27 května, 2024

Co se to s vámi stalo?

Původně jsem měl připravený jiný článek, ale když se včera strhla taková pěkná smršť kolem pětibojaře a člena olympijského výboru Davida Svobody, který obhajoval účast ruských a běloruských sportovců na olympijských hrách, tak se k tomu také vidlácky vyjádřím. Ono to totiž krásně ukazuje, jakou tu máme svobodu slova a demokracii.

Nejprve krátce shrnu situaci:

David Svoboda v televizi řekl, že schvaluje účast ruských a běloruských sportovců na olympijských hrách, protože sportovci by prý neměli být diskriminováni na základě politického postoje. Pak si ještě dovolil říci, že olympijská charta už nikoho nezajímá a chvilku se v těch svých projevech trochu motal, protože není rétor, ale sportovec.

A pak otevřelo peklo chřtán. Pustila se do něj Černochová, u Šafra hned zaznělo, že by ho (hajzla) měli zavřít, okamžitě z toho bylo schvalování genocidy na Ukrajině (která se podle OSN neděje). Ozvala se celá řada známých osobností podle hesla „žvaním, tedy jsem“ a také si do Svobody pořádně kopli, řekl bych že na Dukle už teď mají celou řadu dopisů a mailů, které žádají Svobodovo vyloučení podle hesla „psům psí smrt“ a nakonec se ozval sám David Svoboda a napsal, že není na špatné straně, že neměl svůj den a že to tak nemyslel.

Nebojte se, nejsem na špatné straně…

Nechci do toho Davidovi Svobodovi kecat, ale Davide, fakt se ti chce být na straně, která spustí hysterii z jednoho tvého rozhovoru, protože jsi se nešťastně vyjádřil? Fakt jako stojíš o společnost lidí, kteří se do tebe pustí jen proto, že jsi zastával stejný postoj jako předseda mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach? Ano, Bach včera odsoudil evropské politiky, že chtějí bránit účasti ruských a ukrajinských sportovců na olympiádě.

Nemluvě o tom, že teď už máš Davide stejně cejch a už ti to nikdo neodpáře. Navěky už pro ně budeš podezřelý dezolát s ještě podezřelejšími názory, už nikdy nebudeš dostatečně spolehlivý a napříště už ti neprojde, pokud se budeš ještě méně odchylovat od celospolečnského kartouzovského koncenzu, kterému oni říkají pravda. Jako, fakt se ti chce, už si nafurt dávat pozor na jazyk a přemýšlet, jaký máš vlastně názor a starat se, aby nebyl závadný?

Fakt chceš sloužit v armádě a pod minstryní, která kvůli jednomu tvému názoru úplně zapomene na tvoji úspěšnou reprezentaci České republiky v zahraničí? Chceš být na správné straně, která kvůli tvým několika větám vygumuje všechno to, co jsi udělal pro dobré jméno této republiky ve světě a klidně proti tobě spustí šafrův hlavní sračkomet značky JXD na plné pecky?

Co se to s vámi lidi stalo? Jak můžete něco takového považovat za správnou stranu? Oni tě začnou mazat hnojem, že sis dovolil říct, co si myslíš a ty se musíš tvářit, jako by to byla cukrová vata. Oni Tě tahají stokami, pomlouvají tě, plivou na tebe, dehonestují tě, kopou a nenávidí a ty se jim ještě omlouváš… Jako fakt si myslíš, že taková pakáž tvojí omluvu přijme? Fakt si jako myslíš, že tě ještě někdy budou považovat za sobě rovného? Fakt si myslíš, že už nebudeš napořád muset předvádět rituální tanečky, že jsi nezbloudil?

Promiň, ale u nás by ti bylo líp. Podívej na mě. Já klidně můžu říci, že je Babiš dobrý politik… sice mu to fůra mých čtenářů nevěří a nemyslí si o Veľkém Bocianovi nic dobrého, ale nikdo nevolá po mém lynčování. Mohu klidně říci, že západní kultura je vyspělejší než východní. U hromady lidí to vyvolá pobavený úsměv, ale nikdo nebude telefonovat Putinovi, aby mě udal. Nikdo nebude dělat petice. U nás se může říkat, že Jindra Rajchl je dobrej, ale také je tu běžně slyšet, že není. U nás se může říkat, že Okamura je politický podnikatel i to, že je jediný bojovník za naší svobodu. U nás se může říkat, že Putin válku vyhraje i to, že jí prohraje. Jediné, co se stane, je debata.

Jak můžeš žít bezi tou udavačskou bandou, která by nejraději zavřela každého, kdo má jen trochu jiný názor a tvrdě pracují na to, aby takové věci mohli dělat. Jak můžeš žít mezi lidmi, kteří za každou drobnou odchylku v názoru klidně vyženou z ovčince své vlastní věrné? Jak můžeš tvrdit, že jsi na správné straně, když tebe samotného ta správná strana polila dehtem a vyválela v peří?

Nebo jsou v tom prachy a dobré bydlo?

Když se sračkomety z Novinek pustily do mě, seděl u mě jeden (teď už) bývalý kamarád, vyjádřil mi morální rozhořčení nad tím, co píšu a pak se mě hodinu ptal, jestli jsem připraven na to, že na mě mohou poslat policajty a udělat mi domovní prohlídkou ostudu na celý Vidlákov. Že mě mohou popotahovat po soudech za mé názory? Že mi mohou zabavit peníze, obstavit účet a existenčně mě odříznout, jestli jsem ochoten tohle riskovat pro svůj názor… Vůbec mu nedošlo, že mi popisuje praktiky policejního státu, kterému on ale bezmezně důvěřuje a stará se, aby byl na té správné straně.

Odplivnout se mi chtělo…

Jak můžete nevidět, co se to s vámi stalo? Proč si to tak ochotně necháváte líbit? Jak můžete toužit patřit do společnosti, která vás odkopne za názor, že někdo patří na olympiádu? Jak se ti může líbit, že tě hned obviní ze schvalování genocidy? Dávají ti do držky a ty jim poníženě děkuješ. -Jsi olympijský vítěz, hrdina, chlap, který byl v něčem nejlepší na světě… a teď se plazíš před podřadným pisálkem, který se dokázal profetovat do šafrovy žumpy a pokoušíš se dokázat, že ti křivdí, že jsi naopak uvědomělej a na správné straně.

Chci vidlácky poděkovat všem mým dezolátským čtenářům. Díky za to, že mohu kopat za Rajchla, Babiše, Okamuru, Majerovou, Havla, Vrabela, Štěpánka a další. Díky, že je naopak mohu i kritizovat, pokud podle mě udělají nějakou blbost. Díky, že mohu mluvit o Trumpovi, Orbánovi, že mohu Babišovi pochválit Macrona a že také mohu říct, že francouzský prezident je panák. Vím, že bych před vámi mohl pochválit i Bidena a nikdo by mě nezatratil. Už rok říkám, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Nikdy jsem neřekl opak… a vy jste to bez problémů vzali.

Díky, že když nesouhlasíte, tak prostě přinášíte argumenty a diskutujete. Díky, že je mi dovoleno se mýlit, že mohu přijít i s pěknou kravinou, aniž byste mě hned udávali. Díky, že mohu mluvit, jak mi zobák narostl, že mohu psát, jak chci, že mohu podporovat koho chci a naopak zatracovat koho chci.

Ano Davide, mezi dezoláty je svoboda slova. Skutečná svoboda. Mezi dezoláty mohu říkat, co chci. Udávají mě jen Cempeři. A to bys nevěřil… když jsme se dezolátsky potkali na Václaváku, byl to moc fajn pocit. My dezoláti se za názor neudáváme a nespouštíme hnojomety, když si někdo myslí něco jiného, než my. My dezoláti nerozkopáváme pravdě a lásce volební stánky. Oni nám jo. My dezoláti nechodíme pískat na své politické odpůrce. Oni na nás jo. My dezoláti si nemyslíme, že jsme sežrali všechnu moudrost. Praha a láska jo.

282 thoughts on “Co se to s vámi stalo?

 1. Bez komentáře.

  …..Moderní pětibojaři jsou intelektuální elitou mezi sportovci. Také David Svoboda nezklamal. Jeho projevu nezaujatý divák nemohl nic vytknout.

  Zato chciválkařům, jakými jsou šéfová Svobody Černochová, ředitel Dukly Bence a všichni, kteří se lynče na Svobodu zúčastnili řekl jen to, co si myslí většina rozumných lidí, že politika do sportu nepatří.

  Chciválkaři a cenzoři si nejspíš myslí, že lynčováním nepohodlných osobností změní běh světa.

  Nezmění.

  https://lacogroessling.wordpress.com/2023/03/31/sprosty-podezrely-olympijsky-vitez-david-svoboda-celi-lynci-chcivalkaru/

 2. Když to tady čtu den za dnem, rozhlížím se roky kolem a věřím na inkarnaci, co víc si přát, než aby to někdo zmáčknul červeně naplno?!
  Pokud se kouknu daleko do minulosti, měl se normální člověk co netoužil po mamonu, ale klidu a pohodě, kdy lépe než od řekněme od roku 1964 do 1988?

 3. Pravdatelevizi si rozvracet nedáme. Kdo nemňouká s námi mňouká proti nám. Šanci mají jen ti prověření a když už někoho nového, tak musí být patřičně tvárný. Dříve prestižní povolání, dnes aby se dotyční styděli říct, kde pracují. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nesmi-na-obrazovku-Bomba-Prazske-vedeni-CT-smetlo-zkuseneho-moderatora-Ten-nemlci-733682
  Tady v tom chlívě, by se dalo demonstrovat každý den. 365 dnů a každý den by se našel důvod, proč být v ulicích.
  Jediné co mě těší, že se začínají žrát mezi sebou. Nikdo si nemůže být jistý, co na něj nějaký „dobrák“ vytáhne.

 4. Daj- li medajli?

  Není tam korupční potenciál, když Rychecký pustí upravenou valorizaci důchodů, bude hrdina, který zachránil státní rozpočet.

  Dostane medajli.

  Senát poslal návrhy na státní vyznamenání. I pro Pavla Rychetského
  23.07.2020 22:05
  Horní komora Parlamentu nominovala na státní vyznamenání 32 osobností. Ve čtvrtek navrhla ocenit mj. předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského

  Za peníze v Praze dům

  Každý je prodejný, záleží na ceně.

  Stojí mu ta medaile za všeobecné pohrdání?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Senat-poslal-navrhy-na-statni-vyznamenani-I-pro-Pavla-Rychetskeho-631489

  1. Těším se na přímý přenos z Pražského Hradu, jak pan prezident Generál Pavel vyznamenává Mašíny za protikomunistický odboj.

   Převezmou to od Generála?

   Když to převezmou z rukou pana Prezidenta, tak ….

   1. To je dobré chucpe. Jestli pak by dotyční o takové ocenění z rukou svého dávného a jednoznačně definovaného nepřítele vůbec stáli? Zabíjeli i menší ryby…

 5. Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti.
  Aneb, jak glajchšaltovat společnost.
  Pomalu, ale jistě. Kolečko po kolečku. Žába se začíná vařit.

 6. Když bylo třeba válčit se SSSR, vyhrabali američtí soudruzi na smetišti dějin radikální Islám. Sám soudruh Bush starší, ještě jako náčelník CIA, v Afghánistánu zařizoval potřebné. A vousatí frýdomfajtrs na hranicích sověty znervózňovali tak, že rádi vyrazili ku pomoci se zvacím dopisem v ruce ..

  Teď pro změnu američtí souzi vyhrabali na smetišti dějin nacisty a jali se je vyzbrojovat a podporovat ve vraždění (se znaky genocidia).

  Jak to vypadá s tím radikálním Islámem dnes? Doporučuji třeba paní Janouchovou a její zprávy ze Švédska. Francie už je taky na řadě ..

  Jak to dopadne s nacisty?

  Mimochodem, dnes už se v některých zemích skoro může říct, že to s těmi moslemíny není úplně v pořádku (bez rizika arestování). Po nějakých čtyřiceti letech ..

  1. Vyhánění čerta ďáblem je pro ně typické. Často se ukáže, že ďábel je satanáš a blbě to dopadne.
   Momentálně Amíci vydatně přezbrojili Saúdy nejmodernějším arzenálem. A momentálně to zrovna nevypadá, že by se mazaný princ MbS hodlal vrhnout na Teherán. V Tel Avivu z toho patrně nemají klidné spaní.
   Nicméně dál usilovně posílají bomby na syrský Damašek = jen mírová prevence, žádná agrese ani napadeni cizí země.

   1. S těmi izraelskými bombami na Damašek to je složitější.
    Syřané jim nesestřelují letadla – ačkoliv by mohli – a Izraelci neposílají rakety (protože bomby to nejsou, díky syrskému PVO/PRO nemohou přímo nad Sýrii) nikam jinam než na Íránce.

    Přičemž, je to Střední východ. Tím myslím to, že tam nepřítel je zároveň přítel a přítel je zároveň nepřítel, záleží jen na okolnostech. Takže kdo ví, jak to je – klidně je možné, že si Syřané objednají raketové ostřelování příliš drzých Íránců, když potřebují. Nebo když se chtějí pocvičit v PVO a získat nějaké medaile – a izraelští piloti také…

    Kromě toho jsou tam Rusové se svými S-400 a mnoha dalšími systémy, a ti by to klidně kdykoliv mohli úplně zastavit, kdyby chtěli. Ale evidentně nechtějí – a přitom jsou syrský spojenec a zároveň jejich nečinnost Syřanům vůbec nevadí. To vše je normálním uvažováním nepochopitelné, ale ryze Středovýchodní…

    1. Já to vidím tak, že pro RF je syrské bojiště jen místem, kde se seznámí s technologickými divy protistrany a získají čas na vývoj dostatečné obrany. A když bůh dopustí, tak i novou protizbraň otestují. Na videích prezentovány 3 různé způsoby( přetížení systému řízení dronu., převzetí řízení dronu, přerušení řízení = pád)
     Kdesi byl údaj(odkaz nemám, asi ho nebylo možné ověřit), že v současnosti se na ukrajinské frontě testuje mezi 20-50 různými protidronovými prostředky.
     Otázka do pléna – existuje alespoň jedno české s.r.o. schopné vyvinout protidronovou zbraň?

  1. My na to rádi zapomeneme, a protistrana?
   Stále se divím, že ta protistrana rozlišuje obyčejné lidi a vládnoucí partaj. Výjimky se samozřejmě najdou.

 7. https://www.youtube.com/watch?v=OVu-byiGgHY

  odporucam k zhliadnutiu.

  Je to skvele motivacne videjko o tom, ako to s vundervafen nandame rusakovi.

  dost mi to sice asociuje scenku z filmu Pad tretej rise, kde Hitler v bunkri posuva neexistujuce armady na obranu a prielom blokady Berlina, ale to je len moj dojem.

  V podstate je to izi. Dojdu tanky Leopardy, s nimi sa dojde k Melitopolu, odreze sa Krym, zrusi sa Krymsky most, zrusi sa CM flotila a zvysok sa asi doklepe polnymi lopatkami. Ruska technika tam vybuchuje jedna basen.
  U rusov sa predpoklada, ze sa nebudu branit.

  Do zberu sliviek je hotovo.

 8. O chudácích tu mele ubožák, který sem každý den dolejzá, byt ho všichni ignorují, protože s duševními mrzáky prostě nikdo nehodlá ztrácet čas? Cos dokázal ty?

 9. Asi záleží co od toho očekáváte? Švýcarská inflace je cca 2 % a o něco ještě přijdete směnou. Pokud máte ke Švýcarsku nějaké vazby, jezdíte tam a tak podobně, tak je to asi lepší než mít obdobný obnos v eurech, ale v plusu nebudete. Jako rozložení rizik je to asi také poměrně rozumná možnost při zachování dobré likvidity.

  1. Já zas napsal příspěvek pod úplně jiný článek, než jsem chtěl, a na tablet se fakt vymluvit nemůžu. Tak buďte v klidu 🙂

   1. No, já v průběhu dne vystřídám PC-IPad-Android (a někdy i iMac), a k tomu různé klávesnice, ten androidí tablet je ale peklo…

 10. ČT 24:
  David Svoboda končí v Komisi sportovců Českého olympijského výboru

  Svoboda po „setkání“ s Černochovou oznámil, že skončí v Komisi sportovců Českého olympijskou výboru, jako jejíž zástupce měl ve Studiu ČT24 neslučitelné výroky.
  „Dvojrole profesionálního vojáka a zástupce sportovců v komisi nejde dohromady, proto jsem se „rozhodl“ na členství rezignovat. Nejsem advokát Ruska a mrzí mě, že má neobratná vyjádření mohla poškodit armádu a resort obrany,“ řekl David Svoboda.

  Černochová jeho „rozhodnutí“ ocenila:
  „Ministerstvo obrany a armáda podporuje Ukrajinu a nesouhlasí s tím, aby ruští a běloruští sportovci startovali na olympiádě, když jejich ukrajinští kolegové umírají na frontě ve válce rozpoutané Ruskem a podporované Běloruskem.
  Tento jednotný postoj očekávám od všech vojáků,“ podotkla Černochová.

  A je to.

    1. Domnívám se, že ukrajinští kolegové umírají na frontě ve válce rozpoutané blbou politikou jejich zkorumpovaných politiků , ale vysvětlete to blondýně .

     1. Napravovat dospěláka tímto způsobem, je děsivé. Jestli von ten výchovný facan nebude spíš kontraproduktivní ( myšlení nezmění) Řekl už někdo tomu peroxidovému vemenu, že takhle ponížit člověka, je hnus. Na straně druhé je to, že se dotyčný nechal ponížit.
      Popraven pro výstrahu.
      Nějak se nám ty popravy začínají hromadit. Je to na pováženou.

      1. Na idnes píší, že mu Cernochová dala banner se zabitymi UK vojáky, ten banner chtěli UK sportovci vyvesit v Číně na nějaké akci. Už vidím, jak bude brzy celé Česko polepeno bannery nějakých ksichtů. Marketingový tah. Mrtví vojáci vadí, ale chtěli vstoupit do NATO. Vojáci NATA by neumírali.

       1. Raději se koukám zpovzdálí. Už před r. 2014 se Ukrajina rozdělila na ty, co nenávidí vše ruské a ostatní. K moci se dostali ti, co nenávidí vše ruské, až k německé kněžně Kateřině Veliké. Teď „to „přišlo do ČR a já jen tiše zírám. Pomalu začínám chápat, jak se fašizmus dostal v Německu k moci. Vlastně se na to dívám v přímém přenosu a tiše se topím ve vlastní nemohoucnosti. Důležité bude dobu přežít a připravit se na dobu po zlomu. Pokud se dožiji.

       2. Nevím, jestli si troufnou něco vylepovat. I když tupí jsou na to dost. Ona ta alergická reakce na vše modrožluté už nabývá na síle. Přisypávat alergen v dnešní době, může jen idiot.

 11. Prezident Vladimir Putin podepsal dekret o nové koncepci ruské zahraniční politiky.

  Ruský vůdce to oznámil při zahájení zasedání Rady bezpečnosti Ruské federace.

  „Dramatické změny v mezinárodním životě si vyžádaly, abychom vážně upravili klíčové strategické plánovací dokumenty,“ zdůraznil prezident.

  Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zase poznamenal, že logika aktualizované Koncepce zahraniční politiky Ruské federace odráží změny na mezinárodní scéně po zahájení speciální vojenské operace.

  Hlavní ustanovení nové koncepce zahraniční politiky Ruské federace:

  ► Rusko se nepovažuje za nepřítele Západu, není od něj izolováno a nemá nepřátelské úmysly.

  ► Rusko počítá s tím, že si Západ uvědomí marnost konfrontace a že se vrátí k rovné interakci.

  ► Ruská federace považuje kurz USA za hlavní zdroj rizik pro svou bezpečnost a mezinárodní mír.

  ► Prioritou zahraniční politiky bude odstranění pozůstatků americké dominance ve světě.

  ► Armádu lze použít k odražení nebo zabránění útoku na Ruskou federaci nebo její spojence.

  Na hrozby vůči Rusku je možné použít symetrické i asymetrické reakce.

  ► Ruská federace usiluje o zajištění bezpečnosti pro všechny země stejně a na základě principu reciprocity. Je zdůrazněna suverénní rovnost států.

  ► Obzvláště důležité je komplexní prohloubení vazeb a koordinace s Čínou a Indií.

  ► Hlavním cílem v Blízkém zahraničí je proměnit region v zónu míru, dobrého sousedství a prosperity.

  1. Mna pobavilo :
   Prioritou zahraniční politiky bude odstranění pozůstatků americké dominance ve světě.

   To rusi uz maju odskrtnute – staci len pozametat?? Ci ako??
   Amici si to uz vsimli?

   1. Existuje tisíc metod, jak dostat medvěda z brlohu, ale ani jeden jak jej dostat zpátky. Takže hej – bude se pozametávat. Je to odškrtnuté!

   2. Hmm … tak v podstatě USA už prohrály. Je to to samé, jako když začnete ničit školství – za 30 let máte generaci vedoucích pracovníků s pokřiveným vzděláním. Jde to samozřejmě napravit, ale musíte začít znova u toho školství – narovnat výuku a počkat si opět 30 let až budou na výkonných pozicích lidí s obnovenou úrovní vzdělání.
    S USA to je obdobně – základy dedolarizace a pacifikace USA byly položeny před mnoha lety, např. založením BRICS. USA to samozřejmě mohou zastavit, ale potřebovaly by k tomu stejný čas a zatím to nevypadá, že by se o něco snažily. Naopak zastávají pozici, že vše uhájí silou. Jen perlička – Čína dává do BRI (pás cesta) několik stovek miliard USD, naproti tomu USA dávají v podstatě stejnou částku na armádu a vojenskoprůmyslovému komplexu na vývoj a výrobu smrtících zbraní. Tohle je prostě neudržitelné a až si to uvědomí, tak jim bude chybět čas např. na vybudování konkurenčního projektu BRI se vším co k tomu patří.
    My víme, že u nás nastupují následky cinknutého školství, ale zatím nejsme ani schopni trend zastavit. USA jsou na tom podobně – ví, že dedolarizace a jejich vytlačování běží, ale nejsou schopni trend zastavit. Zatím si myslí, že jediné co jim zbývá, je pokusit se silou zastavit konkurenci – toto je nebezpečí III.WW. Prohrávají a důvody tohoto stavu vyplývají z nenápadných činností VVP před mnoha lety. A teď jim chybí čas.
    Reálná situace je zatím taková, že např. Čína a RF ZÁKONEM nařídily svým bankám NEPOUŽÍVAT ve vzájemném vyrovnání USD. Obdobně již zareagoval Irán a budou se přidávat další. Velký zlom nastává, když Saúdové začnou prodávat mimo USD – to bude fakt rána pro USA. Nepoužívané USD se začnou vracet do USA a budou mít tendenci roztočit hyperinflaci. Aby tento trend USA otočily, tak si to potřebují přiznat, odstranit důvody a vybudovat důvěru zpět – a k tomu potřebují čas, který nemají … a silou to zařídit nepůjde.
    Velmi dobře rozebírá situaci Iščenko – dedolarizaci má v podstatě za odškrtnutou a na řadě jsou vodní cesty – tedy zbavit dominance USA na námořních trasách, což vytlačí USA na kontinent Severní Ameriky a tím bude dominance anglosasů zlomena. Mohou se pak pokusit VYBUDOVAT svou dominaci znova, ale opět – budou potřebovat adekvátní čas na realizaci. Pro ně tenhle boj není o prohře nebo výhře v nové studené válce, ale boj o svou holou existenci hegemona. Prohra = zničení základů, na kterých jejich dominance stála.
    Lze jen konstatovat, že VVP a jeho tým jdou na věc důsledně a chytře.

    https://www.novarepublika.online/2023/03/pacifikace-usa

     1. Cenzura je vzdy jen prodlouzenim systemu skolstvi ,rezimu pedagogu ,reditelu ,politiku a ministerstva jeho promitnutim do verejneho zivota , kazdeho rezimu, opakuji kazdeho politickeho rezimu , akademiky.
      Zalozeny na jednoduchem principu.
      Bud zticha , kdyz nejsi tazan ! Sed ztrnule v lavici /cele dlouhe hodiny/a sleduj ucitele.
      Nebo uvidis !! Ucitele velmi radi vynalezaji hodne druhu trestu, miluji zaky trestat…Priciny potrestat zacka vynalezaji…
      Totez na rodice.
      Povoleni nekdy mluvit ,na chvilku maji jen vybrani zaci.
      Zotroceni vymytim mozku, sedni ani se nehni ,/krutej trest pro zive ,aktivni deti, tady nejsi , aby si myslel, tady jsi abys nemyslel , ani po skonceni skolni dochazky, tvrde represe ,vnuceni poucek az ucebnic kazdemu , za ucelem uslechtileho vzdelani , zaroven zotroceni pomoci Stockholm Syndrom…
      Kteri ukaznene pochopili , kde je jejich misto v zivote a jen ti maji budoucnost.
      Aby jako parasiti sebepovyseni , recnili projevy z podii ,psali clanky a knihy v kancelarich v isolaci od zivota a jeho zmen , ktery nic nezmeni a nikdy nic nezmenili..Naopak.
      Ostatni budou celej zivot drzet hubu a pracovat..
      Kdyz maji volno at ctou ty clanky a knihy a drzi hubu../Jako ve skole/.
      Co reknou jini nez vzorni ,je uz napred ucitelem posouzeno jako hloupost.
      Vhodna k posmechu.
      V neposledni rade ty nehruznejsi rezimy vedli vzdy poucujici ucitele..
      Kazdej rezim musi mit surovej ,akademickej pedagogismus..

      1. Rezim pedagogu musi zajistit , aby rezim skoly pokracoval ,po skonceni skolni dochazky v psychickych deformacich , vcetne zakazu svobody slova nadale /na tohle jsou jiz zavedene metody ,nekter omezeni jsou mekci a jine s obusky a tresty/ , inu co se v mladi naucis , pak nam nebudes vadit , kdyz skola preda zacky jinym ucitelum , politikum , mediim , uradum a dalsim represivnim statnim organizacim.
       „Vyuka“ pokracuje , nekonecnym vzdelavanim…A jsou uspechy.
       My vase vrchnost vas ucime a vy budete nas poslouchat. Jinak..

     1. To není tak, že by prodávali všechno za yuany, jak se snažíte naznačit. Jen to milí Saudi opatrně prubujou, aby z Amíků něco dalšího dostali
      Je řada důvodů není proč dedolarizace není tak daleko. Mj. yuan není volně směnitelný a saudská měna je vázaná na dolar. Ty „starý“ (jak tu někdo píše) grafy vystihujou zhruba skutečnost o rozšíření měn.

      Některé ostatní skutečnosti si doplňte níže

      https://www.barrons.com/articles/dollar-china-petro-yuan-saudi-b0b6e48f

      The Dollar Rules the Financial Universe. China Can’t Change That.
      COMMENTARY
      By Marc Chandler
      March 31, 2023

      The financial shocks that keep hitting the dollar haven’t shaken its role in the world economy. The reasons matter. The dollar may not be eternal. But it won’t be China that knocks it down.

      The confiscation of Russia’s central bank reserves and potential plans to use them to help Ukraine were thought to cut the dollar’s attractiveness. The U.S.’s increasing reliance on sanctions and weaponizing access to the dollar have escalated the talk of alternatives. The banking failures in the U.S. renewed questions about its susceptibility to destabilizing financial crises. Meanwhile, China’s ties with Saudi Arabia have led to speculation of a petro-yuan that displaces the petrodollar.

      There are two ways the dollar could lose its place in the world economy: encroachment, in which another currency supplants the dollar, as the dollar replaced sterling a century ago, or abdication, where the U.S. pursues policies that shrink back from the global role it previously sought. Concerns about China fall into the encroachment camp, but little substance exists. The more significant threat is self-immolation. Those who see the dollar’s role as an exorbitant burden, not a privilege, want to abandon it. That would be a type of financial disarmament in the great game of international influence that extends beyond prices and quantities.

      China may be Saudi Arabia’s biggest customer, but there’s no sign that Saudi Arabia will price oil in yuan. It makes no sense on several levels, including that the Saudi riyal is pegged to the dollar. When the Federal Reserve changes interest rates, the Saudi Arabia Monetary Authority and several other Middle Eastern countries typically quickly match the move.

      The Chinese yuan is simply not convertible. It isn’t a question of technology but policy. China’s foreign-exchange rate is closely managed and purposefully opaque. Its capital markets are developing but aren’t sufficiently transparent. Including the yuan in the International Monetary Fund Special Drawing Rights in 2015 was supposed to spark growth in yuan reserves, but as of the end of the third quarter of 2022, the yuan’s share of international reserves was about 2.75%. The yuan’s share of Swift transactions briefly rose above 3% early last year, but by February 2023, its share had slumped to about 2.2%.

      Atd…

  1. Tak coz o to… u vojaku je to rekneme… zadouci. Ale nekdo by mel ministryni utoku vysvetlit, ze neni nase nadrizena ani velitelka.

  2. Disciplina musí bejt, vy kluci pitomí…..
   Představte si někde v parku, třeba na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez disciplíny. Z toho jsem měl vždycky největší strach…“
   (Citát není doslovně přesný, nechce se mi ho hledat)

  3. Jene z Povidlákova.
   U mne má pan Svoboda velké plus a do budoucna dobrý kandidát,třeba místo Černochové.
   Jen ať se projevují vlastenci.vlastenky,abychom věděli na koho se obrátit,na koho bude spolehnutí.

   1. Uvidíme, jestli skutečně nebude nakonec tím pověstný poturčencem horší Turka.
    Osobně ho neznám, osobnost, byť excentrická jako je Ševčík se dnes hledá těžko.

  4. Jakási zamindrákovaná fuchtle, která nic neumí a nedokázala a která se dostala na ministryni jaksi náhodou bude poučovat olympijského vítěze.

   1. Co když se na post minystryně nedostala náhodou?
    Dřív jsme tomu říkli chlupaté známosti, teď už se možná vyholuje. ☺

  5. Hrozně by se mi líbilo kdyby Svoboda Černochovou poslal do… a ještě do… a na oplátku za fotografie by jí ukázal…

   Jestli je chlap, tak by měl.

   1. a proto tam ani nikdy nebudeme
    proto tam vždy byli, jsou a budou stejné typy lidí ,
    přestože to na většině z nich nebylo před zahájením jejich mocenské kariéry vidět

  1. chf, jpy, gbp a asi i dalsi meny maji momentalne nizsi inflaci nez czk, takze rekneme ze pokud jim to vydrzi, po roce budou mit nizsi ubytek kupni sily nez czk. takto nabytou hodnotu ale nechas smenarnikovi na poplatcich/marzi pokud si pak za ne budes chtit opet koupit czk na nejake sve vydaje. stejne tak s drahymi kovy, vzacnymi mineraly a vsim, co musis prodat nejakemu obchodniku abyses dostal zpet ke korunkam. drzim palce.

  2. Alena Z.
   Taková peněžní tvrz jarmulkářů.nemůžou nechat padnout.
   Sice se ukazuje,že to nejsou žádný svatoušci,ale svým majitelům ještě znásobí konta.

  1. Pane Vidláku dobrý, akorát jste nepoučil Jordanku, že na Moravě policisté mají pochopení pro reálný život.
   My jsme ohleduplní, když nám padají oči, zapneme varovné blikačky, a zaparkujeme u hospody.
   To jsem viděl.
   Když jsem odmítl koštovat, protože u nějakého vidlákova policisté kontrolovali řidiče, tak jsem slyšel něco, co nelze zveřejnit, protože po pěti létech opět měním řidičák.

   1. Vy byste nemohl učit češtinu. Po prvním diktátu „Sveřepí šakali“ byste měl chuť vzít do ruky baseballovou pálku a jít vysvětlovat pravopis a gramatiku pádnými argumenty 😂

    1. Ha ha ha, znala jsem pána, který používal jenom podstatná jména a citoslovce, ale i tak uměl vyprávět zajímavý a napínavý příběh.
     Já, vole, doma, vole, šprcka, vole, škola, vole, voda , vole, litr, vole, tři, vole, okno, vole, bum, vole, dole, vole, pes, vole, bába, vole, řev, vole, školník, vole, říďa, vole, fotr, vole, doma, vole, řemen, vole, prd@l, vole, jau, vole, kuva, vole.
     😀

    2. Máte pravdu, a víc než to: já bych nemohl učit, zejména v dnešní době, vůbec nic; z učitelské role jsem zběhl do výzkumáku a odtud na stavbu. Ono totiž dneska nezajímá nikoho nic. – Není to tak úplně pravda, z řečeného činím jedinou výjimku – ale to jsou lidé, které přivádí opravdový zájem.

       1. Sedím za stolem a opravuju písemky.

        Ke služebně i věkem starší kolegyni, paní docentce, sedím otočen zády, neboť ona zkouší studenta z diferenciálních rovnic, nevím už kolikátý reparát. Rozhodnutím strany student musí projít, to je prostě danost.
        Posláním učitele je zjistit, co student umí; ale paní docentce se příliš nedaří. Nakonec se omezí na základní schéma, jímž se vyznačuje úspěšně složená zkouška: totiž položit otázku a obdržet správnou odpověď.

        „Tak mi alespoň řekněte, jak zní Pythagorova věta…“, vece paní docentka odevzdaně. Student učiní dva pokusy, které vzdáleně připomínají Eukleidovy věty o výšce.
        „Tak prosím vás… kdybyste znal ty Eukleidovy věty a sečetl je, dostal byste právě Pythagorovu větu. Takže…?“
        „Ano! Součet čtverců nad odvěsnami se rovná součtu čtverců pod odvěsnami!“

        V té chvíli jsem šťasten, že sedím otočen zády, neboť se dusím smíchem a obavami, že překousnu stůl. Ale paní docentka je ostřílená a otrlá pedagožka, neboť nehne ani brvou (to poznám podle hlasu, do něhož se vloudil jakýsi temný tón) a mrazivě konstatuje:
        „To je sice tvrzení pravdivé, ale Pytaghorova věta to bohužel není. Seberte si index – a ven!“

        Neprospěl.

        1. Kdyz nekdo ma rad holky a voni mu celej zivot, /ucit se ,ucit se , my te donutime se ucit/ vnucujou vdolky..
         Reakce na povinne „vtloukani“ je pak zhruba neprekvapujici ..
         A celkem snadno ocekavana..
         V zadnich lavicich mazou filka.
         Opak represi je udelat neco atraktivni ..
         Rozpatlavani do rostouci inflace , akademiky rozmnozujicich poucek, to neni..
         V neposledni rade teror na pamet, dneska musis umet zpameti tohle a zejtra zase tamhleto..
         Ctverecky nad odvesnami se rovnaji hovnum nad preponou..
         To dulezity hovno pak visi kazdymu v mozku celej zvot..
         Bez toho propadnes a todle hovno , vlastne zvule vnucujicich pedagogu ti znici zivot, kdyz to nevis zpameti..
         Kdyz se topis zopakuj si a pomodli se Pythagorovou vetu..
         Vsecky talentovany deti , vedi co chteji a co jim prekazi ..
         Na ty , to je pravidlo ,ma kazdej poradnej a poradne vydirajici pedagogo nejvic spadeno..
         /Odmitaji vymyti a znasineni mozku pouckama a sou spatnej priklad pro vostatni/.
         Dle vsevedoucich pedagogu je lidska pamet nafukujici balon , pumpujou,pumpujou ,ideologove a zavislaci na pouckach, jako sileny ,mnoho hodin denne , z tisicu ucebnic a mysli si , ze nikdy nepraskne.
         Cokoliv neni jak chteji a prosazuji bezvysledne stupidnimi represemi , je automaticky vina deti..A jeste rodicu..
         Celosvetova reakce na tyhle bezhlavosti , je v plnym proudu.

   2. A já myslel, že je to nový ustálený (pa)tvar a s „projektováním“ čí „projekcí“ jsem už zcela mimo. Ale našel se další člověk, který na to slovo koukal jak něco, co vylezlo zpod kamene. To mě poněkud utěšilo.

   3. injekce – injikovat
    projekce – projikovat
    V medicíně je slovo projikovat běžně používané dlouhá desetiletí.
    Typickým příkladem je projikovaná bolest (též v němčině: der projizierte Schmerz)
    To je bolest, která je cítit v jiném než postiženém místě těla.

    Neřekne se injektovat inzulin, tak jako se neříká injikovat beton
    – význam sloves injikovat a injektovat je sice v základě zhruba stejný, ale důsledně se dodržuje se oblast jejich použití http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=5872

    Obdobně slovesa projektovat a projikovat – obě jsou od projekce:
    V matematice budeme projektovat vektor do prostoru,
    projektant projektuje dům,
    ale v medicíně zjistíme, že bolest při srdečním infarktu projikuje do levé horní končetiny

 12. Kauza Česká Pošta bude ještě hodně zajímavá. Jedná se zřejmě o klasický tunel.
  „To co říká šéf odborů pošty nám před půl rokem říkaly úřednice na normální pobočce pošty. Že to hlavní manažeři České pošty schválně tunelují, aby to jako „nefunkční státní podnik“ mohli zprivatizovat. (ČT 24)“
  Ve videu hovoří šéf odborů zaměstnanců ČP.
  https://www.e-republika.ch/item13848
  (A případ Svoboda se v té současné celkové situaci opět velmi hodí k odvedení pozornosti.)

 13. Ano, co se to s vámi stalo, lidi?
  Spousta mých kamarádů, se kterýma jsem si rozumněl v hudbě, literatuře, byli jsme pankáči, vždycky nespokojení se systémem, tak teď podlehli této propagandě a žerou ji a už se s nikým radši o politice nebavím. Nechápu to.

  1. Přitom stačí jednoduchý argument: bránil snad někdo americkým sportovcům v soutěžích, když armáda USA vstoupila do Iráku nebo Afghánistánu?

  2. Ten odkaz Davida Dvořáka to výborné popisuje. Mám to stejně. Na konci totáče jsme byli na kolejích klasická „problémová mládež“, celá tlupa. Dnes z ní zbylo „dezolátů“ na prstech jedné ruky. Moje exmanželka tam tehdy taky byla, patřila k nejradikálnějším zastáncům lidství v tom dobrém smyslu. Kdysi jsem tam teoretizoval o vstupu „nás rozumných“ do strany a jejím zlepšování zevnitř. Pravila, že jsem ukrutnej debil (což jsem samozřejmě v tomto případě byl, co ostatně chtít po dvacetiletejch „intelektuálech“). Dodnes je to mimořádně inteligentní principiálně spravedlivá žena, nicméně chtěla původně volit netušící Netuši. A její slova ke mně už delší dobu jsou – fakt ti nerozumím…

   V tom odkaze je vlastně rozebráno to, čemu se říká syndrom popření. Podvědomí samo vytěsňuje „negativní“ věci, tzn. takové, které odporují příslušné natvarovanému vidění reality dotyčného. Dotyčný to nemyslí zle, kromě všech těch pakáren, kterými je lidský druh vybaven, má v sobě i ty dobrý věci. Protože se mu ale do toho podvědomí vrylo, že „toto a toto“ je špatně, jeho vědomí s tím neumí jinak pracovat. Vždycky to vnímá jako to špatně. Ten střet „jeho“ pohledu s „jiným“ je na stejný úrovni, jako by měl hluboce věřící přijmout fakt, že žádnej Bůh není, či naopak nevěřící by měl přijmout za fakt, že Bůh skutečně existuje.

  3. Jestli někdo žere kapitalistický establishment a jeho propagandu, podporuje válku v jakékoli podobě a přiznává autoritu mluvícím politickým hlavám, tak v životě nebyl skutečný punker, ale jen falešný a hodně trapný pozér.

   1. A navíc, tehdejší punk se silně vymezoval proti Západním demokratůrám, však i Sex Pistols přímo zmiňují v „God save the Queen“ fašistický režim. Měli pravdu…

 14. Tak jsem se přinutil přečíst si článek na Foru24 od JXD, ve kterém odsuzuje Svobodu. Nedočetl jsem, nemůžu tomu uvěřit. Ale co, kolik kolegů s tím souhlasí !

 15. Téměř vše zprivatizovat zrestituovat…
  Ach ano, zločinné vracení uloupeného.
  Privatizace? Což do roku 1948, případně do okupace 1938 až 1939, základem hospodářství nebyl soukromý sektor?
  ČKD, Škodovy závody, Baťovy závody….?
  Má-li kdo potřebu komunistického ráje,
  jednosměrnou letenku do Severní Koreje si může dovolit.

  Co se týče praktického provedení restitucí a privatizace, oné zkurvenosti, je v nějaké míře důsledkem zničení elity a desítek let zkurvenosti lidské. A pak…, „kapitalismus“ podle komunistických učebnic.

   1. Celý textil patřil Židům, kteří buď zahynuli nebo byli za oceánem. Nic jiného se dělat , než zestátnit nešlo . Stejně tak Kolben zahynul v koncentráku.Komu vracet?

  1. Dva dny zde zpět v zemi stačí, aby člověka opustily francouzské revoluční osvobozující nálady. To jako mě. A tak se Vám omlouvám za to včerejší trochu upalování… měl to být dobrý start k schumacheristské revoluci.. ale tak, když nechcete.. ani špičíčky bot.. vždyť bychom Vás včas zadusili.. Tak ne, no. Tak nechcete radši napsat samostatný článek, nebo aspoň půl.. prostě čtvrt článku aspoň o tom dobíhání té předchozí kultury ze včerejška… Vždycky něco nakousnete..

  2. Nu, pane obuvníku, kéž by to všechno bylo tak jednoduché. To by byla paráda.
   Zastavme se třeba u té plzeňské Škodovky.
   Při vzniku ČSR stála na hranici krachu, záchrana se hledala v zestátnění, které se ale nakonec nekonalo. Konal se majetkový vstup francouzské firmy Schneider, strukturou výroby trochu podobné Škodě (ale Francouzi byli menší), což se odhrálo formou odkupu nějakých akcií, ale hlavně emisí nových.
   Později se ukázalo, že to bylo pro Škodovku nepříliš šťastné řešení (když ptáčka lapali, pěkně mu zpívali).
   Škodovka pak hodně stála na státních zakázkách (zbrojení) nebo na zakázkách státem trochu „zprosředkovaných“ (vývoz zbraní).
   Pak přišel Němec a Škodovka se stala součástí Reichswerke Hermann Göring, tedy majetkem německým.
   Na jaře 1945 zničilo 70% Škodovky spojenecké letectvo.
   Tak – a co teď s tím? Komu to vlastně patřilo a proč? A komu tedy vracet za dalších 40 let?
   Trochu blázinec.
   U prvních fází privatizace jsem byl, velký kolotoč. Pak přišli Romanovi hoši a co tam bylo špatně, to zaplatil…… (virbl)… stát.
   Ti hoši (Tomáš Krsek, Jiří Zapletal a Michal Korecký) pak podnik prodali a ve veřejném prostoru se po nich, s výjimkou Krska, slehla zem. I s jejich miliardami, které získali díky podpoře/oddlužení (byl to složitý proces) …. (zase virbl)… státem.
   K tomu taková drobnost:
   https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/cez-a-skoda-dokumenty-ukazuji-co-martin-roman-leta-tajil.A111013_204532_ekonomika_abr
   Pak se tam zúčastnil Kellner, který zbohatl díky privatizaci České pojišťovny……(kurva, zase virbl)….. kterou mu elegantně přihrál ministr financí Kočárník a stal se tam přesedou, nevím už zda Dozorčí rady či Představenstva.
   Tak s tím nově vznikajícím soukromým majetkem to bylo hodně často za státní prachy. Netvrdím, že vždy…. ale….
   Svět není černobílý.

 16. Česká společnost se prostě zfašizovala. Tedy – ta její pravdoláskařská část. Ono k tomu bylo nakročeno už dávno, jen to doutnalo pod povrchem a málokdo to viděl. Vnímali to pouze ti, kteří s tou režimní latentní fašizací přišli nějak přímo do styku. Tak dlouho se v devadesátých letech na mainstreamové mediální scéně i v politice úspěšně bojovalo proti údajně fašistickým opozičním stranám (které byly ve skutečnosti vlastenecké), až zhouba fašismu prorostla vládními „demokratickými“ partajemi, uzrála a nyní začala vydávat své jedovaté plody.
  Bude to už jen a jen horší, ostatně téměř každý den je toho důkazem. Rusové mají pravdu v tom, že odfašizovat je třeba nejen Ukrajinu, ale i celou EU.

  1. A vidí někdo nějaké východisko?Za socíku jsme viděli změnu tehdy až se to posere v sojuzu.Dnes je vidina změny až se to posere v jůesej.Anebo vyhraje rus ale pořádně ,ne na půl.Co myslíte,kolik různých uniforem ma ve skříni náš vrchní velitel.Je schopna válkychtivá se svým myslitelem změnit rétoriku vyjadřování taky ze dne na den?

   1. Jan z Polovidlákova

    Ti naši poskoci nemají žádnou důležitost, nejsou to ani pěšáci, je to jenom smrad, který zanedlouho vyvane, ale zapomínat na ten puch bychom neměli, protože nám z něj bylo dost dlouho nevolno.

   2. Vzhledem k tomu, že jsme se dobrovolně a s radostí zbavili veškerých pák, tak naději bych viděl v prvé řadě v oslabení hegemona, který přestane pást místní zemské škůdce. Ti budou v vzápětí neutralizováni nebo konečně zmizí, aby si mohli užívat rentu.
    Jediná páka, co nám ještě zbyla jsou naši lidé, kteří pracují ve vysmívaných montovnách. Ono, když se vám zboří taková montovna, tak se vám začnou rozpadat dodavatelské řetězce a klesat zisky. A na to jsou páni manažeři extrémně citliví, protože pak zpravidla bývají odejiti. Můžete argumentovat tím, že přesunou výrobu k sobě nebo jinam, ale doma budou mít dražší lidskou práci, na kterou si, samozřejmě přivezou imigranty a v zahraničí, kde je levnější práce než tady budou zase podporovat obecný trend svého vlastního úpadku, neboť tím podpoří rozvojové země s koloniální pachutí.
    Lidi čekají než někdo něco udělá, ale přitom sami mají moc.

   3. Mladým a mladším to je buď jedno, nebo souhlasí. Nemají zkušenost, která by je varovala. A procento této sorty voličů se prostým vlivem plynutí času bude stále zvětšovat.
    Východisko (pro dohlednou dobu našich životů) není.
    Přizpůsobit se podmínkám prostředí, nebo sebevražda.
    Výslovně upozorňuji, že to poslední je míněno výlučně metaforicky a v žádném případě to není nabádání.

    1. Proto chtějí posunout věk pro volební právo na 16 let… To jsou furt tak hezky manipulovatelní… No, někteří to tak maj skoro do 40, furt jim musí maminka utírat prdel a pan řídící říkat, co si mají myslet…

     1. Jo. Dnešním čtyřicátníkům bylo v roce 1989 šest let. Neprožili tu nekonečnou propagandistickou manipulaci, kdy se v novinách, na schůzích, školeních … hlásaly věci, o kterých (skoro) každý věděl, že nejsou pravda – zároveň bylo (skoro) každému jasné, že není možné veřejně říkat pravdu, aniž by neměl (on, jeho manželka, děti, rodiče) problémy. Tak se držely huby a rozvracečům a odpadlíkům se to dalo sežrat. Teď se to opakuje, jenže čtyřicátníci a mladší to nevidí/necítí, že to je opakování. Vlastně jim to asi nelze mít za zlé, když to nezažili.
      Jaký to smutný, přesmutný svět…

       1. „Moc starejch“ je nás zde na tomto fóru víc, spíš většina.
        Kardinální problém a jádro pudla (des Pudels Kern) lze spatřovat v tom, že tehdá byla přítomna naděje (až to prdne, bude líp). Dnes naděje není: co prdne?, a jakým způsobem potom může být líp?
        Pokud jde o mě, během posledních deseti, patnácti, možná dvaceti let jsem postupně přišel o veškeré iluze. Blbě se s tím žije.

 17. Pan Svoboda je modelový případ platný pro celou naší společnost a dějiny jsou plné podobných příkladů. My ti dáme najíst, zařídíme ti určitou životní úroveň a ty nám budeš zobat z ruky. Asi je tady jen málo hňupů, kteří věří krokům naší vlády a hodně příkladů, jak kolaborovat s režimem, v kterém zrovna žiji. Lidé si hlavně pamatují, že kolaborace se tady v každém případě vyplácí, protože přeběhnout z jedné prdele do jiné je tak snadné viz. náš pan nejvyšší. Pokud má naše společnost všechno tohle v podvědomí, tak jenom opravdu silní jedinci se dokáží vzepřít, protože co si budeme povídat, když narazí kosa na kámen, pro každou sviňárnu se najde omluva, protože Český volič má paměť krátkou a vydlabanou viz. Covid, který skončil a zapomeňte, teď je jiná doba, teď řešíme nové problémy, na které se po určité době znovu zapomene a tak stále dokola.
  ZRÁDCŮM NÁRODA TADY NIC NEHROZÍ, my si tady zanadáváme, zahrajeme si na chvíli na vlastence a pak jako zapomeneme.

  1. Národ? Dejme tomu, že v nynější době, která budoucími dějepisci, pokud takoví budou, bude nazvána národně odrozeneckou, tu a tam. Jinak většinou už jen obyvatelstvo.

 18. Já jsem si včera přečetla jen pár komentářů na iDěsu a s odporem jsem vypla pc.
  To se fakt nedá. Srbsko mělo být bombardováno víc a víc civilistů mělo zemřít za zločiny, které údajně spáchali.
  Rusové jsou skřeti a patří za Ural.
  Ti lidé se snad už dočista zbláznili. Jak tohle dopadne? Už se nedivím, že slabší lidé omílají propagandu a ti silnější drží hubu a krok.

  Jak budou potrestání sportovci západu za mrtvé v Iráku, Sýrii, v Afghánistánu, v Libyi, ve Vietnamu a Laosu?

 19. Země EU jsou blízko k diskusi o vyslání „vojsk určitého typu mírových operací“ na Ukrajinu. Uvedl to maďarský premiér Viktor Orbán.

  „Jsme blízko k tomu, že v rozhovorech evropských lídrů se objevila otázka, zda členské státy EU mohou v jakékoli podobě vysílat vojáky nějakého druhu mírových sil (na Ukrajinu – cca RV), nebo lépe nevysílat. stát se legitimním a přijatým. Jsme blízko této dříve nepřekročitelné hranice,“ zdůraznil šéf maďarské vlády.

  Připomněl, že před rokem se podobné rozhovory vedly o tom, zda lze kyjevskému režimu poslat smrtící zbraně.

  „Maďaři tehdy i dnes řekli ne.“ Zaváhaly ale i západní země.

  Teď to není otázka. Otázkou teď jsou jen tanky, nebo kolik letadel, nebo granátů s prvky obsahujícími uran, nebo vojáků, “uvedl Orban.

  1. Ja by som povedal, ze sa to stane.

   Az klesne vlkost pody pod hodnotu H, obloha bude cista na ctupen C a teplota vzduchu bude podla tabulky na hodnote T, karavana sa pohne na vychod.
   Pac hrozi, ze ak tam nenabehne NATO, UA padne, skolabuje a bude bezpodmienecna kapitulacia.

   A aby to nebolo take jednoduche, nakluse tam skupinka odhodlanych – vsak pozyvaci dopis tu v tychto koncinach ma tradiciu.

   Kedze to bude piknik inych rozmerov, navrhujem ten popkorn a dobry net, pac to bude toco.
   No len ak cela verchuska NATO kalkuluje s tym, co vyjadril Austin pod prisahou, ze Rusku dochadza dych, tak potes koste.

   Tusim Churchill sa vyjadril, ze amici su skveli chlapici a nakoniec urobia tu spravnu vec. Len predtym vyskusaju vsetky nepravne.
   A cl, miesto toho , aby SSA sli do zabudnutia dejin dobrovolne, tak este vyskusaju si este zachranit na dobu urcitu USD a akoze svoj lifestyle.

   Len s tymi rusakmi je to take nejake podobne ako po finale Roland Garos 2009 povedal Soderling. A sice ze jeho bilancia s Federerom je 0:11 ale do finale siel pozitivne, pac raz sa to musi zlomit. Nezlomilo.

  2. Rusové se k tomu již vyjádřili, negativně. Přesně tedy tak, že jakékoliv pseudo-mírové síly, které sami neschválí, budou považovány za nepřátelské jednotky, a že to znamená přímý vstup dotyčných států do války proti Rusku. Čímž je hotovo…

   Politici mohou věřit čemu chtějí, třeba i blábolení Austina před senátním výborem, ale jejich vlastní vojáci jim to už vysvětlí. Že to nejde. Jelikož by prohráli.

 20. Fiala s Rakušanem svolali tiskovou konferenci do sídla zahraniční rozvědky

  Myslim si, ze o samostatnosti tehle vlady to vypovida naprosto dokonale…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *