13 června, 2024

Pár milých dárků…

Děcka, já v posledních dnech dostal celou řadu krásných politických dárků…

Doba je mizerná a po Novém roce bude ještě mizernější, náš svět jde do háje mílovými kroky a vlastně se nejvíc divím tomu, že ta konstrukce pořád ještě drží. Inu, stavěla se v době, kdy lidi nebyli tak blbí jako dneska a učitel bylo prestižní povolání. Pracuje se ovšem na tři směny, aby z tohoto světa bílých heterosexuálních mužů pokud možno nic nezbylo… člověk si tak maximálně může klížit záchranný člun, ale svět je tak rozbouřený, že stejně není jisté, jestli ho dokáže spustit na vodu a jestli ho stejně nestáhne pod hladinu ten vír, až se naše vaše EU bude rozpadat. 

Já se vlastně vůbec nedivím, že si lidi chtějí vánoce ještě užít. Stejně jako loni totiž vědí, že bude hůř. A tak ještě rychle koupit nějaké dárky, ozdobit stromeček, sezvat rodinu… ještě radiátory hřejí, ještě svítí světlo a na ulici se nestřílejí gangy…  

Já už několik dní přemýšlím, o čem mám před vánoci vlastně psát. Jobovek bylo letos víc než dost, problémů také… chci sám sobě i svým čtenářům kazit předvánoční čas tím, že jim budu vyprávět o nevyplacených zemědělských dotacích? Mám jim vyprávět příběh jednoho podnikatele, který mi do detailu popsal, jak s ním zachází finančák a že to už dávno nemá nic společného s volným trhem?  Mám si dobírat Tomáše Pojara, poradce pro bezpečnost, který už naprosto natvrdo říká, že na Ukrajině se rýsuje prohra a on vidí jediné východisko v nekonečné válce? 

Ne, nechám si to až po Vánocích. Na to je času dost a nic se na tom nezmění, když nám teď  nebudu kazit náladu. 

Raději si proberme ty politické dárečky. Ať se trochu odreagujeme. Oni totiž v poslední době začali tam v Pětikolce docela manévrovat. Je úplně jedno, jaké signály vysílá Blyštivý Péťa… na kapitánském můstku je ještě sucho, ale s vodou v podpalubí už nebojují jen dezoláti… ona jaksi vystoupila už do první třídy a začíná obtěžovat i lodní důstojníky. 

Radost mi udělal Mirda Kalousek. Ten vylezl ze svého politického hrobu, zjistil, že je ještě nevypadá jako zombík a rozhodl se, že by ho jeho TOPka mohla nominovat na kandidátku do europarlamentu. Samozřejmě ne někam dozadu, aby z čestné pozice pomohl své straně a celé SPOLUkoalici. Někam dopředu… nejlépe na lídra nebo těsně za něj… 

Hned samozřejmě vystartoval Vondra, který má asi jako jediný ještě jakous takous šanci, dostat se zpátky do své europoslanecké sesličky, bo je ještě pořád vnímán jako konzervativní člověk…. i když… poté co mu na záda dýchá Luďan Niedermaier a hned za ním český Rambo, Zdechovský… Už jen pokračování SPOLUkoalice musela být pro Sašu Vreciona pěkná rána…  a kdyby se tam montoval ještě Kalda… 

Markéta Pekarová Adamová měla i svoje vlastní důvody tam Kalouska nepustit… ať je jaký je, on prostě není blbej a ve své době byl jediným důstojným protivníkem, kterého Zeman měl. Pekarová je naproti tomu blbá jak putštok a tak raději zničila celou TOPku, než aby se to ukázalo ve volbách. 

Takže děkuji jak Mirdovi, tak celému vedení TOP09 za krásnou grotesku, která vyslala těm posledním dvaceti voličům TOP09 jasný signál, aby raději k volbám vůbec nechodili a nebo to raději hodili Pirátům. Je lepší prcat s Gregorovou, než dělat debila s Niedermaierem.  

Dva dárečky naráz. Nejdřív Péťa souhlasí s tím, aby se oslabilo konzervativní (a jediné volitelné) křídlo ODS, pak si Pekarová Adamová zařízne jediného chytrého člověka v TOPce, který se navíc ještě třeba bude mstít, jako už to jednou předvedl u Lidovců… Sakra, já jsem byl letos mimořádně hodný, že Ježíšku? 

Petr Fiala byl letos lepší než Mikuláš. Akorát nechodil s čertem a andělem, ale s Cerhou a Růžičkou. Spolu vymysleli tu bezvadnou nutellu, pak i ten kravín u Jurečkova bráchy, zkrátka dojebali to tak, že si toho všimlo i stosedmičkové IQ Petra Pavla, který zkritizoval vládní komunikaci. Vrcholem ovšem byl nedělní duel proti Babišovi na Nově. Z toho museli lidi ohryzávat televizory. Mimoň, hlupák, bájivý lhář… Babiš nemusel dělat vlastně vůbec nic. Kdyby tam nebyl, vyšlo by to skoro nastejno. 

Podle průzkumů chybí hnutí ANO asi šest poslanců, aby měl stovku. Myslím, že teď už je má. A určitě se v Průhonicích každý den modlí směrem k Lovochemii, aby Fiala ještě půl roku vydržeti ráčil, protože ještě jeden takový pěkný duel a ANO bude mít ústavní většinu. Jako jeho drahý přítel Victor.  

Já se vždycky považoval za levičáka a nikdy jsem se tím netajil, takže mi dovolte s trochou nadsázky říct, že mám radost i z toho, že se Šlachta dal k Macinkovi. Je to rozhodně lepší, než se dát do holportu se SOC-DEM, protože nula krát Přísaha je pořád nula. Tomuto scénáři Šlachta unikl a k mé radosti se právě zařadil do pravicové fronty na zbytky z modroptácké mršiny. To znamená, že nalevo je pořád v podstatě prázdno a já bych se hodně smál, kdyby to nakonec všechno posbírala Kačka Konečná, protože je poslední autentická levice v nabídce. Poslední a jediná. 

Víte, co v takovém případě říkám… pravda nevítězí, ta prostě zbude, až se všechno ostatní prošustruje. Kateřina Konečná má nakročeno k tomu, aby se stala pravdou, která zbyla…  Dvojnásob, když z PRO odešli všichni, kteří v ní mohli tvořit levé křídlo. 

Teď si zaspekuluji, ale nedivil bych se, kdyby tohle bedlivě sledoval i Andrej Babiš a nachystal si na ojrokandidátku lidi, kteří se spíš profilují nalevo nebo středolevě než napravo. Určitě tam i nějaký pravičák bude, Babiš má obojí, ale logika by velela, posbírat něco na levici a u SPD. Nota bene, když Okamura nasadil jako lídra nejen pravičáka, ale rovnou liberatriána. 

Upřímně… tohle já asi nikdy nepochopím a působí to na mě podobně, jako když si ODS zvolila za předsedu svého budoucího hrobaře, Fialu. Tomu také ještě neoschl podpis na přihlášce do strany a už byl předseda. Mach je na tom podobně.  Jen vstoupil, hned je lídrem kandidátky, jako by vůbec nebylo Ivana Davida, který tam v Bruseli odvedl pěkný kus práce. Proč se lídrem kandidátky nestal úspěšný europoslanec, který má navíc svojí Novou republiku a všichni ho znají? 

Kdybych byl novinář a chtěl SPD zničit, tak si Macha pozvu do studia a tři týdny před eurovolbami se ho zeptám, jak by řešil problémy ve zdravotnictví a školství. On by samozřejmě řekl, že školným a placením poplatků.  Také bych se ho zeptal na setrvání v NATO.  A to by ještě byla ta lepší varianta. V té horší variantě by Mach odpověděl nějak vyhýbavě a já bych se mu vysmál, že kvůli korytu zradil přesvědčení.  Pak bych se ho ještě zeptal, proč mu kdysi Okamura vadil a považoval ho za fašistu…

Je mi líto, SPD mám fakt rád, s leckým od nich si tykám a přeju jim úspěch, ale fakt by mě zajímalo, od kterého belzebuba si vedení nechalo nakukat, že Mach bude dobrá akvizice. Majnstrým za tento tah začal Okamuru hned chválit, což by měl být další důvod, se řádně zamyslet.  V této chvíli si nemohu pomoci, ale SPD se připravuje na stejnou sebevraždu, jakou předvedli v prezidentské volbě.  Díky Machovi se postavili do stejné fronty jako PRO, Svobodní, Motoristé, Šlachta, případně i Březina…  do fronty o bývalé voliče ODS. Se všemi jmenovanými se budou muset podělit a o svoje původní voliče přijdou. Kdo je typický volič SPD? Vždyť jste mi to, kluci, sami říkali… máte na to průzkumy. Jedna věta o placeném zdravotnictví a školném a jste v háji. Já vím, je to trapné, ale kurňa ještě to změňte. Ztráty budou menší, než když to takhle necháte.  Za půl roku vám budu hořce psát, že to máte z toho, že jste neposlechli Vidláka. 

Jo a abych nezapomněl… potěšili mě němečtí zemědělci… Udělali v Berlíně jeden z největších protestů. Že jste o tom neslyšeli? Ano, naše pravdomluvná mééédia to normálně vymlčela. Jako vždycky. Naštěstí je Alternativa už dostatečně silná, aby to rozšířila i bez České televize. Bohumír Dufek pracuje na tom, aby něco podobného bylo i u nás. Chcete pořádného odborářského šéfa? Nechcete dopadnout jako učitelské odbory, kde se nenašla ani pětistovka na plat kuchařek? Tak vstupte do ASO. Dufek se nebojí.

Jo… a všimli jste si, jak začali všichni v souvislosti s hytlermarkety používat slovo OLIGOPOL. Česká televize sice mlčela, Prima mlčela, Nova mlčela, Český rozhlas mlčel, rádio Impuls mlčelo a jen nálepkovali… ale smůla. Všichni si dohledali, co jsem tam na Malostranském náměstí řekl. A ten oligopol obchodních řetězců jim nějak utkvěl… A protože intervjuci mlčeli jak zařezaní, tak ani nedokázali tu diskusi odklonit žádoucím směrem a mlčením udělali Prouzovi medvědí službu. Oligopol už zní všude a teď už je pozdě…. děkujeme, nečekal jsem, že to bude tak snadné.

Jak se to zpívá v té písničce? Měsíc je jak Zlatá bula sicilská, zvěstuje, že kdo chce, ten se dopíská…

Vydržet!

Bouřit se!

Nevěřit České televizi!

To je naše strategie.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

325 thoughts on “Pár milých dárků…

 1. Článek P. Vidláka, který je vlkem v rouše beránčím…

  Tak předně, pan Vidlák není žádný nezávislý zdroj. Jeho živnost byla donedávna (a možná pořád je, já ho tak nesleduju, ovšem on sám to nikdy netajil) napojena a závislá na Agrofertu. No a to víte, nebudete hryzat do ruky, která vás živí…

  A tak se i děje. Zcela jasné přihrávky směrem k ANO střílel Vidlák již před prezidentskou volbou, kdy on byl jeden z těch „alternativců“, kteří dramaticky volali po volbě A. Babiše hned v prvním kole, neboť by se nám do toho druhého taky nemusel dostat, že jo, národní ten náš buditel?!

  Správně tehdy počítal procenta p. Okamura, že i pokud se A. Babiš do druhého kola dostane, většinu v něm nemá šanci získat. To byly snadné počty, neboť kromě velkého počtu lidí, pro které nebyl Babiš volitelný nikdy, přibylo hodně lidí, kteří mu spočítali nejen dobu covidí, ale též jeho všemožné názorové veletoče, neboli Kam vítr, tam plášť.

  Proto ho, též správně, Okamura vyzýval, že situace je vážná a aby se kandidatury vzdal, ve prospěch jediného neliberálního kandidáta, kterého estabilišment nemohl předem vyřadit, neboť byl nominován přímo poslanci, ne hlasy z ulice, tedy p. Bašty.

  No tak se nám tam ten p. Babiš do toho druhého kola dostal, hurá…a nezvítězil.
  Narazil tam přesně na ten strop, o kterém mluvil Okamura.
  Nějak neslyším od p. Vidláka zpětnou sebereflexi, kde se doprčic stala chyba?!
  Že by zapomněl vynásobit dvěma? :-).

  Nicméně ho vlastní špatné úsudky a neúspěchy nikterak neodradily od nové, stále stejně zakuklené agitky proti jedinému většímu konkurentovi ANO, tedy SPD. Penízky od SPD prostě nepřicházejí, no… A trochu jako naše vláda, ještě si sebe sám pochválí, jaký že on je to bystrý synek :-).

  Takže předně k té „Kačce“ Konečné a k jejich Stačilo!
  Já vůbec nic nemám proti KSČM, snad kromě nešťastného výběru předsedů strany za posledních pár let, čímž se propracovali k současnému stavu.

  A upřímně bych si moc přála, aby tu byla silná vlastenecká levicová strana, ne vymírající a rozpolcená vedví, jako současná KSČM. Protože setrvání v EU není vlastenecký postoj, ale postoj likvidační všeho vlasteneckého a nakonec všeho… A to bez ohledu na to, jaká je v současné době polit. situace u nás a tím pádem šance změnit kurz…

  I SPD ví, že momentálně jsou jejich cíle neprůchozí, ale důležitý je jasný postoj k věci, dlouhodobě konzistentní, vyargumentovaný a takto předávaný široké veřejnosti, které tu pravdu do ksichtu, z oficiálních míst, vlastně nikdo jiný nesděluje, všichni ostatní se tváří, tak či onak, že s EU na věčné časy a nikdy jinak…

  I část komunistů to ví, ale ta druhá zase dělá, že neví… Vyznat se pak v tom není zcela snadné, možná by nám to mohl p. Vidlák dovysvětlit… A nebo rači ne.

  Ale zpět ke kandidátce, jejíž složení Vidlák tak nějak vynechal…asi mu došla klávesnice zrovna.
  Nelze si přece nevšimnout (i když Vidlák to dokázal), že její složení kandidátky odmítl komentovat i samotný významný člen strany p. Skála s tím, že on měl jinou představu, více rozkročenou, a to je také jeden z důvodů, proč na této kandidátce figurovat nechtěl.

  Dále si Vidlák odmítl povšimnout např. pravičáka Jana Skalického, ale též třeba Petry Rédové, která je komunistka asi jako já Napoleon. Takže takový kočkopes, ne jen levice, nad kterou se Vidlák tak tetelí a predikuje jim raketový růst.
  Na mě to spíš dělá dojem Sněhurky a sedmi trpaslíků, kdy „Kačka“ dobře ví, že nějaké to křoví je nezbytné…

  Já jim celkem i úspěch přeju, jen mám problém s jejich zařazením do marginální frakce, která těžko bude moci něco blokovat v EU parlamentu (tzv. blokační menšina v rámci jednotl. frakcí, podle jejich velikosti sam., malé frakce, jejíž je KSČM členem, se to netýká), a tudíž to z tohoto důvodu považuji za rozmělňování síly…

  Kupodivu, o tomto Vidlák nereferuje vůbec a přitom je to dost zásadní věc.
  Ono totiž ty největší hnusárny, jako rušení práva veta a tak pod., už začínají procházet o jednotky hlasů, čili na každém hlasu záleží!… Příští období bude rozhodující a není jisté, zda z nás poté ještě vůbec něco zbude, kromě dluhů, kam se podíváš..

  No a teď k samotné SPD. Sama strana se definuje konzervativně, spíše pravicově (např. sám předseda Okamura nebo p. Kobza, dvě výrazné tváře strany), ale má i spoustu lidí zleva, I. David je jedním z nich. Čili obdoba strany ANO (kde to ale Vidlákovi nikterak nevadí, naopak), jen lidé v SPD jsou levo či pravo vlastenečtí, takže jejich základní kritéria jsou:
  Vystoupení z EU, nulová ilegální migrace, neválčit cizí války, neboli nezbrojit Ukrajinu ani Izrael, konec šílené zelené ideologii, podpora tradiční rodiny, vlasteneckého školství bez LGBT, podpora domácích firem a zemědělců atd. atd…

  A ano Vidláku, p. Mach se ve všech těchto bodech s SPD shoduje… Je to bývalý předseda a člen Svobodných, což byla a stále je euroskeptická strana a za tuto stranu byl zvolen do EU parlamentu, kde byl součástí stejné euroskeptické frakce, jako je dnes SPD, jen tehdy tam SPD ještě nebyla. Je to také člověk, který se dokázal svého, štědře placeného EU mandátu vzdát a odejít do soukromé sféry. Dnes vede ekonomickou školu, kde přednáší např. Radim Valenčík, který též fandí SPD a hlásí se k levici.

  Takže toto jsou styčné body a nechápu, že to Vidlák nechápe.. No, kdo nechce, nevidí.
  A proč tuto rozkročenost kritizuje právě jen a pouze u SPD, když i jemu musí být jasné, že zásadní dělící linka dnes nevede pravo levo, ale vlastenecké versus globalistické… Na té se dnes bojuje o holé přežití…

  A zatím co jiným stranám to dle Vidláka svědčí, nebo alespoň neškodí (přičemž u té KSČM, jako krajní levice, je bratříčkování se s pravicí ideologicky dost na pováženou), právě jen a pouze u SPD dochází Vidlák k nečekaně opačnému závěru, že větší rozkročenost bude voličům vadit, namísto aby jim naopak přitáhla voliče nové, kterým se SPD zdá třeba příliš levicová. Navíc si u těchto voleb lze vybrat kandidáty a vykroužkovat je vzhůru, tak jak to třeba udělám já u I. Davida. Tak v čem je problém?

  Ano, David odvádí skvělou práci a je na kandidátce na druhém místě. Umím si představit, že osobně by byl rád jedničkou („Proč zrovna my jsme béčko?“), ale také si umím představit, že skládání kandidátek není žádná prča, neboli moc slimáčků, málo kapustičky.
  A tak jako se David při minulých volbách, jako zbrusu nový člen SPD, dostal na 1. místo a přeskočil tím mnoho letitých členů, tak dnes, ve snaze získávat nové zajímavé osobnosti, přeskočil o jedno políčko Mach Davida …

  Nevím, kolik politických stran kdy Vidlák vedl a kolik kandidátek kdy poskládal, že je takový rozumbrada, neřkuli Všeználek…no, on se tam v tom Kvítečkově poflakoval ještě jeden takovej mrňavej, co pro změnu věděl houby, ale do všeho se pletl…

  No a pak mi taky fakt hlava nebere, že by zrovna protřelý a mnohamluvný Vidlák třeba nevěděl:
  Kdo za nás podepsal „Zelený úděl“ v EU? No Babiš.
  Kdo za nás, v rámci EU, podepsal obří půjčky, ze kterých dostaneme nejméně ze všech, jako že zotavení se po covidové době?! Hele taky Babiš?! Mimochodem, kde ty prachy jsou?
  Nebo kdo hnedle dvakrát nominoval naprosto šílenou cenzorku Jourovou-Koniášovou do EK? Ona není jen protimaďarská, protipolská, teď protislovenská, ale též celou dobu protičeská! Ale dvojí nominace, to už je sakra spokojenost s jejím výkonem.
  Kdo pokračoval ve štědrém vyplácení politických protistátních neziskovek?
  Kdo podporuje zbrojení Ukrajiny, ať už se vykrůcá, jak chce?… Nakonec, duel Babiše s Fialou, kde se servilně předháněli, který z nich je více protiruský, to byla fakt smutná podívaná…neboli jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet…nebo taky hodný a zlý policajt, kdy výsledek je ale vždy ten samý, skončíte v báni…
  Kdo držel i za covidu kasu, neboli ministra financí?
  Kdo zavíral malé české obchody, ale nadnárodní řetězce byly našlapané k prasknutí?
  Kdo měl nejdéle uzavřené školy, snad v celém světě?
  Kdo prosadil povinné očkování vybraných skupin, které neprošlo řádným testováním?
  …..Babiš a zase Babiš..A tím sam. výčet nekončí, to byla jen taková ochutnávka…

  Tak v čem on je lepší, Vidláku?
  Co od něho, pro pána krále, pořád jako ještě čekáte? Vždyť je to člověk, který ráno chce mír, v poledne válku a večer už ani neví, co kde vlastně plácnul!
  Všechno víte a do všeho mluvíte, copak tedy nechápete, že na slabocha v čele drolícího se státu prostě už nemáme čas?
  Že je na čase (pokud už není po) skoncovat s tím věčným „přizdisráčstvím“, pro které se nám směje již drtivá většina světa? A právem? Opravdu budeme dál zuřivě podporovat a volit ty, kteří nás opakovaně zrazují a vlečou do stejné propasti, jako dnešní vláda, jen nás u toho shovívavě drbou za ouškem?

  Máte krátkou a selektivní paměť? Tak já odpovím za Vás, protože to bych se nedočkala:
  No prachy má a média a kůpí si nás všecky, když bude muset…
  A euroskeptik? Zapomeňte, vždyť EU chudým bere a bohatým dává…takže jim nakonec splní, co jim na očích uvidí, i kdyby nerad.

  Darmo se pí. Mazancová z TOP 09, toho času školská odborářka, od Vidláka distancovala, po stávce odborů. Té paní by měl někdo říct, že to je v podstatě jejich člověk.
  Vždyť jeho politický kůň ANO už léta netouží po ničem jiném, než po koalici s ODS..a případné díry, pokud by si hoši nestačili, ucpat nějakým nabubřelým trpaslíkem, jako je třeba TOPka…
  Takže paní Mazancová, klidně to hoďte Babišovi a máte jistotu, že se vůbec nic zásadního nezmění, jen k horšímu a to zcela jistě, samospádem….

  Tak tady máte, Vidláku, jeden dárek taky ode mě, v podobě dobré rady:
  Přestaňte si hrát na příchylného strýčka, který ty opakované herdy do zad, kterými ti vyrazí dech, vlastně dělá z lásky…
  A než kydat na SPD, jděte rači kydat skutečný hnůj, skutečnými vidlemi! Protože to Vám, podle všeho, jde. A možná se i míň ušpiníte… Jaroslava

 2. Taky „darek“ ….
  ☝️🇪🇺🇷🇺Evropská unie po skončení konfliktu nezruší sankce proti Rusku.

  Problém spočívá v samotném postupu rozhodování o sankcích. Jak pro zavedení sankcí, tak pro jakékoli rozhodnutí o jejich zrušení musí být přijato jednomyslné rozhodnutí v Radě EU, řekl novinářům diplomatický zdroj z mise jedné z evropských zemí v Bruselu.

  Připomněl, že když pouze jedna z 27 zemí nepodpoří zrušení omezení, lze toto téma odložit na dobu neomezenou.

  Podle zdroje „nejjednodušším argumentem“ pro zachování sankcí v platnosti může být teze opakovaně vyjádřená Evropskou komisí, že „nejprve musí Rusko plně nahradit Ukrajině celou výši utrpěné škody“.

  1. Sankce proti nám přece zrušit nemůžou. Je to důležitý nástroj v řízeném chudnutí obyvatelstva jednotlivých protektorátů.

  2. No a zase ten dvojí kilometr.
   Kvůli Orbánovi je potřeba zrušit právo veta, ale kvůli zrušení sankcí vůči Rusku je potřeba zachovat právo veta.
   V té Bruseli se sešla historicky unikátní banda pitomců, úchylů a podvodníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *