19 června, 2024

Všichni už jsou v Jeseníku

Před úřadem vlády se dneska ve dvanáct hodin sejde demonstrace odborového svazu KOVO, aby vládě řekli, co si myslí o odchodu do důchodu v šedesáti osmi letech. Tentokrát se nedemonstruje za Středulovu prezidentskou kampaň (následováno dolejzáním), takže by to mohlo vypadat poněkud jinak, než na podzim. Pokud jsem viděl, celá řada základních organizací se na demonstraci chystá, takže se tam před úřadem vlády kus národa sejde a zahulákají vládě do oken.

Demonstrace odborů – to je takový „německý typ odporu.“ Odboráři jsou organizovaní, mají svojí strukturu, mají v zákonech příslušné paragrafy, které poměrně přesně vymezují, co je legální… a díky tomu mají kus moci. Jsou součástí tripartity a za posledních třicet let byli jediní, kteří občas udělali nějakou tu nátlakovou akci vyhlášením stávkové pohotovosti a nebo rovnou stávky. Starší si pamatují, že jednu z největších demonstrací u nás kdysi zorganizoval Richard Falbr a Jaromír Dušek – šéf odborů na železnici, dokázal skutečně tuto zemi zastavit. Jenže to jsme žili ve šťastnějších dobách, kdy vlády s demonstranty ještě jednaly.

Německý typ odporu ovšem u nás naráží na jednoduché limity. Odborářů není zase tak moc. Odbory jsou silné ve Škodovce a v dalších velkých firmách, ale v menších podnicích odborové organizace zmírají na úbytě. Většina zaměstnanců do odborů ani nevstoupí, což dost omezuje šanci na úspěšnou stávku. Zrovna teďka si v Dojčlandu zastávkovali odboráři v dopravě za vyšší platy a kompenzaci inflace… a doprava stála. Pak se bude jednat a něčeho se tam domůžou. Ani nebudu mluvit o Paříži, kde se už delší dobu nevyvážejí odpadky a i tam protestující něco získají. Proč? Protože jsou organizovaní a je jich hodně.

Na dnešní demonstraci bude mluvit i Babiš… mimochodem, všimli jste si jeho rozhovoru v Právu? Jak mluvil o valorizaci důchodů, že kdyby se vykoupily akcie ČEZu a byla levná elektřina, tak by nebyla taková inflace a tím pádem by se nemusely důchody vůbec valorizovat, protože by nebyl důvod? A jako vedlejší produkt by se nevalorizovaly ani církevní restituce, protože by taky nebyl důvod. Jak Andrej mluví o číslech, tak je ve svém živlu a rozumí tomu. Normálně se stydím, že mě tato jednoduchá argumentační konstrukce nenapadla taky a neřekl jsem jí na Václaváku. Není drahá energie = není inflace = není potřeba valorizovat důchody = není potřeba valorizovat církevní restituce. A to nemluvím o tom, že v ČEZu je takový zisk, že by se ten výkup akcií nejspíš zaplatil z toho.

Místo toho se vládě podařilo naštvat hodně lidí vysokými cenami, leckoho i zbídačila, což žene do houfu ty, kteří si dovedou představit, jaká budoucnost nás čeká. Pak naštvala důchodce, že jim odmítla valorizovat důchody, pak naštvala ateisty, protože církevní restitutce valorizované budou, pak přišli s pozdějším odchodem do důchodu a se zdvojnásobením daně z nemovitosti. A pak se Andrej posadí v Právu proti intervjukovi a pěti větami řekne, že to celé nebylo vůbec nutné a dalo se to vyřešit tak, aby to nedopadlo ani na státní rozpočet ani na občany… Už víte, proč vybudoval Agrofert? Jo, nestačí se jen hemžit a mluvit o evropských hodnotách… musí se to i umět. A „hrdý populista“ hájící zájmy 2,4 milionu lidí má pré.

Nepochybuju, že dneska před úřadem vlády zazní od Andreje pár dalších podobných rad. Když si to tak vezmu, na prezidenta by ho byla škoda.

Vláda samozřejmě nebude poslouchat… prý si udělá zasedání v Jeseníku. To by tak hrálo, aby se tu nějací hejhulové vymezovali proti pokrokovým evropským hodnotám a nechápali zásadní důležitost vládní koncepce, řídit stát jako dojnou krávu.

Proč to celé vlastně píšu…

Hele, vládní úprk do Jeseníku by se měl stát standardem. Oni by v Práglu vlastně neměli vůbec být. Měli by imrvére odněkud slyšet, že to dělají blbě. Imrvére by měli mít kolem dveří nějaký ten dav, který bude vyjadřovat nelibost. Jen ať si Pětikolka při zasedáních po celé republice pěkně ujezdí prdel. Oni jsou totiž v klidu právě a jenom v naší stověžaté matičce. Jedině tam je pořád nadkritické množství libtardů, kteří jim za zbídačování líbají ruce.

A tak by se hodilo, kdyby pěkně dělali výjezdní zasedání, protože těch Vondráků a Macurů, co by je vítali chlebem a solí, zase není tolik. Hodilo by se, kdyby v Praze neměli klidu a pěkně poznali život mimo hlavní město.

Doufám, že někdo Fialovi v Jeseníku řekne, co si o něm myslí. Tak jako mu to řekli (tuším) v Otrokovicích před nákupním střediskem.

Jak jsem napsal předevčírem… změna u nás nastane, až vláda zjistí, že je ukrutánsky sama. Až všichni ti Fialové a Rakušanové zjistí, že je fakt nikdo nemá rád a každý jim přeje jen to nejhorší. Musíte uznat, že nasírat obyvatelstvo, to jde Fialovi přímo skvěle a celá vládní skvadra se mílovými kroky přibližuje k bodu, ze kterého už není návratu. Měli bychom jim pomoci tuto skutečnost pochopit.

299 thoughts on “Všichni už jsou v Jeseníku

 1. Česko projeví předběžný zájem o půjčku od Evropské komise (EK) v minimální výši 2,9 miliardy eur (zhruba 68 miliard korun). Může být ale v závislosti na definitivně stanovených podmínkách Evropskou unií navýšena až na 11 miliard eur (asi 260 miliard korun). Shodla se na tom ve středu vláda při zasedání v Jeseníku.
  Přeji příjemné splácení.

  1. Odklad splácení 10 let. Ti dnešní budou utrácet pro sebe, platit to bude jiná vláda ale stejní voliči, kteří ji s jásotem podporují.
   A pak že není spravedlnost.

   1. Půjčky od EK mají splatnost 30 let od data poskytnutí dané tranše. „Prvních deset let státy splácejí úroky a teprve po deseti letech začínají splácet jistinu půjčky, a to každý rok pět procent ze zapůjčené částky.

 2. Už se zase opakuji, ale stále si myslím, že :

  Čím víc teček, tím víc covid. Ještě horší vakcíny, než jsme mysleli. Nefungují a škodí.

  https://www.nespokojeny.cz/cim-vic-tecek-tim-vic-covidu-jeste-horsi-vakciny-nez-jsme-mysleli-nefunguji-a-skodi/

  Hodně lidí (i tady) si myslí, že kauza Covid je passé a není to už aktuální, že se musíme dívat dopředu a nevracet se zpátky. To je ale chybné uvažování, protože i dnešní problémy budou zanedlouho passé a zase se budou řešit jiné problémy. Pokud budeme stále takto uvažovat, bude to skvělá zpráva pro všechny ty Kubky, Flégry, Války, Primuly, Babiše, Fialy, Rakušany a politiky ,kteří nás tady dusili, omezovali, vyhrožovali a ohrozili na životě. Myslím si, že pokud se na tenhle zločin jménem Covid vyflákneme, tak se vyflákneme i na problémy dneška. Za každé selhání politiků by měla následovat odpovědnost, případně trest, jinak to žvanění tady nemá vůbec žádný smysl.

  1. Zkuste tu dobu vnímat jako takové ostřejší cvičení CO v rámci přípravy na něco, co zcela jistě jednou příjde. A kdy smrtnost nebude kolem dvou až tří procent a nebude se týkat hlavně těch, co to mají „za pár“. Já osobně jsem rád, že jsem na vlastní oči viděl a zažil, jak to asi bude probíhat. Proto jakmile se kdekoli na světě objeví epidemie se smrtnosti nad 10 % napříč populací (třeba ebola má 60 – 90 %, naštěstí ale má krátkou inkubační a likvidační dobu, takže se zatím masově nerozšířila), balím kufry a mířím na vyhlédnutý ostrov daleko mimo letecké trasy.

   A vás tady rád nechám řídit se radami těch, kteří budou tvrdit, že je to neškodná chřipečka, všechna protiopatření jsou zbytečná a neúčinná a že stačí kloktat nějaký jed nebo si svítit zázračnou lampou a všechno bude OK. Jo a ještě nadávat na totalitu, když se vás budou snažit omezovat v šíření patogenu.

   Pošlu vám odtamtud pohled, snad ho bude mít kdo a komu doručit.

   1. Stan Borowitz

    Je vidět, že jste nic nečetl, protože tam na vaše tvrzení jsou i odpovědi. Taky je z vaši odpovědi jasné, že jste se nechal ovlivnit a vakcínu jste si nechal píchnout.
    Jinak vás mohu ubezpečit, že až přijde něco „horšího“, žádná vakcína určitě nebude a žádné auto , nebo letadlo vás nikam nepřemístí.
    V tomto případě hodně lidí naletělo a dodnes si svoji chybu neumí připustit. Já jenom doufám, že co nejméně lidí to odnese ztrátou zdraví, protože mám i já ve svém okolí hodně blízkých , kteří naletěli a nemohu s nimi mluvit, aníž by se nevztekali, co si to dovoluji říkat.

    1. Přesně tohle, si myslím i já.
     Lidi, kteří se dílem z blbosti a dílem z vychcanosti nechali napíchat svinstvem, které nebylo zkoušeno ani na opicích (nám nejbližšímu druhu), si nechtějí připustit, že systému naletěli.
     Teď se za to teď dílem stydí, dílem se bojí, jaké to do budoucna může mít následky – a obviňují kdekoho, jen ne sebe – ze zbabělosti.
     Covid není pasé.
     Že je covid pasé, říkají z 99% právě ti, co se nechali napíchat a i když viděli, že to jako skutečné očkování vůbec nefunguje, tak si ještě šli i pro posilovací dávku.
     Aby si režim mohl udělat čárečku v kolonce „loajální občan“.
     Někteří šli až tak daleko, že to svinstvo nechali napíchat i do dětí.

       1. Jenže si uvědomte, že jakkoli na to máte svaté právo, většinovou společnost tenhle „revanšismus“ fakt nezajímá, ona chápe tu dobu a ty obavy, které kolem toho byly, a už se k tomu nechce vracet. Nikdo nevěděl, jak virus zmutuje, jestli nehrozí hromadné vymírání a konec civilizace. Dnes je fakt snadné mistrovat a být generálem, jako po každé bitvě. Holt Den D ještě nenastal, měli jsme zase kliku, budeme kvůli tomu kamenovat ty, kteří nesli odpovědnost za to, aby se mu snažili předejít nebo aspoň zmírnit následky?

        Takže ano, pokud chceme nechat pětikoalici dokonat dílo zkázy, soustřeďme se na pro dnešek tak zásadní věci, jako byla morová epidemie ve středověku nebo covidová epidemie před pár lety. Jejich relevance k tomu, že nám kvůli jejich hrůzovládě hrozí zatažení do třetí světové války nebo dosud nepoznaná bída, případně obojí, je zhruba stejná…

         1. Stíhání podle bodů 4 – 6 (a možná i 7) je samozřejmě nesmyslné a jednoznačně stojím za panem Hejátkem.

          Ostatní je otázne a záleží na tom, co se skutečně stalo. Což nevíme. Nějak se mi nechce věřit, že by někde někoho v nějaké firmě násilím nutili k výtěru z nosu a on se jen fyzicky bránil. A že by k tomu povolávali členy IZS a veřejné činitele. Tady se mi ten „poměrně dobrý zdroj“ pana Moravčíka nejeví úplně jako důvěryhodný. A co se týče toho šíření nakažlivé nemoci, pokud víte nebo můžete vědět, že máte třeba kapavku a přesto s někým šukáte, zavřou vás za to úplně stejně a politický proces to není. V tomhle bodě rozhodně ne, což ovšem nemá vliv na ty body 4-6.

          Mimochodem, osobně si myslím, že všem odsouzeným za „popírání, zlehčování a podporu genocidia“ se v lepších časech, tedy až se nastolí skutečně právní stát, bude vyplácet tučné odškodné, protože byli odsouzeni za popírání, zlehčování a podporu něčeho, co nebylo relevantními institucemi prokázáno, jen na základě mediálních výstupů nekriticky přebírajících ukrajinskou válečnou propagandu…

        1. 🙂 Dobrý stěr.

         Ale já jsem se vůbec nechtěl dohadovat o očkování. Ono by totiž vůbec nebylo potřeba, kdyby se blbé dva týdny důsledně dodržovala účinná a dobře známá pravidla boje proti šíření nákazy. Že to funguje, jsme ukázali my, když jsme byli „Best in Covid“ a především díky částečně spontánní a částečně vynucované disciplíně jsme epidemii v první vlně zastavili. Jenže nejsme na planetě sami a pak jsou mezi námi idioti, kterým se některé základní věci fakt těžko vysvětlují, jako třeba ti, co si uspořádali tu „oslavu vítězství a znovunabyté svobody“ na Karlově mostě.

         Ten první lockdown byl skvělý a úspěšný experiment, myslím, že jsme to tehdy opravdu dokázali jako jediní na světě, až na nějaké izolované ostrůvky v Pacifiku. Bohužel kvůli tomu, co se pak stalo a následnému vývoji nezopakovatelný.

         Opravdu ale nechápu, proč bych se měl stydět za to, že jsem se nechal očkovat, nebo se snad bát, že mne Bill Gates nebo Klaus Schwab budou ovládat na dálku. Já jsem věřil tomu, že nemoc bude mít mírnější průběh, a tím pádem (logicky) budu méně ohrožovat okolí. Za to se rozhodně stydět nemusím, buď to tak je, pak jsem třeba někomu pomohl přežít, nebo ne a ohrozil jsem maximálně sebe. Stydět se mají ti, kterým bylo jedno, jestli někoho nakazí, tak nedodržovali prostě nic, chodili s pozitivními testy, kam se jim zachtělo, odmítali i tak prostou věc, jako si zakrýt ksicht při prskání patogenů do okolí. ..

         1. Mně na Vás udivuje to, že nevěříte EU a současným vládám a vůbec věrchušce v ničem, ale co se týkalo covidu tak ano. Vždyt to není vůbec logické. Myslíte si, že co se týkalo covidu nám nelhali? Že byli najednou pravdomluvní, že ty tzv. vakcíny vůbec v něčem pomohly? Vždyt je už jasné, že ne. Covid běžně dostávali i očkovaní, ono je vůbec dost k zamyšlení i testování na covid. Nakolik byly ty testy vůbec průkazné. Prostě nevěříte jim v ničem ale co se týká covidu najednou byli spasitelé ano?

          1. Jesli to je adresováno mně, tak nechápu, kde jste to, co tvrdíte, v mých příspěvcích vyčetla. Protože nic takového jsem nepsal a ani to z toho, co píšu, podle mého názoru nijak nevyplývá. Vůbec jsem nemusel ohledně covidu věřit věrchušce EU a tomu, že najednou budou pravdomluvní. Klidně jsem se v tomto mohl spolehnout třeba na Orbána, ten v tom spiknutí podle vás asi „jel“ taky. Případně na Si Ťin-pchinga. Nebo na Putina, ten dokonce nechal jako první vyvinout a aplikovat podle vás zcela nefunkční a ve výsledku vlastně škodlivou vakcínu. Sám si ji nechal píchnout, pokud to tedy nebyl dvojník. Že by zrovna tito tři jeli v nějakém spiknutí řízeném Billem Gatesem? Takže na výběr bylo z poměrně širokého politického spektra…

           Ale jestli vycházíte z dogmatu, že roušky byly k ničemu, omezování kontaktů bylo k ničemu, očkování bylo k ničemu a testy byly neprůkazné, tak si můžete s klidným svědomím říct, že žádný SARS-CoV-2 nikdy neexistoval. To vyjde nastejno.

           Já netvrdím, že se to dělalo dobře, ale že se to (většinou) dělalo v dobré víře a na základě v té době známých skutečností. A že ten, kdo se nechal očkovat, se nemá za co stydět, jak se tady naznačuje. Nikoho kromě (možná) sebe tím neohrozil a někoho tím možná zachránil. Nebo taky ne. To se nedá prokázat ani vyvrátit, ale je dobré mít čisté svědomí, že člověk udělal vše, co v dané situaci mohl. To samé respirátory, to samé omezení společenského kontaktu a další protiepidemická opatření.

           To vy tady vyhlašujete kategorické, odkudsi vyčtené „pravdy“, přes které nejede vlak, já rozhodně ne. Já si uvědomuju, že nemáme planetu B, kde by se dal udělat srovnávací experiment, jak by to dopadlo, kdyby se nedělalo nic. Tak neplivu na ty, kdo se snažili být ohleduplní a aspoň neohrožovat ostatní.

    1. Jak píšu, je třeba reagovat včas a být mezi těmi, kdo se tam ještě dostanou. Ale samozřejmě nevím, jestli to stihnu (používám jednotné číslo, ale myslím tím svou rodinu). Ale kdo chce vyhrát, musí si vsadit…

     Ostatně s ohledem na situaci u nás a kolem nás uvažuju o tom, že tam přesídlím ještě předtím, než Beránek rozlomí třetí pečeť…

      1. Tam je na můj vkus zima, mám lepší, ale z pochopitelných důvodu nebudu prozrazovat. Malá uzavřená komunita, příjemné klima, nejbližší letiště pár tisícovek kilometrů daleko.

        1. To mám z filmu zrození planety opic, jak tam byla zeměkoule a svetelky se ukazovalo, kam se dostal ten vidět, co byl škodlivý člověku a nikoli opicim a na tyto ostrovy se dostal poslední

  2. Brazilský prezident Lula je v nemocnici se zápalem plic.
   To je ten co nařídil povinné očkování a sám má údajně 5 píchanců.

 3. Před chvilkou byla tiskovka. Fialka byl zase opocej, jako dveře od chlíva. Někde zaznělo, že občanům vysvětloval kroky vlády. Tak se ptám, není náhodou někde ke shlédnutí nějaké to videjko z toho „vysvětlování“

  1. Tak netvrďte mi, že Babiše nenapadlo, že to bude on, kdo bude vyrábět ten syntetický benzín za 235 Kč/litr, nejlépe monopolně pro celou Evropu.

   1. A kolik toho uzasneho benzinu tak asi proda…

    Jinak dlouhodone plany Babisovo byznysu nesvedci:
    Fotovoltaika v poustich Afriky a u Saudu, Azerbajdzanu a na Ukrajine.
    Tezba vodiku z more pomoci eko-elektriny, transport eko-vodiku do EU a jeho nasledne vyuziti.
    Prvni elektrarny a stanice uz pry EU zadotovala ve Spanelsku.

   2. Už nějaký bruselan spočítal kolik emisí se uvolní při výrobě „bezemismího“ syntetického benzínu?

    Já jen doufám, že v roce 2035 tu už nebude ani Evropská komise, ani bruselané.

    1. Ne, oni s tím takhle nepočítají, srovnají se náklady na elektoauto a auto spalovací. O to jim jde!

     Autem už si moc lidí nezajezdí.

     Putine, přijď!

   3. Babiš nemůže vyrábět syntetický benzín, protože ten má být podle bruselanů vyráběn pouze větrníky, slunečníky a měsíčníky.

    1. Re: Maneca

     Jste zcela hloupá Maneca, která absolutně netuší, že když Bruslograd dopustí, i motyka spustí, totiž že i uhlí bude bio- a eko-.
     Základní podmínkou ovšem je, aby takovou ekovýrobu vlastnil ten jedině správný soudruh, který domluví těm zasr… přírodním zákonům.
     Pak už bude jen chytře, mladě a kráááááásně…

     Jestli si myslíte, že jsem pako, soudruzi to už dokázali s elektromobily. Ruský plyn je fuj, tak soudruzi ze Čtvrté říše rozjíždějí hnědouhelné doly.

  2. Nečekal jsem, že se Babiš opravdu té demonstrace zúčastní. Počítal jsem s nějakou video-zdravicí, ale že půjde osobně, to je pro mne překvapení.
   A zároveň znamení. Babiš je ten, který má za sebou milióny voličů a může přivést třeba půl miliónu lidí na Letnou, pokud bude chtít. A ať se mi jeho minulost, nebo chování za covidu příčí, tak musím uznat, že připojení k demonstraci je od něj svého druhu odvaha.
   I přesto, že je to miliardář – snadno by se pak mohlo stát, že od něj dají další miliardáři, nebo dokonce banky ruce pryč. Má u mne první plusový bod.

   1. Psal o tom Hmpl – změna přijde až tehdy, až nadkritické množství mocných, změní stranu.

    Babiš je jeden z nich.

    On hájí své zájmy a souběžně to jsou i některé naše.

 4. Hezky si to vláda se Středulou domluvila. Přeci nebudou poslouchat řev demonstrantů pod okny, tak radši všichni odjeli. Středula by měl chodit kanálams po tom, co ztropil v předvolební debatě na ČT1, kdyby se aspoň naučil ten text o odstoupení nazpaměť, ale jak ho testrálně hledal v kapse, celou debatu věděl, že do toho nejde a dělá z lidí blbce, jak důvěryhodně odpovídal na otázku, na co se zaměří, kdyby ho zvolili, přitom věděl, že do toho nepůjde. A teď ten Potěmkin na demonstraci před prázdným barákem. Mělo by se demonstrovat, aby tento slizoun vyfičel z funkce a přestal si z lidí dělat blázna. Uvědomme si, že bez respektujících odborů tu podmínky práce budou brzy horší, než v té Ghaně!

  1. Už blahé paměti v USA se naučili totálně kompromitovat odbory korupcí jejich předáků. Veškeré dobré snahy pak jdou do kopru. U nás je Středula rovnou Aspen plus ten podraz před volbami v TV, ale i v článku zmiňovaná odborářská demonstrace přece byla nakonec zcela devalvována pivem s Kalouskem natajňačku.

  2. Sibyla napsal:29 března, 2023 (15:13)

   Přituhuje?
   Vláda udělala dobře, že odjela.
   Účastníci měli klid a čas projednat další postup proti Vládě.

   Demonstrace proti reformě penzí: Vláda se rozhodla činit v rozporu s tím, co slibovala, a tím, jak se žije obyčejným lidem, říká Šándor

   …..Lídr hnutí ANO Andrej Babiš vyzýval k dalším protivládním protestům. „Prosím, zorganizujte to, my vás podpoříme…

   …. Někteří účastníci se nevyvarovali vulgarismů.

   Na velké plachtě nedaleko pódia stálo: „Česká vládo, pokud s námi nechceš jednat, táhni do p*dele“.

   Na podomácky vyrobeném transparentu zas bylo: „Nejsme ve válce, jsme v p*deli“….

   https://zivotvcesku.cz/demonstrace-proti-reforme-penzi-vlada-se-rozhodla-cinit-v-rozporu-s-tim-co-slibovala-a-tim-jak-se-zije-obycejnym-lidem-rika-andor-sandor/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=750141&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

   1. Re: Jp

    Jaký je rozdíl mezi českou „prdelí“ a spisovnou řití?
    Podle mne vůbec žádný, až na to, že prdel hezky drnčí.

         1. Nene, Langšádlová není učitelka, Langšádlová je oběť polistopadového školství.
          Každý pedagog alespoň trochu hrdý na svůj stav by ji seřezal ukazovátkem, třeba by z ní ještě něco bylo…
          Na „nejvyšší škole“ v Kutné Hoře to neudělali a proto po zásluze zkrachovali.

   2. Josef původní napsal:29 března, 2023 (17:08)

    Okamura rozpálil Ostravu: Vláda okradla občany. Říkáme ne bruselskému fašismu
    29.03.2023 17:05 | Reportáž

    Hnutí SPD uspořádalo v Ostravě demonstraci s názvem „Lidé proti vládě“.

    Po úvodní státní hymně se slova ujal lídr SPD Tomio Okamura, kterého přivítaly stovky lidí.

    „Tato vláda okradla české občany, české firmy, české důchodce i české děti, ale zároveň investuje stamiliardy do podpory války na Ukrajině a do občanů Ukrajiny, kteří zde, v České republice, dostali vyšší sociální podporu než vy, čeští občané,“ sdělil Okamura a dočkal se velkého potlesku.

 5. Dneska velmi zajímavé Pro a proti na ČRo PLUS.
  Tchaiwanec Vystrčil proti socanovi Zaorálkovi, nemá to chybu.
  Tchaiwanec kvičí jako vepřík když spatří necky s vařící vodou, ale není mu to moc platné.
  🐷

  1. Tchaiwancův hlavní argument ohledně cest na Tchajwan spočívá v plnění odkazu božského Václava Havla.
   A ve Washingtonu jsou také spokojení.
   ( Aby nebyli. Takové blbečky , jako jsou v Česku, hned tak v Evropě nenajdou. Zdá se, že armáda ČR udeří na Čínu jako první. Tím bude naplněn odkaz VH. )
   😀

   1. Helanov napsal:29 března, 2023 (14:56)

    Někdo na Tchajwan, někdo do Číny

    ….. Evropští lídři jedou do Číny.

    Francouzský prezident Macron uvedl, že plánuje navštívit Čínu v doprovodu šéfa Evropské komise.

    Podle Politico se návštěva uskuteční 4. dubna.

    Španělský premiér Pedro Sanchez také oznámil, že příští týden odcestuje do Číny, píše Bloomberg.

    Říká, že hodlá se Si Ťin-pchingem probrat možná mírová jednání mezi Moskvou a Kyjevem.

    Podle informací médií je jeho návštěva naplánována na 30. až 31. března.

    Taková aktivita evropských lídrů souvisí s nedávnou návštěvou Si Ťin-pchinga v Moskvě…..

    https://t.me/Media_Post_UA/9289

    …..Jistě přehlédnete drobné nepřesnosti překladače.
    Nicméně je naprosto zřejmé, že v době kdy česká dutohlavka plká a blábolí nesmysly na Tchajwanu, tak v témže okamžiku přijede exprezident téhož ostrovního státu do Číny na návštěvu. Byť soukromou!!!!
    Tohle nevymyslíš! Na to musíš být emeritní superblondýna Pekarová Adamová z České republiky!!!

    Už jsem to párkrát napsal – některá blbost by měla být trestná!

    Zdá se, že Tchajwanci to s Čínou mají úplně jinak než ona, Benda, Výborný a Žáček! A další jedině a vždycky správní pomatenci……

    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/03/28/nekdo-na-tchajwan-nekdo-do-ciny/

    1. Josef původní napsal:29 března, 2023 (17:21)

     Kdo slízne smetánku s bonusem ruských surovin?

     Čínský plán pro „korejský scénář“. Co pro Ukrajinu znamenají výsledky návštěvy Si Ťin-pchinga v Moskvě?

     ….„Strana“ na oplátku připustil, že vedení Ukrajiny by se skutečně mohlo pokusit hrát „čínskou kartou“ s nadhledem na poválečný život.

     To je další důvod zdrženlivosti Kyjeva při hodnocení pekingského kurzu, o kterém jsme nejednou mluvili.

     Po skončení války se podpora Číny, pokud dojde k nějakým dohodám, může stát protiváhou nyní neomezeného vlivu Západu na ukrajinské záležitosti.

     Prostřednictvím Pekingu se můžete pokusit ovlivnit Moskvu.

     K tomu je však nutné, aby skončila alespoň válka.

     A Čína má svůj vlastní plán na její konec – zmrazení podél současné frontové linie, tedy stejný „korejský scénář“ s napravením zabírání ukrajinských území Ruskou federací.

     A tento plán již podpořila Moskva.

     A v budoucnu to možná podpoří i mnoho nezápadních zemí…..

     https://strana.today/articles/analysis/428885-kakoj-budet-politika-kieva-v-otnoshenii-kitaja-posle-vizita-si-tszinpina-v-moskvu.html

   2. …a o takových důležitých věcech, jako je například náš poměr k Tchajwanu, tak o tom rozhoduje já !
    Kdyby se toho chudák Werich dožil, či by asi říkal ?

    1. O důležitých věcech budou rozhodovat jiní a my, nicky, o vztahu k Tchajwanu. A vidíte, je to na desetiletí. A zase na špatné straně opony.

 6. Pro Stan Borowitz (13:39)
  Lipská Burza reagovala na extrémní nárůst ceny elektřiny, to je ta špička na grafu. Takže požadovala navýšení garance nebo snížení již garantovaných objemů jednotlivých členů. Prostě aby někdo neuzavřel obchod a potom po dalším extrémním výkyvu jej nezrealizoval a prodal/nakoupil jinde. Burza by to kompenzovala z jeho složené garance automticky. ČR chtěla zachovat objemy („to je ta výhodnost pro stát“), tak musela navýšit garanci (třeba i kdyby ČEZ musel nakupovat pro občany ČR). Minoritáři nic navyšovat nepotřebovali, klidně by prodávali mimo burzu. Dnes je již cena zase dole, tak by si měl, dle mého, ČEZ peníze stáhnout zpět a vrátit státu půjčku.
  Ceny v našem regionu i tak určuje LB, tedy i když prodáváte/nakupujete mimo burzu, cena je hodně podobná.

  1. Samozřejmě, že by měl, pokud by to byla běžná půjčka za standardních tržních podmínek. Trochu se obávám, že to tak není, a já bych si bezúročnou půjčku taky nechal „pro strýčka příhodu“. Situace je ostatně nestabilní a trhy turbulentní…

   Navíc je otázkou, co všechno a na jak dlouho se nasmlouvalo v době špičky na grafu, kdy se samozřejmě nevědělo, že to je špička.

   Když by minoritáři klidně obchodovali mimo burzu, tak v čem je problém. ČEZ by pak mohl klidně nabízet „akční cenu“, třeba o 50 % nižší než na burze. Zájemců by měl tolik, že by příjmy od zákazníků, které by přetáhl konkurenci, bohatě vykompenzovaly pokles obchodní marže, takže zisk by neklesl, spíš naopak. Navíc by si mohl vybírat, takže požadavek na upřednosnění českých zákazníků by žádní minoritáři nemohli rozporovat. Pořád by ještě prodával vysoko nad náklady, takže by ho nikdo nemohl obviňovat ani z dumpingu.

   Takže v čem by byl problém? Ono by to tak mohlo (a mělo) fungovat i na té Lipské burze, ale to by se tam nesměl aplikovat ten trik se Síkelovou „závětrnou elektrárnou“.

   A ještě jste myslím nevysvětlil, jak to, že arbitráže nezničily Maďarsko poté, co Orbán nechal 150 strategických podniků obsadit armádou a řídit nucenými správci…

    1. Přece kur*a, bože🥴 zapátrejte v paměti, nevykládejte, že jste nikdy o žádné ženě před přáteli neřekl hrubé slovo.

 7. Vysoká inflace vládě vyhovuje z jednoho podstatného důvodu:

  Jestliže se například zvýší cena potraviny na dvojnásobek, tak vládě odchází také dvojnásobek DPH.
  Vláda na vysoké inflaci získává stovky miliard navíc na DPH. Tak proč by inflaci snižovala?

  Černochová už avizovala, že chce koupit z Izraele navíc rakety dlouhého doletu, tak někde na to musí přece našetřit. Na důchodcích a na poravinách se to dělá nejsnáze, že.

  Pánbůh jednou potrestá tu válečnou psychopatku, bude umírat v duševních křečích.

  1. Rakety dlouhého doletu…
   Jak daleko pokročili v Řeži s projektem české jaderné zbraně?
   Pak by taková objednávka mohlamít smysl.

   1. Z Řeže byl odvezen obohacený uran (~20%) již před mnoha lety, údajně financováno USA. Linka na přepracování “vyhořelého” paliva na plutonium v objektu 250 údajně pouze vyzkoušena, pak uzavřena ještě dlouho před tím – na popud Moskvy, nepřející si prý ztratit monopol. A možná je to celé jen legenda.
    Současný reaktor 10 MW na produkci Pu nestačí, beztak by chyběla infrastruktura na separaci Pu.
    Tamní výzkumná centra typu SUSEN jsou podle všeho jen účelové čerpání dotací bez nějakých závratných výstupů.
    Ostatně půlka areálů je nějaká z divizí ČEZ (centrum výzkumu, dříve UJV), a zbytek akademie (UJF, UACH), a něco jsou i komerční firmy nebo spin off společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *