhnutelná vlastnost monarchie nějaké vykořisťování nebo asociálnost. Jsou země, kde víc lidem vyhovuje republika, ale musejí být schopni se na ni podílet. Švýcary to nikdo učit nemusí. USA bohužel mají mesiášský komplex, že vnucují republiku jako zřízení i tam, kde se to kulturně historicky nehodu a potom se diví neúspěchům. Z výjimečných jedinců 20. století se dá připomenout Lee Kuan Jao zvaný Otec Singapuru. Měl moc de facto na úrovni diktátora, ale dlouhodobě si on i jeho strana udržovali takovou popularitu, že neměl potřebu nějak falšovat volby. Věděl, že lidé ho znovu zvolí dobrovolně. Navíc věděl, kdy je čas odejít z čela a premiérské křeslo předat mladším. To je na dlouhou debatu, co jste nadhodil za téma.

    1. Ano, je to na dlouhou debatu, v podstatě Pareto optimalizace a záleží jen na tom, který parametr bude ten důležitý.
     V té knize byl zmiňovaný Perikles, jehož cesta k moci je lemována mnoha mrtvolami(učebnice dějepisu o tom mlčí), ale v okamžiku, kdy se dostal k vládě – rozkvět ovládané oblasti. Jako člověk, byl Perikles neskutečný hajzl, jako vládce mistr nad mistry.
     Kolektiv autorů došel k tomu, že na formě vlády nezáleží, důležitý je ten, kdo má největší podíl na moci. A ze všeho nejdůležitější je, k čemu tu moc použije.

 7. Tak si říkám, co by asi tak napsali ti psavci, kdyby podpora bideta byla 82% ?
  To by byl graf jakej svět ještě neviděl.

  1. Re: Vidlák

   Jen malý kopaneček do báboviček – jedno čích.

   Čas asi 12:30 – jednota slov a činů.
   To nám na vojně mlátil do hlav jeden píč…, ehm duševní prosťáček – sám sebe tituloval výrazem „kapitán – čekatel“.
   Typický produkt jakékoli armády světa (armády prostě přitahují jisté typy lidí).

   Perlička – sám pak na tu jednotu dojel…
   … stane se…, v podstatě to nebyl špatný chlap, byly tam mnohem horší svině…

   1. Rozkopávání báboviček je důležité.
    Chyběl jste tu, bez vás by člověk zpych.
    Konec jízd do Žitomiru? Požár je snad už uhašen, alespoň nikde není video, že by nadále hořelo?

    1. Re: Králík

     Je důležité vědět, ve kterém okamžiku by mohlo býti vhodné změnit dres.

     Už jsem utekl čertovi z lopaty tolikrát, že není bezpodmínečně nutné neustále zvyšovat skóre.

     K dostatečnému přísunu adrenalinu na tento týden mi úplně postačila činnost silničářů na české D-1.
     Bonus – není potřeba vyřizovat víza a o něco méně drahý převoz zbytků chladnoucího masa směrem k opravdu poslední štaci.

  1. Protože zaokrouhlování? Nebo myslíte, že to vždycky musí pěkně vyjít na celá procenta jako ve školních úlohách? 🙂

     1. Přesně tak, většina ruského národa dnes touží válčit. Putin dokázal udělat s ruským národem totéž co Hitler udělal s Němci ve 30. letech: nepohodlné vyhnal, zabil nebo zavřel do lágrů a z ostatních udělal stádo toužící po krvi.

      A přitom se oba jenom bránili:-)

         1. Krásné, chlapci, krásné to píšete.

          Co vám taky zbejvá. Holt píšu, co tady každý vidí, ale odmítá si to přiznat!.

          1. Re: Anonym

           Jen si piš, soudruhu. To ti udělá dobře, většina si u toho odfrkne, někteří dokoncei i odstříknou. Zejména když to mají placené.

         2. Re: Mikin

          Zcela technický dotaz, protože údržba a opravy jsou můj obor.

          Novotvar „NADGENERÁLKA“ značí, že takto označená osoba (zvíře, věc) je:
          A/ PO generálce, anebo
          B/ PŘED generálkou?
          Já jenom, abych držel krok s dobou…

          1. Technický dotaz:
           nemůže to být něco jako domina s nejvyšší hodností?

          2. Nebo v návaznosti jak píše buldatra.
           Při některých sexuálních praktikách je holt někdo nahoře a někdo dole.

          3. TVL všichni bacha na PivoJe!

           On to musí dělat z prvního patra!!!
           FUJ!!!
           Ukááááž?!!

          4. Jestli chcete videt fakt velkeho kokokta, nemusite cekat na PivoJe. Staci pockat na nejakou vladni tiskovku.

          5. Re: buldatra

           Tak dominu neznám, akorát takovou jednu malou, jmenuje se Dominika.

           A pak ještě znám Aminu.
           Tedy ne osobně, to mi jen jednou můj kámoš pravil, že z mojí „štelovky“ (štelovka je čistý, jemně ochucený líh, s procenty sníženými na číslo 65) blil jak Amina.

          6. Někdo je nahoře, někdo dole.
           Jen aby to nebylo porušení subordinace. Přece jen, soudruh Pávek je armádní generál, soudružka Pávková (za svobodna Zelená) je pouhým podplukovníkem

      1. Moment, moment. Takže někomu, kdo se tu ohání posměšnou přezdívkou „chcimírové“, najednou vadí národ, kde je to údajně podle něj jinak?

        1. Ukáčka se v našem blbákově chovají jako kdyby jim to tu patřilo. A to nemuseli ani vystřelit. Jen se nastěhovat s patřičným PR

       1. Jj, podobných řečí měli před válkou plná ústa i tiskoviny příslušníci jedné totálně nepřizpůsobivé menšiny, která nás připravila o 360 000 příslušníků tohoto národa a málem i zcela o naši existenci.

        Jedno staré rčení říká, že kdo seje vítr, sklízí bouři. Ti, kteří sejí ve jménu nějaké ideologie mluvící o vlastní vyvolenosti a nadřazenosti, pak začasté kvičí úplně nejvíc, když se jim začne dostávat vlastní medicíny. Přeberte si to, jak chcete, myslím to čistě metaforicky.

        1. „Která NÁS připravila o 360 000 příslušníků tohoto národa a málem i zcela o NAŠI existenci.“
         Jak tak o Vašem výroku přemýšlím….. Zajímavé. Kým byste mohli být….

         1. To sedí, ve světle s kauzou se Svobodou, který bude muset na převýchovu do Libavé, jinak skončí na dlažbě a s pošpiněným kadrovym posudkem nezamestnatelny

         2. To se pletete. K tomuhle to směřuje na druhé straně. Rodiče za mříže, zmanipulované děti na transgenderovou předělávku podle požadavků transbyznysu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *