20 července, 2024

Poraďte si sami

Nedá mi to, musím se zastavit u našeho skvělého a jedinečného ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, který vše zvládá a i za covidu věděl mnohem lépe než Adam Vojtěch, co by se mělo dělat. Tomu se totiž podařilo dosáhnout toho, že tu sice nemáme žádnou pandemii, neplní se nemocnice, nejsou žádná omezení, zboží z Číny chodí pinktlich jako hodinky, ale přesto v lékárnách jaksi chybí Nurofen na horečky. Teda… on nechybí jen Nurofen, ono toho chybí víc, ale kdybych řekl i nějaký jiný lék, zase by naběhl Cemper a začal by dokazovat, že je ho dost a jsem dezinformátor.

Vzhledem k tomu, že je v této republice stále dost dětí a teď je takové mizerné ubrečené počasí, tak to ve školách chrchlá, nakazí se to navzájem, pak to má večer horečku a Nurofen teď chybí hodně lidem, tak si toho museli všimnout i pravdomluvní novináři. To víte, ta dezinformační scéna přijde se vším možným a občas se to nepodaří ututlat… nebo ukřičet.

Samozřejmě, tentokrát vláda za nic nemůže, nedostatek léků není ničí vina, to se tak prostě nějak stalo a pokud za to někdo může, tak je to samozřejmě Putin. Já jen smutně vzpomínám na dobu, kdy Babiš mohl za to, že chybí roušky, které nám zabavili Němci, pak mohl za to, že není dost toho Blamblamaléku, mohl za to, že se nesměl podávat Ivermektin a Isoprinosin, mohl za to, že se hltí nemocnice, mohl za to, že není dost covidových vakcín (a pak mohl za to, že jich je moc), prostě mohl úplně za všechno a to v situaci, kdy na světě neplatila žádná pravidla a globálne se zhasínalo, aby si Fajzr přišel na své. Teď je v tomto ohledu vlastně úplně normální stav, ale Válek ani Fiala za nic nemohou.

Ovšem nic to nemění na tom, že Nurofen není.

A co nám na to Válek řekl? Prý si máme obvolat sto lékáren a určitě ho někde mít budou.

Tahle hláška už také žije vlastním životem a řekl bych, že zanedlouho bude Válkovi připomenuta odněkud z pódia na náměstí a bude to mít bouřlivou odezvu od posluchačů. Mnohem bouřlivější, než si dneska Válek dovede představit. Ale proto o tom nepíšu…

Válek nám vlastně jinými slovy řekl, ať se postaráme sami o sebe. Že on se prostě starat nebude, na takové prkotiny nemá ani čas ani prostor, on má na starosti mnohem důležitější věci, než se zabývat blbým Nurofenem.

A já si říkám, že přesně tohle nám Fiala říká po celou dobu svého vládnutí, ne? Postarejte se o sebe sami. Kašleme na vás, dělat nic nebudeme, my tady řešíme, aby fungovalo Německo, aby fungovala válka na Ukrajině, řešíme, aby se americký vojensko průmyslový komplex nakrmil, nemůžeme nic dělat ani s plynem ani s elektřinou, nemůžeme nic dělat s drahými potravinami, nemůžeme nic dělat s krachujícím hospodářstvím… postarejte se sami o sebe.

Budeme ho muset vyslyšet. Budeme si muset postavit pararelní struktury, budeme si muset najít nové cesty, jak se zásobit léky, jak zvládnout zimu a kde vzít energie. Já bych vzal Fialu vážně… my si musíme postavit nový stát. My se musíme dopracovat do stavu, kdy pětistranu a vládu vůbec nebudeme potřebovat. Musíme začít pracovat na tom, aby henta ministerstva i se všemi Války a Rakušany byla zbytečná. Musíme se prostě obejít bez nich.

A až se tak stane, pak oni zjistí, že se bez nás neobejdou.

Udělali jsme už hodně. Už nepotřebujeme majnstrýmová média. Máme vlastní cestičky. Jiné, někdy neumělé, ale máme. Možná je na čase, abychom nepotřebovali majnstrýmové politiky a abychom nepotřebovali všechny ty ožebračující evropské hodnoty. Možná už vlastně nepotřebujeme ani tu majnstrýmovou ekonomiku. Stejně teď zničili všechno, co se třicet let budovalo a korunovali to odpalem Nordstrýmů. Měli bychom se začít snažit, abychom nepotřebovali ani tu majnstrýmovou měnu a majnstrýmové hytlermarkety.

Říkají nám, ať se o sebe staráme sami. Tak je pojďme vzít vážně. Když se máme sami starat, není důvod jim něco dávat. Není důvod si je platit, není důvod jim podstrojovat.

V tomto bychom my Češi měli být dobří… v budování pararelních struktur. Dělali jsme to za tuhé normalizace, tak to budeme dělat zase. Přes známosti, kamarády, přes doporučení. Mělo by nám to jít líp než tenkrát. Hranice jsou otevřené, v Polsku i Německu je ledacos levnější. To půjde…

Bez ohledu na to, co se stane v zimě, bez ohledu na to, jak dlouho tahle vláda zkázy ještě vydrží, bez ohledu na všechny recese, krachy a měnové reformy, bez ohledu na válku za humny, stavme dál pararelní struktury. Pokračujme v koordinaci, pokračujme ve sjednocování, pokračujme ve tříbení našich budoucích lídrů. Pokračujme v hledání vlastních elit, pokračujme v hledání vlastní ekonomiky i sociální ohleduplnosti. Chtějí, abychom se o sebe starali sami. Tak jim to vyplníme. A až to nastane, tak se jich prostě zbavíme.

PS.

Stále pokračuje možnost si předplatit moji knihu o zemědělství, která půjde do tisku kolem 15. ledna a hotová bude na konci února. Od března zahájím distribuci. Máte možnost mi pomoci tím, že si teď předplatíte knihu i s mým podpisem i s mým úsměvem, až vám ji budu vydávat při osobním setkání ve vašem kraji. Kdo nestojíte o přidanou hodnotu mého úsměvu, ani o můj podpis na knize, ani o podporu Vidlákovi, vy si nic nepředplácejte. Kniha bude k mání i v běžné distribuci. Cena knihy bude 350,- Kč

Číslo účtu: 164 883 276 / 0300. IBAN: CZ61 0300 0000 0001 6488 3276

Pro snazší distribuci prosím napište do zprávy příjemci váš e-mail. Děkuji všem.

282 thoughts on “Poraďte si sami

 1. Vrátil bych se k původnímu obsahu Vidlákova článku a to k budování paralelních struktur a to např. u nákupu elektřiny a plynu.

  Energie
  Vysoká inflace, neřešení ceny elektrické energie, kterou sice vyrábíme, ale veškerou prodáváme na burze a potom předraženou na burze kupujeme zpět a k tomu se přidává drahý a nedostatkový plyn, což synergickým efektem ničí energetickou bezpečnost státu a rujnuje většinu obyvatelstva i podnikání.
  Ceny a dostatek energií je v současnosti klíčovým problémem celé společnosti, který se musí řešit.

  Spotřební Družstvo pro nákup plynu a elektřiny
  Založení Družstva P.E. – právnické osoby podnikatelského typu s předmětem činnosti nákup a prodej plynu a elektřiny pro členy družstva.
  Členy družstva se může stát každý český občan s trvalým pobytem v ČR a připojením elektřiny, plynu i obojího, se zájmem o členství a po splnění vkladové povinnosti

  Návrh řešení
  Družstvo (právnická osoba-firma tvořená všemi členy družstva) nakoupí u ČEZu elektřinu za tržní cenu, za jakou ji ČEZ prodává na burze, a to pro všechny členy družstva. Jedná se obchod s elektřinou na který družstvu postačuje licence ERÚ.
  V současnosti máme 3 distributory plus více jak 300 obchodníků s elektřinou s licencí. Ty firmy co ukončili činnost např. Bohemia Energy a další, byli právě obchodníci s elektřinou a ti elektřinu svým zákazníkům pouze přeúčtovávají, rozvody elektřiny ke spotřebitelům, již dávno vybudované, „spravují“ distributoři a ten není součástí nákupu a prodeje elektřiny.

  ČEZ nemusí prodávat elektřinu na burze, může prodávat i napřímo, protože neexistuje žádná povinnost prodávat naši elektřinu přes burzu. To pouze vedení ČEZu provádí a hlavní akcionář Ministerstvo financí ČR umožňuje?! Vedení ČEZu za to má milionové platy plus milionové odměny a stát a menšinoví akcionáři ohromné dividendy. Ministerstvo financí ČR je ta žába na prameni, protože stát jako většinový akcionář rozhoduje o všech otázkách fungování firmy.

  Vytvoření celostátního družstva např. s 500 tisíci členů, by bylo svým charakterem referendum o přímém prodejí naší elektřiny našim občanům. Vzhledem k tomu, že potom by družstvo zajišťovalo elektřinu za přijatelné ceny související s náklady na jejich výrobu, bylo by členství v družstvu výhodné pro velkou většinu našich občanů. Při vstupu 50% občanů do družstva by se v tomto případě jednalo již o cca 3 – 4 miliony členů-občanů.
  A takovou českou firmu již nelze v žádném případě ze strany státních orgánů ČR ignorovat a ČEZ by si nemohl dovolit s ní neobchodovat nebo s ní nespolupracovat.

  U plynu je situace trochu jiná, ale v principu obdobná. Existují tři obchodníci – jedna privátní firma z Německa (E.ON), polostátní maďarská firma (innogy) a většinově státní ČEZ.
  Německá firma nakupuje od německých obchodníků ruský plyn za německé ceny, maďarská firma má ruský plyn z dodávek tohoto plynu přímo z Ruska a ČEZ nakupuje plyn na burze. Všechny firmy však prodávají našim občanům plyn za nejvyšší burzovní ceny. Tyto však vystoupaly před začátkem topné sezony, skokově o desítky procent!

  V případě, že by družstvo (firma) mělo několik milionů členů, což je reálné, může nakupovat plyn přímo v Rusku jako německé, rakouské, maďarské a další firmy z celé Evropy protože ve své činnosti nemusí akceptovat doporučení EÚ, která jsou pro ni právně nezávazná.
  Dokonce by družstvo mohlo koupit plynové zásobníky, které vláda nechce koupit a ty jsou na prodej. Plyn na rozdíl od elektřiny lze skladovat a zásobníky jsou nedílnou součástí distribuce plynu.

  K založení družstva nestačí soukromá iniciativa, ale musí se toho ujmout politický subjekt , který nejenže činnost a účel družstva prezentuje široké veřejnosti, ale taky zaručí transparentnost a informovanost všech budoucích členů družstva o činnosti družstva. Zde vidím jako možnost hnutí Česko na prvním místě a Národní rada obnovy (s experty na energetiku).

  Celostátní družstvo s 1 milionem členů-občanů při vstupním vkladu člena např. 1. až 10 tis.Kč by mělo základní kapitál 1 až 10 miliard Kč. S rostoucím počtem členů by základní kapitál družstva úměrně rostl.
  Následně by členové družstva vložili 1. zálohu na nákup energií např. 5+5 tis.Kč (elektřina + plyn)
  na člena tj. dalších 10 miliard Kč.
  Cenu za dodávky energií členům by si družstvo schválilo samo s ohledem na nákupní ceny.

  Organizačně by přihlášení za člena družstva proběhlo korespondenčně tj. zasláním vstupního vkladu na transparentní účet Družstva u ČNB. Díky bankovní identitě každého vkladu by byl nový člen identifikován a byl mu zaslán členský průkaz. Současně by každý nový člen měl doklad o splnění vkladové povinnosti-výpis z účtu od své banky.

  Řešení energetické „krize“ je pouze v nákupu elektřiny a plynu přímo od výrobců a producentů, což tato vláda nechce a odmítá a tím vlastně tuto krizi sama vytvořila.
  Elektřiny vyrábíme víc než spotřebujeme a plyn je z Ruska nejlevnější!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *