4 října, 2023

Pražský taktický speciál

Dnes odpoledne se otevřou volební místnosti, skončí slova a začnou činy. Já přestanu otravovat s volební matematikou a nechám to na vás. Mám dost podobné pocity, jako před demonstrací začátkem září. Vyjde to? Dostaneme Pětikolku od válu? Podaří se nám vyrobit hodně naštvaných modroptáků, kteří budou vědět, že za všechno může jejich předseda? Přesvědčili jsme dost nevoličů, aby se zvedli, šli volit, nevolili pětikolku a nenechali propadnout hlas? Bojovali jsme dobrý boj? Teď už je to ve vašich rukou.

Ještě jednou (už je to naposled) zopakuju: Cílem těchto voleb je odstavit Pětikolku. Vyrobit Fialovi naštvanou opozici ve vlastní straně. Tentokrát nevolíme srdcem a nevolíme to nejlepší pro svou obec či město. Děláme jim z voleb zabíjačku. Výsledkem nemá být skvělý starosta na radnici, ale vláda v panice. Jsme ve válce za Českou republiku. Chceme si ji vzít zpátky. Teď vedeme první bitvu a budeme mít ztráty. Na některých radnicích to prostě bude vypadat jak v opičárně.

Ale starosta vám pracovní místa nezachová a nezařídí vám levné energie.

Taktika, taktika, taktika. Jít k volbám, nevolit pětikolku, nenechat propadnout hlas. Jasné? Že to znamená volit proti svému přesvědčení? To je teď jedno. Pokud nezachráníme republiku, nezachrání se ani obce, ani nikdo z nás. S tím jdeme do voleb, toho musíme dosáhnout a je třeba tomu podřídit všechno.

Právě kvůli této předvolební matematice a taktice se dneska ještě musíme pověnovat situaci v matičce Praze, kde podle nás vidláků vznikají všechny problémy této republiky, kde už se nedá na ulici říct svobodný názor, kde vás vyhodí z práce za vyjádření nepatřičné sympatie, kde vás semelou za jednu větu na fejsbůku, kde se mezi sebou řádně fízlují a kde se dělají největší podrazy. Praha je prostě specifická. Líbodémo tu vítězí na celé čáře a ideologie je tam tak pevná, že se na magistrátu může hodně krást i hodně ničit, ale stejně jsou volební preference pevné ve jménu ojrohodnot.

Dělat v Praze primátora je úplně na houby, protože se nedá nic udělat dobře. Všechny lobystické tlaky jsou tam na kvadrát. Furt se každý s každým soudí. Za Béma se kradlo, ale alespoň se také stavělo. Za Hřiba se už jen krade a nestaví… Mezitím tam byli nějací Hudečkové, Svobodové, Krnáčové… k ničemu. Ale… je to dobře placené místo a vysloveně svádí k papalášství.

Odhaduje se, že volební potenciál „alternativy“ je v Matičce stověžaté tak 30%. Nejméně dvě třetiny hlasů jsou jasně dané už předem a nebýt války a hrozící bídy, nic by se na tom nezměnilo. I teď je v Praze nadprůměrný počet voličů, kteří pevně věří, že Fiala má vše pod kontrolou a celý průser s energiemi se jich dotkne jen tím, že budou méně často chodit do restaurace. Jediná skutečná opozice proti Pětikolce je v Praze ANO. Ti jediní mají reálné preference.

V Praze může mít alternativa jen jednu jedinou ambici – vyšoupnout pětikoaličního Hřiba a možná dosadit Nachera. Všechno ostatní je na úrovni fandovství ve fotbalovém klubu.

Navíc v Praze kandidují všechny možné malé a ještě menší strany. Soukromníci, Rozumní, Svobodní, různá místní líbodémo uskupení, například ČSSD se Šabatovou (V životě jsem neviděl tolik politického diletantismu, a to říkám jako dlouholetý volič ČSSD a zarytý levičák). A samozřejmě kandidují všechny velké a zavedené strany, které to mají s Českou televizí dobře domluvené…. prostě je to tam mumraj první kategorie a líbodémo jasně vede.

V Praze se dá udělat jedna jediná věc. Samozřejmě nevolit Pětikolku, to snad nemusím zdůrazňovat. Ale je v podstatě nezbytné volit SPD. Protože ti tam mají voličskou podporu blízkou pětiprocentní hranice. Jsou na hraně. Babišovo ANO se bez problémů dostane a je v této chvíli celkem jedno, jestli budou mít 20%, nebo o trochu víc, či méně. Jde o to, aby pokud možno nepropadlo těch skoro pět procent hlasů od Okamury. Pokud se SPD nedostane na magistrát, tam zůstane ANO podstatně osamělejší a podle toho tam budou s opozicí zacházet. Primátor Houba zůstane a nebo bude nahrazen něčím jako Čižinský…

SPD je jediná z menších stran, která má šanci se tam dostat. Nechci vám – rozumným Pražákům radit, ale pokud chcete otřást Pětikolkou v samém jádru, pokud chcete mít Fialu a spol. seřvaného od jeho nejbližších, tak volte SPD. Při trošce štěstí to pochopí i nějací vymrzlí bývalí voliči Pětikolky a udělají to stejně. SPD vzalo na svoje kandidátky hodně lidí z malých stran. V posledním půlroce přesvědčovali, prosili, jednali a každý z malých, kdo měl rozum, tak se s Okamurou domluvil. V podstatě zůstali jen ti neústupní a srdcaři, kteří teď dělají líbodémo užitečné idioty a ubírají hlasy opozici. SPD spolu s ANO mají alespoň teoretickou šanci dostat Hřiba ze sesle, udělat mezi ojrohodnotnými paniku, vnést mezi ně rozkol a zpřeházet zavedený systém.

Ne, nebude to nic ideálního, protože líbodémo voliči nikam nezmizí a budou opruzovat mnohem víc než teď. Ale noví zastupitelé budou vědět, odkud se jim dostalo podpory a komu mají být vděční. O to se s Pepe Nerušilem postaráme. Budou o vás vědět, budeme jim to připomínat a postaráme se, aby vaše problémy dolehly opravdu až primátorovi osobně.

ANO se na magistrát dostane každopádně a v této chvíli je důležité, aby se SPD dostala také a přidala opozici svých pět procent. Je to lepší, než aby ANO mělo o dvě procenta víc. V této chvíli je důležitější pozvednout kováříčka, než kováře.

Neudělejte stejnou chybu jako loni v parlamentních volbách. Nevolte ty malé, jen vám propadnou hlasy. Nevolte Pětikolku a volte SPD. V Praze je to úplně jednoznačné.

Já vím, že to komentuju z vesnice. Že nevím úplně všechno, že jsem ledacos opomněl. Ale jsem si celkem jistý, že pokud mě v tomto případě neposlechnete, tak na moje slova dojde. V Praze se hraje o to, aby se tam pokud možno nedostali STAN, což se může podařit a aby se dostalo SPD, což se také může podařit. Když všechno půjde dobře, může být Hřib odejít a místo něj může nastoupit Nacher za ANO a to ještě jedině tehdy, když Nacher pěkně podá ruku SPD a v družném rozhovoru spolu urovnají loňské předvolební spory. Všechno ostatní jsou chiméry a vzdušné zámky.

Jasné?

Samozřejmě jste všichni dospělí a můžete to vidět jinak. Rozhodujete se sami za sebe, lístek se do obálky ještě pořád dává za plentou, pořád se to sčítá ručně a neposílají se podezřelé obálky ze zahraničí. Jednou za čas máte plné právo udělat, co chcete. Ale alespoň se zamyslete, jak to dopadlo loni v parlamentních volbách… memento mori!

Přeji nám všem hodně štěstí.

Váš Vidlák

PS.

Hele, tyhle volby budou fakt napínavé. Pětidemolice se bojí, jako nikdy. Uchýlili se dokonce k praktikám za hranou jakékoliv slušnosti. Mám zprávy z několika míst, kde dneska vládne Pětikolka o nemístném tlaku na lidi, kteří jsou na chvostu opozičních kandidátek.

Abyste tomu rozuměli. Tuším, do předvčerejška 14.00 hodin, mohli kandidáti z kandidátky ještě odstoupit. Mám echo z více míst, že několik minut před druhou odstoupilo z kandidátek poměrně dost lidí a kuloárně to zdůvodňovali tlakem na ně, nebo jejich rodiny.

Rozumíme si – každá kandidátka má na čele lidi, kteří odmakají kampaň a mají šanci se dostat do zastupitelstva. Ale kandidátku je třeba naplnit celou, což bývá problém dokonce i pro hnutí ANO, protože lidi nejsou. A tak se tam objevují rodinní příslušníci, zaměstnanci úřadů a podobně, kteří nemají šanci na zvolení, ale jsou důležití do počtu. Vím o kandidátovi, který „dobrovolně skončil,“ protože mu bytostný demokratický starosta za ty správné evropské hodnoty řekl, že když neodstoupí, jeho manželka učitelka jaksi bude ve škole nadbytečná.

Podobných příběhů se ke mě včera dostalo víc. Odstoupení kandidátů na poslední chvíli, několik minut před vypršením termínu.

Když už to nejde jinak, tak začínají modroptáčtí svazáci bojovat tím, aby protivníci měli nekompletní kandidátky, což je procentuálně dost oslabí. Tak daleko jsme došli. Schválně si to ve svých městech ověřte.

Takže běžte všichni k volbám a nandejte jim to. Zničte jejich kariéry, zničte jejich vize, vyrobte tisíce naštvaných modroptáků. Nevolte pětikolku a nenechte propadnout hlas. Za sviňárnu s tlakem na kandidáty si nezaslouží jen prohrát, zaslouží si být vypráskáni z politiky napořád. Jít k volbám, nevolit pětikolku, nenechat propadnout hlas, netruchlit nad drobnými škodami. Řešíme teď zásadnější věci.

PPS.

Heleďte, já si musím nasypat popel na hlavu. Když jsem včera vydal svůj senátní speciál, tak jsem hned na prvním místě v obvodu Beroun napsal, že jsou tam dvě velká jména. Oberfalzer, který prostě nesmí projít, protože je Modropták… a pak Sidovský, který je známý a půjde s Oberfalzerem do druhého kola.

Během dne jsem dostal neuvěřitelné množství mailů, proč jsem nepodpořil Auředníka, který tam kandiduje jako nezávislý kandidát a má z našeho hlediska velmi rozumné názory. Odpovídal jsem, že tentokrát jde o taktiku, že proti Auředníkovi nic nemám, ale prostě Oberfalzer a Sidovský…. ale když jsem odpovídal asi už na sedmdesátý mail od voličů z Berouna a okolí, tak jsem se zarazil a začal jsem si říkat, že těch lidí, kteří podporují Auředníka tam zase není tak málo… zkrátka by to mohlo znamenat, že ten chlap by mohl mít větší podporu, než to vypadá.

A včera večer… bum ho, sám Michal Auředník osobně, mi píše… Tož jsme si vyměnili pár zpráv, já ho nejdřív trochu odbyl s poukazem na taktiku, ale on byl úporný jak střevní choroba… a přitom milý a zdvořilý. Tož jsem si řekl, že jsem možná v tomto případě ustřelil… Jestli byl stejně neodbytný i v kampani, tak by to mohl dát i v takové konkurenci a ten počet mailů nelže. Koneckonců v nejhorším případě prostě v druhém kole se skřípajícími zuby doporučím Sidovského, i když u toho budu muset pustit klimatizaci a otevřít všechna okna. Ale… možná by k tomu dojít nemuselo, protože Auředník do poslední chvíle maká a ještě v deset večer ještě řeší každý koutek, kde by se našla nějaká podpora.

Jsem prostě sentimentální, ten chlap se mi líbí. Hoďte mu to. Slíbil mi, že pokud se dostane do druhého kola, tak mě navštíví. Ale Auředníku! Jestli slib nesplníš a nenavštívíš mě, tak přísahám Bohu, ve druhém kole doporučím podpořit Modroptáka! Ne, jen straším.

381 thoughts on “Pražský taktický speciál

 1. Hmm tak nevím co je to zase za novinky k volbám. Jeden pantáta/dle chování indeligent/ téměř mého věku se mne ptal jestli chci volit taky do senátu. Mno a já mu řekla, že samozřejmě, že se musí konečně krapítko vyčistit. Zatím co jemu rysy tak nějak zkameněly a dal mi tedy obálku na senátní volby těm dvěma vedle sedícím dámám tak nějak zacukalo a oči zasvítili. njn…. holt nemají to jednoduché,
  …s takovým dědkem tam sedět dva dny… mají můj obdiv. :- ))

  1. Oni se ptají každého. A bylo těch obálek málo na stole , lidé předemnou i za mnou do senátu volili.
   Dříve do senátu v naší obci skoro nevolil nikdo.
   Výsledky budou zajímavé.
   A těch aut s pražskou poznávací značkou bylo v obci také hodně 😳, to tu dříve nebývalo.

   1. co já pamatuji, tak to podávali automaticky a bez diskuzí, proto jsem odpověděla jak jsem odpověděla. U nás se volí ve škole , a oceňuji že to bylo v jedné místnosti, jednou byly volby o Senátu o patro výš
    v jiné třídě a samostatně tož kdo ví,

 2. Hmm tak nevím co je to zase za novinky k volbám. Jeden pantáta/dle výzoru indeligent/ téměř mého věku se mne ptal jestli chci volit taky do senátu. Mno a já mu řekla, že samozřejmě, že se musí konečně krapítko vyčistit. Zatím co jemu rysy tak nějak zkameněly a dal mi tedy obálku na senátní volby těm dvěma vedle sedícím dámám tak nějak zacukalo a oči zasvítili. njn…. holt nemají to jednoduché…
  zvlášť s bábou hubatou. :- ))

   1. a k té myši tak nějak… třeba to někdo rozlouskne. Co pamatuji, myš bývala součást počítače a nikdo pokud pamatuji k jejímu užívání návod nepotřeboval. Tak by mne zajímalo co si asi tajvanci/číňani myslej o zbytku světa, když jsem v krabičce našla návod k použití – levá půlka, pravá půlka a kolečko. To vše ještě s dalšími parametry v 25ti řečích světa. Obyčejná myš Genius/minulá mi vydržela +/- 10 let
    výrobcečinská firma na Taiwanu… ach jo

    1. Čtvrtá čínská myš za rok a půl. Je to spotřební, nedá se to rozebrat a opravit. Leda kladivem.
     Tak jsem si koupil myš v Datartu. Je pochopitelně čínská a už zlobí kolečko…
     Té „číny“ se nezbavíme!

     1. Nadávat je ovšem třeba obchodníkovi, ne Číně. 中国 vám vyrobí kde co i v prvotřídní kvalitě, ale (a) kvalita není levná, a (b) na šuntech má obchodník největší rabat. Takže v 中国 nakoupí šmejd a vám to prodá jako kvalitu… a pak krčí rameny: to víte, Čína.

      S nadáváním na Čínu tady musíte opatrně, majitel webu je pročínský agent.

      1. Velmi spravne. Kavalitni veci z Ciny nejsou levne, a proto se nikde moc masove neprodavaji.
       Lidi chteji levne sunty, a pak nadavaji.

       Kdyz si koupim bananay ve sleve za polovic, tak uz taky nebudou I. jakost.

    2. Z toho si nic nedělejte… V Japonsku jsem viděl i kreslený návod na použití WC evropského stylu… Dost podrobný návod…

    3. Když mi chcipne miš, nebo klábosnice (pozor, hrubky),
     zajedu na sběrný dvůr.
     Tam mají takový kontejner na drobné elektrozařízení.
     Dám řeč s paní správcovou, jak jí rostou králíci, nebo že máme dnes hezké počasí (je tam furt hnusně, a když ne, vždy fičí strašný vítr), jen aby nám vydrželo.
     Pak mi dovolí prohrabat klec s těmi zařízeními.
     Vždy vybírám tu nejohmatanější myš nebo klávesnici.
     Z 80 % jsou plně funkční a ještě několik let, jen je někdo prostě vyhodil, že podlehl reklamě a koupil něco modernějšího ☺

  1. Dost dobrý, to musela při poslechu přítomným žurnalistům naskákat ošklivá kopřivka.

   Pan plukovník navíc citoval Petra Hampla, to je další plus.

 3. Pekari díky!!!
  Mnohé politiky považuji za grázly, ale Pekari je prostě jen nekonečně blbá. Před kamerami, když byla v demoliční místnosti sdělila celému národu, že TO NENÍ REFERENDUM O VLÁDĚ. Takže ke komu se to ještě nedoneslo, teď už to ví celý národ, že to je referendum o vládě. Dobrá práce Pekari, veliký dík!!!

  1. 😀 😀 😀
   Hlupáka se neptej, poví sám – čínské přísloví. Aby to bylo dženderově vyvážené, dodám, že to samozřejmě platí i pro hlupačky a pro hlupátka, jakož i pro zbývajících 87 pohlaví – mluvená čínština u slovních druhů nerozlišuje rod.

   Zpívej si, Markétko: není to referendum o vládě, není to referendum o vládě, není to referendum o vládě, …

   1. Nevím jak moc je původní čínské přísloví:
    Máš-li v prdeli vražený deštník, neotvírej ho…

    Ale zdá se, že Markétka Pulloverová Pekarová jej nikdy neslyšela…

   2. * Reply to: Zakladatel 23 září, 2022 (19:19) *

    S vaším příspěvkem naprosto souhlasím.
    Jen bych možná ještě doplnil parafrázi názvu jednoho filmu:
    „Ještě větší blbec, než jsme mysleli.“

    Pro všechny genderové aktivisty (a služební voka) bych doplnil, že slovo „blbec“ v tomto případě používám pro všechna pohlaví.
    Pro ty známé (2).
    Pro ty vymyšlené (3-87),i pro ty, které teprve v budoucnu vzniknou až nekonečno.

    Původně jsem chtěl napsat u těch známých číslovku 3, protože třeba žížaly (po česku dešťovky) jsou hermafroditi (po česku: můžou být kluci i holky, i obojí).
    Ale pak mi došlo, že když se dešťovky chtějí pářit, tak stejně jedna dešťovka musí dělat holku a jeden musí dělat dešťováka.

    1. A hlupátka bych možná nazval i hlupáčata.
     Stejně jako třeba Práčata, rajčata, nosorožčata (tam bych připustil i nosorožátka), ale také háďátka (možno snad i připustit hadičky, jakožto potomky hada a hadice) nebo zlatokopčata (potomky žen zlatokopek a nějakého hejla)

 4. Tam od roku 2014 už devátý rok nejsou normální podmínky od chvíle, co zničili ústavu. Něco na tom je, že je problém organizovat referendum ve válce, ale potom se to dá říct o všech volbách po Majdanu, kdy už celá země nevolila. SBU na to dohlížela. Strany byly zakazovány další a další. Sami politologové z UA psali o tom, že představitelé samospráv nejen v Luhanske oblasti v obcích pod kontrolou vlády, že na ně před volbami roku 2019 byl vyvíjen nátlak pomocí kompro materiálu z toho co udělali nebo řekli roku 2014. Důsledkem vyhození ústavy je že opozice to udělá taky. Svět bez práva.

 5. Sedim ve volebni komisi v nasem malem mestecku cca15 tis. ucast po dvou hodinkach mizerie… toz jsem zvedava co z toho nakonec bude…

   1. Vidlaku urcite se ozvu jeste dale v 20 bude dalsi pocitani budu vedet asi i % v 16 h za nas okrsek pouhych 11% .. smutne zatim ted tu sedime a nic moc nechodi… achju … zitra jsem zvedava az se bude pocitat …

    1. My máme okna od obýváku a jídelny přímo ke vchodu do radnice, a protože pořád ještě ležím, tak pokukuji ven. Docela bída, bo se lidé pouze trousí a teď už hodinu ani noha.
     Ráno se proplížím do volební místnosti a při té příležitosti se zeptám, jak to vypadá s účastí.

     1. to by nám také hrálo do noty. Nízká volební účast. Voliči to pětidemolici hodit nechtějí, ale nejsou schopni udělat tak velký coming out, aby to hodili protistraně. Tohle by nám hrálo do noty i u senátních voleb.

      1. Uchrchlán a usmrkán
       otoman tu sdílím sám.
       Skrz houšť šedin z okna hledím,
       po voličích pátraje.
       Courají se jako švábi
       vhodit v urnu partaje 😀

  1. To je jen dobře. Chytří voliči choděj až v sobotu. A víme proč! 😀
   ( Tím netvrdím, že i ve vašem městečku se okolo uren v noci cásají podivné existence. )

   1. Tomu nerozumím!
    Vždyť v sobotu ráno může být urna úplně narvaná lísky, které tam po zavření volenbích místností nacpali noční voliči…. a ten váš se tam už nemusí vůbec vejít!

 6. Volebni doporuceni fy. Innogy…

  Jsem na cestach, a tak mi volala zena, ze dnes mluvila s innogy, ktera nam dodava plyn. Konci nase fixace ceny (preddejiny: zadna BE, zadne spoty, nic, jsme letiti zakaznici, varime, topime a hrejeme vodu na kondenzaku asi 5 nebo 6 let starej) k 5.10. a cena se meni z 800 Kc za MWh na 2200 Kc MWh, ze pry mame zvednout zalohy na nejaky 5500, coz tak matne vim, ze je asi o necely dvojnasobek.Zdrazeni je vsak skoro trojnasobne…ehm.
  Zase, zadna pro nas velka panika, na uver, na auta platime vice, ALE, trojnasobne zdrazeni, proste vsichni tak dobre neustoji. Jak domacnosti, tak prumysl. Za takoveho stavu je jen otazka, co padne na drzku driv, prumysl nebo spolecnost (bude pad probihat tak, ze padne spolecnost a prizabije ji hospodarsky chaos nebo naopak??:-) ).

  Pozitivum: Trojnasobne zdrazeni plynu pro domacnosti je nase reakce na Putinovu mobilizaci!!! Slysite, jak kvuli tomu, prestali skripat pasy ruskych tanku na Ukrajine?! Ano, Putin je v koncich! Nešetřete nás! Strop ze 3 korun posunout na 15 korun u plynu!
  Slovy klasika: „…Nešetři mne,“ vybízel toho pochopa, který mu dával klystýr, „pamatuj na svou přísahu. I kdyby zde ležel tvůj otec nebo vlastní bratr, dej jim klystýr, aniž bys mrkl okem. Mysli si, že na takových klystýrech stojí Rakousko, a vítězství je naše.“

   1. …jsem take zvedavy, protoze jsme meli klasickou smlouvu na neurcito a jeste minulou zimu, kdyz krachla BE mne poslali sms od innogy, jak dobre jsem udelal, ze jsem u nich a jak se nemusim bat cenovych skoku…noo, do roka a dodne a Innogy je na tom stejne jako Bohemia Energy..

 7. Dnes jsem v práci zaagitovala ve prospěch jiných stran mimo pětidemolici a byla jsem usazena, že si každý může volit koho chce. Osoba co mi to vlepila bude volit do senátu tu babu, co se v Novém Jičíně volit nemá.
  Teď si nevzpomenu na její jméno.
  Další už také postarší baba, akorát ji ještě není 50, řekla, že už pět let nevolí a nemíní to změnit.
  Signalistu nepodporuje nikdo a co se týče osoby Pekarové, tak ta vzbuzuje nevoli.
  Po mém apelu na mladou kolegyni, že ať zvedne zadek a jde k volbám, jsem se dozvěděla, že ona tomu nerozumí a proto nevolí. To mě překvapila, bo jinak rozumí naprosto všemu a všem radí.
  Také jsem ji upozornila, že máme babu ve sněmovně, která by ji ráda strčila souseda do sprchy.
  Já fakt nevím, zda Pekarová cosyk nepoužívá z omamných látek, bo představa společného sprchování sousedů je zhovadilost. Na všechny sousedky se nedostane, část ženských bude naštvaná 🤣a každý soused nebude ve sprše také vítán😆.
  A že by to skončilo bojem sousedů a životních partnerů, je asi jasné.

  No a pak jsem zase slyšela co dřistá TV. Já to neposlouchám a Skyline nebudu platit. Tak prý nějaký Rus chtěl hodit atomovku na smuteční průvod za anglickou královnu, prý z Ruska utíkají miliony lidí a prý je nikde nechtějí.
  To mi hlava nebere, kam tedy ti Rusové vlastně prchají.

 8. Občané!
  Snaha o přetažení Ukrajiny do NATO, o rozšíření tábora svobody, demokracie, lidských práv a prosperity není zadarmo.

  Musíme Ukrajinu vyrvat z ruských spárů putinovské totality a vrátit jí dřívější svobodu, demokracii, lidská práva a prosperitu. Kterých si ukrajinští občané užívali narozdíl od živořících občanů šílené putinovské Ruské federace Lukašenkovského Běloruska. Opět ji učinit právním státem jakým byla před ruskou agresí. Aby se nestala znovu vazalostánem ovládaným proruskými oligarchy, kteří se ji před osmi lety pokusili vyrvat z nastoupené cesty do šťastné rodiny národů Evropské Unie pod ochranným deštníkem Severoatlantické aliance. Aby svobodným ukrajinským občanům nějaké vzdálené nikým nevolené moskevské komisariáty nenařizovaly čím svítit, čím topit, čím jezdit, dokonce jim slídili v postelích a hrncích a určovaly kvóty, kolik kde má být pohlaví a kolik čeho jíst.
  Tak je nutno i naše Česko vyrvat z oligarchických babišovských spárů a jeho estébáckých komisařů. Aby nám samozvané mocenské skupiny proputinovských proruských trollů řízené z Moskvy nenařizovaly čím svítit, čím topit, čím jezdit, dokonce jim slídili v postelích a hrncích a určovaly kvóty, kolik kde má být jakých pohlaví a kolik čeho jíst. Je nutno moc předat opět občanům, aby sami rozhodovali o svých záležitostech.
  Ať žije svobodná Ukrajina!
  Ať žije svobodné Česko!
  Zelenský for prezident!
  Papír Plasty!

  1. Vynikající. Takhle se na ty populisty a extremisty musí. Pár posledních ne-zcela-vhodných slovíček, jako třeba „národ“, se lehce dobrousí a může to jít jako úvodník do fó rumu 24. A ani v soutěži o putovní pohár Pavla Kojzara Šafra to není úplně bez šance.

   1. Děkuji. Opravuji:
    … nastoupené cesty do do šťastné rodiny Evropské Unie….

    Jenže …rodina… To by mohl být také problém. Tak jinak dokonce ekologicky, protože každé písmenko navíc spotřebovává cenné zdroje a může přivodit utonutí ledního medvěda či dokonce potopit ostrov:
    …nastoupené cesty do šťastné Evropské Unie….

    Aha…šťastné…. Jak někdo může být šťastný, jen rozhlédněme se po světě, kolik je v něm nedobrého, dokonce zlého, jak například native Afroafricans trpí bídou, hladem a zbytekm arogance evropského kolonialismu…
    Tak… nastoupené cesty do Evropské Unie….

    Hm.
    …Evropské… To tako není vhodné. Proč jen evropské? To zní jako projev nadřazenosti nad ostatním zejména strpícím postkoloniálním světem.
    Tak znovu.
    …nastoupené cesty do Unie…

    Aha. Jako by to bylo něco jediného, nepluralitního, výlučného…. Nepřípustné.
    Už to mám. Co třeba:
    ….nastoupené cesty do…

    A sakra. Tak to už vůbec ne. To jsou nápady, tohleto…

    Jak jen aby se to nikoho a ničeho nedotklo?

    Mám to.
    …Aby se nestala znovu vazalostánem ovládaným proruskými oligarchy, kteří se ji před osmi lety pokusili vyrvat z nastoupené cesty….

    A je to! Uf.

    1. Děsivá vize budoucí Evropy dle ČRo :
     Putíín chce celou Evropu. V bývalých satelitech to má ošéfované. KSČM má v bunkrech zásoby granátů a čeká jen na povel. Velet bude Marta Semelová. Pekarovou nechá pověsit vedle Černochový.
     V západní Evropě nasadí Putíín Kadyrovce. Ten hbitě, ve jménu Alláha, zaktivuje soukmenovce.
     Ti už jsou takhle aktivní až až, jenom jim chyběl ten správný alfasamec. A to zase tenhle syn mučedníka Kadyrov je.
     Nedivila bych se, kdyby dal mocný Putíín věrnému Ramzanovi západní Evropu jako dárek. Mohla by se připojit ke Kavkazu. Konec konců, i britští poddaní žijí všelijak roztroušeni. 🤔

 9. Pro pana zakladatele.

  Nešlo by pro některé zdejší diskutéry vytvořit samostatné trvalé fórum k tématice situace na Ukrajině? Abychom se vyhnuli tomu, že bez ohledu na téma denního článku je potřeba přerolovávat dlouhatánská vlákna k Ukrajině?
  Nic proti OT, pokud se v průběhu dne odehraje něco zcela mimořádné, ale stačilo by upozornění. Diskuse by pak probíhala jinde.

  1. Souhlasím s Vámi, především gogo to už přehání a myslím, že by si pak mohl povídat o Strelkovi na nějakém trvalém vláknu do alejuja.

  2. To myslíte vážně? V době, kdy naše hrdinné dodávky válečného materiálu bojují u Charkova za Prahu? Naše statečné houfnice, naše chrabrá munice?
   Za svobodu, za lepší příští pro naše děti, aby netrpěly pod hrozbou zotročení agresívní putinovskou východní hordou a jejími agenty šířícími mnohapohlavní zvrhlosti ve snaze zničit náš národ?
   Toho bohdá nebude.
   Bojujme na všech frontách, tady, všude, v Kauflandu, v Lidlu, ba i v Albertu!

   1. Přestože naprosto a bez výhrad souhlasím s kolegou Schumacherem, jsem pro vyčlenění tohoto tématu do samostatného listu. Když už máme Tribunu, mohli bychom mít Ukrajinu.
    Sláva jí.

     1. Rusové se škodolibě smějí.
      Jedna houfnice 777 se rozhodla k sebevraždě, roztrhla si hlaveň a na onen svět si vzala celou obsluhu dělostřelců. Tedy ne všech sedm, jeden přežil aby mohl vyprávět.

      Copak je takový kanon stavěný na celodenní používání? Mají rozum, Ukrajinci?

      1. Asi jsem idealista, ale padlým není správný se vysmívat, ať už nosili jakoukoli uniformu. Memento mori platí pro všěechny lidi na tomhle světě.

 10. Dnešní Štěpán Cháb: Peťo, přitlač, pořád je to málo.
  https://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/27804-peto-zatlac-porad-je-to-malo-komentar-stepana-chaba.htm
  „…Máme dobrého premiéra. Chytá odlesky velkých kluků, jejichž hru na pískovišti celého světa může od rantlu pozorovat a sám sebe mylně utvrzovat, že i on je ten velký. Je to dobře. Sebevědomí našemu premiérovi musíme přát. Jen aby ho rozpumpoval i při okrádání České republiky o budoucnost. Totiž při ochraně budoucnosti České republiky. Který démon mi tam nacpal slovo okrádání? Který to byl? Přiznejte se…“

 11. Děti volí modré ptáky
  vnuci volí piráty
  asi budou za světáky
  nechtějí zpět za dráty.

  Že jdou s kouli u nohy
  to snad ani neví
  němce mají za bohy,
  v dějinách jsou leví.

  Co má dělat důchodce
  který všechno zažil?
  Vzpomenout si na otce,
  jak se vstávat snažil.

  1. V pět už vstával do práce,
   kde jekl k jeklu vařil
   nadlábnul se v závodce
   večer co večer pařil.

   Tak den za dnem vstával zas
   osud před sebou valil,
   z výplaty domů jen drobné nes
   když do rána kalil

   Den za dnem v marné lopotě
   den za dnem zas a zas
   to samé se synek naučil
   jak promarnit svůj čas.

    1. Nad městem tiše svítá a budík zvoní na arbeit,
     do oken slunko se dívá a ty kouříš Sparty Light.
     U stánku nepustíš bůra a taky nač, kvůli politice?!?
     V hlavě tlačí tě můra, že tě propustí na dlažbu do ulice.

     2. Za bolševiků prával špinavý prachy, ten tvůj šéf,
     bony rozprodával a ty daroval jsi zdarma krev.
     Doma nic moc, žádnej výskok a už nevěříš na Krista,
     Čeká tě těžkej výkop, smůla před důchodem, teď jsi ateista.

     R: Celej život jsi vstával a poctivě štípal v půl,
     teď jeden mladej to řídí, kdysi vekslák a ty jseš starej …

     3. Makal jsi na život v míru a ani nemrkl se za hranice,
     a brejlatýmu v kníru jsi lepil stáže v Americe.
     Někdo má patent na rozum a prolítal už celej svět
     a tobě není osm, a tak odříkáš „Několik vět“.

     R: Celej život jsem vstával a poctivě štípal v půl,
     teď jeden mladej mě řídí, kdysi vekslák a já jsem starej – vůl
     /: starej, starej, starej, starej, starej, starej vůl :/ 4x

     1. To je hit!
      Tak dobrý, že pendrekem by si zasloužil být bit.
      Když s mocí si takhle zkušíš hrát,
      čeká Tě Ruzyň a možná že i Hrad.

   1. Nebo jinak. Říkal jsem si, že by nebylo špatné umět sledovat různé charakteristiky
    – kolik přitéká do ČR
    – kolik odtéká z ČR
    – jaká je spotřeba v ČR
    – stavy zásobníků

    případně jaký je stav na NS1

    mít prostě schopnost kouknout – a vidět s porozuměním. Abych věděl, kdy se začne schylovat k problémům a kolik času/plynu ještě zbývá

    1. To nebude snadné. Prý máme plyn uložený v zahraničních zásobnících, tvrdil Fiallah. Proudí co chce kde chce, jen to zaplatit desetinásobkem a umět okecat.

    2. Jaké jsou stavy zásobníků?
     Rozhodně nižší než počet zákoníků.
     V parlamentním bufetu kolik ještě propít
     Že zákonů bylo by toliḱ
     Aby bylo čím topit?

    3. ČUR nevlastní žádné zásobníky plynu.
     Jestliže vláda mluví o 80 % naplněnosti, možná mluví o zásobnících na území ČUR, ale z nichž nám nepatří ani metr krychlový.
     Pokud někde máme někde něco pronajato, pak v případě průseru nebude, jak říkal nejmenovaný ministr Hýkela, Německo omezovat svůj průmysl, aby my jsme mohli fungovat a topit, ale dopadne ta evropská solidarita stejně, jako s tím zdravotním materiálem během SARS2, který jsme si objednali a zaplatili, ale tak nějak demokraticky k nám nedorazil, protože slabší musejí být v EU solidární s těmi silnějšími.

  1. Nemohu sloužit vysvětlením, mohu pouze spekulovat.
   Vím, že ta firma je bývalý Transgas, distributor plynu, který stát na rozdíl od ČEZu zprivatizoval úplně celý a následně byl různě přeprodán a přejmenován.
   V oblasti plynu dělá to, co v oblasti elektřiny dělá ČEPS. To znamená, že provozuje hlavní rozvodné roury, uzly a příslušné plynové tlakové stanice, kterými se rozvádí plyn po území ČR.

   Teď ta spekulace. Ty jednotlivé řádky v tabulce zřejmě představují místa připojení, kterými do tohoto hlavního rozvodného systému plyn vstupuje a vystupuje z něho. Mohou to být plynová potrubí distributorů, kteří rozvádějí plyn dále ke spotřebitelům, jejich vlastních dceřiných společností, zásobníků plynu jiných firem a podobně. Je tam například MND, což jsou moravské naftové doly (vedlejším produktem těžby nafty je také nějaké množství plynu). Každé místo připojení je v uvedeno jak v tabulce pro vstup, tak v tabulce pro výstup.
   Co si představovat pod pojmem nominace a re/ nominace, to nevím. Mají tam vysvětlení, že nominace je to, co bylo nahlášeno do 14 hodin a renominace je to, nahlášené po 14 hodině.
   Slovo „nominální“ se většinou používá ve smyslu „jmenovitý“. Mohlo by to souviset s tím, že v tabulce jsou údaje o vstupu a výstupu uvedeny v kWh. Jenže množství plynu se nedá měřit v kWh, měří se v metrech krychlových a na kWh se přepočítává dle laboratorně zjištěné výhřevnosti plynu.
   Výhřevnost zemního plynu není konstanta pro celou zeměkouli, záleží na poměru jednotlivých složek.

 12. Hlášení z Ostravy. Operace- demolice koalice probíhá v klidu. Lidé jsou natěšení a po posledním výpotku řeporyjského vepře, správně namotivováni. Důchodci se již srocují a hůlkami dožadují vstupu do demoličních místností. Mileniálové mi příjdou zádumčiví. Ve vzduchu je cítit nadějné očekávaní.

  1. Přemluv bábu
   přemluv dědka
   ať přemluvěj
   vnoučata
   hurá k urně
   právě teďka
   na střelnici
   civíce
   rozhodli se
   politici
   udělat z nás
   zajíce.

  2. Kouzlo nechtěného.

   Dnes dopoledne, na ČRo komentátor pan Nováček vysvětloval, že opozice pojala volby jako protest proti Vládě.
   Vysvětil to tak srozumitelně, že to asi pochopili i ti, kteří nemají informace z alternativy.

   Dobrá práce pane Nováčku.

  1. To jsou v podstatě byrokratické klony. Ti se množili dřív kopírákem, dnes skrze copy-paste.
   Kluci z Aspenu jsou vzájemně stoprocentně nahraditelní.

   1. Pro Gogo: Taky je možné, že se množí dělením nebo rozpadem, jako prvoci. Je jich nějak pořád víc, mozková činnost nezachytitelná, jakož ani náznak páteře.

 13. Běžte všichni volit! I když volby nejsou cesta, alespoň ne v této současné podobě. Vzpomeňte si na mě v neděli :). A ano, běžte volit podle Vidlákovy taktiky, já taky jdu, i když vím, že to nic nezmění. Možná právě proto, aby už to moje tvrzení nemohl nikdo zpochybňovat tím, že je to kvůli tomu, že se na to spousta lidí vykašle. Patřím k těm dlouhodobým nevoličům ale tentokrát jdu, protože mám pocit, že ta snaha změnit něco tímhle způsobem dosáhla tentokrát maxima a tak ji chci podpořit. Jasně, přeju si, aby se stal ten zázrak, ale uvnitř prostě vím, že se to nestane. A tak doufám, že místo zklamání to všichni vezmeme jako prozření a napneme své síly trochu jiným směrem.

  1. Díky za každý hlas, který jindy zůstal ležet ladem. Kolik takových zarputilých nevoličů se dnes zvedne?! Už víme o jednom.

  1. Škoda jen, že Vlk při mé kritice nenapsal i to druhé – že nevím, jak to v obvodech přesně vypadá a lidi si musejí sami prověřit, co je a co není možné.
   Ale jinak s Vlkem souhlasím. Taktické je, hodit to kandidátům za ANO.

   1. Nesouhlas u senátu, pokud jsou tak dobří a mají 30% jistých tak taktické je hodit to někomu dalšímu. V druhém kole tam bude, dle Vlka, vždy ANO.
    „Za celou historii senátních voleb získalo mandát v prvním kole jen 13 politiků.“ Z toho 4byli z první volby 96, píší lidovky.

   2. A když to člověk hodí ANO, vymění se Pětikolka za ANO a to je jako z bláta do louže… Jen pak může člověk držet hubu, protože si to sám zvolil. A kdo si myslí, že ANO je lepší, tak má buď nějaký profit z Andrejkových dotací, nebo je úplný blázen. Mimochodem Vladimír Štěpán několikrát v rozhorech zmiňuje, že Blbiše před energetickou krizí varoval viz. https://youtu.be/v0G0LVP1c8U?t=1432 a co udělala vláda odborníků ANO? Kde byli multiborci typu ministr všeho Havlíček? Ano, neudělali také nic, jen o tom drželi hubu. Takže na ANO říkám NE nikdy víc.

    1. Proto jsem doporučil do senátu jiné kandidáty. Bylo mi jasné, že hodně lidí ANO prostě volit nebude. Tak alespoň ať se shodnou na jiném jméně.

     1. Pro Vidláka mohou být super sondou – senátní volby Beroun. Tady kandidují 4kadidáti – jeden ODS, jeden Pirát, jeden bývalý nestraník s podporou ODS, a jeden „asi echt“ nestraník. Tady na výsledcích z této volby, bude moct odhadnout reálný dosah Kydů a vlastně celkově náladu obyvatel. Jsem fakt zvědavej 🙂

       1. Vidíte a já jako místní o něm nic nevím. A ni nikdo z okolí, z hospody, z fabriky….

        Jméno Auředník už lidem okolo něco říká.

    2. A když to člověk hodí ANO, vymění se Pětikolka za ANO a to je jako z bláta do louže…

     Ale to je vždy a je jedno. koho zvolíte – moc korumpuje.

     Je to ale na nás, aby v zádech neustále cítili ten tlak V3Z anebo V4Z, kterými je budeme mít pod kontrolou, aby nezvlčili…

     V tom je jádro změny – musí hned od začátku pracovat pro nás a ne proti nám.

   3. To je otazka za milion. Ta uvaha zalozena na prefernecich pocita s obdobnou ucasti jako u voleb do poslanecke smenovny.
    Pokud se to nestane tak se Vlk klidne muze mylit.
    A naopak mobilizovani volici alternativy semknuti za jenim kandidatem SPD nebo PRO ho klidne muzou protlacit.

    Me tam spis vadi jina vec, ale to uz je u Vlka folklor. Nechutne se tam opet otira o Babisovo drivejsi podporovatele, kdy on proti nemu brojil.
    Zrovna tak uz Zemana se zase vysmal jeho drivejsim podporovatelum, a ze on to o Zemanovi tvrdil davno.
    Zeman protim prokazatelne otocil o 180 stupnu, takze je logicke, ze se jeho drivejsi podporovatele odvratili.

    No a proc to pisu, on proste v ajfru te skodolibosti, jak se vsichni spletli, kdyz on varoval pred Zemanem i Babisem, tak trochu pozapomel na sebe.
    Pred minulymi volbami sam prohlasoval, ze je to tezke, ale kdyby nevolil Oranzady, tak to radsi hodi ODS.
    Takze ted ma vlastne co chtel, ale zase breci.
    Jinak v te dobe uz Oranzady pekne dlouho reprezentovala jmena jako Dientsbier, Poche, Petricek a tak. Ja jsem tomu rikal oranzova slepota.
    Taky jak tam horoval pro chvilkare a jak byla Letna uzasna…
    V te dobe jsem do prestal cist, uz to neslo.

    1. Ano u mě je to jak přes kopírák, jak začal vychvalovat milionový chlívek tak jsem ho přestala číst. A že zapomíná na svoje betonové preference – ČSSD, které propagoval i přes ty úděsné postavy co tam posléze byly, to je u něj úplně normální. On u sebe chyby málokdy přizná, pokud vůbec.
     Jinak k volbám jdu asi za 2 hodiny, a u voleb na magistrát se budu řídit radou Vidláka, tzn. SPD, i když tam nikoho neznám.

    2. toho už dávno nečtu a svoje rady ať si strčí za klobouk. člověk, co tvrdí, že nejlepším polistopadovým premiérem byla ta nanicovatá nula sobotka, je nesoudný trouba, ať už to halí do sebedelších článků. ten má tak komu radit…

     1. Naprostý souhlas. Vlk je dost dobrý analytik. Ale jeho nekritické fandovství pro ČSSD a kecy o Zemanovi a koblihách jej silně devalvovaly.

    3. Souhlas, s ohledem na obvyklou účast při senátních volbách a současné dění v zemi mi připadají tyto volby jako ideální prostor pro protlačení alternativněji smýšlejících kandidátů do parlamentu.

     Je tady velká skupina naštvaných lidí tlačených k vakcinaci, další nemalá skupina, co nechtěla, ale podlehla nátlaku. Jen z těchto by se mohl utvořit dostatečně velký blok silně motivovaných voličů, aby protlačili kandidáta do druhého kola a tam zvítězili.

     Když se k tomu přidá ekonomická a zahraniční politika dnešní vlády, vidím to tentokrát pro alternativu opravdu nadějně.

  1. Ja myslim, ze ten Pixa to nemysli vazne, jenom tak provokuje z nudy, a pak se bavi tim, ze se lidi vztekaj.
   To nemuze doopravdu myslet nikdo.

   Stejne jako tohle jelito. On to vazne nemysli, ale dobre vi, ze tim dost lidi nasere, v modernim svete to znamena upoutat, a o to jde.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pavel-Novotny-Kdo-privede-na-Rajchla-dite-at-mu-ho-vezme-socialka-Budete-koukat-co-chystam-Putina-povesit-za-koule-a-odrezavat-kuzi-715208

   Bohuzel tenhle ma ale i funkci.

   1. Je zajímavé, že se vždycky najde někdo, kdo to považuje za reál. Ale je taky pravda, že skutečná realita je často bizarnější než i tento talentovaný Piksa.

   2. Myslet si, ze to Pixa nemysli vazne muze ukazat jako chyba a pri promysleni dalsiho vyvoje svest z cesty.
    Osobne si nechavam obe moznosti otevrene, ale pokud se musim rozhodnout, pak rikam, ze to mysli vazne (tak 70:30).

    1. To je úplně fuk, jak to myslí. Anebo jestli mu to vůbec myslí. Pro něj je důležité, že mu to dobře sype. A v tomhle ohledu mu to myslí nadmíru dobře. Je to bystrý hoch. 🤪

     1. Já teď nevím, jestli rozvíjíte fabulaci nebo ne …

      Já toho člověka, co se označuje za Alexandera Piksu, osobně neznám. A pochybuji, že ho znáte vy. Nebo se pletu a narazil jsem náhodou na lidi, kteří ho znají?

       1. Jenže tohle ten „opravdový“ Piksa, ale někdo, kdo ho skvěle paroduje. Sledoval jsem ho delší dobu, než jsem si uložil twitterový detox, a na to vsadím boty.

  2. Gogo: Konec kapitalismu? Na tom něco je. Vždyť směřujeme k určité formě válečného komunismu, kde zisk není určující, ale jde o vítězství našich unijních zbraní. Proto se trh musí regulovat.

 14. Zásadní příspěvek k volbám – přes 300 000 shlédnutí!
  Podle neověřených zpráv zmiňuje dokonce o mimo jiné i o Vidlákově přímé příbuzné!
  Všimněte si, prosím, mj. i o rafinované a diplomatické zmínce o pražských Pirátech.

  1. No oni by asi i tamější mohli prozřít a vyšoupnout jej…. do ví jak to v těch ryjích funguje… ty připomínky naveřejnosti dělají obrázek i o dědině a místních. Co byl dřív hec a sranda už se bere v dobách ouvej docela jinak. A že těchkravin nadělala

   1. Tak ona to bude nejspis tak nejak obecne mentalne vyloucena oblast. Kdo navstevoval blogy aktualne, tak by si mohl vzpomenout na tu doktorku cehokoliv, ktera popisovala jak kandiduje (tusim) za zelene a po volbach napsala, ze sama volila Reporyjce.

 15. Jen pro info, asi všichni vědí (ale pro mě překvapení bod 2).
  Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_zastupitelstev_obc%C3%AD_v_%C4%8Cesku

  1)Volba všech kandidátů strany
  Na volebním lístku se označí jedna celá volební strana. V takovém případě dostává všechny hlasy označená strana. Tímto způsobem volič nemůže ovlivnit pořadí volených kandidátů, ale předáním všech svých hlasů této straně nejvíce přispívá k možnosti získání dalšího mandátu.
  2)Volba jednotlivých kandidátů
  Volič může vybírat kandidáty napříč stranami, přičemž každému dává jeden hlas (tzv. panašování). Zde je ovšem volba osobnosti pouze zdánlivá, hlasy nejdou přednostně zvolenému kandidátovi, ale straně (podrobněji v části o problémech komunálního systému). Jinými slovy, panašováním nelze podpořit jednotlivého kandidáta bez toho, abychom podpořili i jeho stranu, za niž kandiduje. Naopak pokud strana, za niž vybraný kandidát kandiduje, ve výsledném přepočtu nezíská žádný mandát, nedostane se vůbec do zastupitelstva, i kdyby dostal poměrně výrazný počet jednotlivých hlasů.
  3)Spojení obou způsobů
  Volič nakonec může oba způsoby spojit. Označí tak jednu stranu a dále vybere u ostatních stran jednotlivé kandidáty. V tomto případě se odečítá počet hlasů daný jiným kandidátům než zvolené straně odspodu. Vybere-li tak volič například stranu A a pět kandidátů strany B, pět posledních kandidátů strany A o své hlasy přijde.

  1. Jsem možná nechápavej, ale když si vyberu tu 3. možnost, mám tak oproti případu, že zaškrtnu přímo stranu (var 1.) pomoct třeba 3 stranám? Uvedu příklad, zaškrtnu jako stranu jedno hnutí, které chci podpořit a fandím jim, ač nemají moc šancí. Když nechám zašktlou jen tu stranu, dávám vlastně všech 37 hlasů všem jejím členům, i když ti na konci kandidátky jsou bez šance, dostat se do zastupitelstva. Takže bych ještě třeba zakřížkoval prvnich deset u SPD a jinde, abych prostě uškodil Pětikolce. Jen asi úplně nechápu, jestli takto neoslabím i ty první z mnou zvolené strany? Přijde mi to nelogický, měl bych tímto 3. způsobem možnost vlastně vícenásobného hlasu co se týče stran proti jednomu, když zvolím var. 1.

   1. to, co popisujete, samosebou udělat jde, ale má to háček. vámi zakroužkovaná strana dostane o tolik méně hlasů, kolik křížků přičiníte kandidátům z jiných stran/hnutí/koalic. při sčítání se hlasy pro zakřížkovanou partaj odečítají zdola. příklad. jedničku zakřížkujete, dvojce dáte kamkoli 3 malé křížky a trojce 10 malých křížků. pak ve vašem případě strana jednička obdrží (37-3-10) hlasů, tj. 14 (počítáno jak pro prvních 14 kandidátů), strana dvojka bude mít 3 hlasy (opět počítáno první 3 kandidáti v pořadí) a strana trojka hlasů 10 (čili prvních deset kandidátů v pořadí). jen je nutno vždy dodržet max. počet hlasů, tj. u vás těch max. 37. pokud je víc, je hlas neplatný.

    1. Díky, tohle ze začátku chápu, že té mé zvolené straně odečtu hlasy pro kandidáty odzadu z pořadí. Jen mi není jasný ten systém sčítání, respektive vyhodnocení. Budu počítat s variantou, že mám celkem 37 hlasů. Když zaškrtnu celou stranu, je mi to jasné, ale jak se počítá hlas pro kandidáta jiné strany. Řekněme, že je třeba na 10 místě a já ho zaškrtnu. Znamená to, že tento hlas je započítán jako hlas pro onoho konkrétního kandidáta a současně jako jeden hlas pro stranu, za kterou kandiduje? Pokud by to bylo takto jak se domnívám, pomohla by tato taktiky posílit i ostatní strany mimo Pětikolku bez nechtěného vedlejšího efektu, že bych nějak oslabil ty na předních místech mnou volené celé strany (samozřejmě za předpokladu, že si pohlídám počet hlasů pro ty kandidáty jiných stran).

 16. Vidím, že Strelkov je zde čím dál populárnější, bohužel zejména si jej berou do huby ti, co nejsou schopni sledovat tok jeho řeči, a proto jen blábolí.
  Pro ty, co toho schopni jsou, nabízím další odkaz na jeho vystoupení – bude to někdy dnes večer, asi 20:15 našeho času

  https://www.youtube.com/watch?v=DvHtay7pMCQ

  1. Já vám na Srelkova , víte co gogo.
   Jinak vám chci sdělit, že jsem mu nesmírně fandil , ale to už je dávno, teď mu děláte jen medvědí službu.

   1. Sdílím váš názor. Když Strelkov psal o obraně Slavjanska, také jsem hltal jeho zprávy. Když Slavjansk padl a Strelkov ustoupil do Doněcku, kde se stal ministrem obrany, ukázalo se že to je spíš škůdce než hrdina. Jedině díky tomu, že ho polní velitelé ignorovali a nevzdali se, Doněck vydržel až dodnes. Proto ani dnešní rady Strelkova nemohu brát vážně.

  2. Jojo, svedci Strelkovovi. Co se jim hodi, tim to tu tapetuji. Co se jim nehodi, tak to „zapomenou“.
   Ja se vam divim, Strelkov prece jasne rekl, ze Rusko valku prohralo nevratne, tak proc to jeste sledovat.
   Jinak pokud zakomplexovanemu tlachani a ignoraci duezitych skutecnosti rikate tok reci, jak vam to brat nebudu.
   Pro me je to slovni prujem, ale ocividne existuji typy, kterym se to i libi.

  3. Nič proti nemu, ale akosi ľudsky ho nedokážem sledovať. Nesedí mi. Možno rozpráva zaujímavé veci atď. ale strašne nezáživne, nudne, monotónne, dlho. a to sa moje myšlienky rozbehnú inam a nerozumiem nič viac, lebo ho nepočúvam. Vám asi sedí. Lidé jsou různé. Tož tak.

    1. sledujem len krátke videá, aj Pjakina radšej s titulkami.
     Dvohodinové vojenské rozbory nemusím, ani na to nie je čas.
     Ruských Ukrajincov Šarij, Vasilec. Sáňa z Floridy.
     Párminutový Oružennyj master. Len občas pozriem niečo dlhšieho.
     https://www.youtube.com/c/%D0%94%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%86/videos
     Môžete pozriť moje odbery, ale niektoré sú tam len kvôli podpore, niet času
     https://www.youtube.com/user/oollddoo/channels

       1. Mně právě přijde, že zrovna Strelkov mluví srozumitelně a že nemá problém s udržením pozornosti posluchače. Proto mě zajímalo, které další sledujete. Já ještě z těch politických sleduju Podoljaku, rybáře, carova a namátkově kanáýly z charkova atd..

        1. Podoljaku a Onufrienka len občas. Gonzalo Lira robí dobré Okrúhle stoly, ale zase dve hodiny kecania v angličtine o veciach, ktoré už viem, ťažké, iEarlGrey takisto, Tacheles v nemčine s Thomasom Röperom. Rád sa dozvedám niečo nové, nepotrebujem si potvrdzovať názor v desiatich iných vykecávaniach a keď už, tak aspoň zábavnou formou ako to robil Hejma. A potom ma zaujímajú aj iné témy. Život nie je len o vojne, aj keď teraz dosť. Snáď to už dlho trvať nebude. Možno vzbĺkne väčší plameň a ten oheň zhasne.

 17. Napadla mě taková paralela.
  Zrovna dnes, přesně před 84 lety, byla vyhlášena mobilizace branné moci Republiky Československé. Naši dědové a pradědové nastupovali s elánem a odhodláním do pohraničních pevností připraveni bránit svou vlast proti Němcům. Bohužel jim to zrádní spojenci a zbabělí českoslovenští politici v čele s prezidentem Benešem neumožnili a donutili je složit zbraně. Bohužel pak ti nejlepší z nejlepších umírali v boji za svobodu v zahraničních armádách a na popravištích a v koncentračních táborech.
  Na jejich památku dnes také mobilizujme a běžme volit. Naši vlast opět řídí zrádci, proto ani hlas pětikolce. Pokusme se získat svou zemi zpět.

  1. Re: crusader

   Když paralela, tak se vším, co k tomu patří.

   O úspěšné mobilizaci se začalo klábosit až po válce.
   Branci nečeských národností (Němci, Maďaři, Slováci, Rusnáci), měli „úspěšnost“ pod 50%.
   Nedopadlo rekvírování koní – přeloženo do jazyka českého – neměl kdo odtáhnout výzbroj a výstroj k těm vašim bunkrům.
   Absence jakýchkoli těžších zbraní už byla jen třešničkou na dortíku pohádky tak zvané mobilizace.

   1. Targus: dělostřelectvo jsme měli lehčí i těžší. Tanků sice méně než Německo, ale většinu tehdejších německých tanků šlo z boku prostřelit momentem s průtažnou municí. Proto by měly problém projet i lehké opevnění. To nebylo překvapivě, že Německa a Maďarska menšina nerukovala nadšeně a mnozí se tomu vyhýbali. Můžete to srovnat s Polskem roku 1939. Stát s 30 miliony lidí mobilizoval méně vojáků než Československo se 14 miliony lidí. 950 000 vs. 1 128 000. Přes všechny problémy to nezní tak špatně. Víc mobilizovali za balkánských válek a za první světové k poměru k počtu obyvatel Srbové a Bulhaři, ale taky většina měla jen pušky. Ještě tolik techniky neměli a ani nebyla tolik nutná jako generaci později. Jest svět byl bez tanků. Problém bylo slabší československé letectvo a PVO, tam se zaspali s dvojplošníky. U nás byla chyba, že se nepozvalo víc dobrovolníků že světa a neozbrojili do zálohy i muže stáří 40 let tedy veterány velké války. Na obranu měst by ještě stačili. Někdy se kritizuje opevnění ale tvar republiky moc jiných možností nedával, když betonování šetřilo počet vojáků, který bránil každý kilometr. Bylo by to jiný, kdyby nám Polsko pomohlo místo zabírání. Těšínska. Ministr Beck se už viděl jak táhne s Němci na Moskvu a potom se divil, že Němci Polsko nerespektují a za spojence nechtějí.

    1. Opevneni nebylo hotove, Rakusaci by sli z jihu, Polaci ze severu, Nemci odevsad…
     Pak je tu uvnitr zijici nemecke obyvatelstco. 98% jich volilo Henleina.
     Ti by zaskodnickym bojem likvidovali zazemi, takze Sudety by se branily velmi spatne. Nemuzete bojovat dopredu i dozadu. Pak zasobovani…
     Psonek chtel vsechno (vyresit s konecnou platnosti Zidy, Tesinsko, kus Ruska), proste velmocenske ambice, jake projevuje zase dnes, a misto toho dostal kartac.
     A jeste dneska se divi.

     1. Doplněk k diskusi v linii – crusader, Targus, Manuel, Sakura…
      Historik Jan Tesař ve fundované studii Mnichovský komplex čili Příspěvek k etologii Čechů, na základě historických faktů a svědectví nejvyšší vojenské generality v roce 1938 v souvislosti s budováním obranných staveb kriticky hodnotí činnost tehdejší československé vlády. V r. 1932 se v Ženevě konala tzv. odzbrojovací konference, kde si Německo vynutilo rovnoprávnost ve zbrojení (ještě před Hitlerem). Ministr zahraničí Edvard Beneš po návratu doma jednal s vojenskými představiteli a řekl: „Dávám vám čtyři léta. Krize přijde asi v letech 1936 nebo 1937. Republika musí být do té doby vojensky plně připravena.“ A nic se nedělo. „Až v dubnu 1936 vyšel čs. zákon na obranu státu, následovaný zákonem o půjčce na obranu. Koncem léta toho roku byla zahájena stavba opevnění. Byly ztraceny čtyři roky. V první etapě byla budována linie lehkých opevnění na hranicích Čech s Německem. Československé opevnění z r. 1938 prošlo zkouškou bojů v r. 1945.“
      K často ostře diskutované otázce, zda po zářijové mobilizaci mělo čs. vojsko bojovat, Tesař píše: „Charakteristický podvod ex-post-vyhrávačů války: srovnávají se počty plně mobilizovaného československého vojska a manévrujících sil německé armády, která nemobilizovala. A tvrzení dokládá početním stavem vojáků a technické zaostalosti výzbroje armády dle údajů vojenských historiků. O vojenské podřadnosti armády se rozhodlo dávno před březnem 1938, což ostatně platí ve stejné míře o státu vůbec (citace z doprovodného textu mého nedávného fotoblogu Lehké opevnění na Šumavě).
      Zdroj: https://zdenekhosman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=791800

      1. Zdeněk: začátek 30. let byla velká krize. Teď ještě říct, kde měli na velkorysý zbrojní program vzít prostředky. To trochu připomíná dnešní Arménii, která potřebuje armádu s hightech výbavou, ale nemá peníze. Mohli jsme Německu zatopit možná měsíc, ale nakonec by nás asi udolali početní přesilou a silnějším letectvem, ale aspoň by nezískali výzbroj našich 40 divizí. Záleží jestli by někdo časem přišel na pomoc. Strategie počítala, že nebudeme sami. Opevnění mělo získat čas, všichni věděli, že je nezadrží věčně. Poláci vydrželi měsíc s méně vojáky a téměř bez opevnění.

       1. Jenže Němci tu přesilu neměli, protože by museli bránit západní hranici proti Francii, Západní val nebyl ani zdaleka dokončen. Němcům chyběly mazací oleje a munice měli na měsíc bojů. Chyběly jim zálohy, protože měly vycvičené pouze tři odvodní ročníky (povinná vojenská služba v Německu byla až od roku 1935). I pro obsazení čs. pohraničí museli povolat staré záložáky, kteří pamatovali Velkou válku. Letectvo bylo sice modernější, ale všichni taky nelétali na Bf 109, dost jednotek létalo na dvouplošnících He-51 a Ar-68 nebo se zrovna přezbrojovaly. Navíc na podzim (říjen, listopad) nebývá zrovna moc letových dnů. Naše tanky překonávali téměř vše co měli Němci k dislozici, rovnat se jim mohlo zhruba 75 Pz-III a zhruba stejný počet Pz. IV. Zbytek proti našim 330 tankům LT-34 a LT-35 neměl žádnou šanci. Naše dělostřelectvo patřilo ke světové špičce. Pokud by nám nikdo nepomohl, museli bychom později kapitulovat, ale Němci by to krvavě zaplatili a žádné tažení na Západ by hezkých pár let nekonalo. Navíc by nedostali moderní výzbroj naší armády a neměli by kapacitu rozbitých zbrojovek.

        1. Drobný problém byl v tom, že UK, F, D a I se dohodli o odstoupení Sudet. Pokud by se Československo bránilo, bylo by označeno za původce války a nejenže by nedostalo žádnou podporu, ale naopak by se Francie a UK postavili proti němu (Německo a Itálie automaticky).
         Analogie o pár desetiletí Srbsko vs. Kosovo. Demokratický Západ to vyřešil bombardováním Srbska.

         1. Je jasné, že Anglie ani Francie by nám po Mnichovu nepomohli, ale pochybuji o tom, že by vyslali své vojáky proti Československu. Co by na to řeklo veřejné mínění, když se prezentovali jako zachránci míru. Přece nebudou Britové umírat za malou zemi v srdci Evropy, kterou nikdo nezná a teď by měli umírat za Hitlera a Německo? Navíc v obou státech byla silná opozice, to by si nedovolili. Byli bychom sami (pokud by toho nevyužil Stalin), ale aspoň bychom se bránili jako Poláci o rok později. To vítězství by Němcům přišlo draho (nám ovšem taky).

          1. Uz jsem o tom taky nekde cetl, ze z Mnichovske dohody vyplyvalo, ze v pripade nepodrizeni se, by se Francie a Anglie postavily za Nemecko.
           Nevim jestli primo vyslanim vojaku, ale treba takove zbrojni dodavky se taky pocitaji.
           Pokud bysme se branili, tak by z nas Nemec udelal odstrasujici pripad pro ostatni.

          2. Vojenskou pomoc nám tehdy nabídlo Srbsko a SSSR. Jenže Srbové toho moc neměli a polské kurvy zamítly transport sovětských jednotek přes své území…

        2. To víme teď, ale co věděli tehdy? To hraní na kdyby je trošku ošidné, historie je jen jedna a znovu spustit s jinými parametry nejde. (doporučuji Poul Anderson – Stráž času, Štít času, člověk se dozví i nějaké „mimohlavní“ podrobnosti z historie)

  1. Včerejší krátký podcast jedné ze dvou redaktorek ! Argumentu o poslenách krocích Putinovy vlády a jejich perspektivách.
   Příliš nepotěší, ale obávám se, že je nestranný. I přesto, že autorka možná může podvědomě přihlížet i k perspektivám svého dalšího setrvání na dosavadním (finském) pracovišti… nicméně – přiznávám, že s ní bohužel v mnohém souhlasím…
   Doporučuji přečíst.
   https://casopisargument.cz/?p=45543

   1. To je zase taková „strelkovština“.
    Víte, mě už tihle „analytici“ fakt přestali bavit. Protože kritizují zásadně ex post a ani tehdy ani jeden z nich ještě nenapsal, co Putin MĚL UDĚLAT. Natož aby některý z nich napsal PŘED vznikem události, co Putin MÁ UDĚLAT.
    NEŽ se něco stane, tak všichni sedí na zaklapnutém noťasu a čumí jak telata na nová vrata. Ještě jsem nečetl/neslyšel, že by některý z nich napsal, co by dělal na Putinově místě on.

    Jo, v r. 2016 kupříkladu říkala tohle: https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/online/2016/33-2016/veronika-susova-salminen-hrajeme-si-na-zle-rusko-ktere-muze-za-vsechny-nesvary-sveta-a-na-hodny-zapad-ktery-chce-pro-vsechny-jen-to-nejlepsi

  2. Stihne, o tom není pochyb.
   Strelkov podporovaný z naší strany gogem opravdu mele hlouposti a jak už jsem napsal, buď´je to blázen , nebo ukřivděnej blázen.
   Já navíc stále nechápu, proč se tady gogo neustále předvádí, o co mu vlastně jde?
   Jediná možnost mě napadá, že by chtěl, aby místo Putina nastoupil nový Stalin, ale to by pak zase řval a jeho suita o tom, že ten nový se chová jako zvíře, protože jako prvního by nechal popravit Strelkova a já bych s tím novým vůdcem v takovém případě souhlasil, není možné mít doma pátou kolonu.

   1. Strelkov ma extreme zuzene videni, a proto sedi doma na prdeli.
    Z toma ma mindrak, takze kibicuje.
    Psal jsem tu tisickrat, ale svedci Strelkovovi maji sve nabozenstvi:
    Stelkov by urcite na Donbase uz vyhral, ale za zady by se mu rozsypalo Rusko.
    On porad nekde vidi zradce, a ty by pak postrilel, jak to udelal (podle jeho vlastnich slov) pred 8 lety.
    Od takovych radsi dal

  3. Občan: falšovat se možná bude v Chersonske a Záporožské oblasti, kde se stejně bude hlasovat jen na části území. Město Záporoží není dobyto. O názorech lidí na střední UA od Chersonu, Záporoží, Dnipro až po Poltavu a Charkov nevíme nic, když lidi mlčí a čekají, aby se nevyjádřili špatně a nezůstali na jiné straně fronty. Nevědí kdo ještě u nich prosadí pravdu vítězů. Už čekám na názory v médiích, že se falšovalo i v Doněcku a Luhansku. Tam to přitom není potřeba. Kdo by chtěl žít dalších 8 let v provizoriu neuznavaneho státu? Ať si myslí o právu na odtržení, kdo chce co chce, vím, že je to sporné, ale neměly by se hlásat nesmysly jako že lidé Doněcku jsou nuceni hlasovat pro. V třetině Donecke oblasti se nebude hlasovat Slovjansku, Kramatorsk, Pokrovsk. Nebudou hlasovat ani ti, kteří uprchli od roku 2014, ať už kteréhokoli důvodu odešli. Pozorovatelé z většiny zemí účast odmítli. Spravedlivé by byli, aby mohli hlasovat všichni ti, kteří tam žili před Majdanem, ale to by bylo v ideálním světě. Ve válce vždycky kdo tu kterou oblast ovládá, podmínky hlasování si nastaví, jak se mu to hodí. OSN to není schopna vynutit. Na Krymu je to jiný, tam by jakýkoli referendum dopadlo stejně. Jedině že by před ukrajinskou armádou a SBU půlka lidí prchla a potom hlady sčítala SBU. Jedině takovým způsobem by majdansti tam mohli vyhrát referendum. Žádná ruská vláda nemůže z Krymu ustoupit. Sevastopol je pro ně posvátná pevnost po dvou oblehanich v krymské a velké vlastenecké válce. Dvakrát město padlo po ročním obléhání. Který ruský politik by je mohl nechat padnout potřetí? Jim to za jaderný útok stát bude. V Evropě a USA můžeme nechapat a nevěřit v posvátnost toho města, ale nikdy Rusy cizinci nepřesvědčí, aby to chápali jinak. Škoda že nešlo Krym prodat a koupit už během jednání v Minsku. Rusko by se nemuselo obávat protiutoku a UA by získala peníze a suroviny pro ekonomiku, aby se mohli připravit na vstup do EU někdy ve vzdálené budoucnosti. V 19. století se někdy s územím obchodovalo. Dnes se místo toho konflikty jen zamrznout na desítky let. USA v polovině 19. století na Mexiku dobyly Texas, Nové Mexiko, Kalifornii. Potom právo Mexika na tu půdu odkoupili pro uzavírání mírově smlouvy. Zákaz válek v OSN vedl jen k rozšířenému pokrytectví různých zvláštních operací, které na rozdíl od vyhlášené války jsou částečně v právním vakuu. USA dokonce nevyhlásily válku už 80 let. Dělají jen zvláštní operace a legálních bylo málo jako Korea a Kuvajt.

   1. Účastníci referend mají od Kyjeva slíbený koncentrák, takže jde taky o to, jak moc věří tomu, že Rusko neodejde. Vyhlášení mobilizace účasti určitě prospělo.
    Je i jasné, jak to dopadne – nepřichází v úvahu, že by to nevyšlo pro připojení a budou zase nekonečné spory, jak dalece to odpovídá vůli místních a jestli vůbec se má brát ohled na jejich mínění.
    V podstatě v některých kruzích až nesmyslná debata, kdy Kosovo i bez referenda uznat a Krym, byť autonomní a s referendem, nikdy.

    Já se domnívám, že ti „osvobození“ budou většinově pro připojení, někteří s obavou z odchodu ruské armády a někteří s obavou ze své možné totální mobilizace. Ale z Kyjevské strany by je čekaly ještě horší věci, takže skeptici budou volit průjem před cholerou.

      1. Já v tom vidím Putinův rukopis. On je podstatou úředník a vždycky si zakládal na tom, aby se dodržovaly formální znaky. Smlouvy, pravidla, ústava. Aspoň formálně.

       Ten střet postupně eskaluje a Rusko ted vyneslo kartu připojení těch oblastí.
       Můžeme to interpretovat různě, já to beru tak, že „ruským partnerům“ zvoní hrana a oni si to ty roky nebyli schopni reálně přebrat.
       Kdyby to byli udělali, mohli za 7 let naplánovat skutečnou operaci a ne parodii s cílem simulovat cosi, zístkat zdánlivě lepší pozici a pak se domluvit na návratu do stavu 2014.
       Teď se snaží předejít porážce, ale zároveň nehrají tak, aby vyhráli. Vede to k obrovským ztrátám a riziku.

     1. Když jde o životy 11 milionů lidí, tak ano.
      A většina Donbasanů si sakra dobře uvědomuje, že jim jde o v podstatě holé přežití.

     2. Tam od roku 2014 už devátý rok nejsou normální podmínky od chvíle, co zničili ústavu. Něco na tom je, že je problém organizovat referendum, ale potom se to dá říct o všech volbách po Majdanu, kdy už celá země nevolila. SBU na to dohlížela. Strany byly zakazovány další a další. Důsledkem vyhození ústavy je že opozice to udělá taky. Svět bez práva.

   2. Já dneska na FB napsal kacířskou myšlenku:

    Co když referenda nedopadnou a Rus řekne OK, nechcete nás, tak se stahujeme?
    A teď Ukrajino sto let splácej západu jeho nezištnou pomoc a ty EU pěkně plať poválečnou obnovu rozvrácené země ze svých deficitů a nedostatku energií…

    Víte, že by mě to vlastně ani nepřekvapilo?

    1. Jako myšlenkový experiment proč ne … ale zkusil jste domyslet i ty následky?
     Skutečně to považujete za možný plán ze strany Ruska?

     1. Zrovna Vy Gogo byste to měl chápat… pokud je Rusko tak na huntě, jak hovoří Strelkov a jak si myslíte Vy, tak by to mělo logiku ne? Je to způsob, jak se z konfliktu v podstatě vylhat, zkrátit frontu a politicky zachránit, co se dá.
      Navíc ty obraty tady na Západě, jak z pseudoreferend udělat platná referenda, když by to dopadlo podle nás…
      Možná proto sice Zelenský mluví o ofenzívě, ale nedělá jí, protože už á echo, že to dostane zadarmo.
      Nebo to Putinovi řekli v tom Samarkandu – vykašli se na to, ber ten kus Donbasu, co máš a hotovo a Putin si teď dělá politické krytí na ruský způsob. Proto ta rychlost.

      1. Dost by mě to překvapilo, i na poměry putinovského Ruska.

       Nevím, jak si představujete to svoje „na huntě“, ale Rusko má podle mě rozhodně kapacitu tu válku vyhrát. Jen holt udělali mnoho pro to, aby to prohráli – a o důvodech se tady nějak nediskutovalo taky proto, že jste tady tlačil tu svoji teorii, podle které všechny porážky a průsery jsou plánované a ve prospěch Ruska. Pak samozřejmě důvody hledat netřeba.

       Já jen zopakuju svůj názor, že vítězná válka Rusku umožní zvítězit i globálně (podmínka nutná), ovšem prohraná válka by s největší pravděpodobností znamenala otevření dalších front, aktivaci odstředivých sil, boj o záchranu uvnitř Ruska a nakonec i vynucenou reakci Číny, aby se zajistili proti použití poraženého Ruska proti nim.

       Takže já si myslím, že opouštění dobytých území není ve prospěch Ruska – byť to může být tu a tam vynuceno bídným stavem na poli a ve velení. (jak na jaře, tak nedávno)
       Což může trvat ještě měsíc, než dorazí posily a jestli samozřejmě se neprojeví pátá kolona v armádě nějak výrazněji.

       Plánovaný ústup za hranice do Ruska považuju za počátek konce a předpokládám, že kromě agentů USA to v Rusku nikdo neplánuje.

      2. Vidlaku, taky me napadla ta konspiracni teorie, kdy by se na zaklade neuspechu referenda v LDNR stahla armada RF na sve uzemi.
       Putin by to jakz-takz ustal, tech padlym Rusu nejsou desetitisice, ale EU by sla do kytek a Ukrajina jeste hloubeji …. 😀

    2. Něco podobného mně napadlo ke stažení se ruské armády od Charkova. Nepodařilo se zformovat místní charkovské bojové jednotky z tamních Rusů, tak ruská armáda odešla. Nebudou bojovat za někoho, kdo sám nic neudělá.

    3. O tom jsem psal včera – pokud referenda nedopadnou, SVO skončí a RF se bude moci soustředit na to, aby se Ukři nemohli k Černému moři ani přiblížit.
     Donbasany bude čekat krvavá lázeň (což Ukři umějí VELMI dobře) a nikdo pro ně nehne prstem (jako pro ně nehnul posledních 12 let).

     Ukrajina nic splácet nebude. Se značnou pravděpodobností zanikne rozparcelována na claimy jednotlivých věřitelů (tedy území s uhlím, plynem, úrodnou půdou a případnými dalšími zajímavými komoditami) a na zbytkový pseudostát v Kyjevě a okolí. Ovšem až po provedení etnické čistky na Donbasu.

     Nikdo nic opravovat nebude. Claimy budou fungovat jako „bantustany“ v JAR – tedy pracovní lágry s extrémně chudým obyvatelstvem, jemuž bude znemožněno odejít kamkoli jinam. A majitelé claimů SI budou investovat do SVÉHO zázemí a do SVÝCH provozů.

     Otázkou spíš je, jestli na EU nějaké claimy zbudou. Anglosasové udělají vše pro to, aby se tak nestalo a impotentní a zcela odzbrojená EU s tím nebude moci dělat vůbec nic.
     Nejspíš na ni zbude jen živení kyjevského městského pseudostátu.

     1. Vy si skutečně myslíte, že by některé oblasti mohly sjednocení odmítnout?

      Jednak podle mě Rusko ta referenda pořádá s vědomím, že to mají jisté a nebudou muset podvádět, a za druhé, jsou nejspíš připraveni i podvádět, kdyby to bylo někde lokálně nejisté.

      Fakt je, že to mohli pořádat v lepší atmosféře, předtím, než se dostali do defenzivy, VSU převzala iniciativu a Rus se je nucen zakopat, bránit zuby nehty, dokonce kvůli tomu i likvidovat infrastrukturu. Chtějí nějak formálně zakotvit dosažené výsledky.

      Udělat referendum, dostat NE a muset vypadnout, to by byla rána to vlastní nohy. Ne-li do hlavy.

      1. Ale vůbec ne – jen by naplnily vize, které tady stále publikujete – vy byste z toho, že jste celou dobu měl pravdu, snad radost neměl?

       1. Já poslední roky moc důvodů k radosti z toho, ze se moje temné předpovědi naplňují, nemám.
        Já bych mnohem radši žil v zemi prosperující a technologicky se rozvíjející a ne v protektorátu likvidovaném Německem, uvrhaném do technologického středověku.

        A v ostatních oblastech je to podobné. Jen prostě stejně jako nejsem schopen jásat nad Grýndýlem a genocidní politikou Německa, tak stejně tak vidím realisticky i jiné oblasti.

        Ani nejde tak dalece o to, komu bych třeba fandil. Prostě když vidím, že to jedna strana vede k debaklu, tak to napíšu. Neznamená to, že by to bylo moje přání nebo že to je nevyhnutelné. Ale odmítám průsery vydávat za výhry.

      2. Gogo: V Chersonu, který, je blízko u fronty a společnost tam bude názorové rozdělena, můžou obavy z trestu za zradu hrát roli, ale víc na východ okolo Doněcku už se už místní lidi provinili z pohledu z Kyjeva tolika hříchy, že jim nějaká účast v hlasování víc uškodit nemůže.

 18. Držme si tedy dnes a ztra palce. Taky je budu držet, v urně to má za naši rodinu v Praze SPD jistý . Jen chci říct, možná to třeba nevyjde leckde až jak si představujeme. Čekáme pořádný zachvění, ale stát se může cokoliv. Pokud přijde, slavme , ale pokud ne, prosím nepropadněme malomyslnosti! Revoluce nemusí zvítězit tak rychle jak si přejem…může k ní být i cesta delší a zase bude třeba důkladnější. Dnešek patří jim,ale zítřek je náš!

  1. Je dobře Kamilo, že jste to sem dala. Mainstream, který samozřejmě musel vědět o tom jak se dostal pan Vrábel do problémů jen žvanil o dluzích , soudech a neplacení sociálního a zdravotního, ale tento pro celou věc důležitý aspekt vynechal. Proč asi, to všichni víme.
   Ta hydra v podobě pětilepry se nezastaví před ničím , chtěli ještě před demonstrací na 28.9. pana Vrábela dostat k soudu a urychleně jej zadržet, to se jim nepovedlo, pan Vrábel odcestoval do Srbska a tam zůstane do té doby dokud se mračna nepřeženou. Ale máme možnost mu pomoci, ta pomoc může být jen jediná, podpora v podobě malého příspěvku. Je nás hodně, stačí, aby každý z nás poslal pár korun na účet který založila paní Zuzana Lili a je to účet na oddlužení pana Vrábela

   č. účtu 297757185/0300
   v.s . 3757
   Do poznámky je nutno napsat “ Dar panu Vrábelovi- oddlužení.“

   Dobré určitě bude, když si vše ještě ověříte na profilu paní Zuzany Lili.

   A nezapomínejte, že pan Vrábel to co dělá, dělá také pro nás a to je k nezaplacení.

   1. Pan Vrábel je profesionál a odvedl kvalitní práci. Pro nás !
    Nevděk je hnusná vlastnost. Panu Vrábelovi by se mělo pomoci. Aby se vymotal z dluhů. Tečka.

 19. Uz druhe OT dneska, ale stoji to za to.
  Pekne priznani cloveka, ktery na jednom z nejvyssich postu v zemi mel leta vlin na ekonomiku CR.
  A dneska trousi rady nalevo a napravo za tucne penize.
  On se o svoji „praci“ evidentne neboji.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pomahat-podnikum-Vzdyt-nemame-nezamestnanost-Miroslav-Singer-krouti-hlavou-715051

  „Podle něj ale není správná cesta, aby stát za každou cenu krachující podniky chránil. „Máme nejnižší nezaměstnanost v celém OECD. To je má odpověď,“ prohlásil Singer. „Naše inflace je mimořádně vysoká a debata o tom, proč a jaká je, určitě není cesta ven. Nevede přes to, že budeme v ekonomice s nejmenší nezaměstnaností pomáhat zaměstnavatelům udržovat pracovní místa. To říkám s naprostou jistotou,“ dodal Singer.“

 20. Budu zase konkrétní.

  Jeden z čtenářů mne vyzval, abych, tak jako na jistém alternativním webu, zveřejnil pro jednotlivé senátní volební obvody svoje doporučení koho volit. O tom webu vím, ale nechodím na něj. Nemám důvod. Nicméně tenhle článek s tím doporučením jsem si přečetl. A nestačil se divit.

  Jeho autorka, studovaná dáma, s tituly před i za jménem, která se usilovně snažila uchytit ve velké politice, tam velmi procítěně rozebírala, kdo je podle JEJÍHO mínění nejvhodnější senátní volbou. Když jsem dočetl, nezbylo mi nic jiného, než konstatovat, že pokračuje ve svých až brutálních politických omylech.

  Já totiž nezapomněl, jak se kdysi tvrdě angažovala v v TOP09 a byla zcela odvařená z Kalouska a zejména Schwarzenberga a jak je veřejně adorovala. Dávno již tomu, tvrdě jsme si to tenkrát rozdali na Aktuálně.cz Život, zejména jí, velmi názorně ukázal, kdo z nás měl pravdu. Ale o to nejde! Kvůli tomu bych teď už dávno nepsal. Co bylo, to bylo.

  Jenže ona jmenovaná svým doporučením čtenářům onoho webu dokázala, že se nic nenaučila a nic nepochopila!!! Opakuji – zejména u senátu to v žádném případě NENÍ o tom, koho bychom v senátu příště mít chtěli, kdo se nám jeví jako politicky nejpřijatelnější, jako o tom KOHO TAM MÍT ZA ŽÁDNOU CENU NEPUSTIT!!! Tohle a nic než tohle je ono pověstné k.o. kritérium!!! Uniká mi, že tuhle jednoduchou pravdu paní doktorka nechápe.

  1. Zdravím vlku, oceňuji, že jste opozici (ANO a SPD) zařadil alespoň do škatulky chemoterapie, je to tak a vždy to tak bylo, , většinou volíme pro nás menší zlo.

   Ano, strategie je jasná, souhlas Vámi.

   Směrem k „paní doktorce“ bych nebyl tak ostrý. Řeší to něco, proč? Každý z nás dělá sem tam větší či menší přemety, někdy si to ani neuvědomuje.

 21. Na našem vesnickém dvorečku máme kandidáty do zastupitelstva celé tři strany.
  Jednu z nich vede na prvním místě paní starostová, kterou poměrně nedávno vyneslo členství v PIRSTANu až do sněmovny.
  S údivem jsem zjistil že paní starostová kandiduje do zastupitelstva obce s čistým štítem bez politické příslušnosti!
  Ptám se, kolik takových je ještě všude nejen po vesnických dvorcích?
  Kolik jí podobných čulo průser a honem se zbavili přítěže nežádoucí strany, jen aby je lidé opět zvolili?
  A lidé mají bohužel povětšinou hodně krátkou paměť…

  1. To je na tom to nejhorší. Že se ti vykukové naučili svou stranickou příslušnost skrývat.
   Právě proto nevolím do městské části. Ty lidi neznám.
   Třeba Rezidenti 1 vypadají jako slušné uskupení. Na čele Klasnová, bývalá Veverka, celkem sympaťačka, ale neodvažuji se jim to hodit. Protože o těch za Klasnovou nic nevím. Tvářej se, jako že jsou všichni politikou nepolíbení… Tak určitěééé 🙁
   Vynahradím si to na magistrátu. Tam kandidují SPD+ Triko+ Hnutí PES , jasná volba!!!
   🥰

    1. To se máte. U nás jen strany z pětikolky a pár tajemných lidiček, kteří nechtějí opilce a hluk.
     😀
     Což bude poněkud složité, neb na P-1 se tradičně hemží cizinci. A ti si moc rádi ožerou držky. A pražští hostinští nic nenamítají. 😀 Se jim nedivím!
     Kdyby si v přízemí domu kde bydlím cizinci neožírali držky , tak by tamní restaurant zkrachoval a musela bych platit vyšší nájem.
     Je to složitý!😀

  2. Příchozí vejda (9:14)
   Každopádně to má jedno malé + ( statistika), oněm stranám ubydou tito z vesnických dvorků ve statistických číslech. Nebudou se moci ohánět tím kolik mají zastupitelů, starostů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *