30 května, 2024

Pro Pomoc

Krátký tričkový úvodník:

Přátelé, ještě týden nechám běžet předobjednávku triček. Příští pátek objednám potisk a hned jak přijdou, začneme je rozesílat.

Vy, co jste si s tričky objednali i knihy, vám pak přijde obojí dohromady. Následně už budou trička běžně v nabídce a distribuovat je budeme obratem, stejně jako to děláme s knihami.

Stále přibývá lidí, kteří knihy, placky i trička objednávají jako dárek k vánocům. Ládik Větvička mě varoval, že na vánoce je největší nápor prodejů, ať se na to připravím… ale já v tomto ohledu ještě žádnou zkušenost nemám. Nevím o kolik vyskočí objednávky. Myslím, že mám knih dost, ale vybízím vás, abyste s těmito nákupy neotáleli. Čím dříve zjistím, že mám na skladě malé zásoby, tím snáze s tím něco udělám.

Děkuji všem, kdo mě podpořili.

A teď už dnešní text:

Zatímco budeme čekat na výsledky voleb v Polsku (které já osobně nepovažuji za tak důležité, protože na polské politice se nezmění vůbec nic) a budeme čekat na pozemní operaci Izraele v Gaze (která nejspíš změní úplně všechno), rád bych se vrátil k první tezi, kterou jsem si uložil, když jsem se rozhodl, že nebudu jen blogerem, který jízlivě komentuje dění, ale vykročím ze svého dvorku a pokusím se doopravdy pro naší zemi něco udělat.

Řekl jsem si, že podpořím kohokoliv, kdo bude mít nějaký smysluplný nápad. Budu hledat pozitiva na každém, který bude ochoten se mnou mluvit. Nebudu se ohlížet na poznámky, že za někoho (nepřijatelného) kopu, budu pracovat s těmi, kdo budou pracovat se mnou, bez ohledu na jejich chyby v minulosti. Budu mostem, i když se po mně bude šlapat, budu mluvit hlasem lidí, na které se velká média vykašlala a které náš prezident považuje za bezvýznamné.

To je totiž základní znak, jak rozpoznat charakter. Stačí se dívat, jak se ten, či onen chová k „bezvýznamným.“ Jak se chová k servírkám, uklízečkám, jak se chová ke starým a nemocným. Jak se chová k těm, kteří mu nepřinesou žádný profit. Jak se chová k těm, kteří už nedávají, ale potřebují. Proto mám rád osobní setkání.

Neposuzuju nikoho podle toho, jak v měnícím se světě sám mění názory. Neposuzuji lidi podle dávných hříchů. Prostě se se dívám, jak se chovají k těm dole. K těm, které pro svůj život vlastně nepotřebují. Posuzovat skutečný charakter není nic těžkého. Jen je zapotřebí osobní kontakt a dívat se.

Jsem rád, že dneska mohu podpořit další smysluplný nápad. Vymyslela ho Petra Rédová a musím říci, že jsem tentokrát čekal docela dlouho, než jsem napsal tento článek. Vím, jak to s podobnými projekty zpravidla chodí. Prvotní myšlenka se zdá jednoduchá a dobrá, ale pak přijde realizační vystřízlivění. Ukáže se, jak komplikované to celé je a kolik práce to obnáší. Ovšem Petra ho s kolegy dotáhla do konce a tak vám ho představím.

Když jsem zjara začal objíždět republiku a mluvit na setkání s občany, dost často jsem s Petrou seděl v autě a poslouchal jsem příběhy lidí, kteří se na ní obraceli. Od doby covidové se stala takovou českou Matkou Terezou. Jak má někdo zdravotní problém, kdo poradí? Rédová. Je to zdravotní sestra, nikdy vám netípne telefon… Od doby, kdy se Petra začala objevovat v blízkosti Jindry Rajchla, tak se na ní začali lidi obracet i s právními problémy a nakonec i v případě problémů se státní správou.

Většina problémů měla poměrně snadné řešení – stačilo zavolat nějakému specialistovi, odkázat tazatele na patřičného odborníka a nebo mu říct, jaké lejstro si má vyplnit a kam ho odnést. To je totiž u nás nejčastější problém. Papíry. Všechno se dělá přes ně, digitalizace u nás nesměřuje k tomu, aby si úředník sám našel potřebné údaje, ale aby mu počítač pomohl po vás chtít víc údajů a komplikovat vám vyplňování.

A tak Petra s kolegy udělala webové stránky Pro Pomoc, kde připravila návody a videonávody, jak si poradit s těmi nejčastějšími problémy. Postupně, jak se k ní dostávají další a další jobovky, přidává další návody a další videa. Není náhoda, že první videa jsou především o tom, jak se dostat k sociálním příspěvkům. Lidí, kteří celý život pracovali, aby pak zjistili, že jim důchod nestačí na živobytí, těch začíná rapidně přibývat. Stejně tak přibývá pracující chudoby. Vše se zdražilo tak, že najednou už výplata nestačí. Systémová změna přijde až s novou politikou, ale kromě demonstrování je třeba udělat, co se udělat dá.

Teď byl schválen henten konsolidační balíček, který po Kalouskově vzoru zvedá daně a státnímu rozpočtu prakticky nijak nepomůže. Jen mnohem víc lidí přijde do bídy.

Videa i návody nezůstanou stejné. Reagují na změny v zákonech i na zpětnou vazbu od lidí. Úřední šiml je nevyzpytatelný a funguje v různých místech různě. Pro Pomoc je živý organismus a věnuje se mu dost lidí.

Přeji vám, abyste tato videa i návody nikdy nepotřebovali..

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

220 thoughts on “Pro Pomoc

 1. V SITUACI,KDY SI ČLENOVE PRÝ NASI TZV „ELITY“ HOŘCE STEZUJI ,ŽE NEEXISTUJE PLAN ZAJMU Česka

  Ano prý nemáme žadne národní zájmy?!
  Požadují přitom pokrytecký „Sjednocení“,ale ignorují Program Národních Zájmu a potřeb Společnosti PNZ Volicu SV a diskuze nad jeho postuláty je i tady přísně zakázána ,aby se národní zájmy nikdo nedozvěděl?!

  TEDY JE TO POKRYTECKE CHUCPE a pro Společenství SV podvodné jednání nad jeho možnými 8 275 792 členy ,jimiž jste i vy, tady v kakofonií lidových komentatorů ,bez viditelného cíle pro členy.Co je to tady v članku za slib ,že bude podporován každý, kdo bude mít smysluplný nápad?!

  Dává na vědomí naše už slavná antineoomarxistka ,buditelka dnesni doby, ANNA z KSH,tak co vy komunito SV na to?💇🛠️🍋🇨🇿

 2. Vidláku,
  nesouhlasím s tím, že minulost politika není důležitá. Lze podle ní odhadnout, jak se dotyčný bude chovat až o něco půjde. Aneb když se někdo snaží dostat ke kormidlu, tak je schopen po jistou dobu ze sebe dělat altruistu a předstírat zájem i o ty nejposlednější. Proto je dobré vědět, jak se choval v minulosti, když o něco šlo. Tehdy se totiž tzv. „lámou charaktery“. A jestliže se někdo dlouhodobě pohyboval v nejvyšších patrech fotbalové asociace v době, kdy se tam ve velkém podvádělo s dotacemi, tak asi nepůjde o žádného „Mirka Dušína“. No a pokud se účastnil komlotu jehož cílem bylo tzv. „nepřátelské převzetí“ sportovního klubu ve snaze přijít za pár drobných k lukrativnímu majetku, tak takový člověk se ve chvíli, kdy to bude nejméně vhodné zachová jako podrazák zcela jistě. Tím si můžete být naprosto jist. A teď nemluvím o paní Rédové, ale Vy jistě víte o kom…

 3. Mimochodem, Pákistán se vyslovil, že plně podpoří Palestince:

  „Vůdce největší pákistánské náboženské politické strany Džamiat Ulema-e-Islam (JUIF) přislíbil na sobotním masovém shromáždění ve městě Péšávar finanční podporu Hamásu a slíbil, že se připojí k palestinské militantní skupině „v první linii“ v boji proti Izraeli, informovala místní média.
  „Pokud nám islámské země umožní průchod, jsme připraveni připojit se k boji v první linii,“ řekl šéf JUIF Maulana Fazlur Rehman davu na konferenci Mufti Mahmoud. Prozradil, že Hamás požádal o finanční pomoc, a řekl, že slíbil, že ji strana poskytne.“

  https://www.rt.com/news/584931-juif-pakistan-support-hamas-israel/

 4. Mezi oběťmi řádění Hamásu je i 90letá Gina Smiatichová, kterou teroristé popravili v jejím obývacím pokoji. Podle dostupných informací se Smiatichová, která přežila holokaust, narodila v Československu.
  „Mluvili jsme s ní jen několik sekund předtím. Říkala, že se schovala v krytu v domě a že se bojí,“ popsal její vnuk. Z krytu ji palestinští teroristé odvlekli do obývacího pokoje, kde ji popravili střelou do hlavy.

  1. Mimochodem, za druhé světové, jeruzalémský muftí Al-Husseini podporoval Hitlera.

   Hitler byl muftím poctěn titulem „čestný muslim“ a muftího obdařil titulem „čestný Árijec“.
   Později nazval Hitler al-Husseíniho dokonce “fuhrerem arabského světa“.

   1. Mimochodem, za druhé světové, podporovala Hitlera většina západní evropy – asi 20 divizí dobrovolníků na východní a pak i na západní frontě
    Kdo neměl svoji divisi dobrovolníků SS, ten jakoby nebyl.
    Mimochodem, vosle, s Hitlerem se přátelil i sir Oswald Mosley, králův příbuzný.

    Twl, to je argument…

  1. Ládik!!!,
   něco se dalo vytušit už dřív, u některých z přispívajících. Ale ani ve špatném snu bych nečekal, že Alternativa zahrnuje až tak vysoký počet vyslovených židobijců, nebo aspoň propalestinských fandů.
   Už jen zbývá, aby na tomto webu dotyční jedinci zatleskali bruseli, že odteďka bude teroristům posílat třikrát tolik, kolik posílali donedávna.

   Je mi z toho na blití.
   Je jisté, že někomu je zase na blití ze mě. Ale mně několik Židů, v mém dosavadním životě, účinně pomohlo a následně já jim, pokud to potřebovali – nemám s nimi žádný, sebemenší problém.
   Mně, ale ani mému okolí Židé nikdy nic neudělali, právě a přesně naopak. Mám v tom celkem jasno.
   Arab či Palestinec? Ani jeden, protože jako pracující s nimi nemohu přijít do styku. Pro ně jsou Evropané špinaví bezvěrci, podlidi a práce je pro ně užitečná jen taková, která jim umožní bezvěrce podvést a lhát mu za účelem jeho poškození.
   O „pomoci a kulturním obohacení“ Araby, resp. muslimy v podstatě odkudkoli, zcela nekompatibilními s naší evropskou kulturou, se bohužel dozvídáme převážně jen z krimi-rubrik.

   1. já znám jednoho žida a dobré zkušenosti s ním nemám, araby žádné neznám a s těmi v kebabárně jsem se nikdy nebavil, takže moc zkušenostmi nepřispěju

   2. Proboha co píšete je naprosto mimo odkdy se situace posuzuje jestli je mi někdo sympatický nebo ne?
    Důležité jsou činy, proboha jestli někdo vraždí je mi jedno kdo to je a odsuzuji ho .A nikdo zde neschvaluje vraždy teroristů ale zároven je barbarské bombardovat civilisty

 5. K tématu. Což toto není důsledek jejich podílu na aktivní multikulturalizaci a multietnizaci endemické kultury, ve snaze o pestrost v níž by byli méně nápadní, jedněmi z mnoha menšin? Zatímco mají starost, aby nepřišli o většinu v Izraeli. Nežijí tam, protože být tam Židem je obtížné, je v tom velká konkurence.

  Kdysi jsem o tom a takových psal i u Kovanice, a proto byl tamními označen za antisemitu. Vývoj mi dává za pravdu. Tihle jsou jak mor. Jsou Židy jen tak jak je to pro ně výhodné. Čerpají z obou kultur, ale kdykoli připraveni zradit tu či onu. Podporují dekadenci, erodují nejen místní kulturu ale evropskou civilizaci. Tento úpadek šíří i do Izraele, jehož síla byla založena na vyvážené kombinaci tradiční židovské kultury a evropské technologické kultury. Zatím co Evropa jim připadá málo prožidovská, Izrael jim připadá příliš židovský. Nejsou spokojeni nikde s ničím. Chvíli podporují tyhle proti oněm, pak ony proti těmhle.

  Tak upadá i Izrael, který v propojeném světě nemůže být zcela imunní. Ono se tam přenáší do všednodenního života (příkladmo kolik ortodoxních či ostatních i jen dodržujících šábes bylo účastno onoho vystříleného zábavního podniku) politiky, a projevuje v nynějších událostech. Kteréžto události jsou tlakem vedoucím k obnově sounáležitosti. Vývoj ukáže.

  V nynějším informačně, mediálně a zájmy propojeném světě lecos co kdysi bylo nějak podnikáno, nyní je ztíženo. Na jednu stranu, pro některé případy je to dobře, protože alespoň v některých případech hubení masy lidí má i pro hubitele větší nepříznivé korigující důsledky než kdysi, na druhou stranu vytváří překážku řešení mírnějším způsobem.

  I Židé jinde si musí vybrat. Nakolik budou trpět ty, kteří nic obecně užitečného neprodukují, parazitují ve veřejném prostoru, to mají obecně společné se všemi parazity kdekoli, a protože jsou z toho živi snáze a lépe než z něčeho obecně prospěšného, pokračují v rozkladné multietnizaci a multikulturalizaci místních endemických již přirozeně pestrých kultur do hnědé břečky. Která se stává příčinou nejen jejich stížností a nářku. Některých. Protože pro některé je to příležitostí k obživě. Tak jako pro své antipody, kteří by ztratili obživu i smysl života, kdyby Židů nebylo.

  Jedinou jejich možností je pozitivně podílet se na udržování a rozvoji evropské civilizace, v její přirozené současně pestrosti i celistvosti. V tom co bylo i novodobým základem novodobého Izraele. Který založili evropští Židé na základě své víry a evropské technologické a obecné kultury, ke které významně přispěli.
  Na těchto základech Izrael stojí a spolu s nimi i padá. Vývoj v Evropě a v Izraeli spolu souvisí. Prosperita i úpadek. Sice je i transatlantická vazba s USA, jenže je silně konkurenční.

  Všichni jsme kulturou Knihy, v základních civilizačních hodnotách bez ohledu na vyznávanou dílčí víru v jejích formálních rituálních projevech.

  K muslimům, ve stručnosti jen tolik, že ti, kteří zde páchají kriminální činy, podle učení, ke kterému se hlásí, by za ně propadli hrdlem. „Islám“ si vykládají účelově jak se jim, komu z nich, hodí. I oni jsou nakaženi stejnou destruktivní dekadencí. Svým způsobem života, který zde vyhledávají a sdílejí s místním kulturním odpadem jsou prakticky odpadlíky od víry. Své faktické odpadlictví v reálném životě a frustrace pocházející z toho, že jejich náboženství je adaptováno na jiné prostředí v němž pomáhalo přežít, není slučitelné se zdejším prostředím a v něm vyselektovanou kulturou, snaží se kompenzovat záchvaty selektivního náboženského fanatismu. Leckteří ani Korán nečetli, zato podléhají falešným prorokům. Navíc se se projevuje jejich původní kmenová kultura, včetně kmenové „nekultury“. Zde, v nedostatečně korigujícím prostředí, bez silné zpětné vazby v kultuře kterou opustili, avšak novou nepřijali, dopouštějí se činů, za které tam odkud pocházejí zaplatili by i životem.

  Toto platí všeobecně. O všech. O každém. O civilizaci i anticivilizaci. Projevy anticivilizace jsou všude stejné a stejně protivné.

  Číňan na to kouká, čte Konfucia a ….
  doplňte si sami.

  Schumacher se nadlábne a na ukroucený kábl připájí nový USB konektor. Místo lamentací, že
  zkurvené počítadlo nefunguje.
  Protože samo se nenakope.

  1. Anticivilizační myšlení a jednání je důsledkem dostatku a snadnosti přežití. Každá hyperprotektivní kultura skončí svým zánikem. Když jsme do obce místo šerifa, který obec bránil před jinou kulturou, nasadili ochránce cizinců, tak dlouhodobě to skončí tak, že původní civilizace obce zanikne.

    1. Ano, oba extrémy končí stejně, předčasnou smrtí. Bohužel, přiměřenost a rovnováha mezi úsilím a blahobytem není v módě. V mládí mě učili, že se dožijeme vyšší úrovně společnosti, kde každý bude mít vše podle potřeb. To, že zestárnu ve společnosti úpadku, jsem nečekal. Ale stalo se.

     1. Lidé vždycky rádi uvěří, že lze vytvořit ráj na zemi, v němž zcela bez práce létají pečení holubi do úst. A upřímně, v dnešním bordelu nepokrytého rozkrádání veřejných financí částí soukromého a částí neziskového faktoru to tak i některým „vyvoleným“ musí připadat.

      1. Utopický projekt „Podíl nepodmíněného příjmu na polidštění opice“ je od začátku odsouzen k neúspěchu.

       Na základě naprosto mylné představy, že většina lidí zbavená existenční nutnosti pracovat se bude věnovat sebezdokonalování, studiu, tvůrčí činnosti.
       Ne. Většina zbavená existenční nutnosti pracovat netouží než uspokojovat „první signální“. Jako krysa skákající na pedál.

       Existenční nutností podmíněné míra schopnosti plánovat, kooperovat, odolávat potřebě bezprostředního uspokojení, překonávat obtíže, vynakládat námahu, učit se, jsou selekční faktory zvyšující schopnost přežití a předání vhodných genů další generaci. S oslabením existenční nutnosti oslabuje význam těchto schopností při pohlavním výběru jako selekční faktor, a dochází ke kulturnímu, civilizačnímu a biologickému úpadku. Dokladem je obyvatelstvo „vyloučených lokalit“ a jiní takoví žijící takovým způsobem života. Stačí už několik generací.

  2. Všichni jsme kulturou Knihy…
   Tím jsme u monoteismu jako „zlomu“ v náboženstvích, kde jediný bůh má na své vyvolené (nejen židy, ale i křesťany a muslimy) velmi specifické nároky.
   Začne-li se podle oficiální verze u židů, na Knihu asi jako první tvrdě doplatili Kanaánci (sami si za to můžou s tím Baalem a obětováním dětí. To směj jen jediní praví). Potom průběžně dopláceli na kulturu Knihy kromě „neknihových“ taky její stoupenci navzájem, v současnosti kultura, daná Knihou, vyhřezla v Izraeli. Protože se to týká židů (Židů), stále je to součást kultury, stojící na tzv. židovských a křesťanských základech.

   Specifikem všech stoupenců abrahamských náboženství (tzn. té Knihy) je, že až animální nenávist nepřetržitě panuje nejen mezi jednotlivými nábožky, ale i v denominacích uvnitř. Měla-li by se postavit proti sobě všechna pozitiva a negativa, která „Kniha“ lidstvu každý den své existence přinášela a přinesla, jaký by byl výsledek? Obrovský kulturní a morální civilizační přínos? Nebo miliony litrů krve a smrtelnou nenávist? Nebo někde uprostřed?
   To kladné přineslo vždy a pouze to, když se Kniha nebrala moc vážně, skutečně nevím, jestli a čím by kdo byl schopen tomu odporovat. Že se kdysi v I. světové válce jednou na Vánoce dohodli, že se chvíli nebudou zabíjet? A že se jeptišky starají o bezmocné? Opravdu? (Osvícenství a humanismus, všechna filozofická díla z toho vzešlá, to je mmch křesťanskou – zde především katolickou – vrchností stále považováno za herezi)

   Židé se mezináboženských válek začali (mimo biblického dobytí „země zaslíbené“) účastnit z historických důvodů až po vzniku státu Izrael, už od počátku svého náboženství ale k tomu měli velké ambice. Vynahrazovali si to po celou dobu vnitronáboženskými třenicemi. Z jakých jiných důvodů, než prvotně náboženských (protože ono je zdrojem té současně kultury), se začali teď znovu radikalizovat.
   Muslimští radikálové by doma samozřejmě byli potrestáni, ovšem proto, že to udělali souvěrcům. Pořád je to hodnoceno podle náboženského klíče. Když sunnita zaživa uřízne hlavu šíitovi, děje se tak za pochvalného mručení ostatních sunnitů. Obráceně dtto.
   A křesťané? V čem jsou lepší? Jen v tom, že jejich náboženství už v kultuře díky sekularizaci nemá takovou moc.
   Křesťané a muslimové proti sobě navíc válčí hodně přes tisíc let prakticky pořád a mezi sebou stejně tak, když zrovna nemají do čeho píchnout, loví židy.

   Toto vše přirozeně zamítne každý stoupenec každého náboženství a denominace v něm. I přesto, že je to do posledního písmene pravda. Z důvodu víry, to ani nijak jinak nejde. A může namítnout, že jiné miliony litrů krve se prodlévají i bez náboženství, obrovská bezpráví se dějí taky bez nich. A nekecá, je tomu tak. Nicméně jde o argument – neukazuj na mě, vždyť ostatní to dělají taky.
   Čímž jsme u toho. Taky?? Jak to, že taky? Dělat by to měli jen ti, co nejsou z kultury Knihy. Nebo neměli? (argument satan z důvodu trapnosti vylučuju)
   Jak je možné, že tak monumentální ideje fungují tak, jak vidíme od jejich začátku? Na to je jen jedna odpověď – není to dělaný pro lidi. Vzhledem k tomu, jak se chovají mimo ta náboženství, jen máloco je na ně dělaný. Když se mají špatně, dělají druhým ošklivý věci, aby se měli líp nebo jim prostě jen uškodili, ve větším, než malém množství se u toho ohánějí právě některým z náboženství. A když se mají dobře, vymyslí si mimonáboženské kulty, jejichž jménem – zase škodí druhým. A na dravce a kořist je to rozděleno jen technickými okolnostmi, kterákoliv kořist, kdyby jí narostly zuby,,prokousne svému dravci hrdlo.

   Špatně není žádná náboženská nebo společenská teorie. Špatně je její realizace lidmi. Koneckonců, tady na webu jede válka do hrdel a statků (z příslušných důvodů pouze verbální) proti nositelům Kainova znamení – pravičákům. Jejich ztělesněním je jistej Rajchl. A nahnutý to má i jistej Vidlák. Sice se přihlásil k (jediné pravé) levici, ale nějak moc se k tý ludře pravičácký lejsá…

 6. Existuje vůbec v ČR nějaká politická strana, která by realizovala jinou politiku, než okrádání člověka parazity a zasahování do ekonomických svobod?

  Deklaratorně pravicová 5K omezuje volnost při sjednávání nájemních smluv, zvyšuje povinné pojištění (nemocenské) a zvyšuje daně.
  Tady zase propagujete jednodušší sátí dávek parazity.

  Jděte někam. Největší bída v téhle zemi je to, že si každý myslí, že má právo být vykrmován ostatními. To, které pohlaví s kterým může obcovat, není zdaleka tak důležité.

  1. Kdyby v týhle zemi nedejbože skončilo vykrmování parazitů, zhroutí se průmysl, zemědělství, zbrojařská výroba, energetika a neziskovky.
   Čím víc uřvaná pravičácká držka, tím víc rve ze státního a štěká po ostatních, že jsou paraziti.
   Bez vyjímky.
   Tak zchladni…

   1. To je hrozná blbost.
    Zemědělství se uživí bez parazitů – naopak, přibylo by levné pracovní síly a při předpokladu ochrany před dotovaným dovozem zvenčí by se nic nestalo. Jíst se musí.
    Zbrojařská výroba se uživí velmi dobře i pro export.
    Energetika dtto, výrobní cena energií je podstatně nižší než prodejní.
    Průmysl jak co.
    Neziskovky by skončily, to je zřejmé.

    Pochopitelně, že každý parazit poukazuje nejvíc na ty druhé; socky na příjemce dotací a příjemci dotací na socky.
    Vzal bych u huby obě skupiny.

   2. Pánové, vaše pře zdá se mi nešťastná, v mém chápání se v diagnóze choroby shodujete. Targus níže v 7:09 v bodě 3 píše, proč lidem nedává smysl pracovat pro parazity. Celkově shledávám, že generace do 33 let nemá žádný motiv pracovat pro prospěch celku. Co ji má tak asi motivovat? Myslím, že terapie choroby lékem zhroucení a nezbytnosti přežít by dala lidem šanci k nápravě a smyslu práce.

    1. Kdyby každý pracoval sám pro sebe + pro spokojenost svých platících zákazníků, bylo by na světě dobře i bez celků a kolapsů.

     1. Ano, a jak byste odstranil faktor moci? Vždy se najde někdo, kdo má nutkavou potřebu ostatní ovládnout a podřídit si je. Na každém mezistupni mocenského žebříčku. Třeba hlásáním, že společenské dobro se vytvoří individuální soběstačností.

      1. Nechci nikoho ovládat a už vůbec ne vytvářet společenské dobro (společnost neexistuje, jsou jednotlivci, kteří se sdružují na základě parciálně společných zájmů vždy pro konkrétní věc).
       Chci být svobodný, s ostatními lidmi vcházet do dobrovolných interakcí a vydělávat si tím, že poskytuji něco užitečného pro druhé, nikoliv parazitováním.
       Od ostatních požaduji jen to, aby mi dali pokoj.

       I toto je dnes nesmírně těžké dosáhnout. Kdysi to byl ideál liberální pravice, jenže ta neexistuje. Máme střed (business as usual), liberální levici a socialisty.

       1. Je mi jasné, že vy nikoho ovládat nechcete. Ale to neznamená, že se nenajdou mnozí, kteří to zvolí jako nejlepší strategii přežití. Proto jsem se ptal, jak odstranit faktor moci, který svobodnou společnost činí utopií. Příklad s hlásáním nějaké pravdy jsem uvedl pro pochopení, že i taková metoda je projevem faktoru moci.

       2. „Nechci nikoho ovládat a už vůbec ne vytvářet společenské dobro (společnost neexistuje, jsou jednotlivci, kteří se sdružují na základě parciálně společných zájmů vždy pro konkrétní věc).“ To je klasický sociologický nominalismus a upřímně, dodnes si není nikdo stoprocentně jistý, že tomu tak doopravdy je. Pokud jsou v nás některé sociální mechanismy ukotveny přírodou, jako že evidentně jsou, je nutné je brát jako objektivně a zvnějšku působící činitele. Je tedy docela možné, že společnost jako od všeho ostatního odlišná entita reálně existuje.

        1. Lidi se sdružují na základě svých potřeb. Gdyby se museli sdružovat podle potřeb vrchnosti, tak je to fašizmus. A dneska se se sdružují jednoznačně. Fašisticky.

    2. Re: Kopelman

     „… generace do 33 let nemá žádný motiv pracovat pro prospěch celku…“

     Bohužel musím souhlasit.
     Včera jsem s úžasem hleděl na svou potomkyni, která nechce mít děti, protože by to byl výdaj navíc, a nejraději by neplatila žádné daně, odvody a pojištění, protože z její daní parazituje zbytek světa.

     Přitom takticky vynechala skutečnost, která je jí dobře zámá – totiž existenci enormně vysokých účtů za léky, které měsíc co měsíc sežeru, nemluvě otom, že jsem fakticky starobní důchodce.

     Její zdůvodnění své nechuti k těmto výdajům je pak opravdu geniální – má, resp. měla by ještě méně peněz a ona nechce žít „jako žebrák“.

     Hleděli jsme na sebe s mojí Starou Jahodou, jak hnízdo vyoraných myší, brady na hrudích a z chlebáren nám volně odkapávaly sliny…

     1. Takže vlastně veškerá školní docházka, zdravotní péče, veškerá infrastruktura, celkem ještě klid a bezpečí atd., to jsou věci, které rostou zdarma na stromech… No, ten držkopád téhle generace bude fakt hustej.

     2. Targus, je mi líto, ale holt špatná výchova.
      Umím pochopit, že ti mladí lidé, kteří se narodili už „do svobody“, mají jen mlhavé ponětí o tom, co to jsou solidární či sociální systémy.
      Vidím a slyším to od spolužáků své mladší dcery, též v Kristových letech.
      Jsou to neuvěřitelní sobci, prospěcháři – a ten zbylý mix dalších jejich lidských vlastností, to není taky žádná hitparáda.
      Proto se mladší dcerce vůbec nedivím, že se převážně přátelí spíše s lidmi, kteří jsou skoro o generaci starší. Té vlastní generaci a jejímu toxickému chování ona nerozumí, ani nechce rozumět. Když se o tom občas bavíme, tak často na adresu její generace, resp. některých zvláště vypečených exemplářů, padají i hodně ostrá slova.
      Udělali jsme s mou paní, jako rodiče, asi naprosto všechno, co bylo v našich tehdejších silách. Věnovali jsme se jim, kolik to šlo, ale nechávali jim také tolik svobody, kolik jim bylo ku prospěchu a poznání. Určitě jsme při tomto postupu měli hodně štěstí – má paní občas proti mým metodám dost namítala, ale výsledek byl přesvědčivý.
      A tak se mladší dcerka poměrně rychle přesvědčila, že např. tráva stejně, jako 54% slivovica, není a nebude nic pro ni. Nechat ji sáhnout na ta kamna, ne ji hystericky chránit až tak, aby se k těm kamnům ani nepřibližovala.
      Má paní už to sice nemůže posoudit, ale za sebe snad můžu konstatovat, že to rozhodně k něčemu bylo. A cítím neuvěřitelné štěstí, že obě naše děti, vedou vnoučata téměř stejně.
      Děda sice občas zavrčí cosi o tom, že takovéhle hovadiny za nás nebyly potřeba, ale tak to má asi každý prarodič..
      Ano, každá další generace je zbytným luxusem a dostupností úplně všeho, pokurvená o něco víc, než ta předchozí. Ale jsem toho názoru, že se to dá udržet v rozumných mezích, pokud se jim věnujete.

      1. Re: Teco

       Špatná výchova v rodině asi dost ztuha.
       Další potomci jsou zcela normální. Chodí pravidelně do školy či do práce a přičiňují se o svůj prospěch, jakož i prospěch svých bližních, to druhé nezištně.

  2. Okolo jdoucí napsal:
   15 října, 2023 (11:35)

   Existuje vůbec v ČR nějaká politická strana, která by realizovala jinou politiku, než okrádání člověka parazity a zasahování do ekonomických svobod?

   Néní.

   To změní až volby potřeb každého našeho synka a dcerky, i těch co nemají dneska na obědy.

 7. To, co napsal Gerd níže, není jiné téma. K tomu, co pod ním podrobně rozebral Targus, doplním ekonomický fenomén černého pasažéra. Ten vzniká, když jednotlivec (černý pasažér) získá výhodu za užívání zboží nebo služby, ale vyhýbá se za něj platit. Problém vzniká u veřejných statků tehdy, když jej místo státu provozuje soukromá firma, která nemůže nebo nechce zabránit nezaplacené spotřebě statku. Výsledek je ten, že cena statku je kolektivně vyšší než náklady na jeho výrobu. Proč to píšu?

  Němci si dobrovolně povinně zavřeli jaderné elektrárny. U nás v kolonii, kde jaderky vyrábějí z velké části pro Němce (v Německu i jejich fabriky u nás), probíhá likvidace energetiky jinak. Provádí se postupně, metodou černého pasažéra v distribuční elektrorozvodné soustavě. Velké efektivní elektrárny a elektrorozvodná soustava jsou veřejným statkem vybudovaným z národních zdrojů. Stát je fakticky předal soukromým firmám, které mají zcela jiný motiv provozování takového statku.

  Prostřednictvím tzv. obnovitelných zdrojů, jako zejména fotovoltaika, se do systému záměrně dostalo obrovské množství černých pasažérů, kteří nejen za užívání elektrorozvodné soustavy neplatí, ale činí ji nestabilní a neefektivní, tedy v konečném důsledků neekologickou a předraženou. Každý solárník, který má na střeše fotovoltaické panely a je připojen k soustavě, se podílí na degradaci a rozvalu národní energetické bezpečnosti. A ČEZ to ještě masivně podporuje. Jsou tam snad debilové? Ne!

  Podobně jako s elektrorozvodnou soustavou je to v Česku i se systémem státní sociální podpory. Celý systém státní sociální podpory je dlouhodobě a systematicky degradován na více jeho úrovních. Zdaleka to není jen na úrovni spotřeby ze systému, tj. nedůvodnou finanční podporou nových národních hostí nebo příspěvkem na bydlení bohatým živnostníkům, jejichž účetní jim umí vytvořit nízké příjmy. Problém je i na příjmové straně systému, která je důsledkem ztráty národního majetku.

  Vidláku sorry, ekluje se mi jakákoliv propagace černého pasažérství maskovaná za největší dobro. Jak u politiků nebo ČEZu, tak u pravičácké NATO strany.

  1. Majitelé fotovoltaik platí za přenos elektřiny jako každý jiný, v tomto žádní černí pasažéři nejsou.
   A že příspěvek na bydlení může dostat i majitel baráku za 200 mega mi však přijde na hlavu. A normativ 15 litrů na bydlení v nájmu, kdyz průměrný duchod je 20, je uplně mimo.A dávky pro mladé zdravé lidi, to už je na palici.

   1. Sibylo, vaše příspěvky tady patří k tomu nejlepšímu. Nelze argumentovat tím, že jsem se nepřesně vyjádřil a zůstal pro některé nepochopen. POZE je učebnicovou ukázkou černého pasažérství. POZE je podpora neefektivního a tedy neekonomického. Navíc, je to státem institucionalizovaní černé pasažérství, které všichni platíme, i když žádné POZE nejen nepotřebujeme, ale nechápeme jeho degradační dopady. Je to nástroj degradace energetické soběstačnosti státu. Prosím, přemýšlejte o tom. Princip je totožný jako rozvalu státní sociální podpory, jenom je podstatně šikovněji maskován za dobro – ekologii, udržitelnost a energetickou soběstačnost domácností. Pravý opak bude dlouhodobým dopadem.

    1. Ale proč nevyužít energii slunce, když to jde. Je to drahé, ale proč? Protože se na to jde blbě a ovládli to šíbři. Na střechách by to být mohlo, finančák to bohužel neuzná jako investici do bydlení, ale baronům na poli se dotace sypou. Velké parky jsou přitom naprd, ale na střeše bych to viděla jako přínos zvlášť kdo má střechu na jih.Zdiskreditovali to ti baroni, co dostávají 14 korun za kilowatu.

     1. Je to drahé proto, že jde o raketýring, jak jsem napsal v doplňující odpovědi níže. Nelze zdiskreditovat něco, co je z podstaty vadné, nikoliv přínosné. Příčinou je to, že politikům se podařilo vytvořit systém, který umožnil takovou zrůdnost jako pěstování elektřiny na polích za netržní výkupní cenu. Baroni jsou důsledkem tohoto systému, ne příčinou. Jak sám demonstroval bratr Čunek, kdo nečerpá všechny dávky, je idiot.

     2. Re: Gaia

      Tak nám předveďte názorně, jak na to jít chytře.
      Povolejte dva japonské samuraje, vystupující pod jmény Onoseto a Samoseto, a přikažte jim, aby slunečníky, větrníky a měsíčníky dělaly elektriku za míň peněz, než za kolik ji umíme udělat z uhlí.
      A samozřejmě jim i přikažte, ať ji hezky roznášejí v nůších všem potřebným.

   2. Kromě toho, že podpora solárníků je v rozporu s principem veřejného statku jako optimální formě pokrytí potřeb všech obyvatel, probíhá to formou raketýringu. Raketýring je princip vytvořený mafií a jeho podstatou je vytváření poptávky, která by za přirozených okolností nevznikala. Z peněz, které by stát mohl efektivně alokovat, např. investicí do jaderné elektrárny nové generace, a které jsou formou dotace darovány solárníkům, si platíme rychlejší cestu do energetické a tím celkové chudoby. Kdyby solárníci nedostali ani korunu dotací, pak bych s vámi souhlasil.

    1. Dotace jsou celkově zlořád dnešní doby. Jsou znakem státně monopolního kapitalismu, který se masivním přerozdělováním snaží oddálit kolaps celého systému.

       1. Ládik!!!,
        Ty, stejně jako já, jsi zřejmě taky PRDUCH – Ty taky nemáš jakousi tu kartičku na slevy jízdného? Připadal bych si v autobuse hrozně, když už jím musím někam jet.
        Naposled to bylo, když jsem jel busem, do asi 30km vzdáleného servisu, vyzvednout si opravený vůz. Pozdravil jsem, oznámil cíl cesty, bankovku v ruce. Řidič koukl na mě, na moji komplet bílou hlavu a říká: „vy nemáte kartu na slevu?“
        Tak nahlas, aby mě přes to plexisklo slyšel, říkám: „Nee, nemám. Nepotřebuju to, nejsu chudý.“ Mrsknul jsem očima do zpola zaplněného busu lidmi, podobného věku i staršími, kam si sednout. Pár lidí sotva znatelně kroutilo hlavou, ale jen pár.
        Takže – Ty taky neuvažuješ tím směrem „když stát zadarmo dává, tak proč si nevzít“?

        1. Já použil autobus naposled v 1989. Pro auto jezdím druhým autem s druhým řidičem (-čkou).
         Požádat o dotaci = totéž, jako bych strkal někomu druhému ruku do kapsy pro jeho peníze. Na to nemám žaludek. Fuj!!! Žádat o dotaci je vrchol hnusu.

     1. Nic nového pod sluncem. Státně monopolní kapitalismus je korektní definice fašismu. Svazku státu a kapitálu v jeden systém. Srovnejte symbol italského fašismu, svazku prutů, s logem a pruty spolku Svatopluk.

      1. Je to přirozený vývoj kapitalismu přes fáze volné soutěže až k imperialismu a válce. Vidíme v přímém přenosu. Jak z toho ven nenastínil ani sám Marx, který ty zákonitosti odhalil. Jeho nástupci mysleli, že světovou revolucí, ale to se taky nepodařilo. Teorie postindustriální společnosti zase spoléhají na technologie a že bude všeho dost pro všechny, takže zase nic.

       1. „Jeho nástupci mysleli, že světovou revolucí, ale to se taky nepodařilo.“ Což je zásadní omyl všech, kteří uvěřili v liberální „konec dějin“. Dějiny se nezastavily a upřímně, k celosvětové revoluci jsme dnes mnohem blíže než kdy dřív. Ono se uvidí, co nastane, až poněkud ochabne moc těch několika rodinek, které ovládají globální finanční systém.

        1. S tou revolucí máte pravdu. to mě nenapadlo, že jsme jí blízko. Hladoví půjdou proti najedeným, říkávala už před půl stoletím moje babička.

      1. Ale webem, kde jsou duplicitně ke stažení žádosti o dávky nezměníte už tuplem nic.Já uvažuji široce a filosoficky.

     2. Je komické, že já jako běžný zaměstnanec přispívám ze svých daní kdejakému oligarchovi na jeho činnost.Je to jako letadlo,dokud budou zaměstnanci, dotační systém pojede.

   3. Kdyby nebyl trh pokřivenej dotacema, tak by kromě dalších nesmyslů ani tohle neexistovalo… jako všechno co si za normálních podmínek na sebe nevydělá

  2. Dotace jsou zlořád, to je pravda. Nicméně stavitelé solárů na domcích jsou obvykle lidi, kteří jinak nemají šanci ze státu dostat ani část zaplacených daní.
   Navíc mít energeticky částečně soběstačné domácnosti není na škodu. Obvykle dimenzovaný výkon je přes léto cca 1,5-2x vyšší než spotřeba domácnosti, což znamená, že v nejhorším měsíci v roce, v lednu, pokryje cca 1/3 spotřeby domácnosti. Na ledničku, základní uvaření, světlo a dobití základní elektroniky to stačí a s tím už se dá něco vydržet.

   1. Nevadí mi solárníci, kteří využili dotaci na panely pro svůj domek z důvodu soběstačnosti, nikoliv pro prospěch z netržní ceny. Vadí mi systém, který už dávno vytvořily vládní koalice pro ty druhé k rabování peněženek občanů, a jehož důsledkem bude zanedbání investic do efektivních a ekologických zdrojů elektřiny. Bohužel, současná masivní podpora „udržitelných“ zdrojů jednotlivců vytvořila novou „kvalitu“ budoucí energetické nesoběstačnosti celku.

   2. Pokud využijete na FVE dotaci od státu, nejste na něm pak nezávislý.
    Závislý budete sice i tak, protože ani hodně předimenzovaný ostrov, s velkou akumulací, Vás 4-5 měsíců v roce prostě nepokryje – a musíte si vzít ze sítě za běžnou sazbu.
    Nedotované ostrovní systémy jsou podle mě správně. Musely se ale skládat v letech, kdy ceny komponentů nebyly tak uměle přepálené, jako dneska.
    Stát si Vás, tím poskytnutím dotace, zaváže.
    Může to klidně dojít tak daleko, že časem začne využívat i Vaše úložiště – na Váš úkor, samozřejmě.

 8. Tady dělá Vidlák spolu s paní Rédlovou opravdu užitečnou práci a jsem zvědav, jak se k tomu postaví ministr práce a sociálních věcí Ing. Marian Jurečka? Všichni víme, že výhody sociálního státu je využívaná hlavně romskou populací a jenom oni mají předností práva na její uplatňování v praxi. Ostatní obyvatelé, kteří se v papírování moc nevyznají k vymoženostem soc. státu nedosáhnou a nikdo jim neporadí.
  Myslím si, že tady bude ministr práce a sociálních věcí Ing. Marian Jurečka lamentovat, že se mu Vidlák s paní Rédovou vlamují do jeho široce otevřených sociálních dveří a že zneužívají jeho soc. program k vlastní politické činnosti.
  Tato činnost velice potřebná a pomůže hodně lidem, kteří to opravdu potřebují, palec nahoru.

  1. Miláne44,

   Zapamatujte si.Žadny Sociální stát tady NIKDY v republice neexistoval.Byl z Ústavy vytunelovan presidentem ODS a nikdo si toho z „elity „……nikdy nevšiml.
   Proto chybí v tomto směru VSECHNY zákony a vy jste tím pádem v bludu kapitalismu bez přivlastkú a k tomu ciganite ,bo prdlament zvolený SV totiž , „odhajloval“ POLICEJNI STAT.

   Tak káže vaše AzKSH.

   1. No, doufám, že ten „Všech zlodějů futrál“, vulgo „Tunel dědek“ alias „Perokrad“ nastoupí do kamenolomu , kde svou manuelní prací zaplatí alespoň zlomeček škod, které nám napáchal.
    Ovšem musí také vrátit peníze (včetně příslušenství) z důchodového účtu, které si hned po tom co se prodral k moci prý jenom „vypůjčil“.
    Dej mu pán Bůh dlooouuhý poby v kotli pekelném, hned vedle kotle podobného našeho škůdce, totiž „Zrzavého hradního skřeta“.

    1. Pane Čechu,vylupovani peněz určenych na dúchody pokračuje!

     Vláda si myslí, že duchodovy fond je pro ně samoobsluha na vylupovani peněz a to toto nikdo nechce vidět a namísto 1700 korun přídavku si klidně ukrade z něho porusovsnim zákona 1000 korun každému a voliči tady o tom mlči,prý nechtějí PNZ,kde první postulat je požadavek změny pirátského režimu ,nediskutuji ,jen přijmou z toho bakšiš 700 korun a jsou potichu.
     Proč se vy a další volicii jako člen a členove SV tj Souručenstvi Volicu nepřidáte k požadavku diskuze nad dnes už svatými postuláty Programu Národních Zájmu s potřeb PNZ ,která je i tady přísně zakázána, je mi záhadou v situaci ,kdy tzv „naše “ elita to PNZ zpupnym zpusobem ignoruje.!

     To se táže Anička z KSH. . .,nepřidáte se válečníku ,prý alternativy, která snad ani neexistuje 🍋🛠️💇?

  2. lidem by měli pomoci úředníci státní správy a nikoli překopírované odkazy na formuláře, kde jistě nebude nikdo třeba za rok kontrolovat, zda jsou aktuální. Já v tomto počinu nevidím žádnou přidanou hodnotu. Efektivnější by tedy pro neznalé bylo udělat videa , jak se do portálu dostat a jak se tam orientovat. I když kdo zvládne něco objednat na e shopu, tak najde potřebné i tady. Na ten úřad stejně nakonec musí jít a tam formuláře všude leží na chodbách.
   Jurečkovi může být tato akce ukradená, portál MPSV je dostačující a jsou tam i orientační kalkulačky.
   Dalo by se diskutovat třeba o příspěvku na bydlení pro majitele baráků. Proč si nevezmou podnájemníky na úhradu nákladů nebo když na to nemají, nezařídí se v levnějším?

   1. Já mám barák asi za 13 mega (tržní hodnota) a teď jsem začal sát od státu 1.712,- kč měsíčně (na bydlení). Díky Sibylo, že každé ráno vstáváš a makáš jak mourovatá, cinkala jsi, tak já ti to teď vracím.

    1. asi si mě s někým pletete.
     Mít barák za 13 mega a žádat o podporu bych se styděla. Stojí vám těch pár šušní za to?

     1. pokud jste necinkala, pak se omlouvám + se omlouvám za tykání

      stojí mi to za to, i kdybych dostal jen korunu

      chci tím naštvat úředníky a havlisty

      1. Myslím, že zrovna tímhle je nenaserete.
       Jim, jako státním úředníkům, je to totiž úplně jedno, že někdo bere z nějaké společné hromady, nebo kolik.
       A měl byste pravdu, kdybyste napsal, že pokud byste si to nevzal Vy, vezme si to někdo jiný – a na ptákoviny.

       1. já je štvu tím, že se tou žádostí musí zabývat, mají toho hodně, tak jim přidám

        vím, jsem idiot, ale já je fakt nemám rád

      2. Tak to děláte blbě. Máte si barák přepsat na firmu (Vámi ovládanou) a dát si nájem 20 tisíc měsíčně. Dostanete tak 18 tisíc měsíčně a jako bonus Vám stát bude proplácet energie, vodné a stočné, a pokud firma najme uklízečku, tak Vám proplatí i ji.

  1. Ano, oni správně pochopili, že likvidace školství po filcáku byla základem jejich úspěchu. A že začíná jít do tuhého a tak chtějí přitlačit.

  1. Ukázka novinářské literatury;

   “Aby se izraelským vojákům postupovalo lépe, uvolnila armáda pravidla nasazení tak, aby mohli snadněji útočit na podezřelé. Kvůli rozsáhlému poničení budov v Gaze po izraelských náletech také komanda v posledních dnech podstoupila doplňkový trénink, aby byla připravena na boj v takovémto prostředí.”

   1. ROE změnili, aby izraelští vojclové mohli zastřelit každého, kdo bude podezřelý koho uvidí. Naučit komanda boj ve městě, v rozbité infrastruktuře, navíc prošpikované tunely a skrytými opevněnými body a léčkami, netrvá pár dní, ale pár let…

    Ve městech, kde zůstává civilní obyvatelstvo – dá se úspěšně pochybovat, že se milion+ lidí ihned přesune na jih pásma Gaza – to už není obyčejná pozemní válka, ale obří policejně-protiteroristická operace. Spojená s takovými věcmi, jako dobývání domů patro po patru, jelikož zničit každý civilisty obydlený barák bombou místo dobývání je válečný zločin. Nejlépe tohle zvládá ruská Rosgvardia, jejich čečenské jednotky, které jsou na to 20+ let specializované a cvičené. Takhle dobývali obydlené paneláky v Mariapolu, odkud banderonáckové zabránili obyvatelům zdrhnout, a místo toho obsadili horní patro a střechu, kde si udělali palebná postavení.

    Jenže, jak slyšíme izraelská oficiální místa, Izraelci zaujali čistě nacistické stanovisko, že Palestinci v Gaze jsou všichni vinní a spojení s Hamásem, tudíž je cílem je zabít všechny, včetně nemluvňat. Prostě plnotuční náckové…

    A jinak, výmluva na počasí je stupidní. Ono zformovat armádu z rezervistů trvá pár měsíců. Navíc čekají na britanistánské vrtulníkové/výsadkové lodě, které připlují cirka 18.-20. října. A na dodávky výzbroje a výstroje, protože se ukázalo, že mobilizace rezervistů je ještě větší malér, než jak se žumpy vysmívaly před rokem Rusku. Nejsou neprůstřelné vesty a pancéřové pláty do nich, nejsou mobilizační prostory, kasárna, výcvikové prostory, doprava pro mobilizované, strava pro vojcly… Prostě obvyklý výsledek, když nic takového 40+ let nedělali ani jako cvičení a příslušné armádní struktury vše rozkradly ekonomicky optimalizovaly.

    1. Komu fandíte je mi jasné.
     Ale mám otázku: Co by měl Izrael udělat, aby zastavil ty stálé útoky neřízenými raketami, kterých má Hamás evidentně dostatek a taky výpady mimo prostor Gazy s krvavým braním rukojmích?
     Plot nějak nepomohl. Nechat věci tak jak jsou? Paralelu s ukrajinskou válkou vnímám velmi podobně.
     Na valnou většinu diskuzních příspěvků nemá žádný smysl reagovat, proto se ptám vás.

     1. Máte pocit, že celá desetiletí probíhá konflikt tak, že zlí Palestinci podnikají nevyprovokované útoky na místa patřící od roku ’48 na základě mezinárodních dohod čistě Izraelcům, a ti pak nemají jinou možnost, než se nezbytně bránit, samozřejmě čistě humanitárně? Alespoň tak váš dotaz vyznívá.

      „Plot nějak nepomohl.“ Jak humánní opatření. Škoda jen, že se podobné řeči nevedly v Matiční ulici třeba.

       1. Zjevně si neuvědomujete situaci, ve které jste – toto není soukromá diskuze a její vymezování si ji je prostě hloupé. I trollové (kam do jisté míry počítám i Vás) zde mají místo (tedy pokud nezahlcují fórum svými plytkostmi či nedávají odkazy na své osobní stránky, aby po nich štěkl aspoň pes), protože mohou sloužit jako inspirace. Pro reakci více osvětlující dané téma, jako je třeba ta od tdx.

        Odpovědi netřeba.

     2. Re: Sk

      Zkusím něco málo vypotit, abyste měl mohl hezky z vyšadky kvalitně zprdnout.

      1/ cesta peněz – rakety si Gazovníci (Gazovník . podle vzoru Kamazník . řidič vozidla zn. Kamaz) stavějí prý svépomocí, takže zatrhnout jim přísun peněz, protože jak pravila jistá dáma – nený peníz – pardon – penýs, nený láska.

      2/ zastavit jim přísun materiálu a komponentů na stavbu prskavek. Tzn. kovy, něco málo plastů, chemikálie. Pohonnou směs sice uděláte z cukru a dusičnanu draselného, neboli ledku, neboli sanytru, ale z čeho to plácají Palestinci, to opravdu nevím.

      3/ vydumat monitoring prostoru nad Gazou, tzn. alespoň v časech podobných nynějšímu by měl být k dispo radarový snímek povětří, nejlépe pak z vícero stran, aby to počítače byly schopny spočíst v řádech sekund souřadnice míst odpalu raket.
      4/ likvidovat místa odpalu raket (nikoli rakety samotné) a kakat na zveřejňované zprávy, kolikže civilů tam právě zahynulo.

      1. To zní zajímavě. Startovací rampy tak se tak rychle nepřemisťují a je jich méně než rour. Tudíž se do nich lépe trefuje. Podle záběrů TV je kolem deseti vypuštění z jednoho místa.
       A ten svinčík, který cpou do těch rour se (podle barvy kouře) patrně jmenuje „galcit“.
       Asfalt + okysličovadlo. Drží to pohromadě bez nějakého dalšího pojiva. Za mlada jsem s ním dosáhl výšky přes 3 km a roura byla jen malá papírová. Model.

       1. Někdy je ten kouř hustě černý a někdy hustý bílý. A některé jim i padají kousek od místa odpalu a explodují – ale to je evidentně moc netankuje, že tím zabijou své lidi.
        Nejspíš toho „paliva“ mají víc druhů – zřejmě podle toho, co se jim za štědré evropské peníze podaří nakoupit. Stavba té plánované, páteřní vodovodní sítě v Gaze, ani nezačala. Ano, bagrovat a kopat, za pomoci izraelské techniky se začalo, ale se zcela jiným cílem a využitím. Ty bagry a buldozery, ty tam už jako „porouchané“ zůstaly, z některých jsou dneska obrněná vozidla.
        Viděl jsem už dříve fotku velké hromady modrých šoupátek, ventilů, všelijakých kolen a T-odboček, vedle leželo množství všelijakých skruží a betonových dutých čtvercových profilů – nevím, jak se jim odborně říká. Ocelová roura ani jedna.
        Fotka měla popisek, nějak ve smyslu „přípravné práce k budování vodovodní sítě v Gaze“.

       2. To jsi lepší. Pro větší experimenty jsem neměl po ruce zkušební prostor. Byl jsem rád, že neskončily vysklenými okny v okolí. Asfalt s okysličovadlem je zajímavé palivo. Jenže příprava homogenní směsi je náročná. Nejlépe nechat zmrznout a rozdrtit na prášek, promíchat pak nanajvýš prohřát ve vodní lázni a lehce slisovat. Na přípravu za ostrého tepla bych si netroufnul. S dusičnnanem by to šlo. Jenže chlorečnan je citlivější. Draselný je v TPH do „boosterů“. Jenže na to je zařízená fabrika.

     3. Fandím Izraelcům, samozřejmě. Proto mě tak vytáčí, jak se z nich stali náckové.

      Izraelský nacismus nepovede k vítězství, ale ke strašlivé, katastrofické prohře. Strategicky prohráli, už jenom tím, že dopustili vznik takové situace. Byl to sled namyšlených, arogantních kroků, naprostá svévole a ignorování mezinárodního práva – co je do tohoto průseru přivedlo. Nějak si „nevšimli“ že okolní svět je technologicky doběhl. Že Arabové už nejsou negramotní pasáci koz. Natolik byli plní své naduté nadřazenosti…

      Nákaza přišla v 70. letech z USA, když se Izrael svými bleskovými válkami stal ve Státech tak populární: spojilo to bývalé německé nácky a proti-ruské, proti-slovanské falešné americké židy. Výsledkem jsou kreatury jako Netanjahu a jeho Likud.

      Co měli udělat? Realizovat dohody z Oslo, za Rabina – to bylo ve skutečnosti výhodné, protože by Palestinský stát nesahal do hranic před 6-ti denní válkou, něco z toho by Izraeli zůstalo. V případě palestinského terorismu měli zasahovat cíleně proti přímým pachatelům, i když by je to stálo nemalé oběti na jejich špičkových komandech – místo toho zvěrsky bombardovali civilní cíle.

      Kdo dodal Hamásu kanonenfutter? Izraelci, svým nevybíravým „collateral murder“, ve velkém měřítku. Aby toho nebylo dost, oni ještě ke všemu léta utahovali opratě, až z Gazy udělali fakticky koncentrák – vybombardovali jedinou elektrárnu v Gaze, šikmými vrty odčerpali sladkou vodu, takže Gaza nemá funkční studně, …

      Je to seznam zvěrstev, proti kterým je celý palestinský terorismus v Izraeli jen maličkost.
      Jak si usteleš, tak si lehneš.

      Co by tedy měli konkrétně dělat teď? Na kompromisy je pozdě. Zahájit plnotučnou válku, provést kompletní mobilizaci a výcvik záloh pro velký konflikt. Přejít na válečnou ekonomiku. Protože tohle nebude jako žádná z dosavadních izraelských válek: blesková válka s brilantním vítězstvím. Ale špinavá, zločinecká a nacistická kampaň s vražděním civilistů, která bude trvat léta. Prakticky nikdy neskončí… měli by přestat bombardovat civilisty a nepáchat válečné zločiny – jenže to by je stálo hodně padlých vojclů; tudíž k tomu nedojde, protože by to zločincům ve vedení zlomilo vaz.

      FUBAR, zkrátka.

      1. 1*
       Na tenhle průser bylo založeno v roce 1948 založením Israele na cizím území proti vůli všech okolo.
       Bohužel jim v tom pomáhala ČSR, a ani jim nebylo divný proč jsou jediní a proč nepomáhá ještě někdo jiný.
       Teď už se s tím asi nedá dělat nic, jen vydržet do hořkýho konce.
       Israel nezanikne, to jaderná velmoc nemůže, ale bude ji upřímně nenávidět celý svět.

       1. Nepomáhalo jim Československo, ani československá vláda, ale pár židosionistů, kteří se prodrali k moci (např. Žid Salzman)

        1. Pomáhalo jim československo, to už nám nikdo neodpáře.
         Mimochodem – rozkrádačky, zpronevěry a zlodějiny při obstarávání vojenské pomoci byly důvodem popravy Slánského a jeho skupiny, byli sověty obviněni ze sionismu.

         1. On to ve své knize „Doznání“ poměrně na plnou hubu píše Artur London.
          Postřehl jsem to, až když jsem a) měl něco nastudováno a b) ji četl asi počtvrté.

      2. Vrchní nácek Netanyahu v říjnu 2015 „odhalil“ původce holocaustu:
       https://www.washingtonpost.com/world/middle_east/netanyahu-says-a-palestinian-gave-hitler-the-idea-for-the-holocaust/2015/10/21/0a36d7da-ee8b-4135-9726-968eceda4cc9_story.html

       Nebyl to ani Hitler, ani nacisté, ale Palestinci.
       „“Hitler didn’t want to exterminate the Jews at the time; he wanted to expel the Jews. And Haj Amin al-Husseini went to Hitler and said, ‘If you expel them, they’ll all come here.’ ‘So what should I do with them?’ he asked. He said, ‘Burn them.’ ”“
       Hodný strýček Hitler chtěl židy jenom vyhnat, ale zlý muftí mu opáčil, že se vrátí. Chudák Áda, celý popletený, se tedy zeptal, co s nimi. A muftí měl opáčit „Spálit je“.

       Z Netanyahuova výroku byl perplex i ředitel ADL a další sionističtí hlavouni.

      3. No a další věc, jak čelit tomu raketovému ostřelování?
       Jestli Hamás střílí rakety za $300, tak postavit PRO systém, do kterého jedna jediná raketa stojí $100 tisíc, je zhovadilost.

       To není systém, vyvinutý pro obranu Izraele, ale pro nesmírné obohacení výrobního korporátu… jistě, jsou v tom namočené korporáty z USA, co jiného. A veškerá jejich korporátní kultura, tedy nesmírné předražení, korupce a úplatky politikům a faktická nefunkčnost výsledného čuda, kterou raději příliš netestovali, protože by se provalilo, jak nedodělaný to je zmetek. Iron Dome…

       Cesta k úspěchu vede právě opačně: například ruský Pancir S1 a jeho další verze. Je to levné – na poměry v této kategorii zbraní – a hlavně, používá to superlevné rakety – exportní cena rakety je asi $3000 – jak komu, cena je flexibilní, ale interní výrobní cena v Rusku – kolik to reálně stojí ruskou armádu – je řádově menší. Protože je to neřízený nosný stupeň na tuhé palivo, na něm je pasivní nepoháněná střela, která po vyhoření nosného stupně letí setrvačností. Přičemž samotná střela je „úplně hloupá“ – je v ní jenom povelový přijmač, serva kormidel a laserový přibližovací zapalovač, no a samozřejmě výbušná bojová část s úderovými elementy. Veškeré řízení, včetně povelového řízení rakety, zajišťuje odpalovací komplex přes střelecký radar. Jednoduché, spolehlivé, efektivní.

       Prostě, stačí si srovnat Iron Dome a Pancir S1/2/M a máte jasno, co je co a kdo je kdo.
       A co je cílem: vedení Izraele nechce bránit Izraelce proti střelám Hamásu, chce „společenský souhlas“ s vyhlazením Palestinců…

      4. Jinak, co se týče současného dění – to je příprava na něco většího než je vyvraždění Gazy.

       U břehu ghetta se sjíždí US a UK válečné loďstvo, nacisté včera vybombardovali mezinárodní letiště v Aleppu tak, že je mimo provoz, Libanon je odhodlaný
       vstoupit do plnotučné války a Osman bombarduje sever Sýrie.
       Možná někomu definitivně je..o a rozhodl se zkusit to proti Íránu. A Izrael, resp. tamní náckové nadšeně přikládají pod kotel.

       Jakpak se asi bude židům, kteří přežijí WWIII, žít s tím, že jsou jejími viníky?

       1. Ne, jsou to nesmysly. Na nějakou větší válku – kór proti Íránu – USA a Západ, včetně Izraele, už dávno nemá. Byla by to katastrofická prohra a ztráta tváře. Veškerý konec amícké „nepřemožitelnosti“.

        Prostě jako kdysi chrastí zbraněmi a jako kdysi si namlouvají, že protivník se lekne a vzdá se. Jako se jim to vedlo třeba v 50. a 60. letech, alespoň částečně. Ale takové doby jsou dávno pryč.

        Izraelské rakety na dvě letiště v Sýrii – civilní ke všemu – byly jen prázdné gesto. Udělalo to pár děr v letištní přistávací/vzletové dráze: nic co by nešlo opravit za pár hodin. Absolutně bezvýznamné – navíc to bylo propagandistické fiasko, protože to proti Izraeli otočilo i ty váhající arabské země.

        Celkově se dá říci, že za tím vším jsou světožerné pseudo-židovské kruhy USA se svými poskoky v Izraeli. Chystalo se/chystá se „velký mír“ na Blízkém východě, spojený se vstupem zemí do BRICS+ a velkými investičními projekty kolem čínských a dalších plánů. To se snaží Fašington překazit všemi prostředky.

        Ale marně, protože už dávno na to nemá vojenskou a ekonomickou sílu.

        1. Obávám se, že sionisty – zejména ty, kteří vládnou v USA, dost podceňujete.
         Pro ně je omezení jejich moci, natožpak její ztráta, něco zcela nepředstavitelného. A pro její udržení udělají COKOLI

        2. Re: káčko

         Doplním Občana.
         Že soudruzi dostali na prdel, to zatím moc nezaregistrovali. Rus se ještě neposral, ale už to bude každou chvíli, jen co Vasil dostane další Háájmrsy a zejména ty senzační vybydlené „litaky“, každý s max. 10 motohodinami životnosti, víc mu Ivan stejně nedovolí.
         Proč? Nu protože jim to non stop nakecává Vrchní Zelí.
         Co čeká Izáka v Gaze, to ještě nikdo neví a Íránci jsou stejní pasáci koz, jako ty předchozí vyrobené mrtvoly.
         Tudíž soudruzi zatím nevidí ŽÁDNÝ výrazný problém, proč nezkusit třetí světovou. Vždyť přece proti nim stojí jen ožralý mužik z tajgy a pasáci koz.

      5. Vidím stejně. Co můžu….. Snažit se nebýt součástí řešení.
       Třeže mé sympatie jsou na straně chytřejších neabstinentů, majících smysl pro humor a hudební talent.

       1. Co by bylo dobré pro obyvatele Kotlinky? Pro nás? Pro mě?
        Rozhodně soužití s podobnou kulturou se kterou už tady žijeme stovky let. Co nejmenší kulturní rozdíly, schopnost vzájemného pochopení a tolerance. Je to sobecké, ale méně ideologické než jiné způsoby. A v neposlední řadě podobná natalita, aby jedna populace nepřečíslila, nesmetla tu druhou. Což , jak praví dějiny u židů a židům u nás nehrozí. Sem tam nějaký ten pogrom, sem tam nějaké to převzetí zadluženého gójského majetku. Na pogromy už to nevypadá, protože islám je hrozbou daleko horší, je v podstatně s křesťanstvím neslučitelný, i když původně byl.
        Fandím židům – ale ne KoZa!

         1. Já jsem si všimnul jen jednoho – Góje.
          Ostatní mají větší či menší výhrady ke státu Israel a blbému způsobu jeho vzniku, ne k židům.

          Téma komunismu a islámu/židovství radši nerozpitvávejte – Marx nebyl muslim, ale žid a orgány komunistický strany Sovětskýho svazu byly židovský z převážný většiny až do roku 1936.
          U nás jich bylo ve straně taky požehnaně – je okolo toho několik knih a filmů z padesátek.
          Přes to mi židovský komunisti nějak zvlášť nevadí.

          1. Mimo Mísu:
           Zachytil jsem krátký šot, kde Izrael zkušebně sestřeluje Kásamy výkonným laserem. Neověřeno, ale vypadalo to tak.

          2. Několika mým předkům zkurvili život árijští němci, mě se pokoušejí zkurvit závěr života západoevropští zelení.
           Židi, komunisti ani palestinci ne…

 9. Chtěl bych se podělit o vynikající rozhlasovou hru od Taylora Krassmana Adresát neznámí
  V uvedené hře je hodně podobných procesů, které se v dnešní moderní době daly do pohybu.
  Německo 1932 – 1934. Hra v dopisech s Janem Hartlem, Jiřím Dvořákem a Josefem Somrem.

  Vynikající próza americké autorky na malé ploše líčí rafinovaný akt pomsty v případu člověka, jemuž nacismus vzal nejen sestru, ale i víru v přátelství.

  Taylor, Kressmann Adresát neznámý 50 min.
  https://www.youtube.com/watch?v=Xf8nxB1t_4A

  Velká úcta k panu Čumpelíkovi z pořadu Inovace republiky

  Rasistická vláda mlčící k nacismu | ZPRÁVY A REAKCE
  https://www.youtube.com/watch?v=WB_2ED3xyzA

  Vládo fašismus musíš odsoudit | ZPRÁVY A REAKCE
  https://www.youtube.com/watch?v=50Ebgb-rFM4

    1. Občan nikdy netvrdil, že se mají Židé jakékoliv „označovat*. Jediný, kdo tady obhajuje hekatomby a hromadnou a masivní „eliminaci‘ nějakého etnika či národnosti jste vy.

     1. Pěkná výhybka, jen co je pravda.
      Ale ano, přiznávám se k tomu. Aby Izraelci mohli dál a v klidu žít, musejí ono etnikum eliminovat.
      Nebyli to Židé, kdo téměř pravidelně spotřebovávali veškeré evropské peníze k tomu, aby mohli střílet rakety na cizí území a zabíjet tamní lidi. Přitom veškerou infrastrukturu si nechali vybudovat – od Židů.
      Nebyli to Židé, kdo chtěl jiné etnikum zahánět do moře.
      Chyť se za nos, mudrci!

        1. volna:
         A teď se z mainstreamu dozvím, že EU hodlá ztrojnásobit pomoc Palestincům.
         Těm stejným Palestincům, co pod Gazou vykutali ještě jedno, ale podzemní město, aby jim nebylo vidět na pazoury, co tam za ty evropské peníze vyrábějí.

         EU ztrojnásobí pomoc Palestincům proto, aby dokázali vyrábět ještě víc raket, nakoupit do nich víc náloží, víc paliva a od Íránu nakoupit víc dronů?
         Nakoupit od ukravínských překupníků víc zbraní, aby mohli pozabíjet víc Židů?
         Tak kdo je tady ten nácek a fašoun – já snad?

      1. Takže jste nácek a fašoun. Děkuji. Už je mi to jasné. Doufám, že máte Mein Kampf a zápisky z Wansee pod polštářem.

       Mimochodem, to území mělo patřit minimálně oběma stranám

       1. Ano, Mein Kampf mám a důkladně přečtený, stejně jako Kapitál, českou verzi Koránu a Bibli po babičce, vydání z roku 1913.
        Stihl jsem koupit i sbírky Hitlerových projevů a Goebbelsův zápisník, než je soudně nařídili stáhnout z prodeje.
        Zápisky z Wannsee jsou volně dostupné na internetu.

        Nácek a fašoun, se projevuje čím přesně, prosím?

         1. Ano, musejí, protože jakákoli dohoda není možná už padesát let.
          Chvilku byl klid, po roce 1973, ale pak to začalo nanovo – zhruba za deset let, kolem 1982-1983, kdy tam začaly proudit evropské a už i arabské peníze.
          Stát Izrael je regulérně a většinou světa uznaný, plnoprávný stát, který má rovněž, jako každý jiný stát plné právo, chránit své občany a bránit se terorismu.
          Byl to tuším Iser Harel, kdo řekl: „Od této chvíle, už nikdy a nikdo, nebude beztrestně zabíjet Židy. Už toho bylo dost.“

          Co přesně máte proti Židům, Sibylo a Rosolozube?

          1. Tady taky vládnou a podle toho to vypadá.Přečtete si nějaké blogy Vít Klíma třeba na Aktuálně cz , který se netají židovskými úmysly a premyslejte. Strom se pozná po ovoci.

         1. Není třeba. Na jeho český překlad z roku 1999 není třeba víc času a fištrónu, než na Bibli z roku 1913. Věřit mi jistě nemusíte.
          Byl to sečtělý strejda, který mi, zjednodušeně napsáno, už dávněji poradil, že je užitečné a přínosné si přečíst, co píše protistrana, nebo nepřítel. Stejně tak o naslouchání starším, zkušenějším.

       1. Canoso:
        Jak se pozná zedník, svářeč či asfaltér, který je nepraktikujícím Židem?
        Jestli tím narážíte na to, že Žid tyto profese dělat nebude, můžete mít pravdu.
        Proč by je dělal, pokud má na víc?

        1. Nepoznal, Schumi.
         O tom, že je někdo praktikující žid se dozvíš jenom náhodou. Do synagogy nechodí – my tu ani žádnou nemáme. Všechny tři z našeho Ústavu jsem objevil až při osobním styku. A byli to chytří lidé, kteří se neztratili, ale ani neubližovali. Spíše naopak – zjemňovali – třeba komunistické prověrky.
         A spolupracoval jsem se dvěma bez problémů. A ten třetí byl výborný herec. Někteří si změnili jména, asi aby neprovokovali. Tohle je moje osobní zkušenost.
         Ale – drží celosvětově pospolu. Žid židovi židem. Třeba našemu ústavu věnovali hru jen za to, že jsme pozvali z USA dva jako poradce při inscenacích židy napsaných her. Vyšlo to na zlomek ceny licenčních poplatků, takže jsme si mohli dovolit ty hry inscenovat.
         Ostatně jedno židovské moudro uplatňuji výrokem „Ovšem na druhé straně…“

    1. To značkování bude asi mediálně přepálené, jako ostatně všecko „senzační“, ale určitý signál to je.
     IMHO dost nebezpečný. Možná o to víc, že už to tady jednou bylo a lidstvo se ani špetku nepoučilo.
     Zase IMHO si myslím, že to udělali hodně mladí lidé. Ti stejní, co na židovské hroby sprejovali hákové kříže.

   1. Občane,
    Tady bych se Archanděla Michaela trochu zastala. Západní kultura už je tak zblblá, že podle jména nepoznáte, zda se jedná o muže či ženu. Znám dívku jménem Charlie, vy určitě znáte senátora Lindsey Graham (byť Lindsey je běžně ženské jméno) o Alice Cooper ani nemluvě. Takže Archanděl měl dobrou vůli se o něco hodnotného podělit, a to, že netrefil pohlaví autorky na první dobrou, to bych mu neměla za zlé.

  1. Frantici testujú tank čo bude likvidovať ruské tanky…… údajne ako maliny.. dostrel 14km…. traste sa 🙂

   1. Tak teď už ho jen dokázat sériově vyrábět v počtech větších než bude jeho poruchovost a hurá na vítězné tažení. Snad zvládne i pohyb v terénu s převýšením, menší vrstvě bahna a v mrazech pod mínus pět stupňů.

  2. Odkazat clanek pro ctenare, dnes a denne ctouci mainstream, ve kterem se pise, ze ustup od Kyjeva a Charkova byla chyba, pricemz je nad slunce jasnejsi, ze slo o taktiku, jak oslabit jizni ukrajinskou frontu?
   Neni to z vasi strany vysmechem ctenaru alternativy, Targusi?

   1. Re: stridor

    Zkuste se naučit formulovat správně větu v jazyce českém a pak zkuste znovu namlíti pár hoven o Ukradině, ano?

 10. Dám sem i jiné téma, a to proč čínské automobilky se svými elektromobily válcují evropské automobilky. Čínské jsou hezčí a levnější, proto evropské nemají šanci. EK prosazováním Green Dealu podporuje čínské elektromobily, a teď si lámou hlavu, jak zajistit, aby si obyvatelé EU kupovali jen evropské elektromobily místo Tesly a čínských elektromobilů. Trend je dán, a buď skončí Green Deal nebo evropští výrobci automobilů, speciálně elektromobilů.

  1. Re: Gerd

   Jste starý, škaredý a navíc velmi nechytrý soudruCH!!!

   To není urážka, to je vcelku logické vysvětlení toho, PROČ se divíte skutečnosti tak jednoduché na pochopení, jako je KRACH automobilní výroby ve Velkoněmecké – pardon – VelkoOjropské Říši.

   1/ Ojrosoudruzi NEMAJÍ zdroje. Ojropa NEMÁ vlastní
   a/ železnou rudu,
   b/ koksovatelné uhlí, resp. výrobu koksu (dobrá – koks ještě má, ale málo)
   c/ rudu potřebnou k výrobě elektrobaterií
   d/ cenově konkurenceschopný zemní plyn potřebný k efektivní výrobě chemických látek, potřebných k výrobě elektrobaterií

   2/ Ojrosoudruzi již dosti šíleným tempem ztrácejí výrobní kapacity

   3/ Ojrosoudruzi dosti šíleným tempem ztrácejí pracovní sílu, která BEZPODMÍNEČNĚ musí být:
   A/ levná
   B/ vzdělaná v technických oborech
   C/ MOTIVOVANÁ k inovativnosti na všech úrovních (nikoli, průmyslová revoluce IV. neboli robotizace to OPRAVDU nezachrání, jen se zvýší počet fachidiotů, nevzdělatelných „kusů“ a rovněž počet NEZAMĚSTNATELNÝCH „kusů“).

   4/ Ojrosoudruzi poměrně extrémně navyšují výrobní cenu veškeré průmyslové produkce
   pokut za výrobu (co jiného jsou emisní povolenky a příspěvek na NEFUNKČNÍ tzv. zelenou energii, jejíž zapojení do sítě výrazně zvedá nároky a tudíž i koncovou cenu elektřiny)

   V podmínkách fungujícího protekčního „korporátizmu“ je většině lidí jasné, že zoufalec snažící se vyrábět cokoli smysluplného, co by mělo být zároveň i konkurenceschopné cenově, NEMŮŽE obstát, pokud musí VŠECHNO-ÚPLNĚ-GANC-CYPE nakoupit u konkurence (veškerý matroš, výrobní nástroje, soft wear pro vysoce módní a nepostradatelnou elektroniku, jakož i veškerou technickou dokumentaci k vyrobenému vehiklu).

   Je to úplně stejné, jako byste vy osobně vyrazil za Vidlákem, ať vám dodá selátko, potřebné futro (futrem nemyslím veřeje, nýbrž jídlo pro pašíka), případně i nájemného vraha – pardon – řezníka, a pak byste se pohoršoval, že po započtení všech svých nákladů (pravidelné krmení zvěře, čištění chlívku, leasing na spešl kuchyň pro zabíjačku a hypoška na onen chlév) vám salámek z pašíka vyjde na onen pověstný desetinásobek ceny v Kaufandu, když jste přece MĚL UŠETŘIT!!!

   1. Pane Targus.
    Díky,to už má úroveň,snad to pochopí i 107čka.
    Prý se s Německa stěhuje výroba do USA,ale bez Německých zaměstnanců,co budou doma dělat nevím.
    Napadá mne,že se EU musí vyrovnat hospodářsky s Afrikou a s některými státy BV.

    1. Re: zemedelec

     Nepochopí,pane zemědělče.
     Jedno sto sedmička byla v mládí jistým způsobem naprogramována a nemůže překročit svůj stín.

     To není tím, že 107.
     Tak to funguje u celé populace homo sapiens.

     Nové věci je člověk schopen vstřebávat do 15 let věku.
     Do 20 let věku je schopen výrazným způsobem navyšovat své vědomost a intelektuální schopnosti v již získaném rámci.
     Od 20 let nahoru výše popsaná schopnost nasávat a adekvátně zpracovávat nové vjemy VÝRAZNĚ ochabuje. Profesně a odborně si můžete ještě dlouhou dobu růst, avšak VÝLUČNĚ v daném směru, chcete-li výlučně po kolejích, které vám byly dány v letech předchozích.

     Proto ta dojemná péče neziskovek o důsledný rozvrat českého školství cesto inkluze a lidských práv.

     1. Targusi, a co ti mladí kluci, co museli po maturitě rovnou na vojnu?
      Rovnou třeba z internátu střední školy, pokud studovali na škole, co byla třeba 120km daleko, jako ta moje?
      Na internáty, kde často panovaly podivné poměry (ale jak kde), nastupovali v 15 letech, někteří dokonce ještě ani 15 neměli, jako třeba já. Patnáctiny jsem slavil na intru se spolužáky, které jsem ještě ani pořádně neznal.
      Čili, kluci mezi 19.-21. rokem věku, kluci z učňáků už dokonce od 18.-20. roku, zažili jen bordel, smrad, chlad či vedro, mizerné žrádlo, kterého často bylo i málo.
      K tomu šikanu, řvaní a buzeraci od takových dementů, kteří by v civilu, třeba u té mojí průmyslovky, nebyli schopni dělat ani školníka?
      Co si takoví kluci mezi 18. a 21. rokem, mohli odnést do civilu, resp. do zbytku života?

      Občas by ses , Targusi, měl zamyslet nad tím, cos napsal – předtím, než to odešleš.

       1. Dobře, uznává se, jedna dobrá zkušenost.
        Něco dalšího?
        Navrhnu třeba „voják se stará, voják má“ – přeneseno do civilu, jaký efekt?

        1. Re: Tecočamp

         Nějak netuším, jak spolu souvisí schopnost levné produkce elektrošrotu s pobytem na intru a absolvováním ZVS.
         Nic méně Starý kot již první odpověď poskytl.
         Druhá odpověď – umět si poradit ve většině životních situací, které nastaly po dvou letech ZVS.

         Možná se budete divit, ale vojnu jsem absolvoval rovněž.
         Co mi dvouletá služba dala, to jsem pochopil až nyní, když vidím totální neschopnost 3,14-čusů – pardon – nositelů vejcí v koženém pytlíku, kteří nejsou schopni udělat školu nebo učňák a poté založit rodinu, resp. najít si aspoň polosolidní babu a s ní fungovat tak, jak nás učili v náboženství – V DOBRÉM I VE ZLÉM AŽ ZA HROB!!!!!!!!!

         1. Reagoval jsem – pravda trochu rozvláčně – na Vámi uvedený fakt, že mezi 15-20 rokem chlap nasává zkušenosti, vědomosti – a oni Vás na dva roky zavřeli do kasáren, kde se mladí lidi bohužel naučili i „oklepávat“ a ojebávat, co se dalo.
          Ale ano, souhlas s tím, že namísto vypleštěného 18-letého kluka, po dvou letech pakárny, přišel domů aspoň trochu chlap. Co si sám uměl složit košili, vyprat ponožky, vyčistit boty – a hlavně vyjít s různými typy lidí.

          1. Re: Teco

           „… mezi 15-20 rokem chlap nasává zkušenosti, vědomosti…“

           Možná tomu nebudete věřit, ale o ženách to platí ÚPLNĚ stejně.

           V 18 – 19 letech má homo sapiens více či méně pevně zakotven svůj žebříček hodnot.
           Jak jsem napsal, po 20. roku života můžete si výrazně navýšit své portfolio vědomostí, ale naprostá většina dvounožců již není schopna převrátit žebříček hodnot a schémata uvažování, přemýšlení, logického uvažování.

           Neboli, jestliže své všeobecné vzdělávání úspěšně ojebete do věku dospělosti, už to nedoženete vůbec nikdy.
           Z tohoto úhlu pohledu se mi pak ZVS jeví z mého DNEŠNÍHO pohledu (dědek trénující skok do truhly) jako dobré završení průpravy do praktického života, který není vůbec hezký a vůbec spravedlivý.

          2. Ano. Postoj ke světu se opravdu formuje kolem dvacítky. Pokud se někdo „překlopí“ o dost později, je to účelové a nedá se věřit, že to bude trvalé.

   2. Checht! Přesné.
    A henten ono pro výrobu, je to jak otravuji o produkčních centrech. S jejich úpadkem upadá vše co s nimi je spojeno. Kvalifikace, vzdělání, infrastruktura, civilizace.
    Příkladmo zemědělství. Jak mnoho lidí natož politiků chápe, že zemědělství není jen fabrika na jídlo, existenčně vynucený způsob obživy, ale způsob života, z generace na generaci předávaná rozvíjející se kultura, mající zvyky, tradice. Že je to součást civilizace.

  2. Opakuje se to co s „úsporkami“. Vylobboval Phillips a Osram, přišla záplava z Číny. Třebaže s elektromobily proniknout na …chráněný … trh je obtížné.
   Teprve nyní, v případě „ekologických“ elektromobilů je argumentováno tím co píšu už dlouho. Že „jezdím tady, smrdím jinde“. O představách některých o životě ve France-Ville, pod vedením ušlechtilého ekologisty doktora Sarasina, zatím co výroba bude kdesi ve smrdutém Stahl-Stadtu. Jenže mají potíže s tamním neušlechtilým profesorem Schulzem.

 11. O/T:
  Jak jsem psal od začátku té izraelské zabijačky, IDF je totálně nepřipravená na skutečnou válku. Není výstroj, není výzbroj. Výcvik rezervistů není dostatečný pro opravdový boj s ozbrojeným protivníkem, který nepase kozy.

  Když se před rokem žumpy vysmívaly Rusku, při té první částečné mobilizaci, že „nic nemají“, tak nyní záhadně mlčí… Přitom Izraelci nemají ani neprůstřelné vesty, pořádají po netu sbírky…

  Píše o tom jak Seymour Hersh, tak další… Třeba Larry Johnson na svém blogu…

   1. Petra tam říkala, že si koupila byt na dluh a eště z teho bytu platí daně a myslí si že to je její byt? Bavili ste se o tem? Ostatní smazáno

   2. No, tak eště k temu, sorry, vona je normálně přestupník. Naše problémy sou přece pod její rozlišovací schopností. Žije v Londonabádu, 25 let leští postele na ipce, páč české ipky byly pro ní fuj nebo jak si to mám vysvětlit. To sem jen letmo pobral jak sem nechal běžet to vídeo. Sem si to pro jistotu kousek vrátil, a fakt že jo. My s me už tolikrát dojeli na migranty, keří si až po hrozné době vzpomněli na svoji otčinu. Hele nebude vona chtít korespondenčně tady vo nás rozhodovat? To by byl průůůser.

  1. Pane Sasine,
   Navrhuji se věnovat aktuálním událostem v Irzaeli.
   Rozbili ti z vlády v přípravě digitálního koncentráku, muj pocitač a vyštipali mě vedle z Vidlakovych kydu.No tak by jsme společne mohli zkusit osvětlit historii a volat SLAVA Planu Národních Zájmu a potřeb .Pomohl by jste mi tu dát odkaz na to jak vztekle bojovali Izraelci za svoje zájmy a potřeby?
   Mohli by pak být třeba naším vzorem v tom boji za to PNZ a ZMENU Asociálního režimu ,co jsme si zvolili a on je prý bak, bak
   Našla jsem totiž hezký film,ale kvuli mému rozbitému počítači na něho nemohu dát přímý odkaz..
   Dokázal by jste ten odkaz zajistit?
   Ono to je pod člankem
   „Skryté příběhy historie.Počatky židovskeho statu Izrael-Dokumentace cz.“
   Co vy na to,je tam i zajímavé popsáno jak jsme za Stalina vyzbrojili po zuby Izraelity a ti to teď válí dál.

   To navrhuje panu Sasinovi v rámci spolupráce ,ANNA z KSH.

    1. Pane Šumi ,vaše rady jsou asi zklamáním.
     Namisto,aby jste tady dál místo pana SASINA,který najednou nechce potřeby a zabejčene mlčí , jednoduchý odkaz na chudáky židy ,chcete, aby jsem byla SPASITELKA jako pan HUS a vstoupit do historie republiky, jako on?!
     Šumi,dostala jsem od přátel celý náklad vyřažených počítaču a mohu je použit,ale role spasitelky mi nesedí a je na nic..
     Škoda ,že máte svou jedinou myšlenku,následovat komunistický zpusob ,kde kdysi vše bylo zajištěno stranou a vládou a nechcete poslechnout odh\kaz pana presidenta Havla,který řekl že si všechno v kapitalismu musíme zajistit sami .
     Nakonec to dopadlo s KSČM,tak mohutnou stranou ,katastrofický .
     Za dobrotu jsou nyní komunisté na žebračence.
     To by tak chtěl ,jak se tak na to dívám ,každy člen SV,nic nedělat a zbohatnout.
     HANBA muj drahy pacane!🥒🤠🍒🇨🇿

     Láteří dál Anička. . .

  1. Re: Ládik!!!

   Jedině při dodávkách lidského masa určeného ke granulaci a rozprodeje náhradních dílů z nedoražených – pardon – raněných kusů.
   Zásoby Vasilů se tenčí. Už vystartovali i po Vasilisách.

   A samozřejmě – jsou tady splátky za bojový šrot, dodaný od Strýčka Sama.

 12. Polsko je z hlediska politiky na tom asi jako ČR: o žádnou politiku ve skutečnosti nejde, jen o rvačku o koryta, kdo bude sloužit páníčkovi ve Fašingtonu. Ale důležitější než celá volební šaškárna mi přijde připojené referendum, obsahující velice zajímavé otázky.

  Petra Rédlová to udělala pěkně, každá pomoc pro lidi je důležitá.

    1. Vypadá to že není každý tak dobrý jako vy a z portálu mpsv to na první dobrou nedal. A kdyby to pomohlo byť i jen jednomu člověku, smekám a děkuji za tu snahu pomoci. (bližnímu svému)

       1. Vždyť píšu, že přepapouškovala, asi pro ty, co jsou negramotní. Ale ti zas mají správnou barvu kůže, tak těm přepapouškují úředníci, neb se jich bojí. Průměrný obyčejný člověk stejně na nic nedosáhne, tak je to nastavené.

        1. Sibylo, dejte sem prosím link na nějaký Váš počin k dobrému, třeba i přepapouškovaný, to nevadí. Jen malinký, malinkatý krůček dobrému, co jste udělala.

        2. Re: Gaia

         Zkuste 3 x hádat, PROČ soušky včelky ve školách papouškují totéž, co je napsáno v učebnicích.
         Vždyť to přece NENÍ potřeba, když děti dostaou učebnice a mohou se to samy naučit, ne?

         1. Všude nám cpou do hlavy, že máme využívat jen odkazy z původních zdrojů, nyní např. dokonce kampaň v TV. Někdo si zařídí portál nasepomoc a odkazy mohou být falešné s cílem obrat vás o osobní údaje a identitu. Dle mého škodlivé a nebezpečné pro hlavně seniory. Prý s tím bylo hodně práce. Já říkám, že zbytečně.
          A o ucitelkach máte taky divné představy. Podle své Jahody? Je to jen mluvící hlava, co je 3 stránky napřed před žáky, co se týče znalostí?
          Ale budu za kyselou prdel, dnes se článek moc nepovedl a Petra Rédová taky ne.

         2. Protože jsme různí, někomu stačí pozorně poslouchat kantora/ jací bývávali/ a víc nemusí/víc lidí mé generace/ co zadané úkoly psali o přestávkách a jinak se na učivo ani nekoukla. Někteří musí docela šrotit aby aspoň něco pochopili. jo jsme různí.

          1. Teď nějakou nebohou učitelku, co dala druhákovi pětku , dehonestují v bulváru.
           Proč by druhák nemohl dostat pětku? Prý je na ještě malý.

  1. Re: káčko

   Jedna věc jsou otázky v referendu, druhá věc je UVEDENÍ VĚTŠINOVÝCH ODPOVĚDÍ do souladu s politikou polské vlády.

  1. A tohle ve zjednodušené verzi by se tam vešlo?

   „NEBEZPEČÍ, kterému čelíme, protože WHO, CDC a FDA a všichni tito lidé tam nahoře plánují zavést mRNA vakcíny na vše po celém světě, a první již byly představeny.

   A (mRNA vakcíny) způsobují stejné škody, které způsobili všechny ostatní, protože do vašeho těla vstupuje cizí gen. A protože produkce této mRNA nikdy nezaručí, že plazmidy, tyto cizí geny odvozené
   z bakterií, ukradené bakteriím vstoupí do lidských buněk.

   A to znamená, že všichni lidé, kterým byly injekčně podány tyto bakteriální plazmidy nebo geny, jsou geneticky změněni. A každá buňka, která je geneticky pozměněna, je odsouzena k zániku!“
   https://otevrisvoumysl.cz/kauza-covid-ustavni-pravo-na-odpor-vs-statem-rizena-zdravotni-pojistovna/

   1. Co virů sem dotáhnout ti z Gazy. Na Slovensku je prý podrobují zdravotní prohlídce, ale ti doktoři pak chybí jinde. A když jim něco najdou, tak co s nimi?

    1. Vzhledem k „péči“ milostivých vyvolenců jsou z různých humanitárních bombardování obohaceni i různými jedy. A jedovatou ideologií.

     Tfujzr však poškozuje imunitu. S tím by se každá máma měla seznámit.

     1. Imunitu poškozuje i ultrazvukování těhotných, povinně 5x. Když chtěli ultrazvukovat ruku migrantovi, který tvrdil, že je nezletilých, aby se to dokázalo, tak hned byl povyk, že to nemůžou, že to škodí. Tak jak to je?

        1. Targusi, to říkával jeden můj dlouholetý kolega z RTVS:
         „Nevím, jak sa skloňuje hňup, ale tá cérka ve skladě, to je baba hňup“!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *