13 června, 2024

Pravda o novinářské nenávisti

…aneb když už se nesmíte jako redaktor ani „nevhodně ptát“. Třeba na to, co se stane s Rusy, byť proukrajinskými, na ukrajinském území po válce. Krásný příklad uvědomělého lynče, do té doby opěvovaného kolegy, nám tu předvedla novinářská úderka nejenom z České televize. Prostě jsou dámy a pánové otázky, které se nekladou.

A už vůbec se nekladou lidem na tiskové konferenci. A už vůbec, vůbec, vůbec se nekladou nepříjemné dotazy nejopěvovanějšímu prezidentovi světa, který nás včera poctil svou návštěvou. O Ukrajině se totiž jinak než v superlativech nejen nemluví, ani netáže.

Musím říct, že potom, co předvedli například pánové Václav Hnátek, Bartkovský, producent Petr Baránek, Zdeněk Šrapatka nebo dokonce Mirka Němcová (to tedy je prý žena), se vůbec nedivím, že to Kutilová radši zabalila. Ne „dezoláti“ svými řečmi, ale tito uvědomělí, nenávistní svazáci ničí život každému, na koho dopadne jejich „prorežimní pěst“, protože by zrovna chtěl říct, nebo znát pravdu. A tak to teď za svůj dotaz schytal redaktor ČT, Andreas Papadopulos.

Oni vás k té autocenzuře donutí. Příště už se Andreas prezidenta Zelenského na to, co se stane s ruským obyvatelstvem na východě Ukrajiny po válce, ptát stoprocentně nebude. Ano, to byl ten dotaz, který se opovážlivě, do té doby uznávaný redaktor, na včerejší tiskové konferenci odvážil Zelenskému položit. A ještě ho dal do kontextu s odsunem Němců po druhé světové válce u nás! A všichni tihle najednou začali řvát, že přece to je úplně jedno, nerelevantní, vůbec se to tématu netýká a dávat do spojitosti svatozáří ověnčené Ukrajince a odporné Čechy, kteří vyhnali hodné Němce, kteří je většinově chtěli v průběhu druhé světové války vyhladit, nelze. Pro ty, kdo by chtěl namítat, že nelze házet všechny do jednoho pytle dodávám, že sice nelze, ale ať se podívají, jak a pro koho sudetští Němci z 90% hlasovali na jaře 1938.

Ale zpět k Papadopulosovi. Ten byl na Donbasu mnohokrát a velmi dobře ví, jak to tam chodilo a chodí. Proto se zřejmě taky zcela oprávněně takto ptá. Přesto mu bývalý velvyslanec u nás Perebyinis vpálil, že nepochopil, co se tam kolem toho děje. On to evidentně pochopil, ale nepochopil, co se děje tady. Že tady je pouze linka jediné pravdy, i kdyby to byla lež jako víno. Tady se lže, manipuluje a mlží. Tady se pravda nenosí, tady se za ni trestá. Takový Baránek demonstrativně volá po jeho okamžitém vyhazovu z ČT s tím, že ve veřejnoprávním prostoru nemá někdo takový co dělat. Jedno co vykonal předtím. Mirka je zděšena a na jeho Twitter nablila celá prorežimní úderka.

Tady už svoboda slova ve veřejném prostoru není. Mnozí další s tím mají své zkušenosti. Tady odporná sebranka manipulátorů vyhrožuje a dehonestuje každého, kdo by se o to chtěl pokusit. Klidně vás uštvou jako králíka a udělají z vás odstrašující příklad pro případné další odvážlivce. Bez skurpulí, bez výčitek. Tohle si tu pěstujeme, tohle si tu veřejnoprávně platíme. Na objektivitu si už nehrajeme.

Proč? Protože o Ukrajině se nepochybuje, na Ukrajinu se neptá. Ukrajina se velebí. Jinak dopadnete jako zatím jen mediálně zlynčovaná Markéta a Andreas. Jiní dopadli za tuto pravdu i hůř.

64 thoughts on “Pravda o novinářské nenávisti

 1. Novinářská nenávist může zahrnovat různé aspekty, jako je zaujatost, zpravodajská manipulace, nenávistný jazyk, osobní útoky a další. Tento termín může být použit k diskusi o tom, jaký vliv má negativní chování novinářů na veřejné mínění a na samotnou novinařinu.

  Pokud máte konkrétní dotazy týkající se „Pravdy o novinářské nenávisti“ nebo potřebujete více informací na toto téma, rád vám pomohu, pokud mi poskytnete více kontextu nebo konkrétní otázky. S úplnými výsledky dostupnými ve Ole777 Slot

 2. Takže pro příště ke slovu pustit jen prověřené novináře jako je Pavel Šafr nebo J. X. Doležal z Forum24. Ti nezklamou.

 3. Nechoď, Vašku, s pány na led,
  mnohý příklad známe,
  že pán sklouzne
  a sedlák si za něj nohy zláme.

  Karel Havlíček Borovský

 4. Tázaný prezident se překvapivě odpovědi vyhnul, když mluvil o tom, jak hodnotí politické nálady obyvatel Charkova, ale otázka se týkala obyvatelstva Donbasu a Krymu. Opravdu překvapivě? Přece to neřekne upřímně, že je plán všechny vyhnat možná kromě důchodců. Jen ještě nikdy v minulosti, pokud si vzpomenu, nebyli odsunuti lidé, za kterými stal jaderné vyzbrojený stát. To není Srbská krajina nebo Karabach, kde Srbsko nebo Arménie tolik sil neměly.
  Naopak odhodlaní Bosnaci se bránili v Sarajevu v obležení několik let a neodešli. Mezinárodní podporu měli na začátku slabou. Část civilistů vždy odejde, ale bojovníci zůstanou. Čeští komentátoři řvou, chtějí tazatele zcenzurovat, hysterie se blíží vrcholu.

 5. Nejlépe někde soustředit, rasově vhodné odborně řečeno zkoncentrovat, vhodné poukrajinštit, rasově nevhodné podrobit zvláštnímu zacházení.
  Za etalon rasové vhodnosti vzít Zelenského. Tak jako jím v Říši byl Adolf Hitler. Příkladný nordický typ.

 6. Mně napadá v souvislost s tou dobrou službou nám dezolátům vkrádá kacířská myšlenka.
  Jak píše apoštol, oni už ani tu nenávist neskrývají. Prostě pro Rusy platí jiná pravidla, resp. žádná.
  Vyvedou novinářku, píší bezostyšně své radostné výkřiky nad dodávkami zakázané munice. Hlavně že bude zabíjet rusy. Viz Zdechovský.
  Ono už se ani novinář nesmí zeptat na cokoliv…
  Takže.
  A) Co když už na názory luzy opravdu nezáleží- ať si skřehotají
  B) Pokud by ale luza přece jen skřehotala, co když se sami cítí tak pevně v kramflecích, že na to nebudou dbát?
  Viz třeba díky nové smlouvě nám naši ochránci zajistí, aby se ke správě této země nedostali ti nesprávní lidé?

  1. Ke sprave Cech se uz davno ti nestravni lide nedostanou.
   Mate totiz na vyber: petikolka nebo Babis
   Miniaturni rozdil dvou vyse uvedenych alternativ je pod rozlisovaci schopnost loutkovodicu.

   A ano, jsou si tak jisti v kramflecich.

  2. S tou „zakázanou municí“ je to složitější. Ani jedna z válčících stran (včetně USA) si ji nezakázala. Takže z tohoto úhlu pohledu o zakázanou zbraň nejde. Jinou věcí je, že my jsme si ji zakázali. Z našeho úhlu tedy zakázaná je.
   Máte pravdu. Radost nad dodávkami munice, kterou jsme si my sami zakázali, tak svědčí nejvíc o nás samotných – tedy o té naší „morálce“ a „humanitě“… a hlavně o tom našem pokrytectví.

 7. Tu a tam jak se toulám po netu všimnu si něčeho spontánního.
  Proruská shromáždění v Litvě, Lotyšsku i Bulharsku začala zpívat „náhradní hymnu RF“: Kaťušu.
  Při různých příležitostech a v různou dobu. Určitě se neznali a nebyli tam provokatéři.
  Nebo byli?

 8. Ovšem Andreas Papadopulos se ptal poněkud špatně. Neměl se ptát, co se stane s proukrajinským Rusy, nýbrž co se stane etnickými Rusy a ruskojazyčnými Ukrajinci (což je prakticky totéž). Přeci ani ti by, alespoň podle západních hodnot, neměli být vyhnáni či vyvražděni.
  Samozřejmě, západní hodnoty se používají podle toho, jak se to geopoliticky hodí, to je mi známo. Nicméně ani americký prezident by nemohl ignorovat, kdyby se evropští představitelé postavili proti etnickému čištění. Ovšem, někdo by se mohl zeptat, jak to bylo s vyhnáním nealbánců z Kosova či etnických Srbů ze Srbské Krajiny a Slavonie?!

 9. Ze tady nikdo nekomentuje tuto udalost : Ruskou novinářku z Hradu vyvedli . Vyhodili radne akreditovanou, prohledanou, protiputinovskou, pro americka media pracujici holcinu. Asi se Zelenskij bal ze ma v kabelce novicok v ruzi 🙂 Jaky signal tim dali ruske opozici ktera utekla na Zapad ? Podle mne jednoznacny : Jste jen hadr, uzitecni idioti s kterymi si kdykoliv muzeme vytrit prdel… https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ruskou-novinarku-z-hradu-vyvedli-40437057

  1. Ruské jachtkluby (přístavy) jsou napěchované jachtami ruských oligarchů, protože na prosluněném západě jim přestala kvést pšenka (zabavování majetků a obstavováním účtů). VVP jim majetek, alespoň ochrání. ovšem určitě ne zadarmo.

   1. Za to že budou pracovat a podnikat v Rusku, že tím pomohou ruské ekonomice. Vysvětloval to v novoročním ( tuším, možná jiném dlouhém ) projevu.

  2. Němci začali zabavovat Rusům auta, registrovaná v Rusku: normálně je zastaví v Německu na dálnici a auto jim seberou. Přesto, že jsou řádně vlastněná se všemi doklady, proclená, pojištěná, legálně vstoupili do EUhnije.

   Zábavné na tom je, že většinou jde o „proti-Putinovské liberály“ a „disidenty“, uteklé z Ruska „za svobodou“…

   Jen tak dál!

   1. Když museli Židé odevzdávat kola a šicí stroje, proč by neměli Rusové odevzdávat auta. Ať jsou rádi, že v MHD nemusejí sedat na zadní plošině, aby neobtěžovali ojrosouhy.

   2. Zapad si stale striela do vlastnej nohy a este sa vytesuje…..najprv chce zakazovat rusku kulturu, sport, kolektivna vina a potom vypisuje americka velvyslankyna aj byvaly velvyslanec v Rusku, ze oni nie su nepriatelmi ruskeho naroda……najprv zakazu spotrebny tovar z EU do Ruska (pricom by aspon sposobili odvod kapitalu z Ruska), potom sa cuduju, ze Rusov sa to az tak nedotklo, kedze prisla nahrada……najprv znarodnia kapital, jachty atd. oligarchom a potom sa cuduju, ze im jednak uz nikto neveri a jednak ze nemaju koho pouzit ako figurku miesto Putina. Najprv daju sankcie, potom ako ich obist (pricom samozrejme EU musi zaplatit prirazky za sprostredkovatelov).
    S takymi elitami je jasne, kam to cele pojde……jedine coho sa bojim, ze su tak zacvaknuti na svoje predstavy, ze budu ochotni to nechat vyeskalovat az do konca v predstave, ze v poslednej chvili Rusko cukne

    1. Tak takhle to je!
     BANdito, ty howádo nadržený! S tebou mlátí hormón! Tobě z paní Kláry normálně hučí v klacku! Přiznej se!

     Taky jsme to v deváté třídě tak dělali, podobně jako dneska ty, ale chytřeji.
     Chtěje některý z nás, získat skutečnou pozornost některé pěkné a případně ochotně sjízdné spolužačky, pustili jsme mezi její nejbližší kamarádky nějaký pikantní drb. Třeba o tom, jak má dotyčný, co si na ni myslí, velké péro. Až tak velký, že když se mu postaví, tak se mu skrzevá odkrvený mozek začne motat hlava, až tak. 😀
     Nakonec ale, na posledním školním výletu, v devítce na Mácháč do chatek, to bylo všecko jedno. Z toho zdravého jádra třídy, co se schází skoro celé dodnes, si vrzli skoro všichni. Snad krom dvou nudných šprtů a dvou naprosto nemožných i nemužných exotů, které holky nezajímaly.

     Máš aspoň to velké péro, BANdito? A umíš to s ním?
     😀

 10. Khakiman, kokainistasta si nakakal na vlastní palici.Před nedávnem vyzval rusky mluvící obyvatele Donbasu atd., že by bylo vhodné pro ně, aby odtáhli do Ruska. Ti ho vzali naprosto vážně a odtáhli, včetně vlastní rodné hroudy.
  A Krym je dávno vyřešen, co bylo ukradeno Kukuruznikem (Ukradinec) bylo vráceno.
  A Kosovo vše jistí!

 11. Aby to nebylo tak jednohlasné. Nebylo to třeba tak, že si pan Papandopulos chtěl otřít svá krásná ústa o Čechy a odsun, ale byl nepochopen?

  1. Vidím to úplně stejně. Chtěl se vlísat, ale udělal to blbým způsobem. Ale ta poslední věta se mu moc nepovedla. Tam to podělal.

  2. aco když je to jinak a naši odborníci na ukrajinštinu či ruštinu se mýlí.
   Rusky se vyslovuje mír -mír, ukrajinsky se vyslovuje myr… ten rozdíl mezi tím je podle poslechu docela patrný, akorát nesmí být člověk tak nějak hluchý, nebo….
   Jestli tam jezdil, tam ukrajinsky i rusky umí.

   1. emo, nechtěla byste si zopáknout něco ruštiny?
    Já chápu, že za Protektorátu jste musela povinně drtit němčinu, ale po osmačtyřicátém se už ruština učila všude 😀

    1. není třeba, potvrdí to i strejda gů.gl jestli víte co to je. ju a je tam i poslech.
     Ju a kté ruštině – nebyla jsem tam jen jednou, a i když mi semtam nějaké slovíčko občas chybělo,, intonaci a výslovnost bohudík fungovala.

 12. Ale fuj!
  Takové zlé otázečky.
  Málem pokazil pomýlený Papadopulos ty krásné, se žebráckou operou spojené, něžné fialové chvilky se zelím.

 13. Už to tady kdosi moudrý pěkně napsal. Myslím, že pan k42 poněkud jinými, učesanými slovy. Tahle tupá, odporná, zkurvená (dámy prominou), patolízalská, vlastizrádná, zaslepená, vrtichvostní, zasraná (opět, dámy promiňte) banda se „uřiťoleze k zdechnutí“. Nyní zvolna ztrácí přímé řitní věnce, do nichž by se mohly zavrtat a tak nám trošičku ideově tápou-viz. EU-svazačka Kutilová, resp. v textu paní Markové zmíněný idiot. Zároveň můžeme sledovat evidentní degradaci řiťolezectví. Z USA korporátně-imperiálních sráčů ústy maďarsko-amerického fašisty Soroše je to najednou ukrajinské, tajtrlíkoidní vyfetlo. Holt paraziti si vždy najdou prdel se správnou intenzitou prdu, z níž mohou vykukovat a škodit. Doufám, že BRICS + tyhle anomálie spláchne do hajzlu i s těmi hemorroidy ve vedení ČR, bo mi už zvolna dochází antiemetika…

 14. Někdy si říkám, zda pánové Václav Hnátek, Bartkovský, producent Petr Baránek, Zdeněk Šrapatka, Pavel Novotný, Jan Lipavský nebo Mirka Němcová nejsou placeni Putinem. Tolik nahrávat ruské kremelské propagandě snad nemohou ani z hlouposti. A to ani s IQ 107 nebo méně.

  1. No já bych to celé tak černě neviděla. Asi se časy opravdu mění, Vzhledem k tomu, že zatím na něj vystartovala už dlouho profláklá individua. Počítám že ten dotaz připomenul ne ta dávnou dobu, co má většia ještě v paměti. Navíc parádně zkomplikoval snahy 107 a profesora ve vztahu odsunu,. někde jsem četla, že byl rozpačitej… tož kdo ví
   Kluk není hloupej a myslí mu to. a určitě nemá jen 1o7.

   1. Nemůže být hloupej. Prý umí jíst i s příborem! Přičtu-li nošení obleku, bezvadné pózování a ustarané tváření se – nemá chybu.

   2. emo,
    IQ107 jistě nemá novinář Papadopulos, ale mínil jsem je tím obecně jako hodnotu, která postačuje:
    – k vystudování vojenské vysoké školy
    – funkci náčelníka štábu v NATO a hodnosti generála
    – funkci prezidenta evropské země (pro USA asi stačí i nižší hodnota)

 15. Když tak nenávidí chytré otázky, položili si někdy onu hloupou a jednoduchou, co když ta jejich jediná pravda nevyhraje?

 16. Nevím co napsat. O bestiální (zvířecké) nenávisti jsem psal na svém blogu, tady – a nic.
  Pes je obvykle chlupatý, pták obvykle létá, ryba obvykle plave ve vodě, člověk obvykle..

 17. Je velkým nedostatkem, že na takovýchto tiskových konferencích nejsou otázky novinářů či novinářek dopředu známy. A schváleny příslušnými orgány.
  A tristní je i to, že se takových TK mohou účastnit novináři a novinářky řeckého a komunistického původu (a třeba i jen čtvrtinoví !!) z Ostravska (co Krnovsko ?!??). Tady by měl asi vzniknout nějaký úřad, např. Úřad pro záležitosti Řeků a Řekyň ……….Pozor také na smíšená manželství !!! (viz nobelista K. Lorenz, ten snad dezolátem není, dle jiných úřadů)
  ———————————————-
  Pro lidi s IQ 107 a méně : Jde o sarkasmus, snad i cynismus.

  1. Návštěva Zelenského byla pro mnohé překvapení a třeba i pro ČT,,tak nový ředitel,nestihl poučit své ovečky.
   Jenže,tuto otázku by nikdo nečekal od novináře z ČT.

   1. Nový ředitel nastoupí až 1.10.2023. Zatím tam bačuje bývalý (je něco takového vůbec možné?) člen KSČ Petr Dvořák (ten si také svůj vstup do KSČ odpracoval!). Dvořák požádal o kandidaturu členství KSČ v říjnu 1987 a přijat byl 20.9.1989.

   2. Muze bejt i reditel /ministr na koberecku , nebot na takovy konference jsou pripousteni , jen ty absolutne spolehlivy novinari .
    /Drive prokadrovany spolehlivy ,vyvoleny soudruzi/.
    Potom , novinar se dotazuje predem schvalene otazky. A nic jinyho.
    Chce snad, aby dulezita vysoce postavena osoba mela potize s odpovedi?
    Aby nevedela, koktala , sislala, atd..Nebo rovnou utekla, kdyz nevi.
    Na verejnosti?
    Nechce! Mel by trable. A nejen on sam..
    Ted v praxi vetsinou odpovidajici sam doda ,/jeho poradci vypracovane otazky/. Tazajicimu se novinari predem , ty spravne otazky ..
    Na ktery se smi a musi zeptat..
    Novinar casto neni zasvecen do vseho.
    Nebot jest nezbytne probrat dulezita temata v odpovedich , aby verejnost vedela , co ma vedet a nemohla si myslet co chce..
    Pak teprve , je vse v poradku..
    Tedy jde o cinnost nanejvyse zodpovednou..
    Nenavist je svoji povahou jako pozar , ktery hleda vsude svoji potravu , aby mel co spalit..mohl spalit, /to je ted rus/.
    V pozdejsim stadiu uz se tezko zvlada a zacne vzajemne osocovani , spalovani ,pro nedostatek materialu a rus se omrzi .
    /Chcipla mi kocka , zavrazdil ji Putin/, neco takovyho taky pro publikum dlouho nevydrzi , a opakovanim shori na popel …Dale .
    Protoze tech zalezitosti a pricin a hlavne udalosti , k nenavisti je hodne , potom se meni znenadani a ubyvaji tez ,nekdo nestihne se vcas zorientovat
    a neco prosere..
    Vostatni se derou na jeho misto a proto neni a nemuze bejt odpusteni hrichu , jen vecne zatraceni..
    Energie spalovani pak slabne, az zmizi nedostatkem materialu ..Napr.
    /Komunista musi horet a jeste zapalovat ostatni , potom byl z nich taky jen popel/.
    Hrozit bulharovi , ze na nej pride rus ,bulhara zabije a sezere , neni nejlepsi a nepomaha , bulhar je vdecnej rusovi, ze zahnal muslima
    a at ma vladu ,jakou ma , na tom nezalezi…
    Podobne jednoduchy .
    My bychom meli mit vzdy na mysli , kdo nas vysvobodil od vyhlazeni /a nejen nacisty/, abychom nebyli „sobaky“.

 18. To se ptal jenom o Krymských občanech Ruského původu.
  Někde byla statistika jak je osídlen Krym podle národností.
  Jinak,Krym nejde osvobodit,bez osvobození Doněcka a Luhanska,takže by došlo k úplnému vyvraždění Rusky mluvících občanů o nějaké vysídlení Ukrajinští nacisté ani neuvažují.
  Už z tohoto důvodu,Ukrajinští náckové nesmí zvítězit.

 19. No, odkopávají se hezky, už druhý zářez během jednoho dne.
  Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech zostane, čo je pevné, čo je charakterné!
  Tak, soudruzi, tohle je třeba si připomínat!
  (A teda doufat, ža aspoň poslední tři si navzájem uznají dostatečnou charakterovou pevnost… Má pravdu pan vidlák, ten pohyb je jednosměrný. Papadopulos ani Kutilová nebudou zítra mezi „dezoláty“, ale budou jistě přemýšlet, proč jim ti, za něž (zřejmě upřímně) bušili do klávesnic, za pravdu a za jednu legitimní otázku teď nachcali do očí a mít tu moc, už by je bičovali. Jakobíni, protistátní spiklecká centra, … poslechni, služební čtenáři, máš už nachystaný nějaký rychle dostupný zadní vrátka?)

  1. Pokud je služební čtenář příslušníkem duhové menšiny, pak určitě. Ostatně, nejmenovaný eurohodnotář teď bude mít tak trochu utrum, návrat k původní profesi přijde vhod – zadní vrátka přijdou jistě ke slovu.

  2. … třetí zářez, třetí … až začínám mít podezření, že se nějaký dezolát infiltroval do míst nejvyšších a pod průhlednou záminkou horlivosti tam nahání lidi do naších řad.
   Byla-nebyla tiskovka po somr-párty … na tu tiskovku se akreditovala (a akreditaci obdržela) ruská OPOZIČNÍ novinářka … a představte si, oni ji vyvedli, tedy ochranka ji vyvedla a nedovolili jí se účastnit. Ještě jednou – ruská OPOZIOČNÍ novinářka, tedy asi píšící proti Putinovi.
   Máme štěstí, že tam nahoře jsou fakt velcí myslitelé 🙂

   https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ruskou-novinarku-z-hradu-vyvedli-40437057

   1. No možná tam fakt nějakej je a kdoví, jestli to nakonec nebude ten samej, co po prvním kole v roce 2013 začal zpívat tu hymnu… 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *