18 července, 2024

Jen houšť a větší kapky

Tak se nám s demonstracemi roztrhl pytel, že? Nedávno se dezoláti svolali v původních počtech, které se velmi podobaly loňskému září, jen to díky takřka uniformním českým vlajkám vypadalo mnohem disciplinovaněji než tenkrát. Místo živelnosti nastoupila organizace, že to chvílemi už připomínalo kázeň… jsme o tři týdny dál a neslyšíme, že by se nám tým kolem Jindry Rajchla rozhádal. Loni v tuto dobu už letěla světem videa, kterak se organizátoři navzájem zradili a slouží globalistickým strukturám. Teď vidím naprosto opačnou situaci. Organizační tým se rozrůstá a snaží se organizovat příští akci lépe a radostněji.

Mediální hnojomety ohledně Rajchlovy dehonestace také moc nezabraly… kámen tentokrát nepadl do vody, ale spíš do oleje. Hladina se skoro nerozvlnila, ale intervjukům se podařilo zařídit, že už dneska zná Jindru skoro každý. Láďa Vrábel už není vtělené zlo (třeba ho teď přestanou kriminalizovat) a novináři mají nový objekt své obsese.

Hele, to musíte uznat i vy, co Jindru moc nemusíte – že je to docela prča, jak do něj teď Novinky a Česká televize ryjí. Jak si zvou jednoho samozvaného experta za druhým, jak se snaží a hemží, jak zoufale potřebují něco vydolovat… a nic z toho. A naopak zjišťují, že se jim to vrací jak bumerang v podobě stále rostoucí popularity českého Donalda Trumpa. Je to teď docela dobrá schíza… strašení nepomohlo a vymlčet už ho nemohou. Co včil, že?

Včera demonstrovali odboráři před úřadem vlády a Babiš tam byl s nimi. Prý byl na demonstraci poprvé. Novinky se snažily zdůraznit, že je miliardář, i Fiala se o tom zmínil, jako že jde o šílenou absurditu (Mimochodem, tady vidíte, jak je nutné tu jednotnou mediálně politickou frontu narušovat – demonstrace ještě pořádně nezačala a libtardi v politice mluvili úplně stejně jako libtardi v médiích. Prostě se domluvili dopředu na taktice, jak to budou komunikovat), ale podle mě to tedy vůbec absurdní není. Už loni jsem na demonstraci viděl lidi, kteří rozhodně nemají hluboko do vrecka a zjistil jsem z mnoha osobních jednání, že proti této vládě fakt nejsou jen zadlužení chudáci bez zubů. Proti této vládě jsou všichni, kteří si zachovali trochu zdravého rozumu a fantazie, aby si dovedli představit, kam to všechno spěje.

Jo vládo, máš fakt problém. Miliardáři chodí na demonstrace a sbratřují se se svými bývalými úhlavními nepřáteli odboráři, jejichž zájem je, přesunout co největší kus zisku do mezd. Fiala se o tom zmiňuje jako o absurditě, ale ve skutečnosti by ho to mělo děsit. Proletariát se nám sbratřuje s ekonomickou elitou. Přemýšlím, jestli takové situace už někdy nastala. Vím o buržoazních revolucích, kdy ti uprostřed využili ty dole, aby svrhli ty nahoře. A když se jim to podařilo, na ty dole rádi zapomněli. Vím o utopických hnutích, kdy ti dole spolu s těmi uprostřed odstraňovali staré pořádky a zavrhovali svou zkaženou minulost, aniž by si tím jakkoliv pomohli.

Ale že by se ti nahoře sbližovali s těmi dole, aby naopak uchránili starý pochopitelný svět a zároveň ti nahoře byli ochotni uznat, že všechno se nedá řešit jen dravým trhem a ti dole naopak uznali, že nemohou žít jen z přerozdělování… sakra, byla někdy v dějinách taková situace? Majitel zámečnické firmy se cítí být na stejné lodi se svým zaměstnancem zámečníkem, protože oba chtějí mít funkční stát a děsí se, jakou další grýndýlovou kravinu vymyslí evropská komise a ještě více se děsí, že tomu Fiala zase bude nadšeně tleskat. Český miliardář má stejného nepřítele jako český Honza – pracovníka v globálních korporacích, co plynule přechází do globálních neziskovek a české politiky.

Jo, jasně… ještě se to celé nepropojilo. Staré hříchy a staré rozeštvávání tu stále ještě existuje a nepominulo. Ale kurňa, takhle přece vypadá, když se národ probouzí, ne? Když mají ekonomické elity, co dokázaly uspět v globální konkurenci, vlastně totožné obavy jako běžný venkovský lid. Nic necharakterizuje dnešní hybridní dobu víc, než osobní Vidlácké konstatování, že v Praze má venkov spoustu příznivců na Hanspaulce. Nekecám. Samotného mě to překvapilo. Oni tam také nechtějí přijít o svoje podniky ve prospěch nějaké ojroutopie, stejně jako my nechceme přijít ze stejného důvodu o své domy.

K tomu si přidejte i menší počiny. Chodí se na náměstí se svíčkami. Vedle demonstrace na Václaváku to vypadá malé, ale oni se tam další dezoláti dávají dohromady. Zjišťují, že jich není úplně málo a zjišťují, jak málo rozdílů mezi nimi je. Bloger Vlk inzeruje u sebe Kose pochod za mír bez politiků. To musím také trochu zpropagovat, protože se v tom stále angažují ty stejné dámy, které s tím loni začaly. Ženy za život. Stále se tam hraje písnička od Qíly o tom, že své syny pro válku nedám. Teď v sobotu to vyvrcholí v Praze. Začíná se v Holešovicích na výstavišti ve 14.00. Kdo máte čas, běžte tam. Sice teď Řehku někam schovali, aby se na mobilizaci tak okatě netěšil a Fiala už také přestal s kecama, že jsme ve válce, ale není od věci jim připomenout, že jim děti pro rozstřílení za evropské hodnoty nedáme.

Doba nám prostě pádí kupředu a vláda národní zkázy nás žene do houfu. Prezidentská volba byla naše Kulikovo pole. Napravila ledacos z covidové občanské války. Leckdo překročil svůj stín a kdo to nedokázal, ten zůstal daleko vzadu. Jsem rád, že všichni ti, se kterými jsem se v uplynulém roce potkal a pobratřil, byli schopni těchto kroků. Ne kvůli mě… jen jsem se prostě dostal do dobré společnosti. Jsem rád, že jsem se mohl dívat i mezi čtenáři a diskutéry na posuny v jejich vnímání světa a hřeje mě, že jsem tomuto sbližování alespoň trochu také přispěl… i když samozřejmě nejvíc práce pro to udělal Fiala…

Všechny tyhle pramínky se dříve nebo později spojí do mohutného proudu. Ještě z nich leckdo věří, že právě on bude ten nejsilnější. Ale ono je to vlastně jedno. Velké proudy nakonec vstřebají ty malé. Stane se to, protože jedeme z kopce. Stane se to, protože naše vláda nedělá ve skutečnosti nic, aby náš pád zmírnila, nebo dokonce zastavila. Na rovině se z řeky může stát bažina plná malých louží z osobních zájmů. Na rovině se může ledacos z síly původních bystřin ztratit. Protože není důvod někam téci. Není důvod se spojovat. Všechno je v pořádku. Ale teď to tak nebude. Málokdy čekal tento národ tak prudký sešup, jako nás čeká teď. Teď to všechno teprve začíná a už teď se dáváme dohromady. Než dojedeme tam dolů, tak to bude proud, kterému nikdo neodolá.

Jo a ještě jedna poznámka. Tomáš Baldýnský má radost, že demonstrant, co měl na batohu znak Wagnerovy skupiny, půjde k soudu a hrozí mu patnáct let. Tetelí se blahem, že se konečně začíná něco dít… Jako by neměly být volby, jako by se dějiny nikdy neotočily. Jako by přesně takové zákony nakonec nepožíraly své děti. Uvědomuje si, že se to tady může taky snadno otočit a pak přesně tyhle paragrafy budou uplatněny na něho?

276 thoughts on “Jen houšť a větší kapky

 1. Jo, ona bunda za pětatřicet. Mizerný poměr ceny a kvality. Jen „značka“. Například u Barbour by dostal lepší poměr. I pokud jde o značku. A nevypadal by jako „low cost“ italský turista.

 2. Kdo máte kontakt na Asfaltového holuba:
  Glutamin. Významná aminokyselina. Účinná pro regeneraci.
  V prodejnách pro sportovce, fitness….
  Ať konzultuje, jestli není kontraindikace, a jestliže ne, tak jaké dávky.

 3. Svoboda je prý za svá vyjádření fuj, Bach zítra v našich médiích určitě ještě víc. Pěkně se nám ten MOV vybarvil a ten jeho RuSSácký předseda:)))) Začíná nám tu slušná „západodemokratická“ schíza, naštěstí tady u nás si Jednotu ( nebo je to nyní COOP? ) rozvracet nenecháme!

  1. nie uplne….CNB urcite nakupovala vladne dlhopisy, ale rastom urokovych sadzieb ceny dlhopisov klesaju a kedze uctuje trznu hodnotu, vykazuje uctovnu stratu. Realna nebude kym ich nepreda predcasne, ak pocka do splatnosti, tak ziadna nebude. Ale straca potencialny mozny zisk prilezitosti. A realne nebude vyplacat dividendy vlade, pretoze tie moze az po umorovani tejto uctovnej straty. Na druhej strane ziskova by CNB bola jedine pri masivnej devalvacii CZK

 4. Dnes jede „kapka“ za kapkou..SEZNAM,
  kapku možná rekordní ztráta ČNB:
  ***************
  „Kumulovaná ztráta ČNB vzrostla na 487,1 miliardy korun.
  Tuto ztrátu plánuje centrální banka uhradit z budoucích zisků.
  Centrální banka dlouhodobě upozorňuje na to, že vytváření zisku není její hlavní úlohou.
  Tou je péče o cenovou a finanční stabilitu.
  Podle analytiků neznamená ztráta problém pro fungování ČNB.“
  ****************
  A to jako chtějí sdělit, že ta „hlavní úloha“ se ČNB daří?
  Jen tak pípnu
  a kdo ty (plány budoucích zisků) zisky zaplatí., že by ty „dramaticky zploštěné“ dluhopisy,
  to asi stěží?

  ČNB už prostě píše rovněž v metaforách:
  https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/o_cnb/.galleries/hospodareni/download/cnb_vysledky_hospodareni_2022.pdf
  Odtud strana 12:
  „Důležitým faktorem bylo rovněž DRAMATICKÉ ZPLOŠTĚNÍ
  výnosové křivky amerických vládních dluhopisů.
  Hlavní akciové indexy, které ČNB replikuje ve svém portfoliu, oslabovaly
  od začátku roku a v negativní výkonnosti setrvaly celý rok.
  Vývoj ve druhém pololetí byl značně rozkolísaný v důsledku
  nejistoty panující ohledně nastavení měnové politiky stěžejních centrálních bank “
  ******************************************************************************

  P.S.
  A zítra prý pošta i zveřejní, kde a která pobočka pošty bude zrušená a komu se prodlouží dosah
  a protáhne pobyt na poště…..

  Mimochodem dlouho nic nenapsal Laco, je zdráv a jen ho to už nebaví?

  Holubovi přeji sílu na ten zánět… i na další operaci,
  škoda, že mu nejde poslat nějaká pohlednice s přáním do špitálu,
  možná by ho to (udělat nás to víc hromadně) i podpořilo, pobavilo
  a ještě bychom přispěli zadlužené poště….

  1. „Důležitým faktorem bylo rovněž DRAMATICKÉ ZPLOŠTĚNÍ
   výnosové křivky amerických vládních dluhopisů.

   Inu, křivka ploštice.
   Ploštice, jinak užitečný hmyz.

 5. Žijeme v neuvěřitelném marastu.
  Rajchlova demonstrace se v mediální žumpě smrskla na modrožlutý hadr.
  Odborářská demonstrace zase, na Babišovu bundu.
  Nikoho nezajímalo proč tam ti lidé jsou.

  1. „lide jsou proti vlade “ bouri dochtor David..
   Dochtori a ynelygenty chteji prave tohle.
   Aby lid poradne pracoval na ne a jeste protestoval , jak potrebuji a se jim hodi , protoze to je dulezity ,maji vo cem psat a bohate recnit vo tom …
   Sedi v pracovnach , a muzou se sedrit, zhavi klavesnice a mikrofony , jak pisou o tom a nebo vo tom hodne recni..
   To ale neni vubec nic novyho…../Nechod Vasku s dochtorem na led…/.

 6. Asi je tady fakt málo lidí, kterým vyhovuje dnešní stav a pokud se nad současnou politickou situací zamyslíme, musíme zákonitě dojít ke zjištění, že Pětikolka a sdružené subjekty vládnou nezákonným způsobem, čehož si jsou ani sami samozřejmě zcela vědomy. Nabízí se otázka, jestli nás ostatní občany tak podceňují a jsou si jisti svou nepostižitelností (jako v případě covidu), nebo jestli mají v pařátech moci nějaké jiné trumfy, kterými se chtějí udržet u moci a jsou si jistí i v budoucnosti svojí absolutní beztrestností?
  Pořád mě to moje hlava nebere, jak je možné, že se naši politici takto chovají ke své vlasti, rodině a voličům?
  Jsou v tom jenom prachy, nebo i jiné hodnoty (třeba ty evropské)?
  Když vidím mluvit Fialu, Rakušana, nebo Pekarovou, nevidím tam sebemenší prvky sebezpytování ve vlastní omyl, ale nafoukané a jisté machry, kteří si jsou sami sebou zcela jisti.

  1. Milane, Fiala a Rakušan, ale už jaksi nevyčnívá Bartoš, a co mně osobně zaujalo je…A kde je vlastně teď ten Šlachta? Neudělal pětikolce medvědí službu vlastně ? Neúčastní se demonstrací, nebrojí, neviditelný. Takové fajne memento.

   1. Pokud vládě dojdou sedativa a většině voličů trpělivost. Jinak to nepůjde.
    Vláda je derivátem preferencí voličů. Pokud je volena a zvolena.
    Nynější vláda je mimo jakoukoli pochybnost zvolená.

 7. Demonstrace nic významného nezmění. Nanejvýš pro oddálení pohromy zintenzivní rozdávání sedativ ze zadluženého státního rozpočtu.
  Rozhodnou volby. Na základě ekonomicky podmíněné změny preferencí, a vnější situace.

   1. Ovšem dobrovolnou skrze hlasy většiny, na kterou nikdo kvérem nemíří.
    Ledaže za násilí bychom považovali i mediální hacking.

   1. Ne. Jsem připravený cokoli kdykoli odvolat, třísknout za sebou dveřmi a zamumlat pro sebe
    Eppur si muove. I tak lze vejít do školních učebnic. Ovšem, musí tomu něco velevýznamného předcházet. To u mě nehrozí.

    1. o něčem bych věděl, ale jsou to kacířské myšlenky. Vaše!
     Zcela protialternativní. Svět už dávno není, jaký jej vykládáte a búhví, zda jím kdy byl!
     To máte z těch knížek. Nečtěte to

  1. A tato další vlaštovka, ne?
   Finanční dům Charles Schwab čelí masivnímu odlivu vkladů. Dvakrát silnějšímu, než se předpokládalo. Banka Morgan Stanley mu proto poprvé po sedmi letech zhoršuje hodnocení a citelně snižuje očekávanou cenu jeho akcií.
   (Zdroj Bloomberg, překlad Kovanda)

  1. Metafora na Fialláha:
   V té velké době vojenští c.k. lékaři dali si neobyčejně záležet, aby ze simulante bande vyhnali šváby sabotáže a vrátili jich zpět do rodného lůna c.k. armády.

   Ostatní členové c.k. komise neměli nejmenších pochyb, neb dobře věděli, že Dr. Grýnštajn Ph.D, LL.M dokázal vyléčit i od narození hluchoněmého. Jeho lékařská metoda spočívající v kombinaci koňských dávek chininu a trojitých klistýrú byla publikována ve světovém vojenském odborném lékařském tisku a Dr. Grýnštajn Ph.D, LL.M byl za ni dokonce nominován na Nobelovou cenu nejen ve vědách lékařských, ale i mírových, neb tím dodával vyléčené vojsko na frontu, čímž mohl urychlit mír.

   Zdroj: https://pavelchalupsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=799992

 8. Za hranicí vaší dobře střežené bublinky se můžete být v klidu … situace je nadmíru výtečná, hrstka výtržníků ani ztroskotanci a zaprodanci, tím méně dezoláti a chcimíři nemůžou zviklat pevné ukotvení v samém srdci impéria.
  Uvnitř bublinky si ale radši dávejte pozor :-)))

  1. Já vím. To takhle jeden, co taky se byl v klidu, stál na mostě nad řekou, kterou taky měl za imaginární a taky takhle cintal o nadmíru výtečné situaci … chytrému napověz.
   Jo a sturmfuhrer … no je to ve vás jako v koze, to se prostě nezamaskuje. I proto taky tolik nadšení k náckům.

   1. Když už nevědí, co by, tak v lidech zkouší vyvolat alespoň závist. Babiš má bundu Prada za sto tisíc (a kdyby měl nějakou z HMka nebo z Tesca, tak zase budou mlít o tom, jak ze sebe dělá chudáka). Jsou to presstituti!

    1. Zrejme a viditelne, jenom podnikani Babise nebavi , ma zrejme jeste velke touhy slouzit lidu..Nejradeji ve vysoky vladni funkci..
     To vostatni jde stranou..
     Nejak se neosvedcil , ale to jeho touham nevadi..
     Je tez pritelem rovnez velmi „popularniho“ ,bankere Makarona a tak zprateleny s jeho porucniky..
     Makaron je popularni hodne , z duvodu , ze se ho lidi nemuzou vubec zbavit..Neco jako drive podobne popularni zluta zimnice , nebo cholera ……….Z dlouhy chvile a zdalky vocumuju , jestli poradani zabavy tady uz nejakej casek, se nejak projevi na p. V.
     Teda. Kazdodennim stykem s mnoha lidmi , se jeden kultivuje a meni ,aniz by si toho povsim .

  1. Bezdětná s maketou tanku v kabelce… Ta bytost je i vzhledem zcela ideální pro obsazení do role kápa v koncentračním táboře…. arijská blondýna s pevným výrazem…
   Myslíte, že umí, stejně jak se chlubil PePa, jedním prudkým máchnutím paže zlomit někomu vaz?

   1. Jaká arijská blondýma. Maneco, vždyť přece přirozených blondýn s tmavýma očima je na světě mizivé procento. Jen malé děti, než se vybarví, jinak opravdu jen výjimky. nic. A kouknete-li se na její suché-mrtvé vlasy Je to děs. Dělá ze sebe něco co není – už v tomhle. Taky jsem se kdysi zkoušela „zesvětlit“ ale ty vlasy byly na omak otřesné – suchá sláma. Jediná barva co vlasům neškodí je přírodní hena – ale nepančovaná a neupravovaná. JInak všechny ´pravy jsou na nic.
    konečně koukněte se – když zadáte jménoo a dorolujete k fotkám – budete se divit
    Dala bych to sem, ale je to móc dlouhý

    1. Zcela OT pro emu:

     Matně si z dávna pamatuju, že jste měla chuť u Vás na balkoně pěstovat rajčata a třeba i papriky.

     Mně letos vzešlo ze semínek asi gazilion rostlinek paprik a rajčat (doma na parapetech). Rostlinky jsou ještě malé a na přesunutí ven je ještě minimálně měsíc čas. Já potřebuju jen pár a rozdávám kolem. Kdybyste chtěla, budu s Váma počítat a tak za měsíc Vám dám i rajčata i papriky.
     Vím, že bydlíme v Brně někde kousek od sebe, tak by to předání neměl být problém.
     Pokud ovšem vůbec chcete, to je jasné.

     1. Hodná ,ale díky, po loňském úspěchu jsem taky…….. no a zadařilo se, a ještě mi mladá volala, ať neseju, že bude i pro mne, bohužel pozdě. Joj to ale bude rajčatový balkon.

  2. Jde mu o obranu nevinných sportovců – tedy i těch ukrajinských, které na jejich vlastním území zmasakrovala ruská armáda a již nejsou mezi námi?

   1. Já nevím, spíš asi jde o ty zmasakrované afghánské, irácké, srbské či syrské, jak to tam všude SSA bombardovaly až do doby kamenné. Ti už nikde nikdy sportovat nebudou.

    1. Tahle ostrakizace sportovců je neakceptovatelná, devalvuje celý sport , třeba takové kraso bez Rusů je jako jídlo bez soli olympiádu budu letos bojkotovat já.

    2. V roce 1936 byly dokonce oboje Olympijské hry uspořádány v hitlerovském Německu. Jak letní (Berlin), tak i zimní (Garmisch-Partenkirchen).
     To již 3 roky platil tkzv. Zmocňovací zákon, 3 roky byl provozován koncentrační tábor v Dachau(tam již naplno fungovala SS) , necelý rok platily tkzv. Norimberské zákony https://www.moderni-dejiny.cz/clanek/norimberske-zakony-z-roku-1935/ atd. apod.
     Norimberských zákonů i Zmocňovacího zákona byl spoluautorem dr. Hans Globke, mimo to spoluautor arizačních “ právních“ předpisů pro okupované tkzv. Sudety a poměrně vysoký úředník v úřadu pro židovské záležitosti. Později pravá ruka kancléře Adenauera, bez něj prý starý pán nedal ani ránu.

     Fašizaci je tedy třeba hlídat a trestat hned v zárodku, už její příznaky (kriminalizace odlišných názorů/samozřejmě že výzvy k malignímu násilí je třeba trestat, stejně jako schvalování násilí/, zákazy politických stran, proměnu parlamentu v pouhý automat na odhlasovávání vládních zákonů, glajchšaltování odborů, školství, přeměnu policie v chapadla vládní moci….). Jinak proroste jak rakovina do všech institucí dané společnosti. Zavládne STRACH.

      1. Maji , uz hodne dlouho..Uplne jednoduchy vysvetleni ..
       Hitler nedokoncil vyrobu atomovky , kterou by urcite na svet pouzil a americani dokoncili a pouzili..

       1. Paw: Pokud by ji dokončil, byla by studená válka Německo vs. USA. Zbytky SSSR by byly někde na Urale a Sibiři. Něco jako v Otčině od Harrise kniha i film. Pro porovnani, když část Německa okupovali Sověti, vznikla tragikomická NDR. Pokud by Němci okupovali velkou část SSSR trvale, vznikla by velmoc s globálním vlivem, ale Češi by to z české kotliny už nesledovali. Část by byla poněmčena ve střední Evropě a ti, kteří by zůstali Čechy by byli odvezeni na východ do ruského mrazu.

  3. Vůbec jim nedochází, že postupně, nicméně celkem rychle, legitimizují minulý režim. Protože jediné, čím se začnou lišit, bude oficiálně hlásaná ideologie, v jejímž jménu se vše provádí. A upřímně, ta předchozí byla v řadě ohledů mnohem víc pro obyčejné lidi.

   1. Protoze jim to na rozdil od vas politicky mysli. Za minuleho rezimu to byla hnusna persekuce svobodymilovnych jednincu, kdezto dnes je to obrana demokracie pred totalitari.

    Nedelam si srandu, oni to tak vazne vidi.

    1. Re: KuJi

     A kdepak nám zůstala svoboda slova?
     Slovo může být svobodné pouze v případě, že je jedině správné a vyslovené s požehnáním ministerstva pravdy?

     TA to raději ty komunisty. Ti aspoň byli schopni zajistit levné žrádlo a byty za pakatel.

     1. Komunisti nic nezajišťovali. Zajišťovali lidé svojí prací. Komunisti jen přerozdělovali ono méně co bylo produkováno méně svobodnou prací a na základě generačního dožívání předešlé kultury. Léta normalizace byla stagnační a generační „Biafrou ducha“. Předpřevratový úpadek mravních hodnot předznamenal popřevratový dovýplach křesťanských „buržoazních hodnot“ přetrvávající ještě z dob Rakousko -Uherska, jako základu odvržené tzv. socialistické morálky pracujícího člověka.

      1. „Vykvet trampsky kultury , natahuje mundury “ zpivali trampove….
       Nemoh byste probuh upresnit ten vas ,“Predprevratovy upadek mravnich hodnot“ a poprevratovy dovyplach“, mate vy bujnou fantasii, akorat nejak premrstene abstraktni..
       Kdyz ten pracujici clovek stih jeste, aby mel navic a zaroven jeste moralku socialistickou..
       Tedy moralku nepredprevratove upadlych mravnich hodnot.
       Vy ste musel opravdu asi hodne studovat…Nebo vopisujete..
       Coz do toho hodit zpatecku..Nebo aspon pribrzdit ,nejaka mensi dusevni choroba , by nebyla??
       S generacnim dozivanim predesle kultury…Leta byly este normalizacni, stagnacni a jeste generacne zbiafrovany duchem..
       Jeden cumi ,co vsechno tenkrat bylo mozny..
       Ted todle vsechno a jdete s tim vsim vobtizenej ,tim nahore , treba normalne na pivo..Pocitam ,ze to neslo…
       Protoze ten pracujici pingl a vycepni oba meli jeste moralku socialistickou , kompliovanou vo stagnaci generacni..
       A predprevratovou….

       1. Vy človíčku PaW nevíte, co je to doublethink – „schopnost udržet v mysli dvě protikladná tvrzení a obě z nich akceptovat“, základní nástroj politiky Strany v Orwellově státě?

      2. „Komunisti nic nezajišťovali.“
       Ano máte úplnou pravdu … ti „blbci“ nechali tomuto režimu zásoby pouze na 20 let … chudáci kapitalisti už nemohou 10 let pořádně krást a hroutí se jim svět !!

    2. Tak přes třicet let nás tu oficiální propaganda masíruje tím, že před listopadem nebyla svoboda slova, vyhazovalo se z práce za odlišné názory, že lidi všude šmírovala tajná policie… Tak nějak přestávám ten rozdíl vidět.

     1. Nejsme jako oni, jsme daleko horší však zaniklo v cinkání klíčů , tenkrát ještě každý měl od bytu chaty a garáže

     2. To už říkají už i někteří komunisté a přirovnávají už i k padesátým létům. Mají pravdu, protože mnohá argumentace připomíná argumentaci tehdejší. Pokřivenou, účelovou, tupou, primitivní.

      1. Schumacher: ok současná ekonomika je efektivnější, ale k čemu to je? Lidé dřou víc v továrnách, ale ten vyšší zisk směřuje do zahraničí. Ceny bydlení rostou rychleji než mzdy. Vážím si možnosti svobodné cestovat, ale člověk cestuje jen někdy. Bydlet potřebuje pořád. Současný systém bydlení, práce, vzdělání je nastaven takovým způsobem, že nepřeje porodnosti. Proto stárnutí populace a krize důchodového systému. Slavné budovatelské a výrobní úspěchy současného reálného kapitalismu v jeho neoliberální podobě jsou umožněny paradoxně dědictvím Husákovy politiky, která tenkrát zvýšila porodnost. Ekonomika dnes stojí na práci početných tzv. Husakovych děti. Současný systém nezajišťuje ani prostou reprodukci lidí, aby se zajistilo do budoucna dostatek pracovníků. Proto se musí pracovní síla dovážet že zahraničí. Něco půjde to robotizovat, ale ne všechnu práci.

  4. Zajímavé je, že to co skutečně řekl nikde na ofiko webech není k nalezení, ale už tam jede masírka.
   https://twitter.com/OndrejNovacek/status/1641082974803197954
   Podle mne se vyjádřil neutrálně, tak jak by se k tomu sportovci měli postavit.
   Co jinak dokázala, oproti němu, ta aktivistka na MO?
   Tak to máme Ševčíka, Svobodu….kdo bude další?
   Nemáte stejný názor jako oni…zašlapat, zničit nebo alespoň ponížit.
   https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/soudruh-ud%C4%9Blal-sebekritiku

   1. Právě že olympionika může nejvíc naštvat politizace olympiády, že nemůže změřit síly se sportovci celého světa. Stačí říci, že se mu to nelíbí, ostatně sportovci za tu válku a ani jediného Ukrajince nemohou, ale už po něm jdou.

    1. Stačí zadat klíčové slovo soud dezinformace a vyběhne vám pěkná řádka postižených včetně za popírání kovidu

    1. No jo no, cítil, ze už by koně neosedlal.
     Popravdě, dobra tsunami proti němu. Cernochova, Doležal, půlka Twitteru a bůhví kdo ještě. ..
     dnes už nestačí byt neutralni, musí byt člověk aktivně nenávistný !!!

   2. Za Ševčíka se postavil akademický senat. Díkybohu.
    To ta pančelka Bednářová dopadla hůř. Nedávno tu Vevca navrhovala sbírku. Jsem určitě pro.

    Když si čtu ty hanopisy vůči Svobodovi, kterému spílají, jak kdyby osobně na Ukrajině vraždil , říkám si, jestli nemůže par lidi, co je s tím přesvědčením vachrlatě, nejsou úplně pevní v libodemo, prozřít, ze tyhle tyhle čistky sa nucená panrusofobie jdou už za hranou.

    1. „Vymknuta z kloubů doba šílí..“

     Nikdo nic sám prosím neorganizujte,
     ještě by vás fialoví stíhali za podporu podpory nebo zpochybňování …..

     Podívejte se na pětibojaře Svobodu, šel sám do médií …..
     a už bude bojovat snad i o svobodu.

     Třeba vyhlásí nějakou sbírku práčata tady,
     když se tam údajně kauzy Skála a učitelka nějak ujali….

     https://spolecenstvi-prak.cz/aktuality/text-prohlaseni/

     1. „Ha, ha , said the clown“…
      Kdyz rezimu tece do bot stale vice , musi se porad vic podpirat persekucema, nasilim a terorem..
      Vynalezaji se napr. ruzna popirani , ktery sou pro ty vlady dulezity , aby mohly trestat…Pak sou ruzny nenavisti , treba clovek posle nekoho do prdele..
      A voboji se pouziva..
      Pak sou zakony, tsunami zakonu, diky dochtorum prav ,na tyhle ucely, aby nikdo nevyvaz , aby nemoh vyvaznout , 150 zakonu se zjisti ,ze neporusujete a tak vas udelaji na 151ni..
      Ani mys neproklouzne, jenom prorezimni novotnickej nadsenec..
      Takovej muze vsecko..
      Dane porusuje kazdej. To je sichr. Hlavne ten , kterej je neporusuje..
      At kazdej kdo chce dokaze ,ze neporusuje..
      Zase ani mys neproklouzne. Ale prorezimni bohac zase nema starosti..
      Pac rezim to dela metodou „spravnyho vyberu“.
      Podobne si hraji deti ,/deti casto vi vic nez my ,ale nedelaji nam hluchejm kazani vo tom , vedi,ze je to zbytecny/, hru chodi pesek vokolo , nedivej se na neho , kdo se a nej koukne , toho pesek , bouchne..

   3. Co všechno je kým, nejen nějakým vyhulencem, interpretováno jako „popírání genocidy“…. To jsou fakt „padesátky“. Nehledě na pikantérii, že podle komise OSN sice jsou to hnusárny, ale ne genocida. Jsem zvědavý jak dopadne ona ukecaná učitelka.

    1. Během roku války na Ukrajině zahynulo přibližně stejné množství lidí, jako během prvních pěti týdnů po přepadení Iráku mírotvůrcem strýčkem Samem.
     Ale to byl jen preventivní zákrok v zájmu míru. Na Ukrajině jde o hnusnou genocíídu. Šalom.
     (A navíc čmoudi se nepočítají mezi lidi. )

     1. Nebo na drogy /predavkovani / zahyne v Usa za jeden rok..Okolo stotisic..
      A potom jsou jeste ty pridruzeny obeti , miliardarskych gangu a jejich valek atd..
      Protoze uz davno je vladama vyhlasena „valka na drogy“.
      /Na lidi a deti ve skutecnosti /.
      „Valkama“ na vsechno se dnes svet hemzi , na teror napriklad a ty valky maji vysledky..
      Prave a navzdory „valkam“ se nepritel nejak hodne rozmnozuje na celym svete..
      Jednoduchy reseni , kazdymu dat spravnou koncentraci a tolik , aby prezil ,kdy vyroba drogy je levna a postupne mel moznost se vylecit, to valka na predrazeny drogy nepovoluje..
      Prodavaci a nepratele rezimu v ty valce , nejak bez bez problemu davaji uz detem drogy zadarmo, aby je dostali do zavislosti..
      A rezim na ne potom vyhlasi valku a porada utoky….

  5. A všímáte si toho TICHA. Hlídací ratlíci drží zobáky. Voni poslední dobou ty zobáky drží inmrvére. Jediné, co je rozrajcuje, je Babišova bunda.

   1. Ratlíci začínají otáčet. Potřebují přitahovat pozornost ňafáním na někoho významného. Sledovanost, reklamní byznys, podíl na koláči. A roli hraje i směr větru na nasliněný prstík.

  6. JE tzo tak. I když. Z jiného úhlu pohledu mu bylo umožněno dokonce v TV říkat co chce, čili svoboda slova, ale média se jaksi svobodně rozhodla zveřejňovat pouze negativní ohlasy na toto prohlášení. Taky svobodně.
   Tvrdím, že dokud nebudou média nezávislá a nestranná, čili objektivní, bude tu strašný bordel.

   1. Dokud nebude všeobecná svoboda zahrnující zrušení paragrafů o verbálních trestných činech „hanobení, podněcování, schvalování..“ umožňujících aby byť za objektivně blbé kecy byl udělen flastr větší než za znásilnění. A připouštějících pomocí oslích můstků výklad nahrazující absenci zrušených „komunistických“ paragrafů, jako pobuřování, podvracení, rozvracení.

 9. „Včera demonstrovali odboráři před úřadem vlády a Babiš tam byl s nimi…..“

  Musím obdivovat Babiše, že mohl stát na jednom pódiu se Sebestředulou poté, jak se ten člověk zachoval a co říkal při volbě prezidenta.

  1. No nevím, ale Středulovi se to asi nelíbilo, tedy podle toho jak se ksichtil a navíc když bába prohlásil, že jej pozval šíf KOVO. Spíš si myslím, že tam byl poslaný coby stafáž na výzvědách.
   njnj myslím, že čuje že asi moc dlouho na výsluní nebude a to jej to oné.

 10. Jeden klasik říká:

  „Nelžete hlavně sám sobě. Kdo sám sobě lže a poslouchá vlastní lež, dochází k tomu, že už žádnou pravdu ani v sobě ani kolem sebe nerozeznává, a tím upadá do neúcty k sobě i jiným.“

  Kéž by jim to brzy docvaklo …
  (Omlouvám se, že jsem to napřed hodil jinam.)

 11. Myslim si, ze Vidlaka spol by si mali ist kupit popkorn a zabezpecit, by mali opticky internet az dodom.
  Bude to celosvetova detektivka s otvorenym koncom.
  Pac tento rok to vyzera, ze bude rusno a az podla toho, ked bude jasne, na ciu mrcinu budu moct sadnut muchy a zacat novy kolobeh zivota jej pozieranim:

  https://www.hlavnespravy.sk/usa-hrozia-cine-nesplatit-dlh-co-urobi-peking/3092374
  Dolar ma vazne problemy a protekcionizmus nerkuli pouzivanie dolara ako zbran je uz na konci svojej cesty.

  https://t.me/kedmi/36657
  nejake tie bezvyznamne krajiny prestupom do BRICS mozu ten dolar zaklat.
  Co to vravel prezident Kene?? Ze obcania sa maju zbavit USD? Ti africania vedia asi nieco malo viac.

  A to uz nema ani zmysel komentovat, ze Sediaci Ping – ktoreho citoval Foreign Affairs – povedal slovne spojenie – ze pripravuje Cinu na vojnu.

  1. Saudi se dohodli s Číňany na zůčtování v juanech a riálech. Takže pápá, petrodolare!
   To samé udělala Brazílie a pár dalších zemí, nejsou sami. Vlivný časopis Forbes běduje, že v září na zasedání prý má Saudská Arábie vstoupit do BRICS, v SCO už jsou. Tímhle směrem se teď hýbe hodně států…

   Když Si Ťin-pching odlétal z Moskvy a loučil se s Putinem a ruskou vládou, nechal si zahrát od ruské vojenské kapely na letišti bojovou čínskou píseň… takovou čínskou obdobu ruské „Svaté války“, což je fakt vyspělý trolling na Amíky a Západ.

   Teprve to začíná, ale bude nepochybně veselo…

   1. Tak to je bomba, pokud je to pravda. v Quincy Paktu se Saúdi zavázali ( m. j. ) k obchodování s ropou jenom a výhradně v dolarech. Ropný monarcha byl považován za nejlepšího přítele amerického lidu + malého amerického přítele uprostřed Orientu.
    To bude mít někdo neklidné spaní. Pokud to není jen nějaké šméčko od mazaného MbS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *