16 dubna, 2024

Pražský taktický speciál

Dnes odpoledne se otevřou volební místnosti, skončí slova a začnou činy. Já přestanu otravovat s volební matematikou a nechám to na vás. Mám dost podobné pocity, jako před demonstrací začátkem září. Vyjde to? Dostaneme Pětikolku od válu? Podaří se nám vyrobit hodně naštvaných modroptáků, kteří budou vědět, že za všechno může jejich předseda? Přesvědčili jsme dost nevoličů, aby se zvedli, šli volit, nevolili pětikolku a nenechali propadnout hlas? Bojovali jsme dobrý boj? Teď už je to ve vašich rukou.

Ještě jednou (už je to naposled) zopakuju: Cílem těchto voleb je odstavit Pětikolku. Vyrobit Fialovi naštvanou opozici ve vlastní straně. Tentokrát nevolíme srdcem a nevolíme to nejlepší pro svou obec či město. Děláme jim z voleb zabíjačku. Výsledkem nemá být skvělý starosta na radnici, ale vláda v panice. Jsme ve válce za Českou republiku. Chceme si ji vzít zpátky. Teď vedeme první bitvu a budeme mít ztráty. Na některých radnicích to prostě bude vypadat jak v opičárně.

Ale starosta vám pracovní místa nezachová a nezařídí vám levné energie.

Taktika, taktika, taktika. Jít k volbám, nevolit pětikolku, nenechat propadnout hlas. Jasné? Že to znamená volit proti svému přesvědčení? To je teď jedno. Pokud nezachráníme republiku, nezachrání se ani obce, ani nikdo z nás. S tím jdeme do voleb, toho musíme dosáhnout a je třeba tomu podřídit všechno.

Právě kvůli této předvolební matematice a taktice se dneska ještě musíme pověnovat situaci v matičce Praze, kde podle nás vidláků vznikají všechny problémy této republiky, kde už se nedá na ulici říct svobodný názor, kde vás vyhodí z práce za vyjádření nepatřičné sympatie, kde vás semelou za jednu větu na fejsbůku, kde se mezi sebou řádně fízlují a kde se dělají největší podrazy. Praha je prostě specifická. Líbodémo tu vítězí na celé čáře a ideologie je tam tak pevná, že se na magistrátu může hodně krást i hodně ničit, ale stejně jsou volební preference pevné ve jménu ojrohodnot.

Dělat v Praze primátora je úplně na houby, protože se nedá nic udělat dobře. Všechny lobystické tlaky jsou tam na kvadrát. Furt se každý s každým soudí. Za Béma se kradlo, ale alespoň se také stavělo. Za Hřiba se už jen krade a nestaví… Mezitím tam byli nějací Hudečkové, Svobodové, Krnáčové… k ničemu. Ale… je to dobře placené místo a vysloveně svádí k papalášství.

Odhaduje se, že volební potenciál „alternativy“ je v Matičce stověžaté tak 30%. Nejméně dvě třetiny hlasů jsou jasně dané už předem a nebýt války a hrozící bídy, nic by se na tom nezměnilo. I teď je v Praze nadprůměrný počet voličů, kteří pevně věří, že Fiala má vše pod kontrolou a celý průser s energiemi se jich dotkne jen tím, že budou méně často chodit do restaurace. Jediná skutečná opozice proti Pětikolce je v Praze ANO. Ti jediní mají reálné preference.

V Praze může mít alternativa jen jednu jedinou ambici – vyšoupnout pětikoaličního Hřiba a možná dosadit Nachera. Všechno ostatní je na úrovni fandovství ve fotbalovém klubu.

Navíc v Praze kandidují všechny možné malé a ještě menší strany. Soukromníci, Rozumní, Svobodní, různá místní líbodémo uskupení, například ČSSD se Šabatovou (V životě jsem neviděl tolik politického diletantismu, a to říkám jako dlouholetý volič ČSSD a zarytý levičák). A samozřejmě kandidují všechny velké a zavedené strany, které to mají s Českou televizí dobře domluvené…. prostě je to tam mumraj první kategorie a líbodémo jasně vede.

V Praze se dá udělat jedna jediná věc. Samozřejmě nevolit Pětikolku, to snad nemusím zdůrazňovat. Ale je v podstatě nezbytné volit SPD. Protože ti tam mají voličskou podporu blízkou pětiprocentní hranice. Jsou na hraně. Babišovo ANO se bez problémů dostane a je v této chvíli celkem jedno, jestli budou mít 20%, nebo o trochu víc, či méně. Jde o to, aby pokud možno nepropadlo těch skoro pět procent hlasů od Okamury. Pokud se SPD nedostane na magistrát, tam zůstane ANO podstatně osamělejší a podle toho tam budou s opozicí zacházet. Primátor Houba zůstane a nebo bude nahrazen něčím jako Čižinský…

SPD je jediná z menších stran, která má šanci se tam dostat. Nechci vám – rozumným Pražákům radit, ale pokud chcete otřást Pětikolkou v samém jádru, pokud chcete mít Fialu a spol. seřvaného od jeho nejbližších, tak volte SPD. Při trošce štěstí to pochopí i nějací vymrzlí bývalí voliči Pětikolky a udělají to stejně. SPD vzalo na svoje kandidátky hodně lidí z malých stran. V posledním půlroce přesvědčovali, prosili, jednali a každý z malých, kdo měl rozum, tak se s Okamurou domluvil. V podstatě zůstali jen ti neústupní a srdcaři, kteří teď dělají líbodémo užitečné idioty a ubírají hlasy opozici. SPD spolu s ANO mají alespoň teoretickou šanci dostat Hřiba ze sesle, udělat mezi ojrohodnotnými paniku, vnést mezi ně rozkol a zpřeházet zavedený systém.

Ne, nebude to nic ideálního, protože líbodémo voliči nikam nezmizí a budou opruzovat mnohem víc než teď. Ale noví zastupitelé budou vědět, odkud se jim dostalo podpory a komu mají být vděční. O to se s Pepe Nerušilem postaráme. Budou o vás vědět, budeme jim to připomínat a postaráme se, aby vaše problémy dolehly opravdu až primátorovi osobně.

ANO se na magistrát dostane každopádně a v této chvíli je důležité, aby se SPD dostala také a přidala opozici svých pět procent. Je to lepší, než aby ANO mělo o dvě procenta víc. V této chvíli je důležitější pozvednout kováříčka, než kováře.

Neudělejte stejnou chybu jako loni v parlamentních volbách. Nevolte ty malé, jen vám propadnou hlasy. Nevolte Pětikolku a volte SPD. V Praze je to úplně jednoznačné.

Já vím, že to komentuju z vesnice. Že nevím úplně všechno, že jsem ledacos opomněl. Ale jsem si celkem jistý, že pokud mě v tomto případě neposlechnete, tak na moje slova dojde. V Praze se hraje o to, aby se tam pokud možno nedostali STAN, což se může podařit a aby se dostalo SPD, což se také může podařit. Když všechno půjde dobře, může být Hřib odejít a místo něj může nastoupit Nacher za ANO a to ještě jedině tehdy, když Nacher pěkně podá ruku SPD a v družném rozhovoru spolu urovnají loňské předvolební spory. Všechno ostatní jsou chiméry a vzdušné zámky.

Jasné?

Samozřejmě jste všichni dospělí a můžete to vidět jinak. Rozhodujete se sami za sebe, lístek se do obálky ještě pořád dává za plentou, pořád se to sčítá ručně a neposílají se podezřelé obálky ze zahraničí. Jednou za čas máte plné právo udělat, co chcete. Ale alespoň se zamyslete, jak to dopadlo loni v parlamentních volbách… memento mori!

Přeji nám všem hodně štěstí.

Váš Vidlák

PS.

Hele, tyhle volby budou fakt napínavé. Pětidemolice se bojí, jako nikdy. Uchýlili se dokonce k praktikám za hranou jakékoliv slušnosti. Mám zprávy z několika míst, kde dneska vládne Pětikolka o nemístném tlaku na lidi, kteří jsou na chvostu opozičních kandidátek.

Abyste tomu rozuměli. Tuším, do předvčerejška 14.00 hodin, mohli kandidáti z kandidátky ještě odstoupit. Mám echo z více míst, že několik minut před druhou odstoupilo z kandidátek poměrně dost lidí a kuloárně to zdůvodňovali tlakem na ně, nebo jejich rodiny.

Rozumíme si – každá kandidátka má na čele lidi, kteří odmakají kampaň a mají šanci se dostat do zastupitelstva. Ale kandidátku je třeba naplnit celou, což bývá problém dokonce i pro hnutí ANO, protože lidi nejsou. A tak se tam objevují rodinní příslušníci, zaměstnanci úřadů a podobně, kteří nemají šanci na zvolení, ale jsou důležití do počtu. Vím o kandidátovi, který „dobrovolně skončil,“ protože mu bytostný demokratický starosta za ty správné evropské hodnoty řekl, že když neodstoupí, jeho manželka učitelka jaksi bude ve škole nadbytečná.

Podobných příběhů se ke mě včera dostalo víc. Odstoupení kandidátů na poslední chvíli, několik minut před vypršením termínu.

Když už to nejde jinak, tak začínají modroptáčtí svazáci bojovat tím, aby protivníci měli nekompletní kandidátky, což je procentuálně dost oslabí. Tak daleko jsme došli. Schválně si to ve svých městech ověřte.

Takže běžte všichni k volbám a nandejte jim to. Zničte jejich kariéry, zničte jejich vize, vyrobte tisíce naštvaných modroptáků. Nevolte pětikolku a nenechte propadnout hlas. Za sviňárnu s tlakem na kandidáty si nezaslouží jen prohrát, zaslouží si být vypráskáni z politiky napořád. Jít k volbám, nevolit pětikolku, nenechat propadnout hlas, netruchlit nad drobnými škodami. Řešíme teď zásadnější věci.

PPS.

Heleďte, já si musím nasypat popel na hlavu. Když jsem včera vydal svůj senátní speciál, tak jsem hned na prvním místě v obvodu Beroun napsal, že jsou tam dvě velká jména. Oberfalzer, který prostě nesmí projít, protože je Modropták… a pak Sidovský, který je známý a půjde s Oberfalzerem do druhého kola.

Během dne jsem dostal neuvěřitelné množství mailů, proč jsem nepodpořil Auředníka, který tam kandiduje jako nezávislý kandidát a má z našeho hlediska velmi rozumné názory. Odpovídal jsem, že tentokrát jde o taktiku, že proti Auředníkovi nic nemám, ale prostě Oberfalzer a Sidovský…. ale když jsem odpovídal asi už na sedmdesátý mail od voličů z Berouna a okolí, tak jsem se zarazil a začal jsem si říkat, že těch lidí, kteří podporují Auředníka tam zase není tak málo… zkrátka by to mohlo znamenat, že ten chlap by mohl mít větší podporu, než to vypadá.

A včera večer… bum ho, sám Michal Auředník osobně, mi píše… Tož jsme si vyměnili pár zpráv, já ho nejdřív trochu odbyl s poukazem na taktiku, ale on byl úporný jak střevní choroba… a přitom milý a zdvořilý. Tož jsem si řekl, že jsem možná v tomto případě ustřelil… Jestli byl stejně neodbytný i v kampani, tak by to mohl dát i v takové konkurenci a ten počet mailů nelže. Koneckonců v nejhorším případě prostě v druhém kole se skřípajícími zuby doporučím Sidovského, i když u toho budu muset pustit klimatizaci a otevřít všechna okna. Ale… možná by k tomu dojít nemuselo, protože Auředník do poslední chvíle maká a ještě v deset večer ještě řeší každý koutek, kde by se našla nějaká podpora.

Jsem prostě sentimentální, ten chlap se mi líbí. Hoďte mu to. Slíbil mi, že pokud se dostane do druhého kola, tak mě navštíví. Ale Auředníku! Jestli slib nesplníš a nenavštívíš mě, tak přísahám Bohu, ve druhém kole doporučím podpořit Modroptáka! Ne, jen straším.

381 thoughts on “Pražský taktický speciál

 1. Sídliště východní okraj Prahy – volební účast v naší komisi necelých 20 procent, většina ročníky 70 a starší.
  V sobotu bývá účast slabší.

 2. Tak se Okamura právě odvařil… Nasdílel si plakát jakoby od Vrábela s Havlem s upozorněním na svoji demonstraci v Ostravě a dal si to na fejsbůk. Už to tam lítá, Okamura zneužil demonstrace pro sebe, lidi mu nadávají a spílají. Organizátoři prý ostravskou demonstraci zrušili.
  Okamura se může směle postavit vedle Fialy. Oba zničí svoji stranu.
  Takový diletantismus jsem od Okamury nečekal. Pustit to uprostřed voleb… Každopádně, kdyby ty volby pro alternativu zase tak dobře nedopadly, už máme univerzálního viníka. Okamuru.

  1. Schylovalo se k tomu už před cca 3 dny, dával jsem echo, že používá logo Česko na 1. místě. Jsem zvědav, jak se bude chovat dále.

  2. Tohle vypadá na zpravodajskou hru – ale od Vidláka.
   Napřed koncentruje zájem voličů na SPD – aby je mezi dvěma termíny voleb znechutil.
   Koho teď mají ti chudáci volit? Nikdo není dokonalý? [;>))

   1. Pravda – čí bude demonstrace? Naše? Jejich?
    SPD ne, komunisti fůj, ANO ani nápad, PRO zatím není příliš potřísněno.
    Pánové, blbneme na doby. Někdo s vámi manipuluje a ani to nevíte.

    1. Ono je to jednodušší. Prý ho oslovil ostravský promotér, Okamura souhlasil a sám promotér mu nechal udělat plakátek. Akorát se to nedozvěděli Vrábel a Havel… Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel… Jen si teď počkáme, kdo tím blbcem byl.
     Každopádně, pokud volby dopadnou dobře, tak se na to zaopomene. Pokud dopadnou blbě, tak máme viníky… 🙂

   1. Je možné, že to udělal pan Smetana organizátorům na truc, protože už při organizování demonstrace 3.9. byl velký potížista. Chtěl souběžně udělat demonstraci v Ostravě a když s tím organizátoři nesouhlasili, tak je začal pomlouvat. Vše se dá vyguglit. Tím ale neomlouvám chování Okamury. V Praze vystoupení zarytě odmítal a odmítá, a Ostrava ,pod stejným hlavním organizátorem, nevadí. Navíc na plakátě slibují přenos z Václaváku, ale i v Ostravě má řečnit Petr Hampl, Ivan David, Procházková aj. To se budou s tím přenosem překřikovat nebo tu demonstraci o ty řečníky prodlouží?

   2. Já mu věřím. Uznávám, že není prvoplánový Einstein, ale je za ním úctyhodné dílo. SPD je dlouhodobě úspěšná strana a přežila i vlastní vytunelování. Takže v tom Tomiovi něco je!
    Holt nemůže být každý den intelektuální posvícení. 😀

 3. Zajděte na ulici, do okolí a podívejte se jak si žijou ti, co na to maj. Voni nigdy nikdy nebudou chtít změnu narozdíl od těch, kteří už se s něma nechtějí stýkat a mají tolik hrdosti aby nechodili somrovat po ouřadech pro dávky. A tak když je vidět jen ty krásné hajzly, kerým se leskne kožich na dluh lidským potem koho by sralo, že je přez přes milion, spíš dva už chudejch dostatečně. Ti se mají zase vrhnout komunistům nebo Kadimůrovy Kadimůrovi do náruče. Ne. Ti už roky nevolí ty svině a neposlouchají drenážní kecy o tom dobře kerej bude až na svatýho dyndy. Dyndání je na draka. Volte jen voje potřeby a sečítejte je pro správce, kerej je vykoná za přiměřenou mzdu. Ale koho to zde vůbec gdy kdy napadlo? Nigdy Nikdy. A jak je to možné?????
  No protože berou víc než by to bylo možné….. Tak je to
  No a to je ten problém, ze kerého není úniku.

  Příště to misto do korektury půjde rovnou do stoupy.
  Zakladatel

  1. „Příště to misto do korektury půjde rovnou do stoupy.“

   Tak to jste mě velmi překvapil, Zakladateli.
   Opravovat Sasinovi jeho typické gdy, nigdy.. atd., které odjakživa charakterizuje jeho rukopis, je asi tak stejné jako byste prováděl korektury Ládikových básniček.
   I to puritánství by mělo mít své meze.

   1. Maneco, jak můžete sasinovu zpotvořenou „češtinu“ přirovnávat k Ládikovu brilantnímu stylu?! Z toho sasinova typického rukopisu bolí oči i celý člověk. U Zakladatele nevidím puritánství, ale nutné hygienické opatření. Jinak by tu dopadlo jako na původních Kydech.

   2. On se jistě i se svým originálním poleno-pisem uplatní jinde. Je to přesně tak, jak píše favorit: když to tady nechám, za chvíli tu budeme jak na chánovském sídlišti. Jasně jsem to napsal několikrát. Je možné, že někdo má jiný názor; ten nikomu neberu. Ostatně – nutí někdo čtenáře, aby sem chodil? Komu se můj žebříček hodnot nelíbí, může chodit jinam.

    Od Sasina je to naschvál; předvedl, že psát standardní češtinou, když na to přijde, umí. – Na naschvály já nehraju.

 4. Jak jsem zde slíbil „před svými druhy“, 2 x odvolen Okamura. Jen se mi otevře Seznam, vidím oslavný článek, jak „aktivistka“, staročesky fašistka, nacistka hodila po Okamurovi dortem nebo čím. Kdyby někdo hodil po Petro Fialenkovi výkalem, což by byla jen opravdu malá odměna za to, co už stačil pro náš národ udělat, byl by od LukačeSSesákoviče také oslavný článek nebo bychom četli nekonečný brekot nad odporným, sprostým chováním, kdy by jen jméno M.Zeman bylo vyměněno za jiné ?
  S liberastickým pozdravem Vítězství zdar !

 5. Pro Vidlaka z naseho mestecka v okrsku kde sedim ve 20 h účast mizerna 21% uvidime jak se zitra projevi dopoledni prochazka do mesta …. ke kandidatce ….SPD zde nic nepostavila respektive dva lidi s podporou SPD ti to odpiskali uz pred 14 dny duvody se lze jen dohadovat…do zastupitelstva se tu voli 21 kusu za sebe a sve svedomi jsem lidem ,kteri mi naslouchaji ukazala jedinou moznou volbu ANO … sama jsem volic SPD … takze je to takove smutne….

  1. Pak nám také dejte echo po sečtení hlasů.
   Vypadá to, že se splní moje předpověď nízké volební účasti. Teď jen doufám, že bude nízká, protože nepřišli voliči Pětikolky.

 6. A tohle si Fiala ani Pekari jako volební program nedali!
  Pěstování zeleniny za použití biohnojiv z rodinných zdrojů, zaručeně bez použití ruského plynu!
  ————–

  „V Rakousku a Německu začali pěstovat zeleninu na hřbitovech

  Podle německého zpravodajského portálu Agrarheute začali obyvatelé rakouských měst využívat opuštěné hroby na hřbitovech jako zeleninové záhony.
  Od SM – Admin –
  23.9.2022 44

  Ve městech roste poptávka po zahradních parcelách. Proto vídeňský hřbitov začal pronajímat hroby, o které se nikdo nestará, k pěstování zeleniny. Mezi zeleninou a rakví (nebo tím, co z ní zbylo) je nejméně jeden metr zeminy, takže se není čeho obávat, tvrdí iniciátoři. „Hřbitovní zahradníci“ se tak snaží rozptýlit obavy některých lidí z bezpečnosti produktů pěstovaných na hrobech.

  Birgit Ehlers-Ascherfeldová, předsedkyně Svazu německých hřbitovních zahradníků, rovněž odmítá zdravotní obavy spojené s pěstováním ovoce a zeleniny na hrobech: žádná plodina není zakořeněna tak hluboko, aby se dostala do kontaktu s lidmi nebo jejich ostatky, kteří jsou pohřbeni na hřbitově.

  Myšlenka využití nepoužitelných hrobů městskými zahrádkáři má v současné době stále větší podporu. Plocha hrobu je asi dva a půl metru čtverečního a stojí 75 eur ročně. “
  ———-
  Doporučuji na hrob zasadit rychlerostoucí švestku.
  Slivovice by se dala pálit přímo v přilehlém krematoriu.

  1. Ano, Němci byli vždy velice progresivní ve využití lidských ostatků k dalším účelům, jako mýdla, stínítka k lampám, posyp chodníků a tak dále.

    1. Nebyl to také nějaký nejmenovaný, budoucí ne-prezident, který chtěl vázat stranické knížky do kůží kámošů z opo (myslím opičí) smlouvy?

     1. Byl Ale tenkrát to nebyli kámoši. Těmi se stali až po čase. Ono se to ( v politice) průběžně mění.
      K tématu též mistr Orwell: … tehdy zrovna válčila Eurasie s Oceánií

  2. Pokud budou chtít zužitkovat nebožtíka, tak réva si na něho v pohodě dosáhne. Ani tak tam ale za € 75/rok hroznů nenaroste.

  1. Mě spíše fascinuje, jak se komentáře na novinkách tetelí blahem nad tím, jaký že je Okamura pitomec.
   Halt asi nikomu z nich nedošlo, že za cenu jednoho hlasu se mu podařilo hodit vidle do možného znehodnocování volebních lístků… 😀

      1. možno ma pamäť klame, nemám ju tak dobrú, ale tuším, že zrovna Vy s generáciou dorastajúcou na Tarantinovi nič spoločného nemáte, takisto ako som neporovnával Tarantina s týmto klipom.

   1. No, „světlý moment “ je silné slovo, spíše záblesk čerstvě zašlápnuté svatojánské mušky.
    My, odkojení intelektuálním humorem Targuse se jen tak s něčím nespokojíme!

    1. Zástupce pro týl šlápne na světlušku,
     nevida kolem, láduje si pušku…

     A z jiného sudu:

     Přechodník, přechodník
     Nadávaje lodník
     navštívil v přístavu
     vykřičený podnik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *