30 května, 2024

Přichází Apoštol apokalypsy
Člověka nepředěláš, jen se ti vybarví

Člověk si má dávat pozor na to, co si přeje – co kdyby se mu to splnilo? Právě dnes se jedné netrpělivé čtenářce přání plní: vyjde nový článek.

Shodou okolností se mi přihlásil jeden můj kamarád. Neuvěřitelnou náhodou objevil tento web (možná by byl udělal líp, kdyby si vsadil – snad by i vyhrál) a požádal mne, zda bych mu nepublikoval jeho text. Chce vyzkoušet, budou-li ho lidé číst, a bude-li se mu tady líbit. Rozhodl se, že bude psát pod jménem a.a. (Apoštol apokalypsy). – Souhlasil jsem.

Kostky jsou vrženy:


K dnešku to přece všechno směřovalo

Když Rus zaútočil na Ukrajinu, byl to pořádný šok.

I když jsem celou letošní zimu psal, že pro válku jsou splněny všechny podmínky a navzdory všem opačným názorům jsem si pořád vedl svou, fakt jsem netušil, že se to rozuzlí zrovna takhle. Představoval jsem si stále rostoucí provokace na Donbasu, které přerostou v něco většího a nakonec do toho prostoru vlítne ruská armáda, aby „udělala pořádek“. Že by se Putin rozhodl pro „speciální vojenskou operaci“ zahrnující celou Ukrajinu, to jsem si fakt nemyslel. Všechno ostatní jsme ale Putinovi naplánovali my tady. Tedy naši novináři, politici, analytici a Zelenskyj na fejsbůku…

My jsme Rusku naplánovali bleskovou válku, a pak se pošklebovali, že jim nevyšla. My jsme jim naplánovali záměr připojit Ukrajinu ke svému impériu. My jsme jim naplánovali rychlé dobytí Kyjeva i Charkova. Jak si to naplánoval ruský generální štáb, o tom nevíme vůbec nic. 

Marian Kechlibar ve svých dvou velmi fundovaných článcích zdůrazňuje význam moderních zbraní na bojišti, kdy jeden střelec s Javelinem snadno odstřelí tank na relativně velkou vzdálenost. Nebo že má turecký dron tak malou radarovou stopu, že je nemožníé proti němu použít protiletadlovou střelu, protože by to znamenalo sestřelovat každou sovu na lovu. Zdůrazňuje, že útok se vede pomocí obrněných šrotů, které mají časté poruchy. Naši novináři pak jásají, že Rus je na huntě, že má velké ztráty, že se ukazuje ukrajinský bojový duch a vysoká morálka. Já bych si tím nebyl tak jistý. Co když je právě tohle ruská taktika? Ano, střelec s Javelinem není vidět na radaru. Ano, střelce se Stingerem není možné snadno najít a oba jsou velmi nebezpeční i nejmodernějšímu tanku či vrtulníku. A tak přichází ke slovu staré zásoby z dob SSSR. Křápy, které už nechtějí ani diktátoři v Africe. Neprodejné staré zásoby. A záklaďáci. Ti úspěšní budou povýšeni, těm neúspěšným se postaví pomník. Ať se Ukrajinci vystřílejí z moderní munice, ať ničí neprodejnou starou techniku. Moderní tanky přijdou na řadu, až Ukrajincům raketky dojdou. A že to zatím stálo nějaké tisíce životů? V Rusku se to počítá jinak. Přes všechno pošklebování, přes všechny analýzy nám Rusové pořád postupují. A nikdo neví, jestli to náhodou nemají přesně takhle naplánované. 

Ostatně… my jsme to přece také dlouho plánovali ne? Nedávno říkal Lipavský, že jsme dostali od Rusů skvělý dárek – důkaz, že se bez ruského plynu obejdeme. Před čtrnácti dny říkal Rakušan, že jsme připraveni na všechny eventuality. Všichni ekonomové, politici, prezidenti, kancléřové i navonění panáci, všichni k tomuto bodu směřovali. Minimálně od roku 2014 vše směřovalo k tomuto okamžiku. Situace se postupně vyhrocovala, soupeři se spíš štengrovali, než že by spolu mluvili… dvacet let směřovala Evropa k ruskému plynu a od ruské politiky. Dlouhá léta různí Bartuškové a jiní experti vysvětlovali, jak jsme na delší straně páky, že Rusko je taková Horní Volta s jadernými hlavicemi, že jsme tady všichni silní, jednotní, nerozborní, máme tu hentů demogracii, máme lická práva vole a tím pádem máme vždycky pravdu a nějaký Rusák nám může být u prdele. 

Tak jo, teď se to vyzkouší v praxi. Dokonce jsme tak daleko, že si teď i já vyzkouším naostro, jak moc jsem se připravil na soběstačnost. Jak moc mi pomůže žít na vesnici, umět obdělávat políčko, mít v chlívku prase doma kotel na uhlí, který nepotřebuje ani ruský plyn ani elektriku z Temelína. Dlouhá léta se mocipáni politicky provokovali, až se doprovokovali do této chvíle. Psal jsem o tom leta letoucí. Jen jsem nečekal, že první  překročí svůj Rubikon Putin.

Ne, fakt nevím, jak to dopadne. Ale teď vše vyjde najevo. Teď se ukáže, zač stojí naše demokracie s blokováním dezinformačních webů. Ukáže se, jak moc jsme opravdu závislí či nezávislí na ruských uhlovodících, železné rudě, niklu, obilí i uranu. Ukáže se, jak pevní v kolenou jsou naši představitelé. Ukáže se, kdo umí lépe strádat. Zda my, nebo Rusové. Ukáže se, kdo je na delší straně páky. Válka se dá propagandisticky živit. Ale vyhrává ji ekonomika, zbraně a odhodlání. Nikoliv zbožná přání.  To, o čem jsme dlouhá léta mluvili, co jsme teoreticky přetřásali, to se teď stalo.  Teď se ukáže, zač stojí EU, zač stojí Německo, zač stojí naše země, zač stojí naše vláda a také zač stojíme my. Ukáže se, čeho jsme schopní i čeho jsme neschopní. Pro Rusa i Číňana to platí úplně stejně. Všichni jsme dlouhá léta mluvili o tom, že jde všechno do háje. A druzí nám odporovali, že to není pravda, že je všechno sluničkově v nejlepším pořádku. Všechny zdůrazňované hodnoty teď budou prověřeny. Rodiny, svoboda, demokracie, ekonomika, slušnost, liberalismus, konzervativismus. Nade vší pochybnost se ukáže, kdo je přítel a kdo není. Ukáže se, co bylo myšleno vážně a co byly jen řečičky. 

Dnešní článek chci ukončit Čapkovým výrokem: „Člověka nepředěláš, jen se ti vybarví“. Teď se to všechno stane. Všechno a všichni se vybarví. Bez ohledu na všechnu propagandu, bez ohledu na všechny kouřové clony, bez ohledu na Koudelky i cenzory. Všechno se teď ukáže. 

Přeji vám všem, abyste v této zkoušce obstáli. 

a.a. (Apoštol apokalypsy)


81 thoughts on “Přichází Apoštol apokalypsy
Člověka nepředěláš, jen se ti vybarví

  1. Když v 94. dotáhl Havel do Litomyšle 7 prezidentů, chtěl ukázat,jak je lidový a vzal je do hospody 4.cenové skupiny Černý orel a manželce španělského krále poručil kafe. Ona se ho taky vůbec nedotkla. Mezi obyčejným lidem se to bralo jako nafoukanost.

 1. Vláda a strana kolem Fialláha s semkla!

  Ruší jen něco málo z povinnost nosit hadr na pysku.

  Ruší silniční daň (většina uživatelů PKW ji stejně neplatí)

  Ruší přimíchávání biosložky do PHM, biosložka se nahradí zase drahou naftou.

  Počkejte si na zítřejší ceny na benzinkách, ale nechte si hadr na pysku, aby nebylo vidět vaše kyselé ksichty!

  1. V první řadě…..zdravím spolek padlých „holek“ a zvláště pak a.a.
   Ke zrušení biosložky mám asi toto:
   https://www.denik.cz/z_domova/piratsky-navrh-neprosel-povinna-bioslozka-v-palivech-zustane-20190619.html
   Hoši si totiž splnili sen z roku 2019 kdy jim to neprošlo a nyní to mohli nám prodat jako svůj příspěvek ke zlevnění PHM a navíc největším výrobcem je, jaké překvapení, Preol z holdingu Agrofert.
   Dvě mouchy jednou ranou.

   1. Čím méně se vyrobí biosložky z řepkového oleje, tím více ho zbude pro hospodyňky na smažení řízků.
    Semknutá vláda neudělala zhola nic pro to, aby byly PHM levnější.

 2. Nechci zpochybňovat, že se Rusové setkali s tvrdším odporem než čekali. Zpomalení ofenzivy ale může mít ještě jeden důvod – umožnit co největšímu množství Ukrajinců útěk do našich zemí. Taková Putinova pomsta za všelijaké Koláře, Novotné a hlavně za ty, kteří je potichu podporovali. Ono není vyloučeno, že Putin bude za čas v podobném postavení jako Erdogan. Evropa mu bude platit miliardy, aby uprchlíky zadržel na ukrajinském území.

  1. A každému Ukrajinci 5000 k platu na cerno. Dřív se sem těžko dostávali na práci,toto dnes padlo.A je jich 44 miliónů.

 3. Nesmíš být nikdy líný!
  Lva dostal i Mussolini;
  teď ho má i bohdalka,
  za Husáka rusalka.
  Komik ho má s řetězem
  ani není vítězem
  třeba bude všechno jinak
  posadí ho na žebřiňák
  a budou ho vozit Lvovem
  v overalu oranžovém.

  1. Řád bílého Lvova.
   Každým rokem znova.
   Vysílá to Nova
   vysílá to Pryma
   vysílá to čété jedna
   na co mi je taká bedna.
   Nevysílá žádnou srandu
   ukazuje jednu bandu
   která krade podle práva
   každý den je o tom zpráva.

 4. Zopar postrehov:

  rus si zjavne dupol a ziadne NATO nad UA ani len neplanuje dodat lietadla, nieto este lietat

  rus zjavne podcenil naladu obyvatelstva a preto mal v prvych dnoch vyrazne straty. Cil uz zjavne budu vojaci najskor strielat a az potom sa pytat

  Putin zjavne nie je osamoteny ako kol v plote – vid premier Izraela je tam ako na hodinach klavira – len nam to velm media neserviruju. Preco asi?

  Strielanie vlastnych UA vyjednavacov mimoriadne komplikuje situaciu. Zeby signal Zelenskemu, podpises, skoncis?
  UA zjavne nepochopila, ze biely uterak s v ringu dava preto, aby boxer prezil, pokial mozno v dobrej kondicii. Len si myslim, ze nik z UA verchusky na to nema gule. A kazdym dnom sa ich vyjednavacia pozicia zhorsuje.

  Plyn za rok zdrazel 24x. Pred rokom stala MWh 15€, cil stoji 360€. Teda vcera. Rozmyslam o kolko vzrastla moja vyplata….

  1. Bennett má problém, který se jmenuje „Uman“ (Umaň).
   To je město cca 100 km od Pervomajskoj na JV Ukrajině, kde se každoročně scházejí chasidští ultras (bratslavská sekta) na drogové a alkoholické kalbě u fiktivního hrobu jakéhosi rabína Nachmana. V počtu nějakých 35 000. Dělají ve městě týden příšerný čurbes, za což je místní obyvatelé upřímně nenávidí. Ale drží pec, bo prachy jsou prachy a Uman se nachází v oblasti, kde je opravdu velký problém vydělat si na živobytí.
   No, a teď kvůli bojům hrozí jednak poškození města a fejkové hrobky, a jednak to, že ultras by si uspořádali kalbu v Izraeli.
   Což by Benett velice nerad. Zejména ne po loňském stampede na podobné akci na Mount Meron, kde bylo po pádu tribunky ušlapáno nejméně 45 lidí a dalších několik set zraněno – https://www.businessinsider.nl/videos-show-the-horrific-crush-at-an-israeli-religious-festival-that-led-to-at-least-45-deaths-and-is-being-called-a-national-tragedy/

   Ukrajinci jsou jinak Bennettovi volní jak vytahaná fusekle.

 5. Abychom v té zkoušce obstáli… uvidíme.
  Kdesi na PL píšou, že se Fiallahovi už začíná bouřit mančaft, takhle si to pravicové vládnutí nepředstavovali.
  Zelenského vektor jemně mění směr: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zelenskyj-ohromil-v-rozhovoru-NATO-Nebudu-prosit-na-kolenou-S-Ruskem-musime-vest-dialog-695267
  Že by konečně pochopil?

  A co udělají tuzemské Mluvící Hlavy? Jak nám to vysvětlí? Bude nám znovu dovoleno používat poslední písmeno abecedy, až se Zelen Sky domluví s Ruskem? Vyhlásí vláda nad mediálním sprostorem v Tuzemi bezletovou zónu?

  Tolik otázek!

 6. Tak nám Poláci zakličkovali a Vrchní Poštvávač najednou zírá, že se Polákovi nechce riskovat opakování boje do posledního muže za zájmy jiného. Že odsamcaď pocamcaď… Fascinující ukázka, jak nepříjemné může být, když čeříte vodu a někdo vás nečekaně vezme za slovo…
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/pentagon-napad-polska-s-dodavkou-stihacek-na-ukrajinu-zarazil-40389686

  Ono asi i pány z pětiúhelníku zaskočilo, že Poláci předpokládali za ony MiGy náhradu dodanou zase Polákům…

 7. JInak k a.a. dík a těším se na další. Přiznám pokorně že tuhle část „historie“ jsem jaxitaxi odflinkla. Budu muset kapku dotáhnout.
  Líbí…
  a také dík za přeformátování….
  Dobrou

 8. Přišel tedy apoštol apokalypsy,
  však jaký kůň jej následuje?
  Kterému dává přednost?
  Nebo dovolí přijít všem čtyřem?

 9. Buď zdráv Apoštole,
  ještě bych připoměl budoucí problém s úrodou, kdy z Ruska ani Běloruska nepřijdou hnojiva a bude málo potravinářské pšenice. Už teď letí ceny nahoru, třeba mouka.
  K příčinám války bych ještě přidal biologické laboratoře USA na území Ukrajiny a snaha o získání atomové bomby Ukrajinou.
  Zřejmě si Putin vyhodnotil, že za měsíc už by mohlo být pozdě.

  1. Vypadá to tak.
   1) Ty biolab dnes potvrdila Nuland na slyšení v Kongresu přiznáním, že se snaží dostat do USA všechny vzorky.
   2) Útok na Černobylskou AE pár dní po jejím obsazení RF.
   3) Cirkusovým představením na AE.

 10. Jestli si nějaký rozhovor zaslouží pozornost, je to tento s Petrem Drulákem:
  https://youtu.be/2J-Epf5wUts

  Jinak – „Apoštol Apokalypsy“? Hmmmm…. TEN Apoštol Apokalypsy, nebo prostě jen „další“ Apoštol Apokalypsy? Schválně jsem čekal, jestli bude některý odstavec uvedený slovy „Hele…“

  1. Prosím Vás! Každý Apoštol apokalypsy je TEN, i když je další. Gender je džendr, to se nedá nic dělat. – Hele, jistě to znáte, a víc Vám neřeknu.

   1. Já Apoštola Apokalypsy znám.
    Tedy z knihy, ne osobně.
    Zjevení svatého Jana neboli Apokalypsa je poslední knihou Nového zákona.
    To, že se zjevil na tomto blogu a ne třeba ve Vatikánu považuji za Znamení.
    Doufám, že nás všechny ty věci co popisoval minou.

   1. Drulák v hodnocení Zelenského hodně uletěl. Od počátku války sleduji všechna jeho vystoupení. Řečník je dobrý(díky tomu mu rozumím 95%), ale obsah??
    Nechápu, jak mohlo jeho okolí povolit, aby byl natočen rozhovor, ve kterém opilý Zelenský mluví rusky jako mužik v hospodě.
    Když ze svého hodnocení vyjmu toto opilé vystoupení, tak
    – jednou chválí NATO a EU, jak podporují Ukrajinu a v následujícím vystoupení je obviňuje, že NATO a EU nepodporují Ukrajinu dostatečně a v následujícím, žádá/žebrá NATO o podporu a takhle se to stále točí
    – čtvrtinu svých vystoupení tráví tím, že oznamuje s kým si promluvil po telefonu
    – v poslední době vyznamenává. Vyznamenává gubernátory, starosty nikoliv vojáky
    Už i média, která ho před týdnem plně podporovala, o jeho výroky rozebírají.

    1. Tak on tam Zelenskému přisuzuje právo jisté nestandardnosti, vzhledem k jeho nestandardnímu postavení…

  2. na anonymy jsem alergická, ale samozřejmě podle starých not vypichujete něco mno….. V podstatě , to co on říká řečí dipdip diplomatů novinářům, mnoho lidí říká lidově, přišedší ke stejným závěrům akorát svým selským rozumem,. Prndání jsem vy\držela do půlky pak už se to opravdu nedalo.
   V podstatě, diplomatů je podstatně víc, a lepších

   1. No, pokud vidíte ve vytváření si názorů něco jako soutěž, pak je to samozřejmě Selskorozumní vs Drulák 1000:1, ale také přesilovka o ještě vyšším řádu. Veřejně a uceleně jako blok je interpretovat je pak zcela odlišná disciplína.

  1. hmm, Vy jste v práci od odborářů dostávali bombošky. To naši byli praktičtí :-), sbírka kvalitních froťáků vydržela do dneška 🙂

 11. K VĚCI:
  Co víme u skutečné situaci na Ukrajině. Z našich médií 100% přejímajících ukrajinskou válečnou propagandu? Z informátorů z ruské strany, třeba od Sakera (k nalezení u Bavora)?

  Propagandistická hysterie ve sdělovadlech je strašná. Tohle snad ani komouši neuměli.

  Hrozí to, že až bude třeba udělat kompromis, poblázněná veřejnost tomu bude bránit.

  1. Rozčiluje mne, že čtenáře považují za hlupáky a lenochy.
   Snímky, kde jsou listnaté stromy zelené – na polovině území je sníh(Charkov a okolí), na druhé polovině teploty kolem nuly. Kde by se tam vzala zelená tráva a zelené stromy.
   Snímek bombardované budovy opery v Charkově, zadám do Googlu Charkov opera a ejhle úplně jiná budova.
   Snímek zkrvaveného batolete na nemocniční posteli – ten se opakovaně objevuje v médiích už 10 let.

   1. To je jak s tím- před léty, když na puťku začali kydaat hnůj, tak nějakej horlivý presstitut vypracoval „nádhernej“ článek o jeho paláci samé zlato a no přepych. Akorát měl smůlu, že jeden historie a domoviny znalý věděl odkud ty fotky jsou a přifařil ke každé ten originál, Byl to tenkrát dost poprask. Mám to někde v starém PC , ale rozjet jej…
    Jo horlivci, njn

 12. Ááá, koukám v baru je dobrá společnost:)

  Příjemně zakouříno, kořalka se zlátne proti tlumeným světlům a vedou se ŘEČI.

  1. Správně jste to popsal.
   Venku krásné sluníčko, vzduch svěží po dešti, voda tak akorát na koupání, ptáčci si pějí každý tu svou, no a oni pořád jen tu hospodu chlast a zbytečný řeči.

   Tak jim to odpusťte, ještě nedospěli!!!!

 13. …tak vidím, že kostky byly vrženy dobře a mohl bych jít, jako správný dlaždič, na pivo.
  Jenže já půjdu na portské, protože mně pivo nechutná, cha!

  1. Hm, jestlipak víte, že aby se nápoji mohlo legálně říkat „portské“, musí být vyroben v Portugalsku?

   1. Konečně otázka, kterou chápu a na kterou umím odpovědět.

    Ano, vím. Obvykle kupuju v MAKRU značku Don Pablo – podle mých osobních dlouhodobých výzkumů má vynikající poměr cena/výkon. Velmi dobré, leč o něco dražší je značka Rozés. – Dobrých portských, jak Tawny, tak Ruby, je jistě mnoho, zdaleka neznám všechny.

    A pak jsou tuzemští výrobci fortifikovaných vín, která lépe či hůře napodobují portské a věru že někdy je to opravdu dobré pití.

    Rovněž jsou značky, před kterými bych varoval – např. v Hypernově vídám porto „Stadium“, to je opravdu poslední stadium, kdy lze tekutinu považovat za portské, ovšem s notným sebezapřením. V Pennymarketu porto „Alvarez“, to je mmch. strašlivá neúcta vůči Leticii Alvarezové, správkyni Bábelské knihovny, zneužít tak slavné jméno k něčemu takovému a ještě to prodávat v lahvi.

    No a pak existuje absolutní dno, které si na portské ani nehraje, jen „klame tělem“, tedy – názvem: Old Porter. Vezměte malinovou šťávu, worcestrovou omáčku a zalejte hruškovicí – dostanete Old Porter.

    1. Dík za kvalifikovaný výklad. Kaju se za to, že se mi vloudily pochybnosti. Vznikly z toho, že někteří místní vinaři vezmou víno, nalejí do něj terkelicu a říkají tomu portské.

     1. Já děkuji za námět. Není to slib – ale možná bych mohl napsat něco o portském vínu, abychom pořád neválčili a nehroutili se z nadcházející krize…

  1. Už objevili. – A vidíte je tady někde?

   Na tom zrušeném webu, kam jsme kdysi chodili a jehož název už jsem zapomněl, byla demokracie.
   Tady není, a trollové to už vyzkoušeli.

 14. Hyn sa hukáže, do roka a do dne. Jen se bojím, že „vidíte, vy hajzlové, měli jsme pravdu“ budou naše poslední slova.

  1. Ládiku!!!, mohl byste prosím zvěstovat ropnému ptákovi, že apoštol vstal z mrtvých a my tu živi ležíme, jak zákony kázaly nám…

   1. Tomu nebude Ropný Pták rozumět: „a my tu živi ležíme, jak zákony kázaly nám…“

    Správně má být: ležíme tu radostí ožralí jak zákon káže. – To pochopí každý.

    1. Tak já se pnu pýchou, protože jsem od Alef Nula dostala krásný dárek k MDŽ.

     Všechno je super… vzdušnější formát, řazení diskuze… no a navíc jste v rámci rozsáhlé uprchlické krize poskytl azyl apoštolovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *