19 června, 2024

Igore, měl bys konat

Válku na Ukrajině sleduju obzvlášť pečlivě. Sleduju všechna naše pravdomluvná média, ale musím se přiznat, že sleduju i kanály, které nám vypnuli. Ba dokonce i na ruské televize se podívám. Pár českých komentátorů ruského prostředí ještě zbylo, ještě pořád je komu telefonovat a prostě se ho zeptat, jak to vidí, pár odkazů mi pošlou čtenáři.

Hele, já se vám musím k něčemu přiznat. Já asi sleduju úplně jinou válku než náš majnstrým. Asi bude chyba ve mně, nejspíš je to tím, že jsem uvěřil hybridní ruské propagandě a ještě si myslím, že myslím vlastní hlavou. Ale já si nemůžu pomoct. Víte, já se od prvních dnů nemohu zbavit dojmu, že všechny naše ojroatlantické elity dělají všechno pro to, aby Rusko vyhrálo. Tedy kromě toho, že Ukrajincům dodávají Javeliny… Ale nejsem si jistý, jestli jim je dodávají ze sympatií k jejich národnímu odporu proti okupantovi nebo prostě jen potřebují, aby za Evropu a USA někdo pořádně krvácel.

Od prvních dnů je jasné, že NATO na Ukrajině nezasáhne. Ruční zbraně jo, bezletová zóna ne.  Ani tradičním ruským nepřátelům Polákům se nechce dát Ukrajině stíhačky. Asi mají pocit, že kdyby se, nedej bože, konflikt rozšířil, NATO by nemuselo zasáhnout ani v jejich případě. Zelenský a spousta ukrajinských elit teď zjišťují, jak málo znamenalo to poplácávání po ramenech, jak málo jim pomůže to předchozí ujišťování Západu, že stojí za Ukrajinou. Tady máte ruční zbraně a buďte rádi.

Nemohu se také zbavit dojmu, že je něco špatně s těmi slavnými sankcemi. Akcie Gazpromu a Rosněfti začaly díky sankcím padat a Rusové si za pakatel koupili zpátky podíly všech západních vlastníků. Naše Shelly, Totaly, BP a další firmy nainvestovaly v Rusku miliardy a miliardy dolarů do jejich těžby, že budou mít podíl z dividend. Teď tam ty miliardy nechali, podílů se v podstatě vzdali a  ještě to proběhlo ausgerechnet ve chvíli, kdy ropa i plyn stojí pořádné peníze. Říká se, že ruský rozpočet je ze 70% živen z prodeje ropy a plynu. Kolik procent jim teď přibylo, díky tomu, že Gazprom nemusí platit dividendy do Německa, ale bude je platit Putinovi?

Rusko stojí tahle válka dvě miliardy dolarů denně. Kolikpak dolarů denně teď Rus dostává za drahý plyn a ropu?

A když už je nejhůř a válka se prohlubuje, tak Biden uvalí embargo na ruskou ropu do Spojených států. Britové se hned přidali. Samozřejmě té ruské ropy v USA moc není. Ale i přesto museli uvolnit embargo na ropu z Íránu a Venezuely. Ceny na burze samozřejmě řádně vyskočily. Rus vyváží méně ropy a dostává víc peněz.

Jak myslíte, že to dopadne s tím niklem, železnou rudou, neonem, titanem a dalšími surovinami, které se těží především v Rusku? Úplně stejně. Sankce jsou totiž jen pro zbabělce. Někteří dovážet budou. Ať už legálně nebo nelegálně, ať o tom vlády budou nebo nebudou vědět, ať v tom budou čínští nebo američtí prostředníci. Jen rozdíl bude v tom, že to všechno bude dražší…. Kefalín… bude to kurva dražší.

O komoditách raději ani nebudu mluvit, protože bych musel být ještě víc sprostý. Sankce pomohly tomu, aby největší světový exportér obilnin vydělal na každé tuně čtyřikrát tolik. A to prosím nezapomeňte, že Rusko je v současné době asi jediná země světa, která má pro svou výrobu hnojiv levný plyn. Být letos v Rusku zemědělcem, to bude sen. Nafta levná, hnojiva levná a pšenice drahá jak nikdy nebyla. A postačí jakýkoliv výrok ruských představitelů o tom, že válka bude pokračovat, že zastaví do Evropy plyn… ani to nemusejí udělat, stačí to jen říct na tiskovce… a bude se vydělávat jako nikdy v dějinách.

Jo a víte, kdo je další velmi velký světový exportér komodit? Ukrajina.  Asi nejdůležitější ruská konkurence bojující o stejný trh. Ukrajinská černozem, to je v zemědělském světě pojem. Letos bych si na jejich produkci moc nevsadil ani v případě, že válka skončí zavčasu. Co to znamená? Ano milé děti, Rusko dostane zase víc peněz. Když jde o žrádlo, tak se dají dělat sankce na Irák a je možné považovat 200 tisíc mrtvých dětiček za přijatelnou ztrátu… ale nedají se dělat sankce na zemi, která má hned vedle sebe čínského kámoše, který to všechno kupuje.

Zároveň si Rusové vyzkoušeli, že jejich měřítko bohatství se dá odstřihnout od měřítka bohatství Západu. Že to sice na chvíli bolí, je z toho zmatek, ale jde to. To je totiž to, co jsme Rusům svými sankcemi doopravdy udělali. Sebrali jsme jim metr. To jsou totiž peníze, víme? Měřítko bohatství. Před čtrnácti dny se rubl ještě poměřoval s dolarem. Teď už to nejde. A tak se s dolarem nepoměřuje. Sice se teď za rubly nedá nakupovat v Londýně, ale to Rusku také pomáhá. Jen ať rusáčci pěkně utrácejí doma. I oligarchové musejí. Mimochodem – ruský oligarcha… není to náhodou ten kospomopolitní světoobčan, který v zaostalém Rusku dobře vydělává a pak si kupuje jachtu v Holandsku a byt v City? Teď světoobčan zjistil, že soukromý majetek není na Západě zase tak nedotknutelný… a tak si koupí byt v Moskvě a jachtu si nechá postavit v Severodvinsku… Sice zaplatí Putinovi nějaké daně, ale to se dá vydržet. Takže se Borískovi Džonsonovi podařilo nahnat Putinovi do náruče, jak na sviňu, právě ty Rusy, kteří měli prachy a měli rádi Londýn. To nevymyslíš.

Ty, Igore… neměl bys s tím něco dělat? Vykřikoval jsi tady, že podpora Ruska a jeho agrese je trestná a tady to vypadá, že všichni ti Macronové, Scholzové, Fialové i Bideni pilně makají na tom, aby Rusko mělo dost peněz nejen na válku, ale i na žoldnéře… Sankce fungují lépe než ruská ochranářská cla. V podstatě Putinovi tu válku platíme my. A to tak štědře, že mu ještě hodně zbyde. Zároveň nemusí tolik platit svým poddaným, protože je přeci válka a to se musí každý uskromnit a pořádně dřít pro válečnou výrobu. Zároveň naháníme Rusku domů všechny podíly v jejich podnicích, naháníme jim domů ty, kteří ruské bohatství utráceli tady a zároveň děláme všechno pro to, aby se jen tak nevrátili. Vždyť ten Putin ani nemusí nic dělat, to my jim zařizujeme semknutí a vyháníme si všechny potenciální náhradní vládce Ruska.

Žádný dezinformátor nedokáže udělat ani miliontinu toho, co dokázaly naše vlády za prvních čtrnáct dní války. Uměli jsme Rusům zpřeházet psací stůl s účetnictvím, ale zatím to vypadá, že nám chybějí kabely do aut mnohem víc než jim součástky pro vrtné soupravy ropy. Vlastně jedinou škodu jim dělají Ukrajinci, když jim ostřelují ty obrněné šroty a zabíjejí vojáky.

Na druhý den války jsem napsal, že by se s Putinem mělo jednat hned, dokud je ještě o čem. Že pokud za pár neděl vyhraje, tak bude nesnesitelný. Myslel jsem to tak, že na začátku všeho Ukrajina byla stabilizovaná země s velkým nerostným bohatstvím, slušně velkou armádou a slušně vybudovanými vazbami na Západ. Rusko od ní chtělo, aby nevstupovala do žádných vojenských paktů, aby nehromadila zbraně a aby uznala Krym a Donbas za ruský. To bylo nepřijatelné, bylo to vměšování, Putin byl šílenec. Teď po čtrnácti dnech se po Ukrajině chce, aby odzbrojila, byla neutrální, nevstupovala do žádných vojenských paktů a uznala Krym a Donbas za ruské. Podle Zelenského se o tom dá jednat. Akorát to stálo sto miliard hřiven na škodách a země je rozvrácená, že se to za dvacet let nedá dohromady…  A Rusové zatím inkasují nejvíc dolarů v historii.

Prý od včerejška mají Rusové obklíčené asi padesátitisícové uskupení ukrajinských vojsk na Donbasu.  Za týden bude chtít Putin víc, a ne míň. Žádné Javeliny na tom nic nezmění. Jen bude v Evropě ještě víc uprchlíků, na Ukrajině bude více škod za móóóc miliard, bude mnohem víc mrtvých, mnohem větší ztráty na infrastruktuře, benzín bude dražší, komodity budou dražší, všechno bude dražší, Putin bude mít zase mnohem víc peněz, protože on tohle všechno vyváží a my se bez toho fakt neobejdeme.  Kurňa, Igore… napři svoje prokurátorské síly na správná místa… tady ode mě to vypadá, jako by všechny západní vlády byly dosazeny přímo Putinem.

Jo, a jen tak mimochodem… ten papír, co se jím teď Rusové ohánějí – ten ukrajinský rozkaz k útoku na Donbas, to považuju za ruskou propagandu. Kdyby Ukrajina chtěla doopravdy provést na Donbasu pořádný útok a Rusko to vědělo, tak stačilo jen počkat až vylezou ze zajištěných pozic, až zaútočí a dostanou se mimo svoje betonové bunkry, a pak teprve spustit tu svoji invazi. Podle mě to možná Ukrajinci plánovali, ale pak se rozhodli to neudělat, protože si spočítali, že by to dopadlo špatně. A tak tedy Rusko zaútočilo i bez záminky.

Zaútočilo, protože to měli s Číňany dlouho v plánu, protože tohle je asijské století a Putin si vyhodnotil, že je lepší být čínská než evropská onuce. 

Jo, a ještě jedna věc – vláda zrušila povinnost přimíchávat biosložku do benzínu. Hádejte, na koho je to nasměrované? A teď vám, děti, řeknu jedno tajemství. Kolik myslíte, že stojí výroba biolihu, aby na tom oligarcha vydělal? Dvanáct korun za litr. Vsaďte se, že benzín z ropy je teď dražší a ne levnější. Ale o této věci si povíme víc v nějakém zemědělském článku. 


71 thoughts on “Igore, měl bys konat

 1. Vcelku dobré. Jen na závěr – nechci se v žádném případě zastávat řepkobarona, ale na výrobu 1 litru biopaliva se spotřebuje 1,2 l ropného paliva. Vychází to jen kvůli dotacím

 2. Trochu poopravím.
  Energozdroje(ropa, plyn, uhlí) tvořily v roce 2014 cca 40% příjmů ruského rozpočtu, v roce 2020 cca 30%.
  Pokud příjmy z energozdrojů překročily plánované, odkládaly se do tzv. Fondu národního bohatství. Z tohoto fondu byly uvolněny miliardy na nákup akcií ruských firem na západních burzách. To stále jde, protože se SWIFT vypne až zítra a jen pro některé banky.
  Zákaz USA kupovat energozdroje z Ruska – bez těžké ropa se USA neobejde(minerální oleje, mazut..)
  1. Americké společnosti mají povoleno ji nakupovat přes třetí země.
  2. Prodejcem venezuelské ropy je ruská vláda. To je důsledek embarga Venezuely, nejdříve tam fungovala společnost Rosněfť, která nahradila činnost amerických společností a potom Rosněfť předal práva na obchodování s venezuelskou ropou ruské vládě,
  3. Írán má dlouhodobé smlouvy s Čínou na prodej téměř všeho, co vytěží.
  4. Arabská část OPEC odmítla navýšit těžbu. Není důvod – peněz ze současného objemu těžby je víc než kdy mohla doufat.

 3. Střelba do vlastní nohy bolí. Ceny paliv opatření vlády neovlivní. Nejsou plechy, válcované mat. z Ukrajiny. Firmy z okolí, co měly expozitury v Kyjevě nebo Moskvě jsou v ……

  Budou přebyteční zaměstnanci.

  1. Kdo ví, jak dlouho vydrží kvůli energiím firmy, které zinkují a jinak povrchově upravují výrobky z plechů apod…..
   Bude se propouštět.
   Vláda si poradí, změní zákon, že nebude nárok na podporu v nezaměstnanosti,…

   1. Zákon o zaměstnanosti – HLAVA III – PODPORA V NEZAMĚSTNANOSTI A PODPORA PŘI REKVALIFIKACI
    Předpis č. 435/2004 Sb.
    Znění od 1. 2. 2022
    Matko, myslíte tento zákon? Nevíte od kdy bude změněn?

 4. Úvodem: Já jsem tak nějak tušil, že „apoštol“ nezmlkne. Komu není rady … 😉 Připomíná mi to jednu povídku od Asimova (Smí se to vlastně ještě? Asimov, Čajkovskij, Dostojevskij, Puškin … nebo jsou to všechno Američani ukrajinského původu? No nic.) o robotovi, který zkusil napsat povídku a jeho majitel mu nechal pro zajímavost implementovat mluvnický a slohový čip a třetí robotova povídka byla tak dobrá, že ho jeho majitel (taky spisovatel?) nechal ze žárlivosti stát v koutě a povídka končí úvahami robota o vraždě majitele, protože prostě chce psát a majitel mu to zakázal (Alef bude vědět název i rok). Ono plodit několik let každý den jeden článek, který má odezvu ve stovkách komentářů, to už je zvyk až řekl bych pud, který nejde jen tak utnout. Takže díky, i za info, že cenzura (ještě) není stopro, nějak líp se dýchá. Díky i Alefovi za jeho „zlomyslnou dezinformaci“.
  A teď k věci: Nevíte někdo fundovaně, jak je to s tím proudem dolarů tekoucím v odměnu za suroviny? Někde jsem četl, že (pokud platba neproběhne v „šustivých“) nějaká americká centrální páka má kontrolu na každým jedním bezhotovostním doláčem po celém světě a bez jejího svolení si v dolarech neuprdne ani myš. A po „zmrazení“ (což by se dalo dezinformačně a jistě velmi nepřesně, zato mnohem pochopitelněji pojmenovat jako „krádež“) ruských dolarových rezerv jsou všechny dolarové platby za ropu a plyn ve skutečnosti příspěvkem pro zloděje, totiž pro mrazíka … ehhh … pro … pro oprávněného licencovaného … ééé … garanta měny … prostě je to tak správně, nadstrážmistře, jasný? Takže příjemce platby se „zmrazenými“ rezervami si může s příchozími dolary akorát tak namazat prsa. Věděl by někdo, jak je tahle představa daleko od reality?
  Závěrem: Doufám v co nejrychlejší návrat do stavu, jež by aspoň vzdáleně snesl pojmenování normálem.
  A závěrem závěru: každý klacek, který teď zvedá věrchu … ehhh, zase špatně … každý nástroj, který k obraně svobody a demokracie oprávněně používá naše pokroková demokratická vláda, se vrátí jako bumerang. Jako se vrátil FAÚ, vrátí se pandemický zákon, vrátí se „doporučení“ k vypnutí nepohodlných, totiž dezinformačních webů, vrátí se výrok o limitech svobody projevu v demokratické společnosti. A to bez ohledu na to, zda Cemper už má napsaný článek s jádrem sdělení „Na vlastní uši jsem slyšel, že Igor Stříž nikdy neřekl Ëröcz piklosz nemecsi, hungyar zcepegn kamosz“, nebo ho teprve bude psát.

  1. Takze – je tu system CIPS.
   Samozrejme, ze nam to tu nik nebude hlasit v rozhlase po drate, ale vacsina neamerickych bank je minimalne v dvoch systemoch – SWIFT a CIPS.

   Takze ked budes mat otvoreny ucet v HSBC, kludne si kupis z Ruska cokolvek – cez ten CIPS.
   A nasledne to predas ten ten SWIFT do EU.

   A marzu si nechas 🙂

   SWIFT len odrezal EU od Ruska. Teda beznych obcanov EU.

   Uz sa len opakujem – divim sa Nemecku ze je takou onucou SSA.

   1. Nešlo mi o SWIFT. Šlo mi o možnost cokoliv nakoupit za bezhotovostní dolary. Je možný, že jsem se při čtení překoukl nebo to blbě pochopil (to je možný a proto se na to ptám), ale ta americká centrální páka má prý pod kontrolou veškeré dolarové pohyby po světě, ať už proběhnou přes jakýkoliv systém výměny zpráv – SWIFT, CIPS, cokoliv jiného. Z pozice „držitele měny“, ve které se obchoduje. Dával by mi pak velký smysl ten humbuk spuštěný proti Iránu / Lybii, když chtěli opustit platbu za ropu v dolarech – ztráta kontroly toho, za co vydělané dolary utrácejí + ztráta možnosti oné dolary „zmrazit“. A rovněž pak chápu snahu všech příčetných zemí závislost na této měně co nejvíc omezit, optimálně se jí úplně zbavit.

 5. Dotaz do pléna, trochu OT:
  Nepřipadá vám (nebo aspoň někomu), že Apoštol svůj dnešní text trochu odbyl? Když se dívám na titulek, tu mi napadá, že – ať se dívám, jak se dívám – u jednoho slova nadpisu prostě chybí jedno písmeno…

   1. Já to prostě nemůžu vydejchat. Je to samozřejmě důvod pro válku, ale obávám se, že ani ta nebude stačit. Podle informací, které pustili (kupodivu) Britové, nejsou tyto laboratoře zdaleka jen na Ukrajině, ale v dalších vazalských státech NATO kolem Ruska (a bůhví, kde ještě).
    A nejde jen o ty laboratoře, hlavně jde o ten šílený úmysl, kterého se globalisté evidentně nemíní vzdát.

    1. Nejhorší na tom je, že oni /SSA/ to ani nepopírají, a svět to bere jako normál. No svět, ti co by si rádi rusko rozparcelovali, když už nemají kolonie, které by jim na blahobyt vydělávaly a jedou z kopečka… Takže my můžeme jen vzpomínat jak jsme se měli špatrně a …. ále

 6. Otázka:

  dneska je čtvrtek a to manželce kvůli TV programu chodí Magazín –DNES a tam čtu neurochirurga Beneše, kterej odpovídá na otázku Magazínu:
  „ Podporujete vylučování ruských sportovců z mezinárodních soutěží?“
  a on, že prej:
  „ANO, protože nemoc je nutné léčit komplexně. Izolovat ji. Absence sportu si všimnou běžní Rusové. Mimochodem, kdy v historii udělalo Rusko něco dobrého?“

  A taky vidím Wericha s doutníkem, jak říká něco v tom smyslu, že když něco říká, tak se poslouchá, aby neřekl něco, co nechce slyšet.

  A taky předvčerejší Manečino pravdivý konstatování, že prej:
  „…nicméně, ti tři jsou ale chytří, kdežto vy jste pořád blbíš.“

  a tak se chci ubezpečit, jestli toho Beneše zase čtu úplně blbě, nesprávně, pomýleně … no schválně, jak vy chytří vidíte toho Beneše … fakt by mě to zajímalo?

  1. Kolego, jaký jste ročník? Já 1958, po většinu svého života tramp (a samozřejmě i jiné životní role, ale o tom jindy) a milovník folku. Folk je žánr velmi rozmanitý, s širokým rozpětím – od dejme tomu romanticky něžného Č.P. 8 až po surrealistickou Dášu Voňkovou.

   Právě o tu Dášu mi jde, přesněji – o její píseň „Břicho“. Mluví se tam o jednom člověku, mimo jiné takto:
   „…a protože tak dobře rozuměl řeči dřeva v katrech, myslel, že je nejmoudřejší na světě.“

   Já myslím, že něco podobného platí i o panu neurochirurgovi.
   Dášu Voňkovou vám i panu Benešovi posílám zde: https://www.youtube.com/watch?v=zJLxskaUrLk

    1. No ten Beneš bude asi něco podobného co Pirk. Určitá sorta doktorů taková je.
     A jinak,zkuste se k tomu Benešovi objednat. Takže nejprve do jeho soukromé ordinace,kde u dveří vysolíte 2 litry. Tam vás prohlédne a pak vás odoperuje ve státní nemocnici za peníze veřejného zdravotního pojištění,kde je taky zaměstnán. To předurčuje ty názory.

       1. Když jsme za komoušů chodili na VŠ do prvomájového průvodu, tak jsme měli vyrobený transparent přes šířku silnice s heslem:

        rot rot A = A grad div A – Laplace A

        Tohle tvrzení se blbě vyvracelo i ústřednímu svazáckému výboru SSM.

        Dnes už by to Pekarová Bundestágová nebo vykulenec okamžitě označili jako pro-putinovskou dezinformaci.

        1. Alef Nula se během studia na MU (tehdy – UJEP) projevil jako pěkná svině.

         Mezi studenty vyšších ročníků, kterým už otrnulo a začali chápat, jak to na UJEP chodí, začal se šířit nešvar: na povinné přednášky nechodili, a na prezenčku se dali dopsat nějakým dobrovolníkem, který se po vzájemné domluvě recipročně obětoval a na přednášku šel. Pedagogický sbor takovému nešlechetnému konání začal čelit kontrolou – porovnáním skutečného a „podepsaného“ počtu studentů. Na katedrách matematiky, kde jsou dobře uspořádané množiny, kardinální čísla a spočetnost jako doma, to vcelku nebyl problém.

         A tehdy se bídácká povaha Alefa Nuly projevila v celé nahotě. Zlomyslně dopisoval na prezenčku jméno ročníkového předsedy SSM, několikrát, do různých míst, a k dovršení všeho pokaždé jiným rukopisem. Je nasnadě, k čemu nutně muselo dojít: kardinální číslo množiny podepsaných bylo ostře větší než kardinál množiny přítomných, a při pokusu ustavit mezi oběma množinami nějaké rozumné zobrazení vyšlo najevo, že jeden vzor má v druhé množině nadbytečně mnoho obrazů. A jako z udělání to byl zrovna ten přeceda SSM!

         Snaživému přecedovi bylo spíláno (upadl v podezření, že si u několika kolegů domlouvá podpis do prezenčky) a Alef Nula spolu se svými kumpány se tím dobře bavili. – Jsou na to svědci…

  2. „A taky předvčerejší Manečino pravdivý konstatování, že prej:
   „…nicméně, ti tři jsou ale chytří, kdežto vy jste pořád blbíš.“ “
   ———–
   Panenko skákavá, blbíši, já jsem se Vás nechtěla dotknout, to byla sranda, jen slovní hříčka s nickem, který jste si sám dal.

   A když už mě citujete, tak sem dám celou naši konverzaci, aby bylo jasno:
   ——————
   blbíš napsal:
   9 března, 2022 (5:08)

   … teď koukám níže na to vzezření Zakladatele … takže né díky Alefovi, ale díky ještě škaredějšímu Zakladateli budu první. Tak ještě k nim přidat ten ksicht Ládika a jak tak pozoruju, bude ten triumvirát zdejších škaredů kompletní!

   Maneca napsal:
   9 března, 2022 (14:28)

   Ti tři jsou fakt škaredí dědkové (ježiš… doufám, že to nejsou autentické portréty)… jen ten otec zakladatel byl asi původně krakonoš.

   Nicméně, ti tři jsou ale chytří, kdežto vy jste pořád blbíš.
   ——————-

   1. Za sebe můžu místopřísežně prohlásit, že v reálu vypadám podstatně hůř než na fotografii v galerii autorů. Kdybych sem dal svou skutečnou fotku, nikdo by sem nechodil.

    1. JEDU – Jaderná Elektrárna DUkovany.

     Asfalťáka pozdravujte a vyřiďte mu, že nám (výjimečně si osobuji právo mluvit za celek) chybí. A že depka se nejlépe rozhání mezi ostatními depkaři, a že jich tady je!
     Já tuším, že mu asi není lehko, a nemám v úmyslu to zlehčovat – kdyby to tak náhodou vyznělo. Pouze jsem chtěl svým neurvale obhroublým způsobem vyjádřit sympatie, páč jinak to neumím.

   2. Hele, Maneco, to by ještě scházelo = se mi chtít dotknout!!! To byste teprv viděla, co bych s Váma udělal!

    Ale jsem jenom blbíš, srandu a ironii mám rád POUZE, když se NEvysvětlujou a nepřipojujou se za ně ty přiblblý smajlíky, kterýma, jak jsem se tady taky dozvěděl, se prej sleduje zjemňování sdělovanýho (asi proto, aby se ze sdělovanýho někomu neudělalo šoufl), ale to není Váš případ! Vy jste alespoň mohla přijít na to, že jsem v tý Vaší srandě pokračoval a tu Vaší jejich „chytrost“ jsem použil pouze jako oslí můstek, kterej dotazovaný měl dovést k Benešovu „dobru Ruska“!

    To se snad ještě smí, nebo né? Že se to nepodařilo, je jiná věc, neboť jsem se o Benešovo „dobru Ruska“ stejnak nic nedozvěděl.

  3. Jsem přesvědčenej, že lidi s vizema, lidi tvořivý, nebo i lidi, který nějakým způsobem zastupujou jiný lidi, by měli mít výchovou danou schopnost vidět odvrácený strany mincí, měli by vědět, že je jen jeden metr, že každý příčiny maj svý důsledky, protože jen tak mohou uvidět i to, co mnohým je skryto:
   … že ale má takhle zakryto světově uznávanej neurochirurg, tak to mě fakt děsně nemile překvapilo. Asi jednoduchej člověk, jinak není možná.

   1. No jednoduchej – jednostrannej. „Když jsem se doktora Vlacha zeptal, co si má o tom myslet člověk se zdravým rozumem odpověděl mi, že je to těžko říct, protože dneska už nikdo zdravý rozum nemá. Všichni jsme se zapřáhli do služby svých jednostranných povolání a snažíme se, aby nám ostatní mozkové závity odumřely. Když se to stane, všimnou si nás nadřízení a začnem dělat kariéru. Je úžasné, jak jednoduché úvahy jsou dneska mimo duševní okruh většiny lidí“.

  4. Kdyby jen sportovci, ale všechny kočky a kocouři, jejichž majitelé jsou Rusové, jsou vyloučeni z mezinárodních soutěží.

 7. Ad: a.a.

  Tak ja tiez neviem…Vam je vsetko jasne, ake je to pre Rusko fajn, vlastne az teraz nastane v Rusku ekonomicky raj.

  Peskov asi nepocuva pokyny (ani Putina), ked vyhlasuje toto (alebo ze by to bola sucast prefikanej Putinovej taktiky?):

  „Ruská ekonomika je v šoku v dôsledku bezprecedentnej ekonomickej vojny, povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, podľa ktorého Rusko prijíma opatrenia na zmiernenie vplyvu rozsiahlych sankcií Západu proti Moskve za inváziu na Ukrajine.

  „Naša ekonomika teraz zažíva vplyv šoku a sú tu negatívne dôsledky, ktoré budú minimalizované,“ povedal Peskov novinárom počas konferenčného hovoru.

  Situáciu označil za turbulentnú, ale poukázal tiež na to, že sa už prijímajú opatrenia na jej upokojenie a stabilizáciu.

  „Je to absolútne bezprecedentné. Ekonomická vojna, ktorá sa začala proti našej krajine, sa nikdy predtým nekonala. Takže je veľmi ťažké niečo predpovedať,“ dodal.“

  1. Pravda je jako vždycky někde mezi. Je to dáno třeba už tím, že levně skoupené akcie přinesou zisk až za rok, ale zaplatit se musely teď.

 8. No zdá se, že hyne starý podlý svět.

  Chci doufat, že z jeho smrduté mrtvoly vyroste něco, co nebude ostudou a zkázou planety.

 9. V Nemecku je diesel za 2,80€.
  Nemecka pracovna inspekcia ma plne ruky prace s ciernou pracou.
  Podla J. Glubba imperialne mocnosti sa dozivaju cca 250 rokov. Potom nasleduje spolocensky kolaps. SSA vznikli v 1776 a okruhle 250 vyrocie maju o 4 roky.

  Vcerajsi clanocek u vlka ohladne CNB je este viac zaujimavy, pac run na banku = tu zlu banku = nechali nonsalantne v behu. Ktora banka bude dalsia?

 10. Apoštole,
  1) je nesmírně útěšné číst Vaše písmenka
  2) u Laca jsem zavzpomínal na jednoho vidláka, který se se svými rovněž apokalyptickými predikcemi trefil až strašidelně přesně. Zvláštní, jak je rčení o selském rozumu nadčasové.

  Ale buďme v klidu. Pro střelbu do vlastních nohou máme naládováno a hodláme v ní pokračovat. Kdyby to snad nešlo dost rychle a účinně, přidáme nějakou trhavou munici…

  P.S.: Cena zlata (to je takové to žluté cosi, které vlastně nikdo nepotřebuje – alespoň podle ČNB) letí strmě vzhůru. Nejvyšší čas, aby Jirka začal „strategicky“ nakupovat.
  https://tradingeconomics.com/commodity/gold

 11. V zajateckém táboře
  žádný sedlák neoře.
  Mezi domky na dvoře
  říká Taras: Dmytro, vole
  pojedem na ropné pole!
  Napijem se z Jeniseje
  tam, kde Evenk modřín seje
  pak pojedem za Lenu,
  máme z juty halenu.
  Dostaneme žlutou vestu
  postavíme novou cestu;
  u Kolymy taje zem
  kameny tam navezem.

  1. Zatím na jiné zemi,
   zemi Moravské,
   pobíhá Veverčák s Kopčemem
   Snad je do otroctví též neodvezou,
   nepřežili by ty mrazy kolymské.
   Modleme se za pátou kolonku,
   naše milované sluníčko,
   ať nepřijde v transportu na řadu ?

 12. Velice trefne. Dik.
  To mi pripomina… zrovna nekdo napsal toto na jednom americkem blogu…

  „To vše se odehrává, jako by to jelo podle scenare, a pravděpodobně to tak je. Podívejte se, jak Západ reagoval na ruskou invazi na Ukrajinu. Reagovali zničením Evropy vysokými cenami energií, když plyn ještě ani nebyl odříznut. Více než 10 dolarů za galon za naftu v Evropě. Pobuřující ceny v Kanadě. USA nejsou pozadu a co se stalo v Mexiku? NIC. Vůbec nic.

  Takže pokud byla ruská invaze na Ukrajinu skutečně organická, proč Západ odpovídá na tuto invazi útokem na své vlastní lidi?“

  1. Protože má. konečně důvod přitáhnout šrouby na stranu jednu… …a protože je uvězněn ve své vlastní hysterii na straně druhé.

   Já třeba marně hledám zdůvodnění, proč se na jednu stranu děsit ruských bagančat v Praze, když na straně druhé se zítra zhroutí a vlastně utrpěl na Ukrajině spektakulární porážku…

  2. To je ta správná otázka. Proč ceny letí zběsile nahoru, když Rusko dodává dle smluv. Nevíte někdo ceny v Maďarsku?

  1. I z první :o)
   Skutečně jde o studenty z afrických zemí a z Indie.
   Na ukrajinských universitách jich studovalo 20000+ (přesnější údaj nezjistitelný) a po invazi se ocitli v pasti, bo nelétají létadla. Takže prchají po zemi a mají s tím dost problém. „Hostitelé“ se je nejprve pokusili zadržovat v universitních městech a ty, co už prchali, tak alespoň na hranicích. Jenže domovské země studentů spustily takovej cajmrsk, že je „hostitelé“ raději propustili.
   Leč ouha – za hranicemi se rázem ocitli v jakoby „zemi nikoho“. Nemají příslušná víza, ale zároveň nejsou Ukrajinci a státy EU jim odmítly přiznat status válečných uprchlíků. Co s nimi bude, odmítá kolínskej austryják sdělit a jen kulí očiska. V Africe a Indii mezitím sílí hlasy o evropském rasismu.

    1. My Češi si tuhle vládu zcela zasloužíme, je to na nás Boží trest za to, jak ohavně jsme se po 2.WW chovali k Němcům a dodnes jsme nebyli schopni zrušit Benešovy dekrety. Máme strašně špatnou karmu.

     A k dovršení všeho kupujeme šíleně drahou naftu a jezdíme auty, čímž podporujeme toho démona Putina a populisty.

     Naše moudrá vláda velmi dobře ví, proč tak sebevědomě a rázně vystupuje proti maketám šibenic na demonstracích!

     Doufám, že jsem to řekl jasně!

      1. Nebo:

       Schwarzenbergova odpověď byla šokující
       „MARGUERITTO, BUĎTE TRPĚLIVÁ. PŘIŠLA DOBA, VE
       KTEROU JSME VŮBEC NEDOUFALI. UTEČE PÁR LET, LIDÉ
       TADY BUDOU MÍT PROBLÉM SE NAŽRAT A PAK JIM BUDE
       JEDNO, CO SE KOMU VRÁTÍ.“

    2. Jde o to, kdo veškeré uprchlíky a jejich potřeby zaplatí.
     Vysoké školy jsou tuším v polovině semestru, studenti se učí na zkoušky a ejhle, nedostali tak náhodou další termíny? Do měsíce se vystěhovat z kolejí, kde budou ubytováni jiní lidé.
     Co kdo poskytne náhradou těmto naším studentům ?
     Poskytnout pomoc uprchlíkům? Proč ne, těm, kdo to skutečně potřebují. Ale neházet přitom do popelnice naše občany, kteří to vše budou muset zaplatit.

     1. já bych jen tak, říkávalo se : jen houšť a větší kapky. Jinak nebude úroda.
      Ještě raxdu, jak to udělat, abych nemusela furt ty dvě políčka pod – vypisovat? Poradíte?

      1. Vyplňovat nemusíte vůbec nic, ani jméno (pak budete komentovat jako „Anonym“).
       Zatím – mělo by stačit vyplnit jen jméno, zkuste.
       Časem – přibude možnost zaregistrovat se, pak po přihlášení nebude nutno vyplňovat nic. Tato možnost ještě není ale zprovozněna.

      1. Uprchlíci jsou ubytovávají v zařízeních typu hotelů nebo penzionů. „Chceme, aby příchozí lidé z Ukrajiny bydleli v důstojných podmínkách – nikoliv v tělocvičnách,“ ujistila Chumchalová.
       Jihomoravský kraj je podle ní připravený dál pomáhat těm, co přicházejí, ale budoucí scénáře budou záležet na financování ze strany státu.
       svému stropu se blíží také kapacita kolejí Mendelovy univerzity v Brně vyčleněná pro uprchlíky. „Aktuálně máme na kolejích v Brně ubytovaných pětapadesát lidí z Ukrajiny, většinou jde o matky s dětmi. Volných míst je v současnosti už jen dvanáct,“ vyčíslil ve středu odpoledne mluvčí univerzity Filip Vrána.
       Uprchlíci jsou podle něj prakticky ve všech případech lidé, kteří univerzitu kontaktovali prostřednictvím zaměstnanců, studentů či učitelů. „Přijíždí už i studenti, kteří na Ukrajině nemohou dál studovat a Česká republika jim garantuje stipendium. Volná místa máme zatím v kampusu v Lednici. Tam se jedná o necelých padesát míst,“ zmínil Vrána.
       Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ubytovani-pro-uprchliky-v-brne-rano-bylo-plno-ale-situace-se-meni-20220309.html
       No a to co jsem četla ráno,že naši studenti musí uvolnit, protože mají možn ost privát, tož to zmizklo jak…. ale budu hledat a dodám, pokud nebylo raděj smazáno

        1. Podle sdělení dcerky se jedná o studentku medicíny, ale prý nestuduje v Brně. Je to informace přes tři lidi, tak se těžko něco bližšího dozvědět. Jen že se musí vystěhovat a na koleje přijdou Ukrajinci.
         Časem bude jistě více informací od dalších studentů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *