18 července, 2024

Po bitvě je před bitvou

Přátelé, dnes večer budeme vědět. Dnes večer se ukáže, jak jsme bojovali a také se ukáže, jak bojovali naši protivníci. Nenechme se mýlit, oni také mobilizovali voliče a dělali první poslední, aby odvrátili to, co jsme na ně chystali. Pokud zvítězíme, slavme… pokud nezvítězíme, nepropadejme malomyslnosti.

I kdyby to dopadlo nejlépe jak mohlo, i kdyby se v komunálu Pětikolka odebrala na smetiště dějin, bude to stát ještě hodně úsilí a svornosti, než si naši zemi vezmeme z cizích rukou zpátky. Pamatujte, že po volbách je před volbami.

Je třeba se chystat na další krok. Na středeční demonstraci na Václaváku. Pokud jsme dnes zvítězili, musíme tam zahulákat tak, aby to bylo slyšet každé vesnici i přes mlčení České televize. Pokud jsme dnes nezvítězili, musíme Václavák nejen naplnit, ale přímo ucpat i s přilehlými ulicemi.

Česká televize samozřejmě zase pilně mlčí, takže při trošce štěstí mezi sebe opět uzavřeme pár stovek pražských libtardů, kteří si v tlačenici budou muset vyslechnout, jak to vidí venkovští burani. Stejně by mohli dopadnou i nějací Dojče turisten, kteří by pak mohli doma poreferovat o novém Pražském jaru.

Nezůstávejte doma, přijeďte do Prahy. Že je to drahé? Za pár měsíců nebudete mít ani práci, ani peníze. Že je to daleko? Za pár měsíců se už nikam nepodíváte, protože benzín bude na příděl. Všichni jsme viděli našeho derniéra a jeho jasné signály. Všichni vidíme, pro koho dopravdy vláda pracuje. Bojujeme za naše děti, byť ty to někdy nechápou. Tak sakra bojujme jednou pořádně!

Já pro vás dnes něco mám…

Minulý týden jsme tu několikrát prokydávali naše obavy. Že tady demonstrujeme, snažíme se o změnu, učíme se sounáležitosti a toleranci… a ono to pak dopadne jako vždycky. My si připneme trikolóru složenou do tvaru jedničky, že máme republiku na prvním místě, přijedeme do Prahy, zaplatíme si to, zahulákáme… a nakonec zjistíme, že si náš boj někdo zprivatizoval, vylezl po našich zádech ke korytům a pak rád zapomněl, kdo ho tam vyslal. Všechno bude použito. Budou vytaženy dávné křivdy, fámy, hoaxy, nepravdy… cokoliv. I na spáleništi si někdo ohřívá polívčičku. Tady nejde o nic menšího, než o naše otroctví.

Říkal jsem už několikrát, že potřebujeme ještě druhý symbol. Symbol venkovských vidlí, který bude všem říkat, že tentokrát si to vzít nenecháme. Symbol, že jsme se odposledně poučili. Symbol, že na nás nikdo nemá bianko šek. Symbol, že tu demonstrují lidé práce, tátové od rodin, mámy od dětí, ba i důchodci, kterým to není jedno. Symbol, který ještě nebyl použit, ze kterého naše pravdomluvná mééédia hned tak neudělají jasný důkaz našeho extrémismu. Zároveň je to symbol, že už nepotřebujeme majnstrýmová média, že už máme vlastní komunikační kanály. Symbol, že máme vlastní mluvčí i vlastní zpravodajství. Symbol toho, že mééédia už nerozhodují, o čem se bude či nebude mluvit. A také symbol toho, že si nás nikdo nemůže přivlastnit. To my si budeme volit politiky, oni nebudou volit nás.

Na demonstraci nejdeme lustrovat řečníky. Jdeme tam, aby nás přesvědčili a aby se osvědčili. Necháváme je mluvit i jednat, abychom včas zjistili, koho stojí za to následovat. Ještě nejsou volby do sněmovny. Všichni ti řečníci budou muset vybojovat nejednu bitvu, mnohokrát osvědčit odvahu, překonat nedůvěru a ukázat charakter. Jdeme jim dát příležitost, aby mohli ve svých tornách najít maršálské hole. A zároveň jim jdeme ukázat, že se mají o koho opřít, že náš národ nezahynul. Jdeme jim ukázat sílu, která nemůže být přemožena, může být jenom zrazena… Bratrství a důvěře je třeba se učit. To nepřijde samo. Proto jsem vás vyzýval, ať si připnete symbol vidlí. Fantazii se meze nekladou.

Ale hned jak jsem to napsal, chytilo se toho několik přátel a začali tvořit. Vytvořili toto:

Jdeme si vzít naši zemi

Přejí si zůstat v anonymitě, proto jim chci alespoň takto poděkovat za jejich práci.

Pokud to chcete použít, klikněte zde. Vytiskněte, podlepte, dejte „sichrhajcku“ a máte odznak. Nebo si to prostě natvrdo nalepte pomocí pásky na rameno. Jsme národ improvizátorů a šikovných ručiček. Jistě vymyslíme i spoustu dalších možností.

Na srdci mějme trikoloru ve tvaru jedničky. Aby každý viděl, kde je náš domov. Na rameno si připněte vidle. Aby každý viděl, že se nebojíme vzít za práci i za obranu a že to u nás zpravidla děláme tím stejným nástrojem. Ukažme našim budoucím ministrům, že mají číst Vidlákovy kydy. Ukažme sobě navzájem, kolik nás je. Na znamení, že jsme stále jeden lid, bez ohledu na to, kdo nás svolal a kolik chyb se při tom stalo. Myslete na to.

Sejdeme se pod koněm.

583 thoughts on “Po bitvě je před bitvou

 1. Naposled k tomu prozření:

  To, že se už dávno projevující devastační účinkování současné vlády ještě nepromítlo do skutečně žitých každodenních životů té rozhodující masy naší společnosti, která o volbách zase zůstala sedět na svých prdelích doma na gaučích, považuji alespoň pro sebe za zcela jasný signál, který mně chyběl a kterému se nyní přizpůsobím.

  Je mi zcela jasné, že pro ty doma sedící na gaučích to Fiala vede natolik dobře, že k žádnému prozření společnosti zatím nemůže dojít, i kdybychom se na Václaváku doslova namnožili a do blba to tam vysvětlovali.

  Jestli, Vidláku, na půlnoc chystáte nějaký takový podobný článek, tak právě proběhlé volby mně jasně ukázaly, že ten avizovaný Václavák toho 28.10. bude už jen předčasným, bohužel, plácnutím do vody.

  Jsem už natolik starý, abych věděl, že pokud mě někdo vyhazuje dveřmi, tak mu tam nemám lézt zpátky oknem! Proto místo stání na Václaváku bude pro mne a mé blízké mnohem přínosnější si povídat s dětmi a pomalu je připravovat na nouzi a strádání, které s blížící se zimou vidím jinak než ta masa mých spoluobčanů, která volila, jak volila, nebo nevolila vůbec. Hodlám svým dětem vysvětlovat, co asi tak všechno se za tou nouzí, strádáním a šlendriánem skrývá či skrývat může či skrývat bude! Jen doufám, že jim z toho mého povídání zůstane v hlavičkách více než mnohým z již dávno zapomenutých hesel z toho celkem vydařeného Václaváku 3.10.

  1. Pane blbiš.
   Právě že je nutno protestovat,jinak by to považovali za výhru a dovolovali by si ještě víc. Také by organizátoři byly deptáni že to rychle vzdali a není na ně spolehnuti.

   1. Není možno mlčet, i když rizika jsou známa. Nejsme přece loutky, které je možno vodit podle toho, jak kdo ze zvolených pískne. Oni se domnívají, že činí dobře? Tomu snad ani sami nevěří. A pokud ano, je třeba jim zřetelně říci, že dobře nečiní. A naše děti? Ty to poznají na vlastní kůži. Jde o to, že i jejich stádo mohou ovládnout jejich pastevci, kteří se změní ve vlky, abych dodala trochu toho psaného proti zdravému rozumu.

    1. Emo, na mě to, proboha, nezkoušejte, zkoušejte to na těch náměstích na ty, co nešli k volbám, nebo tak blbě volí!
     Co si namlouváte, tuhle ve volbách předvedenou zabedněnost „lickými“ způsoby a žvaněním už neodstraníte, ale dělejte, jak myslíte!

   2. v tom Vám samozřejmě nebráním, klidně si protestujte, já se soustředím na to, co mohu ovlivnit a taky ovlivním

   3. No jo, ale zase by se rychleji odkopali a k jinému takovému významného třeba listopadovému termínu by to možná bylo jaksi taksi….
    Ono se to projeví taky na školném, nájmech, kolejích a dalším bývalém luxusu
    Rozhodně popřemýšlet.

    1. … já měl a mám jasno, proboha proč by se někdo měl odkopávat, to mi prostě rozum nebere?
     Ve Vašem přemýšlení, jak jsem již předeslal, Vám samozřejmě nebráním, natož abych Vám to rozmlouval!

  2. Prosím, nepropadejme malomyslnosti. Někdy je prostě hůř a bude zase líp. Přeci jsme si nemohli myslet, že zvítězíme během necelýho roku. Na to ještě není tak špatně a naše myšlenky nejsou v srdcích většiny. Kolik lidí zná mimo tuhle bublinu Raichla, Nielsena a Rédovou? Až bude prapor s vidlemi vlát z balkonů lidí v Praze i na vesnicích pak bude čas vítězství.

   1. Proboha, jaká zase malomyslnost, Alťáku?
    Tady máte průkaznej důkaz naprostýho kreténismu rozhodující části mýho národa, kterej sem si vyhodnotil jakože bez pár pohlavků již neměnnej fakt a Vy, matka a zemědělec na mě dete s nějakým propadáváním se malomyslnosti. Pokud ste mě vůbec kdy tady četl, poznal byste, že si vždycky myslím to svoje, natož abych byl tak pitomej, abych si mohl myslet, že nějaká demoška na Václaváku náhle otočí kolo dějin. Tohle fakt už nemám zapotřebí!

  3. Zdravím Vás,dlouhodobě jednám a poukazují na vývoz dřeva z ČR.Rád bych, v zastoupení ,veškeré vytěžené dřevo z ČR,spracoval, nařezal na latě ,desky,fošny a trámy.Na základě toho, bych rád po celé ČR zbudoval možnost dýchání, ve větvích borovic ,bezbaryérově a zdarma,lokálně ze dřeva, které se nevyveze.
   Dva týdny jsem v období před kovidem draze zapujčil pásovou kmenovou pilu.Pořezal jsem pouze polovinu Asi 50m³ mi leží u domu dodnes.. Nabádám Vládu ČR, aby udělala návratnou investici pro pladbu státu až po 5 letech za kulatinu. Pro zásobu zpracovaného dřeva v ČR a rozmezí na 10 až 30 let k lokálním účelům.Vše Transparentně i s kamerovým dozorem správného skladování řeziva,stejně tak kulatiny(surového dřeva) Se zajištěním proti krádeži…
   Viz skladování vzduchosuchého řeziva bez kůry.
   Zpětná platba státu + DPH s prodeje+ Stáhnout všechn nezaměstnaným,nezadluženým+ netrestaným také v rodině a i v neregistrovaném partnerství musí být podmínkou.Návratnost se spracovaného dřeva počítám na 25až100tisíc kč + DPH.Výroba pro ČR i celý svět.Dlouhodobě…Podpoříte mě? Pro jednání mě zajímají informace,které jsou omezeně dostupné.Viz statistycký.úřad…Za posledních 6 let stát ČR vyvezl okolo 200miliónů surového dřeva.V ČR se v průběhu leden ,únor březen a duben vytěží cca 11 miliónů m³ přibližně 22tisících m²- Prodáno v půlce ledna.😔 Soukromé lesy činí druhou půlku vývozu.😔

   Další mé projekty

   Místo: Bořitov, Podsedky 67.

   O mně: jsem stolař, tesař s koníčky řezbář

   Pracovně jsem byl nějakou dobu v zahraničí, kde komunikace a rozhovor byly základem a nutností k realizaci.

   PROJEKT

   SCHOPNOST PARTNERSKY GENERAČNĚ KOMUNIKOVAT A CHÁPÁNÍ INDIVIDUÁLNÍCH HODNOT.

   Z ulice Podsedky je příjezd až na zahradu.
   Zahrada je táhlá, až k obecnímu dětskému hřišti, dofinancovaného z fondů EU. Na nové hřiště navazují majestátně stojící 2 borovice, nedaleko od sebe a to podél potoka..

   Napadlo mě zde v Bořitově zbudovat možnost oddychu se zázemím, pro seberealizaci i v běžném životě. Duchovní centrum zaměřené na dechové a pohybové cvičení, možnost bezbariérového pobytu ve větvích borovic.

   Moje představa je vybudování mostu svépomocí, přes tzv. Lysický potok, k obecnému bezpečnému užívání i sousedy.

   Na pozemku zahrady o rozloze cca 2500m² je dostatek prostoru k celoročnímu vyžití:
   Rád bych se zaměřil na ukázky a možnosti výroby chleba, pouze z přírodních kvalit, bez chemie .Dále ukázku montáže dřevěného a účelového nábytku a malování na něj, pro sebeudržitelnost a nezávislost uměleckým ztvárněním v každém věku. Časem rád nabídnu možnost pobytu k seberealizaci, na možných projektech. Rád navážu na téměř zapomenuté tradice. Stejně tak sběr a pěstování různých plodin a bylinek pro orientaci a potravinovou soběstačnost v celém ročním období.
   Dále je možné i zbudování pece na pečení , či pece na keramiku, pro maximální možné vyžití, včetně akumulování přebytkové tepelné energie. Recyklace energie a sebeudržitelnost.

   Vítám jakékoliv nápady

   Jméno a příjmení : Michal Franc
   Město : Bořitov
   Kraj : mezi Blanskem a Boskovicemi
   E-mail : feref@seznam.cz
   tel: 608260805

   TRANSPARENTNÍ ÚČET PROJEKTU JE VEDENÝ NA MÉ JMÉNO, JÁ JEDINÝ DISPONUJI S ÚČTEM, POUZE K TRANSPARENTNÍMU ZBUDOVÁNÍ A REALIZACI PROJEKTU, KE KONKRÉTNÍM ÚČELŮM:
   -rekonstrukce zázemí statku
   -stavba mostu přes Lysický potok
   -bezbarierová stavba sloužící všem, k dýchání ve větvích
   borovic
   -stavba jurty k různorodému vyžití

   S ENERGETICKOU ZÁVISLOSTÍ POUZE NA PŘÍRODNÍCH SUROVINÁCH , BEZ CHEMIE, NAVRÁCENÍM SE KE KOŘENŮM PŘÍRODY.
   TRANSPARENTNÍ ÚČET JE VEDENÝ U ČESKÉ SPOŘITELNY
   NA MÉ JMÉNO A K NAHLÉDNUTÍ.V PŘÍPADĚ JAKÉHOKOLIV NESOULADU ZASLANÉ ČÁSTKY NA ÚČET MĚ PROSÍM KONTAKTUJTE.

   Statek Bořitov 67, s dechovým cvičením ve větvích stromů borovic 4869376053/0800

   Pro podporu projektu ze zahraničí:
   IBAN CZ28 0800 0000 0048 6937 6053

   PROSÍM O USCHOVÁNÍ JAKÉKOLIV ZASLANÉ ČÁSTKY.
   PŘEDLOŽENÍM DOKLADU A NÁVŠTĚVOU,ZÍSKÁ KAŽDÝ VIP VSTUP. DĚKUJI.

 2. Je zjevné, a je třeba si to přiznat, že jsme v bublině. Sice již trochu větší, ale v bublině.
  Většina mentálně neúčastných, vypnutých či hacknutých, zblblých, televizemilných občanů skutečnosti, které se zde diskutují zcela míjejí, nebo nejsou schopni je pojmout ani pokud by nejmoudřejší a nejuvědomělejší z nás dělal pro ně přednášku a oni by byli připoutáni k židli.
  Že jim otevře oči to, že budou mít hlad, nebo budou umrzat, nebo budou se strachem zamčení doma při pouličních nepokojích? Nic není vzdálenější pravdě. … O to více si budou hledat falešné viníky své mrzské situace, o to více budou přijímat falešné viníky předložené jim zločinným establishment a médii s ním spolčenými. O to více budou nenávidět a i pronásledovat ty od kterých uslyší pravdu.
  .
  „Přichází doba, kdy lidé zešílí a když uvidí někoho, kdo není šílený – budou na něj útočit a říkat : Jsi šílený, nejsi jako my.“
  Sv. Antonín

  1. Tak tomu rikam realne posouzeni situace
   Kde se to podobne uz v minulosti stalo ?

   Treba v nemecku za druhe svetove, v nemecku pri vitani uprchliku, za jejich zlociny muzou rasisti a treba ted na ukrajine

  1. ŽADNA ZABIJAČKA NEBUDE!

   Naopak zdejši dva amateršti politikové ve své bublině podobajici se v kakofonii komentů ve slepičarně budou zatahovat svoje už tak zubožene lidove komentatory do průseru Šwabismu a jeho Velkeho resetu svou cenzurou a vzteklym braněnim myšlenkam potřeb voličů sepsaaaanych ve formě PNZ !!!!aasssassss aha!
   Tak panove a ted utikejte mazat a pomahat vladě v jejich monopolu lži!!!Sup,šup,šup!á
   No ni?

 3. Rajchl ze strany PRO už se naváží i do Trikolory.

  „Z mého pohledu Trikolora prostě uhnula příliš k extremistickému pólu. My jsme stranou skutečně občanskou, která daleko více spoléhá na odbornost než na populistická hesla,“ vykládal ve vysílání u Jany Bobošíkové Jindra Rajchl.

  Zdroj: https://www.facebook.com/petr.stepanek.3994/posts/pfbid0CLuK27bpxzvMCQoH9HPACJBWj6bc7FTVZwqXatV8eKTRsAnKiXwPnhz8vtXKoVsul

  Takže podle Rajchla je Trikolora vlastně extremistická a populistická strana. Pro mě je to jen další varovný signál. Byl jsem 3.9. na Václaváku, ale 28.9. budu na demonstraci v Ostravě.

  1. Áále néé! Slova se mluví, někdy jsou vypuštěná v okamžitém hnutí mysli, které následně v klidu a pouvažování naberou jiný směr nebo úhel pohledu. Nestavte kategorické názory na jedné větě. Sledujte souvislosti, vyčkejte s jednoznačným odsouzením věcí příštích. Politika je vždy o domluvě, o hledání společných bodů, o schopnosti domluvit se. ještě vloni si Trikolora a SPD nemohli přijít na jméno, dnes v řadě obvodů vystupovaly se vzájemnou podporou. Je nutno hledat ne, to co rozděluje, ale to, co spojuje. Někdy to může být složitá cesta. Někdy to může trvat déle. Ale když se chce, všechno jde. Nevykopávejte další a další příkopy. Nehledejte v jedné, v časovém presu vyslovené větě, základ a pravdu Všehomíra. Je třeba jít dál. Hledat cestu, hledat společná stanoviska a především hledat kompromisy. O tom totiž konstruktivní politika je (alespoň já to tak cítím).

 4. Čeští voliči absolutně a sebevražedně ignorují globální oteplování, které přímo ohrožuje jejich existenci. Česká sociální demokracie se zcela zdiskreditovala a k vážné škodě české politiky v českém prostředí dnes neexistuje žádná středolevá strana.
  Vyhlídky pro budoucnost země jsou to vesměs chmurné.

  Píše Čulík v BL. Což mě naplňuje nadějí.
  Jak je to přísloví o těch psech a karavaně?

  1. Jestli někdo sebevražedně a absolutně zdiskreditoval globální oteplování, tak to jsou Čulíci a podobní cvoci.
   Rozumný člověk vidí, že se v přírodě děje něco neobvyklého. Že tají ledovce, některé rostliny , ale i živočichové, se sunou směr sever.
   Když ale vidí ikonu grýndýlu, duševně postiženou dorostenku, které uctivě naslouchají učení pánové v OSN i ve Vatikánu, tak si klepe na hlavu. A já mám nutkání přiložit do kamen PETku naplněnou Blicími listy máčenými ve vyjetém oleji.

   1. „Je zle,“ pravil šaman. „Kleč ustupuje, mamuti a sobi táhnou na sever. Musíme přestat používat oheň a znovu si zvyknout na syrovou stravu,“

    Prám se, bylo by globální oteplování považováno za problém před, řekněme, třemi sty lety?
    Ostatně, kdo by o něm věděl?

    1. No, dovolím-li si váš dotaz vztáhnout na globální změny obecně, tak když končila malá doba ledová ve 14. století či ta z 15. a 17. století, jistě oteplení přivítali.

     1. Jenže jak víme, „malá doba ledová, byla to doba pobělohorská, doba nastávajícího Temna. Tmáři pak vítající znovuoteplení netušili kam až to povede. Jak nádnerné to tu muselo být, tundra, kleč, mamuti, stáda sobů, občas nějací lidé…. Jenže zachutnala jim teplá strava, začali se víc množit, začali opteplovat prostředí, vyhubili zbylé mamuty.
      Za všechno může Homo Sapiens Europanensis. Jak dobře by se nyní žilo zbylým více než šesti miliardám účinně a úsporně využívajícím zdroje, kdyby jeho zaostalé stamiliony toužící po jejich blahobytu nespotřebovávaly a neoteplovaly Zemi.

    1. Ještě k těm přírodním zdrojům…Stejně za (teď plácnu) za max.200, dvě stě padesát let vše bude vytěženo, co půjde, bude recyklováno ať lidstvo bude dělat, co může. Prostě JEDNOU civilizace skončí tak, jak ji známe. Nikdo z politiků tuto jednoduchou pravdu říci nedokáže.

     Jinak, Targusi (Targu), nemáte nějaké známé v Polsku ? U nějakého videa z UA od Rusů na YouTube byl souhlasný komentář z Polska od ženy a okamžitě údiv od ruských diskutérů.
     Hned poznámky typu, že takových Polek asi moc neexistuje. Její odpověď byla, že takových lidí v Polsku je hodně, jen nedostanou hlas a raději své názory skrývají.

     Také nerozumím jak režim na UA, který vzývá UPA, banderovce, kteří bestiálně vraždili Poláky po statisících, najednou začali Poláci tak milovat. Není to Potěmkinova vesnička jako u nás, s milováním půlmiliónu nových „Čechů“ ?

     1. Re: Auto

      Jestli se ptáte na většinové mínění Poláků stran dění na UA, nemohu sloužit.
      A to nikoli proto, že bych nikoho neznal, nýbrž proto, že tam žije ke 40 mio duší.

      Ze society, se kterou přicházím do styku, se drtivá většina staví k válce velice rezervovaně, ze značné části nakonec vyleze že mají celou vojnu u výfuku, zřídka se najde jedinec, který se nebojí říct nahlas, že fandí Ivanům.
      Znovu podotýkám, že s vlastními, ani manželčinými příbuznými v Polsku se nestýkám, a societa, s níž přicházím do styku, se většinově skládá ze starých dědků předdůchodového věku. Jsou to lopaty v těžkých chemických provozech, řidiči, dispečeři.

      1. Díky za odpověď. Sice polsky rozumím velice mnoho, číst sice zvládnu, jenže milión dvojitých V (W – dabljů, jak se říká dnes), k tomu sz, to oči unaví, navíc nevěřím, že naklepu dotaz na Gůgl a on mi vyplivne polskou obdobu Kydů/Litterate.

  2. Naopak. Do středověkého teplotního optima máme co dohánět.
   Globálním problémem není globální oteplování, nýbrž globální přemnožení. Na kterém se nepodílíme, tak nechápu proč bychom se měli uskrovňovat.

 5. Nepropadejte panice!
  Menšina občanů svobodně rozhodla, většina se svobodně neobtěžovala. Je jim to svobodně lhostejné. Přesto vidět malý posun. Na to, že topná sezóna sotva začala, ceny energie se zatím plně nepromítly do cen jiného zboží, a na proces s Babišem to není špatné. Signál to je. Ve druhém kole o Senát na druhých místech bojuje ANO proti pětikoalici. Podpořil bych ANO.
  Okamura mě pobavil. Alespoň náčelník by měl umět volit/nevolit.

  Vidlák k tomu něco napíše…
  Klíčové pro vnitřní politiku nyní budou události zahraniční.

 6. Vidlák ctí neděli i po volbách, to je mu ke cti. Bůh, rodina, pak teprve všechno ostatní, tak to má být.
  Jinak do toho oficiálního seznamu škodičů režimu (který dle oficiálního sdělení ministerstva vnitra neexistuje, ale každej pornojanda se s ním ohání) chybí Vidlákovi už jen krůček. PL, Kotrba, Nerušil, poslední kapkou bude to středeční shromáždění hrstky výtržníků, zaprodanců a ztroskotanců.

  1. Vždycky, když režimní tisk takhle alarmuje, pláče a bubnuje do útoku, je třeba pro skutečný význam sdělení nahradit slovo „demokracie“ výrazem „naše koryta“.

  2. Re: Fero

   Mně se líbí, jak je ohrožena demokracie vždy, když pitomci voliči nezavolí přesně tak, jak je od nich žádáno vrchností.

  3. Bezkonkurenčně nejhorší výblitek, co jsem v poslední době četl…autor by potřeboval dlouhodobou hospitalizaci.

 7. Senátní volby v podstatě žádnou změnu nepřinesly. Vlastizrádci vládního pětikola, prakticky na 99% získají 9 křesel (Blansko, Krumlov, Hodonín, Jičín, Mělník, Praha 6,10,11, Ústí). Pět obvodů je buďto naprosto vyrovnaných (když počítám, že PRO, SPD, Komanči, ČSSD podpoří protikandidáta) a nebo nečitelná (kde není jasno, koho místní obskurní společky podpoří). Takže při nejhorším scénáři získá pětikolo 14 křesel. Kandidáti nevládních stran mohou získat získají 16 až 21 křesel.
  Co z toho vyplývá? Vlastizrádci se museli sjednotit, aby vyhrávali. Slyšíte tam v ANO, SPD, PRO, Svobodných, Trikoloře, Komanči? S J E D N O T I T !!!
  Jsme teprve na začátku velkého boje. Války nevyhrávají Dvořákové, kteří jsou zesraní až za ušima po prvním prohrané bitvičce, ale Leonidové, kteří se třemi stovkami věrných VĚŘÍ v sebe a tomu co dělají (berte to samozřejmě jako licenci, nadsázku).
  Vlastizrádci mají prakticky neomezené prostředky a média. My nedisciplinované a líné (přepracované) voliče. Musíme být kreativní. Musíme improvizovat. Musíme měnit pravidla boje. Nemáme-li sílu na přímou linii, musíme bojovat partizánský.
  Jedem dál, vše teprve začíná. Práce, práce, práce. V těchto volbách, ale jedno pořád ještě můžeme vyhrát. Můžeme sestřelit hlavní kreaturu. Šance, že vykopeme ze senátu vlajkovou loď, symbol, samotného předsedu Zastrčila je velice reálná. Vy tam v Jihlavě, vzbuďte se, spojte se. To by mělo být moto tohoto týdne na Kydech- vykopeme Tchajwance.

  1. Správně, mě ty poraženecké kecy také vadí. Ty kecy, které jsou psány pod článkem Vidláka který na možnost která se stala upozorňovali s tím, že o to více musíme zaplnit Václavák. Výchozí pozice určitě není horší než před volbami, podívejme se, kam se dostali kandidáti PRO po půl roce od založení strany. Nevyhráli, ale byli vidět a to hodně. Ne to není málo. Udělejme vše co je v našich silách a dotáhněme senát ale hlavně dejme o sobě vědět 28.9.
   Bojujeme, budeme sbírat podpisy, čas je na naší straně.

  2. Vůbec mě to netěší, ale Zastrčil je zpět :/. Nedá se předpokládat, že by na druhé kolo byla nějaká větší účast. A když se kouknete na to, kolik kdo dostal hlasů, tak i kdyby téměř všichni kdo Tajvance nevolili hodili v druhém kole hlas Nagyové, bylo by to dost těsný a hlavně je to nereálný scénář, protože pro spousta lidí ji prostě volit nebude, neboť mají Babiše plný zuby apod. Skřet má moc velkej náskok a tohle jsme prostě projeli :/. Nehledě na to, že se svazáci kolem něj semknou a jejich volební disciplína bude velká. Navíc je tu u mnoha lidí oblíbenej, sice to nechápu, ale je to tak. Ty volby vždy spolehlivě ukážou, jak na tom společnost je. Ten výsledek myslím mluví za vše. A rozčilovat se nad tím nemá smysl, já osobnějsem se třeba už tak nějak smířil s tím, že vždy budu patřit k té menšině co má prostě v tomhle většinovém (a dle mě nespravedlivém) systému smůlu.

   1. Pokud se podaří lidem prodat, že kauza Čapí hnízdo je politický proces, tak by to mohlo namotivovat hodně lidí.
    Podle mne je to opravdu ryze politický proces. Babiš určitě nepostupoval nějak přehnaně korektně, převod na členy rodiny je jasné šméčko. Ale určitě v rámci zákona!!!!!!
    Určitě není tak chudý, aby si nemohl zaplatit kvalitní juristy. A ti mu ten převod schválili.
    Takových případů musejí být mraky. Ale AB je v politice, tak hurá na něj.

    1. Stačí jen připomenout ubohé barmské ženy, o které se stará náš premiérský Henlejnovec. Jaktože dnes a denně neslyšíme otázky, ať vysvětlí o co se jedná, kolik prachů je v tom utopeno ? Proč mikrofon si nepředávají zpravodajové našeho tisku a ČT09 jak na běžícím páse ?

   2. „Alternativa“ si bude muset konečně vybrat.
    – Buď pojede dál antiBabiš kampaň a zůstane zamrzlá tam, kde je
    – Nebo ho dokáže porazit
    – Nebo s ním začne obezřetně spolupracovat

   3. Zahradník.
    Tady vyloženě Babiš zklamal,nebo měl v úmyslu podpořit Vystrčila,když postavil proti Vystrčilovi tak špatného protikandidáta.Ono jak to sleduji,ani ANO nemá charakterní osoby,pak ta jeho prezidentská kampaň,ani jo,ani ne,asi čekal,jak dopadnou tyto volby.

  3. Pozor s tím Ústím, máme dvě a v Ústí nad Labem 5kolka nemá šanci. V Ústí nad Orlicí to byl podvod, podle mě by minimální počet kandidátů v prvním kol měl být tři a jinak by volby neměly být.

  4. Souhlas. Prosím, Brno – venkov, vzpamatujte se, přece nechcete živit v Senátu idiota, který má s volebním obvodem společný jen televizní seriál!!!!! WTF!!!Podle mě, důležitější než středeční demonstrace je důsledně nakopat petidemolici zadek v druhem kole senátních voleb.

  5. Jak muzete z Leodinase udelat Leonida (Breznev) 😂Tedy doporucuji drive myslet nez psat, anebo se vice ucit. Takhle se tupost neporazi.

 8. Posiluju kvadricepsy
  kamarádit budu se psy
  aby po mě neštěkali
  až po nocích půjdu v dáli
  s břemenem na ramenou
  novou dobou kamennou.

  Vlakem jsem jel jenom jednou.
  V mládí jsem jezdíval bednou.
  Na Island se plavil lodí.
  Zkušenosti se mi hodí
  do té dnešní všivé doby.
  Sám si sklidím svoje boby
  sám je směním za zboží
  vyrobené z paroží.

 9. Byla tu řeč o tom, co napsal I. David. Osobně – souhlas. SPD odvedla velký znatelný kus práce, v parlamentu má kvalifikované lidi rozumějící věci, odpoutala se od kraje, udělala nutný krok ke středu, což by jí mělo zajistit vyšší než 10% výsledek, a zvýší její koaliční potenciál, přesně tak, jak po tom tady mnozí volají.

  SPD odvedla i obrovský kus práce na komunální úrovni, přesně tak, jak to o tom mluví Nerušil zde.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Uspeli-jsme-i-diky-Vidlakovi-Sef-prazske-SPD-k-volebnimu-prulomu-715394

  Jestliže přijde někdo nový, který nesbírá hlasy pětikolky a v podstatě sbírá hlasy SPD, tak je to špatně, a je to ŠKODNÁ.

  Lidem s troškou strategického myšlení by to mělo dojít.

  1. Jede jede vláček
   jede do zatáček
   vagónky jsou plné lidí
   ani neví, kdo to řídí.
   Někteří už vyskakují
   jiní ještě pikle kují
   ve vagónku karty hrají
   až dojedem, budem v ráji.
   Já si koupím nové boty
   robit budu do soboty
   v neděli jdu na hory
   poznat horší úhory.

  2. Mladé hnutí? Tak jedině když si odmyslíme Úsvit, ale to by jsme nemluvili pravdu.
   Jestli mluví o nějaké nové straně , tak je tím nejspíše myšlena PRO. A tady je potřeba se dívat na čísla. Praktický všichni kandidáti do senátu překročili deset procent a Hamplová s podporou PRO je ve druhém kole. Jinak kandidátky do komunálek prakticky nebyly.
   Tomio poprvé překročil svůj stín a já jsem rád, nicméně si nemyslím, že je tím hnutím které zajistí azyl pro odpadlé voliče z pětilepry. PRO by tou stranou mohlo být a senátní volby tomu daly jasně zapravdu.

  3. Když třeba já mám s SPD problém v tom, že na celostátní úrovni dělala dlouhodobě fakticky všechno proto, aby si neumožnila podíl na vládě – ale zároveň vypadala že jako chce. Pro pětikolku dokonalá strana zeslabující opozici. (Dříve tak sloužili komunisté proti ČSSD).
   No a na místní úrovni předvedl místní šéf SPD při posledních volbách takový veletoč ve prospěch kandidátů dnešní pětikoalice, že letos skutečně netuším, na kterou stranu se přidá.

 10. Čekal jsem něco jiného,bohužel nestalo se.
  Myslím si,že jak Rusku pomohl mráz,stane se to i tady,až zima v bytě rozhodne.

  1. Ano, hodně lidí se nechalo ukecat zastropováním cen energií.
   A zbytek tohle neřeší vůbec.
   Generál Zima ukáže co umí.

   1. Evix, co je to za ukecané voliče? Kým a čím?
    Ti voliči nevědí, že zastropování cen energií platí u plynu až od listopadu a u elektřiny dokonce až od ledna 2023?

 11. Alefe, co jste za člověka, že mažete Sasina? Jste kromě argumentace ad hominem schopen vysvětlit, proč je Sasinův koncept potřeb a podílů pro důstojný život společnosti vadný? Základní potřeba lásky od člověka vyžaduje schopnost brát druhého takový jaký je, skutečná láska je vždy bez podmínek. Je mi líto všech, kteří se pro život s vámi přizpůsobili vaší potřebě, aby vše bylo jen podle vás.

  1. 😀
   Je vám to líto? Uvědomujete si, že vaše lítost není můj problém?
   Já jsem někde někomu, jmenovitě tady na webu, slíbil bezpodmínečnou lásku? O tom nevím; asi se vám něco zdálo nebo si mě s někým pletete.

   Já jsem slíbil sám sobě, že na tomto webu udržím pořádek. Už dávno sem nic nepíšu – jen tu uklízím.

 12. a je vymalováno….češi si nic jiného jako vládu fialového trusu nezaslouží…slepenec se raduje protože fakticky opět vyhrál….tah rychetského byl velmi dobrý a bude to dlouho trvat než se podaří skóre srovnat… 58% voličů souhlasí s tímto stavem a vyhovuje jim……

  1. Bohužel s vámi musím souhlasit. Češi mají, co ve své většině chtějí. Většina je stádo, zblblé zastropováním a hlavně donekonečna předkládaným viníkem všeho zla z východu. A to jim stačí a BUDE stačit, obavám se, i nadále.

 13. OT pro berkowitz

  Nikoli, neprozřel jste můj mazaný plán.
  Třívrstvý papír máte správně, rozdělení depeší jste zcela neodhadl.

  První kopie do Bruslogradu – to máte správně.
  Druhou kopii do Bílé chýše – to aby soudruzi brali jako splátku za krásné, mladé a chytré vrtulníky, které již brzy obdržíme, jen co dokáží vzlétnout.
  A originál frčí do Kremlu, to aby ďáďa Putin po chemickém rozboru věděl, jak sqěle se nám tu daří.

  Jistě vás napadá, jak si dokumentuji své výtvory a poštu já sám.
  1/ vedu si fotoknihu – v barvě a na qalitním fotopapíru – a digitální výsledky svého úsilí si ještě navíc ukládám na externí hard disk. Každou fotočku s datem, časem a místem pořízení. To víte, jsem (z)mazaný gorol.
  2/ zakládám si do šanonu podací lístky doporučených psaní ve kterých tyto toaletní zprávy rozesílám přímo výše uvedeným příjemcům.

  Jediné, co mi dělá vrásky na čele, je dramatické zvýšení cen bublinkových obálek, v nichž denně rozesílám své listy. To je jaxi škrt přes můj chudičký rozpočet, kdy většinu vydělaných peněz investuji do poštovného. To víte, nechci přehnaně šetřit, takže co jeden list, to doporučený dopis.

  Ale poště své penízky odevzdávám rád, protože je Česká a já se pak cítím, jako hen ten vlastenec.

 14. OT pro nick „gogo“

  Gogošu, zde máte názor z druhé strany., neboli překlad článku vzniklého a kolportovaného v USA
  Minimálně stojí za přečtení, zejména v případech, kdy je nějaký dvounožec ochoten věřit bajce s názvem „Kterak udatný Vasil holýma rukama zahnal tankovou armádu samých všelijakých tankových Ivanů.“

  https://www.novarepublika.online/2022/09/the-american-conservative-jak-dal-na-ukrajine-washingtonu-zustava-nezavidenihodna-volba-a-moskva-nikam-nespecha

  Btw. už jste si zjistil, z kolika divizí – nejen tankových – se skládá organizační jednotka, kterou obvykle nazýváme armádou?
  Doporučil bych vám o něco lepšího překladatele z jazyka ruského, pak byste se neztrapňoval.

  1. Targusi,
   a) toto se vůbec nepatří
   b) gogo se neztrapňuje, jen má jiný názor
   c) Vámi citovaný článek patří do skupiny „Putin má vše promyšlené“ a na toto téma najdu zejména na ruských webech hromadu podobných (jsou i takové bizáry, které zdůvodňují stagnaci SVO potřebou vybílit zbrojnice NATO)
   d) je-li to promyšlené, proč mobilizace a proč referenda

   ad Zakladatel: potřebujeme stálé téma (stránku) na úrovni Tribuny s názvem Ukrajina – to přeci nemůže být tak složité

   1. Myslite, ze Tribuna nestaci? Lidi, ktere to zajima, je jen par a tech, kteri o tom neco vedi, je jeste mene.
    Ja uz se s touhle tematikou na Tribunu presunul. Zatim jsme tam tri s jednim prispevkem denne, to snad Tribuna utahne.

   2. Re: Homér

    Homére, Homére, vy jste se vůbec nepoučil z Trojské války.
    Napíšete milión dřístů o bojích trvajících nějakých deset let a v palici vám neuvízne vůbec nic.

    Můj příspěvek se týkal Gogošova opakovaného tvrzení, že Vasil zahnal od Charkova První tankovou armádu.

    Tak jo, budeme se tvářit, že tomu věříme.
    Pro vás to asi nebude problém.

    Btw. kdybyste se zbláznil, zkuste si přečíst ten můj odkaz. Věřit mu pochopitelně nemusíte, to bych si po vás nedovolil žádat…

    1. Ještě dodatek pro Homéra

     Dejte si tu práci a porovnejte délku úseku obsazeného Vasilem se ZÁKLADNÍM TABULKOVÝM počtem tanků v hypotetické tankové armádě.
     Rota – 10
     Prapor – 30
     Pluk – 90
     Brigáda – 180
     Divize – 270

     Počet tanků v armádním sboru či v armádě pochopitelně neznám, protože o tankové armádě jsem jaksi ještě moc neslyšel a nečetl. Tankové jednotky od úrovně pluku byly vždy odřazovány k vševojskovým svazkům.

     Nejsou v tom velitelské tanky od úrovně praporu a záložní tanky i s vycvičenými osádkami – 10 % stavu. Dále v tom nejsou stroje jednotek týlového zabezpečení a oprav techniky.

     Jinak pokud se něco sr*lo, jednotky od rot nahoru byly posilovány navýšením stavů o jednu podřízenou jednotku, tedy rota dostala navíc jednu četu, prapor dostal čtvrtou bojovou rotu, blablabla…
     Něco podobného udělal Ivan na UA, když zavedl jako základní jednotku tzv. rozšířený prapor, přičemž posílil tabulkové stavy a přiřadil na praporní úroveň všechny služby (např. ženisti, PVO, chemici, dělostřelci, blablabla…
     Pokud máte pocit, že mám někde chybu, klidně mne opravte.

     Pokud gogoš zaměňuje NÁZEV vojenské jednotky za obecné pojmenování takové jednotky s daným tabulkovým počtem, dochází minimálně k silnému zkreslení skutečného stavu.

     Jím jmenovaná armáda, na kterou prý Vasil zadupal a ona rychle utekla, má skutečný počet tanků na úrovni pluku!!!!!
     V praxi bych řekl, že u Charkova byla tak možná jedna, nebo dvě roty z tohoto tělesa.

     1. To neni vas spor s gogem, Targusi, ale s ruskym ministerstvem obrany, ktere tu jednotku oficialne nazvalo jako tankova armada (viz odkazy v minule diskuzi). Gogo korektne pouziva oficialni nazev, pokud se vam to nelibi, vzneste namitku u Sojgu, ten je za nazvy zodpovedny a muze je svym rozkazem zmenit.

      1. Re: Stridor

       Souhlas – přívlastek „tanková“ je asi stejný, nebo alespoň podobný, jako přívlastek „gardová“.
       S tím určitě nemám problém.

       Problém mám, když někdo začne vykládat ho*na o tom, kterak Vasil udatně vyhnal Ivanovy tanky, aniž by se namáhal zjistit skutečné početní stavy, případně STŘÍZLIVĚ zhodnotit validitu podobných prohlášení, aby pak z ostatních nadělal digitální pitomce.

       Co se týká pana Šojgu, netuším, odkud berete jistotu, že zrovna on je zodpovědný za názvy jednotlivých vojenských formací.

       1. Tahle jednotka byla vyjimecne pojmenovana jako armada z duvodu jejich bojovych tradic, takze tohle musel ministr podskrabnout urcite.

 15. Tak v bývalé baště ODS, u nás na soutoku Ohře a Labe, skončila éra ODS. Z celkového počtu 27 křesel v radě získalo ANO 7 a dostalo nejvíce hlasů. Druhé skončilo hnutí Naše Litoměřice, které má také 7 křesel a skládá se z lidí, kteří vedli proti ODS před léty úspěšný referendový boj o místní nemocnici. Tu chtěla ODS zašantročit Pentě a neuspěla. Takže bez těchto dvou vítězných subjektů tu nikdo nesestaví vedení radnice. Uvidíme, jak se dohodnou.

  1. No já nevím. Trochu nechápu to nadšení z ANO v komunálních volbách. Bydlím ve městě ještě víc na severu (nejsevernější město nad 14000 obyvatel). Když se tak kouknu na naše budoucí zastupitele, mají za sebou členství v několika stranách včetně ANO. Dneska si založili několik místních hnutí a je tam opět většina z nich. Skutečná opozice získala pouhé 4 zastupitele z 21 a to mám ještě o jedné zastupitelce z SPD pochybnosti, protože byla v i v předchozím zastupitelstvu a nebylo ji moc slyšet. Ale opozice u nás posílila o celého jednoho člověka (přibyli dva za SPD, ubyl jeden za KSČM). Nových je jen 8 zastupitelů, takže kluci, co spolu kamarádí si to zase rozdělili (o děvčatech nemluvím, protože ty jsou v těch stranách jen do počtu, jen aby se neřeklo.

 16. V jedné vesnici měli 7 zastupitelů. Proti starostovi byla skupina, v níž byli 2 vykukové. Dali dohromady 7 lidí, každý kandidoval jako nezávislí. Takže původní starosta s 6ti dalšími na 1 kandidátce proti 7 nezávislým.
  Kdo myslíte, že sedí na obecním úřadě?

  1. To by chtělo více informací. Třeba si onen starosta udělal z obce léno a lidi to už nebavilo.
   Ve vesnici, kam jezdívám, to sice v součtech dopadlo jinak, ale vidím podobné rysy. Dědina má přes 400 duší, starosta starostuje už dlouho a je to podnikatel, zvyklý rozhodovat (bez odporu). Na obci to praktikuje velmi podobně. Do kandidátky si nanominoval tvárné týpky, a na místní poměry je slušně odměňoval. Zastupitelstvo bylo a je nastaveno na pouhých 5 osob, což zajišťovalo snadné ovládání.
   Letos ale nastala změna, lidé postavili konkurenční kandidátku, a získali první dvě místa. Další tři a tudíž většina sice zůstaly starostenským, ale první čtyři náhradníci jsou od konkurence.

 17. K těm „podivnm uskupením“ – ne vždycky se jedná o „maskování“ před voliči či zatajování toxického názvu strany. Myslím, že většinou jde o jednoduchou volební matematiku vužívající znění volebního zákona do mrtě. Jako lídr, či druhý člen „vedlejší party“ máte při překročení 5 % větší naději na zvolení i při nižším počtu získaných hlasů, než při vyšším počtu hlasů z nižšího místa z jedné silné kandidátky.
  Je to fascinující, ale skutečně se tak může do zastupitelstva dostat člověk, jenž dostane méně hlasů než soupeř, který se tam ze své strany už nedostane.

  Namátkou příklad Zbýšov (přičemž netuším, jaké tam mezi kandidátkami jsou vztahy reálně, jde jen o matematický příklad):
  17 členů zastupitelstva. Řekněme, že jsou tam dvě zhruba podobně silné skupiny proti sobě.
  – Naše město Zbýšov 37,8 % – 7 mandátů. První náhradník dostal 448 hlasů (Hned 10 zvolených zastupitelů dostalo hlasů MÉNĚ než tento první nezvolený z vítězné strany).

  Řekněme, že Naše město Zbýšov koaluje s ODS (jeden zvolený, 202 hlasy) – má 8 zastupitelů opírajících se o 3 995 hlasů (celkem včetně nezvolených 9 371 hlasů).

  – Druhá na pásce SNK pro Zbýšov má 19,96 % – 4 mandáty (všechny mńě hlasů než první nezvolený ze strany vítězné). Řekněme, že koalovala s ANO (2 mandáty za 269 a 152 hlasů) a postavila ještě Nestraníky pro Zbýšov (1 mandát za 303 hlasů) a Zbýšov pro lidi (2 mandáty za 231 a 257 hlasů) – tedy celkem 9 mandátů a nadpoloviční většinu v zastupitelstvu!
  A tedy i starostu s místostarostou, kteří přitom dostali osobně méně hlasů, než každý jeden ze zbylých (a nezvolených) 10 kandidátů vítězného Našeho města Zbýšova!

  Či z jiného úhlu – i když by v součtu vítězná koalice (SNK pro Zbýšov + ANO + dvě falešné strany) získala skutečně o 1 585 hlasů více hlasů než (jinak jasně vítězná strana Naše město v koalici s ODS), měl by i poslední člen kandidátky Našeho města více hlasů, než nejsilnější zastupitel z koalice vítězné.

  A protože nejslabšímu zvolenému stačilo 152 hlasů (z ANO, z oné hypotetické vítězné koalice poražených) a tento hlas rozhoduje, možná by stačilo Našemu městu Zbýšov rozdělit svou původně silnou kandidátku na půl. Nebo 2:1…

  Použil jsem ilustrativní příklad, lidem ze Zbýšova se případně omlouvám. Ale znám konkrétní obec, kde právě takto při předminulých volbách starosta vyšachoval opozici, protlačil snížení zastupitelů, zrušení rady pro další období – no a při těch minulých volbách uplatil šéfa jedné z proti němu vyhraněných stran (všichni si mysleli, že se ho konečně zbavili) funkcí uvolněného místostarosty… No neberte to! To jdou všechna prohlášení stranou. Ze starosty se tak stal vlastně samovládce, protože už nebyla ani ta rada ke kontrole a na zastupitelstvu dopadlo vždy vše 5:4 v jeho prospěch.

 18. Žádám vysvětlení od pana Vidláka. Co to má znamenat a kdo lže?
  Při psaní tohoto příspěvku mi krvácí srdce a zarudlé očí žalem vidí rozmazanou klábosnici…
  Vážný rozkol na české vlastenecké scéně.
  AKCE. Vyjádření MUDr. Ivana Davida (SPD) ze dne 24.9.2022:
  „Když jsem se dozvěděl o demonstraci 3. září v Praze, ani na chvíli jsem nezapochyboval, že nejde o déjà vu, ale o „milión chvilek 2.0“. Jednoduchá snaha o využití frustrace lidí, kteří jsou oprávněně rozhořčeni a chtějí své pocity veřejně vyjádřit. Svolání akce neznámými manipulátory s ikonickými jmény Vrábelem a Havlem. Bylo to chytré a nemravné. atd.“ viz.
  https://www.novarepublika.online/2022/09/natvrdo-vstali-novi-minarove-a-volni
  REAKCE pana Vrábela (PRO) o několik hodin později:
  https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/1132412384299387/

  PS. Oni ti pitomci z vlasteneckých stran nikdy svá nabubřelá ega nezkrotí. Fialenko nemusí hnout prstem…Havloidům se nedá upřít jedna klíčová dovednost. Když jde do tuhého, umí se sjednotit, bohužel…

  1. Upřímně, tenhle „pamflet“ pana doktora Davida mě doslova šokoval. David se jím v podstatě zařadil k dehonestujícím vyjádřením Fijalky a spol. Od pana Davida bych něco takového nečekala. Škoda. U mě osobně ztratil tímto kredit docela významně. A také myslím, že to dává i odpověď na to, proč alternativa (nebudu psát opozice) nedokáže výrazněji prorazit. Protože se neumí spojit. Tohle bohužel pochopili v pětikolce. Kromě Prahy by si jinde např. o topku nikdo ani kolo neopřel. Ale ódéeska je vytáhla do vlády a tak teď štrykujeme svetry. Dokud tohle alternativy nepochopí a nenajdou společné body/témata, na kterých budou schopni vystavět nějaké spojení, budeme se dál věnovat ručním pracím hladce-obrace. To v tom lepším případě. V tom horším nám nad hlavami začnou hvízdat granáty :-(.

   1. Tohle je Okamura. Proto se tak hloupe vymluvil z prvni demonstrace a stranici slapali brazdu.
    Jenom gen Blasko nasel odvahu se vzeprit, ale ten byl uz na odchodu.
    Nevim jestli je to Davidovo vlastni iniciativa, ale spis jenom dela za sefa spinavou praci.

    SPD na tom nevydela ani neprodela. Proste bude mit dal tech svych 10%.
    Vsichni budou spokojeni, SPD i petikolka.

   2. A četl/a jste ho? S „porozuměním textu“?
    Tak ještě dvakrát a pomalu.

    Dr. David jen popsal stejné pocity, obavy a asi i zjištění, jež zazněly i zde. A jejich autoři byli promptně sepsuti za „rozvracečství“. A „předběžná opatrnost“ eliminována.

     1. Raději bych viděla jako mašinfýru Okamuru, než Davida. Ačkoli Tomio ani zdaleka není tak protřelý politik jako pan David. Davida považuji za velmi inteligentního člověka. Ale v žádném případě za týmového hráče.

   1. Co myslíte, StK, jak kdo v současných poměrech moc nebo málo tlačí na pilu? Vidlák, Rajchl, Fiala?
    Ve mne nejen z příspěvku Davida z SPD vzrůstá podezření, že ti dva, Vrábel a Havel, jsou jen pracovníci příslušného oddělení BIS, kteří měli za úkol připravit ventil pro masy. 3. září to poněkud přehnali, byli pokáráni a nyní jsem zvědav na toho 28.9. Stoupá ve mně dojem, že my všichni tady, Vidlák i ostatní, ministrany a lidi na Václaváku jsme jen užitečnými idioty.
    Kde se vzal Vrábel a Havel, kdo to financoval, toť otázka?!

    1. Mám velmi podobný pocit. Ale příliš se tu šermuje slovy.
     Nedokážu definovat, kdo je za užitečného idiota a kdo provokatér – rozbíječ.
     Jako se vším: Málo informací. Hodně z mých známých se rozhodlo hlasovat nohama tj. zůstat doma. Je to přesně ten stav, na který upozorňuji pořád. Příliš mnoho slimáčků a málo kapustičky. Každý chce všechno pro sebe.

     Až vyběhnou vlci z lesa (zatím je věrchuška pořád přikrmuje, aby nevyběhli) už tu zbude jen ten nejsilnější Krysař. Alfa samec.
     A ten když zahraje na svou píšťalku…

     Mimo mísu: Vrábel ani Havel se mi nelíbí. Když to tak vezmu kolem a kolem tak nikdo. A dokonce už nemám chyť se k ničemu vyjadřovat. I tady je to samý „geniál“ se svou „pravdou.“ Nějak mi chybí lidi, kteří by dokázali pochybovat – i o sobě.

  1. Nevím, jak je to na Nové republice dneska. Nechodím tam už nejmíň 2 roky.
   Ale tenkrát jsem těžce nesla množství prostoru, který dostává pan David a jeho přátelé.
   Okamura toho prostoru dostával daleko méně. ( Nad některými osobnostmi které propagoval pan David mi mnohdy zůstával rozum stát. Třešničková Bobo, David Bohbot… Uff ) 🙄

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *