13 června, 2024

36 thoughts on “Na zdraví

 1. Autorka zabudla na Lidl vodku „Putinoff“.
  Pôvodca názvu tiež úspešne smeruje k „Přivedl jsi svůj stát k úplnému krachu? Na tvoji počest pojmenujeme další vodku.“
  A tiež sa nevyrába v Rusku, tak ako vodky v článku.

 2. Doporučují pít jen kvašený líh,žádný ropný líh.
  Proto se muži dožívají méně roků než ženy, protože konzumují víc líhu než ženy.
  Ten ropný i když mu říkají potravinářský, škodí játrům.

  1. Prosim vas, kde jste vzal, ze se z ropy dela lih? Lih na piti? A od kdy?

   To, co si koupite jako konzumni neboli potravinarsky lih se vyrabi KVASENIM a to bud stavy z repy (z teze se dela i cukr) nebo z brambor, ty maji take dost skrobu. Nasledne se to destiluje, proces je tedy absolutne stejny jako v domacich palenicich.

   1. Nemáte pravdu, syntetický líh se vyrábí oxidací etylenu a ten z ropy nebo uhlí za totality vedlo z NDR etylenové potrubí do Záluží u Mostu a tam se to dělalo. Pro ty Němce to byl odpadní produkt z chemicky na zpracování ropy a pro vedlejší produkt neměli využití. Ale byly to závody Československo sovětského přátelství a ty již jistě neexistují stejně jako NDR , ale výroba je běžná

    1. https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-putin-ospravedlnuje-proc-se-rusove-chovaji-jako-barbari-civilizovany-svet-nas-nechtel-40418109

     Titulek i článek, psal mladý a dynamický jedinec, ale jinak naprostý kkt.
     Ale možná právě proto – na dvou místech článku je pravda, kterou tam určitě vepsat nechtěl. Ale napsal, protože -viz výše.
     Řekl bych, že tihle špatně zaplacení a líní kkti z novinek, nebo jim podobných webů, už nad tím ani moc nepřemýšlejí.
     Pozoruju to už od začátku SVO. Je tam asi nějaké základní zadání, na nějaký minimální denní počet dehonestací Rusů, Ruské federace, VVP, ale už zase i Běloruska.
     A tak se občas stane, že některý z těch psáčů, zcela bez přehledu a líný jako veš prohledávat internet, vhodí lejno do vlastního větráku.
     Extra velký efekt to podle mě nemá, střízlivě uvažující lidi už to ani nečtou (nojó, už zase…), ale možná je nás takových víc, co mezery mezi těmi lejny, radši čtou pozorněji – u mě je to zvyk.
     A ti stejní, zvykem pozorní jedinci, pak používají směr té tříště, letící z jejich větráku, jako takovou „pomocnou“ korouhvičku, komparativním způsobem s jinými.
     Za mladých let jsme to dělali podobně: Porovnaly se informace ze Svobodky, z Hlasu Ameriky i BBC s tím, co se psalo doma. Ti co bydleli v příhraničí, pak ještě i s informacemi od blízkých sousedů, jejichž jazyk ovládali. Mně tehdy ještě velmi dobře šla ruština, takže na vynikajícím přijímači Riga 103, se šesti KV a dvěma SV pásmy, si ještě šlo poslechnout i „Gavarit Maskvá“ 😀
     Ostatně, však uvidíme/uvidíte sami, jak se tyhle blbě mazané korouhvičky, začnou pomaličku (s takovým tím příznačným, filmovým skřípotem) pootáčet, až už to bude neudržitelné.
     Až budou plné sítě zcela protichůdných informací – podobně, jako tomu bylo za čínské bolševické chřipečky. Hlavně nenápadně.
     Ale už teď, „hlavně nenápadně“ a po anglicku, mizí žlutomodré fáborky z profilů, mizí proukravínští radikálové. Sláma u kravína – to jsem už neviděl, ani nepamatuju.
     A že jich bylo, těch klávesnicových bojovníků!
     Ale internet je prachsviňa, pamatuje si.

      1. Do zelené trocha vaječňáku = nápoj jménem afgánský chrchel. Alespoň před mnoha lety v hospodě na náměstí v Babicích (u Říčan).

    1. Co vznikne z modré a žluté?
     Výsledek obrázku pro modrá a žlutá
     Už jako děti jsme se naučili, že když smícháme žlutou a modrou barvu, vznikne nám zelená.

     měla jsem pravdu

  1. Výsledok záleží od toho, koľko je v zmiešanine žltej a koľko modrej, aj od toho akého sú odtieňa či aké časti spektra ako silno odrážajú.
   Takže ak budú obe „silné a jasné“ a „vyvážený“ ich pomer vznikne biela. Pri tmavších farbách odtiene šedej.
   Pri nevyváženom pomere a a keď sú farby rôznych odtieňov vznikne svetlomodrá, svetložltá, ak je už pôvodná žltá zmiešaninou červenej a zelenej s vyšším obsahom zelenej môže vzniknúť aj nejaký odtieň zelenej…

 3. Já se tomu vůbec nedivím. Všechny ty ekonomické a politické experimenty tam lidi přežili jen díky dostatečné zásobě silného alkoholu…

 4. Pozoruhodná zvyklost.
  🤔
  Ale má to něco do sebe.
  Dej si do každé nohy jednu a hned budeš všechno vidět v růžovějších barvách. Minimálně se aspoň zahřeješ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *