17 července, 2024

Použije se všechno

Svou dnešní úvahu bych začal dvěma rozdílnými popisy války na Ukrajině. Chtěl bych, abyste si povšimli, že sice můžeme příčiny této války vidět různě, ale vlastní válečná realita má své zákonitosti, které nelze ani ignorovat, ani se jim vyhnout, tím méně se pokoušet je nějak obejít či přizpůsobit si je pro své účely.

To takhle zlé zákeřné Rusko vedené šíleným prezidentem, který je ztělesněné zlo, zaútočilo plnou silou na mírumilovnou demokratickou Ukrajinu, která nijak neprovokovala a nedělala nic, čím si tuto agresi zasloužila. Díky skvělému prezidentovi se ten David postavil na odpor Goliášovi a od té doby mu statečně vzdoruje ,mimo jiné díky tomu, že jí demokratický Západ včas po zuby vyzbrojil. Samozřejmě toto nahromadění zbraní nemělo být nikdy použito proti Rusku a i přijetí do NATO bylo čistě z obranných důvodů. Nějaké pluky Azov, Ajdar a Pravý sektor nikdy nehrály v ukrajinské politice roli, nedošlo k žádným Majdanům ani jiným nelegitimním krokům, Ukrajina vždy plnila všechny smlouvy, které podepsala, včetně Minsku I i Minsku II. Demokratická Ukrajina se obrátila na své západní přátele, ti jí od té doby dále vyzbrojují a pomáhají jí v boji s ďábelským agresorem.

Teď to zkusíme obráceně:

To takhle znepokojené Rusko došlo k závěru, že vstup Ukrajiny do NATO již příliš ohrožuje ruskou bezpečnost a po osmi letech konfliktu a mnoha nesplněných smlouvách z ukrajinské strany, spustilo „speciální vojenskou operaci,“ aby odvrátilo vývoj, který Rusko ohrožoval. Ukrajinští představitelé se otevřeně hlásí k nacistickým odkazům – k Babímu Jaru se dostanete po třídě Stěpana Bandery, ukrajinské vojenské velení je podřízeno plukům, kde se to na tetováních vojáků jenom hemží hákenkrojcy. Ukrajinský prezident oficiálně řekl, že bude usilovat o jaderný statut a na Donbasu byla osm let válka. K tomu byla Ukrajina dlouhodobě vyzbrojována nejlepšími západními zbraněmi a nijak se netajila, že chce změnit status quo, který na východě Ukrajiny panoval.

Ruský útok ihned od začátku narazil na velmi tuhý odpor dobře vyzbrojené ukrajinské armády, která je vyzbrojována tím nejlepším, co Západ může dodat a Rusko jen s vypětím sil postupuje kupředu. V podstatě se jedná o proxy válku Západu proti Rusku, kdy Západ dodává zbraně a peníze a Ukrajina vojáky. Díky tomu Ukrajina zatím nepodlehla ruské přesile.

Jasně, dalo by se to popsat ještě z mnoha dalších úhlů. Role oligarchů, role Putina osobně, role generality, role USA, role Evropy, role Británie, role Macrona osobně, role propagandy, role Číny, Turecka, Arábie, Afriky, Indie… i Venezuely a Íránu – vynechal jsem něco? Prostě se jedná o mnohovrstevnatý konflikt ve kterém jde kromě území a vojenské síly i o postavení dolaru jakožto světové rezervní měny a mnoho dalších věcí.

Za mě je smutnou skutečností, že pro západní veřejnost se z toho udělal boj dobra se zlem. A jakmile si něco tak složitého, jako je ukrajinská válka, zjednodušíte na ty hodné a ty zlé, buďte si jisti, že nakonec zbude jen zlo.

Já chci ale dneska poukázat na to, že je vlastně úplně jedno, z které strany se na tento konflikt díváte, protože válečná realita se prostě prosadí velmi rychle a velmi intenzívně. Ať už Rusko zákeřně zaútočilo, nebo ať reagovalo na ukrajinskou hrozbu, pořád platí, že tam probíhají boje. Pořád platí, že Ukrajina nevítězí, že přechází o infrastrukturu, že se jí propadá ekonomika, tamní firmy se zavírají, je nedostatek základních potřeb, statisíce lidí kopou zákopy, místo aby montovali v továrnách. Sto let tam tráva neporoste.

Západ Ukrajině pomáhá, ale i sami ukrajinští představitelé vidí, že nepomáhá dost. Denně posloucháme Zelenského i Kulebu, že je třeba přestat odebírat ruskou ropu i plyn, že je třeba dodávat více zbraní i více peněz, že je třeba opravovat ukrajinskou vojenskou techniku mimo Ukrajinu, je zapotřebí pomoci s vývozem obilovin, je třeba sanovat ukrajinskou ekonomiku… Proč? Protože i přes tuto všechnu pomoc Ukrajina nevítězí.

Je jedno, jestli máme před sebou demokratickou nebo nacistickou Ukrajinu. Západ jí pomáhá málo. Ať je ukrajinský režim demokratický nebo nacistický nebo něco mezi tím, ukrajinští představitelé volají po větším zapojení Západu do této války.

Západ dodává zbraně i peníze. Ale zatím moc nestojí o jaderný armagedon. Kdo z Američanů to řekl? Pomůžeme Ukrajině vším, kromě Třetí světové války. Ovšem i tato veškerá západní pomoc Ukrajině nestačí. Kdyby stačila, nebude Zelenský denně apelovat na embargo na ruské energie a nebude denně volat po více zbraních a více penězích. Ukrajinský režim prostě potřebuje Západ zapojit ještě víc, protože ani celá dosavadní západní pomoc nestačí.

Nepřipomíná vám to něco? Tohle stejné říkali i afghánští představitelé. Ti také nikdy nedostali dost zbraní a peněz, aby Tálibán potřeli. Ani proamerická irácká vláda nikdy nedostala dost, aby mohla zvítězit nad regionálními sousedy, kteří se jim tam pořád vměšovali. Ponechme stranou, že se tam všude kradlo a korumpovalo ve velkém. Na Ukrajině je to dost podobné. I přes masivní západní pomoc Rusko postupně obkličuje a udolává ukrajinskou armádu. Západ se nezapojuje dost.

Je jedno, jaký je ukrajinský režim. Je jedno, jestli jsou demokraté nebo náckové. Jejich bytostný zájem je, aby se Západ ještě (mnohem) víc zapojil. K tomu se použije všechno. Diplomacie, prezidentský herecký projev, nadávky ukrajinského velvyslance v Německu, ale i válečné hrůzy.

Pokud západní pomoc nebude stačit na zvrat na bojišti (a my si tady myslíme, že stačit nebude) tak nezbytně musejí nastoupit další prostředky – chemický útok a nebo ta jaderná zbraň. Jak jinak donutit Západ, aby ještě přitlačil, když nestačí ani miliardy dolarů ani nizozemské houfnice? Pojďme se dneska v diskusi pobavit o taktických aspektech nějaké té malé jaderné bomby či chemického útoku.

Generál Petr Pavel, dával rozhovor, že právě ta taktická jaderná zbraň je reálné riziko. Samozřejmě ji použijí Rusové, jak jinak. To samé mlela i Drábová. Člověka přímo mrazí z toho, že se vlastně s takovým vývojem počítá… Já osobně jsem si to včera rozhodl takhle: Když nějaká ta atomovčička vybuchne v Kyjeve poté, co budou Rusové na všech frontách ustupovat, tak bych si vsadil na variantu, že Putin ztratil nervy a jde mu o všechno. Pokud ale atomovka vybuchne někde na bojišti nebo nad nějakou místní Zlámanou Lhotou za podmínek ruské ofenzívy, budu sázet na variantu, že ukrajinský režim se neštítí ničeho.

To samé platí i pro chemický útok nebo něco podobného. Jakmile to bude vypadat jako v Sýrii, že těsně před vítězstvím bude Rusko obviněno, že si na poslední chvíli ještě muselo pomoct chemicky či jaderně, tak budu mít jasno, v jakém režimu žiju já a podle toho se zařídím. Ať už to přinese cokoliv. Pořád vidím vysoké riziko, že se to s tím jaderným armagedonem fakt podaří.

225 thoughts on “Použije se všechno

 1. Senátor za Kentucky Rand Paul zablokoval návrh zákona, který měl poskytnout Ukrajině rekordních 40 miliard dolarů dodatečné pomoci.
  „Přísahal jsem na Ústavě USA, ne žádné jiné země… Nemůžeme zachránit Ukrajinu a zároveň zničit americkou ekonomiku.“

  1. Sláva mu!!!
   Kéž se tam najde víc rozumných hlav. Ale vidím to skepticky. Bratrstvo kočičí pracky to tam má slušně ošéfované.
   Už padl názor, že za naší Madlenky by se to nestalo. Ta by s tím hnusným Putinem uměla zatočit.
   Ách jo.

 2. Prý se nám vyplatí koupit 24 ks F35 za 100 miliard kaček. Říká dýler. Jaká bude provize a kdo ji shrábne? Bude to 5-10 mld. Kam se hrabe Dalík, to je čučkař.

 3. Večerní svodka JP

  Donbasský front zapraskal ve švech

  Sumy, Brjansk, Kursk – dělostřelecké a raketové souboje, linie fronty se nepohnula.

  Charkov – protiútok VSU směrem na sever k ruské hranici se zastavil, RA nedostala žádné posily.

  Izjum – postup RA směrem na Slovjansk
  Liman – postup RA rovněž směrem k Slovjansku
  Je zřejmá snaha rozdělit linii obrany VSU mezi těmito městy zkusit obklíčit svjatogorskou a limanskou část zvlášť.

  Severodoněck – zvýšená aktivita D. O. obou armád, RA se podařilo přerušit doposud poslední průjezdnou trasu Lisičansk – Soledar.

  Světlodarsk, Zolotoje – další pokusy o obklíčení skupin vojsk VSU

  Novosjolka – pod plnou kontrolou milicí DNR

  Avdějevka – průlomy na sever a na jih od centra jsou v počáteční fázi.

  Nikolajev a Oděssa – zvýšená aktivita leteckých sil RA.

  1. https://mobile.twitter.com/HPrahy?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

   Přečti si tohle, ať přijdeš na jiný myšlenky! ;-)))))

   Doporučuji tento tvít, o Iljovi Samoilenko. Hrdinný Azovec. Ale ani ostatní poklady nejsou k zahození!! Jen by mne zajímalo, z jakých zdrojů to bere.

   HolkazPrahy
   @HPrahy
   ·
   13 h
   Ilja Samoilenko,zpravodajský důstojník,mluvčí pluku Azov. Uspořádal v perfektní angličtině tiskovou konferenci,kde vyprávěl o hrůzách okupace.
   Během své služby byl zraněn,přišel o pravé oko a levou paži,ale po uzdravení se vrátil do služby s titanovou mechanickou protézou.

  1. Re: dep

   Tak to je opravdu úžasná zpráva. Doufám, že soudruhy dědky a soudružkyně báby zpracují na nějakou ušlechtilou bio-směs.
   Anebo eko-protlak, ten taky můžu….

   A ty dramatické úspory v důchodových fondech plus razantní pokles výdajů na zdravotnictví – no prostě samá pozitiva a sociální jistoty.

 4. https://mobile.twitter.com/SociologPetrHam?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

  „Holka z Prahy“, na Twitteru.

  Ilja Samoilenko,zpravodajský důstojník,mluvčí pluku Azov. Uspořádal v perfektní angličtině tiskovou konferenci,kde vyprávěl o hrůzách okupace.
  Během své služby byl zraněn,přišel o pravé oko a levou paži,ale po uzdravení se vrátil do služby s titanovou mechanickou protézou.
  ————————–
  Meresjev hadra. Jen mi není jasné, jak je možné, že po hrdinném fantomu Kyjeva, námořnících ze Zmijího ostrova, ostřelování a likvidování vlastních civilistů v Mariupolu, Buče a Kramatorsku, tomu někdo ještě věří ?? ;+)

  PS:
  Ta holka z Prahy působí dojem, že je to nějaký Banderovec – provokatér. Pokud není a ona se tak ze surovostí (viz dále) páchaných Banderovci ztotožňuje, je tam rozhodně jistá patologie…

 5. 6:21 – Rusko je přímým ohrožením pro uspořádání světa, uvedla dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po jednání s japonským premiérem Fumiem Kišidou o dopadech války na Ukrajině. EU chce v budoucnu hrát aktivnější roli v Indopacifiku, oznámila rovněž von der Leyenová, která se v Tokiu účastní 28. summitu EU–Japonsko, píší zahraniční agentury.

  Mňo

  1. Voni ale nikdy nereknou, jak je Rusko nebezpecim. To nemuzou vysvetlit tak jenom do nenkonecna papouskujou hovadiny, jako hovada bez mozku…

 6. hmm
  21:19 – Téměř 3,4 miliardy švýcarských franků (téměř 82 miliard korun) ruského majetku bylo znovu uvolněno ve Švýcarsku. Majetek byl preventivně dočasně zmrazen v souvislosti se sankcemi proti Rusku. Informovala o tom agentura DPA.

 7. „Vzhledem k tomu, že předkové Francouzů jsou Galové, přišli z Haliče“ – Nebenzia cituje absurdní fakta z ukrajinské učebnice zeměpisu na zasedání Rady bezpečnosti, aby ukázal, jak ukrajinští autoři překrucují historii
  Stálý představitel Ruska při OSN Vasilij Něbenzja přinesl na zasedání Rady bezpečnosti ukrajinskou učebnici zeměpisu pro osmou třídu a citoval několik podivných faktů vymyšlených ukrajinskými autory.
  „Pokud tomu [učebnici] věříte, pak předkové Francouzů, Španělů, Portugalců, Turků a dokonce i Židů pocházeli z Ukrajiny. Rád bych oslovil svého francouzského kolegu. Nicolasi, věděl jsi, že jsi vlastně Ukrajinec? Pokud mi nevěříte, přečtěte si učebnici. Má to železnou logiku. Protože předci Francouzů jsou Galové, přišli z Galicie, “cituje Vasilij Něbenzja, stálý ruský představitel při OSN.
  Podle logiky autorů ukrajinských učebnic hadi nejspíš vznikli a rozšířili se do celého světa z Užhorodu a lvi ze Lvova.

  1. To ale má logiku. V jedné slovenské historické VŠ učebnici, jsem po rozdělení státu četl, že staroslověnština je ve skutečnosti staroslovenština a nejpočetnější slovanský národ byli Slověni, od Slovenska a Podkarpatské Rusi, přes Maďarsko až do Makedonie a Slovinska, což taky byli vlastně staří Slováci. To bylo zobrazeno v mapce. Češi v Čechách, Moravané na dnešní Moravě. A pak Slověni.

   Čeští Přemyslovci pak byli vlastně Poláci, přivandrovalci z Přemyšlu.
   Byly tam, samozřejmě, i další zvonky…

   Tož jsem napsal autorům tohoto historického, zlomového veledíla, aby mi objasnili pár nejasných míst. Třeba, jak mohli být v té době Češi národ, když tam bylo kmenové zřízení? Je velmi sporné, že byli Moravané národ, protože obyvatelstvo se nazývalo podle země, kterou obývalo. Národy, v té době v Evropě, kromě jižní, neexistovaly. To samé s Přemyslovci. Ani nemohli být z kmene Polanů, protože ten sídlil daleko na západě a Premyšl s Polany neměl, v té době, nic společné.
   Uspokojivá odpověď nikdy nepřišla.

   Takže tu teorii o původu Francouzů z Haliče, pokládám za umírněnou!! 👍😉

 8. Slizeň obilí v Rusku by letos podle předběžných údajů mohla činit 130 milionů tun, včetně 87 milionů tun pšenice, uvedl ve čtvrtek na schůzce s vládou ruský prezident Vladimir Putin.
  „Letos se očekává dobrá úroda. Odborníci odhadují – samozřejmě, jedná se o předběžné odhady – sklizeň obilí by mohla činit 130 milionů tun, včetně 87 milionů tun pšenice, – uvedl Putin. – Pokud se tak stane, a my s tím počítáme, tak se to (z hlediska sklizně pšenice ) může stát rekordem v celé historii Ruska. „

 9. Již v brzké době začne dávat smysl kolokace „nouzový stav“, který chce fialová vláda opět prodloužit.

  Již v brzké době začne dávat smysl kolokace „nouzový stav“, který chce fialová vláda opět prodloužit.

  Bude nouze o energii.
  Bude nouze o pohonné hmoty.
  Bude nouze o jídlo.
  Bude nouze o práci.
  Bude nouze…

  Na druhou stranu ale nebude nouze o.

  Experimentální léčivou látku.
  Nesmyslná nařízení.
  Finanční prostředky na zbraně.
  Cokoliv pro cizince.

  S „nouzovým stavem“ do věčné nouze.

 10. OT:
  1) Švýcarský soud odložil rozhodnutí o bankrotu Nordstream2 na září.
  2) Ukrajinci odmítají přepravovat plyn přes kompresorovou stanici v Sochranivce. Zavřeli kohoutek
  3) Ukrajinci chtějí, aby Gazprom přesměroval objemy přepravované přes Sochranivku na trasu přes Sodžu.
  4) Gazprom sdělil, že by to technicky bylo možné, ale neodpovídá to nasmlouvaným podmínkám, takže to neudělá.
  5) Ruský blacklist firem, se kterými ruské firmy nesmí spolupracovat, obsahuje 31 jmen a byl zveřejněn
  v úterý. Je na něm i polský EuRoPol GAZ, který provozuje polskou část plynovodu Jamal-Evropa. A všechny bývalé dceřiné firmy Gazpromu.
  6) Gazprom zavřel kohoutek plynovodu Jamal-Evropa, protože nemůže platit EuRoPol GAZu za transport plynu(viz bod 5).
  7) Dle Bloombergu 20 firem z EU si otevřelo rublové účty u Gazprombanku, 4 už poprvé zaplatily. Kromě Maďarska se žádná z firem veřejně nehlásí ke svým rublovým účtům.
  Výsledkem je, že plyn nakoupen bude, ale přepravní cesta nebude. S napětím čekám, kdy dojde na otevření Nordstreamu2. Bude třeba zavřít transport přes Ukrajinu úplně ?

  1. Nord Stream2 se otevirat nebude, Rusko oznamilo, ze NS2 vyuzije pro vnitrostatni prepravu plynu.
   Ve finskych novinach se pise, ze Rusko od zitra prestane dodavat plyn do Finska, ktere odmitlo za plyn platit v rublech.

   1. Finové totiž plyn na nic nepotřebují, protože topí elektřinou nebo ústředním topením 😀

    Ale teď vážně. Ačkoli by se Finsko mohlo zdát „ekologickým“ státem, tvoří jeho energetické zdroje z 28% spalování dřeva, 21% uhlí, 19% jádro, 10% plyn (z Ruska) a 10% vodní elektrárny. Zbytek do 100% jsou dovozy elektřiny z okolních států.

 11. Gaskoněc je na cestě
  Gazprom oznámil zákaz tranzitu plynu přes polskou část Jamal-Evropa
  Gazprom potvrdil zákaz tranzitu plynu přes polský úsek Jamal-Evropa
  Gazprom potvrdil, že má nyní zakázáno používat polskou část plynovodu Jamal-Evropa k tranzitu plynu. Odpovídající prohlášení bylo zveřejněno ve čtvrtek 12. května na televizním kanálu společnosti Telegram .

  https://lenta.ru/…2/zapretili/?…

  1. otázka na všechny- pokud teď otevřu odkaz na video prostě se to furt seká furt načítá což dříve takové nebylo. Je to záměr? Ideální by bylo to video stáhnout do pc a tam si to přehrát bez sekání. Dělám něco špatně nebo to taky pozorujete?

    1. Taky mohla (vlivem providera) náhle poklesnou rychlost přenosu dat. Pozn.: připojení do našeho baráku je pomocí světlovodného kabelu a rychlost je vysoká, že i když sleduji fotbal, tak čutálisti pěkně běhají.

   1. Mažete někdy historii?
    To, co jste popsal, se mi stávalo, dokud jsem na mazání zapomínal. Teď to promažu jednou týdně a chodí všechno a rychle.

 12. Dost možná, že se opravdu použije všechno. Zatím se používá brutální propaganda, kde jeden mrtvý ukrajinec nic neznamená. Zase uveřejnili jak ruští vojáci rabovali autobazar a přitom zastřelili dva ukrajince. A zdá se, že je to zase jenom akce ukrajinských propagandistů. Aktuální konflikty: vesta na videu není v ruské armádě od roku 14. Roli ruského vojáka, který přepadne autosalon, ztvárnil pro CYPSO a CNN Oleg Fedosejev, narozený v roce 1977 v Kyjevě. Zázrak! https://t.me/anna_news/31760

 13. Ano. Média jsou na straně zla. ať už falešnými zpravodajstvími nebo čímkoliv jiným. Tam je obrovská výhoda současných mocných co se kryjí pojmem Západ. hm..Z.
  Zareaguju na jeden z příspěvků, ano taky jsem dělal ve fabrice a třeba díky tomu že jsem čuchnul k požární ochraně jsem po deseti letech vlezl do podzemních kobek a kanálů(většinou energo) o kterých jsem do té doby neměl ani tucha. Zajímavé to bylo. Jo sice tak jen 2,5 m pod terénem, ale i tak.
  V brouzdání netem mně příjemně překvapil odkaz na protest v Lotyšsku, což bych rozhodně nečekal, že se tam může stát.
  A pro ty, kteří umějí dát do placu nějakou vizi bych měl dotaz, pokud si Rusko osvobodí tu část ukrajiny, kterou potřebuje, jak si myslíte, že pak dosáhne toho, že NATO se stáhne ze střední a východní Evropy?
  Finové jsou v NATO jednou nohou, Švédové jsou fakticky tam i přes deklarovanou neutralitu. Můj názor je, že se bude rozesírat ze strany západu kde to půjde protiruské nálady. Kazachstánem počínaje, přes Bělorusko, bývalé středoasijské republiky SSSR apod. Najednou je ticho i ohledně těch biologických laboratoří. Buča a další věci byl mediální protiofenzívou na to, že se zveřejnily fakta a nastolily otázky okolo labin. Velkou neznámou bude postoj Turecka, které má obrovský vliv na Ázerbajdžán, a ovládá Bospor. Tzn pustí lodě s obilím? Mimochodem jak se obilí přepravuje? V kontejnerech nebo se to nasype do celého nákl prostoru?
  Jo a ještě napíšu, že na mně udělal velký dojem postoj napadeného ruského velvyslance v polsku. Poliši zakryté tváře, a ten pan velvyslanec prostě má svou hrdost má páteř. U pšonků mi přijde, že kdyby pánbůh řekl- když já zabiju rusa tak tobě uřežu obě nohy- a pšonek bude nadšeně souhlasit.
  Hezký den lidi.

  1. Není sebemenší šance aby se cokoliv změnilo. Před válkou byla společnost levo pravo tak nějak 50:50 +- nějaká i vyšší odchylka. I velká část těch co byli na levo, aspoň v mém okolí soptí na Rusko. Kolegové, doktor, mladí v rodině, soused – propaganda je mocná a lidský příběh za války je účinnější než běžná každodenní propaganda dříve. Pravičáci mají jasno. Pokud se neobjeví mimořádná osobnost tak se to nezmění. Komančové jsou impotentní a Babiše držej za koule přes majetek a ostatní nemají žádnou sílu ani přístup k lidem. Snad jednou, až ta bída bude nesnesitelná….

  2. Re: Foligno

   Obilí, stejně jako kukuřice a další zrnka a semínka, se přepravuje na volno. Maximálně se pod to roztáhnou plachty.

  3. Foligno, velké nebezpečí bych viděla na Kavkaze.
   Sice je tam momentálně klidno, nejlepší přítel Moskvy – syn mučedníka Kadyrov – to tam má , zdá se, v paži.
   Ale jsou to muslimové a jejich nenávist ke všemu ruskému nepochybně stále doutná.
   Nejlepší přátelé amerického lidu – Saúdi, by jistě rádi vypomohli dodávkou zkušených imámů.
   Kavkaz je z geopolitického hlediska pro RF přibližně to samé, jako pro Izrael syrské Golany.
   Sice okupovaný, ale… Z obranných důvodů nenahraditelný.
   Mám dojem, že právě mladí a chudí Kavkazané rádi zahájí kariéru v armádě RF.
   A pokud se začnou vracet domů v zinkových rakvích, těžko to nemůže nevyvolat velkou nevůli mezi muslimským obyvatelstvem.
   Důsledky by mohly být velké.

  4. Pár neuspořádaných názorů
   ad UKR
   – RU zničí vojenský potenciál UKR, bude to demilitarizovaná země, bez (většího množství) těžkých zbraní
   – RU osvobodí pás až k podněstří (oblasti, kde převládá proruský element) a osvobozené oblasti vytvoří (pokud UKR odmítne federalizaci) s LLR+DLR (federální) státní útvar závislý na RU (který se k RU za několik desetiletí připojí)

   ad NATO
   – Dohodnout se s NATO znamená dohodnout se se SSA.
   – Pokud SSA nebudou mít zájem na dohodě, může RU vyvinout politický a hospodářský tlak ne evropské poddané SSA (např. tím, že je označí za nepřátelské státy a vyloučí je z obchodování se svými komoditami)M
   – Pokud nic z toho nezabere, může RU – po té, co je označí za hrozbu národní bezpečnosti – fyzicky zničit raketové základny v Rumunsku a polsku (nejde o konvenční zbraně, jde o moduly MK41 „raketového deštníku“ proti Severní Korei a Iránu (ha ha ha), které technicky zvládnou odpálení raket s jadernými hlavicemi …. a to jaké raket tam právě teď jsou je nemožné uhlídat).
   – Alternativně (moje preferovaná varianta) by RU mohlo umístit svoje jaderné rakety na Kubě. Zdela dle argumentace NATO / SSA, že každý stát si může dělat co chce.
   – Dobrá zpráva: je nepravděpodobné, že SSA by rozpoutaly kvůli nejakým Evropanům WW3.

 14. Petr Kolář, nechvalně proslulý starosta Prahy 6 z TOP, pidistrany, která se sama do parlamentu nedostane a v současnosti rekordně neoblíbená, se vyjádřil k Ukrajincům, natahanym do ČR na nadstandardní péči, z hlediska domácích, českých občanů v nouzi.
  Prý brzy budou statisíce Ukrajinců českými občany. Daňových poplatníků se samozřejmě neptal.

  Zlé jazyky tvrdí, že prý si tak TOP chce dovést že zahraničí voliče, neb domácí ji nechtějí.

  O riziku národnostního pnutí v zemi a zavádění banderismu proti domácím občanům v budoucnosti, se zprávy nezmiňují…

  1. To riziko národnostního pnutí je právě cílem těchto zmetků. Jinak to nevidím…
   Doufám, že to časem nebude vypadat jako v Mariupole https://www.youtube.com/watch?v=woum-VTnSNU
   čas 9:50, památník na 2.WW válku stojí neporušen, je tam tank a za ním je zničený panelák. Autor říká tank celý a dům není. AŤ MI NIKDO NEVYKLÁDÁ, ŽE SE DO BARÁKU NETREFILI ÚMYSLNĚ.

 15. Zelenský figuroval v Pandora Papers. Jeho, zázračně nabyté, stovky milionů korun (pouze zjevná část majetku), nikdy nedokázal vysvětlit.
  Aneb o korupci a morálce mluví Miroslav Kalousek !!!!

  https://www.google.com/amp/s/zivotvcesku.cz/nemovitosti-vsude-kam-se-podivas-majetek-volodymyra-zelenskeho-je-astronomicky-o-korupci-a-moralce-promluvil-miroslav-kalousek/amp/

  PS:
  Snad nejprohnanější démon české politiky, Kradousek, má asi s YSL pro černý humor….

  1. Každý chvilku…..
   že má, no včil, Saddám a další taky měli, stejně tak jako další. Nejposlednější jsou ti ardáři co si dělili rus. A včil jimto mistres západu stopli. a jako obvvykle. Takže vščil má, ale bude mít jestli nesplní úkol? hmm a i kdyby splnil, myslíte, že by mu vše nechali…. jejuda… národy s kolonizační historiíí… zlaatý oči

  2. Penize dostal ,aby byl uplne poslusnej ,vod tech oligarchu. Coz znamena ,ze kdykoliv ,kdyby zlobil, uverejni Oligarchove vsude ,jak ty stovky milionu nabyl..Aby nebyl , kdyz bude debil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *