19 června, 2024

Proč jim to nesplnit?

Můj dnešní článek je nevyžádanou radou pro ty, kteří tuhle zemi zavedli do největšího průseru od Druhé světové války. Pro ty, kteří spolu mluví i nemluví, ale potkávají se v poslaneckých lavicích. Pro ty, kteří nedělají politiku na ulici jako Rajchl, ale kteří už sestavovali kandidátky, prošli volbami a dávají dohromady těch dvě stě osmdesát jedna lidí v parlamentu. Dnes posílám jednu milionovou radu našim poslancům.

Hoši, řekněte mi zcela upřímně… proč to těm demonstrantům nesplnit? V podstatě po vás chtějí naprosto jednoduché a pohodové věci. Chtějí demisi vlády. Na tu stejně dojde, protože dobře víte, že s Fialou a Rakušanem dál jít nemůžete, protože nemůžete chodit kolem kupky hnoje, aniž byste se každý den alespoň trochu nezasvinili. Jak to říkal Santer ve filmu o Vinnetouovi? „Spolu kradli, spolu visí…“ Obětního kozla už máte připraveného, nazdobeného, krásně se blyští, tož první podmínku byste měli hotovou vlastně bez práce a došlo by k ní tak jako tak.

Pak chtějí, aby jejich odborníci přes energie dostali mandát jít vyjednávat levný plyn. Co kdybyste jim to také splnili? Proč by nemohli, podobně jako Schroeder, jet do Ruska či Maďarska oťuknout situaci? Vláda už bude v demisi, je úplně jedno, co bude její poslední počin. Dejte jim ten mandát. Ať jednají. Pro vás žádné riziko a pro ně celkem slušná šance na neúspěch.

Pak chtějí předčasné volby. Co vám brání domluvit se na Hradě s Milošem, aby je vyhlásil na konec zimy? Co vám brání se domluvit, aby mezitím vznikla nějaká prozatímní vláda národní jednoty? Dokonce do ní můžete vzít třeba toho Jindru Rajchla. Třeba jako ministra přes energie.

Je to jednoduché, splňte to. Máte velkou šanci, že zůstanete u vesla i u koryt.

Když splníte podmínky demonstrantů, tak jaksi nebude o čem dál demonstrovat, že? Demise splněna, mandát odborníkům splněn, předčasné volby (na zadlouho) splněny. Na Václavák nepřijde dvakrát tolik lidí, kamiony a traktory nebudou blokovat Prahu, sedmnáctého listopadu nebudete mít na Letné půl milionu lidí. Poslanecká křesílka si podržíte ještě půl roku. Dokonce byste to mohli udělat tak šikovně, že by novou vládu po volbách jmenoval už nový prezident…

Mezitím se ukáže, jestli ti odborníci fakt dovedou sehnat plyn. Ukáže se, jestli Rajchl dovede něco udělat s cenami elektřiny. Nechte jim to, nemohou udělat větší škody, než udělal Síkela, a jejich šance, že ten plyn z Ruska seženou, přece není moc velká, ne? Jsme v hentý válce, Putin chce rozvrátit Evropu, tak nám plyn stejně nedá, že? A pokud v mezičase povolí Dojčlandi a s Putinem se domluví, tak to nebude na vás, vy se tomu hladce vyhnete. Svým způsobem skoro nic neriskujete. Jen to, že by to Noveský se Štěpánem fakt zvládli, ale tomu přece nevěříte… Všichni jste přesvědčeni, že to nedají. To by vám mohlo vyhovovat, aby ulice zjistila, že se mohou udemonstrovat a plyn stejně není, co vy na to?

Stejně tak by se mohlo ukázat, že vyvlastnit henten ČEZ není zas tak snadné, jak to Rajchl popisoval, že? Kromě toho mu budete házet klacky pod nohy, víme, jak to chodí…, ale kdyby ministerský post odmítl, tak on bude vypadat blbě před svými příznivci. A kdyby se jim to povedlo, tak vy jste byli ti, kteří měli rozum a umožnili jste jim to. Můžete se vyhřívat v jejich slávě a uzmout si ji pro sebe. Sice budete trochu za blbce, ale jen trochu. To byste v zájmu národa mohli risknout, ne?

Mezitím uběhne podzim, přijde zima, vy za nic nezodpovídáte, jen čekáte na volby a děláte to, co umíte nejlépe – kritizujete. To vám v covidových rocích šlo hodně dobře. Chudák národ zjistí, že všechno je mnohem složitější, než jak se to jevilo na demonstraci, a ze zoufalství vám to znovu naháže, protože to bude jedno. Prebendy budou, funkce budou, všechno bude. Sice budeme všichni v loji, ale nikdo už nebude věřit, že existuje řešení.

Jak vidíte, samá pozitiva a sociální jistoty. Rizika minimální.

Já vím, že nemůžete. Vy máte za voliče ty militantní líbodémo, kteří by vám takovou zradu nikdy neodpustili. Všichni ti Šafrové by řvali jak píchlé prase. Ale logiku to má, že jo? Tož si to strécové tam v té své kotrbě přeberte, není žádné kvalt. Pokud to totiž neuděláte a dáte na vaše příznivce, tak zůstanete ve funkcích ještě pár týdnů či měsíců a zjistíte, že ti vaši militanti už jsou s námi před stejným pódiem, protože jim je taky zima a mají hlad. Já vím, oni se ještě cítí bohatí… myslí si, že zdražení elektřiny vykompenzují méně častými návštěvami drahých restaurací. Ale i oni zjistí, že když plyn není, tak se nedá zaplatit ani zlatem. A v restauraci se nedá bez plynu uvařit.

Hele, my jsme proti nim beránci. Nemáme rádi krev, cítíme se trapně, když před námi klečí politik a škemrá za odpuštění. To bychom se rozbrečeli také. My prostě jen chceme mít teplo, světlo a šance pro děti. Ale ti vaši… vy jste je vychovali. Všechny ty Pavlíky Novotné, Hovorkové, Šafry, Peszyňské a další. Ti už teď volají po krvi… sice té naší, ale až budou mít hlad a červené nosy, oni se rychle přeorientují. A budou stejní, jako jsou teď. Jenže na vás. Fakt chcete, aby za půl roku stáli vedle nás a volali naprosto militantně po vašich hlavách? Co když nebudeme mít chuť je brzdit?

Nebo musíte poslouchat své pány ze zahraničí? Naslibovali jste hory doly? Hrozí vám od vašich šéfíků něco horšího než od nás? Musíte splnit úkol za každou cenu? Musíte držet hubu a krok? Tak to vás lituju… Jaké to je, bát se svých loutkovodičů, bát se svých vlastních voličů a zároveň se bát ulice? Jaké to je, být mezi mlýnskými kameny? Jaké to je, vědět, že jdete do kytek a nesmíte udělat to jediné, co by vás udrželo ve funkcích?

Chcete si zachovat prebendy? Chcete rozvrátit to, co se probouzí na ulici? Dejte jim teď hned všechno, co požadují.

Za tuto radu požaduji rovný jeden milion korun českých netto. Pokud se jí budete držet, zachrání vám statky i hrdla.

A vy, co teď na ulici děláte první kroky k tomu, abyste si svůj stát vzali zpátky, vy teď už víte, na co si dávat pozor a odkud přijde to největší pokušení. Pro vás je tento velmi varující článek zdarma.

192 thoughts on “Proč jim to nesplnit?

 1. KONEČNĚ MÁ ČESKO ČLOVĚKA ROKU!
  Fiala zaujal důstojné místo – hned po papeži a Václavu Havlovi
  ————————————————————————————-

  Pro Poláky je Fiala Člověk roku

  7. září 2022, autor: redakce

  Fiala se na svém facebookovém účtu pochlubil, že na ekonomickém fóru v Karpaczi obdržel ocenění Člověk roku. „Je to pro mě velká pocta, jsem si vědom, kdo tuto cenu v minulosti dostal – Lech Wałęsa, Václav Havel či Jan Pavel II.“
  —————————-

 2. A ještě sem přicmrndám jednu OT.

  Soudruzi v Rádyjožurnálu si všimli, že se u nás propouští. Prozatím to jsou „pouze“ desítky firem.
  Ovšem v Případě Lanexu Bolatice a jeho dcery to je docela průser, bo pohraničí.
  Část výroby jde do Polska (cena energií a platy), část pak až do Turecka (cena energií a platy).
  Opravdu „nečekané…“

  To kokoti pak hned pustili příspěvek, že na trhu chybějí ajťáci a lidi do marketingu.
  Tak jsem si při tom vzpomněl na oblíbený film „Mrazík“ a hlášku – kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem…

 3. OT aktualitka z českých luhů a hájů.

  Na silnici č. 35 je veselo. Jedno zelené auto za druhým. Všechna mají vojenské registrace a nějaká hlava skopová vymyslela, že když se strhnou ze dveří české vlaječky, coby znak AČR, nikdo nepřijde na to, že ti kluci za volanty a v zelených hadrech jsou vojáci.

  Autíčka vesele pendlují tam a zpět, směrem k Práglu mažou bez nákladu, směrem k Moskvě táhnou kontejnery.

  A my VŮBEC netušíme, co asi tak v těch kontejnerech může být.

  BTW značky ADR označující nebezpečný náklad zcela nenápadně zmizely.

  To jsou paradoxy…

    1. …ze to byla lecka a ja to nevedel , jako starej vul jsem naletel…si u ohne zazpivali kdysi trampove , vo komunismu a taky humanismu a vubec.

  1. Targusi asi mě utřete. Myslím si že je úplně jedno co se tam vozí. Nevím kolik má Ukrajina elektráren ale pokud by rus chtěl tak to ukončí během týdne. Není elektřina, nejdou ledničky, bankomaty, banky, mobily, televize a do týdne přijde absolutní rozvrat společnosti.
   Myslím, že mu i přes vlastní ztráty tenhle masomlejnek vyhovuje.
   Mimochodem, baba se motá okolo deklarace a odposlechla hovor nějakýho mladýho s celníkem. Vezli nějaké obrňáky z Německa. Mladej vykládat, že se to musí hned na hranicí sundat z podvalníku a jet po vlastní ose protože rus si na přechodech hlídá co vstupuje na Ukrajinu po zemi …
   I ruské zdroje uvádějí, že ofenzíva UA je trošku problém. Pokud by to byl ale opravdu problém tak si myslím že vše bude vypadat jinak.
   Pokud tedy neexistuje nepsaná dohoda že rakety nelitají na centra na obou stranách. Předpokládám že UA má ve výzbroji něco co by doletlo do Moskvy…

   1. Re: Merkur

    Ivan nechce sejmout Ukradinu.
    Ivan POTŘEBUJE (!!!) sejmout Německou unii.
    A na něco takového nemá kapacity, proto musí vojna vydržet ještě půl roku.
    Neboli v březnu budem zpívat jinak.
    Tedy pokud ještě bude mít kdo zpívat.

 4. Bezpečnostní expert generál Andor (bunkr) Šándor – pár střípků:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vyckavani-Rusu-Sandor-a-nove-info-K-valce-i-plynu-713519
  ***
  (…) Pokud Gazprom neobnoví dodávky na Západ, bude to z ruské strany jasné politické rozhodnutí, které navazuje na fakt, že u finských hranic, kde je plynovod, Rusové už několik dní spalují plyn, který byl určen do Německa v hodnotě deset milionů dolarů denně. Pro Rusko je to politická otázka, která samozřejmě ho bude v jisté fázi ekonomicky bolet. Pro Evropskou unii, příjemce plynu, to bude velmi závažná ekonomická otázka mající celkový dopad na životní úroveň obyvatel a také na evropský průmysl, který tím může být zásadním způsobem poškozen,“ upozornil Šándor.

  „Je to jasný ruský politický tlak na Evropu s cílem narušit ne zcela tak pevnou jednotu Evropské unie, pokud jde o prospěšnost sankcí vůči Rusku do takové míry, aby nepoškozovaly samotné země Západu a obyvatelstvo západních zemí. Zároveň to samozřejmě může vést k rozkolu v rámci Evropské unie, ale také k rozkolu mezi ukrajinskou vládou a některými těmi zeměmi. Rusko to hraje proti jednotě Evropské unie a proti vztahům některých členských zemí Evropské unie a Ukrajiny,“ uzavřel generál Andor Šándor. (…)

  1. Jiny, nez bunkrovy /obcas kancelarovy, kdyz nic nehrozi/ generalove, uz ani nejsou..
   General uspesne tvrzenim a omilanim vseho mockrat uz davno omleteho /general ma vzdycky prednost/, oduvodnuje vsecka rozhodnuti zapadu jako , rusky politicky utok, vlastne tlak, jak Rusko hraje a cinnost Ruska , ktera neni a existuje jen, jako reakce nezbytna na horecne aktivity zapadu /nechce napr. tvrdohlave davat plyn a ropu kazdymu , kdo chce a temer zadarmo/,, general tak oduvodnuje a zakryva , skutecnou bitvu vrchnosti zapadu ,nemilosrdnymi utoky na vsecky zeme zapadu predevsim..
   Nejak se trochu v prubehu ublizi Rusku , to se neda nic delat ,ale rusu prospech je vetsi .
   Bunkrova mentalita ma tak vzdy nasledky pro generaly ,neni nic z bunkru videt..

 5. Na Parlamentních listech je v nenápadné rubrice Rozhovory čerstvý rozhovor s Janem Kellerem.

  Doporučuji přečíst.
  (Nebyl bych si ho sám všiml, ale psal jsem dopoledne po několika dnech Janu Kellerovi, tak mě na něj upozornil sám. S tím, že je prý rozhovor umírněný – a není v něm prý „nic proti ničemu“…

  No, posuďte sami….

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dny-se-krati-Keller-po-Vaclavaku-vidi-vazna-nebezpeci-713460

  1. Pana Kellera bych ráda viděla jako předsedu vlády. Problém je v tom, že tihle opravdu vzdělaní a slušní lidé do politiky nejdou. ( Moc se jim nedivím. )

 6. Dnes u Vlka varianty zániku Evropy:

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/09/07/plyn-za-10-000-dolaru-ropa-za-370-dolaru-co-se-nyni-deje-na-energetickych-trzich-a-jake-budou-ceny/#more-989178
  ——————————————————————————
  Pokud bych měl stroj času a musel si vybrat pobyt mezi NAŠÍ současnou pravděpodobnou blízkou evropskou budoucností a životem/živořením průměrného Čecha, Francouze či Brita za 2.světové války, volím RELATIVNÍ „selanku“ 2. světové.

  S tehdejšími „pouhými“ milióny mrtvých – a nadějí na porážku ( původně na Rusko vypuštěného) džina jménem Hitler.

  1. Mam na mysli ty neuveritelny zalezitosti , treba povalecnych situaci ,reparaci, ktere sahaji svymi vlivy k dnesku spinavymi prackami ,problemy v U. atd..Ktere nikdo zase nevidi …
   Ale nejdrive jinak.

   „Chytrost“ vetsiny je casto daleko horsi v nasledcich, nez uplne obycejna hloupost , nebo blbost..
   Ze je kde kdo velmi „chytrej “ neni pochyb. Az na ty nasledky..
   Nekdy to dela dojem ,ze /mimo mne/, uz nezbyl nikdo , kdo by nebyl chytrej.
   Tak treba lepsi je zlo /treba existence politickych stran a jejich vudcu/ , ktery zname tak, ze uz je nevnimame ,ktere se stalo samozrejmosti ,nez neco jinyho..
   Probuh treba novyho..
   Na to novy se musi myslet /skoro nemozny/a neco delat /nepohodlny az beda/a vubec..
   Ani to zadna chytrost nedovoluje..Navic neni cas , vetsina se zabyva geopolitikou, strategii a neuprosnymi logikami sachu. To by potom nic chytryho, ani neslo..
   Malopolitikareni je tak nejpopularnejsi..
   To by potom taky neslo , nebo jen malo. Zabava nesmi chybet..
   Ani napad , ze treba tezeni plynu a ropy a pouzivani, az do zavislosti ,byla a je jedna z pricin zpusobilo zastaveni vyvoje casti sveta…
   Aby to jeste nemelo nasledky treba chytrosti v politice .
   G7 se prave rozhodli oboji nebrat a kdyz tak cenu ropy snizit brzy na 40-60 dolaru , potiz je v tom ze obojiho maji velice malo a je potreba velice ,velice hodne..
   /Pockat nejdriv , kdyz v zime je takovej zakaz nejlepsi a nikdy jindy/.
   Takhle a jeste vseliak vrchnosti vtipkuji od od pocatku lidstva..
   At je tam nahore kdo chce. Za malo penez, ale malo muziky.
   Mozna se priste rozhodnou plyn a ropu jeste vyvazet, jako Usa do Ciny.
   Aspon ma lid nejakou radost ,poteseni, zabavu /jak je chytrej /na jejich ucet a chytre vi a ukaji se tim , jak vse vi a jak ma bejt vse nejlepsi a spravne..
   Takovy marx leninove a jiny excelence expertu ,se taky obcas hodi..
   To se ale vrchnosti taky hodi..Protoze se vrchnost tak podcenuje..
   Ale ani to neni a nemuze byt samozrejme soucast te chytre a nejchytrejsi chytrosti vubec.
   O situaci sveta /bez geopolitiky , sachu a strategii / a daleko vetsi zabavnosti az snad jindy.
   Fiala zvany Peta zde , se vyjadril, ze protestujici a spoluobcane jsou extremisti.
   To slovo ma casto /vice casto/ neblahe nasledky. Horsi nez neblahe.
   A proc milemu Petkovi neposkytnout vodu a hodne, treba rovnou zaplavu pricin a ospravedlneni , na jeho mlyn..
   Zacit vyhrozovat na vsecky strany , vydavat bezmocne a bezduvodne krvelacne, pitome a prazdne vyrazy, jeste hur, hrozby nasili a velmi zbytecne , je ted hlavni zabava nekterych ,uz jsem o tom se zminil…Ze se hodi a velmi se hodi vlade, aby je vzala vazne , kdyz na to prijde, je jasny..
   Ospravedlni kazdy opatreni pohodlne a cokoliv je dalsiho napadne.. .
   Neco takoveho uz se asi nekvalifikuje, ani nemuze jako „chytry“.
   Protesty extremistu se hodi navic.Na potlaceni jako v Parizi, v Holandsku a Kanade ,kde jsou navic rasisti..
   A tak jeste velka , tvrda a nemilosrdna soutez v chytrosti ,mezi poddanymi a vladami, co taky vedi vsecko ,se odehrava pred ocima a muze pokracovat..
   Italove vidi na mori ruskou ponorku a britove zase obrysy ruskych valecnych lodi..
   Neni mi jisty dnes ,jakej je ten pravej zamer ty hlavni vrchnosti , na rusa moc a nepricetne krici a jeste vice predvadi ohlusujici kolektivni hystericke nenavisti , coz je mi podezrely vzdycky..
   Jedina rada na zachranu pro lidstvo, aby se zachranilo , je navrat do blbosti/ a co nejdrive / prvotnich spolecnosti , ktere se staraji a tak zarucuji dostatek toho, co je potreba ,pohodlny mirumilovny a predevsim normalni zivot v jeskynnich…
   Neco takoveho se ovsem , neda poridit chytre..

  1. Tak, také nezapomínejme, že proti nám stojí 20 – 30 procent voličů, nemalé množství docela militantních lidí, sousta lidí, které by změna režimu poškodila, deep state, bezpečnostní složky (i když je Koudelka Koudelka tak svoji sílu a prostředky mají).
   Tak nějak si myslím, že se povede zabránit nejkrutějším dopadům cen energií. Ale můj osobní cíl je i potrestání všech, co nás do tenhle situace dostali … Současní vládní politici, média apod způsobily naší zemi obrovské škody svoji nesmyslnou válkou proti Rusku a to by mělo mít důsledky

  2. Cha cha 😂
   Hlavně to rozvrácení Iráku, to byl sukces!
   Lotra Saddáma vystřídal arcilotr Muktada Sadr. ( Viděno americkýma očima. )
   Podařilo se vytvořit tzv. šítský půlměsíc, hádám, že to asi fakt nebyl záměr.
   Doufám, že ajatolláhové poslali do Langley pořádný pugét.

   1. Rozvraceni a svoje vlastni to ma dnes prednost ,to si poridili taky vyhlasenim ,ze afg. armada ovladne Afg. ,po jejich panickym uteku..
    Hltaji svoje vlastni lzi nenasytne, aby se aspon na chvilku nejak zachranili….Utek se odehral ale prave z duvodu a z dusledku vlady a z ovladnuti Talibanu celyho Afganistanu..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *