29 listopadu, 2023

Politický darwinismus a politické spojování

Politická scéna je po událostech posledních měsíců a týdnů zase o něco čitelnější, leckteré nejasné kontury se zaostřily a ať na politické scéně sledujeme jakákoliv zemětřesení, stále pokračuje unikátní situace, kdy se stále více lidí stává občany, protože se stále více zajímají o politiku. Od doby covidové to jde s naší zemí z kopce, lidem stále více svítí kontrolky, věští průšvih a přemýšlejí, co by se s tím dalo dělat. Tak nějak bych čekal, že příští parlamentní volby budou mít naprosto rekordní účast a předvolební debata bude zřejmě nejvyhrocenější za posledních třicet let.

Přestaly fungovat základní kotvy polistopadového vývoje. Evropská unie přestala být garant demokratického vývoje, z ekonomického společenství se stále více stává novým „žalářem národů.“ NATO přestává být garantem bezpečnosti a stále více se stává americkým vojenským eseróčkem, ekonomická transformace v kapitalismus se stala závislou na dotacích, bez kterých nefunguje nic a od kterých se prakticky není možné odstřihnout, protože ve změti různých dohod světové obchodní organizace přestalo být možné férově obchodovat. Dotace jsou jediný způsob ochrany vlastního hospodářství.

Zcela logicky sílí „dezolátské a dezinformační scény“ všude v Evropě. Mají společného jmenovatele. Nezvládnutou migraci, válku a rostoucí sociální problémy. A toto všechno je v naší republice tak nějak „na druhou.“ V novém roce to poznají statisíce rodin na účtech za elektrickou energii. Stanjura teď zjišťuje, že jeho daň z nadměrného zisku se tak nějak nepovedla, protože letos skoro nikdo nadměrné zisky neměl. Firmy se postaraly, aby hospodaření skončilo kladnou nulou. Paradoxně, právě toto ještě trochu zachraňuje celou ekonomiku – firmy vědí, že musejí utratit co nejvíc peněz. Ale už to končí. Nadměrné zisky se přetavily v nadměrné opravy a investice a zakázky končí. Šlus.

K růstu cen energií se přidá růst daní a cen díky konsolidačnímu balíčku… V rozpočtu se odráží priority Fialovy vlády – Ukrajina. Nákup nutelly na tom nic nezmění.

Všímáte si, jak moc už je dezolátní scéna ustavená? Před rokem na sebe poprvé upozornila první velkou demonstrací, které ještě vícekrát zopakovala. Přes všechny změny ve svolávatelích. Libtardi se pošklebují, tvrdí, že to nic neznamená, ale nechovají se, jako by to nic neznamenalo. Stojí jim za to, dělat protidemonstrace, vystavit prdel Řeporyjce Novotného, stojí jim za to, mávat prapory NATO… Jasně, sto tisíc lidí na Václaváku nesvrhne vládu, ale pozornost budí. Na celou republiku.

Za dezoláty každý jezdí diskutovat, když se někde dělá nějaká veřejná debata, je to o dezolátech a pro dezoláty. Místní dezolátské skupiny a organizace si zvou politiky, aby jim poreferovali, jak míní dát Kotlinku dohromady. Libtardi se tomu snaží různými způsoby zabránit, ale jen tomu dělají reklamu. Dezoláti jsou schopni šířit svoje myšlenky, jsou schopni dostávat ke svým příznivcům informace a velká média k tomu vůbec nepotřebují. Pravdomluvní novináři se tomu pošklebují, ale opět… nechovají se, jako by jim to bylo jedno. Nechovají se, jako by to nestálo za řeč. Naopak… dezoláti jsou denně na titulních stánkách. Už nejsou ani ignorováni, ani vysmíváni, už se s nimi bojuje. Pořád a neustále. Každý den.

A těch nabídek k zastupování… Celá mimoparlamentní politická scéna se uchází o dezolátskou pozornost. S drobnými výjimkami. Ale jinak za dezoláty chodí pravice, levice… všichni. Z parlamentních stran se o dezoláty uchází SPD a i ANO má své emisary, kteří pracují tímto směrem. Andrej Babiš nikdy neopomene v souvislosti s demonstracemi zmínit, že tam chodí i jeho voliči a on slyší jejich hlas.

Mlčící většina dostane své čepice, či balónky a nebo se před volbami koukne na bilbórdy, ale téměř každá politická práce teď začíná v dezolátském sále ve venkovské sokolovně. Odtamtud se dělají přenosy pro ty neprobuzené, odtamtud se vedou plamenné řeči, tam se rekrutují nosiči letáků, místní koordinátoři, i drobní sponzoři. Tam se tleská i mlčí, tam se vznášejí námitky proti sedmdesátému pátému bodu programu, tam se vybrušuje argumentace.

Liberálové už mají tři strany pod pětiprocentní hranicí a zachraňují se různými koaličními triky. V ODS teď nejspíš leckdo přemýšlí, jak se zbavit liberálního stigmatu… A sály mají prázdné. Tedy… pokud se o kontakt s veřejností vůbec pokoušejí. Já se nedivím, že Fiala objevil drahé potraviny až teď… nikdy nejezdil mezi dezoláty a tak mu to neměl kdo říct.

Andrej Babiš v prezidentské volbě vlastně zvítězil. Obrovské množství lidí překročilo svůj stín a hodilo mu svůj hlas i když se předtím zaklínali, že mu ho nikdy nehodí. Když to přepočítáte na volební obvody, jde o čtyřicet procent hlasů v parlamentních volbách. A když to Babišovi hodili jednou, podruhé mu to hodí mnohem snáz. Obzvlášť když nebude na výběr. A pokud na výběr bude, ANO prostě jen bude mít s kým udělat koalici.

Tohle všechno se stalo za poslední rok a půl. Ano, už předtím to v národě kvasilo, ale až před rokem se to rozburčelo. Na venkov se jezdí, protože tam jsou posluchači. Protože tam je ke komu mluvit. Protože nepotřebujete Českou televizi na propagaci. Na venkov se jezdí, protože dezolátská scéna je už v základních bodech stabilní. Ať dneska přijede kdokoliv kamkoliv s jakýmkoliv receptem, celkem spolehlivě najde plný sál lidí.

Ještě se neví, jak velká scéna to vlastně je. Ve světě úplatných médií a ještě úplatnějších agentur na výzkum veřejného mínění je těžké si udělat nějaký jasnější obrázek. Poslední relevantní průzkum byly parlamentní volby a jejich milion propadlých hlasů. Kdo je získal? Komu voliči utekli a kdo je naopak dostal na svojí stranu? Kolik lidí dneska už nechce říct svoje skutečné preference ani v anonymním průzkumu? Na Slovensku by agentury mohly vyprávět…

Jeden příklad už tady je… na Slovensku na dezolátská témata vsadil Fico, vyhrál volby a je premiérem. Dezolátská scéna je dostatečně velká, aby byla jazýčkem na vahách. I za podmínek brutálního a podpásového boje velkých médií a liberální prezidentky. Fico to rozpoznal a zvítězil.

Rozhodnou to eurovolby. To bude jediný relevantní průzkum. Až tam se ukáže, kdo dokázal nabrat alespoň viditelná procenta a kdo se k jednomu europoslanci ani nepřiblížil. Až po eurovolbách bude možné reálně zjistit, kdo tu má kolik voličů. Až po eurovolbách začne všechno fungovat. Do té doby budou všichni říkat, že zaručeně uspějí, protože situace v naší zemi se změnila, protože mají hodně lajků, protože mají hodně velkou sledovanost na fejsbůku a podobně. Do eurovoleb to bude vypadat jako v písničce Voskovce a Wericha o babičce Mary. Ti druzí jsou nahraní, protože my máme hlas ze Štěchovic. A naopak.

Po eurovolbách někteří vypadnou, protože jejich volební výsledek bude nula celá nic. A ti ostatní se začnou spojovat. Přirozeně. Budou si umět spočítat, kolik hlasů kde potřebují, aby se dostali do sněmovny. Budou na to mít jasná čísla a tehdy se začnou lámat ledy. Ti, co udělají výsledek v eurovolbách, najednou začnou zázračně nacházet společnou řeč i společná témata. Na naší konzervativní a národovecké scéně to bude ještě jednodušší, protože víceméně všechny volební programy můžeme zaměnit mezi sebou a nikdo nic nepozná.

Každá strana či hnutí teď vytáhne do voleb nějaké silné téma. Ale po volbách velmi snadno najdou ještě silnější a společná témata. Protože budou mít společného jmenovatele – skutečný a relevantní počet voličů.

Eurovolby budou o politickém darwinismu, všichni se v nich hodně hodně pobijí. Ale po nich nastane velké spojování a koalování. V eurovolbách si všichni volte podle srdce, tak jak to cítíte. Po eurovolbách se ti úspěšní víceméně postarají sami, aby hlasy zbytečně nepropadly. Spojí se, protože už budou vědět, kolik mají a jestli to dává smysl. Rozpory budou minimální. Obzvlášť pokud zůstane u moci Pětidemolice.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

199 thoughts on “Politický darwinismus a politické spojování

 1. Tak protiČeskou televizi už nemají rádi ani v USA: „Štáb České televize byl přepaden a okraden při natáčení v americkém San Francisku, kam byl vyslán kvůli plánované středeční schůzce prezidenta Joea Bidena s hlavou Číny Si Ťin-pchingem. […] K útoku došlo o den dříve před slavným knihkupectvím City Lights Bookstore. Členové českého televizního štábu policii sdělili, že z auta vystoupili tři ozbrojení lidé a donutili je odevzdat vybavení v hodnotě 18 tisíc dolarů (414 tisíc Kč). Trojice následně uprchla svým vozem.“

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-stabu-ceske-televize-ukradli-pri-nataceni-v-san-francisku-techniku-za-400-tisic-40450682

   1. Těm okradeným je to pumpička. Zaplatíme to všichni.
    Ale představte si tu hrůzu, kdyby jsme nedostali od jejich, nebudu psát „Č“, od jejich T pravdivé a nezkreslené informace.
    To bych musel načít další flašku.

   1. Nechat si „sebrat“ vybavení v hodnotě půl milionu… Jestli ona to spíš nebyla nějaká předem domluvená předávka. Třeba mají soudruzi v telce málo peněz a z cizího krev neteče. Škodu navíc jistě určitě uhradí pojišťovna. Celkově by to byla win-win situace pro všechny zainteresované.

   1. Mezi Ficem a našich/jejich nutelama/sikelama je tak propastný rozdíl, že jeden nevěřícně žasne a zbývá, jak říkává Targus, jen sednout si a plakat.

    Já bych klidně zase vytvořila zpátky Československo, pokud by Fico zůstal premiér pro celé soustátí.

  1. Pěkné. Divím se, že ještě Strana.UA ještě funguje a je mi záhadou, jak je to možné. Jejich novináři byli častými hosty v TV kanálu News One, který byl zakázán ještě před válkou. Minimálně jeden redaktor dostal politický azyl v Rakousku, kdy už po něm šla SBÚ (údajná korupce, sehráno divadlo o donášce kufru plném USD tomuto reportérovi). Reportéři Strany.UA zásadně mluvili jen rusky, dnes v podstatě už tento zločin stačí. Jistě jste někteří četli na A.K. jak v jedné nemocnici ve Lvově je nyní vyhláška, že pacienti, kteří mluví rusky, budou ošetřeni jen pokud budou mít překladatele…

   Když si představím, jak dopadl vlastník a oligarcha Medvedčuk, kdy ho po mučení státní policií musel Putin vyměnit za jiné zajatce, aby přežil, divím se že tyto malé ryby jsou ještě naživu. Ne, že Strana.UA ještě existuje. Takový malý zázrak. Nedivím se, že jak Vlk, tak zde je spousta lidí čte.

   1. Alesja Medveděva, která má pořad Jasno. Ponjatno emigrovala už na začátku války a předpokládám, že tak učinila i celá redakce. Jde jim o život a doufám, že mají dobrou ochranku.
    Jakékoliv vysílání v ruštině je zakázané na Ukrajině, ale i v Lotyšsku, kde Rusové tvoří čtvrtinu populace. O situaci v Estonsku a na Litvě si nečiním iluze.

 2. Znal jsem jednoho, co nosil na krku transistorové rádio a taky se blaženě usmíval. Někdy se to v rodině dědí z generace na generaci.

    1. Tak to tu jako teď by zůstávaly moje sprosťárny, i když vždy věnované jen jednomu jedinému (pod)člověku ? Vlastně kecám, ještě vládě.

 3. OT (k ten „nasim“ hodnotam)

  Bookmakeri v Spojených štátoch prijímajú stávky na politické atentáty na Ukrajine.

  Informovala o tom televízia MSNBC.

  V Spojených štátoch sa uzatvárajú stávky na to, kto koho zabije: vrchný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj prezidenta Vladimira Zelenského alebo Zelenskyj Zalužného. Stávkové kancelárie ponúkajú nižší kurz na víťazstvo vojenského muža, čo znamená, že Zalužnyj je v tejto “hre” favoritom.

 4. Co Ukrajina, už vyhrála? Nebo si vás Putin maže na chleba? Tomu ale nevěřím, Ukrajina je neporazitelná a musí vyhrát jinak svět skončil. Sláva Ukrajině, Sláva Azovu, Sláva světci dobrodinci a filantropovi Banderovi a jeho lidumilným chlapcům z SS Dobráci.

  1. Ukrajina vyhraje, má k tomu dobře našlápnuto s bidetovou pomocí jak dlouho to bude třeba.
   Tedy, pokud jí nedojdou lidi a zbraně.
   Jinak jí ve vítězství nic nemůže zabránit, to je snad každému jasné.

 5. 100 x ano.
  Energie za dvě kačky nebude, bude jen dražší a dražší, protože na jedná straně produkce bude slábnout díky ukončování nerentabilních elektráren (emisní povolenky – Green Deal) a na straně druhé poroste poptávka (elektromobilita, tepelná čerpadla, AI).
  Dotací se politici nevzdají.
  Zkrachovalé firmy spustí lavinu od zaměstnanců, přes služby, rozvrat financí, další zkrachovalé firmy, … až po výplatu důchodů. Nastane Velký reset.

  A Eurovolby jsou to, oč Rajchlovi od počátku táhne myslí.

  1. „Zvýšení regulovaných poplatků je pro zmíněnou domácnost s tepelným čerpadlem enormní a dosahuje 150 procent. Je varovné, že lidé, kteří přecházejí na ekologický způsob vytápění, zatímco dříve vytápěli například tuhými palivy, budou takto znevýhodněni,“ podotkl Vrňák.“

   Nepřipomíná to krapet situaci z roku 1992, s tehdy „výhodnými“ přímotopy, kdy jedno z pásem NT v zimě, začínalo už v 16.00 a končilo až ve 22.30? A za tři roky, v roce 1995, šla elektřina o 120% nahoru a byla zrušena polovina intervalů NT v HDO. Včetně toho výhodného odpoledně-zimního.
   Za ty tři roky, během kterých lidi napálila ODS vedená Klausem, se italské a španělské, notně předražené přímotopy lidem ani nezaplatily – a už je museli demontovat a něčím nahrazovat.
   Což bylo zvlášť obtížné u nové výstavby, která hleděla do budoucnosti, kam nás zavede ODS, s přehnaným optimismem a nenechali si ani udělat plynové přípojky.

   1. Moji rodiče se také nechali namotat.
    Za dva roky plíseň v baráku, kde nebyla od války.
    A tak šly přímotopy do frcu.
    Kolik si dostal blahorodí ČEZ, který zaváděl ty silosítě a stavěl domečky s hodinama? To platila obec.
    A teď šmejdi s tepelnými výměníky.
    To se hodně hejlů probudí!

 6. Nově zvolený místopředseda PRO Matěj Drbohlav na tiskovce: Mým cílem ve straně bude přilákat mladé lidi, aby se zajímali o stranu PRO..

  Ba jo. Mladé žháře a násilníky…Matěj jim může předávat své zkušenosti.

  1. Kdyby jen to, on umí dokonce najít a donutit člověka zapálit to auto místo něj. A to je někdo v politice potřebné. I když zapálení auta bude asi jednodušší než zapálení, řekněme třeba, Reichstagu.

 7. Omluva za OT (i když – ono všechno souvisí se vším)

  Dnešní článek v PL:
  „Máme toho dost a jdeme k Ústavnímu soudu. Českým zemědělcům došla trpělivost s vládní politikou“ „Místo diskuse před námi utíkají zadním vchodem a omezují naše soukromé vlastnictví,“ zaznělo nedávno na sněmovním semináři od drobného zemědělce Jaroslava Láda, který nevydržel a zburcoval stovky dalších podniků ke koordinované akci. „My živíme národ a oni nás chtějí zlikvidovat, došla nám trpělivost“

  Dodávám k tomu: zemědělství je další ze sektorů české výroby, který je na seznamu probluselských hujerů vedeném ve složce: „K odpisu“

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/-Kurna-co-si-to-dovolil-rict-Rec-ve-Snemovne-Hlas-venkova-co-se-nevysilal-746071

  1. To je obvyklý proces, paní Karlo: celý rok zemědělci brečí, že jsou na pokraji bankrotu, a pak budou reportovat rekordní zisky.

   Hlavně NIKDY nechtějí odejít ze žaláře. Nikde jinde se nebrečí tak pohodlně jako v EU.

    1. Francouzi se také ještě nevystěhovali kvůli štěnicím. Tedy teď mě napadá, těm opravdovým, nebyly myšleny jako pejorativní xenofobní nadávka. Teď prý je letecky exportovali do Jižní Koreje, no nic moc vývozní artikl, Korejci z nich také mají bolehlav. A taky se nestěhují, alespoň do té Severní nebo jinam.

 8. Jako vždy skvělý Macek…
  Čeština je jazyk vtipný:
  Fialova cesta do Afriky: Fiala navštívil pět zemí. Byly to tyto čtyři. Ve všech třech byl náležitě uvítán, tak si pojďme obě vyjmenovat: Etiopie.

   1. Jo, jo. Snad pan Macek bude psát dál. Ačkoliv jsem ho moc nemusel, tak je ještě ze staré party ODS, kterou jsem volil a nemám pocit studu. Od premiéra Topolánka bych raději strčil ruku do cirkulárky, než to hodit ODS.

    1. Jako jednou, z mladické absence zkušeností, ze zaslepeného revolučního nadšení, ještě před rozbitím republiky, to by se ještě dalo omluvit, tak volil kde kdo. Ale dvakrát???? No ještě že je moje druhé jméno spíš tolerance než spravedlnost…

   2. Pucku, já ráno zkouknu, co se dělo, či děje, pak nakouknu do ak, poté Macek, vlk a třeba téma na litterate. Pokud to není moje parketa, jdu k Bavorovi, přejdu na první zprávy a mám přečteno. Macek krásně zprivatizoval vydavatelství, teď bych musela najít přesný název, ale časem opravdu zraje jako víno, tak mi nějak preeszal vadit, protože víno je mléko starců
    Jinak i já miluju dobré víno, trochu se věnuji i vyšší gastronomii, baví mě vařit přátelům, a skládat menu s víny, takzvané snoubení, to je prostě radost ! Proto asi ten Macek došel k odpuštění:)

  1. A proč ta skromnost říct to celé: Hrdinnými IDF bylo zlikvidováno dalších 15 teroristických novorozenců. Blahopřejete!

 9. Dění v PRO je, sice ne definitivním, ale dalším důkazem stavu mimoparlamentní scény.

  Nemám tolik informací, abych mohl soudit, ale kupř. vyjadřování Rajchla a třeba taky Viktorína o Rédové versus její vyjadřování o nich je dost rozdílné. Rajchl podle ní „blije lži“. Nikdy prý s komunisty nejednala o kandidátce pro EU volby. Prý proto, že ještě žádnou nemají. Čímž pádem má být to jeho blití jasný jak facka. Vzhledem k tomu, že o umístění na ní se dá jednat jen před či během sestavování, zas tak jasný to být nemusí – jen můj postřeh zvenčí. A nechala se taky slyšet o řekněme rozčarování, že na předběžných kandidátkách PRO se moc neumísťuje. Spíš teda vůbec.
  Rajchl zase o ní mluví jako o někom, koho si váží a s kým by rád dál spolupracoval. Možná jinak, než jako s potenciální europoslankyní – má spekulace.

  Špatně se z toho vyvozuje, kdo je Jasoň a kdo Drsoň. I jako nečlen jsem nicméně byl přítomen tomu, když Rédová dosti autoritativním způsobem (tzn. mohlo by se říct, že „drsoňským“) zasahovala do věcí značně mimo svoji kompetenci, s jejímž vymezením předtím souhlasila. Jakkoli (dle mého pohledu) v přesvědčení, že pro dobro věci, což však způsobem „o nás bez nás“.
  Že se ale o nějaké to kandidátování ucházela, to tak skoro a jakoby vypadá. Jaksi mi to víc sedí do verze, že nejde až tolik o spory ve směrování té strany. Přesněji, do jisté míry ano, protože všechno se peče na „ÚV“, takže záleží, kdo tam (možná ne konkrétně ona) sedí. A kdo tam naopak nesedí, protože jej tam někdo nechce. Nápovědou, I když stejně málo čitelnou, je ten manifest.cz. Četl jsem si tam o té nové pravicové straně, nic pro větší rozpory s PRO tam není. Čímž se mi to vrací do té personální roviny. Ke „korýtkům“, jak se to, jednou správně, jindy tendenčně, nicméně obecně nazývá. Můžu ale být vedle jak ta jedle, pořád je to pohled zvenčí.

  V předsednictvu se navíc ocitl ten Drbohlav (viz – někdo nechce). Prý pozor, to by se rozmázlo, že byl nepravomocně odsouzen za nabádání k zapálení auta. Móc by to straně uškodilo, u toho my nemůžeme být. No, možná je to spíš o tom, že jeho táta je z ODS a měl PRO poskytnout sponzorský dar. Tím pádem to není čisté, PRO se stává pejskem ODS, jak dávno vyšpionovali všichni spravedliví. Nitky vedou, to je jasná věc. A tím se pozná, kdo je čistý pravičák a kdo špinavý (což jako by obšvihli od levičáků, kteří jsou si pro větší správnost levicového postoje schopní a taky ochotní vyškrábat si navzájem oči).

  Do toho nějaké něčí insolvence, nějaké posílání nějakých peněz (snad 100 000,-?) někam. Opět neprozrazuju zpoza opony, vše je na internetu. Včetně tvrzení Rajchla, že má jít o spojení věcí, které ale spolu ničím nesouvisí, že navrhoval „rebelům“ si to veřejně vysvětlit. Což oni odmítli. A druhá strana zase tvrdí, že jim všechno zatlouk a o ničem se nechtěl bavit…

  Babo, raď. Spíš Vidláku, raď. Jenže zpovědní tajemství, což je pro mě ok, jsem si vědom, že i jen těmito věcmi z otevřených zdrojů a svými úvahami u nich dávám dost záminek k různým „zaručeně správným“ stanoviskům.

  Do toho to pokračuje prý nedemokratickým dosazením lidí do předsednictva. Já tam nebyl, těžko posoudím, jestli kromě těch dvou krajů ten zbytek sněmu to předsednictvo odhlasoval s pistolí u hlav, nebo zda by kompletní hlasování vše změnilo.

  Podle vnějších znaků mi nepřijde, že by Rajchl a lidí na jeho straně byli takoví arciďáblové. Do toho je ale Vidlák rozčarován, takže už svůj web pro prezentaci PRO tolik používat nebude. Což v mých očích ten teoretický Rajchlův „náskok“ snižuje.

  Píšu to, neraněn levicovou slepotou. Nikoho nesoudím do horoucích pekel, ani jedny, ani druhé. Jen se snažím udělat si z dostupných indicií nějaký obrázek. Narozdíl od mých komentářů o náboženstvích, kde nemám emoční investici, tady jí ale kousek je. Tím není myšleno, že bych si snad na toho Rajchla myslel, spíš jsem si myslel na potenciál změny v dohledném čase, který mohlo PRO mít.
  Třeba zase bude, to se ukáže. U levičáků sice má utrum bez diskuse, což bylo hned od začátku. To ale není rozhodující parametr. Tím nevyjadřuju despekt k pragmatické levici. K té zatvrzele snílkovské ano.

  1. Co platí obecně?
   Jen určité povahy s určitým typem žaludku dělají do politiky a to tak, že aktivně.
   Dnem i nocí.
   No a dělají to směrem ven, čili čelem k masám a stejně, ne-li více, směrem dovnitř té, či oné své partaje.
   Jde o kariéru, že ano, a když jde o kariéru je třeba mít ostré lokty a onen kačení žaludek.
   A to ať už je ten či onen dezolát, nebo libtard, či pámbíčkář.
   Padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina.

   No a na nás, obyčejných lidech, spočívá složitý úkol vybrat to pravé ořechové a to volit.
   Pravdu měl jako obvykle Švejk, řka: „Život lidskej je tak složitej, že život vobyčejnýho člověka je proti tomu úplný hovno“

 10. Dezolátská scéna je / na Slovensku / dostatečně velká, aby byla jazýčkem na vahách.

  Nikoliv. Dezolátská scéna se na Slovensku stala mainstreamem.

  1. Menší problém ve výrokové logice, mainstream není většina, ale hlavní proud a ten není určen kolonií, ale nadřízeným subjektem, tedy EU potažmo USA…

 11. Jenom komentář k té roztržce v PRO. Je to opruz? Je. Neznajíc podrobnosti, netroufám si hodnotit, ale byl by to větší průšvih být to měsíc před volbami, tak buďme rádi i za to. Nicméně, možná bychom měli oprášit a zrenovovat staré komunistické heslo „Dezoláti všech okresů ČR, spojte se!“ Oni asi dobře věděli, o čem mluví. Vy všechny pidistraničky, dejte aspoň do voleb stranou svoje ega a spojte se v něco volitelného, jinak milion hlasů znovu propadne. Kurník šopa, to jsou paradoxy. Na stará kolena cituju komunisty. Ach jo.

  1. Ted jsem vylovila nove uslovi: Voting is the adult version of a letter to Santa. Voleni je dospelacka verze dopisu Jeziskovi.

  2. Proč roztržka. Můžeme tomu říkat vývoj. Každý měl svoji vizi a předseda se rozhodl k radikálnímu kroku, aby stranu nasměroval tam kam potřebuje.
   Furt lepší než stranická konference TOP09, kdy si pacienti po lobotomii jednohlasně zvolili opět do čela největší blbku dnešní politiky.
   To byste chtěli po alternativě? Jednotné a radostné bébébébébéééééé.

  3. Levicoví voliči nemají zastoupení. Rajchla volit nebudou, s jeho školným a placeným zdravotnictvím. Na pravici je boj o koryta a ten milion hlasů pořád leží na ulici.

   1. Pikantní je, že na placeném školství a zdravotnictví nic pravicového není – akorát to je hluboce asociální a blokuje to sociální výtah; popírá to i kapitalismus, jelikož je to vysloveně společenská regrese směrem zpět k feudalismu: časem to vede zabetonování vládnoucí třídy a zrušení rovných práv lidí.

    Nehledě na to, že to popírá hodně civilizačních zásad, vycházejících z křesťanství a společenské účasti – což, jak „praví pravičáci“ jako Bastiat, Mises a další, uvádějí coby morální předpoklady pravicově orientovaného kapitalismu.

    Stačí se podívat do historie a na statistiky rozvoje jednotlivých států: kde takové věci zavedli, dopadlo to sociální katastrofou, kdy se civilizace postupně mění v gangsterismus a naprostý chaos; místo obchodu nastupují zločinecká spolčení, nerodí se děti, rozpadá se schopnost kooperace pro extrémně vyhraněný individualismus, sobectví, chamtivost a nenažranost.

     1. Jo, to je jedna z nich. Nedávno jsem byl pracovně v Jižní Koreji, tam to snad ještě horší – ne ve zločinu Fšude, ale z hlediska rozpadu společnosti, nerození dětí a třídní nostrifikace.

       1. Odvrácená strana toho úspěchu je docela zdrcující.
        Slumy, žebráci, bezdomovci – i malé děti, totální drill v práci.

        IT firma, kde jsme zadávali zakázky, funguje tak, že zaměstnanci přijdou v pondělí a domů jdou v sobotu večer – spí rovnou v práci. Jinak je vyhodí, prostě nulový osobní život. Až na dřeň…

        Takže jo, i Fiala to vede lépe než v Jižní Koreji.

        1. Průměrná délka života ženy, která se narodí v Jižní Koreji v roce 2030, dosáhne 90,8 roku, zatímco jihokorejský muž bude mít naději na dožití 84,1 roku.

         Asi stres až na dřeň.

         1. Proč jen 90? Není to málo na tak úspěšnou zemi, Antone Pavloviči? Klidně 190! A zkuste to vyvrátit! (Samozřejmě jinak, než statistikami z roku 2121, které zajisté byly základem toho naprosto jistého předešlého příspěvku.)

      1. Protiargumentem libtarda je, že za to může ten hnusnej komouš Si. Kdyby tam totiž nepřijel, nebyli by místní rasově znevýhodnění občané frustrováni a nemuseli by nikoho přepadat. Nemluvě o tom, že by tam štáb ČT nemusel vůbec být.

     2. Jo vy myslite tohle ? Tak na to jsou prece valecni reporteri cviceni
      To by se jim asi v Rusku nestalo

      Pekna diskuze. Uvidime zada vydrzi
      ——-
      Štáb České televize v USA přepadli. Mířili nám na hlavu a na břicho, líčí reportér

      Přepadení se odehrálo v neděli před slavným knihkupectvím City Lights Bookstore, uvedl v pondělí deník The San Francisco Standard. Jde o zahraničního zpravodaje ČT v USA Bohumila Vostala a kameramana Milana Noska. „Mému kameramanovi mířili pistolí na břicho, mně na hlavu,“ popsal zahraniční zpravodaj ČT v USA Bohumil Vostal dramatické chvíle.

      Podle deníku členové štábu policii sdělili, že z auta vystoupili tři ozbrojení lidé a donutili je odevzdat vybavení. Trojice následně uprchla svým vozem.

      1. „Sanfranciská policie v prohlášení uvedla, že případ vyšetřuje oddělení loupeží.“ – technika jejich vyšetřování je známá, vyplnit protokol, popis ukradených věcí je absolutně nezajímá, ani se nenamáhají předstírat, že by si něco psali.

    1. A další podstatná věc – co se týče školství – je v tom, že nezáleží, co kdo se kdo ve škole naučil, ale zda má prestižní tituly, které jsou postupem času prázdnější a prázdnější, až jsou jen ryze formální a dají se koupit jako placený glejt.

     Ivy League univerzity prestižní předražené ústavy v USA. Jejich absolventi, hlavně z humanitních oborů, neumí nic. Ale mají na to papír…

     Pro společnost a stát je to naprostá katastrofa, nekompetence postupně vše ovládne… dnešní USA.

      1. Když nic hodnotnějšího reálně neumí?
       Nerozhoduje v pravicovém režimu nabídka a poptávka, jak tady často proklamujete zrovna Vy? Třeba ohledně nájemných bytů etc…

        1. Myslí, že by bohatě stačila PŠ (škola pomocná). Na druhou stranu, pokud si politik, či jiný činovník neumí uvařit kávu sám, měl by uklízet ulice od psích hovínek, to snad mentálně zvládne.

       1. Nabídka a poptávka fungují, dokud do toho někdo nehodí vidle ve formě bezplatného studia. Kdyby si to studium na Fildě museli platit, tak by je zajímalo i jakou perspektivu budou mít. Takto si jen prodlouží mládí a stát vyhodí hafo peněz.

    2. Pokud budou na VŠ přijímáni pouze lidé s odpovídající inteligencí a během studia budou filtrování lidé s náležitou pracovitostí, pak proti školství zadarmo nelze nic namítat.

     1. Kdo chce studovat VŠ, měl by být buď nadaný a pilný, a/nebo bohatý. Nadaným a pilným ať platí studium stát. Pak ale stát bude právem očekávat, že tu nějakou dobu po studiích zůstanou a vrátí svou prací společnosti to, co do nich investovala. Nenadaní a líní ať si studují klidně i nesmyslné obory a klidně třeba celý život, ale za svoje.

      Stipendia by měla být odstupňována tak, aby zatraktivnila pro společnost užitečné obory.
      Chceš studovat gender – tak za svoje. Chceš studovat medicínu, techniku…. tak slušné stýpko.

    3. Placené zdravotnictví máme, blbě a povinně. Za některé platí stát, někteří platí minimum a jiní nesmyslně vysoké částky za které nedostanou adekvátní plnění.

     Školné zdarma na VŠ a Univerzitách je silně asociální. Ze statistik vyplývá, že daleko častěji studují ti z bohatých rodin, než ti z chudých. Tedy obecně platí, že chudé rodiny sponzorují ty bohaté, k tomu jako bonus, ještě i zahraniční, zejména slovenské studenty. Načež tito všichni velmi často po studiu odchází do ciziny za vyššími výdělky, bez náhrady. (Bavím se o tvrdých oborech, ty měkké by si měli studenti hradit automaticky, když je to vlastně jen jejich koníček bez budoucího uplatnění v oboru).

     1. Takže už budou studovat JEN ti z bohatých rodin a chudí budou mít dobrý pocit, že na ně nedoplácejí. Výborný postřeh.

      1. HIHIHI Studium mého potomka na bezplatném školství mě stálo 1mil.korun. Ubytování, základní potřeby pro život a jídlo.
       Na život si musela přivydělávat na brigádách.
       Takže jsem bohatý nebo chudý?

       1. Přesně.

        No jenomže, třeba na dnešním Stanfordu v Palo Altu v Kalifornii – což je pořád ještě špičková technika – stojí jenom školné cirka $60 tisíc ročně, inženýrství. Celkové náklady jsou samozřejmě o dost vyšší… stipendium běloch, pokud není teplý nebo nějak jinak „znevýhodněný“ nedostane, i kdyby měl IQ150+.

        Studentské půjčky jsou doslova „osobní smrt“, při konkurenci levných Indů a dalších takových, to nejde zaplatit, i kdyby slušně zaměstnaný absolvent bydlel dalších 10 v autě na parkovišti někde kdesi. Téhle půjčky se navíc nejde zbavit ani osobním krachem – konkursem…

        1. Tak třeba BRAC University v Dháce v Bangladéši je školné 60 000 taka (12 tis.Kč) a je z vás lékař.
         To jenom píšu, že porovnávat školné v různých ekonomikách je stejná hovadina jako porovnávat životní náklady.
         Obligátní zhovadilost našich politických špiček „V Německu mají vyšší daň z nemovitosti, tak co si stěžujete“

         PS: Absolvent Stanfordu pobírající bratru 260 000$ ročně, asi nemá problém se splácením půjčky.

         1. V dnešní době? To mi takového ukažte. Koncem 90. let jsem měl v Sun Microsystems $400 tisíc ročně, ale kdeže ty doby jsou. Dnes stejnou pracovní pozici – v Oracle, Nexentě nebo další těch firmách, co ze Sunu zůstaly – má stěží přes $100, i když je zcela výjimečný, protože Indové. Ti nastupují na juniorské pozice za $40-60. Místní bílý Amík, proti nim, pokud se chce oženit a mít děti, vyplázne za hypotéku, pojištění, zdravotní etc tolik, že ani těch Vámi uváděných $260 litrů je skoro nic, když ještě ke všemu má na krku 5-6x $60 litrů za školní půjčky, často o dost více, protože si lidé mimo školného musí půjčit i na studentský život, takže to dělá půl mega i když jsou velice skromní a při zemi.

          1. No a navíc, ceny. Bydlení tenkrát – naproti campusu Stanfordu – vlastně „přes ulici“ – v hlídaném condominiu od Sunu – byt se 3mi ložnicemi, jak to tam nazývají, vyšel i s parkováním pro dvě auta, bazénem a posilovnou v baráku, poplatky a recepcí/ochrankou na cirka $1200. Dneska něco podobného stojí přes $12 tisíc. Měsíčně.

         2. Fakt, kde jste vzal těch $260 tisíc ročně, to by mě fakt zajímalo.
          Mluvím o inženýrství, ne o právnících nebo lékařích. ICT obory, třeba. Nebo letectví, aerokosmické obory.

          V technických oborech to upadlo hrozně. Protože imigrace, hlavně Indové.

          1. Ale jak to s těmi Indy dopadlo? Boeing taky nechal dělat sw do letadel Indy, stylem každý chvilku tahá pilku – a výsledek? Jak dlouho ty 787 nesměly lítat?
           Vidím ty „nadané Indy“ i na kódech, v internetu. Mám přátele, mnohem chytřejší nežli já sám – ti už podle začátku řádku poznají, co za prase to dělalo a jak si to prasení „usnadnilo“. Co na tom, že Vám jednoduchá věc sežere půlku mezipaměti a větráky v PC hvízdají jako turbíny – však to přece funguje, ne?
           Lítají ty 787 už vůbec, nebo někde hnijou?

          2. Co se týká IT, tak představa Indů je rok – dva psát programy a pak se stát vedoucím nějakého týmu. Proto programy stále píší lidé bez zkušeností, pro ně je to první stupeň kariéry. Dělat vývojáře 5 let je pro ně konec kariéry.

   2. Zkrátka, ona „protestantská etika“, jak tihle echt pravičáci – Bastiat, Mises, Hayek etc – proklamovali, byla vygumována. No a bez ní „pravičáctví“ nefunguje, je to samopopření těch idejí.

    Tihle noví krysaři chtějí pseudo-aristokracii, v neo-feudalismu. To je totiž přesně to, k čemu to povede.
    Komunismus pro vládnoucí 1%, socík pro obslužných 10-20%, no a pro zbytek nabízí neo-feudalismus.

    A ještě mají tu nehoráznou drzost, nazývat to pravicí, hovada.
    Jak asi chápete, Rajchla volit nehodlám.

     1. Jsem obyčejný chovatel blondýn, ne zachránce Fšehomíra. Tudíž nechci založit politickou stranu. Ale i tak, díky za důvěru – tam možná někdy… 😀

    1. …A ještě mají tu nehoráznou drzost, nazývat to pravicí, hovada….

     Z toho bych usoudila, že nějaká jiná, nehovadská pravice pro Vás znamená správný směr. Co tedy nazýváte pravicí Vy, K42?

     1. Nevím, co na to řekne k42, ale máme tu poměrně jednoduchá kritéria.

      Směru, jehož nosnou myšlenkou je „Dej nám vše, co máš, a my se o tebe postaráme“, říkáme politická levice.
      Směru, jehož nosnou myšlenkou je „Nic od tebe nechceme a postarej se o sebe, jak umíš“, říkáme politická pravice.

      Levo-pravé dělení politického spektra je dnes již naštěstí překonáno, dnes máme výběr o něco bohatší:

      Směru, jehož nosnou myšlenkou je „Dej nám vše, co máš – a postarej se o sebe, jak umíš“, říkáme politická zadnice. Představitelem tohoto inovativního politického směru je naše současná vláda. A v tom si tady krásně žijeme.

   3. Vysoké školství je totálně v pérdeli. Technické obory zejí prázdnotou (krom IT) a humanitární jsou 300% přetíženy.
    Takže na jednoho inženýra máme 18 sociologů.
    Takže ano, pravidla se musí změnit.

    1. Kdyby si to studium museli zaplatit, tak by se jistě podívali, kde je jaká perspektiva a podle toho volili. Holt máme školství zdarma.

     1. Myslím, že tenhle předpoklad (kde je jaká perspektiva a podle toho volili) je chybný. Za peníze by si zaplatili snazší získání titulu na „měkkých“ oborech.

     2. Platene studium by moc nepomohlo, kto ma duto v makovici, ale plno v penazenke by si stejne nieco zaplatil … ale ten s chytrou hlavou, ale prazdnou penazenkou prosto vychodi povinnu ludovku a slus … vysledok? Bohaty blbec s titulom a chudobny nakoniec tiez blbec bez titulu … a to sa vyplati

      1. K čemu bude bohatému titul z tvrdého oboru (od medicíny po ajťáka), když tu práci nezvládne? To se nedá uplatit nebo okecat.

       1. Ale da … nemusite byt v ‚monterkovej‘ pozicii ani ako doktor, alebo ajtak … budete mat diplom v spravnom obore, a mozete mat vysoku funkciu v danom obore … aj taky doktor sa moze zasivat v laznich, a moc tam nepokazit, aj ked by bol tupucky

        1. Je-li takový abonent ducha prostého až jednoduchého, lázně nepomohou. Hlavu nepovzbudíte k větším výkonům máčením ve vlažné vodě.

      1. To všichni víme, že školství zadarmo není. Jenže na státních univerzitách jsou to tzv. vedlejší náklady.
       Zkuste k tomu připočítat zhruba 30 000,- Kč za semestr x 10 semestrů. Čísla jsou ze stránek ŠAVŠ (Škoda Auto Vysoká Škola).

    2. Samozřejmě, že se musí změnit pravidla, to je jasné i profesorovi Nutellovi.
     Protože je vhodné, aby každý dosáhl jeho vzdělanostní úrovně.
     Takže aby mohla úspěšně nastartovaná debilizace pokračovat ještě rychleji a lépe, jest nám třeba zavést placené školství.
     To je snad jasné.
     Navíc třeba nám zrušit maturitu z matematiky a pak o něco později z fyziky a chemie, o bilogii nehovoře.
     Střední škola nechť je povinná pro každého, ať už jeho IQ má hodnotu libovolnou.
     Jen tak se vyrovnáme našemu vzoru za velkou louží a konečně budeme moci o sobě oprávněně prohlásit, že jsme echt západ.
     Ať má Putin vztek.

   4. Školné i zdravotnictví trochu placené nemusí být nutně špatná věc, pokud se to pořeší s rozumem. Např. chceš studovat život motýlů, problémy genderu, nebo politologii, zaplať si to. Technika, medicína, matfyz, bude pro Čechy bezplatné (jenom příklad). Ve zdravotnictví by se též našlo několik (např. pohotovost) oblastí kde příplatek by byl srozumitelný.

    1. Sú tri veci, ktoré úroveň školstva spoľahlivo pochovajú: (1) školné (2) neštátne (cirkevné, súkromné) školy a (3) riadenie akademického života výlučne cez peniaze. Výsledky tejto tridsaťročnej cesty vidíme všetci a to najhoršie ešte príde. Krajina bez vlastných (národne/regionálne) ukotvených expertov nie je nič iné, ako bezbranná kolónia. Nie je prekvapujúce, že už teraz v mnohých vedných odboroch môžeme takému Iránu alebo Turecku len ticho závidieť. Vlastne nie ticho, lebo škrípanie zubov vydáva dosť hlasný zvuk.

        1. Současní cca sextáni-septimáni mají jasno:
         Infuenceřinu či youtubeřinu, pak nějakou „pohodlnou výšku“ a pak se uvidí..
         Tohle konkrétní prohlásil ob-sousedův kluk, co měl těžké problémy s učením i s kázní už na základce. Tam si vydechli mnozí, když se takto rozhodlo. Protože ob-sousedy znám, tak můžu jenom konstatovat, že slon antilopu určitě neporodí, zase jen slona..

    2. Lidé v mnoha oblastech nemají svého praktického lékaře! Tak když je zle, jedou na pohotovost. Proto jim to zpoplatníme, aby raději chcípli doma a neotravovali.

     1. Plus při zranění o víkendu nebo v noci nebude mít na ošetření. A když ho přiveze sanitka, to také bude platit pohotovost ?

    3. Mno – pohotovost má sloužit akutním případům. Proto to je pohotovost a jako taková by měla být bez nutnosti platit za „vstupenku“ nebo dokonce za ošetření. Samozřejmě y na nich měli sloužit dostatečně erudovaní lékaři (třeba postgraduál „urgentní medicína“ pro praktiky), aby rozpoznali akutnost (např. vysoká horečka, prudká neustávající bolest atd.).

     Za léky na předpis už lidé doplácejí nebo je dokonce hradí celé. Takže už dnes nelze o bezplatnosti hovořit.

     1. Keby sa aspon k tym vstupom na detsku pohotovost dala kupit permanentka … takto hladat po veceroch po vreckach mince za 90 korun, bo v ordinacii sa nezdravia ze ‚co sa vam stalo‘ ale ‚listok za poplatok mate?‘

  4. Ovšem Vidlák se svýho jistýho nevzdá. On by měl stotisíc hlasů své sekty jistých, ale do voleb nepůjde. Proč taky? On má slušnej vejvar ze šmejdovného, které mu posíláte. Tak proč měnit pohodlí za riziko, kdyby do voleb šel?

   Jste tady proto, abyste živila Pitomia, Vidláka a další monetizátory alternativy. Změny jim ohrozí jejich business.

   1. Taková krystalická závist, broučku, to se jen tak nevidí! Co se dělo, když se dětem ve školce vysvětlovalo, že je to nejen odpudivé, ale i vrcholně hloupé?

 12. Význam EU voleb bych nepřeceňoval. Položme si otázku, kdo se dostaví. Účast bývá tradičně nízká a očekávám, že převažovat budou příznivci EU směřování. Na naší straně to spíše ukáže na počet opravdu skalních příznivců, což bude ovšem velmi nepřesný vzorek. Jak tuším správně odhaduje K42, libtardi si to vyhodnotí jako velkolepé vítězství a pak by je mohlo čekat opravdu velké rozčarování při tuzemských volbách.
  Ovšem, je otázka co vlastně bude. Události běží zběsilým tempem, např. vůbec se nepíše o tom, že v Sýrii začal doslova hon na Američany. Ti sice odpovídají leteckými údery, ale v regionu jsou Rusové, kteří v podstatě dali k dispozici svou základnu poté, co Izraelci bombardovali jiná letiště. Nějaký US senátor se už nechal slyšet, že bude třeba RF základnu srovnat se zemí … přitom RF nedělá nic jiného, než co dělají USA a celé NATO v případě UA.
  Takže pokud USA zaútočí na RF základnu, vznikne precedens a Rusové mohou následně odhodit rukavice a zacílit na podporovatele UA.
  V celé té šachové partii se hraje o to „kdo první …“ Pokud USA jako první zaútočí na Írán nebo RF základnu, pak zbytek světa onálepkuje USA veřejně jako agresory a podle toho se s nimi začne veřejně i zacházet. A USA nejsou v situaci, kdy by si mohli dovolit válčit se všemi.
  Příští středu se má sejít Biden se Si, přičemž Biden má silácké řeči … ovšem realita je taková, že USA již tahají za kratší konec motouzu.
  V podstatě se velmi rychle blíží okamžik, kdy USA budou muset na nějakém úseku stáhnout ocas mezi nohy a s ostudou zdrhnout … ostatně to jim jde nejlépe. Jenže tentokrát to bude mít následky.
  Odhaduji, že podporu Izraele si cení výše než podporu UA. Ale pokud zabalí podporu UA, pak představitelé Evropy mají neřešitelný problém a v podstatě situaci, kterou nebudou, po té sázce na jednu (UA) kartu, muset ustát ve zdraví. A to ještě plánují zadržování Číny, resp. zástupný konflikt rukama TW … naprostá fantasmagorie.
  Netroufám si odhadnout, na jakém místě priorit je u nich EU, ale blíží se okamžik, kdy hlavně z ekonomických důvodů budou rušit základny po světě.
  Z tohoto pohledu jsou EU volby hooodně daleko.

  1. Těm globálním vojenským „potížím“ USA/Západu jsem se smál včera nebo kdy v diskusi. Blábolení různých senátorů a kongresmanů z Fašingtonu není třeba věnovat vážnou pozornost – oni jsou úplně mimo realitu, jaké jsou faktické možnosti ozbrojených sil USA/Západu a padají z nich neskutečné nápady.

   Poslední zábavnou ujetost mi psal nedávno kamarád, který má „vysoké styky“: ta vyšinutá neokonská politická banda totiž prý dostala neoficiální odpověď z Pentagonu, že amícká účast ve válce proti Hizballáhu, Íránu nebo Rusům v Sýrii je zhola nemožná: nemají na to prostředky, hlavně jim chybí vojclové. Armáda neplní rekrutační požadavky už léta, ale nyní se to už dostalo do takových mezí, že „plnotučné“ vojenské nasazení je nemožné i pro nějaké omezenější akce, neřku-li na konflikt s takovými protivníky, jako je Hizballáh/Írán, a už vůbec bláznivé je uvažovat o Rusku nebo Číně.

   Prosazení povolávacích rozkazů – v jejich terminologii „draft“ – jako tomu bylo naposledy za vietnamské války – je politicky zcela neprůchodné, leda při větším napadení samotného území USA – jako byl „Pearl Harbor“ v roce 1941. Ale i na to dnešní USA nemají prostředky: průmyslový potenciál je léta v trapu, natolik že nejsou schopní vyrobit ani pitomé dělostřelecké granáty pro Ukroše – roční kapacita je cirka 300 tisíc kousků, a stejně špatně je na tom EUhnije. „Roztočit kola“ už nejde, protože „kola“ už 20+ let nejsou… je z toho „Rezavý pás“ nebo to dávno skončilo v čínských či indických hutích.

   Celkově, uvažovat o tom, že budou mít kromě Ruiny další zabijačku kolem Izraele, a pak další kolem Tchaj-wanu, je úplně švihlé. Napadení ruských sil v Sýrii je rovnou z blázince: přišli by ihned o letadlové lodě v oblasti i o všechny své základny na Blízkém východě, jelikož celá oblast je v dostřelu ruského A2/AD přímo z Ruska a v doletu ruských letadel. Pro USA zaručená a garantovaná prohra…

   Pikantní je také ta otázka Tchaj-wanu: Číňané mají silné letectvo, včetně nových „stealth“ letadel – stíhacích bombardérů J-20 – a hlavně silné raketové protilodní síly: rakety DF-26 s dosahem 5000 km, plejádu křídlatých raket s doletem přes 2000 km a kromě toho loďstvo, které počtem jednotek už převyšuje celou US Navy – a jsou to malé moderní raketové lodě, proti kterým US Navy u pobřeží Číny má šance asi jako sněhová koule v pekle. Navíc je to švihlé už z podstaty: Tchaj-wan politicky směřuje k plné integraci s Čínou způsobem, jako se sjednotili s Hong-Kongem.

   Situace kolem Izraele bude ještě zajímavá, ale pravděpodobně to brzy „splaskne“, jelikož okolní arabské země projevují velice silnou nevoli a izraelské síly v Gaze v pozemní operaci proti Hamásu nemohou dosáhnout úspěchu, stálo by je to příliš mnoho obětí jejich vojclů. Tudíž, jak jsem psal už několikrát, po pár PR akcích vyhlásí nějaké to „Mission Accomplished“ a stáhnou se. Izraeli se nepovedlo vyvolat „zákeřný nevyprovokovaný útok“ Hizballáhu ani Íránu, a zavléci do zabijačky Amíky, takže finito… Jisté to samozřejmě není – stačí sledovat Netanjahua, jaký to je magor – ale nejspíše to brzy skončí do ztracena. Uvidíme…

   1. Včera se Netanjahu nechal slyšet, že ho nic nezastaví a že bude válčit třeba s celým světem.
    Sice chápu, že to bylo hulákání dovnitř, nicméně je ten nácek už natolik mimo realitu, že to klidně zkusí. Byť třeba formou Einsatzgruppen vraždících po celém světě – v tom mají tradici, tak proč ji neoprášit. A klidně nechá vraždit evropské politiky (vzpomeňme, jak dopadl Olof Palme, který jedno takové komando vyšáhl a nechal zlikvidovat).

    1. Jj, také jsem to viděl… vážně otřesné, a šílené na tom všem je, že oni se rovnou odvolávají na Starý zákon a vyhlazení „Amaleka“, prostě totální blázinec. Na programu je „Velký Izrael“ dle Talmudu, úplné vyhlazení/vyhnání Palestinců a kohokoliv dalšího – třeba sekulárních nebo naopak ortodoxních Židů, kteří s tím nesouhlasí.

     Přičemž nejde jenom o Netanjahua, takových cvoků je tam fůra – Likud a hlavně ta „Jew Power“; oni fakt mají v parlamentu a vládě zcela plnotučné židovské nácky. Netanjahu jede na tygrovi, protože pokud „tygra zastaví“, skončí na doživotí v kriminále. Na Gazu už vyházeli přes 25 tisíc tun bomb, což vyvolává pozdvižení dokonce i v AIPACem promořených USA, jelikož tím jsou na válečných zločinech spoluviníci, dodávkami výzbroje a munice. Sice Palestince „nemá nikdo rád“, ani jejich souvěrci v arabských zemích, ale čeho je moc, toho je příliš.

     Každopádně je to tak, že Izrael nemůže dělat, co se jim zlíbí, Amíci je nakonec zastaví, protože slimáci okolo mají hodně možností, mimo válečných akcí, jak zatlačit: mohou třeba zablokovat Hormuzský průliv, zablokovat veškeré dodávky ropy a plynu USA/Západu, típnout dopravu v Suezském kanálu… plno takových věcí, které USA/Západ donutí přitáhnout Izraeli řádně uzdu.

     1. Ohohó!
      Suez i Hormuz už jednou arabáši zablokovat zkoušeli. Jakže to nakonec dopadlo?
      Kde až se to Židé zastavili, při tom zprůchodňování průlivů? A kdože tam jako první tahal bílé vlajky?

     2. Vypadá to, že některé vyvolené zásobuje zázračnými bobulemi ta samá firma.
      Po bobulích jsou vyvolené a vyvolení nejen nejsilnější, ale i nejchytřejší a nejodvážnější.
      Asi si pro bobule jezdí osobně k Zelenskymu do Kyjeva.
      Proto při přihlášení k národu vypadají stejně.

   2. . „Bylo by nezodpovědným činem, kdyby EU promeškala tuto historickou příležitost učinit krok směrem k rozšíření nejen o Ukrajinu, ale o všechny ostatní zúčastněné země,“ dodal. „Nyní, když Ukrajina vyvedla EU z kómatu rozšíření, je v zájmu EU vyhnout se dalšímu typu frustrace, frustraci z vleklých reforem. Reforma není důvodem ke zpoždění rozšíření,“ řekl Dmytro Kuleba v rozhovoru pro EURACTIV.
    Tohle je teď priorita EU, nikým nevolená Lejnová rozhodla…

  2. „Význam EU voleb bych nepřeceňoval …..“

   A ja doufam, ze pristi volby do EU budou o tom, jakymi auty budeme v budoucnu jezdit ….
   A volebni ucast by z tohoto duvodu mohla byt vyssi nez mala.

   1. A on má europarlament nějakou skutečně důležitou funkci? On navrhuje nebo schvaluje nějaké důležité věci? Nebo je to jen taková tlachárna pro 700 europoslanců s měsíčním příjmem 250 000,- Kč a vše důležité má v rukou Evropská Komise

 13. Vidláku,

  já si myslím, že voliči by byli, hafo voličů.
  Jenom nemají koho volit.
  Samozřejmě, kromě ANO, což je vlastně osobně Babiš, jak jste nedávno správně psal /kdo zná kromě něho, Havlíčka a Schillerové – jo, a z minulého předsedování PS Vondráčka – ještě další představitele toho hnutí – vlastně ještě Jourovou, ale to je něco jako sůl na zvracení…../.
  ANO je ovšem takové bleděmodré uskupení. Zcela režimní.

  Pak je tu SPD, kam posílají hlasy ti, kteří jsou fakt, ale fakt nas..ní na režimní bahno. Ovšem Babiš /ANO/ a Okamura /SPD/? Společného mají jen odpor proti tomu současnému marasmu, ale koalice?
  Nejenže dal Babiš explicitně najevo, ale nedovedu si dost dobře představit byť i jen jinou partaj v koalici s „Okamurovci“ /snad „Sládkovce“, blahé neblahé paměti/.

  Co tam máme dále?

  Pětikolku.
  To tedy „Bůh s námi“.

  Mimoparlamentní partaje?
  Socdem, či jak se ten současný libtardí potrat vzešlý z bývalé ČSSD jmenuje, na čele s těmi tajtrlíky /divím se, že Zaorálek po tom, co jim řekl na sjezdu, ještě s nimi táhne nebo byť i jenom koketuje/.

  KSČM? – všechna čest Kateřině Konečné. Nevěřím. I oni už odhodili za Filipa principy a vyhovoval jim „dík za každé nové ráno“.

  Co tam máme dále? – nic, co by se nekomíhalo kolem dvou procent preferencí.
  Kdo z nich je opravdu POLITICKOU stranou ve smyslu konzervativního, liberálního nebo socialistického ukotvení? Kdo z nich má skutečně principiální, ne „příštipkářský“ program strany mírného pokroku v mezích zákona?

  Díváme se dnes s obdivem na Slovensko a na tamní Smer-SD, Hlas-SD a SNS.¨
  Proč po těch letech hanobení i kriminalizace dovedl Fico svou stranu k vítězství a stal se premiérem?
  Nejméně dva roky měl týden co týden tiskovou besedu, vždy publikovanou na „túbě“, kde každou minutou tepal do nešvarů Matoviče a jeho pappenheimských. Kde věci pojmenovával pravými jmény, kde otevřeně vykládal principy, které budou vyznávat, na prvním místě podporu poctivě pracujících /o něž se sociální demokracie musí opírat/, ale také zřetelného volání k odpovědnosti těch, kdo ten hnůj organizovali, kdo ho podporovali či se na jeho kopách i jenom vezli.
  Ukažte mi v zemi jedinou stranu, jediného lídra kteří tohle dělají.
  Kdo nejsou jenom političtí dráteníci, obchodníci s deštěm na čtyři roky.
  L.

  1. „Jenom nemají koho volit.“

   Už teho nechte. Lidi mají CO volit každej den.
   Jenže vrchnost káže lidem volit koho. Nesmí volit co.

   A to sou nebe a dudy, nó

  2. Proč po těch letech hanobení i kriminalizace dovedl Fico…

   Už jsme si to psali v podstatě v souhlasu, oslovuje jiný národ. Zdejší míra sobectví /narcismu je pozoruhodná. Argumentace sebou namísto vesmírem ( zdravíme Helanov, Schumachera). Tady každý kdo umí kváknout bude radši mít stranu s 15 lidmi než být náměstkem ve straně s 45 lidmi (nadsázka ,metafora). Český genofond 28% Slovanů 33% Germánů(?) Plus tedy možná zřejmě vyšší životní úroveň než na Slovensku a hlasování peněženkou. Třídní zájem střední třídy. Udržení. Limitní argument sebevědomé narcistní zájmové osoby po 4 hodinové debatě o okradení důchodců: Na důchod jsem si vydělala

   1. Souhlas.
    A ještě bych si dovolil přidat, jako pokaždé na toto téma, každé co čtyři roky dospělé čtyři ročníky školou, mainstreamem a mimovládkami vychovaných nových libtardích voličů.
    Čest rodičům, kteří své potomky dokázali ukočírovat s nenalomeným mozkem.
    L.

  3. Většinou je nutno volit nejméně špatnou ze špatných možností. Říci nemám koho volit, proto na to házím bobek, považuji za alibismus.

   1. Tyto volby by dali odpověd bylo-li by koho volit, což zatím není a díky tomu z toho vyjde obvyklý guláš tak, jak ho vaříme už 30+ let.

 14. Vidlák střízlivě zhodnotil šance „Alternativy“, které rostou a nepochybně ještě silně porostou, vzhledem ke světovým událostem a predikovatelným ekonomickým důsledkům na voliče v ČR.

  Celkově se dá říci, že to nabralo takové točky, že žumpy selhávají – jejich přelhávání reality na růžovo přestává fungovat, stejně jako politická propaganda 5-ti demoličních satrapů, kteří se pomalu ale jistě mění na celonárodně vysmívané šašky a ubožáky. Jako správný „leader“ Fialenko Nutella Signál I. vede i v této záležitosti.

  Jak nedávno někdo použil v diskusi u minulých článků, existuje letecký terminus technicus „Point of No Return“, přeloženo „bod bez návratu“, který se odborně česky obvykle překládá jako „bod/rychlost rozhodnutí“: startující letadlo nabere při rozjezdu už takovou rychlost, že na vzletové dráze už nelze zabrzdit a je nutno vzlétnout. Prostě, po překonání této meze už je „Fšecko jinak“.

  Něco takového čeká naše jejich žumpy, pokud to již nenastalo. Lžou už dlouho a úporně, ale jejich „narativy“ přesněji fikce se rozchází s realitou tak silně a veřejně, že to postupně všichni přestanou brát vážně. I nedezoláti… Přesně to samé postihlo bolševickou televizi a rozhlas, také tehdejší tisk, někdy koncem 80. let – ať vysílali co vysílali nebo tiskli co chtěli, lidi si z nich akorát dělali blázny.

  Tím 5-ti demolice ztratí podstatný „vítr do plachet“ a společensky nastane „Robin Hood efekt“, kdy lidé fandí zbojníkovi – tj. „Alternativě“ stále více a veřejněji. Je to tak vždycky, a vládnoucí grupa pak nemá v zásadě jinou možnost, než přímou a plošnou represi, která je ovšem neúčinná a jen jejich situaci zhorší.

  Eurovolby bych nepřeceňoval, jelikož je to záležitost režimního tábora, zatímco většinou „Alternativy“ budou ignorovány, bez ohledu na různé apely k účasti. Tudíž, předvídatelný výsledek bude, že 5-ti demolice na základě výsledků Eurovoleb radostně vyhodnotí své šance pro parlamentní volby jako ne úplně špatné, načež v nich úplně pohoří.

  Jak Vidlák píše, mezi stranami a straničkami či proto-stranami (formujícími se) Alternativy jsou programy velice podobné, národní a vlastně docela záměnné: to dává velkou šanci na sjednocující akce či alespoň „Rychetského“ volební koalici-nekoalici.

  1. „společensky nastane „Robin Hood efekt“, kdy lidé fandí zbojníkovi – tj. „Alternativě“ stále více a veřejněji.“

   Tak. Tedy pokud Alternativa bude nabizet neco opravdu alternativniho. Toto je gerilova valka, a partyzani uspeji tehdy, kdyz jsou mistnim prospesni. Reci a symbolicke akce nestaci.

  2. „Přesně to samé postihlo bolševickou televizi a rozhlas“
   Ne tak uplne, komunisti dali slib prace pro blaho lidu a ten jejich spicky (vcetne CST) nikdy neporusily.
   Jestli to delali blbe, anebo dobre, neni dulezite. Dusledek byl ovsem ten, ze nemohli obratit kormidlo a stali se obetmi vlastniho zavazku.
   To u soucasnych medii nehrozi, ty obrati o Baerbockovych 360° behem jednoho tydne a nebude jim to delat sebemensi potize.
   Kdyby na to prislo, od prveho ledna preberou mainstreamove strany a media komplet alternativni tematiku i argumentarium a ani se pri tom nezacervenaji.
   Pri takove plasticnosti se slogan „pravda vitezi“ meni v trpky kalich beznadeje.

   1. presne tak, hezky to je videt na pristupu k muslimskym privandrovalcum atd…. pokrytectvi

    to, za co byl v roce 2016/7 odsouzen Walter Kraft, dnes pisou mainstreamova media a nikomu to nevadi

    tahle spolecnost je tak v rozkladu a tak soustredena na konzumni kazdodenost, ze ……..

    1. Na jedne cele se potkaji tri vezni.
     Za co sedis pta se prvni vezen druheho …
     „Protoze jsem bojoval proti Petru Pavlovici, a ty sedis proc ?“
     „Protoze jsem bojoval za Petra Pavlovice, hej ty treti, za co sedis ty ?“
     „Ja jsem Petr Pavlovic.“

  3. Ještě jsem chtěl dodat, že hezky se na to hodí bonmot, který údajně pronesl Gándhí: „napřed se ti vysmívají, pak tě ignorují, pak s tebou bojují no a pak vyhraješ“. Což mi přijde hezky pasující k chování žumpy/režimu k Alternativě…

   Jinak NATO nebylo zárukou bezpečnosti nikdy, byla to vždy mocenská agresivní organizace Fašingtonu a Londonabádu. Jak mezi členy, tak externě: své o tom vědí třeba Řekové, kterým členství nepomohlo proti turecké agresi; pozdější dění v Jugoslávii/Srbsku si jistě dobře pamatuje každý. Současná zabijačka v Ruině je finální projev: NATO prohrálo. Sledujeme napůl pomatené akce Amíků „rozšířit NATO“ tu na Blízký východ, tu dokonce až někam do jihovýchodní Asie nebo dokonce Oceánie.

   Což nic nemění na tom, že NATO je vykradený papírový tygr už léta: protože základní předpoklad o dopravě amíckých/kanadských posil, výzbroje a munice do Evropy přes Atlantik je díky existenci raketových zbraní ruského loďstva a námořního letectva vojensky nemožný – byl by to úděsný masakr, proti kterému by bledly všechny hrůzy konvojů z WWII, třeba slavného PQ-17. Game is Over, zkrátka.

 15. No, eště se nevykecali a už mají další ná puta puta, ná. Nebo pipí, pipí. Si to ti blboňi nejsou schopni zapamatovat.

  Volte svý potřeby, třeba na vidlákově neexistujícím čudlíku, gde by se sečítaly potřeby denně, po uzávěrce, měsíčně, čtvrtletně až do Silvestra. Tam byste nic nezapomněli. Jen byste udržovali proud. Mohli se vracet k důležitým potřebám, otázkám nebo návrhům co dál. Vyšel by výsledek, co potřebujeme, jak ho realizovat, gdo bude realizátorem, kolik to bude stát, jak dlouho to má vydržet…. Nó, NIC

  Tak pokračujte, ná puta puta, ná. Nebo pipí, pipí.

 16. Pamatujete si na 90.léta, tehdy jsme v parlamentu měli republikány Miroslava Sládka s 8 % hlasů, stranu kterou mnozí označovali za nacistickou nebo minimálně za nedemokratickou , dokonce jacísi novináři vypátrali , že pro ně pracovaly holé lebky a odsouzení neonacisté… a pak se našly i další nepěkné věci ve spojitosti s touto stranou. Tato strana byla známa svými nevybíravými útoky proti Romům, Židům,Němcům (sudetským),liberálům a dalším obyvatelům naší země.

  Když se to voliči dozvěděli , tak republikáni v dalších volbách vyhučeli z parlamentu…

  Takže pokud má alternativa uspět , musí být demokratická a PRO považuji za demokratickou stranu, která ctí principy a hodnoty demokracie, a nemá ve svém středu extrémisty a to ani pravicové ani levicové.
  PRO pod vedením Jindřicha Reichla je dobrá volba pro Česko.
  Nemá smysl volit fanatické extrémisty.

   1. Vacka taky volit nemůžu. A placené zdravotnictví a školství v programu PRO? I kdyby to vyškrtli, pro mne je podstatné, že to tam vůbec bylo, že o tom uvažovali. Brala bych transparentnější přístup třeba ve zdravotnictví. Teoreticky máte nárok na fšechno. Prakticky jen na to, co zaplatí pojišťovny. A ty neplatí ani lékařům za prokazatelně potřebnou a prokazatelně poskytnutou péči. Tak si to přeberte.

   2. Já jsem to, po prvním volebním období ODS, po prvním jejich velkém podrazu, dál házel zase komunistům, ač vysmíván všemi. Jasně, nepomohlo to, protože tam seděli vymaštění kokoti typu Grebeníčka.
    Ale furt jsem měl na paměti, co mi hodně dlouho před převratem, ti ach tak zlí komunisti umožňovali, co pro ně, ale i pro mě byla samozřejmost dodržet – třeba makat pro stát za to, že mi komplet zaplatili všechno vzdělání, všecky kursy, školení a platili mi i praxe.
    Za celkem 15.000,-Kčs a za necelé dva roky čekání, než se celé to mini-sídliště dostaví, mi tři roky po vojně, dal stát 3+1 ve fungl-novém paneláku, aby mě jako perspektivního udržel u podniku. Bydlení za pár šušňů, energie za pár šušňů. O novomanželských bezúročných a podnikových nevratných půjčkách asi nemá smysl psát, pamatují to tady mnozí. Bez členství ve Straně, prosím. Jen za práci pro Československo, tady i venku.
    Oni to dodrželi a já ostatně taky, proto jsem měl stálou, velmi dobrou práci v podniku, který ostatně byl zapotřebí i za demokratůry. A až na pár mladických excesů, to vcelku bylo i bez problémů se zákonem, nebo s nějakými estébáky.
    Kdyby to mělo smysl, volil bych je znova – ale už nemá.
    Lidi v této zemi mají zkurveně krátkou paměť buď od přírody, nebo si to nechtějí pamatovat.
    Nebo výběrově, co by se jim hodilo do krámu.

  1. Nikdo nepopírá, že strana PRO je demokratická – tady problém není. Zjednodušeně se dá říct, že hlas pro stranu PRO je hlasem pro trošku méně Evropy než jak nám servíruje Fiala a spol.
   Takže ano, kdo chce jen trošku ubrat v EU nadšení, ale chce zachovat směr, tak pro takového voliče je strana PRO dobrou volbou. Osobně ale v tom případě nevidím rozdíl mezi ANO a PRO … tedy jeden už je markantní – Babiš by na začátku utváření ANO nedopustil, aby se do vedení dostal podmíněně odsouzený člověk.

   1. Re: DD

    Nevím, jaké máte životní zkušenosti, ale vyfásnout dnes podmínku není až tak velký problém. Stačí k tomu „poloflastr“ za vážnější dopravní nehodu, kterou vám vyšetřující policajt hodí na krk z nedostatku invence z pouhých 50 %.
    A buďte si jist, že těch 50 % není velký problém při velkém karambolu najít. Úplně stačí, když si soudruh Pomahač vzpomene na tradiční větu – měl jste předvídat.
    A máte to tam. Soudce vás oflastruje „tři na dva“, ani nevíte jak.

     1. Re: JŠ

      Nehodlám se přít.
      V takovém případě bych ovšem napsal – dostal pomínku za to a to.
      Jsou rozdíly, jestli ji dotyčný nafásl za výše popsanou dopravní nehodu, násilný trestný čin, anebo finanční zpronevěru.

   2. Demokracie neni nikdy dost. Rozpad si stranu a ve vlade rozpadne narod a stat..
    Nikdo jinej nikde nesmi vladnout. Rozvrat sveta je na programu.
    Zase si je zvolte..I cinknout si muzete, dyz ste cinknuty a mate cinknuty volby,
    koordinace se to nazyva..

   3. Co pro vás znamená, že je PRO demokratická? V čem její demokratismus spočívá a jak se manifestuje?
    Zdá se mi, že slovo „demokratická“ je taková mantra. Zkus nebýt demokratický, a uvidíš. Je to past a fíkový list, krytí. Značka.
    Často to byla franšíza systému vládnutí, kterou si místní satrapa může koupit za místní suroviny či jinou protislužbu (Batista, Páhlaví, Saudové…). Kde tady zůstává vláda lidu vidíme i my. Nothing personal, just business.
    Pokud toto budeme mít stále vypáleno v mysli, bude to fungovat jako automatický dveřník. Přitom se za to slovo schovává naprosto cokoliv. Evokuje mi slovo humanita, humanitární…. a ejhle, jsme u humanitárního bombardování.
    Když nějaká strana nebude demokratická, ale bude dobře bránit zájmy lidu, je to špatně? Nebo je toto měřítkem demokracie?
    Jak se nazývá systém vládnutí, kdy místní vlády zastupují a prosazují zájmy cizích mocností a korporací?

    Dnes nejdemo z demo, to nejlepší z dobrého páchají věci

    1. Majkl
     „Když nějaká strana nebude demokratická, ale bude dobře bránit zájmy lidu, je to špatně?“
     Klidně to může být i demokratická strana, ale zájmy lidu bránit nesmí. To hned přestává být stranou demokratickou a stává se stranou nacionalistickou. No a nacionalismus, jak všichni víme je špatný, protože nacionalismus rovná se přece nacismus. Fuj hnusní náckové, běloši, heterosexuální. Fujky fuj.
     Neznáte snad základní libtardí poučky. To byste taky klidně mohl skandovat Nic než národ (nebo třeba America first) a to je přece fujky fuj, Jediné, co je povolené je Sláma u kravína.
     Ten systém vládnutí, na který jste se ptal v předposlední větě se nazývá kolaborace a vlastizrada.

   4. Ono je to trochu otázka definice demokracie. Podle mého je asi PRO demokratická, nevidíme dovnitř, zda tam někdo ( nemyslím teď Rajchla ) informuje spolustraníky, že pokud nebudou hlasovat určitým způsobem, tak jim zařízne peníze.
    Ono konec konců ten tenisový klub Rajchlova skupina podle mého převzala demokraticky, v souladu se zákonem, ale už ne s morálkou. Alespoň ne s mým pojetím morálky.

    1. Pod zaklínadlem spravedlivé demokracie, šlo tento stát rozkrást tak, jak to jinde na světě, mimo rozvojové země, neuměli.
     Rozhlédněte se okolo sebe, co kde stálo, aby sloužilo lidem a už neslouží, protože to někdo sprostě ukradl.
     Teď je třeba v módě, krást Sokolům sokolovny. Samozřejmě pod „demokratickými“ záminkami, jak jinak. Prostě Sokoly odřízneme od kdysi naprosto samozřejmého, spolkového financování – i toho nejvíc nezbytného, aby to prostě nedokázali ani udržovat v chodu. A pak, pod záminkou „veřejné služby pro všechny“ a s úsměvem, nabídneme takzvaný odkup. Jakoby předtím ty sokolovny sloužily jenom těm sokolům třeba 75+…Prasata zatracený.

  2. Mnozí, jacísi, nepěkné, označovali, našly se, ve spojitosti. Jako vejce vejci. Stejné chyby, stejné známky.

   Jinak – není ten lepík obráceně, broučku? Nebo je to další soudružská domluva zsobotnika rasisty Klímy?

   1. Nové tváře, nové cesty –
    zlatý knoflík u mé vesty.
    Nové cesty, nové tváře –
    valím si to ve své káře.
    Nové, nové – vše je nové!
    Uhněte mi, vy volové –
    nevíte, co dovedu!

    Já si vás dám k obědu.

 17. Viděl jsem Všechnopárty. Tam si libtard Šíp pozval dezoláta Nohavicu a kryl to osobním přátelstvím. Nohavica přišel ze slušnosti, nic víc. To byl velmi poučný pořad ČT09 o tom, jak ledy tají…

  1. Re: Ládik!!!

   TVL, a pak nemá být globální oteplování, když tají ledy kvůli tomu, že Nohavica dolejzá za Šípem.
   Ještě že se na telku nedívám.

  1. Tak nám to, paní Müllerová, právě začalo.
   Konkurence byla slavně eliminována. Zbyli jen ti nejvěrnější, nejprověřenější, nejvytěžitelnější. Z nich budou další odkopnuti před branami v případě neúspěchu a věděj, ještě větší čistka přijde v případě úspěchu. Od teď už tvrdě za sebe. Cesta pár „úspěšných, bude lemována kostmi“ těch mnoha bývalých kolegů, co více pracovali, než vnitrostranický ranařili a pochlebovali vůdci. Pomalu jako na frontě v západní Haliči. O to jsem jim nikdy neříkal? Starej švec Vodvářka, ten z Karlína, dycky říkal, že pro malýho člověka kyne malá láce, i v politice, protože když jdete s málem, dostanete málo a to ještě můžete mluvit o štěstí, v pochlebování vůdci. Ale stejně tak vás můžou vykopnout ještě dřív, než tu láci dostanete a dát ji někomu potřebnějšímu. Třeba velkouzenáři, továrníkovi nebo nově právníkovi. Ten ani nemusí vyrábět, vezme továrníkovi třeba celou továrnu.
   To myslej někoho jako socialisti, pane Josef? Ty jsou na braní továren celý říčný! Slyšela jsem to před čtrnácti dny v hospodě U čerta, když jste pro mne poslal s kolečkama, že vás odveze domů ten mladej Mrázek, instalatér ze Smíchova.
   Nepletou to, paní Müllerová. Těm, o kterých mluvěj, říkával starej Uljanov, ten, co vodjel z Ruska do Švejcar, užiteční idioti. Ale toho nejspíš oni vůbec neznaj. Stejně to není moc chytrej pán. Chce prý vzít boháčům a dát všecko přes stát chudejm. Dovedete si představit tu melu? Jedni budou naštvaní, že jim vzal a druzí, že Pepa odvedle dostal k pár korun víc. Tohlecto nebude fungovat. Šikovnej vezme všem a ti mu ještě poděkují. Nebo budou děkovat tak dlouho, dokud na ně nedojde. S lidma to prostě musej vykomunikovat. A když na ně dojde, nebudou s tím moct nic udělat. To je ještě lepší.
   Pane Josef, oni jsou ale hlava! Nechtěj taky vstoupit do politiky?
   A, věděj, proč vlastně ne? Znaj toho englickýho Darwina?
   Myslej toho, co nám o něm v neděli několikrát kázal pan velebníček? Ale fuj, pane Josef! Dyť je to neznaboh! Představěj si, že jejich tetka je nějaká chlupatá vopice z Afriky!
   To si představěj snadno, kdyby viděli jeho obrázek! Možná to říká proto. Svůj ke svému. Ten pán ale píše i jiné věci. Má takové slovo – evoluce. Prý se vše vyvíjí a mění. Věděj, paní Müllerová, že v demokracii je zákonitost, se ve vládě politicky znemožnit? U té ODS, černoprdelníků (paní Müllerová, aby se neřeklo, zaprotestuje) a jejich doprovodné čety, to platí na sto procent. Přesto, že noviny jsou na jejich straně. Lidi totiž realita doběhne a ani noviny to nezakryjí. Ale, říkaj sami, že to pak dopadne stejně! To ano, ale ta změna bude, že se k lizu dostaneme my!
   Ale, to přeci vyjde na stejno, pane Josef! Už hostinský Palivec to tak říkal. A taky, že všecko stojí za hovno.
   Maj recht, paní Müllerová. Ale změna přijde. Když budeme rychlí, budeme u toho lizu my.
   A změněj vůbec něco?
   To nás musí zajímat, pokud tam ještě nejsme. Až tam budem, přijdou jiné starosti. A snivě se zamyslí. S nadáváním na minulou vládu vydržíme nejmíň 2 roky. Na označení viníka lidi vždycky slyšej. Tuhle řezník Kárný, ten či má přes 2 ulice krámek, nám předevčírem říkal U čerta, sen. Prý vládli dlouho jacísi rudí, jak jsem je poznal v Rusku a po nich to převzali modří . Naslibovali lidem hory doly, jak to bude lepší a přitom neměli moc výsledky, o slibech nemluvě. Ale to nevadilo. Stačilo jim pouze lidi následujících 30 let strašit rudými. Prý to mělo být za sto let a lidi měli tedy být aspoň o polovinu chytřejší. A přesto, i po 30 ti letech, jim to hodně lidí věřilo!
   Uklidněj se, to je jen sen, pane Josef! Co ho znám, ten musel mít upito! A třeba přijde někdo nový, lepší! Otázka je, jak ho poznáme?
   Aha, oni myslej někoho jako Mesiáš! To uhodili hřebíček na hlavičku! To jsou naši!
   Ale pane Josef! Přestanou si z nás dělat šprťouchlata! Mesiáš tady 4 tisíce let nebyl , i když ho vzývali jak velebníček na kúru pánaboha. Pak přišel před 2000 lety. Takže ten nový má nejmíň 2000 let čas. Když dobře.
   Oni tomu pořád nerozumějí! Tady nejde o skutečného Mesiáše. Musíte lidi přesvědčit, pak nebude nikomu vadit, že to není skutečný Mesiáš.
   A bude aspoň z poloviny tak čistý, myslet
   nezjištně na lidi, nehromadit majetek, jako ten minulý? Podle toho ho tehdy poznali.
   Dnes to tak nefunguje. Nejdřív musí lidem a spolkům brát, aby se zaopatřil. Dávat může, až se dostane do tej politiky. Jak říká Darwin, změna. Dnes to chodí jinak.
   A komu bude dávat? Paní Záhradská, když jsme probírali věci v hokynářství na rohu Blatné, říkala, že lidem berou a dávaj jen svým.
   Paní Záhradskou vypustěj z hlavy. Stejně má od klevetění pusu nakřivo a rozumí tomu jako Brok koním.
   To jsem si oddechla, pane Josef! A nevěděj co se vlastně stalo s ostatníma, třeba s tou brněnskou holkou, Vlastou Rédlovou? Tak vám pomáhala, objížděla besedy, agitovala, měli jste fotky ve všech pražských novinách a tak nějak najednou skončila! Vy jste s ní taky kamarádil a říkal a psal na ni jen chválu!
   O tom jsem už mluvil. Změna, vývoj, evoluce. Ranaření. Odstraňování konkurence. Není dobré , když se lidi moc znají a vidí si moc pod prsty. I do svědomí, na své sliby i skutečné záměry. Za to může ten Darwin. Nastává jiná doba. Víc vám nemohu říct, i když vím a vidím
   všem za prsty! Jako velebný pán zpovědní tajemství.
   S nima se ale člověk zapovídá! Musím běžet pro mlíko a nějakou zeleninu. Dnes vařím gulášovou polívku, mám jim jejich kastrolek přinést večer nebo až zítra?
   Zítra, paní Müllerová. Dnes jdu na schůzi do hospody U čerta, vědí?
   Jak říkaj, pane Josef. Vyprošťovák přijde vždycky vhod. Hlavně, ať nespadnou před U čerta, ze schodů.
   😇

   Skončila doba iluzí, doba entuziasmu, nadějí, doba snění. Přišla čistka a doba stranických kádrů, rvaní o budoucí krmelec, právě započala.
   Neverending story… Krleš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *