27 května, 2024

Proč jim to nesplnit?

Můj dnešní článek je nevyžádanou radou pro ty, kteří tuhle zemi zavedli do největšího průseru od Druhé světové války. Pro ty, kteří spolu mluví i nemluví, ale potkávají se v poslaneckých lavicích. Pro ty, kteří nedělají politiku na ulici jako Rajchl, ale kteří už sestavovali kandidátky, prošli volbami a dávají dohromady těch dvě stě osmdesát jedna lidí v parlamentu. Dnes posílám jednu milionovou radu našim poslancům.

Hoši, řekněte mi zcela upřímně… proč to těm demonstrantům nesplnit? V podstatě po vás chtějí naprosto jednoduché a pohodové věci. Chtějí demisi vlády. Na tu stejně dojde, protože dobře víte, že s Fialou a Rakušanem dál jít nemůžete, protože nemůžete chodit kolem kupky hnoje, aniž byste se každý den alespoň trochu nezasvinili. Jak to říkal Santer ve filmu o Vinnetouovi? „Spolu kradli, spolu visí…“ Obětního kozla už máte připraveného, nazdobeného, krásně se blyští, tož první podmínku byste měli hotovou vlastně bez práce a došlo by k ní tak jako tak.

Pak chtějí, aby jejich odborníci přes energie dostali mandát jít vyjednávat levný plyn. Co kdybyste jim to také splnili? Proč by nemohli, podobně jako Schroeder, jet do Ruska či Maďarska oťuknout situaci? Vláda už bude v demisi, je úplně jedno, co bude její poslední počin. Dejte jim ten mandát. Ať jednají. Pro vás žádné riziko a pro ně celkem slušná šance na neúspěch.

Pak chtějí předčasné volby. Co vám brání domluvit se na Hradě s Milošem, aby je vyhlásil na konec zimy? Co vám brání se domluvit, aby mezitím vznikla nějaká prozatímní vláda národní jednoty? Dokonce do ní můžete vzít třeba toho Jindru Rajchla. Třeba jako ministra přes energie.

Je to jednoduché, splňte to. Máte velkou šanci, že zůstanete u vesla i u koryt.

Když splníte podmínky demonstrantů, tak jaksi nebude o čem dál demonstrovat, že? Demise splněna, mandát odborníkům splněn, předčasné volby (na zadlouho) splněny. Na Václavák nepřijde dvakrát tolik lidí, kamiony a traktory nebudou blokovat Prahu, sedmnáctého listopadu nebudete mít na Letné půl milionu lidí. Poslanecká křesílka si podržíte ještě půl roku. Dokonce byste to mohli udělat tak šikovně, že by novou vládu po volbách jmenoval už nový prezident…

Mezitím se ukáže, jestli ti odborníci fakt dovedou sehnat plyn. Ukáže se, jestli Rajchl dovede něco udělat s cenami elektřiny. Nechte jim to, nemohou udělat větší škody, než udělal Síkela, a jejich šance, že ten plyn z Ruska seženou, přece není moc velká, ne? Jsme v hentý válce, Putin chce rozvrátit Evropu, tak nám plyn stejně nedá, že? A pokud v mezičase povolí Dojčlandi a s Putinem se domluví, tak to nebude na vás, vy se tomu hladce vyhnete. Svým způsobem skoro nic neriskujete. Jen to, že by to Noveský se Štěpánem fakt zvládli, ale tomu přece nevěříte… Všichni jste přesvědčeni, že to nedají. To by vám mohlo vyhovovat, aby ulice zjistila, že se mohou udemonstrovat a plyn stejně není, co vy na to?

Stejně tak by se mohlo ukázat, že vyvlastnit henten ČEZ není zas tak snadné, jak to Rajchl popisoval, že? Kromě toho mu budete házet klacky pod nohy, víme, jak to chodí…, ale kdyby ministerský post odmítl, tak on bude vypadat blbě před svými příznivci. A kdyby se jim to povedlo, tak vy jste byli ti, kteří měli rozum a umožnili jste jim to. Můžete se vyhřívat v jejich slávě a uzmout si ji pro sebe. Sice budete trochu za blbce, ale jen trochu. To byste v zájmu národa mohli risknout, ne?

Mezitím uběhne podzim, přijde zima, vy za nic nezodpovídáte, jen čekáte na volby a děláte to, co umíte nejlépe – kritizujete. To vám v covidových rocích šlo hodně dobře. Chudák národ zjistí, že všechno je mnohem složitější, než jak se to jevilo na demonstraci, a ze zoufalství vám to znovu naháže, protože to bude jedno. Prebendy budou, funkce budou, všechno bude. Sice budeme všichni v loji, ale nikdo už nebude věřit, že existuje řešení.

Jak vidíte, samá pozitiva a sociální jistoty. Rizika minimální.

Já vím, že nemůžete. Vy máte za voliče ty militantní líbodémo, kteří by vám takovou zradu nikdy neodpustili. Všichni ti Šafrové by řvali jak píchlé prase. Ale logiku to má, že jo? Tož si to strécové tam v té své kotrbě přeberte, není žádné kvalt. Pokud to totiž neuděláte a dáte na vaše příznivce, tak zůstanete ve funkcích ještě pár týdnů či měsíců a zjistíte, že ti vaši militanti už jsou s námi před stejným pódiem, protože jim je taky zima a mají hlad. Já vím, oni se ještě cítí bohatí… myslí si, že zdražení elektřiny vykompenzují méně častými návštěvami drahých restaurací. Ale i oni zjistí, že když plyn není, tak se nedá zaplatit ani zlatem. A v restauraci se nedá bez plynu uvařit.

Hele, my jsme proti nim beránci. Nemáme rádi krev, cítíme se trapně, když před námi klečí politik a škemrá za odpuštění. To bychom se rozbrečeli také. My prostě jen chceme mít teplo, světlo a šance pro děti. Ale ti vaši… vy jste je vychovali. Všechny ty Pavlíky Novotné, Hovorkové, Šafry, Peszyňské a další. Ti už teď volají po krvi… sice té naší, ale až budou mít hlad a červené nosy, oni se rychle přeorientují. A budou stejní, jako jsou teď. Jenže na vás. Fakt chcete, aby za půl roku stáli vedle nás a volali naprosto militantně po vašich hlavách? Co když nebudeme mít chuť je brzdit?

Nebo musíte poslouchat své pány ze zahraničí? Naslibovali jste hory doly? Hrozí vám od vašich šéfíků něco horšího než od nás? Musíte splnit úkol za každou cenu? Musíte držet hubu a krok? Tak to vás lituju… Jaké to je, bát se svých loutkovodičů, bát se svých vlastních voličů a zároveň se bát ulice? Jaké to je, být mezi mlýnskými kameny? Jaké to je, vědět, že jdete do kytek a nesmíte udělat to jediné, co by vás udrželo ve funkcích?

Chcete si zachovat prebendy? Chcete rozvrátit to, co se probouzí na ulici? Dejte jim teď hned všechno, co požadují.

Za tuto radu požaduji rovný jeden milion korun českých netto. Pokud se jí budete držet, zachrání vám statky i hrdla.

A vy, co teď na ulici děláte první kroky k tomu, abyste si svůj stát vzali zpátky, vy teď už víte, na co si dávat pozor a odkud přijde to největší pokušení. Pro vás je tento velmi varující článek zdarma.

192 thoughts on “Proč jim to nesplnit?

 1. Pavel Blažek se podle mě mýlí v tom, že by se jednalo o konec demokracie. Podle mě by se jednalo spíš o návrat demokracie tam, kde převládl nadnárodně korporátní kapitalismus, který je s demokracií v přímém střetu. Konec demokracie by asi byl problém, protože pak nikdy nevíte, jakej debil se toho ujme. Konec kapitalismu bych ale jako problém neviděl. Je třeba to jen správně pojmenovat a nezaměňovat, ono to opravdu není totéž.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-tato-zima-rozhodne-co-lide-povazovali-za-samozrejme-uz-nebude-rika-blazek-213456#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  1. Pane Kadlasi, pána Blažka nemusím, ale může mít pravdu.

   Víte, kterej debil se toho ujme?

   Moc leží na ulici.

   Babiš nepochopitelně váhá.

   Kdo jiný?

   Moje představa je forma výběrového řízení.

   Každý má mít šanci prezentovat svou představu.

   Pan Paroubek splňuje představu: Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě
   A dívky pak mohly v klidu posedávat v koutech, chystat výbavu a čekat, až jejich štěstí zaklepe na dveře a odvede si je vstříc společné budoucnosti.21. 4. 2020

   Pan Středula neví, čí je.
   Přišel s křížkem po funuse.

   Pan Okamura tam nebyl.
   Proč?
   Bobky?

   Kdo jiný než Rajchl?

   Kdo má na to koule?

 2. „Trussová chce energetickou krizi zaplavit penězi. Jinak Britové zchudnou nejvíc za 100 let
  [Ondřej Houska] Ondřej Houskaredaktor
  ———————–
  Ještě že Britové mají Trusovou! Ta se vyzná….
  Pokud budou peníze papírové, budou mít alespoň čím topit.

   1. hele sice je to u komentáře člověka, co si říká vidlák. Ale volba nástupce Johnsona prej byl výběr mezi vesnickou slepicí a arcikorupčníkem. Vyhrála slepice…

  1. Penize a vsecko maji a budou mit pro Ukrajinu. Na to ostatni si musi pujcit, aby meli..
   Musi se predevsim podporovat banky a korporace..

 3. nesplní jim to proto, že celý systém drží spolu – příště bychom o koryta třeba přišli my, ostatně téměř všechny partaje (bez ohledu na barvu strany) vedou nejspíše ti samí lidé…(zdravíme Soroše aspol.)

  podívejte se na soudy jak soudí v případě Parkanové či jak se asi vyřeší trestní oznámení na soudružku Černochovou a jak dopadl p. Kraft či ten týpek co napsal po teroristické útoku: „jak jim chutná jejich medicína“?

  ten systém ovládají a dosazují stejní lidé, systém se navzájem (v zločinu) drží

 4. Parafraze z Facebooku:
  Když přišly domů předpisy záloh na energie komunistům, mlčel jsem a vysmíval se jim – nebyl jsem přece komunista.
  Když přišly domů předpisy záloh na energie sociálním demokratům, mlčel jsem a vysmíval se jim – nebyl jsem přece sociální demokrat.
  Když přišly domů předpisy záloh odborářům, mlčel jsem a vysmíval se jim – nebyl jsem přece odborář.
  Když přišly domů předpisy záloh lidem, kteří fandili parlamentní opozici, mlčel jsem a vysmíval se jim – nebyl jsem přece podporovatel opozice.
  Když přišly domů předpisy záloh lidem, kteří podporovali vládní koalici, mlčel jsem a vysmíval se jim – nebyl jsem přece podporovatel vládní koalice.
  Když přišly domů předpisy záloh podnikatelům, mlčel jsem a vysmíval se jim – nebyl jsem přece podnikatel.
  Když přišly předpisy záloh na energie ke mně domů, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

  1. Díky, velmi dobré memento.
   Vodu mám po kotníky.
   Předpověď počasí říká, že voda bude stoupat.
   Možná se neutopím, protože nevím, jestli někdo slyší mé signály.

 5. 06:40

  „Evropská unie a USA nehledě na ruskou invazi na Ukrajinu zvýšily dovoz hlavních průmyslových kovů z Ruska. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů databáze OSN o mezinárodním obchodu (Comtrade). Import niklu z Ruska do USA vzrostl v období od března do června v meziročním srovnání o 70 procent, zatímco do Evropské unie o 22 procent, nárůst zaznamenal také dovoz hliníku.“
  —–
  Ctělo by to, aby Evropská komise uvalila sankce na USA.

  1. Slavny vynalez kapitalismu a jeste slavnejsich ekonomu a jinych expertu ,volneho a neomezeneho trhu a sireni vsude , zarucuje vsecky vyhody a zisky predevsim pro Rusko.
   Nenavist taky pomaha a jak..Trh neni zase nic jinyho nez davno zavedenej podtrh…
   Jeste to dela z obyc Putina machra.
   Jako z tech obycejnech a neocnejch maniaku ,zavislaku , kterejch jsou plny cvokarny..
   Nektery nechytej.

 6. Už se přestala škvířit.
  Kdo že?
  Witowská – Kolářová. Včera si povídala v Interview na jejich ČT24. Dříve, když pokládala provokativní otázky, hodila do kamery a na zpovídaného podloudným ksichtem arogantní zubo-škvír. Už pár dní ne. Včera už po mnohokráte mluvila s Václavem Bartuškou, vystudovaným novinářem, vůdcem studentů z roku 1989. Byla to spolehlivá havloidní firma, se kterou nemusela mít nervy, jako třeba se Schillerovou. Mluvilo se o energiích. Když přišel do vlády PromoPro Vondra, jmenoval studentského vůdce za zvláštního velvyslance České republiky pro otázky energetické bezpečnosti. Včera jsme se z titulků na obrazovce dozvěděli, že už je jenom zvláštní zmocněnec pro energetickou bezpečnost ministerstva zahraničních věcí. Nevyznám se v subordinačních stupňích šarží na Zamini, ale připadá mi, že byl degradován. Přeci jenom mezi Velvyslancem a Zvláštním Zmocněncem je písl rozdíl, který vnímá i bezvýznamný důchodce. Bral bych to jako téměř spravedlivé ocenění, že Česko spolupřivedl do energetického nebezpečna. Během rozhovoru se projevila změna šarže a přetrvávající stín ze sobotní demonstrace tak, že Bartuška se uvolněně chlámal každou chvíli (už holt nemá tu zodpovědnost jako velvyslanec), zatímco Witowská – Kolářová byla na škvíření skoupá. (https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/222411058040906/)
  Holt asi se těm pravdotrusům opravdu ze sobotní demošky svírají konečně obavami půlky. Co když opravdu dojde k nějakým změnám? Jak se dostanou ke svým (ne)zaslouženým stotisícovým měsíčním prebendám? A kde budou moci zase pouštět svoje žvásty, jako v jejich okupované ČT?
  Pamatuji si na jednoho prorežimního fanatika z roku 1989, který požadoval otevřít zbrojnici lidových milicí a pro nejhorší případ počítal s útěkem do Milovic pod ochranná křídla Střední skupiny sovětských vojsk. Možná, že Witowští spoléhají na podobná ochranná křídla v Ramsteinu, nebo o něco blíže. Každopádně výzor mají zasmušilý. Realističtější Bartuška už tolik nelže. Co jsem se v souvislosti s energetickou krizí od nikoho nedozvěděl z optimistů tvrdících, že energií budeme mít dost je:

  O KOLIK TO BUDE STÁT VÍC, NEŽ Z RUSKA?
  A HLAVNĚ POZNÁNÍ, ŽE SPOLEČNÝM JMENOVATELEM NAŠICH NYNĚJŠÍCH KOMPLEXNÍCH EKONOMICKÝCH PRŮŠVIHŮ JE AROGANTNÍ NEOCHOTA NATO-ZÁPADU, MLUVIT S RUSKEM O JEHO BEZPEČNOSTNÍCH OBAVÁCH.

  Včera jsem si také pustil první díl televizního seriálu F. L. Věk s ústředním hudebním motivem z Komenského kancionálu:
  Soudce všeho světa, Bože,
  před trůnem Tvým nepomůže
  žádnému nádhernost jeho,
  byť měl slávu světa všeho.

  Ty hledíš k poníženému,
  v srdci, v duchu sevřenému.
  Ty, Pane, víš, co mi škodí.
  Víš také, co se mi hodí.

  Nedej se mít pyšně, hrdě,
  k bližním mstitelně a tvrdě.
  Nech křivdy Tobě samému
  soudci poroučím pravému.

  Pro Kristovo ponížení,
  za nás dostiučinění,
  sešli mi za dar z výsosti,
  Bože, pokoru s tichostí.

  A také jsem si pustil poslední díl, kde na konci Brzobohatý, jako Věk říká: „Nedáme se!“

  1. Uz jsem to psal. To neni sobotni demonstraci. To je tim, ze vedi o planovane probirce pocetnich stavu, protoze, svete div se, ani „jejich“ vlada se nijak nezene do zvysovani koncesionarskych poplatku. Proste na Krkavkach vladne „blba nalada“. Mnozi se obavaji, ze se budou muset ridit svymi radami tem mene uspesnym a spolehnout se sami na sebe.

   1. Jožko,
    možná nahoře v Áčku a hlavně v Béčku, kde sídlí všechny redakce obojího zpravodajství a vedení.
    Dole v technice, u kamerových techniků, světlušek, chlapů od zvuku, od odbavení a od přenosáků, tam se lidi zatím ničeho nebojí. Vědí, že nejsou tak snadno nahraditelní, anžto současná digitální technika (jak obrazová, tak zvuková) má své klíče, kódy a hesla, v případě kodérů v přenosácích až šestimístné. Bez nich je ten přenosák za 20-35M Kč (jak který) jenom hromadou mrtvé elektroniky.
    A nenápadně, nepozorovaně se tam chystají nějaké soubory, právě pro případy „co kdyby“.
    Na vedoucích postech u techniky pracuje ještě pár původních lidí z roku 1989, co si dobře pamatují tehdejší situaci. A právě tito lidé prý už nechtějí, aby i navzdory příkazům vedení, utrpěla současná ČT tak nehynoucí ostudu, jako tenkrát ČsT. Tehdy jim vedení zakázalo jakékoli přenosy, či krátké šoty a reportáže z demonstrací, i kdyby to měly být jen ty rychlé, z takzvaného „hrbu“ (to je slangový televizácký výraz pro mobilní kameru na rameni kameramana, dnes DV a bez kabelu).
    Tenkrát, v listopadu 1989, se vedení ČsT „probralo“ až asi po týdnu a namísto kratičkých noticek o dění v centru Prahy i Ústí n. L. začali do zpráv dělat pečlivě prostříhávané „reportáže“ z demonstrací. Bylo to až poté, co se vedení ČsT u havlistů bezpečně ujistilo, že už je to definitivní a nezvratné – v opačném případě by to celé vedení tehdejší ČsT odskákalo novými prověrkami, nebo rovnou svými místy.
    ČT se ale chová stále stejně vlastizrádně.
    To není, vlastně ani nikdy nebylo médium typicky veřejné služby, třebaže to o sobě halasně prohlašuje. Vždy to bylo a bude médium toho, kdo je zrovna u moci, toho typu „kam vítr, tam zpravodajství“.
    Proč myslíte, že v roce 1968 měli velitelé vojsk VS rozkazy, které zněly „umlčet všechny veřejné sdělovací prostředky“. A když to nešlo tak snadno, nebo nemohli najít zdroj vysílání (kolaborantů v řadách pracovníků Československého rozhlasu i ČsT bylo jen stopové množství), tak měli rozkazy neopravitelně poškodit záložní studia na vysílačích i vlastní zařízení vysílačů, což v mnoha případech právě takto skončilo. Například Topolná, kde tenkrát byl na praxi můj spolužák, měla třemi tankovými, tříštivo-trhavými střelami prakticky zdemolovanou nadzemní trafostanici. Nevěděli naštěstí, že ta trafačka má ještě jednu řadu kobek pod zemí, které mohly být zásobovány (pro případ nouzového vysílání výkonem, sníženým na 550kW) zdvojeným kabelovým vedením, 2x22kV a s kapacitou 2x500kVA.

  2. Pane Laco G. Mlynáři, poturčenec, horší Turka.
   Kolaboranti z Protektorátu byli nejlepší agenti nejen StB.
   Agenti StB jsou nejlepší spolupracovníci nejen naších tajných služeb.
   Hlásné trouby naší pravdylásky s kým budou kolaborovat?

 7. Nejaky Fendrych komentuje:

  Putin nabízí plyn výměnou za konec sankcí. Rusko prohrává
  Ukazuje se naprosto zřetelně, že sankce, kterým se Kreml vysmíval a které zdejší proruští politici popisovali jako neúčinné, fungují.
  Vrátím se k práci české sněmovní opozice a tlaku sobotní demonstrace na Václavském náměstí. Nelze nevidět ten vysoce riskantní mix dvou klíčových problémů. První je strach občanů, že nebudou mít na elektřinu a plyn, že upadnou do dluhů, že pro ně stát málo dělá. Ten strach je přirozený, oprávněný a nelze ho pominout. Vláda musí jednat.

  Druhý problém je tradičně silný ruský vliv v Česku a zároveň jakási velká odevzdanost české společnosti vůči státu, velké spoléhání na stát. Tak byli čeští občané vychováni za bolševika, těžko to někdo popře.

  Ruský vliv má jasný cíl: aby nám bylo jedno, že Rusko na Ukrajině páchá genocidu, vyvražďuje civilisty, devastuje tu zemi, chce ji škrtnout ze světových map a zabrat pro Rusko. Abychom se starali jenom o sebe, o svoje teplo, světlo, sporáky a bazény. Abychom se stáhli do sebe a kašlali na Evropskou unii. Pak ovšem budeme zranitelní.

  Pro Moskvu je důležité, aby EU neuspěla, aby nezvládla nedostatek plynu, aby se rozklížila. To se jí může podařit, pokud rozbije protiruské vlády, kde to jen jde. Proto Rusku oddaní řečníci na Václavském náměstí v sobotu volali po okamžité demisi Fialova kabinetu. Demise by, pokud jde o energie, nejen nic nevyřešila, ale situaci zhoršila. Střídání vlád během českého předsednictví EU by byla katastrofa, jednání by se neurychlila, nýbrž zastavila. To není obhajoba chyb Fialovy vlády, ale konstatování faktu.

  1. Fendrych si nevšiml, že ten požadavek na zrušení sankcí byl pouze na ty sankce, které brání vrácení opravených turbín zpět do Ruska.
   Odjakživa říkám, že pokud se řekne jenom půlka pravdy, je to zákeřnější, než přímá lež.

 8. Victory je naše!

  Zimou proti Putinovi!
  Metál dáme hrdinovi
  co zmrzne ve jménu víry,
  neucpal si v oknech švíry.

  Hladem proti Putinovi!
  Komise ti ustanoví
  co můžeš nechávat v spíži
  a jak budeš půlit rýži.

  Pěšky proti Putinovi!
  Všichni, i ti, co jsou noví
  vypustí si v autě nádrž.
  Raději na kole zavrž!

 9. Včerejší Blick(švýcarská obdoba našeho Blesku) zveřejnil inspirativní článek. Používám překladač a vyjímám:
  „Tepelným hříšníkům hrozí trest
  V případě nouze platí pravidlo: méně topit. A pachatelé energetických trestných činů se musí třást. Porušení nařízení o plynu může vést k trestu odnětí svobody a pokutě.
  Pokud je v zimě plynu příliš málo, chce federální vláda zasáhnout. V budovách vytápěných plynem může být vnitřní teplota zvýšena maximálně na 19 stupňů. Teplou vodu lze ohřát pouze na 60 stupňů. Sálavá topidla nebo teplovzdušné stany by byly zakázány. Sauny a bazény by musely zůstat studené.
  Ale je to ještě horší: kdo poruší předpisy, může být odsouzen k trestu odnětí svobody nebo pokutě. V případě úmyslného jednání hrozí trest odnětí svobody až na tři roky nebo pokuta. I za nedbalostní porušení opatření je možné uložit pokutu až do výše 180 denních sazeb.“

  S tímto by naše pětikoala měla přijít a za chvíli si můžou konečně oddechnout, že za nic už nebudou odpovědní. Jen bych to na jejich místě nechal zveřejnit až ve chvíli, kdy už nrbudou na území ČR

  zdroj:https://www.blick.ch/politik/gfroerlis-muessen-im-ernstfall-bibbern-heiz-suendern-droht-der-knast-id17851055.html

  1. jaryn.
   Já to převedu ze svého oboru,sice už to někdo zmínil.
   Slepice pokud nemá zajištěnou teplotu aspoň 5 stupňů,nesnáší vajíčka,výživovou hmotu spotřebuje na teplo.
   Člověk,jak nemá dostatečné teplo,také spotřebuje kalorie na zahráti a pracovní výkon klesá.Takže můžeme čekat,rapidní pokles výkonu celé republiky,když stát nezajistí plyn a tím teplo.

  2. V ČR se teplá voda ohřívá max. na 55°C. Na vyšší teploty jen z obnovitelných zdrojů a akumuluje se, potom musí mít na výtoku speciální bezpečnostní baterie. I tak se ve vaně v Lázních Jeseník jednou uvařila paní. (Teplou vodou se myslí ohřátá pitná voda, jinak by šlo o topnou vodu).

  3. Nevím, nevím, co Švýcar, to ozbrojený domobranec se státním propůjčeným arzenálem pod postelí. Aby nevysypávali nábojnice a potají si pálením střelného prachu nepřilepšovali k teplotnímu nadstandardu. A tím vlastně i snižovali obranyschopnost milované republiky, za což by byl ještě větší flastr. Ale voni jsou i ve Š. uvědomělí, oni by to na souseda pověděli, stejně, jako že se sprchuje a splachuje na wc po „zavíračce“.

  4. Zadnej rozdil ..Letadla do budov , macety , nakl. auta do lidi ,ozebraceni , zadny zradlo /jen dve lode do zemi kde hrozi hlad/,epidemie ,zadny teplo je zase lepsi a masovej nastroj teroru..nikdo skoro neunikne a hlavne deti.
   Protoze nejsou jeste vyvinuty aby mohli vzdorovat zime. a podchlazeni.

 10. Faktem je, že Vidlák umí vždycky překvapit. Dnes například velmi neotřelým anglickým humorem :-). Buďto mu žena navařila ráno vtipnou kaši nebo si do kávy místo cukru nasypal jiný bílý prášek … ale fakt dobrý článek, usmíval jsem se i při čtení komentářů.
  No, ale vážně – ono se lépe rozebírají události, které proběhly než to, co nás čeká v budoucnu.
  Podle mého netřeba spěchat. Vidlák má pravdu, že teď je příležitost, teď se začíná rýsovat, že se blíží zásadní střet. Ale jak říkám, dle mého není až tak kam spěchat. Důkladně se připravit to jo, ale nejednat zbrkle.
  Můj odhad je, že letošní zimu nějak s odřenýma ušima dáme – v zásobnících něco skutečně je, dopředu je ohromná snaha ušetřit kde se dá, do toho nějaká setrvačnost rozhodování. Podle mého se „vypne“ co půjde – home office, kde to půjde, školy on-line výuka, malé firmy holt zkrachují. Pro blaho USA není žádná oběť velká. Při maximálním šetření může fakticky plyn dojít někdy v 01-02/2023, do toho bude jak se hledá řešení a vysílají signály a než se nadějeme bude jaro a teplo a budeme číst, jak jsme vše zvládli. Problém nastane s příchodem zimy 2023/2024, kdy zásobníky budou prázdně.
  K odstoupení pětidemolice – podle mého nepřipadá v úvahu, tohle USA nepřipustí. Důvod je očividný – nejde o Ukrajinu, ale o co největší oslabení RF, nejlépe tak, aby se buď rozpadla nebo nebyla schopna opětovat skutečný přímý vojenský útok. Dokud tady bude naděje na tento postup/výsledek, tak skutečně žádná oběť není dost velká, aby nemohla být položena na oltář zájmů USA. Žádné „too big to fail“. I celkové hospodářské zničení celé Evropy stojí USA za udržení jejich hegemonie. Pokud by USA připustily, že nějaký stát v Evropě ukáže, že „to lze“, tak sami končí o to dříve. Naopak si myslím, že nějakým způsobem hodí vidle Maďarsku do plynu.
  Druhá věc je, že jsem si jistý, že USA prohrají, resp. nevyhrají. Podle mého tedy máme čas na kvalitní přípravu k převzetí moci. Čas a nespokojenost lidí hraje v náš prospěch. Tohoto času je třeba využít.

  1. Pane Dvořáku, máte vcelku dobrý odhad, ale v případě nedostatků energií bude se někdo ohlížet na názor USA?

   V zásadním střetu vyhrává ten, kdo dá první ránu.

   Kdo zaváhá, nemá.

 11. „Švýcaři, kteří letos v zimě porušují vládní nařízení, když je v zemi nedostatek plynu, přehřívají své domovy na teploty nad 19 stupňů, čelí pokutě a trestu odnětí svobody až na tři roky.“

  Zlatý náš Fiala, važme si ho a chraňme (možná v tom vězení se bude topit, nevím).

  1. Aby se neopakovaly stejny narizeni nacistu a Hitlera.
   Ani svym vojakum /befehl je befehl/,nedal na zimu ,zadny osaceni, aby se v nem ohrivali, bez povoleni..A porusovali ilegalne ty narizeni..

 12. Mimo mísu z jednoho obskurního webu, slova zločinného Putina:
  – Západní země usilují o zachování starého, prospěšného pouze pro ně světového řádu, nutit každého, aby žil podle notoricky známých „pravidel“, která si samy vymyslely, samy a pravidelně porušují, neustále se mění pro sebe, v závislosti na současné konjunktuře … USA si představovaly, že jsou Božím zástupcem na zemi, a možná ještě výše.
  – Dosažená úroveň průmyslového rozvoje Evropy, kvalita života lidí, sociálně-ekonomická stabilita – to vše je hozeno do pece sankční pece, vynaloženo na příkaz Washingtonu ve jménu notoricky známé „euroatlantické jednoty“ a ve skutečnosti – obětováno v zájmu zachování diktatury Spojených států ve světových záležitostech.
  – Téměř veškeré obilí vyvážené z Ukrajiny šlo do zemí EU, a nikoli do nejchudších zemí. Evropané nadále jednají jako kolonizátoři a klamou nejchudší země.
  – Důvěra v dolar, euro a libru šterlinků byla ztracena. Dokonce i spojenci Spojených států postupně snižují své dolarové rezervy.
  – Pokud Evropa nepotřebuje globální výhody ve formě ruského plynu, nevadí nám to, existuje náš vlastní trh, existují další země. Pokud dříve byl evropský trh s energií považován za prémiový, už není.“
  Důrazně ta slova posuzuji!

 13. Pane Vidláku, možná již v pátek zjistí, že jsou pouhá návnada, ten Vašek, který šel s pány na led.

  Nechoď, Vašku, s pány na led, neboť mnohý příklad známe,
  že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme.“
  — Karel Havlíček Borovský, kniha Epigramy

  Jinak máte pravdu:

  Když se podělá úplně vše: Zima bez plynu, elektřiny, všeho. Sepsáno
  01.09.2022 4:44 | Rozhovor
  Původní Kotrbův nástin černých scénářů:

  Víte, paradoxní je, že na energetickou krizi přerostlou ve vlnu násilí doplatí více ti bohatí než ti chudí.

  Ti chudí bydlí na vsi skromně, mají studnu místo vodovodu, dvoukolák, sekyrku a kamínka na pevná paliva.
  Pro ně není problém vydrancovat kus lesa a zatopit si.

  Ti bohatší bydlí v bytovkách, mají ústřední topení a domovní kotelnu na ekologické pelety, které nebudou.
  Nebo bydlí v městských zděných domech, kde do zdi prorazí díru a kamínka na pevná paliva si koupí.

  No ale ti nejbohatší bydlí v novém: v železobetonu, s elektrickými přímotopy podlahovým topením či etážovým plynovým kotlem, plným elektroniky. Ti už nemají volbu „pro horší časy“.

  Chudý si ví rady.
  Umí nakládat vejce do vodního skla.
  Umí zavařovat vepřové do vlastní šťávy a zavírat je do konzerv.
  Má vyuzené maso, rýži, sůl a cukr, i zásobu brambor ve sklepě. Ví, jak upytlačit zajíce a jak králíka stáhnout z kůže.
  Ví jak na háček ulovit a zabít kapra.
  Mnohde je v domácnosti malorážka na bažanty či brokovnice.

  Bohatí kupují maso v igelitu a ve sklepě skladují elektrokolo.

  Ti budou stát hladoví ve frontě u vydrancované velkoprodejny.

  Tohle je důvod, proč jsem varoval i před rabováním nebo hladem, který vyhání „vlky z lesů”….

 14. Na konci tunelu
  rožnuli svíci
  trenky mám z flanelu
  nějací menševici.

  Svítí jim na hrobě
  na ten jim seru
  ty mě a já tobě
  vešky oberu.

  Je konec kapíku
  co bude dále?
  jen žádnou paniku.
  Trenky mám malé.

 15. Zaujalo mne z úst našeho Péti, že najedno „národní řešení lze“ a „evropské řešení je případně doplní“. Abych nezapomněl, na tom národním řešení se „začíná pracovat“.
  Jeden by skoro zahlédl jiskřičku na konci tunelu – jakési stopy (sebe)reflexe páně premiéra. Přes všechny ty proruské živly. Bojí se víc opozice uvnitř ODS, nebo opakování Václaváku? Těžko říct.
  Otázkou, jež onu jiskřičku kalí, je ovšem několik drobných bodů:
  a) k čemu je premiér, jenž půl roku odmítá cokoliv dělat, aby ho ke konání museli o půl roku později dohnat okolnosti? Kde je ta proklamovaná kompetence vidět a zvládat krize? Jistě, je lepší začít později než vůbec a nová vláda by začala ještě později, ale můžeme si dovolit nechat neschopu neřešit jakýkoliv další problém? Za mě je to Fialovo „Jdeme do národního řešení“ možná větší obžaloba, než kdyby je dál zarputile odmítal.
  b) Otázkou také, samozřejmě, je, jak ono opožděné národní řešení bude vypadat. A tady se bohjím, že ta jiskřička jsou reálně světla lokomotivy a my jsme ti, kdo je Fialou přimáčknut na koleje.

  1. Jen v krátkosti, musím teď pracovat. Průser v průmyslu asi začíná. Před chvílí jsme se dozvěděli že vzhledem k omezenívýroby plastů je nedostatek kyseliny a tudíž pokud jí vůbec seženeme tak aktuálně okolo 29 Kč za kg před rokem to bylo 1 -1.50 Kč postupně zdražovala. Pro nás to například znamená nákladově zdražit službu cca o 25 % abychom byli schopni pokrýt zvýšený náklad, pokud vůbec kyselinu seženeme.

  2. Zapomeňte! Dle nařízení komise EU v rámci povinného snížení spotřeby energií o 15% bude od 1.10.2022 světlo na konci tunelu vypnuto.

 16. Tenhle článek se Vidlákovi povedl. Ironie musí víc bolet než vyhrožování. Copak si asi myslí naše elita, pokud ten článek četli? Asi jak zakroutit Vidlákovi krkem. Ale v duchu si to přebírají…

   1. jenže to bylo před více jak vosumdesáti lety, jak tam správně píšou, teď se to ale stát nemůže ani náhodou, protože na to máme stříže a ten si nějaký kroucení už vohlídá … stačí naznačit kroucení či žbleptnout a příde střihstříž.

  1. Ironie je asyl /posledni utociste/,slabych , uslapavanych a bezbranych bez nadeje , kterym zbyva, si jen poklevetit a ulevit nekde stranou..

 17. Vidlák tu sestavuje vlády, jestlipak se uvažuje o personáliích?

  Bylo by dobré, kdyby mezi těmi, kdo by nám měli z naší vůle k našemu prospěchu vládnou, byli i takoví, kdo májí exekutivní zkušenosti – napadá mě Paroubek.

  Taky by to měli být lidé, kteří dokáží posoudit, jestli dokáží kroky, změny, které chtějí provést, ustát a nejdou po hlavě do průseru, na jehož konci je katastrofa.
  Takoví, kteří si kroky dokáží připravit, dokáží se připravit i na reakci a reakci na jejich reakci na reakci. Takoví, kdo dokáží ve správnou chvíli udělat kompromis.

  1. Kdokoliv, kdo chce do nové vlády, musí teď na ulici. Paroubek to z kanceláře nevytrhne byť s ním vřele souhlasím. Budoucnost leží tam venku. A právě ochota a schopnost svolat lidi a řečnit, ta teď rozhoduje. Kdo to pochopí, ten bude mít do budoucnosti co mluvit.

   1. Upřímně mám strach z toho, co leží na ulici.

    Mohou to být zářné zítřky, nebo tam taky může ležet ……

    Ti, kdo se rozhodli to z ulice zvednout, by si měli hledat spojence.

    1. Vidím rozdíl mezi ulicí a cestou. U nás na cestě leží jenom práce a nikdo ji nechce zvednout. V praze na ulici leží moc, ale taky se dá na ulici šlápnout do hovna, nejčastěji ve Vítkovicích.

    2. Chtěl jste říci, ale v přehnané politické korektnosti zamlčel…… hovno?

     „….. Takhle si pan obrlajtnant nezíská přátely. Rechnungsfeldvébl u kumpanie není žádný frajtr, s kterým si každý může…“
     Baloun, který poslouchal s otevřenou hubou, pronesl nyní za Vaňka sám to pěkné slovo, které Vaběk nedořekl, čímž chtěl snad se také vmíchat do hovoru.“

     Ujal jsem se té role a vám zbývá, chcete-li:
     „Vy tam kušujte,“ řekl rozčilený účetní šikovatel.

    3. Nikdo nebrání komukoliv ze sněmovny jít ven, řečnit, svolávat si vlastní demonstrace, někteří dokonce budou mít od České televize reklamu zdarma…. Sobota především ukázala, že je lid najednou zase důležitý.
     Všimněte si, že od soboty je Babiš najednou úplně v pohodě přijatelný pro celou majnstrýmovou scénu a většina líbodémo právě zjistila, že STBák je lepší než burani v ulicích. To se také projeví.

     Já osobně to vidím tak, že SPD má poslední příležitost sebrat odvahu a přidat se. Byli pozváni, mohli z toho těžit a místo toho se posrali. Škoda už se stala, ale ještě jí mohou minimalizovat. Viz můj článek pozítří.
     Babiš je podle mě v situaci, že si může celý parlament namazat na chleba. Stačí ještě chvíli počkat a neříct ani slovo proti demonstrantům. On dobře ví, že půlka těch lidí na Václaváku volila jeho.
     Rajchl je teď na úžasné vlně, která ho nese. Zatím to má dobré, nemusí kormidlovat. U něj především záleží, jestli dokáže vycítit drobné změny nálad, pochopit, co lidi chtějí slyšet a vycházet tomu vstříc. Je v situaci, kdy může být klidně do vánoc premiérem, ale také může být stejnou troskou jako Lubomír Volný. Jede strategii s velkými šancemi, ale také velkými riziky.

     1. NE
      (ale beru to Vaše tak, jak ste nedávno předeslal, že TO budete tenhle tejden voklepávat ze všech stran. Dneska to je holt z tý naivní strany … ale proč né)

     2. Jestli píšete „do vánoc“ tak to je sakra málo času,.

      Jestli si jen ten pán tu možnost připouští, tak by měl hledat spojence, lidi se zkušenostmi, nejen čekat, až k němu někdo „sestoupí“ Nebude li mít nějakou dost dobrou sestavu pro vládnutí připravenou, DOPADNE TO ŠPATNĚ.

      1. Vzhledem k tomu, ze ten pan je svym „drajvem“ konkurenci pro vsechny, od Fijalovice pres Babise az po Okamuru, takze hledat spojence bude pro nej hodne tezke …

     3. Jenom doufám ,že srandujete. Pokud se teoreticky hlasy spd rozpustí mezi víc subjektů tak to může dopadnout jak dycky 4,5%,4,8%,4,2% atd. a u sumáře oči pro pláč . Ale celou dobu jste tvrdil,že to tak je špatně. Co se změnilo?

     4. Vidláku – pokud bude Rajchl řečnit o tom, co chtějí lidé slyšet, bude to zatraceně málo. Rajchl má na to lidi dovést k tomu pochopit, co by měli sami chtít slyšet. To si doposud u nás nikdo nedovolil, ale v této situaci je to jediné, co může skutečně pomoci.

      1. Titanik taky lidi nejdriv chteli ,taky byl na vlnach ,ale potom ta jedna vlna, bez povsimnuti ,uprostred zabavy a oslav na palube, zmrzla..

   2. Bohužel musím souhlasit, Paroubek, Středula, Babiš to z kanceláře nevytrhnou.

    Pane Vidláku, vy jste vyšel na ulici, máte podporu silné akční skupiny, máte šanci minimálně na starostu.

    Vystupte ze stínu.

    Kandidujete v obci, napište prosím, Vaše životní krédo, a mate to v kapse.

 18. Je noc a v noci se má každej normální bát!

  Nevím proč, ale když sem četl tady:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Hrusinsky-k-Vaclavaku-Mag-ri-To-me-pos-r-Pali-vas-dobre-bydlo-713392
  mladýho Hrušínskýho, najednou vidím jeho tátu, jak hladí po hlavě svýho obrýlenýho synka a říká:
  „Tak co, chceš věneček, nebo rakvičku?“

  I ta jeho další hláška není úplně od věci:

  „Co abych tě, drahá(ý), oběsil?“
  https://www.youtube.com/watch?v=c8rOFyh5SVg&ab_channel=CitarnyKnihy

  P.S.
  von ani ten Fiala s tou jeho vizáží, gestikulací a hlavně s tím, co říká a nám slibuje, není od toho, co tak geniálně zahrál spalovač Hrušínský, daleko, žejo?

  Bojím – bojím.

  1. Ne noc a normální člověk má chrápat a nemyslet na státní věci.
   Ve státním průseru se hledá mesiáš, nejlépe Mojžíšova typu, aby nás převedl přes (rudé) moře. Tady se začíná vyskytovat nějaký pan Rajchl, že to může být náš dalajláma. Musím si vygůglit jeho tvář. Podle nomen omen má něco s říší a jinak slyším jen zprostředkované reference, včera na trubce asi minutu hesel do davu – nic moc – asi jsem nechytl správnou sekvenci slov. Uvidíme. Ráno jdu na krev.

   1. … na krev se zapomíná, to jo … asi proto, že je pod střížím dozorem … no a na tu jinou krev du taky, ale až za měsíc, tak už teď nespím a bojím-bojím.

      1. takovejch jsou plný psychiatrie, aspń to říkal jeden starej felčar, když sem mu tam podpíral nějakou klenbu.

          1. Jen něco k tomu družstvu.
           Něco podobného napadlo i některé průmyslové lodníky, nevím v jaké fázi to je, nebo jestli to padlo? Nicméně jsme se snažili zkontaktovat pana Juříčka že bychom jako firma ( ve které pracuji) , pokud plyn nebude jsme v riti a zavíráme krám, technologicky nejsme schopni změnit ohřívací médium. Každopádně pan Juřička vůbec nereagoval asi jsme malá rybička s 25 zaměstnanci.

           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-firmy-nasly-recept-na-drahy-plyn-chteji-si-ho-dovezt-samy-a-levneji-206449

   2. A vůbec… rajchl, hampl, klaus … samé jednoslabičné germanismy… paroubek … to bude asi česky, ale nejasného významu … petr pavel …. Obojetník … zeman … přízemní…. fijala … hnus, modřina, jed, dušení … babiš… babinský, kasematy… sládek … kvasný proces… okamura…. lišaj ….skála… nebezpečí … nerudová … zápor, odpor… člověk ani nemá naději, že ho ten mesiáš povodí dobře a bude se muset zase zařídit sám.

    1. já znal jednoho betonáře Nebeskýho, to asi bude správně, né?… tak jestli by to mesiášství nevzal, vyhovovalo by?

      1. … jo holenku, to bylo před více jak 50 lety, kde mu je dneska konec … ale co inzerát na nebeskýho mesiáše, to musí vyjít. Vidlák by jistě asi pustil z toho jeho požadovanýho milionu nějakou kačku, si tedy myslím.

       1. To by se určitě přihlásil nějaký cigán… i když … do všivé doby by to nemuselo být špatné řešení.
        Zkusím ještě zabrat, možná mě přitom napadne něco zásadního.

     1. Dle vsech informaci a svedectvi , Kristus byl taky uplne a naprosto a neuveritelne normalni. napr. zcela normalni je tomu potom i verit ….
      ./Hele synacku , hosti nemaji co chlastat , delej neco , pravila maminka../.
      A sou este daleko horsi pripady jeho normalnosti..
      Tenkrat ,pravda cvokarny este nebyly zavedeny..
      Dodnes jsou jeste davy tech ,co veri vsemu a uplne normalne..

    2. Pěkný rozbor. Oni i další kandidáti zní germánsky .. Fischer, Hilšer.

     Český prezident by se měl jmenovat hezky česky a ještě symbolizovat naší zemi, třeba
     Antonín Kůrovec.

    3. Jak si to uděláme, tak to budeme mít.
     Kdo se nechá odřít, dobře mu tak.
     Za blbost se platí, i když má VŠ.

   3. Jeden je lokomotiva a dalsi doufaji ,ze se s nim svezou a mezitim vydavaji zvuky nadsene podpory a uctivani ,aby ostatni nezapomneli a byli pro….
    Obnosena vesta ponekud.

 19. Naším vzorem se stane Indie, s tím rozdílem, že krávy nebudou posvátné a rikša bude nedostatkové zboží.

  1. To je bezva priklad , diky za prihravku , zeme postizena po tisicileti neuveritelnou bidou a nekonecnymi hladomory a knezi jim zaroven zakazou zradlo..
   Jesti tohle neni zlej sen tak nevim ,co zlej sen je..
   A voni vsichni jim jeste veri../A sou jeste dalsi veci ,mozna horsi ,kterym tam veri/.
   Nedivim se, ze ve svete byla a je Indie velmi popularni ..
   Neco takovyho nemuze uniknout velkymu obdivu mas..
   Pod vedenim taky popularniho Lenona a spol..
   Prirucka jak se a rychle vratit do tretihor by se taky hodila..
   Pro malou mensinu , ktera nicemu neveri, ani nemuze..
   /Maji tak mozna nadeji vyvaznout/.

 20. Vyslovuji pochybnost ve věci červeného nosu. Ten je červený jenom chvíli. Po ní se barva mění.
  Mezi první příznaky omrzlin patří bledá a chladná kůže, která ztrácí svoji citlivost. Později se kůže stává mramorovanou, s modrým až nafialovělým nádechem. Po zahřátí se dostavuje mravenčení, svědění, píchání a bolest. V závažných případech se objevují puchýře. Pozor, omrzliny se začínají vyvíjet až po jejím zahřátí. Není tedy hned od začátku jasné, k jak závažnému poškození došlo a jaké budou jeho důsledky.

  1. V Cechach bych se omrzlin tolik nebal, to by musela byt fest zima.
   Ale spis priserna zaplava nachlazeni a jinych nemoci. Respiracnich.
   Ty kdyz se neleci, tak jdou z prudusek niz, na plice.
   Proto asi petikoala snizila statni platby pojistovam.

   1. Omrzliny se mohou vyskytnout i při nadnulových teplotách. Když jsem byl v JARu, tak hlásili v tv, že v Lesothu umrznul člověk při teplotě +1°C. Ale byl to černoch.

    1. Na Madagaskaru mám vyprávěli, jak v horách ve vnitrozemí před pár lety bylo -2°C a padal sníh. Tehdy tam umrzly desítky lidí…

    2. Tak to to ještě dobře dopadlo. Protože někdy přijdou k úrazu i lidi. (YT – Prasklá hlavice válce a černoch)

   2. Papírový kapesník se rovněž vyrábí tepelným procesem. Tipuju, že se republikově rozšíří ostravský způsob smrkání, přímo z dírky na zem. Prst se potom otře o hubertus. Jenže… kdo má dneska hubertus??? Mladí ani nebudou vědět, co to je.

    1. Re: Ládik!!!

     Vůbec nejsi správný gorol.
     Zahleněný prst, ze kterého neodpadlo všechno, čeho je nutné se zbavit, se jednoduše oblízne.

     Já vím, jsem prase.
     Tož dobré ráno, jdu budovat kapitalizmus.

     1. Re: Targus
      Tenhle koment je rozhodně lepší číst nalačno než po obědě.
      Je vidět, že Targus je uvážlivý diskutér. 🥰

 21. Bane, Vidláku. Na první pohled to vypadá hezky, ale tak to neklapne. Důvodů pro mé tvrzení by se našla spousta, ale jako vzorek jen jeden.

  Především je třeba dokončit zbrojní dodávky v řádu mnoha stovek miliard Kč ve prospěch loutkovodiče. Z toho si systémem „promopro“ část oddělit. To obojí ještě potřebuje nějaký čas a tak se poslanci budou držet svých seslí ze všech sil.
  Až toto bude dokončeno a peníze na bankovních účtech kdesi někde, pak se, demonstranti, třeba poserte (což nastane).
  Velmi nerad to vidím na pouliční střety a s nimi i parlamentní skřeky (Ládik!!! by to asi uměl zrýmovat).

  Moje včerejší sentence o „zakopaném psu“ není osamocena, viz:
  https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/nazor-uz-je-to-tady.A220906_200328_p_politika_nef
  S odstavcem o Ukrajincích sice hrubě nesouhlasím, ale jinak….. skoro proruský trol jako já, ještě kousek a už bude mít nálepku a bude v evidenci.

  Generál chce na Hrad a NATO mu pomůže. Kdože je to NATO – víme všichni.
  Lidi možná už tak úplně strach nemají (viz včera zde na litterate), tak bude třeba jim ho nahnat.

  1. Pouliční střety nastanou jedině při rabování skladů jídla a obchodů s potravinami. Ale ne s s PČR, ta bude rabovat s davem. Střet nastane v boji o kořist.

 22. Někdy mě Vidlák rozladí a jindy pohladí…nebo, jak to zpívá Burian v pohádce s Werichem. Dnes mě dokonale rozesmál. Asi si to někteří ti dementi fakt čtou, aby věděli, jak a o čem přemýšlí spodina a dnes taková fackovaná a ještě to chce Vidlák proplatit…. úplně vidím ty jejich protáhlé xichty. Pět slepic.

 23. U Slovanky na Necenzurovaná pravda pochmurný článek.
  “ Evropská komise připravuje nouzové zákony včetně práva vojenského řízení. “
  Nemohl by to tady někdo rozvést? Moc jsem to nepochopila. Jací vojáci by to byli??????

  1. Nečetl jsem Slovanku, ale zřejmě má na mysli tu šuškandu o chystaném „nouzovém, výjimečném (nebo jak tomu říkají) stavu, zákonů, kdy by eurokomsomolci mohli řídit banky, strategické podniky, fiskální politiku atd. jednotlivých zemí přímo z Prdele. Brusel, pardon.

   1. Pochopila jsem to tak, že bude armáda dohlížet, aby soukromník řádně podnikal a nezašmelil případně ňákého toho čuníka anebo pytel čočky. Něco jako nucený správce? 🤔

  1. Je to zřejmé poněkud exotický muž. Ale tu sešlost moderoval dobře. Hodnotím kvalitu práce, né sívíčko.
   Páč “ Životopis každého z nás se dá napsat jako životopis hrdiny, anebo zločince. “

  2. Proč je to problém? Vrábel někam kandiduje, či má stranu? Nebo vadí, že nápad na demonstraci možná vzešel od „mesiáše“ Janečka? Požadavky byly jasné – demise vlády, mandát pro odborníky na vyjednávání plynu a předčasné volby. A v nich může kandidovat klidně deset Janečků a dvacet Vrábelů. Jenže jediný, kdo si připravuje půdu pro takovou kandidaturu, je Rajchl, protože už tu stranu má.
   Podobných věcí teď bude přibývat. Najdou si cokoliv, nastaví hnojomety a budou dělat všechno, aby to zničili. Na další demonstraci to uděláme obráceně. Nebudu si brát vidličku já, ale řekneme lidem, aby si každý namaloval, napsal, vyrobil „odznáček“ s vidličkou a připnul si ho. Aby řečníci viděli, kolik lidí si přeje, aby kandidáti četli Vidlákovy kydy.

   1. Dobrý nápad. Hodně lidí čte Kydy, ale nechoděj na demonstrace. Třeba já. Možná je takových lidí většina. Hlas Ameriky poslouchal skoro každý, demonstrovat jich chodilo jen pár. Ti kteří seděli doma těm demonstrujícím drželi drápky obouruč. 😀

    1. Taky jsem v 21: 00 poslouchal Hlas Ameriky, nikde jsem nedemonstroval, ale když jsem vyjádřil svůj názor, tak kolegové lezli pod stůl, aby nemuseli svědčit proti mně.
     Když mě chtěli vyhodit, tak celé naše Představenstvo odstoupilo.
     Přežil jsem rok 1989, a nikomu jsem se nemstil.
     Mstí se pouze ubožáci.
     Ostatní bojují.

     Já se demonstrovat nebojím.

     1. Ja sem casto , kdyz zacaly protistatni reci ,rikal moment ,nez odejdu..
      Nemusi vam slapat na prstivky nebo lamat rucicky , provalite kazdej a vsecko a jeste radi. Aby k tomu nedoslo vode mne ,prchnul sem a vcas.

    1. Stara vesta a politicky strany jsou jedny z nejhorsich nestesti uz davno.
     Pro kazdyho. Nekolik nestesti se jako obvykle zjednodusi do jednho uplne nejhorsiho druhu strany, vseobecne spasy a nejvyssiho dobra , ktera vzdycky stoji za to.
     Malokdo prezije..

    2. Mně osobně se to tlačení Rajchla nasilu, prostě nelíbí. Jsem v tomhle podezřívavý – vždycky, když byl někdo takhle tlačen, v jednom článku šestkrát jmenován apod., dopadlo to špatně.
     Před rokem 1989 tři čtvrtiny dospělých obyvatel ČSSR nevědělo (Slováci vůbec), kdo a co zač je Havel. Věděli to zhruba jenom Pražáci a nejbližší okolí.
     Dubček byl proti Havlovi nepoměrně politicky schopnější a zkušenější, o známé tváři a oběti roku 1968 ani nemluvím. Toho klika tehdejšího Vidláka Čalfy uklidila do funkce náčelníka FS, které bylo téměř vzápětí zrušeno.
     A taky si pamatuju tu tehdejší mediální masírku ohledně Havla – nemlich stejná, jako teď s Rajchlem tady.
     Nechcete to dělat trochu míň průhledně?

   2. pane Vidláku, dobrý nápad. takovou placku bych se fakt mít na klopě nestyděl (což o mnoha jiných opravdu říci nemůžu)

   3. 100% souhlas.
    Drobná připomínka ze sportu.
    Když se podaří získat převahu, musíte neustále tlačit.
    Jinak můžete i prohrát .
    Vy máte obrněnou pěchotu, rychlou pěchotu + kanón.
    Máte to v kapse.

  3. Mno, to že dluží 300.000 Heineken-u/Krušovicím by naznačovalo něco jako nepovedený pokus o podnikání s hospodou, to by se dalo možná pochopit. A těch 420.000 dlužných E-ONu by tomu taky odpovídalo. Ale dluh 380.000 Nadaci Karla Janečka smrdí na dálku víc než to zvětralé pivo…
   Prostě jakékoliv peníze tomuhle muži do ruky nesvěřovat, a využívat pouze jeho organizační schopnosti. A doufám, že nedává rady státu ohledně řešení ekonomické krize, když nedokázal poradit ani sám sobě…

 24. Vidíš to moc jednoduše Vidláku, poslanci maj půjčky, hypotéky a vláda má ještě fůru nesplněných položek na svým destrukčním seznamu. Nehraje se o nic míň než že vláda dokončí mandát a tím zázračným otočením militantů bych si taky nebyl jistej. Ani zima, ani hlad s nimi nehnou, když jim bude vhodně naservírováno že ryjou držkou v zemi ve jménu poškození Putlera. To je něco jako droga.

  1. Promiňte, mnoho lidí má půjčky, a se*e to někoho?

   Život je boj, kdo si nechá kálet na hlavu, je pokakaný.

   Mi je Putler někde.

   Nechápu jedinou věc.

   Odeberu méně zboží, ale zaplatím víc.
   Platí zákon zachování hmoty a energie?
   Nebo platí, čím větší b*b, tím více platí?

   Signál pro Fialu, Síkelu, Stanjuru, Jurečku.

   Nechtěl bych být v jejích kůži.
   Nechci ani naznačit.
   Bohužel musím být slušný, aby mě Zakladatel nesmázl.

 25. Tak to je vždycky.
  Prožil jsem rok 1968 i 1989 a proto jsem skeptik. Už dodělám ten článek na svém blogu, i když se mi hrozně nechce. Protože jsme viděl jak se dvakrát lidé vzbouřili a jak to dopadlo. Viděl jsem to z „první řady“ nebo spíše ze zákulisí. Ale myslím, že bude dobrí ten článek dopsat Aby všichni věděli, do čeho jdou. A aby se to napotřetí konečně podařilo.
  Takže – zítra večer u mě na blogu.

   1. Dal jsem si vás na seznam. Neděste se, na rozdíl od Generála jsem nebyl v řadách VKR a na rozdíl od Bureše v StB. jejich seznamy nemají s tím mým nic společného.

    Všímají si starousedlíci z Kydů, jak se radikalizuji? A to jsem celkem kliďas a rád jsem psával (ještě u Bavora) „z lesů, vod a strání“.

    1. Jo Hudče, také jsem nějak přitvrdil… Ale co jiného… až to celé zase půjde do prdele, tak chci mít sám před sebou čisté svědomí, že jsem udělal maximum.

    2. Podívej se okolo sebe, reálně i vláda přiznává,, krachy podniků a ve velkém, tedy krize bude opravdu velká, možná 1929 bude hadr…

     V této situaci, kdy lidé stále mají teplo, jídlo a bydlení a přitom podvědomě cítí, že bude průser a začínají mít strach, jak myslíš že budou jednat/myslet.
     Budou chtít rychlé řešení a ty jsou vždy extrémní, když je zajímavá doba 🙁

     Uvidíš, možná se i vyřeší i nedostatek bytů, v jednom 3+1 bude celá rodina, 1 místnost staří rodiče, druhá místnost rodina jednoho potomka a třetí pokoj rodina druhé potomka. Jídlo společné, tedy ušetří (ve velkém je to levnější), topení na 3 díly, voda 3 díly, elektrika si dají podružný elektroměr, plyn 3 díly, poplatky SVJ 3 díly.
     Příjem s pronájmu bytu dětí bude malí (převis volných bytů), ale pomůže vychovat další generaci, když budou na pracáku.
     Nebo budou milionáři, protože budou muset prodat byty, takže ušetří stát na sociálce 😉

     Ono, když je dneska průměrný plat 40866,- tak díky inflaci to odpovídá minulému roku cca 33000,-; tedy když vezmeš že minulý rok byl půměr 37 839 Kč, tak jsme na to o cca 5 tisíc hůře, samozřejmě průměrně 😀

     Ale ten kdo si stěžoval, že byty jsou předraženy a neodpovídají hodnotově, že byt co prodávají za 6 mega, má mít cenu 3,5 až 4 max, tak pro ně je dobrá zpráva, díky inflaci, se to srovnává 😉 Byt co minulý rok byl za 6 mega, má teď hodnotu 4,8 a díky tomu, že ČNB očekává, že příští léto, bude zase (prý už jenom příští) rok inflace zase 20 procent takže, cena bytu klesne na správných 3,84 mega 😀 (černý humor)

     Ale reálně, berme medián minulého roku 35,2 tisíc, tento rok je medián 34,1, když medián přepočteme na inflaci 20 procent, tak je letos mzda/plat 27,28 v hodnotách minulého roku a příští rok, když medián neklesne to bude v hodnotách roku 2021 skvělých 21,824 korun.

     Zde jenom pro vtip, letos je „průměrný plat v Rusku“ 62 269 rublů = 25 878 korun 😀

     1. S přepočtem Rublů bych moc neoperoval, protože tohle je zfixlované. Důkaz – kurz ukrajinské Hřivny je lepší než kurz Rublu … k tomu není co dodat. Podle těch kurzů je totiž logický závěr, že pokud jsou pravdivé a reálné, pak ekonomika/zdroje Ukrajiny jsou lepší/větší než RF … což je pitomost.

  1. Zdravím Starý kocúr, neviem sa dočkať Vášho pohľadu, pohnite si 🙂 🙂 ……… dnešný Vlk je úplná depresia 🙂

   1. Já Vlastíku nedělám prognózy. [;>/
    Jenom popisuji nejpravděpodobnější skutečnosti a varuji před pastičkami, které se zase, jako vždy, objeví. Začíná to být stejné, hnojomety jedou na plné pecky a žádná pecka nevynechává. Režimní novináři přitvrzují a vyhrožují. Jako ti potkani v koutě. To ve mě vzbuzuje trochu naděje. Mají strach.
    (Přemýšlím, jestli je pan Rajchl návnada. Nebo ho jenom obhodili hnojem?)

 26. Mne nezbyva nez se opakovat a ocekavam polemiku, strach z ceho (koho) nakonec prevazi… Davejme veci na nejmensiho spolecneho jmenovatele, jak rikame my matematici. A ten nam ukaze zaklad problemu, ktery se musi zmenit aby doslo k nejake naprave. A u CEZ jsou dva : 1. Levnou elektrinou dotujeme nemeckou ekonomiku a umoznujeme jim zelene sileni. 2. Cast akcii CEZ patri americkym penzijnim fondum. Je k tomu treba neco dodavat ? A vlastne i za treti : V ramci EU musime zadarmo prepravovat pres nasi soustavu proud pro tretinu Nemecka. ZADARMO !! Tak se jdete vycpat s vasim blouznenim s druzstvicky… Pokud zacneme moc zlobit a nebudeme mit za sebou mocenskou oporu – tak muzeme byt nakonec i humanitarne vybombardovani.

    1. Te se bojim nejvic. Proc jsem ji jeste nepozval na rande ? No co kdyby souhlasila a bylo by nas doma razem 10. Vona 1, a ja 0…

   1. Co po mne chcete, abych byl zly ? To je tezke, ja jsem v podstate bojazlivy clovek. Ja se nekdy bojim i sam sebe !

   2. Ono pokud chcete hrat a vyhrat, musite ovladat emoce. Ze jsme se dostali do podruci Nemecka je jasne a navic cast lidi to jeste kvituje. Pro vyvazani musi byt silny otres, jinak se nic nestane. A nepomuze jeden Raichl budujici trosku elitarske odborniky. Ale ono kolikat nejde o odbornost, ale zdravy rozum a schopnost odolat svodum moci a penez.

    Bez konsensu se nestane nic, vysumi to. konsesus je ten prunik zminovany banditou. Teprve uspechy na sebe navazou dalsi lidi.

    Navic, 89 byla zmena za ucelem pozitivna, mit se lepe, ale ve sve podstate se lidi moc spatne nemeli. Ted je to jenom o tom, aspon zachovat stav. Coz ma kazdy jinak a podle toho ta podpora take odpadne.

    Chybi ideologie. Dokud nebude, je to bourka v louži.

    1. Jedina a slaba nadeje na trochu normalni vladu , mozna tech uplne cistych , nezavislych , bezpartijnich , bez masinerie a aparatu ,bez zavislosti na tom , aby se nahaneli volici vsemi prostredky a schopnych /ale ne vseho/ a s autoritou, jako ma treba Putin….
     Nynejsi system vladnuti je nestesti a vzdy bylo..
     Takhle dostali Putina , jeli za nim az na dovolenou a tam ho prinutili.
     Vykrucoval se jako kazdej jinej normalni clovek , protoze vladnout celymu Rusku je vzdycky vosemetny, /kdo si pamatuje cim vsim prosel za 20 let a jeste neni vsemu konec a musel zacit asi 3 valky , jedna horsi nez druha ,jeste maji tu minulost /,
     kroutil se ale nebylo mu to nic platny , rikal sice , kdyz uz to musi bejt, tak mi dejte Gazprom..
     Nikdo si neumi ted predstavit ,ze by tam byl nekdo jinej..

  1. Ono to možná pak bude o tom, zda ti u vesla budou chtít zachránit lod a nebo jen sebe.
   Kdo hledá řešení, většinou je najde.
   Tedy pokud na to má odborně i jinak.

   1. Volby nejsou nic jinyho vod zacatku nez nahaneni stad nenazranych prasat /chtivych vseho a nemajicich nikdy dost/ , nekdy ,nebo casto organizovanych za tim ucelem do gangu /politickych stran za tim ucelem ,pak to de lip /, ktery uz jsou rozbehly , ke korytum..Plnym ovsem vseho po cem touzi..
    Kdyz se to zjisti ,je obvykle kazdej uz zebrak a uz nejdou samozrejme vodehnat , kdyz se podari je vyhodit dverma pribehnou oknem..
    Neni mozny se jich zbavit az do konce..Ty konce ,ke kterym narody vedou ,se ovsem taky opakujou .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *